Új privát üzeneted érkezett!

Madaran!
Hát eddig még nem voltam egyedül. :oops:
Anyu, férjem vagy anyósom mindig itt van erősíteni, de néha két ember is kevés, mert mindhárom egyszerre enne. Ja, és nem a legnagyobb a legtürelmesebb, sőőőőőőőőőőt. Általában Ilkának kell várnia, mert nálunk a szoptatás rengeteg időt vesz igénybe. Pillanatnyilag a nagy fiam az, aki a legtöbb babusgatást igényli, szinte teljesen leköt egy embert és újra nem alussza át az éjszakát, pedig 6 hetes korától átaludta. Valami miatt nagyon félős lett. Lehet hogy besokallt a tesókból. :wink:

tücsökbogár
 
 


Sziasztok!!

Tücsök nagyon szép kisbabáid vannak :lol: :lol: :lol: öröm rájuk nézni :D Jó gyors szülésed volt, remélem az enyém sem lesz majd nagyon hosszú, bár még annyira nem aggódok ezen.
Fürdetést, pelenkázást, sétát hogy oldjátok meg?

Eperke köszönöm a gratulációt, nagyon aranyos vagy :D
Ha dádázna a kisfiam, nem is tudom mit csinálnék. Valószínűleg én is megsimogattatnám a kezével az a helyet, ahova ütött, mondanám "sírva", hogy fáj. De, ha megsimiz, akkor nevetnék. Aztán meg sokat símogatnám az én kezemmel, az ő kezével és mosolyogva mondanám, hogy jaj, de jó, hogy megsimogattál, nahát ez a Petra milyen szépen tud simogatni, milyen finom puha kezed van, simogassuk meg a babákat is, hogy ne sírjanak, hanem nevesenek, mutasd meg hogy nevetnek a babák, amikor simized... Sokat dícsérném, minden siminél.
Na hát valahogy így képzeltem el.

Családient.hu vonalzók

picibaba.hu vonalzó
talinn
 
 


Sziasztok Lányok,

Hát a dádázással nem állunk a legjobban, bár most már kevesebbet fordul elő. Akkor csinálja, ha valamiért rászólok, hogy nem szabad. De ha próbálom, hogy megsimizze az arcomat, akkor abbahagyja. De a legjobb módszer, hogy ilyenkor valamivel elvonom a figyelmét, hgoy másra gondoljon.

Már 3 hete önállóan megy a lakásban. Minden cipel magával, kitalál magának feladatokat, hogy mit hova vigyen.
És kidobja a kukába a zoknikat. Ezt nem tudom miért csinálja. Ha megkérdezem, akkor kiveszi és visszaviszi a szobájába.
Sokat beszél, be nem áll a szája. Ha mondom neki, hogy mondja, hogy apa, akkor hoppá-t mond. Szóval nálunk a hoppá az apa.
Ügyesen eszik már egyedül. És ismerkedünk a bilivel. Napjába kétszer rácsücsül pelus nélkül. És néha belecsorog neki valami, de ez ritkán fordul elő. De már az is haladás, hogy ráül. Erőltetni nem akarom, de tetszik neki a dolog. Utána a pelust már nem is akarja.

Cipőt nem vettünk neki, majd ha kint tudja hordani, szóval hallgatok rátok!
Sokat járunk szánkózni, bár csak egy kört byr ki rajta, utána ki kell venni a szánkóból.

Most is havazik felénk!!!!

Legyetek jók!

Puszi
Eszter

Kép
eperke25
 
 

 
 

Hát nem mondhatnám, hogy nagyon pörög ez a topik. De hát ez van, ha az ember lánya babázik :lol:

Eperke: már Olivér is dumál. Ő inkább a szavak elejét mondja, egyenlőre a kedvenceket, de már rájött, hogy mi is a lényeg és kezd minket utánozni. Még nem mindig jön neki össze, de dallamában már sokszor eltalálja a szavakat. És hát nálunk a klasszikus bang, be, teteje, el és pápá "szavak" már nagyon mennek. Ehhez jön a cic (cica), a "ma" (maci) és a "bó" (bóbita). A kokka az a kocka (mily meglepő :wink:) és a "pö", ami a pillangó akar lenni. Egyszóval nagyon próbálkozik a fiatalúr és ügyesen csinálja.

Bili téma. Mi még várunk. Úgy döntöttem, hogy nekünk a nyuszi hozza a bilit, aztán majd meglátjuk, milyen sikere lesz. Addig gyakoroljuk egy kissámlin a lecsücsülést :lol: És én is annak a híve vagyok, ha majd kész lesz rá, akkor szobatiszta lesz. Ezt erőltetni nem szabad, csak támogatni.

Képzeljétek:
Megszemléztük (- egyenlőre még csak a távolból) a bölcsödénket. 2 percre van a munkahelyemtől, egy csendes kis utcában, aminek nagyon örülök. Így tényleg nem kell annyival korábban menjünk, hogy még én is beérjek időben dolgozni és hamar érte is tudok menni, ha végeztem. Márciusban megyünk és megnézzük belülről is, megismerkedünk a gondozó nénikkel és megbeszéljük, hogy mire lesz szükség a beiratkozáshoz. Izgatott vagyok, de nem félek. A gondolat, hogy ilyen közel lesz hozzám, megnyugtat. És nagyon tetszik a hely, szóval azt hiszem, ha nem is lesz könnyű az "elválás", azért mindenképpen könnyebb lesz, mint ha kilométerekre lennénk egymástól. A munkahelyemen egyébként nagyon kedvesek, várnak és természetesen számolnak azzal, hogy az első időszakban nem leszek 100%os, úgyhogy nekem is terveznek "visszaszoktatási" időszakot :lol:
Azt hiszem, ezek összességében nagyon megkönnyítik a visszatérést, még ha nehéz szívvel is. De ha már muszáj, nem mindegy, hogy milyen körülmények között. Nem igaz?

Egyébként van valakinek bölcsis tapasztalata?
És bilis? Mert az is érdekelne, ki hogyan próbálkozott a szobatisztaságra neveléssel.

Kép
wruska
 
 


húúú, de kíváncsi vagyok, milyen lesz Olinak a bölcsi...
nekem még nincs tapasztalatom. Beszélgettek róla? Miket szoktál mondani?

nálunk nyűgös napok vannak, talán a frontot érezte a drágám. még éjjel is megébredt a napokban.

már nagyon várjuk a tavaszt...

Talinn :lol: hol vagy? Hogy vagy? Kissrác nem mocorog még????

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
madaran
 
 


ja, még ezen derültem jót, hogy a nyuszi hozza a bilit!!! :D :D :D
.........folyt: nézd meg, találsz-e benne toásokat.......! :wink: :D

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
madaran
 
 


Sziasztok!!

Eperke nagyon ügyes lehet már a kislányod, édes lehet, ahogy beszélget :D

Wruska nagyon klassz, hogy ilyen közel van a bölcsi :lol: Ez tök jó, a te lelked is nyugodtabb, hogy közel van hozzád a kisfiad. Mikor kezditek a beszoktatást? Jaj, most látom, hogy márciusban. Az tök jó, mert akkor már az idő is jobb lesz, többet lehetnek kint az udvaron.

Madaran Zsigivel miújság?

Velünk hála Istennek minden rendben. Mocorog rendesen a kisbabám, néha olyan, mintha tényleg ki akarná rúgni a ház oldalát :lol:
A genetikain minden rendben volt, az AFP-nek is jó eredménye lett.
A doki nem nagyon vizsgálgat mostanában, de mindig megdícsér, hogy minden nagyon szépen alakul. Ezt úgy értem, hogy uh-al mindig csak azt nézi, hogy dobog a szíve. Semmi mást. Persze nekem ez a legfontosabb, de azért jó lenne tudni, hogy mekkora lehet már...
Még mindig kisfiú, sőt most már biztos, én is láttam, hogy kukacos :lol: :lol:
A neve is megvan már: Arnold Ágoston. Legalábbis pillanatnyilag még ez, talán már nem változtatunk rajta.
Még mindig aggódós vagyok, de már sokkal kevésbé. Már nem remegő gyomorral megyek uh-ra. Azért fejlődöm :D
De azért minden nap várom a mocorgását, hogy tudjam minden rendben van.
Már van bababútorunk is:

Kép

Jó hétvégét nektek: Talinn

Családient.hu vonalzók

picibaba.hu vonalzó
talinn
 
 


Tallin, csak szeptemberben megyünk a bölcsibe :lol: Még van időnk

Szuper a szoba!

Kép
wruska
 
 


Tallin,

Nagyon szép a szobabútor.
Lassan mi is keresgetjük a következő bútorokat, szerintem nyár végére le kell cserélni a rácsos ágyat. Sajnos... Mert ez már azt jelenti, hogy megnőtt.

Wruska,
Az tényleg jó, hogy van bölcsi a közelben. Nálunk sajnos nincs, így ha letelik a két év, akkor vagy anyum marad itthon Petrával, vagy pedig elviszem magánbölcsibe ahol dolgozom ( 50 km-re tőlünk) Sajnos máshogy nem tudom megoldani.

Petra most beteg lett. Múlthéten jött ki végre az 5. foga, de elkapta a hörgő gyulladást az unokatesójától, szóval most nagyon csúnyán köhög és folyik az orra. Nyűgös is, mert szerintem még mindig jön egy másik foga.
Ráadásul amit kap gyógyszereket a légzésére, azok pulzusszám növelők, így jobban pörög mint valaha. Remélem nem lesz lázas, mert akkor antibiotikum is kell.
Ma még egy percet sem aludt, csak szenved, és hát természetesen apukája ilyenkor délutános, így ketten vagyunk egész nap. Elég fárasztó de remélem túl leszünk rajta.

Kép
eperke25
 
 


Nekünk kint van a 11. :wink: Remélem ezzel a lendülettel nyárra letudjuk ezt a fogzás dolgot és alszunk végre. :lol: :lol:

Eperke: sajnálom, hogy Petra így lebetegedett. Remélem hamar túljuttok rajta.

Mekkora volt a kiságyatok, hogy le kell cserélni? És mire cserélitek? Kisheverőre? Nekünk szerencsére a nagyobb rácsos ágyunk van, amit majd át lehet alakítani heverővé, de a nagyinál utazóágyban alszik, illetve csak aludt, mert már legutóbb sem tudtuk abban altatni, mert nem fért el benne.

Kép

Kép [/img]

Többiek, merre vagytok?

Kép
wruska
 
 


Eperke, sajnálom, hogy Petra megbetegedett :( , remélem hamar meggyógyul.
Nekünk is olyan ágyunk van, amit csak babaágyként lehet használni. Hogy mire cseréljük majd le azon még nem gondolkozom :D
Jól számoltam, hogy novemberben töltitek a 2-t? addig még lesz idő kitalálni, hogy mi legyen. én nem is tudom mit választanék a helyedben, lehet, hogy az anyukámat.

Wruska, bocs, hogy elnéztem az időpontot :oops: , akkor szeptemberig még rengeteg időtök van.
Annyira helyes abban a nyakláncban, micsoda huncut, ahogy mosolyog :lol:

Közben tegnap lett babakocsink is. Csak nézelődni mentünk be egy bababoltba, nem akartunk még venni, csak május felé, de féláron volt, így muszáj volt megvenni :D

http://bababolt.echt.hu/babakocsi/toprider?cid=18451

Madaran? :D

Családient.hu vonalzók

picibaba.hu vonalzó
talinn
 
 


Hát lányok, elég lapos ez a topik. Remélem mindenkivel minden rendben.
Tücsi, hogy bírjátok szusszal?

Talinn, klassz neveket választottatok. És már csak 86 nap van hátra?! Nagyon gyorsan telik az idő.
Nyaklánc. nekünk bejött a borostyánkő nyaklánc. És ráadásul piszkosul jól áll neki :lol:

Eperke: hogy vagytok? A pajzsmirigy dologgal van valami?

Madaran: Zsigi hogy van?

Kép
wruska
 
 


Húú, csajok, bocs, hogy megint eltűntem, de most már jóval kevesebb időt enged a kishuncut!

Fogzás: mi is kínlódunk. Nálunk most jött ki a 4. fogacska!!! :shock:

Betegség: hát, most vagyunk túl (remélem, nem elhamarkodottan írom) az első betegségen..... Bekapott Zsigi valami vírust. Úgyhogy láz, orrszívózás, köhögés.... és persze api és én is elkaptuk. Együtt göthölt az egész család!

Wruska :lol: :lol: De helyes Oli!!! én is beszereztem nyakláncot, és szerinem is jó! majd teszek képet egyszer...

Talinn :lol: Jaj, de jó Neked! EZ a terhesség legszebb időszaka!! HOgy érzed magad????? MEkkora a kis Ágoston?????????? Tehetnél pocis képet!!! A szoba nagyon tuti, és a babakocsi is klassz!! NEkünk Hauck Roadster van, imádom!!! mostanában magasítottam az ülést sportkocsivá, mert már tudunk ülni is!!!!! :D :D :D

Szuper, hgoy végre itt a tavasz, imádom :P :P :P 8) 8) 8)

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
madaran
 
 


Olivér nevében minden kicsinek és nagynak kellemes nemzetközi nőnapot kívánok :lol:

Kép

Kép
wruska
 
 


Wruska!
Olivér nagyon helyes kölök! és még virágot is küld.........

Köszönjük szépen!

Mi megvagyunk, rohannak a napok. A picilány is mindjárt 3 hónapos. Ma nyugisabb volt a napom, mert ma először anyósom elvitte reggel a Csabit és csak vacsizni jönnek majd haza 6 körül. Remélem túléli a gyerek. :roll:
Viszont tény, hogy így sokkal nyugisabb volt a nap. Most pl mindkét apróka alszik, bár Ilkának már fürödnie kellene, de nincs szívem felkeltetni.

tücsökbogár
 
 


Sziasztok Lányok,

Én is jelentkezem.

Wruska,
Oli tényleg tündéri kissrác, igaz huncutka, látszik a szemén. Látom ő is olvas, mint az apukája
És köszönjük a köszöntést Nőnapra.

Tücsi,
REmélem Csabi jól érezte magát. Én nem is tudom, hogy bírnám 3 gyerkőccel. Le a kalappal előtted.

Talinn,
Jó a babakocsi, annak idején mi is néztük ezt a fajtát, de elég drága volt. De az tök jó, hogy akciósan megtudtátok venni.

Meggyógyult Petra, csak még mindig a fogával kínlódik. És ha ő fogzik akkor nem aprózza el. Össze vissza jönnek a fogai, kijött az egyik rágó fog előtti fog, most így már van 6 foga, és még úton van 3-4 db. Szóval kemény a dolog. És ilyenkor neki mindig gombás a feneke, ami tud nagyon fájni neki.
Ti miket szoktatok gombásodásra használni?
Szerdán megyünk a 15 hós védőoltásra, és mellette megkapja a bárányhinlő ellenit is.
Nincs sok időm jelentkezni, mert most már kint is sétál, szalad PEtra, így minden nap ki kell menni legalább kétszer is, még ha hideg is az idő. Inád kint lenni, ilyenkor sikongat, beszélget, futkározik arra amerre ő akar, én meg szaladhatok utánna.
Szoktunk járni baba-mama talikra, mert két barátnőmnek is van gyerkőce, bár kisebbek, mint Petra, de két hetente egy napot együtt töltünk. Jó kikapcsolódni egy kicsit.

A pajzsmirigyem nem tudom most éppen, hogy áll, majd áprilisban kell mennem kontroll vérvételre, ez a magándoki normális volt, azt mondta, szerinte várjuk meg az év végét, és ha nem javul a helyzet addig, csak akkor kezdjek el szedni gyógyszert. De szerinte ez csak szülés utáni zavar és helyre fog állni magától. Remélem igaza lesz.

Na most már megyek vasalok egy kicsit, így nőnap alkalmából!

Kép
eperke25
 
 


Sziasztok!!

Wruska köszönjük a felköszöntést :D :D
Jövőre már mi is köszöntgetünk, meg locsolgatunk :D
Igen, nagyon gyorsan megy az idő :shock: már csak alig több, mint 2 hónapom van és megszületik Ágoston baba :lol: Már alig várom. most is itt dorbézol a pocakomban :lol:

Madaran jobbulást kívánok Zsiginek. Szegénykém, akkor megszenvedtetek rendesen a betegséggel.
A negyedik fogacskával mi újság? Kibújt-e már? :D
Képet kérünk szépen rólatok :D :D :D
Megnéztem a babakocsidat és nagyon klassz :D Az ilyen típusú is mindig nagyon tetszett nekem. Tök kénylemes, tágas lehet :D
én is teszek fel képet, ha sikerül, most már ölég nagy pocakom van :D :D
már nagyon várom, hogy kész legyen a szobája, akkor lesz az igazi, ha azt a sok fölösleges lomot kitesszük, ami most egy csomó helyet foglal el. és akkor végre dekorálhatok. Már gyártottam egy csomó szalvétaképet, meg tükröt. A férjem már most aggódik, hogy nincs is ennyi fal :lol:
Néha még parázok, amikor nem úgy mocorog, ahogy szeretném, de ma felvilágosított a védőnéni, hogy ez egy kisbaba és nem egy gép. Ne várjam el tőle, hogy mindig ugyanolyan aktív legyen. :D

Tücsök milyen gyorsan megy az idő, mégcsak nemrég írtad, hogy megszületett Ilka, és mindjárt 3 hónapos :shock:

Eperke szegény Petra, ennyire megviseli a fogzás. Reméljük egy kicsit hamarabb kibújik az a pár darab, ami még hátra van, bár írtad, hogy nem szokta elaprózni.
Olyan jó, hogy lassan jön a tavasz és ki tudtok menni szaladgálni. Meg az is nagyon jó, hogy van lehetőségetek egy kicsit kikapcsolni, találkozni más gyerekekkel.

Na megyek pakolászok még egy kicsit, jó éjszakát nektek:D

Családient.hu vonalzók

picibaba.hu vonalzó
talinn
 
 


Halihó csajok!

Ma (bár kissé megcsúszva a betegségek miatt), megvolt a 15 hós vizsgálat és oltás. Olivér 10,5 kg és 79,5 cm. Az oltásnál is ügyes volt, de azért most már tudja mi a dörgés, úgyhogy sírt is a szentem rendesen. Az a szerencse, hogy hamar meg lehet vigasztalni.

Amúgy jól vagyunk. Lépcsőzünk ezerrel és felmászunk minden székre, ágyra, kanapéra...
Végre itt a beígért tavasz is, úgyhogy ha felébredt az ebéd utáni szunyókálásból, megyünk is le.

Remélem felétek is minden rendben.

Kép
wruska
 
 


Szevasztok!!
Húú, Talinn, pörögnek a napok!!! Alakul a szoba???? Tehetnél képet a pocidról is, hadd lássuk már!!!!
MI is benne vagyunk a babaprojektben, már nagyon szeretnék tesókát is, jó lenne, ha összenőnének korban...

Wruska :lol: Gondolom, alig győzöl Oli után menni!!! NÁlunk még hátravan a nagy pakolás a földről, mert lassan mászni fog Zsigi, és minden zsinór, kutyafüle a földön van.... :roll: :roll: Csak azt nem tudom, hová fogom pakolni.... Vettetek végül is a játékoknak valami jó szekrényt??? Na, és a bilike még vár húsvétig??

Hát, mi kínlódunk a hozzátáplálással azóta is. Zsigi nem nagyon akar tejcin kívül mást enni... :roll: Max némi gyümölcsöt. Főzikből egy-két kanállal jó, ha lecsúszik...Nem gondoltam, hogy ez ilyen izzasztó...
Fogzás: 5 fogacska kint van, de már bújik is a 6.!!!! :roll:
Keresek valami friss képet jó?
Aztán gyertek gyakrabban!!!!!!!!!!! Tényleg: Nincs odaát friss kismami??? Miért nem jönnek át ide is?????? :(

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
madaran
 
 


Voltunk a Tropicariumban, nagyon élvezte:

Kép

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
madaran
 
 


Madaran: szerintem azért is nem eszik most Zsigi, mert jönnek a fogai. Olivérnél mindig észrevesszük, ha fogzik, mert akkor apad az étvágya és egy két dologra korlátozódik a választék. A bili továbbra sem érdekes, de már szól, ha kaka, vagy pisi van. Aztán persze már nyomja is, de szerintem ez így is van rendjén. :lol: Nem erőltetünk semmit. Ő az a típus, hogy egyik nap eldönti, hogy holnaptól úgy csinálja, ahogy a nagyok és kész is.
Jövés menés. Tényleg elfáradok, mert résen kell legyek. Bár Olivér az óvatos típusból való, nem egy klasszikus vadóc kisfiú. Szerencsére. Mióta itt a jó idő, egész napot kint töltjük - igyekszünk gyerekek közt lenni, de főleg kint a tavaszba! Homokozunk, csúszdázunk, hintázunk, jövünk-megyünk, intézkedünk.
Ja és közben készülünk a Húsvétra.

Eljárunk Baba Mama klubba, nagyon klassz a társaság, jókat tudnak a gyerekek játszani és az óvónénik, akik tartják, nagyon kedvesek, aranyosak. Jó kis kikapcsolódás keddenként.

Ja szekrény. Végül nem vettünk semmit. Úgy oldottuk meg, hogy vettünk 2 tárolódobozt, az egyikben vannak a játékok, kockák, egy másikban meg a könyvei (amiket neki is szabad egyedül nézegetni). Így ő is könnyen hozzáfér és én sem aggódok, hogy magára ránt valamit. A lépcsőházba is rendszeresítettünk egy tárolót, amiiben meg a kinti kacatok, homokozók, dömperek, aszfaltkréta vannak, hogy ne kelljen mindent külön cipelgetnem. Ez most kint van a lépcsőház előtt, ha rossz idő van, akkor meg beteszem belülre, hogy ne ázzon el. Egyenlőre így vagyunk, s ha majd megint nem férünk el, akkor újra átgondoljuk a lehetőségeket. :wink:

Kép
wruska
 
 


Sziasztok!
Mi is sokat vagyunk kint, végre itt a jó idő!!! Van egy kertünk is, oda szoktunk kijárni.
HÉtvégén elmentünk Békéscsabára (jó 3 óra kocsival), ott is aludtunk! Ilyen még nem volt, mióta megszületett. Szuper jól alkalmazkodott, én jobban izgultam miatta! :lol: :wink:

Wruska :lol: SZekrényt még mi sem vettünk ---elsősorban helyhiány miatt---, de már utálom, hogy összevissza van mindenhol játék... :roll:
Most vettünk neki húsvétra egy hintát, már csak fel kellene szerelni. Nagyon kiváncsi vagyok, hogy tetszik majd neki!!! Ti mikor hintáztatok először? Zsigi még nem tud sokáig önállóan ülni, mindig eldobja magát valamerre... Mondjuk beülős, háttámlás a hinta, talán bejön majd...

Többiekkel mi van????????????????????, Talinn?????????

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
madaran
 
 


Mi már nagyon korán elkezdtünk hintázni, mert Olivér annak ellenére, hogy nem tudott felülni, nagyon peckesen ült már fél éves kora óta... :roll: Úgyhogy mi már hintázunk tavaly nyáron :oops: és imádta - még most is.

Basszus, a felső szemfogakat nagyon megszenvedjük. Zéró éjszakai alvás. Orrfolyás, nyűgösség, hiszti a négyzeten :cry: :cry: :cry:
Állítólag az alsó szemfogak már nem lesznek ennyire gyilkosak. Majd meglátjuk. Utána aztán kicsit hátradőlhetünk, mert kint lesz 16! Most 13-nál tartunk. :D

Kép
wruska
 
 


Wruska 13 fog? Ez már döfi :D Ti már nagyon nagyok vagytok :D Sajnálom, hogy a szemfogakkal úgy megszenvedtek :(
A tároló doboz nagyon jó ötlet, lehet, hogy ezt majd koppintani fogom :D
Milyen jó, hogy már ilyen szép idő van és ki tudtok menni játszani. Mivel szeret a legjobban játszani?

Madaran akkor mindent bele :wink:
Tök jó, hogy raktál fel friss képet, mekkora már a Zsigi :shock:
Szuper, hogy ilyen jól bírta a "nyaralást" :D
Mekkora most? "Beszélget" már? :lol:

Huh, jól lemaradtam :D
Pörögnek a napok ezerrel az biztos. Sajnos a szoba még mindig nem készült el, de ami késik nem múlik :lol: Egyre fáradékonyabb vagyok és egyre nagyobb is :D
Teszek fel képet, remélem sikerül.

Kép

Családient.hu vonalzók

picibaba.hu vonalzó
talinn
 
 


Csinos mami vagy!

Mi építőkockázunk a legtöbbet és kisautókkal játszunk. Most rákattant a favonatra is - ezek mind örökölt játékok tesóméktól, de a formaválogató is előkerül minden nap. És amikor csak tehetjük rajzolunk - zsírkrétával, festékkel.
Az udvaron aszfaltkrétával:-)
Amúgy most a csúszdázás a sláger. Már egyedül lecsúszik! :shock: A kezét sem kell fogni. Nagyon élvezi.És persze megnézzük a cicákat, a kutyusokat, a pipiket, a rendőrautót és mindent. Minden érdekli.

Már nagyon sokat beszélget is, amit kívülállók is megérthetnek már, mert nem halandzsa szöveg, hanem konkrét próbálkozás. Cica =cicic, nyuszi = nyusz, porszívó = porszi és persze Apa, Mama, Papa (az anya egyenlőre hosszú A :lol: ) meg rengeteg mást is, most nem sorolom fel. Annyira édes, hogy már így dumál. Sokat nevetünk Apával, mert azért akadnak helyzetek :lol: :lol:

Kép
wruska
 
 


húú, de jó, hogy Oli már így dumcsizik!!!! Aaaaaaaaaaaa!!!!--ez nagyon édi!!! :wink: :wink:
hát, a fogaink nekünk is nagyon jönnek, már kibukkant a 7.!!!!!! Alul négy, felül három, elég viccesen néz ki! Csak túl lesztek azokon a szemfog-fájdalmakon!!! a borostyán láncon kívül Te használtál-használsz valamit, hogy enyhüljön Neki a fájdalom???

Talinn :lol: Tényleg nagggyon csini kismami vagy!!! És most jön a szép idő!! Mire óriási hasad lesz, neked sem kell sok ruhát venni!!! Mi is kibekkeltük az aug. végével!! :wink: A legjobb az, hogy amikor már szinte le sem tudsz hajolni, elég lesz egy nyári papucsba, szandálba belebújni!!!! mit kell még csinálnotok a szobácskában??

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
madaran
 
 


Elvoltunk a doktor néninknél, hogy meggyőződjünk róla, így utazás előtt, hogy az orrfolyást tuti nem nátha okozza, vagy valami fertőzés, és hát nem. A négy szemfoga egyszerre jön szegénynek, így az ekcémás tünetei is felerősödtek (ki van pirulva és száradva az arca), nyálzik és nem alszik. Cataflam cseppet adott, mert az jó fájdalomcsillapító és gyulladáscsökkentő is egyben, és képzeljétek, majd minden problémánkat megoldotta. Ismét önmaga lett :wink: és aludni is sokkal jobban tud, bár egy kétszer felkel, de hát ez belefér.
És Calcimuscot is iszunk, ez jó a bőrére és a nyálzást is csökkenti. Emellett azért adok neki Normaflore-t is, hogy a kis gyomra rendben legyen.

Szóval most így bekkeljük ki ezt az időszakot, de aztán remélem, hogy sokáig nem ad hírt magáról az utolsó négy rágófog.

Holnap majd még visszahívom a doktor nénit, hogy használ a Cataflam és nem lett semmi betegség az orrfolyásból, sőt mára már el is múlt az is. Viszont Cataflamot majd még kell felírassak, mert kifogyóban van a miénk.

Kép
wruska
 
 


Most nézem 7 hónapos és már 7 fogacskája van? Jól belehúztatok! Sebaj. Hamarabb túl lesztek rajta :lol:

Kép
wruska
 
 


Wruska!
én eddig nem mertem adni semmit, de asszem ha látnám, hogy nagyon kínlódik, nem tétováznék...
Mikor, hová utaztok???? Mi nyáron tevezzük, hgoy talán Korzikára elmegyünk. 2008-ban voltunk és most Zsigivel vissza szeretnénk menni, mert annál pazarabb, nyugisabb helyen nem voltam, és viszonylag közel van...
vagy Horvátország....

Csige régen volt!!! Tudtok Róla valamit????

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
madaran
 
 


Sziasztok,

Bocsi, hogy nem tudtam jönni, de teljesen kitölti minden időmet a kiscsaj. Jól vagyunk és bizony lassan betöltjük a hat hónapot, ami hihetetlennek tűnik. Szépen növögetünk, bár súlyra lassan de hosszra szépen, de hát mit is várunk a gyerkőctől, ha mindketten magasak vagyunk. Nagyon jó gyerkőc Lili, bár nappal keveset alszik, de az éjszakákat már átalassza javarészt. Mindig kitalál valami dilit amivel anyát megőríti, de már csak nevetek rajta. Szerencsére van még tejem, így megúsztuk a tápszert és már másfél hónapja hozzátáplálunk. Ja és pohárból iszunk:-) Nagyon ügyes-értelmes kislány, bár elfogult is vagyok:-) Dobok fel pár képet, mert szerintem lassan ébredezik és akkor mennem kell.
Este még megpróbálok jönni és többet írni.
Ja, nagyon édesek a gyerkőcök, mert hát csöppet sem mondhatóak már babáknak :D
Kép Kép Kép Kép Kép Kép

KépKép
csige-bige
 
 


Amég nem ébredezünk írok pár sort.
Szóval valamit mindig kitalál a kis drágám hogy ne legyen egyszerű az élet. Egy hónapig azt játszottuk hogy felkelt éjjel enni és nem aludt vissza nem sikongatott és molyolt. Mivel egy szobában vagyunk, így szórakoztatott bennünket. Mindig ringatással és cicivel altattam vissza és összesen ez círka két óra volt. Majd bekeményítettem és evés után betettem a kiságyba és egy széken ültem mellette és cumival a szájában símogattam. Négy nap alatt megtanult szépen elaludni cumival a szájában, amire büszke is vagyok. Ezek után rájött hogy ez így már nem is poén, így már átalussza az éjszakákat, viszont a legújabb heppje, hogy este eszik és nem alszik el hanem dumál a cumijának és sikongat. Ez fél óráig tart, majd kiüti magát és bealszik. Ez azért még mindig jobb mint az éjszakai vírrasztás :lol:
Az evéssel hadilábon álltunk, mert nem volt hajlandó megenni csak a babánt almával azt is csak ha én itthon készítem, bár én így is szerettem volna. Sajnos ez megfogja a székletét, így mértékkel adom neki. A héten kezdte el enni végre a répát krumplival, de teljesen le kell pépesíteni neki. Inni bármit megiszik, csak pohárból adjam. Itthon pohárból adom neki és kapott csőrös poharat amit viszünk magunkkal hogy megkönnyítsük anya dolgát. Igazából eddig még nem nagyon adtam neki folyadékot, mert anyatejet kapott és nem láttam értelmét és persze meg sem itta. Amióta pohárból itatjuk, azóta iszik meg mindent.
Már 6600g-ok vagyunk és a 68-as rucik szűken jók ránk, sokból már 74-eset hordunk.
Egyből kérdeznék is. Sajnos úgy tűnik, hogy kinőttük a gyereküllésünket és újat kell venni. Súlyra még bőven használhatnánk, de ha menetiránynak háttal beteszem az autóba, akkor a lábát már éppen hogy ki tudja szegénykém nyújtani. Szóval teljesen végigérjük. Kinéztünk egy üllést neki ami 9-36 kg-ig jó, de nem tudom, hogy ebben bele lehet tenni az én törpe gyermekemet?! Persze dönthető a gyereküllés, de ugye nem kagylós mint a hordozó. Kicsit félek tőle, de így meg nem utazhat a hordozóba, ha nem tudja kinyújtani a lábát. Olyan ülést akarunk neki venni amit már végig tud használni, mert hát ugye nem öt forintba kerülnek.
Mi is hatalmasak sétálunk, evéstől-evésig és nagyon szeret szerencsére babakocsizni a kis drága, bár én is bírnám ha a friss levegőn egy kényelmes kocsiban tologatnák a valagamat :D
Wruska: nekünk is van láncocskánk, többen ajánlották. Nekünk még nincs fogunk, de teljesen be van duzzadva az ínyünk alól már a szemfogunk fehérlik ami fura, mert nem annak kellene előszőr jönni. Éjszakára ti leveszitek a láncot? Mi igen, mert a férjem kért meg rá. Olika már hatalmas, főleg hogy le lett vágva a haja, még nagyobb fiúnak látszik. A szépsége nem változott, nagyon jóképű kisköjök.
Tallin: nagyon csini vagy és nincs is nagy pocid. Kitartást a végére, én akkor már eléggé szenvedtem.
Most tényleg megyek, mert elkezdem magam összeszedegetni a sétához.

KépKép
csige-bige
 
 


Annyira gyönyörű! Már csöpp kicsi lánynak is gyönyörű volt, de most már kész hölgy és egyre szebb. Óóóó, mégis szeretnék egy kislányt én is. Ha ilyen lesz, mint Lilikétek, hát tényleg nem bánnám :lol:

Kép
wruska
 
 


Madaran köszi :D Az utóbbi 1 hétben megint annyit nőtt a pocakom, hogy hihetetlen. Hétfőn elmentünk nekem sportcipőt venni. Hát megizzadtam :lol Időközben rájöttem, hogy már tudok pingvinesen is járni :D
Azt már nagyon várom, hogy ne kelljen annyit öltözködni :D
A babaszobában még fel kell raknunk a szalvétaképeket, meg többmindent rajzoltam a falra és azokat kellene kifesteni. A nagy része már megvan, múlt héten csak ezzel babráltam, de van, ami még nincs befejezve. Majd jövő héten...
Mentek nyáron nyaralni? Az tök jó :D :D Zsigi biztos nagyon fogja élvezni.
Mászással hogy álltok?

Wruska egyedül csúszik? :shock: Vagány kislegény :D Szokott "segíteni" neked a konyhában is?
Hova utaztok?
Mindig nevetek, amikor meglátom a vonalzódon, hogy Olivér már kész férfi :lol: , mert tényleg az :D :D

Csige csatlakozom Wruskához, remélem a tesó nekünk is majd ilyen szép kislány lesz :lol: Igazi vidám, mosolygós baba :D

Jövő héten megyek védőnénihez, kíváncsi vagyok mennyit híztam :D Igyekszem keveset nyűglődni, de attól még tényleg messze vagyok, hogy igazán szenvedjek.

Hétfőn nőgyógyásznál is voltam, de még méreteket sajnos nem tudok. Azt mondta, hogy majd 3 hét múlva csinál egy rendes uh-ot és akkorra már azt is meg tudja mondani, hogy nagyjából mekkora lesz, amikor megszületik. Eddig úgy tűnik átlagos méretű lesz. :D Azt is mondta, hogy akkor már lesz NST is. Az mi is pontosan? Szívhangot néz, meg méreteket, fekvést? Vagy nem jól tudom?[/b]

Családient.hu vonalzók

picibaba.hu vonalzó
talinn
 
 


Az NST-n a szívhangot nézik, aktivitás közben. Olyan, mint egy EKG. Csak itt nem a te, hanem Arni szívhangját fogják vizsgálni. Tudni kell, hogy hogyan viseli a megterhelést :wink: Akkorra kérj időpontot, amikor tuti ébren van, hogy ne kelljen ébresztgetni, mert az nem kellemes a babának. És egyél, igyál valami olyasmit, ami kicsit fel is pörgeti :lol:

Mi Olaszországba megyünk idén nyaralni. Nagyszülőket kértük meg, hogy jöjjenek velünk, így kicsit könnyebb lesz Olivér és a mi igényeinket is kielégíteni, no meg a nagyszülők is örülnek, hogy eljutnak olaszba és ráadásul 1 hetet együtt lehetnek Olivérrel.

A konyhában is szokott segíteni. Előveszi magának a tányérját, evőeszközét, amikor enni készül :lol: és amikor nem, akkor is :lol: :lol: Amúgy érdekli, hogy mi zajlik a konyhában. Remélem ez kitart akkor is, amikor már tud is segíteni. :wink:

Kép
wruska
 
 


Köszi :oops: Akkor ezekszerint nem jól tudtam. Majd eszek előtte csokit, meg iszok kólát, hátha az hat majd :D

Olaszországba mentek a nagyszülőkkel, az tényleg nagyon jó. Mekkora élmény lesz majd Olinak :lol: :lol: Első nyaralása :D
Majd mindenképpen mesélj, hogy hogyan érezte magát :D

Milyen önálló, hogy előpakol magának :D Ez aranyos :lol:

Családient.hu vonalzók

picibaba.hu vonalzó
talinn
 
 


Már tavaly is voltunk vele nyaralni, akkor Salgóbányán, és nagyon élvezte. Azért is gondoltuk, hogy idén is mindenképpen elmegyünk :lol:

4Ds uh-on nem voltatok? Fotókat dobhatnál, ha vannak.

Kép
wruska
 
 


Sziasztok Lányok,

Már megint jól eltűntem :))
De aajna megint betegek voltunk, de inkább én Petra nem annyira. Nekem viszont végem volt. És a jó hír, hogy egy hónap elteltével sem gyógyultam meg a torokfájásból, ráadásul lett egy arcüreg gyulladásom is. Szóval király...
De van egy jó hír is: én mindig nagyon allergiás voltam az összes növényre, ami zöld és virágzik. De ma voltam allergia vizsgálaton és nem maradt csak a fűfélék ( tavasztól szeptemberig okoz gondot ), és a mogyoró. A parlagfű, gabonafélék, csalán, nyír meg ezek teljesen eltűntek. Lehet a terhesség hatására. De gyógyszert így is kell szednem a füvek miatt.
Újra vannak rosszulléteim, valószínű a pajzsmirigyem miatt. Hétfőn voltam vérvételen, kíváncsi vagyok mi lesz az eredménye.

Petra jól van, sokat kell vele jönni-menni. Imádja ha van valami program. Most már folyamatosan beszél, mindent ismétel amit mondunk neki. A családtagok, és a kis barátai nevét mondja, meg, hogy mit hova pakol, hogy kér ebédet, meg azt is hogy éhes vagy inni kér. Kiabál az utcán ha valaki jön, hogy néni ill. bácsi.
Ma voltunk oltáson, most kapta meg a prevenar következő részét és a kullancs ellenit is.
Járok vele bicózni, így legalább én is mozgok egy kicsit, imádja ha megy a bicikli, de ha megáll akkor ordít.
Élvezte most az esős időt is, sokat mentünk tócsázni.

Csige,
Lili tényleg nagyon szép baba, és milyen nagy a haja.
A bébi hordozót mi is előbb lecseréltük. Azt hiszem Petra kb olyan 8 kg körül volt mikor először beletettük. A miénkbe van nagyon jó szűkítő, így nem volt olyan hatalmas nagy neki. ( Espiro optima a neve, nem egy nagy márka, de célnak megfelel)

Wruska,
De jó nektek, én is elmennék Olaszországba, sajna még nem voltam és a párom utálja az olaszokat, így nem tudom mikor megyünk majd el.

Tallin,
Hogy repül az idő, mindjárt el jön a ti időtök is. A barátnőmés az unokatesóm is május végén fognak szülni, már ők is nagyon izgulnak.

Majd megpróbálok képeket feltenni, csak Petra elrontotta a fényképezőgép csatlakaozóját, így most nem tudom letölteni a képeket.

Legyetek jók!

Kép
eperke25
 
 


Wruska nem voltunk 4d-n, nem is tervezzük, bár én nagyon kíváncsi lennék :lol: :lol: Megnézném az arcocskáját :D
Akkor ez már nem az első nyaralás lenne :D De biztos, hogy nagyon jól fogjátok érezni magatokat :lol: :lol: :lol:

Eperke sajnálom, hogy beteg voltál :( Az allergia viszont jó hír, így akkor nem fogsz annyit szenvedni tőle, nem? Úgy értem, hogy akkor nem lesz olyan hosszadalmas.
Nagyon kíváncsi vagyok a képekre, remélem hamarosan megjavul, ami elromlott és láthatjuk a lánykádat :lol: :lol:

Igen, hamarosan itt az idő, ma voltam védőnőnél, meg is jegyezte, hogy puffad az orrom, hamarosan szülök :lol: Hát, nem tudtam, hogy sírjak, vagy nevessek. Már nagyon várom. Készül az egész család :lol: :lol:

Családient.hu vonalzók

picibaba.hu vonalzó
talinn
 
 


Amúgy mi azt csináltuk, hogy szép rózsás csomagolópapírból vágtunk ki nagy szív alakot, a hátuljára ráírtam egy egy verset a nagymamáknak és körberajzoltuk rá Olivér pracliját. Összetekerjük és raffia szálból (mert ez van itthon) kötök rá egy egy masnit.

Ezt kapják tőle anyák napjára. Meg szedünk virágot - szó szerint, mert Olivérnek most ez a mániája :lol: Hogy hol, azt még nem tudom, de majd megoldjuk :wink:

Azért ez a korai készülődés, mert mi már most hétvégén megyünk a soproni nagyit köszönteni..úgyhogy bele kellett húznom. :roll:

Az apai nagymamának: Balogh József Édesanyám-nagyanyó c versét választottam, az anyai nagyinak Donászy Magda Nagyanyónak c. versét. Nekem mindegyik nagyon tetszett, remélem a mamiknak is fog. :wink:

Kép
wruska
 
 


Nagyon szép verset találtál, beteszem a repertoáromba :lol:
Micsoda jó ötletek anyák napjára, tök jó lesz, amikor majd én is ezeken gondolkozhatok :D
Nagyon kreatív vagy :D :D

Családient.hu vonalzók

picibaba.hu vonalzó
talinn
 
 


El sem hiszem, 2 nap és elkezdem a 36. hetet :shock: Utána már bármikor megszülethet, ugye?
Hétfőn megyek nőgyógyászhoz, már nagyon várom, remélem jó híreket hallok majd tőle :D

Családient.hu vonalzók

picibaba.hu vonalzó
talinn
 
 


Hát igen. Akármikor. De maradjon bent a végéig. Az a legjobb :-) Bár tudom, milyen türelmetlen ilyenkor már az ember lánya.

Amúgy mindennel készen vagytok? Majd fotókat tehetnél fel, ha a képek is felkerültek a falra.

Kép
wruska
 
 


Igen, nagyon várom, hogy minél hamarabb megszülessen, de ugyanakkor meg maradjon még, ha jól esik neki odabent (meg nekem is).
Kettős ez a dolog nagyon :lol:
Ok, majd teszek fel képet, már alig van festeni való, remélem nemsokára minden a helyére kerül.
Ma megint nagy készülődésben vagyok, néha elkap :oops: és akkor mindent elpakolászok, elmosogatok. Fészekrakó kényszerem van :lol: :lol: asszem...

Családient.hu vonalzók

picibaba.hu vonalzó
talinn
 
 


na, voltam dokinál:
BPD: 90mm
THQ: 95mm
FL: 71mm
Kívülről körbetapogatta a hasamat és azt mondta, hogy szerinte most már van 2800 g :shock: Nemsemmi, már igazi kisbaba van odabent :lol:
Voltam NST-n is, hála Istennek minden rendben van, gyönyörűen dobog a szíve. Bent volt a férjem is és azon nevettünk, hogy először zavarták a szíjak és állandóan el akarta tolni őket :lol: :lol:
Nem mondott semmit a doki, hogy mikorra várható, hát majd jön, gondolom :D
Ja és be van fordulva már :D

Családient.hu vonalzók

picibaba.hu vonalzó
talinn
 
 


Fú, klassz hírek!

Többiek, hogy vagytok? Hogy telt az Anyák napja?

Olivér beteg - még most is. Két hete hasmenése van, plusz torokgyulladás. Mondanom sem kell gondolom, hogy hogy lefogyott. Összeszorult a szívem, amikor ránéztem, ahogy fürödni mennek Apával. De legalább már nem lázas (1 hét után) és már elkezdhetünk diétázni is a koplalás után, úgyhogy már kezd kicsit létre kelni. És hát újra olyan szélhámos, mint előtte.

Kép
wruska
 
 


Szegény Oli :(
Örülök, hogy most már jobban van :D :D

Családient.hu vonalzók

picibaba.hu vonalzó
talinn
 
 


Tallin, mindjárt itt a Ti időtök. Olyan izgi, nem?! :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
wruska
 
 


sziasztok csajok!
kicsit eltűntem innen, de azért vagyunk!!!
Huu, Talinn :lol: :lol: :lol: ez már a finis!!!!!!!!!!!!! :wink: :wink: Bármikor érkezhet a kislegény!!!! Készen lett a szoba???

Wruska :lol: Jobbulást Olikának!! Szegénykém! mi is voltunk betegek, és ennél rosszabb nem nagyon van, amikor az ember tehetetlenül nézi, ahogy szenved a béjb.... :? :cry: Na, de majd a napocska meggyógyítja teljesen!!! Hiszen olyan stramm kissrác!!

Majd teszek képet, ha lesz egy kis időm , voltunk a balcsinál egy hétig, szuper időnk volt!!! Ott töltöttük az anyák napját ---Zsigi nap is aznapra esett :wink: :D

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
madaran
 
 


Csige :lol: :lol: :lol: Végre jelentkeztél!!!! Gyönyörű Lilike!!! A kajcsi nálunk is nehezen indult, asszem csak én voltam türelmetlen. Meg kell várni, amíg ők kérik, aztán nem győzöd majd a szájába adni, olyan gyorsan kéri.... :wink: :wink: mi már lassan mindent eszünk, de azért a tejci még mindig az első :roll: :roll:

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
madaran
 
 


Hordozót mi is kinőttük hamar, mi Espiro Optimát választottunk és nagyon szeretjük!!!!!!!!!! A Maxi Cosi TObi még nagyon jó, csak az kicsit húzós...

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
madaran
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: