Új privát üzeneted érkezett!

Barbamami!
gyorsan még megírom:A dr nő és a védőbanya egy kaptafára készültek....
Nagyon örülünk ,ohgy még sok szopi van....igaz már kapok a fejemre ,hogy bezzeg már ezt-azt meg kellene ennie!!Meg bezzeg az én időmben...áááá ezt utálom a legjobban ...
DE nem érdekel!!!Amig este 8-8:30 tól alszik 3-4 ig akkor szeerintem nem olyan rossz a tejcsim...jóóó nem tagadom néha megkínálom mert kinézi a számból a főzit...de az is csak egy leheletnyi.....
A tegnapi akcióját viszont nem tudtam meg akadályozni ...a sárgabarackot kikapta a kezemből és amilyen gyorsan rácuppant időm sem volt elvenni tőlle...de ráhagytam....este nem fájt a poci....ééés ma dél körül landolt is a pelusban....pont azon gondolkoztam, lehet,ohgy Ő mát igényli a hozzá tápit azaz a más ízeket?
agy a ég itt mekkora eső van

:shock: :shock: :shock:

Kép
zümis
 
 


Sziasztok!!!!!!!

Megjöttem!

A nyaralás jó volt,képek az iwiwen.

Barbamami
Bocsi,bocsi,hogy nem írtam egyből.

Zalánt végül nem 14-én hanem 16-án kellett vinni.
Ez jó volt így mert 14-én fel kellett volna jönnünk Balatonról,így meg pont 16-án délelőtt kellett elhagyni a szállodát.
Az eredeti terv az volt,hogy 15-én este mindent le cuccolunk a kocsiba és reggel indulunk,hogy délre beérjünk.De akkor Zalánt fel kellett volna kelteni,és onnan egyből a kórházba menni stb.Így aztán úgy döntöttünk,hogy inkább még 15-én este eljövünk.
Nagyon jól döntöttünk!!!
A kórházban baromi sokat kellett várni.11.30-kor már ott voltunk és du.fél 5-kor jöttünk ki a kapun!!!

A doki egy nagyon aranyos,kedves szimpatikus ember!!!!
Megvizsgálta Zalánt,de ő már nagyon fáradt volt ezért tiltakozott az Uh ellen ahogy csak tudott.Erre a doki átrendezte a vizsgálót,arrébb tolta az ágyat és egy széket tett oda nekem,hogy arra üljek és Zalán az ölemben hátradölve legyen,így megtudta simán csinálni az Uh-t.

Fél éven belül lesz a műtét!
Előtte kb 3 héttel szólnak,hogy pontosan mikor.
Szerencsére megoldható katéterrel,ami jó,viszont így 24 órán keresztül nem mozdulhat utána!!Ez nagyon rossz lesz!

Bent alvással kapcsolatban:Kérdeztem,hogy mi újság?
Mondta,hogy elég gáz a helyzet,de adott nevet,telefonszámot,hogy kit hívjak fel az anyaszállás miatt és akkor gyakorlatilag végig vele lehetek!

A férjem közben Vácon csinál egy házat,a tulaj egy doktornő!
Kiderült,hogy együtt dolgozott azzal az orvossal aki műteni fogja Zalánt!!Csupa jót mondott róla és hogy nagyon nagy szaktekintély a doki.Mondta,hogy nem mindenki kerül hozzá, és rögtön mondta annak a dokinak a nevét aki szerinte hozzá küldött minket.Eltalálta!

És még egy csomó megnyugtató dolgot,de nem akarom ide leírni,mert senkit nem akarok kellemetlen helyzetbe hozni,ki tudja ki olvassa azt amit leírunk.

Igyekszem visszaolvasni!
Vendég
 


Szia Alziza!

Az a lényeg, hogy akkor jó kezekben vagytok és már jobb a kedved ahogy olvaslak :lol:

Akkor most bármikor szólhatnak, hogy hajrá?

Többiek hogy vannak? régen írtál a nagyokról.

Én továbbra is "szabadságon" vagyok, ami jó mert kezd rend lenni és egy csomó elmaradást behoztam már...Most meg megyek és behozom a babyt mert úgy hallom éhes :lol:

i
iloly
 
 

 
 

Kedves Babanetes Közösség!

Egy topiklakó kisfiú, Roli, nagyon nagy bajban van. Vízbe esett és most tág pupillákkal, agyműködés nélkül fekszik. Kérünk Titeket, hogy ki-ki hite, világszemlélete szerint imádkozzon, szorítson Roliért, drukkoljon a felépüléséért. A közös akarat sokszor csodákra képes, és most erre van szükség. Mától minden este tíz órakor Rolira fogunk gondolni, az ő gyógyulására. Kérünk Titeket, tartsatok velünk!

2005 ősziek


Kép

KépKép
KépKép
fedi
 
 


EZ BORZASZTÓ!!!!
NAGYON SZORÍTOK NEKI!!!
Vendég
 


Én is!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Sziasztok!
Rakok fel pár képet.. Hátha nagyobb lesz az írási kedv :D :D :D
Nyári szabadfoglalkozás..
Kép
Napsugár tegnap kapott egy görkorit...
Kép
Tomikám :D :D :D
Már tudunk négykézláb himbálózni :D
Kép Kép Kép

És a kedvenc minikertem...,sajnos még csak ennyi virágom van..
Kép

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Sziasztok

Hát tényleg nem írtok valami sokat!

Én wellness hétvégén voltam a barátnőmmel.
Szükségünk volt erre,mert 3 hét múlva mennek vissza! :cry:
Szuper helyen voltunk!
Pihentünk,sétáltunk,szaunáztunk,esténként vörösbort iszogattunk.
Nagyon jó volt a hotel,jó a kiszolgálás,jó a kaja,meg minden!
Zalánt most először hagytam így itt,kicsit izgultam,hogy mi lesz,de jól elvoltak!
Persze,mert apukája mindent megengedett neki :roll:

Iloly
Ha én most elkezdenék a nagyjaimról írni,egy nyugodt éjszakátok nem lenne,mert rettegnétek a kis kamasz kortól :x

Barbamami
Jók a képek :lol:
Tomi ügyes
Vendég
 


Sziasztok!

Alziza!

Rettegni akarok! Úgysem jutok el moziba mostanában egy jó kis horrorra :lol: Amúgy vannak elképzeléseim, csak most még nem tömeges több gyermeken előforduló jelekről van szó, hanem ritkábban egy gyermeken előfordulóról!

Hajrá Napsugár! a görkorizás itt is jó buli! Marci örökölt egyet, Vencelnek meg vettünk egyet, mert Ő 28-as lábbal egy 38-as korival szokott gyakorolni az egész utca örömére :lol: :lol: . Lóci szerint ez túl veszélyes dolog...amúgy ennek a "járműnek " az igazi neve N. szerint BŐRKORCSOLYA!

Tomi mostmár tisztára olyan a képeken mint Peti


Itt mindenki újra a fedélzeten van, és verekszik és üvölt :wink: Mondtam nekik, ha nem fejezik be, én is fogok velük verekedni meg üvölteni :shock:

üdv:i
iloly
 
 


Iloly:
Napsugár is örökölte :-),de sajnos nem túl sokáig lesz jó neki,mert bár egy nálánál 4 évvel idősebb barátnőjétől örökölte,fél számmal kisebb a lába... :roll: De megtanulni jó lesz,max veszünk neki egyet..

Alziza:
Horror! Éljen!! Lehet,hogy pár év múlva én is wellness-hétvégékre járok :D :D :D
Az egy gyermeken előforduló jelek ismerősek..................... :?

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


sziasztok!
mii wellness??? aha majd 10 év múlva hihihi...nekem is hosszabbnak tűnik ez a nyári szünet a többihez képest :shock: :shock:
Habár most a 2 nagy az apjuknál van...

naa most megyek....

Kép
zümis
 
 


Sziasztok

Zümis
Azért 10 évig ne várj! :lol:
Kicsit félve indultam el,de nagyon jól bírta Zalán.Bár azért naponta elég sokszor telefonáltam.
De a férjem jól boldogult,Zalán meg élvezte,hogy gyakorlatilag nincsenek szabályok! :roll:

A barátnőm már egy ideje fűzte az agyam és mivel most itthon voltak,1 évig pedig nem találkozunk,max webkamerán,így nagyon jó volt !
Persze mióta itthon vannak azért sokat találkozunk(a telkeink sarka összeér,így közel vagyunk),de hát mégis más úgy beszélgetni,hogy nincs ott 1 gyerek sem.

Nekem kellett ez,mert már agyilag annyira le voltam fáradva,hogy közel álltam ahhoz,hogy a két nagy közül valamelyiket agyoncsapom. :shock:


Elkezdtem intézni a főállású anyaságot.
Azt tudtam,hogy a legkisebb gyerek 8 éves koráig jár,de azt nem,hogy ha a legnagyobb előbb tölti a 18-at akkor csak addig.
Nálunk pedig így van.

Hallottam tagnap a Tv-ben,hogy a maja naptár szerint 2012-ben jön a világvége.
Bár a pasi elég kétértelmű volt.
Nem tudom,hogy hinni kell e ebben.
Már 2000-re is jósoltak ilyet nem?
Vendég
 


Csak egy rövid:

ALZIZA NE MÁÁÁR!

És a "maja naptár" szerint is három év múlva lesz 2012?

Szerintem ne izgasd magad és élj csak úgy egyszerűen tovább, mintha nem is 3 éved lenne már csak hátra :lol:

Főállású... Ez megint okos dolog, ha így van. Nem gondolkodok azon, hogy igénybe venném, de Nálunk pl. lehet, hogy betölti Marci a 18-at mire Matyi 7 éves lesz, de akkor is marad még 4 kiskorú gyerkem. Ráadásul akkor még nem is érettségizik, csak egy év múlva...Vagy akkor már úgy van, hogy a gimnazista/egyetemista gyerek fizeti anyuci TB-jét a nemtudommiből? Szóval ez megint nesze semmi fogd meg jól!

Sztem meg rövid ez a nyár, már a felén túl is vagyunk.
Én nem rajongok a reggeli rohanásokért.

üdv:i

ui: Ja itt volt kiskamaszhorror hétfő este. Sikerült összetörnie egy üvegpoharat a fürdőszobában és el is vágta a lábát... :shock:
iloly
 
 


Iloly

Ha van otthon 3 kiskorú gyereked akkor kapod.
De akinek "csak" 3 gyereke van és abból az egyik előbb lesz nagykorú,mint a kicsi 18 akkor ez van.


Nyilván egyébként én sem hiszem,hogy igaz ez a maja naptár,csak ilyenkor mindíg elgondokozok,hogy mi van ha...?
Amúgy a férjem szerint vegyünk fel egy nagy hitelt,hátha nem kell már visszafizetni :wink:

Kiskamasz
Ó..ez még messze nem az! :roll:
Amiről én beszélek (vagy nem)az egész nap tart.
Reggeltől estig!
Már reggel elkezdik piszkálni egymást:Ki mennyi cornflakest eszik és miért?Ki mit akar a Tv-ben nézni,Ki a hülye és ki nem,Ki kezdte a veszekedét,Kivel játszon Zalán vagy épp kivel ne,stb.
Ez így megy egész nap.Este pedig a ki megy előbb fürödni,fogatmosni

Azt hiszik azt csinálnak amit akarnak!
Főleg Alex aki vissza is dumál(neki amúgy kijár lassan egy nagy büdös pofon)
Ha szólok vagy kérek valamit akkor ált az jön,hogy mindjárt,vagy jó,de meg sem mozdulnak.
Aztán üvöltök és megsértődnek.

Alex erősködik Zinával az meg rugdosódik.ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ

Ami még idegesíítő és már ezerszer kértem,hogy ne tegyék:
Zalánt is bevonják a hülyeségeikbe.Alex teljesen be tudja pörgetni.

És akkor most nem is folytatnám :x
Vendég
 


Hááát nem tudom, mert nálunk nem kiskamaszok a "kisfiúk" csak 2 év közöttük a korkülönbség, és reggeltől estig megy a verekedés/veszekedés vmin.

Amit én kiskamasznak gondolok, pl az, hogy beteszem a kedvenc koszos pólót a szennyesbe, majd másnap reggel újra látom a gyereken...ugye azért én teszem be, mert el sem jutott odáig már két napja. stb. És nálunk mindenki egyszerre lesz kis/nagy kamasz. Már alig várom :wink:

Főállású anyaságot már értem, de csak a mechanizmusi. Azt hogy miért jó ez, azt nem mert gondolom ha akkor már csak egy kicsi gyereked van, attól még x évig nem dolgoztál esetleg a szakmádban (hacsak nem mentél vissza 4 órában, vagy nem vagy mondjuk író-műfordító akkor mihez kezdesz majd?

Na megyek, mert itt viszont itt járt a világvége tegnap egy báránynak, és el kéne csomagolni a maradványokat!

Üdv:i
iloly
 
 


Iloly

Miért jó?
nekem több szempontból.
először is azért mert Zalán ugye idén nem mehet oviba a műtét miatt,tehát jövő szeptemberig mindenképp itthon marad.A gyesem meg ugye lejár most 15-én.

A másik:
Már most sem tudnék visszamenni dolgozni.Mióta Alex megszületett itthon vagyok.
Nehéz lenne találnom valamit úgy,hogy megérje nekem azt,hogy az iskolában,óvodában vannak egész nap.
Én a férjemre nem nagyon számíthatok,mert van amikor reggel 6-kor megy és este 8-kor jön,ha pedig kiállítás van akkor van,hogy éjjel is dolgozik.

A férjem szerint ez így van jól.
A nő dolga a gyereknevelés a férfi dolga a pénzkeresés.

Mindenképp valami olyasmit kell kitalálnom ami saját vállalkozás.
Több ötletünk is volt és van a barátnőmmel ill.a férjemmel is.
majd meglátjuk mi lesz.
Vendég
 


Sziasztok!

Olyan régen nem voltam, illetve csak nem jelentkeztem, de olvastam, mert érdekel, mi van veletek. :)

Rövid-e a nyár vagy hosszú?? Nem tudom, de eseménydús az biztos.

Iloly, veled nem tudom felvenni a versenyt, négy gyerek plusz egy bébi, plusz munka... Te valami csodalény vagy! Megnéztem az oldalatokat, háát... olyan izgalmas lehet, meg szép, meg nehéz... Így már értem a főiskolát is, ezért csinálod, ugye?
verekedés, üvöltés :D. Én is szoktam kiabálni... És olyan megnyugtató, hogy nem csak én.x

Alziza, nekem ugyan még nem kamasz Maja, de már érzem rajta az átmenet jeleit. Időnként teljes átéléssel mesél a plüss-gyerekeiről, a tesóiva játszik, máskor meg olyan mint valami szenvedő szent a szentképen. Egyelőre inkább vicces, de sejtem, hogy nem fogom végigmulatni a kamaszkorát...
Nagyon örülök, hogy Zalánnal kapcsolatban megnyugtató híreket kaptál, és annak is, hogy a doki ilyen rendes volt. Nagyon bírom, amikor tudnak alkalmazkodni a gyerekekhez, ilyenkor úgy érzem, nekik ugyanolyan fontos az én gyerekem, mint nekem. És ez olyan megható.
Barbamami, nagyon jók a képek, a görkoris főleg! :D :D Maja is így kezdte, szegénynek nem sok lehetősége van gyakorolni, forgalmas helyen lakunk. Kicsit (de tényleg csak kicsit) irigyellek benneteket a vidéki élet miatt. Olyan jó békés, nyugalmas lehet, és annyira más lehet békében gyereknek lenni.

Most megyek fogorvoshoz, még folytatom....

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Rita
Tényleg rég voltál.
Hát igen valóban nem vicces már közel 14 felé a kamaszkor :roll:



Nálunk nagy változás van!!!!!!
Pont úgy ahogy írtam nektek nem rég,hogy majd valószínűleg egyik napról a másikra.
Tegnap délelőtt ugrált mint egy őrült,a feneke beleizzadt a pelusba,úgy hogy viszketett neki.
Mondtam hogy akkor zuhanyozzon le és adok egy alsógatyát.
Így lett.Aztán délután kimentek a kertbe.Mondtam szóljon ha kell pisilni.Nem szólt.Bejött,átöltözött kiment.5 perc múlva újra bepisilt.Mondtam,hogy jó akkor most maradjon már itt bent inkább.Semmi ellenkezés maradt.
Mondtam neki,hogy szóljon ha kell.
És szólt!!!!!!!Kiabált,hogy jönni akar a pisi!Futás!
Azóta egyszer sem pisilt be,viszont kb 5 percenként megy wc-re.És mindig pisil!
Ma egyszer bekakált az alsógatyába.Ez nálunk nehezen megy,mert soha nem kakál a wc-be és elbújik.
Na felállítottam a wc szélére,hogy kiborítom belőle,erre majdnem hányt és közölte,hogy ő többet nem kakál az alsógatyába.De kíváncsi vagyok,hogy kér e majd hozzá pelenkát holnap.

Anyuékhoz is átmentünk ma és pelenka nélkül jött!nem történt baleset.
Mondta ,hogy ő most már oda adja egy pici babának a pelenkát mert ő már 3 éves.

Kíváncsi vagyok éjszakára hogy megy majd?
Vendég
 


Sziasztok!

Látod Alziza, mondtam, hogy először jól megfontolja, és utána egyik percről a másikra úgy dönt majd, mint a beszédnél. Aki úgy rajzol mint Zalán, arról nem feltételezem, hogy ne lenne elég "esze" ezekhez a dolgokhoz. Egyszerűen "megfontolt"
Nem azt nem értem miért akarsz főállású lenni, hiszen pont arra akartam utalni, hogy így, hogy "csak" 3 gyerked van sem biztos, hogy vissza tudnál menni az eredeti szakmádba, ha x éve nem gyakoroltad. És így is van, nem tudnál és nem is akarsz Te is úgy érzed. Erre mondta azt vki a múltkor a rádióban, hogy nem érti, hogyha vki más gyerekére vigyáz/neveli mint: dadus, bébiszitter, nevelőszülő annak jár TB, aki meg a sajátjait, akikből az átlag 1, akárhánynál több van, akkot miért nem?????

Rita!

Hát persze, hogy szoktam én is őrmestert játszani. :lol: :lol: Ez nem ciki szerintem. Sokkal cikibb, lenne, ha játszanám a mintaanyucit a külvilágnak, és innám a szeszet, hogy lenyugodjak. :wink:

A főiskola igen ezért van.


Ha árnyas fák alatti jó programot szeretnétek a 100cm-nél magasabb és 3 évesnél idősebb gyerekeknek, irány Csillebércen a Kalandpark. A fiúk több mint 3 órán keresztül másztak kötélpályán szombaton és nagyon élvezték. Teljesen biztonságos, a kicsiket kell kísérni de ők nem is másznak magasan. Sztem az egyik legjobb program volt, aholmostanában jártunk.

A Fertőrákosi tavi hajókázást nem ajánlom, mert bizonytalan a hajók indulása és nem tartják be a menetrendet.

Na megyek dógozni: i
iloly
 
 


És mielőtt valaki azt hinné absztinens vagyok, a szeszet is nyíltan szoktam inni :lol: :lol:
iloly
 
 


Iloly
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Nem hiszem egyébként,hogy van olyan anya v szülő aki időnkét ne üvöltene.Max nem vallja be.De inkább üvöltök mint ütök!!

Főállású anyaság:
Ja!!Aha.Hát azt én sem értem.

Én is megnéznélek az iwiw-en,de nem tudom mi a neved. :(
Megírod priviben?
Vagy e-mailben?
jutka@chello.hu
Vendég
 


Sziasztok!

Naaa! Végre olvasnivaló!! Érdemes képet felrakni???? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Iloly:
Te egyszerűen valami földöntúli lény vagy...,ennyit tudok hozzáfűzni a tevékenykedéseidhez. (Na jó,azért kicsit hasonlítunk, én is szoktam őrmestert játszani :lol: :lol: ... Vagyis helyesbítek,mostanában valahogy úgy érzem,CSAK azt játszom.... :roll: :roll: :roll: )

Alziza:
Én... abszolút megértem a főállású anyaságra irányuló terveidet,ha lejár a GYED,GYES a Tomival,én is az leszek (ha még lesz......).
Napsugár igaz most a télen összesen 2 napot hiányzott (HURRÁ),de amúgy folyton van valami vele... És egyébként..,mivel a szakmámba még véletlenül sem akarok visszamenni(pedagógus..),lesz időm kitalálni,milyen irányba képezzem magam,amit persze maszekként tudok használni.
Ja...,és még valami.
Nekiültünk,és kiszámoltuk. Eddig ugye a Magyar Könyvklubnál dolgoztam.. Na,azt a fizetést alapul véve,ha belevesszük az ovit,bölcsit,sulit,bérletet,plusz ruhapénzt,csoportpénzeket,meg mittudoménmit,amiket még bele kell számolni, hát ROSSZABBUL járunk anyagilag,mint ha itthon vagyok.... És minden nap főzök (legalább nagyjából tudjuk,mit szünk..),nem vagyok idegbeteg (már bocsánat,nem a több gyerek mellett dolgozó összes nőt szeretném általánosítani,csak magamat vettem alapul),és tuok némileg foglalkozni a gyerekeimmel...
Szóval,ezt nyilván ki-ki maga dönti el,és persze a családi kassza.
Pisti szerint is ez így jó,mindig van KIHEZ hazajönnie,és én,bár ez régimódinak tűnhet,de szívesen "kiszolgálom"..
Persze csak maga a főzés,takarítás.... azért nem elégít ki,de itt van nekem a kreatívkodás. Most pl. Megszülettem-es képeket hímzek,a megrendelőim kifizetik,és ebből is jön be plusz pénz a kasszába :D


Na,bocs,hogy hosszú lettem........ :roll:

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Bocsánat a kimaradt betűkért... Tegnap végre elkészült a garázs,a polcrendszerrel,bepakoltunk,és este nekiálltam aerobic-ozni... Hát van mibe belerázódnom... :roll: De végre van HOL :D :D :D :D

Szóval.... Kicsit kifáradtam,és a pihenés meglehetősen esetleges dolog egyenlőre...


És SZIA RITA!!! :D :D :D Tényleg régen voltál!!

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Na jellemzően újra itt :)

Csak hirtelen furcsa volt, hogy most írsz "megszülettem"-es képeket de leesett :lol:

Gondoltam megártott a meleg, hogy még csak most vettétek észre az új gyereket...

Amúgy megírom Alziza majd emilben, de fénykép még ott sincs, mert a gépet 3 hete szerelik :cry: régi képeket meg nem tettem vissza.

i
iloly
 
 


Barbamami

Na pont így ahogy írod!
Nem is azért,hogy betegeskednek vagy ilyesmi,de nem tudnék annyit keresni amennyiért megérné dolgoznom.
Egyszer már mi is kiszámoltuk.

Ha ez régimódiság akkor mi is azok vagyunk! :wink:


Zalán nagyon ügyes!
Ma a délutáni alvásnál felébredt és szólt,hogy pisilni kell.
Viszont ma nem kakált.Kérdeztem tőle,hogy kell e neki,mondtam a végén,hogy adok pelenkát ha másképp nem megy,de nem akart.
Most vagy tényleg nem kellett neki v ezzel gond lesz.
Holnap kiderül.

Duma:
Zalán szerint a hangyák hangyaboltba gyűjtik a magot! :lol:
(tegnap nézte a Bogár életét.)

Délután azt mondta,hogy ha nagy lesz akkor ő cukrosbácsi lesz. :shock: Fogalmam sincs honnan szedte.

Este pedig kérdeztem tőle,hogy megmosta apa az arcod,mert fogkrémes a szád?
Erre:Csak az egyiket.
Én:Miért hány arcod van?
Ő:Hát van a jó meg a rossz! :lol: :lol:
Vendég
 


Iloly
OK
De Rita milyen oldalt nézett akkor?
Megint elvesztettem a fonalat?
Vendég
 


Iloly, ha nem titok, akkor én is megnézhetlek majd iwiwen? Ha lesznek képek... :D Nagyon kíváncsi vagyok a gyerekeidre! :oops:

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Sziasztok!

Félreértés hegyek!

Alziza!

Rita szerintem a blogra gondolt: www.lovasok.hu/blog

Rita!

Amint lesznek feltehető méretű (nem múlt évi képek) felteszem őket az iwiwre és elküldöm kit keressetek.


Egyébként én pl:nem gondolom, hogy régimódiak lennétek, csak Nektek ez a jó. Nekem meg az a jó, ha találkozom Apával naponta többször, nemcsak este 10 és reggel 7 között, mert ha 1 keresetből élnénk valószínű így lenne nálunk. Ráadásul én akkor hülyülök meg, ha nem csinálok mást egész nap mint az általam "házimunkának" titulált dolgokat. Így itt "közteherviselés" van, mindenki dolgozik, mindenki van egyedül a gyerekekkel, mindenki eteti még a kicsit is (apa lefejt tejjel cumiztat ha dolgom van) és persze együtt is könnyebben megyünk el bárhová.

Ettől még Ti is meg Én is jó anyák meg rendes emberek lehetünk...

Ráadásul én még csak kreatív sem vagyok :cry:

i
iloly
 
 


Na, Iloly: én vagyok a legrosszabb. :) Kreatív sem vagyok, és csak 4 gyerekem van, és most kezdek majd csak dolgoz(gat)ni, remélem. :)

Én is igényleni fogom az anyasági nemtommit, mert az a havi 20valahányezer is pénz.
Éppen ez a hatalmas dilemmám most nekem is, hogy mit csináljak: Menjek-e dolgozni teljes állásban, úgy, hogy a gyerekeim 4 felé lesznek és nem tudok vezetni, vagy maradjak itthon, és várjak, hátha lesz elegendő itthoni munkám. Szívem szerint maradnék, ha TUDNÁM, hogy lesz minimum 6-8 gyerekem hetente, és mellette teljes értékű, régimódi :) feleség, anya... tudok maradni.
((Bár Barbamami, én nem állítom, hogy így nem vagyok néha idegbeteg..:( Csodállak!))

Azért szeretem nagyon ezt a fórumot, mert nagyon jó látni, hogy a sokgyerekesség milyen természetes dolog nektek is, és ráadásul ti mennyivel jobban csináljátok mint én. Szóval tanulok és töltődöm. :) SZuper! :)

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Na jól van,tök mások vagyunk :D :D ,de ettől még ugyanúgy lehetünk normális anyák és feleségek... :roll:

Van pár történés a családunkban,amitől felrobbanok,de majd később írom le,ha lehiggadtam........

Alziza:
A dög melegtől is lehet,hogy nem kakilt,Tomi se produkál mostanában minden nap,sőt! Alig pisil!! Pedig itatom!! Gondolom,kiizzadja..,mert szegényem izzad,mint a paci.. És az étvágya se valami szuper......

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Iloly

ha dolgoznék és nem egy keresetből élnénk akkor is ennyit dolgozna.
Egyrészt mert senkinek nem mond nemet,másrészt meg szerinte ezt csak így lehet csinálni.Sokkal rosszabb,hogy ő saját maga főnöke.Nagyok az elvárásai így állandó embere sincs.
Amikor pedig kiállítás szezon van akkor aztán nem mondhatja,hogy na jó az én munkaidőm 5.kor lejárt.Többet nem is hívnák.

Ha nyernénk a lottón és soha többé nem lennénk rászorulva arra,hogy dolgozzon akkor is ezt csinálná.

nem tudtam a lovas oldalról Megnézem.

És szerintem Barbamami és én sem gondoltuk még csak véletlenül sem,hogy aki dolgozik az nem jó anya.(ill tudok olyat,de ő akkor is az lenne ha itthon ülne!)

Barbamami
mesélj!

Rita
Én sem tudok vezetni és most már azt is tudom,hogy hiba volt nem megtanulni.
De most meg már nem akarok.Rutintalanul 3 gyerekkel nem indulnék el sehova.
Vendég
 


Már megint itt, pedig lenne mit csinálnom :roll:

Alziza! Én sem gondoltam, hogy Ti azt gondoljátok, de azt gondolom, tudom, hogy vannak akik igen... :wink:

Az a legrosszabb amúgy, ha a magad ura vagy de maximalista akkor nincs menekvés.

Barbamami azért ne robbanj fel, inkább majd mesélj!

Te kis tehetségtelen, csak 4 gyerekes :lol: !

Miután szám szerint 5 gyógypedagógus között nőttem fel, akik között 2 logopédus is van, tutira mondom, hogy próbálj rá arra, hogy otthon foglalkozol gyerekekkel. Vagy felnőttekkel. Nagynéném pl. Agyvérzéses, agyműtött stb. betegeket tanít újra beszélni (egyenlőre a khzi osztályon) De nem hiszem, hogy erre nincs igény a kórházakon kívül is. Egyébként ha nem ragaszkodsz a gyerekekhez és a sérültekhez akkor éppen elég munka van más felnőttekkel is, csak ha gyp akkor mindenki automatikusan a gyerekekre gondol.

Na kiosztottam a feladatokat mára is, úgyhogy eltűnök.i
iloly
 
 


Nekem viszont most tényleg nincs mit csinálnom, az itthon lévő egyetlen gyermekem alszik, én meg nyaralok. (Vagyis éppenséggel folytathatnám a gyerekszoba takarítását, berakhatnék egy mosást, elpakolhatnám az ebéd maradványait, van még vasalnivaló is, rendet tehetnék az asztalomon, varrhatnék függönyt, kipuccanthatnám a fürdőszobákat, törölhetném a többszáz emilem nagy részét, tornázhatnék... :) De nem teszem. :))

Barbamami, tegyél fel képeket az alkotásaidról légyszi! Bár emlékszem, amikor visszaolvastam a fórumot és találkoztam a munkáiddal, több napos letargiába zuhantam, hogy sok gyerek mellett van erre időd, és egyáltalán ilyen csodákra vagy képes, de nem baj, vállalom most is a letargiát. :) Megmutatod? vagy hol lehet megnézni?
Hogy érted, hogy rosszabbul járnál, ha visszamennél?? Ezt nem értettem. Vagyis azt értem, hogy pl így nem kell bölcsire költeni, de ovira, iskolára akkor is kéne, nem?

Alziza, hát ez az! Volt tavasszal egy rövid életű felbuzdulásom, amikor a barátnőim rábeszéltek a vezetésre, és én magam is úgy éreztem, a négyes navigálása hosszú távon nem lehetséges autó nélkül. (Hiába a szép kis elméletem az autótlanság előnyéről, de ezt biztos mondtam már...) A költözés viszont eléggé lenullázta a büdzsénket, a bátorságom is csökkent, így a tervet jegeltem. De még nem mondtam le róla teljesen. Tkp van is jogosítványom, vagyis valaha megtanultam vezetni, de az hat éve lejárt, anélkül, hogy használtam volna. Nagy semmi.
Férj-munka fronton ugyanez a helyzet, egyrészt kötött a munkaideje, tehát hacsak nem megyek el megnézni :D, nem láthatom én sem napközben, és sokszor itthon is van munkája, ami bizonyos szp-ból jó, és az is jó, hogy most nincs. :)

Iloly, vicces, illetve kicsit szomorú, hogy mindenki érzi néha, hogy mentegetőznie kell az anyai elképzelései, életmódja miatt. Neked a munka miatt, én meg úgy érzem, sokszor amiatt, mert itthon vagyok (még ha tanultam, kicsit dolgozgattam is mellette). Mintha alapvetően nem lenne szép dolog, hogy akárhogy is, ami mellesleg csak a családjainkra tartozik, nevelgetjük a sok-sok gyerekünket. De azért be kell hogy valljam, bennem is vannak előítéletek, nem tudom szemöldökfelhúzás nélkül hallgatni, amikor valaki az egy szem gyereke mellől egy-másfél év után visszaszalad a munkahelyére, mert különben nem tudnak megélni (sztem nagyon kevés ezek közül az olyan család, akik valóban ne tudnának. ha a mama szereti a munkáját, ezt miért nem lehet bevallani? Meg hogy nem szeretne lemondani bizonyos dolgokról?? /kell a gyereknek a közösség (egy évesen kizárt).
Ez abszolút nem rád vonatkozott, kicsit más a helyzetetek :), csak magamat sem értem, miért nem tudok megértőbb lenni. Nagyon közelről látom a barátnőmet pl, aki egyfolytában dolgozott és dolgozik a három gyereke mellett otthon, nem tudom őt sem, hogy bírja. Téged sem, bár abból, amit írsz, úgy tűnik, nagyon gördülékenyen, gondok nélkül megy nálatok az élet. :)

((P most megy bölcsödébe, ezt már mondtam, és majdnem elbőgtem magam, amikor a vezetőnő elkezdte mondani, hogy ez nagy változás lesz a család életében.. És volt egy anyuka, aki meg nagy nevetve mondta, hogy most még csak 8 hónapos a gyereke, de téltől vagy legkésőbb tavasztól szeretné hozni, attól függ, hogy bírom majd... valaki megkérdezte: a gyereket? Ő: igen, hihihihi. Hát arra a nőre majdnem ráborítottam az asztalt. :())

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Iloly, köszönöm a munka-bátorítást, ezen vagyok. :) Csak nagyon bizonytalannak érzem, meg nem tudom, lesz-e elég gyerek... stb. De reménykedem, jó volna. Nem ragaszkodom a gyerekekhez, de a diplomám csak rájuk jogosít fel, mi pl nem tanultunk afáziát, azt csak egyetemi szinten (vagy nem is tudom, csak nappalin, terapeuta szakirányon? elbizonytalanodtam) oktatnak. Lényeg, mi nem tanultunk, így kb 18 éves korig érzem magam kompetensnek. Gondoltam rá, hogy még egy kis beszédtechnikával járhatnék cégekhez, az jó sok lóvé, de kevéssé motivál. A szívem vágya a korai fejlesztés. Ősztől nagyon szeretnék egy kicsit bejárni, megnézni, mi is folyik ott.

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Na hát én is így voltam, amikor hirtelen itthon maradtunk 2 hétre a kicsivel! 2 napig nem csináltam semmi házimunkát (ennyi kellett a regenerálódáshoz) :wink: Azután hiper-szuper nagytakarítás következett, aminek a gyerekek hazérkezését követően már nyoma sem volt :roll: Apa már akkor is előre sajnált miatta amikor takarítottam, hogy úgyis kérészéletű lesz a rend és a tisztaság. Hát jobban bejött a jóslata, mint azoké akik 2000-re jósolták a világvégét :lol: :lol:

(most kicsit el kellett mennem, hogy nekiállítsam Marcit a kiborított mogyoró és az arra az éjszaka folyamán rálelt hangyák felporszívózásának)

Én egyébként megértem azokat akik azt mondják nehéz egy gyerekkel. Szerintem is sokkal nehezebb, ha Te nemcsak szülő vagy, hanem az egyetlen játszótárs is. Múltkor Nórával voltam itthon egy hétig, hát a végén már olyan személyiségzavarom lett, hogy ihajj! Hol az Anyaaa! voltam, hol a kislánya, hol a macskája hol meg pici póni.... Folyamatosan ittam a varázsitalokat (biztos ez okozta a gyakori átváltozást). Ha a fiúk itthon vannak, akkor csak arra kell figyelni, hogy éppen a kertben, a szobában a legelőn az utcán vagy a szomszédban rumliznak-e :lol: :lol: :lol:

Autó nélkül én mostmár nem is tudnék létezni. Ennek több oka van nemcsak az, hogy innen busszal bemenni a városba (3 km) ügyintézni és visszajönni fél nap minimum, hanem az is, hogy dolgozni sem tudtam volna elkezdeni nélküle. Amikor meg 200kmrre laktunk Apával egymástól, de már volt gyerek, praktikusabb volt megtanulni vezetni rendesen, mint vonaton utazni a babával. A barátnőm már felnőtt korában kezdett bele szintén, Ő éjszaka gyakorolt gyerekek nélkül, mindig akkor ment el vásárolni egyre messzebb és messzebb lévő hipermarketekbe :lol: :lol:

A munkával nálam az a helyzet, hogy ha bármelyiket is abba hagyom, akkor előröl kell felépíteni az egészet. Nem olyan, mint amikor elmegyek néhány évre GYESRE de ha visszatérek úgyanúgy bejön a kuncsaft az OTP-be mint előtte és én kiadom a pénzt az ablakon. Volt nálunk is olyan idő, amikor azért maradtam GYED-en mert az jobban megérte anyagilag mint dolgozni. De már elmúlt...
A félelmeidet értem,(lesznek-e elegen) bár azt is tudom, hogy én ha akarnék sokkal többet is vállalhatnék gyerekekből. Elkezdtem a dolgot és az egyik gyerek hozza a másikat. Ha szeretnek és eredményes vagy akkor nem olyan nehéz. Nálad a szülők hoznák egymást.

Gördülékenység...megszokás kérdése mi így szoktuk meg

:lol: :lol:
iloly
 
 


Alziza:
Na,hát amit írtál a Feriről,írhattam volna a Pistiről is. Épp valamelyik nap beszélgettünk,hogy mit is csinálnánk,ha megnyernénk most a Lottó-nyereményt... Pisti nagy lelkendezve sorolta,hogy milyen Forc Pick-up-ot venne,amin kényelmesen elférne az összes szerszáma,na és következett a szerszámok felsorolása,a másfél millás csiszológéptől a .... nem is tudom miig.... Szóval,elképzelhetőnek tartom,hogy nem ülne itthon :D :D

Na,ehhez az "anyaként dolgozok vagy itthon vagyok" témához most egyet fűznék hozzá.
Anyu mesélte,hogy elmentek harántemelő betétet venni,és ahogy beszélgettek az eladóval,az eladó megkérdezte Napsugártól,mit dolgozik az anyukája. Napsugár közölte,hogy semmit... :lol: :lol: :lol:
Hát kérem szépen,ha nem tudnátok,ez az ÉDES SEMMITTEVÉS :D

Rita:
Hát azt hiszem,én sem tudnék vezetés nélkül boldogulni. Igazából lehet,hogy el is kényelmesedtem ilyen téren,mert igen,létezik busz is.. Csak hát így nem kell 5felé figyelnem egyszerre a 4 gyerekkel,bepakolom őket a kocsiba,és megérkezésig a helyükön vannak :lol: :lol: :lol: :lol:
És hát nem mindegy,hogy 3 perc alatt járom meg a pékséget,vagy fél óra alatt...
Nem mondom,hogy nem szoktam gyalogolni,és persze minden nap vagy egy órát muszáj sétálnom velük,de azért...,hát jó egy találmány :D :D

A mókulmányaim... :P
Hát köszönöm érdeklődésedet :D ,jól vannak,de egyre kevesebb új művem van....... Azt hisze,valamit biztosan nem csinálok jól :D :D :D ...

Néha kell egy kis ideg-levezetés.. (Érdekes,pl puzzle-zni mindig is utáltam...),de ez a pepecselés néha kell,pihentet.. :D :D
Ez a legújabb (házassági évfordulóra készült ajándék gyanánt..) 4-féle árnyalatú tojáshéjból :D

Kép Kép

A képtáramat már elég régen frissítettem :roll: ...,de van rajta némi kicit-kacat :D

http://kep.tar.hu/barbamami

Az iwiw-en van egy album a házikónkról,ott azért kicsit egységesebb a látvány :D :D :D

Iloly:
Nahát,tanulhatnál valamit a lányodtól,nem kéne annyi időt főzéssel töltened,kotyvasztasz egy varázsitalt,és kész :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Forc=Ford......

A kiakadásom röviden.... :roll:
Van ugye nekem egy nővérem..,akiről időnként írok..
Szóval,igazából nem vagyunk beszélő viszonyban (ami nekem elég fura,még életemben nem találkoztam olyan emberrel,akivel akárcsak ennyire összevesztem is volna..), mert hát ugye közölte,hogy mivel nekem csak főiskolai diplomám van,nem tud velem miről beszélgetni (bírónő-orvos házaspár).. (Iloly,látod,te biztos szót értenél vele..)

Na,hát Napsugár már régen szeretett volna kimenni anyuhoz nyaralni,megbeszéltük. A nővérem telefonált anyunak (hozzátezsem,hogy csak akkor jut eszébe felhívni,ha akar tőle valamit),hogy az Annát is kivinné,meg hát hadd menjen vele a Berti is,mert nem tud vele mit csinálni.
(Iloly,csak hogy irigykedj,a Berti olyan kisfiú,akit ha leraksz egy sarokba,fél napig eljátszik egy kulccsomóval 5 évesen)..

Na,hát a Bertinek kötőhártya-gyulladása volt/van.. Anyu (72 éves!) persze elkapta,aminek nagyon nem örülök. De ahogy ez kiderült,mármint,hogy beteg a Berti,hazahoztam a Napsugarat, mivel egyébként is folyton van vele valami,ez hiányzik a legkevésbé.
Na,anyu ugye 2 óránként csepegtette a Berti szemét,stb.,nővérem közölte,hogy magától is meggyógyult volna,és nem érti,minek vittem haza a Napsugarat,mire iskolába megy,úgyis meggyógyulna.
Mert ez a lényeg? Hogy mehessen suliba?.. Az hogy közben fáj a szeme,vagy ilyesmi.....,az mellékes..

Na,mindegy. Egyébként ő büszke rá,hogy már 5 éve nem főzött,hétköznap rendelt kaját esznek,hétvégén meg "esznek valamit"...
Ugyan egy 3 szobás (lakótelepi) lakásban laknak,de a 3 hónapos kisfia ágya a folyosón van a bejárati ajtóval szeben,mert az egyik szoba a lomtár,a másikban "labdázik a két nagyobb",a harmadikban meg tv-znek...

Jaj,és a legjobb.. Most,hogy ugye anyu is lekapta a kötőhártya-gyulladást,közölte,hogy biztos anyunál van a "gócpont",mert nem takarít......
(Igen,náluk pl. a konyhából a szobába nem lehet ám átmenni ugyanabban a szobapapucsban,mert akkor viszi az ember a morzsákat!!)

Na,rövid voltam....

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Látod Barbamai!

Hát ezért járok én főiskolára, hogy Veked is tudjak beszélgetni :lol: :lol: :lol: :lol:

(bocsánat Te adtad fel a labdát :P )

Sőt még egy középfokú végzettségem is van, hogy tudjak beszélni az öcsémmel és jövőre elmegyek vmi szakmunkásképzőbe, hátha szükségem lesz rá...


Amúgy meg ne törődj Vele

i
iloly
 
 


Sziasztok

Barbamami

Szép ez a doboz!Nekem ehhez nem lenne idegrendszerem.

Nővéred aranyos.

Én regényt adhatnék ki egyes családtagokhoz fűződő viszonyomról.
Ha zárt fórumon lennénk leírnám.

Zalán olyan ügyi.
Már mindenhova pelenka nélkül megyünk. :lol:
tegnap előtt a corában még adtam rá,de nem pisilt be hanem szólt.
Elvittem wc-re,de nem pisilt.tartogatta,aztán később is megpróbáltuk,de nem ment neki.Hazáig tartogatta.

Tegnap rájöttem miért.
A Brendonban voltunk ott is elmentünk pisilni,de ott nem állva kellett,mert ott gombnyomásra nylont tudsz húzni a wc ülőkére és ráülhetett.Ott ment neki.
Úgy látszik ez az állva pisilés nem megy. :roll:
Vendég
 


Hé!! Csajok! Mindenki nyaral? :D :D :D

Alziza:
Nálunk az állva pisilést az szerettette meg a Petivel,hogy amikor állva pisilt,mindig körüldicsértük,hogy "repül a pisi". Na,ez marhára tetszett neki,azóta is mondogatja,ha ebben a pózban pisil.. :D

Iloly:
Na,akkor te mindenkivel szót értesz :D :D :D :D :D

Tud valaki a többiekről valamit?? Pl.. Ildi már vagy fél éve írt utoljára! Hova lett??? :(

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Sziasztok!

Rég írtam én is. Sok oka volt, de a legfőbb, hogy lusta voltam.. :oops: Elég nyűgösen viselem Bencust a pocakban. Most is csak egy kis segítségért jöttem. Kertesben lakunk. A nagylányomat és apust elkapta a pónimánia. Na nem a my little pony... Az egyik barátnőm itt a faluból vett a lányainak tavaly karácsonyra egy kis pónit. Vágóhíd elől mentették. 1 éves kis csődör. Levágták volna, mert nem fajtiszta :shock: :shock: Mindegy. 2 napig segítettem neki a lányaira vigyázni. Tegnap jött a férjem is. Miután hazajöttek a szülők, az apa elvitte a lányokat kislovaskocsival kocsikázni. Na itt elszabadultak apusban az érzelmek, rákérdezett, mennyi a tartása egy hónapra, megfelelőnek találta és kijelentette, hogy a gyerekeknek lesz lovuk. Hajlok rá én is, mert nem lenne rossz sok szempontból sem, de nem idén. Annyit sikerült puhítani apuson, hogy ne az idén, hanem max jövőre legyünk pónitulajok. Szeretnék utána nézni, hogy milyen feltételek kellenek stb. Elkezdtem böngészni a neten, de valami személyes tapasztalat is kéne. Olyan öregnek érzem magam ahoz, hogy elkezdjünk lóval foglalkozni. Vagy nem gáz? Valahol csak el kell kezdeni. De nem szeretnék csak úgy a vakvilágba belevágni. Tehát, ha valakinek van bármilyen tapasztalata lótartással kapcsolatban akkor a tanácsokat igen szívesen venném. Jöhet leb@szás is, hogy minek nekünk stb... :oops: :roll: Előre is köszi. Igyekszem többet jönni.

Kép
Kép
Kép
pattogobolha
 
 


Barbamami
Nem nagyon haladunk állva pisilés ügyben,de majd egyszer biztos ez is sikerül.

Pattogo
Iloly lesz a te embered :lol:

A barátnőmék 1 órája a gépen ülnek :cry: :cry: :cry:
Nagyon rossz volt elválni.Olyan sok az az 1 év,hiába beszélünk mindennap,az nem ugyanaz mintha itt lenne a szomszédban. :cry: :cry: :cry:
Vendég
 


Pattogó:
Nahát,már csak 2 hónap????? :shock: Aztaa! :D :D :D
Én biztos nem foglak le...ni :D ,de alzizának tökéletesen igaza van, Iloly az illetékes póniügyben :-))))

Alziza:
:( :( És a kert legalább haladt valamit? :roll:
Mi holnap állunk neki a kerítést szétverni,és alapozni....stb az oszlopokat. Épphogy kész a garázs,erre tele van cementtel,meg a ház bepucolásához való anyagokkal zsákokban.. Ja,az udvar zsalutéglával,térkővel,sóderrel.... van tele. Petiék örülnek neki.. :lol: :lol: Egyszer csak eltűnik ez a rakáshegy........

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Sziasztok!
Kulcsár Bogi vagyok,4.éves dietetikus hallgató.Most írom a szakdolgozatomat:Gyermekvállalás örömei és veszélyei 35év feletti várandósok körében címmel.Segítséget szeretnék kérni,hogy akinek lenne kedve kitöltené-e a kérdőívemet.Kérem olyanok írjanak,akik jelenleg várandósak.
emailben küldeném el a kérdőívet.címem:bogibogarka26@gmail.com
előre is köszönöm
bogibogarka
 
 


Sziasztok!

"Nyaraltunk", úgyhogy csak bejelentkezni jöttem az utómunkálatok mellől :lol:

Pattogó megnyugtatása végett is írok egy gyorsat, vagyis igaza van a lányoknak, majd leírom amit gondolok. Mivel kicsit hosszabb lesz, nem most és nem priviben, csak mindenki okulására :wink:
Azért dönteni Nektek kell majd, de tapasztalatoknak nem vagyok híján :lol: :lol: :lol:

i
iloly
 
 


Iloly: köszi. :D Várom a véleményt. Most per pillanat úgy vagyunk vele, hogy még tovább várunk. Tegnap voltunk a fóti határ-ranch-on és ott míg apus a lányokkal lovat etetett, én addíg kifaggattam az egyik tulajt. :D Szerinte kezdésnek ne pónit vegyünk, mert 10 póniból 8 hülye. Inkább kislovat. És ha már van 1 akkor kell mellé még 1, mert igen csak társas lény. ( bár ezt eddíg is sejtettem, hogy egyedül nem bizti, hogy jó lenne neki..) Aztán, hogy egy paci egy hónapban 20 ezer ft-ba kerül. Kettő értelemszerűen többe. Szabadidő nincs mellettük. ( bár nem mintha most lenne...) Ja és addíg ne vegyünk lovat, míg a lányok meg nem tanulnak lovagolni. Amit ők 9 éves kortól javallanak elkezdeni. Nagyon aranos volt a pasi, kicsit lejjebbhűtötte apus lelkesedését. Bár ezt annyira nem bánom, mert apus, hajlamos nagyon hirtelen döntéseket hozni. De a te érveidet, véleményedet is várom. :D

barbamami: igen még két hónap. De már elegem van. Valahogy most hisztisebb vagyok és nyűgösebb a kelleténél. Fáj, ha kistöki mocorog bennt. Akkora pocakom van, hogy a 30 uh-n az aszisztens csaj nem hitte el, hogy csak a 30 hetesre jöttem. Minden nap van 80 ember aki megkérdi, hogy hogy bírom, mennyi van még? És ha mondom, h 2 hónap akkor úúú meg ááá, meg jézusom. Már a tököm tele van ezekkel. Lassan ott tartok, hogy a zoknit is csak segítséggel tudom felvenni... :roll: De ennek ellenére örülök, hogy pocakos vagyok, örülök, hogy lesz/van egy fiam is. Imádom, ahogy a nagylányom napi 100x idejön megölelni a pocakomat, puszilgatja, és mindíg elmondja, hogy mennyire szereti Bencét. :D Szóval röviden: hisztis vagyok, nyűgös vagyok, ámde határtalanul boldog. :lol: És nagyon várom az október végét... :roll: :lol:

Kép
Kép
Kép
pattogobolha
 
 


Sziasztok


Barbamami

Kert?Ugyan már...
Egy napot nem volt itthon mióta hazajöttünk Balatonról. :?

Néztem az iwiw-en a képeidet.Nagyon ügyes vagy.És mikor csinálod ezeket?Alvás helyett? :)

Pattogo
Iloly majd biztos ír,de az tuti,hogy nem lehet kevés munka egy ló.
Nekem kutyáim voltak mindig és most is van.Rájuk is sok időt kell szánni,a nyaralás külön szervezést igényel.A ló pedig tuti melósabb mint egy kutya.
Vendég
 


Pattogó:
Hű! Mekkora lesz az a baba? :D :D :D
Nekem is hatalmas pocakom volt most a Tomival a többiekhez képest.. És hát jóval nagyobb súllyal is született..
De ebben a dög melegben abszolút megértem,hogy eleged van.... :roll:

Alziza:
Köszi :D :D
Igazából ezek 3-4 év termései,de mostanában keveset kreatívkodom..... :roll: :D
Pl amit ma töltöttem fel, az "egyedi bútorok..."-at,azokat még 8 éve csináltam a Napsugár szobájába......
Szóval...,nem 2 nap gyümölcsei :D De amiket mostanában csinálok,és...hát igen. Többnyire inkább alvás helyett....

Tulajdonképpen azért raktam fel őket az iwiw-re,mert azt tervezem,hogy mint a barátnőm a falfestést....,én is nyitok egy weboldalt,és ilyesmik megrendelésre készítésével fogok foglalkozni.... ha a Tomi kicsit nagyobb lesz.. :roll: :roll:

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Barbamani!Tomikának kicsit megkésve boldog feledik szülinapot!!!
Belekukkoltam a képekbe..éés látom,hogy passzív házat építettetek?!!jóól látom?? ha igen minden infót ide!!!Nagyon rá vagyok gerjedve de még nem tudtam olyan vki vel beszélni aki ebben is lakik...

Kép
zümis
 
 


Szia Zümis!!

Nahát,rólatok is hallani? :D :D :D
Zolikának is boldog fél-szülinapot!!! :D :D :D :D :D

Hát,igazából nem az a teljes passzív ház a miénk,de majdnem olyan. Azt hiszem,pl. nem az 5,hanem a 7 légkamrás ablakok kellenek hozzá,3 rétegű üveggel,stb.
Télen szuperjól tartotta a hőt,november közepéig gyakorlatilag csak nagy néha ment éjjel a padlófűtés,de nem is kellett fűteni.
Most nyáron az volt a baj,hogy nem voltak redőnyeink,de tegnapelőtt a felső szintre már felszerelték :D :D .. Ahogy összejön rá,alul is lesznek,alumíniumot vettünk,mert az jobban szigetel,mint a műanyag.
Szellőzőrendszer is ki van építve teljesen,most már csak...... :roll: magát a hővisszanyerős szellőztetőgépet kell megvenni,cirka 400 ezer Ft......
Építkezni akartok? :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: