Új privát üzeneted érkezett!

én a hollandokra tettem :):):):):)

nika70
Salgótarján
 
 


Sziasztok!

Tabati: igazából én jobban értek a céges dolgokhoz, mint ő... legalábbis ilyen engedélyek, járulékok stb ügyben. Beszél róla, ha kérdése van... de azt nem mondja el soha amit a haverjával beszélget a cégről... Na mindegy majd megváltozik talán

Ósió: már mondtam neki egy párszor, de nincs változás. Úgyhogy én sem foglalkozom inkább a dolgaival, majd rájön, hogy azért nem úgy megy, hogy mindent egyszerű elintézni. :)

Flog.gátló: nekem 4 receptet adott a doki, egy receptre meg 3 hónapnyit írt fel... De majd ha megyek dokihoz mikor hazajöttünk, akkor íratok fel másikat, mert ezt valahogy nem díjazza a szervezetem :(


Most megyek porszívózni, meg felmosni.. mert párom dolgozik, úgyhogy ráérek :):)

Kép
encsike87
 
 


Sziasztok!
Megint régen nem voltam már, de múlt hét végén wellnesezni voltunk Gyulán.Egy hétvége totális kényzetetés.Voltunk mindenféle masszázson, méregtelenítésen,izomlazításon,fürödtünk és szaunáztunk.A vizsgák után olyan nagy szükségem volt már erre a kis pihire.:) A héten meg rengeteg munkám volt,délután meg rohangáltunk fogdokihoz(hál istennek csak a férjem ment ellenőrzésre-én majd később megyek,de tutira lesz lyukas fogam,így jobb lesz nem sokáig halogatni) meg kzmetikusnál,ilyenek.
Hú visszaolvastalak Titeket. Ósió,jelölj be iwiven,mert én is szeretnélek megnézni.Csató Nikoletta vagyok.Azt hiszem egyetlen egy van belőlem fent,így biztos megtalálsz.
Foci.Mi is nézegetjük az EB-t de csak mértékkel.Én nagy olyasz drukker vagyok,így a meccseiket végigüvöltöm,meg vonyítom. :oops: Dani jókat nevet rajtam.Ő kézilabdamániás.Így neki azok a mecsek szentek és sérthetetlenek.:)
Én most vásárlásügyileg muszáj leszek visszafogni magamat,mert elég sokat vásároltam mostanság. :oops: Szolnokon nagyon kevés olyan butik van,ahol jó cuccok vannak. Van egy nagyon jó turi a munkahelyem mellett.A múltkor ott vettem jó dolgokat.
Jajj,de irigykedem, hogy Ti ilyen ügyesen süttök, főztök.Én egy konyhaművészeti antikrisztus vagyok. Ma is próbáltam hamisborjút csinálni(hasonlóan készül,mint mondjuk a fasírt),de persze belebuktam.A férjem tündéri volt és hősiesen megette.Na nekem nem ment ez, így inkább gyorsfagyasztott zöldségrudacskát ettem.Sajnos csak kevés dolgot tudok elkészíteni.Viszont senki más gombapörköltjét, paprikáskrumpliját és vörösboros marhapörköltjét(na a volt főnökémét igen,mert ő tanította ezt nekem!) nem eszem meg, mert csak úgy szeretem,ahogy én készítem el.Szóval valahogy meg szeretnék tanulni,de nem biztos hogy nem az elején,egyszerű ételekkel kellene kezdenem.Majd keresek ilyen recepteket.Én tavaly csak lecsót főztem be,de az finom lett,így azt idén is fogok.
Nálunk velünk él a kuty a panellekásban. És goldenünk van,szóval nem kistermetű.De mivel beteg nem igényel akkora mozgást,mint az egészséges társai,így tartható lakásban. De én nem bírnám nélküle.Olyan jó érzés,amikor reggel kiülök az ágy szélére a kávémmal és ő odabújik,hogy simogassam a buksiját és folytathatnám még.Amíg anyuval laktam a kertesházban is bent volt mindig. Mondjuk a lakást eleve kutyabarátra terveztük.Pl nincsen egyetlen szőnyeg sem. Igaz hetente többször porszívózok és feltörlök, de szívesen meghozom ezt az "áldozatot" érte.Meg szigorú szabályok vannak,nemjöhet be pl séta után csak mancstörlés után.És ő tudja,és leül a küszöbön és várja. Nagyon okos.És ha terhes leszek és eglesz a baba sem fog elköltözni.több helyen is utánakérdeztem, és annyit mondtak,hogy nincs akadálya,csak gyakrabban kell féreghajtózni,orvossal ellenőriztetni és lehetőleg ne én szedjem majd utána fel a kutyakakit a sétákon.Szóval ez megnyugtatott,mert nekem ő olyan,mint egy gyerek,szörnyű nehezen tudnék megvállni tőle.
Bocsánat, hogy hosszú voltam!!!! :oops:
kutyafüle
 
 

 
 

Sziasztok!

Encsike már nyaral!! De jó neki!!! :D

Én meg egész hétvégén a wc-n ültem, valami nem stimmelt a gyomrommal, úgyhogy szuper volt. :evil:

Kép
Kép
tabati
 
 


Sziasztok!
Tabati: Jobbulást! Vagy már túl vagy rajta? Ilyen vírusos gyomorrontást nyáron nem nehéz összeszedni, sajnos.... :( .
Én ilyenre télről, ráadásul a szülésem előtt szűk 1 hónappal emlékszem. Hú alul-felül jött sajnos....Persze megijedtem, nem magam miatt a baba miatt. De a doki megnyugtatott, kortyonként igyak vizet vagy kamillateát, meg széntablettát, aztán főtt krumpli, keksz... Hát az első nap szörnyű volt, de kb. 3-4 napig még lightosan diétáztam, de rendbejött minden, s a picivel sem lett semmi gond.
A diétáról jut eszembe. Mától fogyizok... :) . Kaptam egy 1 hetes diétás menűsort, amit elvileg 2 hétig kell csinálni. Majd meglátjuk milyen lesz. A legnehezebb részén (mármint számomra) túl vagyok. A mai ebéd 2 főtt tojás és spenót :evil: volt. 1 kaja van amit nem szeretek ez a spenót, de vagy túl éhes voltam vagy nagyon jól sikerült megcsinálni, de egész ehető lett.... :) .
Encike: Balatonkenesére hova mentek? Mi a honvédüdülőbe tervezzük néhány napra, ha sikerül.

Kép
timcsi73
 
 


Kutyafüle!

Én se vagyok egy szívbajos nő, nem ezdek el sikítani, ha egy kisgyerek egy kutyával játszik. Volt az egyetemen egy évfolyamtársnőm, aki azt mondta, már attól sikítani szeretett volna, amikor egy kutya farka hozzáért a babakocsihoz... hát, azt se tudtam, hova nézzek, hogy ne nevessem el magamat! :D Nyilvánvalóan nem azt mondom, hogy tegyük a kutyát a bölcsőbe, na de azért steril körülmények között se szabad a gyereket nevelni.
Egyébként hova teszitek napközben a kutyust, amíg nem vagytok otthon? (mert írtad, hogy lakásban laktok).

Tabati!

Mi az esküvő után voltunk így. Biztosan mindent összeehettünk, mert eléggé megviselte az egész a gyomrunkat...de inkább ez, mint a hányás.

Sikerült Pestnek egy részén körbenéznünk a hétvégén. Nagyon bejön nekiünk a 11. és a 16. kerület, Sashalom gyönyörű! Még árakat nem néztünk, egyelőre csak helyeket. Még a hétvégén vagy a jövő hétvégén újra megyünk, igaz, akkor csak egy napra, és a maradék helyeket megnézzük, azokat a bizosonyos "Rákos..." helyeket. Én azért egy-egy módosabb kerületben is körbe akarok majd nézni, ki tudja, lehet, hogy épp szerencsénk lesz, s ott tudunk majd venni valamit egy kis szerencsével. :) Mindenesetre most a nyáron aktívan kell hozzáállnunk ehhez a kérdéshez. Szeretnék már Pesten lenni, de azért ügyelek arra, hogy kellemes életkörülményeket teremtsünk magunknak. Szóval, nekünk semmilyen lakás, se panel, se újépítésű nem jöhet szóba. Azt hiszem, hosszú távon nem bírnánk ezt a megoldást.
De örültünk, mert azért láttunk jobb helyeket, igaz, kicsit kijjebb (a 16-kerben), viszont a HÉV-vel be lehet menni az árkádik, onnan metróval a központig, a Deákig, szóval, egy vagy két átszállással gyakorlatilag akárhol ott lehet lenni.
Vendég
 


Ósió!

Igen azt el is felejtettem írni, hogy a 16. kerület is jó hely. Barátnőmék is nemrég költöztek oda, jól kifogták, mert nagyon olcsón sikerült egy régi házat megvenniük, amit aztán belül teljesen szétromboltak, és a saját igényeik szerint alakították ki. Nagyon szeretnek ott lakni, bár még nincs minden kész teljesen, meg nem is túl nagy a ház, de az övék és boldogok. Mondjuk ők valszeg a másik felén laknak a kerületnek, amit ti néztetek, mert ott nem a hév jár, hanem egy gyors busszal 2 megálló az Örs.

Ez a hasmenéses izé már nem az első nekem. Először én is vírusra gyanakodtam, de szerintem egyszerűen csak érzékeny a gyomrom. Amit más ember elbír, azt én nem sajna... :( Van, hogy reggelire megiszom egy pohár kakaót és már rohanok is a wcre. Gondolom a tej miatt. Úgyhogy ezért ha kevés időm van készülődni, inkább teát iszom... :oops:
Meg sokszor este rámjön, félóra a wcn, aztán reggelre már semmi bajom. Most ez éjszaka is tartott, meg korán reggel, de másnap már bármit ehettem, nem kellett diétáznom.

Kép
Kép
tabati
 
 


Timcsi!

És spenót helyett nem lehet inkább sóskát enni? :oops: Én sem enném meg nagyon a spenótot, viszont a sóskát imádom!!! Nem tudom megunni. Ráadásul anyósom fantasztikusan csinálja. Először még cukrot rakott bele, de apósom cukorbeteg, így ő nem ehette, meg én is fintorogtam. (ha édesítek, akkor mézet használok, cukrot csak közvetve, sütikben, ahol nem érzem ki. Az édesítőt meg utálom, mert fura íze van) Aztán nem tett bele cukrot, úgy se volt jó. Most meg valahogy tejszínnel sűríti, cukrott sem tesz bele, de mégis olyan finom édes, krémes. :D Na, majd megtanulom tőle. :wink:

Kép
Kép
tabati
 
 


Tabati: a sóskát én is imádom :) ! Ráadásul én pudinggal szoktam habarni (bár én teszek bele egy kis cukrot) de fantasztikus, nagyon fini. De a gyümölcslevest is dettó, mármint azt is pudinggal habarom liszt helyett. Sajnos azonban a diéta szerint spenót kellett...., bár ahogy írtam is, egész tűrhető lett.
Ósió: a Rákosok... tényleg jó helyek. Nagyon szép környéknek néz ki. Nekem a szüleim Miskolcon élnek, a papám szokta mondani, hogy abban az esetben feljönne Pestre lakni, ha a Rákoson valamelyikén találnánk nekik valami szép házat. Így nézegettem én is, de sajna szintén nem a legolcsóbb hely Pesten, érthető módon, bár ahogy Tabati is írja, mindoig ki lehet fogni valami jót...

Kép
timcsi73
 
 


Egyik ismerősöm úgy fogott ki egy jó kis lakást, teljesen felújítva, olyan áron, hogy el sem hitték, valami becsapást sejtettek a dolog mögött. Aztán kiderült amikor mentek megnézni, hogy egy idős házaspár árulja. A fiúk meghalt autóbalesetben és gyorsan meg akarnak szabadulni a lakástól... :( :cry: Gondolom marhára nem érdekelte őket, hogy nyerészkedjenek rajta, valszeg ismerősük sem volt aki ezzel foglalkozott volna, így nekik kellett. Persze ismerősömék megvették, ők örültek, hogy ilyen olcsón jutottak hozzá, de azért elég rosszul érezték magukat amikor kiderült a dolog... :roll:

Kép
Kép
tabati
 
 


Timcsi!

De most komolyan! Ennyire szóról szóra be kell tartani azt a diétát? Nem mindegy, hogy spenót, vagy sóska? Zöld, zöld. :lol: De ha jól sikerült a spenót, akkor mindegy is. Én régen azért utáltam meg, mert anyu rengeteg fokhagymát tett bele. De azóta már, hogy nem ő főz rám, megeszem, meg a fokhagymát is megszerettem időközben. (csak nem a spenótban :lol: ) De pl. a fokhagymáskifli az egyik gyengém. Csak sajna egy pékséget tudok ahol lehet kapni. Mondjuk a munkahelyemhez közel van, úgyhogy néha bevásárolok belőle és egy darabig attól bűzlik a konyha. Anyósom nem viseli, ezért nem viszem túlzásba. Viszont mi a párommal imádjuk, meg mindent ami hagymás! :twisted:

Kép
Kép
tabati
 
 


Tabati,jobbulást!!!:((((
Ósió, Stella otthon van,amíg mi dolgozunk.Nagyon jó kutya,nem csinál semmi rosszat,és nem csinál be sem ezidő alatt. Biztos picit unatkozhat,de amíg anyuákkal laktam is csak feküdt hol az udvaron,hol a lakásban.Persze az az igazi neki,amikor otthon vagyunk,mert akkor bújik hozzánk.:) Annyira tündéri.Látom magam előtt a képet,ahogy a pici majd a szőrébe kapaszkodva sétál a szobában.:)
kutyafüle
 
 


Mi újság lányok?Merre vagytok?Senki sem írt ma semmit.:(
kutyafüle
 
 


Kutyafüle!

Én egy tanulmányt írtam, amit sikerült is befejeznem tegnap délutánra, utána még főznöm kellett és vasalnom, aztán már este is volt. És mivel egész nap a gép előtt ültem, már nem vágytam vissza.

Mit szóltok ehhez az őszi időhöz? Nálunk már tegnap este megállás nélkül szakad az eső, és nincs is valami meleg. Az eső nem lenne baj, de a növényeknek ez a fura hűvösség nem tesz valami jót. Én szeretem nyáron ezeket a frissítő esőket, de már vagy egy hete olyan őszies idő van. Pont beszéltük is a férjemmel tegnap, hogy milyen szerencsések voltunk az esküvővel, hogy május utolsó napjára tettük. Gondoltuk pedig, hogy júniusban még jobb idő lesz...hát nem. :? Biztos betegre izgultuk volna magunkat, ha most hétvégén lenne az esküvőnk, hogy vajon milyen idő lesz. Utólag nem is lehet kétséges, hogy szakadó esővel nem lett volna ugyanolyan az esküvő.
Egyébként megvan a dvd!! Még nem néztük meg, majd csak nyugis helyzetben, talán hétvégén. HOgy újra átéljük az egészet. Különben mikor úgy visszagondolok, úgy hiányzik az egész fíling, meg minden... olyan jó volt. És a család is....hogy mindenki egy időben, egy helyen volt, még akkor is, ha sokakkal nem tudtam beszélgetni.

Tabati!
Nem rettegsz, hogy nemsoká te is férjes asszony leszel? :D Tőlem az esküvő előtt többen is kérdezték (persze, csak viccből), hogy meggondoltam-e magamat, most még nem késő változtatni... :D
Vendég
 


Szia Ósió!
Nem jelöltél be az iwiwen,pedig úgy szeretnélek már én is megnézni,mert már mindenki látott rajtam kívül.
Elhiszem, hogy annyi munka után nem vágytál gép elé. Csak hiányoltam mindenkit.Olyan nyüzsis szokott lenni ez a fórum,hogy általában csak kullogok az események mögött. Most meg seholé senki. Tegnap nekem is rémes napom volt.Félek is a mai folytatástól. Meg délután megyek fogdokihoz.Szerintem van néhány lyukam. És hiába tudom,hogy nem vészes az injekció és a tömés,mégis mindig parázok előtte.Miért van ez?Tényleg nagyon őszies az idő,szomorú is vagyok tőle,mert imádom a napocskát és a meleget. :D
kutyafüle
 
 


Szakad az eső hajnal óta itt is, sőt már tegnap délután is volt egy zuhé, de azután kiderült.
Gondolom most azért talán jobban előfordul itt mindenki.
Mi megvagyunk, beindult a fogyókúrám, nem vészes a dolog annyira. Első nap után lement 3 kg, de szerintem ez egyelőre víz, kiváncsi leszek mi sül ki belőle....Remélem leginkább zsír... (hi-hi-hi)
Tegnap jót nevettünk, Korit 2-2 és 1/2 évesnek nézték, amikor mondtuk, hogy jövő héten lesz 17 hónapos, nem akarták elhinni, pedig ő sem az a kis díjbírkózó-tipus... .
Hétvégén meggyet készültünk szedni menni, háát nem tudom mi lesz belőle. Pedig tegnap már a cukrot is bevettük a szörpihez, befőtthöz.
Esős esküvő? Amikor a miénk volt, szinte végig esett augusztusban az eső, de pont arra a szombatra egész szép idő lett. Bár a fényképezéskor majdnem elkapott minket is egy zápor... Mondjuk azt sem bántam, hogy nem 40 fokos kánikula volt, azt is nehéz lett volna kibírni.

Kép
timcsi73
 
 


Kutyafüle!

ne haragudj, teljesen kiment a fejemből! bejelöllek az Iwiw-en. Most egyébként csak egyetlen egy kép van fent (az is rólam), de majd megint akarok tenni fel, s akkor szólok, hogy akit érdekel, az megnézhesse.

Timcsi!

Igen, nagyon nehéz a jó időt kifogni, hogy ne legyen kánikula se, de azért ne is legyen felhőszakadás... Nekünk, azt hiszem, sikerült. Igaz, meleg volt, de ennyi meleg szükséges is volt, hiszen én sem fagyhattam volna halálra a vállpánt nélküli ruhában.
Mennyet én is szeretnék elrakni, de mostanában a gép előtt töltöttem a napjaimat, ma meg megyek ugyan a nagyimhoz, de hát szakad az eső. Illetve lehet, hogy most már elállt, de azért nyakig a sárban nem akarok meggyet szedni. :?
Vendég
 


Jajj Timcsi!De klassz,hogy van kitartásod egy fogyókúrához.Nekem még egy egynapos léböjthöz sincs.:( Tegnap is olyan nap volt idebent,hogy hazamentem és mindenféle tiltott dolgot befaltam este:jégykrém,chips,stb. De az meg is nyugtatott. :oops: Csak ilyenkor szánalmasnak érzem magam, szóval annyira tisztelem azokat,akik tudnak csinálni ilyen kúrákat. Bár én most nem is akarom strapálni magamat. Ha majd összejön a baba,akkor úgyis hízni fogok sokat és megváltozik az alakom,szóval ráérek utána strapálni magam.Remélem ha októberben nekilátunk,nem fog sokat váratni magára!!!!Addig meg erre a 4 hónapra minek? Ha nem jön össze,akkor ráérek ezen gondolkozni akkor is!
kutyafüle
 
 


Sziasztok!

Hát nekünk nem volt net egy jó darabig, azért nem jöttem. Szegény párom olyan ideges volt, mert ő meg dolgozott volna, de nem tudott. Ráadásul azt hittük a modem a rossz, de aztán végül jó lett magától miután felhívtuk a szolgáltatót. Jellemző! Náluk volt valami! :evil:

Majd még jövök!! :)

Kép
Kép
tabati
 
 


No itt vagyok megint! :wink:

ne is mondjátok ezt az időjárást! Engem egyszerűen kikészít, hogy nem tudok sehogy felöltözni. Ha melegen öltözöm tuti megsülök, meg cipelhetem egész nap a kabátot, ha meg nem viszek, akkor megfagyok. Ráadásul ez a sok eső... :evil: Ma is olyan kókadt voltam egész délelőtt, meg olyan rossz volt arra ébredni, hogy szakad az eső. Szegény kutyák is végigaludták a napot. :?

Este meg nem mertem leszállni a buszról, mert úgy zuhogott és ahol leszálltam voltna, ott nem volt beálló. Inkább továbbmentem és leszálltam ott, ahol volt fedél a fejem felett, megvártam, míg csitul a vihar, a nadrágomat térdig felhajtottam és úgy indultam el. Hiába volt nálam esernyő! Sok embert láttam csurom vizes nadrágban, felsőben. Párom is mondta, hogy úgy járt, hogy ma volt neki az eskütétele, viszont nála is hiába volt esernyő, jól elázott és a vizes ingjére kellett felvennie a talárt. :( Szegény, nem lehetett kellemes. Viszont amikor fél 8 körül már hazafelé jöttem, hétágra sütött a nap.

A reggeli hőmérsékletem is olyan rapszódikus, mint az időjárás. Elvileg tegnap volt tojcsim, meg a méhszájam is fenn volt, puha volt (már amennyire én meg tudtam állapítani) a hőmérsékletem viszont még mindig lenn van. Én ezt nem értem. Egyet mondjatok meg: ha már megvolt az ovu, akkor utána nincs tojcsis váladék ugye?

Timcsi!

Amikor én először (és eddig utoljára) léböjt napot tartottam, akkor összevásároltam mindenféle, bio löttyöket a bioboltban. Céklalé, sárgarépalé, ilyesmiket. Egész nap azt ittam, de nagyon nem esett jól. Estére már nagyon hányingerem volt tőlük, meg attól, hogy semmit nem ettem egész nap. Még volt pár korty a löttyből, én meg fogtam és kiöntöttem, aztán jól bevacsoráztam. Jobban faltam, mint bármikor máskor. :lol: Na hát ezért nem csinálok én ilyen szélsőséges diétákat! A gyümölcsnap nálam detto.

Ósió!

Dehogy rettegek! :D Viszont az esküvő miatt egy kicsit már izgulok, hogy minden jól menjen. Már a tányérokat, poharakat stb. is kikölcsönöztük, szóval minden ami a vacsorához kell. 10 ezer forint volt, szerintem nem is drága. 40 tányér, lapos, mély, kicsi a tortának, meg a salátáknak is kellett stb. szóval mindenből 40.

Megcsináltam a kartyűmet is, majd rakok fel képet. Vagyis már a múltkor elkészült az egyik kezemre (gyöngyből) de nem volt túl meggyőző számomra és azóta kitaláltam még jobbat, úgyhogy az előzőt lebontottam. Ezzel már teljesen meg vagyok elégedve. Szerintem nagyon szép. Olyan gyöngy is van benne, amilyen a fülbevalóm és a nyakláncom lesz, úgyhogy összeillenek.

Kép
Kép
tabati
 
 


Tabati!!!Várjuk a képet!!!!
Ósió,nagyon szép voltál, kérek még képet szépen!!!!
kutyafüle
 
 


Én is itt vagyok. Mostanában ritkábban jöttem mert úgye mig a ház épült mindig volt és még néha van is valami munka. Na de mostmár kész és tudok jönni csacsogni.
Nekem ma van a 4napom . Holnap már el is múllik a mensim. (remélem). Úgy döntöttünk belevágunk a baba projectbe hátha össze jön hamar a kistesó. :)

Kép
csucsu05
 
 


Csucsu!

De jó!! :D Hajrá!!! :wink:

Kép
Kép
tabati
 
 


Sziasztok!

Megint vagyok egy kicsit. Szokás szerint átlapoztam hogy mennyit írtatok, és a nem túl hosszúakat el is olvastam.

Lombik: Nálunk nem a baba összehozásával van a probléma, hanem, hogy elég erős-e a szervezetem a kihordásához. Anélkül, hogy én vagy a prücsök ottmaradjunk a szülőszobán kipurcanva, vagy éppen olyan károsodással, ami senkinek nem jönne jól.

Orvosok: Már vagy 4-5 orvosnál jártam, és a mostani nőgyógyász az első, aki bevállalta a baromi sok vizsgálatot és utánajárást a dolgoknak, felvette a kapcsolatot a többi dokival, és együtt elemzik ki, hogy vajon alkalmas vagyok-e kihordani. De még ugyebár nincs semmi eldöntve.

Tegnap volt egy hete, hogy szedem az új vérnyomásos gyógyszert. Eddig úgy tűnt jó lesz, jó volt a vérnyomásom, nem is vizesedtem. Viszont most már két napja széthasad a fejem, nagyon fáradékony vagyok. Remélhetőleg csak az idióta idő miatt van. Egyik nap 20 fok, másik nap 30. Ki bírja ezt?
Vendég
 


Csak egy Anya?


Egy nőtől, aki éppen a jogosítványát akarta megújítani a megyei
hivatalban a hivatalnok hölgy megkérdezte, hogy mi a foglalkozása.
A nő hezitált, nem igazán tudta, hogyan határozza meg a munkáját.
"Úgy értem" - magyarázta a hivatalnok - ''van munkája, vagy csak egy...?"
''Persze, hogy van munkám,"- csattant fel a nő, - ''Anya vagyok."
''Az anyaság nem számít foglalkozásnak, a háztartásbeli a megfelelő
szó!"- hangsúlyozta a hivatalnok.
Egészen addig a napig nem is jutott eszembe a történet, amíg egyszer
csak ugyan ebbe a szituációba nem kerültem a polgármesteri hivatalban.
A hivatalnok láthatóan egy karrierista hölgy volt, kiegyensúlyozott,
hatékony és megszállottja az olyan fontosnak hangzó címeknek, mint:
"Hivatali Vallató" vagy ''Városi Nyilvántartó".
''Mi a foglalkozása?" - kérdezte.
Mi késztetett rá, hogy ezt válaszoljam, nem tudom. Csak úgy kibuktak
belőlem a szavak:
''Tudományos munkatárs vagyok a gyermekfejlődés és emberi kapcsolatok
területén.''
A hivatalnok megdermedt, a golyóstoll megállt a kezében és úgy nézett
rám, mint aki rosszul hall.
Megismételtem lassan, kihangsúlyozva a fontos szavakat. Majd
csodálattal néztem, amint a kijelentésemet fekete nyomtatott betűkkel
a hivatalos nyomtatványra írta.
''Megkérdezhetem," - kezdte a hivatalnok érdeklődéssel - "Pontosan mit
csinál ezen a területen?"
Hűvösen, minden izgatottság nélkül a hangomban, hallottam magam válaszolni:
"Továbbképző kutatómunkát végzek, (amit az anyák nem), laboratóriumban
és terepen, (általában úgy mondom: a házban és a házon kívül).
A főnökömnek dolgozom, (az Úrnak elsősorban, aztán az egész családnak)
szereztem már négy elismerést (mind lány).
Természetesen ez a munka az egyik legelhivatottabb a földön, (akar
valaki ellentmondani?) és gyakran napi 14 órát dolgozom (a 24 közelebb
áll a valósághoz).
De a munkám több kihívást tartogat, mint a legtöbb átlagos karrier és
az elismerés sokkal kielégítőbb, mint pusztán a pénz.''
A hivatalnok egyre növekvő elismeréssel töltötte ki a nyomtatványomat,
felállt, és személyesen kísért az ajtóhoz.
Amint ráhajtottam a kocsifelhajtónkra, a csodálatos új karrieremben
elmerülve, szaladtak elém a laborasszisztenseim--13, 7 és 3 évesek.
Az emeletről hallottam a gyermekfejlődési programunk új kísérleti
modelljét (egy 6 hónapos kisbabát), amint egy új hangmintát tesztelt.
Úgy éreztem, csapást mértem a bürokráciára! Úgy tűntem fel előttük,
mint aki sokkal előkelőbb és nélkülözhetetlenebb az emberiség számára,
mint "csak egy másik Anya''.
Anyaság!
Micsoda nagyszerű karrier! Különösen, ha egy cím is van az ajtón.
Akkor a Nagymamák "Vezető tudományos munkatársak a gyermekfejlődés és
emberi kapcsolatok területén '', és a Dédnagymamák
''Ügyvezető tudományos munkatársak"?
Szerintem igen!!!
És hiszem, hogy a nagynénik "Tudományos munkatárs helyettesek".

Kép
Kép
tabati
 
 


Anuk!

Igen, de én azért gondoltam a lombikra, mert ott sok mindent tudnak szabályozni. Pl. írtad, hogy sok petéd érik egyszerre ezért nálad biztosabban előfordulhat ikerterhesség (ezért irigyellek úgy mellesleg :wink: ) és gondoltam, lombiknál ha csak egyet ületnek be, abból tuti nem lesz kettő, így nincs akkora kockázat. Meg ugyebár ahogy idősödsz, egyre nehezebb lesz kihordani egy terhességet (persze nem feltétlenül) és ha spontán próbálkoztok, akkor ki tudja mikor jön össze (persze lehet, hogy elsőre). Szóval egy lombik szabályozottabb, és gondoltam a te esetedben az egészséged meg a baba egészsége érdekében megéri nem kockáztatni. De én csak józan paraszti ésszel gondolkodom, orvos nem vagyok, úgyhogy ők tudják!! :wink:

Kép
Kép
tabati
 
 


Kutyusfül!

Csigavér, teszek majd még fel képeket az iwiw-re, és fogok is szólni! Csak mostanság nagyon leamortizáltam az adatlapomat.

Tabati!
Na, ezzel én is így vagyok. beöltözök, aztán majd megsülök farmerban, hosszú ujjú felsőben, ha meg nem veszek farmert, attól félek, hogy felfázom. Annyira rettegek a petefészekgyulladástól, mivel hajlamos vagyok rá. Szóval, inkább beöltözök, de hát akkor meg megsülök. Egyébként ma is ez van. gyönyörűen süt a nap, a lakásban mégis elkel a farmer, mert észak-nyugati fekvésű a lakás. Ide naponta fél órát süt be a nap, este akkor is.
Egyébként ma délután egy kis könyvtárazást terveztem, lehet, hogy bugrok körbenézni a kínaiba is. Bár igazából semmire nincs szükségem...csak mindig ilyenkor lehet a legjobb ruhákat megtalálni.

Csucsu!
Szeretnék én is gratulálni a tervekhez! De egyébként miért is? Ti halasztottátok a babát? Cska mert írtad, hogy végül úgy döntöttetek, jöhet a baba.
Vendég
 


Ósió!

Mára is azt mondták jó idő lesz, az is van, de félek, hogy amikor meg én kimozdulok, elkezd esni az eső. Este lesz a munkahelyemen buli, kerti főzés, meg ilyesmi, remélem nem mossa el az eső. :roll:

A képek engem is érdekelnek továbbra is! :wink:

Kép
Kép
tabati
 
 


Sziasztok!
Időjárás:háát a fene se érti. Tegnap ezerrel esett szinte egész nap, ma meg szinte kánikula van. Sőt ahogy hallottam hétvégére 35, jövő hétre 40 fokot is jósoltak. Nem semmi. Talán ennek az összevissza időnek is betudható, hogy Kori tegnap éjfél körül aludt el, nem volt semmi nyügi, pörgött ezerrel, mi meg a férjemmel dőltünk jobbra meg balra.... Kicsi lányunk meg vigyorgott, szaladgált, jött-ment mint a távirat :D . Persze mondta az apukája, hogy majd alszik 9-ig, 10-ig legalább, na erre kelt velünk fél 7-kor.... Most azonban ebéd után rögtön bealudt.
Tabati: hú valamit félreértettél! Én nem léböjt diétát tartok (meg is őrülnék :( ), s nem is valami szélsőséges valami. Zöldség, gyümi, hús, sonka, sajt, tojás, hal, kávé tejjel. Tehát teljesen normális. Ahogy néztem inkább az a lényeg, hogy a cukor van teljesen kizárva (az én gyengém, legfőképpen süteménybe ágyazva :D ), meg a kenyér, pékárú van minimumra csökkentve. Sőt egy kicsit változtattam is rajta (biztos nem illik, de bejött), ugyanis tegnap este a sonka helyett gombát grilleztem zöldfűszerekkel. Nagyon finom volt. S szerencsére nem is kell nagyon különfőzögetni. Este teljesen normális kaják vannak. Árpád is szereti a grillezett gombát, s neki csináltam hozzá kapros juhtúrókrémet. Ma este pedig hal lesz. Tehát nincs semmi gáz vele. Csak éppen kiváncsi vagyok mit fog használni. Bár ma reggelre megint lement fél kiló. :D

Kép
timcsi73
 
 


Timcsi!

Nem értettem félre (hisz a múltkor írtad a spenótot :wink: ) csak valaki felhozta ezeket a szélsőséges diétákat is. Szóval csak nem neked kellett volna címeznem. :oops: :lol: Mindegy összekavarodtam! :lol:

Azért arra vigyázz, hogy ha megáll majd a fogyás, akkor ne ijedj meg, mert hallottam, hogy az szokott lenni, hogy elsőnek nagyon beindul (mint most neked), aztán hirtelen semmi, pedig ugyanúgy eszel, de aztán megint beindul szépen lassan. Úgyhogy ne add fel, ha nem mennek a kilók akkor sem! Akkor majd gondolj arra, hogy már a 2. fázisban vagy! :wink:

Megyek mosogatni! :lol:

Kép
Kép
tabati
 
 


Sziasztok! Jó reggelt!
Tabati: akkor oké. A szélsőségeket én sem szeretem. Igen-igen 3 kg nálam is lement az elején rögtön, aztán beállt, majd megint fél kiló majd megint beállt. Sejtem ez így fog menni. Csak azt nem értem egy 2 hetes diéta, hogy fogja beálllítani a súlyt és mi a garancia, hogy nem szalad vissza pár hét múlva... Kicsit szkeptikus vagyok én is :? . Akitől kaptam a diéta leírását, 1 héttel jár előttem. Nos ő csak az 1. hét végén adott le 1 kilót, aztán még egyet, de most az vissza is jött. Így közel a 2. hét vége előtt - 1 kilónál jár... Hát nincs feldobva. Mondja is ezért nem volt érdemes. Mástól hallottam hogy akár 7-8-9 kiló is lemegy. Bár gondolom alkati kérdés is. Sajna nekem az aktív testmozgás is hiányzik. Mielőtt várandós lettem jártam fitnessterembe, kardiózni. Hú az szuper volt. Szerintem az aktív mozgás ami viszi le a kilókat. De egy kis gyerek mellett? Reggelente volnék friss, lelkes a kardióhoz, de délutánra, koraestére ér haza a férjem, hogy el tudjak menni, de akkor már fáradt vagyok hozzá. Hát ez az ördögi kör....Mondták a bicajozást. Háát, talán 5 évesen bicikliztem utóljára :? .

Kép
timcsi73
 
 


Timcsi!

Igen akartam írni, hogy szerintem a fogyi nem megy testmozgás nélkül. Sőt! A párom egyenesen arra esküszik, hogy azt ehet amit akar, mert mozog mellette. No én ezzel nem teljesen értek egyet, de szerintem is fontosabb a testmozgás, mint a kalóriák számolgatása. Ugyan én még nem neveltem soha gyereket, de valami otthoni mozgás nem fér bele? Pl. én tervezek majd dvdről hastáncot tanulni abban az időszakban amikor rendesen nem tudok majd eljárni táncolni. Ismerősöm nagy kerékpáros amúgy, ő meg augusztusban fog szülni és novemberben már tekerni szeretne. De talán ezt másképp fogja látni ha megszületik a baba. :lol:
Húhh! Leírnád megint a neved, akár priviben is, mert szerintem én még nem jelöltelek be az iwiwen, vagy legalábbis nem talállak... :oops:

Kép
Kép
tabati
 
 


Húúú milyen nagy fogyikúrában vagytok itt :):):):):)

Tabati: neked mindjárt itt az esküvő :) izgi :):)

Nekem megint megjött igy megint fizetek be e következő turnusba :):):):)

Velünk nem történik semmi érdekes:) apa dolgozik gyerekkel mi meg reggel lemegyünk a boltba aztán itthon vagyunk Játszira nem járunk mert 10-és 4 között amikor mennénk nagyon meleg van utána én meg már nem megyek igy elég uncsin telnek a napjaim :):):)

nika70
Salgótarján
 
 


Nika!

Még megyünk nyaralni is, jövőhét szerdán indulunk egy hétre, úgyhogy most az foglalkoztat. De már az esküvő miatt is izgulok, vannak problémás területei a szervezésnek, de majd megoldódnak, vagy egy gyors döntéssel megoldjuk mi. Nem vészes... :lol:

Kép
Kép
tabati
 
 


Miért nem mentek 4 után a játszóra? Messze van tőletek?

Kép
Kép
tabati
 
 


Ósio: Igen kényszer pihenőn voltunk. Április 10-én volt egy méhen kivüli terhességem amit meg is mütőttek. Utána kellet várni eg ymensit addig no szex. Mi vártunk most két mensit. Igy azt gondoltuk ki most megint elkezdjük a projektet. Ha az égiek akarják akkor úgyis jön a baba ha nem akkor várunk tovább türelmesen.

Kép
csucsu05
 
 


Tabati: Tóthné Szabó Timeának hívnak. Így vagyok fent az iwiwen is, pontos i-vel a Timea, múltkor már volt ebből kis kavarodás :D !
Tényleg ti hova mentek nyaralni?
Igen-igen néha próbálok itthon is tornázgatni. de míg Kori alszik nem akarok ugrabugrálni, így reggelente szoktam tornázgatni, néha még a kicsi lányom is le-fel gugolgat, utánozza az anyukáját, meg lehet zabálni.
Nika: Mi is reggel 9 körül már indulunk is a játszóra, s 11-re már itthon vagyunk. Ma fél 10-re értünk oda, 11 körül jöttünk vissza. Én úgy tudom 11-ig lehet kint lenni kisgyerekkel. Ráadásul Kori is egy jóideje átállt a naői egy, ebéd utáni alvásra, így pont jól jön ki. Hazajövünk, főzök, eszünk aztán már csucsukál is a kisasszony. Van hogy 2 órát, de tegnap 3-t is :D ! Aztán néha még estefelé, 5-6 körül is lemegyünk csak sétálni, de mivel 7-ig a játszó is nyitva van, néha még oda is benézünk. Ha tudjátok, s Gergőnek belefér a napirendjébe, próbáljátok meg!
Csucsu: a méhenkivülit nagyon sajnálom, áttudom érezni, nekem is volt sajnos. Mi mondjuk vártunk pár hónapot mire újra belevágtunk. Aztán a méhenkivüli után szinte pont 1 évre lettem várandós Kornéliával :D . Hajrá!!!

Kép
timcsi73
 
 


hát én már délutánra nagyon fáradt vagyok ha apa itthon van akkor le szoktunk menni néha délután is a játszira de sajna délután már csak nagy gyerekek vannak a játszin nem Gergő korosztálya :):):) amúgy nincs messze meg szerintem bennem van az is hogy kicsit lustibb is vagyok mint voltam másfél éve csak a négy fal gyerek hétvégén család semmi kikapcsolódás nem tudom mi lesz így de azt érzem hogy lassan kezdek becsavarodni néha Gergővel is türelmetlenebb vagyok és ezt nagyon sajnálom itt nekem nincsenek barátaim három éve lakom itt nincs kit felhívnom hogy gyere ugorjunk már össze dumcsizni kikapcsolódni. lehet ez is gond meg sajna ha én nem csörgetek meg valakit más nem nyitja rám az ajtót sem . Ez van majd csak kijövök belőle de sajna mostanában eléggé lehangolt vagyok és Gabi is észrevette már de mindig mondom neki hogy jól vagyok semmi gond mert hiába mondom neki ő ebben nem tud segítenio.mostanában sokat dolgozik ha meg anyósnál vagyunk akkor sem veszik le Gergőt a vállamról én imádom a gyerekemet de néha annyira hiányzik egy kis csajszis dumcsi stb.

na jól van nem húzom le itt a jókedvet :):):):):):):):)

nika70
Salgótarján
 
 


Nika: nem-nem, nem húztad le a jókedvet! Egyébként teljesen meg tudlak érteni. Mi 5 éve élünk Óbudán, a férjem katonatiszt, őt helyezték Budapestre, így kavarodtunk ide. Egyébként miskolciak vagyunk. Álmomban sem gondoltam volna régebben, hogy Budapesten fogunk élni. De ez van. Ráadásul nekünk sem volt semmi ismerős, egy-két, régi, szintén Pestre költözött barátot, ismerőst leszámítva. Nekünk is nagyon nehéz volt. S most sem könnyű, a nagyszülők nem itt élnek, szinte mindent nekünk/nekem kell intézni, csinálni. Persze mikor feljönnek, több napra jönnek, akkor van segítség, s tudunk mi is ügyintézni, jönni-menni, sőt néha egy-egy vacsi, mozi is is belefér olyankor a férjemmel. De én úgy vagyok vele, hogy ha így alakult, így alakult, ezt a vidéket kell megismerni. Mi amikor tehetjük jövünk-megyünk, kirándulunk. Persze tudom Budapest más, itt szinte alig lehet választani a hétvégi rendezvények, programok közül.
De például ma nem is ilyen szervezett programra megyünk, délelőtt felhívtam apát, kérdeztem nincs-e kedve strandra menni? 3 körül jön haza, aztán átsétálunk a Palára, a Margitszigetre :) . Bőven elég lesz Korival az a 3-4 óra estig. De kimozdulunk, megyünk, pihizünk.
Egyébként igazad van, néha én is úgy érzem, hogy jó lenne egy beszélgetés, kávézás, sütizés (na pont most fogyikor :D ) a régi barátokkal, de hát ez, majd az is eljön. Fel a fejjel! Nézz szét a környéken, nincs-e valami jó program a hétvégére, aztán fűzdd meg apát és hajrá!!! :lol:

Kép
timcsi73
 
 


Timcsi!

neked is volt méhenkívülid? :shock: Én régen azt hittem, hogy ez egy ritka dolog, azért is remegtem annyira amikor megtudtam, hogy nekem is ez van, aztán most már látom, hogy rengeteg nőnek van ilyen. De ez "megnyugtató" is, mert látom, hogy pl. neked is van egy kislányod már azóta, úgyhogy no problem! Látod Csucsu!!! :wink:

Mindjárt be is jelöllek akkor az iwiwen.

Nika!

Ne is mondd, nekem már most kezdődik, a barátnőmék mennek ki Svájcba, a férje ott vállalt munkát. Pedig én úgy elképzeltem, hogy együtt babázunk meg minden, de hát ez van. Mondjuk neki nehezebb lesz, mert Svájcban aztán tényleg senkit sem ismer. Persze nekem még itt van a munkám, meg a tánc. Tervezem, hogy baba mellett is megyek majd táncolni, nekünk itt vannak a nagyszülők, úgyhogy könnyebb lesz ebből a szempontból.

Kép
Kép
tabati
 
 


Köszi csajok:):):) Hát igen Pesten mindig van hova menni és én mentem is mindig voltam valamerre most meg itthon csücsülök :):):) itt nem nagyon vannak programok kicsi ez a város mégha megyeszékhely is :) pl én nagoyn sokat jártam színházba na az is nagyon hiányzik. Most van egy ismi csaj most szült ikreket de ő meg sosincs otthon nem tudom hogy csinálja bár neki ugye itt van mindenki szülök család barátok:):) nekem anyukám két éve meghalt apukám meg nem nagyon jön telefonon beszélünk két -három hetente de nekem most anyagilag sincs keretem rá hgy felutazzak pestre képzeljétek ma lesz délután a 20 éves érettségi talink is de nem megyek mert hát gyereket sem tudom hová tenni Gabi dolgozik meg hát nem 2 ft egy ilyen nekünk meg most nem futja rá de mondtam a csajoknak csináljanak sok képet és akkor kicsit majd vígasztalodok :):):):)

nika70
Salgótarján
 
 


Sziasztok!
Én vagyok a ludas,én hoztam fel a szélsőséges diétát.Illetve azt írtam, hogy nekem semmilyen diéta sem megy. Még egy egynapos léböjt vagy gyüminap sem. Most is a héten nagyon kemény meló volt,ami ráadásul rágta az idegeimet. Erre délután mit csináltam.Hazajöttem és befaltam mindenfélét.:(
Én is kicsit magányos vagyok,mert nem maradtak itthon barátaim,akik voltak(eleve nem sok volt) azok elköltözttek más városba.És ritkán találkozunk. Mindig amikor nézem a jóbarátokat arra gondolok, hogy milyen szuper is lehet úgy élni!!!!
kutyafüle
 
 


na látom nem vagyok egyedűl ebben a barátnélküli létben :):):):):)azért ez egy kicsit el is szomorít hogy mennyien vagyunk akik barátok nélkül maradtak :):) ez a rohanó életmód és a kinyilott világ mindenki megy a szélrózsa irányába nekem a legobb barinőm kanadába költözött úgy 6 éve :):):):):)

nika70
Salgótarján
 
 


Sziasztok!

Látom mindenki nyaral, vagy kinn van a természetben, de azért vigyázzatok ebben a nagy melegben!

Mi szombaton kakasfesztiválon voltunk a Tisza- tó partjánál, nagyon jó volt, de iszonyú meleg!! És most figyuzzatok, a világ balekjai vagyunk: itthon hagytok a fürdőrucit... :oops: :oops: Úgyhogy fürdés az nem volt, de voltak jó programok, meg finomságok. Vasárnap kerti munka volt, szedtünk meggyet, meg ribizlit. Ma meg bevásároltam az útra, ugyanis szerdán indulunk Erdélybe!! :D Egy hétre, már alig várom! Oda már nem felejtem el elvinni a fürdőcuccot. :lol:

Ja! És képzeljétek, utamba került egy turkáló, benéztem :oops: :lol: , és találtam egy szép vörös alkalmi ruhát. Kicsit nagy rám, de 700 ft volt, úgyhogy megvettem, és viszem varrónőhöz, megigazítja, és meg is van a "menyecske" ruhám. :D

Kép
Kép
tabati
 
 


Sziasztok!


Megjöttünk!

Annyira jó volt!!! Vissza akarok menni most azonnal :):):)

Még nem olvastam vissza, hogy miket írtatok, de majd ha lesz időm elolvasom!

Majd a blogba feltesszük a képeket nemsokára...

Hogy vagytok?

Kép
encsike87
 
 


encsike: tö jó hogy jól éreztétek magatokat :):):):):) itt most eléggé csendes a topik úgy látszik mindenkit megvisel ez a meleg :)

nika70
Salgótarján
 
 


Sziasztok!

Jöttem egy kicsit hozzátok :D :D 1 hete szabin vagyok így jut időm itt ülni egy kicsit.Mint a vonalzómon látszik sajna még pocaklakó nélkül,de majd "most" :D :D Remélem piroska elfelejt jönni a jövő héten!!Hogy bírjátok ezt a hőséget??????????

encsike!
Hol jártatok?

Kép
Kép
a.ibici
 
 


Ibici,

Görögországban voltunk... Ott megszoktuk a hőséget, úgyhogy mi itt jól bírjuk :):) Csak hát a tenger, na az nagyon hiányzik! :)

Drukkolok, hogy elkerüljön Piroska :):):)

Képzeljétek! Amíg nem voltunk itthon, az a hülye kutya elkapta a macskámat, és azóta nem jött vissza a cica!!! Nekem semmi közöm a kutyához, még a párom kapta az előző barátnőjétől, csak ott ragadt a mi kertünkben, de én annyira utálom, főleg most! De a párom megígérte, hogy vagy elaltatják, vagy menhelyre megy.... És akkor talán hazamerészkedik a macskám is!

Kép
encsike87
 
 


Sziasztok!
Hát igen, tényleg pangás van egy kicsit. Nyaralás, meg szerintem ez a nagy meleg. Én is általában csak délután keveredek gépközelben, s akkor is csak rövid időre. Na ez most épp véletlen. Kori az éjszakai vihar után csucsukál még. Itt eléggé borong megint, nem tudom hogy lesz ebből játszótér??? :cry: . de délelőtt mindenképp lemegyünk, ha csak egy babakocsis levegőzésre. Tegnap rendeltem a piacon a kenyeres boltban 1 nagy kerek kemencés házi kenyeret :) ! Valamelyik nap beszéltük Árpáddal, hogy milyen más íze lehet ezeknek, aztán láttam, hogy lehet a piacon venni, de rendesen fel kellett iratkozni, úgy viszik :) . A poén az, hogy van kenyérsütőm, s abban szoktam kenyeret sütni (meg rengeteg tésztaalapot meg lehet kutyulni, csak ajánlani tudom mindenkinek!), de azért egy kemencés kenyér az kemencés kenyér. Nagyon remélem, hogy nem csalódunk!
Encsike: kicsit irigykedünk rád (mit kicsit nagyon :D :wink: !!!), biztos nagyon jól éreztétek magatokat, s csodás lehetett a környezet is. Nélam Horvátország a favorit, gondolkodtunk is hogy esetleg elindulunk idén, aztán mégsem, még kicsi Kori hozzá, meg talán az út is hosszú volna neki, olyan kis izgő-mozgó, nem tudom hogy bírná ki. A férjem jövő héttől jön szabira, aztán megyünk 1 hétre a nagyszülőkhöz Miskolcra, a többit meg még meglátjuk.

Kép
timcsi73
 
 


Sziasztok!

Encsike!
Húúú biztos szupi lehetett görög.Várjuk a képeket!!Mi jövő héten szombaton indulunk 1 hétre Horvátba már én is nagyon várom.

Timcsi!
Lehet,hogy igazad van hosszú az út még Korinak.Én 2 és fél évesen vittem először a Vikit nyaralni és akkor már nagyon élvezte.Horvátországot én is imádom rendszeres visszatérők vagyunk ,de nem tudok betelni vele.Az éjszakai vihar nem volt egyszerű,félelmetes volt.Nem szeretem.

Kép
Kép
a.ibici
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: