Új privát üzeneted érkezett!

Mármint a gyárilag gyümölcsös? Vagy amit te keversz?
dóri797
 
 


Dóri!
Igen, gyárilag gyümisre gondoltam :oops:
Éppen számolgattam a Ch-kat és ebédre igencsak keveset ettem...tényleg vmikor nehéz bevinni azt a mennyiséget. Hát igen ezt is tanulni kell.
E.

Kép
Kép
edi78
 
 


Persze, belefér a gyári is. Most így hirtelen nemtom mennyi van pl egy danone könnyű és finomban, de rá van írva. Az tuti, hogy 20 alatt van. Nem ezzel van a gond, hanem hogy finomított cukor van benne :( és ez az amit abszolút tilos enni.
A héten kérdezgettem a kórházban a sorstársaimat, hogy ők esznek-e ilyeneket és azt mondták, hogy nem, mert a cukrozott kaja nekik is tabu ( pedig a többség terhelésese 7,8 - 8 közötti volt ) .
dóri797
 
 

 
 

edi!

igen 78as vagyok én is áprilisi. az első babánkat várjuk, tavaly nyáron volt az esküvőnk.
házidokim azt miondta kezdjek el diétázni ahogy tudok, majd a diabetológus megmondja mennyit kell naponta bevinni. de írd ám meg neked mit mondtak, mert ugyanolyan lett a terhelésünk, és én csak júni 6án megyek, messze van.
én is vettem rozskenyeret, abonettet, sok szalámit eszem reggelire vacsira, uzsira gyümi, meg kefír, ebédre meg éppen ami van, és kaptam kis tájékoztató füzetet amiben minden benne van a védőnénitől. heti 1szer rizs, meg krumpli, több főzi, és lehet hust sokat.
én kétaponta főzök, úgyhogy nem lesz gond, mert nem fogok naponta főzicskézni.
pár dolgot lemértem már, kenyereket, almát, epret is eszem, de csak 1-10 dkg egy nap.
vettem diétás lekvárt, mézet, édesítőt.
hát nekem néha csíp a szám, de biztos a cukortól van. vércukormlrőm még nincs, megvárom mit mond a diabetológus.

dóri!
köszike a jótanácsokat!
szép hétvégét mindenki ek

Kép
andyfekete
 
 


Sziasztok!

Tök jó, hogy ilyen élő lett ez a topik. Az ÁEK-es fórumon már megírtam, de nektek is elújságolom, hogy május 11-én megszületett kicsi fiunk Máté Bálint 55cm-rel és 3580g-mal. Jól vagyunk, most már itthon gyakoroljuk a szopizást, és a baba jól hízik (némi kezdeti nehézségek után, erről is a másik fórumon írtam).

Hát, azt meg kell mondanom, hogy az evés nem az első helyen áll szülés után, és nagyon nehéz időt szakítani rá, ha az ember igény szerint szoptat. Egyelőre nem mertem nagy kihágásokat tenni a cukros diéta ellen, továbbra sem ettem semmi fehérlisztes, cukros dolgot, de az adagok mérését már elhagytam (pl. krumpli és tésztaköretből már tisztességesen ettem). Sajnos nincs időm vércukrot se mérni, ezért még nem tudom, hogy mennyire gáz, ha ilyet csinálok. Volt eddig egy 8,6-os vércukrom a szülés utáni nap, de az nem hiszem, hogy mérvadó volt, mert a szülés napján nem ettem semmit csak diabetikus csokis kekszet, meg diabetikus csokit, és másnapra iszonyatosan kiéheztem, gondolom ettől megugrott az éhgyomrim is. A szülészdokim már előre mondta, hogy 6 hét múlva valszleg újra el kell mennem terheléses cukorvizsgálatra, hogy kiderüljön, hogy megmaradt-e a baj. Meg gondolom lesz még egy labor, amiből kiderül, hogy mennyi volt a havi vércukoringadozásom is.

A jó dolog a szoptatás+mértékletes táplálkozásban az, hogy a felszedett 12,3kg-ból (ennyi volt a szülés napján) 10,1kg már lement 13 nap alatt!!! Ezért megéri tartani magam a diétás alapelvekhez. Kitartást mindenkinek, legyetek nagyon ügyesek!

Kép
Kép
szfgabi
 
 


Dóri!
Persze beszámolok holnap :?

Gabi!
Gratulálok a babádhoz :)

Mértem hatpontost ítthon szombaton és vasárnap.
Ilyenek lettek, szerintetek? Nekem nem mondott a doki semmi múlthéten csak annyit, hogy az enyém nem betegség még, mert határon vagyok és 170g Ch diétát írt. Se felosztás se semmi...magamtól próbáltam az elosztást, ebéd előtti alacsony értéken látszik vmit nem jól csinálok, többet kellene ennem tízóraira, előrébb hozni ebédet, kevesebbet enni ebédre? Kivi vagyok mit mond a nagyokos....

Szombat:
reggeli előtt:4,4
reggeli után:6,3
ebéd előtt: 3,6 ??
ebéd után: 6,8
vacsora előtt: 4,1
vacsora után: 4,8

A reggeli 6,3 miatt vasárnap kevesebbet ettem reggel, de tízórára többet (banán+tej), mert szombaton már nagyon éhes voltam, azért is 3,6 a cukor. Meg nem voltunk otthon, elmentünk csavizni, így mekiben ettünk. Emiatt is ismételtem vasárnap.

Vasárnap ezeket kaptam:
reggeli előtt: 4,2
reggeli után: 5,7
ebéd előtt: 3,9 ??
ebéd után: 5,6
vacsora előtt: 4,7
vacsora után: 5,1

Előre is köszi, ha vki tud segíteni...
Edit

Kép
Kép
edi78
 
 


Sziasztok!
Edit, nekem a dietetikus tanácsadáson a nővér azt mondta 3.5 és 6.5 jók az eredmények.Eddig nekem elég jó eredményeim lettek
pl:
reggeli elött:3,7
utána:5,4
ebéd elött:3,8
utánna:4,9
vacsi elött: 4,1
utánna:4,7

de észre vettem h ezek szerintem csak a kezdetben voltak,mert eléggé kezd felmenni,ma ebéd elött volt 5,9 :? Lehet nem sok , de kaja elötti értékem eddig mindig max 4,2 volt.
Szerintetek lehet h elkezd felmenni ????????

nicike
 
 


Nici!
Köszi a hsz-t, akkor ezek szerint az értékeim jók.
Majd írom nekem mit mondott a dokker...
Nem tudok hozzászólni, hogy neked megy-e felfelé :(
nekem nem kell mérni magamnak, csak heti 1x
de ma kiviből lemértem ebéd 4,2 lett, félóra múlva mérem az utánit.
Te étkezés után 1,5órával méred? Nekem ennyit mondtak akkor mérjem, meg a beutalóval is így mérik a kórházban.
Edit

Kép
Kép
edi78
 
 


Nekem ma az ebéd utáni 7,4 lett :?
Múlthéten is felment,akkor a doki azt mondta csináljak profilt és holnap vigyem magammal,hát ez is sok,ugyhogy tuti búcsú van a 220 g CH-tól.
Nekem egyedül az ebéd utáni az amit másfélóra múlva kell mérni.Egyébként a reggelit meg a vacsi 1 óra mulva kell mérni.
voltam korházban is 1 hetet(nem ez miatt) ott is igy mérték a profilt.
melyik kórházba jársz?

nicike
 
 


jaj csak abban az egyben reménykedem h ez a bébinek nem árt :shock:

nicike
 
 


Gabi, gratulálok mégyegyszer a fiúcskádhoz!!! :lol: :lol: :lol:
Már meglestem az ÁEK-s topicon és gyönyörű! A szüléstörténeted pedig végigkönnyeztem! :cry: :D

Edit, ezek nagyon szuper értékek! :D

Nicike, elvileg ez folyamatosan romlik picit, de szerintem ez még így is jó, igaz a 7, 4 már nem annyira :? Mit ettél, hogy felszökött tőle? Lehet, hogy csak pont olyanba kóstoltál! Nem ártasz a babának, nyugi! (mondom én, a főparás ) Ha néhanapján felszökik, attól nem lesz semmi gond!

Nekem egyébként a 29. héten "kattant be" az egész. :?
dóri797
 
 


Sziasztok!

Ebéd utáni értékem 5,1 lett .
Ebéd előtt meg nem voltam annyira éhes, mert a tízórai után 1,5órával ettem.
Tegnap 10-kor még utóvacsinak ettem epret, meg sós szotyimagot...
Legközelebb szombaton mérek hatpontosat.

Nicike!
Tatabányai vagyok a szent borbála kórházba járok, de egyszer voltam csak, holnap megyek másodjára.
Nálunk hami után 1,5órával vesznek vért. Remélem nekem is ezt mondta a doki, mert az egyórás értékek bizti magasabbak lesznek akkor.

Dóri!
Örölök eredménynek, csak doki is örüljön. :) És segítsen a 170g napi elosztásában, mert arról nem volt szó, magamtól csináltam így.

Andy!
Mizu? Holnap írok, mit mondtak. Sikerül tartanod a 170g-ot?

Edit

Kép
Kép
edi78
 
 


sziasztok!

én kaptam a védőnőtől szénhidráttáblát, meg étkezési javaslatokat, de mivel csak 2 hét múlva megyek diabetológushoz, ő sem tudta hogy napi mennyi CH-t egyek, így próbálok 170-200at enni naponta.

én még nem mérek vércukrot, se mérőm, se nem tudom kell e a 2 órási 7,7 értékem mellett.
megvárom a diabetológus tanácsát.

amúgy próbálom tartani az 5szöri evést, de délelőtt azért rágcsálok néha almát meg abonettet is, persze felírom a füzetembe mit eszek., különben éhen halnék.
hátha kell, vagy segítség lesz az orvosnak. marha messze van még június 6.
de cserepesedika szám, lehet leégett, vagy a szél megfújta, de lehet a cukrom miatt?
és sokat vagyok szomjas, de az már kb 1 hónapja. ja és nekem a 24.héten jött elő.
és kedden megmutatta magát a baby: kiscsajszi.

ma ittam először magamcsinálta turmixot eperből cukor nélkül édesítő nélkül, hát nem ehhez vagyok szokva....
de lemegy a bébiért mindent
na megyek, jön az uram, kéne melegíteni vacsit, sziasztok

Kép
andyfekete
 
 


lányok!
ahogy látom eza topik meghalt, sajnálom:)
pedig én még mindig nem voltam a diabetológusnál, majd pénteken megyek először, azér kíváncsi vagyok

Kép
andyfekete
 
 


Andy, majd gyere és mesélj mi volt a dietetikán!
dóri797
 
 


Hála Istennek nincs sok cukorbeteg kismami :)

nicike
 
 


Nekem totál gáz lett a cukrom,de mitől borulhat fel annyira h h eddig jó volt a diétával most meg lehet inzulinozni kell?????

És nincs baj semmivel,kivéve a reggelivel.Jó kb semmi szénhidrátot nem eszek, de reggelim is 10 g ch és fel megy.

Abba a doki bele megy szerintetek ha megmondom h nem eszek szénhidrátot semmit? Pl: csak hús.sajt,zöldségek....?
Vagy azt se lehet???

HELP :shock:

:D

nicike
 
 


Dóri pl abban tudnál segíteni h mit reggelizel?Mert akkor ki iktatom teljesen a korpás,diabetikus zsömlét meg a félbarna kenyeret is.

Mert eddig meg ettem az egész zsömlém,tele pakolva mindennel,meg a kávém tejjel és nem ment 5 fölé soha.
Most kávét nem iszom,fél zsömle csak felvágott és 6 lesz a vércukorszint.
És a doki erre mondta h inzulin!(?)

nicike
 
 


Szia Nici!

Szerintem a dokid túlreagálja a dolgot, nem értem mi a baj a 6-os értékkel?! :? Megkérdezhetem, hogy melyik kórházba jársz? Csak nem egy inzulinos kismami gyártóba?

Nekem is mindig a reggeli vacakol/vacakolt. Mindenkinek más jön be, ki kell kísérletezni.
Én semmilyen kenyeret, zsömlét stb nem tudok megenni csak délutántól. Kenyérből is a teljes kiörlésű sötét, nyálkás rozskenyeret eszem. Kb 2 hónapja nem ettem semmilyen péksütit.

Nálam a reggeli: 4 db korpás keksz (korpovit) és alma vagy viszonylag éretlen görögdinnye vagy grapefruit. (30 gramm ch )
Tízórai: natúr yoghurt búzakorpával és egy kanál műzlivel, hogy legyen valami íze. (30 CH )
Nekem ettől most szépen beállt, de van akinek nem jön be a gyümölcs reggelire.

Abba biztos nem megy bele a doki, hogy ne egyél szénhidrátot, mert rosszat tesz a babának. Amikor állandóan rossz lett a reggeli/délelőtti értékem én is bepróbálkoztam azzal, hogy esetleg lecsípek belőlük, de megtiltották a baba miatt. Azt mondták, hogy nem lesz itt se éhezés, se inzulin, hanem addig igazítjuk a diétát, amíg jó nem lesz és végül sikerült is.

A múlt heti tesztnapomon ennek ellenére lesunnyogtam a reggeliből és a tízóraiból is egy kicsit, aztán este egyszerűen elfelejtettem pótvacsizni, majd másnap vittem a nappali és éjszakai gyűjtött vizeletemet vizsgálatra. A nappaliban 1+, az éjszakaiban 3+ aceton volt vagyis éheztem egész nap, nem is kicsit, pedig én nem érzékeltem, hisz husit, sajtot stb ettem és állandóan tele voltam. Azt mondták, hogy a vizeletem alapján egy kőkemény diétába kezdtem, aminek a baba látja kárát...
dóri797
 
 


Dóri a sotéra járok.

Csak most is pl azt nem értem, h reggeli után 5,8 volt,ettem tízóraira egy pohár diabetikus jogghurtot ez 7g ch volt és ebéd elött a mérésem 6 volt :shock:

Ezt mért csinálja?
Hétfőn kell mennem a dokihoz,most nem tudom meik a jobb ha nem eszek és aceton vagy ha eszek és magas cukor???
Tudom h eggyik se,de mit csináljak?a dokim szabin van.

nicike
 
 


És az h van e aceton a vizeletemben,azt itthon megtudom nézni valami tesztel?
Mert sajnos napok óta nem eszem meg a kellő Ch-t. És nagyon fáj a fejem meg émelygek.És nem tudom ez mi lehet.Van e köze hozzá?

nicike
 
 


A diabetikus yoghurt stb nekem sem jött be. Nem tudom, hogy te milyet eszel, de ezekben sokszor fruktóz van, ami ugyan gyümölcscukor, de akkor is cukor. Baromi dühítő volt, hogy kidobtam a szemétbe egy rakás pénzt a diabetikus cuccokra és felment tőlük ugyanúgy a cukrom. Próbáld ki egyszer a yoghurtot úgy ahogy írtam, hátha bejön!

Ami nálam még sajnos beütött, hogy ha nem ettem meg a rendes ch adagom (pl én is csak yoghurtot ettem tízóraira, ami majdnem a harmada az előírtnak ) , akkor felborultak a mérések.

Sajnos már többször előfordult, hogy pótvacsi előtt elaludtam, tehát éjszaka "éheztem", a reggeli éhgyomrim jó lett, de utána a reggeli utáni és a tízórai utáni is rossz lett, de talán még az ebéd sem lett jó, szóval borította az egész napom.

Te most tulajdonképpen ebédig hány gramm ch-ot viszel be ténylegesen és mennyit kellene? Milyen elosztásban eszel?

Egyébként gondoltam, hogy ez a sote lesz... , ha visszaolvasod az indexes fórumot, akkor rájössz, hogy miért.
dóri797
 
 


Jaj, Nici ne csináld ezt lécci! Ne éhezzél terhesen, mert az rosszabb mintha felmenne a cukrod picit! :!:
Gyógyszertárban lehet kapni tesztcsíkot! Ha megvetted, szívesen leírom hogyan kell hozzá vizeletet gyűjteni!
dóri797
 
 


200 gramm os de azt soha nem tartottam be,kb a 180 at ettem eddig.
12 órát gyűjteni nem?Megyek este veszek a patikába.Hogy kell kérni?
Tényleg szabin van a dokim,és napok óta szarul is vagyok.És most nem tudom h bemenjek e a kórházba.? Szerinted vegyek tesztet és ha reggel pozítív akkor menjek ügyeletre vagy mit?

nicike
 
 


Jah mennyibe kerül ez a csík? Mert ha van nálam annyi elmegyek most de ha nincs akkor meg kell várnom apát.

nicike
 
 


Sajnos nem tudom mennyibe kerül, megpróbálom megkérdezni.
Nappali vizeletet reggel 7-től este hétig ősszegyűjtőd egy nagy üvegbe, majd ha megvan, akkor összekevered és kb fél decit kiveszel belőle, ezt ráöntöd a tesztcsíkra. Az éjszakai ugyanez, ott este 7-től reggel 7-ig kell gyűjteni. Ez adja a 24 órás vizeletprofilt.

A tesztcsíkon különböző színeket kell majd összehasonlítanod a dobozon lévő színmintákkal és ebből fogod tudi az eredményt. Hozzáteszem, hogy ez sokkal pontatlanabb, mint a kórházi vizsgálat, az lenne a tuti.

Én pár hete ugyanezt az idegbajt végigcsináltam, aztán elegem lett és betelefonáltam, kértem a diétával foglalkozó emberkét, elmondtam neki bánatom és segített!

A 180-nak egyébként elégnek kellene lennie, én is annyit eszem! Nem írtad az elosztást!
dóri797
 
 


de Én 180-at sem eszem meg amióta kevéstől is fel megy az a baj.És nem tudom h mennyit szoktam enni.

Az elosztás: az eredeti:

reggeli:40
tízórai: 25
ebéd: 40
uzsonna: 25
vacsora: 40
pótvacsora: 30

nicike
 
 


Reggelire már napok óta max 15g eszek.
az ebédem is napok óta csak hús meg sajt volt
ugyhogy nem tudom mennyit vihettem be.

nicike
 
 


A 40-es reggeli nekem sem jött be, ezért ez lett a beosztás, ami most totál működik:
30-30-50-20-30-20

Ha rosszak az eredmények akkor az nem megoldáa, hogy nem eszel! Próbálgasd a kajákat amíg jó nem lesz, ha pedig végképp nem megy, akkor inzulin mellett kell enni!

A baba idegrendszerének a fejlődéséhez kell a szénhidrát, hosszú távon ez nagyon nem jó.

Én felírtam mindent és mindig mértem utána, aztán visszanéztem és látszott belőle, hogy mi az ami abszolút nem megy és mi az ami igen, látszott, hogy pl epret ehetek délután, de délelőtt nem stb. Tudom, hogy macerás, de érdemes lenne megpróbálni. A "nagyjából ennyit ettem" dolog nekem borzasztóan borított mindent
dóri797
 
 


a tesztcsik KetoPhan(csak az acetont néz) 50 db-os kb 1000 ft.
dóri797
 
 


Köszi Dóri,és esetleg nem gyüjtött vizeletből is kimutatja ha van benne valamennyi?

nicike
 
 


ezt megtudom venni a patikába?vagy necces hozzájutni?

nicike
 
 


Szerintem nagyobb patikákban lehet kapni!
Megpróbálhatod a nem gyűjtöttet is, de erről sajnos nincs semmilyen tapasztalatom :(

A lényeg, hogy nyugi és próbálgasd a kajákat. Ne húzd fel magad ennyire ezen. Néha felmegy a cukor, néha acetonos a vizelet, de ha egyéként jók az értékeid, akkor ne idegeskedj! :wink:
dóri797
 
 


köszi :)
kicsit már megnyugodtam. higadt fejjel eldöntöttem holnaptól csinálom a te módszered.És beviszem a minimum 160g Ch-t.Csak most értettem meg akkor h nem mindegy h miből viszem be és mikor. Csak ezt azért elmondthatták volna :shock:
Nagyon köszönöm a segítséget.

nicike
 
 


Szivi! :D
dóri797
 
 


Sziasztok!

Nem akarok belekotyogni, de én úgy tudom, hogy ha az étkezés utáni 1h-s vércukrod 7 mmol/l alatt van, az még jó, 7 fölé nem szabad mennie, és csak akkor kell az inzulin, ha tartósan fölé megy. Nektek mit mondtak ezzel kapcsolatban?
Ma megettem egy egész rozsos stanglit reggelire, és 7,3 volt utána a vércukrom, ami aggaszt - lehet, hogy nem múlt el a terhességi diabetes. Pár hét, és mehetek újra vizsgálatokra...

Kép
Kép
szfgabi
 
 


nici

Próbáltad már vmelyik diabetikus kenyeret (fogyi, Norbi stb.)? Nekem ezekből 2 szelet belefért a reggelibe sonkával, sajttal, zöldséggel, és nem ettem 25g CH-nál többet. Ez nálam bevált, ezenkívül még natúr joghurtot ettem egy kis natúr müzlialappal, esetleg édesítőszerrel. Az éhezés tényleg nem jó, fontos, hogy az előírt mennyiséget megedd, esetleg a GI értékekre vigyázz, és reggel "lassú" szénhidrátokat fogyassz!

Kép
Kép
szfgabi
 
 


Gabi, én is úgy tudom, hogy 7-ig okés, ezért sem értem Nicit miért piszkálják a 6-tal :? Sajnos már másik fórumon is tapasztaltam, hogy a sotén nagyon rá vannak állva arra, hogy inzulin legyen a vége, csak nem értem miért.

Nem biztos, hogy gond van nálad, végülis a 7,3 sem olyan vészes, hisz nemrég szültél! Drukkolok a kontrollhoz, remélem addigra teljesen elmúlik! :wink:
dóri797
 
 


Sziasztok.
Eddig jó volt nekem is a diabetikus zsemle,de egy hét alatt iszonyatosan romlott a cukrom.Most reggel 10g ch val 6 a cukrom.Ha a megengedett 30 at enném nem is tudom mennyi lenne :shock: :shock:

Olyan mintha folyamatosan romlana vagy én nem is tudom.

nicike
 
 


Nici, sajnos a 36. hétig elvileg folyamatosan romlik. Diabetikus zsemlé nekem kb 1 hétg volt jó, aztán már az sem. Próbálj ki reggel valami mást. Esetleg amiket Gabi is írt (nekem sajnos azoktól is felment ) vagy az (zöld)almát korpovit korpás keksszel.
dóri797
 
 


Az a terv reggelre,korpovit keksz meg zöld alma.
A korpovit kekszre szoktál kenni valamit?mert elvileg krémsajt meg ilyenek jöhet szerinted vagy naturan?

nicike
 
 


Az almához nem szoktam. Úgy eszem, hogy egy gerezd alma, egy korpovit, így egész elviselhető.
Egyszer próbáltam, hogy reggel szendvicsnek csináltam a koprovitot (krémsajt, sonka, paradicsom ) , de úgy megint felment. Meg lehet próbálni, lehet, hogy neked az lesz a tuti! :wink:
Figyelj arra, hogy ne túl édes almát egyél.

Az alma egyébként tök jó vízhajtó, ami így a 3. trimeszterben nyár derekán amúgy is jól jön!
dóri797
 
 


Most például azt is uzsonáztam,4 db korpovit keksz meg egy fél alma,ez kb 20 g ch és most (este) felvitte 5.5-re.Akkor reggel is megfogja dobni?

nicike
 
 


Annyi jó van ebben a hülye diétában, hogy legalább nem hízk el nagyon az ember. A dokim mondta pár hete, hogy így a végén egy fölösleges kilóhoz 3 liter vizet számoljak pluszba magamnak. Ez nekem azért is parás, mert már eleve a 29. héttől vérnyomáscsökkentőt kell szednem.
(egyébként amit a doki mondott az bejött sajnos :( )
dóri797
 
 


Felvitte? Nekem 5,5 az majdnem az éhgyomrim! Ha nekem kaja után 5,5, akkor pezsgőt bontok. De nem csak én, legalább 12-15 lánnyal voltam már ellenőrzésen és ők is totál örültek volna egy ilyen értéknek.
Szerintem félreérthettél valamit a kórházban!

Bemásolok neked pár cikket, hátha meggyőz!

"A postprandiális vércukor vizsgálat azt jelenti, hogy a reggel 7h-kor elfogyasztott 25 g szénhidrát tartalmú reggeli (minden reggel ugyanekkor, ugyanennyi) után egy órával megmérjük a vércukrot. Ha ez 7.0 alatt van, akkor hetente ismételjük és egyéb teendő nincs. Ha 7.0 felett van (ismételten is) akkor inzulin kezelést kell elkezdeni, olyan szakember vezetésével, (centrum), aki a terhesek inzulin kezelésében járatos. Ilyen az országban csak kevés van. A szülésig az inzulin kezelést fenn kell tartani. " Babanet

"Ha az orvos szükségesnek látja, akkor a kismamának otthon is ellenőriznie kell vércukorértékeit. Az otthoni vércukormérésre reggel, délben és este kerüljön sor. Úgy kell időzíteni, hogy mindig egy órával az étkezés utánra essék, mert az ekkor mérhető csúcsérték az igazán fontos, ami nem lehet 7 mmol/l fölött. Ha, mondjuk, egyszer ennél az értéknél magasabbat mér a kismama, akkor ne ijedjen meg. Leginkább a reggeli utáni vércukorértékre kell figyelni, ilyenkor szokott a vércukor a megengedett érték fölé szökni. Ez a stressz-hormon, a kortizol napszaki ritmusából adódik. A hormon szintje reggel magasabb, ezért a vércukor viszonylag kevesebb szénhidrát bevitele után is magasabbra szökik. Kiugró vagy gyanús mérési eredménynél a legjobb még egyszer mérni. A baba és a mama egészsége érdekében mindig az ideális anyagcsere-állapot megtartására törekszünk, azaz, hogy vércukorszintjük 3,5 és 7 mmol/l között legyen. Ha azonban többször is 7 mmol/l fölötti az eredmény, azt jelezni kell az orvosnak, ilyenkor már inzulinpótlásra lehet szükség"
macosz

"A normál vércukorszint többé-kevésbé állandó (3,5–5,5 mmol/l), azonban étkezést követően megemelkedik, amelyet az egészséges szervezet gyorsan helyre tud állítani. Ekkor ugyanis a hasnyálmirigy nagyobb mennyiségben kezdi termelni az inzulint, amelynek fő feladata a cukor sejtekbe juttatása a vérből. Amennyiben kevés az inzulin, vagy nem tudja kifejteni a hatását – vagyis a sejtek nem reagálnak rá – a vérben megemelkedik a cukorszint, a sejtek pedig éhezni kezdenek. Ekkor beszélünk cukorbetegségről. "
dóri797
 
 


Sziasztok!

Engem is érint a téma. Harmadik terhességem. Az elsőnél teljesen jó volt a cukor, mégis 4180 grammos lánykám született (6,5 éve), tavaly született a második kislányom, igaz, kivették a 38-39. héten (mert prog.császár volt), ő 3630 grammal született. És most várok egy kisfiút, a 29. héten vagyok. Tavaly és idén is emelkedett a cukrom. Éhgyomri tökéletes, mindig 5 alatt, tavaly 75g cukor után két órával 8,08, most 7,8. Tavaly nem is diétáztam, mert akkor még nem vették itt annyira szigorúan, most bekeményítettek, és most kellett mennem diabra. Tegnap voltam, de már három hete diétáz(gat)ok. Igen, mert ha megkívánok valami finomat, meg is eszem. Legyen az pizza, csoki ilyesmi. De többnyire jól tartom. Fehér kenyér, cukros üdcsi nuku.
Sok husi. Ebben a hónapban semmit nem híztam, amúgy összesen 3-nál tartok.

Én a neten találtam rá a kecskeruta teára, aminek vércukorcsökkentő hatása van. Neten hozzáértők mind ajánlották. Védőnénim is azt mondta, ihatom. Gyógyn. boltban vettem, 120 forint egy csomag. Napi egy bögrével iszom, de állítólag lehet kettőt is. Egy hétig többször hasmenésem volt, de már egyszer sem.
Két hete iszom. Tegnap a diabon reggeli után egy órási vérem 5,0 lett (igaz, hogy egy fél szelet barnakenyeret ettem).

Holnap megyek hatpontosra, majd megírom az eredményt. Szerintem használ a tea. Nézzetek utána Ti is, ha van egy kis időtök.

Sziasztok, Szilvia

UI: Nicike, ne aggódj annyira. Tényleg kell tápanyag a picinek, ne éhezz egyfolytában. Időnként lazíts benne! Nekem is volt múltkor 4+-es aceton a vizeletemben, amikor eléggé keveset ettem és akkor úgy döntöttem, ilyen nem lesz többet. Doki különben azt mondta az acetonra, hogy nem gáz, ne foglalkozzak vele. Igyak és egyek!!
emesedora
 
 


köszi csajok, hogy nyugtatok :)

Dóri sajnos nem éretettem félre,mert a dokimmal napi kapcsolatba voltam telefonon,még nem volt szabin.És azt mondta 6 fölé ne menjen.És eddig az ilyen 4,1-4,7 hez voltam szokva.Ahoz képest az 5.5 megugrott :)

Most ettem meg a 4 kekszet meg egy almát.nem soká mérek.
De tegnap vacsiztam meg pótvacsiztam is és az éhgyomorim már sokkal jobb lett.4,0 volt reggel.

De ez a pót vacsi is jó,azt mondták nem fontos.Valóban...Milyen jó fejek,csak már jobb lett a reggeli értékem,ahoz képest h nem fontos.
GRRRRRRRRR......... :evil:

nicike
 
 


Na megmértem, a 4db keksz,meg 1 db alma eredménye 7,3 :shock:

Sajna ez sem jött be :( De legalább tudom h enni kell.
Dóri neked hány napig voltak ilyen horror értékeid ,mikor kisérleteztél?

nicike
 
 


Bocsánat ha sok vagyok :oops:
Ettől ugye nem lesz baja a babának hogy hétfőig még ez fog menni?

Mert most már h tudom h ennem kell,így eszek is ,csak hát ugye akkor hétfőig a cukrom magas lesz :cry:

nicike
 
 


:( hát ez nem jött be
olvasd vissza szerintem a topicot, írták a lányok, hogy miket reggeliztem, indexen is szívesen leírják neked, próbálgasd mi jön be (lehet, hogy a norbi kenyér vagy a yoghurt ) , ki kell kísérletezni

Megpróbálhatod a korpovitot szendvicsnek reggel, mert lehet, hogy az alma kavart be!

Nekem úgy 10 nap volt mire beáll a reggeli
dóri797
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: