Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Azt a kisistenmindenségét, mennyit írtatok :DDDD

Zsuzska, 10€ volt a digi teszt (nem olcsó), de ki KELL próbálnom :DDD annyira érdekel :) meg wochebestimmtung van rajta, azaz jelzi a heteket, ha ikrek, biztosan kimutatja :))) BTO-t imádom, ha tudom, hogy terhes vagyok, mindig ott keresek alátámasztást :D És azt tudtad, hogy van német változata is? Ott tesztek is vannak fenn, amiket lehet nézegetni:

http://kiwu.winnirixi.de/

Na, majd még jövök :)

mimoka77
Külföld
 
 


LAPTETŐ!!!!! :DDDDDDD

mimoka77
Külföld
 
 


Bozza, nekem főleg szülés után volt olyan, hogy egy cikluson belül 3-4 petém is megérett, csak úgy dobáltam őket :DDDD meg hát, amikor először terhes lettem, 17. napon csont pozitív lett az ovuteszt, a T majdnem leesett a tesztcsíkról, úgy vöröslött, mégsem ment fel a hőm. Aztán 3-4 nap elteltével begörcsölt a bal petefészkem, de menni alig tudtam, délután meg 20 centire elnyúló nyálkám volt, életemben olyat még nem láttam. Este együtt voltunk, 2 hétre rá + lett a terhességi teszt :))) Szóval én inkább az ovutesztekben nem bízok...

A másik, amit mutatni akartam, az áprilisi babás görbém:

http://www.urbia.de/services/zykluskale ... 1336009432

Tökéletes görbe. A baba mégsem maradt velünk. Szóval ez sem nagyon jelent semmit... Én csak azért mérem a hőmet, hogy feleslegesen ne izguljak, tudjam, mikor fog megjönni és ha nem jön, miért késik :) Más oka nincs igazán :) De a te görbéd akkor is szép, na :D

mimoka77
Külföld
 
 

 
 

Zsuzska, nekem volt egy endokrinológus nőgyógyászom, aki tök normális volt. Neki elmondhattam, hogy mire gondolok, mit szeretnék kipróbálni, mindent tövéről hegyére átbeszélt velem. Én nagyon nagyon szerettem hozzá járni. De ahogy itt is olvasgattam, sokan rajonganak érte, ritka jó hozzáállása van. Szerintem ez sem kerül többe, mint tajbunkónak lenni...

mimoka77
Külföld
 
 


Ryenn, de korának megfelelő méretű, nem? Egyik ismim azt csinálta, hogy mondvacsinált indokokkal elment az sztk, ha aggódott, ott csináltak neki UH-t :) Az én indokaim anno sajna nem voltak mondvacsináltak, de én is 2 hetente jártam UH-ra. És ott is milyen sok idő ment el a 2 UH között. 2 évnek tűnt :D De az a lényeg, hogy minden rendben van :)

mimoka77
Külföld
 
 


Delfinke, te ilyen dokigyilkos vagy? :D Mit mondott?

Én erre mindig azt szoktam mondani, hogy ami nem öl meg... tudom, hogy közhely, de jó bele kapaszkodni. Párom is rám mordult a minap, amikor felvetettem neki, hogy megtaláltam a megfelelő fiúnevet, hogy "látom, te már túl is vagy a legutóbbi babánkon." Csajok, most komolyan, egy anya valaha is túl tud lenni ezen??? Szerintem nem. De annak mi értelme, hogy valaki beletemetkezik az önsajnálatba? Semmi... szerintem. Előre kell nézni, mert a holnap tud új reményt hozni, a tegnap csak emlékeket, esetleg fájdalmat rejt. Kár merengeni rajta...

mimoka77
Külföld
 
 


Na, mi jobban, picúr csúnyán köhög, de csak jobban lesz. Tegnap próbáltam gyerekorvost vadászni, nem fogjátok elhinni, mindenki szabira ment 07.30-án :shock: nincs a városban gyerekorvos. Elkönyveltem, hogy a sors akarta így :D Szóval a fiam egyedül is meg fog gyógyulni, és kész :D Muskátli kivonat meg rajtam is sokat segített, ma már szinte semmi bajom :)

mimoka77
Külföld
 
 


Zsuzska, még ezt a kálváriát! Hogy lehet ilyen egy orvos, semmi alternatíva, ez-az változtatás...akármi, rögtön kijelenti hogy ne legyen baba! Én várnék egy kicsit, leállnék a baráttal és keresnék másik dokit, újabb vérvétel és kiderül mizu! Fel a fejjel!

Mimoka, az hogy lehet, hogy még ügyeletes gyerekorvos sincs? De biztosan találtok valami gyógymódot!

Ryenn, itt is gratula! Nem lesz semmi gond, 4 hét múlva majd csak úgy integet anyának az uhn! :) Tüneteid változtak, mi a helyzet ezen a téren?

8-án megyek dokihoz, de olyan hosszúnak tűnik ez a várakozás...mikor lesz már jövőhét szerda?! Azzal nyugtatom magam, hogy ha rossz helyen lett volna a pici akkor annak már rég fájdalmas tünetei lennének. Biztosan az ölelő anyaméhemben van és szépen fejlődik, 8-án meg már dobog a szívecskéje is!

Tünetek közé felsorakozott az émelygés. Tegnap is már furi volt a gyomrom, pedig alig ettem. Este 8 körül megéheztem, ettem egy keveset, de onnantól fogva minden büdös lett. Majdnem hánytam a macskák kajájának a szagától, mindenhol pisi szagot érzetem, még a hűtőben is valami büdös volt. Ma reggel is úgy ébredtem, hogy kopognak a szemeim annyira éhes vagyok, de közben meg hányingerem is van. Azért magamba erőltettem egy kis kaját, most azért már jobb. Jah és mintha nőtt volna a pocim, eddig is nagy volt a háj miatt, de most már úgy alulról formálódik, mintha már 10-11hetes lennék. Biztos a felfújódás miatt...
babus83
 
 


Babus, ha vigasztal, nekem akkor lett hányingerem, amikor elindult a kisfiam szíve ;) szóval nálatok is tuti minden rendben van!!! :)

Ügyeletes gyerekorvos tuti hogy van, de azt itt kideríteni??? Áááá...

mimoka77
Külföld
 
 


Remélem akkor nálunk is létezik ez az összefüggés! :)
babus83
 
 


Babus!

Tuti, hogy rendben van minden, ez a hányinger de sz.rul hangzik. Viszont jó jel! :)
Kapaszkodik a babszem erősen, ha ilyen erős ingerenciákat vált ki.
8-a meg itt van sitty-sutty, egy hét.
Úgy mennek a napok, hogy az már szörnyű. Főleg, miután nekem két iskolába is menni kell. :D A munkahelyem is iskola, ott az egyetem is, én jogosan réééélok :), hogy jajneeeeiskolaaaa! :)

Ryenn!

Nagyszerű hírek! :)
Örülök, hogy minden rendben-de ez nem is lehet másképp! :)

Amúgy ez nem nőgyógyász volt, sima endokrinológus.
A nődoki adott beutalót rögtön, azzal mentem ehhez.
A nődoki inkább úgy láttam, sajnál. Pedig még ott nem sírtam, de szerintem átérzi és tudja, hogy inszemre készültünk, biztos látta rajtam, hogy végem. :(
Aztán férjjel lekezelt és próbálkozott azzal, hogy addig is spontánkodjunk.
Amúgy ő tök normális, kedves, bármit lehet neki mondani, a homeos készítmény használatától elkezdve bármit. Fel is írta, hogy mit szedettem férjjel, hogy ő is ajánlani tudja másoknak.
Mondta, hogy ő semmi ilyennek nincs ellene, mert elismeri, hogy nagyon hatásosak tudnak lenni a gyógynövények is, homeopátia is és még a reflexológust is említettem neki....szóval bírom.

De ezt ő sem tudhatta, hogy a barátcserje csinálhat ilyet.
De majd elmondom neki.

Valami fájogat az alhasamban.
Tudom, korai, de ....annyira dolgoztam azon, hogy babás legyek, agyban, és férjjel is... :roll:
és most aggódom....mert ez a tegnapi anyag, amit kaptam, károsodást okozhat. Viszont 22. napon vagyok, kb. most zajlik a beágyazódás, vagy el sem kezdődött.
Czeizel Endre szerint, ami az első két hétben történik, az mindegy.
Megtaláltam pontosan:
"Az első trimeszter koncepció amúgy is idejétmúlt hiedelem. A terhességet jelenleg az utolsó havivérzés első napjától számítják (1. ábra). Ebből adódóan a nők terhességük első két hetében nem is terhesek. A fogamzás a petevezeték oldalsó szájadékában zajlik, innen a magzatkezdemény – a zigóta – egy hét alatt, tehát a terhesség harmadik hetében jut el a fogadására felkészült méhbe. A terhesség negyedik hetében a hólyagcsíra (blastocyta) beágyazódik a méhnyálkahártyába. Az ötödik hét első napján, tehát a 29. napon kezdődik meg a három csíralemezből a testformák és szervek kialakulása, vagyis a differenciálódás, a DNS eltérő szakaszainak aktiválódása miatt. A terhesség harmadik és negyedik hetében a vándorló és beágyazódó magzatkezdeményben az egymást követő osztódások eredményeképpen „mindenre képes” őssejtek alakulnak ki. Ha ilyenkor éri a várandóst valamilyen ártalmas hatás – például teratogén gyógyszer –, akkor nagyon súlyos ártalom esetén a magzatkezdemény elpusztul, míg kevésbé súlyos esetben a károsodott sejteket a többiek pótolják, és a magzat zavartalanul fejlődik tovább. A terhesség első hónapjában tehát a minden vagy semmi szabálya érvényesül, vagyis a magzatkezdemény vagy elpusztul – ez esetben csupán a havivérzés néhány napos megkésését érzékelik –, vagy épen jön a világra. A terhesség első hónapjában tehát semmiféle fejlődési rendellenesség nem alakulhat ki, ezért minősítettem az első trimeszter koncepciót idejétmúlt hiedelemnek.

"
zsuzska30
 
 


Ha érdekel valakit, én személyes tapasztalatok alapján alá tudom támasztani, hogy a hiedelem, miszerint a magzat 6. hétig nincs közvetlen kapcsolatban az anyai szervezettel, igaz lehet. Amikor legutóbb terhes voltam, mértem a cukrom a 4. héttől, mert félő volt, megint baj lesz vele. 6. hétig semmi nem volt, utána ugrásszerűen megnőtt az érték diéta nélkül 11-12-es értékekre... szóval az elv igaz lehet, miszerint amit a 6. hétig csinálsz, nem árt a babának. Onnantól kapcsolódik össze a két szervezet (az anyáé és a magzaté), hogy a kis sejtecskék vért kezdenek pumpálni a szív kezdeményben (én így tudom). Szóval ez csak személyes tapasztalat, de erősíteni látszik az elméletet :)))

mimoka77
Külföld
 
 


Hogyne érdekelne!

Szerintem minden fontos lehet itt, kismamiknak is és leendő kismamiknak is.
Elgondolkoztam, hogy nyomjam-e még az Utrogestant, de akkor folytatom. Első éles hónap ez úgy, hogy támogatom a sárgatest-elégtelenséget és alig volt nap, hogy ne szerettük volna egymást.
8)
zsuzska30
 
 


Sziasztok!!

Ryenn, nagyon örülök a jó híreknek, jó helyen van, stimmel a kora is, ez a lényeg! Talán jobb is, hogy békében növekedhet a kis bogyóka! Neked pedig jól jön majd a pihenés, csodálatos Adria vááár! :D Amikor legközelebb látjátok, már egy mini kisember lesz!!

Babus, állítólag a hányinger a legjobb barát a kora terhességnél, ahogy Zsuzska is mondta :) Úgyhogy fel a fejjel és mosolyogva köszönj rókakomának! :D

Milyen sokan örülnénk már egy ilyen émelgésnek! Például én is, de még 12 nap a tesztelésig... Köszönöm lányok a görbeelemzést, sõt megnéztem BTO oldalt is - vow, én azt hittem, minden lényegeset tudok a hõgörbézésrõl, de neeeem! Ez egy önálló tudományág kéremszépen! Ettõl függetlenül zavar egy kicsit, hogy korábban felment a hõ, mint kellett volna... Vagy a görbe hazudik, vagy az LH tesztek. :? Vagy kidobom a megbízható német gyártmány hõmérõmet... :lol:

Zsuzska, ezer köszi a Czeizel féle idézetért!! Te most épp hol is tartasz a ciklusban? Utrót a pé után kezdted el gondolom... szoríthatunk? Ha már ilyen kis szorgos hangya módjára... :wink:

Kinek mikor esedékes a tesztelés??

Utróval kapcsolatban lenne nekem is egy kérdésem: hamarosan nekem is kezdõdik a szabi - aligvárom - és utazunk. Valamikor a közepe táján kiderül, hogy ügyesek voltunk-e ebben a hónapban vagy sem. Utróm még van februárról, pozi teszttel érdemes lenne elkezdeni? Orvoshoz legkorábban a 6. hét vége felé tudok csak menni, ha úgy alakul...

Mimoka, jobbulást a kicsinek!!! A doki úgyis csak antibiotikumot írna fel, nem?Szegénynek lehet, hogy többet ártana, mint használ!
Amúgy egyetértek veled, hogy dehogy felejtheti el egy anya, hogy volt egy baba, de már nincs. Csak a vágy, hogy legyen egy babája, akit a karjában tarthat, egyszerûen erõsebb.
bozza
 
 


Bozza!

22. napon vagyok. Most tesztelés alatt a testem, hogy így van-e barnulás mensi előtt. Mindig szokott már egy héttel előtte. Lássuk be, nem túl jól hangzik és azért....ki a frász szeret két hétig maszatolni mensivel együtt....:S
Szóval még semmi szín eddig....illetve némi rózsaszínt fedeztem fel.
Ez akár beágyazódásos vérzéske is lehet....de nem beszélek be semmit, nem kiabálok el semmit, hiszen nem tudok semmit.

A hőm elkezdett kúszni, hétfőtől máig 36,4; 36,5; 36,7....
Az utro meg is emeli, mert progeszteronpótlásról van szó általa.

Én a magam helyében enném az utrot, ha +, ezt viszont vagy megkérdezed egy orvostól, vagy megkérdezed egy orvostól. :)
Én önfejű vagyok és képes vagyok ellentmondani orvosi véleményeknek.
Kb. két éve nagyon durva köhögős vírust kaptam el vagy mit, 2 hónapig tartott, 5 hétig táppénzen voltam. Amúgy csak végső esetben szoktam elmenni táppénzre, ez olyan volt, hogy ülve aludtam hetekig, bár alvásnak nem lehet nevezni. Injekcióztak a rekeszizmom miatt, az állandó köhögéstől bedurrant az is. Fuldokoltam.
És ezek után néztek valami izét a tüdőmnél, egy zárt kabinban kellett levegőt fújkodnom....mittudoménmivolt. :)
Szóval annak alapján kijelentette dokker, hogy tüdőtágulat és még valami komoly tüdőbetegségem van....kb. 5 recepttel távoztam.
Aztán eldobtam őket. :)
Nem dohányoztam. A tüdőtágulat évtizedekig tartó dohányosok, idős emberek betegsége.
Azóta is él és virul a tüdőm.
Egy ilyen betegség után nyilván nem bírtam produkálni.
Szóval ennyit a dokikról.

Az utro ártani nem árt szerintem abszolút, viszont, ha kéne támogatás a kapaszkodáshoz, akkor elengedhetetlen.
Inszemnél automatikusan adják.
Én reggel és este is dugdosok egyet.
Most nemvárt előtt 4 nappal abbahagyom....elvileg nem készülve babásodásra. Hiszen addig nem feltétlen jön meg a mensi, ahogy olvastam.
De ha abbahagyom és nincs baba, 4 nap múlva megjön.
De ha lenne baba, nem jön meg. :)

Mimoka!
Az a bacisvírusos szer érdekelne, ha ennyire jó!
Kell ide is nekem a készletbe! :)

Jah, elvileg 8-án kell megjönnie, 7-én lesz a 8. házassági évfordulónk. Hmmmmm.....de szép ajándék lenne Ő.
zsuzska30
 
 


Sziasztok Lányok!

Én mért nem kapok semilyen bogyót,kúpot vagy valamit?
Unom ezt az egész szí..st :cry:
Tudom keresek másik dokit,de mért nem merek lépni? :?
ÁÁÁÁÁÁ,de ciki ilyen későn,vagy ilyen korán ilyen letört bilinek lenni :(

De örülök ,hogy mindenki izgúl,hogy talán ez a hónap sikeres volt,meg akinek már "nem kell" azok pedig szépen növekednek

:cry: :cry: :cry: :cry:
ma majd vidámabb leszek

Üdv:Teréz
delfinke6
Vecsés
 
 


Egy gyűlölettel teli világban sem szabad lemondanunk a reményről. Egy haraggal teli világban sem szabad lemondanunk a békességről. Egy kétségbeeséssel teli világban sem szabad lemondanunk az álmainkról. Egy bizalmatlansággal teli világban sem szabad lemondanunk arról, hogy higgyünk egymásban./Michael Jackson/


Ez találó :?

Üdv:Teréz
delfinke6
Vecsés
 
 


Halihó! :)

Bozza, én továbbra is amondó vagyok, hogy ne dobd ki a hőmérődet. Nagyon jó a görbéd. Én évekig nézegettem a BTO oldalát + sok már oldalt ezzel kapcsolatban, hidd el, ha azt mondom, jó, akkor jó :DDDDDD

Zsuzska, küldj egy címet priviben, és köldök :) nem vicc, komolyan.

Delfinke, én annyira megértelek... mi már 2 babát vesztettünk el, és SENKI nem törődik vele. Pedig én mentem, orvostól orvosig, de mindenki tett rá. A kisfiammal a 12 (!!!) hétig véreztem, az ÖSSZES orvos azt mondta (pedig voltam vagy 5nél), hogy már egyszer elvetéltem, hát várjak türelmesen, a természet majd elintézi, ahogy jónak látja. Pffff... köszi. Minden ismerősöm kapott legalább utrót/duphastont, mert már egyszer elment a baba/nehezen jött össze, én véreztem és semmi :((( ez van sajna...

Én ma vagyok a 12. napon és felment a hőm :shock: kicsit korai, se nyálka, se semmi, a tegnap előtti sperma ahogy volt, úgy folyt ki belőlem, szóval a méhszáj is zárt, gyanítom, kíváncsi leszek, mi lesz ebből... :shock: :?:

mimoka77
Külföld
 
 


Delfinke!

Nyugi!
Sokszor sok időbe telik, míg megtalálja az ember a megfelelőt!
Azért a pi..ba, hogy nekem erre is van megtörtént esemény. :(((((

Fájt az arcom. Minden nap. Fogorvoshoz mentem. Semmit nem lát.
Nem részletezem most....6 db, azaz hat darab fogorvos látott, két fül-orr gégész, egy ideggyógyász.
Másfél éven keresztül fájt az arcom, ennyi ideig tartott, míg a 6. fogorvos megfúrta a fogamat ott, ahol én mondtam, hogy fáj.
Gombostűfejnyi lyuk volt lejjebb a fogon.
Betömte, elmúlt.

A másik, mikor az autoimmun betegségem kiderült....de ezt szerintem már meséltem, hogy elhajtottak, hogy idegi.
Szóval ez a herce-hurca is 3-4 hónapig tartott.
Tegnap akadt a kezembe egy papír, hogy egy diagnózis alapján nyirokcsomógyulladások a törzsön, ő akarta kivenni az epehólyagomat is, hogy az lehet.

Szóval vannak jó orvosok, nem mondom. De elférne egy A4-es lapon a nevük és meg kell találni.
Akiben bízol, aki odaáll melléd és aki hisz neked. Aki tudja, hogy mire mi a megoldás.
Ha másként nem megy, esetleg érdeklődj fórumokon.
Hogy ki tud a környéken jót....akihez sokan járnak....

Mimoka!
Ezek nem normálisak!
Azért 5 között már lennie kellett volna egy épeszűnek.
Nővérem nőgyógyásza Vas megyében lakik.
Ő lebeszélte a cukorterhelésesről, az uh-okról, mert ez is felesleges, nem kell, régen is meglettek egészségesen a babák. :) Semmi bajuk! :)
Sőt!
Nővérem elkezdett nagyon vérezni a kisfiával 7. hónap táján.
Azonnal hívta a dokit, fekvés és magnézium Schüssler só, meg még valami gyógynövény-kivonat.
Picit túl is hordta a babát. :)
Az orvosok megszülették volna vele.

Ez a doki adta a tehén-petefészek kivonatát. Egerből is járnak hozzá.
Nála is lehet szülni ott, ahol lakik. Ikres anyuka szült, valamiért nem tudtak hazamenni, doki főzött rá, ellátta. :)

Hihetetlen azért, de igaz!
Nekem sajnos a munkám mellett nem jó, hogy eljárjak oda. :(
Nekem csak nyáron van szabadság. :S
Ezért szerettünk volna inszemet még most és most jött össze rá egy kis pénz csak.
Még azon is vajúdtam, hogy elmenjünk-e nyaralni, de 5 éve nem voltunk és nem tudom, mikor mehetünk és hátha jótékony hatása lesz a tengernek a babásodásra.
De jó, hogy így döntöttem, hogy mentünk.

Mimoka!
Ez a 12. hétig vérzés mit jelent? Mennyire?
Ijesztő. :(
Mit élhettél át vele is? :(

Azért tudjátok, hogy nagyon erősek vagytok, hogy angyalkátok van és mégis tovább tudtok menni. Mire nem képes egy anya....és aki anya akar lenni....

Ezeknek, akik eldobják, stb. nem részletezném, valami telepatikus úton meg kéne mutatni egy részletét, hogy mit szenved egy-egy nő, hogy gyereke lehessen. Hogy tudja, mije van!
zsuzska30
 
 


Zsuzska, nekem az összes terhességemnél 6+3-nál kezdődtek a gondok. A kisfiammal 12. hétig ittam a palástfű teát és hittem, minden porcikámmal, hogy nem lehet semmi baja. Csak pecsételtem, és nem állandóan véreztem, mint most áprilisban, de akkor sem volt valami jó... folyton attól féltem, hogy azt fogják mondani, valamelyik UH-n, hogy elhalt. De szerencsére nem. Aztán 18. héten elkezdtem görcsölni, vetélésgyanú, véreztem, feküdni kellett. De azért be kellett járnom dolgozni, mert a főnök tett rám, az utolsó pillanatban vett fel új embert, be kellett tanítani, mert akkor is tojtak rám, amikor könyörögtem nekik, hogy taníttassanak be valakit, aki lesz helyettem, ha baj van. Júliustól otthon, férjemnek gerincsérve lett, folyamatos koraszülési tünetek mellett mindent (!!!) nekem kellett csinálni, tök egyedül, mert mindenki (anyósomék is) csak az észt tudták osztani, de segíteni, hogy pihenj már, marha, azt nem. 28. héten jött a hideg víz, méhnyak megrövidült, na most már tényleg tessék feküdni, mert koraszülés lesz, még nagyon pici a baba. De hogy feküdjek, ha a férjem mozgásképtelen??? 32. hétre férj rendbejött, végre pihenhettem volna, 33. héten beindult a szülés. Nem kicsit lettünk idegesek, 33. hét nagyon korán van. Szerencsére mire beértünk a kórházba, a 3 kiló magnéziumtól leállt. Ki nem nyitott, ez volt a szerencsém. Utána fekvés, kilószám magnézium a 36. hétig. Végül ciklus (nem kiírás) szerint időben útnak indult a kis tökös, de ez egy olyan terhesség volt, hogy másodiknak már nem ilyenre vágyom...

mimoka77
Külföld
 
 


Milyen munkahely ez?
Még mindig ott vagy?

Megkínlódtál rendesen. :( Sajnálom.
Gerincsérvből hogy jött helyre?

3 kg magnézium?! :O


Mai hőm 36,9. Nem bírom méregetni egy hónapon át, meg nyaraláson beteg is voltam, 10 előtt nemigen ébredtünk fel.
De majd ebből is tudom, ha leesik, hogy mikor jön, vagy ilyesmi.... :?
zsuzska30
 
 


Nicsak, mit találtam!

Tudtam, hogy valamiért jó a hányás, nővéremnek is mondta az a doki, de nem jutott eszembe! :D
És most véletlenül itt a válasz.
Azért a nem hányás sem rossz, barátnőmnek meg sem kottyant a két gyerek, semmi baja nem volt és egészségesek.

De ez azért egy kis plusz, hogy elviselje anyuka! :)

Még valami van ebben a Czeizel videóban, ami arra enged következtetni, hogy az 5.-6. héttől zajlik a legfontosabb 6 hét.
Figyeljetek!

http://www.youtube.com/watch?v=qiYMip1E ... =endscreen
zsuzska30
 
 


És még valami....

Teherbeesni gyorsan
Kedves Judit!
Mit javasol,mit használjak,hogy gyorsan teherbe essek?Van egy 13 hónapos kisfiam,de szeretnénk még egy babát,kis korkülönbséggel,és már aktuális lenne.Válaszát előre is köszönöm:Beatrix



Kedves Beatrix!

Napi 2 evőkanál lycium fogyasztása összesen kettőjüknek, zeller saláta heti 2-3 alkalommal, gránátalma evése, fekete áfonyalé ivása. Csapvíz helyett forrásvíz ilyenkor a hasznos. Gyorsabb eredmény születik, ha a tejtermékeket, a mélyhűtött, a félkész ételeket kerülik.
zsuzska30
 
 


Á, a Czeizel-féle kilenc hónap. Tök jó sorozat - ezt korábban meg is vitattuk itt - nézzétek szorgalmasan! :)

Annyira vicces, ahány eset, annyiféle megoldási javaslat a babásodásra! Mondjuk egy-két évbe beletelik, míg mindent kipróbál az ember - gyógynövények, homeo, hormonok, teák, löttyök, szurik, görbék, szexuálpszichológus - ez alatt az idõ alatt, ha amúgy nincs nagyobb szervi gond, nagy eséllyel spontán is összejön a kis lurkó. Amelyik hónapban összejött, utána arra a módszerre lehet esküdni. :lol:

Pedig vannak dolgok, amiket nem nagyon lehet sürgetni!! Mondom én - aki két hete még itt agonizált, hogy megint nem sikerült. Alapvetõen tényleg úgy gondolom, hogy mindennek oka van és ha most még nem is értjük, visszagondolva igazat kell majd adnunk a felsõbb akaratnak. Ettõl függetlenül, ha bukta az augusztus, megint itt fogok vinnyogni, nincs mit tenni... :lol: Én már csak ilyen bort iszik, vizet prédikál típus vagyok! :roll:

Zsuzska, de jól hangzik az a 36,9! Kívánom neked, hogy maradjon!

Mimoka, meggyõztél, hogy jó lesz az a hõ! Nagy jelentõsége így utólag már nincs, valamikor volt ovu, hgy találat is volt-e...? IGEEEN!! BIZTOOOS!
BTO példák szerint 5 nappal korábbra idõzített összebújás is talál néha! Ezt mondjuk nem gondoltam volna, részemrõl ez a csoda kategória. :)

Fú, nem hagzik jól, amit az elsõ terhességeddel át kellett élned, álítólag a második már sokkal könnyebb lesz! ;)
Amikor minden beüt, azt azért nehéz kezelni. Ilyenkor pedig de jó lenne egy jófej anyós vagy valaki, akire lehet számítani... :?
bozza
 
 


Bozza, mi 4 nappal az ovu előtt voltunk együtt, amikor terhes maradtam... védekezve... szóval... amelyik baba jönni akar ;) terhesség: hát, én csak a szépre emlékszem ;) azért minden együtt sem tudta elrontani, gyönyörű volt az a 9 hónap :)))

Zsuzska, egy kaki munkahely volt... amíg gyesen vagyok, ott vagyok, aztán beadom a felmondásom, több okból sem mennék oda vissza, de a legnyomósabb, hogy Mo-n van, én meg nem :D

Nekem ma megint 36,0 a hőm... :D bár, apjokkal most valamiért fasírtban vagyunk, így szerintem ez a hónap nekem ugrott, de nem baj, majd szeptember :)

mimoka77
Külföld
 
 


Sziasztok Lányok!

Lassan letelik a szabim, így csak átfutottam a múlt heti "termést"... Hát nem semmi, ahogy pörög a fórum :lol: üdvözlöm az újakat, és örülök a kismami társaknak is :) :lol:

Csak így tovább csajok!!! minden rendben lesz...
Mindenkinek mielőbbi babásodást!!! :)

Már nagyon várom a genetikai uh-t, 1 hét múlva esedékes... szerintem akkor kicsit megnyugszunk majd... Kellemes hétvégét! jó pihit mindenkinek!!!

Wigyorka :)

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
wigyorka
Budapest XVIII. kerület
 
 
 


Szia Wigyorka, de örülök, hogy hallok felõled! Máris 12 hétnél tartasz :shock: õrület, hogy szaladnak a napok és a hetek! Remélem jól telik a szabid is! Tünetek? Jól viseled a "megpróbáltatásokat"? :lol: Majd mesélj, milyen volt a genetikai!

Ügyesek legyenek a többiek is, a kismamiknak pedig szép gyarapodást kívánok!
bozza
 
 


Wigyorka!

Kíváncsi lennék én is a beszámolóra, ami a genetikai uh-ot illeti.
Természetesen minden rendben lesz! :)

Lányok, mi újság?

Erre is meleg van, de a medenkében ki lehet bírni.
Tegnap kétszer mentem ki a szabadba ténykedni, de minkét alkalommal a munka végeztével ott kötöttem ki, hogy felfrissüljek.

Elmúlt a megérzésem a babásságra vonatkozólag.
Tegnap reggel így ébredtem.
11. dpo, 25. nap....
Ma már nem nyomom az Utrogestant, doki mondta, hagyjam abba mensi előtt 4 nappal.

Alhasam fájogat, melleimet úgy kell fogni, mikor felkelek, aztán lassan szoktatni a gravitációhoz. Nem tudom, mi lenne, ha lennének is. :roll: :lol:

Babások? Hogy vagytok tünetileg? Reméljük a róka kómában van! :)

Mimoka, végül a fasírt helyett nem volt más? 8) :lol:
zsuzska30
 
 


Viszont akkor valóban sárgatest-elégtelenség okozhatja a barnázást nálam mensi előtt, mert ilyenkor már javában volt és se híre se hamva, akárcsak inszemnél.

Lehet, felveszem a Dr.-t a nevem elé.... :roll: :twisted:
zsuzska30
 
 


Wigyokra, nagyon örülök, hogy bekukkantottál!! :D
Hihetetlen, még csak az előbb hoztad a pozitív tesztet és most már a 12. hétnél tartasz... Gratulálunk, igyekszünk követni!

Megértem, hogy ritkán tudsz jönni, de olyan jó lenne/lett volna kicsit többet hallani felőled!

Bozza, babus, hogy vagytok?
Ha minden igaz, akkor bozza lassan Neked szoríthatunk, ugye? Hány nap van még a nemvártig?

ryenn85
Szekszárd
 
 


Én egyébként -azt hiszem :) - jól vagyok. Igyekszem minél többet pihenni.
A reggele kissé megviselnek, alig bírom magam összekaparni, olyan vagyok, mint egy zombi. Hányinger, rosszullét hála az égnek nincsen, csak borzasztóan fáradt és erőtlen vagyok, a gyomrom sem mindig a legjobb.

Kedden kezdtem el szedni az utrogestant, amitől meglehetősen nagyon szédülök. A szedést (3x1) igyekszem úgy időzíteni, hogy utána le tudjak pihenni (pl. hazajöttem a munkából és le tudok dőlni vagy késő este lefekvés előtt), de a délelőtti adag után úgy tántorgok olykor, mint aki enyhén be van csiccsentve. :oops:

KisPöttyünk már idősebb, mint a 2 hónappal ezelőtti előhírnöke, aki nem maradt velünk... Nagyon bízunk benne, hogy még min. 8 hónappal idősebb is lesz!

Ma lesz unokanővérem esküvője és lagzija, már vártam! Óvatosan, de egy jót szeretnénk mulatozni.

Nektek is kellemes hétvégét!

ryenn85
Szekszárd
 
 


Ryenn!

Szájon át szeded az Utrogestant?

Nekem apró golyók, alulról adagolandó. Semmi bajom vele.

Esetleg kérdezz rá, azt nem lehetne-e.
Olvastam valahol, hogy a szájon át adható okoz gondot egyeseknél.

Jó mulatást!

Nekem fáj a fejem.
Premens-t két napja nem szedem....hogy ennek lesznek elvonási tünetei, szinte biztos. Lehet, már ez az.

Kis hányingerencia is elkapott a boltból kifelé.


:roll:

De vállalom, mert innentől a gyógyulás következik be, és ha megjön kedd-szerda tájékán, utána tiszta lappal indulunk a következő hónapnak, ami még nyugis nyár lévén.

Delfinke!

Mizu? Remélem, nem a gyökérkezelés miatt vagy távol! :O
Jól vagy?
zsuzska30
 
 


A doki azt mondta, "alulról" most ne háborgassuk a dolgot, így szájunk át szedem az Utrogestant. Bevállalom a szédülést és a gyengeséget, egyébként sem kedvelem az alulról történő gyógyszeres kezeléseket...

A babóca az első, legyen neki nyugta odabent. :)

ryenn85
Szekszárd
 
 


Sziasztok :)

Wigyorka, én mindig azzal nyugtattam magam, hogy 8. hét után már csak nagyon ritkán lehet baj, 10. hét után egyáltalán nem jellemző, csak elvétve. :) Nekem ez sokat segített. Aztán mindjárt itt a genetika :) Amikor a fiamat vártam, ilyenkor már csak azon izgultam, hogy vajon kiderül-e a neme :))) Szóval egészen biztosan minden rendben lesz!!! :)))

Zsuzska, de, szerencsére kibékültünk tegnap :) Sárgatest elégtelenség okozza a mensi előtti barnázást, az tuti, amit én azért nem értek, mert: az én hőgörbéimen meg van az 5, majd beágyazódás után a még +2 tizedes emelkedés, mindent lehet látni, nincs ugrálás, nincs semmi rendellenes, 14 napos a luteális, mégis barnázással nyitottam mindig eddig. Most, hogy iszom a palást teát, nincs pms és nincs barnázás, bár a hőm ugrál és nem is megy annyira fel és a luteális is csak 12 napos manapság... nem értem igazán... de rendes piros vérzéssel jön meg, nem barnás maszatolással... :S

Ryenn, biztosan minden ok lesz most :) Én is hánytam anno a palást teától, de boldogan tettem :DDDD

Amúgy azt mondják, alulról hatékonyabb, mert jobban felszívódik, de mindegy, szájon át is biztosan jó, különben nem lenne olyan gyógyi :)))

Nálunk minden ok, én még mindig várom a tüszőrepedést, most már nagyon, mert ha ennyire kitolódik, félő, hogy hogyha nem sikerült a dolog most, akkor pont akkor fog megjönni, amikor a fiam keresztelője lesz... :SSSS
mimoka77
Külföld
 
 


Mimoka!

Örülök, hogy minden oké! :)

A fasírt utáni bújás amúgy meg mindig olyan fincsiiiii.... :roll: 8)

Amúgy nem tudom megmondani, hány nődokit fogyasztottam el eddig és senki nem foglalkozott a barnázással. Vérkép alapján oké volt a progeszteron mindig.
Ennek a dokinak, mikor felvetettem, hogy Utronál ilyen nem volt, mondta, hogy előfordulhat, hogy nekem mégsem elég a sárgatest, akkor nyomjam. :)
Úgyhogy én most nagyon esélyesnek érzem a babát, mert akkor lehet, mégis ennyi lett volna csak? Innentől belehúzunk apával! :)
Az inszemre fordítandó összeget meg babapelenkára költöm! :) Ámen! :)

Már hányingerem is van.
Most akkor tudjam, mitől, mi?

Barátcserjés elhagyása
Utro elhagyása
baba?! :O ááá......
meleg és tegnapi kaja

pfffff
zsuzska30
 
 


Mimoka!

Nem fog megjönni!
Két keresztelő lesz, egyik a fiadé, másik a Clearblue-n! :)
zsuzska30
 
 


Ryenn, de jó, hogy te is benéztél! Már csak Babusról nem tudunk. Babus?
Örülök, hogy jól vagytok!!

Én is a szájon át Utróról hallottam, hogy kicsit megkeveri az embert, de legalább tudod, mitõl kóvályogsz, így nem kell aggódni! :D Nekem gömbölyû alsótöltetû van, bepakoltam azt is az utazóba, hátha úgy alakul...

A szorítás idõzítésével kicsit el vagyok veszve, mert - ahogy sokat ecseteltem fenntebb - fura lett a hõgörbim. Ma reggelre (vagy a 8., de valószínûbb, hogy 6. DPO-n) 36,7-et mértem, ami az új hõmérõ eddigi rekordja... Azt viszont tényleg csak bebeszélem magamnak, hogy a mellem kicsit fura, mert ha úgy lenne is, korai lenne még. :roll: Lehet olyat, hogy a teljes jövõ hetet végigszorítjátok?? :lol: Amúgy arra gondoltam, hogy hétfõhöz egy hétre tesztelnék - a tesztet is bepakoltam már. :)

Lányok, bele kell húznunk, a ryenni axióma szerint ebben a hónapban 4 új kismamát kell produkálnia a fórumnak! :lol:
bozza
 
 


Bozza!

Hogyne lehetne! Azon ne múljon, hogy mi nem szorítunk! :)

Ebben a hónapban? Akkor azért van még esély.

Tikkasztóan döglesztő a meleg. Képes voltam autóval megtenni fél km-t....de az már oda-vissza eeeegy! :roll:

Most eszem valamit, étvágy alighanem alábbhagy.... :?
Pedig épp kezdtem megbarátkozni a gondolattal, hogy vehetek pár új cuccot....franc... :D

Bozza, a hétfőtől egy hét hányadik dpo lesz?
zsuzska30
 
 


Sziasztok Lányok!

Örülök,h az elveszetteink vissza vissza térnek.

Bozza ha ezen múlik az örömöd,hogy egy hétig kell szorítani érted,akkor szorítunk érted 2 hétig,hogy biztos legyen :shock: .

Ryen ,csak rendben lehetnek a dolgok,mert más lehetőség nincs!

Babus ?

Zsuzska,nem a gyökérmiatt nem jöttem,csak nem voltam túl rózsáas lelkileg és nem kell itt senkinek az én hülyeségem,de vissza tértem.

1egész kilóméter?hmmmmmmmmm
:shock: ezt nem is értem,miről maradtam le? :oops:

Üdv:Teréz
delfinke6
Vecsés
 
 


A nagy melegre való tekintettel és a kényelmes hátsómra való tekintettel az össz. egy km távolságért is elővettem a kocsit a garázsból.... :roll: 8)

Nem baj, ha nem rózsás a hangulatod, de legalább büdöskés ne legyen!
A napraforgósnak viszont kifejezetten örülnék! :)
zsuzska30
 
 


:) Nem leszek büdöske igérem,talán kaktusz voltam vagy ami még roszabb a csalánnal jelemezném magam.Jól berúgtam és jól kisírtam magam és mostmár ismét kerek a világ :)

Üdv:Teréz
delfinke6
Vecsés
 
 


Hehe! :D
Jól tetted! :)

Egészségedre!
A sírás meg szépíti a szemeket.
Anyu mindig ezt mondta gyerekkoromban olyan hangsúllyal, hogy inkább dühös lettem és ideges és abbahagytam.
:O
zsuzska30
 
 


Szurkóljatok nekem,hogy ne jöjjön előbb a mikulás (tudjuk mi lesz kulás :) )mint a kicsi párocskám,csak holnap illetve lassan ma estig kellene kibírnia. :x :? :oops:

Jó éjszakát csajok!

Üdv:Teréz
delfinke6
Vecsés
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek megy a drukk :)))

Bozza, szerintem azért 36,7, mert túl vagy a beágyazódáson :))) (sutyiban lesegetem a görbédet, eddig tök logikusan alakult, nem mértem, miért mondod, hogy kusza :DDD ) Melled már simán fájhat, nekem 2010ben ilyen tájt kezdődött ;) Hajrá hajrá!!! :)))

Delfinke, neked is hajrá nemensi :)

Zsuzska, én is el voltam tegnap keseredve, a melegben csak 3 km-et tudtam lefutni :((( de majd ma! :D

Na megyek, pussz nektek!

Ja, hőm mára leesett, pé közeleg :)))

mimoka77
Külföld
 
 


Delfinke!
Megy a szurok neked!

Mimoka!
Izgi! :)
Aztán ne itt lebzselj, mikor pé táján vagy, teeeee! :D
Ide csak megpihenni jöhetsz! Szusszanni!
8)

Jelentem, teszt negatív, de talán jobb is így most.
Nem tudnék nyugodt lenni emiatt az izotópos szar miatt, amit kaptam.
12. dpo ugyan, de már lennie kéne halvány csíknak is. Ez csont negatív.
Hanem már aztán elvonási tünetek vannak este....:(
Akkor szoktam bevenni a barátcserjést....:S
Szívem szaporán vert, fura torokszorítás....:(
Ennél rosszabb ne legyen, ne kelljen már pánikroham miatt is kínlódni. :S

Úgyhogy jövő héten felhívom a reflexológust és kikezeltetem magam még augusztusban. Lehet, az endokrinológust sem mondom le, de csak azért, hogy lássam, milyen a véreredmény.
A gyógyszerről nem beszélek....csak ne kérdezzen rá....
na, ez gáz azért....
Na, mindegy, meglátom még, hogy lesz. Lehet, nem megyek.
Olyan bizonytalan vagyok, vagy mégsem? :D
De reflexológus tuti, csak ne legyen szabadságon!

Kismamiknak kitartást a melegben!
Többieknek is!

Azt hiszem, nem túlságosan hat már meg, ha megjön.....
Ennyi idő után....az lepne meg, ha nem jönne meg. Vagy már az sem.
:roll:
zsuzska30
 
 


Delfinke, én is drukkolok ezerrel, hogy tartson ki a ciklus, még egy ideig! Érzed az energiát?

A "csalános a kedvem" milyen jó kifejezés, én felvettem a szótáramba! :lol: Azért remélem, hogy mostanra már rózsás lett, fõleg, hogy ma jön haza a párod!! Minden jót nektek, aztán meg se lássunk errefelé! :wink:

Mimóka, nagyon édes vagy, hogy megszakértetted a görbém és köszönöm! Fõleg, hogy ilyen gyönyörûségeket olvasol ki, mint beágyazódás! :wink: Hát legyen igazad... :lol: De azért most koncentrálj magatokra!! :wink:

Zsuzska, sajnálom az egy csíkot, nem mondom, hogy biztos csak korán van még - de azért lehet, hogy korán van még! Mindenesetre a negatív tesztekkor én is érezni szoktam, hogy csak becsapnám magam, ha mindenféle kifogást találnék ki. De azért mégis... :D

Majd mesélsz errõl a reflexológusról? Mi jót tud mûvelni?
Az endokrinológussal már úgysem lesztek barátok, szerintem menj el nyugodtan, labort, ilyesmiket megcsinál gondolom. Legfeljebb felír még egy adag gyógyszert - ugye milyen szépen használt eddig is - és majd azt sem váltod ki. :)
bozza
 
 


Bakker amúgy nem gondoltam volna, hogy a barátcserje ennyire durva cucc! Én is szedtem még tavaly év vége felé, de nem tûnt fel semmi fura. Mondjuk csak pár hétig szedtem...

Azért remélem, hogy gond nélkül le tudsz jönni a "szerrõl" és a szívdobogás csak a szerelmed miatt van, nem másért... :wink:

By the way szerelem - akik régebb óta próbálkoznak, ott vizsgálták a fiúkat? Nálunk még nem került sor rá, illetve egyszer ugye terhes lettem, így én azt feltételezném, hogy nincs vele gond. Mik a tapasztalatok?
bozza
 
 


Bozza!

Bizony érdemes megnézetni a fiúkat is, mielőtt a nőszemélyhez hozzányúlnak hormonálisan.
Jobb helyen előbb a ffi és utána a nő, mivel az csak....hogyismondjam....csupa élvezet. :lol:
Egyik alkalommal bemehettem én is....legalább láttam, milyen hely.
Mint egy utolsó, szutykos aluljáró, csak épp graffitik nem voltak...vagy egy lerobbant buszmegálló?! Nem is tudom, mihez hasonlítsam. Az undorító volt!
Mondtam férjnek, ne nyúljon semmihez....
Szóval a kis dokkerféle kint várt....mi meg szemlesütve adtuk át az ibriket katonástul. :D
De lehet otthon is anyagot leadni, csak akkor x időn belül be kell érni vele és megfelelő hőn tartani. Ez rizikós.
Ki lehet bírni, nem kell őket annyira sajnálni ezért a 4-5 percért, mikor a nők meg mi mindenen átmennek.
:twisted: :lol:
Én pl. sosem élveztem még egy nőgyógyászati látogatást sem! :shock: :lol:
zsuzska30
 
 


Sziasztok! Bejelentkezem, túléltük a tegnapi nagy banzájt(falunap). Reggel 6ra mentem feldíszítettük a színpadot, feliratokat gyártottunk...lightos meló. De napközben sem hajszoltam túl magam, de mégis olyan nagyon elfáradtam, fáj mindenem. A fejem lüktet a legjobban. Kolléganőknek bökte a csőrüket miért mentem szabira a héten mert olyan titokzatosak voltunk az okáról. Hát bakker nem tartozom én senkinek sem beszámolóval. Azt mondták hogy azt hitték hogy kismama vagyok és valami gond lett és kórházba kellett mennem. Hát basszus!!! Mondtam még nem tudok róla hogy az lennék, egyébként meg ha baj lett volna hirtelen akkor ezt nem tudhattam már előző hét péntekén, ugyanis akkor átadtam minden melómat a helyettesemnek.

Elvileg ma már 6+1 hetesek vagyunk, szerdán doki. Csak reggelente émelyeg a gyomrom amíg nem reggelizek, egyébként nincs semmi hányinger már. Ez most vagy jó vagy nem!

Mivel alig tudtam észhez térni és kimászni az ágyból fél 10kor, így mára lazulást terveztem. Párocskám ment reggel dolgozni, szóval magányos filmnézés lesz a program. Estére mire hazajön csinálok fini gyümi levest és rántok ki husit.

Csak nagyjából futottam át az eddigieket, bocsi!
Ryenn örülök, hogy minden ok veletek! Izgi az ez a várakozás!
Wigyorka már genetikai uh-ra vártok? Tartanék már ott én is! :)
Bozza, Delfinke megy a drukk nagyon és akármeddig! :)
Zsuzska, az jó ha most örülsz a negatív tesztnek, a következőnek már biztosan azért fogsz örülni mert pozitív! :)
Mimóka, örülök, hogy minden ok apával, hajrá tüszőrepedés és akciózzatok! :)
babus83
 
 


Babus!

Ügyesen kivágtad magad. :)

Az emberek nagyon tapintatlanok tudnak ám lenni!
Bele sem gondolnak. Tőlem is, így 8 év házasság után évek óta kérdezik, hogy "ééééés, nálatok nem lesz babaaaa?", "Miéééért neeeem?", "miért nincs mééééééég?"

Anyádér', tapló!-de ehelyett közlöm, hogy: majd lesz!

És eddig ezzel elültek az emberek.

Rendben lesz minden! :)
Kapaszkodik erősen, nyugi! :)
Most még azt hiszed, elmúlt a hányinger....várj csak! Emlékezz erre a napra! :)

Örülnél te még ilyennek! :)
Nővérem, anyu is végigkínlódták a 12 hetet.
De nekik már van 2-2.

Pihengess, használd ki, hogy egyedül lehettek a bogyóval! :)
Én tuti, egész nap a hasam simogatnám. :)
Kár, hogy csak az arcomon vastag a bőr....félek, a hasam majd elvékonyodik. :D
zsuzska30
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: