Új privát üzeneted érkezett!

Szerintük túl korai a másik kettő kora miatt. :? Nem lesz könnyű, azt tudom, de ahogy az 1-őt, a 2.-at, úgy a 3.-at is vállalom. Persze könnyebb lenne utazgatni, bulizgatni, vagy éppen egykét nevelni, de ennek én nem vagyok híve.
Tényleg, a védőnőnek nem az lenne a dolga, hogy védje a gyereket/magzatot? Ez az új módi, hogy inkább megpróbál lebeszélni róla? :twisted: Ezért fogy a magyar! :twisted:

Kép
kangu
 
 


Sziasztok,

Csatlakoznék hozzátok: úgy néz ki, nekem is februárban születik majd kicsim :D ő lesz az első, úgyhogy nagy az izgalom.

Voltunk már ultrahangon, és eddig azt mondta a doktorbácsi, hogy minden rendben van, de a védőnőt még nem kerestem meg.

Olvasom, hogy többen már kismamaruhát néztek - légyszi adjatok tanácsot, mert melltartó-ügyben bizonytalankodom, hogy már most úgy érzem, cserélhetnék, de őszintén szólva nem szeretnék kéthetente újat venni :oops: mi a tapasztalat, meddig "növekszem" még mellben tovább?

Szép napot mindenkinek,
Eszter

KépKép

KépKép
stelly
 
 


Szia Eszter! Napra egy idősek vagyunk! Jé! :D
Ez változó, hogy kinek meddig és mekkorát nől a cickója. Én amikor már totál kinőttem, akkor vettem szopatósat. A merevítő nyomhatja a tejmirigyeket és az nem igazán jó nekik. Javaslom, hogy valami olcsó helyen próbáld az első darabokat beszerezni, így nem lesz nagy gáz, ha még egy mérete ugrani kell. A tescóban én anno (4 éve) egész olcsón és jót vettem. Most is ezeket fogom használni.

Kép
Kép
Kép
majorné bakos edina
 
 

 
 

Sziasztok!

Kangu: Ez felháborító! :twisted: Hogy mondhat ilyet egy orvos, de főleg a védőnőn vagyok kiakadva, akinek az a dolga állítólag, hogy védje a babát, és hogy minden esetbe lebeszélje az embert az abortuszról! Az ilyeneket fel kéne nyomni valahol!
Hogy jön ő ehhez, hogy ilyeneket tanácsoljon neked! :twisted:

Eszter: Üdv közöttünk!

zsu83
 
 


Kangu! Ne is törödj velük!sokkal többet érsz mint azok akik ilyesmit mernek a szájukra venni!Szégyeljék magukat!
Neked lesz a legszebb és a legboldogabb várandosságod!!Nee hagyd ,hogy a sok ostoba ember elrontsa!!
Nem jelent feltétel nélkül nagyobb IQ az ,hogy a neve elött ott röhög az a két kis betücske: DR!!

Melltartó :én most vettem sport melltartót a pántok miatt mert az is jó széles mint a kismama melltartó.Jahh és olcsóbb.

Ki ,hogy érzi magát ma??

pusz

Kép
zümis
 
 


Kangu! Tényleg ne idegeskedj az orvos meg a védőnő sötétségén...Mondjuk tényleg megdöbbentő, hogy hogy merészelnek így nyilatkozni!!!!
Melltartó ügyben szerintem senki nem tudhat biztosat, én 75Bről indultam Fruzsival, szülés előtt pár héttel nagy jóindulattal megelőlegeztem magamnak egy 75C-s Triumph-ot és egy 80B-s Anitát és tökéletesen megfeleltek a szoptatás 9 hónapja alatt. Ezeken kívül vettem az Auchanban egy Dornia márkájút (talán 75C) de nem szerettem se a fazont, se az anyagot, pedig pamut.
A másik kettő drágább volt ugyan, de mutatósabb és kényelmesebb is.
Kismamaruha fronton nekem valószínűleg nem lesz sok gondom, mert megvannak azok a ruhák, amiket anno Fruzsival vettem. Ami szerintem nagyon hasznos, az a kismama-öv: párat beszerzel és nem kell külön hosszított felsőket venni. Nem tudjátok véletlenül, hogy lehet-e végre vmelyik H&M-ben kismamacuccokat venni? Két éve még csak Bécsben volt, de nagyon meg voltam a minőségével elégedve.
Továbbra is irígykedem azokra, akik látták már a bébijüket; mi hétfőn megyünk majd.
Két napja borzalmasan émelygek, de sajna nem tudok hányni, pedig az nagy megkönnyebülés lenne!
Jó éjszakát mindenkinek!!!
abencze
 
 


Sziasztok!

Kangu - ez tenyleg nagyon nagy bunkosag es teljesen megengedhetetlen. Megis hogy kepzelik? Egy ilyen nagyon kihozna a sodrombol. Fogadjunk ha kesobb lennel terhes meg azt mondanak, hogy miert akarsz ennyi idosen meg egy gyereket! :evil: :evil: :evil: Nekunk ez lesz az elso, de en sem szeretnek egyket ugyhogy valoszinuleg ha minden jol megy nekunk sem lesz sok kozottuk, hiszen en sem vagyok mar tavaszi csibe. :roll: De ez meg nagyon sok mindentol fugg es most nagyon tavolinak tunik...

Meltarto tema - en is a merevito nelkulire szavazok. Sokkal kenyelmesebb es lehet olyat talalni, ami nagyon jol tart. Jo, hogy emlitettetek a H&M-et. Van a varosban ketto is, majd szerintem benezek en is oda hamarosan.

Egyebkent a rosszullet tema is nagyon hasonlo - reggel semmi bajom sincs, viszont delutan es este eszmeletlenul emelygek stb. En mostanaban reggeli cerealiat szoktam enni attol elmulik - valoszinuleg, mert sokaig tart az emesztese es a gyomrom addig is azzal van elfoglalva. :wink:

Hajni

KépKép
Kép
hajnski
 
 


Sziasztok!

Kangu- történeted engem is felháborít! :( Nem is értem, hogy miért gondolják mások, legyen szó akár "szakemberekről" is, hogy ilyen módon beleszólhatnak mások életébe. És ha mondjuk véletlen lenne a harmadik kisbaba, akkor le kellene beszélni az Anyukát a megtartásáról? :) Nem a a cél, hogy minél több kisbabát megtartsanak, főleg az olyan családok, ahol felelősen vállalják őket? Nem is értem. Ez tényleg magánügy. Szerintem szuper, hogy ilyen bevállalós vagy, gratulálok, hogy érzel Magadban elég erőt ehhez. :) A Kicsik biztosan nagyon fognak kötődni egymáshoz, ilyen kis korkülönbséggel.

Más, de valahol mégis hasonló az én bajom, nekem az esik rosszul, hogy a munkahelyemen pletykálnak a terhességemről, mert valaki kiszúrta... Nem az én dolgom, hogy akkor és úgy beszéljek róla, ahogyan én szeretném? Végre történik valami, amiről lehet beszélni.... Elég szomorú. Én ezért is mondom meg már most, hogy a Kicsink ne legyen jó téma a hétfő reggeli kávénál. Én ennél jobban tisztelem mások magánéletét, de sajnos nem vagyunk egyformák.

Abencze- ez az öv jó ötlet, hallottam már róla, hol lehet kapni?

Képzeljétek, a férjem jövő péntekig külföldön van a munkája miatt... Egyébként is nehéz lenne biztosan ez a 11 nap, de így várandósan még inkább. Próbálom munkával és barátokkal lefoglalni magam.

Ja, nekem nincsenek most sem rosszulléteim (már négy napja :)), sem rosszkedvem, csak olyan nagyon érzékeny vagyok. Sírni még könnyebb, mint előtte.

Jó éjszakát Nektek!

Julcsi

Kép
julcsi-79
 
 


Igen már ez a kettő is nagyon kötődik egymáshoz, ha külön vannak folyton keresik egymást. Még amikor veszekednek-verekednek az is annyira kedves. :) . És pont akkora korkülönbség lenne (1,5 év) a következőnél is. Szerintem a testvér az egyik legjobb dolog, amit valaha "feltaláltak" :D Nekem is van kettő :D

Kép
kangu
 
 


Kangu! Szerintem tök jó, csak ennyi a különbség köztük. Jól "összenőnek" majd!

Tegnap nem, ma megint barnázgatok! :evil: De már nincs sok péntekig! Annyira izgulok, hogy mit fogok látni! Anyám! Mintha az elsőt várnám!!! :lol:

Kép
Kép
Kép
majorné bakos edina
 
 


Sziasztok,

Köszi a tanácsokat, körülnézek akkor mégis már most valami merevítő nélküli kényelmesebb után...

Kangu: vérlázító, amit mondtak neked, szerintem szuper dolog, hogy bevállalod a harmadik picurt, pedig biztos fárasztó már kettő csemetlével is elbírni - és igazad van, hogy talán inkább az olyan családoknál kéne szövegelni, ahol a tizediket pottyantják ki két munkanélküli segély mellé....

Émelygés: tudom, hogy mindenki szidja a terhességi vitaminkészítményeket, hogy meghízik tőle anyuka is, meg a baba is óriásbébi lesz, de az émelygésen tényleg segít. Én a hatodik hétig nem szedtem, és minden reggel másfél órát (!) töltöttem azzal, hogy agonizáltam a WC felett; aztán elkezdtem szedni, hát így se tökéletes, de húsz perc bizonytalankodás és egy reggeli után a melóban már szinte észre se veszem.

Szép napot minden kismaminak :)

Eszter

KépKép

KépKép
stelly
 
 


Sziasztok!
Bocs, hogy sokáig nem jöttem, de férj folyton gép előtt, mire idejutok, már vagy alszok, vagy kűzdök a hányinger ellen, vagy a gyerekekkel kell a napot túlélni.....szóval van mit csinálni!
Örülök hogy nem vagyok egyedül ezzel a nygon hízással...vagyis kilóra nem hízok, csak a méret változik....egy nyári gatyóm se jó:(, farmerból is csak a csípő jön fel, de már öv nélkül:(
Örülök hogy ily sokan egyidősek vagyunk (vagyis a babák)

Kangu! Nekem az első gyereknél benyögte egy sztk-s doki, hogy ha mégis megtartanám a babát, itt a magánrendelőjének száma...erre néztem rá nagy szemekkel, hogy honnan veszi, hogy egyáltalán elvetetném, mer ilyen meg se fordult a fejemben...ott is hagytam hamar.....Van barátnőm, ahol a négy gyerek jött egymás után ilyen időközökkel....Anyuka szervezete uygan kikészült, de pótolhatatlan, hogy elvennek a tesók...és imádják egymást! Az első 2 gyerek közt nekem is másfél év van, és jött is volna 3. hamarabb, ha a doki nem rémiszt meg, hogy ottmaradok a szülőágyon....dokit váltottam, és most bizakodok, minden rendben lesz, és csak az előzző volt egy hülye béna......és minden ok velem.:)

Kismamavitamint szedek, de nekem nem ér semmit émelygésre!!!Még nem jöttem rá, mikor jobb este, vagy reggel, vagy délben bevenni, mert ha reggel eszem, egész délután hánynom kell, ha este, akkor nem alszok el éjszaka, és folyton pisilni járok, ha meg délben..-ezt még nem próbáltam:)

Dunakeszin van valahol kismamatorna? Én szívesen járnék, ha jön velem valaki! Vácon lesz szeptembertől aquafitness szintén kismamáknak, egy nagyon tiszta vizü usziban, ahova most a gyerekeim is járnak úszni! arra biztos megyek! Jön valaki környékbeli? Mert akkor priviben küldöm az infókat!

Kismamaövet a kismamaújságból is lehet rendelni!Olyat még nem próbáltam... És nagyon jó szoptatós póló, meg hálóing is van, ami nagyon bevált!

Mindenkinek kitartás! Sok pihi!!! Üdv! Verus

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 


ja! Én is folyton barnázgatok, és fájogat a hasam...de hát hülye voltam úszni mentem(persze csak lightosan)...remélem semmi gond! Én is izgulok! Nekem még Keddig kell!

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 


Sziasztok!
kangu, eszem megáll a sztoridon. Egyáltalán mi közük a te életedhez? Hogy veszik a bátorságot, hogy minősítsenek?

Én holnap megyek dokihoz, már én is nagyon izgulok.
Egyenlőre jól elvagyok, nem fáj már a hasam annyira, csak néha egy kicsit, és a hányinger sem olyan vészes.
Viszont nagyon várom már azt az időszakot, mikor az ember tele lesz energiával, meg rátör a fészeképítési láz, mert én most iszonyú enervált vagyok, nincs kedvem semmihez, csak lézengek, szalad a lakás is, pedig nagyon sok dolgom lenne. :(
Állandóan aludnék és iszonyú fáradt vagyok, már felkelés után egy órával is.

Milyen az a kismamaöv? Én még nem láttam olyat.

Üdv. Andi


Kép

Kép
andus70
 
 


Már tudom, hogy milyen a kismamaöv, rákerestem a neten :D
Én teljesen másra gondoltam eddig. Amit vettem gatyókat, azokon is van övtartó, és azon agyaltam, hogy milyen ővet lehetne belerakni, ami tulajdonképpen átéri az ember csípőjét, mert ugye a has alatt megy az övtartó, és nem szorít, nyúlik is.
De erre még nem találtam megoldást. Lehet, hogy valami elasztikus anyagot kellene bele kötni, amit meg lehet húzni?

Üdv. Andi


Kép

Kép
andus70
 
 


nem ővet, övet :?

Üdv. Andi


Kép

Kép
andus70
 
 


Sziasztok! :D

A többgyerekes topicba szoktam írni már elég régóta...,és a márciusi babás-ba.. De azon gondolkodtam,hogy mivel febr. 25-re vagyok kiírva,hát inkább a februáriba tartoznék.... :D

Macsek:
SZIA :D :D :D :D :D
Lehet,hogy most is egy napon szülünk? :D :D :D
Bár mi abszolút nem terveztünk még egy babát......... De ez van.. :)

Zümis:
Azt néztem,hogy el van csúszva a vonalzónk :shock: Ezek szerint különböző vonalzók máshogy számolnak? :shock:

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


barbamami szia itt!
Elsőre nemjól számoltam ki ,mert vakkor 25.e jött ki az itteni kalkulátoron meg 22. :( .DE valóban vannak vonalzók amik 1 napot csalnak ,jahh és nemszeretem azt a fajtát ami nemmutizza a napokat. :? .

Kép
zümis
 
 


Andus! Mintha csak én írtam volna! :lol: Dettó! "én most iszonyú enervált vagyok, nincs kedvem semmihez, csak lézengek, szalad a lakás is, pedig nagyon sok dolgom lenne.
Állandóan aludnék és iszonyú fáradt vagyok, már felkelés után egy órával is. " Totál! De jó! Ez tökéletesen megnyugtató! :lol: :lol:
barbamami! Üdv körünkben! Negyedik? Minden elismerésem! Te amikor a harmadikat vártad tervezted nem féltél? Én féltem! Ha kicsit jobban belegondolok... most is! :oops: :lol: Te jó ég! Mi lesz hárommal??? :shock:

Kép
Kép
Kép
majorné bakos edina
 
 


Annyira jó hallani, hogy nem csak én vagyok enniyre semmilyen mostanság....délutáni alvásból fel se akarok kelni este 7ig, utána meg már feküdnék le az éjszakaihoz!!!A lákás fut, gyerekek magukrahagyva, és iszonyú mocsoknak érzem magam emiatt, de egyszerűen nincs erőm!
Edina! Nekünk is lehet Levente lesz, ha fiú lesz...a többi még kérdéses...:) Tesók várják a 3.-at? Nálunk nagyon be vannak zsongva!
Kismamaövből a kenguruban van nagyon dizájnos színű....
lehet majd veszek egyet. A 3. csak megérdemli nem?
Ha eszek nincs hányingerem:) Csak nem szabad abbahagyni.....:)
Úgyhogy egész nap ananászkonzerven lógok...már a gyerekek röhögnek rajtam. Körülnéztem csak a lakásban, Ági lányom egyből: "Anya az asztalon van, ha azt keresed...." Tök jó fejek.

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 


Ikverus! Nem csak te, én is egy dögnek érzem magam, amiért megengedem, hogy nézzék a tv-t! :oops: Csak az vígasztal, hogy nem a hülye mesecsatornát, hanem amiket én vettem nekik. (Magyar népmesék, Mekk mester, Vuk, Pom-pom stb.) Talán attól nem gágyulnak meg idő előtt! :D
Kismamaöv? Hmm... Az arra jó, ha mondjuk nincs pocakos pólóm? Láttam képeken, de sosem értettem, hogy mire jó... :oops: Én most azon vagyok kiakadva, hogy ha tél lesz mit veszek majd fel. Oké gatyóm az lesz. De pulcsi? :shock: A kabátot meg megoldom ahogy eddig! Kölcsönveszem apáét! :lol: Jaj! De előre járok! Még azt sem tudom pénteken mit veszek magamra... Minden úgy szorít... :oops: Legszivesebben egy szál bugyiban és egy bő pólóban mennék. :roll: :lol: :oops:

Eszter örül a tesónak! Zsó meg szerintem féltékeny már most! :shock: Ha egy kicsit durvábban játszik szólok neki, hoyg vigyázz ott van a baba. Erre meg : megrúgom a babát! :shock: Eszter meg rászól, hogy nem szabad! Az fáj a babának! :lol: MIndegy. Mire meg fog majd születni Zsó is nagyobb lesz már! De anno Eszter 22,5 hónaposan ezerszer jobban fogadta a kistesót!

Kép
Kép
Kép
majorné bakos edina
 
 


Sziasztok!

Ma megvolt az első védőnős talim! :lol: Rendes nőci, csak lefárasztott a sok kérdéssel! De hát ez a dolga! :lol:
2 hét múlva meglátogat minket az otthonunkba! :lol:

zsu83
 
 


Edina, örülök, hogy te is így vagy . Illetve, nem annak, hogy nem érzed magad energikusnak, hanem, hogy nem csak én vagyok ilyen, szóval érted :D
Én meg már kezdtem ráfogni az egészet a koromra,h ogy vén tyúk vagyok ,és azért van minden bajom.


Zümis, én is 22.-re számoltam. Lehet, hogy egy napon babázunk? :lol:

A www.naptarak.com oldalon van tök jó terhességi naptár, én ki is nyomtattam. Azon 6+4 napos vagyok, mint a te vonalzódon van, az enyémen -1 nap van, nemtom miért.

Az a furi, hogy Szávával márc. 3-ra voltam kiírva. Be is kellett aznap feküdnöm, a cukort miatt aggódott a dokim. Egy sikertelen indítás után pár nap múlva megint indítottak, méhszáj érlelő zselével, és így 8.-án megszületett. Szóval szerintük 5 nap túlhordással.
Viszont én most ezen a naptáras oldalon megnéztem a születése napjához viszonyítva, hogy mikor fogant a legvalószínübb időpont szerint, és június 13.-at hozott ki. És tudom, hogy tényleg pontosan akkkor fogant. Szóval ezek szerint pont időben érkezett.
És érdekes, hogy mielőtt született előző nap bedagadt a bokám, és májfoltos lett az egész arcom. Szerintem ha nem indítják, akkor is pont jött volna.

Na mindegy, bocsássatok meg, hogy itt filózgatok :lol:

Üdv. Andi


Kép

Kép
andus70
 
 


Andus!

Nagyon jó ez a naptár le is "nyúltam"! Ja és szerintem többnyire vannak a kismamiknak tüneteik! Ez nem kor függő! Én sem vagyok mai csibe, de én speciel semmit sem érzek! :lol:
merszi
 
 


Andi,
szerintem nincs okod a korodra fogni a tüneteid :) én 26 évesen állítólag csitri vagyok még (szerintem nem, de többen ezt mondják), és pont ahogy ti is írjátok - nincs erőm, mikor hazaérek a melóból, semmire se vágyom jobban, mint hogy ledőljek egy könyvvel a kanapéra. Közben meg egy csomó mindent kéne csinálni otthon, de egyik napról a másikra halogatom - tuti, hogy megint hétvégére marad minden...

Zsu,
a védőnő miket kérdez, hogyan készüljek? nem tudom, kell-e korábbi bármilyen orvosi papírokat vinni, vagy ki kell-e kérdezzem anyut az ő terhességeiről?

Kismamaövet megnéztem én is, és egész más, mint amire gondoltam :) kezd kicsit látszani a pocim, és még nem akarom nagyon közszemlére tenni, úgyhogy jól jön, hogy most amúgy is divatosak a mell alatt varrott, kicsit bővebb hasú, hosszított felsők, ilyenből beszereztem párat, így a melóhelyen Icipicim még egy kicsit inkognitóban maradhat :wink:

KépKép

KépKép
stelly
 
 


Sziasztok!Tök jó ez a naptár!!!

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 


akkor én meg nagyon csitri lehetek a 28 évemmel 3. gyerekkel....:)és tessék, olyan vagyok mint egy 60 éves, tele nyűggel....

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 


Sziasztok Csajok!

Látom zajlik az élet a fórumon, én sajna mostanában szintén a teljesen enervált kategóriába tartozom, és pont úgy vagyok vele, ahogy stelly írta, hogy hazaérek a melóból, és csak döglök otthon. Szegény férjemet sajnálom, mert tényleg használhatatlan vagyok.

De legalább az émelygés talán végleg elmúlt, és csak a gyomorégés maradt velem, lassan egy háztartási keksz nagykert kell keresnem :)

Erről a kismama övről még én sem hallottam, de majd megnézem. Hiába első baba lesz, és ilyenkor olyan tudatlan az ember, hiába vagyok már 34 éves.

Én pont egy hét múlva megyek UH-ra, már alig bírom kivárni, és azt mondta a doki, hogy ha minden oké lesz, akkor elküld védőnőhöz. Kíváncsi vagyok, az milyen lesz.

Én sem férek bele a gatyóimba, de szerencsére a szekrény mélyén találtam egy-két nagyobb darabot a fogyókúra előtti időszakból, azok most jók. :lol:

Mindjárt hétvége, és most 2 hétig nem lesz főnök, ilyenkor mindig olyan jó kis nyugi van :wink:

Ti már gondolkoztatok azon, hogy hova érdemes ilyenkor nyaralni menni? Lassan ezen is kellene agyalni, még mielőtt vége lesz a nyárnak ...

Vigyázzatok magatokra!!

Zsufi

KépKép
zsufi74
 
 


Sziasztok lusti kismamik! :lol: De jó, hogynem csak én! :lol:

Megnéztem én is a naptárt! Ez szerint én a vonyiga szerint is 8+6 vagyok, de a szülés időpontaj febr. 8. Szerintem meg febr. 9. De más kalkulátor szerint meg febr. 6. Na de mindegy is! :D
Holnap lesz a nagy nap! Megyek dokihoz! Jaj! Remélem minden rendben lesz és látok kezekt, lábakat és nagy ficánkolást! De be vagyok tojva!

Ikverus! Írtad, hogy te is barnázol. Te szedsz rá valamit? Lehet, hogy azt is írtad csak nem emlékszem... :roll: Holnap a dokinál rákérdezek, de valahogy úgy kéne, hogy ne az "okoskodó laikust" lássa bennem. :oops:

Kép
Kép
Kép
majorné bakos edina
 
 


Edina, meresszél jóóó nagy ártatlan szemeket a dokira, és kérdezd meg, hogy erre a barnázásra nem kell esetleg valami gyógyszert szedni? :lol:

Üdv. Andi


Kép

Kép
andus70
 
 


Sziasztok lányok! Tegnap voltam először ultrahangon, kiderült, hogy 7 hetes és 2 napos vagyok, és azt mondták, hogy tulajdonképpen minden rendben van, csak a méhem nem a hagyományos alkú, hanem olyan szív formájú, ami igazából nem baj, csak rendellenes /viszont gyakran előfordul/. Ami egy kicsit zavar, az az, hogy nem néztek szívhangot és még sosem vettek tőlem vért, vizeletet, súly- és vérnyomásmérés, stb. Az orvosnőm a 11. hétre rendelt be legközelebb ultrahangra, és mondta, hogy majd azután megcsináljuk ezeket a vizsgálatokat is. Jól van ez így szerintetek? Nem tudom, mit gondoljak, hiszen már most szerintem sokat híztam, holott kevesebbet és ésszerűbebn eszek, mint azelőtt. Mondjuk, elég alacsony súlyról indultam, mert rendszeresen sportoltam előtte. A picur 21 mm. Lányok, írjátok meg kérlek, hogy veletek mit csinált már ez idő tájt az orvosotok, jó? Annyira hülye vagyok, hogy izgulok, ami a babának nem tesz jót. . .
Bocsi, hogy sok voltam. Köszi!
tzsófi
 
 


Szia Zsófi!

Én a 6. héten voltam először, akkor UH volt, semmi más. A 10. héten kell visszamennem, akkor lesznek mindenféle vizsgálatok, és utána irány a védőnő. A doki így mondta.

Én addig is figyelem a súlyomat, bár eddig mindössze fél kg a változás, pedig a pocakom már kezd látszani, és a gatyáim már nem jók, amiket eddig hordtam.

Szóval semmiképp ne izgulj!!

Zsufi

KépKép
zsufi74
 
 


A súly, vérnyomásmérés a védőkő dolga. Legalábbis itten ahol én lakok. Ő ad betuatót a laborba is.

Szeintem se izgulj! :lol:

Kép
Kép
Kép
majorné bakos edina
 
 


sziasztok!
Majdnem eljutottam ma a hányinger végfokozatára, aztán egy órás budikövén csücsilés után feladtam, és teljes erő hiányában döglöttem az ágyon egész délelőtt, míg gyerekeim édesen elfoglalták magukat...aztán rendeltem nagy undorral egy pizzát, és elképzeltem, mi lesz ha átveszem a szállítófiútól, ha egyáltalán fel birok kelni érte.....végül ettem is a borzasztószagú pizzából, és most egész elviselhető az állapot....de jégkockás vizen kívül semmit se birok inni.....erőm meg 0.
na most jól kisajnálkoztam magam,( csak hogy ne érezzétek magatokat egyedül) !
barnázgatás nekem tart 3 napig, aztán 2 hétig semmi.....én nem szedek rá semmit, szerintem nem kell...ez végül is a menses szerü valami, elvileg normális, csak ijesztő....főleg ha fáj is a hasika...
Zsófi! Ne izgulj semmiért, és ne érezd magad hülyének, nyugodtan kérdezz a dokitól! Én 3. gyerekkel olyan vagyok, mintha egy se lenne....tiszta gáz. persze tök más dolgok voltak az elsőkkel...izgulni meg felesleges...bár könnyen mondom én, aki alig alszik éjszaka, mert folyton jár az agyam....
amúgy a4. héten már rohantam a dokihoz, hogy 2 teszt is babát mutat, és te jó ég, tényleg gyerek lesz megint?? Szerintem hülyének nézett, de hát ez van. Most fogok csak menni jövő 7en legközelebb és elvileg megin csak hüvelyi UHt csinál, amit utálok, és nem is megyek szívesen, de jó lenne tudni, minden rendben van e....A hízásról meg annyit, hogy az elsőkkel félidőig fogytam....utána meg 8 kg-t szedtem fel mindkettővel összesen...most meg alapból annyiról indulok, mint a 2.-al 9 hónapos koromban, és az első 2-3 hétben híztam.....most meg nem eszek semmit, és megin fogyok....kevesebb vagyok, mint egy hónapja....ezért felesleges izgulni, mert úgyis szólnak, ha gáz van...minden terhesség, és minden kismama más, és máshogy hízik, vagy fogy....:)

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 


jó látni, hogy nem csak én vagyok ilyen "jajistenemmostmilesz" állapotban néha - ne aggódj, tzsófi, nekem is csak még az UH volt (másfél héttel idősebb a babám), annyit mondott a dokim, hogy 12.héten menjek vissza UH-ra megint, és adott egy papírt, amivel azt mondta, még valamikor előtte amikor gondolom, menjek el a védőnőhöz.

meg anyum is mondta, hogy szerinte is jobb az első időkben minél kevesebbet "zaklatni" a picurt :)

KépKép

KépKép
stelly
 
 


Ikverus! Dettó! Hiába a harmadik! Olyan "hülyeségeken" tudok aggodalmaskodni! Minzha nem is a harmadik lenne. Jó persze minden terhesség más, de nem ennyire! :shock:
Én mán úhy be vagyok zsongva a holnap miatt! :oops:

Kép
Kép
Kép
majorné bakos edina
 
 


Lányok, fantasztikusak vagytok!!! Puszi-puszi mindenkinek!Nagyon aranyosak vagytok, olyan jól esett, amiket írtatok! Most lehet, hogy egy hétig nem jövök, mert iskolázáson leszek, és nem leszek netközelben, de gondolok Rátok és majd visszaolvasok.
Kitartás mindenkinek és mégegyszer köszi!
/UI: lehet, hogy még a hétvégén benézek/
tzsófi
 
 


Stelly: Olvastam, hogy már megkaptad az igazolást a terhességről, amivel kell menned a védőnőhöz! Nekem írt a házidokimnak is egy papírt, így ő kiírta a labor és ekg vizsgálatokat, én már ezekkel mentem a védőnőhöz!
Hogy miket kérdez: milyen fertőző betegséged volt, bárányhimlő meg ilyesmik! Milyen műtéteid voltak esetleg, kikérdez az életmódodról, szenvedsz-e valamilyen betegségben, anyai-apai ágon előforduló betegségeket is megkérdezte, hány éves korodba volt az első mensid, meg vérnyomás, súlymérés. Nagyjából ezek a kérdések merülnek fel!

Jövőhét szerdán megyek vissza a dokimhoz! :lol:

zsu83
 
 


zsufi74:
nyaralás témát kérdezted - hát az nem egyszerű, mert bár nem sikerült még két embertől ugyanazt a választ kicsikarjam, de többen azt mondták nekem (cáfoljatok, ha hülyeség, van itt pár tapasztalt mami, én meg az elsőt várom), hogy nem nagyon kell erőltetni az úszást - legalábbis nagyon meggondolandó, hogy milyen vízben, mert se a túl hideg, se a túl meleg nem tesz jót, és fokozottan érzékeny vagy ilyenkor a fertőzésekre (olvastam olyat is, hogy gombaölő krémmel bekent tamponnal menj úszni, de ez nekem kicsit meredeken hangzik elsőre); illetve hogy ilyenkor nem igazán kéne napra menni, vagy ha igen, akkor csak nagyon rövid időre.
ettől én eléggé megijedtem, úgyhogy nálunk idén nem igazán lesz "hagyományos" nyaralás.
Ja meg a másik dolog, amiről szintén nagyon sokféle véleményt olvastam/hallottam, hogy mi a helyzet az utazással. Van, aki azt mondja, hogy semmi gond, csak legyen alkalmad óránként átmozgatni mindened, kinyújtóztatni a lábaid; van aki meg azt mondta, hogy az első és az utolsó harmadban nem ajánlja se a repülőzést, se a hosszabb autóutat...

:?: :?: :?:

szóval nekem is ez így elég káosz a fejemben, hogy most akkor mit lehet/érdemes és mit nem

KépKép

KépKép
stelly
 
 


Stelly: Nekem is ez a dilemmám, a nyaralás az utazás! :roll:
Mit szabad és mit nem! :roll:
De szerintem nyáron nem kockáztatom meg a fürdést, mert még összeszedek valami bacit!

zsu83
 
 


nyaralás: Nekem azt mondták annakidején, hogy csak nyilt vízben uszizzon az ember pl. duna, balcsi, tenger....közmedencék elég bacitenyászetek, én eddig jártam a gödi strandra, még nem szedtem össze semmit, de most már inkább nem megyek.
vannak kifejezetten babauszis-kismamauszis helyek, oda biztonsággal lehet menni.
Ilyen állapotban amiben most vagyok bizti nem vágyok nyaralásra, de ez még talán változik augusztusra :)
amúgy szerintem amit bír a kismama, és amihez kedve van, legyen akármilyen messze, nyugodtan menjen, és érezze jól magát! Én mindkét terhességnél napoztattam a pocakom, és ez most se marad ki....a baba élvezte :)
a gombaölős krémmel kent tampont nagyívben felejteni!!!!!!!!!!! hülyeség, és árt a babának! Amúgy meg én használtam tampont, úgy teleszívta magát vízzel, hogy mikor kiszálltam a medencéből, olyan érzésem volt, minha folyamatosan pisilnék, mert csak folyt belőle ki a víz.....úgyhogy inkább nem használok!Így is-úgy is ebmegy a víz. Lényeg, hogy ne legyen nyitott a méhszáj!

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 


Lányok- nyaralástéma: szerintem lehet nyaralni, napozni is és úszni is. Az orvosom is azt mondta, ezt mind lehet. Szerintem mindent, ami jól esik, persze mértékkel, nem órákig a tűző napon, nem nagyon meleg és hideg vízben... Nem hinném, hogy a kismamának ki kell vonnia magát a forgalomból és semmit nem szabad csinálnia, amit eddig... Na persze, ha nincs hozzá kedve, az más tészta, de ha mondjuk szívesen utazna el pár napra, és meg is tehetni, miért lenne az rossz? (Jó persze, ha valaki veszélyeztetett, vagy ilyesmi, azt persze más, de normál esetben.)
Valahogy nem vagyok annak a híve, hogy túlóvjuk magunkat. A kisbabáinknak is majd szembesülniük kell a kegyetlen világ összes kihívásával. :)

Nálam úgy tűnik vége a hányásos időszaknak, most jön az érzelmi hullámzásos... Tegnap nagyon húzós volt., ma pedig minden ok, jó napom van.

Kismamatársak, nincs valakinek valami trükkje gyomorégés ellen? Állandóan savanyút ennék, és közben ég a gyomrom... Nem feltétlenül gyógyszer, inkább valami népi trükk, gyógymód. Előre is köszi!

Mindenkit biztatok, aki még rosszul van, hogy lehet, hogy holnaptól már jobb lesz. Nekem elmúlni látszik tényleg...

Szép estét!

Julcsi


Kép
julcsi-79
 
 


Julcsi, ma én is jobban voltam! :lol: Egy idős kismamik is vagyunk! :lol:
Nálam a pattogatott kukorica evés jön be gyomorégés ellen, mióta babát várok rengeteg savam lett, pedig előtte nem volt ilyen problémám!

zsu83
 
 


Engem is pont érint ez a fürdős téma, merthogy itt a nyár! Augusztus végén megyek 2 hétre tengerpartra...elég nehéz lesz megállni az úszást! De! Ha a dokim eltilt tőle akkor marad a félárnyék! Mindent a babáért!
Én is úgy tudom, hogy a nyílt víz kevésbé "káros", mint a medencés. Persze lényeges a zárt méhszáj! Léteznek már úszó tamponok, de ezt én kihagynám! Ha továbbra is barnázok akkor bizti nem megyek vízbe!
Korábbi terhességem éppen egy tengerparti nyaralás után tudtam meg, akkor sokat napoztam és fürödtem. Nem ettől volt a baj!!!
Marad a tusolás a strandon végső esetben! A lényeg a pihenés és a családom attól még lubickolhat!
merszi
 
 


Egyébként ha fürdésnek nem is de a sok gyümölcsnek örülhetünk-amit a nyár nyújt számunkra! Én legalábbis rengeteget eszem-most éppen dinnyét majszolok... :wink: és a főzelék is finomabb ilyenkor.Télen ez nehézkesebb lesz!
Szerencsés vagyok mert nekem sosem volt hányingerem, így nekem tényleg kedvez ez az időszak!
merszi
 
 


Még egy utolsó aztán eldugulok!

Julcsi79! Én nem ismerem a gyomorégést, de úgy tudom a gyömbéres keksz hatásos rá!
merszi
 
 


Sziasztok - hu jo sokat irtatok! :lol: Vagy csak en nem vagyok surun...

A zero energia nalam is ugyanilyen - barmikor tudnek aludni. :roll: es semmire sincs energiam. :( Annak azert orulok, hogy nem csak en vagyok igy ezzel. Tobbgyerekes anyucik - ugye ez el fog mulni?

Tok jo sokan vagyunk mar es nehez igy fejben tartani, hogy ki merre mikor... Nem akar valaki egy tablit csinalni? En megcsinalnam, de nem igazan vagyon az a szervezett es megbizhato tipus ebbol a szempontbol. :oops: Csak konnyebb lenne szamontartani, hogy hanyan vagyunk es kinek mikorra esedekes a baba, hany teso van, mikor lesz a kovetkezo vizsgalat stb. Csak egy otlet - lattam mar mas topicoknal ilyet...

Tzsofi - biztos, hogy a babara mondtak, hogy 21 mm es 7 hetes? Mert nekem most hetfon a 16 mm-re mondtak, hogy pont 8 hetes. :? Itt egyebkent a 12 hetig abszolut semmilyen vizsgalat nincs alapesetben, meg ultrahang sem, akkor van az elso talaka a vedonovel. Nalam csak azert van ket hetente uh es vervizsgalat, mert tudjak, hogy gond van a veremmel. :roll:

Dina - megy a drukk holnapra, majd ird meg mivolt.

Nyaralas tema - hat nekunk nincsenek nagy terveink erre az evre. Augusztus elejen megyunk egy rovid hetre Skociaba utana meg egy hetre haza Mo-ra autoval, mert repulni nem szeretnek. Mondjuk az autout az eleg hosszu, de majdcsak kibirom valahogy az mar ugy a 15 het kornyeken lesz. 8) Szoval tengerpart az nincs betervezve. :?

Merszi - a sok gyuminek en is orulok, ma pl egesz nap cseresznyeztem. Nagyon szeretem. :P

Hajni

KépKép
Kép
hajnski
 
 


Sziasztok!
A gyomorégés,émelygés ami inkább olyasmihez hasonlitanék,mint ha csuzli lenne de nem engedik el csak huzzák-huzzák lefelé.Pedig megkönnyebülés lenne néha már azt kívánom bárcsak rókáznék.Nekem erre a gyomor gondra a szénsavas narancs jött be 1-2 korty.
Minden édes dologtól kiborulok inkább a savanyú,fanyar dolgok jönnek be.Ma madártejet kértek a gyerekek nagynehezen kész is lett de ,hogy mit éltem át közben.......
Rettenetes a mai napom is...,jahh és akkorát bögtem besértödtem a párom mondokályán.
higgadtan és lenyugodva visszagondolva egy normálishétköznapi párbeszéd volt. :roll: .
A kiscsajjal ma 3órát aludtam....Hmmmm mennyei volt,de mondja meg valaki miért vagyok megint álmos????

Holnap jelentkezem.

Kép
zümis
 
 


Sziasztok csajok, jó sokat írtatok. :lol:

Én ma du. voltam először dokinál. Csinált rákszűrést, mivel régen csináltak, hát azt hittem bepisilek. Úgy fájt (persze feszültem is rendesen közben), hogy azt gondoltam, ha most nem vetélek el, akkor soha.
A babát megnézte, 6mm-es :D Annyit mondott, hogy minden rendben van, 3 hét múlva menjek legközelebb.
Említettem neki, hogy az előző terhességem alatt kijött a cukorbetegség, azt mondta, hogy 3400-al született a lányom, nem hiszi, hogy túl nagy gond lett volna a cukorral ,ugyanis a cukrosok általában 4 kg feletti gyerekeket szülnek.
Nem egy túlaggódós doki, mint az előző volt, nagyon remélem, hogy beválik.
Rákérdeztem a fürdésre, azt mondta, hoyg a természetes vizek jobbak ilyenkor, de az otthoni medencét azt teljesen nyugodtan használhatom, ott nincs fertőzésveszély, mint egy strandon.

Valaki írta, hogy tengerhez menne,szerintem ott nyugodtan lehet fürdeni, a sós víz kifejezetten jó, baci ölő.

Üdv. Andi


Kép

Kép
andus70
 
 


Julcsi, gyomorégésre próbálj meg mentolos cukrot. Van az a jeges medvés, fehér színű cukor, és szét lehet rágni, olyan, mint egy karamella. Nekem az tök jól csökkenti a gyomorégést.

Üdv. Andi


Kép

Kép
andus70
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: