Új privát üzeneted érkezett!

Jújj, most olvasom Bringa, hogy mi történt Lilivel, jézusom. Hogy lehet, hogy most vették észre? Egyem meg, remélem nem hagy benne mély nyomot.
Te is nehezen viselted gondolom.

Bogy, kiköltöztök? Ne hülyülj! Mit fogtok kint csinálni? Ruhabiznisz még megy ahogy látom. Írtam is neked e-mailt, de nem válaszoltál:(

3. is fiú? Yes, jól van.


Gyps, nekem is az jutott eszembe, hogy biztos jóllakik a tejjel és már nincs ingerenciája a kanalas cuccra. Emma is emlékszem, azt hittem, hogy rossz evő, alig evett kanalas ételt, aztán rájöttem, hogy tejcivel már jóllakott, neki elég volt az.
Ha Zsigmond ilyen jó húsban van, nem hiszem, hogy aggódnod kellene.
Ő még nagy cicizős, ez kell neki. Az meg, hogy mikor választod le, a ti döntésetek, nem a védőnőé, bakker. Hajrá!

Kép
niki30
 
 


Éjszakák:
Hát nálunk két éves koráig elég szar volt, mert 3x biztos felébredt.
Cicizésről bölcsikezdésre sikerült leszoktatnom, szép fokozatosan (15hós), rászokott a csőrösre, vízre, rengeteg mennyiségű vizet megivott egy időben...
2 éves kora óta viszont végigalussza az éjszakákat. Tök jó.

Kép
niki30
 
 


Kép

Kép
niki30
 
 

 
 

Kép Kép

Kép
niki30
 
 


Kép Kép

Kép
niki30
 
 


Sziasztok!

Lehet, hogy már nem is emlékeztek rám, nem a kezdetektől írtam ide, csak később kapcsolódtam be közétek...

Nemrég összetalálkoztam Picivel a Vaterán, ő szólt, hogy megint van itt élet. HURRÁ! :lol: :lol: :lol: :lol:
Még nem olvastam vissza, mindjárt nekiállok de épp van szabad félórám. Hja, a kétgyerekesség kevés szabadidőt időt hagy :D
Merthogy Milán Márk mellé időközben megérkezett Balázs Mór is, aki most két és fél hónapos.

A terhesség mindkettőnél ugyanolyan problémamentes volt, semmi hányinger, émelygés, fáradtság... a szülés viszont ég és föld volt. Milánnál túlélni akartam, Balit sikerült átélni. Nagyon gyorsan jött (kórházba érkezés után 2,5 óra) eda-val és gátvédelemmel.
Milu az első perctől fogva imádja, semmi féltékenység nincs! Ez nem kicsit könnyíti meg a dolgom velük :) Az első hetek persze kemények voltak, de hamar összeálltunk. Milut muszáj naponta kétszer kivinni -nem egy szobagyerek :? - ezért Bali már kéthetesen bemutatkozott a játszótéren.

Pici jelezte, hogy többen is várjátok a második babát, illetve vannak akik már meg is szültek: sok szeretettel gratulálok mindenkinek!!!

Na, most elkezdek visszaolvasni fürdetésig, a többit majd holnap.

Niki, Emma képei fogadtak az oldal tetején, tündéri kiscsaj lett belőle! Honnan örökölte ezt a tejfölszőke hajat???? Gyönyörű szép :wink:

Bogyra, három fiú :lol: :shock: aztaaaa! Úgy látszik ti ezt tudjátok csinálni... de mi is kukacban utazunk. :roll:
Sőt, ahogy végigfutottam már pár bejegyzést, eddig mindenkinek ugyanolyan nemű ketteskéje! Ah, Picinek nem.

Bringa! Szia!!! Most értem a te bejelentkezésedhez :) Lili is milyen szép nagylány lett. De a szája a régi, főleg az a csibész mosoly ami a szegletében van.

Többeknél téma a böli: én is beirattam Milánt egy magánba, heti két délelőtt. Úgy egy hónapja járt, és úgy tűnt tetszik is neki, de legutóbb egész délelőtt sírt, be is lázasodott tőle. Estére lement neki, lett helyette rémálma.
A szívem szakadt meg, feküdt mellettem (átvittem magunkhoz), dobálta magát, ötpercenként felsírt, hogy mama-mama, nyújtogatta a kis kezeit a sötétbe, de közben aludt!
Nem is értem mi válthatta ki nála, azóta el nem mozdul mellőlem, és kis bújós lett. Nagy a dilemma mi legyen jövő héten, vigyem vagy ne vigyem???????
Kérdeztem a védőnőt hallott -e már ilyet, mit javasol. "Csilla, maga remek anya! Hallgasson a szívére." Kösz.

Pici, de drága vagy, hogy megírtad Balázst!
No, hát akkor itten volnék, és csak azt tudom mondani: két gyerekkel nagyon jó az élet!
Én tartottam tőle milyen lesz, de nem kétszer annyi feladat, csak másfélszer annyi. Szóval ha összeszoktok, akkor már könnyű.
Szerintem nem szabad semmit túlparázni. A legtermészetesebb dolog, hogy kistestvér születik, nem kell a nagyot félteni, kompenzálni felé, túlmagyarázni a "lesz egy testvéred" témát.
Én nem nagyon készítettem fel Milut, nem is lehet egy másfél évesnek elmagyarázni mi is az a testvér (jó, azt azért tudta, hogy mama pocakjában van Balu, és én is kaptam rá puszikat).
Nálunk bejött ez a taktika, de nem tudom mi az általános.

Na, de mindjárt leesem a székről, megyek aludni.
Igyekszem rendszeresen jönni, örülök, hogy újra van itt élet :)
Vendég
 


sziasztok

csak egy röpke bejelentkezés. Sziasztok régi újak!!! Talán felpörög ismét ez a topik:-)) Emma nagyon szép szőke kislány lett! Stella is folyamatosan szőkül és nem tudjuk miért, mikor mindketten sötétbarnák vagyunk az apjával.

Elvileg és gyakorlatilag is én kezdem a sort a szüléssel, elvileg december 10-én. Jövő héten kezdem a ctg-re járkálást. Szóval eltelt az idő. A lakást már nagyjából kipucoltam, az utsó napokban meg úgyis - ismervén az első terhességet - minden nap fogok takarítani:-)) Már második éjszaka görcsöl be a vádlim, nagyon gáz, felordítok, apa meg ugrik masszírozni, Stella meg röhög. Pedig szedem a magnéziumot, mostmár kálciumot is, mit tehetnék még??? Már kezdek félni az éjszakáktól....

No lépek mert vár a vasalás...

Márti
stella2007
 
 


Niki, Emma nagyon szép, igazi cicalány (csak emlékszem, hogy az elején macskáztad... :D :D). Ja és tisztaanyja. (bocs a férjedtől, de evvan :D :D :D)

Hej, Márti, mindjárt célegyenesbe fordulsz és kezdhetünk izgulni érted! Dejó :D

Bogy, várom a kifejtőst, de komolyan. Most épp beteg mind2, mit ne mondjak, istenkirály, amikor 2 pici egyszerre taknyol, meg lázas, meg anyás, de ez csak mellékszál, mert Zsizsi - remélem csak átmenetileg - de semmilyen pempőt, pürét, levet vagy bármi babás nemanyatej kaját nem hajlandó elfogadni. Persze, persze komfortszopi, meg testközelség, meg minden, de mára azért már nincsen annyira rosszul, hogy 1-2 kiskanállal ne csússzon le. És nem csúszik le :roll:

Örülök, h másoknál (cscsi) rögtön szépen elrendeződött a 2gyerekes élet, de azért be kell valljam, hogy mi kb. 3 hónap elteltével eszméltünk fel, addig teljesen el voltunk veszve. És most sem kispiskóta, mondjuk nálunk kb. kétésfélszeres meló a 2 gyerek (úgyhogy egyre messzebb kerülök gondolatban a harmadik (negyedik?) gyerektől). csak azért írom, hogy ha vkinél hasonló macerás lenne/lesz a felállás, ne ijedjen meg...

Kép

Kép
idoru
 
 


Legi, nekem ugyan nincs tapasztalatom, de le a kalappal azok előtt, akik kis korkülönbséggel bevállalnak még egyet.
Biztos nehéz lehet összehangolni a dolgokat, úgy hogy mindenkinek jó legyen és ehhez idő kell.
Van akinek ez könnyebben, van akinek nehezbben megy. És van akinek ez egyáltalán nem megy, höhh, nekem.


Nem akarok ünneprontó sem lenni, de testvérféltékenység van, kinél előbb, kinél később. Ezek olyan tényezők, amiket nem lehet megúszni, nah.

Kép
niki30
 
 


Csilla! Neked is gratulálok a kisfiadhoz!
Csupa kukis. De gondolom nagyon klassz két fiúval:)

Kép
niki30
 
 


Legi, nálatok nagyon kicsi a korkülönbség, nem csodálom, hogy nehezebb velük! Egyik kicsi, a másik pici. Na, ezt azért nem vállaltam volna...

Niki, persze, igazad van. Sőt, kell is, hogy legyen! Úgy kellett volna írnom, hogy még nincs igazán kezelhetetlen féltékenység. A legkomolyabb probléma, hogy mindig szopi közben kell pisilni, kakilni, enni, inni, játszani... Ilyenkor jó édesanyához méltón beteszem a Kis piros Traktoros mesét :oops: , amit tátott szájjal néz és nyugodtan tudok szoptatni :lol:
Vendég
 


Jajajaja, kis korkülönbség az van :D meg egy meglehetősen tépőzáras második gyerek (mármint rám tépőzárazódott). Éééés bizony nálunk is befigyelt a berakom-a-Kisvakondot-amíg-megetetem/elaltatom-a-Zsizsit, erre pl tökéletes a villanypásztor. Testvérféltékenység még egyelőre nincs, Hédi most éppen a roppant irigy korszakát éli, úgyhogy nemcsak az öccsével kakaskodik - mindig ugyanaz a játék kell, ugye. Majd később biztos jönnek, a nekem miért nem lehet, amit a másiknak szabad című melodráma, az öklömnyi könnycseppekkel, erre persze még nem vagyok felkészülve, de majd azt is túléljük. Egyelőre szeretik egymást, és az vmi elképesztően euforikus érzés tud lenni, amikor látom, hogy együtt játszanak és teli szájjal hangosan kacarásznak egymásnak. (Na erről kizárólag csak csöpögősen-sziruposan tudok nyilatkozni, úgyhogy nem teszem, de naggggyon jó :D :D :D

Niki, soha nem mondd, hogy soha :D Nem akarlak ezzel cinkelni, komolyan érdekelne, hogy miért döntöttél így.

Kép

Kép
idoru
 
 


Sziasztok,

de jó de jó! Nagyon örülök hogy Csilla és NIki is felbukkantak, és máris pörög a topik:-) Ennél gyorsabban nem is kell :wink: de jó hallani rólatok.
Villanypásztor szoptatás közben.. már fel is jegyeztem :lol: Zsófi már most is annyira iszonyatosan jól tud időzíteni.. de a Noddy szinte mindig leköti :wink:
Csilla, Legi, várom a további jó ötleteket! Na meg persze december után Mártitól is :)
Igazából én abban reménykedem hogy ZSófival már mindent meg lehet ésszerűen beszélni (ha épp olyan kedve van) de általában észérvekre hallgat. Ezt nagyon szeretem benne, mert az értelmetlen nyávergást genetikaliag nehezen bírom :wink: Remélem hamar beáll nálunk is a rend mint Csilláéknál.. :roll:

Legi, írj a csöpögős részekről is lécci, úgy teljes a kép :) és hátha meghozod vlee NIki kedvét is :wink:

Niki, Emma annyira felismerhető, tök úgy néz ki mint kisbaba korában, persze nagyobb kiadásban, és tényleg tiszta te vagy. Én mindig ámulok amikor ilyen tejfölszőke hajat látok :shock:
Tényleg engem is érdekelne miért gondolkodsz esetleg egy gyerekben , ksitesó nélkül.
Nagyon szuperek az esküvői képek, nagyon romantikus lehetett ilyen szűk körben a kertben ünnepelni :)

Igazából böli ügyben egyet értek veled.. én is nagyon böli párti voltam, a társaság miatt... de nagyon megviselt az a félév mindannyiunkat amíg járt. Ő is 15 hónaposan kezdte szeptemberben, és márciusban kivettem, mert egyrészt semmit nem gyarapodott, mivel minden második héten otthon volt, és amikor beteg volt alig evett. plusz én is mindent elkaptam tőle, ő is szedett 2 szer antibiotikumot, de én fél év alatt 6 antibiotikum kúrán voltam túl..(pedig nagyon ellene vagyok minden gyógyszernek ha nem muszáj) és így nem mertem belevágni ketteske előkészületeibe.. Márciusba kivettem, májusban beköszöntött a gólya :lol: azóta a szlamanellán kívül egyszer volt náthás Zsófi..
Tavasszal tervezem 2-3 délelőttre bevinni családi napközibe, majd kisöcsi 3 hónapos kora után, de addig nem kockáztatom meg újra.. olyan jó így, tudunk családi progikat tervezni, barátokkal összejárni, mindenhol kisgyerek van, amíg bölibe járt sehova nem tudtunk menni, mert vagy még fertőzött vagy már épp beteg volt..

Csilla szerintem nagyon bölcs a védőnénid :) bocs de hát ki tudna ilyenben jó tanácsot adni.. szerintem minden gyereket megvisel amikor el kell szakadnia anya mellől.. persze minden életkorban másképp működhet, de minden gyereknél is másképp működik.. te ismered a legjobban Milut hogy hamar túlteszi vajon magát rajta, vagy talán nem ez a legmegfelelőbb alkalom.. de én olyat még nem hallottam hogy a gyerek kikerült anya védő szoknyája mellől és minden trauma nélkül zajlott az átállás.. ha 1-2 hét alatt lecseng akkor szerencsés vagy.. van aki még az óvodát is végigszipogja reggelente..
MAjd írd meg hogy döntöttél!
Rémálom nagyon borzalmas tud lenni náluk, talán olvastad Zsófi is gyakran álmodik rosszat. Monjduk lekopogom, valszínűleg nálunk most bejön a sólámpa égve hagyása éjszakára.. azóta nincs félálomban csukott szemmel bőgés éjszaka.. állítólag teljesen normális, ilyenkor dolgozzák fel a kis félelmeiket.. remélem Milán hamar túlteszi magát rajta..

Na jó sok lettem, megyek dolgozom egy picit.. még 4 ehtem van vissza..

Bogyra akrtam még kérdezni, miért pont Svédország?? Mi is gonodlkodtunk hogy megyünk.. de a család nagy visszatartó erő.. meg leginkább az hogy Svédországban rohadt hideg van :roll: mi még Dániával kacérkodtunk.. bár az sem sokkal jobb.. de ott éltem kint fél évet, legalább sejtem milyen lenne..
pici76
 
 


na ezt még le kell írnom.. csütörtökön elmentem após rendelőjébe UH-ra, anyu is eljött, meg ZSófi ,anyu még soha nem láttot UH-t.. nagy élmény volt neki, ZSófinak is, ő kente rám a gezemicét :wink: de nem is ez a lényeg, hanem anyu nézi a monitort azt mondja jééé mekkora feje van.. erre én .. nyugi ki van nagyítva :)
A sokk ezután jött amikor após közölte hogy ez bizony 1:1 méretearány, nincs kinagyítva.. bakker a Zsófit mindig 2 héttel kisebbnek mondták a fej mérete alapján, ennek meg akkora kobakja van hogy a méretei alapján két héttel idősebb... asszem mostmár egyáltalán nem vonz a természetes szülés :oops:
pici76
 
 


Pici, ami nálunk bevált:
Még korai terhes voltam, amikor Milánnal kialakítottuk egy esti rituálét. Fürdés, pizsi, ágy. Amikor már ágyban volt, minden este odafeküdtem mellé és úgy itta meg a tejet, hogy közben beszélgettünk. Elmeséltük mi történt aznap, aztán amikor már igényelte, áttértünk a meseolvasásra (Boribon a favorit :)). Kb. 30-40 perc, amit teljes összebújásban kettesben töltöttünk. Ezeket az estéket Bali születése után is kapja, ettől talán kevésbé érzi magát háttérbe szorulva. És bizony ha a kicsi sír és apa sem bír vele, akkor sem megyek ki hozzájuk :( Szerencsére ez csak egy-két alkalommal fordult elő.
Meg figyelek, hogy legyenek programjaink kettesben. Miluval megyek postára, apa itthon marad Balázzsal.
És nagyon jól gondolod, hogy megbeszélsz Zsófival mindent, szerintem is tökre megértik!

És mégegy: A legnehezebb volt, de mindig odaengedtem a kicsihez. Még akkor is, amikor az elején párszor odacsapott, vagy megtépte a haját. Ilyenkor ott álltam lesben, hogy az első gyanús mozdulatnál közbe tudjak lépni, és közben azzal vígasztaltam magam, hogy sajnos ez a második gyerek sorsa :)
Meggyőződésem, hogy ha tiltom, nem engedem a közelébe, akkor sokkal nehezebben dolgozza fel a kistestvér érkezését. Most már nagyon szeretik egymást, ahogy Legi is írja, én is sírni tudnék a meghatottságtól, ha látom ahogy megöleli, vígasztalja, és cumit ad a szájába.

Én nagyon féltem attól, hogy a második gyereket is tudom -e annyira szeretni, mint az elsőt. Hiszen az első az, akiről két éve minden percünk szól. Megfogadtam, hogy tudatosan nem fogom Milánt elhanyagolni, de szerencsére Bali nagyon nyugodt baba.

Végül: Mostanáig Balázs ágya a mi szobánkban volt, de mostanra beállt az éjszakai menet, így átvittük a gyerekszobába. Milán az elmúlt hetekben beszokott a mi ágyunkba, este ott szoptattam, ő meg feküdt mellettem, aztán ott aludt el. Tegnap szopi után letettem Balit az új helyére, erre Milu is be akart menni a szobájukba aludni :) Mert ő a nagyfiú, és vigyázni akar a testvérére éjszaka. Ha netán Bali felébredne, majd ő kiabál nekem :lol: :lol: :lol: Imádom őket!
Jah, Balázs fél 6-ig aludt! (2 és 4 között ébredt eddig...)
Vendég
 


CSilla, olyan jó (és megnyugtató) volt olvasni amit írtál :)
Esti rituálé nálunk is megvan , de nálunk Boribon mellett Anna, Peti és Gergő inkább a nagy favorit.
Talán ha otthon leszek valóban több időm lesz közös progikra Zsófival, olyna rossz hogy mióta dolgozom jóformán csak a hétvégék vannak...
valszínűleg ezért is van nálunk este 10kor fektetés.. mert így legalább esténként van 3-4 óránk együtt..

Köszi a jótanácsokat, felírom őket :)

Örülök hogy nemcsak nekem vannak iylen félelmeim.. hogy hogyan fogom ketteskét szeretni.. pláne hogy amúgy is inkább lánypárti voltam mindig.. de bízom benne, hogy a hormonok meg az anyai szív megteszik majd amit tenniük kell :oops:

Naaagy gratula az öszeszoktatáshoz! Nálunk is ez a terv.. aztán majd meglátjuk...

Mi lett végül Miluval? Maradt otthon?
pici76
 
 


Sziasztok!!!

Jaj de jo ujra itt!!!! Gratulalok a masodik babat varoknak!!! :)
Hat eloszor, amikor Pici irt nekem az iwiwen meg csak azt akartam irni, hogy nagyon irigyelem a masodik babavarosokat, DE akkor legyetek ti az elsok, aki megtudjatok (apa meg nem ert haza), hogy ugy tunik nekunk is jon a masodik lurko!!!!!!!! :) Ma csinaltam tesztet!!!!!
Meg korai orulni...mert mittudomen, annyi minden lehet, szeretem nyugtaval dicserni a napot......az elso 12 hetet....de leginkabb a 9 honapot! De azert orulok!!!! :)
Ricsikem egy perpetum mobile es neha a hajamat tepem, igy nehezen vettem ra magam, hogy probalkozzunk kistesoval...de most nagyon orulok!!!! Drukkoljatok, hogy minden oke legyen!!! En is szoritok mindenkinek!!!
De jo ujra itt, visszater lassan mindenki! :)

Puszi nektek,
Lorci

Kép

Kép
lorcika
 
 


LORCI!! GRATULA!!! tudom, tudom, nyugtával... :D remélem midnen rendben lesz, és örülök, hogy te is jöttél! Ja, és hozz már 1-2 képet Ricsiről!

Kép

Kép
idoru
 
 


Csilla, nagyon jólesett olvasni a soraidat és ezek alapján azt kell, hogy mondjam, igen jól csinálod. Én is hasonlóan tenném.
A közös programok a nagyobb gyerekkel szerintem is igen fontosak, egy percig se érezze, hogy ő háttérbe szorul. Így is elég nehéz, hát még ha letojják a fejét.

Lorci drága, szívből gratulálok, még ha nagyon az elején is vagy! Apa még akkor nem tudja? Ricsiről kép?

Legi, Pici, köszi az Emmadícséretet. Jah, még mindig szöszi.
Igen, a mai napig macska, de van mellette sok egyéb beceneve is:)

Hogy miért nem vállalunk még másodikat:
Hát egyelőre a lakás adottságai nem engedik. Másodsorban visszamentem dolgozni és megmondom őszintén, nagyon bejött a 4 órában dolgozom, a délutánt meg a lányommal tölthetem helyzet. Szóval minden igény kielégítődik:)
Aztán meg el sem tudom képzelni, hogy hogy tudnám megosztani a szeretetemet. Mert hát - mint Csilla is írja - 2 és fél éve körülötte forog a világ.
Nem tudom hányadik érvként, nagyon jól megvagyunk így 3-asban és nem hiányzik még egy negyedik. Ez így most csúnyán hangzik, de nekünk annyira csak ő van....
Végül pedig, ami talán a legfontosabb, hogy nem jön az érzés, hogy babát akarok. Nem jön. És én olyan erős érzésre várok, mint Emmánál és félek, hogy olyan már nem lesz.
Tudjátok sokaknál azt látom, jön a második, mert ez az élet rendje, jön a második, mert most éri meg, most jár a legjobban anyagilag, jön a második, mert kis korkülönbséget akarnak...
Szal nem tudom, nálam mindez abszolute másodlagos. Én azt várom, hogy jöjjön az érzés, hogy újra szeretnék szülni és ne csak azért, mert....Értitek? És ha nem jön az érzés, akkor nem fogok csak azért szülni, hogy legyen tesója. Pedig tudom, hogy jó dolog a tesó, legjobb.
Ezt senki ne vegye magára, akinek nem inge!!! Ok?

Kép
niki30
 
 


Lorci, Lorci, de örülök neked (is) szuper!!! Szívből kívánom hogy minden rendben legyen!! GYere rendszeresen, hadd drukkoljuk végig veled az első 12 hetet:-) Meg aztán majd a többit is :)
Nálatok mizu? Dolgozol, vagy Ricsizel?

Niki, én tök megértem amit írsz.. igazából nálunk úgy van ahogy írtad, nem éreztem azt a mindent elsöprő gyereket akarok érzést amit az első előtt.
Valóban inkább az volt a döntő, hogy mi mindenképp akartunk tesót Zsófinak, és lévén már 33 éves.. mire vártam volna.. Viszont ahogy Lorci is írta, amint pozitív lett a teszt, az eufória újra elöntött :) azért a hormonok dolgoznak :wink: :lol: az első előtt azon agyaltam vajon jó anya leszek -e egyáltalán, most meg azon agyalok, hogy fogok- e tudni kettőt ugyanúgy szeretni.. gondolom a harmadiknál is találnék ki vmit min is agyalhatnék :wink: de szerintem ez így normális.
Nem vagyuk egyformák, és ez így jó :) de érdekes meghallgatni a másikat, mert elgndolkodtató amit írtál.

Szerintetek lehet még hogy jön a foga Zsófinak? Soha nem számolgattam mennyi van neki :oops: és mintha még hiányoznának a hátsó őrlők.. ma éjszaka vakarta a fogínyét elől és félóránként felsírt este 10 és hajnal 4 között.. olyan vagyok mint a mosott xar.. anyós 11 utűn megnézi.. remélem csaka foga.. mert kicsit folyik az orra is
Épp tegnap mondtam hogy amióta nem jár bölibe nem is volt daknyos...
pici76
 
 


Sziasztok!

Hat en is azt mondom, amit Pici, hogy mivel en is mar 35!!!!!!!!!! vagyok es kistestver szerettunk volna, ezert csak bele kellett huzni egy kicsit!! De a 2 csikkal megjott a boldogsag!!!!! :) :)
Ha nyaron lett volna ez, akkor lehet, hogy kicsit megingok...mert nalunk akkor indult a dac-hiszti korszak es hat mit ne mondjak!!!! Amig ra nem jottunk hogy kezeljuk.....hozza nem szoktunk, meg nem tanultuk mit hogyan csinaljunk, hat nagyon kemeny idoszakot eltunk at! Most mar tobbe-kevesbe mennek a dolgok.
Nalatok lanyok hogy megy ez a hisztimiszti? Mi mar Bringaval az iwiwen kicsit csacsogtunk, es hat Ricsi is ez a pusztito, tombolo gyermek. Ha duhos, puff mar sopri is le az asztalt!! Vagy ram ut egyet!! Na ilyenkor jon a sulyos szigor, hogy bemegy a szobaba es addig ki nem jon, amig le nem nyugodott. Korabban bement es folytatta a tombolast, meg sirt...total kesz volt, most mar be sem megy, hanem rogton eszhez ter es szedi fol a ledobott jatekokat! :) :) Nem egyszeru az elet!!!

Probalok meg visszaolvasgatni, amig a delutani szunya van!

Puszi nektek.

Jaaa kepeket is rakok fel...csak ki kell ujra tanulmanyoznom itt a rendszert! :)

Kép

Kép
lorcika
 
 


Kép Nyár

Kép Ricardo

Kép No comment..... :)

Kép

Kép
lorcika
 
 


Nem jelenik meg a vonalzo!!!!!!!!!!!! Miiiiiiiiiiiit keeeeeeeeeeel csinaaaaalllniiiiiiiiiiiiiii?????????? :(

Kép

Kép
lorcika
 
 


naggyon jók a képek ,látom néha ti is összeöltöztök :wink:
nálunk ilyen tombolós hiszti nincs :shock: de akkor kistesó szerencsére kivárta amíg anya megtanulja kezelni egyeskét :wink: már most nagyon okos :lol:

a segédleteknél a profilt választva az URL kódot kell bekopizni, nem a www linket asszem ez a gebasz
pici76
 
 


az utsó kép halálos :lol: Ricsi is nagyon hasonlít babakori önmagára, szerintem őt is felismertem volna a képek alapján így uszkve egy év távlatából
pici76
 
 


Helló Lorci! Ricsi tényleg semmit nem változott :lol: :lol: Gatulálok a két csíkhoz, majd írd meg mit szólt hozzá apa!

Picihez és Lorcihoz hasonlóan nálunk is a kor és a testvérakarás volt a fő szempont. Mi is tök jól elvoltunk hármasban, és én is azt éreztem, hogy senki más nem fér bele a szívembe. Aztán jött a két csík, és az öröm. ...DE! Bevallom őszintén, hogy a második terhességem tök más volt, mint az első. Milánnal az első perctől beszélgettem, simogattam, zenét hallgattunk, stb., Bali szegény semmit nem kapott :oops: esténként holtfáradtan zuhantam az ágyba, épp csak bekentem a pocakom a csíkok ellen. Nálam akkor jött a szerelem, amikor megláttam őt :) És onnantól kezdve egyenlő részű és teljes jogú lakója a szívemnek.

Pici, azóta csak ma vittem Milut bölcsibe. Már este megsúgtuk-búgtuk egymás között, hogy odamegyünk, kicsit otthagyom Ági nénivel, de nagyon sietek vissza és ebédre megyek. Amikor otthagytam, kicsit sírt de utána játszott a többiekkel, szóval nem volt vészes! Most kicsit bizakodó vagyok megint.
Vendég
 


Na helló

Niki, (előre mondom, hogy nem szeretném, ha megsértődnél, csak nem megy a cizellált megfogalmazás, izé... :oops: ). Szerintem és szigorúan az én véleményem, hogy az utolsó érv, az egyetlen érv, mert a többi csak kifogás. Többeknek elmondtam már ezt, akiktől pontosan ugyanezeket a kifogásokat hallgattam, hogy miért nem lesz második gyerek. Az a megdönthetetlen, ha az ember saját maga egyszerűen nem vágyik rá, és kész. És teljes mértékben riszpekt, hogy ki merted mondani, mert sokan nem merik, és hazudnak maguknak is inkább (anyagilag most nem engedhetjük meg magunknak, kicsi a lakás, az első gyerek lelke túlságosan sérül majd, blablabla) 8) Tőlem meg már többen kérdezték, hogy na és mikor jön a harmadik... Na mit mondjak, per pill én se nagyon vágyom a következő gyerekre, úgyhogy azzal szerelek, hogy majd ha a Zsizsi is be tudja kötni a cipőjét, addig biztosan nem. :D

Naszóval, ez a tudom-e-majd-annyira-szeretni-a-másodikat dologhoz, (annak idején én is gondolkodtam rajta legalább félórát :D aztán találtam egy tök jó megfogalmazást vhol, de fogalmam sincs, hogy ki mondta, szóval nem saját kútfőből vagyok okos: nem kell attól félni, hogy a szeretet egy torta, amit majd a második gyerek születésével ketté kell osztanod, mert a következő gyerekkel együtt kapsz egy másik tortát is. :D

Amivel én viszonylag nagyot szívtam (pontosabban Hédi), hogy én is túlkompenzáltam már előre, és kínosan ügyeltem arra, hogy minél több csak mi ketten típusú dolgunk legyen addig is, amíg "csak" terhes voltam. Aztán a végefelé kezdtem észbe kapni, hogy ez biza így nagyon nem lesz jó, mert akárhogy is nézem, minimum 3-4 nap kórházi elfoglaltságot fog jelenteni a kistesó születése, és akkor állati nagy háború lesz, ha nem vagyok egy kicsit sem helyettesíthető (úgyismint esti altatás, meg reggeli összebújós cumisüvegből iszogatós szeánsz). Hadrendbe állítottam apát, hogy ő legyen a helyettes, aannyira, hogy szinte tökmindegy legyen a gyereknek, hogy adott rutint kivel csinálja. Persze 1:0 lett az állás, mert az esti lefekvés az ment mint a karikacsapás, de a reggeli ébredésből nem engedett. Ahhoz anya kellett és kész. Amikor elvonultam a kórházba, az alatt a 3 nap alatt egyszerűen sztrájkba kezdett és nem kellett neki a cumisüveges tej (táp egyébként), és kb. 1 hónapba (!) tellett utána, mire visszaédesgettem. (mert szerintem egy 20 hónaposnak még kell reggelire a tej is). És utána is kínkeservesen mentek a csak-mi-ketten programok. Egyszerűen Zsizsi annyira rámtapadós, hogy nem lehet(ett) tőle mozdulni sem. Komolyan mondom, ha nem velem történik, nem hiszem el. Testközelség- és cicifüggő gyerek, a tetejére még rosszalvó is. Mindez egy teljesen egyszerűen működő, tankönyvi Hédi után, aki 4hetes kora óta átalussza az éjszakát... :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: Na szóval ebből csak annyi a tanulság, hogy sok minden függ a kisebbik gyerek igényeitől, vérmérsékletétől. :) :)

uff énszóltam (eldugulok és sürgősségi alvásba fogok)

Kép

Kép
idoru
 
 


Ricsi édes és irtó huncut :D

Kép

Kép
idoru
 
 


Khm.. Csilla tudom miről beszélsz.. nálunk is a kis Bogár örülhet hogy pocaklakást biztosítok neki.. egyelőre többre nem igen futja :oops: én is annak idején beszéltem ZSófihoz, meg zenét hallgattunk.. szegény Bogárnak nem nagyon jut semmi extra :(
DE - én is második gyerek vagyok, és én is túléltem lelki trauma nélkül :wink: remélem ő is megbírkózi ka helyzettel.

Egyébként szerintem amúgy is veszélyes amikor a szülők próbálnak mindenből mindig ugyanazt adni a két gyereknek, nálunk mindig az kapott akinek épp szüksége volt vmire.. de látok példát a közvetlen környezetemben , ahol ha az egyik kap vmit, kompenzálnak rögötn a másiknak.. szerintem ez nem jó.. amúgy is minden gyerkenek a saját igényeit a saját szintjén kell kielégíteni, meg persze a lehetőségeket is figyelembe véve. Na nem tudom érthető voltam-e. De szerintem hülyeség ksi ajándékot venni a másik gyereknek is ha az egyiknek szülinapja van pl..

Túlkompenzálást jegyeztem :wink: mondjuk sok esélyem munka mellett nem nagyon van rá.. ma reggel is aludt még ZSófi mikor eljöttem.. ma anyuval van.. de pl altatás nálunk is nagyon nyögvenyelős ha nem vagyok otthon.. azért működik..
Sokat beszélgetünk a kórházas sztoriról, hogy majd anya lelép pár napra.. a munkám révén utaztam néha 2-3 napra az elmúlt évben, rmélem nem lesz gond most sem majd... ilyenkor anuy is itt van a férjemnek segíteni, úgy vettem észre ez beválik nálunk

A tortás hasonlat nagyon tetszik, már programozom az agyamba :)

Legi, nekem is ez a rémálmom, hogy ZSófi után nem lehet akkora szerencsém hogy megint egy ilyen angyal babát kapok..eszik -alszik , max napi fél óra nyügi 9 hónapos koráig...
Bogár már most annyira más pocaklakóként..

Vicces hogy már én is Bogárként beszélek róla, otthon nem lehet kimondani a BArnabást, mert ZSófi rögtön lehurrog és kijavít :lol:
pici76
 
 


Pici, ezek a gyerekek sokkal többet megértenek, mint gondolnánk! Amíg én kórházban voltam, Milu simán lefeküdt apával is, pedig se előtte, se utána... A férjem elmagyarázta neki, hogy a mama kórházban van pár napra, és siet haza, és ezt megértette, elfogadta.

A nagy dilemma inkább az volt nálunk, hogy jöjjön -e látogatni vagy ne. Ha jön, milyen érzés lehet neki az, hogy el kell búcsúznia tőlem. Ha nem jön, kibírja -e? Jött, és sokat beszéltünk telefonon.

Viszont, amikor hazamentem... :cry: :cry: :cry: akkor két kemény hét köszöntött ránk! Akkor jött ki igazán, hogy mennyire megviselte az, hogy egyik este lefekszünk aludni és reggelre sehol sincs a mama, és nem is jön haza. Lehetetlenül viselkedett, sikoltozott, csapkodott, rosszalkodott, de ugyanakkor el nem mozdult mellőlem. Esténként nem volt hajlandó lefeküdni, félt, hogy megint elmegyek. Megbeszéltük, hogy nyitva hagyom a gyerekszoba ajtaját, hogy hallja hogy beszélgetek, jövök-megyek.
Aztán csak visszaállt minden a régi kerékvágásba és ha most nem jön elő a téma, nem is emlékeztem volna rá :)

Milán nagyon jó kisbaba volt, ráadásul se fogfájás, se hasfájás, se betegeskedés, semmi nehézség nem volt vele. A doktornő előre figyelmeztetett, hogy nagy valószínűséggel nem lesz akkora mázlim, hogy a második gyerek is ilyen problémamentes lesz. Hát lett! :lol:

Éppen ezért valóban igaza lehet Leginek, hogy ha átmenetileg nehezebb lesz két gyerekkel, ne lepődjön meg senki.
Vendég
 


Fú, ez az utolsó mondat elég nagyképűnek tűnik, pedig nem úgy értettem :oops:
Bocs Legi, remélem nem érted félre!
Vendég
 


atya eg leleptem egy hetre es mik vannka itt!!

Tök jo, hogy enyien visszajöttetek!

Nagy gratula a legifjabb ketteskenek!! Persze hogy szoritunk!!!!

Sajnos nincs idöm semmire se, de nagoyn jokat irtok, elöre is häläs köszönet a jotanäcsokert.
A kepek pedig eszmeletlen jok!

Ja es egyetlen dolgot hadd meseljek, nagyon büszke mami vagyok: Dami tegnap elöször a wcre ült, es sikeresen! Ugyogy azt hiszem elindultunk az uton a szobatisztasäg fele...

Igyekszem gyakrabban olvasni, az elözö oldalig meg nem is jutottam..

Kép
kriemhild
 
 


sziasztok

üdv az újaknak és gratula Lorcinak, tuti minden rendben lesz. Én ezt a második babát sokkal hamarabb elmondtam mindenhol - család, mhely - mint Stellát.

Ma voltam utoljára a központi védőnőknél, megkaptam az igazolást az anyasági segélyhez, és még egy utsó vérvételhez a beutalót. Legalább már oda nem kell mennem. Mostmár úgyis járnom kell ctg-re. Kedden voltam először, hát katasztrófa volt, két okból is. A gyerek felpörgött a kávétól amit ittam, engem meg úgy felkavartak az emlékek - ugye Stellával mikor vajúdtam akkor öten álltak körülöttem és nézték a ctg eredményt, mivel a gyerek szívfrekije leesett 100 alá - , hogy totál értékelhetetlen volt az eredmény, ráadásul a vérnyomásom is felment 140-re. szóval próbálom higgasztani magam és nem iszok kávét ctg előtt.

Amúgy vicces, de nálunk is Stella elsírta magát mikor mondtam neki, hogy Szonja lesz a kistesó neve, ugyanis anyukámmal ők Sárikának hívták a kistesót. Úgyhogy ő továbbra is Sárikának hívja.

No lépek, mindenkinek jó hétvégét.

Márti
stella2007
 
 


Sziasztok,

Csak gyorsban egy olyan kerdes, hogy ti jartatok a terhesseg elejen rendes tornara? Ugy ertem, en most jartam step aerobicra, meg alakformalora...es most nem tudom menjek-e meg. Stepre nem fogok az tiszta sor, de az alakformalon gondolkodom.....amit nem tudok, mert nem esik jol azt nem csinalnam, meg a hasizmot. Mit gondoltok? Ki jar(t) aerobicra?

Puszka,
Lorci

Kép

Kép
lorcika
 
 


cscsi, ne aggódj, nem értettem félre :D

Lorci, én kihagynám, az biztos, de azért, mert egyébként is lusta vagyok. :) Valszeg nem lesz tőle bajod, de ha mégis, akkor meg lehet, hogy rágnád magad, hogy mégse kellett volna. Szal a válaszom egyértelműen az, hogy nem tudom.

Kép

Kép
idoru
 
 


Márti, esetleg megkapja második névnek a Sárát és mindenki boldog lesz :) Kitartást a ctg-s macerákhoz, már alig van vissza, de tényleg! Dokid mit mondott? Császár lesz eleve, vagy megpróbálkozhatsz simán szülni? (lehet, h már írtad, és csak figyelmetlen voltam :roll: )

Gyps, tök jó, Dami nagyon ügyes, és úgy tűnik, hogy szépen megérett rá. És teljesen időben.

Kép

Kép
idoru
 
 


Daminak gratula! Látod Gyps, megy ez:)

Lorci, amikor én Emmával terhes lettem, és még nem tudtam, jártam gyógytornára, aztán mikor megtudtam, mondták, hogy semmiképp se, főleg az első 3 hónapban. Bármi történhet. Ki vállal felelősséget?
Úgyhogy ne kockáztasd meg. Inkább járj kismama tornára, ott is mozogsz.

Kép
niki30
 
 


Látod Gyps, csak szóba kellett hozni a témát :) Gratula Daminak!

Lorci, én mindent abbahagytam az első 3 hónapra...aztán meg nem kezdtem újra..... nem bírtam :oops: de mondjuk ln majd 3 hétig vérezgettem is... én is azt mondom jobb félni mint megijedni.. ha letelt az lső 12 hét (amiből már 5 el is telt, nem?) akkor meg mehet a kismama torna..

Márti, én már szívesen tartanék a CTG-nél.. ténlyeg mit mnd a doki, próbálkozhatsz természetes szüléssel?

Zsófi msot aludt el... este 6 kor du 1-2 helyett... hébe-korba már kihagyja az alvást naközben ... nálatok is? HAgyom egy fél órát aztán kíméletlenül felkeltem különben éjfélig kukorékol...
pici76
 
 


Sziasztok!

Jobban belegondolva, valoban most hanyagolom a tornat, aztan majd csinalom a kismama tornat.
Lanyok megorulok ezzel az influenza oltassal kapcsolatban!!!!! Beadassam vagy sem???? Nem valoszinu hoyg beoltattam volna magam....de most hogy terhes lettem, elgondokozom!! Panikoltatjak az embereket!!!!

Kép

Kép
lorcika
 
 


Köszi a gratuláciokat, hát egy fecske se csinál nyarat....na de sosincs örökke tavasz ;)

Lorci, en anno Daminál simán kocogtam, de utolag szolva mázlim volt, hogy telleg semmi baj nem lett, azazhogy mostani fejemmel nem tennem. Sztem igazabol ez az 1-2 honap az eletedböl annyira keves idö, hogy nem fogod sose azt felhánytorgatni magadnak, hogy huha, kihagytam 2 honap alakformálást...de ha a terhesseged megy töle el, akkor azt már igen...de nem akarlak lebeszelni, rolam aztán senki se vegyen példát, olyan antisportolo lettem idövel...más kerdes, hogy most meg vegig verezgettem mig birtam volna szusszal, ughyogy szoba sem jöhetett volna, ha idöm/kedvem lett volna.

Hm, az influenzárol alkotott velemenyem nem tul szalonkepes, ugyhogy inkább megtartom magamnak. Ha valakit megis erdekel szoljon, de nem akarok senki lelkebe tiporni.

Ma voltam UH-on, tök durva, ugye 4hetente járok vizsgálatra, es nem akar Uh-ot csinálni, mert már ugyis olyan sokszor volt (24.hetig 4x)...ok, hogy potyakuncsaft vagyok, nade azert 4hetente dobja már rám az UHfejet. Asse tudom igy mekkora...kicsit merges vagyok, mivel apelláltam epphogy rárakta kicsit, de semmi több.
Ma ez a gyerek annyira fájdalmasakat rugkapál, hogy az már sok

Damikám tiszta takony már 2 hete, ugy sajnálom szegenyt, szerencsere nem sulyos es aludni is tud töle, de már sebes a nozija hiába kenem stb. Az eddig is egetrengetö etvágya most aztán telleg nulla.

Kép
kriemhild
 
 


Gyps jobbulast nektek! Nalunk is volt takonykor es nalunk is eleg sokaig tartott!! :( Franya bacik!

Hehe el tudom kepzelni a velemenyed az influrol...szerintem hasonlo az enyemmel!!!! Keltik a panikot!!!!!!!!! es elegem van, hogy nem tudni igazandibol semmit!!! Na de en se dumalok, mert mindenki sajat maga donti el mi legyen...es most tessek en is vacilalok, hogy mi a fenet csinaljak!!!

Pici nalunk is Ricsi neha mar kihagy alvast, de az en gyerekem alvas igenye annyira keves, hogy en mar nem csodalkozom semmin! Nalunk az altatas egy kinszenvedes. O nem az a tipus aki bevonul az agyba ha almos....na jo nem igaz, bevonul, de meg fel orat kepes ott hemperegni.....csak eppen ehhez en is asszisztaljak!!!!!!!!!!! :roll: Meg ha faradt nem dol ki epp ott ahol van, hanem nyuglodik hisztizik....de csak azert sem alszik!!!!! Szoval ez kuzdelem!!! Meg ha alszik 2 orat delutan akkor 10-ig kukorekol..nem almos egyszeruen!

No ez van.

Kép

Kép
lorcika
 
 


Ja most nezem mit irtam, Kriemhild te Gyps voltal regen, nem? Vagy total kettyos vagyok :shock:

Kép

Kép
lorcika
 
 


Nem vagy kettyós Lorci:-) Kriemhild az bizony Gyps:-) Nekem a Krimehild nem is áll számra.. vagyis kezemre..

Oltás ügyben én is osztom a nézeteteket.. már ha jól értettem a nézeteteket.. szerintem is iszonyatos ez a pánikkeltés... mondjuk abból nagyon jó minőségű :evil:
Zsófi és én nem leszünk beoltva, nem vagyok oltás párti, pláne nem fogok egy alig letesztelt ennyi nyitott kérdést felvető oltást beadatni... Voltam már influenzás.. és Zsófi is.. soha nem oltattuk magukat influenza ellen.. jóltápláltak vagyunk, eszünk természetes immunerősítőket.. nem akaork oltatni..
Férjem kórházban dolgozik ugye.. ő hezitál.. de még ő sem döntötte el.. mondjuk most is épp meg van fázva, két vében egyszer kapja el, szerintem a köv két évi adagon túlvan.. nem kell már neki az oltás..
másrészt meg próbálom meggyőzni a természetes megelőzésről.. gyógyteák, meg természetes alapanyagú vitaminok a főszezonban..
Ez nem azt jelenti, hogy bárkit is elítélek aki oltat :) Erre jó a demokrácia :wink:

Gyps potyakuncsaft? Ja merthogy helyben a kórházban, szakmabelinek? Hááát nálunk is van bőven nőgyógyász a családban is meg ismerősök közt is.. de míg ZSófival igéyneltem a gyakori kukucsot, ketteskével már nem annyira forszírozom :oops: persze láttuk már párszor, de ZSófit 3 hetente nézegettem :lol:

Lorci, nálunk is dettó ez van altatás 2 órás procedúra.. már egy jó ideje fél 11 - 11 körül alszi kcsak el.. pedig reggel fél 8 8 körül kel.. és napközben ált 1-1,5 órát alszik, mondjuk hetnete egyszer-kétszer bepótolja az alvást és akkor húzza 3 órát napközben..
Este 8 körül fürdés, aztán 1-2 Noddy a TV-ben aztán ő olvas aztán én olvasok.. aztán összeveszünk mert százszor képes utolsó mesét kérni.. mondjuk halálos ahogy egyezkedik, de nem mindig sikerül este 10 kor mosolyognom még rajta.. aztán még fejből mesélés.. amíg meleltte fekszem ő meg bent a kiságyban.. és kb még fél óra mire elalszik.. Régen olyan egyszerűen ment :roll: vmit biztos elrontottam :roll:
pici76
 
 


hali

hát az orvosom nem kecsegtet azzal, hogy én természetesen szülhetnék. Azt mondta, hogy csak akkor ha minden rendben lesz, folyamatosan tágulok, lesz elég erős fájás. A heget még nem nézte meg, gondolom majd jövő héten uh-n.

az influ hisztériáról én sem mondom el totál a véleményem. Itt szegeden az a pletyka, hogy nem is létezik az a nagyon súlyos beteg kismama. Ma voltam ctg-n és az egyik kismama megkérdezte a ctg-s csajt, hogy mi a véleménye az oltásról. Ő szűkszavúan annyit mondott hogy a klinika dolgozói - orvosok asszisztensek - is két táborra szakadtak. Mindenki döntsön maga.

tegnap volt nálam a védőnő - aki szintén nem tud tanácsot adni az influval kapcsolatban - és próbált felkészíteni arra, hogy milyen nehéz lesz két gyerekkel. Hát készülök:-) Mostmár elkezdtem beszerezni a kórházi cuccost is. Röpül az idő. Amit írtatok, hogy második babára kevesebb idő és koncentrálás jut már a pocakban is, totál igaz. Most hogy napközben egyedül vagyok néha beszélek hozzá, de sajna mindig van mit csinálni. Azért remélem őt is el tudom majd vinni babaúszásra, meg azért sok mindent meg tudok adni majd neki is.

No lépek, megfőzök holnapra aztán fodrász mert akkora sörényem nőtt az elmúlt 8 hónapban, hogy csuda

Márti
stella2007
 
 


Márti, hogy vagy?
pici76
 
 


na pont most írtál Márti:-)
ne vágass túl sokat, tudod pár hónap és a fele kihull amúgy is :? :(
pici76
 
 


Igen, igen en vagyok Gyps, de ha a fene fenet eszik sem tudom hogy törtent a nicknevvältäs...

Igen kb az a velemenyem, max az a jo -vagy inäbb meglepö - hogy itt volt a tvben egy kis müsor arrol, hogy ez az egesz hiszteria kiknek mekkora euros forgalmat jelent. Csak Nemetorszägban. Es akor meg mäshol...na mindegy.

Hät alväs szemszögböl szerencsem van, dami jo alvo, olyannyira, hogy ha ejjel valami miatt megis megebredne, szinte dühroham kerülget, hogy most nekem fel kell kelni????? Azaz igen szokatlan dolog. fel9kor megy aludni, reggel fel7kor kel, napközben vältozo, neha 3 orät is alszik, gondolom a bölcsisnenik örömere, hehe. De van meg nekem is kit irigyelni, a felettünk lako gyerekek fel8kor järnak aludni. Bär fene tudja, ugyan apäval több idönk lenne egymäsra, de akkor meg a mokust nem lätnäm egesz nap.
Ja es eldöntöttem hogy amäsodik gyerek is ugyailyen szuper alvo lesz ha nem jobb....:D

Kväzi igy vagyok potyakuncsaft igen, de ha hiszed ha nem, a korhäzban beszoltak, hogy bocs, de nem, mikor kerdeztem, hogy järhatnek-e oda 1x-1x egy vizsgälatra. Sporolnek egy csomo idöt...Szoval itt a vizsgälatok mindenkepp a magänrendelöben folynak, es a tb a magänokkal van leszerzödve. Aztän amit a tb mär nem fizet, azt fizeted te.


Igen igen, lecci beszeljünk arrol, ki hogy tervezi a szülest stb stb...mert en nagy dilemmäban vagyok. Ugye csäszär volt az elsö, most szeretnek megegy eselyt adni magamnak, meg hät ha most is csäszär, akkor a 3. is tuti az... de ha meg azt veszem, ha csäszär, akkor legalabb alul nem lesz semmi bolygatva, a heg a hasamon ugyis ott van...na midnegy. Azt hiszem nekimegyek simän, ha engedi a szituäcio. Häla egnek itt eleg csäszärellenesek. Viszont a mäsik nagy kerdes, hogy ki figyel Damira mig szülnenk, mert apa nagyon szeretne ott lenni es en ugy gondolom ez szive joga apukänak. (mär ha rendesen viselkedik)
Na szoval kinel mik a kilätäsok?

Ja es en ott tartok, hogy 7 kilo :(:( (a gyerek ebböl szereny 5-700 gramm lehet...)

Kép
kriemhild
 
 


hálló

influ: a média generálta pánikkeltéstől teljesen eldurran az agyam nekem is. Hidegen hagy, hogy ki a rizikócsoport, meg mennyire szövődményes/halálos.... :( Egyszerűen osztottam-szoroztam, hogy ha a vírus bejut a családba és ledönt minket a lábunkról, akkor vajon ki a fene fog minket ápolni? És biza arra jutottam, hogy senki, vagyis rám marad az egész, amit betegen nem szeretnék csinálni, mivel kvázi egészségesen sem 1 leányálom (épp most voltunk túl egy kétgyerekes-párhuzamos megfázáson, szal tudom mit jelent.) Vagyis én nem lehetek beteg. És nem zárhatom magunkat folyamatos karanténba. És hiába nem voltam influenzás kb. 10 éve, be kell látnom, hogy per pill az immunrendszerem a békasegge alatt van. Úgyhogy én ma szépen beadattam magamnak. (Az oltóanyag körüli hajcihőt szintén a média generálja, úgyhogy annak sem dőlök be). Férj is beadatta. (A családi vállalkozásban, ahol dolgozik, a dolgozók is megkapták. Ebben a gazdasági helyzetben ha 2 hétre leállna a termelésük, mert az embereik otthon szürcsölik a citromos teát, akkor le is húzhatnák a rolót, és kalap-kabát. Szomorú, de ez van.)

Második babák hajrá! Márti rád most már nagyon kell figyelni :lol:

Kép

Kép
idoru
 
 


Gyps,
én most bő 8 kilónál tartok, szerintem a 7 a 24 .héten tök jó.
Kicsit emocionálisan kezeled ezt nem? Met különben tudod, hogy a gyereken kívül azért van még ott ez-az :wink: :lol: tudod, placenta, magzatvíz, a több vér... meg ilyenek :wink:

Irigyellek Dami alvókája miatt.. soha nem gondoltam volna hogy így is lehet élni ahogy én ma teszem, szeintem egyhuzmban 3 óránál többet havonta 2-3 szor alszom max.. egyetemi éveim alatt volt hogy 12-13 órát lenyomtam egyben , mindig is nagy alvó voltam (amíg megtehettem) :oops: megdöbbentő számomra hogy még mindig működök :shock:

Nem is tudom mit szeretnék szülés ügyileg.. néha azt mondom legyen császár, már úgyis szét vagyok kaszabolva.. legalább az alfertályom maradjon egyben... máskor meg azárt kipróbálnám a normál szülést.. (persze aztán belegondolok mekkora feje volt Barninak az UH-n és hamar elmegy tőle a kedvem) összeségében asszem most már inkább császárt szeretnék... de ha lesz rá lehetőségem akkor megpróbálom a természetes szülést természetesen. Zsófival ugye programozott volt 40+3 -on, egyelőre azt sem tudom elképzelni hogy beindul magától a szülés, de ha igen és minden megy a maga utján, és jól megy, akkor gondolom természetes úton próbálkozok.
Egyelőre azonban a fiatalúr a hasam alján fekszik kersztbe :? ma kereste a védőnő a szívhangot, mondom neki az ágyékomban csuklott reggel a gyerek, lent keresse, de csak fent kereste persze nem találta.. aztán jó lent végül megtalálta és közölte hogy ilyen lent csak szülés előtt szokott szívhangot hallgatni.. Mondtam neki jó hogy eljött :? ha más nincs akkor megyek dolgozni :twisted: Pedig amúgy nagyon kedves de egy egy ilyen beszólás elég idegesítő tud lenni...

Legi, tök racionális a magyarázatod, szerintem sokan ilyesmi miatt döntenek mellette, a média hisztériája inkább elrettenti az embereket szerintem..
Kétgyereks megfázás.. hát mindent lehet überelni.. az egy-gyerekes sem semmi.. nagyon remélem hogy nagyon nagyon sokára fogom csak megtapasztalni a kétgyerekes verziót :roll:
pici76
 
 


SZiaszok!

Pici tudom gaz, hogy azt mondom kicsit megnyugodtam,hogy nem csak az en Ricsim ilyen nehez eset alvasilag....de hat ha ez van a mi gyerekeinkkel, akkor ez van. Biztos nem rontottal el semmit, mert neked az elejen nagyon jol aludt, igaz?
Ricsi sose votl nagy alvo....ugy ertem, nem sirt orakat ejjel, de mindig felebredt, akkro felvettem, elaludt 2 perc alatt, letettem es aludt tovabb. HOgy most ezt szokta-e meg, hogy mindig felvettem..nem tudom. Nalunk mar volt mindenhogy. Felvettem ejjel tobbszor, hagytam sirni, athozuk, visszavittuk.....most magatol atjon ejjel es reggelig alszunk egyutt!! Ez van. Abban bizom, hoyg egy ido utan kenyelmetlen lesz neki kozottunk...es idovel rajon, hogy mennyire jo az agyikoja....ki tudja. Most majd az uj babat kell valahogy ugy szoktatni, hogy aludjon az agyaban, kulonben mekkora agyat kell majd vennunk, ha mindenannyian egy agyban alszunk?! :shock: :D

Nalunk is apjuk ma beadatta az oltast! Pont o aki abszolut nem akarta...de most hogy jon a kisteso igy azert hatha o nem hoz haza semmit. En nem akarom....arra gondotlam, ha valami eszeveszett jarvany tor ki, akkor beadatom......paraztat mindenki, hogy ne menjek tomegbe, ide-oda!! De hat en januarban a Jacko showra akarok menni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Szajmaszk? Igazi Jacksonosan! :lol: :lol: Agyam dobom az egesztol!!!

Nekem max. 10 kilot szabad hiznom....Ricsivel 15-ot hiztam, abbol fent maradt 5 :( es nem szeretnek megrokkani...meg eleve...hjaajjj ezt most aztan majd szules utan nagyon le kell adni!!!!
Nektek ez a 7-8 kilo szuper!!

Megyek ma fogorvoshoz. Ilyenkor kaphatunk meg erzestelenitot??? Remelem!!!!! :(

Sziasztok!

Kép

Kép
lorcika
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: