Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Még új vagyok, de van néhány kérdésem hozzátok, mert kicsit aggódom.
7 hetes és 2 napos elvileg ikerterhes vagyok. Azért csak elvileg, mert múlthéten voltam és csak az egyik babát láttuk akinek van szívverése de a másik petezsákban nem volt még senki. Az orvosom azt mondha mintha látna valakit. Úgy tudom lehet olyan, hogy az egyik lemarad egy kicsit és később fejlődik.

A másik dolog, hogy a terhességi tüneteim hullámzóak.
Pl. A mellem csak picit volt érzékeny most elmúlt inkább ki van száradva.
Reggeli rosszullét alig van. Éhségérzet ill. éjszakai hányinger, de már ez is múlóban.

Azért aggódom, mert én lombikos vagyok és ez már az 5. próbálkozásunk és még soha nam jutottunk el idáig. Ráadásul már volt 3 vetélésem 1 méhen kívülim és egy magzatelhalásom.
A magzatelhalásnál meg elmúlt a mellem és most is ettől félek, hogy esetleg behogy ez történjen megint.

Légyszi ha valaki hasonló helyzetben volt írjon! Köszi Niki
nikiniki
 
 


Szia Niki!
Ha erre jársz, írd már meg, hogy mi van Veled?
Remélem, Veled maradtak a babák... vagy a baba...?
Üdv.:
Xandra
(1. terhességemnél -nem maradt meg sajnos- én is ugyanígy voltam és éreztem...)
Xandra

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
xandra_73
 
 


Sziasztok!

Van két eladó concord ultimax ülésünk golfi színben.0-18kg-ig jó
35000ft-ot szeretnék darabjáért

mailben tudok képet küldeni,csak írjatok privit vagy mailt a kissaniti@enternet.hu-ra

Anita
Vendég
 

 
 

Kedves Ikermamak vagy kismamak!

nagyon halas lennek, ha valaki megosztana tapasztalatat ikrekkel valo amnio vagy chorionbiopsziarol....

Azt hallottam, sokkal nagyobb a vetelesi kockazat (2-3%), mint egy babanal. Raadasul a kombinalt teszt is kevesbe megbizhato.

A korom miatt bizony nem artana nekiesni, de nem tudom, szabad-e kitenni a babakat ekkora a vetelesi kockazatnak ;-((

Kosz a tanacsot
zsebibabak

UI. Vicces, hogy ebben a topicban a 2. hozzaszolo is en voltam (2006ban), es most ismet itt vagyok. Akkor - eleg hihetetlen modon - mintha a babak megertettek volna, hogy nagyon megijedtem a kettosseguktol, az egyik szivhangja mar masnapra elkezdett rosszabbodni, harmadnapra megszunt.... Bence pedig itt rohangal koztunk, okos es fantasztikus boldogsag-forras.
zsebibabak
 
 


Sziasztok!

Pont egy ilyen topicot kerestem, örülök, hogy megtaláltam! Tegnapelőtt vált biztossá, hogy ikreket várunk, bár még csak a hetedik hétben vagyok. Aggódom...
Több helyen is azt hallottam, hogy csak a 12. hét után válik biztossá, addig bármi történhet. Sajnos csak két hét múlva rendeltek vissza UH-ra, addig meg ehetem a kefét, hogy minden rendben van-e. Bár semmi bajom nincs, lekopogom - nem vérzek, görcsölni is alig... - azért tartok tőle. Olyan boldog voltam, amikor megtudtam, hogy ketten vannak - igaz, az egyikük szívhangját nem tudta az orvos "teljes bizonyossággal" megállapítani (idézet a leletről), de többször is mondta, hogy mintha hallaná.

Volt valamelyikőtök hasonló helyzetben?

Kép
gita
 
 


Zsebibaba!
Nézz át a 2010-ben ikreket várunk topikba, ott volt az egyik lánynak amnio.
Nekem csak kombinált teszt volt, dokim alapban egy jó genetikai UH-ra esküszik.
Amnioval kapcsolatban nekem az a vélemnyem, hogy gondold végig: vállalnád -e a sérült babát. ha a válasz igen, akkor szerintem felesleges szúratni.

Gita!
Sajnos az eleje ilyen türelem játék. A 12. hétig tényleg bármi lehet. De az is lehet, hogy nem pont egyszerre fogantak a babák, és ezért nem volt egyértelmű a szívhang.
vovanda
 
 


Vovanda!

Köszönöm :) Holnap megyek megint UH-ra, kicsit az megnyugtatna, hogyha akkor már két szívhangot hallanék.

Kép
gita
 
 


Gita, majd gyere és mesélj, szorítok :)
mieza
 
 


Elromlott az ultrahang-készülék :(

Sajna ma semmit nem tudtam meg. Majd a jövő héten :)

"nemizgulok...nemizgulok"

Kép
gita
 
 


Gita!
Basszus, ez szívás. :?
vovanda
 
 


Az...

29-re kaptam a legközelebbi időpontot... Az még nagyon-nagyon soká van...

Kép
gita
 
 


Kedves Vovanda!

Koszonom a tanacsot, remelem, megtalalom!

Sajnos nalam nem csak az a kerdes, hogy en vallalok-e egy serult babat, hanem a masik 4 gyerkocom "vallal"-e... (vagyis az orajuk "eso" idobol es eroforrasokbol menne ez at, raadasul, ha elpatkolunk - nem vagyunk tul fiatal szulok - nekik kell folytatni a gondoskodast).

De a kombinalt tesztem 2-szer is nagyon jo lett, igy azt tanacsoltak az Istenhegyiben, hogy ne tegyem ki a babakat a 2-3% vetelesi kockazatnak egy ezrelek alatti maradek eselyert. Azt hiszem, igy teszunk, meg a genetikai UH-on ha gond van, meg belefer egy amnio.

Kedves Gitta!

Nagyon szurkolunk Neked. Nekem az elozo terhessegben kb. 9-10 hetesen szunt meg az egyik szivhangja. Viszont szerintem, ahogy irtam, akkor szerintem a babak megereztek akkor, hogy nagyon megijedtem... (komolyan: egyik nap az UH-n diagnosztizaltak az ikreket, attol teljesen paffa lettem, masnap elrohantam masik dokihoz, ott mar gond volt a szivhanggal... harmandnap egy genetikai idopontom volt, akkorra mar nem volt szivhang...)

A tieid pedig szerintem viszont erzik, hogy Te nagyon orulsz nekik, es ez, en biztos vagyok benne, hogy megerositi oket, es boldog ikreid lesznek. En a helyedben lehet, hogy meggondolnam, hogy raszanjak egy 6000 Ft-ot ahelyett, hogy az aggodastol esetleg gondok legyenek - barmelyik magandoki csinal Neked egy UH-ot.

Most mar en is orulok nekik, bar az elejen picit nehez volt elfogadni (mar van 4...), es az biztos, hogy a kornyezetemtol nagyon sok elitelest es megrokonyodest, vagy lesajnalast fogok kapni ;-(

zsebibabak :cry:
zsebibabak
 
 


Zsebi!
Engem is ufónak néznek a hárommal, tesómat a néggyel. :D Ne törődj vele, te érzed, te tudod, hogy bírod -e, tudod -e vállalni.
Másik ikres topikban van egy csaj, neki van két nagy, plusz ikrek és most megint ikreket vár, szóval ott is hat gyerkőc lesz.
vovanda
 
 


sziasztok,rég jártam erre. Gitta szurkolok neked nagyon! nekem is vannak ikreim ,/a 4.terhességemből/ de nekem az 5.hónapban mondták meg,hogy ikrek,igaz az már rég volt,mert már 12 évesek,amúgy 6 gyerekem van. :) 8)

mó73
 
 


Sziasztok!

12 hetes egypetéjű ikres vagyok. A héten tudtam meg. A dokik szerint gond van, ugyanis egy burokban vannak és egy lepényen osztoznak.
Debrecenben a klinikán is megnéztek és tájékoztattak a lehetséges kockázatokról(magyarul jól ránkijjesztettek).
Valaki volt ilyen paraméterekkel várandós?

Vovanda látom debreceni vagy. Hol szültél? Klinikán? KI volt a dokid?
kormi 77
 
 


szia kormi, gratulálok,hogy ikreket vársz! remélem nem lesz semmi probléma ,és minden rendben fog zajlani, hát ,hogy egy lepényen osztoznak a szomszéd asszonyomnál gond volt ,1 hónappal ezelőtt elvetélt,mert az egyik baba elszívta a másiktól a tápanyagot és beindult a szülés,és így a másik picit sem tudták megmenteni,mert a 21.héten voltak. de ez szerintem ritka,meg én azt gondolom,hogy ott más problémák is lehettek,mert küldték őket genetikára is ,és ott sem stímelt valami. de amúgy egypetéjű ikreknél egy lepény az nem szokott gondot okozni,az orvos mit mondott??? mostanában az ikerterheseket annyira veszélyeztetettnek tarják,nem értem miért,én ezért is örülök,hogy nálam csak az 5.hónapban derült ki,hogy ikreim lesznek,így legalább nem piszkáltak,és minden simán ment. :)

mó73
 
 


Mó, ejha! Gratulálok! És terveztek még egyet? :)
Csodálatos lehet egy ilyen hatalmas család, nekem is minden vágyam!

július végén megyek a 12 hetesre, remélem, minden rendben lesz velem.

Kép
gita
 
 


sziasztok!

csatlakozhatom én is esetleg? mi január 6.-ra várjuk az ikreket, a 12 hetes uh-n minden rendben volt, ficánkoltak, kezük lábuk megvan 5,3 és 5,9 cm szóval eléggé egyformán is fejlődnek:) kétpetályűek, vagyis két burok két lepény ha jól értettem:)

KépKép

KépKép
msi22
 
 


Gita , hát azt hiszem nem tervezünk többet. :) akkor júli végén majd írj,hogy mi volt az uh-on. 8) addigra nőnek is egy nagyot! :) msi22,szia gratulálok,hogy ikreket vársz! első babák lesznek vagy van már???

mó73
 
 


mó73
már van egy lassan két éves kisfiam:)

KépKép

KépKép
msi22
 
 


de jó, és most akkor egy fiú,egy lány lenne jó ! :)

mó73
 
 


szia mo73
hát senki nem hiszi el de én megint két fiút szeretnék:) Balónak is jobb lenne meg valahogy fiús anyukának érzem magam:) de a 12. hetes uh-n kislányokat ígértek:) bár Baló is a 18. hétig kislányvolt aztán kinőtt a kukaca:)

KépKép

KépKép
msi22
 
 


szia msi, én is fiús anyuka vagyok,vagyis van 2 lányom is szerencsére,de amúgy inkább fiús párti vagyok, valahogy a fiúnak szerintem mindenki jobban örül,nálunk Alexnál /a legkisebb fiamnál/ nem is volt lány nevünk,annyira fiút vártunk. :) remélem akkor fiaid lesznek,amúgy a 12.héten még ki sem alakul,csak a 13.héttől ,de legközelebb mikor mész uh-ra addigra hányadik héten leszel??

mó73
 
 


mó73
tegnap voltam uh-n de a doki gépe nagyon gáz és nem tudta és nem is akarta annyira megmondani....most épp azon agyalok mikor kéne menni 4d-re hogy még egybe látható legyen a két baba...18. hetire meg aug 9re van időpontom.

KépKép

KépKép
msi22
 
 


Sziasztok lányok.
Csatlakozhatok hozzátok?
Én december 25-re várom az ikreimet.

Ti szoktatok olyat érezni, hogy mintha a méhszáj nyilajlana, mert én
néha szoktam. Remélem ez nem az, hogy kezd kinyílni a méhszájam..
Ja és kemény a hasam. Ez normális?

Kép


Minden lehetőség a szíve alatt hordja a reményt.
beus84
 
 


szia Beus, szerintem ilyenkor még nem nyílhat a méhszáj,de ha mész orvoshoz,ott szóljál erről a nyilalásról,mert lehet,hogy össze kell varrni a méhszájadat,nekem is össze varrták,amikor az ikreket vártam. szia msi ! A 18.heti az jó lesz a 4D-re .és ott a nemüket is már tutira megmondják ! :) Amúgy mennyi korkülömbség lesz a kisfiad és az ikrek közt? Nálunk a 3. fiam 21 hónapos volt,amikor az ikreim születtek. :)

mó73
 
 


Beus, azt hogy lehet erezni, hogy nyiladozik a mehszaj? En mar 4 terhesseget kihordtam, de ilyesmit nem ereztem (igaz, szerencsere nem is nyiladozott addig, amig nem kellett neki, de akkor sem azt ereztem, hanem a remes fajasokat....).

En csak egy hettel kesobbre vagyok kiirva, de erdekes, en is ereztem parszor mostanaban, hogy kemenyedik a hasam, pedig ilyen koranrol nem emlekszem ilyenre az elozo terhessegekbol. Holnap megyek dokeszhoz, remelem, minden rendben.... Alig varom, hogy erezzem a mozgasukat, akkor mar valamibe lehet majd kapaszkodni... Most csak abbol tudom remelni, hogy jol vannak, hogy iszonyatosan no a hasam (vannak, akik szules elott ekkorak!!! en meg csak 14 hetes ;-((

Mo73 - fantasztikus vagy, jo tudni, vannak meg 6 gyerkocosek (illetve csak remelem, mi is azok leszunk). Nem sajnalnak sokan le, vagy "itelnek el"? Ez az egyik, amitol legjobban felek (a babak egeszsege es a sajat tulelesem utan persze....).

zsebibabak
zsebibabak
 
 


zsebibabák szia ! :) hát már megszoktam ,az évek során,hogy ha valaki meghallja ,hogy 6 gyerek,az elkezd ájuldozni.de én már hozzászoktam és nem törődöm velük,sőt már ki is mutatom,hogy nekem vagyis nálunk ez teljesen természetes dolog. 8) ezek szerint neked is ikreid lesznek és 6 gyerkőc lesz összesen?? tök jó ! úgy hogy ne félj semmitől ! én azokat tartom furcsának,akik 1-2 gyereknél nem akarnak többet! :)

mó73
 
 


Sziasztok Ikresek!

Örülök, hogy nagycsaládosok is vannak közöttetek. Nekem ez a 4. terhességem, két fiút lát a doki, bár az egyik nemigen akarja magát mutogatni. Szépen fejlődnek a 12 hetes Uh 5.31 és 5.16 cm volt a CRL-jük. A gond hogy összetekerét magukat és van egy kis köldöksérv is már. Az orvosok egy csomó mindennel rémítettek, amit le sem merek írni. Elmentünk a Kútvölgyibe Papp profhoz, hogy adjon tanácsot és azt mondta minden OK. Debrecenben meg eszméletlen dolgokkal traktáltak.
Beus! Egypetéjűek a babáid, mert ezen a képen úgy tűnik? A hasam néha nekem is megkeményedik néhány pillanatra. A méhszáj nyílást miből érzed? Nekem a lányokkal volt ilyen és én azt éreztem, hogy nyilallik a keresztcsontom és már a 16 héttől alig bírtam menni miatta. Doki fekvést javasolt meg sok magnéziumot. Ennek az lett a következménye, hogy a nyilallás megmaradt de a 41 hetet betöltve könyörögtem, hogy most már csináljanak valamit, mert nem létezik, hogy ez normális. Mondjuk ezek sima/ szimpla terhességek voltak. Nem tudom, hogy ikresen mi várható.

MSI! Mi is január elejére vagyunk kiirva 4 és 11 is van a papírjaimon. Remélem, hogy veletek minden rendben.

MÓ! Gratulálok a szép nagy családhoz. Remélem majd kérhetek tőled tanácsot az ikrekhez, meg a többihez.

Zsebibabak! Neked is gratula. Mikorra várod a babákat?

Kívánok mindannyiótoknak jó hétvégét és kellemes babavárást!
kormi 77
 
 


szia kormi ! persze nyugodtan kérhetsz,vagy kérdezhetsz bármit. :) két fiú?!az tök jó !! :) nálam az ikreknél volt az,hogy a 41.héten már mindent megtettem,hogy beinduljon a szülés,de tényleg mindent és végül semmi nem lett,ezért megcsászároztak. jó hétvégét mindenkinek ! írjatok

mó73
 
 


Sziasztok.
Lányok köszönöm a válaszokat :wink:

Zsebibaba, mit mondott a doki?

Mó nekem nem fura, hogy 6 gyereked van, mi 7-en vagyunk testvérek, és imádom a nagy családot:) Nincs is annál szebb szerintem:)
Én is szeretnék még majd ezen felül babát, de sajnos az anyagiak nem engednek többet. Nagyon boldog vagyok, így is hogy ikreket várok, és bízok benne, hogy minden a lehető legnagyobb rendben lesz :wink: Neked spontán babák?

Kormi gratulálok a babákhoz:)Nekem nem egypetéjüek, csak egymás mellett vannak:):):) /lombik babák/ A méhszáj nyílását abból érzem, hogy szurkál, és van mikor erősebben beleszúr. És mivel a húgom most 39 hetes mondtam neki, és azt mondta, hogy ő is úgy érzi, csak sokkal sűrűbben mint én. Ettől egy kicsit megijedtem, de majd a jövőhéten megyek dokihoz és mondom neki. Most Magne B6-ot szedek napi 3X1-et.

Ma megyek UH-ra húú alig várom már
:lol: :lol: :lol:

Kép


Minden lehetőség a szíve alatt hordja a reményt.
beus84
 
 


szia Beus, az egyik barátnőmnek nem rég született meg a 7. kisbabája,van néhány ilyen nagycsaládos ismerősöm,de szerencsére mindegyik jól áll anyagilag,mert az nagyon fontos. nekem spontán babák,de több nem lesz,mert a két utolsó szülésem császár volt és nem tenne jót még egy,meg a korban is benne vagyok,/37/ szóval elég a 6 gyerek. :) Te már tudod,hogy milyen neműek lesznek??vagy mit szeretnél?

mó73
 
 


Mó igen a doki azt mondta, hogy az emeleten lakos kislány:)Az alsó szinten pedig kisfiú lakik:D
Olyan boldog vagyok:)

Kép


Minden lehetőség a szíve alatt hordja a reményt.
beus84
 
 


Beus akkor gratulálok, nekem is felül volt a lány a fiú meg fejvégű volt . :) amúgy nagyon imádják egymást első perctől kezdve, nem ,mint egy sima testvér pár. örülök is neki, most lesz 24én országos iker találkozó,lehet,hogy elmegyünk. :) 8)

mó73
 
 


Sziasztok!

Bocsi a zavarásért,kérlek benneteket az alábbi linken szavazzatok a kisfiamra,Zsoltra,ma éjfélig lehet még.Köszönjük!

http://liberoarcai.liberoklub.hu/kepek/?pid=2008122744
nituska
 
 


ELADVA!


Sziasztok!

Eladó sorba került a babakocsink és a hordozóink.

A hordozók Pierre Cardin,második tulajok vagyunk.Fejszűkítő van mindkettőhöz,egyik piros-szürke,másik narancs-szürke.A kettőért szeretnék 10.000 ft-ot.
Kép
Kép

A babakocsi Hoco monteiro twin dem osztrák gyártmány,teljesen újszerű,nem kopott,nem fakó,kb 9-10 hónapot használtuk,2009-es évjárat.Egyetlen pici horzsolás van rajta,a tolókaron a szivacson.55.000 ft-ot szeretnék érte.
Bemásolom ide a gyári leírását:
HOCO Monterio Twindem iker- és testvér babakocsi
Praktikus, többfunkciós, könnyű alumíniumvázas babakocsi ikreknek, vagy testvéreknek. Tulajdonságai:
- Egyszerű és gyors teleszkópos összecsukási mód
- Lábtámasz és a háttámla vízszíntesig állítható (külön-külön)
- Napfénytető kukucskálóval, kihajtható napellenzővel, zsebbel
- 5 pontos biztonsági öv
- Levehető kartámla
- Nagy bevásárlókosár
- Könnyű kerekek
- Fixálható első kerekek
- Súlya 13,5 kg; 2 mózeskosárral együtt 18,5 kg
- Tolókar magassága: 103 cm
- Ülés belső mérete: 83x31 cm.
- Összecsukva: 110x77x40 cm.
- Szélessége: 77 cm
- Mózeskosár NEM tartozék, külön kapható hozzá.
Kép
Kép
karfáig lehajtható kupola:
Kép
kupola visszahajtva,de le is szedhető:
Kép
praktikus kukucskáló:
Kép
Zárható zsebek:
Kép
Kerekek elöl bolygósíthatók,ennyi a kopás mértéke:
Kép
Nagy tároló alul:
Kép
oldalról:
Kép
Lapra csukható,könnyű nyitni-csukni:
Kép
Az egyetlen sérülés,próbáltam úgy fotózni,hogy jól látszódjon,amúgy szinte észrevehetetlen:
Kép

Aki viszi mindet,annak 60.000 ft együtt.+ a babakocsihoz adok egy kiskádat,és egy asztalos barátunk által készített állványt,amit a sima mezei kádakra fel lehet rakni.
Kép Kép

Ha valakit érdekel,akkor priviben írjon.Postát fogalmam sincs,hogy hogyan lehet megoldani,még sose adtam fel ekkora dolgot,egyébként Budapestiek vagyunk,de biztos megegyezünk valahogy.Ja,és természetesen megtekinthetők élőben is.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2010.07.25 18:11-kor.
Vendég
 


Sziasztok

A 2010 szeptemberi topicból vagyok . Most lett kész a babaszobánk, amit Iparművész sógornőm festett. Ha van kedvetek kukkantsátok meg! Szívesen vállal akár egész szoba, akár csak egy falkép festést is, fantáziája határtalan, legyen szó előre kitalált motívumról, vagy elég számára egy ötlet is , aminn elindulhat Ha érdekel valakit a dolog, privátban tudok további infókat adni. Bocsánat ha zavartam! Szép napot mindenkinek

http://indafoto.hu/balintka/meseszoba

Kép
epike
 
 


sziasztok

bocsi hogy így eltűntem de jó sok időre hazamentünk szüleimhez vidékre.

Mi jól vagyunk, babucik szépen ficánkolnak...még 2 és fél hét és megyünk a 18. hetire ami 4d lesz:) alig várom hogy megtudjam kik laknak odabent:)) fura hogy nem kellett a 14. hét után csak a 18. héten menni, már nagyon türelmetlen vagyok:) de ez van:)))

érzéseim szerit két fiú lesz, de mivel a fiamat meg lánynak éreztem végig igy sanszos a két lány:)

KépKép

KépKép
msi22
 
 


Beus
üdv közöttünk remélem most már pörög majd kicsit a topik…tudom én is leléptem de már itt vagyok nekem is olyan mintha nyilalana a hüvelyem de csak néha…én amúgy szedegk magne b6-ot a kisfiam utáni szaladgálás miatt…így nem keményedek csak ha anyósom felidegesít:S gratula az uh-hoz

Mó73
hát ugye mniden attól függ mikor születnek de a kisfiam most aug 21. lesz 2 éves úgy saccolom hogy 2 év 2-3 hónap lesz köztünk…én dec 16-ra lőttem be magam szülésileg:D akkor betöltöm a 37. hetet)) 41. héééééétt?????? Nekem már az is álom hogy ha kihúzzuk a 37. hétig…az a parám hogy nagyon korán születnek…bár igyekszem elhesegetni mert amitől görcsölök bejön:S

zsebike
hát én is úgy nézek ki majdnem 16 hetesen mint a fiammal 6 hónaposan, mindenki csak les…és is azt gondolom hogy jól vannak, fáj a forgóm mindkettő és a derekam is…aludni ezáltal se oldalt se háton hason ugye kilőve…nem baj már csak kb 5 hónap…:D én néha érzem őket, gondolom lassan te is, de könnyen lehet még keverni a bélmozgással….a kisfiamnál egy határozott oldalba rúgással indított)

KépKép

KépKép
msi22
 
 


msi, hát engem is befektettek a 37. héten,arra hivatkozva,hogy az "ikrek korábban jönnek", aztán a nagy francokat ! ott szemvedtem egy hónapig bent,tök unalmas volt meg idegesítő,mert nem engedtek haza, a többi 3 gyerekem meg otthon volt a férjemmel ,segítségünk meg szinte semmi nem volt. úgyhogy a mai eszemmel nem feküdnék be ennyi idővel előbb az biztos. 8) jó ez az iker babakocsi,amit nyulasz kitett ,nekünk is hasonló volt,csak nem piros,hanem kék-zöld kockás,nagyon szerettem azt a babakocsit, 3és fél évesek voltak az ikreim ,amikor eladtam. :)

mó73
 
 


mó73
én a dokinak is megmondtam hogy nem fekszem be...nem tudom hova rakni a gyerekem max 200 km-re a nagyikhoz, de azt nem szeretném ha nem muszáj....de majd úgyis kiderül:) már csak 2 hét és láthatom őket..nagyon kíváncsi vagyok már rájuk...

egyenlőre még nem is nézegetem a babakocsikat, de padlót fogtam múltkor mikor egyet láttam egy bababoltba:D kicsit valóságosnak tűnt hogy ikrek lesznek:) még azt se tudom mi lenne jobb egymás melletti vagy egymás mögötti...egyenlőre elvegetálok hétről hétre...nagyon fura mert simán úgy beszélek róluk hogy ikrek ,de nem tudom elképzelni őket itthon csak egyet..:S remélem ez nem valami rossz előérzet hanem csak annyi hogy eddig egy gyerekem volt csak...

tipikusan olyan vagyok aki végig nyugodt és csak a finisben esik pánikba:D

6 gyerek...hát engem ez az egy szem gyerekem is kiakaszt néha (mondjuk lobbanékony vagyok, hamar felkapom a vizet) de mi lesz 3-nál....

KépKép

KépKép
msi22
 
 


nekünk szerencsénk volt az iker babakocsit illetően,mert a keresztszülők megvették. :) hát a mai eszemmel én se feküdnék be,de akkor még "25évesen" tök buta voltam. mindegy. szombaton voltunk az ikertalálkozón,dobok egy képet: írj... Kép Kép

mó73
 
 


szia

hááát nálunk még nem jelentkezett egy lelkes keresztszülő sem illetve az egyik leendőnél is jön a második baba:) 5 hét van közöttünk...szóval gyanus hogy ők nem ajánlkoznak majd ilyenre:))) nem baj megoldjuk...

jövőhéten megyek a 18 heti genetikára 4d-be csináljuk, már nagyon várom..talán kiderül hogy kisfiúk vagy kislányok...remélem minden ok lesz...tegnap be kellett mennem a dokimhoz mert nagyon keményedett a hasam meg görcsöltem de eddig minden ok..csak feküdnöm kell(ene) de hát egy 2 éves mellett....na de mindent megteszek...

már érzem őket apró kis pöcögtetések de olyan jó:) na majd mikor kettő focizik a hólyagommal:D

nagyfiam meg kapott nagy ágyat..azzal harcolunk most:) de már nem tudtam a hasamtól berakni a rácsosba...nem baj lelkesen visszakísértem 20 milliomodjára is az ágyába...egy idő után feladta:D

mi nem voltunk itthon a hétvégén így nem tudtunk ikertalálkozóra menni...meg őszintén egy iker babakocsi láttán még mindig bepánikolok...pedig ideje lenne felfogni hogy jönnek:D

neked már nagyok az ikrek nemde? vagy több garnitúra ikretek isvan?:D mennyi a gyerekek között a korkülömbségek? kicsit tartok tőle hogy Baló még pici lesz mire jönnek az ikrek...de hát ugye nincs mit tenni:) bár már látom hogy sokat fejlődött, képzel két hete elkezdett beszélni...fa és dinnya az első szava..de sok minden ismétel már utánunk:)azért mégse annyira kicsi fiú már:))

KépKép

KépKép
msi22
 
 


szia, igen az én ikreim már nagyok,12 évesek. de akkor nem volt könnyű mikor születtek,akkor úgy volt,hogy a legnagyobb fiam volt 6és fél éves,a lányom 5és fél,a harmadik 20 hónapos és akkor jöttek az ikrek, szóval 5 kicsivel voltam egyedül,vagyis segítség nélkül,mert a férjem nappal nincs itthon. de túléltem. :) a legnagyobb fiam most épp örményországban van,tegnap utazott,nagyon messze van ,Prágában kell átszállni ,és onnan még 3 óra repülővel. na majd írj

mó73
 
 



húha, biztos nem volt egyszerű...akkor én ne is rinyálja:D Baló már kb 2 év 3 hós lesz akkor...

én most fekszem mert sokat görcsöltem meg keményedet a hasam...hát Baló nem viseli túl jól, sajna nem is az az egyhelyben ülős fajta hogy olvassak neki az ágyról...futkorászni, mozogni szeret csak..meg a homokozó és hinták...hát sajnos most nem megy....remélem javul a dolog és akkor már tudok ilyeneket csinálni vele...amúgy egész jól érzem magam:) az elején is kis szédülés volt az alacsony vérnyomásom miatt, de megint megúsztam a hányást:) pedig ígértek duplán vukkot is...lehet megint fiúk:) de jó is lenne...nálad volt különbség a terhességeid között? és hogy viselted az ikerbabákat egy 20 hós baba mellett? gondolom a nagyokkal már nem volt akkor a gond.. vagy kis naív vagyok?:)

KépKép

KépKép
msi22
 
 


szia, a nagyokkal már nem volt gond, ők már ovisok voltak,ha itthon voltak,akkor meg segítettek is. :) nekem a fiúkkal nagyon hányingerem volt,a lánynál semmi, az ikreknél meg csak a szagokat nem bírtam,szóval voltak különbségek, ha hányingerem volt,meg hánytam is akkor tudtam,hogy fiú lesz. :D én ilyen tipikus fiú párti vagyok,de jó,hogy van a 2 lány is ,mert ki se bírnám nélkülük. 8) érdekes én mindig megéreztem azt is,hogy fiú lesz vagy lány, Alexnál is például nem volt lány nevünk egyáltalán. meg az ikreknél megéreztem,hogy ikrek lesznek,vagyis az 5. hónapban túl nagy volt a hasam és azt mondtam,hogy vagy ketten vannak bent vagy egy 5 kilós,mert amúgy a többivel kis hasam volt. aztán mentem uh-ra / 5. hó-ban/ és akkor mondták meg ,hogy ikrek. :roll: de örültünk,amúgy a családban nem tudunk róla,hogy lettek volna ikrek.végül is kétpetéjűek... amikor haza jöttem a kórházba az ikrekkel a 3. fiam ,aki akkor volt 20 hónapos, hát egy-két napig volt féltékeny aztán megkedvelte a tesókat,amíg főztem mindig oda adta nekik a cumit, :) nem volt könnyű,de bele rázódtam,éjjel alvás volt,mert estére kidöltem .... nálatok,hogy lesz,úgy értem lesz nagyszülő vagy segítség? mondjuk én nem is bánom ,hogy nem segített senki,mert azt se bírom,ha beleszólnak,hogy mit,hogy csinálok. te simán szülöd őket vagy császárral,vagy ezt még nem tudod??

mó73
 
 


szia
nekem sem Balóval se most nem volt se hányinger, se émelygés csak egy kis szagérzékenység:) Balónál végig azt éreztem hogy lány a 18. héten azt is mondták de a 20.-on már fiú lett...most fiúkat érzek úgyhogy valószínű lányok:)

az 5. hónapba derült ki hogy ikrek?? az meg hogy lehet? azért 12 éve se volt már annyira rossz az ultrahang diagnosztika:S én tuti idegbajt kaptam volna:) így is megijedtem rendesen de több hónap után derüljön ki...

nálunk anya jön majd fel...meg elvileg anyósom is de ahhoz nem ragaszkodom nagyon:D

simán tervezek szülni, a dokim úgy érzem kissé császár párti, már mondogatta hogy ezért meg azért lehet hogy császár lesz...én meg hogy ha nem muszáj akkor ne legyen...de még messze vagyunk, nem sok esélyt látom a természetes szülésre..úgyis kitalál valamit miért kell....én meg ugye nem mondhatom hogy de ez nem indokolt:S de majd megharcolunk:D volt már hasplasztikám kapizsgálom milyne lehet a császár és nem akarnám nagyon..inkább szenvedek akkor egy napot mint ugána heteket...de ha kel la babák érdekében akkor persze megyek császárra is akár...kiderül

KépKép

KépKép
msi22
 
 


hát akkor még nem lehet tudni,lehet ,hogy az egyik fiú a másik lány,arra nem gondoltál?? már én is kíváncsi vagyok,ha megtudod írd meg ! :) igen 12 éve már jó volt az uh. d ,csak amikor legelőször mentem dokihoz,mert nem jött meg ,akkor elküldött uh-ra ,akkor 4-5 hét volt ráírva még egy kis fotót is adtak,és egy petezsák volt !!! aztán telt -múlt az idő és az afp után akart uh-ra küldeni,de meg kellett ismételni,és húzódott az idő,és a doki mondta,hogy uh-ra majd ráérek menni,és addigra az 5. hónapba voltam,mire uh-ra eljutottam,soha nem felejtem el november 14-e volt és március 14-re voltam kiírva. :) hát ez van.... nálam is úgy volt,hogy simán szülöm őket,mert előtte volt már 3 sima szülésem,csak mivel nem jöttek,nem indult be,megmondták,hogy ikreket nem szabad indítani,ezért császárral kell őket világra segíteni. a kisfiú 3200g és 51cm. volt, a kislány meg 2350g és 47cm. olyan ,mint ha tegnap lett volna. :) úgy telnek az évek !!! ti merre laktok?? melyik kórházban szülsz?

mó73
 
 


és kibírtad addig uh nélkül:) én magam ismerve ha elkap a gépszíj tuti belógtam volna más dokihoz ártatlan szemekkel:)))) azt el tudom képzelni hogy nem felejted el azt a napot:D megnéztem vona akkor az arcod:D

mi Pesten lakunk már 5 éve és a péterfybe szülök majd, ott van a dokim akihez magánba járok meg úgy halottam a péterfynek jó a koraszülött osztálya...nem mintha tervezném hogy oda kerüljünk de sose lehet tudni....

igazából meg vagyok győződve hogy akármik is lesznek de egyneműek:) a fentebb írtakból persze kiderül hogy anyai ösztönből egyest kapnék:)) szóval akár kétneműek is lehetnek...ma mindkettőt éreztem pici bökések:)))

KépKép

KépKép
msi22
 
 


egy ismerősömnek 6 hetesek a lány ikrei,ők is kétpetéjűek,de ők lombik babák. nagyon édesek. :) kibírtam uh. nélkül,mert akkor még nem olyan sűrűn kellett amúgy is menni,mint mostanában. 4 éve már Alexnál én is folyton uh-ra jártam, akkor még nem volt kötelező a genetikai uh,de én oda is szereztem beutalót,és kétszer is elmentem, :) amúgy a 2év 3hónap korkülönbség jó időzítés ,mert addigra szoktak általában a gyerekek szobatiszták lenni,nálunk mindegyik addigra lett szobatiszta,csak az első fiam ő nagyon későn ,ő 2éves és 9 hónaposan lett. de az volt a jó,hogy nálunk nem volt olyan,hogy nappal meg éjszakai szobatisztaság,hanem amikor szobatiszták lettek,akkor már éjjel sem volt bepisilés, vagyis az éjjeli szobatisztaság tulajdonképpen előbb is elkezdődött. :) A Péterfy az jó ,én jókat hallottam róla. amúgy az apám oda közel lakik. :) megkérdezhetem ,hogy hány éves vagy? most mennem kell,majd írj

mó73
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: