Új privát üzeneted érkezett!

NNa majd meglátjuk mi lesz, a lényeg h szépen rendben menjen majd minden és egézséges kisbabánk legyen!

"Ha az élet citromlé, csinálj limonádét belőle"!

Daisypath Anniversary tickers
nyuszifül82
Eger
 
 


Annál fontosabb nincsen!Csak annyi izgulnivaló van


Lilypie First Birthday tickers
krystin
 
 


Alig bírom már kivárni,sose örültem még ennyire annak hogy telnek a hónapok.

Lilypie First Birthday tickers
krystin
 
 

 
 

Az biztos!
Szerintem nincs csodálatosabb egy nő életében amint egy várandósságot átél és (egézséges) kisbabája születik! 

"Ha az élet citromlé, csinálj limonádét belőle"!

Daisypath Anniversary tickers
nyuszifül82
Eger
 
 


Hát már alig várom hogy átéljem!Jó lenne már ott tartani,de még ígyis sok minden áll elöttünk addig!

Lilypie First Birthday tickers
krystin
 
 


Sziasztok,

Gondoltam írok ide is. Mi is 2016-ra tervezzük a babát, bár nem akkor kezdjük a projektet, hanem most májustól, de már 2016-ban fog megszületni. Nem tudom, hogy így ér-e ide írni.  Bár úgy látom Nyuszifül is itt van, szóval remélem maradhatok. 
Nekem már van egy kislányom, két hét múlva lesz négy éves, és kistesót szeretnénk neki. Ő várja a legjobban, minden nap erről beszél, teljesen be van sózva. 

evita10
Budapest IX. kerület
 
 


Èdes lehet :-D

"Ha az élet citromlé, csinálj limonádét belőle"!

Daisypath Anniversary tickers
nyuszifül82
Eger
 
 


Szia!

Már hogyne jöhetnél,legalább van egy tapasztaltabb hölgy is köztünk

Lilypie First Birthday tickers
krystin
 
 


Kedves Evita 10!

Én nyitottam a beszélgetést, és naná, hogy nekem sikerült legkésőbb ideesnem, bocsánat. 
Szóval természetesen csatlakozom az előttem szólókhoz, és üdv köztünk. Örülök, hogy csatlakoztál. Te, mint gyakorló Anyuka, biztosan sokat tudsz már, amit mi még nem. Szóval csak bátran, írj te is. 

Képzeljétek!

Itt oldalt, ahogy beléptem az oldalra, feljött egy cikk, az alábbi címmel: "A várandósság elején egyáltalán ne igyon alkoholt a kismama!" 

Nem azért, lehet én vagyok ilyen egészségmániás, vagy én vagyok parázós csaj, és leszek parázós Anya, de nekem valahogy fel sem merült, hogy alkoholt igyak. Sem az elején, sem a közepén, sem a végén. 
Tényleg, van aki iszik a várandósság alatt? Nem az alkeszokra gondolok, akik tesznek arra, hogy szegény kicsi pocaklakóval mit tesznek,  hanem úgy alapból van, aki néha egy picit iszogat? És Ő milyen megfontolásból? Ti hallottatok már ilyet? Én azt hittem 0 tolerancia van a kismamáknak.

"Az élet utazás, nem célállomás. Hordj kényelmes cipőt!"
icebear1212
 
 


Szia!

Hát,több kolléganömnek mondta az orvos hogy egy deci bortól nem lesz semmi baja a babának és a mama is kikapcsol kicsit.
Ezt szerinterm mindenki maga válogatja,illetve az orvosa,olyan mint a dohányzás.Van kolléganöm 18hetes terhes de hetente még elszív 1-2 szál cigit.Bár egyiket se pártolom,ez az ö döntésük.

Lilypie First Birthday tickers
krystin
 
 


Az alkoholmentes gyümis sör állítólag segíti a tejtermelődést. de azt is csak mértékkel persze. Bnőm iszogatta (volt is teje) de nem biztos h ettől függ

"Ha az élet citromlé, csinálj limonádét belőle"!

Daisypath Anniversary tickers
nyuszifül82
Eger
 
 


Hát én is tartok tőle,hogy nem lesz elég,sajnos anyukámnak se volt.
Én inkább a teát választanám,mert utálom a sörös dolgokat

Lilypie First Birthday tickers
krystin
 
 


Igen, elvileg egy kis bor simán megengedett, bár én sem ittam. Sőt az a terhességi elején, amikor még nem tudtam, hogy az vagyok, buliban voltam és nem tudtam meginni az alkoholt. Nem értettem még akkor,hogy mi van, de a szervezetem totál elutasította.

Szívesen válaszolok bármilyen kérdésre majd terhesség és gyerekügyileg is. Bár azért olyan gyakorlattal nem mondanám magam. :lol:

evita10
Budapest IX. kerület
 
 


Gyakorlattal=gyakorlottnak

evita10
Budapest IX. kerület
 
 


Én sem ítélem el,kis mértékben,szerintem a cigaretta sokkal károsabb.Sógornőmnél pl:már több mint egy éve leszokott a baba elött,mégis mondta az orvos,hogy a sok évi dohányzástól gyorsabban öregedik a méhlepénye,már meszesedett neki rendesen,hamarabb is jött a keresztlányom 2-3 héttel.

A barátnőim a terhességről című könyvből idéznék:

"Várd csak ki, míg partin vagy étteremben ér tetten a terhesrendőrség. Isten őrizz, iszol egy pohár bort a vacsorához vagy pezsgővel koccintasz orvosod közjegyző által hitelesített írásos engedélyének birtokában. A terhesrendőrség keresztüldöf a pillantásával vagy még rád is akaszkodik, és kiselőadást tart a magzati alkohol-szindrómáról. Barátnőim — előrebocsátom, egész terhességük folyamán nem ittak meg négy-öt pohár bornál vagy pezsgőnél többet - nemegyszer mentegetőztek zavartan vadidegenek előtt. Az orvosoknak persze megvan a véleményük az ivásról: én nem pártolom, de nem is ítélem el. Csak annyit, hogy gyereket várni nem csekélység: ha megbélyegzés jár a forró fürdőért, az aszpirinért, a kávéért viccszámba menő szexuális élet és terebélyesedés mellett, éppenséggel bocsánatos, netán megszolgált vigaszdíj, ha negyedévente iszunk egy kisujjnyit."

Lilypie First Birthday tickers
krystin
 
 


Icebear akartam mondani,hogy mondta a kolééganőm,aki ajánlotta ezt az orvost,hogy öt tavaly júliusban ott műtötte a Rókusba és volt szülészet is.Ráadásul azt mondta szépen fel volt újítva.De legközelebb tuti rákérdezek,hogy most akkor mi van.


Lilypie First Birthday tickers
krystin
 
 


Az szupi könyv imádom már rongyosra olvastam
A második részt ismered? Az is jó 
Barátnőim az anyaság első évéről a címe

"Ha az élet citromlé, csinálj limonádét belőle"!

Daisypath Anniversary tickers
nyuszifül82
Eger
 
 


Aha meg van.Imádom én is olvastam már minimum 10x:)
Kár hogy csak ez a kettö van magyarra fordítva:(

Lilypie First Birthday tickers
krystin
 
 


Krystin!

Hála az égnek. Remélem a kolléganődnek van igaza, és van szülészet. Gondolom szívesebben szülnél a Rókusban, mint az Uzsokiban.

"Az élet utazás, nem célállomás. Hordj kényelmes cipőt!"
icebear1212
 
 


Őszinte leszek nem tudom.Mert az uzsoki oldalán vannak képek,és az nagyon szép,azt én is látom,de a Rókusról csak hallottam,ki tudja mi az igazság.Ha tényleg olyan szép új,akkor jobb lenne közelebb van.

Evita ha szabad kérdeznem te hol szültél?

Lilypie First Birthday tickers
krystin
 
 


Én a Jahn Ferencbe szültem. Az István szülészetét is ismerem barátnőm révéről. Az Üzemi valóban nagyon szép. :)

evita10
Budapest IX. kerület
 
 


Üzemi= Uzsoki :lol: az okos teló kijavította ... :roll:

evita10
Budapest IX. kerület
 
 


Evita10!

Akkor én máris kérdeznék, ha meg nem sértelek! Én (ha visszaolvastál láttad) az Istvánban fogok szülni. Mesélnél kicsit, hogy milyen belülről? Az elmondottak alapján szimpi, de egy beteg / kismama véleménye biztosan objektívebb, mint egy leírás, amiben pl. az OV bemutatja az osztályát. 

Előre is köszi a segítséget!

"Az élet utazás, nem célállomás. Hordj kényelmes cipőt!"
icebear1212
 
 


Sógornőm is ott szült,szép volt,rooming in-es,annyi hogy 4 ágyas szobába volt,mondta hogy volt egy nő folyton(ne haragudjatok)fingott,gusztustalan volt,a másik meg folyton kiabált.De a kórházzal nagyon meg volt elégedve.Épp akkor újították fel 2009 júliusában.

Lilypie First Birthday tickers
krystin
 
 


Az István nagyon baba-centrikus, de nekem az a bajom vele, hogy kb 0-24 jöhetnek a látogatók, bemehetnek a kórteremben. Engem pl. ez nagyon zavar, ezért sem szültem ott. Szoptass úgy, hogy a másiknak a férje ott van... :roll: plusz még pihenni sem tudsz rendesen, még ha gyerek hagyná is...Na meg szerintem nem kell az, hogy egy újszülött körül annyi ember legyen, aki bejön az utcáról. Mellesleg ugye ott a baba is veled van éjjel, ami persze tök jó, de mondjuk ha nagyon megviselt a szülés, pihennél egy kicsit, nem adhatod le éjszakára, mert úgy néznek rád a nővérek...és nem is nagyon engedik.

A Jahn-ba pont az tetszik, hogy nem jöhetnek be a látogatók, ablakon keresztül mutatod meg a babát, leadod a csecsemőosztályra a babát és te mész csak ki. Szerintem ez sokkal jobb. Mondjuk éjszakára kötelezően elviszik a gyereket, hogy anyuka tudjon aludni, ami részben jó, de következő gyereknél tuti egy ágyas szobába leszek és ott veled lehet éjjel, ha akarod eladod. Nekem nagyon rossz volt, hogy nem volt velem Emma, már reggel úgy üvöltött amikor hozták, mert tök éhes volt. Este 11kor viszik el, hajnali 1-kor adnak nekik utoljára enni és reggel fél hétkor hozzák, na az én babámnak nagyon sok idő volt kaja nélkül. :lol:

evita10
Budapest IX. kerület
 
 


Nagyon köszönöm a leírást!

Hát? Vannak benne árnyékos részek, amik nem annyira tetszenek, de valamit valamiért. Ha a babának jó, akkor én kibirok 3-4 napot, ha kell féllábon és mások előtt szoptatva is. Majd elfordulok, vagy nem tudom. 

Hú, szegény Emmácska, biztosan nagyon éhes volt már. Az azért 2 etetés, ami kimaradt. :-(

"Az élet utazás, nem célállomás. Hordj kényelmes cipőt!"
icebear1212
 
 


Rókusba nem tudom hogy megy,de a Sote-n és az Uzsokiban van látogatási idö és senki nem mehet be a kórtermekbe.Ez nekem is szimpatikus egyrészt ne hordják be a koszt másrészt a kismamák nyugalma miatt.

Lilypie First Birthday tickers
krystin
 
 


Megosztom veletek egy apró elmeháborodottságomat
Imádom a bárányokat.Mármint a mintákat.
Ugyhogy igyekszem bárányos dolgokat találni.

Lilypie First Birthday tickers
krystin
 
 


Kristin, az sztem nagyon ari!
:lol:

"Ha az élet citromlé, csinálj limonádét belőle"!

Daisypath Anniversary tickers
nyuszifül82
Eger
 
 


Ilyesmi dolgok Mondjuk figurákba is imádom.

Lilypie First Birthday tickers
krystin
 
 


Csajok!Meséljetek valamit!Történt veletek valami mostanság?

Lilypie First Birthday tickers
krystin
 
 


Velünk minden ok. Én kicsit tanácstalan vagyok a 16. napon volt egy kis pecsételő vérzésem, ami nem tudom mitől volt. Utána olvastam, hogy ugye beágyazódásnál lehet, de peteéréskor is. Én aznap azt gondoltam tünetek alapján, hogy peteérésem van, aztán este jött ez. Még sose volt peteéréskor vér, viszont amikor kislányommal voltam terhes beágyazódáskor sem. Szóval nem tudom mi lehet. Simán lehet peteéréstől, de akár beágyazódástól is, mivel előtte 8 nappal összebújtunk védekeznál nélkül, de az még csak a hetedik nap volt. Elég kicsi az esélye, hogy akkor teherbe estem. Persze azóta minden tünetet érzek magamon, cici fájás, alhasi fájdalom...  Hát meglátjuk mi lesz. Nagyon boldog lennék, ha baba lenne. Bár ugye májustól állunk neki a tesóprojektnek, de nem bánnám, ha hamarabb bekopogtatna. 
A bárányos dolgok tényleg nagyon cukik!!!

evita10
Budapest IX. kerület
 
 


Szia Evita!

Nagyon drukkolunk, hogy baba legyen. Bár akkor neked az is lehet, hogy 2015-ös babád lesz?

A kicsi lányod biztosan nagyon boldog lenne.:-) Kistesó hír szülinapra?

"Az élet utazás, nem célállomás. Hordj kényelmes cipőt!"
icebear1212
 
 


Én is drukkolok!Képzeljétek multkor hogy jartam.Bementem az orvoshoz elotte levo heten voltam citologián igy visszamentem az eredményért.Leülök az asszisztensno telefonál erre rám néz a doki es megszólal.A legutobbi lelete alapjan ön terhes.Csak ültem ott elkezdtek pörögni a fejemben a gondolatok ,meghogy lefordulok a székről.Bő 15 másodperc múlva megszólal az asszisztensnő:Doktor úr az nem ő.Hát nem tudtam hogy sirjak vagy nevessek...

Lilypie First Birthday tickers
krystin
 
 


Krystin!

 Ez így vicces, de valószínű az ott, és akkor nem volt az. Gondolom a Doktorúr is égett rendesen.

"Az élet utazás, nem célállomás. Hordj kényelmes cipőt!"
icebear1212
 
 


Hát igazából teljesen vegyes volt.Örültem mikor mondta de közbe kattogtam hogy oldjam meg,mi legyen mert én terhesen nem dolgozhatok,a férjem akkor kezdett az uj munkahelyén...Aztan megint ez a vegyesség mikor mondta hogy nem.Mikor kijöttem a férjem egyből kérdezte hogy mi van mert le voltam sápadva.Mondanom sem kell hazáig ezen kattogtam hogy mi lett volna ha tenyleg "sikerült"volna.Az nap este alig aludtam.Utána persze nyugtáztam hogy jobb ez így,így lesz időnk mindenre.Meg utána már nevettem rajta.

Lilypie First Birthday tickers
krystin
 
 


Mesélj Evita van már valami fejlemény?

Lilypie First Birthday tickers
krystin
 
 


Ma pontosan 28 napra megjött. Kedden csináltam tesztet, és persze negatív volt.  Igazából várható volt, elég kicsi volt a valószínűsége, hogy terhes lennék. Ma meg tökre örültem a menszimnek, mert ez már csak azt jelenti, hogy ezen kiívül két menstruáció és után belevágunk a projektbe. Az már mindjárt itt van. Remélem a következő két alkalommal is pontosan megjön.  Már nagyon izgatott vagyok.  Veled mi a heylzet? Pontosan ti mikor vágtok bele?

evita10
Budapest IX. kerület
 
 


Igen ,mindennek a pozitív oldalát kell nézni.Mi 2016 januarjat jelöltük ki.Anyagi okokból is meg addigra szeretnénk elrendezni a dolgainkat,illetve én ha teherbeesek nem dolgozhatok és a táppénzt az utolsó félév átlagából számolják,amit év végi prémiumok meg ilyenek megdobnak és akkor többet is kapnék és el se bukom őket.Én is ugyanigy számolom a hónapokat :D Úgy örülök ha eltelik egy :D

Lilypie First Birthday tickers
krystin
 
 


Túl vagyok a mensin, jöhet az összebújós időszak 

"Ha az élet citromlé, csinálj limonádét belőle"!

Daisypath Anniversary tickers
nyuszifül82
Eger
 
 


Hajrá nyüszifül!
Mondhatnám azt is hogy mindent bele

Lilypie First Birthday tickers
krystin
 
 


Köszi :-D

"Ha az élet citromlé, csinálj limonádét belőle"!

Daisypath Anniversary tickers
nyuszifül82
Eger
 
 


Sziasztok lányok! Itt vagytok még? 
Nem is gondoltam,hogy már találok ilyen topikot. De jó! 
Ha minden igaz mi is 2016 januárjában kezdjük el a kistesó projektet. Már van egy 14 hónapos kisfiam és mire betölti a hármat, (ha minden jól megy még előtte) szeretnék egy kishugit, vagy kisöcsit neki. Először a párom vetette fel, hogy jó lenne még egy baba és azért döntöttünk a kis korkülönbség mellett, mert nem akarjuk előröl kezdeni az átvirrasztott éjszakákat. Jobb egyben letudni, vagy ki tudja, lehet meggondolom magam mire odakerülök 
Azt hiszem ennyit rólam, veletek mi újság mostanában?
bbogi
Kisújszállás
 
 


Szia Bogi!
Remélem elcsíptük a PÉt. Most a hosszú két hét várakozás következik :roll:

"Ha az élet citromlé, csinálj limonádét belőle"!

Daisypath Anniversary tickers
nyuszifül82
Eger
 
 


Sziasztok!

Húúha Bbogi akkor majd együtt izgulhatunk,bár te már tudod mi vár rád
Nyuszifül drukkulunk neked!

Lilypie First Birthday tickers
krystin
 
 


Sziasztok!

Húúha Bbogi akkor majd együtt izgulhatunk,bár te már tudod mi vár rád
Nyuszifül drukkulunk neked!

Lilypie First Birthday tickers
krystin
 
 


Bogi a kis korkülönbség elöször biztos nehéz lesz, de utána együtt nőnek fel!
Én tesómnál láttam, a lányok között másfél év van, hát nem volt könnyű egyik kicsi másik pici...
Most már nagyobbak, 13 és 15 évesek a lányok, bár még most is nyúzzák egymást rendesen 

"Ha az élet citromlé, csinálj limonádét belőle"!

Daisypath Anniversary tickers
nyuszifül82
Eger
 
 


Nyuszifül drukkolok! Én is erre gondoltam, hogy az elején nehéz lesz de egyszerre lemegy a nagyja Nyelvöltés
bbogi
Kisújszállás
 
 


Mi is több babát szeretnénk,kis korkülönbséggel.Remélem jól alakul minden!

Lilypie First Birthday tickers
krystin
 
 


Sziasztok!
Csináltam egy topikot praktikák lány babáért címmel, ha esetleg valakit érdekell a téma jöjjón beszélgetni, sok mindent összeszedtem és szívesen segítek. Én két kisfiú után tervezgetem harmadik babánkat. Fiút tervezőknek is hasznos lehet, hogy mit ne tegyenek:-)
znanci
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: