Új privát üzeneted érkezett!

Szija Kata! Jó, hogy benéztél! Nagyikád megismerhette Egont? Részvétem!
Potyogás lesz még, mikor feláll a Gyermek ;) Legalábbis nálunk napi 1 tuti van :( kanapéról 2x esett, azóta csak úgy rakom le, ha fogom. Anya kimegy, Ádám földre van száműzve. Onnan lejjebb nem esik ;)
Néha gyere majd ide is! Hiányoztok innen!!!!
Ja, és grat a mászáshoz!

Emi, juhéjj! :D
Rita, és égnek álló popsival alszik Samu? ;) köszi a gratut!
Adri, csatlakozom minden előttem szólóhoz! Napirend, magzat, Párod. Tudatosabban kéne élned, mert így rengeteg hibát követsz el, ami később nagyon fog fájni!

Emma, 6 hós adatok hogy állnak?
Vendég
 


Enikőnek és Borinak én még nem is gratulátam a "mutatványokhoz! :D :wink:


szóval, sütőtök? mindegy hogy fagyasztom? vki segííítsen plíz :D

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Maternity tickers
lynia-
 
 


Emi, én se gratuláltam a félévhez... ;)
Én nemtom a sütőtök fagyasztását. Ma először fagyiztam nyersen, de még nem olvasztottam ki. Asszem, Monccs írta pár oldallal ezelőtt. Keress vissza!
Vendég
 

 
 

Sziasztok,
Adri én sem nagyon írtam neked, bár a te döntésed, de Katával értek egyet, mert nekünk is nagyon nehezen jött össze Döndi és... de hát sajnos én nem tudok más helyett cselekedni.

Köszi mindenkinek a féléves köszöntést.

Emi , Esztora írta a sütőtök fagyasztást, negyedekre vágni a karikákat és hideg vízzel lemosni fagyasztás előtt.

Andrea
Kép
kindernay
 
 


óóó köszi Bori és Andi!!!! :lol:
épp elkezdtem visszakeresni!
őszintén szólva olyan szinten szita agyam van, hogy abból is kevésre emlékszem, hogy az előző oldalon mi volt :oops: és ilyenkor a lustaság is sokszor győz :roll:

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Maternity tickers
lynia-
 
 


Emi a tök elejét (ha kaliforniai tpusú) én felkarikázom a végét negyedelem megmosom megtörlöm és igy zacsiba teszem és lefagyasztom.
azért nem adagokban párolva mert ugy több helyet foglalnameg nem tudom ilyen kiolvasztva.fagyasztva müködik mert Nyunyi így kapja,kiveszek 2 karikát megpárolom kevés vízzel és turmixolom ma éppen bio bébirépával.

Bridzsi

Kép
esztora
 
 


Emi!Én frissen adom, nem fagyasztom a sütőtököt. Még egy jó darabig lesz a boltokban és már elég sok féle zöldséget is meg lehet kóstoltatni -persze szépen sorjában- a babákkal. Bridzsi (Esztora) tett el fagyasztva sütőtököt. Lehet, hogy őt érdemes erről faggatni.

Adri! Nehogy bántásnak vedd amit írunk! Csak jószándékkal írjuk Neked a véleményünket.És ami még lemaradt: a férfiak nagyon könnyen döntenek a fejünk felett akár rólunk is. De fordított helyzetben ők lennének az elsők, akik tiltakoznának ellene. Ebben a kérdésben Neked kell kimondanod, hogy mi legyen és nem Rá várni. A tetteinkért igenis felelősséggel tartozunk mindannyian. Tudom, hogy nem a legjobb példa, de egy balesethez is ketten kellenek. És sztem nem egyedül Neked, hanem a pároddal együtt kellene elmenned a beszélgetésre. Talán ő is -mint a legtöbb férfi- azt hiszi, hogy ez olyan egyszerű, rutin beavatkozás, hogy szinte nincsen is jelentősége. Én tudom, hogy milyen, mert sajnos részem volt benne. Én voltam akkor az egyedüli -a "műtétre" várakozók között-, aki nagyon akarta, de már nem élt a kisbabája. És igen, cseréltem volna mindegyik "sorstársammal", de ez nem így megy. A műtét után haza lehet menni, de bizony komoly vérzéssel és görcsökkel kell számolni. És ami még tetézte mindezt: ugyanúgy beindult, folyni kezdett a tejem mint korábban, szülés után. Borogatnom kellett, nehogy begyulladjon. Szóval, nem egy kis rutin műtétecske, hanem ennél sokkal, de sokkal több ez a beavatkozás.
A másik pedig a családi összetartás. Említetted anyukádékat. Ők nem tudnak besegíteni egy kicsit? Ha csak hetente pár órára jönnének, már az is nagy segítség lenne számotokra. Érdemes lenne velük is beszélni erről.

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 


Köszi az infókat!
Őszintén szólva nem igazán tudom, mikor van pl a tökfélék szezonja (ugyanis már a szaguktól rosszul vagyok) és néztem itt, nem volt friss, aztán anyuval hozattam, de ma egy bnőm meg mondta, hogy honnan? mert már nincs (ő nagy cba raktárnál van és nem tudtak rendelni már) szóval másokra hagyatkozva fagyasztottam, na de csak kb 3 adagnyit! akkor többet nem is veszek tartaléknak, mert már tudom, hogy lesz friss!

akkor még 1 kérdés: minek van "most" szezonja amit adhatunk?

tök, alma, banán, krumpli, körte....?
répa gondolom melegágyi!?

jaaa és salátát hogyan csináljuk nekik? láttam más is írta, hogy adható és az én listámon is ott van, na de salátafőzelék :lol: :lol: :lol:

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Maternity tickers
lynia-
 
 


Látom, közben már Bridzsi is megírta.

Emi! Cékla, petrezselyem gyökere (vagy másnéven fehérrépa), pasztinák, borsó paszírozva és nemsokára már brokkoli is adható. Én biopiacon szereztem be a zöldségeket, de a mirelit is megteszi, ha nincsen friss, vagy nem megbízható. Mirelit biozöldség is kapható már elég sok helyen. A fejessaláta még jó ideig csak főzelékként szerepel a baba étlapján.

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 


ez most komoly? szóval salátafőzelék???? :shock: nem hallottam még róla azért volt furcsa! :roll: szóval ugyanúgy megfőzni és turmixolni?

sajna itt nincs biopiac, de majd Veszprémben körülnézek, ott csak lesz vmi ilyesmi

köszi! :D

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Maternity tickers
lynia-
 
 


emi: piacon termelőnél még van sütőtök bőven... legalábbis én még mindig kaptam... ma is volt. igaz úritök kevesebb, de sztem a sonkatök(amerikaitök) édesebb..
répa attól függ, abból is van földes-vermes termelőnél(az tavalyi szezonális téliesítve) ha friss zölddel van, akkor melegágyi... ill. van import is (kitudja honnan..) próbálj piacon vásárolni(ott is termelőktől), ha van rá lehetőséged..
s. tököt még nem fagyasztottam, de szerintem kockára vágva, blansírozva, jégben hűlés után fagyasztandó.. :roll:

KépKépKép
mütyürke
 
 


sajna itt csak 1 zséges van, Veszprémbe meg ritkán járok kocsi híján! :( na de a cél érdekében! :D
köszi az infókat!

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Maternity tickers
lynia-
 
 


emi: te nem b.almádiban laksz? ...mér gondolom.. :roll:

KépKépKép
mütyürke
 
 


azért gondolhattad, mert ott dolgoztam :wink:

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Maternity tickers
lynia-
 
 


Szerintem hiba volt ide írnom.... Minden jót!

Kép
cs.adri
 
 


jaaa... :lol: csak mert ott van hétvégenként piac... persze nem tom, hogy télen is van-e.. :roll:

KépKépKép
mütyürke
 
 


na nem tökölök tovább, lépek :lol: jó éjt

Adri, szerintem nem volt hiba, csak nem mindenkinek ugyanaz a véleménye, ez érthető! :wink:

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Maternity tickers
lynia-
 
 


Csajok azt írja kmama könyv hogy a primőrökkel vigyázzunk,sőt ne adjuk.(salátára gondolok most)
vettem az isparban fagyasztott bio bébirépát ,sajnos egy ekkora városban nincs biopiac!!!

Adri én nem akarok beleszólni saját döntésed.
viszont a többieket megértem van aki emberfeletti küzdelemmel küzdött a Lurkójáért és nem tudja elfogadni.

Bridzsi

Kép
esztora
 
 


ahammm, ezek szerint jelenleg a saláta is primőr :?
oké, nem adtam nek, még csak informálódok
de mint látjátok én nem vagyok zöldségek terén a legprofibb :oops: az alapokat tudom, aztán kész, naaaaa vagy még azt sem, mert a saláta is alap lenne 8)

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Maternity tickers
lynia-
 
 


dugultam

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Maternity tickers
lynia-
 
 


KATA! Gyere erre gyakrabban :!: :!: :!:

Nem tom, írtam-e már, de Ádámnak bejön a krumpli almával (magában a krumpli nem). Én nyersen adom az almát.

Anyukám mondta, h a sütőtököt elkészítve, pépesítve is be lehet tenni a fagyóba. Vélemény :?: :?: :?:


 
 


Tücsi: amikor olvastam, hogy menekült a tű elől Gáborka.. Én már akkor is kiakadtam, amikor 4D ultrahangon voltunk 22 hetes terhesen, és Dani az ultrahangfej elől menekült, ütött-rúgott, eltakarta az arcát.. Mondtam a nőnek, hogy fejezzük be a dolgot. Sosem néztem meg a DVD-t..

Kép

Kép
monccs
 
 


Emi nem akarom favorizálni a Kismama babakonyhája könyvet de én naponta olvasom,receptek,tanácsok,ötletek vannak benne.én is elég bizonytalan vagyok ebben a témában.

Nyunyi nyüglődik a 3.fogacskával.

Bridzsi

Kép
esztora
 
 


Emi, szabad ilyenkor salátát adni a bébeknek? Én úgy tudom, hogy melegágyit szigorúan tilos, mert abban iszonyat sok a vegyszer. Csak, amikor szezonja van, vagyis nyáron. Rosszul tudnám?

Kata, gyere gyakrabban, Egont meg sem ismertem, pedig régebben ő volt az egyik, akit bármikor megismertem! Olyan kis tündér! :lol: Nagyidhoz részvétem. :cry:

Tücsi, Te nem kaptál tejapasztót a műtét után? Ez elég durva! :evil: Én kaptam, így is elég volt feldolgozni a dolgokat, nemhogy még az is arra emlékeztessen, min ment az ember keresztül!

Adri, nehogy eltűnj! Valóban mindnekinek más a véleménye, de hidd el, Melletted állunk!!! Ha vigaszra van szükséged, írj nekem priviben, sokszor az is segít, ha csak valakinek kiöntjük a szívünket. Én sajnos nem vagyok valami bölcs, úgyhogy jótanáccsal nemigen tudok szolgálni, viszont vállam az van, amin sírni lehet. :wink:

Ma farsangon voltunk!!! Majd rakok fel képet, csak holnap megint be kell öltöztetni Dávidot, mert ott nem fényképeztem, és nem tudom, hogy lehet majd a hivatalos képeket megkapni. Üzletember volt az óraláncos rugdalózójában. :lol:

Kép
nenoke
 
 


Klári! Óraláncos komoly üzletember palánta fotót ide is várjuk! :wink:
Én nem kaptam gyógyszert rá. Nem gondolta a dokim, hogy a 10 hetes terhesség után ennyire beindul a tejtermelés. Azt mondta, hogy ez nagyon ritka. És ennyiben maradtunk.

Kata! Őszinte részvétem! :( Én nagyon szeretem a nagyikámat. Nem is merek belegondolni.

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 


Szép jó reggelt! :)

Bocsi, hogy mindenkire nem reagálok, de fáradt vagyok, megyek aludni. Megláttam, hogy írt Kata és Egont olyan régen láttam, annyira ari! :D
A nagyidat sajnálom, részvétem! :?

Én is hoztam egy fogatlan vigyor képet. 8) Íme:
Kép

Holnap aktívabb leszek, bocsi mindenkitől! :roll:

Egcsi

Egcsi

Kép

Kép

Kép
egcsi
 
 


Sziasztok, jó reggelt!

Kata: Nagyon sajnálom a nagyikádat :( Részvétem!

Adri: Sajnálom, ha így gondolod, hogy hiba volt ide írnod. Én úgy vettem észre, hogy itt mindenki csak segíteni akart neked. Az, ha valakinek más a véleménye, mint a tiéd, az attól még nem bántás, csak egy másik álláspont. Mi (gondolom, sokunk nevében mondhatom) itt nem igazán tudunk egyetérteni azzal, hogy megölitek a pindúrt, mert itt tényleg vannak olyanok, akiknek nagyon nehezen jött össze a picikéjük. Ennek ellenére mindenki támogatott, hogy ez tényleg a te döntésed és a párodé. Nem hiszem, hogy hiba volt idejönnöd.

Panna ma fél hétkor úgy döntött, hogy reggel van. Háhá... Nem baj. Olyan édi volt! Tegnap vettünk etetőszéket a brendonban. Nagyon szuper. Végül nem azt vettük, amit először akartam, mert új szállítmány érkezett, és ez még ki sem volt rakva. Pegperego. Abban nyomultunk most "reggel". Szeret benne ülni nagyon. Nincs kereke, de nekem nem hiányzik valahogy. Nem tudom. Szerintem nagyon jól döntöttünk. Ja, és türkizkék... olyan cééép.
Panka most a játszószőnyegen osztja az ukázt!

Saláta: Én megvárom a szezonját...

Akinek nem kívántam boldog hófordulót, szülinapot, névnapot, annak most szeretnék sok boldogságot kívánni...Szita az agyam...

Kép
zsuzsi**
 
 


Jó Reggelt!

Enikő, Nadine: azért merészkedtem erről írni, mert egy évet óvódában dolgoztam és nekem teljesen másak a tapasztalataim erről. De ti ismeritek a gyermekeiteket! :wink:

Zsuzsi, képet kérünk Panka királylányról és az etetőszékéről!!! :lol:

Egcsi, nagyon tündéri, vigyor manód van!!!!

Ná, szerintem magában krumplit egyik gyerkőc se fogadja el, mert a krumplinak só nélkül semmi íze nincs.

kispiskóta
 
 


Egcsi!!
Nagyon édes Bence!! Megzabbantom!

Adri!!
Sztem is mindenki döntsön legjobb belátása szerint.

Zsu!!
Én imádom a főtt krumplit magában.Sőt! nyersen is. keméyítő rulez, gyomornak annyi.
Samunak még nem próbáltam.

Nenőke!!
Képet-képet a kis biznissszmenről!

Kellemes Hétvégét!
Tsók
torolve_20131003125716
 
 


Rita, só nélkül??? Hát én megkóstoltam, de... Amúgy én is imádom a főtt burit, meg a nyerset is!!!

kispiskóta
 
 


Jó reggelt,
főtt burgi rulez, só nélkül mi, te csájjé???? :lol:

Zsuzsi csatlakozom, mi is reggel 7kor keltünk, és car éjszakánk volt.

Andrea
Kép
kindernay
 
 


Egcsi
Boldog szülinapot kívánunk!!!

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


Sziasztok!

Csatlakozom a koránkelőkhöz. Samu fél 6kor döntött úgy, hogy reggel van. Tegnap meg már 3kor. 5ig szórakoztatott, persze utánna meg 9ig nyomatta :lol:

A főt krumplit én is szeretem, de nyersen... :shock: :lol:
Ma samunak almával próbálom adni, hátha úgy megeszi :?

Én salátát soha nem adtam nekik ilyen picinek. Valahogy nem tudom elképzelni milyen főzeléknek :roll:

Adri: én is sajnálom, hogy hibának érzed, hogy írtál nekünk. Itt mindenki megpróbált megérteni és támogatni. Igen, vannak akik nem értenek egyet az abortusszal, én sem többek között, de meg tudlak érteni! Ha szeretnéd megosztani valakivel a gondolataidat vagy akármit én itt vagyok, írhatsz nyugodtan privit :wink:

Kata: Egon még mindig gyönyörű!

Egcsi: Bencevigyor éééédes! Boldog szülinapot!

Zsuzsi: képet a szuperetetőszékről és persze Pankáról is :wink:

Nenőke: Dávidról is várjuk az üzletemberképet!

én is teszek néhány képet :wink:
Kép
Kép
Kép
Tücsi féle torta. Nagyon fincsi volt!
Kép
ez is Tücsitorta, de nem lett olyan szép mint a másik :oops: Viszont ez is fincsire sikeredett :lol:

Dani 1993.11.04., Marci 2003.08.02., Máté 2005.01.13., és Samu 2007.07.16. anyukája
brigi73
 
 


Sziasztok!
Tegnap kapott óriásom ilyen joghurt gyümölcsökkel Hippes kaját. Egy üveggel be is vágott :o :o :o :oops: :oops: :oops:
Ízlett neki. :D Ludt este 11től reggel 9ig :) Haladás :D :oops:
Jó pár napja,ha valaki ölében áll,. elkezd rugózni a lábával :D Már majd ki ugrik a szíve,de csinálja. :)
Jah,csajok,privi ment :)

Kép
cs.adri
 
 


kÉPZELJÉTEK, sAMU MEGTANULTA, HOGY A DÉLELŐTTI ALVÁS UTÁN ADOK NEKI ALMÁT, ÉS MA SZÓ SZERINT KÖVETELTE MIKOR FELÉBREDT :lol: bocs, kapslock :lol: Megevett egy jó nagy adag alma-krumplit :lol:

Dani 1993.11.04., Marci 2003.08.02., Máté 2005.01.13., és Samu 2007.07.16. anyukája
brigi73
 
 


Egcsi nagyon boldog szülinapot kívánunk mi is!

imádom a nyers krumplit,gombát,karfiolt stb... :lol:

Bridzsi

Kép
esztora
 
 


Sziasztok!!

Egcsi boldog szülinapot :D :shock: Hanyadik? 8) Bence éééééédes :)

Adri: Nekem is írhatsz. Én is szivesen meghallgatlak és véleményt is nyilvánítok (őszintén :oops: :wink: )

Brigi: Samu gyönyörűűűűűűű!!! Mátét Isten éltesse (így utólag, bocsika lemaradtam a szülinapjáról :( ) Micsoda fürtös hajacskája van 8) Mikor dobsz egy 4 pasis fotót? :wink: Hadd nyálcsorgassanak a lányaink 8)

Kata: Jó hogy jelentkeztél! Egonbéb nagyon cukker :) Cseresztény adsz neki? Nem fáj tőle a pocakja? Bébiétel formájában adod?

Főztem csirkehúsleves zöldségekkel, egy kisebb zeller, sok répa, zöldség, annak zöldje, kis krupmli vhagyma, fhagyma...stb!
Kiszedtem a megfőtt zöldségekből mindenből néhányat+pici husi botmixer és egy nagy adagot becsókolt a fiam 8) Utána kamillatea mézzel majd egy nagyot trottyantott :lol: Most épp Bogival jáccik, mert alunni aztán luxus :lol:

Hol van manó eltűnve???

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Kormi Szovátán van a hétvégén.

Bridzsi

Kép
esztora
 
 


Hahó! Nagyon jók a képek!

Egcsi! Boldog szülinapot!!!

Enikő, kis mennyiségben lehet mézet adni? Mert én úgy tudom, hogy allergizál, ezért assszem 2 éves korig nem lehet, de lehet, hogy ez csak nagyobb mennyiségre igaz, arra nem, ha teába teszed.

Most mentek el anyósék, és msot meg alsizk kint a Béb a kertben, úgyhogy üzletmber fotó egyelőre várat magára. Viszont kaptunk egy nagggyon tuti bébikompot. Tudom, sokan ellenzitek, de nekem akkor is nagyon tetszik. Egyelőre persze még nem tudja használni, mert ugye még nem ülhet, de majd ha tufdja, első körben lehet hintaszékként is használni, aztán kifordítva kerekesen bébikompként, vagy még tovább forgatva simán letámasztva. Ha az ember a kütyüket leszedi a tálcáról, akkor akár etetőként is funkcionál. (Egy mozdulattal leszedhetők a kütyük).

Kép
nenoke
 
 


hahó

csajok én nem adtam neki salit! csak annak sem tudtam mikor van a pontos szezonja :oops:
primőröket szintén mellőzöm!

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Maternity tickers
lynia-
 
 


Egcsi! Tündéri ez a fotó is Bencéről! Megeszem!!!! :lol:
Szülinapodra sok boldogságot és jó egészséget kívánok! (Állásügy most kicsit jegelve vagy vannak újabb fejlemények?)

Brigi! Nagyon ügyi vagy, szépek lettek a torták! Én sem készítettem még két ugyanolyan tortát, a tetején levő díszítés legalábbis mindannyiszor más volt. És mkét szülinapi ünneplésre ugyanazt a tortát készítetted Máténak (meg persze magatoknak)? Nem volt uncsi? :lol:

Adri! Jó olvasni, hogy már tegnap sikerült ennyit aludnia Trúdinak. Lassan Te is kipihened magadat, mert már bizony rád fér ennyi nemalvás után.

Enikő! Én is úgy tudom, hogy a mézzel vigyázni kell. A húslevessel pedig már a múltkor ismerkedtünk pár csepp erejéig, de a só miatt -én már csak ilyen vagyok- még nem merem adni.

Klári! Bébikompról is jöhet a fotó! :wink: Persze, majd ha már fel lesz avatva.
Mi most megyünk ki sétálni, mert eddig mostam, főztem, pakolásztam és a biztosítási ügyeinket intéztem.
Mindenkinek szép és kellemes hétvégét kívánok!

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 


Méz: írta valaki néhány napja, hogy mi volt előbb az allergia vagy a méz? :lol: Na sztem ami Isten ajándéka (finomítás, emberi beavatkozás nélkül, hozzáadott cuccok nélkül.....) az nem lehet rossz! Rengeteg ásvány anyag van benne, sztem egészséges, aki nem így gondolja azt az álláspontot is megértem és elfogadom. De én hiszek a Mézengúzok erejében :wink:


Só: jódot tartalmaz kis mennyiségben nemhogy nem rossz, de határozottan jó :wink: Magánvéleményem 8)

Én bátor vagyok úgy láccik :oops: 8)

Lynia: salátának későtavasszal,koranyáron van a szezonja! :wink:

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


SZiasztok!

Adri
Nem bántásból írtam, hanem csupán kifejtettem a véleményem, ezzel csak azt akartam elérni hogy lás egy másik álláspontot. HA Trudi ennyit is tud aludni akkor estére javaslom vezessél be tejpépet, ha már úgy is tápis, azzal jobban eltelik. Ha akarsz írhatsz nekem is privibe!

Méz
Nem azért tilos mert allergizál, hanem mert esteleg megtalálható benne a botolizmus baktériuma. És nekik még nem olyan erős a gyomorsavuk hogy elpusztítsa, ezért kell vele vigyázni.

Na jöttem és megyek is, lejárt a mosógép követeli a kövi adagot :D

Nadine
KépKépKép
nadine
 
 


Zsuzsi :)
Kép a szerzeményről? :wink:

Brigi :)
Torta-nyamika! :) Honnan van a te Samudnak ennyi haja! :shock: Azonnal add meg a parókakészítő számát! :lol:
Bence sem fogadja el a tejet, ha a bébikajának van ott az ideje. :wink:

Enikő :)
35 :shock: Ezentúl csak azt mondom, hogy elmúltam 21... :lol:

Nenoke :)
Képet a kompról! 8) Nagyon jól hangzik. :)

Tücsi :)
Egyenlőre a gyakorlatnak kellene helyet találnom, hétfőn megyek egy másik rendelőbe... :)

Adri :)
Nem akarunk bántani, csak a babának szurkolunk. Ennyi. Nem fogja senki a szemedre vetni a döntésedet, akármi lesz a történet vége. Nem bocsátkozom hosszabb fejtegetésbe, mert ez nem az abortusz pro -és kontra topik. Még annyit, hogy a párodat is vinni kellene a beszélgetésre, mert ez így nagyon gáz, hogy ő azt mondja nem kell a baba, aztán a továbbiakat teljesen rád hagyja. A minimum, hogy végigmegy veled az úton, a fájdalmasabb része úgy is neked jut. :(
Trúdi ügyes, hogy ennyit aludt.

Mindenkinek köszönöm a szülinapi jókívánságokat!8)
Ha, nem kaptam volna ma köszöntéseket, ki is ment volna a fejemből, hogy öregebb lettem egy évvel...hiába a kor..kezdődő szenilitás... :lol:

Reggel Bence összehányt mindent...remélem nem egy következő fejezet kezdődik a betegségek könyvében.... :roll:

Egcsi

Egcsi

Kép

Kép

Kép
egcsi
 
 


Hali!

Egcsi boldog szülinapot!!! (valaki kérdezte hányadik: hát persze, hogy a 20. :lol: !)

üdv.: ckat

u.i.: jégtánc volt a héten a tv-ban, azt bambultam, azért dugulok. Imádom a korit nézni!
ckat
 
 


enikő: én voltam :wink: ...a mézes.. :lol:

a botulinum toxin hogy kerül a mézbe? amúgy az felnőttnél is bénulást okozhat(ld. botox :lol: :lol: :lol: ) .. :roll: az egyik legmérgezőbb toxin...

KépKépKép
mütyürke
 
 


mire befejeztem a hozzászólást, eltelt 4 óra.. :lol: :lol:

isten éltessen mindenkit! jobbulást! jó alvás, evést! :wink: 8)

KépKépKép
mütyürke
 
 


Nah,jöttem. Nemrég értünk haza anyuéktól. Anyu csinált Trúdinak tejbegrízt. Itta egy darabig,aztán megrázkódott és többet nem evett :) Gondolom ismeretlen volt az íz. De...rászoktatom a tejbepapira. Olcsóbb... :? Amúgy én is meg párom is 3hónapos korunk óta kaptunk..... És...itt vagyunk,kutya bajunk...
Persze,írok priviket is...de most megyünk pancsizni...

Kép
cs.adri
 
 


Jahh Adri, már a jómúltkor, amikor leírtad hogy mit adsz Trudinak enni, akartam mondani, hogy az a napi 2 tápszer nem kevés??? Mert oké, hogy nem szopik, de akkor legalább tápszert kéne még kapnia, mert szerintem nélkülözhetetlen anyagok vannak benne a megfelelő fejlődéséhez!. Pl egy alma, vagy pulykahúsos barackos akármilyen bébiétel nem fedi ezeket a szükségleteket.....
Vagy a gyerekorvosotok mást mondott? Egy 6 hós babának szerintem naponta még legalább 3x de inkább 4x kéne a korának megfelelő bébitápszert kapnia.... :roll:

A másik a napirend. 9kor fürösztöd?? És gondolom utána vacsi tingli tangli naná, hogy 11-12 mire elalszik!Én egy picit előbbrehoznám az esti ceremóniát. Én pl fél 7-7kor fürdetek, utána vacsi még egy kis játszás, már nem erős fényekkel, hanem kislápával, olvasás..stb és legkésőbb 9kor kidőlnek!
Szerintem neki is jobb lenne, ha előbb aludna el és korábban kelne. Mert az éjszakát nem véletlenül találták ki alvásra (ugyanis akkor van sötét és a gyerekeknél ez különösen fontos, hogy sötétben aludjanak (éjjszakai alvás) és több rövidet nappal)... :roll: És már nem újszülött, hogy össze vissza működjön a gyerek... :roll:

Magánvélemény volt 8) :wink:

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Hja én se bánnám ám ha reggel 10-11-ig aludnának, mert én is simán meg tudnám húzni addig 8) De az ő érdekük -elsősorban- hogy időben felkeljenek. És ha majd kezdődik az ovi meg az iskola, 7kor kelés... Jobb hozzászokni a gondolathoz... :roll:

Volt olyan hogy vendégek voltak és csúszott az esti ceremónia, másnap tovább aludtak, ezért nem bírtak aludni ebéd után, estére mindegyik tiszta nyűg és hiszti volt. Aztán a vacsi/ fürdetés észhez térítette őket :shock: , úgyhogy 11kor aludtak el. Na 3 napig regenerálódtak utána..... :roll: :shock: :x
Szóval nekem fixaideám (saját gyerekeimen történt 3szoros tapasztalatból) hogy az éjjel teljes hosszában (egy ekkora gyereknek 8-9től reggel 7-8ig) alvásra való, napközbe meg zajlik az élet! Így nyugodtak, kipihentek lesznek és ez egy kisgyereknél nagyon fontos a megfelelő lelki és testi fejlődéshez!

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: