Új privát üzeneted érkezett!

Kacsa!

Gáz van a karácsonyos vonalzóddal :twisted:

Kép

Kép
Évi77
Szigetszentmiklós
 
 


A fiam díjazná, h amégis jó lenne kacsa vonalzója :) Épp a napokban kérdezte meg, hogy mikor lesz megint karácsony.

Évi!
Tündériek ezek a gyerekek! Az a két torta meg nem semmi, nagyon ötletesek. Te csináltad őket? Mert akkor le a kalappal előtted!
Kicsit késve de boldog szülinapot mindannyiótoknak :)

Niki és Zalán
Kép
A világ anya szemével
kancellar
 
 


Niki!

Köszi :)
Én készítettem a tortákat. Látszik is a vonatom kidőlt-bedőlt kéményén, pl :) Na de nem ez a lényeg :)

Kép

Kép
Évi77
Szigetszentmiklós
 
 

 
 

NORWELL!!! Néztem a Dotty-s oldalt, de nem tudom a kérdésedre a választ, fejléccel még nem dolgoztam és ott igazán nem is látom, hogy hol mi van ...

Évi! Majd átírom, hogy "karácsony óta x napot aludtunk" :)

kacsa14
 
 


Évi!
Nagyon szuperek a torták, nagyon ügyes vagy!!!!!! Gyerkőcök gyönyörűek:)
Sok sikert akkor a jogsihoz!

Niki!
Hogy van Zalán?

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Évi
utólag boldog szülinapot az ikreknek!!!!!!!! szinte hihetetlen, hogy két éve mentek az sms-ek, köztünk, amikor kórházban voltál. nekem úgy tűnik mintha pár hónapja lenne. Nekem a százlábú torta tetszik! :) meg amikor a lányok fölé hajolnak. cukik.

Panka
hát nem alakult egyszerűen Máté betegsége. tüdőgyuszi. kapott antibiót. most már lényegesen jobban van. hétfő óta nem lázas, és kezd hurutosan köhögni, nem szárazon. no meg a kedve is visszatért. már rosszalkodik. :) tegnap lerámolt két polcot, ami teli volt könyvekkel. mindezt vacsi előtt. képzelheted, hogy örültem. :evil: kedden kell visszavinni kontrollra. ma is voltunk. szerencsére Máté jól viseli a dokinénit. büszkén mutatta az új csizmáját, meg hogy Ágitól kapta (hugom) és hogy a macija is beteg. doki néni őt is meghallgatózta.

Niki
nálunk nem volt "fügyihelyzet". szerencsére----- eddig. remélem azóta Zalánnak is helyrejött. ettől én is mindig félek. eddig megúsztuk.

Luca
már néz minket, az arcunkat fürkészi, meg észrevettem hogy ha beszélek hozzá, kifejezetten a számra néz. fejét is emelgeti szépen, ha elégedett (pl. fürcsi után) szépen gagyarászik, vagyis olyan kis "elégedettség-hangokat" ad ki. nagyon drága. :D

Kép

Kép
syrynx
 
 


Ja, az én vonalzóm se 100-as. a szöveg okés, de Lucánál már a 3. hónapnál van a hercegnő, pedig még csak most volt 2. na majd egyszer kiigazítom.

Kacsa
lassan teheted fel a nyuszis vonalzót, bár idén jó későn lesz húsvét, már majdnem májusban. :shock:

Kép

Kép
syrynx
 
 


Pankaa!
Zalán a pisilésnél már nem visít, a reggeli és esti buhera macera viszont extra gáz ketten apjával nem voltunk kképesek normálisan lefogni...

Syry!
Ha eddig nem volt vele gond, akkor megúsztátok.

Niki és Zalán
Kép
A világ anya szemével
kancellar
 
 


Niki!
Kukacügyben nálunk se teljesen jó a helyzet, bár már hátrajön neki, de egy részen (a fék körül vhol) letapad még neki. Védőn szerint nem kell aggódnom iskoláskorig.
Szomszéd kissrácnak is ugyanez volt, és neki is fájt pár napig, meg csípett a pisilésnél, de aztán hamar elmúlt.

Évi!
Utólag is sok boldog szülinapot a manóknak!!! Nagyon ügyes vagy a tortákkal! :)

Kacsa!
Hát nem tudom jobban elmagyarázni... :oops: No sebaj, majd még szöszölök vele egy kicsit, hátha sikerül... :)

Syry!
Örülök, hogy Máté meggyógyult a tüdőgyusziból! Nem lehetett kellemes, Kendének is volt már... :roll:

Képzeljétek: Kendének kiesett az első foga!!! :):):) Már karácsony előtt észrevettük, hogy mozog, tegnap este aztán megadta magát. Eltette dobozba. :D Így néz ki most:

Kép

Közben a "család" is megszaporodott: hét kiskutya született, és mind a hét kan (nem tudom, erre statisztikailag mennyi esély volt, de most már 100% :twisted: )

Kép
Kép
norwell
 
 


Szétnéztem nyuszi ügyben: az 51. születésnapom húsvét hétfőre fog esni ... :)

http://calendar.zoznam.sk/easter-hu.php?hy=2031 - lehet nézni minden évre mikor van húsvét

kacsa14
 
 


na?????????????????

kacsa14
 
 


Norwell! Édes a kis foghíjas Kende! - Majd ránézek még egyszer a Dotty-ra holnap!

Hoztam én is pár fotót:

Hóemberem hóembere (Timi ovis jele hóember és az oviban készült a só-liszt hóember)

Kép

Tavaszváró és húsvéti üvegmatricáim (kész, félkész és aligkész állapotban)

Kép

Kép

Kép

kacsa14
 
 


Timó felpakolta Tigrisre a bugyijairól levágott címkéket :)

Kép

kacsa14
 
 


Kacsa :lol: nem semmi vagy :lol: 51. szülinap....

bocs most csak ennyi ragadt meg hirtelen, Dani meg az ölemben...kissé nyűgös..

Ja még annyi Évi gyönyörűek a torták

És Niki sok puszi Zalánnak...nemsokára nekünk is kezdődik az a tortúra..:(

KépKép
KépKép
fleur
 
 


Miért Fleur? Tán nincs rá esélyem? :)

Évi!

Nagyon édesek a gyerekek!

kacsa14
 
 


hahó!

Évi édes a csapat! Drukk a vezetéshez! Én utáltam a városban kalézolni!

Kacsa

Már nagyon várod a tavaszt! Én is!

Niki

Szegény Zalán! De rossz lehet szegénynek! Remélem hamar átesik rajta!

Norwell

Olyan aranyosak ilyenkor,kis fogatlankák!


Hoztam képet

Kép Kép

Kép
Kép
k_inga
 
 


Kinga!

Várom is + lekerült a télapós, karácsonyi dekor és most hiányérzetem támadt, valetin napi design-t mégsem akartam feltenni, így maradt a tavasz, azért a nyuszit még nem rakom ki. :)

Persze azért még szép fagyos hóesés jöhet!!!

Bence baba nagyon tündéri és milyen nagy már!!!

kacsa14
 
 


kakukk! :)

kacsa14
 
 


nyitni kék- nyitni kék- nyitni kék :lol:

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


uhú :lol:

kacsa14
 
 


kelep- kelep

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Sziasztok.
sziporka13
Gönyű
 
 


:lol: kacsa már miért ne lenne...csak hogy megnézted előre. Amúgy szép lesz a dekor...

Kinga nagyon cuki Bence :lol:

Szia sziporka

KépKép
KépKép
fleur
 
 


csipcsiripp :)

kacsa14
 
 


Fleur!
A húsvéti vonalzóhoz néztem a mostani húsvétot és láttam, hogy rá lehet évekre keresni azon az oldalon, amit én gugli barátom kiköpött, csak ezért néztem meg. Akinek vmilyen más eseményhez is kötődik a szüli/névnapja, azt szerintem mindig jobban figyel erre, mint aki mondjuk jún. 12-én született, amikor nem sok extraság van amúgy, már azon túl, hogy ő megszületett. :)
Meg tudod, Timi húsvét utáni kedden született, így nekünk azért a húsvéthoz már az utolsó nap izgalma is kötődik, nem csak maga a húsvét.

kacsa14
 
 


Kacsa igen igen :D nekünk ugye a 13.-a ilyen, persze az nem annyira neves nap, csak vicces, ha pont péntekre esik.

KépKép
KépKép
fleur
 
 


hehe
nekem a 13. szülinapom esett péntek 13-ra. Anyám otthon sütött dobos tortát én meg segíteni akartam. Az első megmozdulásom az volt, hogy a lisztet a hagymák közé borítottam, tovább nem kellett segítenem, de a torta végül finom lett :)
Most 13-ra vagyok kiírva és ki is szemeltem azt a napot, mert az szombat, aznap könnyebb a gyereket elhelyezni :)))

Amúgy Zalán kukaca jól van, minimálisan tapatd csak vissza, de azt ma elrendezték, nem volt már vészes, doki szerint nemlesz már gond.
Másikgyerök is köszöni jól van, tegnap soron kívüli uh-ztunk, minden ok 45 mm-es és ficánkol ezerrel.

Niki és Zalán
Kép
A világ anya szemével
kancellar
 
 


Niki!
És akkor most hány hetesnek teccik lenni? :)

Kép
Kép
norwell
 
 


Niki!

:lol: -torta

Zuramnak tetszett a húsvét hétfő utáni kedd, mert így 3 napos ünneppel tudott rápihenni a szülésre ...

Fleur!

Jók az új fotók! Te nagyon helyes vagy az avatar képen, ez a családi fotózásról van, ugye?

kacsa14
 
 


Kacsa
Kösz :D igen a családi. ott olyan szépen ki voltam sminkelve meg minden. A másik már nem volt aktuális annyira.
A vonalzóim meg leragadtak jó pár hónapja, mert mindenkinek volt szülinapja, így azt is ideje volt cserélni :D

Dani kukac hát sajna nekünk nem sima letapadás, hanem rettenetesen szűk. Valószínű műteni kell majd.
Amúgy megvan a 3. szó ama (alma) anya, apa sehol... :lol:

Azt hiszem ti nem vagytok FB-n, oda töltöttem fel képeket.....

KépKép
KépKép
fleur
 
 


Hallihóóó!

Fleur

Milyen más lett Dani! A kis barna gömböc herceg egy csodaszép szőke herceg lett! Nagyon szép! Lilla meg kész hölgy! Egész nagyos az arca a korábbi vonalzós képhez képest!

Niki

Jó,hogy rendben van a csipet-csapat!
Név?

Kép
Kép
k_inga
 
 


Sziasztok!

Gondoltam, gyorsan lejelentkezem.
Tegnap voltunk védőnőnél, Bálint 5070 gr és 60 cm. Kapott két szurit is, szerencsére csak nyűgösebb volt a szokottnál, más gond nem volt, még hőemelkedés se. 3 hete végigalussza az éjszakát, teljesen le vagyok ezen döbbenve. Levi 1 éves kora után csinált ilyet.
Levi lábát is megmutattam a doktornőnek, vihetjük ortopédiára, mert majdnem gágog a lúdtalpa. :?
...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2011.03.28 23:44-kor.
Vendég
 


Norwell!
Szombaton töltöm a 12-t! Majd akkor talán teszek vonalzót is. Jövő hét szerdán megyek down-szűréses uh-ra magánba.

Fleur!
Zalán is szűkkel indult, épp egy gombostűfejnyi lik volt neki rajta (nem túlzok). Nekünk is mindjárt műtétet mondott a házidoki, de a sebészeten meg azt mondta mindhárom orvos akinél megfordultunk, hogy most már nem műtik egyből, inkább krémezik. Kaptunk dermovate krémet először egy hónap kenés egy hónap pihi utána kontroll volt, mivel javult de még nem volt az igazi újból kenés lett, de úgy hogy egy hónap kenés egy hónap pihi egy hónap kenés egy hónap pihi és kontroll. Na ez volt most és a szűkösség az elmúlt a krémezéstől, csak ugye pluszban le is tapadt.
Úgyhogy lehet ti is megússzátok műtét nélkül. Ne aggódj. De amúgy 3 éves kor alatt nem foglalkoznak vele, ha pisilni tud, legalábbis itt.
a képek tényleg jók.

Jeges maci!
Mekkorák már a gyerekek azta!
A lúdtalpat sajnálom.

Kinga!
név: egyenlőre ficánka :) de amúgy Zétény vagy Napsugár.
Ja és nemet megint nem fogjuk elárulni :) ha csak megint el nem szólom magam :)

Niki és Zalán
Kép
A világ anya szemével
kancellar
 
 


Fleur!

Én vagyok facebook-on, ha az az FB, de őszintén megmondom, hogy ahhoz én hülye vagyok ... de azért megpróbállak majd megkeresni. A saját neveden vagy? Mert azt elvileg tudom. Mármint, OK, hogy nem a szomszédén, csak van aki már monogramozik, stb.

Maci!

Timónak olyan szinten bedől a bokája, hogy simán szemmel látható.

Kép

Múlt szerdán voltunk cipőt csináltatni neki, receptre 17 ezer Ft ...

Édesek a gyerkőcök! :)

Niki!


Te nem árultad el anno Zalán nemét? De elszóltad magad? :) Erre nem is emlékszem ...

Szép neveket választottatok!

kacsa14
 
 


Hello!

Fleur!
Nagyon szépek a gyerkőcök!
Fügyi: ha esetleg kell sebész, tudok ajánlani;)

Niki!
A Zétény szép, de a Napsugárral bajban lennék, ah becézni kéne. Ti hogy fogjátok szólítani?

Kacsa!
Emilinek is bedől a bokája, most kapott ő is betétet, szerencsére 6000 ft-al megúsztuk, persze receptre! Azt hittem több lesz majd. Vagyis több, mert venni kellett hozzá egy Falcon szandit is, amiben nincs mindenféle emelés, meg döntés, stb. Szerencsére Eminek nincs gondja a betéttel, meg sem kottyan neki. Remélem azért használ is vmit. :roll: Majd 1 év múlva kiderül:)

Maci!
Bálint milyen szép kis formás baba, olyan kis puszilgatni való buksija van:) Már én is nagyon babázhatnék :wink:
Látom Levivel jól megvannak.

Mi jól vagyunk, baba most már nagyon aktív, sokat érzem a mozgását:) Jövő pénteken megyek a 18 hetes uh-ra, remélem kiderül a neme!!!
Emi most kissé taknyos volt, picit ma elkezdett köhögni is, de még nem vészes. Holnap mennek Peste a nagy Bábszínházba, Ózt nézik, pénteken meg az itteni kis bábszínházba:) Van nekik program most bőven!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Nekünk azt mondta a srác, hogy a betét már nem elég, muszáj megtámasztani oldalról is a bokát.

Egyébként a REHAB-os doki 1 évesen megmondta, hogy laza a gyerek bokája, adjunk rá magas szárú szandit, ezt tartottam is, a múlt nyári kinti szandiját leszámítva, mindig magas szárú lábbelijei voltak, erre tessék ... A srác közölte a Siesta félcipőre, hogy hiába magas szárú, olyan gyenge az oldaltámasz, hogy semmit nem ér ...


Panka!

Kíváncsi vagyok, ki lapul a pocakban!

Emi korosztályos vagy vegyes csoportos oviba jár? Nálunk majd tavasszal merészkednek ki először az utcára a Törpékkel az óvónők, 29 db 2007-es születésű törpicsek ...

kacsa14
 
 


hAHÓ!!

Még mindig nagyon dolgos a nagyfiad! Bálint micsoda kis gömböc! Mi hétfőn kapjuk az oltást,remélem nem lázasodik be utána!

Panka

Kíváncsi vagyok a baba nemére!

Niki

Nem tömegnevek az fix! Főleg a lánynév! Egyik ismerősöm lánya is Napsugár,őt suginak becézték!

Kép
Kép
k_inga
 
 


Niki!
Akkor várjuk a vonalzót... ;) Jah és uhu képet is!!! Szép neveket választottatok, Zétény nálunk is listás volt Kendénél. :)

Kacsa!
Fúazannya, nem semmi Timi lába... :shock: Kendéé is lapos, legutóbb azt mondta a dokink, hogy nem vészes, mondjuk neki egy kicsit x-lába is van... :roll: (És hát 27 kiló a drágám... khmmm... :oops: )

Maci!
De gyönyörű ez a gyerkőcöd is!!! :D Micsoda kis tokája van, jól tartod, látom! :lol:

Panka!
De jó lehet érezni a babamozgást! :)

Mi egyelőre élünk, bár Saci megint elkezdett köhögni-taknyolni. Már várom a tavaszt... :roll:

Kép
Kép
norwell
 
 


HAhó!!

Ami a taknyolát illeti az nálunk is erősen jelen van! Tüsszögéssel tarkítva!

De ezért me érdemes volt felkelni! Bearanyozta a napom! Vagy 5 percen át mosolygott mindenen!
Kép

Kép
Kép
k_inga
 
 


Kinga!
De édes ez a csöpp fiúcska! :):):)
Egyébként épp ma panaszkodott a szemben lakó anyuka, hogy egy hónapos kislányán is taknyolás jeleit véli felfedezni. Az oké, hogy a tesó oviba jár, rá lehet fogni, hogy hazaviszi, de hát... :roll: És akkor mondja egy másik anyuka, hogy az ő ikrei is ugyanezt csinálták egy hónapos koruk körül, és kiderült, hogy attól, hogy születés után leszívták az orrukat, beduzzadt az orr-nyálkahártyájuk és azért mutattak nátha-tüneteket...

Kép
Kép
norwell
 
 


Kinga!

Cuki Bence nagyon!

Bébik taknyolásáról én is tudom, hogy van vmi. eü-i háttere, hogy miért tüsszögnek kicsinek, de már nem emlékszem rá.

kacsa14
 
 


vmi. olyan rémlik, hogy szopikor felszuszognak a tejből vagy beszívnak szöszt és reflexes tüsszögéssel "takarítják" maguknak a nózit

kacsa14
 
 


Kinga!
Nagyon édes!
Igen, ha vmi az orrukba megy(por, tejcsi), vagy csak száraz a levegő, akkor tüsszögnek. Ha kifolyik a takony, és sárgás, zöldes színű, akkor az takonykór. Ha nem ürül semmi, vagy csak vizes, akkor az lehet az előbbiek egyike miatt. Reméljük nem lesz gond:)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Köszönjük a Bálint dícséreteket. Igyekszem jól tartani, ha már elkényeztet azzal, hogy hagy aludni éjjel. :)

Niki
Nálunk is letapadás volt, de már semmi gond nincs vele.

Kacsa
Valami hasonlóan néz ki Levi bokája is. Ha hagyja, akkor lefényképezem.

Fleur
Nagyon szépek a gyerekeid, akkorát nőttek. :shock:
Nálunk Levi szókészlete is elég véges, nem nagyon akar beszélni. Anyós már tiszta idegbajos miatta, mert szerinte tuti, hogy valami baja van. A múltkor elszólta magát, hogy az egyik gyereke 3 éves koráig egy kukkot nem szólt, utána indult be a beszélőkéje.
A dokit is megkérdeztük, szerinte nincs még elkésve.

Panka
Engem azzal szekál a doki, hogy járkáljon a gyerek sokat mezítláb. De hát a szobában miben lenne?... Majd meglátjuk, mit mondanak rá az ortopédián.

Kinga
Nagyon szép Bence baba, olyan kis kerek!
Tüsszögés nálunk is van, de nem betegség miatt. Ő így "fújja" ki az orrát.
Vendég
 


Maci!
Timi is kb. Leviidősen indult meg a beszédben, ő sem hamarkodta el, de szépen bepótolta.

kacsa14
 
 


Lányok, belázasodtam. rekedt vagyok, köhögök. fáj mindenem, olyan mintha izomlázam lenne. Én nem szoktam lázas lenni. Hajnalban 38.7 volt, hűvös zuhannyal lement 37.6-ra. most reggel megint 38.4. hívom a körzetit, mert ugye pénteken változó időben rendel. bízom benne hogy délután, akkor el tudok menni, ha nem akkor hazarendelem apát.

tegnap voltunk csípőszűrésen Lucával. minden ok.

Máté még itthon, de dokinő gyógyultank nyilvánította. viszont sajnos gombás lett a fütyije. :cry: :evil: apa vitte bőrgyógyászhoz. kapott mindenféle krémeket. lehet hogy az antibiotikum is közrejátszott??? hogy legyengült a szervezete.

bocsi, hogy most nem reagálok senki írására. majd pótolom.

Kép

Kép
syrynx
 
 


Syry!

Jobbulást! Nekem ez elég influenza szerűnek hangzik ... az izomfájdalom miatt ... Mondanám, hogy Neocitran + Coldrex, de szopival nem tudom, mi a helyzet. Én 28 hetesen voltam influs Timivel, szerencsére 1,5 napot voltam "csak" lázas, fél szem Algo + csuklómon hideg borogatás elég volt, de nekem is ugyanígy fájt minden porcikám. Zuram hozta haza, ő 3 napig fetrengett lázasan.

Simán lehet a gomba az antibiotikumtól. Nekem egy urológus azt mondta, hogy MÁR 2 NAP ANTIBIOTIKUM KÚRA UTÁN GOMBÁSODÁSNAK INDUL A NŐI HÜVELY ... és ugye ez igaz akkor az egyéb részekre is ... Én, ha véletlen AB-t kell szednem, már csak úgy csinálom, hogy minden 2. nap felteszek egy gombaellenes hüvelykúpot. Timinek meg adtam a Protexin Restore-t a múltkor. Anno a klinikán 2 nap után az Augmentin-től már nem volt gondom a nagy WC-vel sem ... Zuramat meg Aktil vágta tönkre jó pár éve, 2 hónapig ment a hasa, már mindenhova járt, a végbéltükrözéstől kezdve, a természetgyógyászig, míg végül a tejsav rendbetette.

kacsa14
 
 


Syry!
Gyógyuljatok meg mielőbb!! Sajna tényleg influenza szerűnek tűnnek a tünetek:(

Emi is beteg lett, tegnap már mondták az oviban, hogy nagyon köhögött a du.-i alvásnál. Estére meg előjött az asztmája, így elég horror volt az éjszakánk. 2 db Rectodeltet is adtam neki, de csak délelőttre lett látványosan jobban, a dokinál. Szerencsére nincs tüdőgyuszija!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Syry!
Jaj, de rossz ez ilyenkor!!! :( Gyors gyógyulást kívánok!!!
Máté kukaca lehet gombás az antibigyótól, bizony! Mivel ugye kiirtják a jó bacikat is, nemcsak a rosszakat (egyszer Sacinak is volt hüvelyfolyása antibigyó-kezelés után, Canesten és Betadine kenőcsök hozták helyre... :roll:)

Panka!
Mi volt az uhun?????
Emilinek is jobbulást kívánok!!!

Kép
Kép
norwell
 
 


Ja, elnéztem a dátumot... :oops: :lol:

Kép
Kép
norwell
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: