Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok Lányok!

Wigyorka RGATULÁLOK Nektek :D :D :D :D

Annyira jó ilyen hírekre vissza térni :)
Jól vagytok? Minden rendben? Elmeritek már hinni?

Bozza,veled mi újság?

Ilyen szupi hírekre nincs kedvem megírni amit igértem nektek.


Nekem majd most kell vissza mennem a dokinőhöz,de keresek egy másik dokit,mert egy az enyémmel pontosan megegyezző történtet meséltek u.a dokinővel.


Írjatok mi történik veletek.

Üdv:Teréz
delfinke6
Vecsés
 
 


Delfinke! mesélj, mondd el a történeted :) itt mindenkire kíváncsiak vagyunk!!! Ne habozz!!! mesélj!!!

Wigyorka :)

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
wigyorka
Budapest XVIII. kerület
 
 
 


Szia Delfinke!

Mi még nem ismerjük egymás, írsz magadról? Mi történt veletek?
babus83
 
 

 
 

Sziasztok Lányok!

Delfinke visszatért! Bár a másik fórum sajnos már nem mûködik, azért a hozzászólás nem vész el, csak átalakul - örülök, hogy most itt bandázik mindenki. :lol:

Részemrõl letelt a várakozási idõ és pénteken elkezdõdött a 0. hónap (Wigyorka terminus), vagyis nincs védekezés, de nincs idõzítés és számolgatás sem, ahogy alakul, úgy alakul. Szerencsére a ciklusom rendezõdött, alapvetõen minden oké.

Wigyorka, aranyos lett a csíkod! :lol:
bozza
 
 


Remélem majd akkor én is megismerem Delfinkét!

Bozza hát ez szuper hír! Éljen a 0. hónap, hátha a meglepetés erejével szolgál majd!

Képzeljétek a hőm elkezdett emelkedni. Eddig elkönyveltem, hogy nem volt pém, nem volt ovum, nem is nagyon voltunk együtt, így baba sem lehet. Mostanság már meg kellene jönnie, mondjuk pénteken, de erre meg még csak most kezd emelkedni a hőm, eddig cikk-cakkos volt. Hát meg van ez bolondulva?! Nem gondolom, hogy baba lehet a dologban, de én azt hittem, hogy a mensiig ilyen enyhén alacsony hullámos lesz. :)
Itt van :
http://www.ciklus.hu/images/diagramok/2 ... 45600_.png
babus83
 
 


Sziasztok Lányok!

Szia Babus :)

Én is csak egy vagyok sajnos köztetek aki elvesztette a picikéjét.

Csak röviden a teljesség kedvéért,a sok doki és korházak után eljutottam egy dokinőhöz,aki elég húzós árat kér alkalmanként. Mivel elkzdtem vérezgetni ,így nagyon kellett valaki akiben tudok bízni nagyon jó ajánlása volt a dokinak ,így bíztam benne. Írt antibiotikumot és majd menjek vissza 3 hét múlva,de ő közben elment nyaralni.Aki az uh. csinálja az egy nagyon kedves és emberséges nő(műtét után felhívott privát,hogy hogyérzem magam),na mindegy nem ez a lényeg,hanem mikor erre az oldalra keveredtem csak úgy írtam a vakvilágba és májusban kaptam rá egy választ.

A tünetek,az utasítások és minden kisértetiesen hasonlított az én történetemhez,mind a terhesség idelyét tekintve, mind a tüneteket és mikor megírta a lenyzó az ő történetetét megijedtem,mert ugyanarról a dokinőről van szó akihez én járok ,és ő már a második babáját veszítette el ugyan annál a dokinőnél.A szivem szakadt meg érte ,mert mint tudjátok elég kiszolgáltatottak vagyunk,hisz nem vagyunk orvosok.


Most nagyon elbizonytalanodtam és keresek egy tartalék dokit aki megerősít abban,hogy minden rendben van.Már nekünk is lejárt a várakozási idő,bár nekünk nem kellett várnunk,de nem is jött össze a baba.
Remélem,hogy az első menzeszem után az esélyem nem lett kevesebb.

Januárban volt egy agyvérzés gyanúm és újra eltért abban az időben a pajzsmirigyem,jelenleg már csak a hajam hullik nagyon,de már teljes felépültem testileg.

Az első évem közepes eredménnyel zártam (éretségizni próbálok) nem vagyok elégedett,de ahhoz képest mi van mögöttem és nem adtam fel ,így mégis büszke vagyok magamra.


Nem volt jó a gépem és a szülinapom miatt tüntem el,de sokat gondoltam rátok,hogy mi van veletek,babáztok-e már és nagy örömömre Wigyorka már csodás úton jár,úgyhogy most rajtunk a sor.

Hajrá nekünk,kitartást. Puszi

Üdv:Teréz
delfinke6
Vecsés
 
 


Szia Teréz!

Szörnyű amint te is átmentél. Tudjátok miért ment el a baba? Utána nézet ennek a doki, vagy tanácsot adott?

Nagyon remélem minden betegségedből kilábalsz és lelkileg is jól vagy! Biztosan összejön hamarosan a baba, azért én keresnék másik dokit is.
Egyébként tényleg büszke lehetsz magadra! :) Nagyon erős nőci vagy! :)
babus83
 
 


Szia Babus!

Köszönöm a kedves szavaid,sajnos nem kaptam választ a babám elvesztésével kapcsolatban,csak annyit,hogy uszodai baci miatt történt.

Természetesen keresek egy "tartalékos" dokit. Nem stresszelem magam feleslegesen,legalább is tudatosan,bár nincs nap,hogy ne gondolnék a picikémre,de kell a remény,hogy tovább tudjak haladni és Ti itt sok erőt adtok nekem és remélem ez vissza felé is így van.


Te jól vagy?
Nálad mi a következő lépés?

Üdv:Teréz
delfinke6
Vecsés
 
 


Örülök, hogy ilyen pozitív vagy!

Én vagyogatok, várom hogy megjöjjön a mensi, mert tuti meg fog. Ez a 6. sikertelen hónapunk, a legutóbbi 2 ciklusban mértem a hőmet és ovu teszteltem ami kimutatta, hogy nincs peteérés, így ovu sincsen. Elvileg a hét vége felé kellene megjönnie, remélem meg is jön és nem jövőhéten rondít a nyaralásba. Szóval nyaralás után kérek a házidokitól egy laborbeutalót azután megyek nődokihoz. PCOS és IR tüneteket véltem magamon felfedezni, remélem a doki megcáfolja. Lehet nem ártana egy endokrinológust is keresnem, de azt majd a nődoki után ha kell. Remélem gyógyszerrel be tudják állítani a ciklusomat és még ovulációm is lesz. Szeretnék idén már babás lenni! :)
babus83
 
 


Pozitív? Relatív,nem kapok támogatást lelkileg csak itt és ez meg keményíti a szívem,de attól még nagyon félek,csak nem mondom és nem merek rágondolni.

Nekem sem volt peteérésem és mégis teherbe estem gyógyszer szedés előtt,a biológia fura játéka.A pajzsmirigyed nem ártana ha megnézetnéd,mert nem mindenkinél jelentkezik tünettekkel. Én pl fulladtam,hullott a hajam és ok nélkül híztam,hol- ott fogynom kellett volna az eredményt tekintve.

Hova mentek nyaralni,ha nem vagyok túl indiszkrét?

Biztos babás leszel,csak ne rettegj ,tudom könnyű mondani,most saját magamat is kicsit meghazuttoltam ezzel a mondatommal,de kénytelenek vagyunk bízni.


Fel a fejjel és BÍZZ Magatokban.

Üdv:Teréz
delfinke6
Vecsés
 
 


Hogyhogy nem kapsz támogatást lelkileg?? Párod sem próbálja tartani benned a lelket? Nekem ő a legfőbb támaszom, igaz kevesen tudják, hogy próbálkozunk a babával. De ha komolyabb orvosi vizsgálatra, vagy műtétre kellene mennem akkor a szüleimnek biztosan elmondanám. Mondjuk én úgy vagyok vele, hogy inkább ne jöjjön a baba csak később és egészségesen, mint hogy hamar összejön aztán meg elvetélek. Szerencsére utóbbit még nem kellett átélnem. Csodállak titeket, hogy milyen erősek vagytok és újult erővel vágtok bele ismét, de persze ezt így is kell!! :))
És tényleg teherbeestél pé nélkül? Hát ez furi. Ma reggel a hőm még mindig fent van, azt hittem mostanra már megjön. Sajna mivel nem rendszeres a mensim így fogalmam sincs mikor késik, de általában a leghosszabb ciklushoz viszonyítok, az 40 nap volt eddig, ma a 34. napon vagyok.
Majd megyek nődokihoz, aztán lehet endokrinológushoz és megnézetem a pajzsmirigyemet is.
Sopronba és környékére megyünk nyaralni, hétfőn indulunk és csütörtök este jövünk haza. Már nagyon várom, de még a héten dolgozok... :(
babus83
 
 


Szia Delfinke!

Üdv közöttünk! :)
Itt mindannyian hasonló cipőben járunk, igyekszünk egymást támogatni, de be kell valljuk magunkkal szemben nagyon nehéz pozitívnak lenni...

Példa legyen Wigyorka, aki kismama! :D Igyekszünk követni és idén pocakot növeszteni!

Ha jól számolom bozzáék már bele is vágtak az éles próbálkozós hónapba! Hajrá-hajrá! Görbét vezetsz, merre tartotok?

Teréz, Ti is próbálkoztok már ebben a hónapban (írtad, hogy lejárt a várakozási idő)?

Babus, Nektek jó nyaralást, ha hazaértetek, mesélj hogy sikerült a feltöltődés!

ryenn85
Szekszárd
 
 


Nekem még mindig nem jött meg, de már tegnap óta fájdogál a hasam, a hőm reggelre egy fokkal lentebb esett, gondolom holnapra megjön. Miért is ne jönne meg és elcseszi a nyaralásunkat. Ma vagyok a 37. napon, de mivel 40 is szokott lenni mostanság, így nem izgatom magam.

Szóval holnap reggel indulunk, úgyhogy most elköszönök. Mindenkinek csodás, egészséges, babázós hetet kívánok! Majd jövök valamikor! Puszi! :)
babus83
 
 


Szia Babus!

Fel a fejjel és ne hagyd,hogy elrontsa a nyaralásod a "piroska" ugysem tudsz mit tenni ellene csak annyit,hogy beintesz neki.

A kérdésedre a válaszom,kaptam clostilbegyt nevezetű gyógyszert amit el kellett volna kezdenem szedni,mivel a doki szerint a peteérésem egyenlő volt a nullával. És mikor el kellett vona kezdenem szedni ,akkor már babás voltam.De én már nem hiszek az orvosoknak. Szombaton kell vissza mennem a dokihoz és kíváncsi leszek mit mond,mert a hasonló történet az eléggé "bunkóvá és keménnyé" formált. Nem tudom,de valami nem stimmel átlag 7-9 liter ásványvizet iszok és már fáj mindenem a sok folyadéktól,meg a menzeszemmel együtt jött pár fura foltom,de a házidoki szerint "dilis vagyok" és az idegeim miatt van. Ez szerintem egy nagy baromságfáj a lelkem,de nagyon,de azt is tudom,hogy előre kell menni és újra babás akarok lenni.


Na jó nem fárasztalak a nyavajáimmal,csodás nyaralást és piroska mentes napokat és babás visszatérést kívánok!

Üdv:Teréz
delfinke6
Vecsés
 
 


Szia Ryenn!

Köszönöm üdvözlésed.

Igen-igen hűségesen követjük Wigyorka "kismama" példáját.

Igen,kell ez az oldal az olyan embereknek akik ténylegesen tudják,hogy a másik mit élt át és nem csak odavágja "tudom" mit érzel.


Bozza miújság veled? Hogy vagy?

Ryenn a kérdésem hozzád is intézem.

Vigyázzatok magatokra és hajrá babások és leendő babások.

Üdv:Teréz
delfinke6
Vecsés
 
 


Babusnak jó utat! Remélem sikerül feltöltődnötök!!!

Delfinke, ha az megnyugtat vizsgáltasd ki magad!!! inkább járj utána, hátha valami egyszerű az oka, hogy nem stimmel valami, vagy lehet, hogy egyszerűen nincs is semmi oka.

Nálam minden ok. Július 3-án délután megyek orvoshoz, akkor már elviekben betöltöm a 7 hetet. Korábban nem akartam, minek magamat feleslegesen stresszelni. Előbb csak akkor megyek dokihoz, ha valami rendelleneset tapasztalok. Biztosan fejlődik a pici, akkormeg felesleges háborgatni. :lol:

Wigyorka :)

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
wigyorka
Budapest XVIII. kerület
 
 
 


Sziasztok!

Én is jó utat kívánok Babusnak, töltõdj fel és eszedbe se jusson, hogy ciklus, meg peteérés, meg a többi hóbelevanc!

Wigyorka, nagyon türelmes vagy, még több mint két hét a doki. De igazad van, hadd növekedjen a kis gombóc nyugalomban! :D Hogy vagy egyébként, mik az "érzetek"? Hasonló tüneteid vanna, mint múltkor? Csak azért kérdezem, hogy mire figyeljek, ha esteleg úgy alakul. ;)

Nálunk nagy a nyugalom, sportolgatok, érlelem a petét (sportos pete lesz ebben a hónapban :D), eszem a vitaminokat. Elvileg hétvégére várom az ovut, de nem fogadnék rá. Majd beszámolok! :wink:

Szép napokat mindnekinek!
bozza
 
 


Hát Bozza, szerintem két ugyanolyan terhesség nincs, még ugyanannál az embernél sem. Ha emlékeim nem csalnak, kb ugyanolyan "tüneteim" vannak, mint a múltkor. Állandóan émelygek, persze van 1-2 nap, amikor békénhagy, de most a meleg miatt is rosszabbul érzem magam. Állandó mellfeszülés, néha szurka, feszülés a pociban. Kb ennyi.

A türelemről:
Hiába rohantam volna most azonnal dokihoz, nem biztos, hogy láttunk volna valamit. A szívhangot mindenképpen meg akartam várni, ezért döntöttem úgy, hogy a mensi szerinti 6. hét betöltését megvárom, és csak azutáni hétre kértem időpontot. De így is egy pár nappal későbbre kaptam, és inkább mondtam, hogy legyen később, mint hamarabb. De higyjétek el, néha azt érzem, hogy soha nem jön el... Már annyira kíváncsi vagyok! Persze picit izgatott vagyok amiatt is, hogy minden rendben legyen!!!!

Wigyorka :)

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
wigyorka
Budapest XVIII. kerület
 
 
 


Bozza, többször írtad már, hogy sportolsz, maraton, személyi edző. Pontosan mivel tartod formában Magad?

Az is eszembe jutott már többször, hogy egymásról (azon kívül, hogy babatervezés, próbálkozás, anyós :) ) nem sokat tudunk.

Merre laktok, mit dolgoztok, milyen idősek vagytok?

Én idén decemberben leszek 27 éves, Szekszárd mellett egy kisebb városban lakom Férjemmel. 1,5 éve költöztünk be a családi házunkba, amit mi magunk újítottunk fel. Nagy kertünkben élő 2 kutyi "szülei" vagyunk egyelőre.
Pécsen a közgazdasági egyetemen számvitel szakon végeztem. Azt már említettem, hogy egy belga tulajdonban lévő termelő multi cégnél controller vagyok (pénzügyi/gyártási elemző).

Nehéz volt Pécsről (nagyváros -minden elérhető közelségben, kulturális és shopping :) lehetőségekkel) visszaköltözni "vidékre", de ennek is megvannak az előnyei. Család a közelben, barátok is elérhető távolságban.

Ha van időtök, meséljetek Ti is kicsit magatokról!

Puszi

ryenn85
Szekszárd
 
 


Szép napot!

Wigyorka, minden rendben lesz - ez a fõszabály - ne izgulj! A tünetek nagyon kellenek, ez jó hír, bár gondolom az émelygés nem egy álom ebben a melegben!

Ryenn, annyira azért sajna nem vagyok sportos, korábban többet mozogtam, de mindig csak hobbi szinten. Pár hónapja kezdtem bele újra, heti kétszer futok 5-6 km-t és itthon tornázgatok, néha belefér egy bicajozás is. Én is nagyvárosból költöztem vidékre, akkor még lelkesen jártunk mindenféle edzésre a csajokkal. Ahogy korábban írtam, most Sopron mellett lakunk, a szerelem hozott el Budapestrõl - ahogy az általában lenni szokott. Én is közgázon végeztem, a közszférában dolgozom, nagyjából a szakmámban. A férjemmel két éve vagyunk házasok, ezer éve ismerjük egymást. Sajnos se kert, se kutya egyelõre, de mi is gondolkodunk, hogy váltani kellene (beérjük a kert+gyerek kombinációval is... :D) Szeretek itthon bütykölni, alkotni, fõzni, de nagyon kevés idõ marad mindenre, mert sokat vagyunk úton, zajlik az élet. Ja és 31 leszek hamarosan. :D vagy inkább :cry: - reggel egyre tovább tart, míg formába hozom magam... :roll: :lol:

Megyek is készülõdni! :D Legyen kellemes napotok!
bozza
 
 


Ritkán jöttök, Lányok. Remélem, hogy majd nem felejtetek el tájékoztatni a titeket érő izgalmakról. pl.: tesztelés előtti izgalmak, beszámoló a pozitív tesztről :)

Rólam röviden:
Több mint 7 éve ismerjük egymást, szeptemberben leszünk 1 éves házasok. Jómagam közgazdsász vagyok, és a közszférában dolgozom. 31 éves leszek 1 hónapon belül :)
Mielőtt jött a babó rendszeresen sportoltam. 2008 óta a futás szerelmese vagyok. 2007-ben több mint 20 kg-mal voltam nehezebb. Először csak a fogyás miatt futottam. Aztán 8 hónap után lefutottam az első félmaratonomat :) utána pedig jópárszor még, aztán már annyira belelendültem, hogy a maratoni távnál kicsivel hosszabb távot (43,1 km-t) 2X is teljesítettem. Persze mindezt versenyen, hivatalos időméréssel :)
Ha megszületik a baba, akkor biztosan megyek majd vele is futni (babakocsival), kedvenc terepem a margitsziget :)
A 12. hétig azonban nem annyira akarok mozgolódni, mert nem ajánlatos. Ha már lehet, akkor majd a kismama jógát akarom kipróbálni.

Wigyorka :)

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
wigyorka
Budapest XVIII. kerület
 
 
 


Ahh, a Margit sziget, imádtam, korábban én is oda jártam futni. A Margit sziget a futópályával, a Holdudvarral, a hangulatával az egyike azoknak a dolgoknak, amik azóta is a legjobban hiányoznak nekem. Budapest a szívem csücske, akkor is, amikor koszos és büdös és gonosz, mert közben meg csupa-csupa élet és báj és glória...! Mindig meghatódom, amikor visszamegyek egy-egy napra és átbattyogok valamelyik hídon. :roll:

Persze nem panaszkodom, a férjem kárpótol Budapestért, nagyon sokáig távkapcsolatban éltünk, úgyhogy nekem még mindig öröm, hogy reggel azzal a tudattal búcsúzok el tõle, hogy este ismét találkozunk. :)

Wigyorka, igazad van, nem pörög a fórum annyira, de így legalább a legtöbben tudunk idõt szakítani arra, hogy egy-egy posztot megírjunk, és visszaolvassunk egy kávészünetben, nem marad le senki. Többet én sem tudnék jönni, mert akkor ki csinálja meg a munkámat?? :lol:

És VOW, térdet hajtok a kitartásod és a lefutott kilométerek elõtt!! :shock: Én is nagyon szerettem-szeretek futni, de hogy jut idõ ennyit edzeni? Mármint nekem a 6 km-es táv mindennel együtt (felöltözök, bemelegítek, lefutom, nyújtok, hazaérek, stb.) kb. 1 óra idõveszteség. Rendszeresen nem is tudnék ennél sokkal több idõt rászánni. De ha van jó idõ-tippetek, szívesen veszem! Bár tudom, hogy mindig arra jut idõ, amire szeretnénk, de azért ez sem teljesen igaz. :lol:

És a méternyi bejegyzés végére az aktuális helyzetjelentés: hõ egyelõre lent, alien nyálka még nincs, cickafarkot tolom. :) Ebben a hónapban mást nem tervezek.
bozza
 
 


Sziasztok Lányok!

Hát Én is csatlakoznék a bemutatkozáshoz.Most töltötemm a 30.at és 3 éve vagyok a párommal,Vecsésen lakok "lakunk",de Én Ceglédről költöztem fel.
Mint mindanyian és is szeretek sportólni,de mivel elég "hikomat" vagyok én a bicajt,illetve a Spininnget szeretem a legjobban,bár én 35kg-ot dobtam le,csak a magam és egészségem kedvéért,de ezt most nagyon keservesen tudom megtartani,de sikerűlnie kell.Futkároztam egy időben,de sajnos csak mértékkel tudom űzni ezt a sportot.
Én most kezdtem az éretségit amiből az első évet sikeresn "3" átlaggal elvégeztem (egy agyvérzés gyanú,építkezés,munkahelyről elküldés,illetve a legfontosabb a babám elvesztése)ezen dolgok mellett. :)
Nőiruha készítő szakon végeztem,de mellette megcsináltam még pár iskolát(eladó,kereskedő-boltvezető,pénztáros,kéz és lábápoló-műkörömépítő) már csak az éretségi hiányzik nekem egyenlőre,de majd a jövő hozza amit kell. :lol:



Most jelenleg csak a baba számít és "semmi" más.


Mindenkinek szép nyári napokat és termékeny éjszakákat kívánok. :lol:

Üdv:Teréz
delfinke6
Vecsés
 
 


Sziasztok Lányok!

A végén még kiderül, hogy mindannyian szakmabeliek vagyunk. :) Közgazdász csajok, és közös bennünk, hogy a Párunkért, családunkért mindent!

30 kg mínuszok?!?! Hát Lányok, nagyon ügyesek vagytok!!! Elismerésem, kitartásotok és akaratotok van, dicséretre méltó. Nem is kell több, csak akarat és hit és minden menni fog!

Kisebb-nagyobb akadályok mindig vannak.
Az én (bízom benne, hogy csak) kisebb akadályom, hogy mihamarabb találjak egy jó endokrinológust, aki kezelésbe veszi a kezdődő pajzsmirigy alulműködésemet. Ma beszéltem a nődokimmal a magas TSH szintemről és azt javasolta, míg nem konzultáltam szakorvossal, ne is próbálkozzunk a babával (nagy a valószínűsége az újabb vetélésnek). :(

De bízom benne, hogy nem lehet akadálya annak, hogy hamarosan család lehessünk....

ryenn85
Szekszárd
 
 


Sziasztok, szia Ryenn!

Hogy derült ki a TSH probléma? A sima 3. és 21. napi hormonos vérvételbõl kiderül vagy spéci vizsgálat kellett hozzá? Megnézném, nekem mi van a papíromon, de otthon van - ki kell várnom az estét :S Mik a tünetei? Vagy nagyjából semmi? Annyira alattomosak ezek a hormonok! Egy csillag a vérvételes papíron és mekkora bajt tud okozni. :( Azért remélem, hogy nem nagy a baj és az endokrinológus pikkpakk rendet tesz!! Szorítok, te pedig számolj majd be a fejleményekrõl!

Wigyorka hamarosan tölti a hatodik hetet! Már csak 243 nap! :D

Jól értem, hogy ez a hónap nem igazán próbálkozós hónap nálatok? Vagy azért mert már nem aktuális (:D ) vagy még pihentettek (:? ) ? Én még várom az ovut, a hõm a béka feneke alatt van pillanatnyilag, pedig új hõmérõt is vettem, mert elemcsere céljából visszafordíthatalanul szétszereltem a régit... :D Ennyit a barkácstehetségemrõl... Lehet, hogy jobb lett volna hagyni, a hõmérõ elhagyása az elsõ lépés a laza nulladik hónap felé. :D :D

Jaj, megint hosszú lesz a bejegyzés, de még azt akartam megkérdezni tõletek, hogy hogy bírjátok a melóhelyet? Mármint úgy érzem magam kicsit, ahogy delfinke: csak a baba számít és semmi más. Persze nem szó szerint, de fél szívvel már az anyukaságra készülök, fél szívvel még a munkahelyen húzom az igát (a szó jó értelmében, mert tényleg szeretem, amit csinálok). Viszont nem tudni, mikor sikerül a baba, meddig maradok, stb. - zavaró ez a bizonytalanság, nem jellemzõ, hogy hagyom magam sodródni az eseményekkel. :roll:
bozza
 
 


Helló, megnéztem a novemberi vérvételem eredményét, nekem is 2,080 a TSH - de a referenciaértékek (0,4-4,0) szerint ez teljesen normális!! Kicsit kutakodtam a neten, hát nem lettem okosabb, írnak mindent. Most akkor...?
bozza
 
 


Ja bocsánat, most láttam, hogy te nem is azt írtad, hogy 2 az értéked. Nem tudom, honnan vettem... Viszont vannak fórumok, akik nagyon erõsködnek, hogy max 1,5 lehet, de még inkább 0,5 a babásodáshoz. Ryenn, megkérdezhetem, hogy mit ítélt a nõdokid "magasnak"?
bozza
 
 


Sziasztok Csajok!

Hazaértünk, jó volt egy kis kikapcsolódás. Rettentő hőség volt, úgyhogy olyant tettünk amit az elmúlt 6 év nyaralásai közül ritkán, 4 napból 2 strandoltunk! :) Mi az aktív pihenés hívei vagyunk, kirándulunk, hegyet mászunk, barlangászunk, várostnézünk...stb. De nem baj jó volt így nagyon.

Rólam: Észak Bács Kiskun Megyében élünk Kecskeméttől ÉNyra kb60km. Titkárságvezető szakon végeztem, de egy kis községben dolgozom köztisztviselőként (helyi adóval, házi pénztár, föld és ingatlan bérbeadás...stb a feladatom). Nem igazán szeretem a munkámat, sőt a melóhelyet sem mert olyan a kollektíva. Párommal 6 és fél éve ismerkedtünk meg, de még csak jegyesek vagyunk 4 éve. Ezt a lépést főleg a szülők miatt tettük, de majd lesz esküvő is ha pénzünk lesz rá, sajna a szülők nem tudják ill. másik fele nem akarja állni.

Ma van a 41. cn és pár napja pecsételek, barnázgatok, de még semmi komoly. Indulás előtt, azaz hétfőn csináltam 10es tesztet negatív, úgyhogy várom, hogy megjöjjön. Vagy az is lehet, hogy most is csak 1-2 napos lesz. Mindenesetre kb. 2 hét múlva megyek nődokihoz, remélem segíteni fog.

Majd még jövök! Szép estét!
babus83
 
 


Ryenn, drukkolok, hogy helyrejöjjön a TSH-d. A barátnőmnek terhesen derült, ki, hogy nincs rendben a pajzsmirigye...

Bozza, nektek mostanában lesznek az ovus napok!!! de izgi, apára fel!! Egyébként nekem a hőmérőzés nagyon bejött... (bár most nem mérem...) szépen látszott a görbén minden, aminek látszania kell. Szerintem figyelemelterelésnek jó!!!

Babus, örülök, hogy jól pihentetek. Miért nem csinálsz most is tesztet? a 41 napos ciklus nem annyira szokványos, biztos, hogy nem vagy terhes?? :)

Már nagyon várom az első uh-t. Most sajna torokfájással küzdök már 3 napja. Persze gyógyszert nem akarok bevenni. Mézzel, Ca pezsgőtablettával, C vitaminnal kúrálom magam.

Ma töltöttem a 6. hetet :) :lol:

Wigyorka :)

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
wigyorka
Budapest XVIII. kerület
 
 
 


Sziasztok!

Hogy derült ki a magas TSH? Véletlenül! Na jó, mint tudjuk véletlenek nincsenek...
Minden évben el szoktam menni egy általános/ellenőrző vérvételre tavasszal. Idén elmaradt, így hát úgy döntöttem a vetélés után, hogy megejtem. Doki nem küldött, háziorvosi beutalót kértem.

Az eredmények láttán kérdeztem rá a nődokimnál. Ő azt mondta ezt nem szabad annyiban hagyni, a teherbeeséshez és a terhesség megmaradásához az optimális érték 0,7 és 0,8 között van. A 6,8-as értékem meg ehhez képest ugyebár igen sok. :?

Hétfőre már van is időpontom (igaz magánrendelésre), remélem biztató dolgokat fog mondani az endokrinológus, nincsen semmi baj és hamar helyre lehet tenni a hormonszintet.
Nagyon szeretnénk már ebben a hónapban próbálkozni! :oops:

Wigyorka, igazad van a hőmérőzéssel kapcsolatban! Figyelemelterelésnek tökéletes és valóban szépen látszik a vonal.
És ugye hogy milyen jó a tea?!?!?! Kortyolgassátok csak továbbra is!
Hajrá bozza!!!! (Tényleg, hozzáférsz a blogomhoz? Ott bővebben írtam a pajzsmirigybajról is.)

Babus, örülök, hogy jól éreztétek Magatokat és sikerült kicsit kizökkenni a hétköznapokból. A munkahelyedet nagyon sajnálom. Szörnyű bemenni egy ilyen helyre és ilyen közösségben tölteni a nap nagy részét (tudom, mert sajnos volt olyan munkahelyem, ahol 1,5 évig minden reggel gyomorgörccsel léptem be a munkahelyem ajtaján... :( )

Legyen szép hétvégétek!

Puszi

ryenn85
Szekszárd
 
 


Sziasztok!

Nem csináltam tesztet, mert mostanság nem meglepő, hogy minden 2. ciklusom 40 nap körüli. Szerda óta pecsételek, barnázgatok, de az is csak pisilésnél észrevehető. Áh de akkor jönne meg már rendesen vagy mi a szösz. Kicsit el vagyok kenődve...De majd júli elején megmutatom magam dokinak, hátha nincs okom a mélabúra. Van egy fórum, ahol december óta együtt próbálkoztunk, mostanra én maradtam egyedül aki nem babás....:(
De természetesen nem adom fel!
babus83
 
 


Kedd óta pecsételtem, barnáztam, de alig alig volt valami. A hőmet akkor nem mértem. Ma viszont olyan erős hasgörcsre ébredtem a hőm leesett és meg is jött. Rég nem szenvedtem ennyit, hajnaltól 11ig az ágyban fetrengtem,nem volt sehogysem jó! És most meg már ömlik...áááá...na meg megint tolódott a ciklus, most már 42 napos lett.
Lehet ez az iszonyú hasfájás, meg a hőség teszi, de olyan kedvetlen vagyok. Mikor leszek már én is babás?! De mindenesetre nem adom fel, csak most egy kicsit ilyen vagyok. Július elején megyek nődokihoz, hátha helyreteszi a ciklusomat és további dokikhoz nem kell majd járnom.
babus83
 
 


Sziasztok Lányok!!!!

Remélem mindenki jól.

Ryenn, a pajzsmirigy témához nem tudok hozzászólni. Viszont (hogy pozitív ellenpélda is legyen...) barátnőmnél terhesség alat vették észre, hogy elbillent az egyensúlyból, és a babó mellett még valami bogyót is kellett szednie. (azt nem tudom, hogy alul- vagy túlműködött-e a pajzsmirigye...) A lényeg, hogy nem szabad a reményt soha elveszíteni.

Néha azt érzem, hogy nem vagyok terhes, mert annyira semmi tünetem nincs... aztán meg másik nap olyan rosszul vagyok, hogy csak na. Hányni még nem hánytam szerencsére. Ja és tegnap becsípődött a hátam. Ez sajna gyakran előfordul velem, ilyenkor a flector tapasz mindig segített.. De a dobozára rá van írva, hogy orvossal konzultálni kell... Így inkább csak a testápolós maszi némi eukaliptusz olajjal keverve marad.
1 hét múlva kedden megyünk az első babalesre!!! Már nagyon várom!

Wigyorka :)

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
wigyorka
Budapest XVIII. kerület
 
 
 


Wigyorka, örülj hogy nincsenek tüneteid! Ez csak jó! :) Szegény barátnőm most 7 hetes terhes és minden reggel fél órán át ölelgeti a wc-kagylót, és napközben se nagyon múlik az émelygése, fáradtsága. :?
Már csak 1 hét, juppiiii! Addigra már biztosan pulzál majd a kicsi szíve, nagyon jó lesz majd látni!

Babus, ne hagyd annyiban a ciklusodat! Fordulj mihamarabb dokihoz! Rengeteg minden állhat a háttérben. Próbálj meg egy olyan dokit keríteni, akiben megbízol. Ő az orvos, alaposan kivizsgál és helyre teszitek a dolgokat! Én mindig azt mondom, inkább előre legyünk óvatosak, mint utólag bánjunk valamit.
Ne add fel, csak pozitívan! Tudom könnyű ezt mondani, de próbáld meglátni a rosszban is a jót! (Nem riogatásként, de lehet valami nem stimmel a szervezetedben és kifejezetten jó, hogy eddig nem költözött be a baba..[i].) A vetélésemet is könnyebb volt így elfogadnom. [/i]

Bozza, milyen volt a hétvégétek? :) Mi a helyzet? Hőgörbét vezetsz? Mit érzel? Pontosan mikorra is nem várod a mensit? :)

Én ma este megyek endokrinológushoz, pozitívan állok hozzá. Bízom benne, hogy orvosoljuk az eltérést és mihamarabb egészséges baba költözik a pocakba és most velünk is tud maradni.

Nyugi lányok, szépen sorban babásodunk majd! :wink:

Kriszti nagyon eltűnt, pedig Ő már lassan félidős (még a próbálkozós időszakukban csatlakozott ehhez a fórumhoz)...

ryenn85
Szekszárd
 
 


Én még mindig a béka segge alatt vagyok lelkileg, kedvileg, meg egyébként is. Szóval most ne várjatok tőlem sok pozitív hozzászólást.
Fáj a hasam, a fejem szétmegy és nem akarok menni dolgozni. Pihenni akarok, főzni, sütni, a párocskámat finomságokkal hazavárni egy karonülő kis kakissal! :))
Egyébként jövő hét hétfő, vagy szerdára terveztem a dokit, attól függ hogy múlik a mensim. Most nagyon durva, úgy tűnik pótolja a múlt havi alig alig vérzést. Tisztában vagyok vele, hogy nagyon nincs rendben a szervezetem és valahogy örülök is hogy így nem jött össze a baba. Inkább ne jöjjön össze, minthogy a tré szervezem miatt vetélés legyen belőle. De lassan majdcsak kilábalok, amint elmúlik a mensi, doki is mond egy két bíztató szót és ad bogyókat és újult erővel vágunk neki a 7. hónapnak.
babus83
 
 


Sziasztok!

Babus, minden rendben lesz, ne aggódj - de tényleg utána kell járni! És bízni az orvosokban, mert azért az esetek nagy többségében elõbb utóbb kikezelnek minden nyavalyát! A hosszú ciklus nálam is több vérzéssel jár és minél erõsebb a vérzés, annál jobban szokott görcsölni. :? De csak pár nap, fel a fejjel!! :) És még a nyaralásba sem rondított bele! :wink:

Ryenn, majd számolj be lécci-lécci az endokrinológusról, érdekelne, mit mondott. Még hezitálok, hogy legalább a háziorvoshoz elmenjek-e a TSH "panaszommal", de lehet, hogy megint csak hipohonderkedek... Szerintetek?

Nálunk amúgy semmi, továbbra is lent van a hõm és semmi hasiszuri. Gondolom megérezte a szervezetem, hogy nulladik hónap van és ki akar tolni velem, hogy azért nem úgy van az, hogy én kiszámolom a pét és akkor úgy is lesz. Csak akkor van úgy, amikor nincs próbálkozós hónap.... Grrr. :twisted:

Szép estét!
bozza
 
 


Wigyorkának pedig gyors jobbulást a hátához!! Hányni pedig fogsz majd eleget, amikor a kis lurkók mindenféle vírust hazahordanak az oviból!! :wink: :lol:
bozza
 
 


Sziasztok Lányok!

Befutottam én is:)

Wigyorka annyira izgi ami előtt állsz és remélem minden rendben lesz Veletek.

A pajzsmirigyetek Nektek milyen tünetekkel jelentkezett?

Nekem mikor alúl működött én rettenetesen fulladtam.

Szombaton voltam nődokinál és sajna valami nagyon nem stimmel :(
Még mikor babás voltam olyan dúrván vizygáltak meg,hogy kisebesedett a méhszájam és ez még a mai napig nem tudott be gyógyúlni,így most keresik az okát.
Endokrinologushoz nekem is kell mennem,és még urológiára is. Mivel nem szeretném meghazuttólni önmagam jelenleg kb napi 9 liter VIZET iszok meg és alig tudok pipilni :oops: ,de legalább nem vizesedek be,csak megdagadok mint egy pupi teve :lol:
Röhögök ezen az egészen,mert nem akarok beparázni,mint mindenki én is egy egészséges picurikát szeretnék. :cry:
Elvileg a héten megjön a pajzsmirigy eredményem,ill amit a nődoki csináltatott. Ami még nem 100% csinálni akarnak egy góckutatást,hogy mitől nem gyógyúlt még be a sebem.


De van jó hírem is,óriási petécskéim vannak :P :P :P ,ennek nagyon örülök, mert eddig csak alig észrevehető méretűek voltak.


Lányok kitartást mindenkinek.

Üdv:Teréz
delfinke6
Vecsés
 
 


Ryenn, mi volt a dokinál? írj, ha megtudtál valamit...

Bozza, azt hiszem nem fogok meglepetést okozni :) tudod én úgymond minden fegyvert bevetettem az első hónapban. Vettem neten ovu tesztet, mértem a hőt stb. A teszt és a hő alapján a 14-15. nap helyett a 20. ciklusnapon volt ovu. Annyira fájt, hogy csak na :) pedig azt hittem, hogy úgy volt ovum, hogy nem vettem volna észre... erre nesze neked. aznap nem is tudtam együtt lenni a férjemmel, mert annyira görcsöltem. Szóval ne siettesd... Jön az majd magától :)

Babus,
fel a fejjel. Mindig lebegjen a szemed előtt, hogy a babáért bármire képesek vagytok. Csak pozitívan, tudod! ha kell, akkor vizsgáltasd ki magad, és járj utána, hogy mi nem stimmel!!!

Delfinke,
sajnálom, hogy Neked is ilyen procedúrán kell végig menned, de ugye nem adjuk fel? :) a babásodás előtt semmiképp.
Nem is tudam, hogy vizsgálattal lehet sebet okozni... Nem hangzik valami jól...

Szóval kitartást lányok mindenkinek!

Próbálok jönni, amikor csak tudok, Ti is adjatok hírt magatokról!! Hátam már jobban. kb egy hét múlva ilyenkor már le fogom rágni a körmeimet, és annyira izgatott leszek, hogy az időpontom eljöjjön...
A múltkor volt szó a karrierről. álam mindig is fontos volt a munka, mint írtam többször, talán néha túlságosan is ezt helyeztem az előtérbe. Mióta újra babát várok minden más lett. Nem mondom, hogy nem vagyok lelkiismeretes, de már nem idegesítem magam apróságokon, pl.: valaki miért veszi félválról a munkáját, és miért ragad meg minden alkalmat arra, hogy lerázza magáról a feladatokat. Azt mondom, hogy a babó egyfajta nyugtató nekem. Mintha mondogatná mindig, hogy nyugi anya! szarjál rájuk!!! :lol:

Wigyorka :)

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
wigyorka
Budapest XVIII. kerület
 
 
 


Tegnap este voltam dokinál. Nagy baj nincsen (ha nem lenne aktuális a baba, akkor nem is írt volna gyógyszert), rendes volt a doki, örülök, hogy felkerestem. Bővebben írtam a blogomon, ha gondoljátok (hátha másnak is hasznos lehet), kukkantsatok rá!

Már írtam, a tea felerősíti az ovu érzetét, ne lepődjetek meg, ha valamit intenzívebben éreztek (valószínűleg ez lehetett wigyorkánál is). Bozza, csak türelmesen!

Én is több mindenkitől hallottam, hogy a nőgyógyászati vizsgálatokon sérüléseket tudnak okozni. Ezért sem mindegy "hogy nyúl" az emberhez a doki. Utólag belegondolva, arany keze van a dokimnak. :) Tinédzser nőgyógyászattal is foglalkozik, fokozottan óvatosak a mozdulatai, alaposan megválasztja az eszközt is, amivel vizsgál.

Nyugodtság.... Sajnos nem egyszer estem én is abba a hibába, hogy mindent magamra veszek és túlaggódom a dolgokat. A munkám szinte teljesen kitölti az életemet (ami nem feltétlenül jó :?), ezen igyekszem változtatni. Színt vinni a hétköznapjaimba is, hiszen nem azért élünk, hogy dolgozzunk, hanem azért dolgozunk, hogy élhessünk. :)

Most azon vagyok, hogy minél higgadtabb és kiegyensúlyozottabb legyek. Úgy vélem jó úton haladok. :wink: Egyelőre még csak én mondogatom magamnak, hogy "Minden rendben lesz", de remélem nemsokára valaki belülről is plántálja majd belém. :)

ryenn85
Szekszárd
 
 


Sziasztok csajok, mi volt az endokrinolóusnál? Jajj én úgy félek, hogy nekem is mennem kell. Itt a környéken az összes endo dokiról rosszat hallottam, ill. a modoráról, hogy nagyon bunkó mind és ez tök furi nekem. De gondolom ez nem a szakmájukból fakad! :)

Wigyorka ne is hajszold magad túl, egyébként én is arra jutottam, hogy ha babás leszek visszafogom magam. De már most elkezdtem, mert nem lehet igaz ami itt megy a melóhelyen. Minden szar ügyet én kapok meg, még azt is amihez közöm sincsen, de mivel beteg a kolegina az ő melója is az enyém lett, közben lila ködöm sincs mit kell csinálni. Szól azért most már passzolgatom vissza a melókat, hát mi vagyok én. A saját dolgommal sem haladok, főleg, hogy még kaptam is plusz munkakört. Tavaly áprilisban nyugdíjba ment egy nő tőlünk és nem vettek fel embert, elosztották a munkakörét és azt mondták, hogy az ő fizujának a felét elosztják azok között akik vállalnak be munkát. Én a pénz reményében vállaltam, na ezt a plusz pénzt (15eFt) májustól augusztusig kaptuk, onnantól azt mondták nincs pénz. Majd ha kapunk valami támogatást...stb. persze a munkát nem vették el, sőt olyan leb*szásokat kapunk ha el vagyunk valamivel maradva... szóval én mostantól soha semmit plusz melót és túlórát nem vállalok be. Nem vagyok én hülye! A stressz tett tönkre az tuti!

Egyébként lelkileg már jobban vagyok, mensim is múlóban, remélem most már nem is erősödik és jövőhéten tudok menni dokihoz.
babus83
 
 


Sziasztok, most csak gyorsan bekukkantottam, Ryenn, kaphatok belépõt a blogodhoz? Nézd, kérlelõ kutyaszemekkel nézek: :shock: (és közben nyüsszögök is, jó?)
bozza
 
 


Szia bozza! Nem szükségesek a kutyaszemek, nagyon szívesen megosztom Veled is az érzéseimet, tapasztalataimat! :D
Csak írd meg az emailcímedet és már be is kukkanthatsz! :)

Lányok, az idegeskedéssel csak csínján! Többek között a pajzsmirigy problémák kialakulásának egyik fő okozója a stressz... :(

ryenn85
Szekszárd
 
 


Áh én már nem idegesítem magam, nem is érdekel, azt csinál itt (munkahelyen) mindenki amit akar!
Én már jobban vagyok lelkileg, a mensim is múlóban, lehet estétől már engedünk a vágyainknak! :oops:
Terveim szerint jövőhét szerdán megyek nődokihoz, remélem nem jön közbe semmi és tudok menni és nagyon remélem mond valami biztatót. Az valami bogyót és következő alkalommal már babás is leszek! :) Jajjj deee jó lenne már! :)
babus83
 
 


Lányok még valami,
a belgyógyász doki mondta (amit mondjuk eddig is tudtunk), hogy a D vitamin nagyon fontos az emberi szervezetnek - kismamáknál D vitamin hiány vetéléshez is vezethet... :(

D-vitamin legfontosabb forrása a napsütés! :) Minden ember számára ajánlatos naponta (télen-nyáron!) minimum 15 percet napon tartózkodnia, majd szépen fokozatosan emelni a "dózist". Célszerű ezt nyáron az esti órákra időzíteni, mikor már nincsen nagy ereje a napnak. Naptej nélkül nyugodtan sütessük magunkat kicsit (naptej és testápolók, kence-ficék tele vannak kőolajszármazékokkal, ami rákkeltő hatású).

Úgyhogy kismamik és leendő kismamik, irány a nap, töltődjünk fel D-vitaminnal! :wink:

ryenn85
Szekszárd
 
 


Babus örülök, hogy jobban vagy! Borzasztóak ezek a hormonok, egyszer a béka feneke alatt érezzük magunkat, majd győzzük összekaparni romjainkat... :)

Nálad már múlóban van, helyes! A vágyaknak engedjetek nyugodtan, a szexuális energia boldogsághormont szabadít fel! :wink: Mindjárt más színben fogod látni a világot! :D

ryenn85
Szekszárd
 
 


Ryenn nálam is lehet estére már teljesen elmúlik és kezdjük az újabb hónapot. Igencsak a béka segge alá zuhantam mostanság a hormonok miatt, tudom hogy elviselhetetlen voltam.
babus83
 
 


Sziasztok!

Kivel mizu? Én nehezen bírom ezt az időjárás változást, tegnap még elviseltem a hosszú ujjú öltözékeket, ma már melegebb van, de rendesen be van borulva és hétvégére is valami 38 fokot mondanak. Persze a fejem majd szét robban.... :(
babus83
 
 


Nálam SEMMI, már lassan egy hete késik a pé, annnyira le vagyok törve... Most miért csinálja ezt, az elmúlt hónapokban teljesen rendben volt a ciklusom. :cry: Elegem van ebbõl az egész méricskézõs, vitaminos, teás õrületbõl - utálom, hogy mindent megteszek, és aztán a nagy semmi.
bozza
 
 


Ryennt szerettem volna még megkérdezni, hogy megkapta-e az email címemet pü-ben? Vagy elrontottam valamit. :oops:
bozza
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: