Új privát üzeneted érkezett!

Én nagyon szeretnék anya lenni. Már 4 éve szeretnék. A világon a legcsodálatosabb ember a férjem, de nem tudok neki szülni. Mindenféle kivizsgáláson voltam már, de hibát egyinkünknél sem találtak.
Van olyan, hogy két egészséges embernek nem lehet gyereke?!
Nagyon fáj, ha kismamákat látok, mert lehet hogy én sosem lehetek majd közöttük.
Ha valaki egy zseniális, csodálatos, figyelmes és olcsó orvost tud ajánlani, kérem tegye meg. És adja vissza nekem a reményt, hogy valaha nekem is születhet saját kisbabám. Mert már elvesztettem a reményt.

Krisztina
Krisztina
 


Semmi okod ra, hogy elveszitsd a remenyt. Annak idejen nekem egy mehen kivuli terhesseg utan azt mondtak, hogy nem lehet gyerekem. Most itt gogicsel a kisebbik a hatam mogott. A fiam meg kint pancsol az erkelyen. Gondolom, tortenetek szazait hallottad mar hirtelen teherbe esett anyukakrol, nem akarnalak untatni, csak egy rovid sztori: A vedonom, aki az eletet kisbabak es kismamak kozott elte le, nem eshetett teherbe. Emberfeletti turelemmel jart orvostol orvoshoz, nem o volt a "hibas", hanem a ferje. Tobb petesejt beultetes utan sem sikerult teherbe esni. Es egyszer boldog mosollyal kozolte velem, hogy minde beavatkozas nelkul sikerult, spontan teherbe esnie. Egyeves mult a kislanya.
Egy a lenyeg: ne idegeskedj, ne erolkodj, akkor biztos sikerul.
Drukkolok neked,
Eva
ui: nem irtad meg, hogy hol laksz, igy nehez orvost ajanlani!
Eva
 


Kedves Évi!

Nagyon köszönöm, hogy biztatsz. Én Dunakeszin lakom, tehát Pest környéki orvos is lehet, vagy akár fővárosi is. Jártam én már a Nyírő Gyula Kórházban, vagy a Kaáli Intézetben is és a Meddőségi Központban is. De sajnos sok pénz kell hozzá. A férjem valahogy sajnálja ilyenre költeni a pénzt, mindig megdorgál, hogy 5000-et adok egy orvosnak, vagy sokat költök gyógyszerekre.
Ezétr keresek olcsó orvost.
És még az a baj, hogy nem törődnek velem az orvosok, futószalagon kezelik a nőket, egyik jön a másik után. Nekem pedig törődés kéne, jó lenne, ha elmagyarázná valaki, hogy mi történik velem, és megnyugtatna. HIányzik az, hogy valamelyik orvos, akarjon is segíteni rajtam és lelkes legyen.
Túl sokat kérek?
irj nekem e-mailt kérlek: tarcsa@freemail.hu
Puszi: Kriszta
Kriszti
 

 
 

Kedves Kriszti!
Kukkants be kicsit hozzánk: www.index.hu, azon belül: fórumok, majd a keresőbe: meddőség.
Sok mindent megtudhatsz, és sok, segitőkész "hasonszőrűvel" beszélgethesz nap mint nap.
Várunk:
susok
susok
 


Benéztem hozzátok, susok! Köszönöm a tippet! Az egy nagyon jó fórum és sokan is vannak. Az a jó még benne.
Valahogy a hétköznapokban nem találkozom meddő társnőkkel, de itt végre láthatom, hogy másnak is van ilyen baja.
És jó, hogy segíteni tudjuk egymást. Tartsunk össze.
Kriszta
Kriszti
 


Kedves Kriszti!
Tudnék Neked több orvost is ajánlani, nem tudom, szükséged van-e még rá?
Ne vedd rosszindulatú megjegyzésnek- de kicsit meglep (vagy nem is tudom hogy fejezzem ki magam),
hogy a férjed sajnálja a pénzt. Általában azt mondjuk, hogy "minden pénzt megadna, csak hogy" gyereke legyen. Szó szerint. Nála nem ez a helyzet? Vagy csak nem úgy álltok anyagilag?
Tényleg ne vedd sértésnek, nem annak szántam. :)
Zsóka
Zsóka
 


Kedves Kriszti!
Ha tudsz angolul, és kivancsi vagy egy profi, fertilitással foglalkozó helyre, ahol a problémáddal (is) foglalkoznak/foglalkozhatnak, akkor csekkeld le EZT a szájtot!
Csak átlapoztam, de meggyőzőnek tűnik.
Soxerencsét
vito
donvito
 


Persze, belinkelhettem volna EZT is!
vito
donvito
 


Persze, belinkelhettem volna EZT is!
vito
u.i. az előbbiért bocsesz!
donvito
 


Kedves Kriszti!
En pont olyan cipoben jartam mint Te/Ti.
Semmi gond-baba megsem lett magatol.
En a Budai Meddosegi Intezetbe " tevedtem " vegul, azota van egy 3 honapos babam, nekem nagyon jo tapasztalataim voltak ott mind szakmailag, mind emberileg, maximalisan szuper mindenki, ugyhogy terhesgondozason is maradtam ott.
Remelem VALAHOL te is ilyen sikerrel jarsz!!!!!
Névtelen
 


Kedves Kriszti!
Nekünk már van egy 13 éves csodálattos kislányunk, aki úgynmond az első percben sikerült. Utána sikerült 8 évig elhúznom az időt úgymond a karrier érdekében (nem érte meg) majd 33-34 éves koromban rádöbbentem, hogy a saját gyermek produktum a legjobbak egyike.
Lényeg az, hogy gőzerővel próbáltunk testvérkét létrehozni, ami 4 évig nem sikerült. Nálunk is minden negatív volt. Most 39 évesen 2 hét múlva szülni fogok.
A lényeg én egy GYNEVAC nevű vakcina adása közben lettem terhes, persze az orvosaim kuruzslásnak tartják, de esetleg kérdezz meg több szülész nőgyógyászt is. Ezt az injekciót egy Kazincbarcikai nőgyógyász asszony fejlesztette ki azthiszem kismedencei gyulladások ellen és a 70-es években észrevette, hogy a meddőség ellen is pozitívan hat.
Ha orvosaid ellenkeznek, akkor kérdezd meg aKazincbarcikai kórházat, ahol most egy Varga Gyula nevű gyermek gyógyász tud erről pontosabbat
Az ára 4000-5000 Ft .
Nagyon szurkolunk Neked, nem tudom mennyi idős vagy, látod én már 39 tehát FÖL A FEJJEL, lesz kisbabád!!

Üdvözlettel Edit
Baumgartnerné Edit
 


Sziasztok!

Nekem mar van egy 4 eves kisfiam, tehat eddig meg nem tapasztaltam meg azt az erzest, hogy szeretnek babat, de sehogy sem jon ossze. Szerencsere a Martin ahogy kigondoltuk, hogy legyen, meg is fogant. DE nagyon feltem, hogy ez nem igy lesz, mert a szuleimnek en csak 15 ev hazassag utan jottem ossze! Sokat meselt errol anyu. Mielott en szulettem mar volt nogyogyaszati mutete, mehdaganata (ciszta) volt. Amikor velem teherbe esett, engem is eloszor daganatnak
gondoltak. Nekem elo peldak a szuleim, akik 26 evvel ezelott szinte a remenytelensegbol kerultek ki valami csodaval hataros modon, amikor szinte
semmilyen lehetoseg nem volt. Tehat csak azt tudom irni, hogy soha nem szebad feladni a remenyt, es soha nem szabad azt mondani, hogy soha. Egyebkent anyu a Szabolcs utcai klinikara jart Paparol, es ott is szult engem.
A masik tortenet is a rokonsagomhoz kapcsolodik. Ferjem unokatestvereeknel az elso gyerek gyogyszer mellett varatlanul erkezett. Utana 3-4 evvel nagyon szerettek volna kistestvert, de sehogy nem jott osze. Gyogyszeres kezles, meg minden herce-hurca utan letettek rola. Es amikor beletorodtek abba, hogy nem lehet masodik, akkor sikerult!
Sokszor hallottam mar, hogy amikor valaki nagyon akart gyermeket, akkor nem jott ossze, es amikor letett rola, akkor sikerult. Mert a stressz, egyatalan nem kedvezo helyzet a fogantatashoz!

Moni
Moni
 


Sziasztok!

4 évi meddőség után miközben orvosról orvosra rohantam, eredmény nélkül, végre terhes vagyok.
10 hetes !!!!!!!!
A férjem már fel akarta adni, amikor rátaláltunk erre a helyre.
Van egy új meddőségi klinika, a Törökbálinti úton,
az első kísérletre terhes lettem.
A csapat lelkes, nagyon kedves, hozzáértő, mindenkinek csak ajánlani tudom a Dévai Klinikát.

Andi
Andi
 


Kedves Krisztina !

Én is évekig vártam a fiamra, de ma már 10 hónapos és egészséges.

Amikor eldöntöttük, hogy szeretnénk kisbabát azt hittem 1-2 hónap és a pocakomban lesz. Aztán eltelt egy év és semmi. Ekkor orvost kerestünk. Az első fogamzásgátlót írt(ilyen butaságot), mondván ettől majd rendeződik a mensesem, ami az idegeskedéstől rendszertelen volt. Egy másik orvos hüvelyi ultrahangal vizsgált és megállapította, hogy nincs peteérésem. Ggyógyszeres kezelés következett, amitől csak látászavaraim lettek, de peteérés nem. Majd következett egy méhen kívüli terhesség és 2 hónap múlva mégegy. 6 hónap várakozás és újabb nagy adag gyógyszerek. Közbeb csak azt hallgattam ne foglalkozzak vele, ne is gondoljak rá sokkal rosszabb. De erre nem lehet nem gondolni. Minden percben ez járt a fejemben. Egy idő után az orvos az eredménytelenséget látva Pergonál injekciót írt fel, de nem tudtam azonnal beszerezni. így kihagytunk egy hónap kezelést. Abban a hónapban nem foglakoztunk semmivel, mert gyógyszer nélkül nem látunk rá esélyt. És ekkor sikerült. El sem tudtam hinni. A terhességem könnyű volt, minden gond nélkül, a szülés pedig gyors és szinte fájdalommentes. Az eredmény fönt alszik a szobájában.

ezért most elmondom a sokszor halott tanácsot, amit és sem tudtam megfogadni. Pár hónapig éljetek úgy mintha nem szeretnétek gyereket. Hosszú idő egy hónap is, de meghozza az eredményt. Főleg a Te esetedben, mivel azt írod nincs orvosi oka a meddőségnek. Valószínűleg az idegesség az oka.

Fel a fejjel!

Üdv: Viki
Pongracz Viki
 


Egyetertek Vikivel, minden betuvel amit leirt!
Azzal is, hogy mi sem nehezebb, mint megfogadni ezt, de tenyleg , a " nagyon akaras" lehet nalatok is az ok.
Szurkol nektek:
Erzsi
Névtelen
 


Sziasztok!
Kriszta vagyok. Kicsit most felfüggesztem a baba-gyártást. Megfogadom a tanácsaitokat. Tovább fogok tanulni, azzal 3-5 évre lekötöm magam. Elvégre még fiatal vagyok, várhat a baba.
Puszi
Névtelen
 


Megint Kriszta vagyok. Nagyon félek a kivizsgálástól, azért nem merek a gyerekkel foglalkozni. Petevezeték átfúvás nagyon fáj?

Kr.
Névtelen
 


Kriszta!

Ha ellátogatsz az Index Meddőségi topicjára, nagyon sok mindent olvashatsz a nőgyógyászati vizsgálatokról, például arról is, amitől úgy tartasz.
Ha az orvosod küld, akkor előbb-utóbb úgyis el kellene menned, nem érdemes halogatni.
Sok sikert!
adgj
 


Sziasztok!
Visszatértem. Hát megvan a meddőség oka. endometriozisom van és egy nagy ciszta a bal petefészkemben. Hát, most műteni fognak. puszilok mindenkit!
Névtelen
 


Kedves Névtelen !

Műtét után lesz már esélyed a terhességre ? Ha igen, akkor kívánom, hogy mielőbb legyen pocaklakód !

A műtét után mielőbbi jobbulást, gyógyulást kívánok.

Szia Szilvy
Szilvy
 


Szia Szilvy!

A műtétem csak szeptemberben lesz, addig várni kell, hogy mekkora lesz a cisztám, vagy elmúlik-e.
Tudod, azon csodálkozom, hogy az elmúlt évek alatt rengeteg orvos látott már és senki sem látta meg a betegségemet és a cisztámat sem. Hogy van ez? Ez az orvos pedig egyből látta, hogy mi a helyzet. Pedig neves orvosoknál jártam és magam is láttam a monitoron az ultrahangnál, hogy semmiféle cisztám nincsen és semmi bajom sincs. Szabályos volt belül minden.

Erre ennél a dokinál egy teljesen más belső szerkezetet láttam meg: ciszta, pöttyök. Nem értem, hogy lehet ez.

Két hónapja néztek meg ugyanígy ultrahanggal és semmi sem volt bennem. Most meg egyszerre lett. Lehet, hogy egy ciszta 2 hónap alatt keletkezik?

NEm tudjátok?
Névtelen
 


Szia Névtelen!
Egy ciszta napok alatt kialakulhat!! Olyan rémisztő helyen is, mint egy magzat koponyája. Tavasszal voltam UH-on, minden rendben cvolt, két héttel később két cisztát láttak a kicsi koponyájában, két keserves hét következett (beteg baba, mit csináljak, abortusz, nemalvás egyebek), aztán a két hét elteltével újabb UH, cisztának nyoma sincs. Persze ezt egy nőgyógyász jobban el tudja neked magyarázni, de nekem (sajnos) ez a tapasztalatom.
Névtelen
 


Szia! Akkor lehet, hogy ahogy jött a cisztám, úgy el is fog tűnni? A ciszta kialakulásának oka lehet idegesség, szorongás? Nemrég vizsgáztam, talán ezért jött ki?
Névtelen
 


Szia!
Van rá esély, hogy magától felszívódik, de (gondolom) ez a kisebb méretűeknél a gyakori. Ha nagy (nekem 8 éve volt petefészekcisztám, jó férfiököl nagyságú volt, leszívták belőle a folyadékot, 2 dl akármi volt benne), szóval, ha nagy, akkor nem valószínű, hogy magától felszívódik, Ki tudja?
Névtelen
 


Kedves Névtelen!

ÉS a 8 évvel ezelőtti műtéted után született kisbabád?
Névtelen
 


Szia Névtelen-druszám!
Megnyugtatásul: most várom a másodikat!! (Ahogy ugye írtam is, hogy tavasszal voltam UH-on, és két cisztát találtak a buksijában).
A legjobb barátnőmnél sajna nem ilyen jó a hwelyzet, de nem akarlak riogatni. Biztos vagyok benne, hogy jó kezekben vagy, és segíteni fognak/tudnak Neked. Mit mondott a doki, mit fognak a cisztával csinálni? És az endometrózis (lehet hogy nem jól írtam)?
szia
bábel (csak hogy meg tudjuk egymást különböztetni :)
Névtelen
 


Szia!

Szóval, laporaszkópiával leszívják a cisztát és leszedik az endometriózist. Aztán még nem tudom. Csak lesz valahogy babám. Legalább egyet szeretnék.
Névtelen
 


szia Névtelen!
Szerintem most nem nagyon kellene ezzel foglalkoznod (tudom, könnyű mondani). Próbáld meg élvezni a nyarat, a néha előforduló jó időt. Aztán, majd ha túl leszel mindenen, akkor szép nyugodtan, idegeskedés és nagyon-akarás nélkül belevethetitek magatokat a babagyártásba...
szia
bábel
Névtelen
 


Szia Bábel!

Szerinted jól teszem, hogy egyszerre járok majd főiskolára és egyszerre gyerekgyártok is? Azt hiszem, hogy a vizsgaidőszakok alatti idegeskedés nem tesz jót egy pocaklakónak. igaz?

De végre most vettek fel a főiskolára 5 év után, nem szeretném elszalasztani.

Kri
Névtelen
 


Kedves Kri!

Szerintem semmi esetre ne halaszd el a főiskolát, a vizsgaidőszak stresszes az igaz, de az egész olyan klassz, én most szeretnék babát is , jövő tavaszra, meg szeptembertől újabb suli vár, ahová nekem is másodszorra sikerült bejutnom, de nagyon örülök, mert úgy tervezem, hogy a baba mellett a sulira is több időm jut- remélem - mint a jelenelegi munkám mellett - és a baba mellett sem fogok "elszürkülni" amire sokan panaszkodnak,hanem emberek közé járhatok és irtó sok új , érdekes dolgot fogok tanulni, mellesleg egy diplomával gazdagabban mehetsz majd vissza a babaszünetről.
a másik dologban , én még nem próbálkoztam , most kezdünk de az OCSk ban a Bolgárkerék utcában voltunk kivizsgáláson, elvileg minden oké, de a stressz nálam is játszik, nem is a nemsikerül érzés miatt, hanem a munkahelyem miatt...
A férjem is baromi sokat dolgozik és nagy rajta a nyomás, úgyhogy eleve úgy gondolom nem fog hamar összejönni - ja meg hátrahajló a méhem!!!ami állitólg olyan , mint a balkezesség, de mamám szerint nem , hanem igen is nehezebben leszek terhes - majd meglátjuk...ja és inkább arra gondolok,milyne intim lesz , meg poénos úgy akciózni, hoyg arra gondolunk ebből akár baba is lehet, meg persze kispárna a fenék alá, utána gyertya állás , vizszintesben elalvás...az OCSK ban jól belőtték ,hogy a termékeny két napom, persze kiváncsi leszek...

lazits és tanulj!!!!! meg élvezd kicsit az életet!!!
nem akarok ilyenbe beleszólni, de nekem pl volt egy olyan élményem, ami után aztmondtam bármikor örökbe tudnék fogadni egy picit, a sajátom helyett vagy mellé akár...

szia
Soma
soma
 


Szia Kri!
Csak csatlakozni tudok az előttem szólóhoz. Nem hiszem, hogy jó ötlet elhalasztani a sulit - a nehezét pedig majd meglátod, mindketten jól viselitek majd!
üdv
Bábel
Névtelen
 


Kedves Soma! Köszönöm a bíztatást! Természetesen belevágok a suliba. Remélem, hogy a vizsgaidőszakok alatt, ha esetleg terhes leszek, azért nem lesz semmi probléma. Nekem is volt egy olyan barátnőm, aki 9 hónaposan államvizsgázott. Így a vizsgázók is könyörületesebbek.

Azt mi is csináltuk, hogy párna a fenék alá és gyertyaállás stb. A párom ezt utálta. Szerintem pedig jópofa és hatásos is.

Aztán azt javaslom, hogy a férjedet pihentest 1 hétig a nagy napok előtt (peteérés) és akkorra biztosan jók lesznek a spermái.

Tuti tipp!

Sok sikert kívánok!

Kedves Bábel! Neked is köszi, hogy bíztatsz. Én is nagyon szeretnék diplomás lenni. Olyan csodálatos érzés a tudás!

Kri
Névtelen
 


Csak egy apro velemeny arrol, hogy a terhesekkel a vicsgaztatok is konyoruletesebbek: a masoddiplmamat levelezon szereztem, aminek az utolso eveben szuletett a fiam (oktober vegen) ezek utan harom teljes hetig nem mentem konzultaciora, es amikor az alairasok megszerzesere kerult sor, azt mondta az egyik tanarno, hogy nem tudja indokkent elfogadni azt, hogy gyereket szultem. Sokat hianyoztam, nem irta ala a felevemet. Az alairas megszerzeseert ketszer voltam nala vizsgazni, utana szereztem meg a gyakjegyet, a vizsgajegyet, ird es mondd otszor vizsgaztam le ugyanabbol az anyagbol, ket honap alatt. minden vizsgan en kerultem a sor vegere, hiaba kertem, hogy hadd siessek haza szoptatni. Uggyhogy mindig a WC-be kellett lefejnem a tejet. Ami egy ido utan nem volt olyan sok, a sok idegeskedestol egyre kevesebb lett, ugyhogy abbahagytam a szoptatast.
Hat ennyit az egyes emberek megerteserol...
Eva
Eva
 


Kedves Szilvi és Névtelen!
Fel a fejjel!!!
Most jön a rémtörténet, de a vége happy-end (REMÉLEM!)
Én több, mint egy évig jártam a Szabolcs utcai központba, Dr Drávuczhoz (KERÜLJÉTEK NAGY ÍVBEN!!!), aki ugyan elküldött hormonvizsgálatokra, de az eredménnyel, mint utóbb kiderült egyáltalán nem foglalkozott, és megkezdett 3 inszeminációt is, amik persze eredménytelenek lettek. Azután kiderült, hogy mindezt úgy csinálta, hogy még a petevezetőim átjárhatóságát sem nézte meg...!!!
Ezután kiderült, hogy olyan magas a prolaktin szintem, hogy ennek a kezelése nélkül, kár volt bármibe is belefognia...
Amikor ezekre a dolgokra rákérdeztem, tudjátok mi volt a válasz? Hogy ne okoskodjak...!!! Akarok gyereket vagy nem?
Mivel akartam, eljöttem tőle.
Elkerültem Dr Sztanyik Lászlóhoz, aki laparoszkópiával megvizsgálta a petevezetők átjárhatóságát, és rendben találta, viszont nekem is endometriozisom volt (van?).
Az endot lézerrel leégette (mindezt egyetlen műtéttel megúsztam: diagnózis plusz leégetés), azután még gyógyszert (Provera) szedtem, majd amikor először menstruáltam utána rendesen, RÖGTÖN TEHERBE ESTEM, TELJESEN SPONTÁN, és most két fiút várok, ha minden igaz!!!
Mindent bele, kevés stressz (attól is nőhet a prolaktin szint!!!), de az endo leégetése után azért igyekezni kell, mert az endo sajnos visszajön. Sok sikert a sulival és biztos, hogy jót fog tenni egy friss, fiatal társaság és, hogy másra is koncentráltok, mint a bébikre.
Én sem sértésnek szánom, de azért a férjed indítékain én is elgondolkodnék (pénz). Lehet, hogy még korai neki egy bébi?
Szeretnék segíteni, írjatok, kérdezzetek!
Neduddgi (Rejtő)
Neduddgi
 


Netuddki! Ki ez a csodálatos doki? Add meg a címét kérlek, azonnal megyek hozzá! Nagyon klassz a happy end-del végződő történet! én is ezt szeretném!
A férjem már megváltozott, de tényleg nincs sok pénzünk. Kis csórók vagyunk.

Éva, amit írtál az embertelen bánásmód. Egy olyan nőnél tanultál, aki esetleg gyermektelen volt? Ez gonosz viselkedés a részéről. Sajnállak és együttérzek veled. Nagyon mérges lettem arra a tanárnőre! De végül is meglett a vizsgád és minden rendben lett?

Kri
Névtelen
 


Kedves Névtelen!
A doktort Dr Sztanyik Lászlónak hívják, az óbudai Margit Kórházban rendel, péntekenként 11-től fél egyig a terhesgondozóban.
A magánrendelőjében kedden 9-től 3-ig, csütörtökön 4-től este 8-ig. Itt egy vizit 2500 Ft, de az SZTK-ban is biztos, hogy ugyanúgy ellát Téged, mint itt. Szerintem ő az, aki elfogadja szó nélkül a pénzt, de ha nem adsz neki, akkor sem gondolkodik egy percig sem, hogy esetleg kevésbé gondoskodjon rólad.
A kórház telefonszáma: 250-2170
Az Óbudai Egészség Centrumé pedig: 436-7344 (itt kell időpontot kérni)
Kérdezz még nyugodtan, ha tudok segítek!
Sok sikert és menj el hozzá már a héten! Szerintem már a lénye is megnyugtató.
Neduddgi
Neduddgi
 


Kedves KRi!
A vizsgak vegul is sikerultek, es azt is hozza kell tenni, hogy ez kirivo eset volt, a tanarok nagy resze tenyleg nagyon rendes volt, es neked is csak javasolni tudom a tovabbtanulast. Ha minden jol megy, mig gyesen vagyok a lanyommal, en is tanulni fogok, nem a diplomahalmozas miatt, hanem erdekelnek bizonyos dolgok,(jog, allamigazgatas, stb), es lehet, hogy belevagok. Bar harmincevesen nem fog mar ugy az ember feje, mint ifjukoraban...:0))))
Eva
Eva
 


Kedves Éva!


Nagyon támogatlak, hogy továbbtanulj. Én is az Államigazgatásira fogok járni estire. Gyere te is oda. Lehet, hogy ott találkozunk, legalább lesz majd ismerősöm. Ha bármi érdekel a sulival kapcsolatban, csak írj és én segítek. Az ÁF után 3 év doktori képzés és két diplomád is van és ráadásul doktori cím is. Én is nagyon szeretek tanulni és alig várom hogy induljon a suli!

Puszi: Kri
Kri
 


Netuddki!

Nagyon köszönöm a címet, nevet. Foglalkozik ez a kedves doktor úr esetleg a mell problémáival is? Mert nekem az is fáj. A meddőség a specialitása? Vagy nem?
Mindegy, ha az endometriózist felismerte, akkor csodálatos ember és le a kalappal előtte. Sok orvos azt sem tudja, mi az...

A műtét pénzbe került? A laporaszkópiáért fizetni kell?

Puszi: Kri
Kri
 


Szia Kri!
A mellről nem tudok, kérdezd meg tőle!
A meddőség részben a specialitása, a SOTE-n az IVF osztály vezetője volt, ha jól tudom.
A laparoszkópia nem került pénzbe!!! Ugyanolyan műtét, mint bármi más. (Illetve ha valaki így sterilizáltatja magát, akkor pénzbe kerül, de az ugye itt most nem játszik...) De itt is él a hálapénz dolog, ami viszont Tőled függ, de szerintem ő nem várja el.
A laparoszkópia pedig nagyon gyors volt, összesen két éjszakát voltam bent, de van, aki csak egyet, s teljes egészében egy hétig voltam táppénzen. A kellemetlenség csak annyi volt utána, hogy nem tudtam nevetni, plusz szúrt a mellkasom az altatás miatt néhány napig. A hegek viszont olyan picik voltak, hogy már nem is látszanak. Ja, és a nővérek, az altatóorvos, a műtős is mind nagyon kedvesek voltak!
Kérdezz még nyugodtan!
Neduddgi
Neduddgi
 


Szia! Köszi a gyors választ. Még azt szeretném megkérdezni - és ne nevessetek ki érte - hogy az nővérkéknek és a többieknek is illik-e hálapénzt adni, mert nem tudom. És ha igen, mikor kellene, amikor beérkezem?

A lapo-t a ciklus mely szakaszában csinálják általában? Mensi előtt, után?

Kri
Névtelen
 


Szia Kri!
A lapot közvetlenül menzesz után csinálják. Mert hát ugye vannak csodák és a ciklus második felében akár terhes is lehetnél és kár lenne a bébiért. Aki felvetette a lapot, ezt nem mondta el Neked!?
A nővéreknek nem tudod eldönteni, hogy kinek adjál, mert a két nap, amíg bent voltam, 4 vagy 5 műszak lement, mindig változó személyzettel, szóval ha minden áron adni szeretnél valamit, akkor kávé, tea, csoki, virág.
Az altatóorvost nekem nem sikerült megtalálnom a műtét után, szóval maradt a doki. De tényleg nem kötelező, csak ha Te úgy érzed UTÁNA, hogy rendes volt, tényleg érdekelted, stb. Olvasd el itt a babaneten a Kinél szüljek? hozzászólásait, ott sokat írnak a hálapénzről, többek között, hogy mi rontjuk el a dokikat. És ez nagyrészt igaz is.
Beszélj Sztanyik doktorral!!!
Sok sikert és kérdezzél:
Neduddgi
Neduddgi
 


Kedves Mindenki !

Talán Ti együtt tudtok érezni velem, mert én is lassan két éve tervezem, hogy kisbabám lesz. Fél évig türelmes voltam, aztán jöttek a vizsgálatok és gyógyszerek. Köztük hosszú, kínos szünetekkel, mikor az orvosom szerint nem árt várakozni. Ha megkérdeztem, mire nem válaszolt. Néhány hormonvizsgálatot végzzett, de távolról sem mindent, volt, hogy szerintem találomra írt fel gyógyszert és ami végképp elekserített, hogy a hónapokkal ezelőtt megbeszélt HSG-vizsgálatot egyszerűen lemondta, arra hivatkozva, hogy most neki nem alkalmas és jobb lenne várni még egy hónapot. Mindezt azok után, hogy hónapok óta Bromocriptint és Clostilbegytet szedek és ennek hatását még nem ellenőrizte. Ha tudtok olyan helyet, ahol a meddőséget szakszerűen és gyorsan kivizsgálják, kérlek írjátok meg nekem.
Tündi
 


Tundi, az Index-en van egy nagyon jo topic a temarol. Nagyon kedvesek es segitokeszek ott az emberek, irj batran oda!

Itt a link (a neve Meddoseg-Lombikbebi):

[url=http://index.hu/forum/forum.cgi?a=t&t=9006100&uq=2404" TARGET="_top]http://index.hu/forum/forum.cgi?a=t&t=9006100&uq=2404[/url]
Névtelen
 


Üdvözlet!

Meg tudná mondani valaki, aki hőmérőzőtt a teherbe esés alatt, hogy a fogamzás után hogyan néz ki a hőmérséklet görbe. Magas, vagy alacsony lesz-e a hőmérséklet?

Attila
Attila
 


Kedves Attila!
A tüszőrepedés után kb. 5 tized fokot emelkedik a hőmérséklet. Ha létrejön a terhesség, ez a magasabb hőmérséklet fennmarad. Ha nem, a menzesz előtti napokban elkezd csökkenni, majd visszaáll a normál szintre.
susok
Névtelen
 


Kedves Attila!

Én pont hőmérőztem, mert két 2 évi próbálkozás volt már a hátunk mögött.. Szóval a 4 hónapot összehasonlítva: Kb tényleg .5-et emelkedett a hőmérséklet tüszőrepedéskor és nagyjából ott is maradt (néha magasabb lett, néha alacsonyabb, de átlagban ott maradt),de a menzesz előtt 2 nappal kb .2, .3-t esett. A terhesség előtti napokban talán az átlag inkább magasabb, egyszer volt csak 37.5 alatt, jellemzően inkább fölötte, viszont a 28. nap előtt itt is esést jelez a görbe. Még egy pár napig mértem, amikor már terhes voltam, itt is magasabb .2 fokkal, egyszer 0.5 fokkal, mint az előző hónapokban a menzesz utáni időben. Nem tudom ezzel segítettem-e, esetleg már tudtok valamit?:) Bea
Bea
 


Kedves Mindenki!

Kétségbe vagyok esve, mert nagyon szeretnénk más kisbabát, de egyszerűen nem sikerül. Több, mint egy éve vizsgálatokra járunk, de még semmi eredmény. Folyamatosan hőmérőzöm, de már olyan reménytelen. Van, hogy a görbe nem is "normális". Nekem még semmi gyógyszert nem írtak fel. Mikor lesz már valami előrelépés?
Hogy miért vagyok kétségbe esve? Elég nagy közöttünk a korkülönbség...
Nagyon szeretjük egymást... mégsem sikerül.
Tudna valaki jó tanácsot adni nekem?
Nagyon várom!
Üdv:
Várakozó
Névtelen
 


Kedves Bea és susok!

Köszönöm a választ. Elsősorban kiváncsiságból érdekelt. Mi egyébként 5 hónapja próbálkozunk, egyelőre eredmény nélkül. Mellesleg a hőmérsékletgörbék szabályosak, csak sajnos a végén mindig leesik a hőmérséklet...

Attila
Attila
 


Kedves Varakozo!

Neked is ajanlom a fentebb emlitett Meddoseg-Lombikbebi programot. Ott (sajnos) sok sorstarsat talalsz, akik sokat tudnak segiteni!
Névtelen
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: