Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Továbbra is várjuk a Te Történeted rovatba a szüléssel, gyermekvállalással, neveléssel kapcsolatos vicces, nevettető, megható, megkönnyeztető, tanulságos írásaitokat 1-2 oldal hosszúságban, Word dokumentumban a szerkesztőség email címére: szerkeszto@babanet.hu

A Kölökneten pedig még lehet nevezni a Mikulás-pályázatra, a legjobb történeteket remek gyerekkönyvekből álló csomagokkal díjazzák majd! Még odaérnek majd a Télapó előtt! Itt a következő mélcímre írhattok: szerkeszto@koloknet.hu

Mindenkinek további szép napot:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Lorci, nagyon jól állsz az altatáshoz! Én is sokáig küzdöttem, mindent megpróbáltam... most az van, hogy 6-ig alszik a saját ágyában, aztán átjön hozzánk. Ha esetleg korábban ébred vagy rosszat álmodik vagy nem szeretne egyedül lenni, akkor minden további nélkül átköltöztetem magunk közé, már feladtam az örökös próbálkozást. Ha neki így jó? Az a lényeg, hogy ő érezze magát biztonságban.

Oltás: ma hallottam: Ha ezt tényleg az egész világot érintő halálos járvány lenne, a halottak családját már rég karanténba zárták volna! Ellenben élő embert már nem is tesztelnek, csak ha a halál okát keresik.
Én is nagyon bizonytalan vagyok, nem tudom mivel teszek jót. Magamat nem féltem, csak a kicsiket. Viszont akkor magamat kéne beoltatni... Hm, nehéz!

Bringa jól lelépett! Hahó, ha olvasol, dobjál már pár sort!
Vendég
 


hahó, merre jár mindenki?

Hétvégén kipróbáltuk a bábszínházat.. súlyos sikertelenségbe torkollot :( Levezettem Veszprémbe, aholis Zsófi közölte nem akar bemenni a bábszínházba.. pedig hetek óta erről beszélünk és nagyon várta.. azt mondta most nem akar.. :?
Azért bementünk, volt egy játszóház rész, azzal sikerült rábeszélnem.. ott játszott gyerekekkel és mikor azok átvonultak a bábszínházba, sikerült nekem is rábeszélnem őt hogy menjünk mi is. Kb 2 perc után közölte (persze fennhangon) hogy ez nem szép menjünk haza.. megjegyzem tényleg gagyi volt felnőtt szemmel mert zoknibábokkal szórakozott két felnőtt a színpadon és csak hangutánzó szavakat használtak.. dehát a többi 25 gyerek tátott szájjal nézte.. (direkt 1-3 éveseknek volt meghírdetve) csak Zsófinak nem tetszett.. úgyhogy kb 5 percet ültünk kint a ruhatárban, aztán mégis érdekelték a kiszűrődő hangok, és visszasomfordált az ajtóig, ahol is széthúzta a fóüggyönyt és ott állva végig nézte az előadást, de közben többször is közölte jó hangosan hogy ez nem szép.. azért kérdezgette hogy ez mi, az mit csinál, miért, tehét mozgatta a fantáziáját.. talán félhetettt? franc tudja.. asszem soha nem fogom megtudni..
Na erre varrjatok gombot.. Várom az ötleteket mi lehetett ez...

Utána az össze gyerek felment a színpadra és kaptak zoknibábokat és játszhattak vele.. Zsófit a karomba vittem da, ode le se xarta haza akart menni...úgyhogy haza mentünk.. Slusszpoén. Otthon még az autóban ülve kinyögte hogy bábszíbnházba akar menni. Most.
És még ezután is kedves maradtam :lol: És megegyeztünk hogy majd egy fél év múlva újra próbálkozunk :)
Azóta is emlegeti a bábokat, de nem tudom mi lehetett ez.. Otthon meg a babysitternél is bábozunk és soha nem félt tőlük.. :roll:

Remélem mindenki jól van.
Márti, hogy bírod az utsó heteket?
Nekem kapar a torkom pár napja, győzőm vitaminozni magam..
pici76
 
 

 
 

Sziasztok!
Hät Pici, ez vicces a javäbol, foggalmam sincs hogy ezt az egeszet minek lehet köszönni. De hogy felt volna nem hiszem. Nem lehet, hogy a dolog tenyleg nem tetszett neki, mär nem a bäbozäs, hanem amit a bäbok produkältak (a megszokott otthonihoz kepest) de mivel a sok korabeli ugy ült ott es nezte ö is kiväncsi volt mit csodälnak akkor rajta. A slusszpoenhoz pedig absz no comm.

Figyeljetek egy kerdes, a mokusomat ät fogjuk vinni mäsik bölibe. Van valakinek ätszoktatos tapasztalata??

Kép
kriemhild
 
 


Sziasztok!

Akit érdekel autóra való fényképes háromszög matrica, annak szeretném a figyelmébe ajánlani egy nagyon jó barátunkat, aki most elkezdett ezzel foglalkozni, a háromszög eső és időjárás álló, bármilyen kép megfelelő hozzá, és a rajta levő szöveg is bármi lehet, mintának beteszem ide a sajátunkat.

Kép

Két matricát gyárt le (mivel a legtöbb családnak biztos van még egy olyan autó a családon belül, amire fel tudják tenni) ennek a kettőnek az ára 1800 Ft., az elkészült háromszöget nyomtatás előtt mailben meg lehet nézni, és ha megfelel, akkor megy a nyomdába, aztán a készet postázzák.

Mail cím: dvst2001@gmail.com

Szilvi


<
sziszka78
Tolna
 
 


Gyps, átszoktatásos tapasztalatom nincs.. remélem nem lesz túl rázós.

Hova tűnt mindenki? Csajok, pár szót, kivel mi van, remélem mindneki megúszta a xar járványt..

Márti? Mizu?
pici76
 
 


hali

eltűntem, végigszaladt rajtunk valami kórság, de nem influenza. apa kezdte, aztán Stella, most meg nekem nincs hangom. Szerencsére megúsztuk láz nélkül már ami a gyereket meg engem illet, viszont a gyerek nagyon-nagyon csúnyán köhögött. Holnap viszem vissza, remélem jövő héten már mehet bölcsibe. Második hete van itthon és most már nagyon unatkozik.

Nekem 19 napom van hátra hivatalosan. A doki szerint puhult a méhszáj - na ilyet Stellánál csak szülés előtt két nappal mondott, úgyhogy bizakodok, hogy nincs már olyan sok hátra. a hegem rendbe van, 1 cm-es szóval azt mondta, hogy akár hegyet is mászhatok még, de igazándiból ez a vajúdáskor sokat változhat. azt mondta, hogy 3 mm-ig engedik elvékonyodni, de akkor már vágnak.

Holnap megyek ctg-re, akkor majd rákérdezek hogy a látogatási tilalom áll-e az apás szülésre is. De szerintem azért a szülésre bejöhet apa. Itt Szegeden ugyanis már látogatási tilalom van mindenhol.

Hát ennyit tudok elmondani dióhéjban. Már várom, hogy a kezemben legyen kicsi Szonja!!!

Nem semmi ez a bábszínházas story Pici!:-) anyám moziba akarná vinni Stellát, mivel van egy Thomasos film, aztán mondtam neki, hogy felejtse el, mert még a 10 perces epizódot sem üli végig Stella. Én szerintem majd óvódás korában viszem bábszínházba, vagy majd mennek ovival.

Engem mindenki lebeszélt a bölcsiváltásról, mivel hogy nemsoká ovis lesz és lehet, hogy megviselnék a hirtelen közösségváltások. Mondjuk az én lányom elég érzékeny a változásokra. meg nehezen is oldódik fel egy picit. Mindig kell félóra legalább idegen társaságban sőt néha az unokatesóknál is.


eldugulok itt van a zsarnokom!!! Képzeljétek azt találtam ki, hogy kistesó fog ajándékot hozni Stellának Anna, Petit méghozzá a kistesó érkezik könyvet. Nekünk még csak egy Anna Peti könyv van, de annak a felét már kívülről fújja, szóval nagyon szereti. Nálatok hoz ajándékot kistesó??
Márti
stella2007
 
 


Kedves Mindenki!

Olvassátok el Ti is, milyen vicces történetek kapcsolódnak a Mikuláshoz, és szavazzatok a legjobban tetszőkre!

http://koloknet.hu/975-mikulsok-innen-onnan/

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok!

Hät igen, elegge lazän jelenkeztek!

Märti, nem semmi, 18 nap, tök jo. Te anno miert lettel csaszaros? Ne haragudj, de nem emlekszem mär nagyon a szülestörtenetekre.
Hät 1 centi egesz jo, en a mehfalamat merettem le poenbol a multkor az 7 mm volt, remelem a heget megmerik azert a szüles közeleben. Csak mert itt elegge elnagyoljäk a dolgokat. De ezt a 3mm-t nem tudtam!

Ja megint eszembe jutott valami, bölcsisek! Ha a gyerek mondjuk 'csak' köhög, okkor otthon kell maradjatok vele? Vagy ha modnjuk 'csak' folyik az orra, näthäs...hm?

Kép
kriemhild
 
 


Sziasztok Kedves Kismamik!

Újra zavarnálak Benneteket egy hsz erejéig. :)
Hoztam Nektek sok-sok újdonságot.
Amit figyelmetekbe szeretnék ajánlani, az továbbra is a saját készítésű Gremese Mei Tai nevű szuper kis hordozóeszköz, valamint a hideg időben segítséget nyújtó hordozótakaró.
Mindezeket megtaláljátok itt, a honlapomon:
www.mei-tai.hu
A mei tai-ok kérhetők szettben is, ha valamelyik mintából nem találsz a kedvedre való fazont, azt jelezd kérlek.
A Babanetes kedvezmény továbbra is él, keressetek priviben!!!!!!
Érdemes időnként ellátogatni az oldalra, mert hamarosan jön a Gremese Erszény, ágynemű garnitúrák, a kismama bandázsok, derékmelegítők, ovis szettek, és még ki tudja, mit találunk ki. :)
További kellemes estét! :)

Üdvözlettel:
Gremese

Kép
Kép
Kép
gremese
 
 


hali

jól eltűnt mindenki. Kriem! Anno azért lettem császáros mert vajúdás közben rossz lett a ctg, a baba szívfrekije lement 100 alá, azonnal altattak. utóbb kiderült a derekán volt a köldökzsinór és nem engedte kibújni, ezért esett le a frekije. Tuti nézni fogják a heget. Nekem most nézte először doki, meg jövő héten fogja mikor megyek ctg-re. Kopogjam le de ma olyan jól érzem magam szinte észre sem veszem, hogy pocakos vagyok. Ebből se lesz szülés egyhamar:-))) A lányom viszont már második hete beteg, már háromszor voltunk dokinál, több mint 10 ezer forintot hagytam a patikában, elég volt!!!! a doki szerint most már ne vigyem nehogy hazahozzon valamit.

amúgy nálunk a bölcsiben engedik a köhögös, orrfolyós gyerekeket. akkor szólnak ha belázasodik vagy megy a hasa, hányt. de én amióta itthon vagyok inkább itthon tartottam 1-2 napra ha köhögött. Ugyanis tavaly sokszor a csak egy kis köhögésből, orrfolyásból a végén több napos lázzal járó fertőzés lett. De általában minden második gyerek köhög, folyik az orra. Ma voltunk a gyerekorvosnál, dugig volt köhögős gyerekkel a váró. persze az a nagyon szép idő most aztán kedvez a baciknak, vírusoknak.

Remélem a többiek is jól vannak csak nincs idejük jelentkezni!!!

No lépek, odabújok a lány mellé aludni::-)))

Márti
stella2007
 
 


Márti, Neked kitartást az utolsó néhány naphoz és minden jóót!


Köhögős, orrfolyós gyerek nálunk is mehet bölcsibe, ha fertőző betegség van (hasmenés, hányás, kötőhártya, láz) akkor tiltják ki.
Ha orrfolyással itthon kéne maradni, akkor sose járhatnánk körülbelül.
Bár most volt olyan, hogy egy napot itthon maradtunk, mert annyira sok dzsuva jött neki és mivel kifújni nem tudja rendesen, ott meg nem szívják...

Márti, egyébként szerintem is jobban jársz, ha már csak ovit váltotok. Nem lenne szerencsés, ha egybeesne a pici jövetele és az ő bölcsiváltása, meg akkor új közösség, aztán meg nemsokára az ovi...szal érted.


Pici, a színházas sztorit szinte magam előtt látom. Nem lehetett semmi. Mindegy, az ember tanul ezekből is.

Kép
niki30
 
 


Sziasztok!

Tenyleg eltunt mindenki!!! :shock: Mindenki jol van? Stella? Tobbiek? Egyben mindenki?

Mit szoltok ehhez a sok influenzas kismamahoz most? Valahogy nekem az most kicsit feltuno, hogy szinte csak kismamak betegednek most meg!!!! OK nem veszik az oltoanyagot.......azert el kell hogy mondjam belem allt a para!!!! Bar szinte mar csak levegozni hagyom el a hazat es kozeli kisboltba megyek csak....de gondolkodom rajta, hogy a 2. trimesztertol beoltassam magam. Nem tudom.... Ha mennem kell majd vervetelre, meg mindenfele vizsgalatokra...hat ott is elkaphatom, nem? De kozben meg...nagyon nem akarodzik beoltatni magam.....sem Ricsit.
Ti hogy vagytok ezzel most?

AMugy mi jol vagyunk...bar rosszul vagyok sokat...mar varom, hogy leteljen ez az eleje...mert kinszenvedes az elet!!!! :) 8 hetes vagyok! :) Ricsi meg delutan mar nem alszik....bezzeg en nagyon tudnek!!! :)


Hahoooooo!! MZ/X jelentkezz!!!! :)

Pusz,
Lorci

Kép

Kép
lorcika
 
 


hali

Lorci! Én lehet, hogy oltatnék a helyedben. Magamat már nem egy hetem van hátra. Stella is még egy hétig megy bölcsibe. A férjem meg egy kis irodában dolgozik, négyen vannak, és nem tömegközlekedik, az ünnepek alatt meg úgyis itthon leszünk. De neked még eztán kell majd vizsgálatokra járnod. De neked kell dönteni.

Még egyben vagyok, eddig semmi jele szülésnek. Jövő hét vasárnapra vagyok kiírva, remélem addig kibújik a kislány, mert nincs kedvem befeküdni, pedig úgy néz ki be akar. Kicsit magas a vérnyomim, úgyhogy most gyógyszert írt fel rá, de nem vizesedek, tehát nincs toxémia.

Pici nagyon eltűntél, remélem nem vagytok betegek!!!

Márti
stella2007
 
 


Bocsi hogy én is eltűntem egy hete nem dolgozom és itthon ritkábban kerülök net közelébe.. olyan jól elvagyunk ZSófival egész nap :)

Márti, szorítok hogy ne kelljen befeküdnöd, vagy lehet hogy közben meg is szültél :wink:

A férjem sutyiba beoltatta magát... mondjuk a kórházba egész nap sokféle-fajta emberrel találkozik.. .. én nem fogok oltatni, és Zsófit sem engedem.. vigyázunk, megelőzünk, ha elkapjuk kikúráljuk..engem őszintén szólva a média ereje jobban elrettent mint a vírus maga...

Kinél milyen volt a MIkulás? Zsófinak egy ugráló macit hozott, mármint amivel ő tud ugrálni :) meg elseje óta apró ajándékok jelennek meg az adventi kalendáriumában, anniyra imádom nézni reggelente ahogy megébred és szalad oda, elég jó volt-e vajon kap e ismét kis meglepit :)

Na lépnem kell, megyünk vacsizni...
pici76
 
 


ja tudom mit akartam még kérdezni.. Lorci, Ricsi egyáltalán soha soha nem alszik már délutánonként????? én azt tutira nem bírnám ki...
pici76
 
 


Sziasztok!

Orulok, hogy elokerultetek paran!!! :)

Stella kitartas, remelem minden oke lesz! De jo, mindjart mindjart!!!!!!!!! :)

Pici nalunk is van adventi naptar csokis, minden reggel tok nagy izgalom van a kibontaskor...na es pici kuzdelem, hogy minden nap csak 1 csokit lehet megenni!!! :) :)
Mi tegnap itt a helyi mikulas unnepsegen voltunk!! Ricsit igazabol jobban erdekelte a kozeli jatszoter! Muhahaha!!!! Reggelre meg varta a csoki, ez az amaz...de valahogy annyira nem votl nagy az izgalom, mint ahogy gondoltam!

Hat nagyon ritkan alszik Ricsi delutan, en megmondom oszinten egy elohalott vagyok!! :( Ugyanis ejjel felkelek pisilni (termeszetesen!!) es nem tudok visszaaludni orakig! Nappal sem alszom....nagyon nehezen birom a kikepzest!!! Varom, hogy leteljen az elso trimeszter, remelem utana konnyebb lesz, mert most egy horror...mar elore rosszul vagyok a jovo hettol is, plane hogy karanten van ugye!!!!!!

Puszi nektek!
Lorci

Kép

Kép
lorcika
 
 


Sziasztok Mindenki!

Nemsokára díszítjük a fát, meggyújtjuk a gyertyákat és örömmel figyeljük majd, amint a gyerekek mohón bontogatják az ajándékokat.

Addig viszont még van pár hét! Nyitottam egy topikot, gyertek, ötleteljünk, készüljünk a Karácsonyra együtt! Mert biztos, hogy mindenkinek van legalább egy olyan remek ötlete, ami másoknak nem jutott eszébe.

http://www.babanet.hu/tarsalgo/viewtopi ... t=&start=0

Üdv, és mindenkinek jó ráhangolódást, készülődést:

Dia

[size=12:d15e2bdd2c][color=blue:d15e2bdd2c][b:d15e2bdd2c]Gyerekszoba blog - Neked is volt gyerekszobád?[/b:d15e2bdd2c][/color:d15e2bdd2c][/size:d15e2bdd2c]
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok!

Märti, egyben vagy meg????

Lorci, en a 13 hetig biztos nem oltatnek. Es en igy ugy vagyok, mint pici, megdöbbentö, hogy amedia mire kepes. Csak azt nem ertem, mikor kiderülnek tenyek, amik elegge egyertelmüek,-märmär viccesek, pl oltoanyag forgalmazo ceg vezerigazgatojänak szemelye stb- miert nem sokkol ez is nemelyeket?
Az egeszet egy felfujt lufinak erzem, en tavaly beoltattam magam 'kommersz' influ ellen es szart sem ert. Itt nekünk ingyen van (azaz adobol) de köszönöm nem. Pedig alapvetöen oltäspärti vagyok, de ez azert mär tulzäs.
DE mindenki döntse el maga, mert ha megbänja ugyis ö lesz a hibäs :D
Mellesleg nem csodälom, hogy sokan a nemolto tärborbol ätszalutältak, ha en is neznek tvt meg halgatnek rädiot mär lehet en is bezsongtam volna. De igy csak a szüleim szivatnak vele.

Ciki de en nem vettem adventi naptärat. Meg mikuläsra sem semmit.... a csokit nem favorizälom, ugyis räszokik majd ha mär önälloan kiszolgälja magät a szekrenyböl, amig tudom inkäbb nem 'csokiztatom', a fogai talän annyival toväbb maradnak jok. Kimentünk mi is a helyi mikuläsosdira, de nem nagoyn hozta läzba...
Most nagyon tanakodunk mi legyen a karäcsonyfäval, nagoyn ugy fest, hogy nem lesz....:(

Pici te hanyadik hetig tervezed a melot? Aztän mikor megy majd vissza??
Többiek?? Terv??

Kép
kriemhild
 
 


Lorci, részvétem... jól emlékszel még :wink: a második harmadban általában újra jobban alszik az ember lánya. Kitartást! Mondjuk pisijárat nálam nem szűnt meg, de legalább rögtön vissza is tudtam aludni. Zsófi általában 2-3 szor kel éjszakánként... pár napja eljátsza a zsiráfjaival, úgyhogy most már tuti hogy a szörnyektől fél..
Próbálom a játék során oldani a félelmeit.. majd meglátjuk mennyi sikerrel...

Olyan sok minden kiderül a szerepjátékaiból nagyon érdekes..a hétvégén bent voltunk az adventi vásáron a városban, ahol többek közt malacot is sütöttek...kicsit sokkot kapott amikor meglátta... most azt próbálja feldolgozni :roll: ma egész délelőtt malacot sütött, (a mosogatószivacsok voltak a malacok :lol: mindenkinek volt saját színű malaca)) sörrel öntözte (szerencsére azt csak virtuálisan) aztán fogta a puttonyát, átvedlett MIkulásnak és kipakolta az összes cipőt az előszobába és mindenki cipőjét kisikálta majd rakott mindegyikbe egy "malacot" :lol:

Zsófi szerencsére nem nagy csoki evő..én nem is csokis adventit vettem neki, hanem egy vászon natárat zsebekkel és vagy ötezer forintért vettem apróságokat ma például egy kis fa karácsonyfadízst kapott, mndennek annyira örül, és gyűjtjük a díszeket a dobozba hogy majd felakasszuk a fára, meg játszik is velük. A Mikulsától egyébként a ZSófi is félt.. csak apukája védelmező karjából merészkedett szóba elegyedni vele.. azt is csak mérsékelten :wink:

Gyps, én mér nem dolgozok!!! Már második hete :D és nagyon élvezem. Bent azt mondtam egy évet maradok itthon, tehát 2011 januárra várnak vissza.. ha megengedhetjük anyagilag lehet hogy még ráhúzok egy fél évet.. jó lenne... de egyelőre annyi félretett pénzünk van hogy a tgyás után csak 7-8 hónapot húzunk ki belőle.. a gyedre nem lehet apellálni... még spórolgatunk, aztán majd alakul :roll:
Tényleg hitelt megkaptátok? Ha jól emlékszem azt mondtad decemberben pályázhattok rá először.
pici76
 
 


Sziasztok!

Márti, mindjárt itt a te időd :lol: :lol: :lol:
Nekünk vasárnap lesz a keresztelő. Iszonyú jó fej pap bácsink van, nagyon segítőkész és rugalmas.
Két éve Milut szerettük volna megkereszteltetni, és emlékszem 8 templomot hívtam fel, de mindenhol elutasítottak :( Olyan lehetetlen feltételek vannak, hogy nem is értem mit képzelnek :shock: :roll:
- nekünk egyházi esküvő (itt azonnal be is dőltünk, mert akkor még nem voltunk összeházasodva)
- és a keresztszülők megkeresztelve, elsőáldozva, bérmálva, egyházi házasságban...
- és 18 év felett
- és majd ha fél évig látnak minket a vasárnapi szentmisén
- és felkészítőre is kéne járni
...
Már majdnem letettem róla, amikor eljutottam ehhez a plébánoshoz, aki azzal kezdte, hogy mindent meg tud oldani :)
Fenti pontok mindegyikét sikerült megsértenünk :lol:

Olyan helyes volt, hogy a férjem megkérdezte tőle a beszélgetés végén, hogy ha már úgy is jövünk keresztelőre, nem adna -e össze minket. Még ekkor sem hervadt le a mosoly a szájáról.

Hétfőn felhívtam, hogy vinnénk a kisebbik fiút is hozzá. Már előre paráztam az időponttól, mert ha valami januári dátumot ad meg, soha össze nem egyeztetek a keresztszülőkkel. Azt mondta, a vasárnap délelőtt szabad, beírjon? Jah, hogy azóta kiköltöztünk Pomázra? Akkor be sem kell mennünk egyeztetni, majd előkeresi a házasságlevélből az adatokat.

Most keresztelőruhát próbálok szerezni... csütörtökön leadom Milut a bölcsibe, és elrohanok Balival valami boltba.
Viszont mi is spórolásban vagyunk, így ugrott az éttermi ebéd 25 főre?... izé :roll: ), csak valami svédasztalos állva-evős összejövetelt tartunk.
A menü: juhtúrós gombafejek, fasírtgolyók, bacon-ös máj, majonézes sali... nincs még valami jó ötletetek????

Egyéb hírek: Balázst január 25-ére kiírták műtétre :( Az egyik veséje rosszabbul működik, a vese kivezetésénél van valami szűkület. Ezt kell megszüntetni. 1 hét kórház, altatásos műtét. Próbálom nem szarrá aggódni magam, jó lenne már túllenni rajta!
Vendég
 


Szia Csilla,

jó fej plébánost találtatok szerencsére! Én nem is értem nem az kellene hogy lwgyen az elsődleges szempont hogy aki vallásos nevelésben akarja részesíetni bármilyen szinten a ygerket az megtehesse, nem értem tényleg a katolikus egyházat..
Én evangélikus vagyok, férjem református, gyerekek is reformátusok/ lesznek. Sokkal emberközpontúbb egyhz szerintem a református.
De ezek szerint a katolikusok küzt is van aki az embert nézi nem a szabályokat... szerencsére.

Ha kiadós állófogadásról van szószerintem egy jó kis tésztasaláta akár majonézes zöldséges akár valami extrább paraddicsomos mindenképp hidegen jól jöhet.

Műtét nem hangzik jól soha ilyen kisgyereknél, de két ismerősöm fiánál is volt hasonló gond, szintén műtéttel oldották meg és teljesen helyre jöttek, nem volt szükség további beavatkozásra.. ez vmi tipikus fiús betegség lehet? :roll:
Egyelőre koncentrálj a KArácsonyra!! Aggódni majd januárban is "ráérsz".
pici76
 
 


hali

még egyben. a doki vasárnap be akar fektetni és hétfőtől megpróbálja beindítani a szülést. Már ki sem akadok. Még egy picit reménykedem, hogy vasárnapig hátha... Pedig nincs pihenés, itthon vagyok a gyerekkel, vásárba járunk - van egy szalmából épített labirintus gyerekeknek azt nagyon élvezi, most az a játszótér. Szóval nincs egésznapos ágyikóban pihenés és mégsincs jele szülésnek.

végülis ez a kiírási dátum nálam csak első uh szerinti, mivel nem volt ciklusom, szóval ezért nem aggódom, csak rossz lesz befeküdni a klinikára. szurkoljatok nekem egy kicsit!!! Meg aztán karácsonyra már szeretnék egy kicsit erőre kapni:-)))

Mindenkinek jó egészséget, Lorcinak kitartást a fáradtság ellen!!! Stella is alvássztrájkol itthon, de ma hál istennek elnyomta az álom -igaz én nem pihentem hanem vasaltam:(((

MÁrti
stella2007
 
 


Hozzászólás törlésre került!
torolve_20130114141731
 
 


Márti, drukk a szüléshez! Ügyesek lesztek!
Puszi

Kép
niki30
 
 


Márti, minden nap eszembe jutsz :) Remélem már öleled a kistörpét!

Túl vagyunk a keresztelőn, nagyon jól sikerült.
Pici, kösz a tippet, volt majonézes sali is, meg mindenféle finomság. Sütikre már nem futotta az erőmből, de megkértem 3 barátnőmet, hogy süssenek 1-1 sütit :lol:
Vendég
 


sziasztok

igen azért tűntem el, mert megszületett Szonja. 10-én 3-4 perces fájásokkal mentem be, de az istenért nem akartam tágulni. Azért hagytak a levemben másnap 10-ig, amikor is megnézett az orvosom és kiderült, hogy a heg vészesen elvékonyodott. Innen aztán pörögtek az események, 12.30-kor vették ki Szonját. Szonja 3710 gramm és 52 cm-rel született. Kétszer nyakán volt a köldökzsinór, ezért nem sírt fel, kellett egy kis oxigén. De már nagyon jól van. Úgy jöttünk ki hétfőn a kórházból, hogy nemhogy fogyott volna születési súlyából de 10 grammot hízott. Van tejem, de néha pótolok, mert nagyon zabás a kislány. Az éjszakák húzósak. Stellával most már rendbe jött a kapcsolatunk. Hiába beszéltünk róla, megviselte, hogy anya négy napig nem volt. Először szóba sem állt velem, de mostmár minden rendben. Mindig ott sertepertél a hugi körül. Képet majd később teszek fel.

Márti
stella2007
 
 


Márti, szívből gratulálok Nektek!
Akkor azért hagytak vajúdni, szegényke.
Majd tegyél fel képet a kisasszonyról:)

Kép
niki30
 
 


Márti, nagy nagy gratula nektek!!!
Örülök hogy jól alakult minden végül, és már 4 nap után haza mehettetek, KArácsonyozni mér 4 esben tudtok :D
Akkor egy napot vajúdtál? :shock: ez azért durva...

én is nagyon tartok tőle mi lesz ha ZSófi ilyen sokáig nem lát..egész nap a fenekemben van amióta itthon vagyok...
Ha ráérsz néha írj minden kalandjaitok vannak!
pici76
 
 


Kép Kép
stella2007
 
 


Szép formás baba Szonja! Gratulálok hozzá, és sok boldogságot a kibővült családhoz!
Stella mit szól hozzá?
Vendég
 


Hjajj istenem, milyen érzés újra átélni?
Helyesek vagytok!
Stella is milyen cuki:)

Kép
niki30
 
 


Márti, nagyon szép kis családod van! Olyan mintha Szonja frufruja le lenne vágva :lol:
pici76
 
 


Márti gratulálok! Nagyon szépek vagytok! :) Négyesben karácsonyoztok, ez annyira jó! :)

Lányok mindenkinek Boldog Ünnepeket szeretnék kívánni!

Puszi,
Lorci

Kép

Kép
lorcika
 
 


Márti most olvastam csak a hirt!
Gratulálok a picurhoz, nagyon szep kis mokus!
Azt nem mondom, hogy irigyellek, de már tul vagy rajta es a kezedben a babád, szivesen itt tartanek már en is...
Csak ismetelnem az elöttem szolokat: ha akad idöd....(de tudom valoszinü eleg keves akad.)

MIndenkinek boldog karácsonyt kivánok, jo pihenest es lendületes kezdest az uj evben!
Növekedjenek a pocaklakok a sok beiglitöl :D!

Kép
kriemhild
 
 


SZÉP KARÁCSONYT KÍVÁNOK MINDENKINEK!

Kép
niki30
 
 


Sziasztok!

én is békés boldog ünnepeket kívánok mindannyiótoknak!

Enikő
pici76
 
 


Boldog új évet!

Márti, gratulálok, és tényleg gyönyörű a kisasszony :D

Kép

Kép
idoru
 
 


sziasztok

húúú de eltűnt mindenki. Pici gyanús vagy nekem, hol vagy??

Mi jól vagyunk. A "kicsi" háromhetesen már 4,5 kg volt. Úgy látszik ismét jó a tejem. A tápot már el is hagytuk teljesen, Stella szokta eszegetni. Odajön hozzám és kér port. Hagy egye ha már megvettük:-)) Azt nem is írtam, hogy Szonját kötőhártyagyulladással hoztam haza, és sajna még mindig nem jött teljesen rendbe a szeme, pedig már kétfajta cseppet kaptunk. Nagyon mérges vagyok, mert persze a Klinikán nem mondták, ott szépen kezelgették, és mikor itthon pár napig nem kapta a kezelést akkor derült ki számunkra, hogy gond van. Szóval katasztrófa ismételten az eü.

Úgy néz ki Stella mégis járhat bölcsibe, csak vinnem kell a védőnőtől meg a gyerekorvostól környezettanulmányt meg javaslatot, hogy a gyerek fejlődése szempontjából nagyon káros a közösségből való kiszakítás. Amúgy tényleg káros mert veszettül unatkozik itthon. Sajnos ismerős meg ahol hasonló korú gyermek aki otthon van nincs, minden ismerős gyereke bölcsizik vagy ovizik, de még a szomszéd gyerekek is.

A féltékenység is toppon van, de nem olyan vészes, igazándiból abban nyílvánul meg, hogy amikor Szonját felveszem vagy szoptatom akkor tuti, hogy akkor kell pisilni, vagy akkor lesz éhes vagy szomjas, illetve, hogy az ölembe akar ülni. Ez utóbbi rendszeres, úgyhogy megtanultunk úgy szopizni, hogy Stella is az ölemben van. Mivel Szonja még legalább kétszer kell éjszaka, ezért Stella most apával alszik, ha már nem kell Szoni éjjel akkor lesznek összeköltöztetve.

Hogy vagytok csajok? Pocakosok mi újság??

Én lépek mert tanulnom kell, ugyi nekem most vizsgaidőszak is van, a gyerekek most éppen alszanak.

Márti
stella2007
 
 


Sziasztok!

Stella orulok, hogy jelentkeztel es hogy jol van mindenki a csaladban! :) Akkor most rendbe jott a kotohartygyulladas? Baratnomtol ugyanezt hallottam a feltekenysegrol, hogy ebben nyilvanul meg: pont akkor kell pisilni, enni, inni! :) Hat biztos nem konnyu. En speciel nagyon aggodom ezen. Tudom nem kene, de Ricsi annyira nem egyszeru neha!!!!! Van amikor olyan hisztit levag, pl. azon, hogy ne reggelizzunk! O nem nagyon reggelizik, 10 korul eszik valamit, es persze ki van sokszor borulva ha mi meg leulunk enni!!! Nagyon sokaig tudja huzni a hisztit....van amikor jobban birom, van amikor szetvernem!!!!!! :oops: :shock: Rettegek mi lesz itt juliustol!!!! Eleve feltekeny.....nagyon nehez lesz szerintem. Ez a szegeny kis babuka bennem.....total tudok stresszelni, amikor Ricsi ilyen...nem mindig tudok higgadt maradni, ez biztos erzi rendeseb odabenn!!! :( Ajajaj! No hat remelem menni fog, meg messze van addig valtozhat, ugye? Ugye? Ugye? Ugye? :?
Amugy mar jobban vagyok...bar sokat faj a hasam...ez mondjuk uj, Ricsivel nem volt ennyire ilyen...de hat minden mas ezzel a terhesseggel, na meg nem valami relax kornyezetben vagyok, gondoskodik rola az en kis ordogom, hogy sokat ne lazuljak! :)

Mi van a tobbiekkel? Meg ne szuljetek itt nekem, anelkul hogy ne szolnatok!!!!!!! :D

Puszi mindenkinek.
Lorci

Kép

Kép
lorcika
 
 


hahóó

hol van mindenki??? No remélem nem betegeskedtek csak nincs időtök jönni. Én most azért vagyok ilyen frenki mert a férjem itthon van szabin. Amúgy ma kaptam egy örömhírt hétfőtől ismét mehet Stella bölcsibe:-)) Úgy örülök, mert már alig bírtam vele annyira unatkozott a négy fal között. Még az is lehet, hogy az uv-k sikerülni fognak, mert eddig egy vizsgám se sikerült. Mondjuk csak este 9 után tudok tanulni, ha nem alszok be....

Ma voltunk egy hós tanácsadáson. Baromi sokat nőtt a lányom. 5 cm-t és 1,3 kg-t. A szeme nem gyógyult meg teljesen, ha nem javul akkor félévesen át kell mosni a könnycsatornáját. Ez legyen a legnagyobb baja...

Lorci! Nem akarod majd szeptembertől oviztatni Ricsit, legalább fél napra? Az is nagy segítség lenne neked!!! Amúgy azért is nehéz nekünk mert a dackorszak kellős közepén szülünk második gyereket, ami a dacot csak még inkább erősíti. De túl lehet élni. A szomszédasszonyom a múltkor nevetve megjegyezte, hogy a kicsit még nem hallotta de a nagyot egyre sűrűbben. Persze a szomszédasszony tisztában van a dolgokkal, ő már túl van a nehezén, de neki is két gyereke van 2 éves korkülönbséggel, de ők már ovisok-bölcsisek. Szóval kitartás Lorci!

Pici egyre gyanúsabb vagy nekem!!! Lehet már babázol??? Többiek?? Kétgyerekes anyukák?

Márti
stella2007
 
 


Sziasztok!

Hát Márti magunkra maradtunk itt!!!! Lanyok hahoooooo!

Orulok, hogy cseperedik a kis babuka! :) Jaj az a konnycsatorna atmosas :( .......de tenyleg ez legyen a legnagyobb baja!!!
Jot mosolyogtam azon, amit a szomszedasszonyod mondott, hogy Stellat hallja surubben! :) :)

Szeptembertol viszem termeszetesen Ricsit oviba...remelem beveszik..ha csak fel napra is, de jo lenne. Most meg itt a szomszed kozsegbe elkezdem vinni egy nocihez, aki gyerekekre vigyaz. Fiatal no, szimpatikus, egyszerrre 3 gyereknel tobbet nem vallal. Mar voltunk proban...Ricsinek tetszett, ugyhogy oda akarom majd vinni hetente 2-3x! Remelem mukodni fog!!!

Na megyek, mert jatek van!

Kép

Kép
lorcika
 
 


Sziasztok!

Márti, Balázs is könnycsatorna átmosásra várt, 3 hósan akarták megcsinálni, de csak húztam-halasztottam, és 4 hónapos korára egyik napról a másikra el is múlt neki!!!! Pedig nem csepegtettem, csak ha eszembe jutott (Többnyire nem :oops: ), néha masszíroztam, szóval ne izgulj!

Lorci, a bölcsi-ovi bizony nagyon hasznos ilyen szempontból! Vigyed csak Ricsit, és ne csak heti fél napra, mert szerintem az kevés. Legalább 2-3 alkalom legyen: ő is könnyebben szokik be, és őt is hamarabb veszik be maguk közé a gyerekek. Ha csak fehér holló lesz a csoportban, nem lesz senki aki "barátkozna" vele.
Te mit csinálsz vele, ha rájön a hiszti? Én párszor bezártam a szobájába. Érdekesen viselkedik ilyenkor, mert sír, de nem jön ki pedig nem zárom rá az ajtót. Néha megpróbálja kinyitni, és amikor sikerül ő lepődik meg rajta a legjobban. Ilyenkor gyorsan becsukja és sír tovább mögötte. Csak akkor jön ki, ha én kiengedem.

Pici?
Vendég
 


Sziasztok!

Elnézést, hogy eltüntem.
Nem tudom mi lehet Picivel, de sztem mióta eltünt az még elég korai lett volna egy szüléshez...majdnem egy hónapja..

Csilla nagyon köszönöm a szobábazárós tippet, übertuti. Ma is hazajövünk, ö a sajtoskenyeret nem eszi meg (holott ez az egy amiböl nem szokott hazahozni a böliböl) neki puding kell meg mittudomen mi meg keksz, na fogtam betettem a szobája szönyegere becsuktam az ajtot, de semmi villany vagy valami, egy darabig huzta a notát, de aztán egyszer csak kuss lett, majd megjelent es odajött es meggyözödött rola, hogy megkivánta a sajtos kenyeret :) Szóval hálás köszönet, mert az en eddigi kiabálos, meg nyugis ervelös modszereim mind csödöt mondottak.

A szobatisztasággal azt hiszem alakulunk, néha szól, hogy ezt vagy azt kell. Remelem egyre gyakrabb lesz ez, no meg hogy ha itthon leszünk együtt, akkor majd tudok rá figyelni, mert aböliben sztem sz..nak rá.

A kistesó meg eleg kicsike, kb ugyanazt játssza mint dami anno, ez is másfel-ket hettel kisebb, mint a sztenderd méretek...úgyhogy remelem kihuzzuk sokáig es akkor azert nem lesz annyira minike. De annyira repül az idő most már, olyan rossz. Még kettöt pislogok sztem es már visszasirom majd a kismamalétet.
Még jövö héten dolgozom, aztán leteszem a lantot. Örülök, hogy sikerült ien sokáig terv szerint nyomni a melot. Igazából ma lett volna az utsó napom, de mivel a bölcsit ugyis hóvégéig fizetjük, akkor még addig bemegyek, utána még uncsizhatok itthon úgyis 4 hetet.
Eddig 11-12 kilónál járok, amit kicsit siralmasként élek meg, mert azert eléggé látszik, de próbálok nem erre koncentrálni, aztán majd ha szoptattam fél évet akkor meglátjuk hol állunk es lehet korrigálni ha valami nem ok.
Kezdek parázni a szülés miatt, pl hogy mikor menjek be a korházba. Lévén szeretnek otthon lenni minél tovább, minek bent vajudjak, inkább itthon. Viszont a heg miatt kicsit tartok ettöl is.

No azt hiszem, elég hosszúra sikerült a mondokám, elköszönök.
Kivel mizujs?
Pici!!! Jelentkezz!! Mi van veletek??

Kép
kriemhild
 
 


Gyps, örülök, hogy segítettem :wink:
Amikor nagy a hiszti, én úgy viszem be a szobájába, hogy "gondolkodjon" a helyes viselkedésen. Múltkor úgy jött ki, hogy: anya, gondolkodtam :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


sziasztok

a kezdeti lelkesedés eltűnőben... No azért tartsunk ki, legalább néha írogassunk:-))

Gyps! Amikor vajúdtam akkor állandóan azt kérdezték, hogy a hasam aljánál, illetve elől érzek e éles, nyilalló fájdalmat, nem fáj e jobban. Kb ilyesmiket lehet érezni ha szétválik a heg. Nálam a 12 óra alatt 8 mm-t vékonyodott a heg. Persze ez alkati kérdés.

Mi jól vagyunk, Stella ismét bölcsis, nagyon imádja. Nekem egy vizsgám se sikerült, jövő hét uv hét próbálom behozni a hátrányt.

Szonja még mindig legalább kétszer kel éjszaka, úgyhogy egyre fáradtabb vagyok. Hiába nincs itthon napközben a nővére nincs időm napközben aludni, mert tanulni kell, meg a háztartás is itt van. No majd egyszer behozom az alváshiányt.

Gyps még annyit, hogy én hasonlítgattam Stella és Szonja uh-s méreteit, és Szonjának mindig kisebbek voltak az értékei, erre mégis ő született nagyobb súllyal. Én nem igazán bízom az uh-ban méretügyileg. Viszont kívánom, hogy várja ki az idejét a babád, márcsak azért is, hogy tudj pihenni és nagytesót felkészíteni - ami lehetetlen -.

Azé nekem gyanús, hogy Pici mostanában kell, hogy szüljön!!!

Márti
stella2007
 
 


Sziasztok!

Na orulok, hogy vegre nehanyan irtatok! Lanyok nekem aggodnom kellene? Ha Ricsit beteszem a szobaba, hogy higgadjon le, szetveri a szobat! Elkezdi dobalni a jatekait..ha ignoralom, kinyitja az ajtot es kifele dobalja. Persze kozben sir egyfolytaban..aztan kijon, nez ram nagy szemekkel, akkor odahivom es nagy nehezen lenyugszik. Tombolo orult a gyerekem!!!!!! Szerintetek ez gaz..vagy ez elofordul??? Ha merges, mert nem kap meg valamit, akkor siman lesopri az asztalt....persze tudja, hogy ez nagy baj. Ilyenkor mondjuk most mar az mukodik, hogy addig aztan se jatek, se mese, se zene, semmi amig fel nem szedi a ledobald dolgokat a foldrol. Ilyenkor nagy siras-rivassal osszeszed mindent......ez mukodik. Gumiszoba kene ennek a gyereknek, ott nincs mit szetverni!!!! :)

Szeptemebrtol megy majd oviba termeszetesen, remelem felveszik....akar fel napra is. MOst hetente 3x delelot 3 orat egy babysitterhez viszem. Kedves fiatal noci, evek ota mar ezzel foglalkozik. 2 masik kisfiu van ott, Ricsinel valamivel fiatalabbak. Minden egyes alkalommal Ricsi sir, hogy nem akar menni, ott meg 2 percet szipakol,de aztan meg jol elvan allitolag...ha megyek erte, akkor meg azert nyusszog, hogy nem akar eljonni!!! Jaj lanyok gyermekem nem egyszeru!!!!! MOst a 15. hetben vagyok, de nem mondhatnam, hogy marha sokat pihenek. Delutan nem alszik...max. hetente 2x van erre pelda...szoval megy az egesz nap szorakoztatas! Ejjel meg parszor felsir, hiv..akkro kicsit betakargatom es elalszik.....de azt megfigyeltuk, hogy csak akkor sir fel ha itthon vagyok. Ugy ertem pl. elmentunk parommal szinhazba..anyosommal volt, o fektette le. Ugy aludt el, hogy anyaek nincsenek itthon, majd jonnek...reggelig egy hang nelkul aludt. Amikor mutl hetvegen ferjemmel votl, mert en a baratnoimmel talalkoztam es 10 utan ertem haza, szinten aludt reggel 6-ig. Ha en teszem le, akkor felsir sokszor.....meg almaban is ugraltat!!!!!!!!! :shock: :oops: Mit rontok el????!!!! Ma nem fogok felkelni hozza..mondtam is neki mikor lefektettem, hogy aludjon nyugodtan, ha felebred es vegkepp nem tud visszaaludni jojjon at az agyunkba. De tenyleg rengetegszer folkel...en meg nem tudok visszaaludni es 5 orakat alszom. Hulla vagyok...amugyis a kedvem olyan, hogy egy csodtomegnek erzem magam...rettegek mi lesz ha megsziletik a baba...hogy fogom ezt csinalni???? Vagy onnantol kezde kb. 15 evig nem alszom???? Ettol nagyon sokszro rossz kedvem van..hogy nagyon rosszul csinalok valamit....es itt a kovetkezo baba....hogy lesz itt minden. :( Segitsetek!!!!!! En rontom el tenyleg? Vagy egyszeruen az en kisfiam ilyen keves alvasigenyu idegroncs?!!!!!! :(

Puszi, Lorci

Kép

Kép
lorcika
 
 


Lorci, megmondom őszintén örülök, hogy Milán nem ennyire zizi, nem lehet könnyű Ricsivel!

Egy dolog azért eszembe jutott: játék-dobálós időszak nálunk is volt rövid ideig, amikor hazajöttünk a kórházból Baluval. Milán nem tudta kezelni a megváltozott helyzetet, és mert nem tudta másképp kifejezni magát, ő is dobálós-sikoltozós rohamokat kapott. Mivel tudtuk az okát, nyugodtan és türelmesen kezeltük, így hamar megnyugodott. Lehet Ricsi is érzi a kistesót, és előre szorong. (Milu egy időben székrekedéses volt amikor még terhes voltam. Védőnő szerint ez is a szorongás jele lehet.) Ha nálatok is ez van, ne parázd túl a kistesó kérdést! Hiszen ez tényleg a világ legtermészetesebb dolga.

A másik meg, hogy egy ilyen játék dobálás után (közben csak ültem és néztem, nem szóltam rá) szépen összeszedtük az eltörött/tönkrement játékokat, és ő dobta ki a kukába őket. Jó, annyi játékunk van, hogy kicsit örültem is a szelektálásnak). Ezzel azt is megtanulta, hogy mit jelent ha valamit tönkretesz, és végleg búcsút veszünk tőle.

A szakirodalom szerint azért dühöng, mert nem érzi magát biztonságban. Ilyenkor hátulról át kell ölelni.
Az éjszakai ébredés is erre utalhat, hogy meg kell bizonyosodnia róla, hogy a közelben vagy.

Ha meg nem kistesós probléma van, csak simán elkényeztettétek kicsit (bocs, de ez sem kizárt :wink: ), akkor épp ez a kor az, amikor még viszonylag könnyen meg lehet tanítani a határokat és szabályokat.

Na, ahhoz képest, hogy úgy éreztem nem tudok hozzászólni, egész szépen sikerült :)
Hiába, mi már túlvagyunk rajta :wink:

Szóval vigasztaljon a tudat, nem tart örökké!
Vendég
 


Cscsi.
Koszi, hogy irtal, ezt a hatulrol olelest kiprobalom...elolrol ilyenkor ugysem lehet, pedig mar azt is probaltam! :) :)
Ricsinek ez a temperamentumabol ered szerintem..marmint a dobalas, mert ezt mar regen csinalja. Lehet, hogy o az a tipus lesz, aki foldhoz csapja a tanyert duheben...na mondjuk en is iylen vagyok, ha elszall az agyam. Meg idoben veszunk neki egy boxzsakot, aztan az anyjaval felvaltva hasznaljak majd!!!!!!!
Az ejszakai ebredest nem tudom miert van....hmm hmm.....ahogy bemegyek es betakarom, mar alszik is. Lehet, hogy tenyleg a biztionsagrol van szo....talan szepen lassan megszokja, hogy anya ott van a masik szobaban,. barmi van jovok!!! Vegulis......egy idoben az agyunkban aludt.....ott akart elaludni, ha atvittuk a kisagyba, kiborulva jott at...most meg ismet szinte egyik-naprol a masikra a kisagyban alszik. Mindenhez ido es turelem kell. Csak birjam cernaval!!! Lehet, hogy mar most be kell szerezni azt a boxzsakot!!!!!! :D :D

Kép

Kép
lorcika
 
 


Sziasztok,

Csak egy uzenetet szeretnek veletek megosztani, amit most kaptam egy baratnomtol, akit ti ugy ismertek Pici :wink: :

Orommel tudatjuk veled, hogy Barnabas ma 13.43-kor megszuletett 55 cm-rel es 3660g-mal. Gyonyoru es egeszseges, anyukaja is jol van.

Tovabbi kellemes babazast, babavarast. :D

Hajni

KépKép
Kép
hajnski
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: