Új privát üzeneted érkezett!

Előkerültem! Köszi az érdeklődéseket, együtt izgulásokat! :)
Tesóm és a Zuram kitalálták még a nyáron, hogy elindulnak hegyetmászni... Tátra túrán voltunk csüttől tegnapig. Egy barát is csatlakozott hozzájuk, addig mi anyukák gyerekeinkkel kirándultunk, játszótereztünk, csúszdaparkoztunk. Marha jó volt!

Ja! és csütörtöki lényeg: 5 hetes kismama vagyok! Ott van a kistesó! Igaz, még csak szikhólyagként említették :shock: :? , de Pannival is így kezdődött. Előző állapotos időszakom, csak a 9. héten derült ki. Most nagyon hamar kiváncsiak voltunk. Nehézségeket okoz, hogy nem véstem kőbe az utolsó menstruáció első napját... :evil: Na, hát már nem tudom kiokoskodni, ez van.
Kicsit izgulok, mert soha nem látott méreteket öltött a testem, nem így kell(ene) indítani ezt az időszakot. :cry: :oops:

Találkozó? Jipppppii!!!! Mi is! Mikor? Már csak a héten ígérnek jó időt... 8)

amanóba, mennem kell...
jövök még!

Puszi Anyucik!

Kép
Kép
pepitanna
 
 


Sziasztok!!

csak pár szóra tudok most jönni, de a gödöllői kastélypark még mindig rendelkezésünkre áll tali ügyben.. :wink: a gyerekek is jót tudnának mozogni legalább, bár nehéz lesz egy helyen maradnunk.. :lol: :lol: majd viszünk hangos beszélőt.. :lol: :lol: nekem a héten csak hét közben jó.. :roll: de a jövőhéten már megoldható a hétvége is, csak kérdés, hogy kitart-e addig a jó idő.. :roll:

kinek mikor lenne jó a tali??

most mennem kell, este vissza jövök.. :wink:

Anna: gratula az "öthetesedhez".. :wink: :lol: :lol:

pussz

Móni

Kép

Kép
morca
 
 


Sziasztok!

Sajna nekünk már nem jó a héten a tali, de úgy látom, ahogy fogynak a napok a hétből... hol van mindenki? :shock: :?
Nagyon szeretnék újra találkozni veletek és az egyre növekvő gyerkőcökkel.
Ha tudnátok utazni, akkor nagyon szívesen várnálak benneteket a hétvégén a nyaralónkban. Baja, Mohács közt. Akinek van lehetősége, kedve, szóljon! Mi ott leszünk! Hm? :wink: 8)

Kép
Kép
pepitanna
 
 

 
 

Sziasztok!

Sajnos nekünk sem jó a hét, ugyanis Krisztián megfázott, szörnyen folyik az orra. Na meg apukája elviszi szombaton délelőtt.
Anna nagyon édes vagy, hogy elhívtál minket, sajnabajna én most utazni nem tudok. :S
Hogy vagy újrakismami? :)
puszi mindenkinek!

Kép

Kép
pindimano
 
 


Kedves Kismamik!

Újra zavarnálak Benneteket egy picikét. :) Utoljára nyáron írtam a topikba saját készítésű MEI TAI-jokkal kapcsolatban. Azóta sok víz lefolyt a Dunán, gyártóvá léptünk elő és eljutottunk idáig: www.mei-tai.hu .
Ezt az oldalt szeretném Nektek bemutatni. :)
Amennyiben valamelyikőtöket komolyabban érdekelné eme babahordozó, az kérem írjon nekem privit!

További kellemes babázást és/vagy pocakosodást! :D

Gremese

Kép
Kép
Kép
gremese
 
 


sziasztok,
sajna nem fog összejönni ez a tali..Apának annyi munkája van..nemtom lenyúlni a kocsit..nem beszélve arról, h a minap szembesültem azzal, h lejárt a jogsim..ez van. nagyon sajnálom..pedig jó lett volna..
nagyon fáradt vagyok, Martin a megfontolt, lassú léptekről, átváltott sprintbe, és ez kicsit megterheli az idegeimet :D :D imádom nézni, h hogy szalad..és ő is jókat nevet ezen, csakhogy nem jár hozzánk takarítónő..így a kettő nem megy.. ma volt a napja, h kikészültem a káosztól..és nem érdekelt, h a fiam 1 órán át üvöltött a porszívó miatt (mostanában elkezdett félni a hangos dolgoktól), kitakarítottam. rendesen. és hálistennek utána hívott anyum, h holnap nem dolgozik..így ki tudom vasalni a hegyemet..anyósnak meg biztos köpött apa, mert ma felhívott, h ne jöjjenek-e pár napra :lol: :lol: :lol: jó lenne..nekem nem takarítani kell segíteni, hanem felügyelni a Sprintert..mert nem merem magára hagyni, a minap is leszedte a bőrt az arcáról, amikor 2 mpercre benéztem a konyhába.. :( :(
meg nem beszélve arról, h a sulim elkezdődött, október elejére le is kellene adnom pár dházidogát, és még azt sem tudom, h miből és hogyan..ez az év extra kemény lesz..csak ezt éljem túl..majd szorítsatok és ne hagyjátok hogy feladjam, jó?
annnyit változott Martin..annyira jó, h szemmel láthatóak ezek a változások..már odahozza a kedvenc könyvét, h mutogassam meg rajta az állatokat..kidobja a szemetet (és minden mást..) a kukába (ma a labdáját és az egyik Duplo elemet vettem ki belőle).már igazi nagy gyerek..néha elnézem ahogy játszik és dumál..már nem az a pici baba..már olyan nagyfiús..mire feleszmélek lelép vmi Bigével :lol: :lol: :lol:
most a baráti körünkben születnek Babák, 3 fiú (az egyik már megszületett, 1 hete) mondtam, h tovább viszik a barátságot.. leányzó még nincsen, remélem lesz ;)
annyira szeretnék még egyet, de félek, h nem fogom bírni..sokszor annyira nehéz egyedül (szegény Pindim :cry: ) félek, h a következővel nem bírnék..Móni mesélj már erről..és ilyenkor -és lehet, h furán hangzik- elgondolkodtál azon, h hogy fogod a másodikat szeretni?
kezdek depi lenni :D :D

más: H1N1..ti hogy álltok ezzel? oltotok? mert Apa ellenzi..mondjuk Martin nem jár bölcsibe, és én sem dolgozni, de Apa területi képviselő..simán hazahordatja..azt beszéltük, h lehet, h ő beoltatja magát..de Martint nem akarja..én meg nemtom..annyit mindent hallani..vélemény? pro és kontra?

na mára ennyit, behoztam a lemaradásomat :)

sok puszi!

¤mia¤
Vendég
 


Sziasztok!

Végre megtaláltam a magyar billentyűzetet a gépen, ennek örömére el is határoztam, hogy írok nektek! :D

Ha elmesélném, miket csinál Lóri, csak Miát ismételném, szinte szakkkkkasztott mása Martinnak! Porszívó-para, (non)szelektív hulladékgyűjtés stb. nem folytatom. Lóri anyukája viszont nem szakasztott mása Martin anyukájának, mert nem tanul szorgalmasan és alig-alig vasal. :oops: - És persze, hogy nem hagyjuk, hogy feladd a fősulit! Pár év múlva úgy emlékszel majd ezekre az évekre, hogy nehéz időszak volt, de megérte! :P

Kismamánk, hogy vagy? Dunai nyaraló... jól hangzik! Sajna csak karácsonykor megyünk legközelebb haza, ha megyünk... Esetleg skype-olhatunk a csapattal, ha összejön a tali. :wink:

Morca, Pindi, Kislány! Hogy vagytok?

Képzeljétek, iwiwen írtunk egymásnak Hubcsával, sok dolga volt az utóbbi időben (nem lövöm le a poént, majd ő elmeséli), remélem, olvas minket és jön, ha ráér. :roll:

Oltás: igen, mi Kristerrel beadatjuk magunknak. Ha lehet, Lórinak is, nem tudom, mi az alsó korhatár. Én megbízom az orvosokban.

:?: Kérdés: volt olyan valamelyikőtöknél, hogy az addig vízimádó gyerek egyszerre nem akar fürödni? Nálunk ez a helyzet. Tanácsot kérek!

Puszi:

Rita

Kép
svedbaba
 
 


Sziasztok!

Sajnálattal olvasom, hogy nem jön össze a tali. Mia, tudnék rajtad segíteni, én szivesen elviszelek, ha kell. Tudod, mindkettőnk babakocsija befér a csomagtarónkba :wink:
Mia - Ne akarj mindent kivasalni! Én a napokban beszéltem meg magammal és tök nyugodt lettem tőle. Szinte csak apára vasalok, neki kell a jó megjelenés. Tyű! Tanulás! Hajrá! Én nem bírnám... Mennyi van hátra?
Nagyon jó a kérdés amit felvetettél... Engem már nagyon foglalkoztat, de nem mertem/tudtam még senkitől megkérdezni... Hogy tudom még megosztani a szeretetemet? Van hogy több jut vagy kevesebb? Vagy tényleg lehet egyformán? Egy biztos: Apa felé nem változtak az érzelmeim, sőt!
oltás - Én szkeptikus vagyok. Félek, hogy csak egy kísérlet részese lennék. Kismamaként. Ez az egész influenza annyira más értelmet nyert mióta a média tájékoztat róla... Pár hete bele lehetett halni, ma már alig megkülönböztethető a "mezei" influenzától. Eddig "csak" a gyerekekért és az idősekért kellett aggódni, ma már a 16-35 közötti korosztályra nézve veszélyes. Nem értek sok részletet, de asszem én a tanulmányimból szemezgetve és egy-egy jó előadó pédáit felelvenítve maradok "védetlen". Hétfőn megyek a nőgyogyómhoz, őt persze kifaggatom. Kíváncsi vagyok.
Rita - Nálunk még tart a vízimádat! Remélem így marad! Hogy megy a munka és az új ritmus? Belejöttél már? Hozhatnál képet a mézeskalács házikóról... :wink:
Panni még nem gyüjti a szemetet, sokkal inkább a mosásban segít. Van amit bedob a gépbe, van amihez koszosan ragszkodik...
Imád olvasni. Folyamatosan a könyveket bújja, akár egyedül is. Remélem olyan lesz mint apukája, ő már három évesen olvasott.
Nagyon rosszak az éjszakáink. Várjuk a 10. fogacskát. Többszöri pityergés, jajgatás töri meg az éjszaka csendjét. És az is az első trimeszter velejárója, hogy folyamatos alvásigényem egyre nő, így ez méginkább ront a helyzeten. Nincs erőm a kiságy mellett vígasztalni, ezért néha-néha köztünk landol. És reggel értetlenül kérdezzük magunktól/egymástól, hogy a szülők közelségében miért nem fáj a fogíny amit éppen áttör egy újabb kis gyöngyszem?! :roll: :twisted:
Napok óta alig eszem, nem kívánok semmit. Dédi idei utolsó őszibarack rakományából 7-et (hetet!) be is nyomtam, nagyon jól esett. Lédús, mosolygós, csak úgy kínálta magát egymás után :) Kb. 2 óra elteltével gyanútlanul mentem Pancsit kiásni a pisis pelusból, amikor épp a száraz pelus popó alá helyezésénél jött a róka... Gyors megoldás, Pannit a földre, nehogy leessen, én meg wc fölé/köré guggoltam. Kicsi lányom jött és térdemet fogva/simogatva kérdően bámult... ...miközben csurgott a pisi a fürdőszoba szőnyegre... :? :D
Tegnap nem volt hányingerem, csak fejfájás. Már el is felejtettem a tüneteket, de tényleg ez is volt Pancsival.
Ma meg nagyon hirtelen iszonyúan el kezdett fájni a derekam...
Minden napra jut valami új. Hál' istennek nem adódnak össze a gondok. Egyelőre 8)
Megyek, ébredezik a könyvmolyom.
Puszi mindenkinek!

Kép
Kép
pepitanna
 
 


Bocsi az elütésekért, hiálért... :oops:
Mikor csináljuk a fényképp bumm-ot?! :D

Kép
Kép
pepitanna
 
 


hibákért... :evil: :wink:

Kép
Kép
pepitanna
 
 


RITA: ISTEN ÉLTESSEN!!Har den äran! :D :D :D

Anna: örülök, h minden oké ( a hányás ellenére :D )

Martin is olvas..amikor gyanúsan nagy a csend, akkor tuti, h a szobájában ülve olvas..és nálunk én kezdtem el nagyon korán, szintén 3 évesen olvasni-írni. nem beszélve arról, h nagyon szeretek olvasni..és hiányzik is..nem jut már rá időm..

a vasalás muszáj..nem szeretem a gyűrött ruhákat..sztem mosógépet kellene váltani..ez nagyon gyűri őket..

Amúgy a víziszony abszolút elképzelhető..most kezdenek el félni..mert okosodnak..tapasztalnak-reagálnak..Anyum ma meg is jegyezte, h ez a gyerek mindent ért ( anyósom is ezt szokta mondani: nem beszél még, de mindent ért :) ) ma mondta neki, h Martin elvitték a hintákat (festik a tartókat)..erre ő megállt, és megmutatta, h hová tették le őket :)
Martin meg a kiskacsájától fél a kádban..mert berreg..mindentől ami berreg..pedig pár hónapja vígan játszott vele..

Már nézegetem a téli holmikat..a gatyám rámegy..nem beszélve arról, h jön a latyakos idő..és a felöltözés-levetkőzés..brrrr...akartam neki venni gumicsizmát..de lehet, h csak bakancs lesz..7990 adták..a pofám leszakad..nem beszélve arról, h a baki amit kinéztem 14990 volt..vissza is tettem..meddig fogja hordani? januárig? na mára ennyit, legyetek jók, öltözzetek fel, mert sunyi idő van..csak semmi meghűlés!!
puszka,
¤mia¤
Vendég
 


Sziasztok!! :P

bocsi az eltünedezésért, de a fiaim nem kímélnek.. :lol: azért olvaslak benneteket mindig.. 8)

Anna: örülök, hogy jól vagy (a kellemetlenségeket leszámítva).. :wink:
a wc-s kaland sem lehetett semmi.. :P :P és még cifrább kalandjaitok lesznek, ha a pocaklakód is idekinn lesz.. :wink: :lol:

Pindi: jobbulást Krisznek, remélem már jobban vagytok.. 8) :lol:

Svedbaba: én szívesen skyp-olok majd, csak egyenlőre nem tudom, hogy kell.. :oops: :)
ami a fürdést illeti, Matyi is utált fürdeni egy időben (előtte semmi baja nem volt vele..), igazából nem csináltunk semmit ez ügyben, csak annyi időt töltött a vízben, amennyit muszáj volt.. 8) aztán egyszer csak kinőtte.. :lol: azóta alig lehet esténként ki imádkozni.. :lol: a hajmosás is sokáig ordításba fulladt, de mostanra már egyedül mossa a haját.. :lol:

Mia: én is mindig azon aggódtam, mikor terhes lettem Ákossal, hogy fogom-e tudni annyira szeretni, mint Matyit.. 8) NANÁ, HOGY IGEN!!!!!!! :P :P már a pocakban is imádtam, (csak egy picit kevesebb időm jutott rá) de amikor megszületett, ugyanúgy elolvadtam tőle, mint Matyitól.. 8) érdekes, mert a különböző egyéniségükből kifolyólag más érzés, ha külön-külön nézem őket, de ugyanúgy imádom mind kettejüket.. :lol: remélem érthető voltam.. :oops: 8) ennél jobban nem tudom megfogalmazni, de majd megtudjátok ti is.. :wink: úgyhogy ne izguljatok, nem kell a szíveteknek két felé "szakadnia", mert minden gyerektől "csak egyre nagyobb" lesz, így minden törpi vígan elfér benne.. :lol: :lol:

a téli ruhával kapcsolatban: én szinte mindent ( a cipőket és még pár dolgot nem) használtan veszek neki, pont azért, mert pillanatok alatt kinőnek mindent, nincs értelme egy vagyont kifizetni mindig az új ruhákra.. :roll: Matyinak még mindent újonnan vettem az elején, de aztán rájöttem, hogy jobban járok így.. nagyon jó minőségű cuccokat szoktam "turizni" nekik, sok közülük márkás és csak egyszer-kétszer hordták.. 8) minden hátsó szándék nélkül írom, de a barátnőm ezzel foglalkozik, a neten keresztül ad el ruhákat és mindig nagyon jó rucikat szoktam tőle beszerezni.. 8) gyakorlatilag a bolti ár töredékéért veszek a fiúkra szinte új rucikat, amit megspóroltunk, abból pedig megyünk pl. lovagolni.. :wink: :lol:
(ha érdekli valamelyikőtöket, belinkelem az oldalt, vagy elküldöm priviben..:wink: )

bakancsból, cipőből én is megvettem a drágát, mert az nagyon fontos, hogy passzoljon a lábukra.. 8) :lol:

rólunk: nálunk is zajlik az élet, a fiúk egyre csibészebbek.. :lol: Ákos továbbra is mindent csinál Matyi után, de már olyan sebességgel, hogy lassan sprinterré avanzsálok.. :lol: :lol: már mindent meg tudok Ákossal beszélni, mert mindent megért, és mindent meg is értet velünk.. :lol: minden nap megtanul egy új szót, ami megtetszik neki.. :lol: már egész komoly tudománya van "beszéd" terén.. :lol: :lol: Matyi egész nap beszél, be nem áll a szája.. :lol: :lol: de olyanokat mond, hogy dőlök a röhögéstől.. :lol: néha jó kis balhét csap, vagy éppen átmegy kezelhetetlenbe, de alapjáraton nagyon könnyű dolgom van vele, nagyon okos gyerkőc.. :lol: :lol: Ákos már egy kicsit keményebb cipó, rendesen elvonul duzzogni, ha úgy érzi csorba esett a büszkeségén.. :lol: csücsörít a szájával, látványosan elvonul, majd hátat fordít nekem, és onnan kiabálja, hogy NEM.. :lol: nagy koponya ő is..:lol: ja, és Matyi már próbálkozik a vers mondással, annyira édes, ahogy koncentrál és próbálja utánam mondani.. :lol: ja, és minden nap természet filmet néz, de nagyon komolyan figyel minden pillanatára és olyan édeseket kombinál.. :lol: ma például a jeges medvékről néztünk egy filmet, mikor megkérdezte, hogy mit eszik a maci.. 8) mondom neki, hogy halat, meg fókát, erre ő: "neeem, füvet eszik".. :) erre én, hogy "ott nincs fű, csak rengeteg jég és víz".. 8) próbálta emészteni a hallottakat, majd a következő pillanatban jéghegyeket mutattak, amire rá is kérdezett, hogy mi az.. :) mondom neki, hogy "na látod, azon a jéghegyen él a maci, ott tényleg nincs fű", mire Matyi: " de, a nagy jéghegy mögött van".. :lol: :lol: nagyon jókat szoktunk beszélgetni.. :lol: :lol:

ja, és hoztam egy videót Ákosról, ahogy a papucsomban flangál.. :P

http://www.babanet.hu/album/video.php?video=57884

igyekszem sűrűbben jönni.. :wink:

pussz

Móni

Kép

Kép
morca
 
 


szia Móni, jó, h jöttél..

annyira szépen mondtad :cry: :cry: :cry: teljesen elérzékenyültem..látszik, h igazi anyuci vagy..szavakba tudod önteni az érzést..olyan szépen hangik:
úgyhogy ne izguljatok, nem kell a szíveteknek két felé "szakadnia", mert minden gyerektől "csak egyre nagyobb" lesz, így minden törpi vígan elfér benne..


én is nagy turis vagyok :D :D :D Martin szinte összes rucija onnan van, csak néhányat vettem botban, legyen azért új is közte..én a drágaságot a cipőkre gondoltam, azt én is csak újat adok rá, muszáj, h ő maga alakítsa a lábacskáját..meg most kabátot és overáll nacit akarok..ha nem kapok olyat ami megfelel, akkor túrok majd vmit..amúgy meg jók a turis dolgok, én nagyon sok vadonatúj cuccot vettem, nem beszélve arról, h annyira jópofák vannak, nem mindennapi darabok.. (az én ruháim is onnan vannak)

Ákos nagyon cukii a papucsban :D
Ma elmentünk kocsi nélkül sétálni..Csemetém már 8-kor aludt :D :D elfáradt bele..legalább lesz egy kis időnk apával összebújni, mert holnap jönnek mamáék vidékről és hétfőig itt maradnak, segítenek gyermeket nevelni (vagy elrontani? ;) ) én meg belenézek a tanulmányaimba végre :( :( :(

na jók legyetek, ha lesz egy kis időm (tanulás közben) benézek azért ;)

puszka,

¤mia¤

Pindim: Jobbulást Krisznek! gyógypuszit neki!
Vendég
 


Sziasztok!

Mia: Köszi :D ! - Csatlakozom a turis anyukák táborához, plusz pironkodva vallom be, hogy Lóri az összes eddigi cipőjét örökölte... :oops: - Az ebéd utáni, lábon járós séta nálunk is bevált! A másik, amiben totál kifárad, az a bölcsi. Ma, ahogy hazahoztam, letettem aludni, már majdnem három órája szundít! :D

Morca: Ákos nagyon ügyesen egyensúlyoz a papucsodban! Plusz a háttérben jó fej anyukád, ahogy bíztatja a gyerekeket, beszélget velük. (Erre összeszorult a szivem, nálunk nincs nagymami. :cry: )

Puszi:

Rita

Kép
svedbaba
 
 


nemelin
 
 


csak gyors bekukk..
csak szeretnék dicsekedni, h kijött az első foga(csücske) Martinnak :lol: :lol: :lol:

be is lázasodott tőle szombaton..remélem nem így lesz a teljes fogsorig, mert abba Apa belebetegszik..ezt is alig élte túl :lol: :lol:
nem aludt, nem evett..csak azt hajtogatta, h: "MI BAJA A FIACSKÁMNAK??" nem hiába, 3 gyerekem van: Apa, Martin és Marcipán..

puszka,
¤többgyermekes mia¤
Vendég
 


Sziasztok!

Én is csak gyors bekukk! Ne haragudjatok, hogy mostanában nem vagyok valami aktív itt a babaneten, de bizonyos nyugodt életet megkavaró és beleköpő egyedek zavarják mindennapjaimat.
Martinnak nagy puszi, és gratula az első fogacska csücsökhöz, és egy hős... Anyucija, és Apucija szintén.
Morca, azta fiaid aztán tényleg hamar cseperednek... Most akkor már tényleg nem unatkozol, ritkán van otthon csönd :D Hálisten :)
Anna, annyira aranyos a történeted, és nagyon is szép (oké hányásos dolog az átvitt értelemben), tisztára megható!!! :) Mikorra vagy kiírva, ha szabad ilyenkor ilyesmit kérdezni?
Pannikának gratulálunk a 10. gyöngyöcskéhez. Mostmár szólok a fiamnak, hogy húzzon bele :)
Rita ne pironkodj, Krisztián is a cipői 90%-át örökölte, csak úgy mint a ruháit :) Szerintem ez tök jó dolog, ezeket a ruhákat, cipőket úgyse sokáig hordják a gyerekek, akkor miért ne hasznosíthatná azt egy másik gyerkőc.
Én is nagyon sok ruhát örököltem annó, és sokkal izgibb egy küldött ruhacsomit kibontani, mint bemenni egy boltba és megvenni :D Nade ez magán vélemény :)
Köszönjük, Krisz már jobban van. Nem folyik már az orrocska, persze ennek ellenére apuka elvitte két hete, kértem, h délután 1-re hozza haza, dehát mint már megszoktuk a falnak beszélek.
Nagyon sok mesélni valóm lenne, amit itt nehéz elmondani, remélem hamarosan találkozunk.
Illetve ha nem gond, küldtök nekem e-mail címeket priviben???
Most rohanok, sok puszi Gyerkőcök és Mamócák

Kép

Kép
pindimano
 
 


hahó!!

tyűűű, de eltűnt Mindenki...mondjuk megértem Sorstársak.. :D

Kismamánk, hogy van?

ti hogy álltok a fáradtsággal? engem lever a lábamról..és nagyon félek, h nem fog menni a suli..annyira nincs időm és erőm tanulni..pedig muszáj..de estére nem fog az agyam..

na ennyi panaszkodás mára..hál istennek süt a nap :D

sok puszi Anyucik és Babucik :)

¤mia¤
Vendég
 


Sziasztok!

Én sem tegnap írtam ide... :) Hogy vagytok, anyukák és babák?

Mia, megy a drukk, hogy legyen erőd folytatni a tanulást! Mostanában én is alig tudom magam kivakarni az ágyból reggelente, pedig este kilenckor már sokszor elmegyek aludni.

Pindi: Mesélj! Hogy vagytok?

Morca: Gyere ide is!

Pepitanna! Hogy vagy?

Mi jól vagyunk. Lóri a bölcsis napokon hullafáradt lesz estére. Du. ötkor leteszem aludni, vacsorázni felébresztem fél hétkor (félálomban eszik), aztán utána pizsi, fogmosás (a fürdéstől olyankor eltekintünk), és reggel hatig alszik. Az említett napokon svédül gagyarászik (mammma), ha velem van itthon, magyarra vált (aja) :lol: .

Anyóssal (sógornőm közvetítésével) folynak az egyeztető tárgyalások, talán hamarosan találkozunk két hónap után először.

Karácsonyra megyünk haza. Majd gondolok rátok, az szerintem senkinek nem a legjobb időszak a talira.

Puszi:

Rita

Kép
svedbaba
 
 


Sziasztok!! :oops: :P

na, itt vagyok, teljesen nem tűnök ám el, sőt kárpótlásul, rengeteg olvasnivalót kaptok tőlem.. :wink:

Anna: mi újság veletek, gömbölyödik már a pocak?? 8)

Mia: fáradtság.. :roll: nehéz ügy.. :roll: :lol: sokat éjszakázom mostanában, mert Ákost is kínozzák a fogacskák.. :?
nappal, meg olyan aktív ez a két kis pasi, hogy azt sem tudom melyikük után rohanjak.. :lol: :lol: azért próbálj meg tanulni, mert hosszú távon mindenképpen megéri a fáradtságot.. :wink:

nézem ám az iwiw-en a képeket, nagyon vagány kis csávó Martin..
:D :D

Pindi: valahogy mesélj magatokról.. :wink: remélem már jobb időszakot éltek, és békén hagynak benneteket.. :roll: 8)

Svedbaba: milyen dolgozó anyukának lenni?? Lóri nagyon klassz kis pasi, édes lehet, ahogy váltogatja a nyelveket.. :wink: :lol: karácsonyi tali.. :roll: de jó lenne benneteket megint látni.. :roll: 8) szurkolok, hogy anyósoddal rendeződjön a helyzet..

jut eszembe, (ebben a pillanatban) hogy Gödöllőn van egy játszóház, egyáltalán nem drága, tök jó játékokkal.. 8) ott talizhatnánk mostanában, még rossz időben is.. :wink: na mit szóltok???

egy kicsit rólunk:

Ákost folyamatosan kínozzák a fogacskák, és ez általában keményen be is zavar az éjszakáinkba.. :? mostanában gyakorlatilag óránként ébred és jól összeveszik velem, (mert éjszakai cicizésbe már nem megyek bele), majd megdobál a cumijával, (ha nem vagyok elég gyors, akkor egy két fülest is könnyen begyűjthetek tőle) majd látványosan elkezd kínlódni, forgolódik, kalimpál a lábával, esetleg ordít egy sort, (pedig mindig igyekszem segíteni) aztán egy idő múlva elalszik.. :roll: kb egy óra múlva, meg kezdjük elölről.. :roll: az vigasztal, hogy egyszer csak kibújnak azok a fogacskák..
a legújabb szórakozása, hogy mindenhova felmászik, feláll és leugrik.. :shock: :lol: vajon kitől leste el.. :wink: :lol: kipróbálta a bukfencezést is, ahogy Matyitól látta, és azóta folyamatosan bukfencezik a nagy ágyon.. :lol:
egyre hajmeresztőbb ötletei vannak ám a fiatalúrnak.. átjött valamelyik nap a barátnőm, a lányával és a fiával játszani.. hamar ki is találták a törpök, hogy a nagy ágyon fognak ugrálni, ami ellen természetesen Ákos sem tiltakozott.. :lol: rövid időn belül rájött, hogy ha az ágy egyik végéből elszalad a másik végéig, akkor az anyja égnek álló hajjal rohangál utána.. 8) ez jó mókának bizonyult, mert rettentő jól szórakozott a kommandósokat megszégyenítő ugrásaimon.. :D mikor már jól kirohangálta magát, és úgy látszott, hogy be fejezte a hajmeresztő mutatványait, egyszer csak gondolt egyet és leugrott az ágyról :shock: :shock: , pedig ketten álltunk mellette, pont azért, hogy megakadályozzuk az erre irányuló terveit.. :roll: :lol: de annyira gyors volt, hogy bár elértem, megtartani már nem tudtam.. :roll: :? persze engem az infarktus kerülgetett, ő meg nevetve felállt és mászott vissza az ágyra.. :shock: :shock: :D asszem veszek neki egy ejtőernyőt.. :roll: 8) aztán még egyszer megtréfált a fiatalúr.. :roll: Matyi kitalálta, hogy biciklizni szeretne, és ilyenkor húzza maga után a szülinapjára kapott kamionját.. 8) egy ismerősünk házáig jutottunk csak el, mert megálltunk játszani.. 8) Matyi leparkolta a bicajt, meg a kamiont tőlem kb öt méterre és már ugrott is be az árokba.. :lol: Ákos meg eközben ott lófrált körülöttem.. 8) kb 3 másodpercre levettem a szemem Ákosról, mert valamit mondtam anyukámnak, és mikor visszanéztem Ákos felé mit látok :?: :?: :!: fent állt a kamion platóján:shock: :shock: :shock: , (mint egy gördeszkán) a lehető legönelégültebb vigyorral az arcán, és ráadásul még jobbra-balra mozgatta is azt a kis lábaival.. :shock: :shock: :shock: segítséééég... :lol: :lol:

Matyi meg már nagyon komoly nagy fiú.. :P nagyon jókat lehet vele beszélgetni, olyan okos kis krapek.. :D sokat kéri, hogy meséljek neki más országokban élő emberekről, ismeretterjesztő filmeket, természet filmeket néz (persze szigorúan két Jackson klipp között :P ), és mindent meg is jegyez amit lát.. :P :P és lyukat dumál a hasamba.. :D :D a közértben már szinte ő vásárol mindent és természetesen mindig ő fizet, a vásárláshoz pedig bevásárló listát is "ír".. :P :P nagyon ügyesen el tudja már mondani, hogy hol lakik.. :lol: mikor erről faggatom, mindig megkérdezem azt is tőle, hogy őt hogy hívják, erre nagy szerényen csak azt válaszolja, hogy "Mátyás Király".. :lol: :lol: nem tudom meggyőzni, hogy van még egy másik vezeték neve is.. :D :D legjobb esetben is csak a M. Jackson név jöhet számításba nála.. :lol: :lol: de van még a tarsolyban szöveg.. :wink: valamelyik nap mondtam az apjának, hogy "papírhuszár", mert valamit szájhősködött, erre tegnap mikor este lefekvés előtt mondtam Matyinak, hogy menjen ki az apjával pisilni, hevesen tiltakozott, így az apja végig morogta az oda vezető utat... egyszer csak hallom, ahogy Matyi dorgálóan mondja az apjának, hogy "huszárpapír vagy".. :D :D
ja, és ma délután kitalálta, hogy játsszuk azt, hogy iskolába megy..:lol: fel is vette az iskolatáskáját, belerakta az Atlaszát (most ez a kedvenc olvasmánya :P ) és hátra mentünk az iskolába..(a hálószobánkba) el is kezdtünk "tanulni" az atlaszból, miközben folyamatosan óvónéninek szólított... :D :D :D még egy kicsit keverjük a szezont a fazonnal.. :D :D
amúgy rendszeresen elsétáltunk az iskola mellett, ahol mindig megállunk egy kicsit "hallgatózni" és arról beszélgetünk, hogy mit csinálnak ott a gyerekek.. 8) legutóbb mikor arra jártunk, mondom Matyinak, hogy majd ő is fog iskolába járni okosodni.. 8) erre azt mondja nekem, hogy "Matyinak nem kell iskolába mennie, mert már okos".. :D :D

legnagyobb boldogságomra, változatlanul imádják egymást Ákossal, és egyre többet játszanak együtt.. :D valamelyik nap is, miközben mosogattam, hátra mentek a hálószobánkba focizni.. :lol: a legújabb közös játékuk pedig, hogy fogócskáznak.. :D persze azért van civakodás is, de ennyi szerintem kell is.. 8) :lol:

hoztam ám pár képet és videót is.. 8)

Ákos akcióban.. :P

http://www.babanet.hu/album/video.php?video=58251


Matyi a lovasakrobata, de a szövege sem semmi..:P

http://www.babanet.hu/album/video.php?video=58195


egy kis esti test edzés..:P

http://www.babanet.hu/album/video.php?video=58194


Matyi a vagány..:P
Kép

új családtagunk, Niki kutyus..
Kép

nagyon szeretem a papámat.. :P :P
Kép
:lol:


bocsi, ha sok voltam..:oops: :lol:

pussz

Móni

Kép

Kép
morca
 
 


Csajok!!!

S.O.S kellene nekem egy gyerek fül-orr gégész.. :!: :!: :!: Ákosnak csúnyán be van durranva a jobb füle, ahova vinnem kellene, a tapasztalataim alapján tuti egyből felszúrnák, én meg azt nagyon nem szeretném.. :cry: :cry: segítsetek.. :cry: :cry:

puszi

Móni

Kép

Kép
morca
 
 


Sziasztok!

végül elvittem Ákost az itteni fülészhez (kellemesen csalódtam, most nagyon normálisak voltak), mert nem akartam ezzel a dologgal várni, mert komoly fájdalmai voltak.. :roll: végül fel kellett szúrni a fülét, de nem volt gáz, mert érzéstelenítették neki (mondjuk másképp nem is engedtem volna, de nagyon durva, mert mondta a doktornő, hogy nem mindenhol szoktak érzéstelenítőt használni..).. :roll: kíváncsi lennék, hogy azok akik nem használják, bevállalnák-e anélkül, ha róluk lenne szó.. :roll: )) na, a lényeg, hogy minden oké volt, és Ákos már kezd jobban lenni.. 8) bár még lázas, legalább már nincs az az őrült fájdalom.. :roll:

na, megyek ápolni a kis hősömet, majd este még benézek.. :wink:

pussz

Móni

Kép

Kép
morca
 
 


szia ni...de jó, h jöttél :)

Gyermekeid továbbra is zseniálisak, megnéztem a videókat..nem semmi..te egy hős vagy..én mát beleőszültem volna :lol: :lol: :lol:

A fogak nálunk is betesznek az alvásnak..(annyira vártam már, h kibújjanak..nesze neked) de én sajna nem vagyok olyan erős, h nemet mondjak..annyira fáradt vagyok, h engedek..és igen, esténként 3-4 (5-6?) cumi szerepébe bújok..most novemberben átrendezzük a szobáját uraságnak, kimegy a kiságy, nagy ágyat kap, na ott sírhat majd, mert már nem megyek át oda aludni vele, és ha törik-ha szakad, leszoktatom erről..(ember tervez, isten végez.. :? :?) , mert nagyon unom..teljesen alárendelt szerepem van :D :D
sajna a kakaóért nincs oda, inkább megissza a tejet simán, de azért sem őrül meg..mintha tudná, h mi a tervem..ravasz egy kölköm van ám..
milyen jó ez a tombolós szoba :D nagyon tetszik!! én is most ilyesmit akarok neki, bár ő az egész lakást szereti felforgatni. nagyon résen kell lenni, mert imádja a szőlőt, de mindenhová elrejt 1 szemet..szokott meglepetés lenni, amikor belebújunk a cipőnkbe :D :D

na lépek, ma uraság fél7-kor kelt, 9-kor visszaaludt, felkelt 11 felé, aztán elaludt fél3-kor és vele együtt anyája is (de csak 1 órácskát ;) )..pedig a mount everestem napok óta szigorúan néz le rám..hát még fog egy ideig..mert ma sem fogok már vasalni..az szent, megyek aludni, holnap vendégeink lesznek..

(ja és a fiam átment macskába..egész nap nyávog...brrrr..vettem is magne b 6-ot..nehéz ügy..szegény..tudom, h a fogak miatt..de néha brrrrrrrrrrrr....)

puszka,
¤mia¤
Vendég
 


az első mondatom úgy szólt (volna), h : szia Móni!

az utolsó meg, h ÖRÜLÖK h jobban van Ákosunk! Jobbulást neki..azért ha lehet, ne engedd, h sokszor felszúrják a fülét..ha gyakorta durran be neki, inkább keress egy specialistát..a sok szurkálás tönkreteszi a hallójáratot..a családban volt ilyen, csak azért bátorkodom..

sok puszi,
jóéjt!
M.

ps.:amúgy súly és magasság ügyileg, h állnak a gyerekeink? megírjátok?
Vendég
 


Sziasztok!!

Mia: ne is emlegesd a fogzást..:roll: ahogy elnézem, Ákosnak egyszerre jön az összes.. :shock: :roll: akár hova nézek a szájában, mindenhol kandikál egy fogacska darabja.. :shock: :roll:

az éjszakai cicizéssel kapcsolatban Matyinak még én is engedtem, az általad említett okokból, de úgy sem voltam kipihent, ráadásul most már a hátam is fáj, ha egy testhelyzetbe vagyok kényszerülve huzamosabb ideig, úgyhogy muszáj volt "erősnek" lennem.. 8) most már azért kettőjüknek kell helytállnom, pihennem kell, amennyit csak lehet, hogy bírjam.. 8) az alárendelt szerepet nekem is kiosztották a fiacskáim..:wink: új ágyat kap?? hát nem hiába, már nagy fiú Martin.. :lol: Matyi imádta, mikor új ágyat kapott, nagyon büszke volt rá, és Ákos is nagyon szeret az új ágyában aludni.. :lol:

Ákos már egészen jól van, egy igazi kis hős.. :D most sem akartam, hogy felszúrják neki, de nem mertem kakaskodni és így bevállalni a hétvégét, főleg, hogy nem is tudtam volna kihez vinni.. :? valószínűleg a taknyosság miatt húzódott rá a fülére a gyulladás.. :? pedig szívtam a nóziját becsülettel, de így utólag furcsa volt, hogy azon az oldalon, ahol a füle fájt, nem igazán jött neki kifelé a trutyi.. :? a dokinő átmosta a nóziját is és rengeteg trutyit szívott ki belőle, én nem is tudom, hol fért el abban a kis pofiban olyan sok.. :shock: :shock: meg is jegyezte némi szemrehányással a hangjában a doki, hogy "anyuka, rengeteg váladék van benne".. :? pedig én tényleg szívtam neki, 20 perceket, mert kb annyi idő telt el, mire elindult valami kifelé, de olyankor rengeteg jött.. :? most mégis lelkiismeret furdalásom van, hogy esetleg én okoztam a bajt.. :cry: :cry: tegnap már úgy ébredt reggel, hogy őrjöngött, sikított a fájdalomtól.. :shock: :cry: tisztára stresszben voltam, mert nem tudtam, hogy mi baja van, csak azt láttam, hogy borzalmasan szenved, de semmi nem utalt arra, hogy a füle fáj.. :cry: :cry: (vagyis hát utólag már igen) mikor a gyerekorvos belenézett a fülébe, egyből elküldött a fülészetre.. :? de Ákos egy hős volt, bár a tegnap délutánunk/esténk elég kemény volt, mert csak 10 perceket tudott aludni, de így is megpróbált pl az ágyon ugrálni Matyival.. :lol: tényleg nagyon kemény kis pasi.. :lol: :lol: azt hittem, hogy az éjszakánk is durva lesz, de este kilenctől reggel hatig meg sem mozdult, úgy aludt.. :lol: :lol: ja, és ebből kifolyólag 8 :!: :!: órát aludtam egyben.. :!: :!: :D hihetetlen élmény volt.. :D :D ma már vigyorogva, jókedvűen ébredt, bár még nem enged el magától egy lépésnyire sem, már klasszisokkal jobban van és már láza sincs.. :D :D

ja, és nagyon komolyan elkezdett beszélni tanulni.. :lol: ma pl ezeket tanulta meg és azóta is bőszen gyakorolja:

"hátra", "golyó", "kocka", de már konkrétan mondja a babákra, hogy "baba" és a csajokra, hogy "néni", a Niki kutyus pedig "Nini".. :lol: :lol: ja, mondtam már, hogy bővült a családunk egy kis törpe snacival??

Matyi meg ma is olyan aranyosakat szövegelt.. :D :D

mondom neki délelőtt, miközben öltöztünk, hogy mondjon velem verset.. 8) erre mondja nekem, hogy "azt akkor szoktunk, mikor olvasunk", mondom neki, hogy de én tudom kívülről, erre ő, "de én nem bírom kívülről".. :D :D (ja, könyvből tudja :D :D )

egyik este, meg valamit ügyködtek az apjával, és megkérdezte tőle az apja, hogy "kemény vagy mi??" erre Matyi: kemény vagyok mint a "jolling stones"..:D :D

most este, meg szétszórta a legót és megkértem, hogy szedje össze.. nem igazán volt hozzá kedve, de (nagyon) nagy nehezen elkezdte elpakolni.. 8) egyszer csak szól, hogy "anya, nem bírom győzni" :D :D hát én megzabálom.. :D :D amúgy szegény egy hős, mert Ákos annyira igénybe vesz, hogy rá sokkal kevesebb figyelem jut részemről, (pedig nagyon igyekszem) és bár látom az elvonási tüneteket rajta, tényleg le a kalappal, annyira ügyesen alkalmazkodik.. :lol:

többiek merre vagytok?? ti is kerüljetek ám elő!!! :wink:

ja, a magne b 6-on már én is gondolkodtam, néha elférne nálam is.. :D :D

jajj, a szőlő dugdosás nagyon tetszik.. :D reméljük megtartja ezt a szokását akkor is, mikor már zsebpénzt kap.. :wink: na, akkor is érnének kellemes meglepetések.. :wink: :lol: a kakaó nálunk sem nagy ász, néha megisszák, de többnyire nem.. 8)

Ákos most 81cm és 11kg.. :wink:

pussz

Móni

Kép

Kép
morca
 
 


Sziasztok Drágáim!

Elnézést, hogy ilyen ritkán jövök, de mint tudjátok az én Egyetlen Utánozhatatlan Imádnivaló Férjem, akit leírni sem tudom, hogy mennyire szeretek........... kedvenc hobbijaként, most utánam rohangál, többek között ide is, és csöppet megmásítva beküldi minden irományom valahova.
Ezért erről az esetről külön e-mail címről, az e-mail címetekre kaptok tőlem némi összefoglalót, csak légyszi tényleg mindenki küldjön nekem egy e-mail címet priviben, mert Mia és Morca címét tudom, de szégyen gyalázat a többiekét nem.
Ma volt a második tárgyalás... hát túl vagyunk rajta, érdemben nem sok minden változott, Drága Utánozhatatlan Imádnivaló Férjecském hozta a formáját, nade majd mindent megírok.
Húú Morca, Te tényleg egy hős vagy, le a kalappal, két ilyen eleven legénykével, akik totál cukik, tegyük hozzá. :D Matyika dumcsiján külön betojtam a nevetéstől, hihetetlen milyen kis okos, és hogy kombinál, na meg igazi oroszlán gyerekként az önbizalma is a helyén van!
Ákosnak sok sok gyógypusszancs, remélem hamar jobban lesz.
Miám, szegénykém... (magne b6 nálam is lassan befigyel), nekünk most a 4. fogunk jön, na szenvedünk is vele rendesen, plusz ugye láthatások megviselik gyerkőcömet, úgyhogy nekem éjjeli cici helyett éjjeli feküdj mellém van. Pedig sosem fektettem magam mellé, de mostanában nagyon fáradt vagyok, szóval ez tűnt a legjobb megoldásnak, csak még fogalmam sincs, hogy hogy szoktatom le erről.
Gratulálunk az új ágyacskához!!!!
Én Krisztiánnak galériásat akarok majd beszerezni, tudjátok, ami alatt elfér az íróasztal is. Ez elég helytakarékos is.
Na macskakórust látom már alakíthatunk, Krisz is sokat nyafizik. Én ilyenkor "csapom" be a babakocsiba, és irány sétálni :D Na ez az egyetlen gyógymód :)
Jah és hajrá továbbra is a tanuláshoz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Megy a csíííííííííííííííí, szülésnél bejött :D
Rita, örülök, hogy jelentkeztél!
Egyem meg a nagy bölcsis Lórinkat! Jól lefárad, el is hiszem, de kellemesen fárad le. :)
Örülök, hogy mennek az egyeztető tárgyalások, csak jöjjön minden rendbe, én innen drukkolok!
Na most lehet, hogy butaságot kérdezek, és tuti mondtad is már, ne haragudj, ha nem emlékszem rá, de Lórihoz akkor két nyelven beszéltek? Amúgy ez mindig is érdekelt, én is szeretném, ha Krisz már rögtön két nyelven tudna, na de ahhoz nekem is elég jól kéne beszélnem angolul, és hát abba még vissza kéne rázódnom :)
Na első szavak... Krisz első szava az óra volt, még 10 hósan, most az a menő, hogy szól kaka előtt, szóval úton vagyunk a bilizés és a beszéd felé :D
Krisz most 80 centis és 11 kilós, morca, 1 centi a javatokra :D
Jujj olyan jó lenne már egy tali... Morca, ez a gödöllői játszóház nem drága kategóriája mit is jelent pontosan? van esetleg valami honlapjuk?
Na megyek lányok, mert leragad a szemem.
Millió puszi Kincseknek, és Anyukáiknak!

Kép

Kép
pindimano
 
 


Sziasztok,
megosztom veletek is a hírt, h valszeg nálunk is jön a kistesó..
Csütörtökön megyek dokihoz, így estére már többet tudunk, bár akkor csak azt, h igaz-e vagy sem, a korát csak uh-val..és az nincs az orvosom szobájában, szóval az még 1 hét..bár ha jól számolok..sztem 4 hetes van már ;)

nem fogok nektek hazudni..kissé sokkolt a hír..de ha ez így rendeltetett, akkor örülünk neki :) nem lesz könnyű..suli, Martin..stb..de majd megoldjuk, Morca is velem van ;)

..és drukkoljatok, h azonkívül, h minden rendben legyen, h kislány legyen..az élet tartozik nekem ezzel..igaz, Martinnal tökéletes minden, de ha születne egy lányom, az mindenért kárpótolna..(de ha fiú, az is jó :) )

a rosszullétekről csak annyi, h Martinnál ez nem volt..3 napja hányinger, hányás..és -ezen mindig mosolygok..- mindennek zsírszaga van :D :D :D ..van kinek vágódeszka...


puszka,

¤mia¤
Vendég
 


Sziasztok!

ÉLJEN! Mia, sok-sok gratula! :D
Megértelek, ha sokkol a hír, de hidd el, ha most jelentkezett be a kistesó, annak oka van, és meg fogod kapni hozzá az erőt is, hogy bírd szusszal, szeretettel! És megy a drukk, hogy kislány legyen! - A szőlő nálunk is nagy kedvenc, de a cipőmben nem azt, hanem mobiltelefont találtam valamelyik reggel... :) - Valamelyik nap az új iwiwes képeidet nézegettem Lórival. Ami a vicc: alig ismertem meg Martint! Hihetetlenül sokat nőtt az utóbbi pár hétben! Komolyan!

Morca: Azt a ...., Ákos miket mond! :shock: Nem semmi kis srác. - A gödöllői játszóhát jó ötlet, ha a karácsony körüli időszakban (dec. 19-29) lesz a tali, mi is jövünk! :lol:

Pindi: Megy az emilcímem priviben. - Lórihoz én magyarul beszélek, , a férjem svédül, de németül is szoktunk beszélgetni a férjemmel. Majd meglátjuk, ebből mit hámoz ki szegény Lóri. Mostanában a bölcsi miatt svédül mond pár szót, a magyart egyelőre érti, még nem nagyon beszéli. :lol: Szeretném jól megtanítani magyarul, énekelek neki, zenét hallgatunk, sőt már Frakkot is néztünk kétszer az egyszervolt.hu-n, míg le nem fagyott a gép. :(

Puszi, szép estét!

Rita

Kép
svedbaba
 
 


Sziasztok!

most csak egy percre jövök, mert megyünk fürdeni, de este visszajövök és írok bővebben.. :wink:

a játszóház, amire gondoltam.. 8) :

http://www.totagasjatszohaz.hu/galeria.html

(kismama)Mia: neked is írok még ma.. :wink:

puszi

Kép

Kép
morca
 
 


Jesszusom, de jó hírekre jövök!

MIÁM, GRATULÁLOK (MÉG CSÖNDBEN), ÉS MEGY A DRUKK, HOGY MINDEN OKÉ LEGYEN ÉS KISHÖLGY NŐJÖN A POCAKBAN!
Mégis csak jól drukkoltam! :D

Később még visszajövök!

Sok puszi

Kép

Kép
pindimano
 
 


Sziasztok!

na, mostanra értem ide, de ideértem az a lényeg.. :wink:

Mia: még egyszer hatalmas gratula neked. és nagyon szorítok én is, hogy egy kis hölgy cseperedjen a pocidban.. :wink: :lol: mindenképpen írj, hogy mi volt a dokinál.. :wink:

Pindi: hát nem egyszerű a dolgod, nem irigyellek.. :roll: hihetetlen, hogy mire képesek az emberek.. :? a lényeg, hogy Martin jól van, szépen cseperedik (nézem ám a képeket..:wink:), te pedig úgyis csak erősebb leszel.. :wink:
szerintem nem drága ez a játszóház, amit kinéztem Gödöllőn, és a szülőknek ingyenes.. 8) én sem vagyok egy nagy játszóház látogató (még sosem voltunk), de gondoltam, egy tali erejéig jó buli lesz.. :wink:

Svedbaba: részemről oké a decemberi tali, mert így veletek teljes lesz a banda.. :wink: a csajokkal meg majd egyeztetünk.. :wink:
Ákos, pedig igen nagy szószátyár.. :lol: azóta is folyamatosan mondja, a legutóbbi termés: tigris, busz, bácsi.. 8) és ami külön tetszik, hogy már tudatosan használja is a szavakat.. pl ha köles golyót kér, mutat a konyhaszekrényre és mondja, hogy gogó (a golyóból gogó lett.. :D ) ha pedig hátra akar menni a szobánkba, akkor meg mutat arra és mondja, hogy hátra.. :D de nem is csodálom, hogy így mondja, mert Matyinak gyakorlatilag be sem áll a szája, szóval van kitől ellesnie a trükköket.. :D :D

húú, hiszti nálunk is van.. 8) :lol: tegnap este elkísértük a mamát a buszhoz, vagyis csak majdnem, mert mi hamarabb vissza fordultunk.. :roll: na ez Ákosnak annyira nem tetszett.. :roll: először csak nézett a mama után, majd elkezdett utána kiabálni, hogy mamaaaaa... :roll: ezek után megpróbáltam hazaterelni őket, amiből olyan botrány kerekedett, mert Ákosnak más tervei voltak az iránnyal kapcsolatban.. :D ha megfogtam a kezét, összerogyott, mint valami rongybábú, ha elengedtem elindult a mama után, ha felvettem rúgta ki magát a kezemből, és ezek után mikor letettem, lefeküdt a földre és onnan pislogott tüntetően.. :shock: :lol:
mondtam neki, na jól van, akkor mi megyünk, ő meg marad.. :lol: erre meg Matyi kezdett el sírni, hogy "anya, ne hagyjuk itt, mert esni fog az eső és elázik".. :D :D na, itt már nem tudtam eldönteni, hogy sírjak vagy röhögjek.. :D :D mivel Ákossal nem igazán jutottunk egyezségre, megfogtam a kabátjánál fogva mint egy bőröndöt és úgy mentünk hazáig, miközben Ákos végig visította az utat.. :shock: :D :D mikor meg hazaértünk, belépett a szobába a kis piszok és mintha mi sem történt volna, közölte velem, hogy "bumi" (fogalmam sincs, hogy mit jelent, de állandóan ezt mondogatja) és röhögve elment játszani.. :lol: :lol: akkora zsiványok.. 8) :lol:

na most mennem kell, este még benézek.. :wink:

Kép

Kép
morca
 
 


Sziasztok!

Próbálom megosztani másokkal azokat a gyerekeknek szánt dolgokat (filmeket, sorozatokat, könyveket, fejlesztőket, zenéket, stb...), amiket beszereztem az elmúlt években :D


Jó szórakoz(tat)ást!!
ubuntu
 
 


Sziasztok!

Először is kicsit megkésve ugyan, de nagyon Boldog Névnapot Kívánok Mia Martinjának, és Marci kutyusának, illetve Isten Éltesse Morca Marciját is!!!!

Remélem nem hagytam ki senkit! :)
Rita, nem kaptam privit :S :( Nem semmi, tök jó Lórinak, hogy már most ennyi nyelvvel ismerkedhet, ők még fogékonyak nagyon! :)

Morca, nem semmi fiaid vannak, tök cuki a Matyis dumás történet is, imádom olvasgatni, szerintem vmi könyvet kéne kiadnod belőle :)
Ákost meg egyem meg, az mintha az én fiamról olvasnék :D Előtted meg le a kalappal, nagyon jól bírod a gyűrődést, amit nemsokára két újabb kismami is kipróbál!

Apropó, halló hölgyek, jelentkezni!!!!

Jajj Morca ez olyan ari volt, Martinom, aki Krisztián :D De sebaj, kicsit elírtad :D
Na igen, erősebb leszek, most van amin már csak röhögni tudok, de majd ezt mailben bővebben.

Játszóházas buli nekem szuper az az időpont ami Ritáéknak is jó! :)

Na most rohanok mosogatni!

Puszi, és Lányok, írni... !!!!

Kép

Kép
pindimano
 
 


Pindi: ne haraguuuuuudj, hogy Martint írtam Krisz helyett.. :oops: :oops: :oops: mentségemre szóljon, hogy egyfolytában Mia járt az eszemben a kis pocaklakója végett.. 8) :wink: és mindig rohannom kell.. :oops: :roll:
most is mi történt velünk.. :evil: tegnap előtt este, 3 egeret fogtunk a lakásban.. :shock: :shock: :evil: ráadásul abból kettőt a konyhaszekrényben, meg a konyhapulton.. :shock: úgyhogy tegnap egész nap takarítottam, fertőtlenítettem, egy csomó mindent ki kellett dobnom, éjfélre lettem kész, mára csak mosni való maradt.. :roll: csajok, ez nagyon durva volt.. :?


pussz

Móni

Kép

Kép
morca
 
 


Sziasztok!

Ugyan Morca, dehogy haragszom, jót mosolyogtam rajta! :)
Nem semmi az egeres történet... én tuti ott haltam volna meg, de itt is megállod a helyed!
Azóta is azon gondolkozom, hogy hogyan szökhettek be.
Lányok, ti hogy álltok a H1N1 oltással?

Puszi, és újra kismamik jelentkezni, na meg a többiek is!

Kép

Kép
pindimano
 
 


Pindi: mi már be vagyunk oltva mindannyian.. 8) Ákos is.. 8) anyukám pedig holnap lesz.. 8)

az építkezés/felújításból kifolyólag van egy gyenge pontja a háznak. amit ugyan megpróbáltunk megerősíteni, de úgy tűnik időnként ellenőrizni kell.. 8) amúgy ahogy megyünk hátra a folyosón, rögtön a "lépcső" aljába fúrták be magukat.. :? az a szerencse, hogy pont észre vette anyukám és kiszúrtuk a bejáratukat.. :roll: 8) amúgy a helytállással kapcsolatban, mikor a konyhaszekrényből próbáltam előcsalogatni, bár számítottam rá, hogy ki fog szaladni mégis sikoltozni kezdtem mikor megláttam.. :oops: :D pedig nem vagyok az a sikoltozós fajta.. :lol: :lol: anyukám, meg azért sikongatott, mert én sikongattam.. :lol: :lol: hát jól összehoztuk.. :D :D Matyi viszont roppant nyugodtan kezelte a helyzetet, sőt ő örült, hogy bent van az egér, mert hát ugye ők barátok.. :D :D

na megyek, mert le kell őket tennem aludni..

pussz

Móni

Kép

Kép
morca
 
 


sziasztok,
nos..a mai nap kiderült, h egy 7 hetes babszemet hordok a szívem alatt, akinek szép tiszta szívhangja is vagyon már :)

a mai nap igen kusza volt..sok tanakodás, álmatlan éjszaka után, eldöntöttük, h beoltatjuk magunkat a h1n1 ellen..nos, már reggel kisebb akadályba ütköztünk, mert már a gyerekrendelőben, időpontkérésénél kioktattak, h csak 3 éves kortól oltanak :shock: :shock: nos én felhívtam a dokit a privátján, és megkérdeztem, h ez most hogy? ezek után az történt, h megkérdezte, h ki mondta ezt nekem? ő mindenképp javasolja az egyéves kortól való oltást..most légy okos domonkos..
akkor elmentem uh-ra, ott már félve megkérdeztem a nőgyógyászom asszisztensét, h szerinte..? na nem kellett volna..magából kikelve beszélt nekem, pethő intézetről, beteg gyerekről, politikáról, elszegényedett kórházi dolgozókról..stb..stb..annyira kellemetlen volt, mert a váróban mindenki minket nézett.. :? :?
akkor ezen felbőszülve, felhívtam a háziorvosomat, h terhes vagyok és szeretném magam oltani..na..kaptam mindent, hideget-meleget..hogy mekkkkorrra felelőtlenség, és ő nem olt be, mert nem javasolja, és minek..és hogy csak saját felelősségre.. :shock: és ha beteg leszek, az kinek a felelőssége?? a végén el sem köszönt, úgy vágta rám a telefont, amikor közöltem vele, h én akkor is ragaszkodom hozzá..annnyira megalázó..Apa azt mondta, h nehogy úgy adja be, h fájjon :D :D
szóval ez a mai nap ilyen volt..nem elég, h már mindenről politizálnak, és a vírus itt kopog a határon, még meg is alázzák az embert, mintha vmi idióta lennék..
mi úgy döntöttünk, igenis beoltatjuk magunkat, hallgatunk Dr. Czeizelre, és köszönjük Morcának a sok jó tanácsot :)

na lépek,
megpróbálom kiheverni a mai napot..remélem nem a házidokimmal fogok álmodni, amint éppen tűvel kerget a rendelőben.. :oops: :oops:

puszka,
¤mia¤
Vendég
 


Sziasztok!

Mia, nagyon gratulálok mégegyszer, és majdnem pont 2 év lesz Martin és a pindúr között??? Nagyon tudtok :D
Jesszus mi volt felelőtlenség a dokid szerint? Ilyenkor teherbe esni???? Teherbe esni nem felelőtlenség!!! Nem beoltani kérésre na az felelőtlenség! Tisztára gáz!
Amúgy a mi gyerekorvosunk is ajánlja az oltást!
Morca, anyukám is és én is sikítozósak vagyunk, külön-külön is, de együtt meg pláne :D
Matyiról meg tudjuk, hogy ő már komoly lovag! Egy lovag pedig nem fél semmitől, és senkitől! :)
Tőlünk most ment el a család gondozó néni, mert hogy már ilyenünk is van. De nagyon szimpi néni volt ám! :D
Na a többit meg már összeszedem és leírom nektek! :D
Most viszont megyek!
Sok puszi!!!!

Kép

Kép
pindimano
 
 


nos..vettem egy nagy levegőt és beoltattam Martint..túl vagyunk rajta..engem csak a 2. trimeszterben oltanak..
nem is meséltem, h már 2 fogunk van (!!!) tudom, h mindenkinek vagy 15 már..de én már ezeknek is örülök :D a többi is nyomul..

én egész jól mostanában nem hányok :) de kezdődnek a lakásfelújítási mizériák megint..ajtót cseréltetünk, és kb. 2 hónapja mondták, h 3 hét..nos mára ígérkeztek a munkások du. 3-ra, nos 5-kor még sehol senki..Apa felhívta őket (persze nekünk kell..) h mégis..? azt mondják most indulnak Szentendréről :shock: :shock: mondta nekik, h akkor ne is, mert a gyereknek 8-kor fürdés és alvás, nem beszélve arról, h mit szólnak a szomszédok, h este 6 után verik szét a lépcsőházat..komolyan mondom..megörülök ettől az országtól..itt mindenki megőrült??
na mindegy, holnap jönnek 3-ra (na persze..) csak az a gáz, h egyedül leszek, a sok melóssal, a porral és az ajtófélfa szétverő zajoktól ijedező Martinnal..szép kis nap..

na majd írok, h hogy éltem túl..

pusz,

¤mia¤
Vendég
 


Sziasztok!

Na lássuk csak sorjában:

Hiszti: khm..., próbálom magam vigasztalni, hogy biztos a bölcsiben tanulja a sikítozást meg a földön fetrengést. :D Más: Mondták a dadusok, hogy egy bölcsis haverjával koccintott Lóri ebédkor. Én persze mondtam, hogy ilyet nem nagyon szokott látni itthon. :oops:

Oltás: tegnap voltunk, mindkettőnket beoltottak. Lóri kap még egy dózist decemberben. Eddig mindketten jól viseljük, nem lázasodtunk be. Nem nagyon gondolkodtunk, beadassuk-e. Az itteni kétkedők elcsendesedtek, mióta egyre jobban terjed a járvány. És a védőoltásba még senki sem halt bele. Nem akarok győzködni senkit, csupán leírtam, nálunk mi a helyzet.

Munkások: mi a tetőt csináltatjuk, három hónap alatt ötször voltak itt a tetőfedők. Egyszerre sokat bevállalnak, nem győzik. Mondjuk egy bejárati ajtó nagyobb gáz, azt nem lehet félkészen otthagyni. :shock:

Fogak: nem is igaz, még nincs tizenöt! :)

Pindi: Megpróbálom mégegyszer elküldeni a címemet.

Tali: Nekünk nem sok nap jöhet számításba, így most javaslok is egyet: december 28, hétfő. Mit szóltok hozzá?

Szép hétvégét:

Rita és a bölcsiben elfáradt, most szundizó Lóri

Kép
svedbaba
 
 


Hová tűnhetett a vonalzóm?

Kép
svedbaba
 
 


hahó:
jelentem: ÚJ AJTÓNK VAN!! és túléltem..anyós persze elmondta ezerszer, h nem fogod bírni..olyan kosz lesz..(ők is most csináltatták, ő még az előszobát is újratapétázta :lol: ) na semmi nem volt..kicsi por, kicsi törmelék..Martin felügyelte a munkát :) azt hittem félni fog, mert vésni is kellett..na ő nem..néha kinézett, h mivel is csinálják :D és ki is próbálta egyből az új ajtót..
na ezen is túl..

Rita: örülök, h hallok felőletek, már hiányoltalak.. koccint Lorenzo? Igazi férfi, ezt már szeretem :) én is szoktam Martinnal :D

Jah..a sikítozás és fetrengés nálunk is mesterfokra fejlődött..néha eltűnődöm, h mit rontottam el..de sztem ez vmi sajátossága lehet a koruknak..tőlem biztos nem látott ilyet :lol: :lol: :lol:

a ciciről leszoktatás terén, nem várt sikert értem el..néha bepróbálkozik még (most kakaót mond a cicire :shock: , biztos megváltozott az íze..) de megérti, h elfogyott és nem kell neki az már, mert már nagyfiú..vizet kap éjszakánként, ott van a csőrőspohár az ágya rácsán..Apa kérdezte is valamelyik éjszaka, h jól hallotta-e, h Martin aguát kért? (víz spanyolul, ő így kéri) :)
elkiabáltam tegnap, reggel is rohanás volt a wc-re..és most éjszaka sem biztos, h megleszek nélküle..fura, Martinnal nem volt ez..na ott más volt mondjuk, az se jobb..
:? :?
na lépek, mert menten elájulok..de előtte még megpróbálom lecsitítani a gyomromat..
sok puszi Nektek és a már nem is olyan kicsi Babócáitoknak!

¤mia¤
Vendég
 


ps: ha minden rendben megy, akkor az új gyermek születési dátuma július 8. :D :D :D a szülinapom :) de a lényeg, h megint rákocska..m,ondtam Apának, h úgy látszik nekünk ez az október a termékenységi hónapunk..ha meglesz az új gyermek, októberenként nem közeledünk egymás felé többé :lol: :lol:


Rita: télleg..hová tűnt a vonalzód?? a munkásokat kérdezted már? ;)
Vendég
 


Sziasztok!

Svedbaba: már szóltam is Marcinak, hogy december 28.-án programunk van.. :wink: :D koccintás, ez jóóóó.. :D :D már most tisztán látszik, hogy Lóri tudja mitől döglik a légy.. :D :D

Pindi: mesélj máááár.. :lol:

Mia: ezt most külön neked: tegnap este, úgy aludtunk el, hogy Ákos begömbölyödött mellém Matyi pedig majdnem Ákossal párhuzamosan feküdt mellettünk.. 8) Ákos egyszer csak abbahagyta a cicizést, (pedig közben szokott elaludni) és kinyújtotta Matyi felé a kis kezét, hogy fogja meg.. 8) így aludt el a legnagyobb megelégedettséggel.. :lol: :lol: annyira cukik együtt, olyan jó látni, hogy így szeretik egymást és, hogy így ragaszkodnak egymáshoz.. :D de ma reggel is annyira cukik voltak.. 8) éppen reggeliztek, én meg közben az előszobát tettem rendbe.. Ákos az etetőszékében játszott az építőkockáival, és már szép kis tornyot rakott össze, de nem tudta szétszedni.. 8) mutatta nekem, hogy segítsek neki, de mire reagálhattam volna, Matyi abbahagyta a reggelit és elindult Ákos felé, miközben mondta neki, hogy "na gyere Ákoska" és odahúzta etetőszékestől a fotelhoz, majd szétszedte neki a kockákat, aztán visszaadta, hogy tudjon vele játszani Ákos.. :lol: :lol: ha ilyesmit láthatok, hogy így törődnek egymással, az minden nehézséget megér.. :D :D
ja, a felújítás okozta felfordulást és stresszt abszolút át tudom érezni.. :roll: remélem ma odaértek időben a melósok.. :roll: 8)


hoztam pár képet is..

hoztam még pár képet:

Kép

:P :P

Kép

az ikreim.. :wink: :D

Kép

természetesen Ákos ebből sem maradhat ki.. :D :D

Kép

közös séta.. :D :D


Kép

na, gyere majd én segítek.. :D

Kép

na, hogy tetszem..? :D :D

pussz

Móni

Kép

Kép
morca
 
 


Tyű, Mia! Gratula a 7. héthez! Kitartás!

Ne haragudjatok, most sincs időm többre, de igyekszem ma még vissza...

Puszi Anucik!

Kép
Kép
pepitanna
 
 


hurrrrrrááááá Anna.... :D :D ne tűnj el.. :wink: tessék jelentkezni.. :wink: :D

pussz

Móni

Kép

Kép
morca
 
 


Hello Lányok!

Na végre termelünk ismét! :) Na igen, már két kismamink is van, talán visszatérnek a régi szép idők :D

Dec 28 nekünk is okés!!!!
Rita: Megkaptam az e-mail címed, mostmár leülök és leírok mindent, remélem semmit sem hagyok ki :)
Lóri tényleg kész férfi! :) Hát igen, látszik, ő volt az első fogsoros is! :)
Apropó fogak! Martin bátyó hatalmas gratula a két fogacskához, és Martin Anyukája... nekünk is még csak 4 fogunk van! :)
Nem semmi, az építkezés nálunk több mint egy évig tartott... na és mire végre befejeződött volna, hálisten mindenre fényderült, és épp válunk :D
Nálunk amúgy a hűtő ment tönkre tegnap, de szerencsére volt egy nagyon kedves "bácsi", aki rendbe hozta, Krisztián vele szimpatizált!
Mia, én azt hallottam, hogy egyik terhesség se egyforma, hát nemtom, én mindkettőnél hányingeres szédülős voltam. Innen tudtam Krisztiánnál, hogy terhes vagyok! Meg onnan, hogy a moziban a pattogatott kukorica "romlott, dohos" volt :D
De hátha most azért más, mert talán királylány jön a herceg mellé! ;)
Nagyon tetszett ez a nem közeledünk egymás felé dolog :D Hát tudod októberben már hideg van, stb :D szerintem vagyunk itt elegen példának. Na meg 2008 nyarán a szülészeteken is tumultus volt :D
Anna, dejó hogy jöttél! Már nagyon kiváncsiak vagyunk hogy nálatok miújság!
Morca, hát ezek a fiúk... Mindig megcsodálom a testvéri szeretetüket, hihetetlen, hogy mennyire szeretik egymást, hálisten!
De tényleg ikrek, csak nemtudom, hogy Óriás Ákos, vagy Törpe Matyi a felállás :D
A sétálós kép is nagyon jó, Te vagy a háttérben aki a motort babakocsiztatja? :)
Mi most estünk át az oltáson. És igen Rita igazad van, a mellékhatások koránt sem olyan veszélyesek, mint maga a vírus. Jó lenne, ha ezt olyan is felfogná, aki csak sutyiban olvas bennünket!
Na megyek lányok, mert még rengeteg dolgom van!

Sok puszi mindenkinek!!!!

Kép

Kép
pindimano
 
 


fúúú..gyerekek..nemtom mi volt ma..de ha nem ezerszer számoltam el tízig..Martin kikészített..nem fogad szót, csapkod..vmi nagyot kell változtatnom a nevelésében..ez így nem mehet tovább..a fejemre nő ez a kis krapek..

na és minden de minden kaja szagától fordult ki a gyomrom..pelenkát is maszkban kellett cserélnem..na szép lehettem..szegény gyerekem..már féltem, h mikor lesz éhes..na és mostanában állandóan eszik.. :shock: :shock:

na lépek elájulni..még benyomtam 2 pirítóst..hátha csillapodik a gyomrom.. :lol: a végén egy bálna lesz belőlem a sok "gyomorcsillapítótól" :lol: :lol: :lol:

puszka,
¤mia¤
Vendég
 


Sziasztok!

Akit érdekel autóra való fényképes háromszög matrica, annak szeretném a figyelmébe ajánlani egy nagyon jó barátunkat, aki most elkezdett ezzel foglalkozni, a háromszög eső és időjárás álló, bármilyen kép megfelelő hozzá, és a rajta levő szöveg is bármi lehet, mintának beteszem ide a sajátunkat.

Kép

Két matricát gyárt le (mivel a legtöbb családnak biztos van még egy olyan autó a családon belül, amire fel tudják tenni) ennek a kettőnek az ára 1800 Ft., az elkészült háromszöget nyomtatás előtt mailben meg lehet nézni, és ha megfelel, akkor megy a nyomdába, aztán a készet postázzák.

Mail cím: dvst2001@gmail.com

Szilvi


<
sziszka78
Tolna
 
 


Mia: át tudom érezni a helyzeted, bár én nem hánytam Ákossal, viszont cserébe folyamatosan hányingerem volt éjjel nappal.. :roll: 8) kitartás, nemsokára jobb lesz.. :wink: :lol:

Pindi: neked is kitartás, és most már nagyon kíváncsi vagyok.. :wink: ja, a motort anyukám babakocsiztatja a képen.. :wink:

hoztam pár képet.. 8)

na, gyere bátyus, adok egy falatot.. :P :P

Kép


Matyi akcióban 1... :P

Kép

Matyi akcióban 2.... :P

Kép


Matyi akcióban 3.. :P

Kép

Matyi akcióban 4..:P :P

Kép

mindenki le lett birkózva..:P :P

Kép

puszika

Kép

Kép
morca
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: