Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok

Barbamami

Ma küldtem egy e-mailt nekik.Várom a választ!
Ha nem kedvező akkor utána járok mit tehetek és beszélek az ügyvédünkkel is.


Nem akarom otthagyni!!És küzdeni is fogok ezért.
Amúgy a múltkori kismamában volt egy cikk arról,hogy az anyukát biztonsági őrök vezették el a gyerek mellől
azt hiszem a szegedi gyerekkórházban.

Mindenhol azt olvasom,h a szülőnek elvileg joga van ott maradni a gyerekkel.
Mi az hogy elvileg??????????

Itt is olyasmi van a honlapon,hogy anyaszálló.Az kit érdekel?

Több gyerekkórházról olvastam,h egyes esetekben tudnak helyet biztosítani,más esetekben csak egy széket.
Akkor széken ülve bárhol,bármikor?
Mert engem az sem zavar!

A doki állítólag nagyon jó ebben a katéteres módszerben.De majd ő dönti el,h lehet e így vagy vágni kell.
Ha ne adj isten vágni kell,akkor hátul a lapockája alatt.

Igazából mindegyik sz@r és eleve az altatástól is parázok.
meg még egy csomó minden mástól.
Vendég
 


Sziasztok!

Itt most kicsit vacak a helyzet, most nem is részletezem, de Alziza miatt egy-két szót. Pont 8 évvel ezelőtt M. (2és fél éves volt) bekerültünk a pécsi gyermekklinika intenzív osztályára. Du történt (mérgezés gyanús volt a gyerek) altatás és gyomor endoszkópia után Vele maradhattam, kb este 11-ig, amikor el kellett menni aludni. Ott nem volt szálló, a csecsemő osztályon, ahol az anyukák bent alhatnak ha szoptatnak, alhattam. Másnap bemehettem megint az osztályra kisszékes módszerrel, mert nem tudtak Vele semmit kezdeni ha nem voltam ott. Szerencsére aznap már haza is jöhettünk. Szóval akkor fel sem merült senkiben, hogy ne legyenek ott a szülők amikor kezelik a gyerekeket, (a többiek is ott voltak) de szálláslehetőség nem volt. Sztem, ha akartam volna éjjel is ott lehettem volna de nem volt semmi értelme, mert jól volt és nem szokott félni idegen helyeken. Mire reggel mentem, már a gyakornok lányokat szórakoztatta. 8)

Fel a fejjel, a barátnőmet is ezért műtötték kiskorában (30 évvelezelőtt) és semmi gondja nincs a mai napig. (csak KV függő :lol: én is az vagyok, pedig nem műtöttek)
iloly
 
 


Sziasztok!

Alziza, tegnap bekukkantottam...látom izgalom van...szorítok én is nagyon...és legyél nagyon határozott, jogod van mellette maradni!!! Ügyesek lesztek. Tudom. Hajrá!!!

Olvastam Boeskét is, sajnálom nagyon hogy a 4gyerekes klubtagság még várat magára...

Iloly Neked nagy gratula a sok gyermekhez, ...le a kalappal!

Mi így-úgy vagyogatunk...fél szocpora beadtuk az igénylést...hát annyira fél az a szocpol, hogy a tetőtérbeépítés költségeinek kb felére elég...honnan a csudából szedjük elő a másik felét....ötlet? Megint hitel...hát elég rosszul hangzik.

pussz
dana

Kép
danaaia
 
 

 
 

Sziasztok! :D

Na :D ,erre az oldalra még nem raktam fel képeket :lol: :lol: :lol:
Majd most! :lol: :lol: :lol:

Párom ma 40 éves :D :D :D ,csináltam neki tortát :D :D
A gyertyagyújtáshoz az ő segítsége is kellett...,mert leégett volna a tetején az összes,mire mindegyiket meggyújtottam volna egyedül :roll:
Kép Kép

Iloly,ezt neked küldöm :D :D :D
Tomi jelenleg végigéri az IKEÁs pelenkázót :roll:
Kép

És a mostani kedvenc elfoglaltságunk...,az ücsörgés...
Kép

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Sziasztok!

Hát a gondok egy része megoldódott. Leadom ma az utolsó beadandó cuccokat, a két kicsi már nem néz ki olyan rosszul, (csütörtök reggel zöld takony és összegyógyult szemek fogadtak a kiságynál) Apa tegnap egész nap itthon volt, úgyhogy főznöm sem kellett... :wink:

Ez csak a jéghegy csúcsa ugyan, de legalább ennyivel is könnyebb lesz ez a hét.

Barbamami!

Pont ma nézegettem, hogy Matyi vajon mikorra éri majd végig a pelenkázót! Mert ám 830g-ot hízott és 3cmt nőtt mióta hazajöttünk.

A tortáról csak annyit, hogy az enyémek nem szoktak ilyen csodálatosak lenni= becsukott szemmel tökre lehet élvezni az ízüket. És jövő héten indul a "torta szezon" !

A rendelést már leadták a fiatalok:
1. Eszterházi torta (ilyet úgyis csak cukrászok tudnak csinálni 8) (jövő hétvége)
2. Csoki torta (a kislány még nem túl igényes) egy héttel később
3. Citrom torta (Ilyet egyszer már tudtam csinálni, csak a kocsonya volt kicsit extrém) még két hét múlva

És akkor tortamérgezést fogunk kapni. Mégsem tehetem meg velük, hogy nem kap mindenki külön tortát :?

Mondjuk ezt a 3 emeletet pont el lehetne osztani Nekik. (Van még belőle valamennyi? :roll:

Üdv:i
iloly
 
 


Az Eszerházy lehet hogy y de nem tudom kiről nevezték el :oops:
iloly
 
 


Iloly:

Ennyire egy időtájt születtek? :D :D :D Akkor az ősz beálltával hangulatjavításként némely években fő tevékenységi formátok a család bővítése volt :wink: :lol: :lol: :lol:
Most meg már nem érsz rá a hangulataiddal foglalkozni :lol: :lol: ,ez egy egész jó módszer :D :D :D

Gratulálok a bébihízlaláshoz! :D :D :lol: :lol: Aztaa! 3 cm????? Nyújtod is? :D :D

Hát...,akkor mostanában szerintem ne is egyetek mást,csak tortát :D :D A gyerekek valszínűleg nem tiltakoznának nagyon.. :lol:

Kicsiknek azért...jobbulást... :roll: :roll:

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Szóval megnéztem: Eszterházy éés nem is olyan bonyolult megcsinálni.

Barbamami írok privit.
iloly
 
 


Na de jó...írtam egy hosszút és elszállt...

Szóval Barbamami gyönyörű Tomi és a teta igazi remekmű...férjed hogy viseli a 4. x-et?

Iloly,
együttérzek...nálunk a tortadömping évente 2 hullámban jön, november 6, 27, december 15, plusz egy járulékos gyerekzsúr tortával majd május 25 (Juli), 26 (Simi) és megint egy gyerekzsúr..hát tömény cukor és krémmámor. Idén egy héten belül 2 epertorta és egy csokis.

Kötőhártyagyulladás járvány és nátha együtt minket is elkapott...Simonnak nagyon súlyos lett.

Puszi
elküldöm mielőtt ez is ugrik
Dana

Kép
danaaia
 
 


Sziasztok

Barbamami

Tomi tényleg jó nagy baba!
Nagyon ügyi vagy!Szép lett a torta!


Lányok én teljesen szét vagyok esve!!

Kiderült egy csomó minden a Kardiológiai intézetről.
Találtam egy fórumot és egy honlapot ami nem a kórházé,hanem egy alapítványé.de ott a kórházi "szabály".

4-5 nappal műtét előtt be kell fektetni!
Az intenzívre csak 1-2 órát mehetsz be.
A lábadozóba csak látogatási időben!
Vizsgálatoknál kiküldenek!

Az egész törvénytelen!

Nem értem,hogy ha az intenzívre 1-2 órát bemegyek akkor mennyivel kevesebb bacit viszek be,mintha adnának steril cuccot és ott maradnék?(Amerikában pl így van).
De az unokahúgom szintén bent maradhatott az intenzíven amikor az ő gyereke beteg volt,de nem tudom melyik kórházban.

Közben tegnap kiderült,hogy itt a kardiológián feküdt egy távolabbi rokonunk testvérének kislánya és ő pl egész nap bent lehetett az intenzíven pedig a kislány már nem volt ilyen pici.
Akkor most nem értem????????

Azt sem értem,hogy pl este 6 után hogy hagyom ott a gyereket és hogy fog elaludni nélkülem?Ez egyféle módon lehetséges,mégpedig ha álomba sírja magát!
Az miért és kinek jó???????????????????

Nem értem azt sem,hogy miért tartják hatékonynak és biztonságosnak az anyamentes kórházi ápolást??????

Szerintem egy pici gyereknek mérhetetlen törést okoznak azzal,ha elválasztják az anyjától.
Lelki törést és a szülőkbe vetett bizalom megingását!

Nekem ez nem fog menni!!!!!

Amúgy pedig olvastam több helyen,hogy tudják a kórházak,hogy ez törvénytelen!Akkor???????????????,

Bocsi lányok,de kéz vagyok!
Vendég
 


Szia Alziza!

Látom nagyon őrlődsz...sajnálom. MOst talán az lenne a jó, ha magával az intézménnyel is beszélnél, hogy miket hallottál és mit is szeretnél Te magad. Azt írtad lesz egy konzultáció a dokival . Mindenképp vértezd fel magad elegendő jogi ismerettel és a kérdéseiddel az ápolással és a szülői bentléttel kapcsolatban. Ha elzárkóznak, akkor minden kórházban van betegjogi képviseló, akinek az elérhetőségei ki vannak írva. Őt érdemes megkeresni, hátha tud segíteni. Végső esetben talán választhattok lyan intézményt, ami másképp áll a kérdéshez.
Remélem hamar meg tudsz nyugodni, mert a kisfiadnak azt kell látnia, hogy nem aggódsz, hogy bízol benne és azokban akikre rá fogod bízni. Különben ő is jobban fog félni mint egyébként. De ezt te is biztos tudod. Szurkolok hogy megnyugtató módon alakuljon ez a helyzet.

Pusz
Dana

Kép
danaaia
 
 


A számból vetted ki a szót!

Szerintem is nyugi, amíg a dokival nem beszéltetek, mert nem tudhatod, hogy a kiírt és a vállalt dolgok miben különböznek. + Valóban ott van még a képviselő is. Nem gondolnám, hogy egy ekkora gyereket el akarnának szeparálni az anyukájától ilyen esetben. Szerintem ez az Ő dolgukat sem könnyíti meg.
iloly
 
 


Alziza:

Csatlakoznék az előttem szólókhoz... Szerintem ez tökéletesen az adott intézmény hozzáállásától függ.. És a konkrétan ott dolgozókétól.
Én személy szerint nem igazán tudom elképzelni,hogy egy gyerekeket gyógyító intézményben ennyire ellenségesek lennének az anyukákkal. Igen,lehet,hogy "hivatalból" közölniük kell ezt.. de.. könyörgöm,pont a mai nővérhiányos kórházakban Isten áldása az ott lévő anyuka nem???? :roll:
Pl mikor anno Napsugár a Tüdőintézetben volt...,meglehetősen sokszor,elvileg ott is van látogatási idő,stb.. De egyszer se szóltak rám,amiért megfürdettem a gyereket,átöltöztettem,foglalkoztam vele...

Dana:
Régen voltál! :wink:
Jobban vannak már a srácok? :(

Ma beszéltem MANDALÁVAL.
Anyukája ramatyul van. Mióta megkapta az első kemót,a mája sem akar működni,rengeteget fogyott.. Szegény Mandala lelkileg meglehetősen kivan.. :(
Mindenkit puszil..,és majd...jön.....

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Sziasztok!


Alziza:
Az index fórumon a Szívbetegen született a gyermeken topicban rengeteget olvashatsz a kardiológiai intézetről, tudsz kérdezni szülőktől,akik már megtapasztalták , hogy milyen az intézet, mi hogy működik, és tudsu kérdezni dokiktól, mert van két doki az intézetből,akik készségesen válaszolnak.

Nekem is vannak személyes tapasztalataim, az első kislányom 3 hónapot töltött ott, vannak szabályok,de nem ilyen szigorúak,mint ahogy olvastad.

Műtét után a 4.emeleten vannak a posztoperatív őrzőben,oda tényleg keveset lehet bemenni,de beengednek, a lehetőségekhez mérten,mert pl , ha épp a műtőből hoznak le másik beteget, vagy vmi akut dolog van valamelyik kis beteggel, és épp ellátják, akkor értehtő, hogy nem lehet benn másik szülő,két elszeparált szoba van ott, a többi ágy meg egy nagy teremben ,csak függönyökkel van elválasztva, tehát ezért is.
Utána lejebb kerülnek a 3. emeletre, ez is intenzív, de ide már jóval többet be lehet menni,nagy segítség a nővéreknek is , ha ott vannak az anyukák, mert tényleg kevés a nővér, szóval ezt is meg lehet oldani, itt is kiküldenek, ha vmi van, de azért sokat bent lehet lenni.Sőt, ha "csak " katéteres műtétetek lesz, akkor sztem egyből ide kerül majd utána.
Ezután pedig az első, vagy második emeletre kerül majd, az úgynevezett hotelosztályra, ott meg benn lehet lenni egész nap, este ottaludni nem lehet, de nagyon sokáig ott lehet lenni, amíg elalszik a gyerek.Az anyaszállás ott van az intézet földszintjén ,ott kellene helyet szerezned, ezt a betegfelvételen kell intézni, akár előtte telefonon, ha már tudtok konkrét időpontot, és akkor oda leszólnak telefonon, éjjel is, ha sír a gyerek.

Tehát nincs vasszigor, de azt figyelembe kell venni,hogy azért a két intenzív osztályon tényleg súlyos betegek vannak,és azért nem lehet egész nap benn lenni.

Amúgy magyarországi viszonylatban ez a kórház SZUPER,mind felszereltségben,mind az orvosok nővérek hozzáállásában.

Szóval szerintem ne félj előre,mindent meg lehet oldani.

Remélem kicsit tudtam segíteni.

Niki

Kép
Kép
Kép
mosoly
 
 


Kedves Niki!

Nagyon aranyos vagy,hogy írtál!
Köszönöm szépen!
Rátaláltam erre a fórumra és már írtam oda.
Először itt ajánlották azt a honlapot ahol olvastam ezeket.
De pont tegnap este és ma írtak nekem kicsit kedvezőbb dolgokat.Nagyjából azt amit most te is!

Köszönöm a segítséget.

A Te kislányod miért volt bent ilyen sokáig ha szabad kérdezni?
Vendég
 


Hahó csajok! Hol vagytok???? :?: Mindenkin kitört a nyaralás??

Alziza:
Nem valamikor most jönnek a barátnődék?? Haladt valamit a kert?
Miért nem bíztok meg egy kertépítő céget,vagy ilyesmit,hogy megcsinálja,ha a Ferinek nincs ideje? :roll:
Jaj...,ahogy leírtam,máris rájöttem......... Nem csinálnák meg OLYAN tökéletesen,ahogy azt a párod elvárja..... UGYE? :lol: :lol: :lol:
Legalábbis........,a Pisti ilyen.......... :roll:

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Barbamami

Igen ma érkeztek! :lol: :lol: :lol:
A kert?Dehogy haladt! :roll: :evil:

Mindig van valami.Állítólag most a hét végén lekerítjük.Kíváncsi leszek.

Nemhogy a kert nem haladt,de arról volt szó,hoyg mire vége a sulinak be lesz fejezve a padlástér is,hogy ne hülyüljek meg a gyerekektől.Hát nem lett!
Mostani variáció a sulikezdés. :roll:

Kertépítő cég:Na azt pontosan tudod,hogy olyanra nem adunk ki pénzt amit ő maga is megtud csinálni!Ismerős?
Pedig már megfenyegettem :twisted:

Mandalának kitartást ha beszélsz vele!

Többiek??????????????????
Vendég
 


Sziasztok !

Engedjétek meg, hogy kicsit reklámozzam a családi vállalkozásunk keretében megalapított Tárnoky Fodrásziskolát, melynek 12 hónapos OKJ tanfolyamára szeretettel várunk minden jelentkezőt.

Az év tanulója 100.000 forint jutalomban részesül !

Tárnoky László minden idők legeredményesebb magyar fodrászmestere, számtalan nemzetközi és magyar verseny nyertese. A Magyar Állam által fodrászként elsőként a Magyar Köztársasági Érdemrend Lovagkeresztjével kitüntetett szakembere több évtizedes oktatói múlttal a mai élvonalbeli sztárfodrászok
( Hajas László,Gellei András, Zsidró Tamás ) generációinak kinevelése után saját fodrász akadémiát alapított Tárnoky Fodrásziskola néven.

Vidékieknek elméleti oktatás távoktatásos rendszerben is.

www.tarnokyfodrasziskola.hu Kép
Vendég
 


Sziasztok !

Engedjétek meg, hogy kicsit reklámozzam a családi vállalkozásunk keretében megalapított Tárnoky Fodrásziskolát, melynek 12 hónapos OKJ tanfolyamára szeretettel várunk minden jelentkezőt.

Az év tanulója 100.000 forint jutalomban részesül !

Tárnoky László minden idők legeredményesebb magyar fodrászmestere, számtalan nemzetközi és magyar verseny nyertese. A Magyar Állam által fodrászként elsőként a Magyar Köztársasági Érdemrend Lovagkeresztjével kitüntetett szakembere több évtizedes oktatói múlttal a mai élvonalbeli sztárfodrászok
( Hajas László,Gellei András, Zsidró Tamás ) generációinak kinevelése után saját fodrász akadémiát alapított Tárnoky Fodrásziskola néven.

Vidékieknek elméleti oktatás távoktatásos rendszerben is.

www.tarnokyfodrasziskola.hu Kép
Vendég
 


sziasztok !
kárpótlásul az eltűnésemért:
http://www.mommo.hu/media/Zolibaba

Próbálok visszaolvasni :oops: 2 fosi és hányás között....este pedig reagálok is (remélem)
Aztán véleményeket kérek!!

Kép
zümis
 
 


Szia Zümis!

Miről kell a vélemény?

Ha videóról, akkor ügyes vagy, ha Zoliról, akkor is ügyesek vagytok :wink:

Nem csak Te tűntél el, hanem ahogy nézem mindenki, pedig én szeretném megtudni, azoktól akiknek van nagyobb lányuk, hogy hogyan élték túl a lányuk 3 éves kor körüli hisztivel egybe kötött folyamatos átöltözési korszakát?

Alziza!

Nem voltatok még a dokinál?

Értetek az álomfejtéshez? Apa azt álmodta valamelyik nap, hogy örökbe fogadtunk egy kislányt :shock:

Jó lenne tudni, hogy ez mit jelent, gondolom nem azt, hogy szeretne még egy gyereket :lol: :lol:

Na kicsit csapongok ma de nem baj, remélem lesz aki erre jár és megnyugtat, hogy egyszer majd elmúlik a hiszti korszak.

üdv:i
iloly
 
 


Sziasztok

Iloly

Nem voltunk még.Júli 14-én megyünk.A Balatonról jövünk majd fel,mert a nyaralás már le volt akkor foglalva mikor megtudtuk és már nem lehetett variálni vele.
A dokival meg nem is akartam.

Hisztiről nem tudok mit mondani,nálunk hála az égnek kimaradt mindegyiknél.

Álomról sem tudok semmit.

Képek???????????

Zümis
Jó a videó!Zoli baba édi :lol:


TÖBBIEK???????????
Vendég
 


Sziasztok!
Én is vagyok hébe-hóba, csak ritkán, mert felvételire készülök.

Iloly!
Az én középsőm is állandóan öltözik. Elég egy csepp víz a ruhájára, és már rohan is, hogy át kell cserélni. Már meguntam, hogy a ruháival szaladgálok, így egy elérhető magasságú polcra tettem a cuccait, és megmondtam, ha át akar öltözni, hát szolgálja ki magát. Ez működik. Igaz a levetett cuccokat még nekem kell összeszednem, de az megvár. :)

Zümis! Tetszik a videó.

Szép napot!

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Szia Iloly!
A lányom is 3 éves múlt....és igen Ő is öltözik(mert ő hercegnő)van nap mikor 5-6 garniturát is képes leváltani...van mikor csak "úgy"van mikor leittam,vagy ami a legjobban tetszik homokos lett. ,sőőt vízfestékel akár ki is festi a száját :lol: körmét...
De ha érdekel elküldök príviben egy könyvet amiről a hisztiről van szó...
Többnyire ráhagyom (bizonyos keretek között)Hisztire meg nagyon jó a hidegvizes zuhany csak 1 szer kellett megtennem azóta elég ha halkan megjegyzem ha nem hagyja abba akkor mehetünk a hidegviz alá....hatásos.jó-jó tudom nem szép.....

Kép
zümis
 
 


Sziasztok!

Zümis!

:lol: Mit szólnak ehhez a Svédek? :shock: Mi még eddig nem jutottunk, de ami késik nem múlik...

Sajnos a fényképezőgép még mindig nem ült vonatra és nem ment el megjavíttatni magát, úgyhogy nem bizonyíthatom vele, hogy elkészítettem életem első "feketeerdei meggytortáját" amit mindenki finomnak talált, és még ki is nézett vhogy (volt rajta hercegnő marcipán)

Most viszont elárulom tudatlanságomat: voltam ma egy illatszerboltban, ahol "pelenkacsavarót" lehetett kapni. Elárulnátok mi az? Illetve volt bele vmi betétféle erősebb-gyengébb, szóval világosítsatok fel!

Izgatottan várom a válaszokat, itt a sötét S...ban.

üdv:i
iloly
 
 


Iloly!
Az én tippem: pelenkatároló. Amibe a koszos pelusokat lehet gyűjteni, egy hosszú zacsiba megy a pelus, és a szerkezet mindig teker egyet a rajta, hogy a szag ne tudjon kijönni.
De lehet, hogy nagyon melléfogtam...... :) :) :)[/url]

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Szia Boeske!

Sztem is vmi ilyen dolog, legalábbis a képen egy hosszú hurka volt pelenkákból. :shock:
iloly
 
 


Sziasztok!

Woww! Még rejtvényfeladvány is van!! :D :D :D
Iloly:
Nekem fogalmam sincs... :roll: Láttam már én is valami effélét..,de megmondom őszintén,a szag ellen teljesen ingyen védekezünk.. A kakis pelust azonnal kirakom a kinti kukába,a pisiseket meg gyűjtöm ugyan,de 3-4db után azok is mennek kifelé :lol: :lol: :lol:
Ez szerintem tipikusan egy "gyereked van? tök fölösleges,de azért vedd csak meg" termék..

Hiszti....... Hát ALZIZA,IRIGYRLLEK!!!
Nálunk a Peti is,Bogi is nyakig benne van időnként,de már a Tomi is kezdi! Bár rajta egyenlőre kifejezetten röhögünk... :roll:
Nálunk is a hideg vízzel való fenyegetés vált be,amihez ugyebár azért nem árt,ha megtapasztalja a gyerek,mivel is fenyegeti az ember............ :roll:
Peti kb egy fél éve már alig hisztizik valamiért,ennek kifejezetten örülök :D :D :D
Most a Bogi csinálja............... :roll:

Leginkább igyekszem nem menni velük sehova...már pl. boltba,vagy ilyenek...... Az öngyilkosság lenne.


Zümis:
Nagyon aranyosak a képek!! Szoptatsz még csak? Tomi már kap főzit,tejpépet is,mert nem elég neki a tejem.......... :roll:
Látni kéne,hogy fülig szalad a szája,mikor meglátja a bébiételes üveget!! Még a nyála is folyik :D :D :D A Pavlovi reflex iskolapéldája :lol: :lol: :lol:

Boeske:
Hova felvételizel? (Ha már írtad,ne haragudj...,de nem emlékszem.. :oops: )

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Jajj,hogy ne maradjatok kép nélkül :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Tegnap volt Petikém névnapja.......,vettünk neki még mozdonyokat a Thomas kollekcióba.. :roll: :roll: :roll:
Gondoltam,csomagolópapír helyett sütök keksztésztából terepasztalt :D :D :D
Hát......,elég hamar elfogyott........... :roll: :D

Ilyen volt...
Kép Kép

Itt még vonatoztak.... :D
Kép

Megtépázva........(vagy inkább "harapdálva...) :D :D
Kép


Szóval................Nem ússzuk meg a sínkészletet :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Üdv Barbamami!

Annyira jó lenne, ha nem frusztrálnál folyamatosan!

Én örülök, ha kiküzdök egy meggyes pitét ebéd utánra, erre itt ilyen sütikölteményeket kell látnom! :D

Azt hogy csinálod, hogy nem tudnak ezekről? Nekem N. végig asszisztálta a tortasütést, majd meglépett a gyúrófejekkel, amiket magával vitt a szomszéd kisfiúhoz.

pelenka ügyben hasonló a jól bevállt módszerem! :lol: :lol:
iloly
 
 


Sziasztok

Mandaláról szomorú híreket olvastam az iwiw-en! :cry:

Barbamami

Hát,Te nagyon ügyes vagy!


Nálunk:
Szobatisztasággal semmi! :(
Nem is érdekli!!!!
Az sem zavarja,ha bekakál.Ha én nem szólok neki,hogy cseréljük ki akkor úgy maradna.
Vendég
 


Sziasztok!

Mandaláról, vagy az anyukájáról? (Nekem nincs bejelölve, nem látom az üzenőfalon.)
iloly
 
 


Szia Lányok!

A tékozló lány hazatér.... :wink:


Hát bizony a hír igaz. Az én drága jó anyukám elment. Tényleg csak röviden:
januárban (ezt tudjátok) gyomorrákot diagnosztizáltak Nála. Aztán megműtötték. (ezt is tudjátok). Sajnos április 23-án felvett egy (!!!!!!!!!!!!) kemot. Onnan kezdve folyamatosan hányt, öklendezett, rohamosan fogyott. Mondhatni egy hét kivételével végig kórházban volt. Nagy küzdelem után végül az áldott kemo mellékhatásának "köszönhetően" (kiirtotta az összes csontvelejét, még az őssejtszigeteket is) az én drága jó édesanyám június 20-án este 8 óra 10-kor feladta és eltávozott.
Ma temettük. 20-án elment, 30-án lett volna 70 éves.... és ma eltemettük.

Oh, Iloly: Óriási gratula Nektek! Hallottam ám a hírt! Csiripelték a madarak! :) (vagy inkább Barbamami? :D ) Csak még nem volt módom gratulálni a kis manócska érkezéséhez.
Ja, és Hománné.... így egyszerűen... tudod... iwiw... onnan már sikerül beazonosítani... :D

Csók lányok! Mostantól már jövök ismét...

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Mandala:

Amit írtam....,azon felül.... :(
...Nagyon-nagyon örülök,hogy jöttél!!!! Gyere többször :( El kell foglalnod magad... :(

Iloly:
Áh,persze hogy tudtak róla.. Csak épp rohangálással és ilyesmivel voltak elfoglalva...,így "nyugodtan".... ténykedhettem....
Meg a javarészét a délutáni alvásidőre időzítettem...

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Mandala

Mint már írtam,borzasztóan sajnálom,hogy ez történt! :cry:
VÁRUNK!!!!!!!!!
Vendég
 


Mandala nagyon sajnálom.... :cry:

Kép
zümis
 
 



Kép
zümis
 
 


Zümis:
Megnéztem :D :D :D Jól kifáradt utána?? :lol: :lol: Végig rúgkapálta az egész szereplést :D :D . A 3 éves nővérkéje puszilgatta? :D Nálunk is ez megy.. :D
Bár néha a hátamon is feláll a szőr,mikor megetetem a pihenőszékben főzivel,és amíg elmosom a kanalát,Bogikám bőszen elkezdi "hintáztatni" szegényt...... Ezek elég gazdaságtalan etetések... :D :D :D

Alziza:
Kert??? :D
Nálunk ezidáig annyi változott,hogy már nincs medence,mert kilyukadt..... :roll:

Iloly:
Hogy bírod? Táboroztatsz még?...

Mandala:
Továbbra is várunk... :(

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Sziasztok!

Hát persze, hogy bírom! Holnap megint sütök egy tortát:) Még jó hogy a névnapokra nem sütünk, mert Nóra pedig szombaton lesz.

Most nincs tábor, viszont van egy csomó minden más. Pl: előadást meg absztraktot kéne írnom, és belerángattak ebbe is: www.lovasok.hu nézzétek a blog bejegyzéseket, ha érdekel mivel töltöm az időmet. :D

Azért van egy csemegém is: megigényeltem az 1x-i anyasági támogatást és a családi pótlékot is a +1 gyerekre. Másnap hívott az ügyintéző, hogy nem jó itt a revizora szerint a SOTE II. által kiadott papír arról, hogy jártam terhesgondozásra, kizárólag a helyi (mostmár büntetésből leírom) kaposvári kh igazolása :shock: Az jó lett volna még, ha a védőnő ad igazolást, vagy a kiskönyvem lemásolom :D Lényeg, hogy mégegyszer menjek be és álljam végig a sort valahány gyerekkel. Mivel a pénz közben landolt a szlámon úgy döntöttem nem törődök velük.

Na hát ezt már kevésbé bírom :D
iloly
 
 


Sziasztok!
Kulcsár Bogi vagyok,4.éves dietetikus hallgató.Most írom a szakdolgozatomat:Gyermekvállalás örömei és veszélyei 35év feletti várandósok körében címmel.Segítséget szeretnék kérni,hogy akinek lenne kedve kitöltené-e a kérdőívemet.Kérem olyanok írjanak,akik jelenleg várandósak.
emailben küldeném el a kérdőívet.címem:bogibogarka26@gmail.com
előre is köszönöm
bogibogarka
 
 


Na mi az? Kihaltunk mint a dinoszauruszok?!

Alziza!

Ma voltatok dokinál?
Mi lesz?
iloly
 
 


Szia Iloly!
Én igazoltan voltam távol. Felvételiztem (jól sikerült), és azóta barack és málnalekvárt főzök. Minden nap.
Holnapután pedig Barnát viszem kórházba sérvműtét végett.

Megnéztem, mibe rángattak bele. :) Tetszik.

Alziza!
Mizujs?

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Szia Boeske!

Húúú, én nem a lekvárral, hanem a zöldbabbal küzdök és előreláthatólag az uborkával fogok hamarosan megmérkőzni. Itt mindenkinek van 2-3 örökölt kertje, (nem sok, csak 1-2 Ha:)), amibe annyi mindent ültet, amit úgysem győznek megenni/eltenni, így hát általában dömping van az idényzöldségekből, gyümölcsökből.

Gratulálok a felvételihez! Csak a biológia tanáromat tudom idézni:
" Amikor majd a vizsgaidőszakban 3 hete nem alszotok, jusson eszetekbe, hogy TI AKARTÁTOK" :lol:

Milyen sérv? Köldök?

Itt tiszta furcsa a helyzet, minden 3 hónaposnál idősebb gyerek nyaral így tiszta nyugi és nosztalgia az élet olyan, mint 10 évvel ezelőtt. Tisztára megfiatalodtam :lol: :lol:

i
iloly
 
 


Barbamami!
Igen Zsó puszilgatja...és igeeen agyon szereti...szeretetből ma lekevert neki egy maflást :shock: Meg ütögeti a fejét :shock: De már sokszor megkérdeztem miért csinálja :Váálasz:mert éééén vagyon a nagy és erős nővérkéje!!...és elmegy 2-3 lépést és visszafordul :meg,hogy szokja!!:shock: :? Édes nem?!
Nagyon szereti a vizet éééés nem igazán fárad el...tegnap 45 percen keresztül lubickolt ééés én vettem ki mert nem tudtam elhinni ,hogy ez így jó neki ...de akkor meg azért üvöltött ééés visszatettem ...ráhúzott még 20 percet...

Amúgy még mindig szenved a hasmenéstől...gyerekorvost fogok váltani...de a kiszemelt drnő szabin van :twisted:
A védőbanyán egy-egy...áááá nem is részletezem!!!Muki születése óta 1*azaz 1*volt kint :shock: ez így normális???!!
Ki mit tud van nekik vmi (mármint a védőnőknek)hely ahol meglehetne kérdezni ,hogy mi a feladata???Kegyetlenül kivagyok akadva a nem törődés matt!!
Barbamami remélem az új szerzeménnyel (drnő)megtudom beszélni a hörgő gyuszikat is meg azt is ,hogy Muki miért hörög csörög olyan sűrűn...tudod amit beszélgettünk annóóóó.....

boeske!Gratula a felvételihez!!De jóóó ,hogy neked van ennyi energiád én a meggyet is nehezen tudtam elrakni... :oops:

naa lelövőm magam jóóó éjt!!
Még ma... hihihihi

Kép
zümis
 
 


Sziasztok!

Na,végre valami szellő errefelé.....

Iloly:
Megnéztem.. Igazából nekem nagyon tetszik,és tök jó lehet. Azt leszámítva,hogy van pár 18 évesnél fiatalabb gyereked,akik mellett alapból is halál unalmas az élet.. :roll:

Zümis:
Mit értesz hasmenés alatt?? Mert naponta 2-3x kakil? Az elvileg normális..azt hiszem...
Védőnő..
Hát őszintén,én megbeszéltem az enyémmel,hogy 1x kijön,aztán békénhagy. És ha lesz valami hasfájásom,megtalálom....
Igazság szerint én nagyon utálom ahhoz igazítani a napirendet,hogy valami hivatalos személy látogatóba jön :?

Boeske:
Ügyi vagy!!!!!!! Gratulálok :D :D :D

Alziza:
Na? Mi volt?????? ÍÍÍÍÍRJÁL!!!!

Ildi:
TE hova tűntél??????? Már vagy fél éve nem hallottam rólad!! :(

Mandala:
Te is hiányzol!!!!! :( :(

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Sziasztok!

Hát itt ma még a szél sem fúj! Majd biztos esik holnap, mert Apa füvet akar nyírni.

:D

A védőnénit én sem láttam túl gyakran a többieknél, most kicsit megkönyörültem rajta, elvégre neki ez a dolga és tök rossz lehet, ha állandóan lepattintják. Múltkor kicsit összetorlódott ugyan a három lovasommal (a felszerelésekért jöttek) akik itt szerte-szét ugrabugráltak a kertben és ez láthatóan kicsit megdöbbentette. De mindig mondja, hogy ki tudja látja-e még a gyerekemet az érettségi előtt :wink:

i
iloly
 
 


Sziasztok!

A sérv lágyéksérv VOLT. :D
Ezen is túlvagyunk. Most jön egy kis hétvégi vendégeskedés, majd 2 esküvő.

A baracklekvárfőzést beszüntettem. A család éves szükségleteit már bőven fedezi ami van. A férjem most a pálinkafőzésen gondolkodik. :D

Alzizaaaaaa!!! :?:

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Barbamami!Nem napi 2-3 laza kaksiról van szó!
Vizes,bűzös és 10.ik alkaom után már nem számoltam.
Sajna hány is!!szinte bármikor bármitől....egy illattól is képes hányni ...van amikor csak a saját nyálát hányja vissza,van mikor Zöldet....
és produkál olyat is , hogya poharat le sem teszi és máris visszajött az egész tea,vagy víz,vagy gyümi lé....

A védőbanyával nem csak az a bajom ,hogy nem jön. pl nemrég 2 napon keresztül hívtam,mntem kerestem ééés sehol sem találtam meg!annyi tejem volt,hogy tudtam volna leadni de nem seített elintézni,hogy itt helyben megkapja 1 anyuka...így akkor nem hivatalosan kapta a baba a tejcsit...meg sok-sok apróság amivel tele a hócsukám! ...de megtaláltam a helyet ahol kérdezhetek!Magyar védőnők egyesülete!Sajnos felfogom őket keresni!!

naaah nem akarom lehúzni itt a hangulatot!

jóóóóóó éjt......

Kép
zümis
 
 


Jaj Zümis,ez nem jó hír.. :( Mondjuk Tomi is sokat bukik,de arra gondoltam,hogy talán azért,mert nagyon mohón eszik,és rengeteg levegőt nyel..
Erre tényleg kérdezzél rá valahol!! Az azért durva,hogy nem lehet utolérni a védőnőd.. És a gyerekorvos? Őt nem kérdezted még erről?
De jó neked,hogy ennyi tejed van!!!! :D Én már csak napi 4x szoptatok :( (ebből 2x éjszaka :roll: ..),a többi főzi és tejpép..,és este 1x tápi..


Boeske:
Ügyi vagy!!! :D

Iloly:
Apának jó fűnyírást!! Nem fog fázni :D :D :D :D

ALZIZA??????
MANDALA?????
TÖBBIEK????

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Zümis,írtam privit is! :D

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: