Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Zsofi nagoyn aranyos lehet, remelem lesz egy länyom nekem is, valahogy en a fiam antiszocializmusät a nemevel magyaräzom...lecci ne mondjätok, hogy nem azzal függ össze!! (Jo ebben hinni..)

Igen, itt van mär Dami, örült nekünk rendesen mikor mentünk erte...hiäba na, 2 het azert neki nem keves...

Otthon letem alatt ugy tünt ennyi volt a babässäg, de vegülis uigy nez ki megis van folytköv...de nagoyn värom a jövö heti UH-ot. Häla egnek erzem mozognmi neha, uigy tudom, hogy meg van.

Pici en azt csinältam, hogymäsik portälon csinältam vonalzot.Mert valaki mondta valahol, hogy a babafalväsat nem teszi ki. De neked olyan szep vonalzod volt, azokat pedig mäs topikban szoktam lätni :O szal nem ertem....

Kép
kriemhild
 
 


Gyps,

gond volt a terhességgel? De akkor már minden OK, ugye? És mér érzed mozogni? Wow:-)

a fiúk általában kcisit visszahúzódóbbak ebben a korban szerintem, legalábbis ez az én tapasztalatom, aztán majd kinyílikl a csipája, szerintem fogod még visszasírni a te kis elülős Damidat :lol:

valahogy visszajött a vonalzóm :shock: pedig nem csináltma semmit.
Végre egy év után új oldalra írunk :lol: reméem nem kell még egy év hogy átugorjunk a 249-re;-)

Csajok kivel mizu?
pici76
 
 


Szia Pici,

ja vereztem rendesen, de mär elmult a dolog, a bebi meg jol fejlödik, ätveszelte a dolgokat...szivos egy kölyök! :) Ja es kisfiu megint :)! (Apa kicsit szonyti, de majd megvigasztaljuk.)
ja igen eleg korän ereztem elöször, magam is meglepödtem, de telleg erzem. mellesleg meg nyilvän eleg ritkön, de azert megnyugtato napi 3x kb, hoyg akkor ok, megvan meg.

Ä, a Dami nem elülös, abszolut nem, csak nemigen van szociälis erzeke. Roppant eleven, kiveve amikor az autok parkoläsära összpontosit. De hogy mäs gyerekkel felvegye a kapcsolatot...ääää köszi nem. Szoval elöre felek mi lesz a tesoval, sztem egy pillanatra sem hagyhatom magukra öket, mert elagyabugyälja majd szegeny kisöccset.
Vagy hat nem tudom hogy ertetted az elülöset....

A hasam viszont über mertekkel nö, mig otthon voltunk sikerült meg a gatyaba beszoritani, mär nem megy. (En lökött meg a kendöimet otthon hagytam...) Ha ket hettel kesöbb megyünk haza, mär nem sikerül eltitkolnom...

Nälatok mi a helyzet???

Kép
kriemhild
 
 

 
 

Sziasztok!

Nálam semmi különös. visszamentem kicsit dolgozni, csak pár hónap, aztán táppénz decembert közepétől! :)

Valahogy én is jobban érzem magam ezen a fórumon, annak ellenére, hogy nincs nagy kapacitás, azért tök jó, hogy újra összejöttünk babásodni! :) :)

Puszi

KépKépKép
bogyra
 
 


Bogyra igazabol azon tünödtem, hogy nekem a te sztorid nem ismert..... Bocsi ha mär irtad, az elözö oldalon nem talältam, nälatok tervezett volt a harmadik???

Kép
kriemhild
 
 


Gyps, azt hittem elülős is, de akkor félreértettem ,bocs.
Hát én úgy puffadtam a 8-10. héten hogy már akkor kismama gatyába fértem csak bele :) szerencsére a szoknyák has alatt hordva jók voltak. Aztán a 12. hét környékén kicsit rendbe jöttem és vagy egy hétig újra rámjöttek a gatyák.. msot bakker akkora hasam van a 20 hetet betöltve hogy szerintem van aki ekkorával megy szülni... pedig csak 4 kilót híztam.. de a gatyák lötyögnek a fenekemen... pedig annyit zabálok mint egy ló.. napi 5 szöri fő étkezés :) Közben gyümi :shock: és mégis...
Zsófival feleennyit ettem...
na de inkább így legyen mint fordítva

A 2010 jan fórum nekem túl pörgős család meg munka mellett.. olvasgatom néha, de nem bírok lépést tartani így inkább nem is írok.. Én november végéig nyomom Bogy, remélem utána békén hagynak.. össz -vissz 2 nap szabim maradt, és Karácsony környékén nem akarok persze dolgozni, így úgy dönöttem dec elejétől megyek táppénzre :wink: azért a 60% táppénz nagy érvágás lesz dec és jan hóra.. de már egy ideje spórolunk, hogy legalább egy évet otthon tudjak most is maradni... mivel elég kicsi az esélye hogy a férjem orvosi fizetését megháromszorozza a kormány az elkövetkező évben.. :roll:

Gyps, eddig bejött nektek hogy kimozdultatok? Jobban meg lehet élni kint az eü fizetésből? Tudom hogy többszöröse az itthoninak , de azért a megélhetés is sokszorosa az itthoninak, főleg a lakás és a szolgáltatások.. overall jó választásnak tűnt? Vissza akartok majd jönni? Vagy hosszútávon még nem gondolkodtatok?
pici76
 
 


Hät Pici, erre nehez valaszolni. Mär az overall kerdesre. Mert kväzi hosszutävon azt hiszem megeri, de azert az is hozzä tartozik, hogy megszedni magat az embernek ket gyerekkel nehez. Föleg ha albiban laksz. Mi most azon vagyunk, hogy vlmai hot lepukkant, renovälando keglit talaljunk, ahova be tudunk költözni, mir ejön a kis nyulam, mert akkor mär 4 szpbäs albi kene, räeaädul nekünk kert is kell (vilägeletemben falun eltem...) meg garazs legalabb egy, szoval az havi 500 eur minimum berleti dij plusz rezsi. Ha meg hozzä veszem a tankoläst azaz munkäba järäst meg a kocsik fenntartäsät akkor aferjem fizetese mär talan csak eppen eleg. Es meg nem fizettem a bölcsit (250 eur) ket gyereknek leirni is szörnyü mennyi, es meg nem ettünk, nem vettem cipöt, stb stb.
De en bizom benne, hogy csak a kezdeti nehezseg ez, mig elindulunk, nameg abbanis, hogy 1-2 even belül azert talal a ferjem egy maganak valo, jobban fizetö älläst. Mär csak pszichikai okbol is...
Ugyan havonta elfog a haza akarok menni es most azonnal csomagolok erzes, de azt hiszem az lenne a fura, ha nem ezt ereznem neha (igazi nagy többgeneräcios familiäbol szärmazom es eleg nyomaszto a remetelét). De konzekvensen az a helyzet, hogy elutasitom a hazamenetel gondolatät. Mär hozzä sem teszem, hogy hacsak....mert sztem semmi sem fog megvältozni az elöttünk ällo 10 evben magyarhonban. Es ha ösze is sporolnäm a häzam ärät itt, nem tudom miböl tartanäm fenn odahaza...arrol mär nem is beszelve mennyire megaläzo erzes volt kevesebbet keresni mint egy konyhaläny a szomszed etteremben...es ezzel senkit sem akarok lenezni vagy lebescülni vagy akärmi, hanem oda akarok kilyukadni, hogy evekig viszed a penzt otthonrol es mikor elindulsz se tudsz egyedül läbra ällni. Es hogy turkälsz a teszkos särga cimkes cuccok közt, meg turibol turiba järsz, közbe mindenki azt hiszi, hogy "jaaa doki, hät persze biztos faszän keres, csak kamuzik, hogy havi 100at, tudod mikor hiszem el.."
na szal ez van itten :)
Itt most nincs kajaban hiäny, ha valamit megkivänok megvehetem, nem kell lelkiismeretfurdim legyen, hogy uristen a pulykahus 6 eur kiloja, akkor en disznot veszek 4,8ert bär utälom...(legalabb nem is kellett annyit fözni, mert nem is ettem belöle, ez is egy modja volt a jo kis magyar sporoläsnak :))
na marha hosszu lettem, ugyhoyg eldugulok.
Ja de hogy ne legyek tul off, a terhesgondozäs is über draga, itt 3at fizet a tb, utäna midnen alkalom 100 eur...igen, a 3at mär ki is löttem a 15 heten, ha meg 6x megyek....szep összeg. De a szüles 'igyen' van (havi 360 eur a tb amit levonnak...)
Na nem nyafogok, csak egy kis körkep, mert mig en nem jöttem ki, nem lättam seholse szämokat pedig azert jo lett volna. csak azt sejtetem mi lesz afizum, de mi marad belöle???

Kép
kriemhild
 
 


Gyps!

Valahogy mindenkiben ez a kérdés merül fel először! :) :) Úristen és terveztétek????? :shock: :shock: :shock: :shock: Majd ilyen szemekkel méregetnek!

Hát igen terveztük és isten végezte! :) Sőt kicsit késésben is vagyunk, mert a férjem 3 hónapot svédországban dolgozott januártól. Szerencse éppen akkor tudtuk meg, hogy mennie kell, amikor már rajtra készen álltunk a dologra. Novemberben szerettük volna ha fogan, de el kellett halasztani a dolgot. Nem akartam egyedül lenni mikor kiderül, illetve ő is szeretett volna aktívan részt venni a dologban! :) Szóval vártunk míg hazajött végleg :)

Mi nem tudjuk a nemét egyáltalán, kétszer is tettünk rá kísérletet a lötelező Uh-kon kívül, de nem mutatta magát, így úgy döntöttem, hogy nem is kérdezzük meg! :) Hálisten manapság már nem horgolni meg kötni kell a kelengyét, így a hiányzó dolgokat szülés után is be lehet szerezni fél pillanat alatt. Egyelőre uniszex babarucikat gyűjtünk. Narancssárga, bézs, sárga, zöld, fehér.

KépKépKép
bogyra
 
 


sziasztok

igen-igen eltűntem én is egy kicsit. Bár úgy terveztem, hogy szeptemberben már nem dolgozom, azért még megcsinálom ezt a hónapot is anyagi megfontolásból. Aztán hónap végén már a 30. hetet töltöm, és én még utána fogok vásárolni, meg készülődni. Most se energiám se kedvem nincs hozzá. Ruhákat nem sokat kell venni, mivel ismét kislányunk lesz, csupán egy-két melegebbet.

Stella mandulaműtétje másodjára is elmaradt, már nagyon kivagyok emiatt is, ma megyünk vissza az orvoshoz. Közben meg a bölcsiben a férjemmel közölték, hogy ha megszületik a kistesó kidobják Stellát. próbáltunk panasszal élni, meg minden de senkit nem érdekel. próbáltam ész érvekkel, hogy nem az én kényelmem miatt, hanem azért szeretném, hogy maradhasson, mert kell neki a közösség ahova már több mint egy éve jár. Ráadásul májusban tölti a hármat, hát igazán kibírhatnák azt az 5 hónapot. De nem, azt mondták, hogy ha közösségbe akarom vinni vigyem játszóházba. No ezen is kiakadtam. Értem én,hogy az új törvény miatt több gyereket iratnak be bölcsibe, de most én bűnhődjek jobban mondva a gyerekem bűnhődjön emiatt????

A barátaim is kikopnak, mondván megint terhes vagy..... No szép. De már ezen sem izgatom magam. Hétvégén a férjem legjobb barátjának a lakodalmában voltunk és a férjem általam egyáltalán nem ismert barátaival és azok feleségeivel jobban szórakoztam és beszélgettem mint a saját barátnőimmel. szánalom....

No nem akarom sajnáltatni magam, csak helyzetkép rólam és arról, hogy miért nem jelentkeztem eddig.

Amúgy jól vagyok, jobban élvezem ezt a várandósságot, mint az elsőt - mostmár- bár az eleje sokkal nehezebb volt. Stella sokat simogatja a hasam meg puszit ad a kistesónak. Neve még nincs a gyereknek, de reméljük hamarosan zöld ágra vergődünk e kérdésben is.

Mindenkinek szép napot, viszem a gyereket az orvoshoz.

Márti
stella2007
 
 


Sziasztok,

Pici ez a 4 kilo ez brutäl...en a 16 heten vagyok, de mär most 4 kilonäl järok. Es ällandoan ennem KELL, mindig ehes vagyok ,borzaszto. Mennyi lesz ebböl a vegere??!!

Jaj az aktuälis forumon most derült ki valakinek, ogy Down-os a babäja. Nem tudom en fosok ettöl, ti csinältatok vmi tesztfele dolgot? Csak mert nekem alapbol nem jött be, ugyanis akkor volt az a verzes es olyankor nem er semmit a teszt eredmenye. Szoval csak tarkoredöt mertek, es hät eleg hatäreset volt. (mäs kerdes, hogy ezekkel atesztekkel kicsit ugy vagyok, hogy most ha 1:2000 vagy 1:1000 vagy 1:10000 mikor mesz amniora??? Mindegyikben megvan az esely, ki nem zärhato, cska max kisebbvagy nagyobb...na mindegy) Csak mert en nem szeretnek Down-os gyereket nevelni, nincs jo tapasztalatom a serült gyerekek testvereivel. Nem tudjätok mennyibe fäj egy amnio ugye?

Bogyra en nem ugy kerdeztem, hogy Uristen, hanem csak ugy ältaläban mertnem tudtam tervezett volt-e. Mert mint nälunk ez most absz nem tervezett volt, de ettöl függetlenül 3-gyerek-pärtiak vagyunk.. a kettö nem zärja ki egymäst...

Azta Stella, mär a 30 het....na nem mintha värnäm, csak olyna hihetetlen ez a 16on, hogy eljön nekem is...
Igen erröl a bölcsi-ovi helyzetröl hallottam en is eleget. Hät sajnälom, mindenesetre jo lesz ha en is utäna kerdezek mi a szokäs itt. Mondjuk en sporoläsi okokbol ki akartam venni a nagyot a böliböl, (mondvän ugyis otthon vagyok) de azota ,mär ott tartok, hogy na jo, ket napot mindenkepp menjen. Hät meglätjuk.

Kivel mizujs????

Kép
kriemhild
 
 


Jah és szájmaszk: Az csak addig véd amíg át nem nedvesedik
mondjuk kb félóra max.

Szóval az olyan ártani nem használ. Tehát pl szájmaszk jó arra, hogy amíg szoptatsz ne szuszogd össze a gyereket. de tartósan egésznap abban lenni... nem jó

A nagy óvintézkedéseknek nem látom értelmét, ugyanis az influenza az első tünetek előtt kb már 4 nappal fertőz.

Tehát megelőzés megelőzés megelőzés!!!!

Kézmosás, c-vitamin, immunerősítő ki mit szeret, kézfogást puszilkodást kerülni.

KépKépKép
bogyra
 
 


helloka

no csak túlestünk hétfőn az orrmandula műtéten. Hál istennek nagyon jól viselte a kislányom. Igaz a műtét után csak egy percet nézhettem rá és elzavartak három órára. Nem akarom tudni mi történt akkor... az a lényeg, hogy mikor visszamentem már ébren volt, jól volt bár nagyon kába volt az altatás miatt. Szegénynek alig forgott a nyelve, meg fogni kellett ültében nehogy dobjon egy hátast. Este viszont már nehezményezte, hogy egy szelet vajas kenyérrel kiszúrták a szemét, úgyhogy kapott még egyet. Éjszakát átaludta, én nem.... De másnap reggel hazajöhettünk. Szerintem jövő hét közepén már engedni fogja a dokinéni bölcsibe.

Kriem! Én nem csináltattam tesztet, drágálltam. Csak tarkóredő mérés volt, no meg az afp. Én úgy vagyok vele, hogy optimistán állok hozzá és az én gyerekemnek nem lehet semmi baja. No meg az is igaz , hogy én ha kiderülne, hogy beteg sem vetetném el, akkor is az én gyerekem. Az amnioval nem vagyok tisztában, de szerintem az ingyen van, csak nagy a vetélés kockázata. Az egyik kolléganőm is amiatt vetélt el. Figyu van egy egészséges gyereked, a második is egészséges lesz!!!

A hízás nálam is lassú hál istennek. Bár utoljára a 22. hét körül mértek, de akkor 5 kilónál tartottam. Szeretném ha 10 kg nem lenne több most sem a végére.

Bogyra gondolom az influenzával kapcsolatban írta a hsz-t. Hát én már készítem magam arra, hogy nem lesz apás szülés, mert ha itt elindul egy járvány akkor decemberre szerintem mindenhol látogatási tilalom lesz....

Márti
stella2007
 
 


Stella grat a mütethez, csak tulestetek rajta. (remeljük többször nem lesz rä szükseg, en ketszer is resztvettem rajta.... mär anno)

Jo, a teszt telleg dräga, meg a mäsiknäl se csinältattam, de nekem 2,7 es 3,0 közt volt a redö, mäsreszt en ha megtudnäm, hogy Down tuti elvetetnem. Nem en gyerekem - nem gyerekem kerdes miatt, hanem mert tudom milyen az, ha egy csaladban serült gyerek van. (mind anyagilag mind szociälis szempontbol) (Es tudom ez mär mäsik vita de enszerintem ha nem is fogja fel egy Down-os, de nem hiszem, hoyg teljes elet az ami neki ez a betegseg ältal jut. Szoval mivel eleg fiatal vagyok en inkäbb belefogok megegy projektbe...) Ja es a vetelestöl azert annyira nem felek. Nagyon sok dolog miatt elmehet egy gyerek, sztem a vetelesek irto kicsi hänyada törtenik emiatt (es egyre kevesebb) hogy pont az ismerösöd az sztem csaloka veletlen. (meg hät megint mäs egy szituäcio, ahol 10 eve värnak egy gyerekre meg ahol egy alapvetöen nemkivänt, hanem elfogadott terhesseg äll fenn...)
De tudom fö az optimizmus, csak igy, hogy gondoznak is meg nem is... sebaj majd a 20 heten elmegyek valahova akkor hazamegyünk aztan ha minden stimmel akkor sztem en sem aggodalmaskodom. Csak nem tudok dönteni, magzati diagnosztikai központ vagy istenhegyi klinika?? Van valakinek tapasztalata????

Basszus akkor csak en leszek tehén???? NEEEEEE Mindjärt elkeseredem es keresek vmi csokit :)

Jaj a kollegäm felesege behozta a babäjät, hetfön szült, holnap mennek haza, majdnem elbögtem magam, örület :O
De nagyon aripofa volt, alig värom, hoyg nekem is legyen. Vagy inkäbb nem is värom, mert igy oan jo värni, mert aztan ha eljhön megint ket pillantäses mär 2 eves...

na mära eldugulok. Durva meg 3 het es felidö, nem hiszem el, most tudtam meg, hogy lesz babänk, durva..

Kép
kriemhild
 
 


Sziasztok
látom zajlik az élet..
Márti, na végre megvolt az a vacak műtét, akkor Stella jól viselte, és mér aznap vajas kenyeret tudott enni??? Azt gondoltam még 1-2 napig csak papis csúszik a műtét után. félelmetes milyen gyorsan regenrálódnak a gyerekek.
Én is hadakozom a barátaimmal az egyik társaságban rajtam kívül nincs még gyereke senkinek, és szervezik a hétvégi progikat, orrba-szájba és kp-nek veszik hogy én is megyek, és persze megértik amikor mondom hogy nem, de már annyira unom hogy mindig ki kell húznom magam a progik alól, mert hát egész héten dolgozom nem akarok egész napokra eltűnni itthonról a hétvégén is.
ZSófi ráadásul hónapok óta rám van teljesen cuppanva, ha meglát onnantól csak anya jó.

Köszi Gyps a leírásod a külhoni életről. Igazából mi is azért gondolkodunk el rendszeresen, mert én férjem is doki, és hát a 100 az 100.. egyelőre azért nem költöztünk még el, mert én elég jól keresek, így tudom kompenzálni anyagilag az orvos fizetést.. de hát azért néha elkeseredünk a nagy magyar valóságon... azért még mindig túl jól élünk asszem itthon hogy mindent feladjunk.. de hébe-korba elkeseredünk és komolyan elgondolkodunk rajta.. de hát túl sok mindnet kéne feladni.. család, barátok..
Szerintem ha nem mondta a doki hogy egyéb vizsgálat kell, ne aggódj a Down miatt, ha hazajöttök csináltass egy szép 4 Ds felvételt, és az majd megnyugtat :)

És hogy miért ülök gép előtt hajnal 4 kor? Hát 2 órája fent vagyok már.. sikeült összeszednem egy jó kis húgyuti fertőzést , most nyomtam be egy monuralt miután fél óra alatt 3 szor mentem már pisilni, és úgy tűnik megspékeltem egy frankó kis gyomorrontással is, mert a tegnapi lencsefőzelék egyben távozott belőlem...
Elég vacakul vagyok, bár lassan talán már túl vagyok a nehezén.. gondoltam addig netezek... Zsófi szerencsére alszik, párom meg "szerencsére" ügyel.. legalább van időm kicsit netezeni.. egyébként annyit dolgozok mint az állat, bent már arra sincs időm hogy olvassak a neten nemhogy írjak.. asszem a mai éjszaka után 1-2 napot kihagyok hogy regenrálódjak.. sok a napi 10 óra munka mellette a ház, meg ZSófi.. kifacsarnak a munkahelyemen, nincs aki helyettesítsen igazán november után... és próbálnak még egy kicsivel többet kifacsarni belőlem mielőttt lelépek..
na de nem panaszkodom

remélem a ti éjszakátok jobb volt mint ez az enyém itt..

további jó babásodást mindenkinek!!

ja és Bogyra, mi sem kérdezzük meg a nemét, olyan izgi :)
pici76
 
 


Sziasztok!
Ne haragudjatok, hogy hívatlanul belekotyogok a beszélgetésetekbe, csak hátha...
Vettem a kisebbik lánykámnak egy téli 74-es méretű overallt a C&A-ban. Úgy gondoltam, hogy jó lesz neki a télre. Úgy tűnik, novemberre ki fogja nőni. :roll: Így újat szeretnék neki venni ehelyett:
Vadonatúj, címke is rajta van, sérülésmentes. Egybevarrt a lábrészével, két oldalon elől hosszú cipzár van rajta a könnyebb öltöztetésért, hozzátartozó kesztyűvel.

Kép
A kapucni belülről finom szőrme-hatású pamut.

Kép
Hímzés és eredeti ár.

Kép


Ára: 5000 Ft + postaköltség (utánvéttel postán vagy személyesen Budapesten/Szigetszentmiklóson.)
Ha érdekel, kérlek írj egy privit!
Köszönöm:
Jázmin

Jázmin

Kép
Kép
jasmin_
 
 


Sziasztok Pocakosok! :lol:

először is gratulálok Nektek!jól belehúztatok!
időnként benéztem és nagyon örülök,h kezdődik újra a mocorgás erre felé! :lol:

töltök fel képet magunkról,pusza
bringa Kép Kép

Kép
bringababa
 
 


Kedves Kismamik!

Újra zavarnálak Benneteket egy picikét. :) Utoljára nyáron írtam a topikba saját készítésű MEI TAI-jokkal kapcsolatban. Azóta sok víz lefolyt a Dunán, gyártóvá léptünk elő és eljutottunk idáig: www.mei-tai.hu .
Ezt az oldalt szeretném Nektek bemutatni. :)
Amennyiben valamelyikőtöket komolyabban érdekelné eme babahordozó, az kérem írjon nekem privit!

További kellemes babázást és/vagy pocakosodást! :D

Gremese

Kép
Kép
Kép
gremese
 
 


Szia Bringa,
aranyosak vagytok! Hogyhogy fellätogattäl ide?

Igen Pici, az lesz, mär be is jelenkeztem az istenhegyire egy 4Dre. Alig värom mär...

Azt szeretnem kerdezni nem emlekeztek-e ki volt a moshato pelus ügyben järtas közülünk? Nagoyn gondolkodom rajta...de jo lenne elöbb täjekozodni, es nem a boltostol, hanem tapasztalt anyukätol, hogy häny darab kell meg stb, tenyleg jo-e, nem tul macera-e...

Na megitn en vagyok az egyedüli beveteli forräs, ezen a forumon mär ismetlem önmagam :O de most valahogy lazäbban vettem, mint elözö alkalommmal. Ez nälunk mär hagyomäny :) a Következövel ha värandos leszek mär eleve szämitok rä...

Ja es most azota nem hiztam :):)
hetvegen meg elmentünk setalni, hät en ezt mär nem birom. le kellett feküdjek a fübe ugy görcsöltem. Borzaszto. Muszäj lesz minden este rónom egy kört a häz körül.

Mizujs?

Kép
kriemhild
 
 


Bringa, most láttam iwiwen hogy írtál!! úgy örülök hogy tettél fel képeket! Lilinek nagyon édes fitos orra van, az első képen talán még fel is ismertem volna a régi képek / emlékeim alapján, de a másodikon olyna nagylányynak tűnik, azon már nem ismertem volna meg a babaarca alapján.
Szerintem gyere gyere gyakran, és a többiek is, mindenki nézzen be legalább hetente egyszer, na mit szóltok?

Nálunk kicsit javult a helyzet, 3 projektem kilőttem, végre fellégeztem egy kicsit a munkahelyemen, újra van 10 percem benézni a BBnetre napközben :wink:

Hát Gyps én sem vagyok olyan virgonc ketteskével ... mondjuk fűbe még nem kellett lefeküdnöm.. de estére olyan a pocakom általában mint a beton.. Zsófi is ha fáradt néha még felveteti magát, cipelni már nem cipelem de megemelni a 13 kilós popeszét is épp elég.. és a kádból is alig tudok kimászni valahogy olyan nehéz felállni.. na mindegy...

A barátnőm egy hónapja állt át a mosható pelusra, ha gondolod, megkérdezem tőle mi a véleménye róla, mekkora csomaggal érdemes kezdeni, és mit kell még figyelembe venni szerinte.


úgy néz ki fiúnk lesz... és ezt már az egész város és rokonság tudta csak én nem... a párom kollégái gratuláltak a hétvégén a kisfiúhoz.. hogy honnan hallották nem tudni, de a múltkori UHs orvos a kórházban párom alatt járt két évvel az egyetemen, szerintem ő lehet a ludas a hír terjesztésében.. persze egy kórház olyan mint egy falu... és állítólag após is látta hogy golyós a gyerek, és ő is terjeszti.. na ezek után asszem mégis megnézetem most már meglepi úgysem lesz.. meg miután gratulálnak az embernek a fiúhoz hülyén hangzik hogy bocs de mi nem akarjuk tudni mi lesz..és még azt mondják a nők pletykásak... :lol:

Zsófi pár napja el kezdte mesélni az Anna PEti és Gergőt, én vagyok a kisbaba esténként, és ő mesél nekem, halálosan jól szórakozok rajta, félelmetes minden apró részletet tud, azt is ami nem látszik a képen csak a szövegben van leírva, mindent visszamond, nagyon élvezem :) és egy hete nappalra szobatiszta lett.. végre rászántam magam... nem olyan vészes, tényleg csak nekem kellett elhatározni magam ő már készen állt :)

Írjatok kinél mi újság, Bringa te is írj sokat magatokról!!! Jár Lili bölibe? Hogy jönnek ki Alexával?
pici76
 
 


Pici, ez annyira durva...ienkor elgondolkozom az en ygerekem nem-e szellemi fogyatekos...en ott tartok örülök, hogy mondatokban beszel...(mondjuk tolatni meg egyebek jobban tud mint en....)

Hät üdvözlünk a fius anyäk klubjäban...tök jo, akkor lesz ez is az is...mintha irigykednek egy kicsit....mellesleg ez a pletyos dolog vicces. Meg picit szerencsetlen is, mivel epp nem akartätok tudni.

Nagoyn örülnek ha megkerdezned a moshato pelusokkal kapcsi. Igazabol az a dilemmäm, hogy tenyleg menynivel lehet elidulni, nyilvän csak napközben lesz ez rajta, aztän kerdes meg tudja-e saccolni a barätnöd, hogy ha a gyerek egy evesen bölcsibe megy, mennyire eri meg (bär hasznältan sztem meg igy is...) es föleg az erdekel, hogy mennyire maceräs, mert en pl max ketszer osok egy heten, es a pelusok miatt nem is szeretnek többször...szal jobb ha maradok az eldobhatosnäl ien elväräsokkal??

Kép
kriemhild
 
 


Sziasztok!
időnként be-benéztem,aztán láttam,h hallóka itt történések vannak! :lol:
gondoltam akkor én is jelentkezem.

kicsit irigykedem ám Rátok.....,de aztán Potyika hamar elintézi,h ne tegyem! :shock: :lol:

Liliomszál bölcsis,szobatiszta és én is nagyon büszke vagyok,mikor úgy mesél,ahogy Zsófi.először nyáron kezdte és apáját örvendeztette meg vele,nekem meg az állam leesett.amitől még odavagyok az az amikor énekel.hát az vmi hatalmas! :lol:

Gyps én akkor gondolkodom rajta,h vmi nem stimmel nála,amikor 1szercsak bevadul! :evil: de nem ám 1szerűen :shock: :shock:
a mostani újra bölcsi (nyáron nem jártunk)ezt csak tovább fokozta,elballgtak a régiek,most csupa új gyerek van és ő kiesett a kosárkából.az első 7en jól tűrte,h nagy a nyüzsgi,szülők,idegenek,meg gondolom ilyenkor azért a gondozónők sem olyanok,mint máskor;de mostanra már totál visszafejlődött,nem akar egyedül enni,inni,nem akar wc-ni,bilit követel, ja és bónuszként úgy kezdett el beszélni,mint egy másfél éves :cry: ezeket még csak-csak el tudnám fogadni,de VEREKSZIK! :oops: :oops: :oops: Komolyan bepipul és ilyenkor semmivel nem lehet megnyugtatni,ki kell,h tombolja magát,én meg égek,mint a rongy :oops: :oops: :oops: ilyenkor eljátszom a gondolattal,h kicsit ronyó,ideggyenge a gyerek :oops: :shock: :oops:

Pici!szerintem ez azért kicsit gáz,h nem akartátok tudni milyen nemű lesz "ketteske" :lol: ,és azoknak a megbízható :roll: fiúknak mégis eljárt a szájuk. tök jó,h Te ilyen jól fogadtad.én nem biztos,h ilyen mosolygósan fogtam volna fel,ha elveszik a játékomat :? lehet Lilinek volt kitől örökölnie a krízis helyzet kezelést............ :? :roll: :oops:

amúgy meg olyan okos,el vagyok ájulva tőle teljesen! :lol: memória kártyával játszik,emléxik,jobban,mint én :oops: :wink: :D
csavargó,még mindig,egy percet nem szabad hagyni unatkozni,viszont nagyon szórakoztató már a társasága.jó vele kirándulni,állatkertezni,piknikezni,meg ilyenkek. de hát nem lehet örökké vmi programot csinálni,az képtelenség.... szóval én nem hiszem,h bírnék még egy bébit,vagyis én még valahogy,gondolom más is megoldja,de Lilinél szrtm elszabadulna a pokol! :shock:

Alexámmal minden oké,szeretik egymást nagyon,de Potyi néha már-már terrorizálja :shock: :lol: és én el sem hiszem,h Aja hagyja neki! :? :wink: :lol: túl sokat nem bízom továbbra sem rá,de ha megkérem,h vigyázzon rá,akkor megteszi.jó-jó azért nem tapsolja vissza a lehetőséget,de ez érthető,azt hiszem.... :wink: :lol: szakított a nagy szerelemmel nyáron,most kezdi magát újra felfedezni,nem hiszem,h ebben most nekünk Lilistől részt kellene vennünk... furcsa ám,nagyon. az egyik nem száll ki a se....ől,úgy,h néha már sok,a másiknak meg éppen,h még a kezét elérem,kezd távolodni tőlem.... jó volna inkább az arany középút mindkettőnél,de hát ez nem kívánságműsor :wink: :lol:

Gyps!ér megkérdezni,h miért választanád a mosható pelust?ha mindezt körny.védelemből teszed,akkor le a kalapot előtted!!!! én igyexem odafigyelni ezekre a dolgokra,de erre totálisan alkalmatlan lennék :oops: lusta disznó vagyok :oops: mondjuk én kétnaponta mosok legalább kettőt,mert Lili göncei úgy néznek ki,h a bölcsiben fogadásokat kötnek rá,h ezt vajon ki fogom tudni-e mosni :shock: :lol:

puszi nektek,vigyázzatok magatokra és légyszi írjatok magatokról,h legalább virtuálban átélhessem még1szer a babavárást!!!!!!!!!!! :idea: :lol: :lol: :lol:

Kép
bringababa
 
 


HU, Bringa, tök jo, hoyg ennyit irtäl!
Basszus, ti is szobatisztäk...:O:O ez dilihäz. Az en fiam meg ältsuliban is pelusos lesz???

Memoriakärtyära meg nem is gondoltam, de akkor itt az ideje...
A vcerekedes alatt nem tudom pontosan mit ertetek, Dami idejet se tudom miota ha valami nem tetszetös neki, akkor egy jokorät odasoz. Anya ronda vagy apa ronda szövegezessel. Külön energia nem röhögni rajta annyira mokäs szegenykem.

Ää, nem kell a kalappal färadni! Igazabol ugy van ez itt, hogy ha akarsz ha nem sokkal környezettudatosabb kenyszerülsz lenni, mint odahaza. Itt a szemet mennyisege komoly szempont a havi rezsinel es hät a kakäs pelusok örzese is megoldando kerdes, föleg egy alberletben. Persze ez lehet csak nekem uj, mint problema, de otthon a kertes häznäl ien kellemetlensegek fel sem merülnek. Az egyebkent tenyleg jo erzes lenne, hogy ennyive hozzäjärultam a környezet vedelmehez, es ha nem lenne tul sok extra melo, akkor szivesen tennem. De sajnos mint dolgozo gyereknevelö häziasszony sajnos pont abbol van keves, felesleges idöböl..

Kép
kriemhild
 
 


Nyugi Gyps, a fiúk tényleg lustábbak. még dolgozol,ugye? nekem azt mondták,hha Lili bekerül bölibe,akkor nagyon hamar szobatiszta lesz... ehhez képest most nyáron lett az,mikor velem volt itthon.ja és kertben,pucér fenékkel.ehhez azért az is kellett,h folyamatosan mellette legyek. ja és különben is,mára úgy döntött,h ő pici baba,ezért 2szer is bepisilt a bölcsiben :twisted:
mi buták vagyunk,ha éppen bevágni készül valamelyikünknek:wink: :lol:
jaj és ma kiosztott minket,mikor alexával veszekedtünk,közölte,h csend,egyetek szépen,az asztalnál nem kiabálunk :!: és melleseleg hozzátette:KUSS :shock: 1szer nekem,1szer Alexának és evett tovább :roll: hát mi most elröhögtük magunkat :lol: gondolom most ez lesz emiatt a kedvenc szlogenje :o

Kép
bringababa
 
 


ja és akkor is emelem kalapom,mert bevállalósak voltatok és kimentetek :idea: :!: :!: :!: tesómék is fogták magukat és felkerekedtek,eladták az üzleteket és kimentek Amerikába... én beszari fáni vagyok,pedig az eszemmel tudom,h ti csináltátok jól!!!!
ez itt(hon) egy rakás fos :twisted:
szóval hajrá!

Kép
bringababa
 
 


Igen ezt a fiuk lustäbbak dolgot hallottam mär elegszer, csak egy idö utän mär nehezen nyugtatom meg magam vele. Hogy abölcsitöl lenne szobatiszta na azt meg nem hallottam,d e ezt alätämasztani se tudom, Dami egy eve bölcsis es semmi, de semmi vältozäs. Meg az sem, hogy szolna, hoyg anya betojtam, cserelj pelust. Nem egyszerüen jolesik a sz@rban ülnie vagy en nem tudom, de nem er rä, es oriäsi hiszti minden egyes tisztäba teves. Komolyan embertprobälo.
Ez a kertben puceron szaldgäl dolog anyämnak is ketszer is bejött, meg barätnönek is, sza ez telleg nyerö lehet, de itt mivel nemigen van 25 foknäl több, a puceron valo rohangäläs se segit ki, mint opcio. (Arrol mär nem is beszelve, hogy jövöre mär kertünk sincs...)
Räadäsul ha jövör emg jön akisteso, az meg akkora lelki trauma lesz, hogy akkor meg azert nem...mär elöre lätom.

Persze, persze dolgozom, igazabol az utolso percig szeretnek. Fontos hogy teljen az asszisztensi idöm. persze pär heten nem mulik, de azert a 36-38ig szeretnek mindenkepp...es aztän a 40ig huzni szülessel, akkor toväbb kapom a fizum...
Föleg most hogy apa munkanelküli lett, alapbol felkeszültem a vegsökig valo küzdelemre, de hala Istennek mär van megint munkäja, ami ebben a posztkrizis helyzetben über szerencse, ugyhogy azert földinduläs nem lesz.

Ez a leteremtes az asztalnäl marha jo lehetett! Tök jot röhögtem rajta ahogy elkepzeltem a tünderi kis länykapofit ahogy rendre utasitja a nagyokat, hahaha!!

(Hät a kijövetel maga telleg bevällalos dolog volt, es anyu mindg azzal vigasztal, hogy otthon meg szarabb lenne, nem tudom, de en azota elegedetlenebb vagyok es joval szerencsetlenebbnek lätoma helyzetem, mint otthon volt. De lehet ez idöval majd megfordul. Probälok optimista lenni, de addig is a csalodott disszidänsok täborät erösitem..)

Ja es akartam kerdezni, a bölcsis nagy nyäriszünetet hogy veszeltetek ät? Ki vigyäzott rä? Es a visszaszokäs mennyi idö volt? Nälunk csak 3 hetig votl zärvba, d eigy is az elsö heten vegig böges volt reggelente.

Kép
kriemhild
 
 


Tudom uncsi lehet folyton ezt hallani........,de hát csak lehet benne valami :roll: időnként velem előfordul az is h csak a hiányosságait látom,olyankor nem nagyon veszem észre,h amúgy meg milyen kis szuperbébi :wink: de tény enegm sem lehet megnyugtatni általánosságokkal :? 1ébként én pont arra gondoltam,h ha bölcsis,akkor szrtm ott nem is lesz szobatiszta,képtelenség,h annyira tudjanak rá figyelni,mint mondjuk te otthon.. Nem tudom.talán ha télen jól befűtötök,akkor lehetne kicsit pucéran :roll: és zaklatod vele?mert lehet most már csak azért sem :idea: Sajna abban is egyetértek veled,h ha jön a kicsi biztosan még nehezebb lesz,én látom Lilin mennyire visszafejlődött :cry: pont mintha neki születet volna kistestvére..
az jó,h nem lesz világvége,ami a párod mhelyét illeti :!: hát nem semmi,amin most keresztül mentek,de talán mert én ilyen bexari vagyok ezen a téren,azt gondolom,h bátraké a szerencse!plussz azt is hiszem,h egy ilyen döntést és az azzal járó küzdelmeket azért a jó Isten is látja és olyan nincs,h ezt ne jutalmazná! :wink: :D
ja és anyukádnak tök igaza van :evil: ez itt xar :twisted:

bölcsi. Lili is tavaly ősszel kezdte,akkor semmi gáz nem volt,kivéve,h egyik takonyból esett a másikba,emiatt aztán tél vége felé jócskán ki is hagytunk,mire visszakerültünk,addigra csak néhány hét volt a zárásig.még ezt is jól viselte,de közel nem annyira,mint először,aztán jött a nyár. nem a bölcsi miatt voltunk ilyen sokat itthon,hanem mert JÓ VOLT VELE!anyumnál voltunk,kényezteteve, stb... csak ő meg én,a többiek 7végén jöttek utánunk.nekem más dolgom sem volt, csak Lilivel foglalkozni,ezt azért itthon nem lehet ugye... na ezután sejthető,h mi volt/van az újrakezdéskor :oops: :cry: szörnyű :cry: ráadásul,mondom csupa pici van körülötte,totál visszafejlődött!és ő nem sír!!!!!!!!!!!ő üvölt!tombolt,hisztizett,a legrosszabb rémálmom vált valóra,földre vetődés és társai :oops: :evil: :oops:
mostanra már kicsit javul a helyzet,már vannak napok,amikor olyan mint régen,de összeségében még mindig gáz. ja és ma bónuszként megkaptam, a bölcsiben,h azért ilyen,mert "ANYÁVAL VOLT HÁROM HÓNAPIG" :oops: tudom,h nem ÚGY értették,de ha éppen akarnám,azért mégis csak érthetném ÚGY :idea: :roll: :wink: láthattak vmit az arcomom,mert 1szerre estek nekem hárman,h anya meg ne próbálja kivenni,minden renben lesz. hát így vagyunk mi a bölcsivel.tanulság nekem,ha netán lenne mégis még1 gyerekem,azt vagy be sem adnám,de csak a sok kórság miatt,vagy ha igen,akkor csak másfél éves korában, később már csak oviba.
erről jut eszembe,olvasatam kicsit vissza,hát az is milyen görénység,amit Márti veletek akarnak csinálni,ha megszületik a kicsi :twisted: :evil: :twisted: jól van már Stella?

Pici mizujs?heti egy legalább,tudod :idea: :!: :lol:

Kép
bringababa
 
 


Sziasztok,

igen igen, jelentkezem :) nagyon brutál volt a múlt hét vége.. ZSófinak szalmanella fertőzése volt.. előtte vasárnap bent voltun ka városba és olyna szép idő volt nem volt kedvem haza rohanni főzni, bementünk a Plázába enni... valszínűleg a sonkával sajttal töltött csirke amit választott volt fertőzött, mert a másik felét a férjem ette meg, és neki is volt egy kis hasmarsa, de az ő 85 kilóját nem igazán hatotta meg a pár falatnyi baci.. bezzeg ZSófit.. rémálom volt, 48 óra alatt 20 pelus, dőlt belőle alul felül, nem tudtunk aludni..3 napig nem evett, pénteken már a teát is kihányta így bevittem infúzióra a kórházba. 3 doki és nővér próbálta sikertelenül megszúrni .. mindkét kezén vénája szétdurrant a kézfejében sem találtak vénát, 15 perc után már én is bőgtem mint állat, és mondtam hagyják abba a próbálkozást és hazavittem infúzió nélkül... anyós jól beinjekciózta B6-tal és hozott neki szájon át bevehető "infúziót" nem igazi infúzió, de ugyanúgy tele van ionokkal meg mindenfélével ami segít kiszáradás ellen.. na azt tölöttem bele, de nem ment könnyen mert sós volt az íze... szerencsére megitta a "sós teát"... ... visszatért belé az élet péntek estére.. szombaton már evett, azóta már csak napi 1-2 kaik van és úgy néz ki még pár nap és teljsen túl lesz rajta... majd két hét után.. hát az ellenségemnek sem kívánom
nem tudom mikor tudjuk behozni az alvás elmaradást.. főleg én.. kicsit meg vagyok zuhanva

Ma voltam dokinál, ha már úgyis mindenki tudja megnézettem mi van a lába közt, és hét valóban kukis :) nem is próbálta rejtegetni.. mondtam a dokinak azt is nézze emg nincs e 3 lába, mert egyfolytában rúg.. .és nem kicsiket..

Gyps, ha belegondolsz, a felnőtt emberek is olyan mások, van aki ebben jó van aki abban, és a fiúk igenis szótlanabbak.. a szobatisztasággal meg szerintem úgy működik, hogy látod hiába szobatiszta már most Lili és Zsófi, vissza vissza esnek és van baleset... ha később szoklik le a pelusról akkor emg megtörténik egyik napról a másikra és dobhatod ki az összes megmaradt peleust emrt soha nem kell többet.. ezen tényleg ne rágd magad..
Tegnap mondta kollégám felesége, hogy a nagyobbik fiúk 2 évesen lett szobatiszta de pl éjszakára csak most 4 évesen vált szobatisztává.. a barátnőm kislánya meg 5 éves koráig csak pelenkába volt hajlandó kakilni. Szólt ha kellett nkei. pelus fel, és elvonult a szobájába.. mondjuk ő nem járt oviba.. ott nem engedhette volna ezt emg magának, de mivel úgyis otthon volt a szülők nem erőltették és egyszercsak leszokott róla..
Szóval szerintem bármi belefér..
Nálunk a cumiból ivászatról nem tudom leszoktatni. iszik pohárból, üvegből, csőrösböl, bármiből.. de ha fáradt. ileltve lefekvés előtt csak cumisüvegből hajlandó..

Bringa, jót nevettem a kusson :lol: ránk is mindig ránk szól ZSófi ha hangosan beszélünk, (főleg ha anyu itt van - akkor fordul elő..) Kuss még nem volt, ő azt szokta mondani
Csend, most már elég legyen anya, mamó!
Nálunk is egyszer nagylány ZSófi máskor meg kcisi baba.. ilyenkor azt mondja OÁ OÁ és eldobja magát.. és csak kcisi babás dolgokat hajlandó csinálni.. lásd vernyákolás, cumiból ivászat.. ilyenek

Böli .. én asszem ketteskével már meg sem próbálkozok.. 2 nagymamával meg egy bébisziterrel elég jól meg lehet már oldani a gyerekfelügyeletet :wink: nem olcsó a szitter, de inkább arra költök mint gyógyszerre.. .és nagyon fontos hogy igazi pótnagyit találtunk aki imádja ZSófit és vice versa plusz ki kell bírnunk hogy anyu itt alszik hetente 1-2 éjszakát, de ez még belefér :wink:
Ugyanakkor látom Zsófin hogy kéne nek ia gyerketársaság, tavasszal valahogy meg kell oldanom hogy 1-2 délelőttöt közösségben legyen.. van játszócsoport a böliben, meg van jópár családi napközi a közleben szerintem oda megy majd .

na ezt most elküldöm mielőtt elszáll, de mindjárt írok a pelenkáról
pici76
 
 


Gyps, a barátnőm Popin mosható pelenkát használ
Van bambusz betétes, ami természetes anyagú, de télen két 3 nap mire megszárad állítólag mosás után ,ő mikroszálas betéteset használ, az két ór a alatt emgszárad mosás után ,viszont nem temészetes anyag.. (ha ez számít)
20 darabot vett 80 ezer forintért, ez kiszolgál egy gyerket úgy hogy heti kétszer mos.
Az ő számítása szerint kb 10-11 hó alatt megtérül.. persze nem tudom ott kint mennyit kóstál a papírpelenka..
Szétpatentolható a külső és belső része , így külön lehet mosni a belős piszkosabb részét magasabb hőfokon.
Kicsit nagyobb csomagot képez mint a papírpelenka, de az ő fia most kezd totyogni és nem zavarja.
Gyakrabban kell cserélni mint a papírpelust, általában 3-4 órát bír egy betét pisiből náluk, utána elkezd szivárogni, de éjszakára van hozzá turbó betét:-) azzal átalussza az ájszakát, nem ereszt

Na hirtelen ennyit tudott összehordani róla :) Azt mondja ő még egyszer belevágna, de azt is tudni kell hogy ő otthon van és ez az első gyerek.. tehát idejébe belfér.. második gyerekkel már biztos több hercehurca a nagy mellett.. szerintem.

ha van még kérdésed szólj!
pici76
 
 


na megint én vagyok, most megírom három heti adagom :wink:
azt akartam még kérdezni hogy nálatok nincs éjzsakai felsírás? Zsófi oylan keservesen tud sírni ájszaka néha még a szemét sem nyitja ki.. néha csak nyöszörög álmában ,de általában felébred... és tutira rosszat álmodik.. ma pl félálomban azt mondta nekem, hogy
Anya meséld el kisfiú felmászott magasra és leesett, nagyon megütette magát.
És közben zokogott hajnal 4 kor.. Gondolom ezt álmodhatta... többet nem sikerült ksizednem belőle.. lehet hogy ez genetika, mert nekem is állandóan rémálmaim vannak , még gyerekkoromból is emlékszem néhányra, meg az egyetemről is,, meg úgy mindig is voltak.. ( mondjuk mostanában ritkább, mert alig alig van olyan hogy 3 óránál egyszerre többt bírok aludni..)

pedig nem érzem magam kiegyensúlyozatlannak.. mitől lehet.. és miért kell neki is ettől szenvednie? :cry:
pici76
 
 


sziasztok

olyan szerencsétlen vagyok, hogy csak na. Ma rászántam magam hogy bemegyek az egyetemre, ami ugye 1 óra vonattal és mellesleg 2000.-forint. Odaérek kiírva nagy betűkkel mai előadás elmarad.... Hát ordítani tudtam volna. No mindegy holnap újra mehetek, mert holnapra tették át.

Amúgy ezerrel próbálok keresni olyan óvodát, ahova év közben is felvennék Stellát és úgy, hogy még nincs három éves. Eddig még nem jártam szerencsével. A bölcsi közelébe sem mentem azóta, a férjem hozza-viszi a gyereket. Nagyon felháborított az a duma, hogy ha közösséget akarok vigyem játszóházba.... a "szakmaiság csúcsa"... Szeretnék egy jó nagyot bemosni nekik. meg azt is szeretném, hogy ők magyarázzák majd el a lányomnak, hogy azért nem mehet bölcsibe mert tesója született. Hétvégén alig bírom neki elmagyarázni, hogy nincs bölcsi annyira szeret menni, pedig volt nálunk is olyan időszak, hogy nem csipázta... Nem tudom mi lesz.

Nálunk is volt "fosás-hányás", és én úgy beparáztam, meg a doki is, hogy megvizsgáltattuk a székletét de totál negatív. Valószínű gyomorrontás volt. Mondjuk ezt nem csodálom mivel iszonyat végletes a gyerekem, egyszer csak csipeget, egyszer meg úgy zabál, hogy úgy veszem el előle.

Nálunk kétlaki élet van. A bölcsiben szobatiszta, nincs cumi, cumisüveg. Ha hazajön akkor követeli a pelenkát - mondjuk inkább csak hétvégén - cumi a szájába, és cumisüvegből, vagy csőröspohárból iszik. Ja és a legújabb: Ugye én akkor választottam el, amikor kiderült, hogy terhes vagyok, és akkor is úgy tudtam, hogy leragasztottam a cicit és közöltem vele, hogy cici beteg. Ellenőrizte is, vagy egy két hétig, hogy le van e ragasztva. Most megkérdezte, hogy megggyógyult-e már cici. Mondtam neki, hogy igen. Utána megkérdezte, hogy van e benne tej. Mondtam neki, hogy nincs. Erre közölte, hogy akkor menjünk el a boltba:-))) Aztán meg azt is mondta, miután elmagyaráztam neki, hogy kistesó cicizni fog, mert nem lesz foga és lesz a ciciben tej, hogy akkor a bal cici az ővé a jobb cici kistesóé. Hát beszartam neki. Mondjuk még az kéne, hogy ő is visszatérjen...!! De szerintem már nincs meg a szopireflexek, szerintem már nem tudna vele mit kezdeni, meg szerintem nem is ízlene neki.

Én október 1 óta táppénzen vagyok. Mostmár kezdem átnézegetni Stella ruháit, meg vásárolgatni meleg, téli ruhákat. Stella meg kap egy új ágyat, már ki is próbálta az üzletben. Én most nagyon úgy érzem, hogy nem húzom decemberig, aztán persze lehet, hogy úgy lesz mint Stellánál, hogy pontosan kiírásra jön. A hasam hatalmas, most is a vonaton megkérdezte egy nő, hogy biztos, hogy nem ikrek... Hát nem mindig esik jól. Persze mindenki azt hiszi, aki nem ismer, hogy halálra zabálom magam és most híztam meg ilyen szép nagyra, holott plusz 9 kilónál járok és a 31. héten vagyok, Szerintem ez annyira nem gáz.

No leütöm magam, mert már sok lesz belőlem.

Márti
stella2007
 
 


Uh,Pici ez kemény lehetett. szegény kicsi Zsófi :cry: remélem már kiheverte és remélem te is minél előbb el tudod majd felejteni és kicsit kipihened magad végre! Lilinek rota volt,arról itt még be is számoltam,szörnyű látni a kis testüket elernyedve,kipilledve :cry: alexa már nagyobb volt,mikor szalmonellás lett,de az sem volt semmi :? egyszerre jött a cucc alul,fölül és úgy szégyellte magát...
azért az olyan jó,h anyósod mindig kéznél van :idea: :wink: bár gondolom neki sem lehet egyszerű,hiszen az egyszem unokájáról van szó...,nem lehet könnyű objektívnek maradnia :roll:
Gratulálok a "titok" hivatalos leleplezéséhez :wink: ,egy Zsófi mellé jöhet Zsombor :idea: :wink: :lol: mer'hogy nem ám csak magánügy a névválasztás :lol:
szerncsés vagy,ami a gyerekfelügyeletet illeti,nekem már nem tudják bevállalni Lilit.no nem azért,mert öregek lennének,egyszerűen csak kevesen bírják a kishölgyet kezelni, és azon kevesek közé egyáltalán ne tartoznak a nyagyiék :shock: :roll: :lol: nekünk marad a bölcsi,ami jaj,csak el ne kiabáljam,kezd visszatérni a régi kerékvágásba!igaz még reggelente az az első szava,illetve mondata,h "nem kell menni bícsibe???????????????",de ezt leszámítva már itthon semmi gáz. és képzeljétek olyan büszke vagyok rá,már tök egyedül felöltözik :idea: csak a cipőjét nem köti még be, de már azzal is próbálkozik. nem kér a segítségemből és már látom,h kezdi felfogni és ezáltal kontrolállni magát h kicsit türelmesebb legyen. már bent sem verexik annyit,viszont a pici babát rendszeresen eljátsza. segíts enni,segíts inni,simogasd a hátam és ő nem oá-zik,hanem nyíííííííííííííg. mostanra elérte,h visszanyerje eredeti pozicióját a kedvenc gondozó nénijénél :lol: így vagy úgy de sikerült neki :wink: nem egy elveszett gyerek,az biztos,csak éppen én meg beleőszültem...

Kép
bringababa
 
 


Gyps,én nem vállalnám,ahogy itt Pici leírta hát elég macerás :shock: és írtad,h helyhiányban vagytok,még az eldobhatót is nehezen tárolnád,akkor mit csinálnál a piszkos pelusokkal mire összegyűlne egy mosásnyi adag :roll: ha meg mindig mosnál ugyanott lennél vízdíjban... bocs,ha nem kérted a véleményemet,tudom:a nevem kuss :wink: :lol:
szobatsisztaságról még annyit,h Lilinek a reggeli pelusával embert lehetne ölni,olyan súlya van,úgyhogy bőven tartalékol ő napközben még. most újra ott tartunk,h én figyelmeztetetem őt is és magamat is,h menjen el,küldjem el pisilni :roll: bár azt mondják ez is természetes folyamat... Ne aggódj Dami miatt ezen a téren,eljön majd az Ő ideje! :wink: amikor lepipálja a lányokat,figyeld csak meg!
ti tudjátok már ketteske nemét?jól emléxem Ő is fiú?most visszatekertem látom igen.nos akkor Dami mellé egy Dani? :wink:

Kép
bringababa
 
 


Részletekben írok,úgy ne tűnik olyan hosszúnak :roll: :wink: :lol:
Hát Márti,ez nem semmi,együttérzésem,de tényleg!bár inkább együtt dühöngésem,mert ez undorító!nesze neked pedagógus :evil: ha így beszél egy tanult ember,aki ráadásul kölkökkel foglalkozik,mit lehet várni egy 1szerű embertől?!és sajnos az a tapasztalatom,h ennél sajnos vagy inkább hála Istennek többet!!!!!!!!! Nem is értem,h lehetenek ilyen röghöz kötöttek??????????mennyi időről lenne szó?fél év?hagyjuk már h nem leheten vhogy megoldani......... nem adok tippeket,hiszen biztos mindent megpróltatok már,úh maximum azzal tudom szolidaritásomat kifejezni,h ma összeveszek a mi bölcsink vezetőségével dühömben :idea: :roll: még az a szerencse,h még nem most akarják kirakni,az egyik csajszi kislányát ahogy tp-re ment hello,kidobták. :twisted:
milyen furi,h uaz a környezet milyen más dolgokat hoz ki a picikből.Stella otthon baba,Lili a bölcsiban inkább :roll:
milyen okos és mennyire jó nekik még h szerintük a dolgok ennyire egyszerűek:nincsen tej,menjünk a boltba :lol: övé egyik,enyém másik :lol:
Ti már tudjátok ki lesz a következő?nem baj ha nem, találok neki is nevet :wink: Soma ha fiú, Saci ha lányka :wink: :lol:

Kép
bringababa
 
 


éjszakák... sajnálom kicsi Zsófit.én nem tudom,h öröklődhet-e a rémálmodás,de gondolom a hajlam bizosan. Lilinek egyszer volt,de akkor olyan gyorsan hadarta el,h alig értettem belőle valamit.annyi lejött belőle,h valami sárkánnyal küzdött,aki el akart valakit vinni magával... nem különösebben érintette meg,így én nem is foglalkoztam vele. de Zsófié tényleg szívszaggatóan hangzik :cry: anyósoddal beszéltél már erről?
mindig is felébredt éjszaka?vagy csak most kezdte?gondolom ez sem mindegy...
Lili hál'Isten este fél8tól alszik reggel 8-fél9ig :lol: azóta h így beállt én is sokkal kiegyensúlyozottabb vagyok. Rád viszont a pici érkezése előtt igazán rád férne egy-két kiadós alvás!

Kép
bringababa
 
 


helloka

hazaértem a suliból, hát elég volt két nap... Majd leszakadt a hátam főleg tegnap, azért már nem nekem való ülni a padban. Alig férek bele....

Bringa, az igen, jó nagyot alszik Lili! Stella is alszik már este fél 8-8 körül, de ő reggel legkésőbb fél 7-kor kel. Most Thomas mániás, meg a Minimaxon van egy másik vonatos rajzfilm, illetve versenyautós. Reggel azokat nézi amíg nem indulunk. Nem hiába fiút akartam:-)))

Stella is nagyon intenzíven szokott álmodni. Ő is szokott felsírni, illetve van amikor kacag álmában. Amikor felsír, általában elég ha megsimogatom és beszélek hozzá,az meg szokta nyugtatni hál istennek. Amikor meg kacag akkor meg mi is röhögünk az apjával. No és persze beszélni is szokott. Egész nap beszél és még álmában is.... Néha kiborít.

Én sem vállalnám be a mosható pelust.... Ahhoz lusta vagyok, meg főleg, hogy télen azért mégis nehezebben száradnak még a ruhák is. Ráadásul a lakásunk is olyan fekvésű, hogy télen nem látjuk a napot.... Nyáron meg mondjuk előny, hogy csak a lemenő nap világít és melegít be...

Nálunk még mindig nincs név. Apa mindig leszavaz. Most a Szonja tetszik nagyon, lehet ennél maradok. Majd egyedül megyek szülni:-))) Néha már nagyon várom. Mostmár kezd teher lenni. kész kabaré lehet az utca népének mikor azt látják, hogy pingvin stílusban próbálok futni a vadul motorozó lányom után:-)))

No lépek, még van másfél órám amíg hazaér a család többi része

Márti
stella2007
 
 


Márti, le a kalappal.. én mindig felnézek azokra a nőkre akik gyerek mellett bevállalják a tanulást.. én nem bírnám :shock: mondjuk amenniyre emlékszem milyen szűk padok voltak Pécsen az egyetemen, szerintem már én sem férnék be :lol:
iszonyat mekkora a hasam, csak 5-6 kiló van rajtam de az mind ott... ( na jó meg a melleimen...) már csak a szopis melltartóim férnek rám.. mi lesz még itt...

Remélem találsz vmi megoldást Stellának a böli helyett.. családi napközi nincs felétek? Itt nálunk most hirtelen felszaporodtak... talán az állami támogatás miatt... és nem is túlságosan drágák.. mármint hogy drága de nem megfizethetelen és talán kevesebb betegséget cipelne haza mint egy nagyobb közösségből..

elég durván keményedem , a ZSófival még a 40. héten sem éreztem ilyet.. szedem a MAgne B6-ot ezerrel... doki kérdezte kiírjon -e ... mondtam dehogy, az irodában legalább ülök egész nap.. pontosabban majdnem fekszem.. a széken.. otthon meg jönne a főzés mosás takarítás, gyerekelmelgetés.. tudom gáz, de most itt bent tudok a legtöbbet pihenni.. a stresszt már simán kezelem ,fizikailag meg nagyon pihentető itt ücsörögni :)

talán megoldottuk az éjszakai felsírás gondot.. reménykedem.. vettünk egy pici sólámpát, és egész éjszaka ég.. így amikor felébred nem tök sötétben van.. ez mondjuk a csukott szemmel sírás kérdését nem oldja meg, amikor félálomban zokog, de legalább ha felébred tudja hol van . mi van, és csak kiált hogy anya... már 4 napja nem sírt éjszaka.. ma reggelre meg lekapcsoltam a lámpát mert már világosodott
erre mire beértem ott állt az ágy végében és szemrehányóan kérdezte miért nem ég a lámpa..
olyan nehéz megérteni a félelmeiket.. próbálom játékosan kiszedni belőle pl hogy haragszik-e a mamára amiért szurit adott neki amikor beteg volt de azt mondja nem ,aztán amikor jön a mama érte nem megy el vele sehova .. pedig azelőtt imádott vele csavarogni...
a hét végén cselhez folyamodtam és mondtam neki hgoy nagyon fáj a mama lába és szurit kell neki adni, mert csak így gyógyul meg.. majdnem sírt, szorította a mama kezét és mondogatta neki ne sírj mama nincs semmi baj ez majd meggyógyít, amíg én beadtam a szurit a mama lábába (persze tű nem volt a fecskendőn :wink: ) azóta szolidarít a mamával és sokat enyhült iránta.. olyan kis törékeny a lekiviláguk..

a hét beszólása:
állok a konyhapultra támaszkodva, Zsófi reggelizik az asztalnál ülve
Kérdezi mit csinálsz anya?
mondom kicsit leesett a vércukrom és megszédültem
erre ő
ne hajolj le anya majd én felveszem
:lol:
a drága tudja hogy nehezen hajolgatok :) pontosabban két hajolás után úgy bekeményedek mint állat... olyan kis figyelmes:-)

Bringa irigyellek az átaludt ájszakák miatt.. mondjuk én most amúgy is kelek pisilni... de emlékeim szerint a ZSófi idén kétszer aludta át az éjszakát... azért tudom ilyen pontosan mert egyik az én szülinapom előtti éjszaka volt a mási kmeg az ő szülinapja utáni ésjszaka :) kár hogy nem lehet minden nap vkinek a szülinapja.. ha ezen múlik :wink: peidg 9 hónapos koráig átaludta csutkára az éjszakát.. hát csak jobb lesz majd.. mondjuk az egyszeri felkelés most már simán belefér nekem.. csak több ne legyen..

Márti, én már nem is próbálok futni Zsófi után... szerencsére mi is és a mama is zsákutcában lakunk, így előbb utóbb úgyis visszajön :lol:
pici76
 
 


Márti,én csatlakozom a kalap emelő Picihez és bevallom én még irigyellek is érte :oops: úgy szerettem volna továbbtanulni,de tavaly,amikor jelentkeztem,hát bele sem kezdek,mert még számomra is hihetetlen dolog történt velem vagyis inkább a jelentkezési lapommal :evil: :twisted: most majd a keresztfélévre újra beadom,hátha... bár azt hiszem jobb lenne előtte egy nyelvizsga vagy vmi más sok pontot érő tanfolyam,most ezekben gondolkodom.
A Szonja név nekem tetszik :wink: :lol:
Szerencsés vagy Pici,ami futkosást illeti,jót nevettem a zsákutcán :lol:
Édes kis Zsófi,imádom a logikájukat!
szrtm nem ciki,h így döntöttél,én is ezt tettem volna. sőt én most nem dolgozom,de eszemben sincs kivenni Lilit a bölcsiből,most kezd visszatérni belém az élet,tök jó kicsit pihizni.

Az alvással mi is megszenvedtünk nagyon,így maikor beállt erre a ritmusra egy hét után már vmi kórságra gyanakodtam,azt hittem vérszegény,amiért ennyit alszik...
volt olyan két hetünk,maikor mellette kellett aludnom a parkettán.
folyt köv.,csak zaklat Potyika

Kép
bringababa
 
 


Nah,szal az alvás nagyon kemény volt egy időben nálunk is... volt,h mennie kellett a tv-nek,zenének és a lámpának is 1szerre :shock: szép fokozatosan hagytam el mindegyiket,de ez is beletelt vagy három hétbe.és tudjátok mi a nagyon gáz ebben?az,h a tv-hez 1etlen egy este alatt szokott hozzá :shock: és három hétbe telett,mire leszoktattam. ahhoz is egyetlen éjszaka kellett,h ne akarjon egyedül aludni és szintén három,mire újra tudott.először mellette a földön együtt :shock: ,aztán ő bent én mellette,másnap a lábam volt felé én az övét vmi kicsavart kézpozicióval simizten,aztán uígy,csak simi nélkül,következett az ágy vége,azután a küszöb környéke,végül a kanapé,amiről a lábam belógott hozzá,aztán csukott ajtó,de kanapé és végül siker! :wink: :lol: durva egy időszak volt,a hátam leszakadt... pedig időnként úgy összebújnék vele,de akkor mindig eszembe jut ez és kényszerítem magam,h ne tegyem :oops: most olvasaom vissza,leírva nem is olyan durva,közben meg átélni :shock: ....
tanáccsal nem szolgálok,nem tudom mit csinálj Zsófival,a lámpa jó ötletnek tűnik,meg hát Lilinél ez inkább rossz szokás volt,ami egybe esett a szorongásos időszakkal,így azért könnyebb volt átsegíteni magunkat ezen az időszakon.de Zsófi álmodik,ezen nem nagyon lehet mit változtatni,neked viszont tényleg kicsit kéne pihenned,vagyis inkább aludnod mielőtt megérkezik ketteske. viszont az is hozzá tartozik az igazsághoz,h akkor kezdett el ekkorákat aludni,mikor bölcsis lett.biztosan jobban ki is fáradt,hiszen Stella is majdnem uannyit alszik,mint Lili...

Gyps,neked akartam még a furcsa toalett szokások közül Liliét megemlíteni.az én kislányom guggolva kakil a wc-n :shock: 1szerűen csak azért,mert így szokta meg és mert így könnyebben és hatékonyabban tud nyomni :lol: a bölcsiben totál idiótának néztek,h hagyom neki.pedig én hagyom!hát szülni sem vltnül könnyebb így :wink: :lol:

viszont van egy nagy problémám most,ha erre tudtok nekem ötletet szívesen venném,mert Alexámnál ez kimaradt. az van,h Lili boldog boldogtalannak azt mondja,h nem szeretlek,nem köszönök.annak ellenére tszi ezt,h nem kérem meg,h köszönjön!de ez még nem is anynira kínos,mint amikor 2nm-es liftben közli a neki nyalizó nénivel,h nem nézek rád,nem szeretlek :oops: vagy amikor a bölcsőde vezető nénivel teszi uezt.hát elég kínos,mert bizony érthetően és tisztán mondja.... szoktam neki ilyenkor mondani,h a Bambiból a Toppancs apukája azt,mondja,ha jót nem tudsz mondani,ne mondj inkább semmit- de azt hiszem ez már inkább játék lett nálunk,erdménye mostanar már nincs. és olyan kis undok tud lenni,ma is a bölcsiben mellette ült egy kislány,míg öltöztettem,az mosolygott rá,ő meg fújt rá,mint egy macska. :oops:

tegnap az esőben pocsolya ugró versenyt rendeztünk,ezt imádta :lol:

nah,lelövöm magam,vigyázzatok magatokra!!!!!!!!!

pusza

Kép
bringababa
 
 


Bringa, azért volt nálunk is javulás alvás terén ,mert eddig mindig átkunyerbálta magát amikor éjszaka megébredt a mi ágyunkba, így minden éjszaka hajnal 1,2 vagy 3 tól ott aludt velünk.. hiába aludt el a saját kiságyába... most viszont már jó pár hete, vagy inkább hónapja ha meg is ébred azt mondja hogy saját szoba saját ágy, nem is akar átjönni.. csak reggel 7 körül jön át egy kicsit öszsebújni néha.. meg hétvégén ágyból tévézünk reggelente :)
hú azért nem semmi ahogy kivontad magad Lili szobájából.. de szerencsér működött a fokozatosság ezek szerint.. én is tapasztalom hogy könnyen hozzá szokik vmihez egy nap altt aztán napokba , hetekbe telik mire leszoktatom róla..
nálunk pl anyukám megengedte neki hogy a nappali közepén TV-t nézve trónoljon a bilin.. na ez annyira tetszett neki hogy jó párszor össze kellett vesznem vele mire megértette hogy nics kakilás a nappaliban csak a WC-n.. most anuykámat tréningelem mit lehet mit nem..

a böli dologban biztos van vmi, ezt már sok felől hallottam hogy ott annyira lefáradnak hogy sok gyerek akkor kezd el igazán aludni.. az állandó viselkedés meg alkalmazkodás azt mondják a legkimerítőbb nekik.. hát akkor még egy évet ki kell húznom.. mert Zsófi csak jövő szeptmeberben megy majd oviba...


a probléma amit leírtál ismerős felénk is, teljesen váratlan pillanatokban közli hogy rossz vagyok (mármint ő) és akkor jön a nem csinálom, nem mondom, nem szeretem, megspékelve azzal hogy vagy bezárom a dutyiba vagy bedobom a sárba/árokba.. (mármint ő azt akit épp nem szeret)
tényleg tök váratlanul jön, egyik pillantaban énekel vagy beszélgetünk aztán egyszercsak összehúzza a szemöldökét és indul a műsor...
mint pl ma (szerencsére csak miután elment tőlünk a védőnő) közölte hogy a védőnéni nagyon rossz, bedobja a sárba aztán bezárja a dutyiba..
kérdeztem miért de erre csak annyit mondott azért, mert nagyon rossz.. többet nem sikerült kiszednem belőle.. úgyhogy ráhagytam..
persze cikibb ha mindezt úgy mondja hogy még ott van a védőnéni :wink: de igazából akkor sem tudnék vele többet kezdeni.. megbűntetni nem fogom azért mert fantáziál.. szerintem ez csak fantáziálás..
igazából én elfogadtam életkori sajátosságnak és nem akarom megoldani.. majd elmúlik szerintem..
olyan mint a Csillagok háborúja.. a jó oldala kűzd a rosszal :lol:
ha nagyon ciki a szituáció akkor be szoktam dobni hogy ilyet csak a ksibabák csionálnak a nagy okos lányok nem viselkedenk így.. van hogy hat van hogy rámhagyja és azt mondja igen ő egy kisbaba.. és csinálja tovább.. szerintem ez normális ennyi idősen.. majd kinövi.. vagy nem? :shock:
pici76
 
 


hát,őszíntén remélem,h igen,mert ha nem,akkor nem kell majd azon gondolkoznunk,h kit ne hívjunk el a szülinapi bulijába! :shock: :wink: :lol: nagyjából én is azt gondolom,amit te,de azért jól esik a megerősítés és az,h nem csak az én kölököm művel ilyen antiszociális dolgokat :oops:

tegnap megjártuk a kórházat mi is :cry: úgy adták ki a böliből,h pelust adtak rá,mert szivárgott a pisije :shock: elvittem orvoshoz,aki észrevette,h van egy összenövése :shock: azt hittem elájulok!míg a kórházba értünk már azon gondolkoztam,h mi van ha nem is kislány,vagyis mixtúra,ilyen is olyan is :oops: ő meg csak ült mellettem és csacsogott,nekem meg a szívem szakadt meg,láttam magányosan,kirekesztve ........,szörnyű volt :cry: még szerencse,h én vezettem,így nem tudtam teljesen erre gondolni!ő meg csak lökte a sódert,lökte. először el akartam hozni a kórházból,annyira nem volt szimpi a doki,de aztán maradtunk,megcsinálták neki helyi érzéstelenítésban és akkor már nem csacsogott,csak kiabált: a cunikám,a cunikám :cry: :cry: :cry: úgy sajnáltam... el nem tudom képzelni,h ez már veleszületett volt-e vagy esetleg az önálló mosdás,fertőzés következménye,egyik orvos ezt mondta a másik meg azt. szégyelltem magam,h nem ápoltam eléggé gondosan,a doktornéni szerint inkább túlságosan is :shock: a sebész szerint így jött a világra,ezt látszik alátámasztani az is,h mindig "hegyeset" pisilt... akkor viszont nem nézte meg a saját orvosunk eléggé,ami meg megint nem igaz,hiszen láttam,h igen... nem tudom,de már ne is ez a lényeg. most betegállományomban van.biztosan megviselte,mert reggel sírva ébredt fél7kor és fogta a nunusát :cry: sajnos már most baj van,mert nem akar pisilni,csípi neki gondolom,nehéz egy -két hét elé nézünk azt hiszem :(

Kép
bringababa
 
 


sziasztok

Bringa, nagyon sajnálom és mihamarabbi gyógyulást kívánok Lilinek. Bizti nehéz lesz ez a hét, kitartás neked is. Stella is itthon van, kicsit hurutos, és úgy döntöttem ha már itthon vagyok inkább nem viszem nehogy komolyabb legyen. Mindegyik gyerekből jön a cuccos a bölcsiben. Így hátha elkezd hatni a béres vitamin is, amit adok neki már egy hete.

Tök furi amit írtatok. Stella még nem küldött el senkit, nem akart sem árokba dobni, sem dutyiba zárni. Igazándiból még azt se nagyon mondja, hogy nem szeret. Kivéve a borsót, azt nagyon nem szereti:-)) Sőt mostanában nagy érzelmi kitörései vannak, odajön hozzám átölel és közli, hogy szeretlek. Tegnap anyámnak vallott szerelmet. Úgyhogy én tanácsot nem tudok adni, de felkészültem, köszi nektek:-)!!

Holnap megyek vérvételre, izgalmas lesz Stellával. no mindegy. Katasztrófa ez az idő, alig bírok vele. Ma nem esett az eső, sőt reggel még a nap is kikandikált, sétáltam is vele majd egy órát, mert már nagyon mehetnéke volt a tegnapi egész napos bezártság miatt. A tv őt nem igazán köti le, van egy-két mese, amit megnéz a minimaxon de akkor sem ül meg egy helyben. Nem győzök utána pakolni, kikészít néha. Mindig csak menne játszótérre, meg motorozni. Igaz már a motorozást megengedtem a lakásban is:-))

No lépek, nemsokára felébred, mostanában nem viszi itthon túlzásba az ebéd utáni alvást, ha egyáltalán el bírom altatni, mert nem mindig sikerül...

Márti
stella2007
 
 


köszi Márti!
te nem lehet,h Liliről írtál jellemrajzot :roll: :wink: :lol: ő is feszt menne,csak menne és én csak pakolok,pakolok.... ilyen érzelemviharai neki is vannak,de ez nem okoz gondot :wink: :lol: ,ezt meg tudom oldani :lol: mondjuk szrtm Lili már kamuból is csinálja,csak h manipuláljon :roll: van h szidom,ő meg a nyakamba borul és szerelmet vall :wink: :lol:

Kép
bringababa
 
 


sziasztok csajok

vagyok ám, főleg read-only üzemmódban. Örülök, h mindenki jól van a helyzethez képest (beteg babáknak jobbulást).

Az az igazság, hogy eléggé le vagyok strapálva, és sajnálok minden nem alvással töltött szabad percet :D. Zsizsi továbbra sem hajlandó éjszaka másfél-2 óránál többet egyhuzamban aludni. MOndjuk már beletörődtem, hogy kb. 2 éves koráig esélytelen vagyok a full éjszakás alvásra. Ez van, ezt osztották le nekem.

Ami viszont már kezd kicsit idegesíteni, hogy itt van a lassan már 10 hónapos nagyfiam, aki a szopi mellett továbbra sem hajlandó a főzelékekből, gyümölcsökből 5-6 max 10 kiskanálnál többet megenni. Konkrétan technikailag sem állunk túl fényesen: nem nyitja a száját a kanál láttán, hanem rábukik és megpróbálja róla leszopizni a kaját. Amikor már totál elege van belőle, akkor vagy elkezd öklendezni (és ha nem hagyom abba időben, akkor képes visszahányni az egész addig bevitt adagot) vagy rázza a fejét folyamatosan, hogy esély sincs a szájába juttatni a kaját. Nincs kedvenc és nincs igazából utált étel sem. A cumisüveggel nem tud mit kezdeni, konkrétan nem tudja kezelni, csak rágcsálja a cumi részét, meg forgatja mint bármelyik más játékát. Allergénmentes tejpépet (Sinlacot) szintén próbáltam, na aztán az végképp nem megy - azt mondjuk tényleg lehet, hogy utálja. Ezer dolgot megkóstoltattam vele, semmi sem ízlett túlzottan, pedig saját készítésűt és bolti babakaját is próbáltunk. A picit darabostól előadja a hattyú (fulladásos)halálát, szal az még látom, hogy korai. Próbáltam vele kölesgolyót majszoltatni, hátha tetszik neki, hogy saját maga adja a saját szájába, de abból is öklendezés lett. Próbáltuk már, hogy más családtag adja neki, hátha hozzám egyértelműen a szopit társítja és ezért nem akarja a főzeléket. Egyelőre ez a projekt is csúfosan megbukott. Erőltetni nagyon nem szeretném, jelenleg naponta 1x-2x próbálkozunk a kanalazással, ahogy kedve van hozzá. Egyébként meglehetősen jó husiban van, több mint 11 kiló és a súlygyarapodása is, khmmm, meglehetősen nagyütemű volt. Szal nem azon aggódom, hogy elfogyna a gyerek, csak azon, hogy elég vitamin, ásványianyag, vas, blablabla jut neki. Gyerekorvosunk egyelőre annyit fűzött a dologhoz, hogy jó lenne 1 éves korára azért elválasztani. A védőnő még nem nézett ránk, amióta (augusztus) ide költöztünk. Mivel 6 hónapos kora óta gyakorlatilag szinte semmit sem haladt ez az ügy, ezért nem tudom, hogy mitől fog ez megváltozni egyszercsak. Ja és szokott kapni kanalat napközben, csak úgy, hogy szokja, szopogassa. A pohárból ivás bezzeg nagyjából megy (kizárólag vizet, a gyümölcslevekre is fintorog. Na jó a vizet is inkább fújni imádja :D ))

Na lányok, vkinek vmi jó ötlete? :D :D (Bogy remélem időnként még olvasgatsz te is, hátha...)

Bocs, hogy ilyen dologgal zaklatlak benneteket, pedig 2. gyerek, és már nem számítok zsenge kezdőnek, se paramaminak.

Kép

Kép
idoru
 
 


húúú Bringa.. összenövés? és mit csináltak, felvágták neki? Ilyenről még nem is hallottam... de jó hgoy időben kiderült és meg is tudták rögtön oldani.. Ez gondolom hasonló trauma lehet mint a fiúknál a fütyi letapadás/felrántás.. azután is csíp nekik állítólag, de ahogy mondtad az is elmúlik 1-2 hét alatt.. Kitartást neked, és millió gyógypuszi Lilinek!

Pakolás szerintem mindenhol ismerős... próbálom kisebb több sikerrel rászoktatni hogy ha nem is ő pakol legalább nekem segítsen.. néha sikerül.. néha nem anniyra..
ZSófi szerencsére 3 óránként leül pihenni :) akkor jön a cumi meg a ZSiráf és 20 percre elvonul vagy vki ölébe vagy a TV elé, olyankor töltődik, még olvasni sem bír :lol: aztán kezdődik újra a pörgés..

Csajok nálatok is van olyan hogy apuka fejjel lefele ringlispinként pörgeti a gyereket körbe körbe az meg ordibál hogy még még magasabbra, gyorsabban ? Borzalmas én már a nézésétől is émelygek.. ő meg anniyra élvezi.. mindig úgy félek vmi baja lesz, de ez az egyi kkedvenc játéka amint apa belép rohan elé hogy pörgess meg apa.. ugye nem tudjuk elrontani? :shock:

Legi, nem tudom vígasztal-e de a leírásod egy az egyben ráillik az unokatesóm kisfiának a korai étkezési szokásaira.. (egyébként Zsófival egy idős, és ma már nem tudsz olyat rakni elé amit meg ne enne)
Sokáig szopizott és mást nemigen evett mégis igazi kis vasgyúró volt, akárcsak a te Zsigid.
Találgatások voltak csak, hogy talán anniyra zsíros a teje hogy a gyerkenek nicns szüksége másra.. mert hát mi a franctól nőtt volna meg hízott volna különben.. Egy évesen 12 kiló volt (Zsófi 9, és tök jól nézett ki szerintem)
Gondolom Zsigi is még sokat szopizik, nem? Ha el kezded jobban leválasztani biztos el kezd majd jobban enni, de szerintem azt csak te érzed hogy meddig akarod szpotatni nehogy már a doki mondja meg hogy 1 éves korára le kell választani...
Unokaöcsém egyébként még 2 éves koráig szopizott este meg reggel , de ahogy hagyták el a szopikat el kezdte jobban elfogadni a kaját..
de még 14 hónaposan is csak pépeset volt hajlandó enni , hiába volt foga .. és öklendezett ha a legkiseb darab is bent maradt a turmixba.. ma meg..
Úgy nem marad, ne félj :)

Szerintem döntsd el mi a legjobb nektek, sokáig sok szopi, kevesebb főzi, vagy ha már nehezen bírod a szopit, csökkentsd le, nehezen tudom elképzelni hogy egy 11 kilós 10 hónapos vasgyúró ne kezdene el enni ha éhes :)

Várjuk a fejleményeket!! és egy kcisit több alvást kívánok!


Nálunk végre minden rendben van, senki sem beteg, és ma éjszaka még álmodtam is, annyit aludtam :D az élet apró örömei (ja és nem rémálom volt :) )
pici76
 
 


sziasztok!
megvagyunk,ma már bölcsibe is ment,bár nem kirobbanó jó kedvel :? de 7főn már nagyon nem lehetett vele itthon mit kezdeni,nem bírja a bezártságot. labdázás,motorozás nálunk kizárva, kedves szomszédok idegeit kímélendő :wink: :lol:
sajna a pisit ha lehet,visszatartja.

Legi,én táplálás ügyben semmi okosat nem tudok mondani,csak türelmet kívánok neked,mert ez biztos elég nagy megpróbáltatás nektek. :( bár Zsigi a súlya alapján tényleg semmiről nincs lemaradva :wink: :lol: gyümit sem akar elfogadni?mert azért ha azt enne,akkor azért a vitaminok miatt sem kellene aggódnod :roll: de ha csak szopi,akkor gondolom neked kell ezekre odafigyelned.kitartás!

Pici,Márti
lányokkal minden okés?
Gyps,minden rendben?olyan rég voltál már...

én lassan elkezdek tapogatózni ovi ügyben,mert nem akarnám a oda beadni ahova tartozik :roll: :?

Kép
bringababa
 
 


Sziasztok, vagyok vagyok, csak otthon voltuk egy hetet, most meg szabirol visszajöve nehezen talälom a helyem es valahogy sosincs idöm semmire.

Olvaso üzemmodban täjekozodtam a dolgokrol, örülök Bringa, hogy mär jol van a leänyzo, tök hihetetlen, hogy iesmi 2,5 evesen derül ki... häla egnek hamar tulestetek az egeszen es nem kelltt azon görcsölni mi is a baj.

Hät Legi en is csak az tudnäm mondani, hogy talan ha kevesebbet szopizik könnyebben fog elfogadni mäst, de sztem näla meg nem jött el az idö, hogy leälljon a cicivel, neked kell türelmesnek lenni, el tudom kepzelni mien jo ezt hallani, de en sem tudok jobb 5lettel szolgälni.

Pici ez az älmodos dolog erdekes-szomoru, sztem alkati kerdes es nem vagyok biztos benne, hogy az ejjeli lämpäk es tärsaik segitenek. mert sztem Zsofi nem szobai remektöl (pl ärnyekok, sötet, szekreny sziluettje) fel, hanem sajät rettegeseit eli ät ujra. pär hete en is meseltem a fiamnak egy borzalmas überbalesetet, hogy eltünjön mär az ebed a torkäban, es aztän anyunäl aludt es mäsnap anyu meselte, hogy töbsöz arra kelt fel hogy a fiam visit-kiabäl-sir, hogy a markolo nehogy felmarkolja a citrancsot (autonk) a teherauto tetejere, mert összetörik. (mertogy erröl meseltem) persze nem kellemes ha ez van minde ejjel, mert biztos öt is megviseli, de valahol en ezt termeszetes dolgonak tartom, hoyg a buksijukban alväs közben rögzülnek a dolgok. szal max vigyäzni kell a tulbuzgo mesekkel, mert ök ezeket komolyan veszik es bizonyos dogokra erzekenyebb szivfäjdalommal reagälnak. (a fiam pl jobban izgul egy auto epsegeert, mint a mienkert :O)

ja es közbe elmeselem, hogy alberletet vältottunk es megtapasztalhattam micsoda luxus egy käd, meg meleg viz tusoläshoz (nem vagy hidegv agy tüzforro), meg egy extra nappaliszoba meg ketmedences mosogato...hu, nem is tudom sorolni.

Viszont a moshato pelus megint elöterbe került, ugyanis kiderült van egy 50 literes kukänk ket hetre..azaz egy zacsko szemet egy hetre....hät nem tudom! Pedig nagyon lebeszeltem magam rola, mert olvasva rola eleg maceräsnak tünik nekem.

Kép
kriemhild
 
 


Köszi csajok, legalább nem a mi családunk ufo, hanem vannak még mások is hasonló cipőben. Meglátjuk, hogy mi lesz velünk...

Pocakosok, nem tudom egyszerűen összerakni az infókat, de ki is a korelső és utána következők? És mikor kell majd nagyon drukkolni???

Bringa, remélem már csak rossz emlék ez az egész cécó, és minden rendben van Lilivel

:D

Kép

Kép
idoru
 
 


Sziasztok,

vagyok én is, csak kicsit megugrott a meló megint.. szerencsére minden rendben van otthon, mindenki egészséges, egész jó napjaink, hétvégénk volt, kipróbáltuk az új spa-t Velencén.. mondjuk szerintem túl drága, a nyújtott szolgáltatásokhoz képest (pl a játszóházat cskaa szálló vendégek használhatják... pff) de azért jól éreztük magunkat. Zsófi olyna ügyesen lebegett a vízen a karúszóval, és próbálkozott néhány karcsapással is, nagyon kis bátor :)
Azt hiszem legközelebb inkább a Galeriusba megyünk Siófokra, ott egy kicsit több minden van az élménymedencében, és a játszóház is igyenes , és használható..
Mondjuk én nem merek fürdeni.. annyira flek hogy összeszedek vmit.. sajnos elég hajlamos vagyok rá :cry:

Bringa, mi újság Lilivel, túl van már a műtét utáni nehézségeken?

Gyps, kéttálcás mosogató és társai :lol: az élet apró örömei :wink:
mi mindennek tud örülni az ember

Képzeljétek összeakadtam Cscsi-vel a teszveszen, remélem nem bánja ha közhírré teszem, hogy náluk is megvan a kistesó Milán mellé, aki már 3 hónapos és nagyon szép neve van (Balázs ) :)
Szerintem Márti és gyps is örülne neki Csilla ha megosztanád velünk a kétgyereks tapasztalataidat :) ha ráérsz írj mi van veletek!

Bogy ha olvasol , bejelntkezhetnél te is, mizu. Remélem nem pörögted túl magad..

Gondoltam rá, írok iwiwen egy két embernek még a régi satból, hátha kicsit újra tudjuk tunningolni a topipkot, szíívesen hallanék a többiekről kivel mi van.. na majd meg is nézem kikkel jelöltük be egymást annak idején..

Legi, Márti decemberre van kiírva , talán a közepe fele? Én január végére, Gyps pedig asszem március elejére talán. Úgyhogy 5-6 hetente potyoghatnak a bébik hamarosan :) Ja és Bogyra is január végére van kiírva ha jól emlékszem.
pici76
 
 


Sziasztok!

Pár sorban jelentkezem és majd Leginek később kifejtek, ahogy látom nem túl sürgős, mert nem egy gyorsvonat a gyerkőc! :) :)

Szóval jól vagyok, dolgozom. Körzetben, egyre nehezebben viselem, megterhel, de december 11-ig még csinálom. Én most vagyok 25 hetes, tehát 30 hetesen hagyom majd abba.

Elég szar helyzet van itthon, mert május óta nem kaptam a családi pótlékon kívül semmilyen jövedelmet sem. Ígérték a gyest, mert véletlen elkeverték a papíromat, elvileg megkapom visszamenőleg is. Táppénzemet is várom már 3 hónapja, szóval gyakorlatilag az éhhalál küszöbén állunk :)

Szervezzük a Svédországi kiköltözést, úgy néz ki a bab születése után ahogy lehet lelépünk.

Babóca jól van, közben nekem is elszólták magukat fiú lesz, nagyon megviselt.... De ez van, nem hagyom az inkubátorban. Sokszor sajnálom szegény kis magzatot, hisz nem tehet róla, de nagy hendikeppel indult neki az útjának.... De biztos ő is egy nagyon szerethető baba lesz, ahogy végül Leviben sem csalódtam, továbbra is szerelmes vagyok belé. Végtelenül, türelmes, kedves, segítőkész, és vicces gyermek.
Egyelőre úgy tűnik Benedek lesz a gyermek neve és remélem hogy a jóistennek vagy akárkinek volt célja azzal, hoyg három fiam legyen....

Puszi mindenkinek!

Bogi

KépKépKép
bogyra
 
 


Sziasztok Csajok!

Pici jelentkezett wiwen, hogy itt micsoda élet zajlik:)
Hát nem semmi. Gratulálok mindenkinek a pocakos léthez és Legi neked külön a kicsi fiadhoz!
Milyen nagyok lettek már a csajok, Zsófi is, Hédi is, Stella is.

Én kakukktojás vagyok, nálunk nem jön a második. Valahogy még nem is vagyok ráhangolódva. Jó így olvasni titeket,
de mi annyira jól megvagyunk 3-asban, hogy még az is játszik, hogy nem lesz tesó.
Több dolog miatt is így érzek, de erről majd később.

Örülök, hogy újra van élet.
Én annó ebbe a topicba és a János Kórházas-ba írtam, ott nagyon megmaradt az összeszokott brigád, csak átköltöztünk egy zárt fórumra.

Velünk:
Emma nagylány, de tényleg. Már egy éve bölcsis. Tavaly szeptemberben kezdtük, akkor még olyan pindurka volt, most meg....
Sokat fejlődött és tanult ott, egy cseppet sem bánom, hogy beadtam, így kerek minden. Én 4 órában dolgozom, tehát délelőtt szellemileg fáradok le, délután meg a kisasszonytól:)
De jó így, mert az egész délutánt vele töltöm.
Sok szabadidőm nincs, mert nekünk nincs a közelben nagyszülő, úgyhogy nagyon leadogatni nem tudom. Pedig néha jólesne (és én még terhes sem vagyok).
Május 23.án Emma 2. születésnapján összeházasodtunk apával. A barátok segítségével egy kis kerty grillpartyt hoztunk össze. Nagyon szép volt. Kint volt a szertartás és a vacsi is, jó időnk volt.
Teszek majd fel képet is.
Emma egyébként most nagyon hisztis, nehéz vele, de gondolom ez még jó ideig így lesz.
Pelus csak alvásnál van, bölcsiben még ott sem. Nyáron lett szobatiszta, de balesetek azért előfordulnak:) Sebaj.

Gyps, nem semmi, hogy kimentetek szerencsétpróbálni. Bevállalósak vagytok, nah:)
Ne aggódj, hogy a fiad nem szobatiszta még. Ne erőltesd és ne légy elkeseredve emiatt. Szerintem jövő nyárra legkésőbb működni fog a dolog. Oviig mindenképp.

Bringa, Nektek is sok puszi. Lilit tök fel lehet ismerni, nagyon édes!
Mi is sok betegségen estünk át, kórházban is voltunk, főleg középfülgyulladással, aztán tavasszal jött az örökös kötőhártya. Hát ez ilyen.
Az orrszívót és porszívót már el sem teszem, örökké használjuk. Reméljük oviban már jobb lesz.
Olvasom, hogy 3 hónapot nem járt bölcsibe, majd vissza. Hát jah, ez eléggé megviselheti. Szerintem sem a legjobb döntés, kivenni őt ilyen hosszú időre, mert szegényke megszokta, majd szinte újra be kellett szoknia. Nehéz ez nekik.
Pici, írod, hogy inkább bébiszitterre költöd a pénzt, mint gyógyszerre, hát jah. Egyrészt igaz, másrészt azért a bölcsi nem csak arról szól, hogy betegségeket kapnak el egymástól, közösségben van, ez nagyon jó. A betegségektől pedig erősödik az immunrendszer.
Nyugi, én is sokszor kiakadok, hogy már megint kezdhetjük a kezelést, de ez sajnos ilyen, viszont az oviban már ismert bacikkal fog találkozni és talán könnyebben legyűri. Szal, megvan az előnye is:) Meg persze jó kis kialakult rendszerhez szokik.


Stella, nem is értem, hogy ilyet megtehet a bölcsi, hogy egy éve már odajáró gyereket csak úgy kitesz? Ennek nézzetek utána. Ez milyen szemét dolog.


Szegény Zsófi. Örülök, hogy már jól van. Durva lehetett ez a kórházas infúziós dolog. Átérzem.

elküldöm...

Kép
niki30
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: