Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Ugye nem vagyok egyedül?! :roll:
Harmincas, kisbabára váró társaim gyertek egy csevegésre! :)

hédi
hédi
 
 


Szia!

Itt vagyok, jövök hozzád egy csevegésre. Többet is írhatnál magadról, nagyon örülnék neki. :) :) :) Te most kismama vagy, vagy pedig még csak tervbe van véve a baba-project? :wink: :wink: :wink: Ha kismama vagy akkor hány hetes terhes vagy? Hol fogsz vagy esetleg hol akarsz majd szülni? 8) 8) 8)
Vendég
 


Szia!
Most kezdtük a projektet és első babám lesz. 30 éves múltam. Úgy érzem, hogy sokáig vártunk a babával.
Gratulálok Petikéhez és Manócskához!

hédi
hédi
 
 

 
 

Kívánom, hogy minnél hamarabb össze jöjjön a kis pocaklakó. Nagyon jó a várandósság én legalábbis nagyon szeretem ezt az állapotot. Remélem, hogy majd neked is legalább annyi örömöd fog benne telni, mint nekem. Hol fogsz majd szülni vagy nincs még célpont kinézve???
Én a klinikára járok.

Alíz.
Vendég
 


Köszönöm!
Egy aranyos dokim van a MÁV-ban. Évek óta ismerem. De most nagyon bizonytalan lett a helyzete. Nem tudom, hogy mi lesz vele. Remélem mire összejön a bébink, addigra ez a dolog is megoldódik.
Könnyen összejött a babátok vagy sokat vártatok rá? Tudja már a család?
Boldog pocakosodást kívánok!

hédi
hédi
 
 


Sziasztok!
Én is elmúltam 30, és ez az első babánk. A várakozás időszakában én is éreztem ilyet, hogy jaj, sokáig vártunk. De igazából csak attól féltem, mi van, ha évekig nem jön össze, és akkor "kifutunk az időből". :) Én nem bánom, hogy mostanáig vártunk. :)

meri
 
 


Hédi, egyébként, hogy megnyugtassalak, véletlenül sem vagy egyedül, a 2008-as topikban sem én vagyok az egyetlen. :D

meri
 
 


Sziasztok!


Hédi,


egyáltalán nem kellett sokat várnunk pocaklakóra. Elterveztük, hogy még a nyár folyamán összehozzuk és lám sikerült is. Családon belül már mindenki tudja, mert az ilyen dolgot szerintem amúgy sem lehet sokáig eltitkolni, meg nem is érdemes. Egyébként meg köszönöm a jókívánságodat.


Meri,


mikorra vagy kiírva? Hol fogsz szülni?
Vendég
 


Sziasztok!


Hédi,


egyáltalán nem kellett sokat várnunk pocaklakóra. Elterveztük, hogy még a nyár folyamán összehozzuk és lám sikerült is. Családon belül már mindenki tudja, mert az ilyen dolgot szerintem amúgy sem lehet sokáig eltitkolni, meg nem is érdemes. Egyébként meg köszönöm a jókívánságodat.


Meri,


mikorra vagy kiírva? Hol fogsz szülni?
Vendég
 


Pp, jan. 26. és ha minden igaz, SOTE II. :)

meri
 
 


Én 2008.03.10. és SOTE I.
Vendég
 


Sziasztok!

Hédi, mi is most tervezzük, pontosabban majd egy hónap múlva fogunk hozzá. Én is harminc múltam és első baba lesz. Nagyon szeretném, ha könnyen összejönne. A körülöttem lévő babásoknak kicsit sok problémája volt, úgyhogy izgulok emiatt.

Ppetike, Meri, gratulálok nektek!
Vendég
 


Sziasztok Lányok!
Mi is az első babánkat tervezzük..... báááár, még "csak" 29 éves vagyok. No, jó... idén már 30. :lol: Ugye jöhetek hozzátok?! :roll:
Hédi! Merinek igaza van. Ne hidd, hogy egyedül vagy. Sok 30 éves első babás van itt. Ti miért vártatok idáig?
Mi nagy építkezésbe fogtunk és a munkám is közbeszólt egy picit... azaz csak a lelkiismeret.
Virág! Még egy hónap várakozás?! :shock: Valami oka van, hogy vártok még egy hónapot?!
Alíz! Meri! Gratulálok a babákhoz!!!! Nagyon boldog babavárást kívánok!


Mo
Vendég
 


Üdv, Virág! Tényleg, miért vártok????

Mo, ismét egy csapatban. :D

meri
 
 


Szia Meri! Te sem bírsz aludni? Borzasztó ez a hőség. Ma már annyiszor fürödtem, hogy algás és mohás lett a hátam. :lol:
Mesélj magadról! Rosszullétek?
Egy Uh képecskével kedveskedhetnél Mo-nak! :wink:
Vendég
 


Szia Mo!
Nem nagyon van mit mesélnem... :D:D:D Uh-képet meg nem tudok, mert nem szeret engem a szkenner. :(
Majd a holnapit valahogy megpróbálom idevarázsolni. :)

meri
 
 


Sziasztok!

Meri, én is kíváncsian várom az UH-képet!

Mororo! Akkor nálatok már bármikor várható a baba? Ez nagyszerű.
Az építkezés nagy dolog, csodálom azokat, akik belefognak.

Én még tanulok, és örülnék neki, ha a következő év nagy részét még meg tudnám csinálni. Ugyan nem létkérdés, mert második diploma, de úgy terveztük, hogy úgy májustól kezdődően jöhet bármikor a baba. Közben már majdnem előrébb hoztuk a project kezdetét (mert végülis 1-2 hónap ide vagy oda nem számít annyira), de egy immunerősítő gyógyszert szedek, és a háziorvos feltétlenül megígértette velem, hogy a szedése alatt ne essek teherbe. Hát, most ez van. Legalább egy részét muszáj lenne beszednem, hogy a téli influenzás időszakban ne legyenek komolyabb problémáim. [/img]
Vendég
 


Virág, miért kell immunerősítőt szedned? Mit tanulsz?

meri
 
 


Merikém! A holnapi vizsgálat után azonnal gyere! Nagyon kíváncsi vagyok rátok!
Virág! Mi már egy jó ideje próbálkozunk. Sajnos nem jön a baba. Az az igazság, hogy idáig talán csak a természetes módszerekben bíztam és vártam a csodát. Sajnos rájöttem, hogy ez nem megy ennyire könnyen. Hőmérőztem egy jó ideig, aztán teákat iszogattam, folyamatosan agyaltam és görcsöltem a projekten... no, és a vény nélkül kapható csodaszereket is "mind" kipróbáltam. Aztán nem is olyan régen, dokihoz kellett rohannom, mert annyira "félrekezeltem" magam, hogy a mensim nem akart elmúlni és iszonyatos erősen megvolt. Szóval.... nagy mágus vagyok.... :lol: :lol: :lol:
Szerettem volna a dokis részt: a túrkálásokkal, vizsgálatokkal, vérvételekkel, hormonális gyógyszerekkel és egyéb nyűgökkel kihagyni. De nem lehet. Úgyhogy most ez jön.
Szerintem, nem kizárt hogy előbb lesz babád, mint nekem.
Azt kívánom, hogy minél előbb (akkor amikor ti szeretnétek!!!!!), sikerüljön a baba!!!
Én is évekig tanultam. Mindig volt valami, ami miatt a babatémát halogattuk. Utána meg azt éreztem, hogy versenyt futok az idővel, és jajjjj, már minden barátnőm babázik...én meg sehol sem vagyok. Mintha kevesebb lennék miatta/ vagy gyengébb náluk. Irigykedve néztem a babásokat, iszonyatos érzések kerítettek hatalmukba. Mostanra ez megszűnt.
Jól érzem magam, de szeretném rendbetenni a szervezetemet egy szuper dokival. Örülök a nyárnak és elfoglaljuk magunkat az építkezéssel.
Mit tanulsz? Ha a gyógyszer ilyen erős, akkor valóban ajánlatos vigyázni!!!




Mo
Vendég
 


Meri!! Mire bepötyögtem életem történetét, te már meg is kérdezted, amit én akartam..... :twisted: :lol: :lol:
Vendég
 


Sziasztok!

Immunerősítőt azért szedek, mert vírusallergiám van: tehát a különféle légúti fertőzések nálam fokozott erősséggel, hosszú ideig tartanak. Ez a gyógyszer most bevált. Mióta ezt szedem (minden évben egyszer szedem be), azóta csak addig tart nekem is egy influenza, mint egy "normális" embernek. Olyan év is volt már, hogy sikerült nem beleesnem.

Mo! Én is hőmérőzök, pillanatnyilag csak azért, hogy megfigyeljem a ciklusomat. Azért nem semmi, amiket írtál. Kicsit ismerős, szerintem én is hajlamos vagyok erre. Ugyan pillanatnyilag még csak egy-két dolgot próbáltam ki, hogy úgymond biztosan rendben legyen a ciklusom. De talán tényleg nem kell ennyire görcsölni ezen és "mágiázni". :D Illetve ha valóban gond van, akkor orvos. Megkérdezhetem, mióta próbálkoztok? És kiderült valami, hogy miért nem sikerült eddig? Sok erőt kívánok neked a vizsgálatokhoz, azért egyszer csak meglesz az eredménye!

Egyébként a Zeneakadémián tanulok.
Vendég
 


Virág! Most lesz egy éve, amikor elhatároztuk, hogy jöhetne a baba. Aztán nem védekeztünk és vártuk a csodát. Novembertől elkezdtem hőmérőzni és nagyon tudatosan már-már görcsösen is a babára koncentráltunk. Így sem jött. A ciklusom hosszú és nincs mindig peteérésem. Ez a hőmérőzéssel szépen kiderült. :cry: Aztán elkezdtem magam "gyógyítgatni" és teljesen összekuszáltam mindent. Olyan dolgokat produkáltam, amit még életemben sohasem (erős "ezer napos" mensi, a ciklus második felében barnázgatás.... stb.) Szerintem, így még távolabb kerültem a babától. A barátnőm segítségével egy jó kis dokihoz kerülök nemsokára.... és remélem, hogy rövid időn belül sikerül rendbetenni a szervezetemet.
Milyen dolgokat próbáltál? Szedsz valamilyen vitamint? Milyen gondok vannak/voltak a ciklusoddal?
Zeneakadémiaaa?? :shock: Ügyi vagy!

Üdv. Mo
Vendég
 


Csajok!

Hogy bírjátok ezt a nagy meleget? És még jövő hétre is mondják!!!!!!
Vendég
 


Én ezt a nagyon meleget most nehezen bírom. Pedig inkább a meleget szeretem, mint a hideget.

Mororo! A ciklusommal így látszatra nincs olyan nagy gond. ugyan van benne úgy négy napnyi ingadozás, és inkább rövidebbek, mint hosszúak (24 és 29 nap között váltakozik). A hőmérőzést sajnos nem tudom olyan pontosan kivitelezni, mint kellene, így nagyon sokta nem adok rá. Először nagyon összevisszának tűnt, ettől meg is ijedtem, de kicsit módosítottam a technikán, és így azért valami látszik. A múlt hónapban kíváncsiságból LH teszttel is ellenőriztem, és a szerint volt peteérés (akkor a hő eredményekből is egyértelmű volt). Azt hiszem, ha elkezdjük, azért a tesztet bevetem.

Egyébként meg 2 hónapja szedem a PreMens tablettát, hátha ez rendszerez valamit. Ez olyan nagy kárt csak nem csinál. Néha ittam cickafark teát is - általában mensi előtt. Meg szedek (egyelőre felváltva) Béres vitamint és Elevitet, meg fél szem folsavat. Ez talán még nem túlzás. Te mit gondolsz?

Mikor legutóbb dokinál voltam, megmutattam neki az összevissza hőgörbéimet (bár akkor még rosszabb technikával csináltam), de ő azt mondta, ne ettől tegyem függővé a dolgot. Pár hónapot azért próbálkozzunk, aztán majd ő is tesz valamit. Én úgy gondoltam, fél évet (mondjuk Lh teszttel együtt) azért adok magunknak.

/Hű de sokat írtam erről!/
Vendég
 


Remélem, hogy mihamarabb mindannyian bebabásodtok!!!
Vendég
 


Remélem, hogy mihamarabb mindannyian bebabásodtok!!!
Vendég
 


Sziasztok!
Ahogy megígértem: jöttem. :) Van egy teljesen egészséges, 6 centis Bébibogyónk, megvan mindene, csak felkelni nem volt hajlandó, de hát, hiába: apának és anyának is jó az alvókája. :D:D:D

meri
 
 


Meri!


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Meri, ez nagyszerű! Veled együtt örülünk :D
Vendég
 


Köszi, nagyon aranyosak vagytok!!!!!!!!

meri
 
 


Sziasztok!

Én is elmultam 30,és az első babánkat várjuk.Hogy miért harmincon túl????????Eddig kellett várnom az IGAZIRA. :lol: :lol:

Meri:Ismét egy topikban.Annyira örülök,hogy neked is sikerült...
Ppetike:Neked is gratula a babához!

Az időpont.2007.12.11,és ha minden igaz akkor már a MÁV-ban.Úgy tudom a Szabolcsos dokik oda mennek..

Kép

Kép
ancsa03
 
 


Sziasztok!

Ancsa03!


Köszi, a jókívánságodat. Nekem az egyik barátnőm fog a MÁV-ban szülni. Jómagam pedig a SOTE I.-re járok, Dr. Szabó Gáborhoz.


Meri!


Neked még mindíg csak ennyit tudok írni, hogy:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Sziasztok! Ez a nyár nagyon kesze-kusza. Nem tűntem el, csak keveset vagyok itthon. .....de úgy látom, nem csak én vagyok így ezzel.... :lol:
Szia Ancsa! Gratulálok a babádhoz!
Meri! Örülök, hogy minden rendben van veletek! Hékás! Képet is ígértél! :wink:
Virág! Az Elevitet én is megvettem, de egyelőre itt áll a dobozban. Nem szedem. E vitamint szedtem egy jó darabig, de most azzal is leálltam. A hőmérőzés is kimaradt mostanában... úgyhogy csak vagyogatok. :roll:
Alíz! Mikor mész Uh-ra?
Hédi! Gyere és mesélj!
Vendég
 


Szia Mo!
Jól van, na, nem jutottam még el odáig! Képzeld péntektől betegácsiban vagyok. Nem hittem volna, hogy valaha is anyagi szempontok fognak vezérelni munkaügyben. :lol: :lol: :lol:

meri
 
 


Sziasztok!


Mororo,


augusztus 9-én reggel 9-re kaptam időpontot a klinikán. Már alig várom!!!
Vendég
 


Meri! Ne várakoztass sokáig, mert nagyon kíváncsi vagyok a babádra! Mutiiiiiiiii!
A munkaügyi dolgokat nem igazán értem. Segítenél egy kicsit abban, hogy tisztábban lássak? Így jobban megérte? Szóltál már bent, vagy majd ősszel kiderül?
Alíz! Nagyon izgis lesz, tuti!
De, jó lenne, ha már én is itt tartanék Lányok! Mindegy. Ami késik, az nem múlik! Vagyis merem remélni!!!!! :roll:
Alíz! Az még több, mint 2 hét........... :shock: Hogy bírooood?
Vendég
 


Mororo!

Hát már én is alig várom. Ma voltam táppénzes papírért, 3 óra hosszat ültem a dokinál. Elhívták a dokit 1 balesethez és 3 rosszulléthez. Elég is volt.
Vendég
 


Sziasztok!

Ancsa, én is gratulálok neked!

Szeretnék már én is itt tartani. Számolom a heteket, napokat: a következő mensi után már nem védekezünk. Alig várom!
Vendég
 


Mo, szóval az a helyzet, hogy tudod, én ebben az évben elég sokat dolgoztam, így magasabb volt a fizum. Ősztől, ha visszamennék, max. valami lájtosat vállalnék be, de akkor se pótlék, se túlóra, ez meg rontaná az átlagomat, amiből majdan 2 évig a gyedet számolják. :) Szóltam bent, mert hétfőn le kell adnom a táppénzes papíromat is. :) Meg hát, ismersz, nem nagyon tudok sokáig mellébeszélni. :D Hát kb. ennyi.
Virág, nem tennél fel egy vonalzót, hogy lássuk, mikor is lesz a következő mensi? ;) Hadd számoljuk mi is a napokat! :)

meri
 
 


Akkor íme a vonalzóm: már nem sok idő van.

[url=http://www.TickerFactory.com/]
Kép
Vendég
 


Sziasztok

Én 34 évesen fogom szülni első gyermekünket.
Szerintem ma már egyáltalán nem ritka a 30 év feletti (első) várandós, Anyukám idejében az ő ágyára még kiírták, hogy "idős kismama" vagy valami ilyesmi... :D
A társadalmi folyamatok átalakultak: több lány tanul egyetemen, ösztöndíjas, a párválasztás nehézségei többszöröződtek, stb. Én is pár méltatlan kapcsolatot végigküszködtem, mire eljött a férjem 32 éves koromban, s láss csodát: megismerkedésünk után egy évvel már házasok voltunk, a gyerek téma sem volt kétséges.

Az orvostudomány hál'istennek követte a felgyorsult élet változásait és egyre több, egyre precízebb eljárás született az esetleges betegségek kiszűrésére mind szülői, mind magzati oldalról.

Úgyhogy szerintem hajrá, harmincasok, ugye látjátok, hogy ez sokkal szebb korszak az életünkben, mint a huszas évek voltak? :D

Kép
granda
 
 


Granda!

Üdv a csapatban! Mesélj magadról! Hol fogsz szülni??? Mikorra vagy kiírva???


Alíz.
Vendég
 


Ppetike

SOTE I-n szülök várhatóan (szept. 24.), eddig az orvosi vizsgálatok és UH-k alapján minden rendben a bébivel.
2 negatívum adódott a terhességem alatt: "sikerült" 5 hónapos várandósan elesnem, lábközépcsont-törés és műtét lett belőle. Már a gyógytornán is túl vagyok, de egy hónapig járásképtelen voltam. A másik: extrém magas lett a cukorértékem, de remélem, diétával ezt is uralni tudom...

Kép
granda
 
 


Szia Granda!

Én is a SOTE I.-en fogok szülni, Dr. Szabó Gábor az orvosom. Te kinél fogsz szülni? Nagyon sajnálom ami veled történt. A cukornál ott pedig sajna a diéta az elengedhetetlen. Tudom magamról, hiszen nekem is az első terhességemnél volt hasonló szituáció. De téged, hogy nem fektettek be a klinikára terhességi- diabétesszel?
Vendég
 


Sziasztok!

Granda, gratulálok neked is a babához! Sajnálom, hogy ennyi bonyodalom volt veled, drukkolok neked, hogy a szülésig (és persze utána is) már minden rendben legyen.

Egyébként jó tapasztalataitok vannak a SOTE I-gyel kapcsolatban?

Én még mindig várakozó állásponton vagyok, de nemsokára jön a következő ciklus... :)

Kép
[/url]
Vendég
 


Sziasztok!

Virág5, a SOTE I. a lehető legjobb hely, legalábbis szerintem. Én maximálisan meg vagyok elégedve.
Vendég
 


Sziasztok

Köszi az érdeklődést, a cukor miatt azért nem fekszem benn, mert a terheléses eredményeim lettek rosszak (11,3 és 9,9), viszont a hatpontos vizsgálatokon 5,45 és 5,8 lett az átlag. Ki érti ezt?
Jövő héten kell mennem belgyógyásszal konzultálni.

A Sote I. nagyüzem, néha unjuk a tömeget, de sokak véleménye szerint az egyik legprofibb hely Mo-n, aminek biztos jele, hogy az összes problémás gyereket idehozzák....

Remélhetőleg dr. Demeter Attilánál fogok szülni, bár szinte minden orvosról még csak jót hallottam ebben az intézményben.

Kép
granda
 
 


KépKép

Kép

Csak lesek itt, mert most jöttem orvostól! Nagyon jó egészséget, boldogságot, minden földi szépet kívánok!
VELETEK EGYÜTT ÖRÜLÜNK!

Kép
granda
 
 


Szia Granda!
Gratulálok a babádhoz!
Remélem, hogy minden renben van veled!
Mi volt a belgyógyászaton?
Alíz! Vannak már képek a babádról?
Meri! Mi újság van veled? Hogy vagy?
Virág! :wink:
Vendég
 


Bocs, Lányok, a csütörtöki 16,30-as hozzászólásom a szeptemberiek topikjába ment volna... Megindultak a babák, már négyen vannak :D

Mororo

köszi az éredeklődést, a belgyógyász szerint elfogadhatók az értékek, de szigorú kontroll alatt leszek (hetente vissza kell járnom). Szóval így egész tűrhető, a diéta meg csak önfegyelem és gondolkodás kérdése. Ha az ember lánya alacsony szénhidrát-tartalmú zöldséget választ (pl. tök, brokkoli, karfiol), akkor az ezekből készült leves vagy főzelék mellé nyugodtan tud akár nassolni is diabetikus csokit, vagy barackot, almát... A terhesség és cukorbetegség topikban a nagyrabecsült és tényleg segítőkész orvosszakértő, Gyuri szerint a tehességi diabéteszes nem a szájával, hanem az eszével eszik....

Kép
granda
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: