Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok kismamák!

Tünde vagyok Szegedről. Nézegettem az eddigi témákat, de mindenhol olyan összeszokott társaságot találtam, hogy nem akartam közéjük befurakodni, olyan furcsán éreztem volna magam. Ezért gondoltam, hogy indítok egy új témát. Aki 2007 augusztusában fog szülni és van kedve társalogni, akkor el is kezdhetjük.

Rólam annyit, hogy 30 éves vagyok, 10 éve vagyok házas és van egy 7 éves kisfiam, Márknak hívják. Jegyzőkönyvvezető-tisztviselőként dolgozom.

Amúgy szerdán voltam dokinál, az UH szerint 4 hetes terhes vagyok (2x2 mm-es petezsákszerű képlet). Azért mentem el ilyen korán, mivel az első terhességem méhen kívüli volt, ezért nem szívesen kockáztattam volna az ünnepekre. De a doki megnyugtatott, hogy szó sincs erről. 28-án kell újra mennem, akkor már többet tud mondani. Nagyon izgulok.

Kép

Kép
Kép
márkanyuka
 
 


Szia Tünde! :)

Én augusztus 5-re leszek kiírva, ha jól számolom. :)

37 éves vagyok, a harmadik babámat várom. A lányom 13 lesz, a fiam 11. Még nem tudnak semmit. :wink:

Múlt kedden voltam uh-n, 15mm szabályos petezsák volt látható. Hétfőn kell mennem a dokimhoz. Remélem karácsony előtt elmehetek még szívhangnézőbe. Babás uh képet szeretnénk adni a mitsemsejtő nagyszülőknek meglepinek. :wink: :lol:

További kellemes pocakosodást! :)
Vendég
 


Gyugyi
Mint tudod, én is aug. 5 :D
Én csatlakoztam a júliusiakhoz, jó ott a csapat :lol:
emma1976
 
 

 
 

Sziasztok!

Én is augusztusra leszek kíirva, ha jól számoltam 7.-re :)
31éves vagyok, és ez lesz az első babánk, amit már nagyon vártunk 2005 szeptember óta.
Múlthéten voltam uh-on, de nem a saját orvosomnál, mert ő szabin van, és igy csak 22.-én mehetek hozzá. Szóval az SZTK-ban voltam, mert úgy gondoltam, hogy nem bírom kivárni az időt, annyira aggódtam.Soha többet nem megyek oda. Egy nagyon mogorva, öregúr rendelt. Azt mondta, megtudja állapítani a terhességet de még nem lát semmit. Kérdezte miért mentem ilyen korán, és próbáltam neki elmagyarázni, hogy nagyon szeretnénk ezt a babát, és nagyon aggódom, hogy minden rendben legyen. Erre azt mondta, ha ez nem sikerül, majd sikerül a következő. Na ekkor már tényleg a sírógörcs kerülgetett, és arra gondoltam, hogy akár gatya nélkül is, de marha gyorsan kerüljek ki onnét. Azt mondta 3 hét múlva vár, én csak bológattam, és olyan gyorsan húztam ki onnét, hogy kint gondolkoztam talán nem is köszöntem.
Igy 22.-én pénteken megyek a saját dokimhoz, de rettenetesen várom.

Kép
mona76
 
 


Szia Gyugyi, Emma és Mona!

Nagyon örülök :D, hogy már hárman csatlakoztatok hozzám. Ma nem voltunk itthon, kb. fél órája értünk haza, így csak most ültem le a gép elé. Nagyon meglepődtem :o, nem gondoltam, hogy ír majd valaki. Olyan jó az embernek az örömét megosztani másokkal is. Ti is így gondoljátok?

Gyugyi: én is meglepetésnek szánom a nagyszülőknek az örömhírt karácsonykor. Szerintem nincs is ennél szebb alkalom rá. Amúgy a férjem anyukája és a sógornőm pont ma mondták, hogy jó volna belehúznunk, mi pedig a férjemmel jót mosolyogtunk rajtuk.

Mona: nagyon szorítok neked. A kisfiam első próbálkozásra sikerült, mint ahogy őelőtte a méhen kívüli terhességem is, most pedig szeptemberben kezdtük el élesben, és harmadikra sikerült.

Nagyon örülök neki, de előfordul, hogy esténként bepánikolok. :( Mindig azt hiszem, hogy fáj a hasam (szerintem csak beképzelem) nagyon ideges vagyok, mindig megyek ellenőrizni, hogy nem-e megjött. A közvetlen kolleganőim már tudják, a főnöknek majd januárban szeretném bejelenteni, ugyanis szeretnék a munkában könnyítést kérni, nincs kedvem egész nap egy tárgyalóteremben jegyzőkönyvet vezetni. :?

Kép
Kép

Kép
Kép
márkanyuka
 
 


Szia márkanyuka! :)

Én is mindig gyomorideggel megyek wc-re, hogy nem jött-e meg. :roll: Nekem néha görcsölget a hasam, de ez a doki azt mondta, hogy mert nő a méhem. Csak már tudnám, hogy nem méhen kívüli, vagy hogy van szívhang. :roll: Szegény páromat már kiakasztom, azt mondta nem szabad ilyen negatívnak lennem.
Én biztosan nem dolgozhatom sokáig, mert 3 műszakban dolgozom, és már a héten is elég rosszúl viseltem az éjszakai műszakot. :(

Kép
mona76
 
 


Szia Mona!

Tegnap láttam, hogy írtál, de már nem volt időm válaszolni. Én azt olvastam, hogy azért is fájhat és görcsölhet az ember hasa, mivel a méhet tartó izmok, szalagok feszülnek. Amúgy engem tegnap a párom megnyugtatott, hogy ne idegeskedjek, semmi okom rá: könnyen teherbe esem, jól viselem a terhességet és könnyen szülök. Ő már csak tudja. Amúgy ott volt velem, amikor a Márk megszületett, egyedül csak a kitolási szakban ment ki, de kb. 5 perc múlva már jöhetett is vissza. De megbeszéltük, hogy a következőnél már végig ott lesz. :lol:

Amúgy csináltál tesztet? Ezt csak azért kérdezem, mert nekem amikor méhen kívüli volt, akkor nem is mutatta ki a teszt. Bár az már elég régen volt (1998-ban), akkor még nem voltak ilyen szuper tesztek. Szerintem nem kell aggódnód emiatt, nagyon ritkán fordul elő.

Fel a fejjel, és csak pozitívan! :D

Kép
Kép

Kép
Kép
márkanyuka
 
 


Én is úgy tusom, hogy méhenkívülinél sokkal alacsonyabb a HCG szint.

Nálam az már tutti, hogy jó helyen van a kicsike, de most meg a szívhangon izgulok, de nagyon! Hogy lehet azt megcsinálni, hogy az ember elhessegessen minden rossz gondolatot??? Szeretném élvezni a terhességem minden napját, de ez a félelmek miatt sajnos nem mindig sikerül.... Már azon töröm a fejem, hogy rá kellene venni a dokit, hogy ne várjunk péntekig a 2. uh-val....
emma1976
 
 


Sziasztok!

Persze csináltam tesztet, erős+++
Nekem a melleim nagyon megnőttek, és állandóan aludnék. :( Ma kopogtatott a rókakoma is. :( Nem hánytam, de egésznap nagyon hányingerem van. Ti ilyenkor mit rágcsáltok?

Kép
mona76
 
 


Sziasztok!

Emma: én is nagyon aggódok, állandóan félek, hogy megjön. Pedig szerintem a fiammal nem aggódtam ennyit. Vagy már ennyire nem emlékszem? :roll:

Mona: a cickóim nekem is megnőttek, igaz előtte is méretesek voltak, de reggelente nagyon fájnak, alig tudok hason aludni, olyan érzékenyek. Szerencsére nekem még nincs hányingerem, csak néha ég a gyomrom. :? A Márkkal egyszer sem hánytam, aminek nagyon örültem. Annyi gondom volt csak, hogy fájt a gyomrom és érzékeny voltam bizonyos szagokra pl: szendvicssütő. Azt hiszem szerencsés alkat vagyok. Az alvás nálam is gond, esténként beájulok az ágyba. Hétköznap pedig reggel elég nehéz 5:40-kor kelni. A munkahelyemen pedig egész nap ásítozom, ez pedig ragályos, így mind a négy kolleganőm csatlakozik és jókat nevetünk. Talán majd ők holnap kihúznak a depiből, ami az aggódást illeti.

Kép
Kép

Kép
Kép
márkanyuka
 
 


sziasztok, én is ha minden jól megy augusztusra várom a babámat.
én a pco-s topikba szoktam írogatni, de jó volt így elolvsani titeket és meglátni a saját félelmeimet :) legalább nemcsak én parázok....
6. hétben vagyok, szerdán megyek UHra. én is félek minden hülyeségtől, főleg,hogy pco-sként sok minden leselkedik rám...de szerencsére hamar jó dokihoz kerültem, és spontán estem teherbe, amikor már a pco-som is rendeződött. szóval, erre nem panaszkodom.
nekem is szokott fájni a hasam, meg belenyilal a petefészkeimbe. remélem ez normális. semmi vérzés, meg ilyenek. de én is mindig félek, ha megyek wc-re :? szerdán megyek UHra, már nagyon várom és remélem minden rendben lesz.
további szép napot!!!
dimet
 
 


manyuka
Jó hallani vkiről, akinek szintén nincs hányingere! Az összes topikban a 80%-a csajoknak küzd a kemény hányingerekkel, és akkor felmerül az emberben, hogy vajon velem minden OK, ha semmi ilyesmi? Az űlomkór nálam is iszonyatos volt, úgy érzem, ma műár jobb.
emma1976
 
 


Sziasztok!

Én is csatlakoznék, előreláthatólag aug. 10-én érkezik a kistesó. Nekem van egy majdnem 2 éves lányom, és idén aug. elején volt egy vetélésem a 14. hétben.
Ma voltam uh-n 5,3 mm-es a kis drága és dobog a szivecskéje. :D Nagy megnyugvás ez.
Eddig csak émelygésem volt, de ma már nagyon erős hányingerem van. A dokim meg is jegyezte, hogy érdekes színekben játszom :D
Ha úgy lesz, mint a lánykámmal, akkor biza a 14. hétig ki is fog tartani és ez a terhesség eddig totálisan hasonlít az elsőre.

Gratula mindenkinek és kellemes babavárást!

Kép
Kép
robcsi03
 
 


Sziasztok Kismamák!

Dimet: No para! Szorítok szerdán az UH miatt. Én még elég sokára megyek UH-ra, majd csak 28-án. Az még pont 10 nap. Jó volna ezt az időszakot átaludni. De jönnek az ünnepek, elutazunk a nagyszülőkhöz, ezért remélem, hogy gyorsan el fog telni az idő.

Emma: Örülök, hogy neked sincs hányingered. Néha tényleg én is belegondolok, hogy ez normális, lehet hogy nem is vagyok terhes? :roll: De a doki azt mondta, 99,5%, hogy az vagyok. Remélem, hogy 28-án minden rendben lesz, lesz szívhang és akkor már teljesen nyugodt leszek.

Robcsi03: Örülök, hogy csatlakoztál hozzánk! Sajnálom a vetélésedet. :cry: Biztosan nagyon megviselt! De most már minden rendben lesz. Szorítok!

Képzeljétek, hogy vacsi előtt megírtam a válaszomat, meg szerettem volna nézni előnézetben, és azt írta ki, hogy nem létezik ilyen fórum. Visszaléptem a vissza gombbal, de a szöveg már sehol nem volt. Ezt jól megszívtam! :wink:

Kép
Kép

Kép
Kép
márkanyuka
 
 


manyuka
Ja, az a szívhang! Ha az meglesz, tényleg másképp látjuk majd a világot! :D
emma1976
 
 


Sziasztok!

Hogy vagytok? Képzeljétek, hogy megfáztam, reggelente fáj a torkom, napközben tüsszögök és folyik az orrom. Felhívtam a háziorvosomat, hogy mit szedhetek, azt mondta hogy lehet Bioparoxot (a kisfiam szokta használni), és lehet Neo Citran-t is, de azért mindjárt megnézem a papírját.

Jó, hogy megnéztem a papírját, mert a terhesség első harmadában nem alkalmazható! Jó tippeket ad az orvos! :shock:

Kép
Kép

Kép
Kép
márkanyuka
 
 


Sziasztok!

Jaj de örülök Nektek!!! Én is el voltam már keseredve, hogy nehéz beilleszkedni az összeszokott társaságokba. De Robcsit és Monát, azért már ismerem! :D
Magamról. Dec 10-én teszteltem pozitívat, el sem akartam hinni, mert az első próbálkozós hónapunk volt.
Azóta meg iszonyat lassan telnek a napok... Voltam már dokinál, de azt mondta nem néz meg dec 28-ig, úgyhogy minden napot én is végigaggódom. Nekem az első napokon volt émelygés, éjszakánként meg erős hasgörcs, még fel is hívtam a dokit, de azt mondta, hogy normális. Nem tudom Ti hogy látjátok, de nem nagyon veszik figyelembe, hogy méltán lehetünk idegesek addig, míg eljutunk az 1. uh-ig. Még mindig messze van 28-a :(
nap12
 
 


Sziasztok!

Márkanyuka véleményem szerint a gyógyszerek 99%-ára rá van írva, hogy az első harmadban nem szedhető. Ha a doki azt mondta beveheted, akkor szerintem nyugodtan szedd be, csak nem kell túlzásba esni. Próbáld ki a mézes teát, gőzölj, hátha bejön valamelyik.
Jobbulást neked!

Nap, a doki végül is engem is csak a vetélésem miatt nézett meg. Vagyis nem nézett meg csak uh-t csinált. Próbálj megnyugodni minden rendben lesz :D

Dimet drukk a mai uh-hoz, ha túl vagy rajta jelentkezz légyszi!

Az egyik fórumon olvastam, hogy Gyugyi sajna nem jó híreket kapott az uh-n :cry:

A uh-képem majd lefotózom és felteszem ha sikerül.

Kép
Kép
robcsi03
 
 


Sziasztok kismamák!
Én is szertnék csatlakozni, magamról annyit, hogy 28 éves vagyok van egy 5 éves kislányom Linda. Még nem voltam dokinál, csak tesztet vettem ez a 2. hónap, hogy próbálkoztunk, hamar öszejött, ahogy számoltam én szeptemberi leszek, habár Lindát is 2 héttel korábban szültem úgyhogy még lehet augusztus is. Sajnos én is a "Rókás" kismamákhoz tartozom, most csak émelygek, délig kaja semmi, ebédre normál adag vacsi szerényen különben ülve alvás a vége.
Örülök nektek, hogy rátaláltam erre a topikra itt nyugodtan leírhatjuk anélkül a nyavajáinkat, hogy valaki félreértene minket, na ezt jól megaszondtam, de remélem értitek.
zeze
 
 


Szia Zeze!

Hanyadik hét?

Robcsi, mi történt Gyugyival?
nap12
 
 


Szia Mona!
Ez természetes, hogy az ember aggódik az első babával, sőt szerintem az is természetes, ha a 4-kel aggódik, vannak olyan dokik akik az embereket is tárgyként kezelik és nem veszik figyelembe az érzéseiket,semmilyen formában. Lehet, hogy ahosszú évek tapasztalatai teszik őket ilyen fásulttá. De ez így akkor sem normális szerintem. Én akkor jártam sztk-ba amikor új városba költöztünk és egy új nődokit választottam aki 7000-ről 8000-re emelte a díját és ezért, még saját UH-sem volt.
Idős dokit fogtam ki de nem volt gáz vele.
Kitartás...
zeze
 
 


Ja Mona nekem kajaügyileg délig a kukoricapehely magára ami bevált, vagy egyéb müzlikben található hasonló állagú pelyhek.
Zeze
zeze
 
 


Szia nap12!
Talán 3 hét de hamar kikotyogtam nem vagyok babonás, azért, mert már volt rossz tapasztalatom és úgy gongolom, hogy 2x ugyanoda nem üt a....szóval várjuk a kistesót, most született unokatesó a múlt héten a családban kislányom nagyon örült Annácskának. Te hogy vagy?
zeze
 
 


Zeze!

Jól vagyok, az elején émelyegtem, hasgörcsöm pedig a múlt héten volt. Meg is voltam ijedve, de most napok óta sem hasgörcs sem émelygés. Vagyis ma volt egy pici émelygés. Én ma szinte repdestem, hogy akkor tényleg lakhat valaki a pocimban, 28-áig nem is tudom igazán elhinni. Akkor vizsgál meg a doki először.
nap12
 
 


Sziasztok!

Márkanyuka, jobban vagy már?

Nap, azt olvastam, hogy üres volt a petezsák és már meg is volt a műtét :cry:
Remélem, itt már senki mással nem fog ilyen rossz dolog történni.

Zeze miből gondolod, hogy szeptemberi leszel. Itt a babaneten is is van szüléskalkulátor, írjad be az utolsó mensi időpontját és kidobja a szülés időpontját. Ha nem találod megnézem neked. Szerintem tuti hogy augusztusi babód lesz :D

Kép
Kép
robcsi03
 
 



Sziasztok!

Csatlakozom ehhez a topikhoz!

Magamról: 25 éves vagyok, és tök tudatlan. Most kezdtem igen aktív autodidakta kismamaképzőbe. Próbálom felvenni a lépést a feladattal. Viszont jó hír, hogy kicsi esti émelygéstől eltekintve jól érzem magam a bőrömben.

A pocalakóról (Illetve pocaklakókról, ugyanis ketten vannak): 7 hetesek és egyelőre minden rendben van velük.

Szerintem a babanetes születéskalkulátor csak nagyjából alkalmazható,- mindenki más, meg ugye a természet sem mindig menetrend szerint működik.

Ez a karácsony előtti terhességfelismerés nem nyerő! Nekem is szabin van a dokim, én is másnál voltam, de velem jófejek voltak.

Napocska! Kitartás! Már csak pár nap, a Karácsony meg úgyis gyorsan eltelik majd!

Hol szilvesztereztek?

Jó, elsőre ennyi:)
beszilva
 
 


beszilva!
üdv itt :!: két pocaklakód van :) az szerintem nagyon jó :) van a családban ikerpár :?:
Én holnap megyek uh-ra, de már nagyon várom.
Kismamik ti szedtek valamit :?:

Kép
mona76
 
 




Szia Mona 76!
Jujj, de gyors voltál!

Ja, szerintem is klassz! Bár így elsőre kicsit mélyvíz lesz. Állítólag (nagymama,- mármint az enyém állítja) volt iker a családban dédnagynéni vonalon. Szóval az se biztos, hogy a múlt században, lehet, hogy még azelőtt :lol:

Mármint vitaminra gondolsz? Én napi egy Gravidát. Meg egy csomó gyümölcsöt.
beszilva
 
 


Szia beszilva!
Én is Gravidát szedek, és magne b6-ot.
Igen biztos hogy húzós lesz a két picivel, de én is örülnék neki.
Bár én még semmit nemtudok, de holnap majd okosabb leszek.
Elterveztem, hogy beteget jelentek, nem megyek uh után dolgozni.

Kép
mona76
 
 


Beszilvia, gratula a 2 pocaklakóhoz. :D

Mona, én is Gravidát szedek, de csak 2-3 naponta. Naponta szedek folsavat és ha nagyon hányingerem van most Magne B6-ot. Egyébként a Magne B6-nál jobb a Béres Magnéziuma, mert abban sokkal több a magnézium, mint a Magne B6-ban.
Jól is teszed, hogy nem mész uh után dolgozni, de ide azért jelentkezz be, hogy mi volt. :D

Tegnap sikerült elkapnom az első rókát is :shock:

Kép
Kép
robcsi03
 
 


robcsi03
Hahó!
Találtam én is ilyen kalkulátort abba néztem +.Így szeptember 03-at írt várható szülési időpontnak. Ma kicsit jobban voltam én még nem szedek semmit. 2 hónapig szedtem a terhesség előtt, hogy felkészítsem a szervezetemet a babára Elevitet, igaz a baba is összejött és 3 kiló is, pedig nem is szedtem minden nap. Ez a Gravida valami új cucc????? Valakinak van hízós tapasztalata. Elevitet nem merek szedni. Ára mennyi?
zeze
 
 


beszilva
Szia! Gratula az ikrekhez, nekem a keresztgyerekeim ikrek, amikor mentem látogatni a kórházba és még a pocakban voltak a szobában 2 ágyon összesen 7-en feküdtek, mert a másik kismama 3 ikreket várt a komaasszonyom meg 2 babát. Azóta együtt ünnepli az 5 gyerek mindig a szülinapját mindenki egészségesen született.
Zeze
zeze
 
 


Sziasztok!

Beszilva, gratulálok az ikrekhez. Nekünk is van apai ágon a családban ikerpár, nem tudom, hogy nálunk esélyes-e...
Szerencsés vagy, hogy csak émelyegsz, azt olvastam, hogy jobban megviseli az embert a dupla babó.
Én Elevitet szedek és folsavat. Sajnos én is érzem, hogy hízok tőle. :(
nap12
 
 


Csajok ma volt a legnagyobb élményem terheségem folymán :lol:
18,3 mm-es, dobogó szívű, gyönyürűséges, formás kis babánk van! :D

ja, estére lesz vonalzó, megszabadultam a félelmeimtől :)
emma1976
 
 


Nagy gratula Emma! Várjuk a vonalzót!

Többiek, ti nem csináltok?

Kép
Kép
robcsi03
 
 


Sziasztok!

Úgy néz ki, hogy én is csatlakozom a csapathoz :D !
Ha jól számoltam augusztus 4 az időpontom!

Bár még csak 28-án megyek orvoshoz.
Igaz az állapotoság tüneteivel már voltam nála 7- én, de ő azt mondta 98% hogy nem várunk a férjemmel gyereket( hüvelyi ultrahang nem mutatott semmit).
Erre szerdán sikerült egy pozitív tesztet pródukálnom.

Úgy, hogy tessék nekem drukkolni, hogy 28- án már beszámolhasak a pocaklakomról!

Amúgy én is örülök, hogy elindult ez a topic, mert a többinél tényleg csak betolakodónak éreztem magamat!

Mindenkinek kellemes napot!

Üdv. Jessie
jessie
 
 


Sziasztok!
Szia Jessie! Örülök, hogy csatlakoztál, így legalább nem én vagyok az utolsó :oops:

Még nem tudom, hogy kell vonalzót csinálni, de nemsokára kiokosítom magam:)

Nem tudunk semmi hírt Mona76-ról?

A vitaminokra, és a hízásra visszatérve,- én úgy érzem, hogy most a levegővételtől is hízok. A Gravida kb 1300,- Ft/ doboz, ami ha minden nap szeded, egy hónapra elég.
beszilva
 
 


Sziasztok!
Szia Jessie! Örülök, hogy csatlakoztál, így legalább nem én vagyok az utolsó :oops:

Még nem tudom, hogy kell vonalzót csinálni, de nemsokára kiokosítom magam:)

Nem tudunk semmi hírt Mona76-ról?

A vitaminokra, és a hízásra visszatérve,- én úgy érzem, hogy most a levegővételtől is hízok. A Gravida kb 1300,- Ft/ doboz, ami ha minden nap szeded, egy hónapra elég.
beszilva
 
 


[url]http://babafalva.hu]Kép[/url]

Bocsi, nem tudom, hogy az előző üzenetem miért ment el kétszer. Most próbálok vonalzót gyártani,- több kevesebb sikerrel.[/url]
beszilva
 
 


Beszilvia, tök jó, mi napra pontosan egyezünk! Én is ma vagyok 7 hetes :D

A vonalzó kódját másold be a profilodba az aláíráshoz, ha bejelölöd, hogy minden hozzászólásnál mutassa, akkor nem kell vele foglalkozni már utána.

Jesse! Üdv, mennek a drukkok!

Mona, jelentkezz!

Kép
Kép
robcsi03
 
 


Sziasztok Lányok!

Hű, képzeljétek mi történt ma.
Takarítottam délelőtt mikor furcsán éreztem magam és el is mentem gyorsan a WC-re hogy mi lehet. Nagyon megijedtem, mert kb. 5 cm-es barnás folt volt a fehérneműn. Rögtön felhívtam a férjemet, és bementünk a kórházba. Rendes volt a doki, soronkívül megvizsgált.
Hát az ultrahang 6 hetes egészséges terhességet mutatott, a doki nem igazán akarta elhinni, hogy vérzést láttam, mert a műszer sem lett olyan.
Így most előbb lett bizonyított babócám, mert csak 28-ára kaptam amúgy az első ultrahang időpontot.
Kérdeztem tőle, hogy a szívhang is rendben, azt mondta, hogy teljesen rendben van, a következő uh időpontot pedig 3 hét múlvára adja. Két ünnep között pedig menjek bejelentkezni a védőnőhöz.
Szóval boldog vagyok!!!
nap12
 
 


Robcsi, köszi a tippet, talán most összejön. Az én vonalzóm még lehet, hogy módosulni fog, időpontügyileg is, meg gyalogló teknősök számában is, bár abban remélem nem!

Nap12, látod, milyen jó! Így legalább nyugodt lesz a Karácsonyod!

Mona! Most már tényleg jelentkezz!

Kép
beszilva
 
 


Köszönöm Beszilva!

Bár tényleg volt valami folt, de jobb ha nem aggódom, ugye? Hisz a doki azt mondta, hogy Vele minden rendben.
Azt mondta, hogy lehet aranyér, vagy pattanás. Soha nem volt ilyennel dolgom ott. Na mindegy, NEM AKAROK AGGÓDNI!!! :D

Többiek, jól vagytok?
nap12
 
 


Nap örülök, hogy minden rendben, azért pihengess és ha esetleg újra jelentkezne, irány a doki!
Képet nem kaptál?

Nekem van, csak le kellene fényképeznem, bár nem sok minden látszik rajta :D

Elvileg én is mehetnék bármikor a kiskönyvért, de majd csak január közepén tervezem. Akkor letudom a vérvételeket és a friss leletekkel megyek majd a dokihoz.

Képzeljétek, ha kinn vagyok a levegőn akkor egyáltalán nincs hányingerem, amint bemegyek valahová azonnal előjön :shock:

Kép
Kép
robcsi03
 
 


Szia Robcsi!

Nem, nem kaptam képet. :( Igen, vigyázok magamra. Vérvételen én a toxoplazmózissal kapcsolatban voltam, de annak még nincs meg az eredménye.
Úgy tervezem, hogy jövőhéten majd rákérdezek. Milyen vérvételre kell még elmenni?
A védőnőnél mire számítsak?
nap12
 
 


Amennyire tudom, ez nagyon változik mindenhol. Nálunk a védőnő adja a vérvételre a beutalót, valahol a doki adja.

Nálunk úgy zajlik, hogy először elmegy az ember lánya, akkor a védőnő kitölt egy kartont meg a kiskönyvet. Itt megbeszélitek, hogy van-e örökölhető betegség, magasvérnyomás ilyenek. Vérnyomást és súlyt mér. Elvileg pisit is kell vinni és megnézi, hogy nincs-e benne fehérje. (én első alkalommal nem szoktam, mert másnap a laborba úgyis kell vinni és ott is ugyanazt nézik)
Nagyjából ennyi.

Első vérvizsgálaton nézik a véralvadást, az ellenanyagtermelést, meg vérképet.

Kép
Kép
robcsi03
 
 


Sziasztok!
Voltam dokinál, de sajnos semmi jó hírt nem kaptam.
7mm a drága, de mellette van egy 5cm cisztám, aminek elvileg a 12.hétig fel kell szívódnia. 4.-5.hét között vagyok, csinált hasi, és hüvelyi uh-ot, de sajnos szívhang nincsen. Január 3.-án kell visszamennem.

Kép
mona76
 
 


Mona, remélem, hogy januárban már lesz szívhang. Nagyon drukkolok!

Hány naposak a ciklusaid egyébként, csak azért mert elvileg 3 nappal vagy előttem, de ha hosszú ciklusaid vannak, akkor a fogamzás is később volt.

Kép
Kép
robcsi03
 
 


Szia robcsi!
Nagyon hosszúak voltak a ciklúsaim, 50-60napossak, bár az utóbbi 3 hónapban mikor beállította a dokinő, már csak 31-33napos. 21.-én foganhatott, ebben biztossak vagyunk a párommal, mert ebben a hónapban nagyon sokat utazott, keveset volt itthon, 21.-én, vagy 22.-én volt a pé-m, és 21.-én akcióztunk.
Na ezt jól leírtam, :roll: de remélem megérted. :wink:

Kép
mona76
 
 


sziasztok, voltam UHn. Minden rendben van, 7 hetes vagyok (mostmár). 20án a baba 9,6 mm volt:) minden rendben van. augusztus 9re írta a doki.
nekem csak a 12. héten kell mennem jelentkezni a kiskönyvért, hamarabb nem. ez furi, de ha így van,akkor így van...már csak néha fájdogál a hasam, viszont reggel tíztől este 10ig émelygek,mint a veszedelem......eléggé letompít ez mindenben. sajna rókázni nemtok:( (bocs)
mindenkinek szép ünnepet!!!
dimet
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: