Új privát üzeneted érkezett!

Mezsó!

Meglátjuk , mi lesz még február 11.-ig, aztán ha nagyon gáz lesz a bokám, akkor szólok. a védőnő már tud róla...
A vérnyomim legutóbb magas volt, addig pedig normális.
Itthon megint normális volt. Bár szerintem legutóbb felhúztam magam egy pillanat alatt, hogy azt mondta a védőnő, hogy sok a súly... :oops:

Mary
Kép

Kép

Június 25. van már kiskönyvem is!!!!
Július 20. doki vizsg+uh
ollem
 
 


Bocsika, a netem szórakozott....elment 3x is... :oops:

Mary
Kép

Kép

Június 25. van már kiskönyvem is!!!!
Július 20. doki vizsg+uh
ollem
 
 


Ollem, tudod a toxémia nem finom....nekem állandóan nézték, mert ugye ott volt a cukker, meg 130/80-as vérnyomi amira azt mondták, magas...így minden 2 hétben fehérje a pisiből és vérvétel, nekem is volt 24 órás abpm.
Vendég
 

 
 

ollem: és otthon tudod/szoktad mérni a vérnyomásodat??Mert lehet nem ártana,mondjuk akkor febr.11-ig alkalmanként megmérned,csak úgy megnyugtatásképp.Mert amíg a vérnyomás alacsony addig nem gáz a vizesedés sem...
Vizeletet szokott a védőnő nézni?Mert errefelé igen,tesztcsíkkal.

Kép

Kép
mezsó
 
 


Mezsó!

Néha meg szoktam itthon is mérni. Amikor eszembe jut.
A védőnő vizeletet nem szokott nézni.
Eddig a legelején néztek egyszer vizeletet azt is a vérvétellel egybekötve.

Lafead!

Ilyen volt eddig a vérnyomásom.

10.08. 100/60
11.05. 127/89
12.10 127/80
01.14. 153/86 Eddig erre mondták , hogy magas.

Mary
Kép

Kép

Június 25. van már kiskönyvem is!!!!
Július 20. doki vizsg+uh
ollem
 
 


most gyorsan megmértem kétszer is a vérnyomim.

101/68 és 108/73 Ezt inkább alacsonynak mondanám, nem magasnak... :roll: Pulzus 89
Egyébként meg normál állapotomban a pulzusom 100 körül mozog.

Mary
Kép

Kép

Június 25. van már kiskönyvem is!!!!
Július 20. doki vizsg+uh
ollem
 
 


ollem: nem akarok közbeszólni,de ha ennyire vizesedsz akkor már a 127/89, és a 127/80-as is magas...reggel ébredés után,és este lefekvés előtt mérve a leghitelesebb a vérnyomi.És kajcsi után 1 órán belül sose mérj!!!

Kép

Kép
mezsó
 
 


Ollem, ez a vérnyomi jó, de nem értem, a védőnő miért ne mnézi a vizeletet? Nálunk minden alkalommal nézik! Szerintem kellene is.

Kép
Kép
Kép
csibe76
 
 


130/80-tól magas, a / után nem lehet 80-nál több!
Vendég
 


Nálunk a 140/90 a határ. Na ez is orvosonként eltérő.

Kép
Kép
Kép
csibe76
 
 


Sziasztok!


Látom szóba került a toxémia :?

Nagyon kell vele vigyázni, nem csak a baba élete ilyenkor a tét! Bele halhat az anya is! Mik a jelei: vizesedés, hirtelen súlygyarapodás, vérnyomás 140/80 vagy a feletti értéke, fehérje vizelés. Természetesen ha valaki vizesedik, vagy sokat hízik, vagy magas lesz avérnyomása, az nem biztos hogy toxémiás is lesz! De jobb félni mint megilyedni! Ha bármit tapasztaltok magatokon, és aggaszt, azonnal hívni kell a védőnőt de legjobb a dokit. Nem kell azzal foglalkozni hogy hétvége van, vagy majd jövőhéten megyek dokihoz úgyis, nem ez a fontos, hanem az hogy ne legyen baja a babának. Ha meg nem elérhetőek és bajt sejtetek, azonnal irány a kiválasztott kórház terhesambulanciája vagy a szülészet! Nem parázni kell hanem menni. Jobb bemenni feleslegesen mint ne adj isten késő legyen az a jövőheti időpont a dokinál.
Természetesen senkit sem szeretnék kioktatni, mindenki maga érzi hogy mi van és mit kell tennie. :wink:


Látom pocisaink egyben vannak még :shock: szurkolok a frontok kicsalogató hatásainak!!!! :wink: :D :D

Kicsit nosztalgiázok is :roll: tavaly ilyenkor már én is a finisben voltam. :D még 13 nap és hajnalban indulunk a szülészetre :D :D apám, hogy be voltam tojva, most meg már úgy szeretném ismét átélni 8)

Ja, igen, ebben az utcsó két hétben kezdtem el én is vizesedni a magas vérnyomásom mellé, úgyhogy rendszeres látogatója voltam a szülészetnek. Volt hogy délelőtt védőnő, délután doki, este szülészet. Mindig rendesek voltak a kórházban, betoppantunk hogy kéne ctg mert igen magas a vérnyomásom, vagy nagyon aktív a baba és örömmel megcsinálták, sosem küldtek el. Csak azért írom, hátha valaki fél egy kicsit bemenni a kórházba :wink: Persze szerencsére rendben volt minden úgyhogy megnyugodva mentünk haza éjjel, de jó volt tudni hogy minden ok odabent! :D

Hogy mikor menjük kórházba? Hú én is sokat olvastam róla, védőnéni is felkészített, doki is, de le sem tudom írni mennyire paráztam, hogy nem veszem észre vagy már késő lesz. :lol: 8) Szerencsére nekünk egyértelmű volt :D elkezdett folyni a magzatvíz :lol:


Bocsi a sok rizsáért :oops: de ahogy olvastalak titeket újra átéltem az utcsó heteket, napokat, órákat... 8) most meg itt horkol apa mellett az ördögfiókám :D



Nem tudjátok, hogy a szoptatás alatti torna tényleg kihat e a tejcsi ízére??? Úgy tornáznék már, jó lenne gyorsítani a fogyáson de félek nehogy a tejcsi bánja. A mennyiség csökkenés nem lenne gond csak ne legyen pocsék íze és nehogy emiatt ne akarjon szopni a Ricsi :roll:


Na megyek, már bizti elegetek van az írásomból :roll: :oops: :wink:

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


Ollem!

Lehet félre értettelek, de nem a laboros vizelet vizsgálatot kell csinálnia a védőnőnek, hanem nekem pl úgy volt hogy vinnem kellett a tanácsadásra pisit és egy papírcsíkos teszttel megnézte hogy ok e a cucc. Bocsi ha te is erre gondoltál :wink:

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


momi!

Nálunk ilyen tesztcsíkos izé nincs. :shock: Még sosem hallottam róla, csak tőletek...

Mary
Kép

Kép

Június 25. van már kiskönyvem is!!!!
Július 20. doki vizsg+uh
ollem
 
 


Az baj, ollem, a védőnőnek ezt néznie kell! Nálunk az utolsó hónapban hetenete kell menni, és tesztcsíkkal mindíg néznie kell. Kérdezz rá szeritnem!

Kép
Kép
Kép
csibe76
 
 


Ahogy a védőnőmet ismerem....leharapná a fejem, ha rákérdeznék... :?

Mary
Kép

Kép

Június 25. van már kiskönyvem is!!!!
Július 20. doki vizsg+uh
ollem
 
 


Ollem, harapd le te a fejét! :wink: A dokid ehhez mit szól? Fogadott dokid van? Mert nekem az utcsó 3 héten a magánrendelésen csinálta a doki asszisztense, akkor már nem jártam a védőnőhöz csak dokihoz. Többféleképpen is megoldható, kérdezz rá nyugodtan!!! Hátha csak nálatok más felfogásban dolgoznak, lehet azt hiszi a védőnő hogy a doki csinálja... Szerintem megér egy kérdést ez, hisz fontos! Az utcsó két hétben nekem pl. heti 2szor is megnézték nehogy gebasz legyen, úgyhogy nem értem ezt de csak azt tudom mondani hogy kérdezz rá!

Mond neki hogy mesélte egy másik kismama ismerősöd hogy neki vinnie kell a védőnőjéhez pisit és tesztcsíkkal megvizsgálja a védőnő, és ez mire való v agy valami hasonlót! Ne aggódj, nem hiszem hogy beszólna emiatt, kérdezni csak lehet tőle, nem? :roll:

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


Momi!

A doki pontosan tudja, hogy mit csinál a védőnő. Egyszerre egy helyen vannak, amikor a terhesgondozás folyik. Együtt csinálják szinte. Először mindenki sorban bemegy a védőnőhöz. Ott súly és vérnyomás mérés van. Ha van vmi amit be kell írni a kiskönyvbe, akkor beírják. aztán megint ki kell menni várni. Aztán mehetünk a vetkőzőbe, akkor már a többit a doki csinálja. Vagy vizsgál és szívhangot néz, vagy uh-t néz. Havonta kell járni, miden hónap második hétfőjén. Aztán azt hiszem lassan kéthetente.
Szóval nálunk a védőnő és a doki egybe van kötve. Együtt csinálják a terhesgondozást.

Mary
Kép

Kép

Június 25. van már kiskönyvem is!!!!
Július 20. doki vizsg+uh
ollem
 
 


ollem: nálunk is mindig nézte a védőnéni a vizeletet tesztcsíkkal. szóval nyugodtan harapd le a fejét a védőnéninek sőt a szívhangot is a védőnéni nézte terhesgondozásnál már csak a 37. hét után nézték az nstn de a védőnéni mindig megnézte mikor mentem hozá vérnyomás ,vizelet, súly ezt mind a védőnéni csinálta nálunk :):):):):)

nika70
Salgótarján
 
 


nika70!

Nekem a 25. héten nézték először és eddig utoljára. Akkor is a doki nézte....
védőnő csak vérnyomást és súlyt mér...ennyi... :roll:
Érdekes egy védőnők vannak nálunk...

Mary
Kép

Kép

Június 25. van már kiskönyvem is!!!!
Július 20. doki vizsg+uh
ollem
 
 


ollem: csatlakozom a többiekhez,én is csak bíztatni tudlak hogy kérdezz csak rá a védőnőnél a vizelet vizsgálatára...de én úgy emlékszem ezt korábban is írtam már neked...olyan nincs hogy nem nézik!!!!A védőnőknél ez rendelet által kötelezően előírt feladat!!!!!Hidd el tudom,hisz tanultam a hivatást... :wink:

Kép

Kép
mezsó
 
 


a 25. heti labor már a másodiknak kellett hogy legyen előtte a legelején is kellet volna:9 nálunk terhesgondin három labor van amit a rendelőben kell megcsináltatni vér és vizelet vizsgálat van benne a 25 hetiben meg van a terheléses cukor de nálunk havonta van védőnénihez menetel és ő mindig megnézte a vizeletet is igy látta nálam hogy volt egy kis fel fázás amit még időben tudtak kezelni mert fehérje volt a vizeletben:) szóval szerintem nyugodtan oszd csak ki a védőnénit a te érdeked baromira ne hagyd magad nem ő terhes hanem te és mindenhez jogod van hogy kellően el legyél látva akkor is ha nincs fogadott orvosd. nekem nem volt mégis többet jártam szerintem gondozásra mint már hiszen elviileg 4 pecsét kell a anyaságihoz de a védőnéni mondta hogy havonta illik dokihoz is menni igy szerintem én teljes mértékben el voltam látva és ellenőrizve voltam és nem bántam meg hogy egy árva vasat sem fizettem senkinek külön :)

nika70
Salgótarján
 
 


Sziasztok!

Látom ismét megállt itt az élet :(

Mi most gyógyultunk meg, az egész család lebetegedett...


Ollem!

Naaaaaaaaaaaa???? Pisivizsgálattal mi a helyzet??


Mezsó!

Te is védőnéni vagy? :D


Csibe???


Reni???


Többiek???

:roll:

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


Momi!

Pisivizsgálattal még nem tom, mi a helyzet, még nem voltam védőnéninél...
Holnap reggel 7-re cukorterheléses vérvételre megyek meg pisit is viszek.
Mezsó is védőnéni, ki még?

Egyébként nem tudom, a többiek hova tűntek....
csibe közel van a szüléshez...lehet, hogy azóta már megszült... :roll:

Mary
Kép

Kép

Június 25. van már kiskönyvem is!!!!
Július 20. doki vizsg+uh
ollem
 
 


Csibe szülőszobán van már!
Vendég
 


momi: igen, védőnéni vagyok... :D illetve majd csak leszek,mert mire elvégeztem a fősulit,addigra terhes lettem,és így már nem alkalmaztak... :roll: tulajdonképp sajnos még a fősuli óta nem dolgoztam... :roll:

Csibéről én is olvastam másik topikban hogy már szülőszobán van,de még semmi hír róla? :cry:

Kép

Kép
mezsó
 
 


Csajok!

Csibéről olvastam egy másik topikban:SMS: Szaffi baba ma de. 11:05-kor megérkezett. súlya 3950 gr, magassága 56 cm. gyönyörű, megszenvedtem, de megérte.Köszönjük a jókívánságokat!



Jó egézséget,és sok tejcsit nektek!!!!

url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/url]
Kép
m. reni
 
 


momi!

Köszi kérdésed én még egyben,már jó lenne szülni :lol:
És te hogy vagy?????

url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/url]
Kép
m. reni
 
 


Csibének nagy gratula!!! :D

Mary
Kép

Kép

Június 25. van már kiskönyvem is!!!!
Július 20. doki vizsg+uh
ollem
 
 


csibének hatalmas gratula,és jó egészséget sok tejcit nekik!! :wink:

m.reni: neked pedig kitartást,már nemsokára te is karodban tarthatod a babádat! :D :D

Kép

Kép
mezsó
 
 


Cukika!

Remélem , azért nincs semmi bajom....
A fejleharapást meg vettem, vigyázok magunkra!!!
Mostanában úgy sincs itthon kaja ... (anyagiak) :( szóval éhes maradok, de azért eszek napi 2, 3 szor valamit....
Majd csak változik a helyzet.
Ma délután meg már a cukorterhelés eredménye is a kezemben lesz, remélem...

Mary
Kép

Kép

Június 25. van már kiskönyvem is!!!!
Július 20. doki vizsg+uh
ollem
 
 


Kedves mindenki!


Érdi anyuka vagyok, és szeretném eladni a kislányom hordozóját ( Pierre Cardin) , amit 4X használtunk.

Ár: 10000,-Ft

tel: 30/3100056
Kép
g.erika
 
 


..
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bibolya 2012.06.03 08:53-kor.
bibolya
 
 


..
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bibolya 2012.06.03 08:54-kor.
bibolya
 
 


Sziasztok!

Csak gyorsan bekukkantottam...mostanában nincs sok időm a gép előtt ülni, készülünk ezerrel az első szülinapra...vadászom az ajándékokat a neten, ugyanis sokan rámbízták hogy válasszak, elég nehéz mert amit akartunk azt megvettük mi :roll: de azért megbírkózom vele :lol:


Csibe!

Hatalmas gratula!!!
Sok-sok tejcsit, egészséget és boldogságot kívánunk Nektek!


Reni!

Kitartás! Vagy már Te is babázol?? :wink: :D


Mezsó!

Szép szakmád van :D remélem majd sikerül elhelyezkedned védőnőként :wink:


Ollem!

Naaaaaa, mi lett az eredmény? :roll:

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


tej+zsömle után 7,2 lett
éhgyomor 5,2
úgy tudom 7 a határ..... :roll:

Mary
Kép

Kép

Június 25. van már kiskönyvem is!!!!
Július 20. doki vizsg+uh
ollem
 
 


ollem: a cukrod határérték rendesen,szerintem a dokidtól függ mennyire veszitek komolyan...én azt mondanám rá,hogy ha nem is kell diétáznod,figyelnék arra a helyedben mit eszek meg...A köztudottan nagy CH tartalmú kajcsikból kevesebbet ennék mint pl.tészta,krumpli,rizs,valamint a gyümölcsök fogyasztását is visszaszorítanám mert azokban is van bőven CH.Cukikának meg azt kell mondjam igaza van ollem... :oops: ha rám/ránk eddig nem hallgattál,akkor legalább rá hallgass.Cselekedtél már valamit ödéma ügyben,vizelet ügyben??Nem játék a dolog az egyszer biztos...a toxémiával a baba,és a saját életedet is veszélybe sodorhatod... :cry:

momi: köszi szépen! :wink:

Kép

Kép
mezsó
 
 


m.reni is jól eltűnt mostanság... :wink: lehet hogy már ő is babázik? :D remélem mihamarabb hallunk róla!! :)

Kép

Kép
mezsó
 
 


Csibe gartula a pincurkához:):):):):

ollem tényleg határérték és csak a dokin múlik de szerintem ez még enm kíván gyógyszert csak szerintem minimális diétát. nálunk szölőcukor+víz van te jól jártál tej zsemleével :):):):)

nika70
Salgótarján
 
 


Szaisztok! Tudom jól el tüntem! De azért itt vagyok! Ma kéne megjönnie, de egyenlöre semmi jele ugyhogy most várok és majd meglátjuk mert csak késöbb tesztelek! :wink:

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Csajszikák!

Még mindig egyben vagyok :lol:
Bocsika,hogy nem jelentkeztem :roll:

Anyukák!
A nyákdugó pontosan milyen?Kocsonyás,és barnás maszat lehet?

ollem! Én ugy tudom,hogy a terhességi cukor 7,9ig jó,de lehet hülyeséget mondok :oops:

Momi!
Jó lehet az ajándék vadászat! :lol:


Mezsó!

Itt vagyok :lol: Hogy vagy kismama?

bbibolya!

Te hogy vagy ,és a gyerekek??

url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/url]
Kép
m. reni
 
 


Ollem!


Majdnem jól emlékeztem a terhességi cukor határérték 7,8

url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/url]
Kép
m. reni
 
 


Nócika!

Hajrá baba :lol: :lol:

url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/url]
Kép
m. reni
 
 


REni, az a 2 órás 75 grammos terhelésre igaz, a zsömlésre 7 fölöttre mondják, hogy nem jó.

Ollem, hááát diétázz....dokitól függ de magadtól is oda kell figyelni.
Vendég
 


Köszi Reni :D

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Lányok! A terhességi cukor határérték az 7.1. :) Hogy honnan tudom ilyen pontosan?Onnan hogy dec vége óta diétázok,és azóta hetente járok vérvételre a cukromra,és minden leletemen rajta van a határérték,és az 7.1. Legalább is errefelé.Szerintem ebben nem lehetnek olyan nagy különbségek.

nócika: hajrá hajrá!!!!!! :D :D :D :D :D :D Ha már teszteltél és jó híred van akkor feltétlen írd meg ide nekünk,ha már így izgulunk veled a jó hírért! :wink:

m.reni: hát még mindig egyben? :lol: már azt hittem hogy eltűnésed oka az hogy babázol... :( Kitartást még egy picit!!!Aztán majd valahogy értesíts minket ha megindult a kis picúrod kifelé! :) Én köszönöm megvagyok. :) Korán kezdek türelmetlen lenni,de valahogy most kezdem érezni,hogy lelassultak a napok... :( eddig olyan gyorsan repültek,de most csak vánszorognak... :( hát még akkor hogy vánszoroghatnak neked ott a finisben! :wink: :oops: :lol:

Kép

Kép
mezsó
 
 


Hű lányok!

Én nem nagyon szeretnék diétázni....
Így se eszek túl sokat... :(

Mezsó!

7,2-vel diéta gyanús vagyok??? :roll:

Mary
Kép

Kép

Június 25. van már kiskönyvem is!!!!
Július 20. doki vizsg+uh
ollem
 
 


Ollem, igen az. Énnekem 7 fölöttre mondzák a diétát, nem véletlenül, ha a határérték 7.1 akkor 7 fölött már gond van tényleg!!Muszáj diétáznod,mert magas cukornál baj is lehet a babánál. Én is diétáztam és kibírtam.
Vendég
 


ollem: senki nem dalolva kezdi a diétát...én sem örültem mikor el kellett kezdjem,de mostanra már belejöttem,és tényleg kibírható.Arra kell gondolni,hogy a baba érdekében teszed.Mert tényleg komoly bajokat okozhat a cukorgond a babánál.

Kép

Kép
mezsó
 
 


Lafead!

A babáért persze kibírom a diétát...
De akkor milyen kajákat lehet enni??? Én marha finnyás vagyok ám. Húst szinte alig eszek, gombát , halat sem. édességet sem.
Amit szeretek: lila hagyma, paradicsom, májkrém, vaj, tojáskrém, tükörtojás, paradicsom, krumpli püré, rántott sajt, krumpli főzelék, tök főzelék, gulyás leves , amiből férjem eszi ki a húst...stb.
Szóval ezeket lehet enni???? Vagy hogyan van ez a diéta dolog???
Ma amit ettem:
reggeli:
3 db tojásból tükörtojás 1 szelet kenyérrel
2 evőkanál petrezselymes krumpli rántott krumpli , rántott karaj 1 kis szelet (ez az egyik amit a húsok közül megeszek)
Ettem délután még 1 db narancsot.
Vacsit még nem ettem.
Ennyit szabad enni? vagy ez sok?

Mary
Kép

Kép

Június 25. van már kiskönyvem is!!!!
Július 20. doki vizsg+uh
ollem
 
 


ollem: be van határolva hogy hány gram szénhidrát mehet egy nap.Én pl.170gramot ehetek.És ez van egyenletesen elosztva.Én Reggeli-20,Tízorai-20,Ebéd-60,Uzsi-20,vacsi-20,pótvacsi-20 gram CH. lila hagyma nem nagyon ajánlott,mert 10 dkg-ban van 8 gram CH,paradicsom 10dkg-ban 4g CH,májkrém az általában mehet mert nincs bennük CH vagy csak elenyésző mennyiségben,vaj: A Rama Créme Bonjour kivételével az összesben 0gram CH van, tojásban sincs CH, sajtot csak vigyázva amiben kevés CH van az az Anikó sajt,Óvári sajt,Mackó sajt,Tenkes sajt,Edami sajt,Trapista sajt,Boci tubusos sajt,Camambert, Bakony,Tihany, Camping sajt,Ementáli stb...Krumpli sajnos 10dkg-ban 20 gram CH, tök 10 dkg-ban 6 gram CH. Na ízelítőnek ennyit,és a kérdéseidre is válaszoltam szerintem. :)

Kép

Kép
mezsó
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: