Új privát üzeneted érkezett!

Addig is egy Zalán fotó :)

Kép

Kép
kistiggrincs
 
 


sziasztok,

csak jöttem elköszönni, elcsúszunk pár nap napra pihenni. Addig is mindenki vigyázzon magára, meg a gyerkőcökre. :)

A.m. kívánom, hogy minden rendben legyen veletek kedden!!

Kép
**angel**
 
 


Sziasztok!

Kobak!
Betti megelőzött a "nagylány-kislány" kérdéssel, de nem is baj, én nem tudtam volna ilyen szépen megfogalmazni a gondolataimat a korkülönbségről. :oops:

A.M.
Megy a sok-sok drukk keddre!

Rózsaszín ruhák: én egészen szülésig nem tudtam, hogy fiam, vagy lányom lesz. Nagyon sok uniszex rózsaszín ruha is van, mert vásároltam egy pár rózsaszín rucit is, amit Attila megkapott. Jóóó, nem habos-babos...

Minyu!
Utólag is Boldog Születésnapot!

Ma voltunk Ringatón, ma a másik véglet volt Ati: rezignáltan ült az ölemben és nézett előre. Mondjuk hazafelé el is aludt a babakocsiba.

Orsi
Kép
pidlacsek
 
 

 
 

Angel,
Jó pihenést nektek! És üldözzön mérhetetlen irigységem egészen Alsópáhokig! :mrgreen: Kértem tőlük árat 3 éjszakára, hát úgy döntöttem most nincs kedvünk menni...

a.m.
Nyugi, nyugi! Minden rendben a babóval! (tudom, könnyű ezt mondani, átérzem azért az aggodalmad) Remélem, hamar megnyugtatnak. Kép

Tiggrincs,
Várjuk az esküvői beszámolót, hogy mulatott a nagyfiú? :lol: Hozhatnál több fotót is, mert ezen sajna nem nagyon látszik Zalán :(

Gabolino,
Ez a kézfeltartás nekem is nagyon tetszik Julinál :lol: Meg a szomszéd kislány is így kezdte, úgyhogy szerintem minden gyerek így egyensúlyozik eleinte, nem?
Ismét meg kell lóbálnom a kalapom előtted: állandóan jöttök-mentek, vendégek, német tanulás...húú mennyi energia szorult beléd! :D

Winona,
Már egyszer írtam (bocs az ismétlésért), nekem azt mondta a gyerekorvosunk, hogy amíg napi 4-5 dl tápszert iszik Juli, addig nem kell neki más vitamin. Mondjuk most ettől a beköszönő téltől kicsit megijedtem, ha valaki ajánlj valamit, lehet kipróbálom. Valaki írt a Béres cseppről....Holka, Márti mi a véleményetek?

Sziszi,
Hát..khm...ööö...Réka nem semmi :lol: Már régóta ígérsz fotót róla, mikor kapunk? Nőgyógyis bajt nagyon sajnálom, én is kicsit féltem, hogy van valami következménye a császárnak, de szerencsére megúsztam.

Kobak,
Még neked akartam írni, hogy jól emlékszel, Juli lombikbaba.

Erről jutott eszembe, hogy még nem is meséltem itt: hétfőn voltam átjárhatósági vizsgálaton, és minden rendben találtak (pedig 4 éve már el volt záródva az egyik petevezetékem), pajzsmirigygyógyszer is megtette a hatását, úgyhogy akár spontán is sikerülhet. Bízok egy kis csodababában, el is halasztottam a lombikot februárra.

Lányok, aki nagyon unatkozik (már ha van ilyen egy-két-négy gyerek mellett): www.taaz.com
Egyik este elkezdtem próbálgatni a frizurákat, és annyira élethű, hogy küldtem egy fotót apának e-mailen (most már minden héten egyedül hagy minket pár napra :? ), és teljesen ledöbbent, hogy ezt :shock: HOL, MIKOR, HOGYAN???? Olcsó játék.... :mrgreen:

Kép
hbetti
 
 


Sziasztok :)
Angel jó pihenést, Alsópáhok?Nagyon szép hely :lol: !2-3 éve sokat jártunk arra, jelenleg nincs kedvünk :mrgreen: :cry: ilyen helyekre járni, babázunk helyette :lol: .
a.m. minden rendben lesz kedden, ne aggódj /tudom könnyű ezt "mondani".Utáltam amikor uh-on azt mondták....vaskos hasfal..... :x
Betti, Pidlacsek :) igen nagy a korkülönbség a nagy 20. szülinapján teszteltem :lol: , kicsit fura volt, néha most is, de nagyon jóóóó!Az is stimmel, hogy új kapcsolat, lányom 10 éves volt amikor véget vettetem annak az életemnek.Aztán volt egy pár szabad évem, amit amennyire lehet ki is élveztem :D és 7 éve jött Ő :lol: .
Tigrincs Zalán olyan helyes kispasi már most, annyira helyes kis pofija van.Nekem nagyon tetszik :lol:
Gabolino nálunk is hasonló a helyzet múlt héten vettünk őszi cipőt, de azt hiszem lassan mehetünk is a téliért :) Kellemes hétvégét, jó mozgalmasnak igérkezik :)
Ja, még a pink őrülethez: a nagyot mint írtam nem igazán öltöztettem r.szinbe, hogy mennyire tulajdonítható ennek, de nem is lett egy kifejezetten lányos csajszi, bő gatya, sportcipő, szoknyát ruhát szinte sosem hord.Ezt szeretném elkerülni Dorkával, meg tényleg olyan ennivalóak ezekben az árnyalatokban :oops: én puncsfagyi kehelynek tituláltam D.-t mikor lilla babakocsiban csupa-csupa rózsaszínben pompázott.Jelenleg viszont vil.kékben szunyál, barátnőmnek kisfia van akitől rengeteg ruhát kaptunk, így azért nem egészen rózsaszínben és lillában látjuk a világot. :lol:
Mikor puncs fagyinak öltöztettem akkor is jópáran megkérdezték kisfiú, kislány? :roll:
További szép napot :)

Kép
kobak
 
 


Visszaolvastam! :)

Először is én is üdvözlöm az újakat :)

Babaképek nagyon édesek, nem emelnék ki senkit :)

Ági: Hogy álltok az alvással? Nálunk Zalán egyszer csak ráállt, hogy egyszer volt hajlandó elaludni napközben és pont, úgyhogy nem volt szoktatás.

Márti: örülök, hogy jó hireket kaptál Hajdú doktornőnél! :D

Betti: nálunk Anyukámékra lehet főleg számitani, ha nagyon fontos megoldják, hogy Zalán náluk lehessen. Anyósom kb 3 havonta egyszer találkozik vele, telefonálni nekem nem szokott, hogy mi van a gyerekkel, páromnak se. Ha párom hivja, megkérdezi hogy vagyunk, ennyi. Úgyhogy rá nem is hagynám Zalánt. A keresztapjára (öcsém) is rá lehet néha bizni, meg az unokatesómékra, mert velük gyakran találkozunk :) Ne foglalkozz az "okos" cikkekkel, a neten mindenre és annak ellenkezőjére fogsz tudományos bizonyitást találni :) Hajrá spontán tesó :D

Bejci: Anyukádnak jobbulást, Neked meg drukk a vizsgádhoz!

Konan: Zalán is egész nap halandzsázik, beszélni viszont még esze ágában sincs :)

Eszike: örülök, hogy tudtál jönni, hihetetlen, Noncsi mennyi mindent csinál már :D Látom nem unatkozol mellette!

Honey: örülök, hogy csökkentek a keményedések! Nőgyogyis gondokat sajnálom :( Enyém gyerkőc még tápol, 2 éves koráig nem fog tejet kapni, a tejtermékeket is csak elég lassan tudtam bevezteni neki. Egyébként falra mászom az általánositásoktól, miért lenne egy kisfiú törvényszerűen elevenebb?

Anyoooka: mi óvatosan huzogatjuk a fütyijén a bőrt, ahogy a doki nénink megmutatta. Neurológus remélem megnyugtat, "jófej" dokitok van :?

Fogmosás: Mi csak este mossuk Zalán 5 fogát :)

Winona: vacsira fürdés előtt kenyér falatkák, én csinálok rá neki valami kencét, általában sajtosat. Fürdés után kapja a tápot.

Mimi: mi még csőrös poharazunk, nekem egyelőre ez egyszerűbb, a sima poharat Zalán először fejre szeretné forditani megvizsgálás céljából.

Minyu: Boldog Születésnapot!

Sziszi: örülök, hogy benéztél! Sajnálom, hogyha műtétre lesz szükség, jól megszivattak téged ezzel a hülye császárral :(

Am: drukkok mennek keddre. :)

Angel: jó pihenést!

Kép
kistiggrincs
 
 


Visszaolvastam a Szerkesztő topikban Zárt fórum témakörben. Sajnos nekem nagyon az jön le, hogy vagy maradunk itt nyiltan, vagy megyünk máshova zártba.

Kép
kistiggrincs
 
 


betti,
de jóóóó! Akkor bármikor jöhet most már a kistesó? :D
Amúgy anno a lombiknak az elzáródás volt az oka?
Én még sosem hallottam olyat, hogy egy elzáródott petevezeték spontán oldódjon. :shock:

a.m,
nyugi minden rendben van tutira!! Mennek a drukkok keddre!

gabolino, a.m,
köszi a megnyugtatást! :wink:
Az mondjuk tuti, hogy a Putyóka 2-ből nem hiányzik a lendület! 10x annyit mocorog , mint anno Flóra. Szerintem sosem alszik... :)

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


minyu, kobak
amit még az öltöztetéshez akartam írni... szerintem ez úgyis szülőfüggő. Egy igazi tarisznyarák , vakondnagrágos anyukának nem is tudok elkpzelni a kezében egy rózsaszínbe öltöztetett, fodros-bodros kiscsajt.
Amúgy meg minyu, el is hiszem, hogy 2 kis kukis után ki vagy már éhezve valami tülszoknyára! :lol: :lol: :mrgreen:

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a poharas válaszokat! Ennek örömére ma ebéd után Csabi úgy ivott a pohárból, hogy alig ment valami mellé (én tartottam neki). Csak egy kisebb pohárral kellett próbálkoznom. Persze, azért még van mit gyakorolni, de ez is valami. :) És ma a kanalazáshoz is kedvet kapott, legalábbis jól imitálta, néha még kaja is került bele egy kevés… :D Aztán az az arcára. :)

Pidlacsek!
Jó lett a vonalzód. :) Majd lehet, én is megpróbálok tenni. Én radiológus leszek, ha majd egyszer leszakvizsgázom, de ez még a jövő zenéje.

Lanta!
Nem semmik a csajaid bunyó ügyben! :)
Köszi a ciciről leszoktatós tanácsot! :) Én eddig úgy voltam vele, hogy majd leszokunk róla, ha amúgy is elválasztom vagy ő elválasztja magát, de mostanában attól tartok, azért kezd zűrösödni az éjszakánk, mert nem tud visszaaludni egyedül (már lassan egy hete minden reggelre odakerül hozzánk, mert nem tudok vele mit csinálni, és éjszaka már nem akarok neki cicit adni). Nem tudom, nálunk a módszered mennyire működne, mert ha beteszem az ágyába (napközben is) akkor ordítás van, és eszébe sincs vízszintesen maradni… Csak akkor alszik el, ha már minimum félálomban van, amikor leteszem. Most harcolunk az elalvástémával, csak elég sok a zavaró tényező, az időjárás, a kisebb alvásigénye, hamarabb sötétedik… Szóval még jó, hogy azzal kezdtem a bemutatkozást, h nincs alvásgondunk… azt hittem. Ha már egyszer elaludt, akkor ált jól alszik, csak addig nehéz eljutni. De majd próbálkozunk...

Betti!
Lulitündér tényleg nagyon tündér! :)
Azért annyira nem akarok inkognitóban maradni, csak meggondolom, mit írok, ha bárki olvashatja. :)
Jó ez a link, amit feltettél, el tudnék vele szórakozni. Pont most gondolkozom frizuraváltáson, hátha használna hajtépés ellen…

Honey!
Nagyon szép Flóra a szülinapi képein! Ha egyszer lesz lányom, tuti, hogy nem kevés rózsaszín rucija lesz! Szerintem az kell! :)

Angel!
Köszi! Nem, nem csősapi, (de akár az is lehetne ;) ) csak a mellény kapucniját húztam a fejére, amíg szellőztettünk. :D
Nem akarom másolni a többieket, de a Ramis szöveg tényleg halálos volt! :D :D
Jó pihenést!

Konan, és más zoknilehúzósok:
Nekünk csak nyáron húzta le a zokniját Csabi, most ősszel vettem neki egy Liliputi cipőt bentre, azt már nem szokta levenni, nem is nagyon tudja. :) Nekünk nagyon bevált, és legalább nem is fázik a kövön a lába.

Minyu!
Boldog szülinapot! :)

Kobak!
Dorka is nagyon szép, különösen a szemei!
Mi csak Cebiont szedünk, de Csabi még cicizik. Én is elővettem a lehető legvastagabb kabátját, amivel eddig rendelkezünk (még elég szegényes a téli ruhatár, most fejlesztjük)
mimi83
 
 
 
 
 


Csináltam vonalzót, ha minden igaz. :)

Kép
mimi83
 
 
 
 
 


Két napja csak olvasó üzemmódban vagyok, pedig egy csomó mindenhez lenne véleményem és hozzászólásom.
Most is csak Tigrincs és a.m. miatt írok.
Átálltunk a napi 1 alvásra, de az is csak 30, max. 40 perc. Kérdeztem dokit, védőnőt, mit tegyek, de senki nem tud segíteni. Egyszerűen nem hiszem el, és nem akarom elhinni, hogy egy 1 éves gyereknek elég a napi fél óra alvás. Ezt nekem ne magyarázza be, mert még az oviban, sőt ált. iskola első osztályában is van ebéd utáni csendes pihenő.
És már azt gyanítom, hogy ez egy rossz szokássá vált nála, hogy nem alszik tovább, berögzült. Ma is bent hagytam az ágyban, próbáltam visszaaltatni, de feladtam.
Pedig már vastagabb hálózsákot is vettem, fázni se fázhat. Bár az orra egy kicsit be van dugulva, mert folyik.

Nem tud valaki közületek egy mit tudom én milyen szakembert megkérdezni, hogy mit lehet ez ellen tenni? Hogy többet aludjon fél óránál egész nap?
Meg azt is kérdezem, hogy ti mivel fárasztjátok le a gyerkőcöket, csak mert ilyen sz.r időben nem tudok minden nap menni vele. Itthon se tudom lefárasztani eléggé.


a.m.!
mennek a drukkok keddre!

Családient.hu vonalzók

Családient.hu vonalzók
ági78
 
 


Bejci! Jobbulást anyukádnak, és kitartást Neked!!!!!

A képek egytől-egyig szuperek!!!!!!!!!!!!!!!! Flóra, Juli, Zalán, ....

Ági! Nekem is gondot okoz, hogy rossz időben nem tudom levinni. Én sokat kergetőzöm, labdázom, birkózom vele. Nálunk az is bejön, ha jönnek látogatók, mert az új élmények is fárasztják. Nincs esetleg otthon hinta felszerelve? Nálunk az is álmosítja. Vagy még a játszóház jut eszembe. (persze, ha nincs nagyon messze, és rossz időben is el tudtok addig vergődni) De szerintem ennyire ne aggódj, mert valószínüleg ez csak egy ilyen időszak. Szerintem ne félj attól, hogy ez már egy berögzült dolog. Nálunk legalábbis annyi minden változik alvás fronton, hogy nehéz követni. Nem történt mostanában valami kiugró fejlődés, előrelépés nála? Nálunk olyankor szokott elromlani az alvóka! Még az is eszembe jutott, hogy azért elég kemény változások zajlanak az időjárásban is. Sokáig majdnem 30 fok volt, aztán hirtelen 8. Ők még olyan érzékenyek, lehet, hogy ezt is nehezen viseli, és lassan heveri ki. Szakértő ismerősöm sajnos nincs, de szerintem próbálj megnyugodni, és még várj egy kicsit. Hátha visszaállnak a dolgok! Azért várom a jelentkezésed, hogy mi úság!!!

A-m! Nagyon szorítok!!!!!!!!!!!!!! Ezerrel! De úgyis érzem, hogy rendben lesztek!!!!!!!!!!(ahogy olvasgattam a szerkesztő topikot, egy kezdeményező sem kapott eddig választ. Ez szerintem nagyon is tudatos, nem érdekük zárt topikokat létrehozni. Úgyhogy szerintem máshol kellene megoldanunk. Banyatanya?)

Betti! Jaj, de jó hírek!!!!!
blúmi
 
 


Anyoo! Csak most ért át a privid. A vizsgálatokat jövő héten kezdem, nem túl nagy lelkesedéssel. Mondhatnám azt is, hogy félgőzzel. Mi volt a dokinál? Mit mondott a bólintásra. Nekem ez első hallásra nagyon japánnak tűnt... Kukiügyben nálunk is az a helyzet, mint Ádámnál. A mi doktornőnk azt mondta, hogy annyira rossz a helyzet, hogy nálunk a Minyu féle szteroidos krémes megoldás kizárt, úgyhogy egy éves kora után felúzza neki. Mondanom sem kell, hogy másfél hónapja halogatom, hogy elvigyem, mert szerintem szörnyű lesz. Ráadásul annyira le van tapadva, és annyira szűk, hogy szerintem ez rettenetes fájdalom lesz neki. Abba meg bele sem merek gondolni, hogy akkor mi van, ha egy ilyen felhúzás után valahol letapadna, vagy hegesedne. Szóval abszolút tanácstalan vagyok, egyáltalán nem hiszem, hogy ez lenne a jó megoldás.

Minyu! Kicsit megkésve: nagyon boldog szülinapot kívánunk!!!!!!!

Én még nem üdvözöltem az újakat: SZIASZTOK!!!!!!!!!!

Eszike, Sziszi, Kobak, Tiggrincs! Jaj, de jó végre olvasni rólatok!!!!!!!!!!!!!
blúmi
 
 


Még később jövök, most csak gyorsan ÁGINAK:
keresd meg ezt a csajt:
Vida Ági
http://alvas.kismamablog.hu/

Kép
hbetti
 
 


ági,
én csak akkor nem viszem ki Flórát ha szakad az eső. De pl ma hiába volt hideg, felöltöztettem és indulás ki! Ha nem esik, és nem olyan brutál a szél, mint 3 napja, nyugodtan vidd ki, hiába van hideg!!
Tegnap - ahogy blúmi is írta - levittem ide a sarki játszóházba. Hiába labdázom, játszom vele, 2 nap után nem lehet mit kezdeni vele a lakásban.
Csak blúmit tudom ismételni: valószínűleg ez csak egy nagyon rossz átmeneti szakasz. Ezen is túl fogtok jutni.
Amúgy régebben jól aludt napközben? Éjjel, hogy, mennyit alszik?
Nem volt mostanság valami nagy változás az életetekben?
Flórának picinek ( kb 6 hónaposan ) volt egy ugyan ilyen rossz berögzült szokása. 45 perc után felébresztette magát, de úgy, hogy szinte órát lehetett hozzá igazítani. kb 1-1,5 hónap volt, mire ez spontán elmúlt nála.

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


Köszi a segítséget! Betti! Pont erre a könyvre találtam rá én is itt a neten. Próbáltam letölteni, ahol egy fórumon valaki feltette a könyvet. Direkt csak ezért regisztráltam, de mégse vagyok vmi miatt jogosult a letöltésre. És hiába vagyunk megyei könyvtár, itt sincs meg, bár lehet máshonnan hozatni, már csináltam ilyet. Lehet, hogy megpróbálom. De ha fel is lehet hívni a csajt, akkor hétfőn megteszem, mert azért hétvége az hétvége.

Egyébként semmi változás nem történt. Bár lehet, hogy a foga is közrejátszik, mert ma vettem észre, hogy kijött egy újabb. Ráadásul nem is hátsó, hanem bal oldalon fent az első 4 mellett. És a jobb oldal is fehéredik már. Amúgy szerintem tegnap éjszaka jöhetett ki, mert tegnap még csak duzzadt és fehér volt.

Mi nem játszóházba szoktunk járni, hanem ringatóra és mondókázásra. Bár ez csak heti 1 - 1 alkalom. Ma is kimentünk sétálni.

Ő is óramű pontossággal 30 vagy 40 percet alszik. De általában inkább 30. Kisebb korában elég sokat aludt, másfél, két órát. Később váltott át a napi kétszer 1 órára. Amúgy azt vettem észre korábban, valóban kevesebb az átlag alvásigénye másokhoz képest, de nem hiszem, hogy ennyivel. Éjjel kb. fél 8 – 8 –tól reggel 7- fél 8-ig alszik. Szóval kb. 11-12 órát ébredés nélkül. Ha nagyon ki van bukva, akkor fektetjük le fél 8-kor. Tegnap direkt majdnem 1 órával később tettem le este (és még nyűgős sem volt, jól eljátszottunk), mondván kevesebbet alszik így éjszaka, és ma kívételesen még korábban is kelt, ennek ellenére du. semmi sem változott. Maradt a fél óra. De biztos kevés neki, mert dörzsöli a szemét időnként. De hiába teszem le, nem akarja. Már pár napja nem is próbálkozok meg a többszöri próbával emiatt.

Bocsi, nagyon részletes lett. Csak gondoltam, hátha valakinek valami ötlete támad.

Na meg őt is megviseli a hideg front. Mindig is érzékeny volt rá. De remélem nem tart ez egész télen mikor hideg front jön.

Családient.hu vonalzók

Családient.hu vonalzók
ági78
 
 


Ági :)
Összesen sztem Csongi sem alszik többet. Ő éjjel 9 órát alszik általában (max 10-et), és nappal kb 2x 1 órát.
Vidd ki sokat, sétálgassatok, játszatok, hátha a hideg elnyomja kicsit. odabenn kislabdagurigatás birkózás stb. Nálunk annyival könnyebb a helyzet, hogy lépcsőzünk sokat, ami ezért neki még jócskán lefárasztja.

Blúmi :)
hát én nem értek hozzá, de ha lehet, kipróbálnám a szteroidos cuccot, és nem biztos, hogy a háziorvosra bíznám a kuki hátrahúzását. Hidd el, Nándinak is csak egy kis szűk lyuk volt, semennyire sem lehetett hátrahúzni, de a kence 2 hét alatt oldotta jócskán, és a sebészeten nagyon ügyesen csinálták neki, pedig valami nagyon fiatal doki (az is lehet, hogy rezidens?) volt, mert a doki átadta a terepet neki.
És 1 éves kor után még sztem nem szokták hátrahúzni nekik. Legalábbis Nándinál a sebészeten is kiváratták a 3 évet, hiába mentünk 2 évesen.
Nem tudsz kikönyörögni sebészeti beutalót?

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Bocsi az eltűnésért, sajnos Berci szülinapján, múlt pénteken elkezdődött az újabb betegséghullám nálunk! Szép sorban minden gyerekem lebetegedett, ez 2 napig tartó 39.5 fokos, szinte levihetetlen lázzal, iszonyú levertséggel, étvágytalansággal, végtag-és torokfájással, némi hányással-hasmenéssel járt együtt, miközben a férjem is elindult egy újabb külföldi auditra, Lengyelországba. Mire hazaért, már én is az ágyat nyomtam, iszonyú fejfájással és a többi tünet is egyezett, csak szerencsére nekem nem volt olyan magas lázam, mint a gyerekeknek. Ha anyósék és anyukám nincsenek, nem tudom, mi lett volna...még most is rémesen fáj a torkom, de már legalább ki tudok mászni az ágyból!
Nem írtam még, hogy kedden voltam dokinál, a laborleletek rendben, jövő héten megyek terheléses cukorra. Viszont kiderült, hogy van egy elég durva Streptococcus fertőzésem, amire most 10 napig lórúgás antibiotikumot és Dalacin krémet kell használnom.
Elképzelhető, hogy a keményedéseket is a fertőzés okozza, a 3x1 Magnerot nem is csökkentette a keményedéseket, sőt, kedden, gyakorlatilag egész nap keményedett a pocim, de szerencsére a méhnyak, méhszáj állapota nem rosszabbodott. Dokihoz viszont sűrűbben kell járnom, 27-én megyek ebben a hónapban harmadszor!
Most, hogy ágyhoz voltam/vagyok kötve és a szenzációs nagyszülők gondoskodnak mindenről kicsit jobb a helyzet pocak-fronton, remélem, nem tartanak ki szülésig a keményedések, mert jó, hogy sokaknál ez nem jár együtt a méhszáj kinyílásával, de nálunk ez mégiscsak az 5. baba, épp 1 éve szültem, ráadásul már a 3. terhességem óta mindig kinyílik 1-2 ujjnyira a külső méhszáj a huszonx. héten! :?
Mindegy, jobban vagyok lelkileg-fizikailag és igyekszem jönni gyakrabban. Részben visszaolvastam már, de van még lemaradásom bőven!


Pár dologhoz muszáj hozzászólnom!

Minyu, A.m., Honey!

Ti hogy vagytok a másik topic-kal?
Én olyan nagyon nem érzem a sajátomnak! És olyan sok ott az okostojás (szerintem)! Nem akarok én itt senkit kibeszélni, Isten ments! De borzasztó nagy a létszám, követhetetlen számomra a hsz.-ek mennyisége és valahogy nem olyan személyes, mint bármelyik másik topic, ahova írok ( pedig azért van néhány)! Már megfordult a fejemben, hogy hagyom is az egészet, de az nagyon visszatart, hogy tudom, mennyire jó drukkolni a szülések környékén egymásnak. De valahogy a légkör sem az igazi! Annyi vita volt/van ott, amennyit én még az összes általam ismert topicon együtt nem láttam. és valahogy, mintha az erőtljesebb személyiségek rá akarnák etrőltetni a véleményüket, meggyőződésüket a többiekre. Á, nem tudom, talán ott kéne megírni ezeket, de nem akarok újabb vitát. Talán szép csendben lépni kéne onnan, akkor nem őrlődnék ezeken!

Lányok öltöztetése:
Na, erről sokat tudnék írni és valószínűleg Minyu nagyon megértene!
Imádom a habos-fodros-bodros cuccokat, gyönyörűnek látom bennük a lánykámat, a többi meg nem érdekel! Hála Istennek, a fiúkat is lehet tök csinin és vagányul öltöztetni (főleg, ha Astiban vásárol az ember-ez itt a reklám helye :lol: ), de, hogy milyen érzés volt az 1. rózsaszín szoknyácskát ráadnom Kamillára, az elmondhatatlan (és Honeyhoz hasonlóan rémesen sajnálom, hogy nagyon nagy valószínűséggel már nem lesz, akire ráadjam majd ezeket e tündéri rucikat, ha kinövi őket a hercegnő)!
Szóval nagyon nem tud érdekelni, hogy ki mit mond a rózsaszínről, jó, én imádom a pirosat, a sárgát, a narancsot, a kéket is Milla babán, de én is elcsábulok a rózsaszínre mindig! És nem érdekel ki, mit mond, sokszor itthon is harisnyában és kötényruhában van a hölgy, nem kényelmetlen neki, jól is mozog bennük! Ja, és ha megtalálja valamelyik hajbavalóját, már teszi a hajához! :lol: Imádom!

Honey!

ESZMÉLETLEN SZÉP FLÓRA a szülinapi képeken! Csini és már most hordja azokat a ruhákat!
Na, arról meg,hogy a fiúkkal több lenne a gond???
Ha nekem még egyszer valaki azt mondja így általánosítva, hogy a lányokkal egyszerűbb, hát komolyan a képébe röhögök!!!
Biztos van a fiúk és lányok között is elevenebb és nyugodtabb, hisztisebb és alalmazkodóbb is! De, hogy nekem a 3 fiúval összesen nem volt annyi bajom alvás és akaratosság, meg hiszti terén, mint ezzel az imádnivaló kis fruskával, az tuti! Pedig csak a 3. fiam volt az alkalmazkodás mintaképe!
Kamilla igazi kis nyafka Nőci, affektál és mindig középpontban akar lenni (ott is van, a srácok lesik, hogy ki sétálhat vele, ki tolja a katicáján körbe-körbe). Egyéniség és akaratosság a javából! Egész mást produkál, mint a fiúk és nyílván ehhez nekem is hozzá kell szoknom. De az ovis csoportjaimban is voltak nehéz esetek fiúk és lányok között is egyaránt, szóval utálom az ilyen sztereotípiákat!
És, ahogy a kisfiúk szeretgetni tudják az anyukájukat...hát leírhatatlan!!!

Üdv az újaknak!
Nem gondoltam, hogy ezt a mondatot még leírom ebben a topicban, de örülök, hogy megtehettem!

Kobak, én emlékszem Rád!
Ha igaz, ugyanott szültünk és ráadásul 1 nap különbséggel! Ha ez igaz, elvben még találkozhattunk is!
Gyönyörű kis hercegnő Dorka! Igazi hajasbaba!

Betti!

Juhéjj, de vagány és szépséges ez a Julcsi! Annyira életvidám, szuper képeket teszel fel róla mindig!
Hajrá, kistesó!!!

Tali:

Én csak feltételesen íratkozom fel, mert nem merem állítani, hogy egészségesek leszünk akkor épp fertőzni meg nem megyünk!
De nagyon-nagyon szeretnék ott lenni Veletek!

Bejci!

Kitartást és jó tanulást! Menni fog az a vizsga!!!

Blúmi!

Hagyd azt a kuki-dolgot! Semmi baj, ha 5-6 évesen húzzák fel a bőrt róla, akkor sem! Nyugodtan húzogasd, de értelme csak meleg fürdő után van és, ha végképp nem hagy nyugodni a dolog, priviben írok neked egy olyan gy.sebészt, aki át is érzi, hogy milyen az a gyereknek, ha piszkálják a kukacát. És csak akkor nyúl hozzá, ha tényleg kell! Lehelem már 5 éves és még mindig eléggé le van tapadva neki. De nem gyulladt, nem piros, rendesen pisil. Barátnőm kisfiának 5-6 évesen magától kezdett oldódni a tapadás, pedig csak napi 1x, fürdésnél húzták vissza, ameddig lehetett!
Régen sokszor csak a kamaszkori merevedések oldották fel ezt a letapadást és senkinek nem lett ettől baja, csak ma már mindent túlbiztosítunk! Én tuti nem engedném, hogy a háziorvos piszkálja! Felesleges fájdalmat okozhat, törést a kicsiben és bizalomvesztést az orvos iránt! Szerintem nem éri meg, de nem akarok beleszólni!

Sziszi!

Úgy örülök, hogy jelentkeztél megint!
És örök hála Neked a zokniba-nyers krumplikarika ötletért! A 2 héttel ezelőtti 3 napos láznál csak ezzel tudtam levinni Kamilla lázát!

Hú, valaki kérdezte az immunrendszer-erősítést!
Ha van már 10kg a baba, akkor mehet neki a Béres csepp+Cebion csepp! Kamilla itt az alsó súlycsoport a 8kg-jával, Ő cirtomfűteát iszik némi gyümölcslével (vírus-és baciölő hatású)+ napi 5 csep Cebiont kap.
Ha nátha van (most nálunk már bő 1 hónapja), akkor lehet napi 2x adni annyi csepp Cebiont, ahány kg a baba. Én mindig a teájába csöpögtetem. Ezt, ha kell, ki lehet egészíteni némi kálciummal (Calcimusc vagy Kalcium Kid szirup)
Ja, és a cirtomfűolajos párologtatás nagyon jól csírátlanítja a levegőt!

Na, ennyi voltam, mert halálra untok!

Márti
borossné becz márta
 
 


Szép estét Nektek!

Márti:
Jó, hogy jöttél, bár az nem, hogy betegen. :( Mielőbbi gyógyulást!! Már zugolvasó koromban is mindig csodáltam magamban a teljesítményedet, ahogyan képes vagy igazgatni a családodat, kézben tartani a dolgokat!

Betti:
Amikor kiderült a pajzsmirigy betegségem, azt mondta a nőgyógyászom, hogy addig nem fogok teherbe esni. amíg nincs beállítva rendesen a gyógyszerem. Amikor már jöhetett a Ati, nagyon rövid idő alatt megfogant. Kívánok neked is hasonló gyorsaságot.

Ági:
Attila is kb. ennyit alszik össze-vissza egész nap. Éjjel lehúz 10-11 órát ébredés nélkül (kopp-kopp), de a napközbeni elég zavaros nála is van, hogy 1/2 óra, de van, hogy 1,5. Mostanában visszaszokott a babakocsiban alvásra, hogy nincs meleg odakint. Persze, mi kertes házban lakunk, kicsit tologatom, és kint hagyhatom a ház előtt... Este 8kor már majdnem ülve elalszik.

Kobak:
Kielégítő választ kaptunk. :D Szép ajándék volt a nagylányod szülinapjára.
Nálunk Apa nagylányának van egy nappal később a szülinapja, mint Attillának. A 18. szülinapja előtt szültem.

Mimi:
Akkor te dr. vagy/leszel?


Lányok! Nálatok mit takar a vajas kenyér? Mármint a vajnak milyen formáját adjátok a gyerekeknek? Vajat, margarint?

Orsi
Kép
pidlacsek
 
 


Márti :)
Juj, sajnálom a sok betegeskedést! Tegnap Nándorom is belázasodott és semmi más tünet nincs, úgyhogy most várakozó állásponton vagyunk, de nálatok nem egyszerű a helyzet!
Szívemből szóltál másiktopic ügyben. Én igyekszem tudatosan nem beleszólni a vitába, inkább megtartom a véleményemet, mert úgy látom, semmi értelme elmondani, ha a 2-3 okos másképp gondolja. Úgyhogy inkább csak feldobok egy táblit :lol: Én nem vagyok sem elég "zöld" sem elég öko, sem elég pszicho ehhez. Egyszer próbálkoztam erősen irónikusan megjegyezni valamit, de azt sem vették :oops: :twisted:

jajaj, mászik a kicsi, majd folytatom...

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Sziasztok!

Most csak képeket teszek fel, ha nem baj!

1 évesen (bár a kép pár nappal a születésnapja után készült, mert igaziból ilyen volt a meglepetés a napos napján az ágyban. Azt hittem, hogy kitöröltem azokat a képeket, de tegnap felfedeztem őket. A biztonság kedvéért azért lefényképeztem akkor mégegyszer a "tortát".) :)
Kép

Egy kis komolyság
Kép

3 foggal
Kép

Ormolya

Kép
ormolya
 
 


Pidlacsek!

Én konkrétan vajas kenyeret adok Kamillának, amikor tehetem, házi vajat! Az utóbbi időben nagyon sokat hallottunk-olvastunk a margarin nem annyira áldásos hatásairól, úgyhogy az eléggé ritkán van itthon. meg jobban is szeretjük a vajat!

Minyu!

Jaj, jobbulást a kicsifiúnak!
Nálunk azért jobb a helyzet már, csak a torkunk fáj, bár mára tele lett a szám aftával, de jutott belőle a tenyeremre és a talpamra is, úgyhogy sziszegve járkálok a házban. Az, hogy a szám tele van velük, ok., szegény Lehelem sem tudott múlt vasárnap semmi szilárdat enni emiatt. De nagyon remélem, hogy a tenyeremen-talpamon lévőket nem a nagy dózisú antibiotikum okozza (2x1000mg Duomox naponta)!

Márti
borossné becz márta
 
 


Sziasztok!

Remélem, mindenkinek jól telt a hétvégéje, és kihasználtátok ezt a minimális napsütést. Marha hideg van, holnap el is húzok venni egy téli overált Julinak. Szegénykém, most a sok pulóver réteggel úgy néz ki, mint egy Michelin baba. Mikor a seggére csüccsent, nem is bírt felállni, akárhogy forgolódott :lol:

Kobak,
Én is eldobom az agyam, amikor Juli talpig rózsaszínben pompázik, és megkérdezik, hogy kisfiú-kislány? :shock: Oké, oké, elég unisex feje van, na de mit hisz, miért öltöztetem ilyen ruhákban? :roll:

Blúmi,
Banyatanya :lol: :lol: :lol: Az Anyatanyára gondoltál.
Szeder ezer éve említette, hogy csinált ott egy topikot nekünk. Ha itt nem sikerül zárttá tenni a fórumot, akkor szerintem oda kellene regisztrálnunk.
Bátorításképp akartam még neked írni, hogy látod, egy hónap gyógyszerszedés után rendbe jött a pajzsmirigyem (azért még kell szednem, de jó a TSH hormonszintem). Az enyhe IR meg simán megoldható diétával és mozgással - úgyis neked is problémát okoz egy-két felesleges kiló. Én Julival úgy estem teherbe, hogy előtte 1 hónappal kezdtem rendszeresen mozogni és diétázni ezerrel (no cukor, szénhidrát), és lám, a legcsekélyebb eséllyel indult lombikbeültetés sikeres lett. Szerintem nekem is van/volt IR-em, csak soha nem nézték :?

Tiggrincs,
Az öcséd is szeret babázni? :shock: :D Csak azért csodálkozom, mert Te is szemtelenül fiatal vagy, de az öcséd meg nagyon fiatal lehet. Jó, hogy ilyen korán már megtalálja a hangot a gyerekekkel. :)

Honey,
Szerencsére előfordul ilyen, hogy magától megtisztul a petevezeték. Még reménykedtem is benne, mert hát egy terhesség sok mindent megváltoztat a szervezetben.
Lombik: hát ez elég összetett és unalmas dolog, de igen, az egyik, és az egyetlen felfedett bibi nálam a bal petevezeték elzáródása volt. Mondjuk, ha csak ez lett volna a baj, attól még sikerülhetett volna spontán is, de sajnos a meddőségi intézetekben nem az a cél, hogy "meggyógyítsák" a meddő nőket, hanem hogy gyártsák a sok embriót. Azért kapnak pénzt... :?

Ági,
Remélem, valahogy megoldást találsz az alvásproblémára. Ha sikerült felvenned a csajjal a kapcsolatot, mesélj majd, miket tanácsolt.

Márti,
Jobbulást, remélem mára jobban vagy!
Nem akarok belekotyogni a másik topikos témába, mert semmi közöm hozzá, csak egy észrevételt osztanék meg veletek.
Eleinte olvasgattam (tényleg van egy-két elszállt figura), amikor még oszlopos tagja volt a fórumnak boruska. Na annak a csajnak voltak olyan kijelentései, amitől felállt a szőr a hátamon. De ami nagyon megmaradt bennem, hogy volt egy nagyon gyerekes megnyilvánulása arról, hogy csak lányt szeretne. A minap kíváncsiságból megnéztem, mit irogat mostanság, és tádáááá...hát nem fiút vár?! Ennek örültem. Legalább rájön mennyire marha volt. :mrgreen:

Mimi,
Én is rögtön cipőt húzok rá, amint rájön a zoknizás. Gonosz anya :mrgreen: De csak így lehet véget vetni. Ja, meg a harisnya is isteni találmány

Minyu,
Jobbulást Nándorodnak!
Mikor is mész legközelebb UH-ra? Mán lukas az oldalam... :D

Pidlacsek,
Én is bizakodó vagyok babaügyben.
Hát én sima margarinos kenyeret adtam eddig, de jó hogy írta Márti, én is átállok inkább a vajra.

Ormolya,
Nagyon édes kis manód van! Kép Nem írsz egy kicsit magatokról? Hogy vagytok, miket tud már Boti?

Én most kivételesen nem áradozok Luli tündérkisasszonyról, mert nagyon úgy néz ki elért minket a szeparációs dili. Kép Egy percre nem tűnhetek el a szeme elől, folyamatosan a seggemben van, jön utánam mindenhova, még ha a legnagyobb játék közepén is van. Marha jó úgy a wc-n ülni, hogy közben a letolt gatyámat rángatja a gyerek. :lol: Mondjuk ez még nem is lenne baj, de már egy hete minden éjjel - szerencsére csak 1x - üvöltve, sőt sikítós ordibálósan ébred. Kiveszem az ágyból, megnyugtatom, visszateszem és alszik tovább. Jó-jó, még tesztelhet egy darabig, de remélem hamarosan leszokik erről.

Kép
hbetti
 
 


Sziasztok! :)

Kistiggrincs: Hú Zalán milyen nagyfiú már :) Várom a beszámolód.

Angel: Jó pihit! :)

Ormolya: Micsoda szép mély barna szemek! :)

Minyu, Márti: Jobbulást a családnak remélem hamar túl lesztek rajta!

Séta: Én folyton úgy érzem csak aludni járunk haza. Reggel ébredés reggeli után irány a mami én meg dolgozni aztán haza délutáni alvás majd go ki a játszótérre. Hétvégén délelőtt is megyünk valahova. Most szombaton épp apája gyárában volt gyárlátogatás egész jól viselte :) Imádja ha sok ember van körülötte.

Így indulunk a játszira:
http://www.youtube.com/watch?v=G-SkqJKJR5k

Kép

Kép
starlark
 
 


Hbetti: Nálunk is alakul ez a szeparációs dolog mert kicsi D.-t a gyárban csak én cipelhettem az apjánál ordított. Wc-re kísérést mi úgy oldottuk meg hogy kopp-kopp játékot játszunk közben én bemegyek ő kopog én meg vissza így nincs üvöltés.

Kép

Kép
starlark
 
 


Starlark,
Jaj de édesen lépcsőzik Doncek!!! Nagyon ügyes! és nagyon jót röhögtem a seggre csücsülésen! :lol:

Kép
hbetti
 
 


Köszi, majd kipróbálom ezt a kopogós dolgot, mert nagyon szeret Juli is kopogni. De akkor is elég frusztrált leszek, hogy ülök a budin, és közben szavalok: kipp-kopp kopogok, találd ki, hogy ki vagyok. Már most röhögök :mrgreen:

Kép
hbetti
 
 


Bocsi, most csak Mártinak és Minyunak...

Márti,
nagyon remélem hogy azért ez a teletek nem lesz olyan beteges mint a tavalyi! :( Jobbulást mindenkinek nálatok.
A méhnyak dolgot nagyon sajnálom... :( :(

ami a topicot illeti:
hát igen... katasztrófa!! Én momentán csak azért vagyok hajlandó "beszélgetni" - bár inkább a vitatkozni szó lenne megfelelő..., mert Flóra heti 2 alkalommal nagymaminál van, és olyankor egész nap igyekszem feküdni a keményedések miatt. Így rohadtul ráérek.
Az én meglátásom szerint, az a legidegesítőbb az egészben, hogy pont az a két csaj a főokos, akinek lófasz (bocsánat, de nagyon nem csípem őket! ) tapasztalata sincs a gyereknevelésről, szülésről stb, mivel hogy 22-25 évesek és ez lesz az első babájuk!!!
És a saját véleményüket, mindíg megmásíthatatlan tényként közlik. Szerintük csak az az egyetlen jó és helyes gondolkodás, ahogy ők látják a dolgokat! :evil: :evil:
A másik, amitől ki vagyok, az állandó "ne beszéljünk rossz dolgokról" De ebbe még az is beleesik, hogy a szoptatás igenis nehézségekbe ütközik néha... stb.
WAZZE!!! Akkor mi a francról beszélgessünk 5 hónap után??!! Az időjárásról?! Vagy csak puncsoljunk sablonosan egymásnak egész nap?! WÁÁÁÁHHHHH!!
Igazából van 3-4 csaj akikkel szimpatizálok, a többiek véleményét ( lásd egy lány csicsás rózsaszínben stb ) vastagon leszarom.

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


amúgy szerintem , ahogy magamat ismerem... még 1-2 ilyen "csörte" és egy rosszabb napomon nagyon be fogok olvasni nekik. És bőven elég lesz nekem az is, ha majd Ti drukkoltok nekem a szülésnél! :wink:

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


Sziasztok :D
Betti :lol: ha hiszed,ha nem nálunk pont így történik a dolog.Dorka kinnt az ajtó előtt kopog én meg bennt szavalok :roll: :D .Az előzmény szintén az volt, hogy nadrágom a térdemen D. érdeklődve kukucskál és nyúlkál, nem tudtam sírjak vagy nevessek a szorult helyzetemen.
Starlark nagyon ügyes kicsi D. nekünk ez a lépcsőzés kiesik, nem is gondoltam volna, hogy már ilyen profin tudnak közlekedni rajta.
Márti jobbulást nektek!Jól esett olvasni, hogy emlékszel rám :) , de nem lehet, hogy keversz valakivel?Úgy emlékszem erről az országrészről egyedül vok itt /Borsod, én Ózdon szültem/.
Pidlacsek én sima teavajat adok Dorkának.
Honey, nyugi ne mérgelődj más hüleségén :wink:
Jó éjt :)

Kép
kobak
 
 


Hali!

Tiggrincs!
Zalán is szereti a pocakot???

Angel!
Remélem jól telt a hétvégétek! Merre voltatok?

Betti!
Drukkkkkkk a mielőbbi babásodáshoz!!!

Ormolya!
Neked is nagyon helyes kissrácod van!!! Tényleg, milyen komoly azon a második képen! :D

Starlark!
Ügynököd nem akárhogy veszi az akadályokat/lépcsőket! :wink: :D

Honey!
Mi veled leszünk!!! Az 1x már BIZTOS!!! :D
Másik topik ügy: NE HAGYD MAGAD!!! Hajrááááá!!! :mrgreen:

Márti!
Jobbulást nektek!!! Azt a fertőzést pedig nagyon sajnálom! Huuusssss baci!!! :evil:

Kobak, Betti!
Anna nem kopog, kopácsol a WC ajtón! Ő ököllel üti! :shock: És közben kiabál! Bár mostanság kicsit lejjebb adta, valószínűnek tartom, hogy rájött: onnan is előkerül anya, ráadásul nem is soká! Én is azok közé az anyucik közé tartozom, akiket nem enged a lányuk távolodni magától. Valamelyik nap csak a szomszédba ugrottam át kemény 2 percre, de ahogy kiléptem az ajtón (a párom elmondása szerint) levetette magát az ajtóban a földre (keresztbefeküdt az ajtó előtt) és úgy ordított, hisztizett, zokogott….! :? :lol:

Kép
Kép
konan
 
 


Sziasztok!

Na, bennünket is utólért a kórság. :(:( Ati lázas, folyik az orra. Megfázva még nem volt szegénykém. Délelőtt voltunk dr.néninél, adott antibigyót, meg köptetőt. Még jó, hogy iszik magától sokat.

Köszönöm a vajas válaszokat, én is sok rosszat hallottam a margarinról, azért kérdeztem, hogy mit adtok.

A kopogást én is ki fogom próbálni a WCajtón.

Starlark:
D. ügynök nagyon ügyes a lépcsőn! Attila is egyszer biztosmeg fog tanulni, nálunk 1 lépcső van a házban. :D

Orsi
Kép
pidlacsek
 
 


Sziasztok!:)

Ági!
Remélem, már oldódik az alvás gond. Tegnap olvastam a Spock könyvben (kicsit elavult könyv, de azért lehet benne valami), hogy amikor átállnak az egy alvásra, teljesen összezavarodik az alvás ritmusa, és a tanács lényege: majd túlleszünk rajta. Könnyű mondani. De hátha idővel tényleg megoldódik magától. Amúgy pl. én annak idején másfél éves koromig aludtam csak nap közben, ez nagyon változó, ki hogy igényli. Persze, ha fáradt, akkor nehéz lehet. Majd írj, hogy alakul a helyzet!

Blúmi!
Kukiügyben Mártival és Minyuval értek egyet, én még tuti várnék. Nekünk sem nagyon mozdul még.

Márti!
Remélem, hamar rendben lesztek mind! Jó, hogy van segítséged és tudtál pihenni egy kicsit. :)

Pidlacsek!
Igen, dr vagyok.:)
Én margarint adok Csabinak, de csak vékonyan kenem. De gondolkozom, hogy át kéne térni a vajra. Jobbulást a kis betegnek! :)

Minyu!
Jobbulást Nándinak is! :)

Ormolya!

Nagyon helyes a kicsi fiad! :)

Betti!
Hajrá kistesó! :)
A „szeparációs dili” nálunk is alakul… Tegnap elmentem korábban zuhanyozni, és Csabi addig verte a fürdőszobaajtót, amíg ki nem jöttem, hiába próbálta Apa ezer dologgal elterelni, mind csak pár pillanatig használt… :( Pedig amúgy tökjól elvan Apájával, itthon szoktam hagyni őket kettesben, ha németre megyek akkor hosszabb időre is. Ha a bejárati ajtón megyek ki, akkor nincs gond. :?

Most lehet, hogy nem jövök túl sokat a héten, mert a férjem szabin van, és jövünk-megyünk mindenfelé.

Szombaton csináltam Csabiról egy szerintem haláli képet, majd felteszem, csak elromlott a képszerkesztő, nem tudom lekicsinyíteni...

Szép napot mindenkinek! :)

Kép
mimi83
 
 
 
 
 


Alvásgondunk megvan továbbra is. Azaz nézőpont kérdése. Én már nem is idegesítem magam, beletörődtem, hogy ez van. Napi egyszer fél óra, negyven perc. Csak így ugye késő du-ra nagyon lefárad és ma pl. vacsi közben sírt is. Ma éjszaka 6-kor sírásra ébredtünk (ilyen csak 4 hónaposan volt). Na gondoltam, biztos a foga. És igen, fent jobb oldalon is kijött mára a szemfoga.

Képzeljétek, én meg nem gyógyulok. Egyszerűen 1 hete nem változott semmit az állapotom. Változatlanul alig van hangom és szárazon köhögök időnként a köptető ellenére. Ma de. 2 és fél órát ültem a háziorvosnál. Ötlete sincs szerintem, mi lehet velem. Ezt persze nem mondta. Pedig 1 hétig szedtem antibigyót. Erre feldobtam a labdát, hogy mi lenne, ha mellkas röntgenre mennék? Ott nem lehetne látni valamit? Így adott beutalót, el is mentem. du. megkaptam az eredményt, de a lelet szerint negatív, minden ok. Persze a háziorvos mondja meg, de én ezt olvastam ki a másfél sorból. Ja, így most gyógyszert se kaptam, mondván, várjuk meg az eredményt. Na klassz, akkor mi van velem, miért nem gyógyulok? Olyan rossz, hogy repedt fazék hangom van, meg száraz a torkom.

Családient.hu vonalzók

Családient.hu vonalzók
ági78
 
 


Betti!

Neked akartam még írni, hogy örülök, hogy rendeződni látszódik nálad az egészség. Hajrá kistesó!!

Ma nem volt időm felhívni a csajt, mert alig voltam itthon, holnap is ezer helyre megyek a gyerekkel (ennyi előnye van az egész napos fenntlétének :lol: :wink: ), de mindenképp beszélni akarok vele, hogy mit tanácsol.

Családient.hu vonalzók

Családient.hu vonalzók
ági78
 
 


Sziasztok :)
a.m. várunk a mai uh jó híreivel :)
Itthon van Apa a héten szabadságon, 3*HURRÁ :lol:
Remélem a betegeskedők gyógyulóban ill már gyógyultan rakoncátlankodnak :wink:
További szép napot :)

Kép
kobak
 
 


Sziasztok!

Csak gyors Áginak! Annyit gondolkodtam Dávid nem alvásáról amíg egyszer csak eszembe jutott saját magam tavaly nyáron mikor is Kornélia ugye áprilisban múlt 1 éves. Na és amikor Ő is átállt a napi 1 alvásra nagyon sokat küzdöttem vele mert 45 percnél többet nem volt hajlandó aludni. Órát lehetett volna hozzá állítani. Ezzel szemben tesóm ugyanennyi idős gyereke tudott 2,5-3 órát is aludni. Tökre ki voltam, mert ugye terhes is voltam Ramival és így egy dekát sem tudtam pihenni, de kénytelen voltam beletörődni. Most pedig már ott tartunk, hogy Kornélia is tud 2 órát is aludni délután, teljesen magától alakult így ki.

Most csak ennyire futotta, Nálunk most nagy a káosz, Rami nagyon küszködik a fogaival, a 3. már kijött de még 3 jön egyszerre. Iszonyat nyűgös, ráadásul Kornélia tegnap óta lázas most is 39,1-et mértem neki. Megyek is ápolom tovább amíg Rami fel nem kel! :?

Betegeskedőknek jobbulást, képek szuperek, kismamiknak szuper eredményeket és mindenkinek minden jót!!!

Kép
Kép
lanta
 
 


Am: várunk a mai UH hirekkel, drukkok mennek ++++++

Este majd még jövök bővebben :)

Kép
kistiggrincs
 
 


Sziasztok Lánykák! :)

Jó pár napja nem voltam már, mert vendékek voltak hétvégén + 1 srác haver egész hétvégére volt nálunk,szóval eléggé elvoltunk :) De szerencsére így Andorom az ő ujját húzta,hogy járják körbe a lakást nem a miénket :D A srác pedig nem nagyon mert neki nemet mondani, pedig mondtam már neki,hogy nyugodtan csatlakoztassa le valahol a gyereket ha már megunta a sétát :D

Am.,
Izgatottan várom én is az UH híreket, de biztos vagyok benne,hogy minden okés lesz!!!

Kistiggrincs,
Nagyon édes a kis Zalán fotó! :)

Ági,
Szerintem is az átállás lesz a nemalvás titka. Sajnálom a rekedségedet. "Csak" rekedt vagy, vagy más is van? Csak azért kérdem, mert annak idején anyum járt úgy,hogy míg tanított és jött egy idegeskedősebb időszak,elment a hangja csupán a stressztől. Nem lehet,hogy Te is most a nemalvástól kicsit felpörögtél?

HUmanka???

Márti,
Nagyon sajnálom a betegecskéket,remélem most már kifelé vagytok vele. Gyógyulj/atok hamar. Remélem nem lesz olyan kemény teletek,mint tavaly!

Betti,
Hajrá tesóóóó! :)
nem voltatok ringatón. :( Jövő héten jöttök? Andorom megint nagyot alakított és annyira oda akart menni valakihez,hogy most a szőnyeg közepén felűllt magától és úgy ment oda maga egyedül :D Édes volt!

Betegecskék gyógyuljatok hamar!!!

Starlark,
Nagyon ügyes és édes Doncek a lépcsőzésnél! :)

Képzeljétek tegnap elmentem a nyaki ultrahangra,hogy vajh találnak-e valami gyulladást,ami esetlegesen a híres neves szálkámra utalna. És semmi. Szóval sztem is lehet pszichés, de hogy ez miért csak most és eddig miért nem? Viszont csak,hogy találjanak azért valamit, felfedezett egy 3mm nagyságú cisztát a bal lebenyemben. Remek. De nem izgatom magam miatta, mert nem is kell, csak ha bedurranna a nyakam,akkor ettől van és meg kell nézetni. Illetve 1-2 évente kell majd egy ilyen UH kontroll.

Akartam még írni, de most nem jut eszembe,hogy mit....

(Azt azért még titkon elmesélem Nektek - bár még nem akartam csak ne bírom ki -, hogy a Drágám azt mondta,hogy úgy érzi,hogy felkészült a kistesó gondolatára,szóval hajrá! Jupiiii!!! Én olyan boldog lettem Lányok! De remélem ezzel nem kiabálok el semmit és a tesó is olyan gyors lesz,mint Andor volt - miért is ne lenne, nem igaz? :) )

KépKép
KépKép
gabolino
 
 


Lakik valaki közületek a XV.kerületben?
Csak azért kérdem,mert ismét elkezdünk most nézelődni ház/lakás után, de előbb azért feltérképezzük,hogy anyagilag is bele vághatunk-e hitelbe. És most felmerültek bizonyos kerületek Pesten is és mivel én nem igazán vagyok ilyen téren ismerős, ezért kérdem. És a 15.be elég sok a családi ház. (de nemtom milyen környék)

Holnap jön hozzánk egy pézügyi tanácsadó ismerős nőci,akivel megbeszélem a részleteket.

KépKép
KépKép
gabolino
 
 


Mi lesz Lányok a zárt topikkal?
Lemaradtam vmiről vagy most áll az egész? Vagy várunk válaszra "apától"? Hogy műkszik ez?

KépKép
KépKép
gabolino
 
 


Gabolino!
Én még múlt hét előtti hét pénteken megfáztam, abból adódik a rekedtség, ami azóta is fennáll.
Hajrá nektek is kistesó projekt! :wink:

Márti!
Gyors gyógyulást kívánok az egész családnak!

Betti!
Még nem volt időm írni mailt a csajnak, de képzeld, egy fórum segítségével sikerült letölteni a könyvét. Még nem olvastam , mert ma megint csak kaja erejére jöttünk haza a gyerekkel, de este nekiállok az olvasásnak. Kíváncsi vagyok, lesz –e benne segítség számomra.

Családient.hu vonalzók

Családient.hu vonalzók
ági78
 
 


Bocsi,csak Mártinak most én is!

Mint azt biztosan észre vetted én nem nagyon szoktam ott "megjelenni" :roll: .És hát ez nem csak az időhiányra fogható.Egyszerűen annyira távolinak érzem őket magamtól. (persze van pár kivétel)
Szóval nekem is az a véleményem,mint Minyunak és Honeynak. :wink:

Van egy jó és egy rossz hírem.

A rosszal kezdem. Sajnos anyagi okokból nem tudunk most felmenni a találkozóra. :oops: :twisted: :evil: És én ezt mérhetetlenül sajnálom. TÉNYLEG :!: :!: :!:
Ebben a hónapban lesz/volt 2 kersztelő amiből az egyiknél mi lettünk a keresztszülők. A másik most lesz,de csak pár napja tudtuk meg. (Közeli rokon hisz az unokaöcsim). Ki kell cserélni egy ajtót és egy ablakot ami vagy 100 rugó lesz alaphangon+még egy csomó nemvárt kiadás volt a házon ebben a hónapban is.
Szóval nem panaszkodni akarok,de ez most tényleg nem megy,pedig annyira készültem....

A jó hír:
Tesó baba jól van, minden okés a szivecskéjével.
ÉÉÉSSSS kdierült,hogy ki lakik odabenn.
Hát Holka és még több anyuci jól tippelt,mert úgy nézki,hogy KISLÁNYunk lesz :D :D :D
Most próbáljuk feldolgozni ezt az örömteli hírt(pedig erre készültünk,de olyan nehéz elhinni,hogy teljesült az álmunk)

Nem is tudtam csak ennyit visszaolvasni.Ne haragudjatok. Talán holnap...

puszz

Kép
Kép
a.m.
 
 


Sziasztok!

A.M.
Jajj de jó, hogy kislány! Minden álmotok így teljesüljön!!!! :lol:

Gabolino:
Az örömödet nagyon meg tudom érteni, én is így örültem, amikor Apa rábólintott a babaprojektre. Hajrá tesó! :D

Ati lázas délutánonkén, és csak velem hajlandó megmaradni. Kicsit megijesztettetek, hogy ez szeparációs szorongás is lesz????(azt gondoltam eddig, hogy a betegség miatt). Persze az összezártság miatt nekem is sikerült benáthásodnom, de én legal. nem vagyok lázas.

Jó éjszakát mindenkinek!

Orsi
Kép
pidlacsek
 
 


Mármint az "Ati projektre", mert követekző baba nem valószínű, hogy lesz. :(

Orsi
Kép
pidlacsek
 
 


Am,
Hujéjjjjjj!!! De jóóóóóóóóóó! NAGYON ÖRÜLÖK!!! KOmolyan! Olyan jó olvasni az örömödet! (és hát teljesen megértem!)

Pidlecsek,
Sajnálom a kis Atit. Gyógypuszik neki! Meg Te is gyógyulj!

Többiek?

KépKép
KépKép
gabolino
 
 


a.m.!

óóóó de kár, hogy nem tudsz jönni! De megértem. Úgy várom, hogy láthassam a kismamáikat is. Hogy hogyan gömbölyödtök. Meg hogy vagytok.

ÉÉÉs nagy nagy gratula az egészséges KISLÁNYHOZ! Így teljesüljön minden álmod!

Családient.hu vonalzók

Családient.hu vonalzók
ági78
 
 


Minyu!
Te mikor mész uh-ra, ahol kiderülhet a baba neme? Olyan kíváncsi vagyok, hogy tényleg ilyen jó boszorka Holka? :lol: :wink:

Családient.hu vonalzók

Családient.hu vonalzók
ági78
 
 


Én is rendkívül sajnálom Am, hogy nem tudtok feljönni :( :(

KépKép
KépKép
gabolino
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: