Új privát üzeneted érkezett!

Lilla

Lehet váltani védõnõt?Mert nekem az enyém mindig azt mondja, hogy nem.

Lina

Na ja,van ez ígyKépEgyébként szerintem sem sok az összefüggés, inkább genetika van a háttérben,de nagyon ezt mondják.Mérni meg nem lehet,hogy tényleg van-e ilyen hatásaKép

Anyapoc

anyapoc
 
 


AnyapocKép

Bár azért pontosítanék, mert most gondoltam vissza, én csak a 20. hétig szedtem az Elevitet, meg fogamzás elõtt pár hónapig. A dokim azt mondta, hogy félidõ után már nem kell, talán pont erre hivatkozott, hogy ne hízlaljuk fel a bébit. Szóval így én sem vagyok teljesértékû tesztalany.Kép

Lina
lina
 
 


Én csak 16hétig szedtem,akkor is csak hébe-hóba,nem vagyok egy nagydarab sem(160cm),és 4750es bébim lettKép59centivel.
zmariann
 
 

 
 

Lina
Hát én sem szedtem sokat,mert a hányinger miatt amikor a számba vettem azt a nagy tablettát,hát azonnal irány a WCKépJa, és 3100 gr=átlag Amikor már nem nagyon volt hányingerem,akkor meg már nem jutott eszembe,hogy szedni kne

zmariann

Legalább van ellenpélda is!Hogy fért ki belõled az a hatalmas bébi?!!KépKép

Anyapoc

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Én viszont a Maternától hánytam mint a lakodalmas kutya a harmadik bébinél (valahogy az elsõnél nem, a másodikkal is mást szedtem), így kikötöttem az Elevitnél. Így kb. a 10. héttõl VÉGIG szedtem, és egyáltalán nem lett túl nagy a baba, 3300 gramm volt, pont jó. Úgyhogy szerintem az Elevitnek semmi köze a baba nagyságához, nekem az elsõ gyerekemnél a Maternától sem lett túl nagy a gyerek, õ 3200 gramm volt. Úgyhogy ennyit a vitamin és az óriásbébik kapcsolatáról!Kép

Sziasztok: Norcsi
norcsi
Lenti
 
 


Megírná nekem valaki, hogy az Elevit illetve a Tardyferon mennyi vasat és folsavat tartalmaz?
Névtelen
 


Névtelen!

Elevitben:
- 0,8 mg folsav
- 60 mg vas
van.

Szilvi
sztigris
 
 


Szilvi!

Köszönöm.
Névtelen
 


Anyapoc!
Az elõzõ vágáson,ráadásul most vagy 2cm.rel kisebbet vágott a dokim.(elsõ babám 3660gr,54cmKép)
zmariann
 
 


Zmariann

Ja,így már érthetõKépMert az elsõ már törte az utat!Illetve "kitapostaKépDe gratulálok hozzájuk!

Anyapoc

anyapoc
 
 


Jajj,nem írtam,csaszi volt!40es mellkörfogattal "odáig" repedtem volnaKép
zmariann
 
 


Szia Lina!!!!

Hiányzol az osztályos topikból!!!
osztaly
 


Sziasztok!

Én a Maternát csak két naponta szedem, mert hasmenésem van tőle,(úgy látszik, én fordítva működök), két naponta pedig Béres Activalt, ami ugyan nem terhes vitamin, ezért mindenből kevesebb van benne. Azt hiszem, kipróbálom vagy a magyart, vagy az Elevitet. Ja, és hányingerem is van.

Kép
Kép
göndörzsóf
 
 


Sziasztok!!!
Zsof, én hanytam az Elevittöl, éppugy, mint a Materna Novatol, sajna. Abba is kellett hagynom a szedésüket, mert a hanyingercsökkentövel 1ütt kijöttek belölem.Nagyon megijedtem, amikor aszonta a dr, ne szedjek vitamint a terhességem alatt. Megrémültem, hogy nem lesz elég vitamin a Kicsimnek. A doki megnyugtatott, a Baba MINDENT megtalal a mama szervezetében, el is veszi, ami neki kell. A mamanak lesz esetleg vitaminhianya, a picinek nem...
Vendég
 


Kipróbáltam az Elevitet, és attól is hasmenésem van...Kép
(Annyira nem lepődtem meg, mert hasonló az összetétele, mint a Maternának, csak kevesebb féle nyomelem van benne.)
Marad a kétnaponta + Béres Actival. Örvendetes, hogy a babának nem lesz vitamin+ásványianyag hiánya, de én sem szeretném idő előtt elveszteni a fogaim, csontritkulásban, vérszegénységben stb. szenvedni. Kár, hogy a magyar terhesvitamint már nem gyártják.
Zsófi

Kép
Kép
göndörzsóf
 
 


Szia Zsof!
Megértem, ha nem szeretnél vitaminhianyt, szerintem kevesen vagynak ra... Nekem lett sajna, ki is törött 1 ép fogam a terhesség alatt, de annyit szenvedtem, annyit kinlodtam a 8.5 honap alatt (3 honapig feküdtem, mert görcsöltem, stb...), hogy ugy voltam vele, egye fene, legyen vitaminhianyom, csak a Baba legyen ép és egészséges. Az Elevitet meg a Maternat allitolag éhgyomorra kell reggel bevenni, nos,nekem nem sikerült szednem öket sem éhgyomorra, sem mashogyan... Arra irtam, hogy esetleg Neked lesz vitaminhianyod, a Babanak nem, ha, mint én, Te sem tudod magadban tartani a vitaminokat. Természetesen nem kivanom ezt Neked, söööt!!!Csak savanyuuu a szölö alapon irtam, hogy nyugi, ha Neked lehet vmi problémad, a Kicsinek nem. Van 31 db. fogam, és nekem is hianyzik az az egy, amelyik kipotyogott.
Remélem, Veled minden rendben lesz.
Vendég
 


Szia Kukacz!
Lehet, hogy az a baj, hogy mindig reggeli után veszem be. Kép
Nekem eleve csak 28 fogam van, mert a 4 bölcsesség alatta van az utolsó fogaimnak, és nem nőtt ki. Kép
Zsófi

Kép
Kép
göndörzsóf
 
 


Probald meg reggel, amikor felébredtél, utana feküdj még vissza 1 kicsit! Nekem ezt javallotta a doki. Nem jött be, de Nalad lehet, hogy bejön!!!Jo probalkozast+KITARTAS!!!
Vendég
 


Sziasztok lanyok1

nekem az lenne a kerdesem hogy Elevit mellett lehet-e Magne-B6-ot szedni?Van olyan nap hogy tobb oran keresztul 8-5-3 percenkent vannak mehosszehuzodasaim,a mehszaj meg 35-dik heten zart,de kiszeretnem huzni min.a 37-dik hetig.
GABi 75
 


Szia Gabi!
Ha a 35. héten születik a Pici, nem vészes!!!Kép Ha nagyon sok az összahuzodas, ahogy görcsölni kezdesz, feküdj le, több orara, a bal oldaladra, kissé felpolcolt labakkal!!! En a 28. héttöl görcsöltem, 4x voltam korhazban, és mindig ezeket a tanacsokat kaptam... Na jo, egyszer vmi infuziot is 4 napon keresztül... A fiam végül 38 hétre született. Kép
A Magne B6-ot sajna nem ismerem. Batorsag!!! Elsö baba???Tudod a nemét???
Vendég
 


Sziasztok!
Meg szeretném kérdezni, hogy vki ismeri-e a PREGNAVIT multivitamin kapszulát. A gyógyszertárban ezt terhességi vitaminként ajánlották.

Phaedra
phaedraa
 
 


SZia KUkacz!

Koszi hogy irtal.Eddig en is 4-szer voltam a korhazban ahol non -stressz vizsgalatot vegeztek (remelem jol irtam)a baba szivhangja mindig nagyon jo volt,de volt olyan hogy szabalyos 3 perces mehosszehuzodasom voltak.viszont a mehszaj meg mindig zart (hala Istennek!)A heten mar bent voltam egyszer de lehet hogy ma is be kell menjuk mert ma is nagyon sok volt 7-5-3 orakig.En is kaptam valami szurit a multkor.
neked nyitva volt a mehszajad vagy csak a szulesnel nyilt meg?SZerinted lehet hogy nehezen fogok tagulni szulesnel mivel ennyi mehosszehuzodasra meg nem nyiltam meg?
Egyebkent fekves kozben is vannak,ennek mar mindegy pedig szinte egesz nap fekszem .De ha jarkalok akkor is ugyhogy nincs kulonbseg.
EZ az elso gyermekunk ,kisfiu(David ,Andras nevet fogja kapni).
TE mikor szultel egyebkent?
Szia GAbi
Gabi75
 


Szia Gabi!
Nekem is végig voltak méhösszehuzodasaim, föleg a vége felé. A méhszajam zart volt, de picit elmozdult, ezért kellett feküdnöm. Lazabb volt, mint kellett volna. Nem hiszem, hogy nehezen fogsz tagulni, nekem azt mondtak, hogy azért volt olyan gyors a szülésem, mert a méhszajam mar "edzett" volt...Nekem is voltak összehuzodasaim fekve is... Allandoan izgultam, hogy megindul a szülés, de hidd el, ha majd tényleg megindul, az egész mas lesz!!!Az én összehuzodasaim vagy fajdalommentesek voltak, vagy olyanok, mint amikor "megjön"... Nos, a szülés elötti görcsök egészen masok!!! Masképpen fajt a hasam, sokkal erösebben. Amikor elment a magzatvizem, azonnal bementünk a korhazba, mert ha szinezett a viz, allitolag be kell menni, nekem pedig zöld volt a magzatvizem. Allitolag a baba ha belekakil, attol lesz zöld. En 10 honapja szültem. Barmennyire is fajt, életem legszebb pillanata volt, amikor a fiamat a hasamra tették!!! Szerencsém volt, nem vagtak, nem repedtem, nem varrtak. Kép Neked is hasonlokat kivanok!!!
Jjja, a fiamat mi is Davidnak akartuk hivni, de a név nem tetszett az anyosomnak...Kép Tehat jobb, ha az ember nem mondja el senkinek, milyen nevet szan a kicsinek. A következönél mi is igy teszünk majd... Kép
Irj, mi van Veled-Veletek!!! Drukkolok!!!
Puszi!!!
Vendég
 


Sziasztok!
Úgy látom szinte teljesen kibeszéltétek már az elevites témát.
Ha nem baj, azért én is leirom a véleményem. Én a várandósságom második hónapjától szedtem. /Legközelebb előtte is fogom/ Sosem hánytam a 9 hónap alatt, bár nem hiszem hogy ez miatt volt, inkább szerencse..
Én annakidején 4350grammal és 57 centivel születtem a párom hasonló paraméterekkel rendelkezett. Igy én nagy babára számitottam . Arról nem hallottam senkitől, hogy a vitamintól lenne nagy a baba, de nem is hittem volna el. Úgy gondolom ez még onnantól él az emberekben, hogy: -Kislányom edd meg a répafőzeléket, sok vitamin van benne, ettől nősz szép nagyra... Kép !
De a lányom meg is cáfolta, hiszen a 41. héten született 3650grammal, 51 centivel. Pedig végig szedtem Elevitet,sőt utána is 3 hónapig. Nekem is szednem kellett Magne B6-ot.Voltak jóslófájásaim az utolsó 8 hétben. Sőt vérszegény is voltam, ezért még Ferrofolgammát is.
A lányom egészséges, eleven, érdeklődő gyerek. Szépen fejlődik. Én nem láttam hátrányát a gyógyszer szedésének.
Még annyit , hogy én nem javasolnám mindenkinek. Mert aki viszonylag egészségesen és főleg változatosan táplálkozik, annak tényleg felesleges minden vitamint és ásványi anyagot utántölteni..sőt ez még káros is lehet.
A baba valóban megkap mindent ami kell neki, de magadra is gondolj!!
A foghullást is megelőzheted, érdemes megnézned mennyi kalciumot fogyasztasz naponta. Ha jól tudom 1000mg kell kismamáknak. Napi 10-15 dkg sajt, vagy egy nagy pohár tej. De ha más nem, létezik Kalcium tabletta /Béres kalcium/. Vagy ezernyi pezsgőtabi...Persze természetes módon jobb magunkhoz venni.
Na, megint belelendültem .Bocsi, nem akartam okosnak tűnni.

Mindenkinek kellemes várandósságot. Gyönyörű szülést..és egészséges babát kivánok.

Betti

Ui. Én egyedül arról hallottam , hogy aki terhességi vitaminkészitményt szed végig, annak hiperaktiv lesz a gyereke. Nem tudom mennyi igazság van benne..Ha tudtok erről valamit, irjatok.
Milyen életkorban lehet észrevenni, ha egy gyerek hiperaktiv?

KépKép
KépKép
szabobetti
 
 


Szia Betti!

A hiperaktivitással kapcsolatban nem tudok semmi érdemlegeset irni neked, de ha jól tudom, van ezzel a témával kapcsolatos topik, nem is egy! Talán érdemes lenne benézned oda is, ha komolyan érdekel a dolog. Bár szerintem az, hogy eleven, nyüzsgő kislányod van, és viszonylag korán indult el, még nem feltétlenül jelenti azt, hogy hiperaktiv lenne. Én még ezt nem hallottam a vitaminnal kapcsolatbanKép.
Viszont én is sok helyről hallottam már, hogy óriásbébik születnek a hosszantartó vitamin szedéstől. Én a terhességem 7 hónapjáig szedtem az Elevitet, tovább nem mertem. Hogy a vitamin miatt, vagy sem azt nem tudom, de a kisfiam 4050 g-mal és 58 cm-rel született. Ahol szültem, ott volt nem is egy! 5 kg feletti baba! Hogy van e összefüggés, vagy nincs azt nem tudhatjuk, de tény, hogy azok az anyukák a terhesség végéig szedték a vitamint!
Mondjuk én inkább a Maternáról hallottam, hogy nagyon felpumpálja a babákat!

Puszika:

Banyóci

KépKép
KépKép
banyóci
 
 


Szia Banyóci!
Köszi az ötletet, elolvastam egy ilyen topikot. Eddig sem aggasztott igazán, hogy hiperaktiv, de mostmár biztos vagyok benne, hogy nem az.
Igaz, hogy ha szó szerint vesszük, akkor talán, de hát ez csak elevenség. Bár lehet, hogy az Elevit=elevenséggel. Lehet, hogy innen indult az egész...KépKépKépKép
Azt kellene megtudni van e olyan anyuka, aki nem szedett terhesvitamint, és mégis óriásbébije lett. Bár ahogy emlitettem, én sem voltam pici, és anyu nem szedett semmit. Nem is tudom, régen voltak e ilyen vitaminok..
Bár lehet, hogy csak sok gyümit evett?Kép
Nem tudtok ilyen statisztikákat?

Betti

KépKép
KépKép
szabobetti
 
 


Sziasztok!
Szeretném megkérdezni, hogy nálatok nem jelentkezett alvászavar, amíg szedtétek az Elevitet?
Maltofert ti szedtek/szedtetek? Ha igen: az Elevit mellett?
Üdv., Liv

Kép

Kép
liv
 
 


Üdv mindenkinek!
Én szedem az Elevitet terhességem első percétől kezdve a Magne B6-tal.
Tökéletesen érzem magam tőlük, tele vagyok energiával, jobb koncentrációt biztosít.
20 hetet járom és minden káros szenvedélyemmel felmondtam
(cigaretta, kávé)
Az Elevit és a Magne B6 mindezt helyettesíti :-)
epi26
 
 


Sziasztok!

Én szintén az Elevitet és a Magne B6-ot szedem! Az Elevitre a dokim azt mondta, hogy csak a 20. hétig szedjem, hogy ne legyen óriás bébim, a 20. hét után inkább a vérképem alapján ha kell majd vasat kapok! Nekem különben semmi bajom az Elevittől! Sőt inkább egy kicsit megnyugtat, hogy szedem, mert hát nem biztos, hogy mindig sikerülne biztosítanom a picinek azt a vitaminmennyiséget amire szüksége van!

Üdv mindenkinek

Kép
Kép
györesz
 
 


Sziasztok!

Én végig szedtem az Elevitet, és teljesen normál méretekkel született a kisfiam: 3300 grammal, 51 centivel. Próbáltam kiegyensúlyozottan étkezni, de nem biztos, hogy az ember csak a kajával minden fontos tápanyagot elő tud teremteni a babájának. Én jól éreztem magam az Elevittel, de az tény, hogy nekem némi székrekedést azért okozott. Úgy tudom, ha simán szedtek vasat, az még durvább tud lenni.

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Szia Szirom!

Az nem biztos ám, hogy kizárólag az Elevittől van székrekedésed. Az tény, hogy a vas miatt lehet, de amúgy a várandósság normális velejárója is egyben. Én is szedem, de csak aaa... kb. 8-9 héttől. Ilyenkor nehezebben megy az emésztés, ezért írják mindenhol, hogy sok gyümölcsöt és rostosat kell enni, illetve valamivel többet, mint eddig. Azért is nagyon fontos, mert a vége felé haladva egyre nagyobb kínokat okozhat (pl. aranyér - bárkivel előfordulhat ilyenkor), én meg azt szeretném elkerülni. A múlt héten jól belehúztam a gyümölcsevésbe, voltunk epret szedni is. Azóta a másfél nap helyett sikerül minden nap valami normálisat is alkotnom a WC-n. Nem gondoltam volna, hogy egyszer büszke leszek erre. Kép

Najó, nem akarok sokat okoskodni, nem vagyok én tudós, de szerintem próbáld ki.

szia
Doryy
doryy
 
 


Szia Doryy!

Azt hiszem, nem olvastad el figyelmesen, amit írtam. Múlt időben fogalmaztam. Már megszületett a kisfiam, hiszen még a méreteit is megadtam! Mindez több mint 7 hónappal ezelőtt történt. Azért köszi, majd a következő babánál még jobban figyelekKép

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Szia Szirom!

Jaj, csak annyira örültem, hogy segíthetek, hogy .... tényleg.. Kép

Doryy
doryy
 
 


{Üdv mindenkinek!Nekem 3 napja derült ki,hogy 1hónapos pocaklakóm van!Hasmenésem van az Elevittől és a dokim azt mondta,hogy ne szedjem.Hát ennyi!Jó egészséget mindenkinek!
puszi
Ildi}
ildi10
 
 


Sziasztok,

Kérdésemet elsősorban azokhoz intézném, akik már a terhesség előtt elkezdtek Elevitet szedni.

Néhány hete kezdtem el az Elevit szedését, kb 2-3 naponta egyet. Eddig nem tapasztaltam semmiféle mellékhatást, ma viszont megjött, három nappal a szokásos 28 nap előtt.

Előfordult már valakinél, hogy az Elevit felborította a menstruációs ciklust?
Hagyjam abba a szedését?

Zsana
zsana75
 
 


Szia ZSana!

Én 1 hónapja szedem az Elevitet, előtte 3 hónapig semmit, és azelőtt 9 évig fogigátlót, előtte semmit. Legelőször 30 naposak voltak a ciklusaim. Mindíg egy azon a naptári napon jött meg ( pl. mindíg 11-én), attól függetlenül, hogy 30 vagy 31 napos volt a hónap. A fogigátlónál 28 naposak lettek a ciklusaim. Miután azt elhagytam, 26 napos lett a ciklusom. Lehet, hogy tényleg befolyásol valamit az Elevit.
reaand
 
 


Azt még elfelejtettem írni, hogy minden nap beveszem az Elevitet éhgyomorra reggel, amikor elindulok dolgozni.
reaand
 
 


Sziasztok lányok!

Valaki tudna segíteni abban, hogy az Elevitet mikortól és meddig kell szedni?
A gyógyszertárban azt a felhomályosítást adták, hogy a terhességet megelőzően (na de mennyivel??) kell elkezdeni és egészen a szoptatás végéig kell szedni. Ehhez kiegészítő infóként a gyógyszerész annyit mondott, hogy 3 havi szedés után 1 hónap szünetet kell tartani! (Na de mi van, ha akkor jön össze a pocaklakó??)

Szóval teljes a káosz...
(A kérdés számomra azért fontos, mert remélem, hogy nemsokára igen komolyan kell ezzel a "témával" foglalkoznom...)

Köszi előre is!

Ági
aszemenyei
 
 


Ági, ami nagyon fontos, az a folsav, ez van az elevitben is (meg más terhesvitaminokban is ), de külön is kapható. Ez fontos, hogy már a fogantatáskor is kellő mennyiségben legyen a szervezetben, szóval egy-két hónappal a próbálkozások előtt nem árt elkezdeni. (ezt magzatvédő vitaminnak is hivják, a nyitott gerinc és hasonlók elkerülésében van óriási szerepe)
Ildi

Ildi
pildi
 
 


Szia Ági!
Azt mondják, kb 3 hónappal a tervezett teherbeesés előtt kell elkezdeni. Igazából az a lényeg, hogy jól feltuningold a szervezeted, ne legyen hiány semmiben, de a legfontosabb a folsav, ahogy Ildi is írja, mert csökkenti a fejlődési rendellenességek előfordulását.
Ja, és semmi gond, ha pont az 1 hónap szünet alatt fogan meg a bébi, ezen ne aggódj Kép

Andi
psandi
 
 


Ági!

Ez a gondolat bennem is megfordult még régebben, ezért utánanéztem és ezt találtam:

"Az egészséges ember mintegy 5-15 mg folsavat raktároz szervezetében. A raktározott folsav teljes mennyiségének kb. fele található a májban. Folsavbevitel hiányában a raktározott mennyiség 10-12 hétig képes a folsavszükségletet biztosítani."

Tehát egy hónapos kihagyás, ha jól fel vagy töltve, nem lehet gond. Bár nem tudom, miért mondhatta a doki ezt az egy hós kihagyást, ilyet még nem hallottam az Elevitről.

Bóbita
bobita
 
 


Kedves Ildi, Andi és Bóbita!

Köszi a gyors reagálást. Ha jól értem, akkor ártani nem árt az Elevit szedése, sőt!!

Lehet-e túlszedni magad belőle? (Konkrétan a zsírban oldódó vitaminok miatt kérdezem, mert ugye a vízben oldódóból a felesleg kiürül...)

Esetemben nem tudom mikor adnak "startjelet" az orvosok a bébi-projekthez (a háttérben diabétesz, különféle nyavalyás szövődményekkel...), de akkor azt mondjátok, hogy nem gond az, ha akár most elkezdeném szedni???

Ági
aszemenyei
 
 


Sziasztok!

Kicsit szétszórt vagyok, úgy látszik.. de ebben a melegben ez talán megbocsátható...

A folsavra visszatérve: azt is bogyóban, vagy van valamiféle természetes folsav-forrás is? (Csak nehogy azt mondjátok, hogy ahhoz meg kell enni pl. napi 3 kg halat... Különben nem tudom, hogy a halban van-e, csak szemléletképpen írtam...)

Esetleg az Eleviten és folsavon kívül van valami más "ötletetek" is, amit el lehetne "követni" a babóka és a mama egészsége érdekében?

Ági
aszemenyei
 
 


Sziasztok!

Ági! A folsav-kutakodásaim közben arra is fényt derítettem, hogy azt mondják az okosok, hogy érdekes módon a folsav a mesterséges forrásokból jobban hasznosul, mint a természetesekből.
Folsav források egyébként: máj, tojás, paraj, spárga, cékla, kelkáposzta.
Egyébként az Elevit mellett ne szedj külön folsavat (hacsak a doki nem mond ilyet), mert túl lehet adagolni, az Elevitben épp elég van.

A zsírban oldódókat túl lehet adagolni, de nyilván (remélem) úgy van kitalálva, hogy a napi egy még nem árthat.
Van, aki a félidőtől már nem szed napi egyet, csak heti párat, mert nem akar nagyfejű babát, amit nehéz kinyomni.Kép

Egyébként én végig szedtem a napi egyet (nagyfejű is lett a srác és nehéz volt kinyomniKép), de mégsem úsztam meg a vérszegénységet, vasat kellett szednem, ami nem volt az igazi. Úgyhogy a természetes vasforrásokat tudom javasolni, már idejekorán, mert ha már vérszegény az ember, akkor egy csomó idő, amig feltöltődik megint.

Ja, meg a kálcium. Nekem napi 2 bögre tej és min. 10 dkg sajt volt az adagom. Mert ott viszont az van, hogy a mesterséges források rosszul hasznosulnak.

Ja, még egy utolsó: az A-vitaminra mondják, hogy babavárás esetén nem jó, ha túladagolják, mert valami kárt okozhat.

Bóbita
bobita
 
 


Szia Bóbita!

Köszönöm!!!Próbálom megemészteni a választ...

Előző kérdésemre visszatérve: szerinted nem gond, ha már most elkezdem szedni az Elevitet, modjuk annak tudatában, hogy lehet hogy 3, de lehet, hogy csak 6 hónap múlva "lesz szabad az út"??
A nagyfejűség, azon kívül, hogy "nehéz kinyomni". okozhat-e egyéb problémát? (A szemproblémáim miatt gyakorlatilag 100 % a császár!!)

Előre is köszi.

Ági
aszemenyei
 
 


Szia Ági!

Szerintem nem gond, ha már most szeded, sőt jó. Végül is egy vitamintabletta, ártani nem árthat.
A nagyfejűség csak annyi, hogy mivel az egész baba nagyobb, mint az átlag, így a feje is, de csak 1-2 centivel (ami épp elég, ha rendes úton jön kiKép). Császárnál viszont tök mindegy, igazad van.

Bóbita
bobita
 
 


Sziasztok!

Orvoscsaládba születtem, mindenki azt mondta: a baba megszerzi, amire szüksége van, mástól nem tudja, csak az anyától, a vitamin nem annyira a baba, mint inkább a mama egészsége érdekében van. Főleg azoknál cészerű, akik télen esnek teherbe, tehát vitaminnal nem nagyon találkoznak, tavasszal meg a inkább a primőrökkel, amiben nem sok vitamin, inkább több vegyszer van.

Mindenki maga dönti el, hogy szed vagy nem, én szedem, a barátnőim szedték, senkinek nem született 3500 g-nál nagyobb babája .
papzso
 
 


Sziasztok!
Nem értek egyet azzal, hogy a vitamint a mama egészsége érdekében kell szedni.
Nekem idén márciusban nyitott gerinccel született a kisbabám. Én sajnos nem az Elevitet szedtem, hanem a Supradynt.
Voltunk a Czeizel dokinál, azt mondja, hogy ha szedtem volna a nyitott gerinc előfordulási valószínűsége lecsökkenthető lett volna 3%-ról 0,3 %-ra. Ilyenkor látszik, hogy milyen sok az a 3%!!!! (A nyitott gerinc a fogantatás utáni 15. napon kialakul.)
Egyébként a baba másnap meghalt.

Úgyhogy a tervezett terhesség előtt 2 hónappal SZEDJÉTEK AZ ELEVITET!!!!!
ELSÕSORBAN A BABA ÉRDEKE!!!!!!!

Mindenkinek egészséges babát kívánok.

Kriszti
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
kriszti77
Mogyoród
 
 
 
 
 
 


Sziasztok,
most keveredtem ide, az Elevit már régen is felkeltette az érdeklődésem, de most lassan aktuálissá válna a szedése :-)
A kérdésem az, szedhetem-e akkor is, ha kétszer magas vastartalmat mértek a véremben? A használati azt írja, hogy valamiért ellenjavallt. Én pedig szeretném szedni, mert csupa jót hallottam róla...
wbarby
 
 


Sziasztok!
Hát, nem tudom. Én, mikor megtudtam, hogy terhes vagyok, azonnal rohantam a patikába Elevitet venni. A 6. héten mentem orvoshoz, és 2 külön orvos, egymástól függetlenül azt mondta, hogy NE szedjek Elevitet a 12. hétig, mert túl sok benne az A vitamin, ami ebben a kritikus korban idegrendszer-fejlődési rendellenességet okozhat a babánál. Így maradt a folsav és a B6 meg a sok gyümi. (Ennek ellenére néha beveszek egyet-egyet.)

Lola
lolita
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: