Új privát üzeneted érkezett!

többiek?? szia Dóri,remélem te maradsz. :) Na mondtam a csajnak ,hogy vannak ikrei meg jó doki,stb...de már "sajnos" döntött. mindegy. állítólag ott az sztk-ban mondták is neki pénteken ,hogy őt ajánlják neki,de azt is mondták,hogy rengeteg a várakozási idő és van,hogy be sem tud jönni rendelni. hát változik sajnos minden ,még amikor én voltam terhes nem így volt. na írj,mi van veletek?! itt a jó idő. 8)

mó73
 
 


Nem tűnök el. :) Megígérem. :)

De azért tényleg jöhetnek a többiek is!

Várunk benneteket, meséljetek!

Fiúk sajnos betegek, de Dani már jobban van. Remélem, Samu is hamarosan, mert mostmár ELEGEM VAN a sok betegeskedésből... :)

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 


Sziasztok, én is vagyok.
Azért nem írtam, mert az ikrekhez és az orvoshoz nem tudtam hozzászólni.:)

Azért elgondolkoztam azon, hogy Móni neked nem csak akkor lehetett nehéz, amikor megszülettek.
Hogy bírtad a várandóságot? Nekem egyel is akkora volt a hasam, hogy alig tudtam közlekedni.
Végig ki tudtad hordani őket? Nem kellett velük sokat feküdnöd?
gak
 
 

 
 

sziasztok, Dóri nagyon gyors gyógyulást kívánok a fiúknak! 8) Gak,az ikreket is simán kihordtam ,semmi nehéz nem volt szerencsére,csak a meglepetés :shock: mert úgy volt ,hogy az elején az 5.héten mentem uh-ra és akkor még nem látszott,hogy ikrek,aztán nem mentem egy darabik,majd jött az afp,ami magas volt,meg kellett ismételni ,az idő meg ment,aztán mire újra uh-ra eljutottam,addig már az 5. hónapban voltam /soha nem felejtem el nov.14-e volt/ és akkor tudtuk meg,hogy ikrek.Amúgy az ikreknél tényleg nagyobb volt a hasam mint a többinél,de végig jól voltam,nem kellett pihenni. :) Én le vagyok maradva,igaz,hogy már csak 2év a gyes? Igaz engem nem érint,de a szomszédomtól hallottam. :roll: pedig a 3 év simán kellene,úgy értem,hogy az anyának minimum 3évig jó lenne ,ha otthon maradhatna a gyerekével. :!: na jó mentem főzni

mó73
 
 


Sziasztok!

Remélem jobban van már Dani és Samu. Tényleg az a legrosszabb, ha beteg az ember gyereke.
Én már egyre inkább érzem a tavaszt. Lelkileg legalábbis. Mostanában rám jött a lakáscsinosítási láz, uh esténként (éjszakánként) ezzel foglalkozok. Meg állandóan takarítok.
Pedig még mindig hideg van, az időjárás is követhetne engem.

Ja a gyes azt hiszem májustól változik. Én sajna pont beleesek.
Csak 1 évig jár a gyed és két évig a gyes. Ha a férjemnek nem lesz jobb fizetése, úgy tűnik 1 év után menni kell bölcsibe. Ami elég rossz. Én legalább két évig itthon akartam maradni :( Ha mákom van egy fél állást össze tudok szerezni és kihúzhatunk még egy évet.
gak
 
 


Gak! A GYED másfél évig jár, ha volt előtte ennyi munkaviszonyod. Legalábbis én így tudom, és ezzel is számolunk...!!!???

Akkor ügyi voltál, Mó! :) Mekkora jó lehetett 2 manóval a pocakban! :) Tudtad, melyik melyik? Hogyan születtek?

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 


Dóri!

Az a helyzet, hogy ez a gyedes téma egyre kuszábbnak tűnik nekem. A törvényt még nem néztük meg, nekem ezt egy könyvelő mondta. De ez a 2010 májusától születettekre vonatkozik. Úgy tudom. Szóval nektek bármi is van, nem ilyen rossz.


Ma voltam uh-án és nem látták a szalagot. Mondták, hogy a köv. uh már tuti kiderül, hogy van-e v sem.
De úgy tűnik nincs.
gak
 
 


Jaj, de jó, ennek örülök! Remélem, a következőn megerősödik! :)

Hát, ránk is vonatkozik, amennyiben harmadik babát szeretnénk valaha... :)

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 


Jó éjt!

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 


Szia Dóri,
hát ez igaz, de addig még változhatnak a dolgok...
Én is reménykedek, de egyenlőre ez van.
Én még a szocpolban is reménykedek. Úgy tudom azt is csak felfüggesztették, nem vették ki a törvényből.
gak
 
 


SZIASZTOK,ROSSZ A NETÜNK,TALÁN A HÉTEN MÁR JÓ LESZ,AZTÁN MAJD IGYEKSZEM. ÉN IS ÁLLANDÓAN TAKARÍTOK,HÁT MUSZÁLY. dÓRI, AZ IKREKET CSÁSZÁRRAL SZÜLTEM,MERT A 41.HÉTEN MÉG NEM INDULT BE.AMÚGY TUDTAM ,HOGY MELYIK MELYIK,A FIÚ MAJD NEM 1 KILÓVAL TÖBB VOLT.NA MEGYEK,MERT CSAK FUTTÁBA VAGYOK.MAJD JELENTKEZEM. :)

mó73
 
 


Hahó!

Megvagyunk, csak Samu lázas volt még tegnap is... :(

Megyek, mert fulladozik a köhögéstől... :(

Remélem, ti jól vagytok!!!

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 


sziasztok,már jó a net, merre vagytok?? vasárnap /28-án/ volt a szülinapom,alig fogom fel,hogy már 37 lettem. :evil: Dóri jobbulást Samunak!!!!Alex is egy kicsit köhög. :evil:

mó73
 
 


Hihi. Én itt vagyok, csak akkor nem írogatok, mikor látom, hogy én vagyok az utolsó hozzászóló...

Holnap szeretettel várunk bárkit, aki tud jönni, a kórusunk önálló koncertj lesz a Fasori Református Templomban, zenés áhítat keretében. :)

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 


Őőőőő, csak azt nem írtam, hogy mikor... Délután 5kor, VII. kerület, Városligeti fasor 7. (NEM az evangélikus templom, hanem a református!)

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 


Sziasztok!

Móni a 37 semmi, főleg 6 gyerekkel. Meg rajtad amúgy is fiatalabbnak nézel ki.
Mondjuk én Dóriból sem néznék ki 28-at.Na mindegy.
Köszi Dóri a meghívást, de végre a saját gyülinkbe is eljutunk.
Mostanában mindig volt valami vasárnap:(
De majd vmikor elmegyünk a Fasoriba.

Én most azért tűntem el, mert be vagyok sózva. Egyrészt kitört rajtam a tavaszi nagytakarítás, a fészekrakó láz (gyerekszoba alakítás), meg varrni is akarok. Ja meg a férjem unszol, hogy angolozzak. Hát ez mostanában elmarad...

Tényleg Dóri, te hova felvételiztél? Én is szeretnék, de majd csak jövőre. Akkor talán lesz rá pénzünk. Mert a mostani diplomám nem sokat ér. Valami műszaki pályán gondolkodok. Ahhoz kedvem is lenne, meg arra most van kereslet. Bár ki tudja, mikorra én végzek, lehet, h a kutyának sem kellek.
gak
 
 


Jaj, tényleg, Mó, isten éltessen! Nem is esett le, hogy akkor neked szülinapod volt, úgy mérgelődtél miatta. :) 6 gyerekkel 37? Hámánehogymá bosszankodjál!!! :) Tök fiatal vagy! :)

Gak, köszi, kedves vagy. :) Azért nem érzem magam nagyon öregnek. :) Te mennyi idős vagy?

Azt, hogy hova felvételiztem, elküldöm a gmailre. Csak nem most, mert most kidőlök... Holnap meg nehéz nap lesz...

Mindenkinek áldott éjszakát!

Gondoljatok rá, hogy álmunkban is kapunk eleget! :) Mert szeret az Úr, és mi is szerethetjük Őt! :)

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 


sziasztok,Dóri, Gak,nagyon aranyosak és rendesek vagytok,hogy megnyugtattatok a koromat illetően! 8) jönnek sorba a szülinapok,februárban Alexnak meg nekem volt,most 17-én lesz az ikreké. Aztán a többieké majd később. :) A nagylányom majd 2év múlva érettségizik,ő az orvosira készül. hát rengeteget kell tanulni. :!: Gak,ez a tavaszi nagytakarítás rajtam is kitört,úgyhogy nem vagy egyedül. :)

mó73
 
 


Bocsánat, az előző hozzászólásomból lemaradt a BOLDOG SZÜLINAPOT!

Dóri, én is 28 vagyok, egyszer írtad, hogy te is 81-ben születtél.

Nem tudom, de én már kicsit várom a 36-ot. Nem tudom miért, de ez a szám nagyon tetszik nekem, meg úgy érzem, hogy ez a kor az amikor érett és még fiatal egy nő.

Az orvosi az nem kis pálya. Egyrészt nagyon nehéz bejutni, másrészt nagyon nagy elkötelezettséget jelent.
gak
 
 


sziasztok, hát,hogy nehéz bejutni,ahogy vesszük,a barátnőm lánya most érettségizik és 100% hogy az orvosira megy,mert kitűnő,tehát a pontszámok már meg vannak. de ha valaki gyengébb,annak nehéz bejutni,de az meg próbálkozhat máshova. Gak,amúgy a 36 nekem is tetszett,na nem annyira ,mint a 28, de amíg jól érzem magam,addig inkább nem panaszkodom. 8)

mó73
 
 


Ezek a számok! :) Nekem semmi sem szimpi annyira, hogy vágyakozzam rá... :lol: De, talán a 86. Szeretnék annyit élni. :)

Mó! Én is kacsingatok az orvosi felé, sztem szép lassan azt is elvégzem a még hátralévő éveimben... :) De neekm már könnyű bejutni, mert nagyon jól tanultam a középiskolában, és már úgyis csak fizetősre vesznek fel... Jaj, ígértem, hogy írok vmit a gmailre. Mit is? És megírtam már?

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 


Hát keresztény orvosokra nagy szükség van, uh hajrá!

Én sosem akartam az lenni, de a férjem szerint a babás ügyekről már többet tudok, mint egy orvos:)

Amúgy én azt hittem, hogy oda kitűnőnek kell lenni, két nyelvvizsgával, meg még egy csomó plusz ponttal.
Ezt a sógornőm mondta, én még a régi rendszerben érettségiztem, uh nem annyira látom át a dolgokat.
gak
 
 


Aki kitűnő,annyi az előnye,hogy nem fizetősre megy. A gyerekekről én is szinte többet tudok,mint egy orvos,főleg a mostani gyerekorvosunknál,mert neki szinte semmi tapasztalata nincs. Az oviban nálunk tegnap volt fényképezés,remélem jók lesznek a képek,habár nem nagyon veszek,csak egyet-egyet,mert itthon is állandóan fotózunk,meg egy elég drága fotós szokott jönni. Dóri azt hiszem azt akartad a gmailre írni,hogy hova felvételizel,de hogy megírtad e nem tudom,mert ott még nem jártam,talán mindjárt benézek,mert aztán még főznöm is kell.

mó73
 
 


Helló!!! Megint eltűnt mindenki. Azért nem olyan egyszerű orovosira menni úgy, hogy az embernek már van diplomája... Nem kicsit sokba kerül 1 félév... És hiába van annyi pontom, amivel Dunát is lehet rekeszteni, nem megyek vele semmire, mert mindenképp fizetnem kell... Szóval most még nem az orvosit kezdem el, ha nagyon gazdag leszek (hahahahaha), akkor mindenképp megcsinálom...

Megírom nemsokára, ha még nem írtam meg, hogy hova jelentkezem. Majd itt is jelzem, ha megírtam.

Mindenkinek szép napot!

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 


én nem tűnök el,mindennap benézek ide,már megszoktam ezt a fórumot és szeretem is! :) oké,Dóri majd írd meg! hát én szeretnék nagyon gazdag lenni,de valahogy nem jön össze. :roll: Gak,hogy van a pici a hasadban?? Dóri,nálatok mikor jön a harmadik??

mó73
 
 


Móni, köszi a kérdést. Hát remélem jól van. Elég aktívan mocorog, uh azt hiszem nem lesz kevésbé szaladgálós az életem:)
Egyébként a legutóbbi uh-n meg tudtuk a nemét. (nem bírtam ki) Kis csaj lesz. Nekünk amúgy tök mindegy volt, de a gyüli babatakarót varr neki, uh célszerű volt megkérdezni.

Azt hiszem a legközelebbi uh még nagyon messze van, szóval sok újat nem fogok tudni róla. De nem is bánom, mert ő sem bírja a macerálást. Pont mint Ákos, meg sem mozdul olyankor. Pedig esténként majd kiugrik belőlem:)

Hát a több pénz mostanában engem is érdekelne. Pedig régen teljesen elégedett voltam a csóróságommal. Amióta a gyerekek megjelentek a színen, másképp látom a dolgokat:)

Hát az orvosi az tényleg húzós anyagilag, főleg, hogy 12 félévről van szó. És utána is lesz egy idő, mire normálisan keres az ember.
gak
 
 


Gak,gratulálok,hogy kislányod lesz, tudtok már nevet? hú,ezt lehet,hogy egyszer már kérdeztem?? dobok két képet,az ovis nincs szkenelve,majd ha lesz időm. írjatok!! ikrekKép Kép oviban

mó73
 
 


Mó, nagyon szépek a gyerekeid!

Kicsit eltűntem, nincs szabadidőm, Emi majd csak holnap megy oviba, múlt héten sem volt, s mivel ő nem alszik délután, nem nagyon hagy nyugton. :evil:

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


uxi,köszi. neked mióta nem alszik délután a kicsid?? Alex 4 éves és még mindig alszik ,délbe 2-3 órát,pedig azt hiszem a nagyobbak nem aludtak mindig.

mó73
 
 


Sziazstok! Mó, köszi a képeket! MIndig megörvendeztetsz! :)

Uxi, jó, hogy jöttél! MI van veletek?

GAK, gratulálok a kislányhoz!!!! :) Jó kis ajéndékot kaptok!

Ne haragudjatok, kicsit eltűntem, mert nem tudok ideülni a gép elé, tanulni sem, de azért majd igyekszem újra jönni... És írni a gmailre... Még nem tettem meg...

Mindenkinek szép napot!

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 


sziasztok, én is benéztem a gmail -re,küldtem is képet. jaj,rohanok,jött a film ,amit nézek./A palota ékköve/ tűzök

mó73
 
 


Kicsit lenyugodott az élet (átmenetileg) körülöttem, szóval visszatértem az éjszakai műszakba. :) Írtam G-mailre. :)

Mó, az odaküldött képek is nagyon jók! :)

Mi megyünk holnap Mátraházára, majd utána jelentkezem, hogy mi volt, addig nem is merek rajta gondolkozni... Egyedül leszek a gyerekekkel, miközben mint gyülekezeti szolgálatvezetőnek nyári táborra való felkészülő hétvége lesz... Izgalmas... De elvileg lesz gyeekvigyázás. Szóval elvileg majd boldogulok. :)

Jó éjszakát mindnekinek!

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 


Sziasztok
hát én is újra itt. Nem volt netünk majdnem egy hétig.

De úgy látom ritkulnak a ti bejegyzéseitek is. Hát igen, vége a téli álomnak. Beindult az élet, egyre több a tenni való.

Hát Dóri nem semmi, hogy szolgálatot is vállalsz két kicsi mellett. Bár akkorra Dani már több , mint 1 éves lesz. De én akkor is nehezen tudom elképzelni, hogyan lehet két kicsi mellett készülni...
gak
 
 


sziasztok! Hát igen végre itt a jó idő,én már nagyon vártam. :) Dóri,olvastam a gmail-t. Nekem is tetszik ,amit elsőre írtál,én is majdnem oda kerültem,mivel én eü-i suliba jártam.Csak utána nem mentem abba az irányba,mert férjhez mentem és jöttek a gyerekek. :) de remélem neked sikerülni fog! Én valószínüleg szervezek tábort gyerekeknek,az önkormányzatunknál,úgyhogy nem fogok unatkozni. :) Mindenkinek jó hétvégét!!!

mó73
 
 


Sziasztok!
Én is jártam a gmail-en. Jól hangzanak a pálya tervek. A férjemet is érdekelte a harmadik pálya. Még talán mindig érdekli, de mostanában a munkahelyén is annyit kell tanulnia, mint ha egyetemre járna...
Az első nagyon izgalmas és szép szakma. Szerintem az nem csak anyagilag jó, de érzelmileg hihetetlen sokat ad az embernek. Remélem bejönnek a számításaid.

Nekem egyébként az első jobban hangzik, mint az orvosi. Az a baj, hogy mostanában nem becsülik meg ezt a hihetetlen szép és nehéz szakmát. Pedig én 90%-ban jó dokikkal találkoztam.

Móni most néztem meg a képeidet.
Bécsért teljesen oda vagyok, ott szerettem volna élni. Annyira szép. Meg kicsit vonzódok minden német nyelvű néphez.
Meg láttam a kajákat is, elég jól néznek ki. Az a paradicsomos valami, ami le van öntve valamivel az pontosan mi?
Kicsit éhes lettem tőle...Egyszerűnek és finomnak néz ki.
Ja igen, most már a zaba korszakban járok...
gak
 
 


Bécsben már voltam néhányszor,lakik ott egy barátunk,ott jók a kereseti lehetőségek. A gmail-en mondod a kaja fotókat? mániám a kaja fotózás,a gmail-en csak 2 salátás van,egy vegyes,a másik a paradicsomos mozzarellás saláta és szója szósszal öntöttem le. jaj Gak,most kapcsolok,hogy terhes vagy,mert írtad,hogy zaba korszak! :) de sajnos túl messze vagy ,nem tudok küldeni valamit! :) erről jut eszembe a szomszédunkban a csaj ,aki ikreket vár,neki annyira hányingere van,hogy át sem mer jönni hozzám,fél a kaja szagtól is,annyira hányinger korszakban van még szegény! :roll:

mó73
 
 


SziasztoK!
Mi ez a gmail, amiről beszéltek?

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Mó, 2 éves kora óta nem alszik. NAgyon kínlódós volt, délután 2, majd este megint 2 óra hiszti fektetéskor, mivel ugye délután 1 helyett 3-fél4 körül aludt el, s akkor már kelni kellett volna, szétesett a napja.
Aztán egyszer el sem aludt, kibírta, 7 körül le tudtam tenni az addigi fél 9 helyett.
MÉg kínlódtam pár napot, majd pont jött a védőnő, ő is azt mondta, ne erőltessem, ha nem megy. Azóta nem alszik, én meg sokkal nyugodtabb lettem, mert elmúlt a rettenetes hiszti. Sokáig 7 körül simán, nyekkenés nélkül le is tudtam fektetni, most már csak 8 körül. Szerintem az oviban is szunyál már néha, eleinte ott sem aludt.


Beni bezzeg... este 8-tól reggel 7-9 ig alszik, mikor hogy+ délután is 2-3 órát.
Samu úgy néz kik, Emi kicsi alvásigényét örökölte :cry: . Én vagyok ilyen, nem igénylek túl sok alvást, bár azért 5-6 óra jó lenne gyben...

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Szia Móni, megkóstolnám a főztöd:)
De ezt a sajtos paradicsomot kipróbálom majd. Ha normális paradicsomot lehet kapni. Ami még odébb van. Szójaszószt még sosem kóstoltam. Hát igen elég kezdő vagyok..

Uxi,
egy közös gmail-es fiókra küldjük azokat az infókat, amiket nem szeretnénk, hogy illetéktelenek is tudjanak. Ezek nagy része fotók a családunkról és magunkról. Ha szeretnél te is csatlakozz!

Én is ennyire keveset aludtam kis koromban.
Az oviban többször meg is bűntettek emiatt. Ami szerintem nagyon gonosz dolog. (pizsamában kellett megvárni az anyukámat- nyilvános megszégyenítés)
Ákosnál ugyan nincs ilyen probléma, de ha a kicsi is rossz alvó lesz, ez tuti szempont lesz nálam az óvoda választásnál. Ezért nincs joguk megbüntetni a gyereket.
gak
 
 


Sziasztok!

Köszi, hogy elolvastátok a g-mailes cuccot! :)

Gak, akkor te kívánós is vagy, vagy csak szívesen eszegetsz?
Szolgálni eddig is szolgáltam az eleinte 1, majd 2 kicsi manó mellett, szóval nem újkeletű a dolog... :) Minden évben elmentünk az általunk vezetett ifi ifi-hetére is. Gyerekeink hozzá vannak szokva az ilyen élethez. :) Kóruspróbákra, ifikre is velük együtt járunk évközben is sokszor. :)

Uxi, most mi is póbálkozós időszakban vagyunk alvás-ügyileg, mert nagyn későre tolódik a délutáni alvás, nem teljesen értem, miért... De nem néz ki úgy, hogy ne igényelné Samu, csak nagyon leköti sokminden, lehet, hogy a játékai lesznek elérhetetlenebbek egy darabig számára az alvás idejéban... Ahhh, a gonosz szülő... De még nem tudom, meglátjuk...
Küldök priviben login-nevet és password-öt a G-mailhez, ha szeretnéd.

Pussz!

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 


Dóri, küldjél, szeretném.
Köszi!

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Uxi, sztem elküldtem. Megkaptad???

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 


sziasztok! uxi akkor te is tegyél fotókat,ha lehet! :) Akkor én nem szólhatok egy szót se,az alvást illetően,mert mindegyik gyerekem jó alvó. tök egy formán zajlott mindegyiknél ,15 hónapos koruktól aldtak egyszer délben 2-3 órát. Aztán eset 8-tól reggel fél 7-ig. Eltérés csak a legnagyobb fiamnál annyi volt,hogy ő csak 3éves koráig aludt délben,de emiatt este 7-kor mindig kidőlt,a többieknél meg kb 6 éves korukig ment a déli alvás. Alex mindig az utolsók közt van ébredésnél az oviban.De nálunk nem büntetik azt aki nem alszik,hanem az csöndben fekszik,amíg a többiek elalszanak,aztán kiülhet halkan az asztalhoz játszani. na mentem

mó73
 
 


NEm kaptam semmit. :(

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Ide küldted priviben, vagy a profilban lévő emilcímre?
Mert azt nem szoktam nézegetni :oops:...

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


szia uxi,megpróbálom én is elküldeni neked ,ide a privibe.

mó73
 
 


KÖszi, megkaptam, küldtem képeket is.:)

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Móni, nektek aztán jó ovitok van!

Én úgy tudom a barátnőimtől, hogy meg van tiltva a déli ébrenlét. Hát remélem nekünk nem lesz ezzel problémánk, de ha igen, én is ilyen ovit akarok Ákosnak!

Na megyek Uxi képeket nézni.
gak
 
 


Gak,nagyon jó az ovink minden téren,örülök is neki!! De ami még fontosabb Alex is imád oda járni. :) én is megnézem a képeket!

mó73
 
 


Uxi, nagyon aranyosak vagytok a képeken! :)
Örülök, hogy sikerült megérkezned! Nem tudom, hová lett az én privim, én is privit küldtem neked...

Gak, veletek mi van??? Vizsgálat, stb?

Mó, az jó, ha Alex szereti az ovit! Remélem, Samu is élvezni fogja!

Szép napot mindenkinek!

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: