Új privát üzeneted érkezett!

Niki!

Húúúú, azta!!! :shock: Lili már ilyen nagylány??? :shock: De jó, akkor nemsokára mi is csücsülünk már. :D

Manó!

Mennyi volt a kaki! :lol: :lol: :lol:

Gratulálok az átforduláshoz.

Noé meg lusta, mert pár napig forgott, de mostanában megint nem...ki érti ezt...

Noémi, Tökmag!

Jók a babatalis képek. Egyre jobban irigykedek. :wink:

Kép
Kép
tabati
 
 


Sziasztok!

Benta, így lemaradva is, részvétem.

Hűűű, micsoda képek! :lol: Igazi románc Adél és Áron között :lol:
Én még ekkora hajú babát, mint Adél, még nem is láttam.

Niki, nem ér ám így frusztrálni a többi anyucit, ülő-forgó-pörgő képekkel :o Nem semmi, ügyes kiscsaj!
Bár a frusztráció nálam már Banyoszka Nikijénél elindult...
Forgás volt egy pár hete, de elmúlt, mint a nátha, pár nap alatt :roll: Kipróbálta, de nem jött be neki??

Manó, sejtem, mennyire vártad a barna maci érkezését. Én se fekszem le nyugodtan, ha nem találok 1 napig semmit a pelusban, nemhogy napokig! Végülis beavatkozás nélkül Géza megoldotta, vagy bevetetted gyorsan vmelyik ajánlott modszert? Szerinted a barack csak rontott? Mindegy, legalább meglepett egy forgással.
Homeós könyv meglett?

Lányok, elég gáz anyós-após sztorikat írtatok!
:shock: Mi nagyon jóban vagyunk, mióta elköltöztünk :P Nagyon hálásak tudnak lenni, ha bekocsikázom hozzájuk az unokával, tárt kapukkal fogadnak - szó szerint, mivel nincs hol parkolni :wink:

Kisfiam most sírt fel harmadjára, még el se kezdődött az éjszaka...mi lesz még, a tegnapit se hevertem ki. Most egy negyed órát kellett vigasztalni, még éhes se volt. Olyan, mintha rémálmok gyötörnék, ordítva ébred :? Komolyan, már kedvem sincs sokszor lefeküdni, mert olyankor tök egyedül vagyok, fáradt, ki kell bújni a meleg ágyból, alig várom a reggeleket. Most vigasztalt meg vki, hogy 15 hónapos gyereke még 4-5x kel éjjelente :roll: Kell ennél jobb vigasz?? :x
preta
 
 


Sziasztok!

Olyan jó napunk volt, hogy csuda! Egész nap játszottunk, aludtunk. :)

Ági: szuper az ajándék, amit kinéztél Daninak! Legszívesebben már én is bevásárolnék előre!

Kata: jajj, nagyon sajnálom, hogy gondok vannak a fiúkkal! Igazad van, hogy felvetetted a jegyzőkönyvet, még ha tanár csemetéről is van szó… Miért kell visszaélni ezzel?

Manó: mit össze nem tudunk görcsölni mi anyukák a pelus tartalmán (is)! :D
Gratula az átforduláshoz! Nekünk még csak hasról hátra sikerült. :)
Sérót nagymamától (anyósomtól) örökölte. ;)

Noémi: hogy viselte barátnőd a mai napot?
Adél szerintem még kéreti magát, de tudod, hogy bejött neki múltkor is Áron. Bár most férjedet is kinézte magának a csaj- amennyit vigyorgott rá…! :lol:
Kééépzeld, ma kipróbáltam a tapsi-tapsit. Először furán nézett rám, aztán hülyéskedve csináltam, utána énekeltem, mondókákat mondtam hozzá- a két karját már úgy mozgatta, mintha össze akarná ütni a kezét (persze még nem sikerült). :)
Jajj, nagyon jók lettek a képek!!

Amadea: köszi az infót! Még mindig tanácstalan vagyok, de szerintem oltás lesz ebből. :?

Petra: nem lehet, hogy az új kecót nem szokta még meg a babó?
Egy hétig voltunk apukámnál (tudom, Ti azért már kicsit régebb óta laktok az új házban), de minden éjjel volt valami. Talán egy éjszakát aludt végig egyedül, általában mellettem kötött ki- itthon ez egyáltalán nem megszokott.

Niki: csuda fejlett már a csajod!
Megértem, hogy jó a májusi topic, de azért néha hozzánk is írhatnál…! :)
tökmag79
 
 

 
 

Tegnap Zsuéknál voltunk látogatóban :D Zalán rögtön rányomult Borcsára, tapizta össze-vissza, még a kezét is bevette a szájába :lol: :lol: Borcsa elég szolíd volt, egyszer el is sírta magát, de távolról azért tetszett neki Zalán! :D Biztos első randin még szégyenlős a lány. Zsu készített fotókat, majd biztos rak fel ide is.

Kata: ez nagyon durva! Tényleg tegyetek feljelentést meg minden, mi az, h tanár anyuka, rendőr apuka gyerekének mindent szabad! Tudják ők is, hol a helyük!!!!

Manó: örülök, h megjött a barnamaci.

Niki: ügyes és szép a csajod, de tényleg jöhetnél máskor is!

Adél és Áron édesek!

Kép

Kép

Kép
csillagtancos
 
 
 
 


Helló!

Tökmag, megpróbáltam elküldeni neked a videót...de túl nagy!
Remélem V. hétvégén megcsinálja a képeket is, és akkor az egészet felírom egy CD-re!

Niki, én nagyon irígykedem...Áron még semmit sem csinál...de ami késik nem múlik.
Tökmag, egyébként a tapsit én csinálgatom...de Áron hát azt mondhatom le sem sz..ja. :)

Eddig én is tök biztos voltam abban, hogy nem oltatok....most én is megdőltem.
Tökmag egyrészt a barátnő (gyógyszerész) miatt, másrészt egy másik barátnőm miatt is.

Hát a tegnap...majd szóban elmesélem.
Írd már meg az otthoni számodat! Azt elfelejtettük...

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


Sziasztok!

Na ma reggelre tényleg megjött a mensim, úgyhogy legalább tudom miért apadt a tejem. Éjjel is felkeltem fejni, de 20 :!: ml jött csak ki. Éjjel!!! :shock: Remélem hamar visszatér, mert így tápszerhez kell nyúlnunk, már a fagyiban egy csomag tej van csak. Az talán 2 alkalomra elég...

Amúgy volt egy másik variáció a fejemben, hogy miért csökkenhetett a tejem, már érdeklődni is akartam, hátha annak is köze lehet, de most már mindegy. Elég csak annyi, hogy ezek szerint szerencsénk van, hogy megjött... :oops: :oops:

Csillag!

Ne aggódj, Petra is elsírta magát, amikor Noé közeledett hozzá. Majd megszokják a lányok, hogy a mi fiaink ilyen rámenősek. :wink: :lol:

Preta!

Noé is többször kel éjszaka. Én már nem keresek logikát, hogy mikor kel, mikor nem. Ma is degeszre ette magát, de már éjfélkor fent volt, majd éjszaka felkelt, nem sírt, hanem dumált, alig aludtam valamit, de ő sem sokat... Van hogy alig eszik este és csak hajnalban kel. Na az esti lefekvés detto ilyen. Volt már olyan, hogy egész nap rengeteget aludt, pl. tegnap fürdés előtt aludt egy hatalmasat. azt gondolná az ember, hogy akkor nem akar majd elaludni, hisz fél órával azelőtt ébredt. Egy nyikk nélkül elaludt. Máskor meg egy fárasztó nap után hosszan sírdogál a kiságyban és úgy alszik el. Én már tényleg nem keresek benne logikát... :roll:

Kép
Kép
tabati
 
 


Hűűű, de csuda képek!
Nagyon édes Adél és Áron! És tényleg ez a haj, ahány képet felteszel, annyiszor meg kell említeni :)
Tegnap mi látogattuk meg Petit, hogy Petra szokja a babatársaságot, szerintem jót tesz neki, mert már nem sírta el magát, amikor Peti elkezdett kiabálni. Van ám hangja mikor beszélget :D Nem hallom, mit mond az anyukája. :shock:

Niki: nagyon ügyes Lili!!!! :o

Manó: örülök, hogy már nincs kaki gond!

Kata: jól tetted, hogy kértél jegyzőkönyvet. Hogy lehet valaki ilyen! :evil:

Kérünk Bocsa-Zalán képet is! :wink:

Mi tegnap voltunk végre az utolsó csípőszűrésen, már minden rendben. Utána Anyósom itt volt egész délutánig, de örültem neki, mert elvitte sétálni a kiscsajt és tudtam, főzni, takarítani, vasalni.
Remélem, nem hagytam ki senkit, ha igen, nem volt szándékos!

Kép
Kép
cosmopolita
 
 


Lányok: közel állok ahhoz, hogy feladom a szopit.
Hogy nálunk mindig van valami gond.... :(
Ha nem kakivadászat van, akkor nyomozzuk a tejet.
Tegnapelőtt drága férjemre kőkeményen felszívtam a vizet, s 15 perc múlva hiába csitítottam saját magam, az eredmény a fiam menüjének a felhozatalában már tegnap este érződött, éjjel ébredt is, ls szinte semmi nem jött.
Szal Tabati, átérzem milyen mikor éccaka kicsi a hozam :cry:

Petra csajszi ügyesen alkalmazkodjon a társasághoz, Gézu eléggé jövő-menő csávó, nem igazán ül egyhelyben, szereti a társaságot. Így akkor nem lesz ezen a vonalon eltérés közöttük.

Preta: tényleg Rafael megszokta teljesen az új helyen avagy ezek az éccakák még annak az utózöngéi? Milyen jó, hogy a különköltözés megnevelte anyósékat :D

Zalán is tapizta Borcsát? Már nagyon kezdem újból sajnálni a részünkről elmaradt talit. Vajon Gézu hogy reagálta volna le?

Na, megyek .... próbálok kicsit dolgozni, tereljem el a mai bánatomról a figyelmem míg a legkisebbem alszik.

Kép
kissmanó
 
 


Tabati: még neked akartam írni, hogy Petra is néha "elfelejti", hogy tud forogni, már kétszer is volt, hogy pár napig nem gyakorolta, éppen most kezdte megint. Mikor mentem este aludni, még benéztem hozzá és éppen totál keresztben volt az ágyban, a takaró az ágy egyik, Ő a másik végében és hason szenvedett, várta félálomban, hogy valaki visszafordítsa :lol:
Nagyon cukik az új vonalzóid! :wink:

Manó: sajnálom a tejet :( Nekem ennyi erőm se lett volna.
Igyekszünk hozni-vinni, 1,5 hét múlva kipróbáljuk a ringatót is, mivel imádja ha énekelek neki :shock: (ha ölni nem is, de büntetni mindenképpen lehetne a hangommal). Ha beválik, akkor hetente megyünk majd. Találtam egy helyet, ahova gyalog is tudunk menni.

Kép
Kép
cosmopolita
 
 


Sziasztok!

Manó, Tabati maximálisan megértelek titeket és nagyon sajnálom,hogy megint küzdhettek a tejért. Én is ott tartok,hogy feladnám, de éjjel viszont igényli. Napközben, ha tehetné, leköpné szerintem a ciciket :?
Most fő a krumplija....

Én ezt nem értem! Éjjel szigorúan 3 óránként kér cicit,ki is üríti maximálisan,nappal meg egyszerűen nem akar enni. Tegnap 13-kor és 16-kor is épp csak szívott valamennyit,utána ordítva tolja el magától. Utána próbáltam Neki a Sinlacot, na az sem kellett,pedig eddig azt eszegette (de 70 milinél többet még sose evett belőle!), próbáltam tápot, az se kellett.... Végül 18 körül egy fél körtét megevett,az ízlett Neki, de az utolsó pár kanál már abból is nyögve nyelős volt. 21.30-kor fürcsi után evett már, de még mindig nem volt az igazi. Én éjfélkor úgy feküdtem le, hogy a bal cicim már teljesen tele volt, csöpögött. Lánykám ébredt 0.30-45 körül, kiette az egészet egy nyikk nélkül :shock: :shock: :shock: :shock: Majd 4-kor kelt ismét, majd 7-kor. Viszont ma 10-kor már megint csak éppen belekortyolt és köszönte nem kérte.... Szóval? Szerintetek ilyenkor mi van????????????

Csillag gyűrüd végül meglett? Nagyid hogy van?

LysLorka hogy van?

Amadea apukád???

Noémi én is sokáig az oltásellen voltam, de kedden már beoltattam magam... Előtte hétfőn a férjem és a nagylányom, a fiam pedig jövő héten lesz oltva.....

Banyoszka
banyoszka
 
 


Banyoszka!

Hát ha cumisüvegből sem fogadja el, akkor passz.... :shock: amúgy én is észrevettem, hogy éjjel sokkal jobban szopizik Noé is, ráadásul egy cici is elég. pedig nem mindig van több benne, mint nappal, pl. ma éjjel is alig volt.

Hát remélem nekünk tényleg visszaáll ha elmúlik a mensim. Mintha már most több lenne, de lehet, hogy képzelődöm... :oops:

Aki tápszerezik...nem gondoltatok inkább arra, hogy anyatejgyűjtő állomásról, vagy ismerős kismamitól kértek inkább anyatejet? Noémiről tudok, hogy kapja, vagy kapta, de másnak nem szimpibb ez a megoldás? Mert én már a napokban ezen gondolkodtam, mert tényleg annyira gyér volt a mennyiség. Nekem szimpatikusabb, mint megint tápszerezni. Csak azért, mert amikor anno Noéval tápiztunk hihetetlenül gyorsan hízott, és akkor meg azzal kínlódtunk, hogy el tudjuk venni tőle a cumisüveget, mert bármennyit beleraktunk mindet megette, s a védőnő mondta, hogy tápszerből nem lehet akármennyit adni neki. No, könnyű mondani, de ha sírt érte. Erre azt mondta, hogy majd ha nagy lesz a gyerekem, akkor sem fogom neki odaadni a harmadik tábla csokit, ha sír érte.... :roll: Hát ebben igaza van mondjuk....de lehet, hogy tényleg csak azért kérte, mert ízlett neki és már nem is volt éhes?? :shock: Mindegy, anyatejből meg annyit lehet amennyit szeretne...

Kép
Kép
tabati
 
 


Sziasztok!
Adél - Áron, Borcsa - Zalán, gratulálok a kézfogóhoz! :D Csodaszépek vagytok! Áron, nem próbálkoztál Adél hajának megkóstolásával?

Manó, örülök, hogy kaki megérkezett és hogy megfordult Gézu. A tejci elbújásának nem. Remélem, minél előbb előkerül!

Niki, nem semmi, hogy Lili már mászik, ül :shock: Gratulálok!

Zéti alakulóban. Már nem köhög annyit kopp-kopp-kopp. Kaják előtt szívom az orrát, de nem távozik olyan sok, mint gondolnám. Ma egész jól elvolt eddig. Ki tudtam takarítani is. Most másodszorra alszik, fél 12 óta durmol. Nagyon bevált a párásító. Éjjel még egy kis sót is szórtunk bele.

Lys, hogy van Lorka?

Kata, hogy élhet vissza egy tanárnő a helyzetével? Felháborító!!!

Tabati, Zéti is picit lusta a forgás terén. De majd eljön az idő, hogy nem győzünk majd utánuk menni :wink:

KépKép
süni76
 
 


Tabati én nem adnám szívesen idegen nő tejét a gyerekemnek ( kivéve ha közeli ismerősről vagy barátnőről van szó, mint Noémi esetében is volt.) Én láttam a kórházban olyan nőket, akiknek rengeteg tejük volt, de a higiénia nem volt erős oldaluk. Szóval tudom,hogy ezt így nem lehet kategorizálni,meg hogy a tejgyűjtőknél erre figyelnek,de akkor sem...Meg Niki már elég nagy, ( Noé sem kis csecsemő már) kaphat már egyebet is, nem pár hetes baba, akinél még nagyon számít,mit kap. És ha az üvegbe csak annyit tesztek,amennyit a dobozon írnak,nem tudod túletetni szerintem.
Nekem a 2 nagyobb gyerekem tápos volt, de sokszor nem ették meg az egész adagot az üvegből, úgyhogy nálunk ilyen gond nem volt,hogy el kellett volna venni Tőlük. Egyszer-egyszer volt pityergés,mikor kiürült az üveg, de mire gyorsan csináltam még Nekik repetát, addigra már sosem kellett.
Ja, és a tápitól sem kell feltétlen nagyon hízni a gyerekeknek,az enyémek sosem voltak dagi babák (bár Ők is rettentő mozgékonyak voltak!).
De ha Neked mégis az a megoldás a szimpibb,akkor szerintem nézz utána, nem lebeszélni akartalak! :lol:

Banyoszka
banyoszka
 
 


Süni örülök ,hogy kis "választottunk" már jobban van!

Manó
Gézunak gratula a forgáshoz!!!

Banyoszka
banyoszka
 
 


Tabati: én nem adnám Petrának más tejét, ismerősét se. Nem tudom, nekem az furi. :roll: :oops: Engem mondjuk sose zavart a táp. Petra sokszor hagy az üvegben és ritkán, ha kér még az minimális, úgyhogy ilyen gondunk nincs.

Süni: örülök, hogy Zéti jobban van :)

Kép
Kép
cosmopolita
 
 


Sziasztok!

Tabati,
soha nem adnám oda más nő tejét a babámnak, talán a tesóm az egyetlen kivétel. Százszor inkább a táp. Ha elég, B. kiköpi a cumisüveget.

Banyoszka,
gondolom nem vigasztal, de B. is utál nappal szopizni. Csak azért nem hagytam még a francba az egészet, mert éjjel kéznél van a cucc, nem kell tápot mixelni.

Manó,
én nem értem ezt, Géza nagyon jó súlyban van, igen szépen gyarapodik, jól alszik, akkor hogy lehet kevés a tejed :roll: ? Mitől hízik az a gyerek?

B. sem mocorog, pedig 2 hós kora óta tud hasról hátra. Nem érdekli, ő tokára meg hangra gyúr. A mai nap rémes, alig várom, hogy vége legyen. Holnapra meglepetés bulit szerveztem a pasimnak, de nincs hozzá hangulatom, és jelenleg meg sem érdemli.

Benta

Kép
benta
 
 


buli...hehehe

apa kérdezte, hogy szeretnék-e szülinapi bulit.
mondtam nem, mert azzal baj van. a bajt meg jelen felállásban kerülöm.
szal....

Benta: jó kérdés. soxor gondoltam, ha egyszer sem kellett volna a tejért harcoljon a fiam, akkor most Áronnal és Lorkával vetekedne?

más teje? ha ismerem, s megbízom benne, akkor lehet. de nem tuti.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kissmanó 2009.11.14 19:15-kor.

Kép
kissmanó
 
 


Tabati: mi mi jó 2 hónapig hordtuk az anyatejet nándinak egy anyukától, akihez házhoz jártunk reggelente. Így jó volt, mert láttam ugye, hgy élnek. Amúgy az anyatejgyűjtősök nem úszkálnak a tejben-legalábbis itt, panaszkodnak, hogy nagyon kevés-a v.nőtől tudom.

Il. pesti b.nőmtől kaptunk 3 aventes pohárral-ami nem sok, de jobb mint a semmi.

Most már nem hoznék anyatejt, 2 étkezés kanals, 3 táp, lassan az uzsi is kanalas lesz.
Vendég
 


ja ,mi beadatjuk az oltást, elsősorban én félek, mint tüdő autoimmun beteg, másrészt meg a bébimet...remélem, h nem kapja el...
Vendég
 


Érdekes, hogy ennyire idegenkedtek ettől az idegen tej dologtól...mármint, ha teljesen idegen akkor megértem, mert tényleg ki tudja, de nekem is van egy ismerősöm rá gondoltam, mert neki elég sok teje van. Ráadásul a gyerekeink között 1 nap van. Persze az lenne a legjobb, ha mensi után visszaállna a tejci, de ha nagyon nem akar, akkor én inkább az anyatejre voksolok... :roll:

Ez ugyan régen volt, de szülésznőm mesélte, hogy amikor ő szült, rengeteg teje volt, és a babája nem szopizta mind ki. Viszont az osztályon sok csecsemőnek meg nem volt elég a tej, amit az anyukájától kapott. Szülésznőmet behívták, és végigszopiztatta az éhező babákat. Az anyukák nem is tudtak róla, ő meg a másik oldalról azt mondta, hogy nagyon rossz érzés volt idegen babákat szoptatni. Na, tápszer helyett így oldották meg régen az etetést néhol... :roll:

Oltást én is be fogom adatni...végül így döntöttem...remélem jól :roll:

Kép
Kép
tabati
 
 


hátha valakit érdekel.....

Immunerősítő kúra

Összesen 6 hétig tart, a szereket célszerű hétfőtől péntekig szedni és a hétvégén szünetet tartani. Így könnyebb megjegyezni.
1. hét Ehinacea D4 napi 2x 5 golyó a felnőtteknek, 3golyó az óvodásoknak, kisebbeknek 2g.
Lehet nyelv alatt elszopogatni, vagy kevés, akár csak egy műanyag kiskanál vízben oldva bevenni. A lényeg, hogy utána ne együnk-igyunk semmit. 5 napig kell szedni, utána két nap szünet.
2. hét Engystol napi 2x1 tabl. Ez nem golyó, hanem kis cukortabletta, ugyanúgy a nyelv alatt kell elszopogatni, gyerekeknek vízben oldani. Ezt is 5 napig, és utána 2 nap szünet.
3. hét Újra Ehinacea D4, ugyanúgy ahogy az első héten.
4. hét Engystol
5. hét Ehinacea D4
6. hét Engystol

Ezt a kúrát félévente lehet ismételni.

Influenza

Ha valaki a környezetünkben influenzás (láz, végtagfájdalom, levertség, nátha), akkor megelőzésként Oscillococcinum javasolt, az első 3 napban nap 2x 20golyó felnőtteknek, 10 golyó a gyerekeknek (vízben oldva a kicsiknek), a következő 3 napban 1x 20golyó a felnőtteknek….

Ha elkaptuk az influenzát, akkor ágynyugalom (aki teheti), és
Oscillococcinum 1 tubust 2dl vízben feloldva (műanyag palackban, vagy pohárban) egész nap kortyolgatni. Ezt kb. 3-4- napig lehet alkalmazni.
vagy
Gripp-Heel napi 3x1 tabl.
vagy
Engystol napi 4-5x1 tabl.
vagy a tünetek alapján választott szer.


Vírusfertőzés a téli időszakban (nátha)

Nagyon jó kezdeti szer a Ferrum phosphoricum D6 Schüssler só, az első két órában 15 percenként, vagy kb.3-4x, utána még napi 3x 1 tabl. Ezt akkor érdemes szedni, ha még csak tüsszögünk, kapar a torkunk, mintha lenne valami ….

Vizes, átlátszó orrváladék esetén: Kalium chloratum D6 Schüssler só 3-4x1 tabl.
Sárgás, sűrű orrváladék esetén: Kalium sulphuricum D6 Schüssler só 3-4x1 tabl.
Fehér, jojózó, nyúlós orrváladék esetén: Kalium bichromicum C 12 3x5 golyó felnőtteknek, 3 golyó gyerekeknek, a csecsemőknek 2 golyó.

Torokfájásra: Angin-Heel napi 4x1 tabl.
Arcüreg, homloküreg gyulladás kiegészítő terápiája: Sinupret drg., vagy csepp
Köptető: Stodal, Husteel (száraz köhögésre), Tartephedreel (hurutosra)

Kép
kissmanó
 
 


csakszépcsendbenmondomúgytűnikestérevoltkisennivaló

Kép
kissmanó
 
 


ManógratulálokNektek!! :lol:

Kép

Kép

Kép
csillagtancos
 
 
 
 


elméletben ma már párszor kivettem a fagyitejet.
de kéne látni a szopis hadműveleteinket :lol:
cici be a szájába...fejét elkapja, másik oldalra fordítja és röhög.
majd idegesen visszafordul s keres. szív kettőt, s ismét elfordul.
ez folytatódik még vagy 2-3x.
aztán felmérgelődöm, föléhajolok, cicit benyom a szájába, s ha fordul, cici fordul vele. így szípózik párat, majd cici vált. szípózik ismét cici vált.
mire lenyugszik, s akkor szépen le tudok ismét feküdni mellé.
fárasztó a kölök, nem vitás.
de hagyta, hogy békességben átvegyük ma az olasz árut. addig aludt a járgányában. igaz, 1x felébredt, de Edinám visszaaltatta kis tologatással.
bakker....izomlázam van a sok gumiabroncs mozgatástól.
ja, s ma annyit ittam, hogy máskor tuti 3 nap alatt ennyit.

Elsőszülöttem ma a barátnőméknél alsz. és elvitték előtte az aqua parkba. Adrikám kicsit szomorú, hogy ő maradt, de hát ilyen mai cicizéssel nem volt merszem bevállalni a pancsizdát. de remélem közelebbről lerendezem vele.
kárpótlásul karácsonyi mandalákat festett-vágott, meg korlátozás nélkül nézett minimaxot.

na, jó éjt, eltettem magam holnapra.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kissmanó 2009.11.14 19:17-kor.

Kép
kissmanó
 
 


Helló Csajok!

Na, ez a péntek 13 nem alakult túl jól...

Betegség a családban egy 2 éves babánál...drukkoljatok!

Elég szar a hangulatom és a férjem sincs itthon...:(

Karira a nagyszülők kapnak naptárt, csináltam pár tök jó képet, mutizok egyet, bár nem ez a legjobb, de olyat nem teszek fel egyenlőre ami rajta lesz, hátha anyukám bekuksizik ide. :D
Bár akkor lőttek a meglepinek is.... :D Kép

Kép

Kép
mukkancs
 
 


Tejci gondokat sajnálom! :(

Noémi, hogy áll a fogyó?

Kép

Kép
mukkancs
 
 


Manó!

Én pont így kínlódok most a szoptatással. Megyek a feje után a cicivel ahogy elfordítja, aztán másik mell, majd megint vissza. :lol:

Mukkancs!

Tök jó ötlet a naptár, nekem is kedvem támast csinálni karácsonyra. te hogy állsz neki?

Kép
Kép
tabati
 
 


Sziasztok!

Ma megnéztük az új plázát (Allee), nagyon szuper! És két perc séta! :P
Holnap barátok jönnek át hozzánk, lesz gulyásleves, palacsinta és gesztenyetorta!

Noémi: nekem is ma jutott eszembe a vezetékes szám. :)
De édesek vagytok, hogy kiírjátok nekem CD-re!
Ja, csak hogy írjak még egy érvet: ma hívott anyósom, hogy ne menjünk át vasárnap… Azt hittem valami buli lesz, azért. Nem: a közvetlen kolléganője is elkapta a H1-et- anyósom szerdán megy beoltatni magát (a héten mondta, hogy NEM fogja beadatni magának)…

Tabati: jajj mensi… :( :evil: Tudom milyen szar. Egy hét után megint megnő a tej mennyisége, de rengeteget igyál, egyél és szedd a homeót!
Nem tudom miért, én kicsit idegenkedek más tejét elfogadni, inkább tápszerezek. Más, mint Noémi esetében, hogy ő a barátnőjétől kapja. Nekem semmi bajom a tápszerrel, úgy voltam vele az elején is, ha nem lesz elég tejem, féléves koráig akkor is csak azt fog kapni. Az elején utálta, de most már várja, megszerette.

Banyoszka: nem lehet, hogy neked is megjön nemsokára a mikulás, azért nem akarja elfogadni a cicit? Mi is így kezdtük múlt hónapban, hogy alig evett valamit. :(

Süni: figyeltünk, hogy Áron bele ne kapjon Adél hajába (egyszer sikeresen elkapta anyukája egy tincsét :D), de szívesebben fogták egymás kezét. ;)
Jó hogy írod a párásítót, mi is beüzemeljük lassan.

Benta: milyen alkalomból csinál(nád)sz bulit?
tökmag79
 
 


Mukkancs, nagyon édes Bence ezen a képen. Biztos szuper lesz a karácsonyi ajándék.

Manó, csak így tovább tejci ügyben! :D

Tabati, szerintem azért elég durva, hogy az anyukák tudta nélkül szoptatta idegen nő a csecsemőket :shock:

Hogy a Ti kifejezésetekkel éljek, kezdem visszakapni a régi fiamat :D Egész jó kedve volt egész nap. Este meg rengeteget virgonckodott.

Manó, Zéti ha már eleget szopizott, azzal szórakozik, hogy beveszi a cicit a szájába, 1 pillanat múlva kidobja és úgy néz rám, mintha lecsekkolná, hogy tuti az anyja cickóit szopizza-e. Ezt ismétli kb. 10x.

Na, és egy kép a legfrissebbek közül. Ezzel kívánok jóéjt!

Kép

KépKép
süni76
 
 


Tabati: Összeválogattam a 12 képet, és a Rossmann oldalán (többnyire ott hívatom elő a képeket is) lévő szerverre itthonról feltöltöm.
Csak még azt nem tudom, hogy fali, vagy asztali legyen-e.
Itt a link:
http://www.rossmann.hu/onlinefotorendel ... gozas.html

Kép

Kép
mukkancs
 
 


:D Zéti :D :D Naggggyon komoly! :D

Kép

Kép
mukkancs
 
 


Tökmag!

Én homeós cuccot nem szedek, nekem nem használt. laktoherbet iszom, meg citromos teát (Amadea módra :lol: ) naponta egy kis pohár kakaó is engedélyezett. Már olyan jó lenne, ha visszatérne...védőnőm azt mondta, hogy nehogy adjak neki tápszert, bírjam, kínlódjak, ha nagy a gáz, akkor adjak neki pluszban vizet....na remélem odáig nem fajulnak a dolgok, kibírható. az a baj, hogy Noé szereti teletömni magát, úgyhogy nehéz tanácsa z, hogy sűrűbben szoptassak...nem úgy van az ám, hogy adom neki ami van, legfeljebb korábban kér megint!! ha nem elég neki üvölt, úgy kell elterelni a figyelmét. Aztán tényleg korábban kér, de nekem meg nem termelődik olyan gyorsan a tejem, úgyhogy a napjaink mostanság úgy telnek, hogy reggel még szopizik szinte álmában 7kor, akörül kel, majd megpróbálom kihúzni az első szopit, ha sikerül úgy, hogy 4 óra is elteljen. Akkorra jól megtelik a cici, a következő délutáni már 3 órára rá jön, utána 2 és egyre nyűgösebb sajna. amikor lefektetem már cumisüvegből kapja a fagyitejet, vagy ha sikerül annyit lefejni éjjel, akkor azt. Éjszaka meg egy cici is elég szerencsére szoptatásonként, és akkor úgy csinálom, hogy lefejem a másikat is, nem csak azt amiből szopizott.

Kép
Kép
tabati
 
 


Hát igen, az idegen tej...én is úgy voltam először, hogy túl bizarr...de akitől kaptam az egyik legjobb barátnőm, és mondhatom a higiénia mintabajnoka. Nála tisztább embert és persze háztartást még sosem láttam.
Mindig kifertőtleníti a mellszívót, és steril zacsiban kaptam. Az elején azonnal a fagyóba került, később már nap végén, de én is így csináltam.
Most már sajna nincs, mert kell a saját babájának.

Tabati, én úgy gondolom, hogy hülyeség, amit a védőnő mond. Áron pl. akkor hízott a legtöbbet (az 1 hónapban) mikor csak anyatejet kapott.
Áron is így volt, ha éhes volt, nem korábban kérte a következőt, hanem sírt...
Persze jó az anyatej, ez nem vitás. De a lényeg, hogy gyereknek jól kell lakni. A csokival összehasonlítani pedig...elég idiótának tűnik ez a védőnő (is).
Egyébként ezzel kapcsoltaban szerintem Benta mondta meg a tutit: nem ez a fontos, hanem az hogy utána fel kell nevelni a gyereket!
Egyébként én ismerek olyat, aki sokáig szoptatott és a gyereke tök beteges, és olyat is (az öcsém) aki szinte semmit sem és szinte még nem is volt beteg!

Lefekszem, nagyon fáradt vagyok!

Puszi!

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


Manó: és ezeket mind be szoktad szedni? Tényleg használ? Mizu az obival? Még mindig lakat? :)

Mukkancs, Süni: nagyon szépek a srácok!

Tabati: én csak annyit mondok erre, mint a múltkor- rosszabb volt hallgatni egy éjjelen át a kislányom korgó gyomrát, mint azzal foglalkozni, hogy én mit érzek a táppal kapcsolatban. Adél kihányta a fagyitejet, és akkor inkább a táp, mint az üres poci.
Ezzel nem azt mondom, hogy add fel a szopit és nyúlj táphoz, de végülis nem kerül kisegítőbe később a lányom, ha nem csak anyatejet kap. :)

Süni: lecsekkoló időszakunk nekünk is volt. Bár lehet, hogy egyre jobban tisztult a látása, és rácsodálkozott, hogy az anyjának arca is van, nem csak hangja (és cicije :P). :)
tökmag79
 
 


Tegnap elfelejtettem írni, hogy Zalán zabálnivaló ezen a képen! :)
Olyan arcot vág, hogy deidétlenülnézekkianya :D :D :D

Áronnak még nem sikerült szereznem karácsonyi hacukát. :( Tudom sok helyen lehet kapni (H&M, Tesco), de eddig olyan drágán találtam, hogy inkább nem vettem meg.

Ma Áron este 8-tól, reggel 1/2 9-ig aludt. Akkor is én keltegettem...mi ütött belé?!
Ma szép idő van, szerintem kimegyünk a Kopaszi gátra a barátnőmékkel! :)

Szép napot!

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


Sziasztok!

Hát nálunk tök nagy köd van a III.kerületben...... Napsütés még mutatóban sincs!

Zéti és Bence haláliak a fotókon :lol: :lol: :lol: :lol:

Banyoszka
banyoszka
 
 


Noémi: szerintem ezen a fotón Zéti néz ki úgy ahogy írtad :wink:

Tökmag: nem tudom, ezt én is így kaptam. De lehet benne valami. Ellenben itt nem kapni D potenciát :(

Kép
kissmanó
 
 


Mukkancs: Bence nagyon tündérke. Azért ugye utólag megmutizod azon képeket is amik a naptárba lesznek téve.

Én is gondolkodom, de asszem nem lesz naptár, fotókönyv lészen. Naptárat 3 évvel ezelőtt készítettem, a júliusihoz a Gréti uh képe volt szkennelve. Anyós meg nem értette mi a helyzet (hja, mert előtte mondtuk, hogy hát maradunk a 2 csajjal :lol: )
Aztán a naptáras dogot persze lenyúlták sógoromék, már csak ilyen a felesége, mástól könnyű nyalizni (érezhető ugye, hogy nem a szívem csücskei ők :?: :lol: )

Kép
kissmanó
 
 


Sziasztok!

Ó, persze lányok már ezt a tápi kontra anyatej témát ezerszer kibeszéltük. Természetesen én sem vizet adok majd neki ha gáz lesz, szerintem el sem fogadná, mert a teát sem fogadja el, cukrot meg nem fogok bele rakni az tuti. Neki bejön a fagyitej, csak már alig van a fagyiban. Mindegy, szerencsére tegnap csak a szokásos esti pótlás kellett, úgyhogy a fagyi még a helyén van. :wink:

MOst mennem kelll, majd este még jövök.

Kép
Kép
tabati
 
 


a kicsi franc ellenünk van (no meg az obi tulajai ellen)

nem tudni miért, de nem kaptak meg valami engedélyt, s anélkül nem nyithatnak. állítólag perre viszik a dolgokat. csak az a baj, hogy abból jövő ilyenkorra ha lesz akkor obi. mert errefele a törvénykezés malmai baromi lassan őrölnek.
most mit mondok a gyerekemnek?
Anya megígérte, hogy fog menni obiba, s Anya most nem állja a szavát. milyen Anya az ilyen :?: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Kép
kissmanó
 
 


Manó: más obi nincs a környéken, ahova felveszik és jó?

Tabati: nem töltöd fel újra a fagyis készletet?

Lányom alszik órák óta :lol: mondjuk délelőtt meg itt üvöltött az apjának, amíg sütöttem a kakaóscsigákat.

Kép

Kép

Kép
csillagtancos
 
 
 
 


Sajna obihiány van.
úgy magyar mint román nyelvűben.
románba meg nem is adnám ingyen se.
s olyan, ahol 3 éves kor előtt beveszik, nem igazán hányódnak.
sajna.....

Kép
kissmanó
 
 


Sziasztok!

Ide értem, kicsit össze-vissza írok, de legalább írok....

Süni, remélem Zéti hamar meggyógyul. Egyébként mi is vettünk párásítót, és szerintem jót tesz a taknyosságnak. Biztos vagyok benne,hogy a száraz levegő is rátesz egy lapáttal.
Zalán már nem taknyol, ma már egyszer sem szívtuk le az orrát. Én Nasivin Sanft-ot vettem neki, kb. 3* használtam.

Tabati, más babáját szoptatni????????? Én tuti nem adnám senkinek, ami a fiamé. Ha olyan sok lenne, lefejve ok, de szoptatni?

Mukkancs, nagyon tetszik az a sapka Bencén. És persze Bence is.
Én az asztali naptárat fogom megrendelni, nagyszülőknek.

Na,én a szopival nem tudok így küszködni, mint Manó,és Tabati írja. Zalán ha elfordul, még talán párszor rá tudom venni 1-2 szívásra, de utána nem hajlandó kinyitni a száját, vagy ha igen, akkor megharap. Pedig még nincs is mivel. 





Tegnap elfelejtettem írni, hogy Zalán zabálnivaló ezen a képen! Smile
Olyan arcot vág, hogy deidétlenülnézekkianya Very Happy Very Happy Very Happy


Noémi, az Zéti volt. Bár Zalán is tud így nézni.

Nálunk ma elég rossz idő volt, bár kicsit kisütött dél körül a nap, de akkor már jöttek vendégek, így ma nem volt séta. Hátha holnap ki tudunk egy kicsit mozdulni.

A Borcsa látogatásához még hozzátenném, hogy miután Borcsa visszautasította Zalánt, fogta magát és bealudt.

És íme a képek:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bvigh 2010.01.14 21:57-kor.

Zsu



Kép
bvigh
 
 


Zsu: bíttos kronológiai sorrendben tetted a képeket?
Szerintem a középső az uccsó után lehetett.
Gyerkőcök, vagy legalábbis Zalán igyekezett megtartani a kézfogót, a szülők korainak tartották, s akkor vágtak mindketten értetlen arcokat.
A fotók alapján legalábbis erre gondolni :wink:

Amadea: ugye csak apás hétvége van, azért nem jöttél?

Kép
kissmanó
 
 


Mukkancs: 2 éves gyerek hogy van?

Kép
kissmanó
 
 


Sziasztok!

Nórinak péntek reggelre kibújt az első fogacskája :D

Manó!
Csak kihasználtuk a szép időt, no meg Feri pénteki szabadnapját.
Ma anyós jött babázni, de Nóri nem nagyon díjazta a dolgot.....

Ovit sajnálom :?

Zsu!
Édesek a bébik :wink:

Mukkancs!
Tök jó, hogy felraktad a linket, pont ma gondolkoztam a karácsonyi ajándékokon és én is fotókönyvre gondoltam. Köszi!!!!
Bencéd nagyon helyes!
Jobbulást a 2 éves kicsinek. Megkérdezhetem, hogy mi baja?

Tabati!
Le a kalappal előtted, nekem már nem lenne erőm küszködni a tejjel...

Süni!
Kis rénszarvas: :D :D :D (nagyon tuti)

Banyoszka!
Köszi a kérdésed, apukámat csütörtökön műtik.

Oltás:jövő héten én is beadatom....én is félek és a háziorvosom kifejezetten javasolta

Kiságyat mikor kell lejjebb rakni?

KépKép
amadea
 
 


Jajj még kis druszám séróját akartam megdicsérni. Gyönyörű!!!!! :D

KépKép
amadea
 
 


Sziasztok csajszik!
Köszönjük a dícséreteket! :)
Persze Manó, felteszem majd a kedvencemet , jó?

A lányzó sajnos nagyon nincs jól...hétfőn műtik a pici buksiját, találtak benne egy daganatot.
2 héttel ezelőttig semmi, de az égvilágon semmi baja nem volt.
Szóval légyszi továbbra is drukkoljatok, mert sajnos nagyon rossz helyen van.És az anyukája pocijában pedig ott a kistesó, ami persze nagyon jó dolog, de hát most...Remélem meggyógyul!

Kép

Kép
mukkancs
 
 


jajjjjjj....neeeee
gyorsan gyógyuljon meg az a kis 2 éveske a sikeres műtét után.

és mitől jöttek rá, hogy baj van?

Amadea: Nórinak csókoltatom az ízlését. Ilyen agyament nagymamival csínján bánni, aki családját szeretné szétcincálva látni.
Apukádnak akkor csütörtökre drukk.
Kibújt a fogacska....az igen.

Tényleg, aki még szoptat, de gyerekének már foga van, az írna kicsit bővebben a szopikról? Szoktak lenni feljajdulások anya részéről? s gyerek reakciója? s hogyan veszitek rá, hogy ne tegye?

Sztem kiságyat akkor érdemes lennebb rakni, mikor közeleg a feltérdelés, felállás.
Ja, nálunk ilyen nem lesz, a gyerekágy a mi ágyunk extenziója. tuti nem a rácson keresztül akarna távozni, hanem a mi ágyunkról landolna inkább.

Kép
kissmanó
 
 


Sziasztok!

Itt voltak ma a barátaink, nagyon jó hangulat volt! Ricsaj, gyerekek, kaja, minden! :)

Manó: Téta biztos meg fogja érteni, hogy otthon kell még segítenie Neked, mielőtt obiba megy. ;)
Heni azt írta múltkor, hogy Beninek már kinőtt az egyik fogacskája, de olyan óvatosan szopizik, finomabban bánik anyukájával, mint előtte. Úgyhogy no para. :)

Zsu: nagyon aranyosak a bébik! Zalánnak se semmi a sérója, akár copfba is lehetne fogni- ha lány lenne! :)

Amadea: köszi! :)
Fogacskához gratula! Nem volt semmi gáz? (még mindig várok a bogyóra…) Anyóst nem harapta meg a friss foggal? :lol:
Én akkor teszem lejjebb majd a kiságyat, mikor már látom, hogy Adél fel akar ülni. Addig nem- derékkímélés miatt.

Mukkancs: nagyon szíven ütött ez a dolog a kétéves kiscsajjal, majdnem elsírtam magam. :( Nagyon- nagyon szorítok neki, és légyszi írd majd meg, hogy mi lett a műtét után!
tökmag79
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: