Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
ildy, köszi a tippet, de 4D-s ultrahangra csak akkor szeretnék elmenni, ha a baba nagyobb lesz (természetesen elmennék ilyenre minden héten, ha ki bírnám fizetni :D ).
Lányok, titeket nem idegesít ez az egész átalakítás, ami előtt állunk? A magándokik másképp állnak a témához, van, aki nem is beszél róla, más azt mondja, hogy menj el, jelentkezz be a kerületi terhesgondozóba (nem csak a védőnőhöz), hogy benn legyél a rendszerben. Nem értem az egészet, és a hideg kiráz attól, hogy a kerületi vizsgálatra menjek el, nem véletlenül járok magándokihoz. szóval egyikőtök orvosa sem mondott eddig ezzel az egésszel kapcsolatban semmit? engem nagyon nyugtalanít.
egyébként halihó és jókedv! :lol:

Kép
Kép
irina
 
 


Hello Mindenkinek!

Húúú, nem semmi forgalom alakult ki itt 1-2 nap alatt!

Hajni, már nagyon várunk vissza, lesz mit aktualizálni a táblázaton. :lol: :lol: :lol:

Üdv minden új Kismamának,

Vera, Veletek pedig nagyon együttérzek.

Irina,
az étterem az Október 6. u. 19 szám alatt van Kama Sutra a neve. Én egy kesudió-szószós csirkét ettem, úgyhogy szerencsére megúsztam a sáfrányt :wink: De jó tudni, hogy erre is oda kell figyelni.

Elevitet nem szedek, csak folsavat, meg gyümit tolok magamba.

silka
silka
 
 


Sziasztok !

Hülye ez az időjárás kicsit fájdogál is a fejem de nem igazán szeretnék gyógyszert bevenni mert múltkor amikor hőemelkedésem volt akkor olvasgattam a gyógyszereket és az első harmadban lévő kismamáknak nem igazán javasolt gyógyszert szedni.
20200310173350
 
 

 
 

Sziasztok
Jó látni , hoigy már ennyien csatlakoztatok, vagyis hogy ennyien várunk babát. Én már jó rég nem jelentkeztem, eddig külföldön voltam. elmentünk csúszkálni. Azt mondta a dokim, hogy egyre figyeljek, hogy fenékre essek, hát mondanom sem kell, nagyon sokáig gondolkodtam, hogy merjek e csúszi, ( hókorizok egyébként, olyan mint a síelés, csak nem gyorsul be annyira ) aztán utolsó nap, amikor nagyon szép volt az idő, kedvem támadt csúszni, így kicsi férjemmel együtt óvatosan, lassan csúsztunk le a hegyről, és szerencsére nem estem el, viszont nagy élmény volt.
Jövőhéten megyek megint ultrahangra, remélem minden rendben lesz, folyton aggódom. A hányinger nekem akkor jelentkezik, ha sokat ülök és a hasam összenyomódik, egyébként nem, viszont sokkal hamarabb megéhezek. Ja és a melleim, hát olyan nehezek és fájnak, főleg esténként, alig tuok aludni. Már volt hogy melltartóban kellett aludnom. az segített, mostmár kicsit könnyebb.
szóval türelmetlenül várom a jövőhét hétfőt, hogy megnyugodjak picit. Szeretném már világgá kürtölni, de még nem merem, majd 1 hónap múlva talán.
Szép napot mindenkinek!

KépKép
kaqk
 
 


4D-s ultrahangról én is azt hallottam, hogy érdemes később menni, mert ritka, hogy olyan jó felvételt kap az ember, mint amit little ildy is fölrakott. Bár ugye tényleg pénztárca kérdése. Én is élek-halok azokért a pillanatokért, mikor láthatom Drágaságomat ultrahangon, de valahogy próbálom legyőzni a kíváncsiságomat :wink:

Igen Irina, engem is elégé nyugtalanít az egészségügy jelenlegi helyzete, rá is kérdeztem a dokimnál, hogy most akkor mi a túró lesz. Azt mondta full bizonytalan és majd tavasszal térjünk vissza a témára. Bízom benne, hogy nem 7 hónapos terhesen kell majd helyi dokit keresnem. Sajnos megint a pénzről szól a történet, mert ugye aki eddig magánrendelésre járt és csengetett, az a szülésnél is hozzá fog ragaszkodni és csengetni a dokinak + a kórháznak. Szóval Csajok, elkezdhetünk spórolni :lol:
silka
 
 


4D-s ultrahangról én is azt hallottam, hogy érdemes később menni, mert ritka, hogy olyan jó felvételt kap az ember, mint amit little ildy is fölrakott. Bár ugye tényleg pénztárca kérdése. Én is élek-halok azokért a pillanatokért, mikor láthatom Drágaságomat ultrahangon, de valahogy próbálom legyőzni a kíváncsiságomat :wink:

Igen Irina, engem is elégé nyugtalanít az egészségügy jelenlegi helyzete, rá is kérdeztem a dokimnál, hogy most akkor mi a túró lesz. Azt mondta full bizonytalan és majd tavasszal térjünk vissza a témára. Bízom benne, hogy nem 7 hónapos terhesen kell majd helyi dokit keresnem. Sajnos megint a pénzről szól a történet, mert ugye aki eddig magánrendelésre járt és csengetett, az a szülésnél is hozzá fog ragaszkodni és csengetni a dokinak + a kórháznak. Szóval Csajok, elkezdhetünk spórolni :lol:
silka
 
 


ooops!
bocsi a duplázásért 8)
silka
 
 


silka, köszönöm az étterem címét, el fogok menni! :D

egészségügy: azt tartom most ritka undorítónak, hogy az ún. mögöttes elv a körzetesítés bevezetése mögött épp a hálapénz felszámolása lenne. de komolyan gondolják a t. törvényalkotók, hogyha egy nem körzetis kórházba megyek szülni, ahová berendelem a dokimat, akkor majd semmit nem adok neki, mondván, a kórháznak majd fizettem? ezt eddig is eljátszhattuk volna, de a dolog nem így működik. arról nem is szólva, hogy sok doki előre kéri/kapja meg a pénzt. szóval mit is számol ez fel? a világon semmit. az orvosok fizetését kellene rendezni, és AZUTÁN a hálapénz elfogadását törvényekkel szankcionálni. de ne a kiszolgáltatott kismamákra testálják ezt az egész vackot.! :x
úgyhogy valszeg az lesz, hogy a választott orvosnál szülni akarók továbbra is jattolnak az orvosnak ÉS a kórháznak is (ez császár esetében a 80-90 ezer forintot is elérheti - a csak a kórháznak fizetett rész).
no, bocs a kifakadásért, de úgy érzem, hogy ez a szülés is kezd olyan biznisz lenni, mint az esküvőszervezés.
persze erre még mindig lehet azt mondani, hogy "nem akarsz fizetni, ott a 3 körzetes kórház", csakhogy én erre Svédországban bólintanék rá, nem Magyarországon. Elég sokat járkálok kórházakban, látom, mi megy.

Hm, biztos a szél is felpaprikázott, ki nem állhatom.
Nektek viszont szépséges további napot! :lol:

Kép
Kép
irina
 
 


Hát igen, tavaly ilyenkor esküvőt szerveztem. Ki voltam akadva egy csomó költségen. Mindenki mondta, hogy 3 olyan dolog van az ember életében, amikor ott húzzák le, ahol tudják, mert úgyis fizet: a születés, a temetés meg az esküvő.
És tényleg :lol: :lol:
silka
 
 


silka, igaz, az esküvő sem semmi, de azon nem múlnak életek...
a most leváltásra kerülő rendszer is igazságtalan volt azokkal, akik nem tudtak pénzt áldozni a terhesgondozásra és a szülésre, de az új még inkább az lesz.
és azt hiszem, azt a plusz 25-80.000 (stb.) forintot mi is tudnánk a babára költeni, amit most majd a kórház kasszájába kell, amikor amúgy is fizetünk TB-t (tényleg, minek is, ha van már dobozdíj, vizitdíj, szabad-orvosválasztási díj?).

biztos, ami biztos, a kerületetekben célszerű bejelentkeznünk a terhesgondozásra, hogy a törzsszámunkat megkapjuk. állítólag ez kell majd az egész választósdihoz, de ennél többet nem tudok. ha van itt a témában jártas kismama (vagy nem kismama), megköszönöm a hozzászólását.

egyébként hogy vagytok? nálam a helyzet változatlan: farkaséhség, émelygés, puffadás változatlanul. de ezt leszámítva minden oké. :D

Kép
Kép
irina
 
 


javítás:
a kórház kasszájába kell = a kórház kasszájába kell befizetnünk
kerületekben = kerületünkben

Kép
Kép
irina
 
 


Sziasztok!

Én most vagyok a 6. hétben. Eddig minden rendben, csak kicsit álomkórban szenvedek, és a szagokra kicsit érzékenyebb vagyok. Remélem, később is ilyen jól fogom érezni magam.
Nektek is ilyen jó az első időszak?
riti6
 
 


Sziasztok.

Már jó régen nem jelentekeztem, és látom szaporodunk. Sajnos nem tudtam jelentkezni, mivel kórhában voltam. Múlt hét szerdán (24.-én) mentem volna délután a nőgyógyászhoz, de reggel úgy begörcsöltem, hogy nem tudtam az ágyból felkelni. Mikor nem csillapodtak a görcsök, és már teljesen éreztem, hogy ez a fájdalom a baba körül jön, akkor nagyon megijedtem, és a nővérem rögtön bevitt a kórházba és benn is fogtak. Kiderült, hogy a baba teljesen jól van, már a szíve is dobogott, és a mérete teljesen arányos 6 mm-es. Viszont a képen feltünt, (pont ott ahol a görcseim voltak) egy 7 cm-es cyszta.

Azt mondják, hogy a terhesség mellett sajnos gyakori az, hogy kialakul ez a nőknél, de max, olyan 3 cm körül, viszont az enyém 7 cm-es és be is görcsölt.

Úgy néz ki veszélyeztetett terhes vagyok, holnap reggel megyek terhesgondozóba, és vissza ultrahangra, mert most folyamatosan nézni fogják.

Ha még növekszik, vagy begörcsöl, akkor sajnos meg kell műteni, ami azt jelenti, hogy elveszthetem a babát. Az is lehet, hogy akkor műtenek meg, ha a baba már olyan 5-6 hónapos lesz, akkor túlélheti a műtétet.

Én mindenképp azt kértem, (a dokimmal megbeszélve), hogy a műtéttel még várjunk, mert esélyt szeretnék adni a babának.
Bízom benne, hogy ahogy a pici növekszik a hasamba, úgy húzódik vissza a cyszta. Sajnos nem erre számítottam, de mindent megteszek a javulásért.
hoila
 
 


riti6, üdvözlet! remek, hogy jól vagy. többségünk állapota, amennyire látom, változó, de "amúgy" persze nagyon jól vagyunk a babavárás öröme miatt. érdekes, nagy hányásokról itt még nem panaszkodott senki! :D szerencsés a csapat.

szia, hoila!
Nagyon drukkolok, hogy minden rendben legyen Nálatok! Remélem, a fájdalmak elmúltak!
Gondolunk Rád!!!

Kép
Kép
irina
 
 


Na, sosem gondoltam volna, hogy még egyszer hasznát veszem a pisirohamomnak. :lol: (Eddig csak a gond volt vele) Reggel mentem vérvételre, vizeletvizsgálatról nem mondott semmit a doki. Amint a kórházba beértem, az első dolgom a mellékhelyiség felkutatása volt. Kicsit meglepődtem, mikor a szúrás után poharat nyomtak a kezembe, de szerencsére zavarba nem jöttem :lol: :lol: :lol:
Remélem minden lelet rendben lesz.
Apropó, most mi derülhet ki?

silka
silka
 
 


Sziasztok !

Az az igazság, hogy pár napja írtam, hogy a hányásos téma nem jelentkezett nálam.
Én marha jól elszóltam magam már két napja minden este hányok. :(
Reggel szerencsére nincs semmi azon kívül, hogy kicsit szédelgek de már azt is kitapasztaltam, hogy nem szabad kiugrani az ágyból.

Nekem jövő héten kell menjek ismét a dokihoz és akkor fogja csinálni a labor vizsgálatokat.
Már nagyon várom mert akkor kapok uh-os képet és majd akkor bejelentjük a nagyszülőknek az örömhírt. :D

Mindenkinek kellemes napot kívánok. :D
20200310173350
 
 


Hahó!

Hoila.
Kitartás!!Minden rendben lesz!! :D

Én ma voltam a védőnéninél,kaptam könyvecskét és reggel megyek vérvételre ill.vizeletre!!

ancsi26
 
 


Lányok!!!
Tud valaki segiteni??
A terhesség alatti adókedvezmény az jár még??Ha igen akkor mit kell csinálni??
És ugye a pocaklakó szept.9-én fog elvileg születni és nekem Melivel szept.11-én jár le a gyedem.Most akkor mit fogok kapni és mit kell intéznem??
Ehhez olyan béna vagyok!!!

Köszi aki segit!!

ancsi26
 
 


Sziasztok!
Üdv minden új kismaminak!
Hoila!
Biztosan minden rendben lesz!
Vera!
Nem tudom, hogy olvasod-e még a topicot, de szívből sajnálom, ami veled történt. Fel a fejjel! Mindenki szurkol neked!

Nos voltam pénteken dokinál. A "barnára" azt monta, hogy nem gond, de ha megint jelentkezne, akkor váltsam ki a hüvelytablettát, amit felírt. De szerencsére nem volt rá szükség, mert azóta semmi barna nem volt. :)
A petezsák 11 mm de a magzat még nem látszódott benne. Állítólag csak 20 mm-től lehet látni. Ez szerintetek is így van???
Engem nagyon rosszul érintett ez a dolog. Iszonyúan izgulok. Mondjuk a doki azt mondta, hogy teljesen normális, ami a pocimban van.
Vitamint nem szedek, csak folsavat, 2x1-et. Azt mondta az orvos, hogy nem kell ennél több (csak zöldség, gyümi és fehérje).
Tényleg nagyon lassan telnek a napok, és túl sokat jár az agyam.
De nagyon boldog vagyok.
Puszi mindenkinek
sense
 
 


sziasztok!
silka és vizelet után érdeklődők :lol: :
itten leírják, mit néznek meg benne:
http://www.babaszoba.hu/topics/9month/articles/100
Ami nekem fura, az az, hogy hormonszinteket nem néznek, márpedig a korai terhesség esetében nagyon fontos mutató (a vetélés megjósolható belőle és meg is előzhető akár)!!!
Nemcsak a pajzsmirigyhormonokra gondolok (nálam arról tudok mindent, mert alulműködős vagyok), hanem a többire: progeszteron stb.
Nektek erről nem beszélt az orvos? Nekem is minden utólag jut eszembe. Most keresgélek a neten, ha találok valamit erről, felrakom ide.
Pusz mindenkinek!

Kép
Kép
irina
 
 


No, hormonokról itt van szó (egy keveset), ha vkit érdekelne :D :
http://www.babanet.hu/faq/ciklus19.php

Kép
Kép
irina
 
 


és utoljára: http://www.babanet.hu/faq/tervet13.php
nekem az nem világos, hogy miért nem nézik meg minden terhes kismamának a progeszteronszintjét, ha alacsony szintje komoly problémákat okozhat. miért kell ahhoz elvetélni, hogy megnézzék? vagy költői a kérdésem?

Kép
Kép
irina
 
 


hello mindnkiek!

tuti nem birom ki februar 21.-ig, mert akkor kell mennem uh-ra! annyira lassan megy az ido, h hihettelen, pedig utalok vmit varni, mert nem szeretek oregedni, de most gyorsitanek szivesen! nekem minden nap hanyingerem van!!!!!!!! es emelygek egesz nap, hihetetlen! azt mondjak, ha eszem par szem kekszet, akkor jobb lesz, de nem akarok raszokni, sajna nem nagyon szabad hiznom! viszont alakul az alvasigenyem, a 7. hetig napi 11 orat aludtam (10-kor fekudtem le es 9 kor keltem) :roll: most mar kicsit emberibb, mert 8 max 9 orat alszom, bar ez meg nem az igazi, es hozzam kepest meg ez is sok, mert alap allapotomban 6 ora az alvasigenyem.

tudom kicsit korai meg, de kepzeljetek a h&m-nek van kismama ruhazata es nagyon klassz, nagyon jo arban - annyi a baj vele, h meg mo-on nincs (en becsben lattam). haaaaaaaaaaat vettem 2 nadragot, olyan jol melegitik a hasamat igy telen! :oops: remelem nem lesz baj, bar nem vagyok babonas ... .

aki igy a 9. het korul van es volt vizsgalaton huvelyi vagy hasi uh volt? vagy csak a 12. hettol van hasi? HELP

most lehet kicsit hosszu lett, bocsi

puszi nektek
Marica

Kép

Kép
mmarica
 
 


sziasztok!
kitartás a hányósoknak és émelygősöknek!
mmarica, én is egész nap émelygek, de a barátnőm szerint legkésőbb a 14. héten ez el fog múlni. bizakodom. :D
az ultrahangról: egy nemrég szült barátnőm szerint neki a 12. héten is hüvelyi ultrahangot végezek. én abban reménykedtem, hogy talán már nem ez lesz, de majd meglátjuk, legkésőbb a 12. héten megyek vissza a dokihoz.
kismamaruhák: hát, vannak a méregdrága szakboltok itthon, a pár éve megszűnt La Halle-ban voltak remek kismamcuccok, kár, hogy már nincs ez az üzlethálózat. Még a C&A-ben emlékszem ilyesmikre, de sok nem tetszik közülük. Ilyen témában ötletet szívesen vennék bárkitől, mert biztos kell vennem pár gatyót és felsőt nyárra.

Kép
Kép
irina
 
 


Irina,
köszi az info-t, remélem minden lelet rendben lesz :wink:

Marica,
én úgy tudom, hogy a 12. hét után van hasi UH. Nekem a 8. héten hüvelyit csinált a dokim. 11. héten megyek megint, utána majd informállak.
Én sem vagyok babonás, de most megfogadtam, hogy kifejezetten elhessegetem a legártatlanabb ilyen jellegű gondolataimat is. A nagy hírt elmondtam a 12. hét előtt és ha látnék vmi jó cuccot, amihez később nem biztos hogy hozzájutnék, hát azt hiszem én is rögtön megvenném. :lol: :lol: :lol:

silka
silka
 
 


Sziasztok!

Egy kicsit elhavaztam, és nem nagyon tudtam olvasni, de a férjem aranyos volt, és mindenről beszámolt. :)
Irina, köszi a védőnő keresés tippjeit. Remélem, az enyém is kedves és türelmes lesz.
Az egészségügy helyzete tényleg elég kilátástalan, és engem is nagyon felbosszant, hogy annyira kiszolgáltatottak vagyunk...

Azóta látom, megint gyarapodtunk! Üdv minden új boldog kismamának!

Milénamoni
A hasam nekem is kb 1 hete állandóan húzódik, fáj, néha alig bírok felegyenesedni... A többi tünet is stimmel! :D
Köszi a szakszerű :lol: tanácsot a védőnővel kapcsolatban! Most már egyre inkább úgy érzem el kell mennem felkeresni! :D

Timi,
mi is gondban vagyunk, mikor mondjuk el. Néha úgy el szeretném már mondani minenkinek, máskor meg annyira félek, hogy valami történhet. De már így is korábbra hoztuk, először csak márciusban gondoltuk elárulni, most már Valentin napot céloztuk meg legkésőbbnek! De már azt is alig bírom kivárni! Annyira kiváncsi vagyok a szülők és testvérek reakciójára, és a férjem egy nagy mókamester, úgy hogy tuti valami vicces szitu lesz belőle... :lol:

Falevel
Köszi, ha minden igaz a héten kimegyek és megkérdezem a védőnőt. Neked milyen védőnőd lett? Mesélj!
Ma du megyek a dokihoz, és még egyszer rákérdezek ezekre a dolgokra, de most úgy érzem, ha nem kapok több infót, akkor keresek másik dokit, mert nekem szükségem van az információ adta biztonságra. Te kihez jársz dokihoz? (csak ha nem titok)

A védőnő ad tanácsot is, hogy mit ehetsz, és mit nem? Vagy milyen jellegű segítséget nyújt? Csak mert az orvos gondolom nem ezzel foglalkozik.

Little ildy
a 4D-s kép nagyon tuti! Hihetetlen, hogy nekünk is ilyen picurka babák lapulnak a pocakunkban! :lol: Elmenni 4D-re én a 18-20 hét körül gondoltam, amikor már jobban látszik, hogy milyen és mekkora.

Hoila,
remélem, minden rendben lesz és vigyázz magatokra! Pihenj sokat!

Hányás, csak hogy rosszat ( :) ) is írjak. Kb 1 hete volt minden, ami a babavárással együtt jár. De szerencsére azóta se! (le is kopogom!) Kop-Kop-Kop. :lol:

Kismamaruha ötletek jöhetnek, mert a héten már feszülnek a nadrágok, és kényelmetlen a szorításuk.

Üdv mindenkinek és vigyázzatok magatokra!

Manófalvi

Manófalvi & Bende
KépKépKép
manofalvi
 
 


Sziasztok szeptemberi mamik!

Én jól lebetegedtem.Torokgyuszi.Aggódok is rendesen a babámért.Délután megyek dokihoz,holnap pedig nődokihoz és védőnénihez.Majd beszámolok,hol mi történt.Mi már elmondtuk mindenkinek,így könnyebb.Nem vagyok babonás,nem ezen múlik úgy sem.Ha baj lenne,legalább mindenki megértő lenne.De optimista vagyok.Már hallottam dobogni a kis szívét,csak ez a fránya baci aggaszt nagyon.Ma itthon is maradtam kúrálni magam.Én is vásároltam a kisfiammal is,annyira jó érzés volt,ezt semmiért nem hagynám ki.A pocaklakónak is vettünk már apróságokat.Kismamanacit én is jövőhéten szeretnék venni,mert ami jó,az is lecsúszik a pocakról és így taposom a szárát.

Eszter

Kép

Kép
anubias
 
 


Lányok! A Corában febr 1 -18-ig baba-mama hetek lesznek. Kismamaruhák is lesznek akciósan, meg baba ruhák, kellékek!
Vendég
 


Sziasztok !

Én ma voltam a H&M-be és nagyon édes kis gyerek ruhák vannak.
Én az Árkádba voltam ma igaz itt nincs olyan nagy választék mint ausztriába.
Én egyedül a tesómnak mondtam már el , hogy nagynéni lesz erre ő rögtön azt mondta, hogy tök jó és mennyire örül neki és persze nyáron amikor még nem megterhelő akkor menjünk ki ausztriába gyerek ruhákat venni.
A sogoroméknak van már két szép kis fiuk és nekik is ott szoktam venni ruhákat sokkal jobb minőség és szerintem anyagilag is jobban megéri mert tartósak és nem nyúlnak szana szét.

Nekem most lesz a szülinapom februárban és mondtam a tesómank, hogy én most is ki akarok menni mert a H&M-ben jó kismama ruhák vannak.
Igaz ott van molett ruhák is lehet, hogy abba is találok egy két kényelmes polót ami jó lesz.

Igaz még nem vagyok nagyon előrehaladott állapotban de már kezdenek kényelmetlenek lenni a gatyáim erre rögtön bementem a C&A-ba és vettem egy kismama farmer nadrágot.
Nagyon kényelmes és divatos. :D

mindenkinek szép napot és üdvözlöm az újy csatlakozókat is.
20200310173350
 
 


sziasztok!

Jó hogy ilyen sokan vagyunk és lehet kérdezgetni egymást. Sajnos engem is elkapott a megfázás. szerencsére nagyon nem döntött le, csa orr folyás, torok fályás, köhögés. Remélem nem lesz gond a picurral. Jövőhéten megyek ultrahangra. Hüvelyi lesz megint. Hogy hogy utálom :-( Pedig reménykedtem hogy egyszer ( 5. hét ) elég volt.
Már mi is nagyon szeretnénk elmondani mindenkinek, mikor lehetünk valamennyire is biztosak?? 12. hét?

Hoila,
Pihenj sokat, nagyon szorítunk neked, nem lesz semmi baj!!!!

Szép napokat mindenkinek

KépKép
kaqk
 
 


manofalvi : én régebben a Koncz Istvánhoz jártam, de neki pont most szünetel a rendelése. Úgyhogy kénytelen voltam elmenni máshoz, így az első vizsgálatot és ultrahangot Terebessy Károly csinálta. Nekem szimpatikus volt, az ultrahang alatt is végig mondta, hogy mit csinál, és mit hol lehet látni. Viszont a további vizsgálatokról nem mondott semmit, illetve csak annyit, hogy a védőnő majd elmond mindent.
A védőnőnél ma voltam, de mint kiderült kellett volna kérnem időpontot, így csak a jövő héten tud fogadni. Mondjuk még nem késtem le semmit, mert a 11.héten kell vérvizsgálatra menni.

Kép

Kép
falevel2
 
 


Sziasztok Lányok!

Bocs, hogy ide pofátlankodom! Én három babát szültem és most szeretném a 4-et. Persze elöbb meg kellene fogannia.
Hoila!
A cysta miatt írok!
A második terhességemnél a 6. héten grapefruitnyi kocsányos bevérzett cystám volt! Olyan görcsökkel, hogy pisilni sem tudtam, nemhogy járni. iszonyatosan bepánikoltam. Azt mondták, hogy a 16-20. hét között le kell majd szívni, addig próbáljam meg kihúzni. Pokoli volt! Ami jó, hogy a 17. héten egyszerűen elpukkant! Szóval ne félj, nagyon kellemetlen, de nem lesz semmi baj. Azt a 16.hetet kell kihúzni és utána egy szinte fájdalommentes eljárással le lehet szívni. Addig viszont lehet, hogy felszívódik. Később pedig nem veszélyezteti a terhességedet.

További boldog és probléma mentes terhességet kívánok mindannyiotoknak!

Éva

Kép
balimama
 
 


Sziasztok!

UH
nekem anno még a 12. héten is hüvelyi uh-át csináltak, a magándoki is és a praxisban is. Azt mondta az orvos, hogy olyan erős a hasfalam, hogy még a normál uh-van nem látja :)

Ruha
A C&A-ban soha nem lehet 40-es méretnél kisebbeket találni :) Legjobb a H&M, mert jó minőségű és elérhető árú ruhák vannak, illetve a 2in1 bababolt. Ezt az interneten is meg tudjátok nézni!
Ha valakinek nagyon sok pénze van és rettentő alkalmi ruha kell, akkor MAMMUT I Formes nevű bolt :))) 30-40 ezerért már tudtok nadrágot venni! A Brendon szintén nem egy olcsósági hullám!
2005-ben 20 ezer ft-ért vettem egy nadrágot, de 3 hónapig csak azt hordtam :)))
odorata
 
 


Sziasztok !

Nem tudom ti hogy vagytok vele de nekem reggeli rosszulléteim nincsenek viszont este lefekszem és kb 5 perc múlva megyek is hányikázni.
Igazán napközbe is elég jól vagyok a fáradságot leszámítva.

Tegnap nem bírtam ki és vettem egy gyerek ruhát olyat, hogy mindegy milyen nemű lesz a gyerek tudja majd hordani.
Nagyon édes ruhák vannak.
Már alig várom, hogy lehessen vásárolgatni de még elég korai és inkább nem veszek több dolgot.

Igaz vettem még kicsike zoknikat is de azt azért mert majd azt adjuk a nagyszülőknek ajándékba amikor megmondjuk nekik a jó hírt.

Mindenkinek kellemes napot.
20200310173350
 
 


Sziasztok!

Falevél, köszi, akkor a védőnőhöz majd én is bejelentkezem. Tegnap voltam a dokinál mivel elég sok kérdésem volt és az utóbbi 1 hétben nagyon görcsölt a hasam. Egyből kötelező pihenésre parancsolt és most szedem a Duphastont és megnéziumot.
Hát erre muszáj volt közölnöm a munkahelyemen, hogy akkor mától táppénzen vagyok. A főnököm egy kicsit belefehéredett, és szerintem nem is tudta, hogyan kezelje a helyzetet, de elköszöntem és eljöttem.
Ja és a dokitól megtudtuk tegnap, hgoy amikor a 12. héten megyek UH-ra, utána kell elmennem a védőnőhöz és majd ő küld vérvételre meg vizsgálatokra. És a dokihoz majd ez után kell visszamennem. Ahogy elmondta, teljesen jónak tűnt, úgy hogy most megnyugodtam. :D
És láttuk a pici babánkat UH-on is. Csinált a doki, nehogy valami elváltozás legyen! A férjem teljes boldogságban úszott, mikor meglátta. sajnos képet elfelejtettünk csinálni, de akkor is egy csoda volt látni! Már látszanak a végtagkezdemények (Kis bimbók) és olyan gyorsan vert a szive! :D :D

Mi még nem vettünk gyerekruhákat, és talán nem is nagyon kell majd, 3 unokatestvére van már a babánknak. Így ruhát kapunk egy halommal. De ez a zokni ötlet jól hangzik, Timi. Mi is a hétvégén tervezzük elmondani a családnak és ez aranyos lenne.... meg is beszélem Apával! :lol:

Puszi mindenkinek
Manófalvi

Manófalvi & Bende
KépKépKép
manofalvi
 
 


Sziasztok!

Köszi mégegyszer mindenkinek a kedves fogadtatást!
Nekem tegnap sikerült a C&A-ban 38-as kismama nacit venni, és láttam a 34-est és 36-ost is. Ma már az van rajtam, tök jó érzés!

Timi!
Én is így vagyok, reggel semmi bajom, délután, este kezdek el émelyegni. Bármit eszem-iszom nem múlik el, de szerencsére hánynom nem kell.

Szép napot Mindenkinek!

Kati

Kép
Kép
Kép
katicico
 
 


Hello Lányok,

Nektek már nő a hasatok? Én még semmit nem vettem észre magamon. Bár terhesség előtt sem voltam lapos :oops:
A mérleg is mutat vmit?

silka
silka
 
 


Sziasztok!

Manófalvi örülök, hogy tetszik neked a zoknis dolog szerintem nagyon jó pofa ötlet.
Tegnap az Árkádba voltam és ott a C&A-ban láttam meg a kis zoknikat és akkor gondoltam úgy, hogy ez így jó ötlet.
Én olyat vettem amin egy kicsi Micimackó fej van amibe ha jól emlékszem 3 pár van együtt és az került 1190-be.
Mi nagyon sokat gondolkodtunk, hogy hogyan is kellene megmondani és tegnap amikor mondtam a páromnak ő is teljesen oda volt.
Mondanom sem kell egész este a zoknikat nézte és egész végig azt mondogatta, hogy ő el sem hiszi, hogy ez a mi babánk lábán lesz egyszer.

Katicicó örülök neki, hogy csatlakoztál kis csapatunkhoz.
Az émelygés nekem is este kezdődik de lefekvésnél jön csak igazán a java.
Nagyon remélem, hogy enyhülni fog mert így marha rossz elaludni.
Igaz miután kijönn minden megkönnyebűlve alszom el.
Egy-egy ilyen hányás után annyira lefáradok, hogy pár perc és már alszom is.

Örülök neki, hogy mindenki jól van mindenkinek sok pihit .
20200310173350
 
 


Szia !

Silka nekem azon kívül, hogy a cicim feszül azon kívül semmi változás.
Igaz ha sokat ülök akkor kicsit nyom a nadrágom de kigombolom és már jó is.
Én sem vagyok egy balerina ezért nekem elég nehéz lesz észrevenni, hogy nő a hasam de egy cseppet sem bánom.
Nálam a mérleg ingadozik.
Inkább mindig reggel méreckedem és nekem eddig 1kg pluszom van.

Üdv mindenkinek.
20200310173350
 
 


Szia!

Még láthatóan nekem sem nő a hasam, de a nadrágjaim főleg ülve szorítottak. Én is állandóan kigomboltam. Úgy tudom ez még a puffadástól van, de ebben az új naciban sokkal kellemesebb.
A 6. hét körül nekem is volt 1 kg plusz, de én azt a karácsonyra fogtam.
Mi a szüleinknek az első UH-n elmondtuk a jó hírt, a többi barátnak ismerősnek, akivel találkoztunk, pedig a 2. UH után, amikor már látni lehetett, hogy dobog a kis szíve.
Na, megyek dolgozom egy kicsit! :)
Kati

Kép
Kép
Kép
katicico
 
 


Mi is első UH után rögtön az anyósom felé vettük az irányt az info-val, szüleimmel meg telefonon osztottuk meg a jóhírt, mert külföldön voltak. Aztán szépen fokozatosan egyre bővült a rokonság és a barátok köre.
Viszont sajnos a tervezett idő előtt meg kellett mondanom a főnökömnek is, mert olyat kellett volna csinálnom, ami kockáztathatta volna a baba épségét. De legalább túlvagyok rajta :lol: Viszont a többiek még nem tudják bent... ...legalábbis remélem

silka
silka
 
 


Hahó!!

Hááááát én extra szarul vagyok!!! :(
Már alig vártam,hogy Meli menjen aludni,hogy letudjak dőlni!!! :?
Ha napközben jobban is vagyok kicsit estére mindig rosszabb!!! :(
Gondolom addigra gyűlik össze minden és kiüt!!!

Jajj én most azon gondolkodom,hogy a 12.héten is elmennénk 4d uh-ra,mert ugy az első terhességemet megkellett szakitani és emiatt tiszta para vagyok!!!
Na még addig eldöntöm!!!

ancsi26
 
 



Sziasztok!

Ma voltam dokinál és azt hiszem sürgősen orvost kell váltanom.Kb 2 percig voltam nála,és semmi konkrétum,csak ennyi élő terhesség,szépen nő.Se Uh kép,se szívhang.Azt mondta,nincs mikrofon itt,de ő látja a szívhangot,és nem tud nyomtatni sem. :evil: A végén pedig fiatalabbnak is mondta a baámat,mint a másik doki,akinél voltam a múlt héten.Mert hogy nem bírtam várni és a múlt héten voltam egy másik dokinál,akinél sajna nem szülhetek,ő adott fotót,hallgattuk a szívhangot és napra megfelelő méretű babám volt.nem hiszem,hogy összement volna .Azt is mondta,hogy ezek a gépek nem pontosak,1-2 hetet tévedhet.Nos 10 éve a kisfiamnál pontosabb volt minden.Én ezt nem így szeretném.Most szétvet az ideg.Délután megyek védőnénihez,kicsit félek tőle is,ezek után :lol: Jajj ez a kismama naci nekem is aktuális lesz.Én kicsi és inkább vékony vagyok,és nagyon látszik a pocakom. :D

Ancsi!

Nagyon szép kis család vagytok,gratulálok. :D

Katicico!

Mennyi volt a gatyó amit vettél?

Még én is beteg vagyok,de talán egy fokkal jobb mint tegnap.Már csak a torkom fáj.Én nem hányok,viszont hasmenésem van :oops: A cicim fáj,de most 1-2 napja nem annyira,viszont nőtt.Este ahogy meglátom a heverőt alszok,iszonyat alvásigényem lett.

Szép napot,Eszter

Kép

Kép
anubias
 
 


Sziasztok!

Jó rég nem voltam,a vírusom nagyon kitartó...Iszonyú náthás vagyok!
A reggeli hányinger viszont múlik,igaz van helyette nagyfokú étvágytalanság.Fogyok,a súlyom pár kilóval kevesebb mint volt.
Alig megy le pár falat. :cry:
Csak vagyok itthon,mint a befőtt...
Voltam vérvételen,jók az eredmények.
Jövőhéten megyek a nőgyógy.-hoz.
Sajna magas a vérnyomásom,gyógyszert kell szednem.

Remélem mindenki jól van!
Üdv:Miléna

Kép

Miléna és Zéti
milénamoni
 
 


Az én pocim is kezd kiemelkedni,de a fogyás miatt még jók a nacik.

Kép

Miléna és Zéti
milénamoni
 
 


Sziasztok Lányok!

Bocsi, hogy ilyen sokáig nem jelentkeztem, de eddig dolgoztam, és munka mellett már nem maradt időm arra, hogy tapasztalataimat én is átadjam.
Sajnos, tegnap volt egy kicsike vérzésem, így most mondta a dokim, hogy maradjak itthon, és aktív pihenésre ítélt, főleg ágynyugalom.
Be is pánikoltam eléggé, hogy most mi lesz, nagyon féltem attól, hogy elmegy a babó.
A dokim mondta, hogy sok pihenés és Magne B6, és majd meglátjuk, mi lesz. Persze ha bármi baj van, akkor rögtön mennem kell. De ilyenre még gondolni sem merek.
Ti hogy vagytok? Látom, többségünk megfázással küzd. Remélem, minél előbb meggyógyulnak a betegek.
Köszi Irina, hogy rögtön befogadtál.
Ti hová jártok dokihoz?
Az émelygéssel és is úgy vagyok, hogy inkább este jön, nem pedig reggel. De hányni még nem hánytam.

Puszi mindenkinek:

Riti6
riti6
 
 


Halihó!

Eszter!

9990 Ft volt a gatyó, de most néztem a Cora honlapján a katalógust és ott csak 5000. :o Na mindegy, úgy se biztos, hogy eljutok oda.

Riti!
Én a kerületi szakrendelőbe járok, tök véletlenül egy nagyon jó dokira sikerült ráakadnom.

Puszi:

Kati

Kép
Kép
Kép
katicico
 
 


Ancsi!

Nagyon édes a kis lánykád, nagyon szép család vagytok!

Kép
Kép
Kép
katicico
 
 


Kedves Katicico!

Hányadik kerületi rendelőbe jársz? Akkor gondolom, ez nem egy magánrendelő.

Puszi, Riti
riti6
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: