Új privát üzeneted érkezett!

Nagyon boldog új évet mindenkinek és kívánom, hogy az idei álmokat célokat terveket mindenkinek sikerüljön megvalósítania.

Niki
Gratulálok!!!

KépKép
KépKép
fleur
 
 


Mi is kívánunk a 2011-es évre mindenkinek minden szépet és jót! --- Niki! Gratula a dibi-dobihoz!!!

kacsa14
 
 


Jucmuc!
Gyönyörűek a gyerekeid!

Fleur!
Nagyon jó ez a kép a csöppökről! :)

Angie!
Sajnálom, hogy Zsombor ilyen hasfájós... :(

Kinga!
Jobban van már a csöppség? Képet nem dobsz Bencéről? :)

Panka!
Formás poci! ;) Örülök a jó eredményeknek is! :)

Niki!
Szívből gratulálok!!! :) Mikorra vagy kiírva? Tényleg, a családnak elmondtátok már? (Nálunk is gyarapszik a család, unokahúgom babát vár, nagyon örültünk neki. Kb. annyi idős babás lehet, mint Te. :) )

Az enyémek meg még mindig köhögnek, ma éjjel Saci konkrétan alig aludt kb. egy óráig... Már egyszerűen tanácstalan vagyok... :(
Ráadásul alvás ellen is be vannak oltva, tegnap (elsején) az én drága kisfiam fél hét előtt öt perccel közölte, hogy már reggel van, anya... :twisted:

Kép
Kép
norwell
 
 

 
 

Hello,

BÚÉK!!!

Niki!
Gratulálok! Tényleg, Zalánnak mikor mondjátok el?

Norwell!
Jobbulást a gyerkőcöknek!

Nálunk hatalmas tűzijátékozás volt, 3 órán át tartott, intenzíven!!!!Az ablakból nagyon jól lehetett látni szint mindet, azt sem tudtam merre nézzek:D
Az év is jól indult, tegnap este éreztem meg a mocorgását a tesónak!!! Pontosabban már egy ideje éreztem vmit, de olyan korai volt az időpont, hogy nem tudtam biztosra venni, de tegnap egyértelmű volt:) Nagyon örülök neki, már nagyon vártam:)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Niki

Gratulálok! De jó,akkor most minden nap izgalommal telik! Tünetek?

Norwell

Nálunk is ez a helyzet! Bence beteg,taknyos,köhög mint a veszedelem. kapott Cedax babyt,meg szívatni kell az orrát,de megint csak cseppel jön ki neki4 Szegénykém! Annyira sajnálom. Szenteste együtt sírtunk! Ő a köhögéstől,én meg azért,mert nem tudtam rajta segíteni. Már javulóban van,de még nem karika!

hoztam képeket is
Kép A feliratot figyeld! Találó! Kép Kép Imád fürödni!!! Kép Beraktuk a fa alá,nekünk ő az ajándék!

Kép
Kép
k_inga
 
 


Kösz a gratukat!
Betegeknek jobbulást. Zalán talán épp a szünetben heverte ki a takonykórt, de nincsenek illúzióim a héten már újra ovi, újra a papírzsepi lesz a legközelebbi társa.

Elvileg aug 12-13-ra vagyok kiírva, doki még nem pontosított, ma délután megyek megint, mert az uh után nem tudtam vele összefutni a kórházban.

Zalán már két éve arra készül, hogy mikor lesz kistestvére, amióta meg nyáron kifestettünk és csináltunk kistesó szobát (jelenleg rumli szoba) azóta még jobban, úgyhogy a téma nincs messze. A tényt, hogy most már valóság lehet a dologból lassan adagoljuk neki már, de azt még konkrétan nem mondtuk, hogy a pocakban van és így addig azért továbbra is a mikor lesz kistestvérem misztikumában él.

Tünetek azok vannak sajna, émelygés ezerrel és már a rókát is megkergettem egyszer-kétszer. Zalánnal ennyire nem volt brutál.

Kinga!
Édes a fiad!

Norwell!
És akkor a millió dolláros kérdés, mivel már visszamentél dolgozni, nálatok mikor jön a harmadik? Nem kaptál kedvet az unokahúgodtól? :D

Niki és Zalán
Kép
A világ anya szemével
kancellar
 
 


Norwell
Köhögés :evil: nekem szerencsére sikerült kivakarnom őket belőle az ovi szünetben, de sose tudni meddig tart mától újra ovi.
És ha ez vigasztal enyémek is ezt csinálják :evil: persze még csak Lilla mondja ez talán helyzeti előny :lol:

Panka
Gratulálok a mozgolódáshoz.

Kinga
Annyira édes ez a kicsi pasi :lol: én kedvet kaptam, persze azért miután belegondoltam, h mi lenne 3 törpével inkább mégsem :lol:

Niki
Róka remélem nem sokáig lesz vendég és Zalán pedig biztos nagyon ügyes testvér lesz :D

KépKép
KépKép
fleur
 
 


Sziasztok!

Én most csak gyorsan 2 képet hoztam:

A 2011es év 1. pillanata:
Kép

A nyakláncot (+karkötőt) a Jézuska hozta, azóta egyfolytában rajta van :)
Kép

kacsa14
 
 


Sziasztok Lányok!
hun vagytok? alább hagyott az év eleji lendület? :wink: :?

hoztam pár képet. (a karácsonyos nem a legjobb, de az az egyetlen ahol a két gyerkőccel vagyok.)

Szilveszterkor egy barátnőmnél voltunk. több gyerekes családdal egyetemben, tesómék is ott voltak. összesen 10 7 év alatti gyerek volt a társaságban.

Niki
szívből gratulálok a jó uh eredményhez.

Kinga
tök jók a Bencus képek. megkérdezhetem hogy a rózsaszín macis szivacsot hol szereztétek be? remélem azóta már Bence nem beteg.

Kép
Kép
Kép
Kép

Kép

Kép
syrynx
 
 


Kép
Kép
Kép

Kép

Kép
syrynx
 
 


Norwell
jobban már?

Kacsa :lol:

Syry
Tök jó, hogy tettél képeket. Hát jó nyüzsis karácsony lehetett :lol:
Édesek a gyerekek. És Luca is milyen "nagy" már. Szóval jó nagyot nőtt már. Máté meg igazi pasi :D

Ünnepek nekünk is jól teltek.
Ünnepek előtt nekem is lebetegedtek a gyerekek, 2 nappal ovi szünet előtt. Lilla le is maradt a karácsonyi ünnepségről. :(
A karácsony úgy alakult, hogy nem utaztunk sehova, így nyugodtan telt :D már amennyire a két gyerkőc nyugton tudott maradni.
Berendezkedni is sikerült nagyjából, így már alig van doboz. De azt meg már nem olyan sürgős kipakolni, főleg, ha 1-2 éven belül megyünk tovább.
:D
További fejlemények, hogy lassan készítem elő a terepet, hogy vissza tudjak menni dolgozni.
Így Danit elviszem CSANA-ba, heti két nap csak délelőtt. Szegényt nem akarom akkor mély vízbe dobni amikor sikerül valami és ez azért tavasz körül esedékes.
Úgy érzem, ha Lilinek járt ennyi, neki is kijár. Azon is elgondolkodtunk, hogy nem adjuk állami bölcsibe ismerve az áldatlan állapotokat, hanem majd csak oviba, persze ez az anyagi állapottól is függ, meg hogy egyáltalán mennyi esélyünk
van államira úgy, hogy nem vagyunk bejelentett kerületi lakosok.

KépKép
KépKép
fleur
 
 


Syry!
Szép a család! :)

Fleur!
Bölcsihez elég az ideiglenes lakcím is! Mi is így voltunk.

Kinga!
Nagyon édes a pasi! :) Már én is nagyon babáznék ;)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Fleur! Mi is ideiglenes címmel kerültünk be az oviba. Épp ma kérdeztem a vezetőnőt, hogy "hazaköltözhetünk-e" már, nem lesz-e gond, de címnek már szept. óta a tényleges van beírva.

kacsa14
 
 


[url="http://www.widdlytinks.com"]Kép[/url]
Photo Tinks by WiddlyTinks.com

kacsa14
 
 



Kép
Kép
norwell
 
 


Helló!

Tegnap óta be van gyulladva megint a mellem,de alul! Majd megbolondulok! Van valami tippetek mit csináljak vele?
Voltam kontrollon,minden ok.

Syry

Édesek a srácaid! Luca már babázik??? :D

Kép
Kép
k_inga
 
 


JAJ DE JÓ!!!! VÉGRE TÜNDI IS BABÁZHAT ÖNFELEDTEN!!!!

Kinga!

Én mellgyuszihoz nem értek. De ahogy hallottam, igazán csak a szakszerű kézi fejés az, ami segít. Védőnő? Fejőnő?

kacsa14
 
 


Niki!
Hát, most nagyon őszinte leszek: haaaaaaalovány dunsztom sincs, mi lenne a jó... :roll: Egy évet mindenképp muszáj dolgoznom, mert anélkül se tgyás, se gyed, és azért nem lenne mindegy. Viszont túl későn sem szeretnénk, mert apa már nem lesz 36 sem (bár én még időben vagyok). Tudom, mások ennyi idősen szülnek elsőt, mégis én annak idején mondtam, hogy ha hármat akarunk, max. 34 éves koromig szeretném az utolsót megszülni (na persze aztán az is lehet, h bár Kendével és Sacival elsőre teherbe estem, most nem sikerülne egy évig sem...). Mindenesetre nem teszi könnyűvé a helyzetemet, h most született az utcánkban egy bébi... :twisted: :lol: (hol a millióm???? :D)

Syry!
Nagyon szépek a gyerkőceid, Máté milyen nagyfiúsan vigyáz Lucára! :)

Kinga!
Tedd többször a begyulladt mellre Bencét, vagy mindig abból szoptass először, és nyugodtan tegyél hideg vizes borogatást rá, de csak a gyulladt részre! Ja igen: mindig fejd ki teljesen a melledet, mert lehet, h pang benne a tej! Tudom, h marha fájdalmas, nekem is volt, de próbáld meg kézzel a gyulladt részen kinyomkodni a tejet belőle. Jobbulást kívánok!!! És gyönyörű kispasid van!!! :)

Kacsa!
Nagyon jók ezek a képek, honnan szeded a kereteket? Jah, közben látom. Ügyi! :)

Fleur!
Igen, talán, bár most ébredt fel Saci egy jó kis köhögési rohammal... :x Kende jobban van, de a köhögés még nála is megvan. Mindketten voltak oviban csütörtök-pénteken. Apa is beteg, lázas tegnap óta. Kicsit kivan a hócipő... :(

Amúgy minden oké... Kicsit fura volt újra dolgozni menni, holnapután meg egyenesen herótom lesz a koránkeléstől... :roll: Mindig is utáltam. :)

Kép
Kép
norwell
 
 


Norwell!
Jobbulást és erősödést a gyengélkedőknek!
ÉnApa febr.3-án tölti a 37-et ...
Azért Neked van még időd a 34-ig ... 2 gyerekhez képest szemtelenül fiatal vagy!!! :P

Syry!
Édesek a gyerkőcök és igazán bátor vagy, hogy ilyen csöppel elmentetek szilveszterezni!

---

Timó a héten már ovizott, 1. nap reggel volt egy kis sírás, de aztán szépen alakult a hét vége felé. Tegnap meg délután pityergett, mert kicsit később értem oda és már nagyon fogyott a nép és betojt, hogy ottamard és mehet a Csigá-ba (ügyeletes csoport f5 után), óvónéni ölében ringatózott és sírdogált, mikor odaértem.

kacsa14
 
 


Norwell

Hideget? Nem meleget kell rá tenni? Én már nem igazodom ki!

Kép
Kép
k_inga
 
 


:lol: végre végre :D hát el nem tudom mondani mennyire örülök Petinek. Lillának és Rolinak majdnem egy időben kellett volna születnie és amikor ránéztem Lillára akkor amikor Roli elment....annyira de annyira vérzett a szívem értük. Tekintve az ő előzményeiket is meg pláne....hát igazán szívből gratulálok nektek :D.

KépKép
KépKép
fleur
 
 


Pont most néztem bele Tündi blogjába. Annyira örülök, hogy végre megérkezett a babaszoba kis lakója.
Nagyon sok boldogságot a kis családnak!!!!!!!!!
Vendég
 


Sziasztok!

Boldog új évet kívánok mindenkinek! Azt kívánom, hogy mindenkinek sikerüljön babája, aki teherbe szeretne esni. (ezen a topicon most lehet, hogy nem aktuális, de globálisan)

Rákerestem én is a Tündi blogjára, egy ideje olvasgatom és nagyon örülök neki! :) Milyen gyorsan megszületett! :shock:

Norwell jobbulást! Koránkelés: dettó :x

Kacsa, a "borzaskata" kép nagyon jó! :)

Pankaa, milyen hamar érzed! Tök jó! Nem ér ilyen kockás hasat mutogatni. :)

Syrynx, meg mindenki, annyira bírom értékelni a szerető tesókat! Szép család.

Kinga, de szép pofija van! Nekem is szimpi ez a szivacs a fürdőkádba.

Növünk! Az ünnepi menü megtette hatását, rá is kívántam az édességre (azóta is). A kilón is látszik, már a harmadik mászik föl csak az ünnepek óta. :oops: :roll:
De nem izgat annyira, mert a poci is rohamosan megindult. Feszül is sokszor. Most kezdek olyan tolatósan menni. :) Elkezdtem tornázni is. Már 2x. :lol:
Édeske sokat mozog, hullámzik rendesen a hasam. Továbbra is lány.

pussz

Kép
lilia
 
 


Kinga!
Azért írtam, hogy csak a gyulladt területre tegyél hideg borogatást, az egész mellre nem szabad, mert elapadhat a tej. Nem tudom, mekkora részen van begyulladva, de úgyis érzed, gondolom, látszik is, hol pirosabb. Arra a részre tegyél hideg borogatást. Lázad van? Egyébként ha nem múlik el, érdemes orvoshoz menni, mert lehet, h antibiotikum kell. Jaj, és még eszembe jutott, hogy a szoptatás közben érdemes a gyulladt területet masszírozni, kicsit nyomkodni, hogy minél hatékonyabban tudjon kiürülni a tej.
Nah, ezt találtam: "Szoptatás előtt nagyon hatékony a meleg borogatás, mert ettől jobban ürül a tej. Szoptatás után egy tíz perces hideg borogatás csökkenti a fájdalmat és a duzzanatot." Akkor mégse vagyok olyan hülye... :twisted:

Lilia!
Köszi! Lassan újra esedékes lesz egy pocifotó... ;)

Kacsa!
Na igen, magácska sem tetszik túl öregnek lenni... :twisted: :D Egyébként egy kicsit az is szempont, hogy ne legyen túl sok korkülönbség a gyerekek között. Jó, Kendéékhez képest már ez is sok, mert ha most babát várnék, már akkor is majdnem négy év lenne Saci és hármaska között, de azért tizenéveket főleg nem akarok...

Kép
Kép
norwell
 
 


Norwell! 30 felett már máshogy érzi az ember ... Utálom, hogy bármi valóságshow-t nézek (ha ciki, ha nem, nézzük a VV-t), kb. egy tízessel fiatalabb lánykák vigyorognak mindenhol ... Nem foglalkoztam sose az öregedéssel, de tavaly az a 30 azért rosszul esett, főleg, hogy húszasként olyan jó volt "levénezni" a 30asokat ... --- Én egyébként azt mondom, hogy akkor jöjjön tesó, mikor mindenki megfelelőnek érzi a körülményeket - akár lelkileg (el bír anya még egy gyerekkel, vágyik újra babázni), akár fizikailag (fáradtság, stb.), akár anyagilag (gyes, stb. szempontjából), aztán az, hogy most 2 év 4 vagy 6 lesz köztük, nem azon fog múlni a jótestvérség ... --- Barátnőm a 1,5 évvel idősebb nővérével nagyon nem csípte egymást, most felnőtten lettek jóba, 5 évvel idősebb bátyjával isteni volt a kapcsolat és a 8 évvel fiatalabb öccsével is. Unokatesóimnál a nagyfiú 28, középső lány 26, legkisebb lány 20 és gyakorlatilag gyereknek mindannyian "utálták egymást" ... úgyhogy tuti nem az évek számán múlik! Én most csak azt nézem, hogy lehetőleg ne egy fél éves bébi mellett kezdje Timi a sulit, mert az tényleg nem ideális a nagy szempontjából, de úgyis ember tervez ...

kacsa14
 
 


Norwell!
Nincs határozott válasz nincs millió :P
Amúgy jah értem a dillemmádat. Amikor visszajöttem dolgozni Zalán után, akkor úgy voltam, hogy akár egyke is maradhat felőlem a Zalán én jól éreztem magamat. Aztán tavaly év elején férj elkezdte pedzegetni és talán én is rákaptam a kistesó kérdésre. Ésd valóban az elhatározás csak egy dolog, mert mi is 9 ciklust vártunk rá. De nem bánom, hogy lesz ekkora korkülönbség az én szempontomból sem és Zalán szempontjából sem, de hogy beválik-e vagy jobb lett volna-e más azt nem igazán fogjuk megtudni :)

Kinga!
Kézzel fejés és masszírozás zuhany alatt, nekem ez vált be a kicsit gyulladt cicire, mondjuk nálam túl nagy gond szerencsére nem volt.

Kacsa!
Jók ezek a keretes képek.

Syry!
ÉÉÉÉddddeeesssek nagyon! Az a közös ágyban kép az különösen tetszik.

Niki és Zalán
Kép
A világ anya szemével
kancellar
 
 


kukk :D

kacsa14
 
 


Lányok, kihalunk, mint a dínók :?: :?: :?: :(

Kép
Kép
norwell
 
 


Majdcsak kiás valaki minket is! :D

Az egyik idős konyhásnéni jutott eszembe.
Beszélgettünk,hogy olvosott a kolléganőm egy cikket,hogy jó mélyen találtak dínó csontokat valami autópálya építésénél. Öreganyánk csípőre vágta a fakanalat és ennyit mondott: Jó,jó,de hogy a francba bírták magukat olyan mélyre elkaparni?

Hát nem kicsit folyt a könnyünk a röhögéstől!

Kép
Kép
k_inga
 
 


:lol: :lol: :lol:

kacsa14
 
 


nem halunk ki nem halunk ki csak elfoglaltak vagyunk :D

KépKép
KépKép
fleur
 
 


most néztem Tündi blogját!
örömömben sírok, hogy végre náluk is megtörtént a csoda :)
nagyon örülök, hogy babázhat végre!!! :D És gyönyörűek minden fotón! :D

eszter82
Budapest
 
 
 
 


most néztem Tündi blogját!
örömömben sírok, hogy végre náluk is megtörtént a csoda :)
nagyon örülök, hogy babázhat végre!!! :D És gyönyörűek minden fotón! :D

eszter82
Budapest
 
 
 
 


Kacsa!
Kéne egy kis segítséééééééééééég... Írok privit, jó?

Kép
Kép
norwell
 
 


Jó. :)

kacsa14
 
 


Eszter!!! Most már rajtad a világ szeme!!!

kacsa14
 
 


Eszter

szoríííítunk!!!!!!!!!!!!!

Sógoroméknál most lesz beültetés hamarosan, tegnap voltak nálunk. második lombikjuk lesz. első júniusban volt nekik, akkor sajnos 6 hetesen elment(ek) a babák.

Valaki megírja Tündiék blogjának a címét (akár priviben). 2 éve rendszeresen olvastam, azóta nem és már nem tudom a címet.

Máté beteg. Éjjel 39.5 volt a láza. még 38 fölötti láza sose volt. rettenetesen csúnyán szárazon köhög. orra folyik. Ma viszem Lucát egészséges rendelésre az első oltásra. aggódom, hogy Luc el ne kapja. délelőtt jót aludt Máté, most ébredt fel pár perce. megyek, jó lenne ha enne pár falatot....

Kép

Kép
syrynx
 
 


http://tundi30.blogol.hu/ - Máténak jobbulást!

kacsa14
 
 


Évi! Törpjeidnek boldog 2. szülinapot!!! (tegnapra) És Neked is boldog 18.at!!! (tegnapelőttre) :D

kacsa14
 
 


Sziasztok!

Kacsa!

Köszönjük szépen! És már 18 lennék?! Így elszaladt az idő? 8)

Kép

Kép
Évi77
Szigetszentmiklós
 
 


Hát így is 13 évesen szülted Dórit ... :lol:

kacsa14
 
 


:twisted:

Kép

Kép
Évi77
Szigetszentmiklós
 
 


Fiús anyukák körkérdés:
Illetve csak azoktól kérdeznék akiknél előfordult letapadás kukac tájékon :)
Tegnap felfejtették Zalánnak (mert nem elég, hogy szűk volt, de még tapadt is :evil: ). Most meg oké, hogy hátra kell jól húznom meg kamillázni, de szegényemnek fáj, meg csíp a pisiliés és meg is van neki egy kicsit duzzadva. Ez normális? Mennyi ideig lesz így? Elvileg jövő héten kell kontrollra menni vele.
Tapasztalatok?
Üdv, N.

Niki és Zalán
Kép
A világ anya szemével
kancellar
 
 


Niki!
Ugyan lányom van(eddig), de az eü-s háttér :wink: :
szóval egy a lényeg, hogy vissza lehessen húzni!!!!!!! Ha hátrahúzod, és nem jön vissza a bőr, akkor cipő-kabát, és irány a doki!!! Kell vmivel kenni? Vagy csak a kamilla? Eleinte csíphet, és egy minimális duzzanat belefér, de ha holnap nem javul, rosszabbodik, akkor értelem szerűen doki. Inkább lássa, minthogy gond legyen. Reméljük nem lesz!!! :wink:

Évi!
Isten éltesse a szülinaposokat!!! :D Tegyél majd képeket is róluk!
Jogsi megvan már?

Syry!
Hogy van Máté? És Luca? Remélem nem kapta el! Goyrs gyógyulást Máténak!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Niki
Nekünk kb 2 napig volt nyűglődés a pisilésnél, utána javult. Kamillázni kellett, meg kamillás vízben fürdettük Levit. Neki is meg volt picit duzzadva a kukaca, de gyulladás közeli állapotban volt. Azóta, szerencsére, nincs semmi gond.
Vendég
 


Bár se fiam, se eü-hátterem, csak személyes tapasztalatom, pár katéteres vizeletmintavétel után és bizony az a mikrosérülés, amit a katéter okoz, azt is marhára csípi utána a pisi, hát akkor főleg el tudom képzelni, hogy egy ilyen drasztikusabb bántalmazás után csíp a pisi. Úgyhogy ez a része szerintem is belefér, a többihez viszont már tényleg nem értek.

kacsa14
 
 


Köszi a tapasztalatokat.
Mai helyzetjelentés. Tegnap estére javult a helyzet, annyira nem nyűglődött a pisilésnél. Viszont ma reggel megint csípte a pisi és iszonyat ordítás és ugrálás volt a ma reggeli buzergálásnál (nem találok erre találóbb kifejezést:))
Este mondjuk könnyebb neki hátrahúzni mikor ugyebár kiáztatja, de erre reggel se idő se semmi. Talán hamar túlleszünk rajta. Azt néztem, hogy elég jól azért hátra tudom húzni, talán nem tapad vissza neki.

Niki és Zalán
Kép
A világ anya szemével
kancellar
 
 


Évikém manócskáknak és neked is nagyon boldog szülinapot kívánok!!! Sok puszi

KépKép
KépKép
fleur
 
 


Niki! Lehet, hogy napközben bejáratódik, estére azért nem csípi, aztán éjjel lenyugszik és akkor az újra pisivel találkozás miatt csíp - de ez már csak tipp.

kacsa14
 
 


Sziasztok!

Köszönjük szépen mindenkinek a jókívánságokat, és köszöntéseket!

Niki!

Zalánkukacnak jobbulást! Azt hiszem ez a fiús anyák egyik rémálma...

Panka!

Jogsi nincs még meg, még csak most kezdtem vezetni a forgalomban a múlt héten. A karácsonyi szabadságolások miatt elég sokáig volt szünet. De már várom ám, hogy meglegyen! :)

És pár szülinapos kép:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Évi77
Szigetszentmiklós
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: