Új privát üzeneted érkezett!

Helló!

Hajni, igen olvastam a problémádat a vérzésről. Remélem nem ez lesz, mindig rendezett a ciklusom, 27-28 naposak, az első nap előtt már 2-4 nappal szoktam érezni egy enyhe nyomást alhas tájékon, amiből tudom, hogy pár nap múlva meg fog jönni. De ez nem olyan. Most délelőtt is éreztem, enyhe görcsöcske. Utoljára 8-10 éve volt rendezetlen a mensim, akkor is egy orvos miatt. Volt 14 évesen egy gerincműtétem, utána meg eg thrombosisom, ami miatt nem szedhetek hormon tartalmú gyógyszert. Amikor elkezdtem nemi életet élni elmentem a dokihoz, hogy milyen fogamzásgátlást ajánl ennek tükrében. Rámtukmált mégis egy gyógyszert, amit pár hétig szedtem csak, utána hónapokig nem volt menzeszem, folyton ultrahangra rohangáltam, hogy nem vagyok-e terhes. Akkor kaptam egy hormonkezelést, és szép lassan visszaállt minden a rendes mederbe. Én pedig azóta sem kaptam be egyetlen bogyót sem.

Weby, olvastalak, és szorítok neked, bár a helyzetünk leginkább 4 hónappal ezelőtt hasonlított, én akkor voltam annyira türelmetlen, és görcsös, mint te most. Amikor elsőre nem sikerült elég dühös voltam, a lehető legkorábbi időpontoktól (peteéréstől számított 10.nap) nézegettem a teszteket, a másodiknál már féltem mit fog mutatni, és nagyon csalódott voltam. Tesztet azóta nem veszek, elhatároztam, hogy megvárom megjön-e.

Szóval majd én foglak titeket jól türelemre inteni, ha kiborul a bili! KépKép Ez magamat ismerve elég vicces, de így lesz és kész. Kép
gizur
 
 


Én is remélem, hogy nem lesz ilyen gondod mint nekem. Nekem sem volt soha bajom a menzimmel, kivéve mikor a gyógyszert elfelejtettem bevenni és 2-őt vettem be egyszerre. Kép Tudom, hogy nem szabad, de akkor nem tűnt nagy dolognak Kép. Előtte és azóta is minden ok volt. 27-29 napra mindig mejött. Ezért is ijedtem meg nagyon a múltkor. Az akció utáni fájós tüneteket sem éreztem most. Most sajna egy ideig nem tudok így tesztelni a cilus rendben létét illetően Kép

Örülök hogy van legalább egy mindig higgadt emberke köztünk. Remélem nem ragad át rólunk az izgalom Kép.

Hajni

Kép

Kép
vkhajni
 
 


Óóóó, az izgalom! Ááááááá dehogy! Kép
Csak folyton piszkál a gondolat, hogy épp most az akciós napok után három nappal hívott fel a nővérem, hogy kezdhetek fiú rucikat gyűjteni, mert megálmodta, hogy fiút szülök, és neki mindig bejönnek az álmai. Amúgy totál higgadt vagyok, cseppet sem gondolok a jövő hét végére, vagy ilyesmi... Kép
gizur
 
 

 
 

Sziasztok!

Jó sokat kellett visszaolvasnom, örülök neki. Annak is, hogy többen lettünk, Anikó Isten hozott köztünk!
Hát én se vagyok túl higgadt, teljesen begolyózom már a reménykedésben. A 31. nap és még mindig semmi hál istennek! Még három napig azért nagyon fogok aggódni, hátha megismétli magát a 34 napos ciklusom. De remélem nem, most a hasam se fáj, akkor meg igen. (Persze Natának is fájt a hasa, aztán mégis...)Hát egy hét múlva már okosabb leszek.

Nata, örülj a hányingernek, akkor biztos jól befészkelte magát a kis ötminiméteresed! Már csak két hét és láthatod újra!

Anikó,
mitől lettél nyugodtabb a sikertelen hónapok során? Nekem egyre kikészítőbb és egyre nehezebb összeszedni magam.
Az Elevitszedés biztos jó, de nem növeli nagyon az étvágyad? Engem a doki ezzel riogatott és abban maradtunk, hogy csak fosavat szedek egyelőre.

Tényleg Nata, Neked írt fel valamit az orvos?

Hajni, mi van Veled? Kész lesz a héten a házikó teteje? Remélem dolgoztok a "másik" projecten is! Nemsokára vége a magányos estéidnek! Hogy bírtad?

Zafír

Kép
Kép
zafír
 
 


Zafír,
nekem a heamatológus írt fel 10 mg folsavat naponta, és a nőgyógyász pedig Vas+C pezsgőtablettát. Mást nem kell. De azóta próbálok tudatosabban étkezni. Én általában csak ebédeltem eddig, most pedig reggel gyümölcsöt eszem, ebédelek rendesen (már amikor tudok a hányingertől), és vacsira is eszek valami keveset, ha lehet paprikával (teli van C vitaminnal).

Azt nem tudom, hogy mondtam-e nektek, de amíg nem lesz meg a következő UH 2 hét múlva, addig mi a család előtt is titokban tartjuk. Egyedül a legjobb barátnőmnek mondtuk el, neki nem tudtam hazudni (túl jól ismer). Szóval valószínűleg csak 2 hét múlva fogjuk elmondani a nagyiknak a jó hírt. Anyunak főleg meglepetés lesz, mert a bátyámék babája januárban fog megszületni, így kb. fél év lesz a két unokája között. A férjem szülei általunk lesznek először nagyszülők.

Tegnap óta sajnos (vagy nem sajnos) kezdem beleélni magam ebbe az állapotba. Sok cikket olvastam, hogy kb. most mekkora lehet a babám (kb. 3mm, az 5mm a petezsák), mikor milyen testrésze fejlődik ki, stb. Remélem nem fogok csalódni.

Zafír, Weby, Anikó
drukkolok nektek! Kép

Hajni,
sajnos neked csak a tetőhöz tudok drukkolni, mert hát az elmúlt hetek borzalmasak lehettek. Tiszta szívből sajnálom. Kép
Nem baj, a jövő hónapban sikerül. Gondolkodj pozitívan. Én is pozitív babás jelszót adtam meg a számítógépemnek már akkor, amikor még nem is tudtam semmiről.

Szokás szerint most folytatom a munkát, de majd megpróbálok még írni. Ha nem sikerül: mindenkinek jó, akciódús hétvégét kívánok! Kép

Nata
nata
 
 


Szia Nata!

Másképp szerintem nem lehet, meg hát Neked minden okod megvan, hogy beleéld magad, hiszen már biztosan ott a baba a pocidban.
Én is nagyon kezdem magam beleélni, főleg az állandósult hányinger miatt. A férjem ezért nagyon haragszik, tudom, hogy csak a csalódástól félt, de olyan rossz, mikor mondogatja, hogy hétvégén majd úgyis megjön...

Tegnap este és ma reggel is elég erős hányinger jött rám, szóval én még mindig nagyon reménykedem. Ez a 32. napom, még a htvégét kéne kihúzni és akkor már a párom se lesz ilyen szkeptikus.

Mi is megbeszéltük, hogy ha lesz baba 8-10 hétig nem nagyon mondjuk senkinek, szülőknek pláne nem. Nálunk mindkét ágpn az első unoka lesz.

Jó lesz a babátoknak, hogy lesz egy korban közel álló unokatestvére!

Na jó be kell fejeznem a főnököm itt köröz...

Hajni, hova lettél?

Zafír

Kép
Kép
zafír
 
 


Sajnos a páromnak megint igaza lett. csak a hétvégében nem, úgy látszik nekem muszáj bent megjönnie. És utána fapofával ülni itt, mások bajait hallgatni, mikor legszívesebben csak hazarohannék és bőgnék. Én már ezt tényleg nem bírom tovább, elegem van az egészből, nem értem miért nem akar hozzánk jönni a babánk.

Zafír

Kép
Kép
zafír
 
 


Sziasztok!

Már reggel olvastalak titeket, de csak most van időm írni is. És akkor még örültem, hogy Zafírnál már ilyen sokáig tart, erre most itt ez a rossz hír. Ej, hát nagyon elkeseredett szavak ezek! Pedig tudod te jól, hogy nem igaz amit írtál, nem igaz, hogy nem bírod tovább, és az sem, hogy eleged van, nem fogsz magadba zuhanni, és nem fogsz annyira kiborulni, hogy feladd. Mert jön egy újabb hónap, egy újabb petécske, újabb próbálkozás. És még az sem biztos, hogy az lesz az igazi, lehet, hogy épp a rákövetkező, de akkor is próbálkozni kell, és reménykedni. Nem könnyű, nagyon nehéz. De amiért megküzd az ember, azt jobban értékeli.
Négyen dolgozunk itt egy cég pénzügyi osztályán, és a főnöknőm, meg az egyik kolléganőm egyszerre estek teherbe tavaly decemberben. A főnöknőm tervezte, a kolléganőm nagyon nem. Két hét különbséggel születtek a gyerkőcök aug. végén, szept. elején. Ég és föld a két gyerek. Amelyiket tervezték, az anyuka terhesség alatt is végig kiegyensúlyozott volt, a baba nyugodt, rendszerezett. A másik sokat aggódott a terhesség alatt, nagyon nehezen dolgozta fel a helyzetet, de végül elfogadta. A gyerek nagyon sírós, nyugtalan. Én nap mint nap végigasszisztáltam a két terhességet elég vegyes érzelmekkel, de azt hiszem ez is közrejátszott abban, hogy erősödjön a türelmem. Amúgy meg ismerem magamat, tudom, hogy egy beleélés utáni csalódás sokkal jobban megvisel, mint ha eleve úgy nézem, hogy biztos nem ez a hónap lesz az, hanem talán a következő. Ez nem negatív hozzállás, csak próbálom nem tönkretenni magam.
A kérdés, hogy miért nem akar a baba jönni, bennem is sokszor felmerül, de tudom, hogy megvan az oka. Az okot persze nem ismerem, de semmi sem történik véletlenül. Ez tényleg közhely lesz, de mindennek megvan az ideje és a helye. Csak épp nehéz a várás. Nehéz, hogy az ember nem tudja előre, hogy mikor lesz az. Ha tudnád, hogy pontosan 4 hónap múlva, vagy akár 1 év és 4 hónap múlva 100%, hogy sikerül, akkor megnyugodnál? Illetve megnyugodnátok? Többiek is.
Én igen. Ezért gondolom mindig ezt magamban.

Na jó, befejeztem, írjanak a többiek is.

A.
gizur
 
 


Ja, az Elevittől én is tartottam kicsit, de úgy veszem észre, hogy nem vagyok falánkabb, mint eddig. Bár még csak két hete szedem, nem tudom mikor kezd el igazán hatni a szervezetemre.
gizur
 
 


Sziasztok!

Előkerültem Kép
Pénteken elért minket at a hatalmas szél, úgyhogy kint "imátkoztunk" a telken. Ráadásul a párom a hatalmas szélben kint volt a tetőn, én meg lent annyira féltem hogy leesik Kép. Borzalmas volt.
De,szerencsére semmi baj nem lett. Az összes cserép fent maradt. Az az érdekes, hogy a mi félig kész tetőnket nem kezdte meg a szél, a szomszéd teljesen készét meg igen.
Aztán ma ugye volt a hatalmas hóesés. Kép Szintén kint a tetőn. Akkorát estes a pici popómra Kép. Iszonyatos hideg volt mind két nap, nem győzök felmelegedni. De nem baj, ha minden igaz már holnap kész a kidudlink is Kép.

Ja a legjobbat majdnem elfelejtettem. Tegnap 5 órás áramszünet volt nálunk. Kihasználtuk rendesen Kép. Remélem az eredménye is meglesz Kép.

Zafir, nagyon sajnálom, pedig én annyira izgultam érted Kép. De nem baj, majd legközelebb. Kép Fel a fejjel, kitartás. Olyan nincs hogy feladod Kép.

Nata, szerintem sem gond már, hogy beleéled magad. Szerintem én a zebrás teszt után beleélném maga. Sőt, már most is kiszámolom, ha sikerülne mikor születne a baba Kép. Kicsit őrült vagyok, de ez van Kép.

Puszi
Hajni

Kép

Kép
vkhajni
 
 


Ja, kérdeztétek, hogy hogy bírtam az estéket. Iszonyatos volt. Mindig fáradt voltam, iszonyatosan sírhatnékom volt. Igazából csak az volt a baj, hogy nem vagyok hozzászokva. De nem baj, már végleg vége, úgy néz ki Kép

Hajni

Kép

Kép
vkhajni
 
 


Szia Hajni!

Hát akkor mögötted sincsenek kellemes napok. Gondoltam Rátok a mai hóesésében, viszont a nagy szél veszélyesebb lehetett. Most már kész a tető? Hogyan estél el?

Én már kicsit összekapartam magam, de még mindig kivagyok. A párommal megbeszéltük, hogy mégsem várjuk ki a fél évet, ahogy eredetileg terveztük, hanem visszamegyünk a dokihoz. Főleg azért, mert az a gyulladás amit még nyáron a rákszűrés kimutatott időnként most is jelentkezik,lehet, hogy ez a probléma.
Attól félek, hogy a petevezetékem is elzáródott tőle, igaziból ez már kb. 10 éve elöjön időnként..persze nem kell a legrosszabbra gondoni, majd meglátjuk mit mond az orvos.
Az, hogy megpróbálunk valamit tenni a baba érdekében egy kicsit lelkesít. De azért még most is nagyon szomorú vagyok.

De persze azért az nagyon nagy dolog, hogy Natának sikerült! Úgy látszik egy hónapban csak egy baba érkezik a topicba. Úgyhogy Hajni most Te jössz! Ha karácsonyra becsíkozódsz, én kiegyezem a januárral...

Jó éjt!

Zafír

Kép
Kép
zafír
 
 


Helló!

KÉSZ A TETŐNK :o

Zafír, nagyon édes vagy. De én úgy érzem ez a hónap megint nem az igazi Kép Ha igazam van én is megyek dokihoz. Remélem neked jó hírrel fog szolgálni és nem lesz semmi gond. Örülök, hogy ilyen megértő a párod. Tényleg nem szabad az ilyen gyulladásokkal játszani. Kivizsgálnak és közlik, hogy semmi maradandó bajt nem okozott a dolog Kép. Legyél addig is jókedvű ne szomorkodj.

Az esés dolog úgy sikerült, hogy beesett a hó a tetőtérbe, én meg adogattam a cserepet, és rendesen letapostam. Hát ugye sportcipőben elég egy rossz mozdulat és a kispicsámon landoltam. Képzelheted azt a röhögést amit a négy fiú lerendezett Kép.

Na jó, mert nem győztök olvasni Kép
Puszi mindenkintek

Hajni

Kép

Kép
vkhajni
 
 


Sziasztok!

Bocsi, hogy csak most írok, de nem volt időm netezni.
Tudom, hogy nem szabadna ilyet mondani, de legszívesebben visszacsinálnám az egészet: a nap 24 órájában rosszul vagyok. Nem hányok, csak hányingerem van, de az nagyon. Már két napja a férjem visz dolgozni, mert fél, hogy a buszon dobom ki a taccsot. A dokim azt mondta, hogy szedjem a MagneB6-ot, és sokszor egyek keveset, illetve minden enni- és innivalót hidegen fogyasszak.
Tegnap este óta szedem is a MagneB6-ot. Hát mit mondjak: kicsit jobb, de nem az igazi. De tényleg jobb. Ma már tudtam dolgozni. Hétfőn és pénteken egyáltalán nem. Remélem a főnököm még nem fog rájönni, hogy mi a helyzet. Csak a 12. hét után szeretném megmondani neki. Addig ugye nem is ismerik el magzatnak.

Zafír,
nagyon sajnálom, hogy már megint nem jött össze. Nem próbálod ki a PG53-at? Nekem bevált. Én drukkolok nektek. Karácsonyra biztos bejön a zebra!

Hajni,
gratulálok, hogy készen lett a tető. Neked tetőd van, nekem pocaklakóm. Szerintem 1:1! Kép

Most csak ennyit tudtam írni, mert dolgoznom kell.

Nata
nata
 
 


Sziasztok Lányok,

Régen írtam már ide és sokat is olvastam most vissza. 3.cn-on vagyok, kezdem újra a Clostilt. Veszek PG53-at is, hátha...

Nata,
Szerintem ahogy teleik az idő majd egyre jobban leszel. Nekem annó az álmosság volt nagyon rossz, majd leesett a fejem a gép előtt. Az egyik kolléganőm (3gyerekes anyuka) ebből a jelből rá is jött, mi a helyzet.

Hajni,
Gratula a tetőhöz. Remélem a kéményes probléma is megoldódik majd.

Zafír,
Drukk neked is megy!
Minél több zebrásodást még az idén!

Üdv,
Cirmike

Kép
[KépKép
cirmike77
 
 


Ja, és Anikó persze hogy neked is szorítok!!!

Kép
[KépKép
cirmike77
 
 


Sziasztok lányok!

Hajni, gratulálok a tetőtökhöz, tudom milyen jó érzés, mikor kész van egy folyamat, pár évvel ezelőtt az exemmel végigcsináltam egy építkezést, a mostani házunkat meg tavasszal alakítottuk át a párommal.

Nata, sajnálom, hogy rosszul vagy, de azért irígykedek. Mire megmondod a főnöködnek, addigra el is múlik a rosszullevős időszak. Régen anyukámnak azt mondta a főnöke, mikor terhes volt velem, és alig tudott dolgozni a rosszulléttől, hogy a terhesség nem betegség, hanem állapot, nem sokkal később ki is rugta. Akkor még nem volt törvény erre...

Úgy látszik mindenki orvoshoz készül, ha most nem jön össze mi is megyünk a párommal.
Szombaton kéne megjönnie, de már nem tudom értelmezni az előjeleket, mert a középidő óta szinte minden nap éreztem egy enyhe görcsöt, vagy néhány nyilallást. Mindenesetre elértem a hónap legtürelmetlenebb időszakát.
Azért reménykedek az utolsó pillanatig, de valahogy úgy érzem nem lakik odabent senki. Kép

Üdv mindenkinek!
A.
gizur
 
 


Sziasztok!

Tettem fel képet is a profilomba. Nemsokára lesz jobb is csak az a fránya fényképezőgép lemerülőfélben volt. Kép Olyan aranyosak vagytok hogy velem örültök, köszönöm szépen.

Nata, remélem nemsokára 2:2 lesz és akkor ugyan úgy állunk Kép. Kitartás addig is, nemsokára vége a rosszulléteknek Kép

Anikó, tehát már neked is lehet drukkolni. Én is útálom ezeket a várakozós időszakokat. Miért nem lehet úgy, hogy egy hét alatt kiderül sikerült e vagy nem. Kép Sokkal jobb lenne.

Cirmike, sajna bontanunk kell, de majd csak tavasszal látunk neki. Azt el is felejtettem megkérdezni, hogy a párod is tud olyan nyilatkozatot adni? Szerintem mindenképpen felvesszük vele a kapcsolatot.
Ne szomorkodj, lesz még jobb hónap is. Kép

Puszi

Hajni

Kép

Kép
vkhajni
 
 


Sziasztok!

Hajni szép lett a tetőtök! Biztos a babócának is tetszik, és hamarosan érkezik. Örülök, hogy Te is elmész orvoshoz, (ha az Angyalka nem hozna Nektek valami nagyon szép ajándékot karácsonyra..)

Nata,
ha nagyon rosszul érzed magad, nem tudsz elmenni betegállományba? Most annyi infulenzás van, biztos nem tűnne bent a munkahelyeden fel.Az ünnepek után meg már túl vagy a nehezén.
Aztán tessék vigyázni a topic első babájára! Ő mutatja a példát a többieknek!
Példátokon felbuzdulva holnap veszem a PG53-at.

Anikó,
múltkor szerettem volna megköszönni, hogy egyből írtál pénteken, mikor kiakadtam. Nagyon jól jött, rossz volt, hogy nem tudtam még csak elmondani sem senkinek... A kollégáim tudják, hogy szeretnénk babát, de senkit nem akarok ezzel traktálni, főleg, hogy senki nincs hasonló helyzetben, tudom, hogy nem értenének meg.
Persze igazad van, ha borítokolnák, hogy akár év múlva biztosan teherbe esek, nem izgulnék. Na de ezt ki igéri nekem?
Nagyon szorítok Neked a héten! Okos vagy, hogy nem éled magad bele, aztán hátha valami kellemes meglepetés ér .

Hétfőn reggel úgy mentem be, hogy most mindent elrendezek, felhívtam a doki aszisztensét, aki közölte, hogy idén már nincs szabad időpont...ha nagyon sürgős rendelési időben tudok beszélni a doktor úrral.
Ezen nagyon kiakadtam. Nem tudom, hogy mit csináljak. Sajnos ez a doki nagyon felkapott, és amúgy is a város másik felén rendel, viszont nagyon jó. Ezzel a gyulladással is voltam már két másik orvosnál is korábban, de egyik se talált semmit, nem akarok egy negyedik orvoshoz
menni..
Meg azon is gondolkodtunk a férjemmel, hogyha valami csoda folytán egyszer mégis teherbe esek, akkor majd 2 hónap múlva nézhetjük meg a babát uh-n? Vagy az a sürgős kategória?
Hát hétfőig eldöntöm, hogy mi legyen...

Ezek után úgy kiakadtam, hogy a főnököm elkapott, hogy látja megint nem jött össze a baba, és hogy így tönkre fogom tenni magam. Meg hogy neki 2 év után sikerült, mikor már teljesen feladta. Szóval szerinte próbáljak meg mással fogalalkozni, van itt munka elég (a téli ünnepek nekünk nagyon zűrösek), kezdődik a vizsgaidőszakom, stb.. Ő egy kicsit felrázott, most már jobban vagyok.(Van előnye annak is, hogy bent ennyi pszichológus vesz körül.) Vettem egy csomó színházjegyet, meg könyvet, eldtöntöttem, hogy addig is megpróbálom élvezni az életet.

Na jó, befejezem a kisregényt!Bocs, hogy ilyen hosszú voltam.

Zafír

Kép
Kép
zafír
 
 


Írj csak nyugodtan, szeretem olvasni, amiket írtok. Szerintem nagyon igaza volt a főnöködnek. Azért nem lehet ott olyan rossz dolgozni Kép. Vagy igen?
Nagyon bízom az angyalkában, bár már eldöntöttem hogy nekem téli baba kell, hogy az osztálytársaival meg tudja ünnepelni a szülinapját. Kép Ma olyan nyugodt napom van, mintha megszállt volna valami nyugodtságszellem Kép. Egyedül a számítógép tudott felidegesíteni, de két-három perc múlva el is múlt. Szeretem ezeket a napokat Kép Majd küldöm neked is a szellemet Kép

Hajni

Kép

Kép
vkhajni
 
 


Sziasztok!

Hát azt hiszem nem kell tovább izgulnom. Nem tudom veletek előfordult-e már, hogy mensi előtt pár nappal egy igen csekély kis elővérzés van, nálam néha szokott ilyen lenni. És tegnap este volt, azt hiszem ez biztos jele annak, hogy megjön. Pityeregtem. Párom vígasztalt, nagyon édes volt. De úgy néz ki vizsgálatokra csak jövő év elején megyünk, mert neki most nagyon sok a dolga.
Tudjátok, hogy a férfiaknál hogy zajlik egy kivizsgálás, mit néznek, meddig tart, stb.?
Köszi.

Anikó
gizur
 
 


Helló!

Anikó, én csak hallotam a vizsgálatról, de mi még nem jutottunk el odáig. Azt mondják, hogy úgy megy, hogy a párodat beküldik egy külön mintaadásra kialakított szobába, produkálja a mintát utánna azt leadja. Sokan azt mondják, hogy lehet vinni is, de csak akkor ha elég közel laktok a korházhoz. A meddig tartról fogalmam nincs, de ahogy hallottam elég sokan várnak ott is, mint mindenhol. Ilyenkor a kiskatonák mennyiségét, mozgékonyságát, életképességét nézik. Van akinél bacikat is néztek, de sajna nem tudom ez mitől függ. De szerintem nyugodtan kérdezd meg a nőgyógyászod, ő biztos elmond előtte mindent. Remélem nem nagyon tájékoztattalak félre. Ha valamit máshogy tudtok nyugodtan javítsatok ki. Kép

Hajni

Kép

Kép
vkhajni
 
 


Anikó,
Nagyon sajnálom. Nem vígasztalllak, mer annál okosabbat úgysem tudnék írni, mint amit Te írtál nekem pénteken. Biztos, hogy el fog jönni majd a mi időnk!
Vizsgálaton még mi sem voltunk, csak itt a babaneten olvastam erről. A ma megint megjöttben sok lánynak volt a párja ilyen vizsgálaton, ott olvashatsz róla röbbet. Én is úgy tudom, mint Hajni, "csak" az anyagot kell leadni.

Hajni,
Mi is erről beszélgettünk a párommal, hogy a nyári gyerekek, hogyan tartanak szülinapi zsúrt. A barátnőm augusztus elején szült a legnagyobb kánikulában, ő mindig azt mondogatja, hogy jobban járok egy őszi babával. Ők is márciusra tervezték, csak így sikerült...
Nemválaszoltál: csináltok még idén valamit a házzal?

Zafír

Kép
Kép
zafír
 
 


Szia!

Bocsika, hogy nem válaszoltam, asszem kezdek feledékeny lenni Kép Csak annyit, hogy most hétvégén befóliázzuk az ablakokat, meg a tűzfal helyét, meg megpróbáluk befejezni a szigetelést. Aztán a tél folyamán villany kábeleket vésünk be, meg vízvezetéket, meg ilyen apróságokat, hogy tavasszal már csak a vizes munkákkal kelljen foglalkozni. Remélem gyorsan vége lesz a télnek. Mert ugye a gipszkarton falakat sem lehet 20 fok alatt összerakni. Azért azt hiszem el leszünk Kép

Hajni

Kép

Kép
vkhajni
 
 


Köszönöm az infókat, majd fogok beszélni a dokimmal.
Most el vagyok kenődve nagyon, de a következő ciklus eleje már jobb lesz, olyankor mindig bizakodóbb vagyok. Csak ez a második fele ne lenne, hogy állandóan várni kell. Miért nem derülhet ez ki rögtön? Ahogy Hajni is írta...
Na mindegy, ma elég nyomrult napom van, nincs is kedvem semmihez. Csak este lesz egy kicsit jobb, mert az új cégem ügyeivel fogok foglalkozni, az leköt, szeretem, utána meg már az én drágámmal lehetek. Megnézzük a Megasztárt, az kikapcsol.

Üdv.
A.
gizur
 
 


Hajni,
megnéztem a házat. Nagyon szép lett a tető! Már régóta akartam kérdezni, hogy még mindig nem találtál munkát, vagy most nem is keresel olyan nagy buzgalommal az építkezés miatt?

Cirmike,
én is nagyon álmos vagyok folyamatosan. Szerintem lassan nálam is vágni fogják a dolgot.

Zafír,
Betegálományba jelenleg nem tudok elmenni, de ha januárban elmondom a főnökömnek, és még mindig olyan mocsok módon bánnak velem, mint most, akkor a 12. héttől biztos hogy nem dolgozom tovább. Pedig elvileg szeretnék. De ugye egy multinál dolgozom, és itt csak a szemétkedés a divat. Arra utaznak, hogy kikészítsenek.

Szerintetek babával lehet kapni influenza elleni védőoltást. Én kértem (még akkor nem tudtam, hogy lesz baba), és hétfőn hozzák ide a céghez a szert. Ha Ti nem tudjátok megmondani, úgyis felhívom a dokimat, csak gondoltam hátha.

Szokás szerint figyel a főnököm, úgyhogy majd holnap írok még.

Nata
nata
 
 


Sziasztok!

Nata
én úgy tudom, hogy nem jó a babának, pláne a terhesség elején a védőoltás. Kérdezd meg mindenképp a dokidat, lehet, hogy rosszul tudom.
Viszont akkor nehéz lesz bent kimagyarázni miért nem kell mégse, dehát most ez a legkisebb.
Szerinted hogyan fognak reagálni a főnökeid, ha megmondod nekik?
Ebből a szempontból a közszolgálat tényleg jobb, ott azért senki nem várja el, hogy életem egyetlen értelme a cég legyen. Csak sajnos a fizetés is ezzel arányos.

Hajni,
akkor nem fogtok unatkozni tavaszig. A befóliázás mit jelent? Lesz üveg is az ablakon, vagy az majd csak később?

Anikó,
remélem estére megvígasztalódsz. Pár nap és jobb lesz.

Ma akartam tesztelni, ehelyett lassan kezdhetjük újra a próbálkozást. Hála a dokimnak, különösebb remények nélkül...
Úgy látom a január kollektív kivizsgálós hónap lesz.(hacsak...)

Zafír

Kép
Kép
zafír
 
 


Zafír, remélem hacsak Kép A befóliázás azt jelenti, hogy nem lesznek ablakok, meg tűzfal, így ki kellett találni valamit, hogy ne essen be a hó, meg ne fújjon bent a szél és tudjunk valamit csinálni Kép. Bocsi, én szerintem nagyon hülye vagyok, ugye jól emlékszem, hogy csak a januári időpont miatt vagy elkeseredve. Ne add fel a reményt, januárig még akármi történhet.

Nata, én is úgy gondolom, hogy nem kellene az az oltás, de mindenképpen egyeztess a dokival. Kép A kimagyarázás a legegyszerűbb Kép. Ja, munkát még nem találtam, most jelentkeztem be munkanélküli segélyre. Remélem jövőre már lesz baba, vagy munka. A kettő egyszerre azért nem lenne olyan jó Kép, de el tudnám viselni Kép.
Én szerintem nem fogom észrevenni, ha a babától álmos leszek. Én állandóan álmos vagyok Kép. Főleg, hogy az utóbbi két hétben nem aludtam 6-nál tovább. Vagy a telken dolgozunk vagy a mama hív hajnalban. Aludni akarok!!!

Hajni

Kép

Kép
vkhajni
 
 


Zafír,
a főnökeim valószínűleg le fognak sápadni. Biztos jön majd a kötelező gratuláció, de amúgy szarban lesznek, az biztos. Bár ki tudja. Az utóbbi napokban tényleg minden nap belém kötöttek, lehet, hogy ki akarnak rakni. De nem fog összejönni nekik Kép
Pénteken még egy szóbeli figyelmeztetést is kaptam. Tudjátok miért? Mert kinyomtattam egy grafikont, amin a 3 számjegyből csak 2 látszott. De a file-ban természetesen minden jó volt, és elvileg Ők azt nézik, nem a nyomtatottat. Jó mi?

Hajni,
akkor neked még rosszabb lesz a terhesség eleje. Tényleg ráborulok néha a billentyűzetre. Ma reggel is iszonyat rosszul voltam, pedig ma még fogorvoshoz is mentünk a férjemmel. Utána viszont jobbra fordult a dolog, úgyhogy munkába jövet, még a Mekibe is beültünk reggelizni.

Az oltással kapcsolatban igazatok van, megyek, és hívom a dokimat. Legalább azt is megkérdezem tőle, hogy mikor menjünk UH-ra a jövő héten.

Még egy kérdés: szerintetek melyik az a honlap, ahol a legtöbb mindent lehet olvasni a babavárásról? Én eddig sokat végignéztem, de egyik sem tetszett annyira.

Nata
nata
 
 


Nata,
Micsoda egy cégnél dolgozol....!
Nálunk a cégnél kötelező volt annó beadatni, én már tudtam a babáról, de nem volt publikus. Ezért az üzemorvos asszisztensének, aki más munkákat is végez egyébként és szerencsére mellettem lévő fakkban ült, elárultam, így ő rögtön mondta, hogy nem kaphatok szurit (ő volt egyébként a 3 gyerekes anyuka). Szerintem elég ha az üzemi dokinak szólsz róla, őt kötelezi a titoktartás a főnökök meg úgy tudják majd, hogy neked is beadta.

Anikó,
Sajnálom...
Majd a legközelebbi hónap. Újévi hírnek nagyon jó lesz!!!
Nagyon aranyos lehet a párod, az én férjem nehezen tudja kimutatni, mit is gondol és hogyan éli ő meg.

Zafír,
Jó fej főnököd lehet!
Az orvoshoz járós dolog pedig szerintem sűrűbben is fog majd működni, ha bejelented a pozitív eredményt. Addig amíg hozzá kerültök, kitartás!!!
Jobb minthogy elmenj egy nevesincs dokihoz aki nem tudna segíteni.

Üdv.
Cirmike

Kép
[KépKép
cirmike77
 
 


Sziasztok!

Most már örülök, hogy nem jött össze a baba és nem véletlenül hánytam múlt héten. Kiderült, hogy bélgyulladásom van. Éjjel a falat kapartam, olyan bélgörcseim voltak. Reggel elmentem a körzeti dokihoz, hogy nekem valami nagyon súlyos bajom van. Elötte a párommal megígértettem, hogy minden nap reggel-este meglátogat a kórházban.
Szerencsére kórházról szó sem volt, én nem gondoltam volna, hogy egy nyavalyás vírus ilyet okozhat!
Mindegy, most egy darabig kivonhatom magam a forgalomból, ehetem az erős görcsoldókat (anélkül ki se bírom). Szóval nem tudom mit csinálnék, ha terhes lennék most.
Remélem azért gyorsan regenerálódok, különben ez a hónap kimarad babagyártási szempontból, bár legalább nem leszek depressziós karácsonykor!

Nata,
úgy tűnik rossz passzban vannak mostanában a főnökeid. Dehát már úgysem tart soká, s végül ők járnak rosszul.Hogyan tervezed, meddig fogsz dolgozni?
Beszéltél már a dokiddal?

Cirmike
Igen, elég jó fej a főnököm, de azért neki is vannak nagyon kötekedős napjai.
Mi is arra jutottunk a férjemmel, hogy ez a pár hét már nem számít, fontosabb, hogy jó kézben legyek.
Most a bélgyulladásommal meg úgyis tökmidegy.

Magadról nem is írtál semmit! Ti hogy álltok?

Hajni,
Nem lenne rossz, ha szülés előtt tudnál dolgozni pár hónapot, anyagilag azért sokkal jobban járnátok. Bár gondolom a munkahely nem lenne valami boldog, hogy felvesz, aztán már mész is gyesre, de az már az ő bajuk...
Már értem a fóliázást,de attól akkor még nagyon hideg lesz a házikóban.
Még most is dolgoztok?

Zafír

Kép
Kép
zafír
 
 


Helló!

Zafír, látod minden rosszban van valami jó Kép. Remélem azért hamar átvészeled. A görcsoldókon kívül nem is kaptál más gyógyszert?

A párom tegnap előtt 6-10-ig dolgozott, így tegnap szabadnapja volt és egész nap kint voltunk szüttyögni. Folytattuk a szigetelést, meg a kidudlira csinált valami sapkát fagyálló csemperagasztóból. Tényleg hideg lesz, de majd teszünk be valami fűtés félét.
Különben ez a hónap ugyan olyan lesz mint az előző, mert már megint görcsölget a pocakom, szerintem megint előbb jön meg. Kíváncsi leszek. Lehet hogy el kellene menni dokihoz...

Na, jobbulást neked.

Puszi mindenkinek
Hajni

Kép

Kép
vkhajni
 
 


Sziasztok,

Ma vagyok a 6.cn-on. Vettem tegnap PG53-at. Tegnap este csak kicsit volt kristályos. Ma nagyon...
Szerintem nem mutatja jól a dolgokat. Mindenesetre azért összebújtunk a férjemmel, míg a gyerek aludt ebéd után.
Hátha...rajtunk nem múlik...
Nem mertük a dolgot estére hagyni, mert a párom focizni megy, én tornázi és utána megyünk szaunázni is. Tök hamar el fogunk álmosodi.

Jó hétvégét mindenkinek!

Cirmike

Kép
[KépKép
cirmike77
 
 


Sziasztok!

Cirmike,
Natának is hasonló időben mutatta a peteérést, aztán meg is lett az eredménye... Úgyhogy tessék hinni neki és nem lazsálni! Ahogy mi most Hajnival állunk, kizárásos alapon csak Te produkálhatod a topic következő babáját!
(Meg még majd Anikó)

Hajni,
sajnálom, hogy megint fáj a pocid! Januárban úgyis elmész dokihoz, nem? De még ebből bámi lehet!
Nem kaptam semmilyen gyógyszert a bélgyulladásra, ez engem egy kicsit zavar is. A dokim mindenben a "majd a természet megoldja" elvet követi. Szerinte ez vírus, és elmúlik magától. Remélem igaza lesz. Ma már jobban vagyok, de tartok tőle, hogy ez a hónap teljesen kimarad. Nem is vettem Pg53-at, minek, vírusferőzéses állapotban nem jó teherbe esni, meg most a "próbálkozáshoz" se lenne kedvem.

Szép hétvégét!

Zafír

Kép
Kép
zafír
 
 


Sziasztok!

Látod Zafír, mondtam, hogy mindennek oka van. Azért azt sajnálom, hogy épp ez, jobbulást kívánok!
Nekem tegnap este végül megjött. Hihetetlenül le tudok törni a mensi előtti napokon, és nem csak a baba miatt van ez, a hormonok csúnya játékot űznek velem. Ilyenkor sokkal ingerültebb vagyok, minden hülyeségre bőgni tudnék, totál gáz hangulat. Este megjött, ma már semmi bajom. Jobb is, hogy végül két nappal előbb jött, így legalább két nappal előrébb vagyok. Kép Ahogy Cirmike is írta, itt az új lehetőség!
Most beírtam a kalkulátorokba az időpontjaimat, és az ovulációs kalkulátor 26 napos ciklusidőt számolt, a termékeny időszakomat dec.1 és dec.6 közé teszi. A szülés kalkulátorban viszont dec.8-át írja fogamzásnak. Na melyiknek higgyek? Kép
Épp karácsonyra fog kiderülni, hogy hogy sikerül ez a hónap... Kép
Nekem MaybeBaby-m van, az olyan, mint a PG53, de nekem nem vált be sajnos. Soha nem mutatott még semmi mást a pöttyösön kívül. Az van az útmutatójába írva, hogy evés, ivás, fogmosás, stb. előtt-után 3 órával kell elvégezni, hogy ne befolyásolja semmi. Én reggel csináltam (amíg csináltam, aztán egyszer olyan mérges lettem, hogy behajítottam a sarokba) ébredés után nem sokkal, fogmosás előtt. De soha nem volt páfrány.
Nem tudjátok, vizet sem szabad inni előtte olyan sokáig? Mert akkor ezt napközben én nem is tudnám megcsinálni... Kacsa vagyok, folyton vizet iszom. Meg folyton álmos vagyok. Álmos kacsa. Kép

Cirmike, mi is nagyon szeretünk szaunázni a párommal, de amióta próbálkozunk, csak a ciklus második felében, a terméketlen időszakban engedem, mert sok helyen olvastam, hogy a forróság nem tesz jót a spermáknak. Neked mi a véleményed?

Üdv!
A.
gizur
 
 


Sziasztok!

Én is azt olvastam, hogy a szauna tilos. Bár ha előtte volt az akció, akkor minden ok Kép.

Anikó, én is le szoktam törni, sőt én tipikus menstruáló nő vagyok. Ingerült, fejfájós, álmos. Nem győzök a páromtól bocsánatot kérni, mert már megint csúnyán szóltam.
Úgy bíztam a sikeredben, szomorú vagyok én is hogy megjött neked. De jó felfogás az, hogy így már előrébb vagy Kép. Teccccik.

Hajni

Kép

Kép
vkhajni
 
 


Helló Lányok,

Zafír, köszi a bíztatást igazad legyen!
Bár ma reggel a PG53 semmiféle kristályt nem mutatott csak ovális pacákat, pedig tegnap mindketten láttuk a férjemmel hogy tele volt kristályokkal. Ennyit erről...
Kíváncsi vagyok mit mutat majd délután.(most ebéd előtt elfelejtettem bekenni)
Az sajnos nem tudom, hogy a vízivás mennyire befolyásolja a kristályok kimutatását.
Anikó, nagyon jó neked, hogy olyan sok vizet iszol én alig tudok magamba tukmálni max. egy litert naponta hiába tudom, hogy mennyire fontos lenne.

Kár hogy a szauna tilos, mert nagyon imádjuk. Nem hallottam eddig róla, csak arról, hogy a friss terhes nőknek nem ajánlott.
Én okt.legelején tudtam meg, hogy terhes vagyok az első babánkkal, pont a szauna szezon kezdetén. Végig szaunáztam a terhességemet, igaz mindig csak az alsó padon ültem és csak addig amíg jól esett és utána nem ugrottam be a jéghideg vízbe ahogy szoktuk csak letusoltam vagy hóval dörzsöltem be a karom és lábam.
Akkoriban utánaolvastam ennek a dolognak és a dokim sem ellenezte. Igaz minden terhességi eredményem ok volt.
Szerintem nagyon jót tesz a bőrnek, nagyon ruganyos marad és nem jönnek elő a terhességi csíkok.


Üdv,
Cirmike

Kép
[KépKép
cirmike77
 
 


Sziasztok!

Cirmike, igen a szauna a bőrnek is jót tesz, meg számos jótékony hatása van, nekem pl. volt egy thrombosisom, és az érfalak erősödése, meg a vérkeringés szempontjából is jó. De a spermák nagyon lelassulnak ilyen magas hőtől, épp itt a babanetes rendelőben írta az egyik doki, hogy egy 40 fokos 10 perces fürdő egy hétre garantáltan életképtelen spermákat produkál. Én csak ezért tartok tőle. Amúgy a termál vizeket is imádjuk, sokat jártunk Egerszalókra, de most nem hiszem, hogy ezen a télen fogunk menni. Kép

Hajni, kösz az együttérzést, az a néhány nap tényleg rossz, de már sebajom. Kép
Fura, hogy nem esett vissza most annyira a hőm, mint szokott. A ciklus elején általában 36.4, 36.5 szokott lenni, és 37-re ugrik, mikor kell. De most nem esett vissza csak 36.7-re.
Ma reggel "nyálaztam" Kép és csak foltos volt. Aztán fél óra múlva megint, tele páfránnyal. Ittam vizet, és utána megint megpróbáltam, és olyan üresnek tűnt, mintha a víz lemosná a nyál sűrűségét (remélem értitek Kép), de egy-két folt látszott azért a szélén, és azok páfrányosak voltak. A fene se érti, szerintem nem jó...
Na, azért próbálgatom még, kisérletezgetek. Kép

Puszi!
A.
gizur
 
 


Sziasztok!

Ahogy elnézem a kristályaitokat, ti éjjel nappal akcióztok Kép. Azért nekem nem tűnik túl megbízhatónak ez a módszer, de próba cseresznye Kép.

Nekünk meg már be van fóliázva az egész házikó, meg van fóliaajtónk is bi-bi Kép.

Anikó, örülök, hogy már minden rendben a lelkeddel. Érdekes, hogy hogy el tud múlni egy pár nap után a menzis szomorúság, pedig én is minden ciklus végén azt hiszem, hogy soha nem leszek megint boldog Kép.
Különben ma nagyon jó kedvem van. Kép Meglesz még ennek a bőjtje Kép. De nem baj, csak az a lényeg, hogy van fóliaajtó és be is lehet zárni Kép.

Na jó, hagylak titeket

Fóliaajtós Hajni

Kép

Kép
vkhajni
 
 


Sziasztok!

Ez a forró fürdő dolog meglepett, a párom minden este áztataja magát a meleg vízben. Lehet, hogy ez a baj? Utál zuhanyozni, de majd megkörnyékezem ezzel..

Hajni, gratula a fóliajtóhoz! Amióta nyomon követjük az építkezést, annyit haladtatok!

Én is mindig úgy érzem, ha megjön,hogy kész, én többé már sose leszek jókedvű, és nem udok hinni abban, hogy egy szép nap nekünk is sikerül.
De szerencsére ez 3-4 nap, aztán ... kezdődik minden elölről.

Nekünk ez a hónap kimarad, most már biztos, mert nagyon lassan gyógyulok, pedig már akciznunk kellene. Érdekes, annyira nem bánom, elfáradtam az utóbbi pár hónapban a nagy reménykedésben, ráfér az idegrendszeremre egy kis pihenő.
Most teljes erőmből csak Nektek fogok szorítani!
Na meg kezdődnek a vizsgáim.

Most adventi koszsorút és díszeket csinálok, nagyon élvezem.

Puszi mindenkinek!

Zafír

Kép
Kép
zafír
 
 


Helló!

Zafír, szerintem jól teszed, hogy kikapcsolódsz egy picit. Nekem is ezt kellene tenni, bár én már tudom, hogy ez sem a mi hónapunk, de azért mindig bizakodom. Szerintem én akkor is bizakodnék, ha a párom egész hónapban nem lett volna itthon. Kép. Én ilyen őrült nőszemély vagyok. Bár a múltkor azon gondolkodtam, hogy lehet, hogy én még nem is igazán akarom a babát. Szóval idönként eszembe jut, hogy akkor elmúlik az, hogy akkor és azt csinálok amit és amikor akarok, még kevesebb szeretetet és figyelmet kapnék, mert mindenki a babával foglalkozna, meg ilyenek. Máskor meg már a kezemben szeretném tartani és ölelgetni, foglalkozni vele. Szerintetek megőrültem? Bár az esküvő előtt is így voltam, hogy túl korai még, de azóta sem bántam meg, bár nem tudhatom mi lesz 10 év múlva Kép.
Szóval csak annyit akartam írni, hogy gyógyulj meg nagyon hamar, és irány az ágyikó Kép

Na jó, abbahagyom, mert ez kb annyira érdekel benneteket, mint a fóliaajtó Kép.

Puszi
Hajni

Kép

Kép
vkhajni
 
 


Sziasztok!

Jó kis fóliaajtó, de szuper! Kép
Zafír, sajnálom, hogy kiesik ez a hónap nektek, de azért bevallom a negatív napjaimon nekem is megfordult a fejemben, hogy nem fogok ebben a hónapban se számolgatni, se hőt mérni, semmit, mert kell a lelkemnek egy kis pihenés, és ha megint nem sikerül, akkor pont karácsonykor leszek paff, stb. De persze ez már elmúlt... Kép
Ti meg jövőre újult erővel, egészségesen foghattok bele megint.

Én most egy fogorvost beiktatok.

Idemásolom a cikket a rendelőből, és bocsi, mert egy kicsit más adatokat írtam.
<<Apró, de nem lényegtelen dolgok: a férjnek tilos a szűk alsónemű és nadrág (pl. szűk farmer), merthogy a herék nem véletlenül vannak testen kívül: kell nekik a hűvösebb. A 37 fok körül tartott spermiumok mozgása károsodik, márpedig ez egy maratoni futóverseny az ő számukra.
Tilos a forró fürdő is: a szokásos 42-45 fokos vízben elég negyed órát eltölteni és legalább egy hétre mozgásképtelen spermiumokat találunk.>>

Tegnap este én is adventi koszorút csináltam, meg előkészítettem pár dolgot a lakásdíszek elkészítéséhez. Kicsit félek, hogy az ablakba lógatott díszek a macskáinknak (2 van) is tetszeni fognak. Kép

Üdv.
A.
gizur
 
 


Szia Hajni!

Először is: légyszi ne fogd vissza magad, én szeretem olvasni, amiket írsz és érdekel! Még a fóliajtó is! Kép
(Ez egy történelmi jelentőségű üzenet lesz: egy hónap után végre rájöttem, hogy hogyan kell Kép-okat csinálni! Nagyon gyors a felfogásom.)
Szerintem tök normális, hogy néha bizonytalan vagy, akarod-e a babát. Az ember mindig tart kicsit az ismeretlentől..Nekem már nincs hova halogatni a dolgot, de néha én is elbizonytalanodom. Pl. ha a barátnőm babája vígasztalhatatlanul zokog, és semmi se jó neki... vagy nézem a barátnőm feljegyzéseit: (mindig felírja mettől-meddig evett a baba) éjfél, hajnali kettő, ötóra... Volt, hogy éjjel felébredtem, hogy de jó, hogy átaludhatom az éjszakát.
De azért az esetek 90%-ban nem így gondolom, és biztos, hogy Te se!
De majd "boldog" anyukaként is néha fogunk itt panaszkodni egymásnak, az biztos!

Köszi a jókivánságot, már egész jól vagyok, de még mindig nem tökéletes. Igyekszem sokat pihenni.

Ma nem dolgoztok a házikón?

Zafír Kép

Kép
Kép
zafír
 
 


Zafír, köszönöm szépen ez nagyon jól esett. Ma iszonyatos napom van. Mindent elrontok, és egész nap sírok, és mindenért magamat okolom. Itt mindenki annyira szeretne babát, hogy azt hittem én vagyok a kakukktojás és nem is vagyok ide tartozó Kép
Örülök, hogy sikerült megtalálni a vigyorgókat Kép.
Nem tudom, hogy megyünk e a telekre, az attól függ a párom mikor ér haza. Ha időben akkor igen. Majd este megmondom.
Pihizz tényleg nagyon sokat, hogy legyen ereje a szervezetednek legyőzni azokat a fárnya bigyókat Kép.

Kívánok mindenkinek jobb napot
Puszi
Hajni

Kép

Kép
vkhajni
 
 


Zafír,
sajnálom, hogy beteg lettél. Kúráld ki magad gyorsan!
Úgy tervezem, hogy január második hetében fogom elmondani a főnökeimnek a nagy hírt, és attól függően fogom abbahagyni a munkát, hogy éppen milyen állapotok uralkodnak a munkahelyemen. Ha ugyanilyen elmebeteg dolgok történnek, mint most, akkor azonnal. Régebben foglalkoztam azzal, hogy de akkor csak 75%-os fizut kapok, most már ez nem érdekel.

Anikó,
én a PG53-at általában délután használtam, amikor hazaértem a munkából, vagy este. Közvetlen evés után nem próbáltam, de ha már mondjuk eltelt egy fél óra, akkor simán. Nekem mindig jó eredményt mutatott (a tapasztalatok alapján) Kép És szerintem a víz sem befolyásolja, én is kacsa vagyok....

Cirmike,
Nekem kb. a 7-8. ciklusnapon jöhetett össze a baba.

Hajni,
szupi, hogy már van fóliaajtótok. Kép
Amúgy nekem is vannak olyan érzéseim, hogy "biztos akarom én ezt a babát?". Totál be vagyok szarva a gondolattól, hogy egy életért leszek felelős, és az enyém (a mienk) háttérbe fog szorulni. De a barátnőm azt mondta, hogy ez természetes. Remélem igaza van.

Csütörtökön délben megyünk orvoshoz UH-ra. Ha jól látni mindent, akkor videókazira is felvetetjük, és akkor a hétvégén elmondjuk a szülőknek. Már jó lenne, mert elég nehezen tudom kimagyarázni, hogy miért vagyok állandóan rosszul.

Megyek dolgozni. Sziasztok!

Nata
nata
 
 


Nata, olyan jó, hogy te is bíztatsz, már kezdem elhinni, hogy nem is vagyok olyan dilinyós. Remélem délutánra jobbul a n apom mert, nem szeretném ilyen kedvvel várni haza a páromat.

Olyan kíváncsi vagyok mit mondanak a szülők Kép Ugye beszámolsz róla? Akkor január végétől nem is fogunk hallani felőled Kép Mondd azt hogy kitalálsz valamit, hogy értesüljünk mindenről!!!

Hajni

Kép

Kép
vkhajni
 
 


Sziasztok!

Nata, olyan klassz, hogy már itt is a 8. hét. Kép Nagyon kiváncsi vagyok, hogy most többet látsz-e az ultrahangon. Ugye most már bemegy Veled a férjed? Igazad van, ha stresszben nem dolgozol tovább, ez semmiképp nem jó a babának.
Nem akartok otthonra netet? Egész nap otthon, egyedűl..KépViccen kívűl, nekem most nagyon sokat számít, hogy van. (igaz a tanulásnak nem tesz jót)

Hajni,
Miért vagy ma olyan rossz kedvű?

Anikó,
előbb egyszerre írtunk. Köszi az infókat! A férjem tegnap szomorúan, de megígérte, hogy áttér a zuhanyozásra januártól. Lehet, hogy csak ennyi a baj? De jó lenne!
Két cicátok van? Az jó előképzés a gyerekhez! Anyósoméknak van, és egyelőre teljesen "unoka" szerepben. Amgy meg még a karácsonyfát is félteni kell tőle...

Úgy tűnik most van peteérésem, Kép.. ilyen hülyeségek járnak a fejemben, hogy lehet pont most sikerült volna... De nagyon sok rosszat olvastam a korai terhesség alatti vírusfertőzésekről.
Szerintetek?

Zafír

Kép
Kép
zafír
 
 


Nem tudom mitől van ilyen rossz kedvem. Egyszerűen így keltem és nem tudom megjavítani.
Szerintem nagyon jól teszed, hogy kivárod míg meggyógyulsz. Minek a felesleges kockázat? Szerintem nem ezen az egy hónapon fog múlni. Úgy szeretnék ilyenkor orvos lenni és megalapozott tanácsot adni. Kép De most csak azt tudom mondani, hogy hallgass a szívedre Kép

Hajni

Kép

Kép
vkhajni
 
 


Zafír, szerintem mindenképp várd ki a gyógyulás végét, emiatt nem érdemes kapkodni. Ha most esnél teherbe, és a gyógyszerek miatt lenne valami probléma a gyerkőccel, akár a terhesség alatt, akár a szülés után, az sokkal-sokkal rosszabb lenne, mint most várni egy hónapot. Persze tudom, hogy ilyenkor egy nap is sok, nemhogy egy egész hónap, de ez fontos.
Az én párom azért továbbra is fürdik, de nem forró, hanem épphogy meleg vízben, ezért általában nem is áztatja magát olyan sokáig. Hamar kihül az amúgy sem túl meleg víz. Azért sajnálom szegényt, reggelente én még a jó forró fürdővízben is képes vagyok vacogni. Kép
A két cicánkat imádom, mindkettőt az utcáról cipeltem haza, a nagyobbikat tavaly tavasszal, ő most másfél éves, a kicsit egy hónapja, ő most olyan 5 hónapos lehet. Ja, igen, a fát is féltem. Tavaly nem is volt fánk, mert akkor még egy garzonban laktunk, és nem is tudtam volna elzárni a cicát, kölyök volt még, és szörnyű rossz, de amúgy is elutaztunk karácsonykor Berlinbe a párom apukájához, így felesleges lett volna, hogy ott álljon a fa.
Most viszont a nagy (Mici bácsi) egész nap kint van, este meg figyelünk rájuk. De a kicsi (Bodza) az bajos, ő még alig merészkedik ki a kertbe is, napközben bent van a házban, szerencsére elég jó gyerek, nem szed szét semmit. Csak a kutya miatt (merthogy az is van, nyáron vettem, mostmár 7 hónapos németjuhász) még nagyon óvatos, mert nem bántja ugyan a blöki, de a méretbeli különbségek miatt egy hevesebb mozdulattól azért még betojik. Kép
Abból meg van bőven, mert Madzag nagyon szeretne játszani a kiscicával. Tanítom rá, hogy óvatosan szabad. Kép

Veszek majd nyálmintát több időben is, kíváncsi vagyok miket fog mutatni.

Amúgy nekem is eszembe szokott jutni néha, hogy milyen más lesz majd az életem egy gyerkőccel, én leginkább a pihenés miatt tudok aggódni, mert oltári álomszuszék vagyok, ha nem tudom kipihenni magam, szörnyű mufurc tudok lenni. Kép Meg a felelősség, amit Nata írt!
De az állatok nagyszerűen hozzászoktatnak ezekhez, külön rendszert vezetnek az életembe. Nyaralás, utazások, vagy csak egy-két napos távolmaradás, kutyasuli, bele kell kalkulálni... Nekem gyerekkoromban mindig volt valami állatom, kutyám több is, de az más volt, mert akkor rólam a szüleim gondoskodtak. Most viszont a magam önálló életébe kellett beleszőnöm, és asszem egész jól megy. Kép
Hát ilyen a mi kis (egyenlőre) 5 tagú családunk. Kép

Szussz.
A.
gizur
 
 


Anikó, nekünk is van ám kutyuskánk. Vagyis anyuéknak egy németjuház (3) nekünk meg egy tacskó (12). A tacskó, Picúr a neve, a páromé volt, és nekem egyátalán nem rendezte át az életem. Ha éhes volt akkor mindig zörgött a tájával, bár általában volt előtte kaja, ha meg a vizes edénye ürült ki, akkor hozta a szobába, hogy tegyek bele neki inni, ha meg le akart menni akkor ott ugrált az ajtó előtt. A naggyal, Stone a hivatalos neve, én is elkezdtem iskolába járni, de annyira makacs, hogy mikor már elérte a normális méretét nem tudtam vele mit kezdeni. Olyanokat csinált, hogyha megunta a dolgot, hogy lefeküdt és egészen addig nem állt fel, míg le nem vettem róla a pórázt. El tudjátok képzelni az én 45 kg-omat, szemben egy 60 kg-os kutyával. A fél iskola rajtam nevetett. Pedig nagyon okos, ha mondom neki, hogy ülsz, már nyomja is fel a hátsóját, hogy le ne tudjam nyomni. Egyedül akkor fogad szót mikor megyünk sétálni és míg ráadom a pórázt leültetem Kép. Szerintem ő zsarnok volt előző életében Kép.

Ja, különben csak azt akartam írni,hogy tettem fel új kidudlis-tetős képet. Ehhez képest elég sokat írtam. De ha egyszer elkezdek a kutyuskákról beszélni nem tudom abbahagyni, úgy imádom őket Kép.

Ugye tudjátok, hogy a cicák és a kismamák nem igazán illenek össze. Nagyon vigyázz, nehogy elkapj valamit tőlük.

Puszi
Hajni

Kép

Kép
vkhajni
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: