Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Ma a kollégáim voltak fent nálam, mondták hogy lesz Mikulás ünnepség a cégnél, menjünk mi is! Vinném, de párom igazi paramanci lett: elkap valamit, még úgysem érdekelné, stb. :?
Holnap Peti megkapja az oltást. Én nem biztos, mert tojás allergiám van, és csak saját felelősségre adják be…

Mukkancs: sokat gondoltam ma is a kicsi lányra. Remélem minden rendben lesz, és emlékezni sem fog az egészre!!

Benta: tápot az elején adtam kanállal, ennyit viszont már képtelenség, egyre többet eszik. Úgyhogy most cicit fejek, azt is cumisüvegből kapja már, mert iszonyat belustult, nem akar dolgozni a kajáért!
Örülök, hogy jól sikerült a buli!
Mennyi idő még, hogy igazi mintagyerek legyen Beni, az "éjszakai rém" titulust elhagyva? :)

Manó: nagyon boldog Szülinapot kívánok én is! (szokás szerint utolsóként! :))

Noémi: milyen oltást kaptál?
Figyu, már akartam múltkor is kérdezni: tuti, hogy most akarsz diétázni? Karácsony előtt?? :D

Amadea: privi megy (ha megy :P)
Görcs?! Szerintem ez a nő görcs, nem Nóri!!!
Miért köveznénk meg a Tv miatt? Adél a Disney adóra alszik el délután. :)

Porszívó: nekünk három kerekű van. Na, olyat tuti nem veszek többet, mert csak bogárnak hívjuk- mindig a hátára esik, rohadt idegesítő!

Moncsy: csak nem lesz Benedek is tüdőgyuszis! :(
Írj majd, hogy mit mondott a doki!

Banyoszka: eta porszívónk volt nekünk is, én nagyon szerettem! :)
Csak gyorsan azzal a vadászkutya-képpel, mert már lassan feláll Niki! :)

Ági: szegény Lorka, most már igazán kijutott neki a „jóból”, jó lenne ha meggyógyulna. :(
Az éjszakák hogy telnek?

Tabati: szerintem pár nap, és visszaáll a tejcsid, csak egyél- igyál sokat!

Petra: mi piacon vettük a sütőtököt, azt mondta a néni, hogyha ízlik, menjünk vissza, mert ő egy helyről hozza a cuccot, és mindig ugyanilyen. Hát, holnap szerintem bevásárolunk megint (nagyon finom édes)! :D

Jövő héten babatali nálam. Ki jön? :)
tökmag79
 
 


Jó estét!

Kicsit megint össze-vissza leszek, de én már csak így maradok…

Lorkának, Zétinek gyors gyógyulást!

Amadea! Anyósod nagyon találóan mondta Nórira, hogy görcs. Nekünk is van egy ilyen nagynénink, akitől tiszta görcs lesz a gyerek, és csak üvölt. Persze ők ezt nem fogják fel. Szerintem az ilyen piciknek hihetetlen jó radarjaik vannak, és érzik ki a ”jó ember”.
Ja, és a gyerek TV-ztetése….., ha már végképp nem bírok Zalánnal, én is bekapcsolom. Csodákra képes. :-)

Manó, a 8 napba még én is beleférek. Isten éltessen!
Mi hatott végül Gézunál kaki ügyben? Zalán utoljára csüt.-ön kakilt rendesen. Hétvégén volt egy minimális, de az szinte semmi. Már eléggé szenved, a kaja is csak jön ki belőle. Már ivott kamillát, ettem lekváros kenyeret, (ez hatni szokott) meg kapott Levolacot. Csak arra meg nincs ráírva egyértelműen, hogy mennyi idő múlva adhatok neki megint. Anyós a lázmérőt javasolja, de arra egyenlőre képtelenek vagyunk…

Orrszívó: Ha befogom az egyik orrlyukát, akkor olyanokat öklendezik, mintha már a torkát szívnám.

Preta, a 70%-os páratartalom nagyon sok. Az ideális, 45-55% lenne. Nálunk csak 30 körül van, ezért párásítunk. Ezek szerint nektek párátlanítani kellene? Nem is csoda,hogy nem tudtok rendesen aludni.

Zalán rájött, hogy milyen szuper kanálból enni. Illetve inni. Bármit elfogad, akármilyen is legyen az íze. Tegnap kapott kamillateát. Ahogy közeledett felé a kanál, már nyitotta a száját. Ma ismét kapott, és már a kezével húzta maga felé a kezemet. Este Levolac, töményen. Azt hittem, hogy nyomatni kell majd egy kis vízzel, de nem. Ezt is simán benyelte, sőt még kért is volna.
Tegnap apa citromos ujját szaglászta. Majd megnyalta. Nem fogjátok elhinni, de még egy fintor se hagyta el az arcát.

És ma olyan történt velem, ami már nagyon rég nem. Olyan zabálnivalón kanalazott,hogy elkezdett folyni a tejem.

Apa ma itthon maradt, nem is tudjuk mikor megy legközelebb dolgozni, mert a fővállalkozó nem nagyon akar fizetni a főnökének.

Na mára eldugulok. Ritkán jövök, de akkor bőven.

Zsu



Kép
bvigh
 
 


Sziasztok!

Tökmag, rám számíthatsz a tali ügyben - de ezt már úgyis megbeszéltük!
Igen a diéta tuti. Egész jól haladok, már -2 kg-nál járok....és...beleférek a régi gatyáim többségébe! :D :D :D
Na jó még nem kényelmesek, de ez inspirál! Ráadásul dec végén mindenhol nagy leértékelés lesz, nem akarok 1 számmal nagyobb cuccott venni.
Remélem ma az edzésem is eldől, és akkor nyomatom! 3 hétig heti 3x 40 perc kardió + egy kis hasizom, utána pedig + két súlyzós edzés a kardió után.
Az edző szerint, karácsonyig visszanyerem a régi formám! :D :D

Zsu, elsőnek furcsának tűnik a hőmérőzés, de nekünk 2 perc alatt megoldotta a problémát, és ha meglátod Zalán megkönnyebbült arcát, lehet megin megindul a tejed! :)
Kérünk kanalazós képet!

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 

 
 

Manó már akartam kérdezni, hogy milyen a bundazsák?
Rendesen belefér Gézu? Tudsz egy fotót csinálni?
Nem kell babakocsis, csak látni szeretném mennyire fér bele a gyerek!
Köszi! :)

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


Zsu: régen nálunk is volt kaki gond és én is nehezen vettem rá magam, hogy megcsináljam, de mikor átestem rajta, nem is volt vészes. Bár nálunk nem használt, Petrát egyáltalán nem érdekelte.

Noémi: de jó Neked! Na, nem a sok edzést irigylem :) , csak azt, hogy már beleférsz a régi cuccokba. 1kilótól már nekem is sikerült megszabadulni és hihetetlen nagy örömet okoz, hogy egy új "szám" jelent meg a mérlegen :) Lehetséges, hogy eddig a hormonok miatt nem akartak lemenni a kilók? 1 hónapja hagytam abba a szoptatást és 1héttel ezelőttig minden deka ragaszkodott hozzám.

Jó néhány napja meg olyan hülye a hangulatom, minden idegesít és nem tudom az okát. Már magamat is alig tudom elviselni :roll:

Tökmag: megkérdezhetem, hogy merre laksz? Jöhet priviben is. Köszönöm.

Kép
Kép
cosmopolita
 
 


Sziasztok!
Moncsy, jobbulást Benedeknek. Szörnyű lehet! Én már az egyszerű náthánál annyira sajnálom. Hát még a tüdőgyuszi...

Mukkancs, örülök a jó híreknek! További gyógyulást Pannának!

Amadea, mintha én írtam volna :D Pihiszék, tévé nálunk is. De azért megy a bömbi.

Noémi, gratula a -2kg-hoz!

Köszönöm a fekve szippantós tanácsokat. Ki fogom próbálni. Bár ma egész sokat le tudtam reggel szippantani.

KépKép
süni76
 
 


ááááááááá, el vagyok havazva................

Kép
kissmanó
 
 


Manó, boldog szülinapot!

Mukkancs: örülök, h minden rendeződött!

Borcsa tegnap egész nap bömbölt, kivée, amikor átjött a szomszéd csaj látigatóba 2 órára. Ma is üvöltéssel kezdte. Van egy brutál hangosan zenélő bohóc, ami mozog is, na csak ez használ ilyenkor. Voltunk Babusgató klubban a könyvtárban, Borcsa volt a legkisebb, de azárt pár énekbe-mondókába be tudtunk kapcsolódni, meg beszélgettem pár anyukával.
Most meg nagyon hangosan énekelt! :lol: Tabati, Te már hallottad.

TV: sajnos nálunk is nagyon figyel rá, ezért mindig eltakarom neki, ha megy. Mondjuk akkor csendben marad. Én elég durva cikket olvastam a TV káros hatásáról (és nem a szemről volt szó, hanem a személyiségfejlődésről), úgyhogy én szeretném tartani a cikkben javasolt 3 éves korhatárt. Aztán meglátjuk, mennyire jön be... Persze teljesen kizárni úgysem lehet addig sem...

Tegnap megkóstoltuk a pipihúst. Krumplival és répával összeturmixolta, szerintem nem is érezte a különbséget. De amaiban már több csirke volt, de így is ette. :lol:

Tabati: mi is almalével kezdtük. Utána pép. A lökött védőnőnk minden új kaja előtt csak a levét adta volna, na ezt én hülyeségnek tartottam, úgyhogy csak répa meg almalé volt. Persze most már kap más lveeket is, de nem külön kóstolási idővel, hanem olyan lvet, amit evett már gyümiben.

Kép

Kép

Kép
csillagtancos
 
 
 
 


Cosmo gratulálok az 1 kilóhoz. Szerintem nem is a hormonok, hanem az idő.
Eddig nekem sem mozdult meg, most kezdődött, pedig én már 2,5 hónapja nem szoptatok!

Tabati!

Én először a reszelt almával próbálkoztam...nem jött be. A HIPP-es ízlett neki, de egy jó turmixgéppel is meg lehet csinálni (alma+egy ici pici víz) a lényeg, hogy teljesen pépes legyen.

Utána én a többit úgy csináltam, hogy pl. sütőtök lé, és ha már az íze ízlett neki jött a sütőtök is.
Én mindig annyit adtam neki, amennyit kért. Szerintem az 1 kiskanalazás kibaszás a gyerekkel...nálunk mondjuk nincs allergia a családban, lehet ezért vagyok ilyen könnyelmű.

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


Noémi: végülis mindegy, csak tűnjenek el azok a +kilók, nem igaz? :wink:

Tabati: az elején én is csak 1-2 gyüminél adtam levet, aztán a gyümölcsöt. Az első 2hétben óvatosabb voltam, akkor még keveset kapott 1nap, aztán már többet , de az végülis legtöbbször pont annyi volt amennyit kért, mert még ma sem eszik meg bármiből egy egész üvegnyi mennyiséget. A héten kezdjük el, hogy 1nap 2félét is kap, doki is mondta hogy mehet. Illetve jövő hónaptól mehetne a hús is, de szerintem én még tolom januárig, mert azt mondják a pelus tartalma attól lesz csak igazán szőrnyű. Ráérek még azt megtapasztalni 8)

Mást is küldtek már szemészetre? A mi dokink mindenkit küld 6hónaposan. Milyen az a vizsgálat?

Nálunk elég nyűgösek mostanában az esték. Érdekes, hogy ha mellettünk alszik, akkor reggel 8-ig egy hangja nincs és dumával ébred, míg ha külön alszik, akkor néha éjjel is kel, majd 6-kor sírva jelzi, hogy indul a nap. :roll:

Kép
Kép
cosmopolita
 
 


gyorsban 1 reakció, amire időm engedi

kilókért irígy, én most visszaszedtem vagy 2-2,5 kg-ot. ettem-ittam mint a gödény, tej érdekében persze. eddig úgy ítélem meg, hogy nem hiába.
amíg apjukon is tizenkiló a plussz, addig..... hiába na, ez a mi családunk szereti a hasát. ma is Gréti a Fakanál folyóiratot lapozgatta s szinte csorgott a nyála, jelezte is, hogy ez csokis :wink:

mai Tétaság:
gyereklaptopozik.
Mondja a laptop, hogy "nyomj meg egy gombot".
mire a jányom: "jó-jó, minnyá, várj egy kicsit."

Akinek a gyereke nem csípi a házi reszelésű almát: sütőt felmelegíteni 160-180 fokra, egy almát alufóliába bebugyelálni, s 15-20 percig bedugni az almát a sütőbe.
Utána kettévágni, magházát kikerülve csodás almapép kerül ki belőle. Sok baba imádja, csak anyucinak macerásabb (időigényesebb).

Tv: nálunk még hiszti is volt azért, ha véletlenül tv előtt van a gyerek, s valaki bekapcsolja, én meg kapom a legényt s elvinném onnan. Hiába no, modern korunk gyereke. Próbálom minimálisra csökkenteni olyankor a hisztit, de alkudva, inkább leülök vele s játszom picit, avagy elviszem kis szopira, felejtse el a bánatát. Bár van amikor otthagyom, hisz ez van, nem mindig tudom azt tenni ami a jó, amit szeretnék, amit az eszem is diktál.
De szopira visszatérve. Rájöttem, hogy így 5 hó után a fiam rendesből cicifüggő lett. Tegnap este Tétán meg rajtam kívül mindenki aludt. Kiegyezem a csajjal, hogy mindketten ágyba bújunk, mindketten a sajátunkba. De ahogy bebújok az ágyba, fejem párnát ér, már kezdte az anyázást a másik szobából. Egy darabig rá se rántottam, majd suttogva kezdtem alkudni, majd kissé hangosabban közöltem vele, hogy alvás. Géza felébredt, s egyszerűen addig nem bírtam visszaaltatni míg nem adtam oda a cicit. Pedig fejem rá, hogy nem volt éhes. S egyre gyakrabban veszem észre, hogy anyarabszolgát bármikor ugratni akarja a cicivel. Egy szerencse, hogy a nappali alvásokat áttettem a bébjárgányba, ott no cici. Beöltöztetem, s kis tologatás után alszik is. Ma megyek s veszek egy normális bébiőrt, mert mindig fülelek, a konyhaablak nyitva, alatta a kölök, hogy mikor kezd ébredni. De persze ha épp a sulist hozzuk haza, s bealszik a kocsiban, nem költöm fel, de nem is ugrálhatok fél percenként. Ami Tétivel volt, azt már útálom, nem is rendes bébiőr, hanem walkie-talkie, csak bébiőr funkciója is lenne. Eleinte szuper volt, de utóbb már megtörtént, hogy a lány ordított, az pedig néma volt.
S tegnap apa rábólintott a beruházásra.

Noémi: azt a zsákot karácsonyra kapja a gyerek, lécci szombaton szólj rám újból, hogy próbáljam bele, mikor kettesben leszek pöttömmel (lányokat apa viszi a szüleimhez, mert 7végén ismét nem lesz, megy pályát írni a jövő 7 végi versenyhez).

Ja....anyós.
Azon akadtam ki, hogy milyen jogon ő mondja meg a gyerekemnek, hogy a Mikulás, az Angyal meg a Nyuszi nem létezik. Oké, hogy már ideje volt a szűk 9 évesnek megmondani, de ne már ő döntse el helyettem. Tavaly a vallástanárnő cseszte fel a témában a seggem, most meg anyós. És nem szólt volna nekünk egy büdös hangot sem. Szerencsémre Edina nem akarta a témát lebuktatni a tesói előtt, hanem megvárta míg a kicsik aludtak, Adrienn nem volt itthon, s akkor állt elő vele.
Mondom, csak az az egyetlen hatalmas kifogásom, hogy nem közölte velünk a dolgot.
Uff.

na léptem, mert közben Gézengúz felébredt, kezdte csapkodni a popsiját a bébjárgányhoz, közölvén velem, hogy elég volt a szundiból.
tudom, hogy lenne még mire reagálnom, próbálok még jönni.

Kép
kissmanó
 
 


Cosmo: szerintem is jó az, ha megvan a szemvizsgálat. Hisz ha valami lenne, ilyen korban észrevéve nagyon sok probléma véglegesen megoldható. Később meg akár örök szemüveg is maradhat.

Kép
kissmanó
 
 


Cosmo: nekünk is lesz fül-és szemvizsgálat is. De csak decemberre adtak időpontot fülre, szemnél meg nem vették fel a telefont. :(

Kép

Kép

Kép
csillagtancos
 
 
 
 


Mi még nem kaptunk beutalót, de gyanítom fogunk...

Még mindig nem vittem el Áront laborba, de muszáj lesz hét elején, mert 25-én megyünk az orvoshoz...már ciki lenne!

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


Cosmo, én nem is tudtam, hogy az is egy következő lépcsőfok, hogy a gyerek 1 nap két félét kap.
Én már tök régóta így csinálom.
Ha marad az ebédből, akkor azt kapja 5-kor is, de ha nem valami mást - leginkább gyümölcsöt.

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


Sziasztok!

Csillag!
Akkor nálatok még viszonylag gyorsan mennek a dolgok....én szeptemberben már csak január végére kaptam időpontot a gyermekkardiológiára :shock:

Manó!
Én eredetileg is így terveztem adni Nórinak az almát.....én is csak így ehetem...
Gréti: :D
Anyós: :? (én már szép lassan semmin se lepődök meg)

Cosmo!
6 órai kelésért nem irigyellek.... hátha Petra is belátja, hogy jobb lenne még pár órácskát alukálni...

Noémi, Cosmo!
Gratulálok a leadott kilókhoz!!

Ma nekem is beadták ezeket a fránya vírusokat.

KépKép
amadea
 
 


Tökmag!
Csoda történt:kaptam privit :D , igen, még mindig kell :D Köszi!

KépKép
amadea
 
 


Puszedli!
Most nem nagyon merek előre tervezni...legyünk túl apám műtétjén....addig nem ígérek semmi biztosat...
Amúgy mi lenne 27-én???

KépKép
amadea
 
 


sült alma: Nándi már kapott, a sütőtökkel együtt sütöttem (persze az alma hamarabb kész lett), és hogy cuppogta befelé!!!!

gondolom a céklától a bébik pirosat kakilnak :lol: , Nándi ma kóstolta először, és du. simán taliztam piros kakival :).
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.11.17 17:56-kor.
Vendég
 


babatali, de írtam e-mailt is ;)
Vendég
 


Néha tényleg az az érzésem, hogy egy kicsit igenis sírni kell hagyni a gyereket.

Áron 1/2 3-kor aludt fél órát, azóta semmi. Hiába próbáltam letenni...nem ment!
Már hulla fáradt volt, de még most sem akart elaludni. Gondoltam egye fene, kiengedem a vizet, megfürdetem, és utána elalszik. Erre amíg a vizet engedtem - üvöltött, de a végére elaludt (kb. 1,5 -2 perc lehetett)

Na ezt a sült almát én is kipróbálom!

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


Sziasztok!

Lehet, pár napig nem tudok majd jönni, behülyült a gépünk, olvasni tudok mindent, de írni nem enged időnként :twisted: :twisted: :twisted:

Tökmag, én benne vagyok a taliba!

Banyoszka
banyoszka
 
 


Noémi: Nándi du. 20 percet üvöltött. Már majdnem én is bőgtem, h én vagyok az anyja, miért nem tudom megnyugtatni? Letettem a kezemből (ugye felvettem, hogy rázzam a seggét meg énekeltem) fogtam az arcát és így lassan megnyugodott. Lehet engem utált? :o :)
Néha nem értem ilyenkor mi van...lehet fáradt volt, mert nem sokat aludt ma...
Vendég
 


Hát a mi napunk sem volt egyszerű.
1/4 8-kor felkeltettem, mivel fürdés lefekvés következett.

A víz vagy hideg volt vagy meleg. Annyit szenvedtem a beállítással, mint ha elsőre csinálnám.
Mikor kivettem Áront leesett rólam a törülköző, így vizes lettem.
Most meg a szokásos 210 helyett 110-et evett, úgyhogy még éjszaka (ill. lefekvés előtt) meg is kell etetnem.

Ráadásul V. apukája is kórházba kerül...nem is ezen, hanem inkább azon vagyok kibukva, hogy a "kedves" felesége minket nem értesített. Pedig V. az egy szem vérszerinti fia.
De rossz emberrel kezdett...azért majd alkalomadtán elmesélem neki, hogy azért mert ők 6 éve összeházasodtak, nem az ő lánya az apósom gyereke, hanem az én férjem.
És bár tudom, hogy a fogához veri a garast, de talán egy sms-t lökhetett volna! :twisted:

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


Puszedli, nálunk is ez volt.
Én azt gondolom, hogy ha már nálunk sem jó, akkor az a legnagyobb álmosság! (persze lehetne hogy fáj valamije, de szerintem az másmilyen sírás)

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


Ma csak az mentett meg Benjámintól, hogy itt van apósom és felváltva hallgattuk a nyígását. Illetve nem is nyíg, csak ha nem foglalkozunk vele. Valakit állandóan igényel maga mellé, nekem meg pont mindenki hagyjon békén korszakom van.

Ma megkapta az első kanál olaját a főzelékbe. Fél évesen én is elkezdem a husit, ünnepi babahúsleves készül majd neki. A nagyok is imádták.

Basszus, apósom most indult haza, de belecsúszott a házunk előtt az árokba :cry: most próbálják kihúzni. ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ

Máté fiam rájött, hogyan kell olvasni, 28 oldalt olvasott az este, alig tudtam ágyba parancsolni. "De anya, ez olyan jó!" És mindent elolvas, az utcanév táblákat, a wc-csészén az "Alfödi porcelán" - feliratot, a kölespép dobozán lévőket, mindent, ami a szeme elé kerül. Krisztián meg szuper gólt rúgott edzésen.

Éljen a tali!!! Ott leszünk! Mikor?

Benta

Kép
benta
 
 


Benta: hogy a fenébe kell ilyen olvasási lelkesedést önteni egy gyerekbe?
azért meséljek egy jó poént is: anno a számok bűvöletében éltem. 4-5 évesen oviba menet "olvastam" a házszámokat. 24...26...28.
Hazafele ugyanazok a házak más számozást kaptak: 82...62....42. Mert amit menetirányban olvastam, délben jövetirányba kerültek
:lol: :lol: :lol: :lol:

apósod....remélem sikerül "kimenteni"

csatlakozom a nyűgöl a gyerek, de ha felemelem semmi baja klubbhoz.

ellenben Téta ma este ismét az idegeimmel citerázik. Pisilni-kakálni kell. Persze a wc-n előadja a műkínlódást, s jön a szánalmas arc: mégsem jön, anya!

Kép
kissmanó
 
 


Benta, milyen ügyes Máté! Még csak most kezdődött a suli, és máris olvas! :) Gondolom milyen büszke vagy rá! ...és persze a szuper gólra is!

Téta kakilós story-ján jót nevettem!
Elképzeltem közben, ahogy odakíséred, és már többedszerre játsza el, hogy nem jön! :D :D :D

Én mára kikapcsolódom.
Fel kell töltődnöm a holnapra!

Jó éjt!

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


Szerencsére kihúzták az autót, egy vontatókötél elszakadt, csak a terepjárónk boldogult vele.

Manó,
a nagyfiam is nagy olvasós, hála Istennek, és Beni is falja a könyveket :)

Kép
benta
 
 


Benta: pedig tök klassz volt az a mei-tai-os fotós vonalzó :wink:

Ma Gézengúz is hülyére olvasta az állatos vizikönyvét. Bár nem tom jelent-e valamit....

vontatókötél a legkevesebb.....

Noémi: a többedszer nem játszott, egyszer kimentem, másodjára már nem. Rájöttem én, hogy csak elalvás előtti időhúzás. Nem voltam vevő, főleg mert gáz módon októberi dossziét most állítom össze, ideje lenne elvinni a könyvelőnőnek (25-én már áfát kell fizetni :( )

Kép
kissmanó
 
 


Banyosz: mire jövök, hogy szóljak, hogy nem tudsz írni, addigra már megírtad. Bocsi, csak nem tudtam előbb jönni.

Manó: Téta nagyon cuki. Feljegyzed ezeket a mondásokat?
Jó, ahogy számoltál régen :)

Benta: srácokhoz gratulálok! Milyen jó ötlet ez a sült alma, nekem eszembe se jutott :oops: Köszi. Petra se szereti magában.

Amadea: reméljük, hogy megszokja majd a helyén is megint (az elején működött). Bár, ha belegondolok, annyira nem zavar, ha felkel 6-kor, mert akkor gyors kaja után még visszaalszik.

Csillag: hű, akkor nem várok, holnap megpróbálok időpontot kérni.

Megvolt az oltás és Petra nem sírt! :o
7930g és 69 cm-t mért a tanuló, de szerintem rosszul. Ha tévedtünk is pénteken, akkor is legalább 70cm.

Nálunk is nyűgi volt estére. Napközben elvolt HA szórakoztattam, semmire nem volt időm, míg Anyum nem jött unokázni.
Sík ideg vagyok napok óta, minden és mindenki idegesít. DE MITŐL?????? Megőrülök. Férjemet folyamatosan b..gatom. Mentsen meg valaki magamtól :!:

Kép
Kép
cosmopolita
 
 


Sziasztok

Borzalmas napom volt. Reggel elfogyott a tápszer, felírattunk dokival, lementem érte, már nem volt ott senki. Gondoltam átmegyek a másik helyre ahol még rendelni szokott, félúton voltam, mikor Peti telefonált, hogy menjek vissza, mert mégis ott vannak. Visszamentem, sehol senki. Betegirányítás: őőőő nem tudja hol vannak. Gyógyszertár, hogy vegyek recept nélkül: elfogyott. Másik gyógyszertár, ott sincs. Mindegy, megyek haza, jó lesz mára a fagyitej+pép. Zebrán (nekem zöld) majdnem elütött egy öreg nénit meg engem a babával egy rohadék, aki pont lesz@rta hogy már rég piros van neki.
Este: extra nyűg a csaj, éhes-álmos, csak kézben nyugszik el. SOHA nem viszem be a konyhába, ma igen. Az utolsó adag táp kirobbant a cumisüvegből, rá a gyerek arcára, meg a kezemre. Visítás, borogatás, nyugtatás, ellenőrzés- semmi baj.
Most ettem pár falatot, egész nap nem bírtam semmit enni. Hulla vagyok. Holnap majd visszaolvasok.
tökmag79
 
 


Tökmag: szép álmokat.
s a holnapi napod ezerszer legyen jobb!

Kép
kissmanó
 
 


Jó reggelt!

Nyűgi bébik mamikáját sajnálom! :)

Babuci a körülményekhez képest jól van, eddig nem látott, de mára úgy tűnik vissza jött a látása is. Gyógyulgat!

Van valakinek fürdetőkarikája? Érdemes venni? Milyen ajikat vesztek a babuknak karácsonyra?

Kép

Kép
mukkancs
 
 


Tökmag: :( Mára csupa jót Nektek kárpótlásként!

Mukkancs: nekem még fogalmam sincs mit vegyünk, de télapóra már megvan a első baba (direkt bébiknek). :wink: (ahhoz képest, hogy úgy terveztük, hogy nem veszünk neki az első időkben semmit, mivel a nagyik elhalmozzák majd.... :roll: Még 1év és nem fog elférni a szobájában. Már látom előre).

Bejelentkeztem ma szemészetre, január 29-re kaptunk időpontot :shock: Jó hogy mondtátok, hogy ez nem megy egyik pillanatról a másikra. Nem voltak valami kedvesek a telefonban :? Még azt is elfelejtettem megkérdezni, hogy kell e beutaló, mert a doki nem adott (bár addig még biztos megyek tápszert íratni).

Megyek, előkészítem a játszósarkot, mert ma vendégek jönnek, Banyoszka és Niki! :wink:

Kép
Kép
cosmopolita
 
 


Sziasztok!

Tökmag, ez a tápszeres történet elég durván hangzik. Remélem most már mindketten jól vagytok, és kialudtátok a tegnapot.
Tegnap ilyen nap volt: senkinek nem jött össze semmi...

Benta, nekem úgy tetszettek a régi vonalzóid! :(

Mukkancs én is most néztem a fürdetőkarikát...nem tudom. Nekem tetszik, de lehet tök felesleges.
Áronnak én már megvettem a karácsonyi ajándékokat. Az egyik egy fürdőjáték, igaz majd csak akkor élvezi igazán, ha ül. Tescos játék, egy béka a fején kell beönteni a vizet, és valaholl kijön, közben van valami malomkerék szerűség. És vannak hozzá merőkék. Nagyon édes és csak 1490 Ft volt.
A másik egy Fisher Price játék. Egy golyó ami magától megy, és majd utána tud mászni a gyerek! Ez 3500 Ft volt.
Mi ennyit veszünk. Szerintem most még nem is értékeli igazán, ráadásul olyan játékokat tudtunk csak venni, ami majd pár hónap múlva lesz jó, hiszen most még csak csörgőkkel játszik, az meg van bőven.
Én azért sem vettem többet, mert még úgy is kap az egész családtól, így is elég sok fog összejönni!
Egyébként a rokonoktól is majd olyan ajándékokat "kérünk" (olyanra adunk ötleteket) amik értelmesek, de ezek többsége 12 hós kortól van.

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


Sziasztok!

Vagyok én is, de csak olvasni tudtalak titeket, most is csak röviden, bocsánat nem nagyon reagálok senkire... Nagytakarítunk, mert 2 hét múlva lesz a keresztelő, de így legalább a Karácsonykor majd nem kell annyit melózni.

Úgy néz ki visszajött a tejem, bár még nem akarom elkiabálni, azért így sem dúskálunk benne sajna...

Talira tuti megyek én is jövőhéten, ki nem hagynám.

Holnap megyek a házidokihoz, végül beoltatom magam. Ráadásul megkapom a szezonálisat is, meg az újat is. Reméljük jól döntöttem. :roll:

Benta!

Nem lenne gond, ha csak jövőhéten venném át a pelusokat? :oops: Ég a fejem, mert a hétre ígértem, de itthon áll a bál...

Köszönöm a hozzátápis válaszokat, még nem jutottam el a védőnőhöz, hogy neki mi a véleménye. Most meg, hogy visszajött a tejem, már megint elbizonytalanodtam, hogy mitévő legyek...

amúgy utálom, hogy a tápszeres zacsi ekkora! Miért nem tudnak kisebb kiszerelésben is legyártani tápszert??? :shock: Felmbontottuk, egyszer használtuk, aztán mire a következő mensim eljön, már nem is lehet használni, mert rá van írva, hogy csak 3 hétig áll el felbontás után. :evil: Fagyiba meg egyelőre nem tudok tejcsit gyártani, mert annyi azért nincs. :roll: Erre nincs valakinek valami trükkje? Úgy sajnálom kidobni, bár inkább kidobom, mert ez meg azt jelenti, hogy van tejem és nem kell felhasználni. (bár ilyenkor még lejárat előtt odaadom a védőnőnek, hogy adja oda egy rászoruló anyának...)

Kép
Kép
tabati
 
 


Tabati,
akkor elviszem a talira a pelusokat, ok? A tápot meg zárjad be gumival, és tedd a hűtőbe, semmi baja nem lesz!

Noémi,
édes vagy, hogy keresed a régi vonalzót, újítani akarok, ha nem lesz jobb, visszacsinálom, ígérem!

Képzeljétek, a gyerek forog, de nagyon. Jól le is fejelte a laptopomat, remélem nem lesz kék-zöld a feje. Ilyenkor szoktak leesni az ágyról, nagyon résen kell lennem. Mert persze a járóka büdös neki.

Aki céklát etet, az ne kapjon szívrohamot a "véres" = piros széklettől. Én így harmadszorra is meg tudok rémülni.

Kép
benta
 
 


Sziasztok!

Tabati!
Szuper, hogy alakul a tejcsi!!!!
Egy pár zacsi tápszer nekünk is a kukában landolt, sajnos nem volt okosabb ötletem :oops: ....

Mukknacs!
Örülök, hogy gyógyulgat a kis Panna :D !
Én a Fisher Price sütifaló bödönjét néztem ki Nórinak karácsonyra. A kukac is tetszik, de azt csak 9 hónapos kortól ajánlották.
Mikulásra fogápoló nyuszit és egy pár új cumit kap, no meg virgácsot :D

Tökmag!
Remélem a mai napod jobban alakul!!!

Benta!
Gratulálok a srácaidhoz!!!

Cosmo!
Nekem is volt egy ilyen ideges időszakom, a falra tudtam volna mászni a férjemtől....el fog múlni...egy kis pihi biztos jót tenne....
Szép súlyban van Petra :D
Milyen oltást kapott? :D

Noémi!
Apósnak jobbulást!!!

Puszedli!
Mailt köszi, ha nem lesz semmi gubanc, megyünk mi is. Legalábbis jó lenne...
Céklától simán lehet pirosat pisilni, kakilni...felnőttnek is...

Most érkezett Nóri új autós ülése, hát waw :D

KépKép
amadea
 
 


Benta!

Te is tudsz jönni a talira? :D De jó!! :D Akkor legalább téged is megismerhetlek, meg nem kell külön menni a pelusokért. :D :wink: :lol: Köszi szépen! :)

Ja! És a tápszeres tippet is, akkor be is gumizom és bedobom a hűtőbe. :wink:

Karácsonyi ajándék.... :roll: Noé külön erre az alkalomra nem kap tőlünk semmit... :shock: De ha úgy vesszük még a járóka mindig nm érkezett meg, úgyhogy majd arra rákötünk egy masnit, hogy karácsonyi ajándék. :lol: Úgysem érti még mi van, maximum később a fényképekből. :wink:

Amadea!

De jó, hogy ti már a fogakra is kell, hogy gondoljatok. Vagyis arra az egy szem fogacskára. :wink: Tényleg! Hogy kell ápolni? elég az a nyuszi, vagy be is kell kenni gyerekfogkrémmel, vagy valamivel? :shock:

Kép
Kép
tabati
 
 


Sziasztok!

Újra itt.

Látom a tegnapi nap sokatoknak elég rosszul sikerült.
Hát az én kedvem is eléggé a béka s..e alatt van, de szerintem az idő miatt. Péntek óta nem voltam ki a lakásból.Azóta esik,és köd van, de olyan, hogy az orromig se látok. Csoda,ha rossz napjai vannak az embernek?

Benta, tök jó,hogy így szeretnek olvasni a fiaid. Nem kell könyörögni nekik.

Tabati, örülök,hogy tejcsi vissza tért. Hátha lesz még kicsit több,hogy a következő mensire tudjál tartalékolni.

Nekünk van fürdőkarikánk, de még nem tudjuk használni, így nyilatkozni sem tudok róla.

Mi holnap megyünk oltásra. Jó,hogy írtátok a szemészetet, én is rá fogok kérdezni. Mindenkit elküldenek, úgy mint csípőszűrésre?

Zalán karácsonyra Fisher Price tanuló kutyusát kapja. Meg vettünk neki egy másik játékot, ami egy toronyszerű, amire karikákat lehet rakoskatni. Mi is inkább ilyen fejlesztő játékokat szeretünk.
A múlt héten kapott a barátainktól Fisher Price csigát. Az is jók, csak nem lehet a zénéjét kikapcsolni.....

Jaj, tegnap sikerült a kaki is a Levolactól. :lol:

Na megyek, ráveszem magam,hogy lemenjek a boltba.

Zsu



Kép
bvigh
 
 


Tabati, szerintem se dobd ki a tápot. Amit Benta írt tökéletes.
A gyógyszer (és tápszer) gyártók ráírnak mindent csak hogy több fogyjon.
Pl. rá van írva, hogy frissen kell készíteni, a maradékot dobd ki. Ellenben, ha utánanézel azt is írják, hogy max 24 órával korábban lehet elkészíteni...akkor most hogy is van ez?!

Én egyszer a patikában kaptam aranyérre kúpot ingyen, mert le volt járva. A gyógyszerésznő odaadna, és azt mondta, ő ezt bármeddig felhasználná, semmi baja.

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


Tabati: én símán megnyitottam Tétának a tápszert nov. 8-án, s végül januárban ette meg a végét. Le volt zárva, de nem tettem hűtőbe.
Semmi baja a gyereknek. Hacsak a tegnap esti műsort nem akarom ennek a számlájára írni.
Tudtam, hogy visszajön a tejcsi. Elvégre ugyanebben a hajóban voltam szűk 2 hete.

Noémi: az okosak szerint azért kell(ene) kidobni, mert a nyállal kapcsolatba kerül, s így jöhet be a képbe az esetleges bacikkal, baktériumokkal keveredés. No, de én símán visszacsaptam a hűtőbe minden kölök maradékát. Lehet ettől hisztisek :?: :wink: :lol: :lol:

na, hiszti van, majd jövök (tényleg meggondolandó a maradék felmelegítése....bár a cicit nem melengetem Gézunak, s most ő a hisztipisti :lol: :lol: )

Kép
kissmanó
 
 


Hát én is simán visszateszem a hűtőbe, és jelentem minden oké velünk!

Ma itt volt a védőbanya. Közölte, hogy majd nemsokára én is adhatok húst Áronnak - ez 1,5 hét múlva lesz, de hogy bio húst rendeljek a szemközti bioboltban.
:shock:

Én hülyeségnek tartom, mert később sem fogunk azt enni, de kíváncsiságból majd megnézem mennyibe kerül.

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


bio csirkemell filé (fagyasztott) 3190 Ft :shock: :shock:

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


Én sem adok majd neki biot, tuti nem bírnánk anyagilag. Tápit én is beraktam a hűtőbe ha maradt...de azt csak egy napig tartogattam...ezért gondoltam, hogy ezzel jobb tényleg vigyázni,de már bent van a hűtőben. :wink:

Kép
Kép
tabati
 
 


Noémi, nem semmi!

Akkor egyen a banya biot!!!!!!!!!!
Jó, hogy még nem sokat eszik még Áron, de akkor is, mit gondol milliomosok vagytok?

Zsu



Kép
bvigh
 
 


Nem is arról van szó, hogy bármi bajom lenne a bioval...de a bio étkezést itthon egyszerűen nem lehet kifizetni.

Én figyelek rá, hogy pl a piacon az őstermelőktől vásárolok, lehetőleg vegyszermentes élelmiszereket. Így is drágább...de legalább finomabb. De az biztos, hogy a későbbiekben sem fogunk áttérni a bio táplálkozásra, így meg az a véleményem, hogy jobb ha megszokja a szervezete a vegyszereket is.

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


Gézengúznak lesz jó kis falusi pipihusi.
Milyen jó, hogy a szüleim 3 éve elköztek, s immáron falun laknak.
persze a nagyok síma bolti husit kaptak, Tétu meg ilyent is, olyant is.
de persze én is azon az elven vagyok, hogy később úgy is a családi menüből fog enni, amelyik aligha van köszönő viszonyban a bio-val.
De kinek van lehetősége, az persze tegye. Vagy legalábbis az elején.

Ja, Téta pulykacombival és pulykamellel kezdte. Nagyon bejött, hasonlóan gondoltam a fiamnak is.

Kép
kissmanó
 
 


Hú most néztem meg a vizsgaidőpontokat: dec. 18 és 22 :evil:
Utálom az ilyen karácsony közeli időpontokat, bár januárban jó lesz túllenni rajta.

Áron megint alszik...2 órát volt ébren. :shock: Mondjuk ebben az időben nekem is leragad a szemem.

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: