Új privát üzeneted érkezett!

@csipke5: Jövő hétre tervezek körül nézni nadrág ügyben, csak még korainak gondoltam. Elvileg most vagyok 6 hét 5 napnál, menstruációból számolva. Rosszullétek nincsenek hálisten, a kialvatlanság is épp elég :) De épp most hallottam egy ismerőstől, hogy egészen a második trimeszterig semmi baja nem volt, most meg egész nap hánynia kell. Szóval sosem lehet tudni ki hogyan reagál.

denisa84
 
 


@denisa84:
Kialvatlanság nekem most kezd javulni. Olyan boldog voltam éjjel 1x se voltam pisilni :D élet apró örömei. Nekem a medencém kezd tágulni. Meg a mèhet tartó szallagok szoktak feszülnek. Ezek se lesznek majd annyira kellemesek és még hol a vége :D
csipke5
 
 


Sziasztok. Volt valaki ciklus közepén dokinál? Mit láthat ilyenkor uh val? Érdemes ilyenkor elmenni vagy várjak még szerintetek?
gkata78
 
 

 
 

@gkata78: én tegnap 5.DPO-n voltam. Látta, hogy rendben vastagszik a méhnyápkahártya, és látott egy összeesett tüszőt, meg azt, hogy a petefészkekben még van bőven érésre váró.
agi15
 
 


@agi15:
Dejó. Akkor az összeesett tüszőből kiszabadult petében már lehet hogy ott van a baba ha vastagodik a nyálkahártya ugye? De azért mint mondott a doki hogy folytassátok még a sexet vagy várjatok? Pont az €rdekelne engem is hogy lát e petesejteket mert eddig csak egyszer nézte akkor tüszőket mondott, az meg nem jelenti azt is hogy van pé.
gkata78
 
 


@gkata78: szerintem ez csak annyit jelent, hogy volt tüszőrepedés.
A nyálkahártya minden ciklusban megvastagodik, csak ha nem lesz beágyazódás, akkor leválik = menstruáció.
Szóval ez kb semmit nem jelent. Ez a ciklus nálam már eldőlt, ha akartak, találkoztak a sejtjeink, de ennek egyelőre nincs se látható, se mérhető jele. Pár nap múlva jósteszttel talán.
agi15
 
 


Sziasztok,

Ez a haspuffadas nálam is játszik, de főleg az első 4,5,6 hétben. Aztán vettem egy nadrágot és elmúlt, most már kezd engem is néha újra nyomni, szal kitartás. De legalább van már egy nadrágom :)
bazsalikom88
 
 


Sziasztok!

Csatlakoznék ha lehetséges. Jó lenne kicsit beszélgetni...
Én már tapasztaltam 1-2 dolgot. Így talán még segíteni is tudok esetleg...
Ja és a várandós részen létrehoztam egy zárt 2019-es októberi-novemberi topikot. Ha akkorra várjátok gyertek. :)

Lilypie Pregnancy tickers

Lilypie Third Birthday tickers
scolo
 
 


@scolo: szia, jelentkeztem :) 

denisa84
 
 


Ma egész nap szúrkált a hasam - így általánosan, mert nem tudom meghatározni, hol jobb, hol bal oldalon, hol középen. Mármint lent, petefészek-méh vonalban. 6.DPO-n vagyok, és folyton azon kattogok, hogy ez talán a beágyazódás? Kevés fehér krémes nyák van, barnázás nincs. A hőm leesett egy picit, 36,5-ről 36,35-re, ez lehet a progeszteron csökkenés vagy a beágyazódás jele is. A méhnyálkahártya elég vastag ahhoz, hogy megtapadjon rajta, ha akar. Ha megtörtént a találkozás, akkor már lassan 32 sejtecskéből áll az az izé.

Ú, azt hiszem, a luteális fázist utálom legjobban, mert itt nem lehet tenni semmit a várakozáson kívül. 
agi15
 
 


@agi15:
Nagyon drukkolok neked, hogy ott legyen az az "izé"
Én végül ma nem mentem dokihoz de beszéltem vele telefonon és megnyugtatott, hogy úgyis csak pár nap múlva tudunk többet látni odabent a tüszők és peték helyzetével kapcsolatosan. Szóval jövő héten megnézi ha sikerül elmennem hozzá. Addig is apával szeretjük egymást és amúgy jövő héten megnézeti a hadsereget.

Denisa84 és a többi babások akkor most itthagytok minket? Ne már olyan jó olvasni rólatok...
gkata78
 
 


@gkata78: dehogyis!! Én biztosan maradok, szeretlek titeket :) csak azt se akarom, hogy bárkinek rosszul essen, ha túl sokat írok a babáról. De persze közvetítek, meg ha tudok segíteni bármilyen kérdésben, akkor úgyis írok. Jelenleg ez a dokitól dokiig várakozás kb olyan mint a luteális, idegörlő! És közben szép lassan egy dinnye akar kirobbanni belőlem, akkorára puffadok minden estére :D


Ági: A csökkenés jó, ösztrogén löketnek is szokták nevezni, elvileg utána napokban kezdi igazán termelni a progeszteront. Nekem állandóan szurkált a hasam, hol jobb hol bal oldalon, teljesen random módon. Drukkolok, már csak pár nap, tarts ki! :)

denisa84
 
 


@gkata78:
Én biztos visszanezek és sztem a többiek is, mert drukkolunk Nektek :)
bazsalikom88
 
 


Bocsánat, senkit nem szeretnék innen elcsalni.

Lilypie Pregnancy tickers

Lilypie Third Birthday tickers
scolo
 
 


Agi
Megkérdezhetem hogy méred a hődet?

Lilypie Pregnancy tickers

Lilypie Third Birthday tickers
scolo
 
 


@gkata78:
Én maradok itt is nyugi. nem úsztok meg :D
csipke5
 
 


@scolo: reggel 5kor, szájban, félkómában

Ma vissza is ment 36,5-re.
agi15
 
 


Sziasztok!

Én sem tervezem itt hagyni a csoportot,bár bevallom az elején úgy voltam vele hogy babásként nem lesz jó itt azoknak akik még várnak rá. De annyira szuperek vagytok.

Ági: A luteális a leggonoszabb az tuti,föleg a 7. naptól.
Nekem most úgy volt hogy pé után jött a pms tünet,aztán 6-8 dpo közt enyhült,aztán újra erősödött,most megint elmúlt. A hasszurka végig volt kb 7-8dpo-ig. Aztán átváltott nagyon enyhe görcsökké.
De ugye ez emberre válogatja,nekem volt olyan ciklus amikor tök úgy nézett ki a görbém mint a neten talált terhesgörbe aztán csak megjött. Azt utáltam hogy nincs egyértelmű tünet,semmi de semmi. A höleesés is igen,vagy beágyazódás vagy csak progi miatt.
Nagyon szurkolok neked!


Bocsi az offért... A szájban mért hő se a legjobb módszer mert éjszaka ha iszol,nyitott szájjal alszol lehűl a szád és már más eredményt kapsz. Ezt olvastam egyszer neten és tök logikus.Ráadásul be is teszteltem mert egyszer kipróbáltam és nem sokkal de 1-2 tizeddel tényleg kevesebbet mér. Én mindig hüvelyben mértem,ott biztos nem hül le semmi. persze mensi alatt nem,de amúgy mindig.


Kinek milyen tünetei voltak a tesztek környékén? Nekem még hivatalosan 2 napja késik,a tesztek még nem erősek,néha egyhe görcs van,hasszurka. Gondolom ahogy alakul a méhem azt érzem. elkezdtem szedni a magnéziumot és a femibion 1-et.
Én rosszakat hallottam a többiről,meg a kislányommal is a femibiont szedtem.Egyszer probálkozott a doki az elevittel de gyorsan letettem róla.
Ki mit szed?

Chilipepper: nincs értelme orvoshoz mennem még. 2 nap késéssel max megvastagodott nyálkahártyát lát,nem igazán látná magát a terhességet igy értelme nincs. Május 4.én szeretnék menni. Mensi szerint akkor leszek 7+3 hetes. Akkor már látnia kell mindent.

Barátnőm mondta hogy majd segít pakolni a melóban,ne foglalkozzak ezzel,szóval egyenlőre megpróbálok így melózni. Aztán majd meglátjuk hogy alakul. szerencsére most keveset is megyünk mert hosszú hétvége meg húsvét ami még hosszabb mert szabit is kértem az ovis tavaszi szünet miatt,szóval minden úgy alakul hogy jó legyen.
krijan
 
 


@krijan: én is olvastam ezeket a hőmérőzés kapcsán. Viszont én nem szoktam inni éjjel, és a szám sincs nyitva - épp készülök harapásemelőt csináltatni, mert görcsösen szorítom az állkapcsomat, még ébren is, de alvás közben mindig. Csak előbb megvárom, hogy babás legyek, pont a mérés miatt
agi15
 
 


@krijan:
Hasszurka volt meg a derakam fájt akkor. 6 hetesen meg jött a fekete leves :-D Én trimesztert szedem igaz már a 2. Trimeszterre valót :)
csipke5
 
 


Csal segíteni szerettem volna azért kérdeztem bele a hőmérőzésbe. Van némi tapasztalatom saját és mások görbével kapcsolatban. Valamint az, hogy a dokimmal is beszélgettünk erről.

Lilypie Pregnancy tickers

Lilypie Third Birthday tickers
scolo
 
 


@scolo: köszönöm! :)
Szerdán voltam dokinál, átnéztük az előzö ciklusokat, bár hőmérőzni még csak most kezdtem, és az 5.DPO-n még nem sok mindent tudott jósolni, túl azon, hogy az UH, az  LH-teszt és a hőgörbe alapján is nagy eséllyel megtörtént az ovuláció.
Most várakozás van... 7.DPO, hasszúrka, és bújik elő belőlem a PMS-sárkány :P

agi15
 
 


Sziasztok. Jaj de örülök, hogy maradtok babáslányok. Nekem egyáltalán nem gáz tudni Rólatok sőt. Bezzeganyán olvastam is erről, hogy aki babára vágyik és nem sikerül azonnal az elkezdi kerülni a terhes és a kisbabás ismerősöket pedig éppen az ellenkezőjét kellene azért, hogy beinduljanak az ösztönök és ezáltal hamarabb jöjjön a baba. Nem ugyanez volt a megfogalmazása de ez a dolog lényege. Egyébként én is megszerettelek Titeket

Scolo: üdv. Rólad mit lehet tudni, hogy sikerült a pocaklakó?
gkata78
 
 


@denisa84:
Én is remélem, hogy nem hagyjátok itt a fórumot, babások! Jó olvasni a beszámolóitokat, később nekünk is jól fognak jönni ezek az infók. Na meg öröm olvasni, amikor valakinek összejön a baba.
Tök jó, hogy énekelsz! Szerintem klassz dolog, ha valakinek a zene a hobbija.

Köszönöm az aktivitásmérő tippeket! Leszűkítettem háromra a kört, még alszom rá párat, aztán veszek egyet.

Agi15: megy a drukk! A luteális fázis mindig olyan lassan telik.

Scolo: üdv aklubban!
rea33
 
 


@krijan: hasszurka állandóan, puffadás estére, és nem alvás. Gyakorlatilag ugyanaz mint most, talán a puffadás 2-3 nappal később kezdődött, a nem alvás meg lehet hogy az öröm miatt nem volt az elején, de lényeg, hogy nem sokat változott. Viszont én Elevitet szedek, pedig még nem is terveztük a babát amikor megfogadtam, hogy azt biztos nem fogok. Sokat hallani a nagy babákról, és ezt elkerülném, de eddig akármelyik nőgyógyásszal beszéltem erről, kinevetett, hogy nincs összefüggés. Ennek ellenére csak az első trimeszterben tervezem ezt szedni, utána váltok. Ja és nem híztam még egyelőre semmit, étvágyam is kb a szokásos. Amikor elkezdtem, akkor pár hétig azért tudtam volna enni bármikor, de ez lehetett a babától is, mert akkor fogant. Odafigyeltem, és azóta elmúlt ez az érzés.


Ági: én végig szájban mértem, sosem próbáltam hüvelyben, így is teljesen jól látszott az ovu. Szerintem mindkét helyen jó a mérés, max ha valaki tudja hogy nyitott szájjal alvó, akkor inkább mérjen hüvelyben.


Gkata: igazad lehet, az elején nekem is nehezen ment a kismamák elfogadása, aztán valahogy úgy voltam vele, hogy ők nem tehetnek róla, és mindenkinek megvan a maga története, lehet sokkal régebb óta vágyik babára mint én.


Rea: A zene a mindenem, és az ének, nagyon szeretem, kikapcsol, feltölt, azt hiszem el se tudnám képzelni az életem nélküle. De nem aggódok, minden csak tervezés kérdése, meg fogom oldani babóval is, pocakosan is (amíg bírom persze és nem úgy nézek ki mint egy tank) meg utána is. Mindent ésszel, és szívvel, mert a babának az a jó, ami nekem jó, én ebben hiszek :)

denisa84
 
 


@denisa84: na hát nem csak az évjáratunk közös! Én is zenélek - 6 év zenesuli+3 év konzi zongora szakon, meg orgonáltam is, és hát mióta az eszemet tudom, énekelek kórusban - most is. Már nagyon várom, hogy legyen egy belső közönség is ;)

A hasam azóta is erősen szurkál. Majdnem 'mindjártmegjön' érzés, de nem egészen. Most dilemmában is vagyok, hogy menjek-e edzésre, de majd még meggondolom addig, míg odaérek. Legfeljebb csak nagyon lájtosan veszem majd a dologokat.

agi15
 
 


@denisa84: ja nekem azt mondta a nőgyógyász, hogy ha már legalább 1 hónapja szedem a terhesvitamint - most a femibion 0-át - akkor utána elég 2 naponta is, mert az a lényeg, hogy egy szérumszintet tartson. Mondjuk én most bőségesen túlhaladom az ajánlottat pl. folsavból, mert szedek vasat, amiben szintén van, ehhez jön még a femibionban lévő. De az kell a vas felszívódásához is,  én meg alapból is mindig alsó határon mozgok a vassal, szóval nem árt, ha kicsit feltornázom.
Lassan időszerű lesz egy laborvizsgálat is, főleg a TSH miatt, mert bár nem vagyok PM-beteg, de anyukám igen, és nagyjából a 30-as éveiben kezdett kibontakozni, és így megvan az esélyem nekem is erre. Van pár tünet, ami szerintem stimmel is, de még nem akadtam össze az endokrinológus ált.sulis osztálytársammal, hogy vizsgáljuk már meg alaposabban ezt a kérdést. A TSH-m jó, de anyánál is úgy kezdődött, hogy a T3-T4 nem stimmelt... azt viszont normál esetben csak akkor nézik meg, ha a TSH nem oké.

Bakker, durva, milyen bonyolult szerkezetek vagyunk :))))

agi15
 
 


@agi15: De ha ismerős az endokrinológus, akkor lehet rá tudod venni, hogy nézze meg úgy is, ha a TSH normál értéken van. Egyébként sosem tudtam mi a normál, mindenhol azt olvastam hogy a babához 2 alatt kell lennie, nekem felette volt, de nem érte el a 3-at (nem emlékszem így hirtelen) és mégis sikerült a baba.
Képzeld, én is kórus tag voltam, bár csak általánosban. Jártam zeneiskolába is, 6 évig hegedültem. Tényleg sok közös van bennünk, Majd ha valamilyen csoda folytán szervezünk találkozót, csinálunk közös éneklést :D Na jó nem ám, max a babáknak :D

denisa84
 
 


Sziasztok,

Nekem teszt környékén haspuffadas volt, hajnali 4kor kipattant a szemem és malmoztam :D meg ami fura volt, hogy mindig mensi közben és után lett pár pattanásom, de akkor a héten már kijott előbb. És persze az mellfeszules.

En is mertem a hőm szájban, tudtam belőle mikor jön meg, illetve amikor osszejott akkor a gorben is látszott, hogy alakulhat valami. Igazából úgyis legalább 3 4 hónap mire az ember össze tudja hasonlitani a dolgokat.

Én a czeizel vitamint szedem, kiegeszitve most már kalciummal. Elevitet előtte kiprobaltam de az nem jött be az én szervezetemnek. De ez úgyis mindenkinek egyéni :)
bazsalikom88
 
 


@gkata78:
Második kisbabámat várom, van már egy 2 éves gyermekem.
Nálunk semmi nem volt egyszerű, elég kalandosan sikerülnek a dolgok, de sikerülnek :)
Benne vagyok a dolgokban 3 éve, elővettem a tanulmányaimat, de persze a születendő gyermek nem olvassa a szakkönyveket, így az csak támpontként funkcionál.

A picikém csodaként jött, nem voltak tünetek csak mikor már megtörtént a teljes beágyazódás.
A két terhességem teljesen különböző, mondhatni ég és föld a kettő.

Lilypie Pregnancy tickers

Lilypie Third Birthday tickers
scolo
 
 


Sziasztok lányok! Nekem sajna megjött az èjjel. A kèsöi peteèrès miatt jó hosszú ciklusom volt ès most jó kis görcsökkel jött meg. Èjjel arra èbredtem hogy a mèhem ki akar szakadni a helyèröl ilyen talán tizenèvesen volt utoljára. A hömet hiába mèrtem, mert beteg lettem múlt hètvègèn ès volt höemelkedèsem. Kicsit elbizonytalanodtam, hogy hogyan tovább. A dokival márciusi vizsgálatot beszèltünk meg mèg januárban de meg akartam várni mèg ezt a ciklust de közbe vettünk egy lakást ès annak a dolgai nagyon lefoglalnak meg közben rávettem magam h megtanuljak vezetni is. Annyiszor kellett elkèretözni a munkahelyröl mostanában hogy már szègyenlem magam. Lehet elhalasztjuk a vizsgálatokat a nyárra ha már beköltözünk nyugisabb lesz.
ewuss28
 
 


@ewuss28: sajnálom!
Nem lehet, hogy volt egy kémiai terhesség, és azért ilyen erőteljes a mensid?
agi15
 
 


Akik már babásak: hogy mondtátok el az apukának az örömhírt?

A múltkor beszélgettünk róla a férjemmel, és kérdeztem, hogy mit szeretne: sikítsak a WC-ből azonnal, vagy ráér pár napig az információ, csak valami ötletes meglepetés legyen inkább? És ezt az utóbbit választotta, jól fel is adta a leckét. 
Nálatok hogy volt?
agi15
 
 


Ewuss de sajnálom. De majd csak nálatok is jön. Lehet megvárja a bevackolást a saját lakásba,és mikor nyugi lesz majd akkor.

Elgondolkodtató a lakásvásárlás mert mi albérletben vagyunk és ki fogjuk nőni. 2 szoba. de k..va magasak az ingatlan árak.

Denisa: Én valamikor a 2. Trimeszterben kaptam az elevitet a dokitól. Minden hónapban addig 1kg-t hiztam,az elevittel 5öt. Na mondtam a dokinak hogy köszi de találjon ki mást. A nagy babákról én is hallottam,de azóta gondolom csak van módosítás a vitaminokban.
Ja és a haspuffadás...hát elsö este tegnap előtt volt. Éreztem én ahogy ültem hogy majd megfulladok olyan hordónak érzem a hasam,pedig nem is zabáltam halálra magam.Na tegnso estére ugyan ez. Szóval nálam is itt van már. vajon espumisan csepp megoldja a gondot?
krijan
 
 


Ági: hát én is sunyiba akartam,évfordulós ajándéknak. Dehát annyira vártuk meg Ő percre pontosan nyomon követte a hőm meg a dpo-kat hogy esélytelen volt a titkolás. Ráadásul mivel minden reggel itthon van abban az idöben amikor tesztelés van,el se birtam volna sunyizni. De nem bánom,a konyhában vártam a tesztre,ránéztem megláttam a halvány csikocskámat és közöltem hogy "terhes vagyok,apa lesz". Ö utána 10 percig nézte a tesztet meg öltözni is elfelejtett annyira mámorfelhőben volt. Azért veszek neki egy bodyt évfordulóra vagy kiscipöt.
Édes nagyon,minden nap beszélget,simogatja a hasam,reggeli puszit,joéjt puszit a hasam is kap.
A lányom ugyan ez,ő előtte se lehet titkolózni,várta a kistesót nagyon,de mondtam hogy 7 lakat a száján mert még nem híresztelünk ,a doktorbácsinak kell megmondani hogy ott van e a kistesó.
krijan
 
 


@krijan: nekem hétfőn szülinapom van,  10.DPO-ra szerintem meglepem magam egy teszttel. Vagy talán egy nappal hamarabb, mert akkor lesz a családi ünneplés, és mennyire legyek óvatos a fröccsel... :P
21-én viszont, ami a nemvárt után 2 nappal lesz, 15 éves évfordulónk van a férjemmel. Nem akarok addig várni, vagy hát ki tudja, hogy alakul, mindenesetre töröm a fejem, már csak pár nap, és kiderül, sikeresek voltunk-e. És hogy a derékfájásom sugárzik ki előre is, vagy azt valami (valaki) más okozza ;) 

Amúgy van pár ötletem, az ő cipőjébe rejtett pici cipő, a "nézd vettem egy pólót, csak még bele kell nőni", vagy az autóba csempészett Baby on board táblácska... majd amelyiket leghamarabb meg tudom venni, az lesz :) Kivéve, ha rám néz, és nem tudom tagadni.

Amúgy a munkahelyen lesz érdekes, nem akarom ott sem sokáig titkolni, egyrészt rettentően rosszul hazudok, másrészt régóta izgulnak értem a szó legnemesebb értelmében, hogy legyen végre babánk. Az egyik kolleganőmnek a héten született az unokája, a másiknak június végén fog, és annyira szeretnék, ha nekem adhatnák tovább a kinőtt holmikat. :) Úgyhogy azt is ki kell találjam majd, nekik hogyan mondom el, amikor aktuális lesz.

agi15
 
 


@agi15:
Mi együtt teszteltünk. Elötte hónapban nem akart velem tesztelni most akkor meg erösködött :D utolag elmondta, hogy ő már érezte, hogy van valami. :) Ő vette hamarabb észre a nagyon kis halvány második csíkot de nem szólt. Meg várta, hogy én is észre vegyen :D
csipke5
 
 


De cukik ezek a sztorik :) Alig várom már, hogy én is kitalálhassak valami ilyen aranyos meglepetést a leendő apukának. 


Vitaminokat illetően én már eléggé sokfélét kipróbáltam: kezdtem az Elevittel, 1 hónap alatt sikerült 5 kilót híznom az amúgy sem pehelysúlyomra, szóval azt megfogadtam hogy többé nem. Utána szedtem Femibiont, az eleinte hasmenést okozott, de pár nap alatt hozzászoktam. Viszont mivel eddig nem jött össze, és csodatörténeteket lehet róla olvasni, ebben a ciklusban Trimesztert kezdtem szedni. Remélem nekünk is beválik, mellékhatásokat egyelőre nem vettem észre. 
Most valahogy olyan jó megérzésem van, tök kiegyensúlyozott vagyok :) 24-re nem várom, de szerencsére a jövő hetem elég kemény lesz a melóban, úgyhogy nem fogok ezen rágódni végig.  

chilipepper
 
 


@chilipepper:
Drukkolok! Èn is azt szedem. Igaz így pocakosan néha az íze miatt öklenezem tőle. De semmi más bajom nincs. Én is hittem abba, ha már annyira dicsérik hátha hamar össze jön. Jött is. Annyira izgi! Írj majd! :)
csipke5
 
 


Akik már voltak terhesek: amikor még a nemvárt előtt PMS-tüneteket észleltetek, akkor az egyébként is szokásos tüneteitek voltak, vagy egyéb olyanok, amik amúgy lehetnek PMS-tünetek, bár nálatok máskor nem szokott előfordulni?
(remélem, érthetően fogalmaztam  )
agi15
 
 


@agi15: nekem az volt a feltűnő, hogy nem jött ovukor a szokásos mell feszülés. A nem várt előtt 4 nappal kezdődött csak, a 10. dpo környékén.A hasszurka mindennapos volt, és a nemvárt napján görcsöltem is, de nem egészen úgy. A mensi görcs főleg alul középen szokott lenni, ez a mostani meg vagy jobb oldalt, vagy bal, ahogy a szurkálás is.
Én is elképzeltem, hogy majd valami romantikus módon tudatom a férjemmel, ebből az lett, hogy hajnali fél 5kor berohantam a szobába, és közöltem vele hogy azt hiszem babánk lesz, majd a képébe nyomtam az alig látható második csikos tesztet :D de azért látta és vigyorgott mint a vadalma. Anyának is hajnali bejelentés volt, videó hívásban, mert a hugom külföldön él, és ő már tudta. Azt mondta úgy se alszik anyu, vagy ha mégis, erre a hirre felébred. Hát így lett :D

denisa84
 
 


@denisa84: nekem most az a furcsa, hogy a szúrkálás megvan, a mindjárt felrobbanok az indokolatlan dühtől és az élő fába is belekötök szintén. Viszont nekem nagyon jellemző PMS-tünet a mellfeszülés, előtte 3-4 nappal elkezdi, mintha medicinlabdával bélelnék ki az amúgy is 75E-s melleimet. Most meg az még sehol. Igaz, még 6 nap van a nemvártig, előjöhet még, ha akar :)

Ettől tartok én is, hogy hiába az elképzelés, de tényleg nagyon bénán tudok hazudni, meg egy ekkora örömet leplezni aztán főleg... De megpróbálom azért, hátha úgy alakulnak.
Csak először legyen egy + tesztem 

agi15
 
 


Ma, 9.DPO-n teszteltem egy negatívat.
Tudom, korán volt még. De a kíváncsiság, ugyebár az nagy úr, és sokan írták az internetekben, hogy halvány pozit mutatott már a 10-es teszt.
Hát nekem nem, és ma mintha a tüneteket is elvágták volna. Talán most, ahogy végre leültem, érzem picit a hasamat. Talán.
agi15
 
 


@agi15: nekem a melles tünet ugyanúgy megvolt. Viszont én nekem mindig menzesz már megvolt és utána jött pár patti, most előtte egy héttel már tavasz volt. Meg felpuffadtam de nem úgy mint szoktam, hanem nem nyomott semmi mégis hordó voltam.
bazsalikom88
 
 


Sziasztok! Engem sem zavarnak a babás lányok, rövidesen úgyis mi is csatlakozunnk. Nálam az a csoda van, h 2 héttel a természetes befejeződése már ovu van, ráadásul megint 2 tüsző nőtt meg
pelle
 
 


@pelle:
Honnan tudod ezeket dokival néztétek? Nekem azt mondta a 15 napon telefonon, hogy csak pár nap múlva látunk valamit. Ma vagyok a 19 napon és tegnap este felé kezdőttek a felfázás szerű hasfájások még ma is tart. Gondolom, hogy most van ovu habár én előbbre számítottam. Tegnap délelőtt még voltunk együtt apával remélem találkoznak odabenn. elvileg a kiskatonák 48 óráig is életképesek..
gkata78
 
 


@denisa84:


Én is elevitet szedek (1 trimeszter) de én nem tapasztalok nagyobb étvágyat tőle. A barátnőm ezt szedte végig, még a szoptatás alatt is és jókat mondott róla. Szerintem jól nézd majd át, hogy melyik vitaminban miből mennyi van, ha tényleg váltasz, mert az a lényeg. 


Nagyon sok helyen olvasom még mindig ezt a "nagy lesz a baba" dolgot. Ez nem a vitaminon múlik, hanem egy részről a géneken, más részről pedig esetleg azon, hogy mennyire eszünk túl a terhesség alatt. Oda kell figyelni. A legjobb barátnőmnek most másfél éves a kisfia és mesélte, hogy nagyon el kezdett hízni az elején, de nem is azért, mert a vitamin... hanem azért, mert előtte mindig sportos volt és nagyon odafigyelt rá, hogy mit és mennyit eszik, terhesen meg "azzal nyugtatta magát", hogy a baba miatt eszik. De nem így volt, csak az addig magától megvont dolgok jöttek elő. Picit jobban odafigyelt és mikor jött a falásroham, akkor picit mindig várt, hogy most tényleg kívánja, vagy csak, "mert most megteheti" és így utána már minden rendben volt. :) A baba súlya is 3000-körül volt a születéskor, pedig a férje egy hatalmas ember. :D


Segítsetek, milyen típusú babakocsit fogtok venni? Szeretnék addig "vadászni", ameddig a baba megszületik, csak nem tudom, hogy milyen típust figyeljek.

bogionlany
 
 


gkata78, voltam nála uh-n, az átmérőjükből következetett, hogy küszönbön van, hogy valóban bekövetkezett-e (reméljük:-), szintén uh-n derül ki, most megyek még egy körre hozzá, utána már nem szeretnék többet, majd ha babás leszek megint valamikor.   

Bogionlány, az Elevit nekem is nagy étvágyat csinált, végül a Femibion vált be:-) 

Babakocsit menj el kipróbálni, kép alapján nem szabad választani. Az a fő, hogy neked kényelmesen legyen, jól lehessen manőverezni, bírja a kereke a buckákat, járdára le-fellépéseket.  Érdemes legalább egy hátizsákot beletenni és úgy kipróbálni, mert üresen csalóka a babakocsi, könnyebb tolni.  Nekem a Peg Perego vált be nagyon, elfogyasztottam már négyet belőle:-)   A kormányos ikerkocsi volt a non plus ultra, szuperül lehetett irányítani.    Én úgy szoktam, hogy az első 6 hónapban egy újszülött kocsi van, utána váltok egy könnyebbre, illetve esernyőre.
pelle
 
 


gkata78, kislányt készítő katonák öt napig is bírják:-))) kedves barátnőm a példa, vasárnap voltak együtt a párjával, csüt-ön volt ovuja, mégis terhes lett, most már lassan meg is születik a pici lány!
pelle
 
 


@bogionlany: a babakocsin már én is törtem a fejem. Én azon gondolkodom, hogy kell-e travel system, vagy érdemesebb úgy venni, hogy egy szuperbiztonságos autósülés, és aztán külön mózes+sport. Mert picinek úgyis a mózesbe teszi az ember, ha meg nagyobb, akkor a sportba, én legalábbis tényleg csak autózásra használnám az autós ülést. Ott meg jobban számít a biztonsági besorolás, mint a dizájn.
Nálunk amúgy elég ramaty utak vannak, ezért a kerék és rugózás nagyon számít. Másrészt pehelysúlyúnak kéne lennie, mert BKV-ra emelgetni nem mindegy.
Bár én a hordozást sem zárom ki elvben, de a derekam már az ötletet is rossz néven veszi. :P

agi15
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: