Új privát üzeneted érkezett!

Bébé!
Igen, a tanácsok. De azért, ha titeket is bosszant a kis lustasága akkor megéri megnézetni.

Egy ismerősöm kislánya is lusti. Ő lassan 1 éves lesz. A szülei elvitték egy Dévény-s tornászhoz. Átmozgatta a kislányt, mutatott neki pár otthoni feladatot. A kislány tök látványosan javult mozgásilag, 2 héten belül felült magától, mászott, nemrég felállt.

Ti már jelentkeztetek bölcsibe? Mi már igen, még márciusbn és már a 25ket voltunk jövő szeptemberre.

Kitti!
Foga nem készülődik a legénynek?
20150601134430
 
 


Viki,
igen, erre a Dévényes-tornára már én is gondoltam. Lehet, hogy ez lesz a megoldás.

Még nem jelentkeztünk bölcsibe. A jelentkezésnél meg kellett indokolni, hogy miért akarod bölcsibe adni? Állítólag munkáltatóit is be kell mutatni? Mikor kaptok választ, hogy fel vagytok-e véve?

Én nagyon vacilálok, mert nem hallottam túl jókat a környék bölcsieiről. Remélem, még nem térképeztem fel mindet. Úgy szeretnénk, hogy anyóshoz közel legyen, mert nem biztos, hogy mindig odaérek időben érte, és nem szeretném, ha a gondozónénik kiutálnák a gyerekemet.

Egyelőre azt sem tudom, hogy lesz-e munkám, vagy azt is keresnem kell-e. Sajnos a válság nem kímélte az építőipart sem... :(

Kép
bébé01
 
 


Jaj, ti már bölcsibe iratkoztok? Én még erre nem is gondoltam. Jó lenne maradni itthon 3 évet. Tesó nem jön addig?

Bébé, mit dolgoztál az építőiparban?
Szörnyű ez a bizonytalanság most, az én munkám szerencsére elég biztosnak tűnik.

Ebédünk végül krémtúró lett, aztán délutánra úgy megéhezett, hogy elkezdte falatozni a sült krumplit, és adtam még neki rizspépet, megevett beőle 140 milit, meg még utána 120 mili tápszert.
Ebédre próbálkozam a paradicsomos krumplival, meg husival, pogácsával, cukkinivel, de nem ment egyik sem. Egyszerűen ki sem nyitja a száját, elfordul, és nem lehet vele megetetni, olyan gyanakvó lett, pedig nem adtam neki olyat, ami annyira nem ízlett neki.

Bébé, nem rossz ötlet a több tápszer, próbáltam már napközben, de akkor nem csúszott, viszont, ha napközben keveset eszik, és este sem eszi meg a vacsit, utána azért lecsúszik 240-300 mili tápszer. Úgyhogy nem éhezik, csak az zavar, hogy nem eszik főtt kaját egyszer sem, ezért most ráálltam a házi készítésű pépekre, rizsdarából vagy búzadarából vacsira ezekkel próbálkozom. A bolti pépet a múltkor már nagyon utálta.

Viki
Nem tudom, hogy jön-e most foga, az ínyén én nem láttam és nem is éreztem, de attól még lehet.

Fiam ma napközben összesen fél órát bírt aludni, jó korán megfürödtünk, és 6-kor be is vágta a szunyát. Remélem éjszaka nem hiszi azt, hogy reggel van.
kittina30
 
 

 
 

Jó reggelt!

Bébé!

Csak a jelentkezési lapot töltöttük ki. Indoklásul azt írtam, h a gyerkőc 2 éves kora után visszamegyek dolgozni. Kereseti azt hiszem akkor kel, ha felvették és beiratkozunk. Nem szólnak vissza, h felvették, jövő év elején kell menni érdeklődni.

Nekünk annyiban van szerencsénk, h én reggel munkába menet el tudom vinni, délután pedig a párom időben mehet érte.

Kittina!
Hogy aludtatok?

Akkor Mátét ki kell éheztetni, úgy látom.

Lackó tegnap vacsira krumplis tésztát evett (most először), na az apja nem győzte lapátolni neki. Aztán még lecsúzott később a szokásos tápadagja és horpi volt már 8kor.

Mi is szeretnénk, ha jönne a tesóbaba, de ha nem jön, akkor visszamegyek dolgozni. Ezért inkább bebiztosítunk egy bölcsös helyet, max. visszamondjuk. Sajnos ha gyes és a fizum között kell választani, akkor a fizut választom. Imádom Lacust, minden egyes itthon töltött percet, de 26 e Ft-ból nem jön ki a lakáshitelünk.
20150601134430
 
 


Sziasztok!

Viki,
azért kérdeztem, hogy mit kérnek a beiratkozásnál, mert képzeld, a Poronty.hu-n volt múltkor téma, és valaki azt írta, hogy a bankszámla-kivonatát is be kellett mutatnia, hogy tényleg rá van-e szorulva, hogy visszamenjen dolgozni. Nem tudom, mi ebből az igazság.

Egyébként én is tökre maradnék még itthon, pedig eleinte féltem ettől a gyereknevelés témától, de most már annyira belejöttem, hogy ha úgy állnánk, legszivesebben halomra szülném a gyerekeket. :)

De a gyes tényleg nagyon kevés. Abból még éhen halni sem tudnánk. :( :(

Kittina,
remélem, jól aludtatok. Fiam háromszor nyűglődött, cumit beraktam, de még egy ideig morgott.

Fénykoromban titkárnő/irodavezető voltam, minden papírmunkát én csináltam.

Te mit is dolgoztál, nem mondtad?!

Mai kedvenc szava a fiamnak: ánnnyú. :D imádom!

Kép
bébé01
 
 


Hű, ez a bankszámla kivonat nagyon durva! Ehhez senkinek semmi köze!
20150601134430
 
 


Sziasztok!

Az éjszakánk 1 óráig jó volt, akkor felkelt, és elég kipihent volt, többször altatva sikerült még 6-ig aludnia. Most viszont nem akar aludni, pedig azt hittem, hogy alszik még 8 körül egyet. Fél 11-re jön a védőnéni.

Ez a bankszámla dolog tényleg durva.

Viki
A kiéhezéssel próbálkozom Máténál, ha nagyon éhes azért eszik. Lehet, hogy utolért bennünet az a kor, hogy nem ér rá enni. Ma reggel végre evett reggelit és most is egy pogit majszol tízórai gyanánt.

Krumplistésztát már én is ki akartam próbálni, de nem volt mostanában itthon.

Remélem, hogy jön tesóbaba addig és nem kell bölcsibe mennetek!

Nálunk nem lesz egyelőre tesó.

Mai ebédje zöldbabfőzelék lesz, múltkor azt nagyon ette, reménykedem.

Bébé
Cuki ez az annnyú! :-D

Én ügyintéző munkakörben dolgoztam.

Rohanok, mert nyügi van.
kittina30
 
 


Sziasztok Csajok!
Kép
Kép

Kép
wasabi
 
 


Anonymous írta:Sziasztok Én a bolbog apa vagyok.
Ma hajnalba megszületett Szabolcs 55cm 3570dkg
Ági és a baba is jólvannak :))))
Puszi mindenkinek


Babukám!
Isten éltesse a Mi Drága Kis Szabi Barátunkat!!!!


Kép Boldog Első Szülinapot!
20150601134430
 
 


Köszönjük szépen!

Kép
wasabi
 
 


Jó reggelt!

Wasabi,
nagyon-nagyon boldog 1. születésnapot kívánok Szabi babának!

Nagyon helyes kislegény lett belőle! :D

Kép
bébé01
 
 


Bébé! Köszi

Kép
wasabi
 
 


Szabinak nagyon boldog 1. születésnapot kívánunk!

Kép
kittina30
 
 


Hoztam pár tegnapi fotót.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kittina30 2011.12.28 06:35-kor.
kittina30
 
 


Kittina,
Máté nagggyon édes! És nagyon szépen ül a járgányán! :D

Kép
bébé01
 
 


Védőnő mi okosat mondott? Mondjuk a nem evésre.

Zöldbab lecsúszott neki tegnap?


(Régen voltak ilyen cseppek, étvágygerjesztők. Most nincs ilyesmi?)

Kép
bébé01
 
 


Mi csavarogtunk aztán aludt egy nagyot. Most kelt nemrég. Tegnap nagyon hamar beájult, nyöszörgött is hajnal négytől ... :evil:

Kaptunk kölcsönbe egy kinti bébikompot abban ücsörgött, egyelőre próbálgatja a lábait.


KÖRKÉRDÉS: Megkeresztelitek a gyereket? Mi szeretnénk valamikor, mert mi is meg vagyunk.

Kép
bébé01
 
 


jjj
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kittina30 2011.12.28 06:36-kor.
kittina30
 
 


Jó reggelt!

Hát akkor hagyd kibontakozni! :)

Mi mindketten meg vagyunk keresztelve, de megesküdve nem. Még szülés előtt téma volt, hogy majd lesz keresztelő, de most valahogy nem izgat a téma. Meg nem is tudom, hogy mivel nem vagyunk házasok, lehetne-e.

Fiam már nyöszörög, szerintem mindjárt kidől. Na, akkor kénytelen leszek megnézni a Szomszát. :)

Kép
bébé01
 
 


Szomsza, de jó neked. Én már azt sem tudom, hogy milyen a tévé. (még mindig nem jó)
kittina30
 
 


Na legalább nem kapsz agy-húgykövet a hírektől! :) (Pl. meghalt Michael Jackson meg Charlie egyik angyala is az éjjel.)

Fiam ki is dőlt!

Kíváncsi leszek, holnap elmegy apjával kettesben a nagyanyjához, anyuci nélkül! Kicsit szabad leszek, takarítgatok. Remélem, jól viseli majd.

Kép
bébé01
 
 


"Na legalább nem kapsz agy-húgykövet a hírektől!"

:D :D :D

Ezeket a rossz híreket hallottam a rádióban. (Az még üzemel.)

Múlt héten voltunk szüleimnél, és a fiam egész végig az én nyakamba lógott, meg az én ölemben akart üldögélni. Lehet, hogy a végén még anyás lesz. Mondjuk mostanában nagyon sokat voltunk kettesben.
kittina30
 
 


A tévé nagyon hiányzik, azóta (2 hete) nem is edzettem, a tévé hiábja lesz, ha újra kövérebb leszek.
kittina30
 
 


Akkor szólj az uradnak, hogy cselekedjen! :)

Szüleid más városban laknak?

Kép
bébé01
 
 


Az uram már cselekdett, kihívtuk a tévészerelőt, már két hete, de állítólag nincs alkatrész. :-(
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kittina30 2011.12.28 06:37-kor.
kittina30
 
 


Nem elég messze! :D

Anyós 5 perc autóval, anyámék max. 25 perc. Mindenki pösti (már).
Anyám zálái egyébként, ahogy ő mondja. Rédicsről származik, rokonok laknak Kehidán.

Mentek végül oda nyáron? Én mennék, de nekünk az húzósabb út, sajna...

Egy hónap múlva itt a nyaralás, és még nem foglaltam sehol helyet.

Kép
bébé01
 
 


Nem tudom még a nyaralást, ismerősök mennek valahová Balcsira, kérdezték, hogy megyünk-e, de maximum 1 napra ugrunk le.

Hová szeretnél foglalni? Biztos vannak még helyek.
kittina30
 
 


Hely az biztos lesz. olyan helyre, ahova max. egy óra alatt oda lehet érni. Balcsira én is szívesen mennék, de az elmúlt években folyamatosan ott voltunk. úgyhogy nem tudom.

Kép
bébé01
 
 


Most lépek, mert Szomsza. :) :)

Pussz.

Kép
bébé01
 
 


Jó reggelt!

Merre csavarogtatok hétvégén?

Nálunk tegnap egész nap szakadt az eső, de azért egy konténeres sittpakolás belefért. :) Szombaton meg fiúm elment a fiammal anyóshoz, párom kívül festegetett, anyós meg szórakoztatta a gyereket. Kapott egy bentre való bébikompot, abban ült, közben zenéltek, énekeltek, játszottak. Nagyon jól elvoltak. Jól ki is fáradt és elaludt. Úgyhogy párom gyerek nélkül jött haza. :D Addig is elmentünk ketten bevásárolni, aztán mire visszaértünk anyóshoz, kezdett ébredezni.

Szóval ügyi volt.

Tegnap meg az én anyáméknál voltunk (sittet pakolni), ott is nagy sikere volt, mindenki őt akarta. :)

Nah, nem unatkoztunk, az tuti.

Tegnap főztem egy kis cukkini főzit, és maradt mára is, úgyhogy nem kell főzni.

Kép
bébé01
 
 


Sziasztok!

Nálunk semmi különös nem volt hétvégén. Végre megjavult a tévénk, és Máté is jól evett. Tegnap meg úgy össze sikerült törni egy üveges bébiételt, hogy 1 órán keresztül takarítani kellett, mire végre remélhetőleg nincs több üvegszilánk. Nagyon durva volt, a járólapra esett, és porrá tört.

Megszületett barátnőnk kisfia, nagyon örülök neki, sajnos még nem láttam róla képet se, és már nagyon kíváncsi vagyok rá.

Hogy csinálod a cukkini főzeléket? Én is azt főztem szombaton, olivaolajon pároltam a cukkinit, tettem bele vöröshagymát, behabartam, és ennyi. Valami más ötleted van cukkinifőzelékre?

Most, hogy jó a tévénk, lehet, hogy megnézem a Szomszédokat.
kittina30
 
 


Egyszer tudnék Szomszédokat nézni, és akkor sincs. :evil:
kittina30
 
 


Nyugi-nyugi, ha minden igaz, 10:40-kor kezdődik! (Asszem Bőhm bácsi ma fog meghalni. :( )


Örülök, hogy végre jó a tv-tek, nehogy nekem elhízzál itten! :D

Ez olyan barátnő, akivel majd tudsz együtt babázni később?

Cukkinit úgy csináltam, hogy kockára vágtam a cukkinit, krumplit, répát, megfőztem egy kis sóval, és a végén olaj-liszttel berántottam. Nagyon csúszott neki.

Kép
bébé01
 
 


Pont akkor nézek Szomszédokat, amikor valaki meghal? Azt nem szeretem, lehet, hogy meg se nézem. Bezzeg, amikor baba született, azt nem tudtam megnézni.

Nem tudom, hogy mennyire jön össze a közös babázás, remélem azért sűrűbben fogunk találkozni, mint eddig.
kittina30
 
 


Kétszer fél Szomszédokat sikerült megnéznem. Szegény Bőhm bácsi tényleg meghalt. Vágásiék gyereke pedig tök cuki. Csak szegény Ferivel megint bajok vannak. :-(

Itt szuper idő van, kivittük a medencét és víz nélkül "pancsoltunk".

Bébé, ti hogy haladtok a mászással?
kittina30
 
 


Egyelőre a kúszás megy ezerrel, de ma kétszer is csinálta, hogy kitámasztott, felhúzta maga alá a lábát, és mintha a sarkára ülne. Nagyon kis ügyi volt.

Mire jó a víz nélküli pancsi? :D :D :D

Itt leszakadt az ég. Nemrég jöttünk meg sétából, de már olyan volt a klíma közben, hogy mindenhonnan folyt a víz rólam. Még jó, hogy a ruhákat gyorsan be tudtam hozni. Szegény kicsim is csak nyüglődik. Most uzsizott egy túrókrémet Kubuval, betettem az ágyikójába, mert még jó lenne, ha egy órácskát aludna estig...

Kép
bébé01
 
 


Pupu nagyon ügyi.

Víz nélküli pancsi arra jó, hogy eljátszik a medencében, és abban kedvére eshet, kelhet, nem kell állandóan vigyázni, hogy ne üsse be magát sehol.

Belenéztem a Szomszédokba, szegény Ferit végre kiengedték az előzetesből. :-D
kittina30
 
 


Nekünk is van medansziénk, csak fel kéne fújni.

Tegnap a kádban akkorát pancsizott apjával, hogy úszott az egész fürdő.

Most meg olvassa a szakirodalmat (Hot magazin). :D

Kép
bébé01
 
 


Ma olyan jó az idő, hogy lehet vizesen is pancsizni kint, úgyhogy ti is fújjátok fel azt a medencét, hadd pancsizzon a fiatalember. Biztos élvezni fogja.

Pupu nagyon szeret olvasni. :-D
kittina30
 
 


Sziasztok!

Ne haragudjatok, hogy ezzel zavarok, de gyermekeim kinőtt ruháit szeretném eladni. A ruhákat az alábbi linkre kattintva találjátok meg:

http://indafoto.hu/fruzsinap/collections

Kérésre természetesen mérek.
Ahogy időm engedi folyamatosan töltöm fel a ruhákat.
Személyes átvételre Budapesten van lehetőség, illetve el tudom küldeni postán is a vásárolt ruhát, a postaköltség a vevőt terheli.

email címem: fruzsinap@freemail.hu
fruzsinapp
 
 


Kedves Babanetes Közösség!

Egy topiklakó kisfiú, Roli, nagyon nagy bajban van. Vízbe esett és most tág pupillákkal, agyműködés nélkül fekszik. Kérünk Titeket, hogy ki-ki hite, világszemlélete szerint imádkozzon, szorítson Roliért, drukkoljon a felépüléséért. A közös akarat sokszor csodákra képes, és most erre van szükség. Mától minden este tíz órakor Rolira fogunk gondolni, az ő gyógyulására. Kérünk Titeket, tartsatok velünk!

2005 ősziek


Kép

KépKép
KépKép
fedi
 
 


Kedves Kismamik!

gremese vagyok a "2007 szeptemberi babák" topikból.
Szeretnék nektek bemutatni pár saját készítésű MEI TAI-t, amelyet meg is vásárolhattok tőlem.

A MEI TAI egy ősi ázsiai babahordozó eszköz. 3-4 hónapos kortól (de azért egészen piciket is (1 hónaptól) lehet) 15 kg-ig (vagy ameddig a mama elbírja) használható.

Pár fontos információ a megkötésről:

A MEI TAI pántokat mindig csomóra kössük.
A baba hasa simuljon hozzánk, akkor elég szoros a hordozó.
Még nem ülő babáknak a háta mögött kössük a vállpántot.
Már ülő babáknak a feneke alatt köthetjük a vállpántot.
MEI TAI háti hordozást először másik felnőtt jelenlétében gyakoroljunk, ágy mellett.
A pántok a vállunk közepén menjenek, ne a nyakunknál.

Elöl hordozásnál az ajánlott kor: 1-6 hónap, csípőhordozásnál: 3-10 hónap, háti hordozásnál: 3-24 hónap, vagy ameddig elbírjuk csemeténket.

Az általam készített MEI TAI kétoldalasan hordható, megerősített varratokkal készül, bélelt derék- és vállpántokkal, bélelt combrésszel, és a vállpántokon akasztó fülecskékkel ("színén és fonákján" is), jó minőségű anyagokból!

Ára: 5300 Ft helyett Babanetes kismamiknak: 4700 Ft!

Amennyiben felkeltettem valakinek az érdeklődését, több képet szeretne látni a hordozókról, az kérem írjon privit.

További kellemes babázást!
:D :D :D

Kép Kép
Kép Kép
Kép Kép

Kép
Kép
Kép
gremese
 
 


:)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára patr 2010.02.20 13:55-kor.

Kép
Kép
patr
 
 


Köszönjük a képeket. Örülök, hogy jól éreztétek magatokat!
kittina30
 
 


Helló Kitti!! Mi újság Mátéval? Hogy vagytok??

Bébé? Veletek is mizu? Jól vagytok??

sz.andi
 
 


Szia Andi!

Örülök, hogy benéztél. Csúcs a vonalzód! :-)

Jó ez a Helló Kitti! :-D :-D :-D

Köszi, jól vagyunk, tulajdonképpen nincs semmi különös. Illetve mégis MÁSZUNK! Igazad volt, nem maradt ki! Pont aznap kezdte, amikor betöltötte a 11 hónapot.

Pupu is aktivizálta magát.

Ti hogy vagytok? Hozzál képet Mütyiről!
kittina30
 
 


Sziasztok!

Patr! A képekért néztem be, megérte!!! Nincs még valahol összegyűjtve, hogy régi zugolvasóként meg lehessen nézni az egy éves babókat és anyukákat? Örülök, hogy jól sikerült a tali, Eliot blogjában is olvastam róla (nem felejtettelek el Benneteket)! :)

Puszi Mindenkinek!

Zsuzsanna

Kép
brúnó anyukája
 
 


:)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára patr 2010.02.20 13:55-kor.

Kép
Kép
patr
 
 


Kitti!
Na ugye?! :wink: Lassan elindul "osztan" akkor nincs megállás :lol: :lol:

Mi jól vagyunk, megy a ház felújítás. Kicsinyítek képet, és teszek fel, de azért néha-néha Ti is tehetnétek!! Hallod BÉBÉ?? :D

Na gyorsan megcsináltam:
Kukievősmityimütyi:

Kép Kép

Fülbevaló nélkül, mert valahogy kiesett...

sz.andi
 
 


Sziasztok!

Patr,
jók a képek, kérünk még :) ! Főleg a babákról, ha publikus.

Andi,
jó, hogy benéztél! B@sszus, Mütyi milyen nagylány már... Hány foggal falja így a kukit?

Mi is beindultunk, fiam mindenhol feltérdel, feláll, életveszély. Úgyhogy felügyelnem kell nagyon. Foga még mindig csak hét, valahogy leragadtunk. Voltunk nyaralni Egerszalókon, nagyon kis vizimanó volt, élvezte a fürdőt, jól kiázott. Teszek mindjárt képeket is.

Többiek, ti is-ti is. Például Zsuzsa, rég láttuk Brúnót is!

Kép
bébé01
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: