Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Csak benéztem, jelzem még élek! Otthon nagy a rumli és persze nem végezett a festő addigra amikorra mondta, de már meg sem lepődöm.
Velünk minden rendben, ma töltöttem be a 20. hetet! A baba egyre virgoncabb, főleg esténként.
Mindenkinek megnéztem a pocakját a profiljában és gratula! Szépek!Kép

EdiKép
Nagyon édesek az ikrek!Kép

MagikaKép
Örülök a jó UH-nak, szuper ez a repkedős érzés. Én is megnézem szinte minden nap a videon a fiacskámat.Kép

ZsuzsuKép
Zsófi nagyon ari, látszik, hogy nem éhezik!Kép

LeoneKép
Érezd jól magad!Kép

Most megyek, vár a takarítás.Kép Az utóbbi időben észrevettem, hogy lassítanom kell a tempón, néha alig vonszolom magam. Mi lesz velem nagy pocakkal?!Kép

Egcsi
20

Egcsi

Kép

Kép

Kép
egcsi
 
 


Zsuzsu nagyon edes Zsofi ahogy alldogal az agyabanKép De nem kene lejjebb tenni mar az aljat, nehogy kiessen.Kép

orsoly

ps: Lacko tegnap du fel 4-tol 8-ig aludtKép es utana 3/4 10-tol megint, reggel 7-igKép
orsoly
 
 


Sziasztok Lányok!

Zsuzsu,
Én úgy varázsolom ,anyaszagúvá,, hogy esti alvás előtt 2-3 órával beteszem a pólóm alá. A délutáni alvás előtt nem szoktam.
Egyébként ő is azóta alszik nyugodtabban, hogy nem azon alszik el. Azóta szinte átalussza az éjszakát, előtte nem volt ilyen. Az első hét nehéz volt, mert fölkelt éjjel és nem mentem be hozzá, először másfél órát sírt, mert a sírástól fel is ébredt egy kicsit, de két-három nap múlva már rövidebb volt. Én is teljesen kivoltam a sok sírástól, de már tök jó.
A védőnőmet én sem értettem meg, amikor 3-4 hónapos korában azt mondta, hogy ne adjak neki éjjel, de most már igazat adok neki.
Egyébként szinte az összes szopis baba fölkel ennyit éjjel.
Nagyon édi a kislányod!


Üdv.
Hóvirág
hovirág
 

 
 

Bogár! Sajnos hétfőre már eligérkeztünk, de remélem azért legközelebb összejön. Kép Kép Kép Elkábítani nem akarom a Manót, csak jó lenne, ha megtanulná, hogy milyen egy éjszaka. Kép Mert a mi éjszakánk nem 2-3 kelésről szól. Kép
Zsuzsu! Zsófi olyan igazi kislány ebben a szerkóban. Kép Köszi a levelet, írok majd. De holnap megyünk anyukámékhoz, ma meg sokat sétáltunk a jó levegőn. Kép
Hóvirág! Hát kicsit irigykedem azért, hogy másfél órás sírást kibírtál. Én szerintem 5 percet sem tudnék. Az én védőnőm is mondta, hogy ne adjak neki éjjel. De én úgy gondolom, ha szopizik rendesen, akkor éhes is. De előbb-utóbb biztos eszik annyit, hogy átaludja az éjszakát. Hiszen eleinte még 3-szor szopizott, és milyen szépen lecsökkentette. Lányok, ti hogy vagytok ezzel?
Egcsi! Ne aggódj, nagypocakkal is simán bírni fogod az életet. Kép
Orsoly! Irigy-irigy a jó alvó fiadért. Mindig ilyen volt, vagy most kezdte? Kép Legalább Te is tudsz sokat pihizni a pocaklakóval. Kép

Puszi!
Andi
andi28
 
 


Jo reggelt kismamik es anyukak!Kép

Olyan izgi olvasni itt az ejszaka atalvasarol a hozzaszolasokat...Kép

Tobbi kiismami is erdeklodve jegyzetel?Mi is ezt fogjuk targyalni 15-20 het mulva,ugye?Kép Mennyit almodoztunk errol "odaat"...

Jelentem penteken voltunk dokinal.A babam jol van,szepen fejlodik.BPD=55mm,FL=34mm.
En egy kicsit vizesedek,volt doppler-vizsgalat,onnan tudjuk...azt mutatta,hogy nem a legjobb a ver meg tapanyagellatas emiatt a baba fele.Az egesz ugy kerult szoba,hogy a 21.-ik hetig osszesen 2.5 kg-ot hiztam,aztan mult heten hirtelen 4-et.KépMost sotlanul kell ennem,vernyomastmerni es napi fel aszpirint bevenni.HA nem javul,akkor vissza...De en azt hiszem nem lesz baj!!!

Egcsi!Kép
EN meg nem is gratulaltam a kiskukacotokhoz!!!!Vigyazz magadra es ne mergelodj a festo miatt...Majd meg megtargyaljuk,hogy a pelusban a kukac felfele vagy lefele kell alljon,ok?KépEmlekszem a noveremeknel ez volt a legnagyobb vitapont!!!Kép

Tobbiek!Merre vagytok?

szoszi(ma 22+0!!!)
szoszi
 
 


Andi,
nem kívánom senkinek azt a két hetet, amíg rászoktattuk az alvásra. Sokat veszekedtünk a férjemmel is és is folyton ettem magam. Nagyon ideges voltam, ahogy közeledett az éjszaka, de most már sokkal jobb.
Ha nem vártam volna vele 1 évig, akkor könnyebb lett volna. Most már nagyon rafkós 14 hónaposan!

Üdv.
Hóvirág
hovirág
 


Hahó csajok!

AndiKép
Sajnálom, akkor majd máskor összejönKép

HóvirágKép
ne edd magad, mert akkor rá voltatok kényszerülve, hogy úgy altass, ahogy.

Alvás, altatás:
A manóknak az alvást ugyanúgy meg kell tanulni, mint pl. hogyan kell kiskanállal enni. Ha már az alvás a téma, hallottam egy könyvről, melynek címe Aludj jól gyermekem (azt hiszem). Én még nem olvastam, de állítólag arról szól, hogy az alvás legyen egy rituálé a gyermek részére. Történjen mindig ugyanúgy. Ugyanolyan szöveggel búcsúzz el tőle minden éjszaka elalvás előtt. Ha éjjel felsír akkor várjál előbb 5 percet, csak aztán menj be, majd 10-et, 15-öt és így tovább.
Lehet, hogy most megköveztek, de én szigorúnak tartom magam, vagy inkább következetesnek?!, de én 4 előtt nem szívesen etetek, vagy, ha csak nagyon-nagyon muszáj (Persze az elején nem így volt).
A baba-mama klubban tartott erről előadást egyszer egy gyerekszakértő (tudom nem mindig lehet nekik hinni) és ő mondta, hogy a picik, ha mindig kapnak éjszaka szokássá válik náluk is és megtanulják, hogy éjszaka is kapnak enni.
Egyik ismerősöm, aki pont tegnap volt itt,az éjszakázások miatt kimerült teljesen fizikailag, mind lelkileg. Féléves volt a kisfia, mikor elkezdte megtanítani neki, hogyan kell aludni. 2 hét maga volt a gyötrelem, de azóta is este 9-től reggel 7-ig alszik (most 20 hónapos). Ő is mondta, hogy nehéz, de egy anyának, ha vmit el akar érni következetesnek kell lennie, mert különben ennek ellenkezőjét megérzi a picije.

Véleményem, hogy mindenki cselekedjen szíve szerint, meg ahogy jónak látjaKép Azt megsúgom, hogy nekünk sem mindig jön összeKép

puszka
Bogár

Bogár
Kép
Kép
bogár
 
 


Sziasztok!

Ejszakai alvas: nalunk szerencsere nem volt nagy gond, mert nagyon gyorsan eljott az az ido, hogy csak egyszer ebredt hajnal fele enni. Es errol csak most, 13 hosan szokott le, azota atalussza az ejszakakat (termeszetesen vannak kivetelekKép). DE en is ugy gondolom, hogy ha egy baba ennyit kel, az nem az ehseg miatt van, hanem hozzaszokott vagy anyahiany vagy mittomen. Errol jobb leszoktatni, tuti nehez lesz, de muszaj szvsz. Kitartast Andi!Kép

orsoly

ps: Lacko eleg jo alvo volt minidg is, de mostanaban vannak ilyen nagy bealvasaiKép
orsoly
 
 


Sziasztok!

Most látom csak milyen arany életem van. Nálunk az alvással semmi gond nincs. Este 1/2 9-től reggel 1/2 6-ig alszanak az ikrek, plusz napközben kétszer egy-másfél órát. És minden altatás nélkül, amikor látom, hogy álmosak beteszem őket a kiságyba és már alszanak is. Este meg mindig ugyanaz a rituálé, fürdés aztán evés lekapcsolt villannyal, már csak az éjszakai fény világít és alvás.
De nehogy azt higgyétek hogy valami szuper módszerem van, én nem csináltam velük semmit, ők egyszerűen ilyenek. Az első négy hónap még így is nagyon húzós volt velük, egyik etetés a másikat érte, azt hittem sose fogok többé aludni. De most már nagyon jó.

Nálunk a gondok az evéssel voltak. Sára alig akart enni, se anyatej, se tápszer, se rendes kaja. Evett pár falatot és befejezte, 4 órán keresztül nem is volt hajlandó kajára nézni. Minden módszerrel próbáltam "tömni" , semmi nem jött be. Marcsi tudna mesélni, időnként ő etette Sárát. Rohangáltam vele orvostól orvosig, mindenki széttárta a karját, a gyerek egészséges, fogadjam el hogy ilyen rossz evő. Nem véletlen hogy másfél kiló van a két gyerek között. Kb. 2 hete fordult meg a világ, Sára elkezdett enni. Fogalmam sincs mitől változott, de nem is érdekel, a lényeg, hogy végre ESZIK!

Mennem kell, felébredtek.

Edi
edi
 
 


Túl vagyunk az uzsonnán, amíg elszórakoztatják egymást addig jövök hozzátok.

Beszti!Kép
Megkaptam anno az emileket, ne haragudj, hogy nem válaszoltam, nem volt energiám semmire eleinte. Marcsitól hallottam a jó hírt! Gratulálok a pocaklakóhoz!KépKépKép
Felnézek rád, 3 gyerek már komoly kihívás minden szempontból. Mindig eszembe jut a tali, te hoztad meg a szerencsénket, majdnem mindenki babás aki itt volt.

Orsoly!Kép
Neked is gratulálok!Kép Hihetetlen, a talin voltál pocakos és most megint. Nagyon gyorsan szalad az idő. Arról nem is beszélve, hogy aznap költöztünk amikor nálatok volt tali és már több mint két éve itt lakunk!
Orsoly, talin kívül is meglátogathatnál ám, tőletek nem vagyunk messze, ha már azt írod, hogy egyedül is ki mersz vezetni ide, akkor ne csak mondogasd, hanem gyere!!! Nagyon kíváncsi vagyok Lackóra (meg úgy mellékesen rád isKép).

Bogár!Kép
Gyönyörű a kislányod!!! Gratulálok!!!
Az ikrek tényleg nagy csibészek, pár hónap múlva már te is rohangálhatsz Eszter után. Némi nosztalgiával gondolok vissza arra az időre, amikor még ott találtam őket ahol hagytam. Most már nem lehet csak úgy kiszaladni mellőlük a postáshoz. Persze nagyon édesek ahogy tepernek szana-szét.

Zsuzsu!Kép
Ma meghallgattuk a Halász Judit cd-t. Gyermekeim nagyon élvezték. Vannak rajta mondókák amiket én is szoktam nekik mondogatni, és felismerték! Nem is gondoltam volna. Mégegyszer köszönjök szépen!Kép

Cateye!Kép
Gratulálok az ikrekhez!Kép Ne aggódj, nem olyan vészes. Az első pár hónap nehéz, de utána könnyebb velük, mert nagyon jól elvannak egymással. Sőt szerintem könnyebb velük, mint amikor egyik kicsi, másik pici, mert ugyanazok az igényeik, ugyanaz a napirendjük, nincs féltékenykedés. Szóval kész főnyeremény!Kép

Csajok! Mikor legyen tali? Hozzánk jöhettek megint, szívesen látok mindenkit. Régi talisoknak mondom, azóta tiszta luxus a ház, van ajtó a budin, nem kell lavórban mosogatni, kell ennél több?

Na majd jövök, puszi mindenkinek.

Edi
edi
 
 


Sziasztok Lányok!

Eszter napirendje az utóbbi napokban kicsit felborulni látszik. Reggel fél 8 h kukorékol. Napközben örülök, ha alszik 1 órát. Folyamatosan dumál (na mondjuk ilyenkor nagyon édiKép), de hát így az anyja úgy kimerül, mert hát ugye nekem is folyamatosan beszélnem kell hozzá. Minden érdekli, mindent megnézKép Ma pl kajáltunk egy étteremben, nem ám, hogy jól elvan a hordiban, anya kellett neki. Az ölembe kellett ültetnem, mert az étterem kellős közepén ordított, persze más lett volna otthon, de mások nyugalmát azért nem zavarhatjuk meg. Ott semmi baja nem volt, nézelődött, sikongatott, a tányéromat huzigálta, szedte ki belőle a krumplit, gyürögette a szalvétát és ledobálta az összeset a földre.

Hazafelé már úgy kifáradt, hogy csak nézett maga elé, mint akinek őrült nagy gondjai vannakKép Persze itthon nem-akarok-aludni ment, de 5 perc hiszti után a ágyában aztán bealudt VÉGREKép

Ikrek:
Edi egyetértek, szerintem is van előnye az ikreknek, legfőképpen az, hogy lefoglalják egymást.

EdiKép
Most már itt a tavasz, így nekünk mostantól bármikor jó a tali időpontKép. Már nagyon várjuk, csak készülj fel, hogy most már nem egyedül megyünkKép, bizti jól meggondoltad?!Kép

AndiKép
Hétfőn voltunk a pákozdi arborétumban is. Nagyon jól éreztük magunkat. Ott van egy nagyon jó játszótér. Érdemes elmenni, ajánlomKép

Na puszka, felébredt a tökmag, mennem kell foglalkozni veleKép
Bogár

Bogár
Kép
Kép
bogár
 
 


Sziasztok lányok Kép
Ha bejelentkezni még nem is merek... de beköszönök... nagyon POZITÍV lett ma a betaHCG vérvételem Kép (283as a transzfer utáni 11. napon)
Tehát jövünk mi is a babákkal... csak még szokjuk ezt a többes helyzetet. Kép

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi Kép

Annyira, de annyira örülök nektek! Ezek szerint jó a dokink Kép
Nagyon vigyázz magatokra és várjuk a további híreket.
Sok puszi,
Edit

Edit
Kép


Kép
reditke
 
 


Lányok, én csak olvasgattalak Benneteket! Szeretném felhívni a figyelemeteket erre: http://www.csaladinet.hu/forum/viewtopic.php?t=33
Biztassatok másokat is!

Mindegyikőtöknek boldog babavárást és babázást!!!
Gi
AnyaGi
 


Orsi!

KépKépKépKépKépKép

Edi!

Bármikor!KépKép
Csak készülj ám fel, mert ez már nem a "csendes" tali lesz. Nátán már 20 hónapos. (Igaz, eleinte kicsit félénk szokott lenni, de aztán...)

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Sziasztok!

Bogár! Egyszer megnézzük. Kép De egyikőnk szülei sem itt laknak, így sok hétvége elmegy a látogatásokkal. Persze nem egy irágyba kell mennünk, hogy ket legyet üthessünk egy csapásra! Sőt, sógoromék egy 3. hely, 3. irány. Bár hozzájuk ritkán járunk. IGy aztán örülök, ha néha nem kell menni sehova. Bár ebben a gyönyörű időben szerintem nagyon be fogunk indulni. Kép
Szombat óta naponta 2-szer sétálunk, ami nagyon jó, csak így kevesebb időm van. Kép
Eszter hányszor alszik napközben? És reggel mikor ébred?

Zsuzsu! Levélre már gyüjtöm az erőt. EGyik este megírom. Igérem. Kép

Edi! Két gyerek mellett ne is legyen gondod az alvással. Kép Bár látom a tieid is elég korán kelnek. Az én Manókám is, bár a hajnal szerencsére az apjáé. Kép

Puszi!
Andi
andi28
 
 


Orsi! Gratula itt is!!! Kép Kép Kép
andi28
 
 


Orsi!

Nagy gratula neked. Kép Kép Kép
Vendég
 


Sziasztok LányokKép

Ritkán jövök, mert tiszta aggódással telik ez az első 12 hét. Nem nagyon merek még babás topikokba írogatni, csak ilyenkor vagyok nagylegény, amikor UH-ról jövökKépKép Mindkét lurkó nagyon szépen fejlődik, 23,5 mm-esek, és egyenlőre békén hagyják egymástKépKép Egyetlen panaszom amin a doki jót röhögött, hogy nem érzem terhesnek magam. Minden tünetem elmúlt, ha csak a két nagy "szilikon" cici nem lenne, nem hinném el, hogy babás vagyok.Kép

Azért a doki ráijesztett a páromra, hogy gondolkozzunk a magzatvízvételen, mert lombiknál a kromoszóma eltérés nagyobb esélyű a spontánhoz képest. Amíg a spontánnál 4-5%, a lombiknál 6-7%. Szerintem ez nem olyan szignifikáns eltérés, és veszélye is van, így nem biztos, hogy belemegyünk, de a párom az teljesen berezelt.

Pusza
Cat

Cat
Kép
cateye
 
 


Cat, nyugi, csak nyugi,neked most ez a legfontosabb tennivalódKép Egyébként pont tegnap gondoltam Rád, mert egy PegPerego katalógust nézegettem, és nagyon-nagyon szuper ikres kocsik voltak benne!KépKép

ORSI, neked meg nagyon-nagyon gratulálok, én már a tegnapi sejtelmese beirásod után éreztem, hogy ma nagy hirrel jössz!!KépKép Ja, a katalógusban volt 3 babás kocsi is,szóval nyugi...KépKép

Ádámkám valami viruskával küzd, enyhe höemelkedése van és iszonyatos alvókája. Szinte egész nap csak szundizna. Fura, nem ilyen az én kisfiam, kis örökmozgó...
Sziasztok
Barbi

Kép
Kép
barbi
 
 


Csak most találtam rá erre a topikra. Csatlakoznék, de én már a két babások közé tartozom (majdnem három hete). Szóval, ha egy üzlet egyszer beindul...
Csak részben volt időm elolvasni.
Zsuzsu,
tök jól néz ki a kis vasgyúró lány. Szerintem, annyira nem lehet befolyásolni, hogy elfogadjon dolgokat. Egyszer csak elkezdi érdekelni, hogy ti mit esztek, és neki is az kell. Nálunk így volt, szinte egyik napról a másikra. Mondjuk nekem akkor kezdett egy kicsit kevés lenni a tejem, így gondolom a gyermek egy kicsit éhes is volt.
Zsuzsó
zsuzso
 
 


Sziasztok Csajok!

Az utóbbi 1-2 napban nem sok időm volt bekukkantani, mert egész nap kint vagyunk a kertbe ebbe a jó időbe, de úgy látom Ti is, mert a topik kicsit leült.
Nagyon élvezi a lurkó a nagy kertet, ami még rendezésre vár, de a kavicsokat lehet szedegetni.

Üdv. mindenkinek
Hóvirág
hovirág
 


Most volt szopi, de éreztem, hogy most be kell néznemKépKépKép


ORSIKép ÓRIÁSI GRATULA A NAGYCSALÁDHOZ!!!!! apáááááám ekkora hcg-vel ne ikres babakocsit lessetek, hanem triplásatKépKépKép

Bogár & Eszter

Majd holnap még jövök bővebben...

Bogár
Kép
Kép
bogár
 
 


Sziasztok Lányok!

Nekem sincs túl sok időm mostanában, meg aztán ebben a szép időben mi is egész nap kint vagyunk. Zsófi nagyon élvezi a sétákat, már menetirány szerint ül a babakocsiban és minden szembejövőnek kurjongat, meg vigyorog. Nagyon aranyos.Kép

EdiKép
Örülök, hogy tetszett a CD. Zsófi is imádja azokat a dalokat.

HóvirágKép
Megpróbáltam a pelenkát anyaszagúvá tenni a módszered alapján és lehet, hogy annak köszönhető, de ma éjjel az első ébredés csak éjfélkor volt, aztán pedig 4-kor és mind a kétszer rögtön aludt tovább szopi után a fejecskéjét a pelushoz bújtatva.Kép

BogárKép
Írtad, hogy hajnali 3-4 óra előtt nem szoptatod meg Esztert. Mit csinálsz, ha korábban felébred? Hogyan altatod vissza?

CatKép
Gratula a jó uh-os eredményhez! Ne aggódj, nekem is gyakran volt olyan, hogy munka közben szinte el is felejtettem, hogy terhes vagyok, annyira nem éreztem semmit. Aztán eltelt egy-két hónap és még véletlenül se volt olyan perc, hogy ne érezzem terhesnek magam. AZ óriási hasam ui. mindig emlékeztetett rá.Kép

ZsuzsóKép
Köszi a bíztatást. A Te babád mikor kezdett el mást is enni a tejen kívül?
Megnéztem a profilodban, nagyon édes.Kép

OrsiKép
Én is szívből gratulálok Neked és kívánok problémamentes babavárást.Kép

AndiKép
Várom a leveled, de csak nyugodtan. Tudom, milyen az, amikor az embernek még a levélíráshoz sincs ideje meg ereje.
A kúpot kipróbáltátok? Mit mondott az orvosod róla?

Egyébként, képzeld el, megismerkedtem egy Anyukával, akinek szintén van egy 8 hónapos babája és éjjel 5-6-szor felébred és szopizik. A nagyobbik kislánya 2,5 éves és csak néhány napja alussza át az éjszakát. Kérdeztem tőle, hogy bírja. Azt mondta, ő már megszokta és bírja. Szóval nem vagyunk egyedül a nemalvással, bár én most már nem panaszkodom, mert ez a 2-szeri kelés még elviselhető.Kép

Puszi:Zsuzsu
zsuzsu
 
 


Zsuzsu!

Csak hogy legyen egy kis bíztatás: Nátán ennyi idős korában 2-szer kelt és szopizott (máshogy nem akart visszaludni, viszont szopival nagyon hamar), aztán lecsökkent 1-re (többnyire, de többször előfordult még utána is, hogy kétszer), 1 évesen még nem aludta át az éjszakát. Majdnem 13 hónapos volt, amikor először reggel úgy ébredtem, hogy nem keltünk. Utána még változó volt, hol kelt, hol nem. Aztán szépen beállt, és mostanra az a különleges, ha felébred.

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Haliho lanyok!

Orsi nagy gratula nektekKép

Edi: oks, majd lebeszeljuk, es kimegyunk hozzatokKép De a tali is lehet nemsokara, ha ilyen szep marad zs idoKép

Marcsi: hozzatok is elmennenk am szivesenKép Ebben a jo idoben annyira nincs kedvem itthon ulni, a falusi seta meg enyhen unalmasKép A kert meg egyelore borzadaly (mar nem sokaig halistennekKép). Tegnap a MIllenarison voltunk, de Lacko ugy tunik meg nem kedveli a jatszotereketKép Nem volt hajlando egy lepest sem tenni, csak evett folyamatosanKép

orsoly
orsoly
 
 


Zsuzsu,
örülök, hogy segíthettem.
Olyan furcsa, hogy nemrég még én is tanácstalan voltam az altatással és most én adom a tanácsokat!

Szép napot és jó éjszakákat kívánok mindenkinek!!
Hóvirág
hovirág
 


Orsoly!

gyere bármikor, hétfő szerda nem jó (bár nemsokára vége a szüléselőkészítőnek szerdánként), amúgy itthon vagyok. már egyre kevésbé vagyok mobil, de ha te ilyen vállalkozó szellemű vagy annak nagyon örülök.
de a kutyust otthon ne hagyd (mit csinálunk ha nem szimpatizálnak?)

56-os ruhából keveset vegyek? (bár a tegnap vett 62-es akkora mint a ma vett 56-os) de nagyon jók.
marcsiria
 
 


Orsi!

fogadd szívből jövő gratulációmat, vigyázz magadra és a hcg-kre.

Edi!
Gyorsan megszervezni azt a talit ha szeretnéd hogy én is ott legyek. már én is találkoznék innen minden régi ám sokkal boldogabb ismerőrömmel.
marcsiria
 
 


Sziasztok!

Tegnap irtam egy csomót este, hogy majd ma elküldöm, aztán reggel elfelejtettem, és eltüntettem. Kép Igy jár aki nem alszik éjszakánként. Kép

Marcsi! Nekem azt mondták, hogy ne vegyek 56-os ruhákat, mert gyorsan kinővi a gyerek. Aztán olyan pici volt a Manóm, hogy az összes ruci logott rajta, az első hét után elrohantam neki venni néhányat, azokat hordtuk 3 hónapig. Kép Na, sokat segítettem, ugye? Meg tényleg a méretek is minden fajtából máshogy vannak.

Zsuzsó! Gratula a két babához! Kép Hogyan bírod? És még netezni is van időd! Nagyon ügyes vagy! Kép

Zsuzsu! Levelem megérkezett? Kép Kurjongató Zsófi tündéri lehet. Kép Az én fiam is élvezi, hogy nem takarom be állandóan a kocsi tetejével, jól megnéz mindent és mindenkit. Kép

Orsi! Én is izgatottan várom az első UH-dat. Kép

Hóvirág! Nálunk sajnos nem vált be az anyaszag éjszakára. Kép Örülök, hogy nálatok azóta is minden rendben. Akkor lassan készültök az újabb pocaklakóra? Kép Néha én is ott tartok, hogy hagyom sírni éjszaka, de panellakásban ez nem tudom mennyire menne. Az ordítás mellé szerintem még jönne a szomszédok dörömbölése is. Kép

Lányok! Nem tudja valaki véletlenül, hogy bicajülést babának hol lehet kapni és mennyiért? Nyárom jó lenne újra bicajozni. Bár lehet, hogy én már nem is tudom hogyan kell. Kép Mikortól lehet abba a gyerkőcöt ültetni? Help, aki tud! Köszi! Ja, használt is jó lenne. Kép

Szép hétvégét mindenkinek! És nagy sétákat a még pocakos és már kibújt babákkal is!

Andi
andi28
 
 


Andi!

a megatoys-ban láttam bicajülést kissebbet is nagyonbbat is, aminek lábtartója is van. az fontos mert kolleganőm lányának beakadt a küllők közé a lába és el is tört, de ő elöl ült ülésben hogy lásson, és annak azt hiszem nincs lábtartója.
marcsiria
 
 


AndiKép
Megkaptam a leveled, de csak most olvastam, mert egész nap nem voltunk itthon. A nővéreméknél voltunk Zsófival, nagyon jó volt.

Bicajülést én is akarok venni és pont tegnap talált a férjem egyet az Auchan márciusi katalógusában, a képen nem néz ki rosszul és csak 3990 Ft. (Bár ezek a képek gyakran csalókák, de ha van Felétek Auchan, érdemes megnézni.)

MarcsiKép
Szerintem is vegyél nyugodtan 56-os ruhákat is. Zsófinál nagyobb gyerek azért nem gyakran születik és ennek ellenére ő is hordta 1-2 hónapig az 56-os ruhákat. Az mondjuk igaz, hogy ez főként a bodykra igaz, mert azok valahogy úgy nyúlnak, hogy vele együtt nőttek.Kép
A rugdalódzókkal már más a helyzet. Anno vettem Zsófinak egy nagyon szépet, abban akartam hazahozni a kórházból, de bárhogy erőltettem, nem ment fel rá.Kép Abból szerintem érdemes 62-eset venned, főleg, ha a doki Neked is nagy babát jósol.Kép

BesztiKép
Köszi szépen a bíztatást. Én is úgy vagyok most már ezzel a dologgal, hogy még mindig az a legegyszerűbb megoldás, ha megszoptatom, mert akkor utána mindenki alszik nyugodtan tovább. Tegnap egyébként csak 1-szer kelt 2 óra körül, aminek nagyon örültem, utána viszont fél 6-kor felébredt és már nem is akart visszaaludni, nagyon vígan volt.Kép

Zsuzsu
zsuzsu
 
 


Sziasztok!
Én a felettetek lévő, még reménykedők
topicjából vagyok!
Kérdezni szeretném,hogy mikor ti babások
lettetek, a legelején mindenkinek
volt hőemelkedése???És a hőemelkedés már
rögtön utána kell hogy legyen, vagy hogy????
Köszi, puszik!eszti
esztyx
 
 


Sziasztok!

Megjöttem! Túléltem a felújítást és nagyon szép lett a babaszoba, most már csak be kell rendezni, a nagymamák nyúlhatnak a pénztárcájuk után!Kép
Most megyek visszaolvasni!Kép

EsztiKép
Nekem 37 volt a hőm amikor babás lettem, de én popsiban mértem és előtte max. 36,9-re ment fel és mensi előtt leesett 1-2 tizedet. Ha szabályszerűen hőmérőzöl és fent marad a hőd, az jót jelent!Kép Sok sikert!Kép

Egcsi
21

Egcsi

Kép

Kép

Kép
egcsi
 
 


OrsiKép
Akkor én is gratulálok, nagyon széles vigyor ül az arcomon!Kép Nagyon örülök!Kép

CatKép
Gratula a jó UH-hoz! A magzatvízvételen én is nagyon elgondolkoznék, mert szerintem nem veszélytelen és a 6-7% nam olyan vészes!Kép
Ne aggódj, hogy nem érzed magad terhesnek, én már a 21. hetet kezdem és még most sem érzem magam annak. Még jó, hogy van videó a picurról és rugdos odabent, így kénytelen vagyok elhinni, hogy nem vagyok egyedül!Kép

ZsuzsóKép
Szia itt és gratula a két porontyhoz!Kép

Egcsi
21

Egcsi

Kép

Kép

Kép
egcsi
 
 


Sziasztok!

Andi,
Sajnálom, hogy nálatok nem vált be a pelus!! Én is most szoktattam csak rá az egyedül alvásra, mert eddig a szüleimmel laktunk és nem akartam ott ordíttatni éjjel.
Én is most akarok kerékpárülcsit venni, de nem néztem még körül a piacon.

Az UH-ról jut eszembe, ma takarítottam a bejárati ajtót (homályosított üveg van benne) és a Kicsi bentről nézett kifelé és teljesen olyan volt a pofikája, mint amikor a pocakomba volt és néztük az ultrahangon. Nagyon érdekes volt.

Most kezd puszikat osztogatni a kisfiam, olyan tündéri, ahogy csücsöríti a száját. Nem lehet neki ellenállni. És még huncutul kacsintgat is hozzá!

Mindenkinek szép napot!
Hóvirág
hovirág
 


Cateye!

Nekem sajnos a 12. hetes genetikai uh-on vastagabb nyaki redőt mértek és miután minden esélyt százalékot elmondtak nekünk - hány szászalák hogy beteg a baba, hány százalék, hogy elvetélek a chorionboholy biopszia után- mi megcsináltattuk. szerencsére minden negatív lett, és azóta is semmi rosszat nem diagnosztizáltak a babánknál, sajnos sok az ún. fals pozitivitás, ebbe estünk mi is bele.

szerintem a 12. hetes genetikai uh-ot várd meg - amit már a 11. héten is megejthetnek - én 2 nagyon jó dokit tudok az orvosomtól akik csinálják a szúrást is ha kell (
BP-en 1-2-3 ilyen orvos van), de előtte nagyon alaposan megnézik a babákat genetikai uh-on. nagyon fontos a jó doki, jó gép és a hüvelyi uh pontosabb.

vagy 16-18 hetesen csináltathatsz magzatvízviszgálatot is, aminek némileg kisebb a kockázata, és bizonyos szempontból jobb, de mire megtudod az eredményt már 20 hetes vagy. mit csinálsz ha akkor rosszat diagnosztizálnak? pláne neked ikreid vannak, az még bonyolultabbá teszi a helyzetet.

Én úgy gondolom hogy ez az 1-2-3 doki (engem is több látott) nézze meg őket, és csak utána gondolkozzatok hogy mi legyen, hisz lehet hogy semmi gyanús nincs, és szerintem nem is lesz.

Marcsi
marcsiria
 
 


Sziasztok!

Zsuzsu! Van nálunk is Auchan, láttam is a katalógust, de nem tűnt fel bicikliülés. Kép Ha esetleg Ti megnézitek, akkor beszámolsz róla, hogy milyen? Mi hétvégénél előbb nem jutunk ki, mert párom elég sokáig dolgozik, és autóval jár. Busszal azért nem megyek. Ja, meg persze férjemuram szerint csak akkor veszünk, ha van fiús színben is. Kép Ha nem ment rá a rugi Zsófira, akkor miben hoztátok haza? Kép
Ja, péntek óra használjuk a kúpot. Eddig sajnos nem tapasztaltam, hogy segítene. Kép Pedig annyira bíztam benne. Kép

Egcsi! Gratula a babaszobához! Kép

Cat! Munkahelyen mikor jelented be? Kép

Nem akarok rosszindulatunak tűnni, de anyósom hétvégi két kérdését el kell mesélnem.
- "Adtatok már csokit a gyereknek?"
- "Ne kapcsoljuk be neki a tévét?" - mert kicsit nyüszögött, amíg mi ebédeltünk. Nem akartuk hagyni, hogy elaludjon, mert indultunk haza. Na, hát többek között ezért sem akarom ráhagyni a Manót.

Puszi!
Andi
andi28
 
 


Kérdezni szeretném,hogy
van e köztetek valaki aki negatívat
tesztelt és mégis utána babás lett?!
Az kérlek írja le a történetét!Kép
köszik,eszti
még babára várva
esztyx
 
 


MarcsiKép
Nagyon szépen köszönöm. Megkérhetnélek, hogy a profilomban lévő email címre elküldöd a dokik neveit és elérhetőségeit.
Ez a sok fals eredmény engem is elrémít, nekem is van 2 barátnőm is, akiknek az AFP-jük lett rossz, és emiatt izgultak még 3 hetet a magzatvízvétel eredményéig, feleslegesen.Kép

AndiKép
A héten taposom a 11. hetet, és kb. 2 hét múlva mondom meg. Még pocim nincs, de hatalmas dudáim lettek, ami hamarosan feltűnő leszKépKép

Cat

Cat
Kép
cateye
 
 


Lanyok!Kép
EGy 23 hetes pocis kep talalhato a profilomban...raadasul fejestol!Kép
szoszi
szoszi
 
 


SzösziKép
GyönyörűűűűűűűűűKépKépKépKépKépKépKép

Cat
Kép
cateye
 
 


Szöszi Kép
Nagyon szép a pocid Kép

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Szöszi Kép
Csudás, szépséges, simogatnivaló Kép Kép Kép

Edit
Kép


Kép
reditke
 
 


Sziasztok!Kép
Orulok,hogy tetszett a pocim, en is szepnek talalom...nanaKép
Mondjuk, OrsiKép-val meg CatKép-el szemben ki is kell hasznalom az elonyomoet,mert aztan ok ugyis lekoroznek mindenkit...Kép

Kepzeljetek, szombaton a metron valaki atadta a helyet.Kép Eloszor nem is ertettem miert,aztan leesett es csak ot ultem vigyorogva,mint a tejbetok.A noverem meg a ferjem meszebb alltak,de erdekes modon egybol tudtak miert vagyok olyan boldog.Ezek szerint,tenyleg latszik. Hiaba,lekerult a nagykabat...vegre.

Egcsi!Kép
Orulok,hogy szep a szoba, es hogy tul vagy rajta.Ugye,nem eroltetted meg magad.Ferjed mikor jon?

LEone!Kép
Nagyon eltuntel...Minden ok?Remelem nem zartak a Towerbe es azert nem irsz...

szoszi
szoszi
 
 


Cat! Már a 11. hét? De repül az idő! Kép
Szoszi! NAgyon szép a pocakod! Kép

Bogár, Zsuzsu, Edi és többi anyuka! Merre jártok? Babázik mindenki, igaz? Az én csemetém éppen alszik. Kép

Puszi!
Andi
andi28
 
 


SzösziKép
Tényleg szép a pocakod és "fejestől" is csini vagy!Kép Páromat a nyuszi hozza és jelentem pihizek.Kép

Egcsi

Egcsi

Kép

Kép

Kép
egcsi
 
 


Sziasztok!

Voltam dokinál. 29 hetes vagyok, baba már befordult, és 1500 gramm. minden rendben van, zárt a méhszáj, és nem lesz óriás bébi. 3400 g-ot saccolt, ez pont a férjem és az én születési súlyom átlaga. 4 napig farkas éhes voltam,többet ettem mint a 100 kilós férjem, szerencsére elmúlt, már 10 kg-ot hiztam, de nem látzsik csak a pocim csúcsosodik.

Szoszi én már ott tartok hogy nagoyn örülök hogy észreveszik, mert már nagyon fáj a derekam ha sokat kell állnom. néha jól ki kell tennem a pocakom, mig egy idő után megkönyörül valaki rajtam mert mindenki a másikra vár.

Zsuzsu vettünk Bergon babakocsit, biztos olyan mint a tied de bolygós. szerencsére nem voltak sokan, de tőlem olyan volt a bolt mintha tele lenne! ma narancsos banános almás pulykát ettem, a banán elillant, de olyan finom volt hogy nagyon sokat és hamar bepakoltunk.

Marcsi
marcsiria
 
 


Sziasztok Kép
Tud valaki valamit M. Alice-ról?
Szöszi Kép
Jól emklékszem, hogy te szállítottad róla a híreket?
Remélem minden oké velük.

Edit
Kép


Kép
reditke
 
 


MarcsiKép
Örülök, hogy minden rendben a babáddal, a 3400 g nem rossz, én sem szeretnék ennél sokkal nagyobb babát, majd itt kint megnő.Kép

SzösziKép
Tényleg, mit tudsz Alice-ról? Nekem is ma jutott eszembe, hogy nagy a hallgatás körülötte.Kép

LeoneKép
Te még mindig külföldön vagy csak hanyagolsz bennünket?

Egcsi

Egcsi

Kép

Kép

Kép
egcsi
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: