Új privát üzeneted érkezett!

Kedves Mindenki,

16. hetes terhes vagyok es nehany nappal ezelott derult ki egy vercukor leletbol, hogy sajnos terhessegi cukorbetegsegben (gestatios diabetes) szenvedek. Jartam mar mindenfele vizsgalatokon, rendszeres "vendege" vagyok a helyi diabetesz rendelesnek, allitolag a szulesig minden heten kell majd jarnom es mindig ossze-vissza szurkalnak majd, szoval nem lesz kellemes. Es ami a legszornyubb az egeszben, szinte semmit nem tudok errol a betegsegrol! ... Van valaki kozuletek, akienk hasonlo problemai voltak, netan vannak? Esetleg tud valaki hasznos tanacsokat adni, mit erdemes tenni, enni stb. ilyen helyzetben?

Elore is koszonom,
Wittenberg Dianne
Wittenberg Dianne
 


Kedves Dianne! Az élet nem sokat változott! Én az öt gyerekből kettőnél voltam cukros, a 3-nál és a negyediknél! Nekem se mondtak semmit, így aztán hol eljártam hol nem, ezekre a szurkálásokra! A cukorról, sütiről azonnal lemondtam és vigyáztam a szénhidráttal!Ennyi, persze nekem nem volt nagyon kiugró a cukorszintem! Üdv: Timi
Haraszti Gáborné
 


Kedves Timi,
megnyugtato, hogy nem csak engem -minket, hiszen vegulis tobben vagyunk :-))) sujt ez a problema. Most vettem egy konyvet a nem inzulinnal kezelt cukorbetegek eletmodjaval es etrendjevel kapcsolatos tudnivalokat irnak le benne es van a hatso reszben nehany rendkivul jo recept is, de a terhessegi cukorbetegsegrol egy szo sem esik benne, legfeljebb az, hogy gyogyszert nem szabad szedni, mert magzati karosodast okozhat. Ehhez kepest azt mondtak, hogy ha kell, gyogyszeres kezelest alkalmaznak! Hmmm ... ismet egy elgondolkoztato problema. Es neked elmult kozvetlenul a szules utan, vagy meg egy ideig megmaradt? Egyebkent ahogy ezt a konyvet olvasgatom, nekem sem kiugroan magas a cukrom, terhelessel volt 9,1 mmol/l, etkezes utan egy oraval pedig 7,5 mmol/l. Ez nekem ugy tunik mar majdnem normalis :-))) Neked mennyi volt? Es nem is jott vissza?
Varom valaszod,
Szia, Dianne
Wittenberg Dianne
 

 
 

Kedves Dianne! Nekem, ha jól emlékszem 10 felett volt a terheléses és utána nekem is csökkent, de úgy emlékszem magasabb volt, mint a Tiéd!
A szülések után elmúlt, az ötödiknél sem volt semmi cukorproblémám. (ha nagyon érdekel, visszakeresem) Fel a fejjel! Diétázz! Üdv: Timi
Haraszti Gáborné
 


Kedves Dianne,

Nem vagyok orvos, de úgy tudom, hogy a terhesség előhozhatja a cukorbetegséget, ha örökölted a hajlamot, ill súlyosbithatja a tüneteket, ha a betegség már fennáll. Antibiotikus kezelést tudtommal nem kaphatsz, diétával, esetleg inzulinkezeléssel gyógyitják. Mivel a terhesség növeli az inzulinszükségletet, fontos a terhes anya gyakori ellenőrzése és gondozása, ezért véleményem szerint menj el a kezelésekre! A terhesség második felében indokolttá válhat intézeti kezelés is, mivel erre az időszakra acukorbetegség már nehezen tartható egyensúlyban. Tehát nagyon fontos, hogy odafigyelj, mit eszel és hogy betartsd az előirásokat! Szia, Bea
Bea
 


Kedves Timi,

megnyugtatott, hogy voltak (vannak) az en cukoreredmenyeimnel is magasabbak ... :-)))
A konyvben amit most vettem azt irjak, hogy azoknak akiknek a terhesseg alatt cukorbetegseguk lesz azoknal nagyobb az eselye, hogy idosebb korukra cukrossa valjanak mint egeszseges tarsaiknak, ugyhogy jo lesz vigyazni :-))) Egyebkent dietazom am rendesen! Es te is jol lefogytal a dietatol? (csak azert, mert en naprol napra karcsubbnak erzem magamat :-)

Udv,
Dianne
Wittenberg Dianne
 


Kedves Bea,

huh, egy kicsit megijedtem ettol a korhazba kerules dologtol, remelem azert ilyen sulyossa nem valik a dolog ...
A meglepetes az volt a szamomra, hogy annak ellenere, hogy a csaladomban sem anyai sem apai agon egy darab cukorbeteg sem bukkant fel mar evszazadok ota, nekem megis lett. Csak van azert valami remeny, hogy nekem nincsen ra hajlamom ... ? :-P Csak azert, mert ahogy itt ebben a konyvben olvasom, nem valami vidam dolog am cukorbetegnek lenni ... (Azt hallottam, hogy a TV bemondo RTL Klubos Eros Antonia pl. sulyosan cukorbeteg, na hat most mar latom, nem lehet valami konnyu dolga ...) Olyanokat olvastam, hogy sokszoros a kockazata a cukrosok eseteben a szivbetegsegeknek, az erelmeszesedesnek, az erszukuletnek, az alsovegtag amputacioknak (erre pont emlekszem negyvenszeres az egeszseges tarsakhoz kepest!!!), szoval mostmar teljesen meg vagyok remulve.
De azert betartom az eloirasokat!

Udv,
Dianne
Wittenberg Dianne
 


Kedves Dianne!

Nálam a hatodik hónapban derült ki, hogy gestatios diabetesem van. (Elötte nem is nézték a vércukromat.) Előkerestem a letet és a következőket találtam:
6.hó: éhgyomri 5.8, első 9.4, második 6.6
7.hó: éhgyomri 6.0, első 9.4, második 7.1
értékek voltak.
Az orvosom azt mondta, hogy ne ijedjek meg, de azért oda kell figyelnem. Be akart fektetni a kórházba, de végül lebeszéltem róla, 180 gr-os diétát rendelt el, de nem kellett semmiféle diabetesz rendelésre járnom. Annyit mondott, hogy ha a várandós kismama elhanyagolja a diétát, akkor a magas vércukor értéktől a magzat "túlfejlődhet".
Szóval kitartóan kerültem a szénhidrátot és szerencsére nem történt semmi probléma, Ubika megfelelő súllyal (3600 gr) született, viszont nekem azóta is kicsit magas a vércukor szintem. Mikor terhes voltam én is kerestem ezzel kapcsolatban irodalmat, de nem nagyon találtam. Most, hogy a probléma úgy tűnik tartós kaptam idevágó, egyébként nagyon hasznos és új szemléletmódú könyvet, valóban írnak néhány rémes dolgot a szövődményekről, de ezzel még ráérsz foglalkozni. Ha gondolod szivesen írok néhány gondolatot a diétáról amit a könyvben olvastam, úgy emlékszem esik néhány szó a gestatios diabetesről is.

Üdv: Garam, és fel a fejjel
Garam
 


Kedves Dianne! Remélem nem sikerült a lányoknak teljes rémületbe ejteni!!
Én a terhességeim alatt a baba súlyán kívül, mintegy 3-4 kg-ot szedtem fel, és csak az ötödik gyerek szoptatása alatt sikerült vagy 12 kilónyi súlyfeleslegre szert tennem! Engem azzal riogattak végig, hogyha nem hízok, befektetnek a kórházba...
Mégegyszer hangsúlyozom az ötödik gyerekkel teljesen rendben volt a terhességem alatt is a cukor szintem és nekem sem voltak a felmenőim között cukorbetegek! Ma sincs gondom a cukorral! Ha leszámítjuk azt, hogy ha a gyerekeim kiskanállal eszik a cukrot, felfordul a gyomrom még a látványtól is!:-)))) Üdv: Timi
Haraszti Gáborné
 


Kedves Lányok!

Ismetelten csak megkoszonom a kedves soraitokat. Jo hir es egyben fejlemeny is, hogy tegnap a szokasos heti diabetes rendelesen megmertek a vercukromat es 5 volt etkezes utan egy oraval, azt mondtak ez a legszebb es egy het alatt a dietatol 1 egesz kilot fogytam!!! Szoval meg a vegen szules utan nadszal karcsun jovok ki a korhazbol :-)
Garam:
Nekem 175 g-os dietat irtak ki, egy szoval nem mondtak, hogy a magzat tulfejlodhet, viszont azt mondtak, hogy koraszulott lehet, meg elofordulhat mehen beluli elhalas, de ez azt hiszem a 17 hetben mar nem olyan fenyegeto rem, mint kisebb korban.
Remelem nekem is normalis sulyu babam lesz - a csaszarmetszes utan a masodik legijesztobb dolog nekem, hogy 4 kg feletti babust kell majd kipreselnem az amugy sem tul tag berendezeseimen ... jujjj ... Szegeny Dominika sem volt valami nagy sulybajnok (3150 gr) es megis ejjel fel kettotol masnap delig tartott a szuletese, milyen lenne egy orias bebinek???
A baratnom mondta, hogy tegnap latott egy musort a Reality TV-ben (UPC halozaton jon be) A Special Babies sorozatban es ott az anyukanak terhessegi cukorbetegsege volt es 38. hetre meginditottak a szulest, mert mar 4 kig feletti volt a baba es feltek, hogy ha teljesen kihordja meg nagyobb lesz. Hiaba, ez Amerika ...
Igen, ha kerhetem, irj nekem a konyvedben talahato dolgokrol! Kivancsi vagyok mit irnak errol ...

Timi:
Remelem en is csak ilyen keveset fogok hizni a bab sulyan felul :-))) es nekem sem jon vissza a cukorbetegsegem :-)))) A diabetes rendelesen talalkoztam jopar kismamaval - mind hasonlo panaszokkal es szerintuk is elmulik a szules utan. Sot mar mas frissen szult kismamak is mondtak, hogy nekik is volt a terhesseg alatt, de ahogy szultek, jol el is mult. Remelem en is igy leszek vele (bar a dieta hatarozottan jot tesz a kozerzetemnek es persze nem utolso sorban a sulyfeleslegemnek is :-)

Udv,
Dianne
Wittenberg Dianne
 


Kedves Dianne!
Ne haragudj, nem akartalak megrémiteni! Csak fel akartalak készíteni minden eshetőségre. Az ember könnyebben viseli a megpróbáltatásokat, ha tudja, mikor mire számíthat. No és fel is tud rájuk készülni! Bea
Bea
 


Kedves Bea és Dianne! Én a Bea ( és Garam)soraitól most kezdtem frászt kapni, utólag. Mert nekem a 10,2-es terheléses cukrommal a diabétesz rendelésen SEMMIT nem mondtak, csak hogy jöjjek vissza ekkor, meg ekkor! Azt, hogy ne egyek édességet, meg vigyázzak a szénhidráttal, csak úgy félvállról a nőgyógyászom mondta! Elképesztő, hogy mennyire nem voltam tisztában a vészélyekkel!Nekem az anyósom volt cukorbeteg és onnan tudtam, hogy mit is kell egy cukrosnak csinálni! Szóval nyugalom Dianne! :-))) Üdv: Timi
Haraszti Gáborné
 


Sziasztok! Nekem van egy hat és fél éves fiam, aki 5 éve inzulinfüggő cukorbeteg, ezért viszonylag sokat tudok erről az állapotról, bár a terhességi diabéteszről kevesebbet. Úgy látom, hogy az egészségügyben nyújtott tájékoztatás itt is kívánnivalót hagyott hátra. Ezért szeretném nektek a megfelelő részt idézni Berger-Jörgens-Fövényi: Gyakorlati inzulinterápia c. könyvéből.
"A gestatiós diabetes azt jelenti, hogy a diabetes mellitus a terhesség alatt fejlődik ki és jelenik meg (először). Ez az anyagcserezavar többnyire a terhesség 2. harmadának a végén fejlődik ki az összes terhes 2-4 százalékánál. A szülés után a vércukorszint ismét normalizálódik.
...
Jóllehet a terhességi diabétesz esetén a cukorbetegség enyhe formájáról van csak szó, azaz a betegnek van még saját inzulintermelése, mégis szigorúan normoglikémiás (normál vércukorszintű) anyagcsere-beállításra kell törekedni (, mivel egyébként) mind a gyermek, mind az anya (...) veszélyeztetve vannak." (A könyvben olvasható az is, hogy hogyan.)
"...Első teendőnk megfelelő diéta előírása. Ez napi 5-6 részletre elosztott étkezés mellett azt jelenti, hogy a normális testsúlyú várandósok a számukra optimális 2000-2500 kcal energiatartalmú étrenden maradhatnak 220-280 g szénhidráttartalom mellett, a cukorfogyasztás minimalizálásával. Testsúlyfelesleggel rendelkező várandósoknál viszont az energiabevitelt 1400 kcal-ban, a szénhidrátbevitelt 160 g-ban maximáljuk.
(...)
Gestatiós diabetesben SEMMIKÉPP SEM szabad vércukorcsökkentő tablettát alkalmazni."
Természetesen ez csak egy bizonyos könyvből származó információ, más anyagokból még többet és mást is lehet olvasni. Amire föl szerettem volna hívni a figyelmeteket, az, hogy KÉRDEZZÉTEK orvosaitokat, és TÁJÉKOZÓDJATOK!
Minden jót!
Rozgonyi Dóra
 


Kedves Dianne!

Szóval leírom ami talán fontos lehet.
"A terhesség kifejezetten vércukoremelőhatással rendelkezik és minden olyan - leggyakrabban túlsúlyos- kismamánál tényleges vércukorelkedést válthat ki, aki veleszületett hajlamánál fogva évekkel vagy évtizedekkel később cukorbetggé válna. ...
... ha a szülést követően - már a szoptatás periódusában elkezdve - lefogy, jó esélye van arra, hogy a diabétesztől évtizedekre megszabaduljon."

Egyébként a könyv nagyon új szemléletmódú, minden diátázó és cukorbeteg figyelmébe ajánlom. (Cukorbetegek új diétáskönyve).
A fő csapásvonalak:
-Az étrend energiatartalma
-Az étrend szénhidráttartalma: reggeli 35g, tízórai 20g , ebéd 55g, uzsonna 20g, vacsora 45g. Összesen 175g
-Az étrend összetétele:
50%szénhidrát, 20%fehérje, 30% zsír
-napi 5-6 -szori étkezéssel mérsékelhető az étkezések utiáni vércukoremelkedés mértéke, csökkentheti a testsúlygyarapodás esélyét
- A vércukrot gyorsan emelő élelmiszerek, italok kerülése(cukros üdítők, burgonyapürépor, főtt burgonya, méz, gabonapehely, rizspehely, kukoricapehely..)
- Sok gyümölcs
- Mindenfajta gabonából származó élelmiszer, rizs, burgonya, kukorica, szója ehető
- Célszerű a barna ill. feketekenyér fogyasztása
- Legelőnyösebbek a száraz hüvelyesek

A könyv remek étrendeket, recepteket és pontos szénhidrát és energiatartalom meghatározásokat is tartalmaz.

Üdv: Garam
Garam
 


Kedves Lanyok!

Ha jol latom, terebelyesedik a tema, gyarapodnak a hozzaszolasok ... :-)))

Bea:
Nem, igazabol annyira nem remultem meg, csak a korhazban tartozkodas gondolata egy kicsit megrazott, de nem hiszem, hogy ilyen mertekig sulyosbodna a helyzet, ugyanis mint a mellekelt abra is jol mutatja szepen esik vissza a cukrom a dieta hatasara ... :-)))

Timi:
Hat igen, ez tenyleg felhaborito hogy melyen hallgatnak pedig neked meg magasabb is volt mint nekem a cukrod es egy szot nem voltak kepesek mondani??? Azert nekem az szimpatikus volt a Peterffyben, hogy tenyleg lelkiismeretesen kezelik a kimamakat es nem utaljak ki oket a diabeteszrol. Bar a kerdezessel es a valaszokkal azert nekem is vannak gondjaim :-) ...

Dora:
Ebben a konyvben mit irnak, milyen veszelyek fenyegetnek egy terhessegi cukorbeteg kismamat es a magzatot? Ugyanis errol egy hangot nem mond senki azon kivul, hogy orias babat lehet szulni, meg hogy esetleg koraszules lehetseges. Es a tobbi veszedelmek?
(jobb felni, mint megijedni ..)
Egyebkent nem biztos, hogy ha kerdezel, akkor valaszolnak is!


Garam:
En is beszereztem ezt a konyvet, tok jok a receptek benne, mar tervezem, hogy miket fogok fozni belole! :-)
Meg szerencse, hogy halad a tudomany es rajottek, hogy nem kell a cukrosnak eheznie, meg egesz nap ketszersultet ragcsalnia ...
Koszonom az elozetest meg egyszer!


Udv,
Dianne
Wittenberg Dianne
 


Lányok!

Lenne egy kérdésem: Akiknek csináltak terheléses vércukor vizsgálatot:
Nézte azt valaki, hogy hány kilós az anyuka, amikor megitatták vele az adott mennyiségű cukrot tartalmazó vizet? Mert amennyire én tapasztaltam ez fiksz mennyiségű cukrot tartalmaz, és szerintem egész más értéket fog okozni egy 80kg-os, meg egy 50 kg-os anyukánál, nem?
Ildi
Pethes ILdikó
 


Szia Ildi!
Nekem semmi problémám nem volt, csak "rutinból" csinálták meg a vizsgálatokat (ez a második terhességem), de úgy vettem észre, hogy egyik alkalommal sem vették figyelembe a súlyomat. Mindkét alkalommal előre kizacskózott-adagolt cukorból csinálták a "szirupot". (vagyis gondolom mindenkinek ugyanannyi mennyiséget adnak.
üdv
Zsóka
Zsóka
 


Sziasztok!
Én most a 22.hétben vagyok, és nekem azt mondták a tehesgondozóban, hogy a 24-28. honapban menjek a terheléses cukorvizsgálatra úgy, hogy egyek meg egy zsemlét és igyak hozzá 2 dl tejet, menjek be a laborba úgy hogy kb. egy óra mulva vegyék le a vért, és kész vagyok. Semmi cukorszirup,semmi éhgyomri vérvétel. Ezt mindenüt másképp csinálják?
Ha tudtok válaszoljatok.
Sziasztok
Magdi
Gallainé Magdi
 


Kedves Magdi!

Arra már nem emléxem, hogy konkrétan a terhesség mely időszakában vették le a "zsemlyés" vért, de nekem sem volt sem éhgyomri, sem cukorszirupos, csak dettó olyan mint neked. Azaz 2dl tej + 1 zsemle. Ahány orvos, annyi szokás? Bea
Bea
 


Sziasztok!

Irigylem a zsemléseket, a cukros víz pocsék, nekem mindig hányingerem volt tőle. Meg előtte ugye éhgyomorra bemenni, és nekem ez bő egy órás utazás volt. Terhesen, ikrekkel is. Szerencsére nekem mindkettő negatív volt. Viazont nem értem, ha ez mehet emberibb módon is (én azt sem bántam volna, ha azt a cukrot legalább nem vízbe, hanem teába tennék!), akkor mért nem csinálják úgy!
Amúgy val. nem ugyanaz a dolog, mert a cukrosvizes eseteknél nem csak egyszer, hanem összesen 4-szer nézik meg (előtte, majd ivás után óránként, háromszor.)
Ildi
Pethes Ildikó
 


Sziasztok!

Nekem a Dominal a "zsemlyes" modszert csinaltak meg, nem is volt vercukrom, de mostanaban azt mondjak (mert megkerdeztem, hogy minek kell ezt a lottyot leeroszakolni, nem lehetne emberibben egy terhes novel), hogy a diabetesz szakbizottsag- vagy mi ezt irja elo nekik, mert az elmult evekben tul keves volt a felfedezett terhessegi cukorbeteg es ez ellen kell tenni valamit. Egyebkent azzal en is egyetertek, hogy a testsulyt igenis nezni kellene es figyelembe is kellene venni a vizsgalat eredmenyekor, de erre is rakerdezek, ha legkozelebb a terhesrendelesen jarok. Egyebkent szornyu a lotty, egy baratnomnek nem is maradt lent igy meg haromszor probaltak, de negyedszerre egy konyoruletes orvos azt mondta, jo akkor egyen zsemlet. Es tolem csak egyszer vettek vert, ket oraval a lotty letuszkolasa utan. Azt nem reszleteznem, hogy addig mit eltem at ... :-))))

Sziasztok,
Dianne
Wittenberg Dianne
 


Sziasztok!

Azt hizsem terheléses vércukorvizsgálatot (cukrosvíz brrrrr) csak gyanú esetén végeznek, pl. ha magas volt az éhgyomri vércukorszint.

Bár nem vagyok igazi szakértő a témában, de úgy gondolom a testsúlynak nem lehet szerepe a vércukor meghatározásában. Akármennyi kiló is az ember, ugyanannyi, ellenőrzött (gondolom ezért van a cukrosvíz is, mert ahány zsemle, annyiféle) szénhidrát bevitel során ugyanúgy emelkedik a vércukorszint. Pont ezért gyakoribb a túlsúlyos embereknél a cukorbetegség, mert a több táplálékkal, több szénhidrátot is visznek be, de feldolgozni nem tudnak többet.

Üdv: Garam
Garam
 


Sziasztok! Én is cukros vizet ittam hajdanában, és összeszedegetve a gondolataimat a kismamáktól hallottam anno, hogy baj lehet a baba súlyával, de a személyzetet, beleértve a nőgyógyászomat is, figyelve, arra a megállapításra jutottam, hogy ez egy önmagáért való dolog. Azért csinálják, mert ezért fizetik őket! Most vagyok halálra rémülve utólag! Ahogy az NST nevű vizsgálatokat is kihagytam rendre, a fentebb leírt okok miatt! Üdv: Timi
Haraszti Gáborné
 


Sziasztok!

Garam: sajnos ki kell ábrándítsalak: minden rendben volt az éhgyomri értékeimmel, mégis csináltak. Elég hozzá, ha van valami -akár nem is túl közeli- rokon, akinek volt ilyen problémája.
Azért azt én nem igazán hiszem, hogy egy 45kg-os, 150 cm-es (értsd arányosan kisebb) nő ugyanannyi cukrot dolgoz fel, mint egy másfélszer akkora. Inkább az lehet, hogy a szint csökkenésének hasonló ütemben kéne lezajlania. Mindenesetre az rémes, ha mindezt azért teszik velünk, mert túl kevés esetet regisztráltak előtte!
(én megitatnám a vizsgálatot elrendelő dokival is a cukrosvizet, kíváncsi lennék, hány próbálta már ki közülük) De próbáljuk optimistán felfogni a dolgot, hogy mindezt azért álljuk ki, hogy időben felfedezhető legyen egy komoly gondot okozó, de időben jól kezelhető probléma. (nem ezért járunk el évente a nőgyógyászunkhoz is?, azt is utáljuk).
Ildi
Pethes Ildikó
 


Kedves Ildi!

Én 3 éve szültem, és velem is itattak cukros vizet, kizárólag rutinból, pedig ájulós vagyok, és utálom az édességet, főleg reggel. Nekem se vették figyelembe a testsúlyom. Végig feküdtem, különben elájultam volna, és a végén addig könyörögtem, míg hoztak nekem egy kis sót, mert alig bírtam visszatartani a hányást! Egyszóval borzalmas volt! Ráadásul elírták az eredményt, ezért 1 hétig diétáznom kellett, aztán csináltak egy zsemle-tejes vércukor mérést, és azután derült ki, hogy semmi bajom (csak halálra rémítettek)! (A teát viszont azóta is cukor nélkül iszom...)

Üdv: Krisztina
Krisztina
 


Kedves Ildi!

Nem ábrándítottál ki. Azt írtam: "gyanú esetén", amibe a rokonnál előforduló cukorbetegség is beletartozhat, hiszen növeli az esélyt nálad is, ha a családi "vérvonal" hordozza a lehetőségét.
Persze orvosa válogatja, ki, mit, mennyire tart fontosnak.

A'mondó vagyok, bár nekem sem kedvencem cukrosvíz, de fő az óvatosság, főleg, ha a bébinek is árthatok, egy fel nem fedezett vagy kezeletlen cukorprobléméval.

Üdv: Garam
Garam
 


Hali lányok!

Csak néhány mondatot hadd szóljak a témához. Jelen pillanatban az alábbi kritériumoknak kell megfelelni a diabetes diagnozisához:
1. Lagalább 8 órai éhezés után a vércukor szint nem lehet magasabb, mint 7,8 mmol/l, vagy
2. Bármikor a nap folyamán, az utolsó étkezés idejétól és mennyiségétől függetlenül a vércukor szint magasabb, mint 11.1 mmol/l, vagy
3. 75 gramm glukóz szájon át történő bevétele után két órával a vércukor szint nem magasabb mint 11,1 mmol/l.

A teszthez a 75 gramm cukrot bárhogyan beveheted, csak lehetőleg ne koffein tartalmú itallal, miután az is emeli a vércukrot, és a kettő összhatása miatt egy csökkent toleranciát diabetesnek lehet diagnosztizálni. Éa 75 gramm legyen, mert ha kevesebb, akkor tévesen negatív lehet a teszt. A testsúly teljesen lényegtelen, miután a vércukorszint többszörös hormonális szabályozás alatt áll, és ebben a testsúly nem játszik szerepet.

Üdv: Bunny
Bunny
 


Szia Bunny!

Milyen jol tajekozott vagy ebben a kerdesben :-o ... lehet, hogy hasonlo teruleten dolgozol, netan magad is diabeteszes vagy? (csak ugy kerdeztem, a felvilagosultsag miatt)
Nagyon megorultem a soraidnek, mert akkor elkepzelheto, hogy nem is vagyok cukorbeteg, ugyanis: 11.1 mmol/l meg sosem volt a vercukrom, a terheleses is csak 9.1 mmol/l ami ugy jott ki, hogy en elotte (nem kozvetlenul elotte, de elotte) igen negy mennyisegben ittam kulonfele kolakat, amik ugye erosen cukortartalmuak, elkepzelheto, hogy itt is a ketto (marmint a kola meg a glukozszirup) osszhatasabol tevesen diabeteszt diagnosztizalt a vizsgalat?
A szirup bevetele utan egyebkent mint mar mondtam 9.1 volt a vercukrom.
Lehet, hogy valamit felreneztek?

Udv,
Dianne
Wittenberg Dianne
 


Szia Dianne!

Milyen jol tajekozott vagy ebben a kerdesben

Igyekszem, miután a munkámhoz tartozik az ilyen dolgok ismerete, aneszteziológus vagyok. Az epidurálos listára szoktam irogatni, de tegnap rossz helyre klikkeltem, es ha mar ide kerültem, gondoltam írok néhány sort, némi zűrzavart véltem felfedezni a korábbi levelekben. Egyébkent a 9,1 -el maximum "csökkent glükóz toleranciába" lehet Téged besorolni, ezt ellenőrízgetni kell, elsősorban a vizeletet, hogy ott megjelenik-e. Lehet, hogy a terhesség provokálta ezt a helyzetet, ha igen, akkor van esélyed arra, hogy szülés után teljesen normális legyen.
Üdv: Bunny
Bunny
 


Kedves Bunny !!

Szeretnék tőled kérdezni valamit: nálam az első terhességnél kialakult a terh.i cukorbetegség. Ezt diétával kordában tudtuk tartani és azóta (3 éve szültem ) sincs semmi gond a cukrommal.Mit tudsz róla, a második terhességnél is feltétlen előjön , ill. mekkora ennek az esélye ?
Köszi és üdv.: Dorcsi
dorcsi
 


Sziasztok!

Bocsi, de direkt indítottatok másik fórumot a témában, vagy véletlenül? Ui. van egy terhesség és cukorbetegség című topik, aminek előnye, hogy ott garaázdálkodik jó értelemben véve egy direkt a témára szakosodott orvos (Gyuri), és néhány segítő keze. Ajánlanám. :)

Dorcsi!

Valószínüleg előjön a 2. terhességnél is. HA esetleg túlsúlyod volt az előző terhességnél, és ettől sikerüólt megszabadulni, akkor van esély az elkerülésre, de egyébként sajna nem sok, de van esély, hogy nem kell most sem majd inzulin. :) Vágj bele, az inzulin is túlélhető. :)

Dianne, Bunny!

Nem tudom Bunny honnan vannak az értesüléseid, valószínűsítem, hogy egy másik orvostól. Én a fenn nevezett Gyurinak hiszek, mert ő már rengeteg már eredetileg is diabeteszes kismamát segített egészésges kisbabákhoz, és a téma Mo-i team-jének az egyik alapítótagja a Dél Pesti kórházban dolgozik.

Na az ő véleménye (véleményük) a köv.

Szénhidrát intoleranciája/terhességi. diab-e. van annak a kismamának, aki a 75 gr glükóz után 2 órával 7,8 feletti értéket mutat. Ezzel az esettel foglalkozni KELL. Diéta szükséges!!!
Ellenben a baba veszélyben van, súlyos betegségekre van esélye, a születés után is roszabbak az esélyei a megszokott magas vércukorszint, az esetleges túlsúlya,... miatt.

De egyébként a babanet netkönyvtárában van egy cikk Gyuritól a témáról, ennek lehet hinni.

Egyébként én két gyerekkel büszkélkedhetek, akik ezen elvek alapján lettek kihordva, ugyan nem Gyurinál, de az ő áldásos tevékenységének kösszönhetően. Mindketten egészésgesek, és semmi gond nem is volt velük.

Panni
uran
 
 


Sziasztok!

Bunny!
Szeretnelek megkerdezni, hogy szerinted az en 8,4-es ertekem terheleses vervetelnel cukros viz ivasa utan miert indokolja, hogy kethetente vervetelre jarjak, ahol 1 ora elteltevel ujra vert vesznek, valamint a vervetelt koveto napon a diabetikai szakrendelesen valo megjelenesemet. Ahol eddig egyszer voltam, es mast nem csinaltak, mint megneztek az eredmenyemet, ami 6,6 volt, es ismet adtak egy beutalot ket het mulvara.
Nekem nem tunik soknak a 8,4, foleg a 11,1-hez kepest.

Aztan latom, hogy irjatok a 7.8-as max erteket is, azt veszem eszre, hogy elteroek ezek, es azt is furanak talalom, hogy valahol cukros vizet itatnak, valahol pedig csak zsemle eves van.
Nem hiszem, hogy a ketto ugyanolyan eredmenyt produkalna, persze en nem vagyok szakerto.

Kerlek irjatok mi a velemenyetek.
horilda
 
 


Sziasztok!
Kérdésem lenne.26.-hetes terhes vagyok és a terheléses cukrom 8,2 lett.Az éhgyomri pedig 4,2.Tudom, hogy magasabb a terheléses és ezzel kapcsolatos lenne a kérdésem.
Tudnátok nekem ajánlani valami olyan könyvet ami alapján elkezdhetném a szénhidrát bevitelem csökkentését?
Sajnos csak 2 hét múlva megyek a védőnőmhöz és a dokimhoz és addig sem szeretnék tétlenül ülni.
Köszönöm
Niki
niki 81
 
 


Szia!
Én is most nézegetem ezt a topicot, most várom a második babámat. Az elsővel a 33. héten derült ki, hogy magas a cukrom, akkor kezdtem el diétázni. Könyvet ugyan nem tudok ajánlani, de akkor keresgéltem én is a neten, és találtam a következőket. Az eredeti forrásokat már nem tudom, de pont ma töltöttem fel a blogomra.
http://www.aprotalpak.hu/anya/wp-conten ... .dieta.pdf
http://www.aprotalpak.hu/anya/wp-conten ... dieta2.pdf
A jó hír, hogy szerintem azért kibírható a diéta, bár igaz, hogy akkor csak pár hétig csináltam.
Nekem most a dokim már a 16. héten csináltatott egy terheléses vizsgálatot, az értékem 7,6 lett, ami még épp benne van a normál határban.
Várom majd a tapasztalataidat.

beszteri
 
 


Niki: itt egy összefoglaló, olvasd végig, nem nehéz a diéta :).

pogacsa
 
 


Ja, most olvasom, h már tök rég írtad :) na mindegy.

pogacsa
 
 


Sziasztok!
Ne hagyjuk veszni ezt a topicot! :)
Én a fiammal is terhességi cukros voltam (inzulinos), és most is magasak voltak az értékeim, de most még elegendő a diéta...
Ha van még valakinek ilyesmi gondja, jöjjön, beszélgessünk! :)
Vendég
 


Szia!

Én most találtam erre a topikra, jó lenne megosztani a tapasztalatokat. Én a 10.hétben járok. múlt héten lett a kétórás eredményem 9,3. Előző terhességeimnél is előjött a betegség, de aztán elmúlt. Mindig elég korán -már az első trimeszterben-elkezdtek megugrani az értékek. Most az a problémám, hogy eddig nem nagyon tartottam be a diétát, tudtam hogy elő fog jönni, mértem is rendesen és nem volt magas. Viszont amióta megvolt a terhelés, sokkal rosszabbak az értékeim. Nagyon rosszul vagyok lelkileg-testileg. Testileg az állandó rosszullét, hányinger, lelkileg meg hogy két pici gyerekkel egyedül(párom késő este ér haza)nagyon nehezen tudom megoldani, hogy mindig olyat egyek, ami jó nekem meg a babának. Persze a család többi tagjának nem adhatom azt, amit én eszem...Most nagyon el vagyok keseredve....
arvaerika
 
 


Szia Erika!
Ne keseredj el! Nem tudom, hogy bírod-e, de én úgy oldom meg, hogy van, amikor két napra főzök magamnak, és 2 napig ugyanaz a menüm... És van, hogy a fiamnak is ugyanazt adom, amit én eszek. A párom mondjuk nagyon Tündér, Ő bevállalta az előzőnél is és most is, hogy csinálja velem a diétát. Mondjuk ez is segítség nekem, nem is kicsi... És igazándiból csak a főétel, ami tesz a latba, mert a többi étkezés általában hideg (vagy sokszor az ebéd és a vacsi megegyezik, csak mennyiségben tér el).
Én 150 g-os CH diétán vagyok, ami elég húzós... De így jók a cukraim. Te inzulinoztad is magad?
Vendég
 


Szia!

Én nem voltam inzulinos!És én 180 grammra vagyok állítva.Nekem is a főétel a gond, de majd megoldom...ma voltam a diabetológián, vezetnem kell kajanaplót. Szúrni nem mindig szúrom magam, mert nagyon drága a stix, nekem nincs rá támogatás. Azért ha van jó recepted vagy tapasztalsz valamit, oszd meg velem légyszi! :D
Erika
arvaerika
 
 


Szia!
Sajnos, nekem már nem kötelező a diéta.... Tegnap elvesztettem a babámat...
De azt hiszem, folytatom a diétát, mert amint engedi az orvosom, azonnal próbálkozunk újra.
Én pl. délelőtt a tejet és tejterméket mindig kihagytam, mert az iszonyatosan megnyomta a cukromat.
Főétel: én pl csináltam olyat, hogy rakott kelnél vagy rakott zöldbabnál a tepsi végén hagytam olyan részt, ahova nem tettem rizst, csak a darált husis rész + zöldség. Egyszerre sült, nem kellett külön dolgozni vele, és azt én is ehettem. :)
Vagy a köretnek (akár pluszban is) én csináltam magamnak párolt zöldséget (mondjuk a párom is imádja, úgyhogy nekem nem kellett más köretet is készítenem). A főzelékek önmagukkal sűrítve is ugyanolyan finomak, és a többiek is ehetik nyugodtan! :)
Vendég
 


Jaj, Adrienne!

Mi történt? Sanálom nagyon!!!

Uh-n voltál és ott derült ki?

Kép
arvaerika
 
 


Nem... Nem Uh-n...
Éjjel elkezdtem görcsölni, hajnalra véreztem is. Gyorsan összeszedelőzködtem, elindultunk a kórházba, akkor már kb. 10 perces fájásaim voltak. Ez az út alatt sűrűsödött 5 majd 3 percesre, és mire a kórházba értünk (kb. 30 perc) megszületett a magzatom. Azonnal sürgősségi műtét lett a vége, műszeres befejezés.... Nagyon fáj a lelkem, DE:
Nem adom fel! Majd a következő! Az sikerülni fog!
Vendég
 


Nagyon sajnálom!

Én is jártam már így, én is megszültem egy picimet, igaz ő 6 hetes volt.

Jó, hogy optimistán gondolkodsz, így is kell, fel a fejjel!

Kép
arvaerika
 
 


Szia Era!
Hogy megy a diéta??? Remélem minden rendben a cukroddal is! :) Most nézem csak, jól látok??? Te a negyedik babádat várod??? Hááát, nagy-nagy GRTAULÁCIÓM! Ez nagyon szép! :)
Vendég
 


Szia!

Igen, a 4. :lol: Nem mondom, hogy könnyű, de ezzel számoltam...
Diab-ra holnap megyek,mert muszáj, hogy doki is lásson, ne csak az asszisztens. Meg a vérvételeket is csak ő írhatja ki. Amúgy a doki a szomszédom(nem közvetlen) és ők is most vesztettek el egy 24 hetes babát :cry: Nem tudom, mi volt, de nem is merem megkérdezni...az amnió megvolt, szerintem vagy kiderült, hogy beteg, vagy a bökitől ment el. Amúgy attól én is félek nagyon, de azt hiszem muszáj lesz!

És te hogy vagy? Fizikailag, lelkileg?

Kép
arvaerika
 
 


Köszönöm, jól vagyok. Testileg nem volt egy percig sem semmi bajom, lelkileg meg nem tudom, hogy mikor leszek túl rajta. Sajnos, még mindig sokat sírok. És azt vettem észre, hogy most még rosszabb, mint az első héten... Majd csak túl leszek ezen is...
Majd mesélj, mit mondott diabetológus a cukraidra. Amúgy Te méregeted magadnak? Milyenek az értékek?
Vendég
 


Megjöttem a diabról. Cukrok jók, igen mérem. Most megyek HgB1c-re, remélem az is rendben. Az igazság az, hogy pontosan nem számolgatom a ch-kat, de azért vigyázok. 6, 5 alatt vannak az értékek.
Közhelyeket nem akarok mondani., mert tudom, mennyire fáj...
Ha könnyen teherbe esel, akkor azért könnyebb lesz(majd)

Kép
arvaerika
 
 


Jó hír, hogy jók a cukraid! Azok szép eredmények! Ha ilyen jókat mérsz, akkor a HgbA1c eredménye is jó lesz!
Sajnos nem vagyok az a könnyen teherbe esős. Zaránddal 1,5 év próbálkozás után kiderítették, hogy PCOS-s vagyok, írtak rá gyógyszert, aztán 3 hónap múlva teherbe is estem Vele. A mostani terhesség előtt (tulajdonképpen nem védekeztünk a fiunk születése óta) 8 hónapig szedtem a gyógyszert, így sikerült a teherbeesés. Hát nem tudom, hogy most mennyi idő után fog sikerülni, de ha nem jön hamar a baba, akkor nagyon ki leszek borulva, azt már érzem előre... Úgyhogy reménykedem a mielőbbi babásodásban! :)
Vendég
 


Ne is gondolj arra, hogy nem sikerül!!!! Nekem 5 évig nem jött össze(lombikkal sem)na, akkor világgá akartam menni. Aki csodálkoznak azon, hogy bevállalom a 4.babát, nem értehtik, hogy oké, hogy most simán teherbe estem, de előtte azt a sok szenvedést nem kivánom senkinek. Szóval fel a fejjel, nem lesz gond!

Lh-tesztet vegyél majd, nekem az segített, mert nem középidőben van peteérésem.

Kép
arvaerika
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: