Új privát üzeneted érkezett!

Mukkancs: jajj, gyógyuljon meg a picur, szorítok. (Nálunk az egyik szomszéd unokájánál volt hasonló, furán, billegve járt úgy, derült ki. Ma már tíz év körüli, egészséges kislány!)
Nagyon édes Bence, jó a kép. Nagyszülők majd odalesznek a képektől szerintem. Mi ma vendégségben voltunk Anyóséknál, direkt vittem a fejpántot, hogy olvadozzanak. Nem maradt el a hatás 8)

Süni: nagyon édes a kis rénszarvas!
Amadea: gratulálok a fogacskához!
Zsu, Csillag: Borcsa és Zalán nagyon édesek!
Benta: volt buli?

Nálunk ma nagyon viccesen alakult a fürdetés. Férjem fogta, én mosdattam Petrát és egyszer csak elkezd emelkedni a gyerek. Mondom a férjemnek: ne emeld még ki! Válasz röhögve: nem én emelem, hanem feláll :o :lol: Kinyomta magát a dézsában. Eddig leülni nem akart, amikor beletettük, most meg feláll, ha megunja??? Küzdünk vele, hiszen ezt még nagyon nem kéne.
Tegnap lemértük, 71 cm! Napok alatt kinőtt jópár ruhát!

Kép
Kép
cosmopolita
 
 


Cosmo!

Mi normál kádban fürdetünk, nekünk azt csinálja Noé, hogy amikor hasra akarom rakni, hogy a hátát is megmossam, nem engedi, lerakja a lábát és menni próbál. alig lehet hasra tenni. De ha nem fürdik is ezt csinálja. :lol:

Csillag!

Hogy érted, hogy miért nem rakok a fagyiba? :shock: Jelenleg a ciciben sincs sajna, úgyhogy még Noéba is nehezen rakok nemhogy a hűtőbe... :( Éjszaka szoktam felkelni fejni, de tegnap már nem keltem, mert felesleges, előző éjszaka is csak 20-at tudtam éjjel is fejni...

Nóri!

Gratula az első fogacskához! :D

Mukkancs!

Én is úgy sajnálom azt a babut...nem kívánom senkinek. Még egy egyszerű náthát is olyan rossz lehet végigszenvedni hát még egy műtétet... :(

Kép
Kép
tabati
 
 


Sziasztok!

Mukkancs,mi történt a kislánnyal,illetve hogy derült ki,hogy baj van???
Drukk Nekik,nem irigylem Őket...A kistesó mikor várható?

Amadea gratula a fogacskához!!!! Apukádnak sok +++ energia és drukk csütörtökre!!

Tabati sajnálom a tej-mizériát!

Manó nagyon gáz, hogy ez a cécó megy az obi körül... Szegény Téta! Szerintem kend a bácsikra,nehogy m,ár Rád haragudjon a lánykád :lol: Tejjel mizu?

Borcsa és Zalán nagyon tündériek a fotókon!!!!!!

Mi már lejjebb raktuk a kiságyat, mivel Niki annyit tornázik, féltem,kitornázik belőle :lol: Most az a legújabb szórakozása,hogy négykézlábra áll és az egyik kezét előre kinyújtja,meg az ellentétes oldali lábát is felemeli. Olyan ,mint egy vadászkutya :lol: :lol: :lol:

Engem is érdekelne a "fogas szoptatás" téma....

Banyoszka
banyoszka
 
 

 
 

Jó reggelt!

Nagyon aranyosak vagytok, hogy ennyien szorítotok és érdeklődtök.
Tegnap este, miután írtam jött a telefon, hogy ma műtik!
Hát az mondta az anyukája, hogy 2-3 hete furán viselkedett, hol jó kedvű volt, utána meg hirtelen nagyon bágyadt és sokat aludt.
Elvitték orvoshoz, aki azt mondta, mandulagyulladás... :shock:
Kapott antibogyókat, meg minden, de nem javult.
Pénteken este bevitték a Klinikára, ahol ultrahang után kiderült, hogy van valami a buksijában. Azt mondták vérrög és sok az agyvíz, egy rutinműtéttel le kell szívni a vízet és gyógyszerrel szétrobbantják a rögöt, ezért még akkor ( mivel az MR-hez elaltatták) hívtak egy mentőt, hogy áthozzák a Neurológiára és rögtön megcsinálják.
Át is hozták, de nem nyúltak hozzá, mert itt egyből kiderült, hogy nagyobb a gond sajnos, daganat. Reméljül jó indulatú és ki tudják venni, minden sérülés nélkül, sajnos nagyon rossz helyen van.

Drukkoljatok Nekik légyszi!
A tesó Májusban várható.

Majd jelntkezem, puszi.

Kép

Kép
mukkancs
 
 


Jajj, Mukkancs, ez rettenetes, drukkolunk nagyon a kicsilánynak!

Zalánnak klassz a haja, a Borcsás fotók nagyon jók!!!

Tökmag,
te a tápot kanállal adod Adélnak, jól értettem?

Cosmo,
jó hosszú a lánykád, B. még mindig 64 cm. Volt buli
:lol:

8 gyerek, :lol: 8 felnőtt, rengeteg süti, fergeteges buli volt, és a pasim közelgő szülinapja volt hozzá az apropó.

Mindig itt ébredezek, megiszom a reggeli teámat veletek, így bootolok.

Benta
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára benta 2009.11.15 11:27-kor.

Kép
benta
 
 


Sziasztok!

ÉN este már 10 körül kidőltem...szerintem az oltástól.
Napközben is olyan szar hangulatom volt. :(

Remélem ma már jobb lesz! :)

Ma takarítok, rendet rakok, mert ebédelni anyukámhoz megyünk, így főznöm szerencsére nem kell! :)
Áronnal ma újra kipróbáljuk a sárgarépát - hátha...
Tegmap alma-banán-krumpli volt, ezt imádja! :)

Megyek iszom még 1 kávét...

Szép vasárnapot!

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


Benta: ööö mi Zalánnal randiztunk meg Zsuval...

Mukkancs: mennek nagyon a drukkok!!!

A mi védőnőnk már 4 hósan lejebb akarta rakatni az ágyat, mert a rácsba kapaszkodva fel tudja húzni magát a gyerek, és kieshet höhö. Majd, ha stabilan forgolódik, esetleg meggondolom, h lejjebb rakom, de szerintem, ha négykézlábazás befigyel, majd kkor.

Kép

Kép

Kép
csillagtancos
 
 
 
 


Mukkancs! Akkor mára drukk a kislánynak.
Tiszta libabőrös vagyok, hisz az én lánykám is ugye 2 éves múlt. Szal tényleg szíven ütött a dolog. Még meg is könnyezem itt a helyzetüket.
Jajj, én nagyon remélem, hogy ennek a kis pocilakónak lesz egy egészséges nővérkéje.
Kérlek majd tudósíts a fejleményekről. Nagyon sok pozitív energiát küldünk. +++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Kép
kissmanó
 
 


Csillag,
jó'vanna', még korán volt :? Akkor is klasszak a képek!

A nagyok szerelnek anyóséknál, du. meg plázázni megyünk, B. nélkül, csak a nagyokkal, mert megérdemeljük!

Nekem szuper anyósom-apósom van, és hamarosan ide fognak költözni a falunkba, már csinosítják, rendezik be az itteni lakásukat. Amióta apu nincs, apósommal beszélem meg a dolgaimat. Azt hiszem, nagyon szerencsés vagyok velük.

Én se főzök, anyós 3 féle kaját hozott magukkal, rendes vendégek.

Noémi,
gondolom a barátnőd helyzete a te lelkedre is hatott, innen a rossz kedv. Remélem nálatok is szépen süt a nap és hamar elmúlik a szomorúság!

Benta

Kép
benta
 
 


Manó!!!!!! Isten éltessen nagyon sokáig!!!!!!!!!!!!

Kép

Banyoszka
banyoszka
 
 


Manó: jöttem felköszönteni téged! szép kerek :).

Nagyon boldog szülinapot kívánunk!!!
Vendég
 


Mukkancs: 2 évesnek mennek a drukkok!!!!
Vendég
 


váóóóó....ez igen.
milyen figyelmesek vagytok.
(azért megjegyzem, Puszedli ne kesergess :!: )
kössszke :wink:

Mukkancs: kiscsajszival mizu?

Kép
kissmanó
 
 


Manó: nagyon boldog születésnapot kívánok én is!
Kép
cosmopolita
 
 


Honnan tudjátok, hogy Manónak ma van a szülinapja?!

Valami elkerülte a figyelmemet?!

Azért én is boldog születésnapot kívánok! :):)

Benta, lehet inkább az oltástól van...bár nagyon sajnálom a barátnőmet, úgy gondolom anyukájának jobb így...amit az elmúlt 1,5 évben átélt, nem kívánom senkinek sem.

Képzeljétek őt (az ikres barátnőmet) most műtötték. Plasztikázni kellett a hasát. Az izma 4 újjnyira volt szétnyílva a köldökénél...106 cm volt a dereka..előtt olyan 70-75 lehetett. Most megcsinálták, de ami a vicc, hogy ezt nem támogatja a TB. A szt. Imrében 270 ezer volt.

Mi ma anyuéknál kajáltunk: húsleves (fiúknak velős csonttal), töltött kacsa, párolt kápival, mindenféle körettel.
Desszertnem fánk...holnaptól még inkább ráhúzok a diétára...ez a mai nap nem annak a jegyében telt.

Megyek, megnézem a Naplót.

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


Manó: Nagyon boldog szülinapot kívánok én is, remélem jól telt. :)

A drukkokat köszönjük szépen, a műtét sikerült, 4 órán keresztül tartott.
Többet én sem tudok azóta.

Kép

Kép
mukkancs
 
 


Noémi: szerintem az iwiw a ludas. Ott "buktam" le.
Köszi nektek is.

Mukkancs: kemény műtét lehetett, s akkor az első (bár lehet nem a legnehezebb) szakasz jól zárult.
Várjuk a további pozitív fejleményeket.

Ma nálunk is főtt velő, aztán végül mikor Tétiért mentünk, a szüleimnél ebédeltünk. Apa most pirítja a kenyeret, feni a fogát a velőscsontra (meg is szidtam, hogy hagy vacsizni, s utána ily ínyencséggel kecsegtet)

Kép
kissmanó
 
 


ja, nem is meséltem: ablakpárkányon rózsacsokor fogadott ébredéskor. s apa azt akarja, hogy válasszak szülinapi ajándéknak valami kirándulást decemberre vagy januárra. én meg gáz vagyok: inkább szoptatnám a kisfiam mintse elmenjek valamerre.
remélem a kirándulások megvárnak, a szopi sajna nem.

Benta: tiedapa is skorpió? :lol: :lol:

Kép
kissmanó
 
 


Manó,
nagyon boldog születésnapot!

Nem, miapánk nyilas.

Kép
benta
 
 


jó reggelt és szép hetet!

Benta, kössz neked is. Akkó jól előrehoztad a pasi szülinapját :wink:

Kép
kissmanó
 
 


Manó, kicsit megkésve, de nagyon boldog születésnapot kívánok én is :D
Enyém férj is skorpió :wink:

KépKép
süni76
 
 


Mi ez a pangás, fiatalok?

Neki kéne állnom a reggeli romeltakarításnak, de semmi kedvem. Gyerekem 1 hete hisztis, kifejlesztett egy műsírást, amibe erős lihegéssel kezd bele, mert nem akar elég elkeseredettre sikerülni :) Vagy sikít, vagy ez a műbalhé megy. Na eddig se volt piskóta, de legalább a nap nagy részét átaludta. Most 1 hete elég sokat van ébren, nehezen szokom. Remélem visszajön az én alvós medvém!

Elkezdett forogni, na még nem nagyon, de néha hason találja magát. Át kéne szoktatni a kiságyba /eddig nappal az én ágyamban aludt, éjjel mózesben/. A tápja hiánycikk :roll: ez milyen dolog már 2009-ben. Szerencsére a gyógyszerár tulaja barát, így a föld alól is kerít nekünk du.-ra. A pasim ment a receptért, annyi a beteg gyerek a rendelőben, hogy nem férnek be :roll:

Használ valaki kézfertőtlenítős szappant? Milyet érdemes venni?

A másik a porszívó. Bedöglött a miénk, pénteken itt volt a takarítónő, előtte még semmi baja nem volt, tegnap meg már hörgött a motor és égett szag jött belőle . :roll: Nem értem, miért nem szólt utána, na mind1. Szóval akinek van jól bevált, szupererős porszívója, az ossza meg velem a nevét.

Banyoszka,
éjjelek milyenek?

Lys,
Lorka meggyógyult?

És írjatok!

Benta

Kép
benta
 
 


Sziasztok!

Tegnap egész nap nem volt netem :(

Manó!
Isten éltessen sokáig!!!!!!! (és bocsi a csúszásért :oops: )

Mukkancs!
De jó, hogy a műtét jól sikerült!!!! Légyszi írj, ha tudsz valamit!!!!

Benta!
Anyós-após miatt irigykedek :wink: ....tudod nem is az bánt igazán, hogy velem milyen, hanem az, hogy ő Nóri egyik mamája...amikor itt volt szombaton kis görcsnek "becézte", mert sírt a kezében....

Banyoszka!
"Vadászkutyapózról" kérünk szépen fotót :D

Tökmag!
Fogacskával volt egy kis nyűglődés, gyanús volt, hogy 2 óránként kel szopizni éjjel, de összeteszem a 2 kezem, ha a többi is csak ennyire viseli meg. Anyóst nem harapta meg, mert ahogy közeledett hozzá, neki fogott visítani, ölbe venni egyáltalán nem hagyta magát. Cickót is "csak" 1x harapta meg,amúgy nem is érzem szopi közben, hogy van foga.

Ággyal kapcsolatos válaszokat köszönöm!

KépKép
amadea
 
 


Benta!
Fiacskádnak gratulálok a forgáshoz! :D

Nekünk Brado fertőtlenítős cuccaink vannak, a folyékony szappan nem szárítja a kezet, a többi sajnos igen...kézkrémmel szoktam orvosolni a dolgot.

Porszívó:nekem egy kis sárga porzsák nélküli Zanussim van, de nagyon szeretem, tök jól szív.

KépKép
amadea
 
 


Sziasztok!

Benta, én a clarasept fertőtlenítő szappant vettem. Sajnos bazira szárítja a kezet, úgyhogy én is megnézem majd, amit Amadea ajánl.
Egyébként én nem vagyok az a fertőtlenítős fajta. Ezt is csak az influenza szezon miatt vettem. Ha hazaérünk ezzel mosunk kezet, egyébként sima folyékony szappannal.

A porszívó engem is érdekelne, bár nálunk egyenlőre nem aktuális...de ki tudja.

Mi Beba HA 2-es tápot használunk. De megvettem az éjszakait ugye, és az nem HA. Ebből jött, hogy esetleg megveszem a sima 2-es tápot, mert DM-ben is kapható (15%-os kuponnal), ráadásul nálunk semmi sem indokolja a HA-t, mert nincs allergia a családban. Szerintetek?

Megyek, papírokat pakolok, míg Áron durmol!

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


Sziasztok!

Csak gyorsban,már nagyon szerettem volna jönni,de mire Jázmin kigyógyult a tüdőgyulladásból arra Benedek lett beteg!
Sajnos lehet neki is tüdőgyulladása van,ma megyünk vissza és már többet fogok tudni!
Ráadásul még a füle is folyik!
Nagyon nyűgös is,annyira de annyira sajnálom szegényt!

Nem olvastam vissza ne haragudjatok,de Manó neked utólag Boldog Szülinapot!
Megpróbálok majd azért még bekukkantani!
Szép napot mindenkinek!
20140328174041
 
 


ismételten köszönöm a kedves szavakat.
amúgy meg a 8 napba belefér :wink:

Benta: enyimgép AEG, de én sógor (szervízes) ajánlása alapján eccer a gagyi név nélküli darabokat szűrtem ki, majd olyant választottam, aminek nem nagy a kereke. mert állítólag a nagy kerék a motor hűtés ellen dolgozik (helyhiánnyal magyarázta).
hát nem tom, nekem meg az anyámnak bevált, neki Electroluxot vettem

Kép
kissmanó
 
 


Benedeknek azonnali gyógyulást!

Kép
kissmanó
 
 


Moncsy,
ez elég rémesen hangzik, sok erőt és kitartást neked, és mielőbbi gyógyulást a kisfiadnak! Nem kapott pneumo elleni oltást?

Noémi,
én addig adok HA tápot, ameddig nem eszik tejterméket, kb. 1 éves koráig, utána nincs értelme. Ha Áronnak nem lett baja a sima táptól eddig, akkor szerintem válthatsz, a tejfehérje allergia azonnal jelentkezik. De inkább a gyerekorvossal beszélj.

Kép
benta
 
 


Sziasztok!

Kis betegeknek gyors és nyűglődésmentes gyógyulást!

Benta ilyen lihegős-sikongatós műbalhé nálunk is van, bár tudom, ez nem vigasz.
Az éjjeleink valamivel nyugisabbak ,mióta beletörődtem ,hogy 1-kor és 5-kor enni kell! Ez van! Erre ma éjjel 2-kor kelt, majd 7-kor :shock: :shock: :shock: Ez a verzió jobban tetszene,maradhatna!

Én még nem próbáltam a kézfertőtlenítőket, de anyám a Claraseptet favorizálja.

Amadea vadászkutyámat folyamatosan próbálom fotózni, de általában mire exponál a hülye gép, addigra elborul a gyerek :lol:
De nem adom fel!

Nekünk egy kb.10 éves Eta porszívónk van,nehéz mint a dög, utálom, de elég jól szív......

Noémién is megkérdezném a gyerekdokit a táp-váltással, de én parás vagyok, mert sokféle allergia van nálunk! :evil:

Banyoszka
banyoszka
 
 


Sziasztok!

Amadea!
:( :( :( :( :( Ez nagyon -nagyon szomoru, engem nagyon sziven utott. Hogy mondhat ilyet az edes kis unokajara??
Te hogy reagaltal?

Noemi!
Feladtam a levelet a kuponnal, ne haragudj, hogy ilyen soka, csak zuros napjaink vannak. :wink:

Mano!
En is -en is!! :D Isten eltessen. Apuci nagyon kedves! Most sok idore jo pontokat szerzett, nem? :wink: :wink:

Moncsi!
Jobbulast nektek! :!:

Nalunk nem jobb a helyzet. Azt gondoltam vege lesz vegre-valahara a kohogesnek, erre megint taknyol es nyugos! :( :(
Miert nem tudunk ebbol kilabalni?? Annyira unom mar, es persze sajnalom szegenyt.
Azert van ez, mert a nagyok hazahozzak? Rajtuk nem jon ki ennyire. Hosszu meg a tel.
Most adom a Coryzaliat, feloldom egy kis vizben, ti hogy szoktatok?
Homeos orrcsepp es Prospan szirup. Mit adjak meg neki???
Mondjatok valami csodaszert legyszi!

KépKép
lys
 
 


Benta gratula Beninek a forgáshoz :D

Lys sajnálom,hogy nem javul Lorka állapota :( De segíteni sajna nem tudok... Nálunk a nagyoknál mindig beválik a hagymatea,mert természetes penicillin van benne, de nem tudom,hogy Lorka kaphatja-e és elfogadná-e?...

Amadea én tuti mondtam volna valami szépet anyósnak cserébe! :twisted: na meg kivettem volna a kezéből a babámat!

Banyoszka
banyoszka
 
 


Lys,
nagyon sajnálom. A barátnőmnek ez jött be:

http://www.colostrum.hu

Nem tudom, csecsemőnek mehet-e. Vagy valami kanalas multivitamin.

Banyoszka,
éjjeli sorstársam. És az evés?

Kép
benta
 
 


Kedves Éjjeli Sorstársam :lol: az evés változó.... Éjjel,reggel és este fekvés előtt megy a szopi, napközben van olyan, hogy nem kell mellé más, eleget szopik,de van,hogy mindegyik kaját ki kellene egészíteni,van hogy eszik is szopi után, van,hogy hallani se akar a kajáról...
Sinlac simán és gyümivel megyeget, de még 70-80 gr-nál többet sosem evett belőle, az alma,körte megy, a krumpli is ízlik Neki, az alma-krumpli is ment,de miniadagokat eszik. Ez van, már nem görcsölök rajta, akkor sem lesz jobb! :) Most majd a banánt akarom megpróbálni.

Nálatok mi a nyerő?

Banyoszka
banyoszka
 
 


Ez a gyerek igazi Ikrek. Egyik nap full szopi + 2 kanalas étkezés, másnap cici fúúúúúúúúúúj és csak tápszer + 2 kanalas kaja, és szopni csak éjjel vagy félálomban. Rendszer nincs a diliben, hangulatfüggő. Ha nem kelne fel éjjel, már hagynám a francba az egész szoptatást, de éjjel annyira kézenfekvő megoldás. 1 főzelék és egy gyümölcs gabonával keverve minden nap lemegy, 2 dl a minimum adag, nagyon szereti. És előtte szopizik vagy 60-90 táp lecsúszik. Az első körösök mennek, mindent szeret. Legalább ez megy :lol:

Kép
benta
 
 


Ma páldául nemigen kell Neki semmi... Éjjel 2-kor bezabált, de reggel már csak nyammogott, 10-kor szintén, utána kevéske gyümölcs, most próbáltam etetni, azt hittem azért vinnyog. De tévedtem.....
Viszont most szerintem a fogacska is bezavarhat, már eléggé dagadt az ínye.

Banyoszka
banyoszka
 
 


Sziasztok!
Amadea, nem semmi, hogy mondhat ilyen az unokájára????? :shock:
Apukád hogy van?

Lys, sajnálom Lorkát. :( Én kb. 2 kávéskanálnyi vízben oldom a Coryzalia-t. Zéti sem javul nagyon. Bár már nem köhög, de idegbajt kapok a szipogásától és hiába szívom a porszívóval az orrát, szinte semmi nem jön, utána ugyanúgy szipog. Mit csinálok rosszul? Előtte spray-zek, hagyom oldódni, már fekve is próbáltam szippantani. Tudom, Amadea is írta már, hogy valszeg az orrnyálkahártya miatt van, de normális ez? Lassan engem jobban zavar, mint őt. Gyakorlott anyukák segítsetek! Már annyira sajnálom, hogy hiába kínzom. Szerencsére jó a kedve, játszik szépen.

Banyoszka, Benta, sajnálom, hogy ennyit küzdötök az etetéssel.

KépKép
süni76
 
 


csatlakozom a hogyan lőjjük ki anyósunkat a holdra klubba.
írtóra felemelte ma a pumpámat.

na léptem, odaégnek a fasírozottjaim.

Kép
kissmanó
 
 


Suni!

Szerintem csak fekve jo a szivas. En ugy csinalom, hogy terpeszbe leulok, labam koze fektetem a gyereket, a labam fele nez a laba, a ket combom ala teszem a ket karjat, igy egyenesen marad. Igy nagyon jol ki lehet szivni, kicsit forgatni kell benne, minden iranybol mas "csatornakon jon"
Persze van bombi, dehat az o erdekukben csinaljuk...

KépKép
lys
 
 


Lehet az orrszívó típusától is függ?

Hétvégén V. akarta kiszívni az orrát, mondván nagyon tele van. Szívta-szívta, de nem jött semmi.
Mi a gyerekkel is sokat küzdünk, pedig mi is úgy csináljuk, ahogy Süni írta.

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


Remélem porszívósat használtok, mert a többi nem ér sz_rt se! Én a gyereket lefektetem a párnámra, és nagy terpeszben vele szembe "ráülök", keze-lába a lábaim alatt, fejét szorosan tartom, így a két kezem szabad. Az egyik orrlukat befogom, másikban forgatva a szívót leszívom.

Sajna ma B. is nekiállt szörcsögni, de ugye nincs porszívó :twisted: Este hoz a pasim, egy kölcsönt anyutól.

Kép
benta
 
 


Sziasztok!

Köszönkül a drukkokat, Panna baba a körülményekhez képest jól van.

Később visszaolvasok, csak gyorsan jöttem ezért:

Tabai és még ha valakit érdekel, ezt találtam:http://www.ingyenprogram.net/naptar-keszites-tkexe-calendar-ingyen-program.html

megcsináltam, jónak tűnik.

Kép

Kép
mukkancs
 
 


Igen porszívós a miénk is, de kb. ugyan annyit kell vele vackolni, mint a szívóssal.
A miénknek Vivavax a neve. Nekem azért ajánlották, mert könnyű elmosni...

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


Sziasztok!

Noémi!
Ha nincs allergiás a családban, szerintem egy ekkora babának adhatsz sima tápit is.

Moncsi!
Benedek babának gyors gyógyulást kívánok!!! Neked pedig sok erőt, nincs annál rosszabb, amikor beteg a gyermekünk....

Lys!
Lorkának is mennek a gyógypuszik!!!
Én csak a Sinupretet tudom javasolni, mert csak azzal van tapasztalatom.
Homeos orrcsepp neve érdekelne.

Süni!
Zéti is gyógyuljon meg minél hamarabb!!!!
Az okosok szerint porszívózás után is kellene orrcseppet használni, a nyálkahártya duzzanat lohasztására.....(én örültem, hogy hagyta leszívni, nem akartam még utána is kínozni)

Mukkancs!
De jó, hogy jól van!!!

Orrszívás: én ülve szívtam Nóri orrát...beültettem a pihiszékbe és-most fogtok megkövezni-bekapcsoltam a TV-t :oops: , így hagyta magát, nem volt sírás és lefognom se kellett....Viszont a sterimartól mindig üvöltött szegény :( ....

KépKép
amadea
 
 


Sziasztok!

Manó!

Hát ha beleférek még én is a 8 napba, akkor füled érjen bokáig. :lol:

Porszívó!

Nekünk olyan őskövület van, hogy a mindenbe illő porszívós orazívó a mienkbe nem illik bele. :lol: Párszor szívtuk, de nem jött belőle semmi. Párom tartotta, mert nagy a porszívó csöve. :lol: Amúgy jókat írtok, én pl. be sem fogtam az egyiket miközben a másikat szívtam....ezek szerint be kell....viszont ti bedugjátok az orrába a szívókát?? :shock: Nekem azt mondták, hogy nem szabad, meg amúgy sem menne bele olyan picuri az orrlyuka...

Mukkancs!

Köszi a linket, majd utána nézek. :wink:

Babuval mi van? :roll:

Banyoszka, Benta!

Csatlakozom a szopizzunk rapszódikusan klubhoz... :( meg az együnk 2 óránkén éjszaka is klubhoz... Most fektettem le Noét és tápit kellett adnom, mert a fagyi kiürült, az én tejem meg még mindig kevés, van, hogy napközben is enne többet, de akkor legalább a hasa nem korog, csak 2 óránként kér enni... Pedig elmúlt a mensim...lehet, hogy nem is amiatt volt az apadás, hanem már az én tejem is a végefelé járja. :(

Ne kövezzetek meg, de amikor elkezdtétek a hozzátápit, nem tudtam annyira megjegyezni amiket írtatok, mert én még távol voltam ettől. De most azon gondolkodom, hogy védőnőtől megkérdem mi a véleménye, ha már szép fokozatosan elkezdenénk... Sinlac miért jobb, mint a tápi? Édes az is? Magában is elfogadná Noé? HOgy kezdtétek a hozzátápit? Nekem azt mondták, hogy egy hétig a kajálások között egy-egy kanál almalé. Rá egy hétre jöhet az almapép? És mikor jöhet a zöldség? Majd a gyümik után, vagy vegyesen mehet majd? Mennyi idő kell, hogy egy szopit kiváltsunk? Nekünk az estéket kéne, mert akkor nagyon kevés már a tejem, meg akkor hamarabb el tudnék menni táncizni is. Ha már így alakult, akkor előnyünkre fordítom... :wink:

Benta!

Nálunk a műbalhé nem lihegéssel, hanem köhögéssel kezdődik. :lol: Műköhögéssel. :lol:

Lys!

Pedig olyan jól hangzott a gyógynövényes párologtatás... :roll: Ezek szerint nem vált be... :roll:

Én pasim is skorpió! :wink:

Moncsy!

Tüdőgyulladás?? :shock: Ez nem hangzik jól... :?

Kép
Kép
tabati
 
 


Köszi Amadea, amit a táppal kapcsolatban írtál!

TV: én is be szoktam kapcsolni...nem ültetem le direkt elé a gyereket, csak ha ilyen nagy gáz van, mint pl. egy orrszívózás.
Egyébként pont a mostani kismamában van egy cikk erről.
Szerintem ami a lényeg, hogy a gyerek neki szóló műsorokat nézzen, utólag megbeszélhesse a szülőkkel, ne háttértévézés legyen, max napi 1/2-1 óra.
Igaz ez most még mindenképp korai, de a mai világ TV-s..ebből a gyerkőcök sem fognak tudni kimaradni!

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


Nóri,
dehogy kövezlek. Van az a pont, amikor 5 percre bekapcsolom neki, babatv rulez. Jöhetnek a sziklák. Homeos orrcsepp: Euphorbium comp.-Heel orcsepp, Lys tud még1-t.

Kép
benta
 
 


Halihó!

én vhol találtam egy nagyon érdekes orrszívós videót, és ott azt mondták, hogy ülve, sőt, amikor tanácsadáson voltunk, a gyerekorvos is kiszívatta nándi bébi orrát és ülve.

Amadea: nov. 27-én ugye nincs programotok?

Manó: igen, iwiw buktatott le ;).
Vendég
 


Sziasztok, kicsit off, de hátha valakit érdekel:

WINGBO bébihinta kölcsönzés

6 hetes kortól 6 éves korig használható hasalós hinta.
Korai fejlesztésre kiváló; koraszülöttek illetve beteg gyermekek fejlesztéséhez kitűnő eszköz, egészséges babák esetén pedig előmozdítja a mozgásfejlődést.

Segítségével az idegrendszeri pályák kapcsolódása könnyebben létrejön, ami segíti a mozgás és gondolkodás fejlődését.
A baba pár használat után rájön, hogy ő maga tudja lökni a hintát és ezt örömmel meg is teszi.

Magyarországon kevésbé ismert termék, külföldön már régóta ajánlják fejlesztésre. Újonnan kb. 30 ezer forint, viszont kölcsönzéssel (4000 Ft/hó) kipróbálhatod, hogy a Te babádnak beválik -e.

http://www.wingbo.de/wingbo/index.html
kata2006
 
 


Sziasztok!

Kérek egy szabadnapot. A mai nap csak nyűglődésből állt, de jó, hogy vége. Most sajgó hátamat pihentetem. Aztán csobbanunk egyet apával... :oops: ...ma valahogy ez a második műszak jobban bejön.

Mukkancs, remélem hamar felépül a beteg rokon baba. Úgy sajnálom én is, óriási megpróbáltatás lehet ez a szülőknek. :(

Moncsy, Benedek is gyógyuljon meg mielőbb, a tüdőgyuszi elég csúnyán hangzik, szegénykém.

Manó, én se jöttem rá, mitől ilyen tájékozottak a többiek. Hát megyek én is utánuk, és sok boldogságot kívánok.

Tabati! Műköhögéssel indul nálunk is a műbalhé :D Pedig én már a köhögéscsillapítót is felírattam hetekkel ezelőtt, de sose fordult komolyabbra hál'istennek. És érdekes módon ölbevételre és szopira elmúlik.
Ma szerintem a csuklás is hisztiből ment. 4x kezdett neki csuklani, mikor aludnia kellett volna, hát mindig felvettem. Lehet, ma idomított be a gyerekem?? :shock:

Banyoszka, 2 napja nekem is átállt az 1-4-7 órai szopiról a 2-6:30 órásra, nekem is ez a verzió jön be. Igaz, esti hiszti miatt kétszer volt szopi lefekvéskor. Most tartsam meg a dupla vacsizást?

Orrszívó: nekem csak pici gumis biszbasz van, nem is lehet másfélét kapni. Ezzel is jön valami, ha befogom a másik orrlyukat, de igazán még nem kellett. Majd lehet táviratozom haza, küldjenek megint pakkot, benne a porszívóssal.

Párologtatás: ki tudja, mennyi az ideális páratartalom? Rafael sokszor izzadva ébred, eddig a hálózsákot cserélgettem. De egy pár napja én is tiszta víz vagyok az éjjel. Megnéztem a baromértert, és 70-73% között szokott lenni a relatív páratartalom. 22 fok van, kinn esős idő. Ki ért hozzá, mennyinek kéne lenni??

Sütőtököt milyet vesztek? Annyiféle van, melyik a legédesebb? Gondolom, babának az való.
preta
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: