Új privát üzeneted érkezett!

Gabo dehogy baj.Tofi is csak baba nyelven mondja ezeket.nem tudja a jelentésüket személyhez kötni.
Levim 2,5évesn kezdet beszélni :lol: :lol: :lol: persze szavakat előbb mondot de minden babó itt is más és más.van aki 1évesen tényleg értelmes szavakat mond.sőt hallottam már olyat is,hogy 1évesen mondatokat mondot.van aki 3évesen se beszél még
Vendég
 


na ezt bemásolom ide is ha valaki nem olvasna vissza és éppen ilyet keresne:
elcserélném alig használt 9hónapos 1napos Tofi névre hallgató kisfiamat,bármire ami nem hisztizik,nem morog és nyugodt.hallgason a nemre és játszon el szépen legalább félórát egyedül is.persze ezt napjában többször.jó tulajdonságai is vannak:nem fogyaszt sokat és nagyon aranyosan tud bujni,szeretgetni,szeretetből nagy füleseket oszt ki de ez elviselhető :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Ja! és borsika is eltűnt nagyon!

Kép
gabo001
 
 

 
 

Ezt nézzétek meg:
Kép Az új cyber nemzedék:)

KépKép
kisfruzsi
 
 


még egyet, ezenm látszik a két lapátka is :lol: A felső fogak ilyenek??? Mondjuk az enyém is hasonló, de akkor a tejfog utáni állandófoga is ilyen kis lapát lesz? Kép

KépKép
kisfruzsi
 
 


még egyet, ezenm látszik a két lapátka is :lol: A felső fogak ilyenek??? Mondjuk az enyém is hasonló, de akkor a tejfog utáni állandófoga is ilyen kis lapát lesz? Kép

KépKép
kisfruzsi
 
 


bocsi :oops:

KépKép
kisfruzsi
 
 


ááááááááá! íRTAM EGY CSOMÓT ÉS ELSZÁLLT! :evil: :evil: :evil: :evil:

Majd írok újból, amit lesz időm. :(
Akkor most csak ennyi: http://www.youtube.com/watch?v=z65KEdCD19I

Majd jönök.

Kép
marcianya
 
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.02.21 21:47-kor.
Vendég
 


Fruzsi: édes Alma! Cybergyerek!
Vendég
 


Na akkor mégegyszer:

Mint az elöbb is, most is csak fél szemmel tudok a gépre figyelni, mert a Prücsök itt rosszalkodik.
Hol a szárítót akarja magára borítani, hol a kismotorját, az elöbb reptében kaptam el az etetőszéket... :? :lol:

Mindenhol feláll, a kedvence a puff, ott áll és nézi a tv-t, kb 70 cm-ről... :? Úgyhogy sokat nem megy a tv. :? Viszont kapaszkodva szépen lépeget.

Meg van az a jó szokása, hogy áll, kiszúr valamit, és már fordul is és "indul" érte. Persze hatalmasokat koppan :lol:

Lituka, sajnálom a tesódat, nem egyszerű a helyzet. Sajna én abban sem vagyok biztos, hogy ha megtartja a gyereket, az jó lesz. (mármint a gyereknek). Szerintem egy gyereket akarni kell!

Ollem gratula Boginak!!! Amint lesz egy fél pillanatom írok!

Ezt az elöbb csináltam: http://www.youtube.com/watch?v=XDkMyYysOfk

Jajjj! mennem kell!!! Megtámadta a porszívót!

Majd jövök

Kép
marcianya
 
 


Tojássárga: enyémgyerek már evett nem is egyszer...imádja :)

Fruzsi: édes cyberalma :D

Lekri: ezt énis irhattam volna :)

nálunk a cicc,a sziszi, a ehhhhhh öhhhhh...és berregés és köpködés a menő éppen :)

Nono: köszönöm a köszöntést és igen Lilla vagyok :) ugyan mindenki Lillusnak hív kb 2 éve..elötte Lillalánynak :) de mióta terhes lettem ez az aktuális :)
ja és ha olvas minket akkor Szőlőnek is boldog névnapot.

én nem tudom már mi lenne jó...tesóméknak...vmi csak lesz..ma megy fél6ra a dokihoz a csaj (habár ugy esik a hó lehet be se tudnak menni Győrbe)

igyekszem még jönni ma csak most rohanok :)
Vendég
 


Tojássárga: enyémgyerek már evett nem is egyszer...imádja :)

Fruzsi: édes cyberalma :D

Lekri: ezt énis irhattam volna :)

nálunk a cicc,a sziszi, a ehhhhhh öhhhhh...és berregés és köpködés a menő éppen :)

Nono: köszönöm a köszöntést és igen Lilla vagyok :) ugyan mindenki Lillusnak hív kb 2 éve..elötte Lillalánynak :) de mióta terhes lettem ez az aktuális :)
ja és ha olvas minket akkor Szőlőnek is boldog névnapot.

én nem tudom már mi lenne jó...tesóméknak...vmi csak lesz..ma megy fél6ra a dokihoz a csaj (habár ugy esik a hó lehet be se tudnak menni Győrbe)

igyekszem még jönni ma csak most rohanok :)
Vendég
 


Lituka! Én azért drukkolok, hogy tesód barátnője a baba mellett döntsön! Ahogy Nono is írta, ha valaki elpusztíttat egy kis Életet, akkor örökre lelki sérült lesz. Sajnálom, hogy egyszer már megtette, remélem még egyszer nem fogja. A tesód határozottan a baba mellett van? Mert szerintem ez nagyon fontos lenne a csajnak, hogy érezze, hogy a gyerekének van egy apja, aki nagyon akarja őt/őket! És akkor talán rá hallgatna, nem a tesójára.

Szia Nono! Örülök, hogy írsz! :D

Édesek a gyerkőcök: Alma a kütyükkel, Máté a karácsonyi összeállításon, Marci is a videókon, Bogi, ahogy egyedül áll.

Valentin napozni mi sem szoktunk, ugyan kaptam egy szál virágot, de férjem azt mondta, hogy ez nem Valentin napra van, hanem hogy a lakást dekorálja :lol: (Múlt héten is kaptam, csak úgy...)

Mi még egyenlőre közös szobában vagyunk Emmával, igazából eszembe sem jutott, hogy külön kéne menni, nekünk jó így. Egyenlőre még az sem eldöntött nálunk, hogy melyik lesz a gyerekszoba.

Baba beszéddel kapcsolatban: látom vannak ügyes babák, de most Gabónak írom megnyugtatás képpen, hogy Zsófi sincs elkésve. Emmán már látom, hogy nem lesz bőbeszédű, legalábbis most nagyon nem az, ő gagyogni is nagyon keveset akar. Vannak napok, amikor rendesen jártatja a száját, ahogy egy ilyen idős babának illik, de aztán abbahagyja napokra. Logopédusként kicsit aggaszt a dolog, főleg mert tényleg rengeteget beszélek hozzá, énekelek, mondókázok neki, amit figyel is, de különösebben nem hatja meg. A hallását is figyelgettem, gyerekorvos is nézte, azzal nagy gond nem lehet. Ez van, igyekszem nem rágódni rajta, mert tényleg annyira különböző ütemben fejlődnek ilyenkor a babák, hogy óriási különbségek lehetnek köztük.

Tojást még nem adtam, sőt én még tejterméket sem. Igazából nem tudom mit csináljak, mert a gyerekorvos a múltkor már mondta a sajtot, akkor viszont semmi értelme HA-s tápot adni neki. Jövő héten megyünk tanácsadásra, konkrétan rákérdezek majd, hogy akkor most mi legyen.

Én sem vagyok padlószőnyeg párti, de az okokat már leírtátok előttem.

KépKép
KépKép
atizka
 
 


atizka: :D nem is tudtam hogy te logopédus vagy!! :D :D :D :D :D Tök jó! :) Blanka nagy dumás csaj!!Megállás nélkül nyomja a szöveget.Sejtelmünk szerint az apát mondja úgy hogy ata,anyát mondja anának vagy ajának,és egyszer kétszer már ki lehetett hallani a beszédéből azt hogy mama. :) Meg elég gyakran mondja hogy hej tye! :wink: Tye az direkt tye és nem te,mert tye-nek mondja. :lol:

lituka: boldog névnapot! :D

kisfruzsi: Alma nagyon édes a képen! :D

Kép

Kép
mezsó
 
 


tojássárga: Blanka is evett már,én még úgy adtam neki,hogy paprikáskrumplihoz törtük.Krumpli+szaft+tojássárga. :wink: Izlik neki! :D

TV az nálunk is gond...Blanka is mindig 1cm-ről nézné. :? :? :cry: :cry: :cry: Kész katasztrófa.Elviszem és visszamegy,és össze-vissza taperolja,és a gombok nekünk is alul vannak,és állandóan nyomkodja. :?

Kép

Kép
mezsó
 
 


Csajok! Kérdés!

tudom, hogy volt párszor téma, de leírnátok hogy a babáitok hánykor és mit, mennyit esznek? Zsófinál valami változás lesz, ezért kérdezem. (kezdi elhagyni az esti (18-19 órás) alvást) de viszont ő még eszik hajnalban, így mi még mindig 6-szor eszünk, mert a napi adagja meg így jön csak ki! mivel nem nagy evő. viszont már csak 5-ször kéne enni.... nem tudom!!!!!!!!!!! :roll:

állandóan ki akarja kapcsolni a gépet!! :evil:
most kivittem a konyhába! mire visszaér legalább leírom! :P de szenya vagyok! :twisted:
már itt is van a kisasszony!

atizka! köszi a reagálást!
lekrinek is.

fruzsi! Zsófi felső fogai nekem is lapátnak tűnnek.... :D talán ilyen a babafog.

Kép
gabo001
 
 


Emma így eszik általában:
6-7 óra között: 250 ml táp
10 óra: 100-150 ml gyümölcs
12-13 óra: 220-240 ml főzelék
16-17 óra: kb. 160ml gyümi vagy tejpép
fél 9: 250 ml táp

Mostanában talán kevesebbek, nem olyan jó az étvágya a napokban.

KépKép
KépKép
atizka
 
 


sziasztok!

A köszöntőknek köszönjük a névnapi jókívánságokat!

Geni, úgy örülök, hogy írtál, jól esett a köszöntésed!! Majd még gyere, ha tudsz, és írj magatokról!!!

Lituka, nagyon boldog névnapot!


Most néztem a híreket, a válságkezelési programokról...ez az egész bagázs elmebetegek gyülekezete! :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: Komolyan nem normálisak!

Gabo, mi így eszünk:

Hajnalban és kora reggel vmikor szopi

8-9 körül főzelék hús nélkül

12-13 körül tejpép gyümölccsel

16-17 körül főzi hússal

19 körül tejpép

20 körül komfort szopi :wink:

de az időpontok nagyon eltérőek, attól függ, hogy alszik nappal
ja, és egyszer még szopizik napközben (azért nem írtam gyümölcsöt, mert magába nem eszi...talán majd nyáron, ha több lesz a választék.
Az egyik tejpépet ki akartam váltani natúr joghurt/túró vmelyikével, de egyelőre nem ízlik neki...

Kép
tim27
 
 


..
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.02.21 21:47-kor.
Vendég
 


Tofi kajcsija:
5-6óra között 130ml tápszer
8óra fele 130ml tápszer
11óra fele max 120ml főzi
15óra fele 150ml főzi vagy gyümi
17-18óra között 130ml főzi
19óra fele kap tejpépet ez változó 100-180ml között
fürdés után 20.00-20.30között pár napja kap tápszert.ugy hogy berakom Tofit az ágyába és lerakom a tápszert mellé és ha éhes akkor még iszik belőle.ez változó de csak ilyen max 50ml-t iszik.délután többször kinálom.de ha mennyiségileg nézzük nem eszik sokat.tápszer:300-320ml között
fözi,gyümi:500ml körüli
8,7kg volt 8hósan és 74cm.szerdán megyünk mérésre
Vendég
 


Nálunk elég katonás az evés...mindig ugyanakkor...

Reggel fél 8-kor 240 ml tápszer
10-kor 180-200 gyümi (esetleg gyümi+joghurt)
12-12.30 230-250 főzi hússal
16.30 230-250 főzi sajttal vagy joghurtal VAGY 200 ml tejpép (heti 1x)
fél 8-8 240 ml tápszer
Ha megyünk szomaton úszni, akkor a tízórai néha kimarad, mert akkor kell indulnunk.

KépKép
kisfruzsi
 
 


Nagyon köszi lányok, hogy ennyien reagáltatok! :P
Nálunk akkor most ez az új:

hajnal: 180 ml tápszer
9 óra: 100 ml tápszer
12 - 12.30 között: 200 ml főzelék hússal ált.
16-16.30 óra: 100-120 ml tápszer + 100 ml gyümi
20.30óra: 200 ml főzi + iszik rá 100 ml tápot.

Mivel nem eszik egyszerre nagy adagokat mint látjátok, ezért izgultam, mert a korábbi fürcsi miatt most kimaradt a 19 órás tápszer, így gyenge 500 ml a táp.(mert ugye eddig aludt még 19 óra körül egyet, így utána kapott tápot, és ráértünk fürödni 21 órakor.) Így még lehet, hogy megkínálom táppal 19 óra körül iszik amennyi kell neki.
Majd csak beáll! Tul képpen ez a normális! Mert a 21 órás fürdetés nem volt az... :P
Hát kiváncsi leszek mikor ébred! Már veri a szunyát!! Ilyenkor még nagyban kajálni szoktunk!

Kép
gabo001
 
 


Sziasztok!

Boldog névnapot Bálintnak és a Lillusnak, és boldog szülinapot a múlt heti szülinapos anyuciknak (voltak egy páran).

Boldog hófordulót Tofinak és DádiZsominak is.

Nekünk is ilyen "lapát" fogunk lesz.

Étrendünk:
2-kor 125 tápszer
4 és 6 óra szopi és tea
1/2 9 160 tejpép+ vajaskenyér falatkák
10 ó szopi vagy 125 tápszer
13 ó 160 főzelék+ saját enninkből amit kér, utána szopi
1/2 3 125 tápszer
4-5 ó gyümi+sinlac vagy krémtúró vagy gyümis joghurt
7-1/28 160 tejpép+ falatkák
1/2 9 szopi

Ehhez képest 10 hónaposan 6500g a súlyunk.
A múlt heti betegség miatt leadtunk 15dkg-ot, de szerencsére már visszajött. Én nem tudom mit tennék, ha nem volna tejcsi már, talán ő ragaszkodik a legjobban a szopikhoz. Míg beteg volt szinte csak azt fogadta el és a tápszert.

Nagyon ügyes és helyes Bogi, Máté, Alma, Marci. Remélem nem hagytam most ki senkit.

Litu: nálunk Bius a szívünknek és a lelkiismeretünknek köszönheti, hogy van. Egyből az volt az egyik indok a léte mellett, hogy lelkiismeretfurdalásunk lenne biztos, ha azt megtennénk. Bár anyukám is szememre rótta, hogy nem vagyunk normálisak, de nekünk kell felnevelnünk, hadd döntsük el mi, mit akarunk. Jól döntöttünk nagyon. :D

Zsuzsa
Lányaim: Petra 1998.08.13., Felícia 2001.09.21., Bettina 2004.08.30.
KépKép
Videónk: http://www.youtube.com/watch?v=MMCdy68OpEk
kerekes97
 
 


Sziasztok!

Próbálok bekapcsolódni, már nagyon lemaradtam. Nem is tudom, mire tudok reagálni, így hirtelen ami eszembe jut, majd azt írom :)

Étrend:

hajnalban: szopi ( nem tudom mennyi)
9.00: 150-180 g gyümölcs v. joghurt, v. kettő együtt
11.00-12.00: szopi ( nem tudom mennyi)
13.00-14.00: 180 g husis főzelék
16.00-17.00: szopi ( nem tudom mennyi)
mostanában néha 17-18 óra: kb. 100 g gyümi
19.30-20.00: kb. 200 ml tejpép
21.00: szopi ( szintén nem tudom mennyi)

és éjjel még 2-3 x valamennyi szopi...

TUdom, ez jó dolog, h. ennyit szopizik még, de egy picit néha aggódom, mert abszolút nem tudom, h. mennyi tejem van, és tudom, h. bizonyos mennyiségnek meg kell lenni, ráadásul Isti semmi tápszert nem kap, csak anyatejet, így hogy mennyi vitamin jut a szervezetébe, azt sem tudom ( a terhességi vitamint azért szedem, remélem, az számít). Ja, és semmit nem is iszik az anyatejen kívül még mindig... egy kortyot sem! :shock:

Ő kb. szeptember végén - azaz 5 hós korában - már 8 kg körül volt ( ami akkor nagynak számított), ahhoz képest most nincs még 9, olyan 8.6-8.7 kg körül van. De a doki néni szerint jó ez, nincs vele gond, picit mindig hízik. Mondjuk rengeteget mozog.

Nono, üdvözöllek, asszem, mi még nem nagyon "találkoztunk", én nem sokkal a "botrány" előtt csatlakoztam csak ide.

Mezsó, köszi a hiányolást! :)

Baba-beszéd: hát nem tudom, Isti is mond mindenfélét, pl. mamma, apa, te-te-te, da-dda.... de nekem az a véleményem, hogy ez ilyen korban még nem akaratlagos, csak próbálgatják, hogy mi jön ki a torkukon, és néha helyesen használják. Isti pl. megismeri az apját, ha kérdezem, megkeresi a szemével, ahogy az órát és a labdát is, de pl. sose ilyenkor mondja, hogy apa, hanem más szitukban.

Atizka, Te logopédus vagy... ez jó. Képzeld, én valamiért meg voltam róla győződve, hogy Te pedagógus vagy, tanító vagy tanár. Egyszer rá is akartam kérdezni, csak aztán valahogy elmaradt. De amiből ezt gondoltam, abból kiindulva nem is jártam olyan rossz nyomon... :)

KÉpzeljétek, én nem tudom, hogy van ez, de - lekopogom! - Isti még sosem esett el, amikor velem volt. Minden családtaggal zupált már nagyokat ( sérülése mondjuk akkor se lett), velem még kicsit sem. Ez érdekes. Na mondjuk ott vagyok ám a nyomában állandóan! Dehát gondolom ami késik nem múlik. Amúgy tök jól tud esni, láttam már anyuval meg a párommal, olyan ügyesen begömbölyíti magát, és néha hallottam ahogy koppant, de egy hangja sem volt, felkelt és nyargalt tovább. Már nagyon biztosan áll, kezd lépegetni kapaszkodva, és állásból ügyesen a fenekére tottyan.

A hétvégén viszont volt egy rossz élményünk, bent voltam vele a fürdőben, nézegetett egy újságot ( ezt gyakran szokta, és ügyesen, mint egy igazi nagyfiú), én fogat mostam, és mier visszanéztem rá - hiányzott az újság első oldalának az egyik egész sarka! Úgy kapartam ki a szájából a darabokat, a vége még a szája sarkán lógott... :( Megijedtem, és nagyon haragudtam magamra, hogy így elfeledkeztem róla, hogy ott lapozgat mögöttem.

Kép

Kép
nóna
 
 


Huhh, már igen álmos vagyok, asszem elmegyek lefeküdni, ma is későn értünk haza ( anyuméknál voltunk, én meg fogdokinál is), holnap leszünk csak itthon, aztán majd 3 napra megyünk anyuékhoz megint, azért remélem, tudok majd jönni, és másokra is hosszabban reagálni. Bocs, hogy most csak ennyi tellett tőlem, és főleg magunkról írtam... :oops:

Kép

Kép
nóna
 
 


Lányok?

Egy ártatlan kérdés: most az rossz ha én nem mérem mennyit eszik? :roll: :oops: Mármint van egy kis kajcsis tálkája abból szoktam etetni,és abba én már tudom hogy mennyit tegyek,mert már berögzült hogy mennyit eszik meg belőle.Szóval a főzelékeket,gyümölcsöket én nem ml-izgetem...Kell neki egye.Tudom,látom hogy jó étvágyú akkor minek mérjem mennyit eszik meg.És legutóbbi mérése alapján 13,5kg valószínű nem éheztetem és eleget kap enni. :lol: :lol: :lol:

Mi evészetünk:
Keléstől függ,hogy mikor ébred,kb.7.30-8.30-ig valamikor 230ml tápszer
10.30-11.00körül gyümi+túró összeturmixolva mostanában már egy ideje mindig ez a tízórai
13.00-14.30körül zöldségpüré husival
17.30körül tejpép
és utána ha igényli akkor fürcsi előtt kap főzeléket,de erre nem mindig kerül sor,mert hol kéri hol nem...erőltetni nem erőltetek semmit
Fürcsi után 20.00körül 230ml tápszer.
Ennyi

tim: Bálintnak utólag is boldog névnapot! :wink:

Kép

Kép
mezsó
 
 


Mezsó, én sem mérném, csak onnan tudom, hogy Isti csak bébiételt eszik, az én kajámat nem, és abból szokott egy üveggel enni, ami kb. 180 g ( v. 190?).

Kép

Kép
nóna
 
 


nóna: gyere mostmár többször! :wink: Elhiszem hogy megijedtél az újságtól,de ilyen és ehhez hasonló szituációk még sűrűn lesznek ám...Óhatatlan hogy a kis kíváncsi természetük ne találjon meg dolgokat...És ez szerintem nem a te hanyagságod!Ne okold magad.Vagy ha hanyag vagy akkor én is,mert számtalanszor szedtem már ki Blanka szájából ezt azt,nem egyszer újságpapír darabkákat,és 3alkalommal volt hogy 5ft-ost találtam nála!! :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: Ne kérdezd hogy talált rá,mert minden nap reggel szőnyegről mindent elpakolok,felporszívózok és mégis ráakadt.És már a szájából vettem ki mind a 3 alkalommal azokat az 5 ft-osokat! :shock: Gondolhatod...idegbaj elkapott :? :? :? Tejcsikérdés: szerintem mivel a szopi a folyadékbevitele is Istinek így ne aggódj úgy gondolom,hogy elég tejed lehet még,hiszen azt látnád ha mondjuk ki lenne száradva.A vitamin pedig tuti elegendő mert szedsz is vitamint,és ahogyan olvasom gyümölcsöt is szerepeltetsz az étrendjében,úgyhogy a helyedben én nem aggódnék hanem végtelenül boldog volnék,hogy van egy 9és fél hós kisfiam akit még mindig tudok szoptatni,és semmi egyéb folyadékot nem iszik. :D Nyugi!Szerintem ne aggódj. :wink:

Kép

Kép
mezsó
 
 


Ja akkor aki tudja hogy mennyi a főzelék az bolti kaját adna?Én erre nem is gondoltam. :oops: 8)

Kép

Kép
mezsó
 
 


Sziasztok!

Csak egy rövid bekapcsolódásra jöttem, akkor a kajakérdéshez - bár Gabnak ez nem segítség, de színesítem a palettát:

Trudi igény szerint szopizik, kb. napi 7-10 alkalommal. Általában 2x kap hozzátáplálást. Ebből ami fix:

12 körül kap ebédet, 50-100 ml közti főzelék, hússal vagy főtt tojássárgájával vagy anélkül.
Emellé vagy tízórait kap, ami általában gyümölcs, vagy vacsorát, ami a maradék főzelék, vagy amit a szánkból kinéz.. :D

Nóna! Én egyetértek a gyerekorvosotokkal (ha esetleg ez számít neked :D ). Ha Isti mindig hízik valamennyit, egyáltalán nem fontos tudnod, mennyi mennyiséget szopik. Nálunk legutóbb a gyerekorvos megnézte a szemét, mert azon látszana, ha vérszegény lenne esetleg (tudtommal ez a veszélye a kései hozzátáplálásnak), de azt mondta, nincs semmi gond, örüljek, hogy ennyit szopik még, és bőven elég ez a mennyiség hozzátápinak, amit kap. Trudi most van 9300 gr körül. Én is szedem a terhesvitamint egyébként.
Vendég
 


Mezsó
én onnan tudom,hogy megéztem mekkora a tálkája,mármint mennyi fér bele :lol: :lol: :lol:

hullik a hóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóó :lol: :lol:
Vendég
 


Én is leírom akkor:
Rengetegszer szopi, de min. 6x napközben, és éjjel is 3-6x szopi,
Hozzátápi: 1-2x kiflivég-kenyérhéj-babapiskóta, bármikor, mikor mi is eszünk és
Délben: bébiétel pl. sárgarépa több-kevesebb sikerrel (fél üvegnél még nem evett meg többet egyszerre), inkább 3-4 kanál az átlagmennyiség.
Tervben: kölesgolyó és babakeksz.
1 éves korától lesz, ami lesz, az általam főzött kaját fogja kapni persze fűszerek-só nélkül, úgy, ahogy most Zsuzsófi csinálja. Addig meg főleg tejcsi, mert még úgyis bőven van. A legújabb hóbortja, hogy odanyújtja nekünk a ételt, és apának vagy nekem is meg kell kóstolnunk.

Gyerek súlya egekig szökött: múlt héten szerdán a védőnő 10,3 kg-ot mért és 73 cm-t. És persze ölbebaba, úgyhogy állandósult a hátfájásom, de ez van, nem tudok mit csinálni, nem hagyom ordítani. Kicsit ő is eljátszik magában, ha mellette vagyok pár cm távolságra, de inkább velem. Ezt nem panaszképpen írtam, csak tényként. Ilyen is van! :wink: (Egy csónakban evezük, Nono! 8) ) Mostani kedvence, ha pörgetjük, már mi szédülünk apával, és alig bírjuk, de ő meg röhögi-élvezi, esküszöm imád bekábulni így pörgés közben, tisztára függő lett. :lol:

Bolygó
Kép

Kép
bolygó
 
 


Lilláknak Boldog Névnapot!

Nóna: Virág nagyon jókat ír! Igen, az anyatej elvileg elég 1 éves korig, még folyadékként is, de táplákékként is, ha csak anyatejen van is! Több babáról hallottam, hogy mást nem fogadott el 1 éves korig, csak cicit, mégsem volt semmi baja, hiánybetegsége, stb. Mert hiába kevesebb az anyatejben a vas, de az olyan formában van benne, ami jobban, hatékonyabban felszívódik, mint a zöldségfélében/húsban lévő vas. Így nem lesz vérszegény. Terhesvitamint én is szedek (Gravida). Valszeg azért nem hízik már olyan ütemben, mint pl. az én lusta lányom, mert ő már lemozogja!

Mezsó: Nem hiszem én sem, hogy mérned kellene a kajcsimennyiséget, tuti eleget eszik Blanka!!!

Kisfruzsi: Nagyon édes mosolyú cyber babád van! A lapátfog is jól áll neki, sztem minden babának ilyen! Boginak is ilyesmi nő.

Lekri: Elcserélnéd Tofit? Bogira jó lesz? Nem hiszem, hogy jól járnál vele... :lol:

Atizka: Te logopédus vagy? Azt hittem, védőnő. Vagy mindkettő?

Bolygó
Kép

Kép
bolygó
 
 


Sziasztok!

Na remélem most végre tudok írni, alszik a Prücsök. :D
Köszi a dícséreteket Marci nevében! :D
Gyorsan leírom, hogy Marci mit, mennyit eszik:

6 körül 250ml tápszer
9 körül sinlak gyümivel egy jó nagy adag (150ml vízbe 5 pupos
evőkanál por + egy fél üveg gyümi bébiétel)
fél 1-1 ebéd egy üveg bébiétel ami husis
fél4-4 uzsi vagy egy üveg bébiétel ami vagy gyümi kekszel, vagy
megint sinlac a gyümi másik felével
7-fél8 körül vacsi, 250ml tápszer.

Tápszerből a Beba 3-ast adom neki.

Ha már itt tartunk, mennyit isznak a gyerkőcök?
Marci csak vizet hajlandó, viszont azt sokat, van hogy 2 és fél üveggel is megiszik egy nap, az olyan 300-350ml víz.
Az nem sok?

És újj téma:

Lehet, hogy hülyének néztek majd, de én azon gondolkozok, hogy lassan elkezdem a bilihez szoktatni a Marcit.

El is mondom miért:
Nem tudom már írtam-e, de Őurasága csak úgy hajlandó kakilni, ha beteszem az etetőszékbe, odafordítom a wc-vel szembe, és én leülök vele szembe (mármint a wc-re).
Ha nem, nem kakil... :?
Szombat éjjel nem is aludtunk miatta, mert későn jöttünk haza az Anyuéktól, és kimaradt az együtt ücsörgés. Nem hittem, hogy gondot fog okozni, hiszen rajta a pelus, akkor kakkanthatna, amikor akar. De ő nem!
Így szombat este 11-től felt volt hajnal 3-ig, akkor nagy nehezen vissza aludt, egész 6-ig, mert akkor úgy összetojta magát, hogy még a háta közepe is olyan volt.
Aztán ugyan ezt eljátszottuk vasárnap délután is!
Nem aludt ebéd után csak egy fél órát, utána olyan nyügi volt, hogy nem tudtuk mi a fene van vele!
Mire végre beraktam az etetőszékbe, én leűltem vele szembe...A többit el tudjátok képzelni. Utána minden ok volt!

Hallottatok már ilyet?!
Ezért gondoltam, hogy ha már úgy is együtt ülünk, űlhetne akár bilin is nm? Vagy hülyeség?

Még gyorsan gratulálok a névnaposoknak, és a hófordulósoknak!

Kisfruzsi, nagyon helyes Alma!!! Én el sem tudom Marcit képzelni foggal :lol: Merthát ugye neki még mindíg nincs!

Na most már edugultam!!

Kép
marcianya
 
 


Bolygó még neked akartam írni, hogy nem is olyan nagy súlyú Bogi! :D :D
Marci most 12 kg! Centit nem tudok, de már megint minden kicsi rá. :lol:
Viszont az , hogy még mindíg szopizik, az tök jó!
Nagyon irígylek mindenkit, aki még tud szoptatni!


Ja, és még egy kérdés: (ugyan azt hiszem egy jópár oldallal ezelött már volt szó róla, de mivel mi most jutottunk el odáig, hogy áll a Marci, most kezdett el igazán foglalkoztatni)

Most akkor mikortól kell cipő a gyerekre? Mikor járni kezd? De már az is járásnak számít, hogy lépeget a puff mellett? Vagy az a jó, ha mezitláb(zokniba) tanul meg járni?
Itt volt a főnöknőm a multhéten, és ő azt mondta, hogy már most kell a Marcira cipő, mert nézzem meg hogy "kapaszkodik" a lábújjaival,és attól lesz kalapács újja.
Tényleg?

Kép
marcianya
 
 


Marcianya: 12 kg Marci? Hatalmas valóban! De azért Bogi sem a kistermetű babák táborát erősíti! :)
Érdekes, amit írtál Marci kakilásával kapcs-ban. Bogi is érdekesen kakil, bár sztem én szokattam rá, hogy mikor látom, hogy kakilnia kell, magamra veszem fekve és úgy kakil. De máshogy is tud, ez csak az én micsodám. A biliztetésről meg az a véleményem, hogy még nem érettek rá, persze te tudod, de a szakemberek azt mondják. Kb. 2 éves korukban lesznek érettek értelmileg/lelkileg is. De mondom, te tudod, mit és miért csinálsz. Vannak szakértők a neten, lehet, hogy a ti spec. esetetekre más dolog érvényes. :roll:

Cipő: Szerintem a mezítlábság pont jó, így alakul ki a jó lábboltozat és nem lesz lúdtalpas a gyerek. A cipő még ráér. :wink: :)

Bolygó
Kép

Kép
bolygó
 
 


Nem tudom, már lassan unatkozom, annyit alszik ez a gyerek! :o Most pótolja be a tegnapi nemalvását!!! :lol: Kivi vagyok, mennyit fog majd délután produkálni alvásilag? Sztem semennyit!

Bolygó
Kép

Kép
bolygó
 
 


Bolygó köszi, hogy válaszoltál! Az a baj, hogy foggalmam sincs! Tudod, van az az előző generáció (Anyuék :lol: ), tőlük meg folyamatosan azt hllgatom, hogy mi még ülni sem tudtunk, de ő már kitámasztott párnákkal, és úgy biliztetett....A Spock könyvbe meg én is azt olvastam, hogy 2-2és fél éves kortol kell.
Halálom, hogy semmire nincs egy sablon! ( :lol: ), pedig az olyan jó lenn! Látod te is mást mondasz a cipőről. Mondjuk az én véleményem is inkább ez lenne, mert szerintem is a mezitláb az egészséges, már csak onnan gondolom, hogy a felnőtteknek is (állítólag) az a jó.

Mióta alszik Bogi? Azt ne mondd, hogy tegnap óta! :lol: Nem lehetsz ennyire szerencsés! :D

Kép
marcianya
 
 


Lituka! Máté is nagyon aranyos! (Már mindíg alkartam írni, de kimegy minden a fejemből) Nagyon ééédes, ahogy alszik!

Erőgép! Kép

Gondolom más baba is íg szereti a tükröt:

http://www.youtube.com/watch?v=XDkMyYysOfk A kis papagály :D

Kép
marcianya
 
 


Marcianya: Igen, mindenki mást mond. Ranschburg szerint is 2éves kor után a jó. Bogi es imádja a tükröt!
Nono és más nagyobbgyerekes anyukák! Nálatok ez hogy alakult?

Dehogy éjjel óta alszik! Fél 7-től már kukorékol. Fél 9-től aludt negyed 11-ig. Nála ez ritka... :o

Bolygó
Kép

Kép
bolygó
 
 


Olyan fura, hogy mindneki babája legalább 7,5kg fölött van. Mi meg nagy végre elértük a 6,5kg-ot. De nem aggódok és adokinőnk sem, mivel a többi lánykám is ilyen volt. Ezeket a géneket örökölték. Mozgékony, figyelmes, jókedvű. Kell ennél több? Pedig láthattátok eszünk mi is rendesen, de mi ilyen modell alkatok vagyunk.

Én is teszek fel egy kérdést: van még olyan babó, aki nem hajlandó megfogni a cumisüveget és úgy inni? Bius nem hajlandó, pedig már az összesre raktam fülecskét is. Mindent megfog, a falatkákat is egyedül eszi, de inni nem hajlandó így. A többi lánykám már ilyenkor rég egyedül ittak üvegből. Nem mondom még most is jó érzés úgy adni a tejet is, hogy ott ül az ülemben és hozzám simul. Mondjuk ennek is megvan a rituáléja: úgy kell fektetnem őt ilyenkor a karomon, mint mikor szopizik.

Ma éjjel csak kétszer keltünk végre, egyszer tápszer, egyszer szopi.

Lekri! Látod valaki meghallotta, hogy mit kívántál tegnap este, mikor írtam, hogy nálunk havazik. Betti nem is akart oviba menni, neki szánkóznia kell.

Zsuzsa
Lányaim: Petra 1998.08.13., Felícia 2001.09.21., Bettina 2004.08.30.
KépKép
Videónk: http://www.youtube.com/watch?v=MMCdy68OpEk
kerekes97
 
 


hűű marcianya: nem semmi amit Marci baba kakilási szokásáról írtál! :shock: :shock: Pont tegnap voltam egy boltba ahol nagyon beszédes volt az eladó néni/Blankának néztem rucit/,és szóba jöttek az ő gyerekei,és elmondta hogy akkoriban ők már 1 éves korukra szobatiszták lettek.Le voltam én is totálisan döbbenve. :shock: De ő ezt azzal indokolta,hogy amikor már tudtak ülni akkor sűrűn bilire ültették a gyerkőcöket mert akkor még nem volt eldobható pelus és úgy voltak vele inkább a bilibe menjen a cucc,mint a textilpelusba.És állítólag 1 éves korára már bilibe pisilt kakilt az összes gyereke.Én tutira megpróbálnám Marcinál,hogy kakil-e a bilibe.Főleg mert ennyire "programozott"a kakilása.Egyébként amikor kakilnia kell azt jelzi valahogy?Nyűgös,és akkor te tudod hogy kaki gond van?Vagy hogy van ez?

bolygó: atizka azt említette ő logopédus.Én vagyok a topik védőnője. :D :wink: Meg gabonak is az a végzettsége. :D De én szeretnék is védőnőként dolgozni,már most szept-től gabo meg nem ha jól emlékszem.

No megyek,mert csajszi nyűgi 8)

Kép

Kép
mezsó
 
 


Már rég jöttem képekkel:

kórházban:
Kép

3 hetesen:
Kép

2,5 hósan:
Kép

nemrég készült:
Kép

Bolygó
Kép

Kép
bolygó
 
 


Bocsi a képek minőségéért. :oops:

Bolygó
Kép

Kép
bolygó
 
 


Mezsó: Úgy látszik, keverem. Most mát tudom, ki kicsoda, köszi. Én pedagógus vagyok egyébként.

Bolygó
Kép

Kép
bolygó
 
 


Bogi nagyon szép kislány!!!
Milyen picike volt :D

Mezso nem tudom, valahogy látom rajta. Most kezdem fejtegetni a "jelzéseit" Akkor mintha több lenne a jajajajaj :D De ő inkább az időhöz van kötve :lol:

Kerekes a fül nélkül próbáltad már? Marci a füllel nem volt egy ideig kibékülve. Ha ráraktam az üvegre inkább játszott mint ivott. Most már azt is fogja.
6,5 kg? Atya ég! Marci fele! :lol: Igazi kis manökken! :D

Kép
marcianya
 
 


Na akkor:

Kerekes: na ugy képzeld el hogy az én fiam abszolut nem hajlandó megfogni evés közben...és nem is lesz..mivel ő csak ugy eszik ha közben a pelust huzkodja a fején...komolyan..nálunk a pelus kell evéshez mrt ha nem akkor kiköpi a cumisüveget és nem hajlandó enni.
textilpelus a kezébe és már eszik is...sokszor nem is látom a fejét ...annyira betakarja magát.
evvan...rossz szokás de mindegy..ő igy eszik.
alvás sincs pelus nélkül nálunk...sőt sokszor még a utazóágyban is szorongatja.

Evés:
6 vagy 6:30 tápszer Beba 2plus vanilíás
10 óra tápi ugyanez (ebből 8 hós kortól is 3 a napi adag ezért nem kap itt mást)
2 óra nagy 8hós kortól való zöldséges husis főzelék
este 6 babapuding vagy egy üveges gyümi.
este 8 fél9 tápi

napközben még néha kap egy dörmi kismackót vagy egy milka turórudit vagy babakekszet vagy mandarint narancsot banánt..de ha nem kapna se igényelné a nasit.

viszont én fiam is 11 kg !!!!! és ő csak ugye 9 hós lesz...evvan erős a csontozata.

cipő: bennt nincs rajta sose cipő.és nekem is lábujjhegyezik..még mindig...hát nem tudom jó e de csak leszokik róla.

mennem kell mert bőgőzik...

már jó rég egyedül hagytam a utazóágyban..

elöbb voltunk kinn 1 órát...én lapátoltam a nagy havat ő meg nagyokat nevetett a babakocsiból...imádta hogy esik a hó :)

igyekszem majd jönni..

ja nem lesz baba tesóméknál...febr 26án reggel 7kor megy abortuszra...(de ne is legyen mert olyan buta mint a föld...azt mondta hogy vki már kirugdoshatná belőle a gyereket,meghogy elege van hogy nem ihat 9 kávét naponta meg hogy hőhulláma van ő visszaakarja kapni az életét...az uh-n oda se nézett....meg sem nézte azt akit meg fog öletni...nem érdekelte...
arra a kérdésre pedig hogy hogyan fogja elrendezni a lelkében ezt...az volt a válasza...én...pfff...simán.
szóval hányni tudnék tőle és sajnálom tesóm mert ő nagyon szerette volna...
sztem abortusz után tesómat is ki fogja dobni...
és lehet jobb is lenne...komolyan tegnap annyit bőgtem..
mióta anya vagyok mélyen érint az ilyesmi...és vki nem beszélhet igy egy kicsi életről ami benne növekszik...gusztustalan komolyan..ráadásul a saját felelőtlensége miatt...amit tudott is..
ááááááhhh..hagyjuk is mert nagyon magam alatt vagyok)

gyerekem meg eszi a fényképező usb-jét...jesszus..:)
megyek..játszunk eggyet...

majd jövök..
Vendég
 


na újra itt:)
Kerekes
bizony igy van:)megértem Bettidet.az idén itt nem is volt még hó,hát hadd élvezzék ki :) :)
üvegfogás:kényelmes a lánykád :)ugy van vele inek fogja ha van más aki foghatja :)
nálunk mind2fiú 6hósan már egyedül fogta:) de látod nálatok is 4ből csak őaz aki még nem fogja/ta ennyi idősen.majd megérik rá

Marci,Alma,Bogi nagyon édesek :)

ma reggeli séta:
Kép Kép Kép Kép Kép
Vendég
 


kerekes! Zsófi sem iszik egyedül sem cumisüvegből, sem csőrős pohárból. azt kifejezetten utálja. nem tud vele mit kezdeni. szóval én etetem, itatom. néha rendes kis pohárból. Zsófi is csak 7,9 kiló, és 74 cm.

rohanok főzni, majd még jövök!!!

Kép
gabo001
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: