Új privát üzeneted érkezett!

Tapasztalatokat várok a doktor úrral kapcsolatban.
Vendég
 


Velem nagyon rendes, de velem minden orvos az. Félnek az újságíróktól :wink:

Komolyabbra fordítva, bár eddig se viccelődtem, én úgy ismertem meg, hog a vetélésemkor ő volt ügyeletben, amúgy más betege voltam. De Szabó végezte a küretet, nagyon normálisan elmagyarázta nemcsak nekem, de a férjemnek is, hogy mit csinál a műtét során. Aztán vele csináltam végig a vetélés utáni vizsgálatokat (ennek akkor még olyan praktikus okai voltak, hogy a régi orvosomnak ugyanott annyi a betege, hogy van, hogy 6 órát kell rá várni, Szabó meg jóval fiatalabb), és tényleg rendes volt. Időpontra mehettem, max. 20 percet kellett várnom, de minden - látszólag buta - kérdésemre türelmesen válaszolt. Úgyhogy a minap felhívtam, hogy a teszt pozitív, elvállalna-e. Igent mondott, kaptam időpontot, majd megyek. De ma valami kis "bajt" észleltem, felhívtam, nem tette le, meghallgatott, megnyugtatott, pihenjek, mondta, és vár a megbeszélt időpontban. Szóval nekem ő nagyon szimpatikus, és ha érdekesnek találod, akkor az oroszlán jegyében született :)

Mondjuk az I. klinikáról engem ki nem lehetne zavarni, én nagyon bízom az intézményben, mert egy korábbi endometriososomat ott hozták rendbe (Szendei György, akiről meg csak rébuszokban tudok beszélni, annyira kedvelem és hálás vagyok neki).

Segíettem? Amúgy csak sima nőgyógyászt keresel? Vag yvalami spéci dologra. VAgy konkrétan Szabó doki érdekel. Ja, és alapos, errőlegyszer beszéltünk, hogy mindketten olyanok vagyunk, hogy addig nem nyugszunk, amíg a megoldás megszületik.
eftimea
 
 


Szia!

Én is ismerem a doktor urat, nála szültem a kislányomat. Mellesleg a horoszkópját Én is ismerem. De szerintem horoszkóp alapján megítélni vagy véleményt alkotni egy emberről nem lehet. Neked most végül is ki az orvosod? Vagyis hány nőgyógyász orvosod van???
Vendég
 

 
 

Szia!
Nekem kettő van, egyik kezelt endometriosis-szal, ha kiujjulna (isten ments), csakis hozzá. Szabóhoz véletlenül kerültem, ahogyan írtam, de nála nem kell várni, ezért is fogadtam el, amikor felajánlotta, végigcsinálja velem a vizsgálatokat. Aztán ezért kértem most a terhesgondozásra, de azóta sajnos ismét küretet kellett csinálnia, mert elment megint a baba.
Ha ismered Szabó Gábort, és vélelmezem, jó tapasztalatod van róla, mert nála szültél, akkor miért érdeklődsz, hogy mások mit gondolnak róla? Mégsem volt jó tapasztalatod vele? Vagy egyszerű kíváncsiság?
Mennyi nála egy szülés? ugye én még idáig nem jutottam el.
eftimea
 
 


Szia!

Én kíváncsi vagyok arra, hogy mások is ugyanúgy gondolkodnak-e a doktor úrról mint Én (természetesen Nekem jó véleményem van a doktor úrról). Sajnálom ami Veled történt.Megkérdezhetem, mikor volt a terhességed befejezése? Szülésnél annyit adsz a doktor úrnak, amit gondolsz (általában 30000Ft-ot szoktak adni neki).
Endometriosis-most akkor melyik orvoshoz is mennél?-ezt nem értem...


Dobok Neked egy kis vidítót:




Kép


Kép


Kép
Vendég
 


Az úgy volt, hogy 24 évesen Debrecenben a klinikán állapították meg nálam az endometriosist. Megműtöttek, 2 évig nem volr problémám. Közben Bp-re kerültem, itt viszont kiújult. ekkor kerltem a betegség number one-jához, Szendei adjunktushoz a I. klinikára. Ő szépen kikezelt ebből, mert 3 éve már nem volt endometriosisom. Amikor tavaly ősszel terhes lettem, értelemszerűen Szendihez mentem. Kézzel megvizsgált, azt mondta, valsz terhes vagyok tényleg, vett is vért HCG miatt, de két nap múlva egy szombati napon elvetéltem. Akkor Szabó Gábor volt ügyeletben, ő végzte rajtam az ilyenkor szükséges méhöblítést. Ekkor ismertem meg. Feljánlotta, menjek vissza hozzá kontrollra. Elfogadtam, mert Szendeinél mindig órákat kell várni. (Ha azt mondja, reggel 9, lehet, délután 5 lesz belőle. Szóval nem akartam naphosszat ülni és várni, főleg, hogy nem örömteli dologról volt már szó.) Szabónál viszont ha azt mondta, délután 14, akkor délután 14. 20 lett belőle, tehát nem több óra. Plusz nagyon kedvesnek, rendesnek tűnt, úgyhogy maradtam nála, mert az egykori betegségem nem jött elő, tehát nem kell endokrinológus, Szendei meg az. De abban valóban a number one!!!! Ha ismét visszaesnék ebbe a betegségbe, csakis hozzá. Ha meg mostani vetélésem után kiderül, mégis endokrinológia okok miatt van a vetélés, akkor megint Szendeihez mennék, mert ő endokrinológus nőgyógyász, Szabó doktor pedig nőgyógyász-intenzív aneszteziológus. Tehát a különböző a szakterületük a nőgyógyászaton belül.
eftimea
 
 


Mondjuk Én a Szendeit nem ismerem, így róla nem tudok véleményt alkotni. Az biztos, hogy Nekem a Szabó Gábor az bevált.
Vendég
 


Szia!

A párom rendkívül jó emberismerő, ugye ő is az első vetélesemkor ismerte meg Szabó Gábort, és mondhatni "beleszeretett." úgyhogy ez is sokat nyomot a latba, hogy terhesgondozásra őt választjuk.
Szendeit sokan nem szeretik, mert kicsit mogorvának tűnik, de nem az egyáltalán. Én nagyon jól kijövök vele is. És szakterületének tényleg a number one-ja. Ő az ún. pavilonban van, ott van a rendelője, a reprodukiós osztályon.

Jaj, nagyon szép gyerekeid vannak :)

Kérdezted a vetélésem: volt egy tavaly szeptember elején, és most, szerdán, tehát pár napja. Először a 6. hét lején, most a 7. hét első napján. mindkétszer ún. incomplett volt, tehát nem ürült ki egészen a méhem, így aztán kellett méhöblítést végezni. Ezt kis altatásban végzik, és ma már olyan finom módszerekkel, hogy igen kicsi a veszélye annak, hogy sérül a méh. De hát akkor sem jó, ha az embernek ilyenen kell átesnie. Főleg, ha babát szeretne.

Neked sima, könnyű tehességed volt?
eftimea
 
 


Szia!

Azt nem mondhatnám, hogy egyszerű eset voltam a legutóbbi terhességemmel.
Míg egy normál terhességnel egy kismama havonta jár orvoshoz, illetve a kötelező vizsgálatokra, addig Én szinte két hetente jártam fel a klinikára. De nem is bánom, mert 100%-ban odafigyelt rám a Szabó doktor úr. Nagyon sokat kellet járnom Genetikai tanácsadásra, UH-s vizsgálat is több volt Nekem, mint egy átlagos terhesség során aminek meg kell lenni. Csináltatott Nekem a doktor úr TORCH-vizsgálatot (speciális laborvizsgálat), a CTG-k rendszeresen nem sikerültek elsőre, kivétel azon a napon amikor megszületett a kislányom, akkor viszont túl jó lett. Délelőtt még a klinikán CTG-t + magzati szívultrahangot csináltak, este meg mentem vissza a szülőszobára.

Nekem volt tavaly egy terhességem (pontosabban 2007.02.12-én) amit indokkal be kellett fejezni, Potter-syndroma miatt. Nagyon ki voltam készülve, de sikerült egymagam talpra állni.
Vendég
 


Szia!

Mi volt a gond a legutóbbi terhességeddel?
Nem tudom azt se, mi az a Potter szindróma. Meg kellett szülnöd idő előtt a kisbabát? Vagy még nem tartottál abban a fázisban?

Hát igen, talpra kell állnunk, különben belesüllyednénk a fájdalmunkba. Csak előre szabad tekinteni, és hinni abban, sikerül majd.

Amúgy én is azt gondolom Szabó doktorról, hogy nagyon körültekintő. Nem tudom, hány éves, de még fiatal. Azok sokkal óvatosabbak, alaposabbak, talán mert nem annyira tapasztaltak, talán mert még lelkesebbek a hivatásukban, az idősebb dokik meg sokszor rutinból végzik a dolgukat.
eftimea
 
 


Szia!

A Petrácskával két hetente kellett a klinikára feljárnom. Genetikai tanácsadásra, laborvizsgálatokra, UH-ra, magzati szívultrahangra. Volt még egy olyan dolog, hogy a 18 hetes UH-nál kimutatták az átlagosnál kevesebb magzatvizet, ezt alapos kivizsgálás után a Szabó doktor antibiotikumos kezeléssel rendezte.Nekem mindenből több jutott, mint egy átlagos terhességű kismamának.


Potter-syndroma az a vesének a fejlődési-rendellenessége. Élettel összeegyeztethetetlen volt így 25 hétre fejezték be a terhességemet 2007.02.12-én. Megindították a szülést idő előtt. Nem volt egy egyszerű dolog ezt végig csinálni és amit még elmondhatok, hogy amikor egy ilyen dolog miatt indítják meg a szülést sokkal jobban fáj.


Nekem azt mondta a védőnőm (mivel ismeri a doktor urat), hogy nagyon jó kezekben vagyok a doktor úrnál. Szerintem az idősebb orvosokat már annyira nem motiválja az, hogy egy kismamával alaposabban kell foglalkozniuk, ők már tényleg mindent rutinból csinálnak.
Vendég
 


Szia!

Most én is olyanokkal voltam egy szobában, akiknek félidőben kellett megszülniük a kisbabájukat. Az egyik asszonynak már kedden beadták az ún. feltöltést, aztán többször is, végül szombat reggelre lett túl rajta. Rettentően sajnáltam.
Úgy tudom, Szabó Gábor egyetemi tanársegéd, ez is elég sokat mond róla.
Ma kellett visszamennem a klinikára, csak hétvégre engedtek el. Megcsinltam a vérvizsgálatot, aztán visszamentem az osztályra, de a nővérek azt mondték, menjek el, majd dél körül menjek vissza az eredményért. Kicsit aggódtam, hogy fogok így a dokival beszélni, és utóbb ki is derült, hogy fél kilenc és dél között kétszer is keresett. (Ugye engem elpateroltak onnan, hogy i stalált volna ott.)Igaz, amikor én kerestem, ki volt kapcsolva, legalábbis ezt jelezte a telefon. MIndenestre az, hogy kétszer is keresett, sokat elárul arról, hogy mennyire figyelmes a betegeivel. Végül megkaptam a zárót, aztán én nem találtam Szabót, de addig hívtam, míg el nem értem, és hallottam a hangján, hogy örül, hogy akarok vele beszélni. Kontrollra majd 2-3 hét múlva kell mennem, mondta, előtte hívjam fel, ad időpontot.
A kisfiaddal is többet kellet járnod terhesgondozásra, vagy csak Petrával? A kisfiad kinél szülted? Vidéki vagy? Csak azért kérdem, mert az írtad, fel kelett járnod a klinikára.
eftimea
 
 


Szia!

A kisfiammal az átlagosnál sokkal jobb terhességem volt. Tényleg abszolút panaszmentes. A kisfiamat a hatvani kórházban szültem, Dr.Lövey Jánosnál, hozzá magánrendelésre jártam. Mellesleg vidéki vagyok, úgy ahogy Szabó doktor is.

Írtad, hogy csak a hétvégére engedtek el:
Neked most bent kell feküdnöd, vagy most mi van???

Azt Én is tudom, hogy egyetemi tanársegéd a doktor úr.

De szerintem az , hogy valaki egyetemi tanársegéd, relatív dolog, mert:

lehet valaki egyetemi tanársegédként olyan mint a Szabó doktor, egy tök jó hozzáállással,
de lehet valaki egyetemi tanársegéd úgy , hogy egy nagyon bunkó hozzáállással (tudnék Neked erre példát is mondani, ott a klinikán belül).
Vendég
 


Jó reggelt!

Igen, tegnap vissza kellett mennem, mert pénteke csak haza, de nem ki engedtek. Tegnap még volt egy vérvétel, mivel az jó lett, kiengedtek. Ha nem lett volna jó, biztosan ma is ott feküdnék.
Szabó is vidéki? Hova való? erről még nem beszélgettem vele, én a az új kocsijának a kálváriáját ismerem, meg azt tudom, hogy tavaly ősszel ellopták a babakocsijukat.
Alapvetően én is vidéki vagyok, tíz éve élek Bp-n. Most jut eszembe, mintha mondta volna egyszer Szabó doktor, Debrecenben végzett az orvosin, én is ott, csak a bölcsészkaron.

Szerencsére bunkó orvossal nem találkoztam a klinikán. A tesóm is ot szülte mindkét gyerekét valamilyen Leventnél. Ez a Levente tegnap rámköszönt, kiderült, összekevert a tesómmal :) Vicces volt.

Azért tök jó olvasni téged, mert nem ismerek más pácienst, aki Szabó Gáborhoz járna, és tök jó, hogy neked is nagyon pozitív tapasztalata van vele kapcsolatban. Jó kis reklámot csinálunk neki itt, majd leszünk a pr-osai :wink:
eftimea
 
 


Szia!


Igen, a Szabó doktor úr is vidéki, egri származású. Az is igaz, hogy Debrecenben végzett az orvosin. Egyébként nagyon bírom a doktor urat, olyan aranyos.
Most Én kérdezek:
milyen autója van a doktor úrnak, ez meg Én nem tudom.

Manapság vannak olyan bunkó emberek, akik babakocsi-tolvajlásból élnek. :cry: Szerintem amikor valaki ilyet megcsinál, ehhez azért pofa kell! :cry: Nem is értem az ilyen embereket!!! Nagyon tudok az ilyen emberekre haragudni!!! :evil:


Hidd el Nekem, hogy van bunkó orvos a klinikán. Aki tegnap rád köszönt azt, Dr.Lázár Leventének hívják.


Egyébként Nekem is jó téged olvasni! :lol:
Vendég
 


Szia!

Ha én azt tudnám, milyen autót vett!!! Talán Skodát??? Nem esküszöm meg rá, de a gubanc az volt vele, hogy nagyon későn kapta meg, mert az ügyintézője sumákolt.

Tényleg gyakori a babakocsilopás??? Ezt nem tudtam. ((Nincs sok kisbabás ismerősöm.)) Ezzel az a nagy gond, hogy nem a felnőttől lopják el, hanem ma kisbabától, hiszen az az övé. Felháborító!!!

Jó, elhiszem, hogy van bunkó orvos a klinikán, de akkor én még nem találkoztam vele. Meg nem is szeretnék. Ki az?

Láttam egy másik topikban, ahol a klinikás orvosokról van szó, hogy Szabó Gábor Salgótarjánban is dolgozott. Remélem, jól emlékszem a város nevére. Honnan és hogyan került a klinkára, nem tudod? És tényleg "csak" 30 éves?
eftimea
 
 


Szia!

Igen, valójában 30 éves. Azt még magam sem tudom, hogy hogyan került a klinikára. :shock:

Éppen ma emlegettük a doktor urat a védőnőnél (mert ugyanis a védőnők is ismerik a doktor urat), meg beszélgettünk velük is babakocsilopásokról és Turán is volt már rá példa, hogy a tanácsadóból lopták el babakocsit. Amivel érték , ami ott volt a babakocsiban mindenestől el lopták. Csak tudod azt nem értem, hogy az ilyen embernek aki ilyet megcsinál milyen lehet a lelkivilága, már ha van neki egyáltalán! Ez egyenesen undorító!


Klinikán akit legalábbis Én bunkó orvosnak tartok, az nem más mint:
Dr.Hruby Ervin. Nem csak, hogy bunkó, hanem nagyon anyagias is egyben.
Vendég
 


Hát, tudod, ez a babakocsi lopás nagyon felháborít!!!
És ki tud derülni, ki a tolvaj?
Sose fogjuk megtudni, megérteni, milyen az ilyenek lelkivilága, mert egy pillanatra se tudunk velük azonosulni. Ha éhes volna, tehát ha csorósága miatt lopna, akkor nem babakocsikra utazna.

Ezt az Dr. H. Ervint nem ismerem, de akkor remélem, nem is lesz hozzá szerencsém.

Amúgy az a Potter szindróma mitől alkaulhatott ki a kisbabádban? És arra mi a magyarázat, hogy kevés volt a magzatvized Petrácskával?
eftimea
 
 


Szia!


Az, hogy a Potter-syndroma mitől alakulhatott ki azt Én magam sem tudom. Amivel tisztában vagyok, az pedig a következő: nagyon összetett betegség. A kisbabának a veséje nem működött.

A Petrácskával pedig azért volt kevés a magzatvíz, mert volt egy bizonyos Toxoplazma fertőzésem és ebből kifolyólag.


A babakocsilopás:

szegénységi - bizonyítványra vall az amikor valaki milyet elkövet! :evil: :evil: :evil:
Vendég
 


Szia!

Ez a toxoplamza fertőzés van a macskáktól, ugye? Hú, akkor tényleg nem volt egyszerű, de szerencsére szerencsésen múlt időben lehet esetedben erről beszélni.
Nem tudtam, hogy a toxoplazmára van antibiotikum, csak azt, hogy veszélyes fertőzés.
eftimea
 
 


Szia!

Van rá antibiotikum (Rovamycine), de előtte van egy alapos kivizsgálás és csak utána írják fel a gyógyszert. Nekem naponta 3×2 szemet kellett bevennem, 1 hónapon keresztül.
Vendég
 


Szia!


Ha nem kezelik a toxoplazma fertőzést a terhesség alatt, akkor a kisbabánál későbbiek folyamán ha jól tudom akár vakságot is okozhat. Még egy ilyen hiányzott volna a kórképemből!

Mikor próbálkozhattok egy esetleges újabb terhességgel?
Vendég
 


Szia!

Most biztosan legalább 3 hónap szünet, de előtte amilyen vizsgálat csak szükséges, el akarok végeztetni. Ha az 1 év, akkor 1 év, nem akarok kapkodni. Ráadásul először vissza kell mennem Szabó doktorhoz, úgy kb. 2 hét múlva, hogy megnézzem, mi van a petefészekkel, amelyik most kicsit nagyobb volt a kelleténél. Lehet, csak sárgatest bevérzés, és akkor szépen visszahúzódik a petefészek, de lehet, tovább vérzik, még rosszabb esetben nem ez, hanem más van a petefészekben. De ezekre egyelőre nem gondolok, bízom a legjobbakban. És szeretném, ha a párom is túlesne a szükséges vizsgálatokon. Nem mintha neki kellemetlenséget akarnék, de ha újra próbálkozom, akkor legyek biztos abban, mi reményünk van pontosan.
Persze lélekben hiszem, hogy lesz babánk, hiszen ez volna az élet rendje, csak talán többet kell érte küzdenem, mint másnak. De úgy vagyok ezzel, másnak meg más dolgokért kell erősebben küzdenie, mint nekem.
eftimea
 
 


Szia!

Én is most voltam a doktor úrnál, Nekem meg 2 hónap múlva kell hozzá visszamennem.
Szabó doktor nem mondta Neked, hogy mennyi a türelmi idő??? Nálunk a párom akar 3-dik gyermeket, Én erre a dologra nem nagyon hajlok(egyenlőre, legalábbis Én 35 éves koromban szeretnék -ha szeretnék-még egy kisbabát), a párom meg már most. De az elkötés gondolata is megfordult már a fejemben, most pl. ez a dolog az ami felé a leginkább hajlok. Erről a férjem próbál lebeszélni. Más dolog is megfordult már a fejemben, ez pedig nem más mint a béranyaság.
Vendég
 


Szia!

De mondta, 3 hónap a türelmi idő. Minden korai vetélés után 3 hónap szünetet mondanak babaügyben.
Na, én most vagyok már 35, és még csak most - illetve tavaly nyár óta - szeretnénk az első babát.
Korábban az endometriosis nevű betegségem miatt nem lehetett, amikor meg az elmúlt, akkor meg nem volt társ a babához.

Na szép helyzetben vagy: ahogy látom, a kisebbik gyermeked még alig múlt egy hónapos, és a párod már neki is akar kistestvért? A férjed nagycsaládból származik, ahol sokan voltak testvérek?
Miért akarsz béranyát? /Amúgy lehet, mire odajutsz, hogy akarsz harmadikat, akkor már nem is akarsz béranyát. Nem?/
eftimea
 
 


Szia!


Férjem az engem is eléggé meglepett a 3-dik babával. De Én még most nem akarok (majd 35 éves koromban-talán). De mint írtam, még az elkötés gondolata is megfordult már a fejemben. A béranyaságon azért gondolkodom, mert vannak (sajnos) olyan párok akiknek valamilyen okból kifolyólag nem jön össze a kisbaba. Az pedig egy borzasztó dolog lehet, amikor valakik szeretnének kisbabát és nem jön össze nekik. De a béranyaságnak is meg vannak a maga feltételei, mert különböző vizsgálatokat el kell végeztetni. A két dolog közül vagy az elkötés vagy a béranyaság az most ami motivál. Lehet, hogy Neked lesz igazad, hogy mikorra beadom a derekam egy esetleges 3-dik babára, akkorra már sem az elkötés sem pedig a béranyaság gondolata nem fog foglalkoztatni.
Vendég
 


Szia!

Most valamit nem értek: te lennél béranya egyszer valakinek vagy pedig a 3. babát béranyával hordatnád ki?

Hát, azt másoktól is hallottam már, hogy be kell kötni a zsák száját, mert a pasik könnyen dumálnak, hogy kéne meg vagy 3 gyerek, de hát nem ők vannak velük teherben, és nem ők vannak velük naphosszat... Nekik jobb esetben csak a jó jut a gyerekekből :) A kis ravaszak.
eftimea
 
 


Szia!

Én vállalnám be a béranyaságot, de mint írtam ennek azért megvannak a feltételei (különböző vizsgálatok).

A férfiak? Hm....??? Abszolút semmi fogalmuk nincs arról, hogy valójában miről szól egy gyereknevelés. Ők csak a dolog jobbik részéből veszik ki a részüket.
Vendég
 


Jó reggelt!

Hát, elég bátor vállalkozás forog a fejedben, szó se róla!

Igen, az apukáknak a jobbik rész jut a kisgyerekekből, de hát valakinek pénzt is kell keresnie, amíg az anyukák otthon vannak gyeden és gyesen.
eftimea
 
 


Szia!

Most megint lehet, hogy meglepődsz azon amit írok:

Pénzkeresés???Hm......???
Nekem a jövedelmem (ámbár még ha itthon is vagyok) több, mint a férjem jövedelme.

Konkrétan az Endometriosis (remélem jólírtam) az mit takar? Mikor mész a doktor úrhoz?
Vendég
 


Ja, akkor Ti a kivételek közé tartoztok :)


Az endometriosis az, amikor a méhnyálkahártya elvándor más helyekre, és nemcsak a méhben van. Uge ez minden menseskor leválik, ha nem történik megtermékenyülés, és a méhnyálkahártya kiürül a szabadba. De előfordul, sajnos egyre több nőnél, hogy nemcsak kifelé áramlik, hanem bent is elmegy ide-oda. Bele a petefészekbe, a petevezetőbe, a kis vagy nagymedencébe, a belekre stb. diagnosztizálták már tüdőben is (!), az egyik ismerősnél a köldökben. És ezek a szétszaladt méhnyálkahártyák megtapadnak és attól fogva úgy működnek, mint az, ami a méhben van, vagyis minden menseskor leválik (leválna, ha lenne onnan hova mennie, ürülnie). Fránya egy dolog, mert meddőséget okoz, okozhat, bár a legjobb gyógymód rá éppen a terhesség, mert akkor nincs menses, nem terjed tovább. Ami a legérdekesebb, hogy nem lehet tudni, mi okozza az elvándorlást, a betegség kialakulását. De lehet hormonos gyógyszerrel kezelni, gyakran végeznek laparoszkópiót és égetik el a felsleges méhnyálkahártya szigeteket. Kb, így tudják gyógyítani. Én mindenből kaptam, két laparom volt, két hormons kezelés. Egyelőre nem tudni, ismét kialakult-e nálam, de azoknál, akik ebben a betegségben szenvedtek, nagyobb az esély az átlagosnál a korai vetélésekre.

Ma már okosabb leszek, délután megyek kontrollra, nagyon izgulok, mert tegnap még levelet is kaptam a klinikától, hogy vissza kell mennem, mert a szövettani eredményen újabb vizsgálatok elvégzést indokolja. Minden incomplett vetélés után vesznek szövettani mintát ugyanis. A múltkor a szövettani eredményem rendben volt, most még van valami gyanús... Még jó, hogy ma megyek vissza, így csak 1 napot aggódok itthon...
eftimea
 
 


Szia!

Amit most írtál, csak ámulok és bámulok. Nagyon sajnálom. Majd légyszíves írd már le, hogy mit mondott a Szabó doktor vagy, hogy mit mondtak a kontrollon. Nagyon kíváncsivá tettél. :shock: :shock: :shock: Nagyon várom a válaszodat.
Vendég
 


Szia!

Na azt mondta a Szabó doktor, hogy jártál nála nemrég, és kérdezted, ismer-e egy eftimea nevű beteget :)))
Kicsi a világ :))

Szóval az van, hogy a szövettanom még ápr. 9-én elkészült, de csak azután, hogy engem hazaengedtek záróval a klinikáról. A szövettan szerint méhen kívüli terhesség gyanúja is fennállhat, de amikor engem hazaengedtek, akkor ez a méhen kívüli már kizárt volt. Csak ugye a szövettan ezt nem tudta, ezért kiküldték az értesítőt. Na én a levél kézhezvétele óta mostanáig már mindenfélét képzeltem, de azt nem, amit már ugye kizártak a dokik. Jó, mi?
Majd mennem kell még egy kontrollra 2 hónap múlva, és remélehtőleg addigra felszívódik a petefészkemből a sárgatest bevérzés, mert már a 2 hét alatt is sokkal kisebb lett. Szóval nagy baj nincs egyáltalán, sőt Szabó doki ma is azt mondta, spontán is sikerülni fog Ez azért tetszik nekem, mert az inszemtől meg lombiktól eleve ódzkodom, de ha a párom ne adj isten meddő volna, akkor én nem leszek anyuka, mert más spermája nekem nem kell. Ez lehet, hülyén hangzik, vagy sétően egyeskre nézve, de én annak látom értelmét, ha ő meg én vagyunk a kisbabában. Mondjuk nem ítélem el azokat, akik spermadonort is igénybe vesznek, csak nekem másról szól a baba.

Na és Neked mit mondott a doktor úr?
eftimea
 
 


ja, és most nincs endőmetriosisom, ez a legfőbb!!!
eftimea
 
 


Szia!


Örülök, hogy kezdenek alakulni a dolgaid!
Mondott rólam valamit a Szabó doktor??? Ha igen, akkor mit???
Múltkor voltam nála, szegénykém a Babanettel próbálkozott (szerette volna olvasni a fórumokat, de nem tudom, hogy végül is sikerült-e).
Júniusban kell hozzá mennem kontrollra.

Lombik, Inszem??? Ez a két dolog egy idő után nagyon tönkre tudja tenni a szervezetet. Tehát, nem egy egészséges eljárás, bármelyiket is nézzük. Van az ismerőseim között olyan akinek csak ilyen módon lehet kisbaba, de szegénykém már bele van fáradva ilyen áron a babaproject-be. De tartom benne is a lelket, hogy ne adja fel, még ha ilyen áron is kaphat kisbabát.
Vendég
 


Szia!

Nem mondott semmi különöset rólad, elmesélte, kérdezted, ismer-e engem. :D

Annyit mondott, hogy otthon nem nagyon netezik, hanem a munka után inkább már a kislányával foglalkozik.

Áh, nem akarok én lombikra vagy inszemre gondolni még, sőt a doki nagyon is biztat, hogy spontán is sikerül. Úgyhogy ebben bízom magam is. Mégiscsak az volna a legtermészetesebb, a legszebb. Csak még türelem, de nyáron már lehet próbálkozni, bár még nyár elején lesz egy kontroll. De remélhetőleg az sem igazol semmi rendelleneset.
eftimea
 
 


Szia!

Mondjuk az tény és való, hogy nagyon sokat bent van a klinikán.
Szerintem sok orvosnak ilyen hozzáállással kellene rendelkezni, mint amilyen a Gábornak van. A 6 hetes kontrollnál mindent rendben talált. De Nekem is kell majd mennem a doktor úrhoz júniusban, éves rákszűrésre.

Az tény és való, hogy nem kell egyből az inszemre illetve a lombikra gondolnod. Én ezt csak írtam Neked, hogy van ilyen ismerősöm, és Ő már nagyon bele van fáradva a babaproject-be. Sajnálom Őt. :cry: :cry: :cry:
Vendég
 


Szia!

Áh, egyelőre nem gondolok ilyenekre, de azért előre sem iszom a medve bőrére.

Mostantól lehet, ritkábban jövök, mert letelt a kényszerpinehő, és újult erővel vágok bele a munkába - persze sok kedvem nincs hozzá, de mégsem lógathatom a lábam kedvemre.
eftimea
 
 


Szia!


És mit dolgozol?
Vendég
 


Szia!
Írással, cikke, tanulmányok és hasonlók. És te?
eftimea
 
 


Szia!


Én Ruhaipari-szakközépiskolába jártam, ebből eredendően a végzettségem az Nőiruhakészítő. De nem ebben a szakmában dolgozom, mert nem annyira jól fizet.

Egyébként egy multinacionális cégnél dolgozom (Lear Corporation) Gödöllőn. Javítóként dolgozom, gyógyítom az autók műszerfalainak hibáit, meg ha szükség van rá akkor valakinek (aki éppen hiányzik valamilyen okból kifolyólag) a munkahelyén vagyok + javítanom is kell úgy mintha mi sem történt volna :evil: . Nem egy irigylésre méltó munkakör. :evil: De viszont nagyon jól fizet és csupán ezért vagyok ott.
Vendég
 


Szia!

Jézusom, te akkor jól érthetsz az autókhoz :)

Mi hibája lehet egy műszerfalnak? És csak autómárkán dolgozol, vagy bármilyen autó műszerfalán kiszúrod a hibát?
eftimea
 
 


értem: csak egy autómárkán dolgozol, véletlen kimaradt az egy
eftimea
 
 


Szia!


Nem, nálunk több személygépkocsi-tipushoz csinálnak a műszerfalat. Többek között nálunk készül az Opel Vectra, Opel Astra, Opel Omega, Land Rover, Saab, Nissan, Ford Focus, Renault Espace - nek az elektromoshálózata (műszerfal). A javítás az pedig olyan dolgokból áll, mint a felcserélt vezetékek helyrehozatala, gyártás során sérült vezetékek eltávolítása - majd pótlása nem sérült vezetékkel - ez utóbbi mondjuk akkor a legérdekesebb, ha rossz vezetékkel jön le a gyártósorról és a tesztpulton veszik észre a hibát. Na, akkor bontanom kell az egész korbácsot (így hívják ott a dolgozók a műszerfalat) és csak utána tudom a vezetéket kicserélni.

Szoktam még olyat is csinálni, hogy amikor új dolgozó érkezika gyártósorra, akkor az adott munkahelyre be kell tanítani.
Munkahelyen is szoktam lenni, ez abban az esetben, ha valaki szabin van vagy betegállományban (be dobja az unalmast). Az az igazság, hogy ennél a cégnél nem nagyon szoktak szabadságra elengedni, ha el is engednek akkor előtte 3 héttel írásba kell adnod a szabadság igényedet :evil: :evil: :evil: . Így szegény dolgozónak nem marad más, mint a betegállomány, ha el akarja intézni az ügyes-bajos dolgait. És azt majdnem elfelejtettem, hogy a szabadság -kérelmedet írásban meg is kell indokolnod, és még így sem biztos az , hogy egyáltalán elengednek szabadságra. Mindíg ember-hiányra panaszkodnak.
Vendég
 


SZia!

Ez nem ütközik a munkatörvény könyvébe???
Nem tök mindegy nekik, hogy mit akarsz a szabi alatt csinálni??? Mi közük hozzá, hogy lakásfelújítás miatt, nyaralás vagy egyéb miatt kéred???
Betegállományban nem kapod a szabi alatt is járó fizut, csak a táppénzt... szóval nem a legjobb megoldás...
Ha senkit nem engednek szabira, akkor hogy lehet az emberhiány???
Hú, nekem ez sántít. Ti nem így gondoljátok?
eftimea
 
 


Szia!


Emberhiány:

nagyon sokan leszámolnak, van olyan, hogy 1-2 nap vagy 1 hét után leszámol valaki.
Ha van valami nagyon sürgős halaszthatatlan dolgod csak a táppénzre számíthatsz, de ha olyan a művezetőd akkor talán kiírja némi vita után a szabadságot esetleg/talán.

Munkatörvény könyv:
nem különösebben zavarja Őket.

Már Én sem akarok visszamenni, ha letelik itthon a 3 év. Azért most már Nekem is elég volt ebből a cégből. Hiába, hogy jól fizet.
Vendég
 


Mi az, hogy nem zavarja őket??? Akkor mi a fenének van??? Én ezeken annyira ki tudok akadni. Bezzeg amikor a kisember elkövet szabálytalanságot, mindjárt bünőzőként kezelik, holott csak rossz helyen parkolt - például.
Azért megérne egy misét a munkahelyed.

(Gőzerővel dolgozom, úgyhogy ezért voltam erre régen, meg ballagás is volt, szóval zajlik az élet - bár azért szeretném, ha már babaügyben zajlana: pelenkázás meg miegymás...)
eftimea
 
 


Szia!

Találkoztam a főnökasszonyommal. Mint mindíg most is a munkahely volt a témája.
Mikor letelik a 8 órás munkaidő, Ő még utána is dolgozik-a kis sztahanovista. Mindíg arra panaszkodik, hogy neki kell mindenki helyett bemenni dolgozni, pedig Ő maga vállalja be mindenki helyett a túlórát.

Dobok néhány képet a kislányról:

Kép

Kép


Kép


Közös képeket egy kicsit később fogok majd feltenni.
Vendég
 


Szia!

Igazi hölgy a kis Petra! :) Látszik rajta, legalábbis úgy tűnik, hogy jól eszik. NAgyon csini, egészséges baba :)
A kisfiad örül neki? Hogy fogadta a kistestvért?

Manapság jó munkahelyet találni, ahol jól bánnak a munkatársakkal, megbecsülik őket, és normálisnak mondható a fizetés is, na olyat nem könnyű találni. Viszont a rossz munkahelyet is nagyon könnyű elveszíteni... Ilyen lett a világ.
eftimea
 
 


Szia!


Kisfiam nagyon örül és nagyon szereti a kistestvért.Na, meg félti is. :)
Én mindjárt a legelején amikor terhes lettem megmondtam a kisfiamnak,hogy lesz kistestvére nem vártam vele.De szerintem ez így van jó, Én így gondolom.

Most iskolában gondolkodom. De, hogy milyenbe /milyen szakirányba kellene mennem azt még nem tisztáztam le magammal.Sok minden dolog van ami érdekel.Szinte minden.
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: