Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
A lombikprogram révén 31 évesen válhattam apává. Feleségemmel már évek óta vártuk, hogy gyermekünk lehessen. Aztán elmentünk a Kaáli Intézetbe és 2 év - lelki és anyagi megpróbáltatásai - után 3-as IKREINK születtek.
Boldogok vagyunk és mindneki egészséges. De tudjuk a lelki és idegi akadályok leküzdésén túl volt még néhány fal elõttünk.
Bár a beültetés ingyenes, de az addig elvezetõ út költséges.
Bár minden áron gyereket akartunk mikor megtudtuk, hogy 3-an is lehetnek - a veszélyek és a várható anyagi terhektõl megrettenve - azért dilema elé kerültünk: merjük-e vállalni?
Most Mi szeretnénk segíteni.
Ha van olyan probléma amit érdemes megosztani a többiekkel, akkor mondjátok el. Ha tudnátok megoldási javaslatokat is tenni az még jobb lenne.
Pl.: legyenek olcsóbbak a jó minõségû fogamzásgátlók is, hogy aki nem tudja csak a gyengébbet megfizetni, nehogy utána a lombik legyen az egyetlen lehetõsége.
Már a parlament tavaly egy könnyitést tett: az iker szülések esetén a GYES nem 3, hanem 6 évig jár és DUPLA GYES-t kapnak az iker szülõk.
Szóval várjuk a javaslataitokat, hogy átalakítsuk a szükséges törvényeket, rendelkezéseket, hogy javítsuk a szakirányú képzést, vagy a felvilágosítást.
Nem lehetünk telhetetlenek, de igenis kell hogy megfogalmazzuk céljainkat, módosítási javaslatainkat, igényeinket.
Várjuk ötleteiteket a topicon, vagy közvetlenül a progressive@agria.hu email címre.
torvenyhozo
 
 


Legyünk részesei a törvényalkotói munkának, hátha figyelembe veszik javaslatainkat, s a szükséges költségvetési fedezet is rendelkezésre áll majd.
Küldj minél több jó ötletet, ha tudod hogyan lehetne a magyarországi párok több mint 10%-nak segíteni, hogy könyebben, "olcsóbban", kevesebb megpróbáltatás révén lehessen gyermekük.
torvenyhozo
 
 


Gratulálok a kisbabákhoz! Nagyon szerencsések vagytok!
Erre a mondatodra tudsz valami bizonyítékot adni :".: legyenek olcsóbbak a jó minõségû fogamzásgátlók is, hogy aki nem tudja csak a gyengébbet megfizetni, nehogy utána a lombik legyen az egyetlen lehetõsége. " Ugyanis itt a neten volt egy vitám a babanet nõgyógyászával aki a fogamzásgátlókat dicsõítette hogy mennyire fantasztikusak, hogy több ember életét mentették meg mint az antibiotikumok! stb. Én szerintem ez nem így van, nekem és pár barátnõmnek a szedés abbahagyása után fél évig meg se jött.. De szerencsére aztán terhes lettem és van egy 7 hónapos kislányom. De megfogadtam soha nem fogok fogamzásgátlót szedni. Nektek is hasonló a véleményetek?
Írj kérlek!
Lombikhoz -hála Isten nem tudok hozzászólni. Köszi
rbogi
 
 

 
 

Sziasztok!

Nekem viszont más a véleményem a fogamzásgátlóról, bár tudom, hogy ez topic nem errõl szól, de nem bírom megállni.Kép

Én 6 évig szedtem, és nem drágát, hanem az egyik legolcsóbbat, a Tri-regolt, mert nekem az vált be. Soha semmilyen mellékhatása nem volt, és miután abbahagytam, 3 hónap múlva állapotos lettem. De addig is teljesen normálisan megjött a vérzésem, semmi probléma nem volt. Én is tartottam tõle, hogy túl sokáig szedtem, és nehéz lesz összehozni a babát, de nem kellett sokáig várni rá. És hogy nem én vagyok az egyedüli eset, az is bizonyítja, hogy utánam még 2 barátnõm is így járt, mindkettõ évekig szedett fogamzásgátlót, és a utána a 3. hónapban már megfogant a babájuk.

Szóval nem hiszem, hogy mindent a tablettára lehet kenni! Tudom, hogy minden ember más és más, de nekem bevált, és rajtam kívül még nagyon sokaknak. Bár nekem elõtte is rendszeres volt a ciklusom, és utána is az lett.

És még annyit, hogy nem biztos, hogy ami olcsó, az nem jó! Mert a Tri-regol a mai napig is egy jó gyógyszer, azért olcsóbb, mert magyar, és nincs reklámja. Pár hónapja pont errõl írt Erazmusz a topicjában, esetleg keressétek vissza. Az volt a lényege, hogy nem kell a drága reklámot megfizetni az árában, és szinte az egyetlen fogamzásgátló, ami nem sorvasztja el a méh nyálkahártyáját. (Bár lehet, hogy pontatlanul fogalmaztam.)

ZsoltKép BogiKép

Gratulálok a kisbabáitokhoz!Kép

Lina
Lina
 


Nekünkis lombikk babánk van mi is a Kaáliba jártunk.Mirekiderült a problémánk sok idöbe és pénzbe került.A vizsgálatok lehetnének olcsobak mert nem mindegyi korházba tudják megoldani,hogy ellvégezék a vizsgálatokat ezért külön fel kell Pestre utazni.A vizsgálatok egy részét is támogathatná a TB nem csak a beültetést.Nekünk egy babánk lett. Márti
Névtelen
 


Kedves Zsolt!

Gratulálok én is! A párodnak sem lehet könnyû!

A GYES azt hiszem piszokul kevés. HA megduplázzák, akkor is. Azt nem értem, hogy ikrek esetén a GYES 6 évig jár. És akkor ki jár oviba? És mi van azokkal, akik - mint én is - 15 hónap különbséggel, tehát még GYES-határon belül nevelem a gyerekeimet? Nekem miért nem dupláznak? Mert amit az egyik kinõ, azt hordhatja a másik? Ez sajnos nem csak ikres probléma. Igaz, nekem szerencsém van, nem panaszkodhatok. GYED-en vagyok és ráadásul most netto a brutto. De még ez is kevés.
Márti!
Én azt hittem, mindent támogat a TB a-z-ig! Ez most döbbentett! Akkor miért hallani arról, hogy az elsõ x próbálkozás ingyenes? Utána a beültetésért is fizetni kell?

Sok sikert Törvényhozó!

Solya
solya
 
 


Solya!

A tb tényleg fizeti az 5 beültetést de az egyéb kölcségeket nem igazán,nem beszélve a hormon kezelésörl ami egy vagyonba kerül.

Márti
Névtelen
 


Sziasztok!

Egy kis segítség kéne!
Van egy barátnõm, akinek elsõ lombikos beültetés után mindhárom embrió megmaradt, vagyis per pillanat hármas ikrekkel terhes (3 hete volt a beültetés).
A dokija felvetette neki a kérdést, hogy megtartja-e mindhármat, vagy egyet elvegyenek és kettõt meghagyjanak. Segítsetek! Szerintetek mit tegyen? Mennyivel jobbak az életesélyeik az ikreknek a hármasikrekhez képest??? Szíve szerint mindhármat megtartaná, de mivel annyi mindenen kellett már keresztül menniük, hogy lehessenek babáik, "biztosra akarnak menni", és azt szeretnék, higy a megmaradó babáknak a lehetõ legjobbak legyenek az esélyeik az élethez.
Ti mit tennétek?
Elõre is köszi, ha megírjátok a véleményeteket!


tanita
tanita
 


Ezt a dilemmát én is átéltem. Neki kell eldöntenie, hogy mit tesz. Én megtartottam, és láttam több pozítiv példát is sikeresen kihordott (33-36 hétig) hármasterhességre. Én 31 hétig bírtam. Egészségesen meg is születtek, de utána egyikük egy, az osztályon kapott fertõzés miatt meghalt. Ez persze bármelyik koraszülöttel megtörténhet. (Aznap hat vagy nyolc koraszülött kisbaba halt meg ebben a fertõzésbe). De hármasterhességnél biztos a koraszülés. Most már tudom, hogy a megmaradt gyerekek egészsége is hajszálon múlott. Ha most lennék a beültetés elõtt, 1000% hogy nem engednék három embriót beültetni. De amikor a három pici szív pulzált bennem, nem tudtam volna egyiktõl sem megválni.
Molnárka
molnárka
 
 


Köszi, hogy leírtátok a véleményeteket!
Hát... mindenesetre elég nehéz döntés. Jó, hogy nem nekem kell meghoznom... Tényleg nem tudnám, mit tegyek...
tanita
 


tanita!
közeli ismerõs hármaskái elmúltak 2 évesek. Makkegészségek. 35 hétre születtek, az igaz, de csak egyikük volt 2 kiló alatt(1950 g). Eme picurka 4 hét múlva hagyhatta el a kórházat, a "nagyok"10 nap múlva otthon voltak.
El nem tudná képzelni, hogy bármelyikük is ne lenne...
Névtelen
 


Sziasztok!

Névtelen, és Solya!

Mi a Budai Meddõségi Kp.-ba járunk. Ott minden vizsgálat, vérvétel az elsõ 5 lombiknál igyenes, "csak" az injekciókat kell fizetni, ami viszont mint más meddõségi kp.-ban is nagyon drága, akár 150-200 ezer Ft. is lehet, vagy lehet még több is. Nekünk eddig 2 lombik volt. Elõször 3, majd 2 babát ültettek be. Sajnos egyikük sem tapadt meg. Ha lehetne, akkor én szeretném, hogy még több babát ültessenek be, de mivel még aránylag fiatal vagyok (28 éves), így max. 3-at ültetnek be. És ha megmaradna egyszer mind a 3 baba, én nem hiszem, hogy el tudnám vetetni bármelyiket is. Most várjuk hogy kezdhessük a 3. lombikprogramot, eddig 350 ezerbe voltak a szurik. Szorítsatok értünk.

Mindannyiótoknak gratulálok a babákhoz.

Törvényhozó: az lenne még jó, ha nem 5, hanem több lombik próbálkozás lenne ingyenes a beültetés szempontjából. Mert a stimulálás pénzbe kerül most is, de ha több "ingyenes" próbálkozás lenne, az nagyon jó lenne, mert sokszor kevés az 5 alkalommal való támogatás (sajnos).

Babaváró
Babaváró
 


Nekem az egyik ismerõsom volt hasonló helyzetben. 8 év után 3 tapadt meg a lombikból. De õ, nem igazán tudom miért, de úgy döntött hogy redukáltatja. a 16. héten. A legfölsõ babába adtak egy szurit és meghalt. De benn maradt és elpapírosodik. Szerintem borzasztó.
Én megtartottam volna mind a 3-at, ha valami nagyon-nagyon komoly orvosi indoka nincs...De minden esetre iszonyú nehéz a döntés....
rbogi
 
 


Kedves hármasikres problémázók!
Az a helyzet, hogy akiknek 3 beültetett petesejt is megtapad, és szive szerint megtartaná mind a hármat, az tartsa meg. A nagy számok statisztikai törvénye azt mutatja, hogy hármas ikrek esetén a redukció (egy magzat elpusztítása) ugyanakkora rizikót jelent, mint a megtartása. Ugyanis a redukció közben fertõzõdhet a többi magzat is, és meghalhatnak mind a hárman. De ha megtartják mind a hármat, akkor a koraszülés miatt halhatnak meg mind a hárman. a rizikó nagysága azonos.
Ha négyet ültetnek be, és mind a négy megtapad, akkor már nagyobb a négy megtartásának rizikója a kiviselés szempontjából, mint a redukciónak. Tehát a négybõl minden képpen javasolt redukálni kettõre, mert így jobbak az esélyek. Ez az oka, hogy ma már általában nem ültetnek be 3-nál többet.

Rbogi!
Nem a babanet nõgyógyászával vitatkoztál, hanem a Délpesti Kórház nõgyógyászati osztályának osztályveztetõjével, aki ügyeletben írogat nektek "okos" dolgokat. ímint ahogy én se bagyok a babanet nõgyógyásza, csak hobbiból töltöm fél éjszakámat azzal, hogy válaszolgassak a kérdéseitekre.

Üdvözlettel
Erazmusz

Üdvözlettel
Erazmusz
Erazmusz (erazmusz)
 


Kedves Erazmusz!

Ezt nem tudtam szó nélkül megállni, bár eléggé off!

Szerintem mindkettõtöknek köszönettel tartozunk azért, hogy segítetek, és csak szerencse, hogy két eltérõ véleményen lévõ orvoshoz van SZERENCSÉNK!

Szóval köszönet Erazmusznak és Csákány M. Györgynek is, amiért akár éjszaka is a MI problémáinkkal foglalkozik. (Akkor is ha ügyeletben. Mások ott sem.)

Solya
solya
 
 


Babaváró!

Akármilyen gonoszul is hangzik, hidd el, nem csak anyagi okai vannak, hogy "csak" 5 beültetés van ingyen. Ez is több, mint néhány évvel ezelõtt, sõt újabban még egy testvért is támogatnak. DE: hidd el, a természet tudja, hogy mit csinál! Az a nõ, akinek sem a hormonkezelések, sem a mesterséges megterm., sem a lombik nem elég ahhoz, hogy terhes maradjon, annak valami oka van. Akármilyen durván is hangzik ez, és akármennyire nem vígasztal ez senkit, akinek minden vágya egy baba, ha valakinek ennyire nem akar összejönni, ott nem szabad a végtelenségig "megerõszakolni" a természetet. Ismerek olyat, akinek 3.-ra "sikerült" és sérült lombikos babája van. 3-at ültettek be, egy felszívódott, egy meghalt pár nappal a születése után és egy maradt meg, de olyan halmozottan sérült, genetikai problémával (anyai ágon örökölhetõ, recesszív) plusz a koraszülöttség miatti központi idegrendszeri sérülésekkel, hogy hidd el, az egész család élete tönkre van vágva.
(Abba már nem is akarok belemenni, hogy mennyi pénzbe kerül egy ilyen baba "összehozása", majd az élete végéig tartó kezelése, ellátása.) Sajnos van olyan nõ, aki nem képes egészséges utódot a világra hozni, és ebbe muszáj lenne beletörõdnie, mert megbosszulhatja magát a beavatkozás.

Tudom, hogy a lombikra várók a legkevésbé sem az ilyen típusú hozzászólásokra vágynak, de anélkül, hogy bárkit is szándékomban állna megbántani, úgy érzem, ez is hozzátartozik a "lombik gondokhoz", ami a topic címe is.
rjuli
 
 


Viszont van olyan asszony, akinek a 13. lombik lett sikeres, 49 éves korában. Akkor lett boldog anya, egészséges babával!

Üdvözlettel
Erazmusz
Erazmusz (erazmusz)
 


És fiatal nõ spontán fogant babája is lehet súlyosan károsodott.
Erazmusz (erazmusz)
 


Persze, hogy lehet, mindent nem lehet megtenni a sérültség megelõzésére. Ha viszont nem megyünk el a végsõkig a természet ellen, akkor már valamit tettünk érte.
A 49 éves anya pedig igencsak önzõ, hiszen fel is kell nevelni azt a gyereket, nem csak megszülni. Milyen érzés lehet a gyereknek, hogy a játszótértõl kezdve az iskolás társakig mindenki a nagymamájának nézi az anyukát?Nyugdíjból fogja vajon az érettségire, nyelvvizsgára, jogosítványra, felvételire, az egyetem tandíjára valót elõteremteni? Arról nem is szólva, hogy milyen fiatalon teszi majd árvává a gyerekét. Jó eséllyel még a diplomája sem lesz meg a gyerekének, amikor már önellátásra és felnõtt életre kényszeríti. Az esküvõ, unoka-érkezés örömeit-gondjait pedig végképp egyedül kell megoldania. Engem senki nem tud meggyõzni arról, hogy ez egészséges.
Ahogy az egyik embernek be kell látnia, hogy nem lesz belõle olimpiai bajnok vagy tudós, úgy a másiknak adott esetben -akármilyen fájdalmas is- el kell fogadnia a tényt, hogy nem alkalmas saját gyermek nemzésére, kihordására, stb.
Én inkább nevelnék örökbefogadott gyereket úgy, hogy átlagos esetben (úgy értem, hogy betegség, baleset nem szól közbe) végigkísérem õt az élet elsõ nehézségein, mint minden áron egy vér szerinti gyereket, akinek rengeteg fájdalmat fog okozni ez a helyzet.
rjuli
 
 


Kedves Rjuli! Nálunk a férjemmel van gond, igy spontán nincs esély a babára. Ha nem elég az 5 alkalom, akkor is kell probálkoznunk (remélem erre nem kerül sor) mert tudom ha nem adjuk fel sikerülni fog!!

Karmen
karmen
 


Karmen!

Erre is csak ugyanazt tudom mondani: meg kell kapnia az esélyt mindenkinek, de -és ez csak az én véleményem- nem szabad mindenáron. Ha van alkalmas hímivarsejt, akkor nyilván össze is fog jönni, de ha életképtelen vagy genetikailag hibás sejteket "kényszerítenek" megtermékenyítésre, annak nyilván lehetnek hátrányai is.
Amiket korábban írtam, azokat mindkét nemre ugyanúgy gondolom, bár gyakrabban hallani meddõ nõkrõl, mint férfiakról. Azt is tudom, hogy az arányuk kb. egyforma, csak a hiúságuk miatt nem beszélnek róla a férfiak.
Szóval minden babaváró családnak sikeres "projectet" kívánok, távol álljon tõlem, hogy bárkitõl is elvitassam a vér szerinti gyerek iránti vágyát, mindössze az ezzel kapcsolatos kételyeimnek adtam hangot.
rjuli
 
 


Juli!
A 49 éves nõ is szült, tehát alkalmas a gyermek nemzésére, kihordására nem? Kitudja mi volt az oka, miért nem kérdeztél rá erre? Még az is lehet, hogy évekig tartó
gyulladása(gyulladásuk) volt, az orvosok nem ismerték fel csak már néhány év(tized) múlva, elvesztegetett éveket miattuk, vagy sokára gyógyították meg, vagy megszûnt a gyulladás. Voltak már csodák, lehet akármi az oka, nem is ismerjük a történetet. Vagy inkább pszichés okai lehettek, hogy nem sikerült csak a 13. lombik, ha amúgy minden rendben volt velük. Nagyon sok feltételnek teljesülnie kell, ahhoz hogy egészséges gyerek megfoganjon, majd
megszülessen, biztosan volt oka, hogy olyan sokáig nem sikerült nekik. De én csak találgatok, majd Erazmusz elmeséli mi volt az oka. Ha nem tudjuk, hogy mi, és a nõ-férfi teljesen rendben volt, akkor tuti, hogy pszichés ok, pl. görcsösen akarták, vagy mély, belsõ félelme volt valamitõl a nõnek.
A 49 éves anya önzõ? Szerinted. Persze, hogy késõbb nem aktívan dolgozva nehezebb pl. az iskoláztatáshoz szükséges feltételeket biztosítani a gyereknek, de az anya a 49 évébõl jó pár évig (akár 20-25) félre is tudott tenni elõtte(+apa is), hogy késõbb ne legyenek anyagi gondjai a gyereknek, elõre tervezve. Persze a lombik elég költséges, fõleg az 5.után, de szerintem még akkor is félre lehet tenni, a 25 év azért elég sok.
Fogadja el bárki is azt a tényt, hogy nem lehet gyereke? Ezt senki sem tudja elfogadni, max. azok a karrieristák, akiknek csak a pénz, utazás,munka stb számít.(Én is munkamániás voltam, amíg ki nem derült, hogy nehezebb lesz a baba összehozása...)
Azért a vér szava sokat jelent, belõled, férjedbõl egy kicsi, és az õseidbõl is, nem semmi a vérvonal! Én is tovább fogom vinni, bármi áron is...Kép
És a hasonlatod kicsit sántikál...(az olimpia-tudós)

Sima szülésed volt, és gyorsan össze is jött a gyerek, igaz? Teljesen más egy azonnal teherbeesõ-szülõ nõ érzései, mint akinek nagysokára sikerül.

Életképtelen vagy genetikailag hibás sejteket nem hiszem, hogy "kényszerítenek" megtermékenyítésre, mivel a 99%-os ilyen irányú szûrése a szervezetnek mûködik, beágyazódás sincs ekkor, és ez ugyanúgy igaz spontán fogamzás esetén is! A 99% ígyis-úgyis annyi, azt nem lehet befolyásolni. Hát igen, az 1%-ra mindenkinél megvan a lehetõség!
Bemásolom ide, hogy milyen szûrõmechanizmusokon kell átesni a sejteknek:

"Ahhoz, hogy valaki megszülessen, 3 szûrõmechanizmuson kell túljutni:
1. Fogamzás elõtti kiválasztódás: A petesejt képes kiválasztani a számára legmegfelelõbb spermiumot. Ahhoz, hogy ez bekövetkezzék, több 10000 spermium együttes jelenlétére van szükség. Az ivarsejtek találkozásakor nem mindig következik be fogamzás!"
Igaz, ez az 1.pont kiesik a lombiknál.
DE:
"2.Az anyai szervezet GENETIKAI és/vagy immunológiai szempontok alapján elutasíthatja a megtermékenyített petesejt beágyazódását.A vérzés néhány napig kimaradhat,a terhességi teszt is pozitívvá válhat, mégis a zigóta menstruáció formájában kilökõdik.
3.Születés elõtti szelekció: Egyet jelent a spontán vetéléssel.
Ez a 3 szelekciós mechanizmus olyan kiválóan mûködik, hogy a veleszületett rendellenességek döntõ többségét kivédi. A spontán vetélés nem mindig tragédia, de az esetek egy részében megelõzhetõ, máskor viszont természetes élettani folyamatok áldásos következménye. Ez utóbbit csak akkor jelenthetjük ki, ha minden, a vetélésért felelõs betegséget kizártunk! Szerencsére a szelekció nem csapható be, pl.terhességet védõ sárgatesthormonok adásával. Csak az a terhesség tartható meg, melyet a szervezet is hajlandó elfogadni...."
nikie
 
 


Rosszul írtam: a nemzésére talán nem..
nikie
 
 


Rjuli
Én sem értek egyet veled! Miért kellene akárkinek is lemondania arról, ami a legfontosabb neki az életben? Nekem is a férjemmel voltak gondok, természetes úton nem lehettem volna terhes. A lombikbébi programmal viszont elsõre sikerült. A létszámhiány miatt szerinted le kellett volna mondanunk arról, hogy közös kisbabánk legyen? Arról nem is beszélve, hogy a megtermékenyített petesejteket sem teszik vissza minden áron, csak akkor, ha megfelelõ a "minõségük", vagyis szépen osztódnak és az embriók legalábbis ránézésre egészségesek. Persze az az 1%-os esély itt is megvan, hogy valami születési rendellenessége legyen a babának, de az orvosok mindent megtesznek, hogy ez ne következzen be. És akkor még a természetes szelekcióról nem is beszéltem.

Edelweiss
edelweiss
 
 


Edelweiss! Lehet, hogy nem olvastál figyelmesen, az 1. hozzászólásomban azzal kezdtem, hogy nem csak anyagi okai vannak, h. 5 után már nem támogat a tb. Ezek után arról is írtam, h. mindenkinek esélyt kell kapnia, ha kell, akkor külsõ segítséggel. Visszanézheted, ott vannak ezek a gondolatok. Nem azt írtam, hogy vagy magától vagy sehogy!DE: nem a végtelenségig. Szóval, ha végigolvasod, te is látni fogod, hogy nem az olyan esetekrõl beszélek, mint a tiétek, hanem extrém helyzetekrõl. Nem akarok vitatkozni senkivel, amit írtam, az az én véleményem, nem akarok senkit meggyõzni arról, hogy nekem van igazam, de engem sem tud senki meggyõzni arról, hogy normális dolog 49 évesen szülni ill. bármi áron beleszólni a természet dolgaiba.
rjuli
 
 


RJuli! Mi nálad az extrém helyzet? Hány sikertelen lombik után kellene feladni vagy hány éves kór felett? Nekem mindkét lombiknál volt 1-1 embrió, amit nem kaptam vissza, pontosan mert nem jól osztódott. Tehát csak egészséges embriót kap vissza az anya, erre figyelnek az orvosok is.

Én is nagyon veszélyesnek tartom 40 felett szülni, de gondolom az orvosával meg volt beszélve, jobban is figyelnek az ilyen korú anyákra az orvosok is, mindamellett amig mi nem kerülünk ilyen helyzetbe, tehát hogy 40 felett még nincs gyermekünk addig csak beleképzelni tudjuk magunkat, nem biztos hogy akkor is azt mondanám, hogy nem vállalnám az elsö gyereket. Szerintem én nem, de egyáltalán nem tudom elitélni aki igen. Más a helyzet, ha már volt több gyereke, akkor viszont igenis nem szabadna kockáztatnia.

Karmen
karmen
 


Juli!
Azt próbáltam elmagyarázni, de látom feleslegesen, hogy nincs olyan, hogy természet dolga az, hogy nem jön össze a baba. Mindig van valami oka, amiért nem sikeredik, olyan nincs, hogy természet dolga, mi az? Vagy gyulladás, vagy pszichés ok, vagy összeférhetetlenség, vagy akármi, de a 13 lombiknál inkább pszichés ok van, a minap olvastam errõl egy ilyen nõdoki-pszichodokitól. Szóval mindenkinek sikerülni fog elõbb vagy utóbb!
Nikie
nikie
 
 


RJuli!
Valahol igazat adok neked. Pl., amikor azt olvastam, hogy Angliában a minap az elsõ 60 éves nõ lombikbabájának világrajöttét egyetlen dolog árnyékolta be: férje két héttel korábbi halála. Igen. Ezt egészségtelennek tartom. Mert önzõség. A gyerekkel szemben. De nem tudhatjuk, mi van a háttérben. Nem gondolkodhatunk az õ fejével. Valószínûleg - ha felelõs ember - mindenrõl gondoskodik elõre. Pótszülõkrõl, esetleg a rokonságból, anyagi javakról. Persze ez nem vigasz egy alig tízéves gyereknek, aki nem ismerhette az apját, és el kell temetnie az anyját. De élhet 90 évig is! És ha nem szüli meg ezt a gyereket, akor sem tudja meg milyen egy unoka.

Nikie!
Létezik, hogy valaki képtelen kihordani a gyermekét. (Pl. ritka, de megesik, hogy a méh nem képes a megfelelõ méretûre megnõni.)Létezik, hogy - esetleg korábbi betegség, vagy fejlõdési rendellenesség miatt - nem fogamzóképes a nõ/férfi.
Ha belegondolsz, az állatvilágban is mindig a legtökéletesebb egyed tud szaporodni. Az ember is állat. (Bár lehet, hogy eme kijelentésem irritálhat valakit, ezektõl elnézést kérek.) Tehát ha valakinél - akár egy korábbi gyulladás miatt is - nem tökéletes a fogamzás mechanizmusa, annak oka van, Mégpedig biológiai. Az megint más kérdés, hogy a tudomány szerencsére ki tudja küszöbölni a civilizáció okozta ártalmakat. Mert ugyan állat az ember, de lusta, lomha, gyenge. Sokszor sokáig lappangó dolgok kerülnek felszínre. Hetedíziglen. De megértem azokat a nõket, akik foggal-körömmel harcolnak egy babáért. Mert ez is biológia.

Solya
solya
 
 


Solya!
Igen, ha fejletlen a méh nagyon, hát akkor nincs reményKép Még rágondolni is rossz. Ilyenkor sajnos még a lombik sem segít, tehát nem is küzdhetnek lombikgondokkal, mert ugye a méhben kell fejlõdnie, ezért sem említettem ezt az esetet. Hát nehéz lehet, én nem is bírnám ki. Esetleg a béranyaság jöhet ilyenkor szóba.

Juli! Na, ezaz, akinek ilyen problémája van, az is hagyja a csudába, csak azért mert így adja az élet(ez a természet rendje)? Szerintem nem!

Az is megkülönböztet minket az állattól, hogy kezünkbe vehetjük a sorsunkat, alakíthatjuk életünket. Jó ez így.Kép
nikie
 
 


A 40 feletti szülést nem elsõsorban a kor miatt tartom rizikósnak, hiszen talán még erre lehet a leginkább felkészülni, megfelelõ életmóddal, szûréssel biztosítani, h. egészséges legyen az utód. Érzelmileg is ott kell lenni, egy gyerek mellett, nem csak az elsõ pár évben van szüksége szülõkre. És persze nem csak anyagilag. Egy megromlott egészségû nyugdíjas anya hogyan "funkcionálhat"? Arról nem is szólva, hogy a nagy idõbeli távolság is szakadékot képezhet.
Pár évvel ezelõtt még nem volt ilyen szinten az orvostudomány, aki hiába próbálkozott, az örökbe fogadhatott. Nem tisztem eldönteni, hogy hány lombik legyen ingyen, de azt gondolom, hogy nem pusztán anyagi okai vannak a limitnek, ahogy azt már írtam. Ha pszichésen nem jön össze a gyerek, akkor az is egy intõ jel, ha v.mi elváltozás van, ami miatt nem tud megfoganni, megtapadni, akkor az kihathat az egész fejlõdésre, akkor ezt megint figyelembe kell venni.
Szerintem amúgy a 40 év a határ, ami után már nem vágnék bele gyerekvállalásba. Akkor még minden szempontból aktív tud maradni a szülõ addig, míg elindul a gyerek az életben. De a 49 év az túlzás.
rjuli
 
 


Rjuli! Tesomnak a 4. lombik után spontán sikerült. Már azt hittük az 5. is sikertelen lesz, fel is adta, de lehetett volna úgy is hogy még 1-2 lombik jól jött volna.
Sajna ez az ingyen van eléggé nem igaz, maga a kezelést fizeti a tb. de a gyógyszerek igen drágák, nekem pl. már nem is maradt pénzem, a család adta össze rá. Több kölcsönt már nem birunk el, de ha most se sikerülne akkor is megtaláljuk a módját tudjunk menni a köv-re.

Azzal amugy egyetértek, hogy ha az anya túl idös akkor nem biztos hogy a gyereket már fel tudja nevelni, igy én se szülnék már 45 felett. De van aki vállalja, ha még nem volt gyereke és éveket vagy évtizedeket ezért küzdött megérdemli a sikert.

Karmen
karmen
 


5 sikertelen lombikom volt, töméntelen számú megtermékenyült petesejttel és nulla beágyazódóval.
Rettenetes volt megélni a kudarcokat. Jártam a 3. után pszichológusnál is. Helyrerázódtam. Folytattuk, de hiába. A férjemnél van a nagyobb baj, de nálam sem tökéletes a dolog.
Engem is feldühített, mikor azt mondták, hogy mindennek megvan a határa, nem szabad a végtelenségig próbálkozni. Persze van ebben ráció, de ezt akkor nem így érzi az ember. Mindenki maga szeret dönteni a sorsáról.
Rettenetesnek éreztem azt az eshetõséget, hogy nem szülhetek. Meg akartam minden tõlem telhetõt tenni azért, hogy szülhessek. Azt hiszem megtettem. Legalábbis egy idõ után ez volt az érzésem. Ekkor tudtam elkezdeni másképp gondolkodni, és beadtuk az örökbefogadási kérelmet. Most lesz 2 éves a lányunk.
Senkit nem akarok semmire se rá- se lebeszélni. Mindenki maga hozza meg a döntéseit, amikor és ahogyan érzi.
Nekem kétszer ültettek be 4 petesejtet, modván, úgyis nehezen tapadnak meg, ezekbõl talán marad 1. Nem maradt, de ha mind a 4, vagy 3 maradt volna, biztosan nagy lett volna dilemma...

A fogamzásgátlókról: szerintem a gyógyszerek a legkevésbé hibásak, azokat úgyis agyontesztelik. Ha valaki nem bízik bennük, jobb ha egyiket sem szedi, válasszon más megoldást. Szerintem inkább ott a probléma, hogy nem elég körültekintõen alkalmazzák õket. Mikor elõször kértem az orvostól fog.gátlót, elõírta a szokásos laborvizsgálatokat, csinált egy rutin nõgyógy. vizsgálatot, aztán felírta. Pedig én mondtam neki, hogy 14 éves korom óta rendszertelen a mensim. Mindegy, szedtem. Közben nem volt semmi gond, a gyógyszer mûködött, de mikor abbahagytam, hónapokig nem jött meg. Akkor derült ki, hogy PCO-s vagyok. Meg még van egy pár más hormonproblémám is. Ezek valószínûleg régóta fennáltak, nem a gyógyszer okozta õket. Szóval a gyógyszer elfedi a problémákat, ha elõtte nem derítik ki, évekig rejtve maradnak, mígnem valaki gyereket szeretne....
Márti (tuccy)
 


Sziasztok!

Nagyjából olvasgattam amit írtatok, és én a férjemmel most fogunk próbálkozni a lombikkal a Budai Meddõségi központba. ha tudnátook mondani valami okosat, tanácsot vagy esetleg az anyagi oldaláról, akkor hálás lennék. Vannak pozitív oladalai, és ahogy olvastam negatív is, így elég nehéz elkezdeni ezt az egészet. De már régóta vágyunk kisbabára, és úgy érzem még nem tettünk meg mindent ezért!
Köszönöm!
Névtelen
 


Szia.

Hát nem is tudom mi okosat irhatnék a lombik nem könyü a lelket nagyon megterheli, ha nem jön össze elsöre vagy másodikra sok kitartás kell hozá. Az anyagiak meg mindenkiek más van akinek kevés de általában 100e.nagyságuak vagy még több.

Babuci
Névtelen
 


Márti! Sajnálom amin végigmentetek, én ma tudtam meg, hogy a 3. probálkozás se járt sikerrel. A pénzt erre is csak családi segitséggel tudtuk elöteremteni, a köv. kb. 150e lesz, igy engem ez is eléggé stresszel, hogy mi lesz ha közben fogy el a pénz és nem tudok többet kérni. Persze arra is gondolok, mi lesz ha nem sikerül az 5 alkalommal, több száz ezret mi sem tudunk elöteremteni. Mennyi ideig tartott amig a kérelem után a kislányt a kezedben tarthattad?

Köszi: Karmen
karmen
 


Kedveskéim!
3 éve próbálkozunk , de nem sok eredménnyel. PCO syndrómám van. Tavaly novemberben laparoszkópiás mûtétem volt a Délpestiben. Azóta rendesen megjön, bár most késett egy hetet. Sajnos nem jött össze most sem a baba. Szerintetek elkezdjük a lombikot? És hogy lehet túlélni lelkileg a kudarcokat? Nekem nem nagyon megy.:-( Ilduci

lido@hello.hu
Névtelen
 


Szia Ilduci!

Igen, a kudarcot a legnehezebb feldolgozni. Én most még pénteken csinálok egy tesztet, de mivel vérzek nem valoszinü hogy poz. lesz. Most ott tartok, hogy rá se birok nézni egy terhes nöre, meg a kisbabákra se nagyon. Tudom, ez durván hangzik, de majd feldolgozom ezt is. Amugy már várom a köv. lehetöséget, muszáj örömmel és bizakodással várni, másképpen csak nekem lesz mélységesen fájó.

A lombikot törvény irja elö, mikor mehet rá valaki. Ha nincs különösebb ok, akkor kell elötte 6 inszem. Nekem volt már? Ugy tudom a PCO-val nem lehet egyböl lombikra menni, de lehet hogy én tudom rosszul.

Karmen
karmen
 


Ja amugy megértelek, mert mi már lassan 4 éve probálkozunk. A lombikra meg ráment minden pénz, ha a család nem segiteni, nem is tudnánk tovább probálkozni.

Karmen
karmen
 


...
minka
 
 


rjuli,

Egy ismerõsöm megismerkedett egy nála fialabb fiúval (õ akkor volt 40 éves). Nagy volt és tart is a szerelem. Nem jöhetett össze a baba spontán, mert kivették a petevezetékét. 5. lombik után se jött össze a baba. Eltelt 3 év. Lelkileg kikészültek, de nem adták fel. A te gondolataid alapján, abba kellett volna hagyni.
Átmentek egy másik intézetbe. Ott elsõre összejött. Most egy csodaszép fiúk van. Szerintem nagyon nehéz ezt megítélni!!!!

Én 1,5 év próbálkozás után elmentem vizsgálatokra (+1 év). Nagyon szerettünk volna már babát. Minden rendben volt. Nem értették mi a gond. Az év elején úgy határoztunk, hogy elmegyünk a BMC-ba. Közben szedtek a Closilbegy-t (ha jól írom) és tüsszõrepesztõt.
Megbeszéltük, hogy a következõ menst. 3. napján jelentkezek, de nem jött meg. Sikeresen terhes lettem, majdnem spontán.
Sajnos nem tudok csodagyógyszert, de nekem sokat segített egy könyv: Gyermekszületés természetfeletti módon. Jackie Mic...(ha valakit érdekel megnézem pontosan az írónõt).
A könyv nagyon vallásos alapú, aki nem hisz benne fogja fel úgy, hogy a tudatalattit kell átprogramozni.
Röviden: sok nõnek, akiknek mondták az orvosok, hogy nem lehet gyerekük, nem hitték el, és sikerült nekik egészséges gyermeket szülni. Azoknak javaslom, akik elvesztették a reményt és lehet, hogy tudatalatt gátolják, hogy létrejöjjön. Nem vallásosak számára is jó gondolatok vannak benne, hogy mit gondolj, mire ne gondolj, stb... Férjem nem hitt benne, de nálunk tagadhatatlan a hatás.
Nem egy drága könyv. Kb. 800 Ft volt. A lényeg, hogy ne csodát várj, lehet hogy nem rögtön jön össze, de higgyél benne, hogy hamarosan a saját gyermekedet fogod a kezedbe tartani. Én 2,5 hónappal fogantatás elõtt kaptam.

Bocsi, hogy hosszú voltam, csak erõt szerettem volna adni nektek vele.

Mindenkinek sok sikert.
Anikó
eancsi
 
 


Köszi, Anikó!
Egy kis erõ mindig jól jön.
Ha megtennéd, Írd meg légyszi a pontos címét a könyvnek, érdekelne.
Karmen!
Közben én is érdeklõdtem, tényleg nem lehet egybõl lombikra menni, elõbb inszemre.
Hormon kúrám és lapar mûtétem volt már, úgyhogy nem hiszem , hogy lesz még closty kúra.
Dokit váltottam, aki végre a férjemet is megvizsgáltatja.
Nem mintha bármi gyanúm lenne, hogy neki is baja lehet, de örülök, hogy végre egy alapos dokihoz kerültem.
Mi lett az eredménye a tesztnek?
Szorítok!
Te most milyen kezelést kapsz?
Pá-pá, Ilduci
Névtelen
 


Ilduci! Ha nagyon türelmetlen vagy, akkor (reméljük erre nem kerül sor) a legtöbb orvos a 3., 4. inszem után leigazolja hogy volt 6 sikertelen, igy a párok hamarabb eljutnak lombikra.
Jol tetted hogy dokit váltottál, mert nálunk hiába telt el 2 év, mert a dokimban (és sajna bennem sem) nem merült fel a férjem vizsgálata. Utána már rögtön jött a lombik.

Szia. Karmen
karmen
 


Karmen!
Nem tudom még, hogy mennyi inszemet fogok bírni lelkileg, egyenlõre még pontosan azt sem tudom mibõl áll.
Te hanyadik lombiknál tartasz?
Annyira sok anyagilag tényleg?
Egyébként remélem a férjemnél nem találnak semmit, szegény rosszabbúl viselné, mint én.

pá-pá, ilduci
Névtelen
 


Ilduci! Nekem 3 sikertelen lombikom volt. Az áraktól annyit, hogy mindig mindig egyedileg határozzák meg a kezelést. Vagyis nekem "csak" 40-50 volt ez elsö 2. Most 100e-ba került a köv. már sokkal erösebb lesz, kb. 150e Ft. Van akinek már az elején 80-120e Ft. Szóval nehéz megmondani mennyire számitsatok, de egyelöre még lehet hogy nem is kerültök majd oda, mert hamarabb lesz siker.
Amugy az inszem sem olcsó, pl. a barátnömnek 50-60e Ft volt csak a szuri. Ott is hasonlóan a lombikhoz, egyedi kezelést alkalmaznak.
Mi most ezért várunk, mert a pontos összeget csak saccolni lehet, igen rossz lenne ha a kezelés közben fogyna el a pénz, igy inkább többet gyüjtünk most. Nekem az elsö 2 alkalommal kevesebbe került mint hitték.

Szerintem egyik férfi se viseli túl jól, ha nála van a hiba. A férjem se nagyon beszél róla, de én sose hibáztatom. Nem tartom felelösnek. Inkáb magamat és a dokit, hogy miért nem derült ki ez hamarabb nála, miért vártunk 2 évet a vizsgálatra.
Drukkolok a férjeddel minden rendben legyen!!

Mikor kezdödne az inszem nálatok?

Puszi: Karmen
karmen
 


Karmen!
Nem tudom , hogy mikor kezdõdne, mert egyenlõre elküldött a doki egy teljes hormon vizsgálatra, amit a ciklus 21. napján kell csinálni, rá egy hónapra lesz meg az eredmény.
Addig elmegyünk a férjem vizsgálatára is, bár még nem hívta fel a dokiját idõpontért, de sürgetni sem akarom, nehogy elijesszem....Naggggyon kényes dolog ez, tudod....
Hát ennyit errõl.....
Szerintem, ha meghallgatsz, ne hibáztasd magad, én is ezt tettem, de semmi, de semmi értelme.
Hiszek abban, hogy mindennek meg van az oka, nem feltétlen vagyok hívõ, de biztos, hogy van "valami" a dolgok mögött....
A másik meg az, hogy a biztos háttérhez egy babának feltétlen szükséges a nyugalom.
Lehet, hogy hülyén hangzik, de ha kicsit függetleníted magad a problémától, nézzd meg az állatokat, ha nem érzik 100% biztonságban magukat, ha nincsenek meg az ideális feltételek az utódoknak, nem párosodnak, ösztönösen"tudják" , hogy mi van....
Nem biztos, hogy elég érthetõ voltam, és remélem nem vagyok bántó, csak éreztetni akartam, hogy bár nem vagyunk állatok, ösztönösen, "tudatalatt", irányítjuk a testünket, vagy õ minket, ahogy tetszik, és mivel egy és ugyanaz, test és lélek te vagy, ha hibáztatod magad, görcsölsz, idegeskedsz, esetleg tudatalatt lemondasz róla, akkor csak rontasz a helyzeten...
Atya ég, de filozofikálista voltam.......:-))
Asszem rég vótam ijen okostojás....
Na, mindegy, lényeg a lényeg++++++++++++ szorítok, mert megérdemled....:-))
pá-pá, Ilduci
Névtelen
 


Ilduci! Köszi, most megint jobb a kedvem, általában nagyon boldog vagyok, de idönként én is kesergek. Azért szerintem kevesebbet mint mások, szerencsére.

Ezen mindig kiakadok! MI az hogy 1 hónap mulva lesz meg a hormoneredmény! Nekem mindig aznap már megvolt. Igaz Szegeden.

Hát szerintem itt mind megérdemelnénk a babát, mert akik ennyire vágynak rá, és ennyit küzdenek érte azok igenis megérdemlik. Remélem ti is sikerrel jártok majd.

Karmen
karmen
 


Karmen!
Remélem, hogy az isten beszél belõled és lesz sikerbabó...
Ne keseregj, idáig is volt életed, eztán is lesz, persze nem mindegy, hogy családdal, vagy anélkül, de hiszem, hogy boldogok lehetünk így is.

Nekem sikerült kimásznom abból, hogy minden gondolatom e körül forogjon, pedig a két lagjobb barátnõm egy közeli ismerõsöm, és a hugom is babát vár.

De tudod mit mondok? Sikerült eljutnom odáig, hogy tiszta szívvel örülök nekik, és cseppet sem irigykedek!
Ez nagy szó!
Régen megõrültem a gondolattól is, hogy a közelembe legyen egy kismama!

Õszinte vagyok, ez van....:-))

Figyelj!Élvezd az életet, hisz ha minden igaz egy van, és nem kéne megkeseríteni saját magunknak olyan dolog miatt, amirõl nem mi tehetünk, és annál többet mint amit most teszel érte, nem tehetsz!

Szeresd a párod, hisz itt van, és viszont szeret, és mégegyszer eszedbe ne jusson hibáztatni bárkit ezért, nem tehet róla senki!!!!

Pusz, és kitartás! Ilduci
Névtelen
 


Sziasztok! Olvasgatom a topicot.....A lombikról addig ne mondjon senki véleményt,amíg maga nem szembesül vele!!!!könnyû a "könnyebb oldalról" megitélni másokat....A lombikos oldal meg fel ne adja!!!!Igenis sikerülnie kell!!!!
Ez az akadály leküzdhetõ,még akkor is ha sokszor csak sokadszorra.
Sok babát mindenkinek:-)egy ikreslombikos
Névtelen
 


Mindenkinek ajánlom: Bencsik Andrea:Várva Várt Babák
Minden benne van amit a lombikról tudni kell és érdemes.Nekem jól jött volna akkor amikor még az elején voltam.
Hajrá Mindenkinek és SENKI ne adja fel!!!!!
Névtelen
 


Karmen!
Az örökbefogadók topicján találkoztunk már!
Egyébként mi nagyon szerencsések voltunk, az engedélyt is viszonylag hamar (kb.2 hónap) megkaptuk, a kislányunkat pedig az engedély utáni héten!
Márti (tuccy)
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: