Új privát üzeneted érkezett!


SzezsoKép
KépKép
szezso
 
 


Melcsi terhes högörbéje :)

Kép

Kép
melcsi6
 
 


Melcsin felbuzdulva :) Enikő terhes görbéje :lol:

Kép

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 

 
 

Én is előkerestem, íme az én babás görbém

Kép

Kép
Kép
robcsi03
 
 



És hogy én se maradjak alul:


Kép
Vendég
 


Ide csak az írhat aki már babásodott? Mert akkor bocsánat. Teszt előtt állok és nem tudom még mi lesz...:)

a görbém: mondjatok róla véleményt lécci, mert kezdő vagyok a témában:)

köszönöm szépen!!!!
Kép

Veramama
veramami4
 
 


Sziasztok!


Ne haragudjatok, hogy ismeretlenül zavarlak Titeket ilyesmivel, de szeretnélem megkérni Titeket, hogy szavazzatok a kisfiamra. Már csak 2 nap van hátra, és 75 szavazattal vagyunk lemaradva az elsőtől. Talán még behozható.
Légyszives még szavazzatok még ma és holnap! Esetleg szóljatok néhány ismerőseiteknek is, hogy szavazzannak a Mátéra.

http://www.jatekfutar.hu/szavazolap.html

Referencia szám: 2006_00776 Máté

Köszönöm, hogy szavaztok.

Zsani

Jaaaa....és a kisfiam is írt Nektek:)

Anyukám azt mondta, rajtad múlik, hogy enyém lehet-e az a sárga quad, aminek a fényképét már lassan egy hónapja mutogatja nekem, kérlek ha nem felejtesz el és nem nagy kérés gondolj rám még 2 napig, nagy örömet okoznál nekem…

Máté
Vendég
 


Áfonya csodababájának terhesgörbéje:

Száj:
Kép

Hüvely:
Kép
Vendég
 


Méhszáj állapota a ciklus folyamán Tontica-tól:

"A menstruációs ciklus során a méhnyak helyzete és keménysége is változik: a termékeny szakaszban megemelkedik, tapintása puha. A ciklus egyéb szakaszaiban pedig kissé keményebb és lejjebb ereszkedik."
Menzi elott ujra megemelkedik es kinyillik a mehszaj, ha terhes vagy akkor a mehnyak font van ugyan DE zart! Ha font van es kinyillik akkor meg fog jonni, de ez csak a menzi napjan vagy az elotte valo napon erdekes.

Kép
melcsi6
 
 


Sziasztok!

Drukkoljatok! Pár napon belül kedrül, van-e pocaklakóm.
Minden hasznos dolgot elolvastam, amit írtatok, vezetem a görbét is rendesen. Eddig bíztató, remélem nem fog visszaesni a hőm.
vhencsi
 
 


kedrül=kiderül
bocsi!
vhencsi
 
 


Vhencsi
drukkolok +++++++++++++++++++++
a másik hőmérős topikban van ám a nagyobb forgalom :wink:

Kép
gaby25
 
 


Gaby25,

Me tudnád nekem mondani, hogy teszed fel a ferty-s tickeredet????

Köszi

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Köszi, gaby25. Az az igazság, hogy azt még nem győztem végigolvasni, úgy meg nem akarok betolakodni.

Egyébként nem túl bíztató a helyzetem, pedig a görbe még nem mutat semmit. A menstruáció előtt hány nappal kell visszaesnie a hőnek? Tud valaki segíteni ebben?

Mit mondanátok erről?
Kép januári görbe
vhencsi
 
 


Hencsi,
végigolvasni? :shock: :lol: Ne hülyéskedj! Gyere át nyugodtan, roppant kedvesek és befogadók vagyunk. És szép görbe!
A mikor kell leesni változó, nekem 1-2 nappal mensi elött mindig lezuhant, de van aki már javában vérengzik mikor csökken a hője...
Vendég
 


Szezso találta:
Normál spermigram - WHO-1999

A spermiumok
száma > = 20 millió/ml
mozgékonysága >= 50% az összes mozgó spermium aránya
quali. mozgékonyság >= 25% nagyon jó mozgékonyság
quali. mozgékonyság 25% mérsékelten jó mozgékonyság
quali. mozgékonyság < 50% mozdulatlan
alakilag > = 30% a normál morphologiájúak aránya

Az ondó
mennyisége 2-8 ml
pH-ja 7-7,8
kezdeti fruktóztart. 1,2 mg/ml
elfolyósodás ideje < 30 perc
Vendég
 


Hormontáblázat (normálértékekkel, magyarázattal):

http://www.oviklub.hu/betegeknek/3tabl.htm
szezso
 
 


sziasztok!
egy link, ami esetleg érdekes lehet:

http://onlineakademia.hu/course.php?id=12

katica
katica30
 
 


Lili babás görbéje:
Kép

Lili

Kép


Kép

Kép
lili77
 
 


Lehet, hogy érdekes valakinek, a saját esetem miatt keresgéltem:

Ha egy terhességi teszt nagyon kis mennyiségű terhességi hormonra (HCG) érzékeny, akkor megnő a téves pozitív esetek aránya is. A patikai tesztek éppen ezért átlagban minden 7-8. esetben félrevezető eredményt adnak.
A tesztek biztos pozitivitását reggeli első vizeletből és (bárki vagy bármely reklám állít is mást) a vérzés elmaradása után legalább 4-5 nappal lehet kimondani.A HCG-t nem a baba termeli, hanem a női szervezet, de kétségkívül terhességen kívül nemigen van jelen. A mostani tesztek azonban annyira "ki vannak érzékenyítve", hogy ezer oka lehet a sajnos valóban gyakori téves pozitívnak. Ha a vérzése indulásakor leesett a hője és a vérzés jellege sem utalt vetélésre, akkor egy ilyen tévedés áldozata.
Szerintem ha gyermeket akar, a teszteket felejtse el. A hő fennmaradása is stabil jel, ha késik a vérzés, és egy hetes késés idején már az ultrahang is mutat jeleket.A hCG hormon általában terhesség esetén mutatható ki a női szervezetben, de vannak egyéb olyan körülmények is, amikor ilyen kis mennyiség jelen lehet. Én pontosan értem, hogy sokan már a várt vérzés kimaradása előtt szeretnék tudni, hogy terhesség fogant-e meg, de ennek nincs sok értelme. Ilyenkor ugyanis komoly csalódást okozhat az is, hogy a mai érzékeny tesztek már az úgynevezett preklinikai terhességet is kimutatják, ami adott esetben egy normális vérzés kíséretében elvetél. Igazából a terhesség kimutatására csak a menstruáció kimaradás után kell törekedni.A tesztek valóban a magzatboholy által termelt humán gonatropin hormont mutatják ki, ennek megfelelően téves az az állítás, hogy a fogantatás után napokon belül jelezze a terhességet. A vérzés kimaradása után pár nappal!
Sajnos azonban ezt is csak nagy bizonytalansággal, épp a patikai tesztek viszonylag alacsony specifitása miatt. Átlagban - saját tapasztalataink szerint - minden hetedik eredmény nem a valós helyzetet tükrözi.E teszteket legkorábban a vérzéskimaradást követő 5-6 nap múlva célszerű elvégezni, illetve a korábban említett koraterhességi gyanújelek megléte esetén még vérzéskimaradás nélkül is. A tesztek a hormonális változást a vizeletből állapítják meg, s bár használati utasításuk többnyire nem írja elő a reggeli első vizelet használatát, az érzékenység növelése céljából célszerű így tenni. Lényeges hangsúlyozni: a teszt egy biokémiai vizsgálat, melynek hibaszázaléka van, mind pozitív, mind negatív irányban.

Kép
bettike
Eger
 
 


Bettike,
Ezt átmásolnám a Ma megint megjött topicba mert nagyon jól leírja hogy miért nem szabad korán tesztelni...
Vendég
 


Heloka Melcsi6,
vegre sikerult be jutnom a tarsalgoban. En vagyok gabuci, you know. Petikem meg melozgat. Olvasgattam az oldalt, miket irtal, ilyen tanacsokkal meg az orvosok sem rendelkeznek. Amugy mi zujs? :D
gabuci
 
 


Szia Gabi!!!!!

Gyere át a másik hőmérős topic-ba, ahol több hozzászólás van :D , oda szoktunk irogatni inkább, ide csak a hasznos infot tesszük.

Minden ok :D , millió pusszancs nektek :D .

Melcsi 8)

Kép
melcsi6
 
 


Elizabeth babás görbe:

Kép

Kép
elizabeth25
 
 


Zsófi babás görbéje:

Kép

Dylkai

Kép
dylkai
 
 


Sziasztok!
Még nem jártam nálatok,egészen új vagyok itt!! :oops: Remélem ezt elnézitek! :roll: Valaki megmondaná nekem,ha tudja,hogy menszesz előtt mennyivel esik le a hő? Mert nekem még mindig 37,1 és már el kezdtem pöttyöződni :cry: Úgyhogy azt hiszem eléggé romlik a helyzetem....Vagy ilyen előfordul akkor is,ha esetleg van valaki odabenn?? Bár hogy is lenne nem igaz?! Állandóan csak a remény,meg az elkeseredés.....kezdem unni :twisted: .....de nem szabad feladnom :wink:
betty615
 
 


Betty 615 gyere át a másik hőmérős topikba, mai eggyel alatta van, mert az aktív.
ott a lányok adnaktanácsot. várunk szeretettel
Vendég
 


Szilbee babás görbéje:

Kép
szilbee
 
 


Csikken babás görbéje:
Kép

KépKép
Kép
csikken
 
 


Sziasztok! :D
Az én babás görbém:
Kép

drumka
 
 


Hahó!

Az én görbém:

Kép

Kép
szilcsi
 
 


Szirom babás görbéje:

Kép

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok Kedveskéim!!!
Legelsőnek elnézést kérek a sokáig tartó távollétemért, de az új munkahely nem engedi, hogy sokszor bekukkantsak Hozzátok... Valamint el kell árulnom Nektek valamit!!! Nem akartam titokban tartani, csak bennem volt és még mindig van a félsz..... Szóval a múlt héten csütörtökön voltam dokinál....... az eredmény.....10mm-es szabályos petezsák az uterusban!!!! :P :P :P Nagyon boldog vagyok és kérlek ne haragudjatok, hogy még csak most osztom meg Veletek a jó hírt!!! Kicsit aggódom is, mert tegnap este volt egy minimális, pár csepp sötét sárgásos-barnás folyásom..... Nagyon megijedtem... Várok, ha ma még lesz valami robogok a dokihoz...
Remélem jól vagytok!!! Amint tudok újra benézek Hozzátok!!!!
Puszi!
Panni
Ja és itt van az én babás görbém:
1179823176.37.doc
mfpan
 
 


Panni!
:mrgreen: Gratulálok! Ez csodálatos hír! Kép
szilbee
 
 


Köszönöm!!!
Csak ez a tegnapi pici folyás aggaszt... De lehet, hogy csak a hormonjaim dolgoznak..... Ugye??!!
mfpan
 
 


Nekem is volt barna folyásom, sőt egy picit vérezgettem is. Dokihoz is elrohantam miatta, de ő megnyugtatott, hogy ha vetélés lenne, akkor zúdulna a vér, mint havikor. Szerintem ez nálad is tök normális tünet. :) 8)
szilbee
 
 


Nagyon Ari vagy!! Most kicsit megnyugodtam.... De azért jövőhéten lehet meglátogatom a dokit, vagy egy magán UHást. Hisz, akkor lennék igazán nyugodt, ha hallhatnám a pici szívdobogást!!! Ezt még az 5. héten nem hallhattam....
Te érzel valamit, hogy milyen lesz a Babátok neme???
mfpan
 
 


Ezzel én is így voltam. Az a bizti amit a doki mond. :) Pihenj sokat és egy ideig kerüld a nagyobb takarításokat. Nekem mindig felmosás, meg a fiam emelgetése után voltak ilyen tüneteim. Megerőltetéskor a méhszájban elpattanhat egy ér és ez a frászt tudja hozni az emberre. :?

Nem érzem a nemét. :( De mondjuk az előző gyerkőcnél is mást éreztem, mint ami lett. Viszont a párom már akkor sem tévedett, így az ő megérzésében jobban bízok. :wink: :lol: Most azt mondja, hogy lányunk lesz.

A szívhangot én is csak 11-12 hetesen hallottam vagyis inkább láttam először. Nagyon szépen pulzált a szíve.
szilbee
 
 


Gondolom Te sem vagy ellenére a Párod megérzésének!!?? Legyen a gyönyörű Kisfiatok után egy Gyönyörű egészséges Kislányotok is!!!!
Tegnap nem is csináltam semmi megeröltetőt... Feküdtünk, TVztünk, majd kimentem inni, és ekkor történt a pár csepp megjelenése... Ma már nem is mertem biciklivel jönni dolgozni! Amivel viszont meg kell küzdenem a lépcsők.... Negyediken lakunk és nincs lift... Lehet, hogy ki kellene vennem pár nap szabit ??!! Most még várok, ha úgy érzem, meg ne adja Isten újra barnázok, akkor nem jövök pár napig dolgozni...
Mikor megtudtad, hogy terhes lettél, mikor mentél el dokihoz? Akkor elküldött UH-ra, s utána mikor kellett menned? Én kicsit késeinek tartom, hogy az 5. hét után, csak a 9.-en akar újra látni... Bár így legyen!!! Csak a megnyugtatásom miatt mennék hamarabb... De ezt majd meglátom... Ha nem lesz probléma, csak kibírom!!!
mfpan
 
 


Miután a tesz pozitív lett, asszem 1 vagy 1 1/2 héttel mentem el a magán dokimhoz. Hát nekem is pont 10 mm-s petezsákot látott UH-n. :) Ez asszem pont 5 hetesnek felet meg. Aztán 8 hetesen mentem vissza és utána majdnem 12 hetesen.
szilbee
 
 


Sziasztok, még nem tudom milyen, de ma találtam, hátha érdekes nektek is, hogy van magyarul is már: www.ciklus.hu.
T.
20150827140659
 
 


Sziasztok,

Én is feltenném a babás görbémet.

Íme...

Kép

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


magyarnyelvű hőgörbés oldalak
http://www.timmermann.hu
http://www.ciklus.hu

Kép
gaby25
 
 


Sziasztok!

Segítsen valaki hogy hogyan kell görbét csinálni a fertilityfrienden!
előre is köszönöm!
Vendég
 


Trixy, ha benézel a 2. oldalra, ott találhatsz bővebben infot, mit, hogyan kell. Ha ezek alapján mégsem sikerülne, akkor akár priviben is segítek szívesen.
Vendég
 


Hello.

Regisztráltam magam FertilityFrienden, megadtam az utolsó mesi időpontját. erre kiadott egy naptárat, mindenféle fejekkel. Most mi a teendő, mit kell még kitölteni? :roll:

Segítséget előre is köszi!
Vendég
 


Ez pedig az én görbém amiből sajna nem lett baba. http://www.ciklus.hu/images/diagramok/2 ... 92800_.png

Zsoltika 11 éves
Ákos 10 éves
Kép
klarissza33
 
 


De jó nem is azt küldte el bocsi! :wink:

Zsoltika 11 éves
Ákos 10 éves
Kép
klarissza33
 
 


Na még egy próba: 1192524136.4439.html

Zsoltika 11 éves
Ákos 10 éves
Kép
klarissza33
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: