Új privát üzeneted érkezett!


Fent vagyok az MSN-en, ezt most be is zárom. Ott találkozunk.

Kép
Kép
Kép
3 szabó legények
 
 


Szia Móni !
Itt vagy?
Mit csináltatok tegnap?
Tényleg egész nap pocsék idő volt. Mi azért kint voltunk focizni Benivel.
Ma már voltam Postán, meg boltban, most főzök.
Nagyon szeretnék már vásárolni a picinek ezt-azt, kiságyat, babakocsit, ruhákat, de sajnos most rengeteg egyéb kiadásunk volt - ma a Postán "csak"108 ezer forintot fizettem be csekken.
Főleg a gázszámla rengeteg nekünk. ti mennyi rezsit fizettek egy hónapban?
Na, megyek, megnézem mit csinál az ebéd.
Áldjon az Úr!
Ildi

Kép
Kép
Kép
3 szabó legények
 
 

 
 

Szia.
A fiukat kiengedtem focizni én a 2 picivel itthon voltam.
Mi fával fűtünk, Hála Istennek arra nem kell költenünk (fára).
A rezsink kb. 30 000Ft.
A villanyra most nekünk is 35 000Ft + kell fizetnünk.
De most olyan villanyóránk van amit tölteni kell, olyan mint a mobil. Így valamennyivel egy kicsit talán könnyebb, nem drágábban kapjuk így sem az áramot, ugyan annyiért, mintha rendes óránk lenne.
A párommal helyzet nem sokat változott, de talán Isten egyszer jobb belátásra bírja őt is.
Elég sok mindent megtudok a Gergő fiamtól amit a párom fia mond neki, hát elég érdekes, pl, hogy ő nem szereti a Dávidot, mert milyen bunkó stb..
Akkor én, hogy álljak ő hozzájuk amikor ők ilyenek a fiukkal?
A Dávidnak vettünk ilyen ledes lámpát, meglátta a fia, és megjegyezte, ha nem lesz itthon a Dávid ő azt elviszi (a Gergő fiamnak mondta), a Dávid egyszer keresi és nem találja akkor árulja el, hogy az Illés (ő a párom fia) mit mondott, a párom felhívta, egyből le is tagadta, hogy nála van, de azért azt megjegyezte, hogy azért megnézi, naná, hogy nála volt. Azt már nem árulta el a párom, hogy mit adott ezért a fiának.
Na erről ennyit.
Én meg s mondtam, ha jönnek a gyerekei én elmegyek itthonról a fiukkal és azt csinálnak amit akarnak itthon.

manocskak
 
 


Tényleg az MSN-re mikor tudsz jönni? Csak akkor, ha a Benjámin otthon van?
A párom is beszokta kapcsolni az MSN, kérlek ne beszélj neki arról, hogy mi miről beszélünk, nem akarom,. hogy ez is gond legyen. Bár már az utóbbi időben minden baj amit ÉN csinálok.
ÁLDJON AZ ÚR:
Móni

manocskak
 
 


Szia Móni!
Sajnálom, hogy apa még mindig morci. :(
Természetesen nem fogom az orrára kötni a beszélgetéseinket.
Fel tudok menni az MSN-re egyedül is, mert megmutatta a fiam, hogy kell. Tegnap mondjuk egész délután nem értem rá, ma délután meg imaalkalom lesz itt Fűzfőn.
Hát igen, pont erre gondoltam, mikor azt írtam, hogy minden szülő a saját vérszerinti gyerekét részesíti előnyben, és ez a férfiakon jön ki leginkább, a nők jobban el tudják fogadni a másik gyerekét.
Azért finoman, szelíden, nem haragosan próbáljátok meg megbeszélni ezeket a dolgokat, mielőtt elmérgesednének ezek az apró-cseprő dolgok.

Ildi

Kép
Kép
Kép
3 szabó legények
 
 


Szia Ildi.
Csak tudod, nekem az is egy kellemetlen ilyen téren, mert sajnos nekem a 2 nagy fiam nem 1 apától vannak, ezt nem szeretem hangsúlyozni senkinek. Sajnos a Dávid fiam apjától elég hamar külön mentünk, nem sokkal utána volt egy 6 éves élettársi kapcsolatom (akkor még nem volt újjászületett keresztény, így most utólag tudom, hogy ez bűn volt), abból a kapcsolatból született a Gergő fiam (az élettársam úgy tudta, hogy nem lehet saját gyereke, ezért örült, hogy nekem van 1 fiam), amikor ő megszületett teljesen megváltozott a viszonya Dáviddal, sokat bántotta őt.
A Gergő fia egy féltett kincs volt.
Remélem nem ezért csinálja most a párom, hogy mivel vannak saját gyerekei, az én 2 nagy fiammal meg már más a viszonya.
Nem sokakkal osztom meg ezt a dolgot, de mivel ide már nem sokan jönnek ezért mertem neked ide leírni.

Tudod a párom nagyon kételkedik abban, hogy én az ő gyerekeit szeretem. Nem tudom őt meggyőzni sajnos, hát akkor higgyen amit akar, nem érdekel.

Jó imaalkalmat és Áldjon az Úr.
Móni

manocskak
 
 


Szia Móni!
Bocs, hogy ilyen sokára válaszolok, de rengeteg dolgom volt az utóbbi napokban. Ilyenkor nem tudok minden nap a gép elé ülni.
Szerintem a férfiak magukból indulnak ki, mikor azt hiszik, hogy az ő gyereküket az új asszony nem szereti. Férjem is megtapasztalta ezt gyerekkorában. Neki is mostoha apja volt, az is csak a saját gyerekét szerette, a férjemet ki nem állhatta. Nem tudom, miért van így, ez számomra olyan állatias viselkedés, ugyanis a természetfilmekeben lehet látni, hogy egy hím állat megöli azokat a kölyköket, amelyikek nem tőle származnak, hanem más apától. Bocs, de ez jutott eszembe. :oops:
De persze a világiaknál más, meg a keresztényeknél is. A világiak ezen a tényen nem tudnak változtatni, de a keresztényeknek kérniük kell Istent, hogy segítsen nekik ezt a helyzetet feldolgozni. A férjednek is kérnie kellene az Urat, hogy segítsen neki úgy szeretni a te gyerekeidet, mintha a sajátjai lennének. Meg persze te is imádkozz a férjedért, hogy fogadja el a gyerekeidet.
Nekem is voltak, vannak problémáim - más jellegűek - és azt tapasztaltam, hogy mikor már minden emberi erőfeszítés csődöt mond, akkor már nem marad más, csak az ima, és Isten megoldja a gondokat. Persze nem is kellene addig várni, amíg az emberi erőlködés, ügyeskedés becsődöl, hanem rögtön az elején Istenhez fordulni.
Ma sem leszek itthon délután, mert Veszprémbe kell mennem a nagyobbik fiam sulijába, fogadóóra lesz, az utazgatással együtt rámegy az egész délutánom. Busszal megyek, mert a férjem ment el Pestre a kocsival.
Hogy van a két picur? Nem nyűgösek, mikor ilyen trutyi idő van?
Nagyoknak hogy megy a tanulás? Szeretnek a suliba járni?
Nálunk minden O.K.! Persze várják már a nyári szünetet, de suliba menni is szeretnek. A nagyobbik szaxofonon tanul a kisebbik meg szintetizátoron. Reméljük, egyszer beállhatnak a dicséretbe!
Na, elküldöm gyorsan ezt a levelet,és ha éppen fent vagy a neten és válaszolsz, akkor még én is tudok neked válaszolni.
Áldjon az Úr!

Kép
Kép
Kép
3 szabó legények
 
 


Szia Ildi.
Bocsi, hogy csak most írok, de pénteken Pesten a voltam a Dávid fiammal. Nagyon fáradt voltam sőt még tegnap is, majdnem ülve elaludtam.
De sajnos menni kell majd megint máj. 7.-én akkor az ottan gyógypedagógus nézi meg a főorvosnő is jelen lesz, mert ő mint pszichológusi szemmel figyeli majd a Dávidot, meg, ha itt Egerszegen nem tudják a Tegretol szintet megnézni (vérvételből) akkor azt is majd akkor csinálják meg neki. Mert most kell neki egy teljes vérkép, májfunkció és ez a Tegretol szint mérés, mert ez alapján változtatja meg a gyógyszer adagját csak a főorvosnő.
A 2 picurral a párom volt itthon akkor különösen komoly baj nem volt velük.
A Joelnek egyszerre jön ki 2 foga felül, ezt szerdán mondta a doki néni, mert akkor kapta a 15hós oltást amit csendben ült amíg megkapta, egy hangja sem volt.
A Joakim szerdán kapja majd a 4hós oltást.
Na megyek, mert csinálok egy gyors reggelit.
Áldjon az Úr.

manocskak
 
 


Szia Móni!
Köszönöm, hogy a sok elfoglaltságod mellett is szántál időt a levélírásra.
Mikor elolvastam a leveledet, a sok tennivalót, a fárasztó utazást, meg a vizsgálatokat, meg hogy a picinek is most bújik a foga...hát tudod, nem csodálom, hogy néha a férjeddel már nem igazán marad energiátok egymásra, és az esetleges nézeteltérések megbeszélésére. Szerintem ez is egy feszültségforrás, hogy nem marad már egymásra időtök, energiátok, és ha adódik valami egészen jelentéktelen kis probléma, akkor az már óriásinak tűnik a hétköznapi ügyes-bajos dolgok után. Biztos jól esne egy kis kikapcsolódás, mikor csak magatokkal foglalkoztok, illetve egymással a férjeddel, nem?
Lehet, hogy írtad már, de esetleg nagyszülők, vagy más rokonok néha nem tudnának ebbe segíteni, hogy kettesben, vagy a picivel hármasban egy kicsit ki tudjatok kapcsolódni?
Igazán szívből azt kívánom nektek, hogy egy picit tudjatok lazítani, rendeződjön minden olyan összezörrenés, ami az utóbbi időben történt, hogy minden happy legyen nálatok!!!!Isten adjon nektek ehhez bölcsességet és jó lehetőséget!
Az Úr áldjon!
Ildi

Kép
Kép
Kép
3 szabó legények
 
 


Szia Ildi.
Nagyszülőkre térve, sajnos a párom szülei már nem élnek, őket már nem volt alkalmam megismerni,pedig azt mondta a párom, hogy engem jobban szerettek volna mint az exét. Ő elég lusta természet.
Nekem a szüleim, sajnos anyukám még (ő szégyenére), nem látta se a Joelt így a Joakimot sem,
telefonon már beszéltünk el is hívtuk magunkhoz (bár ő Pesten lakik), de ő azzal érvel, hogy mi messze lakunk és azért nem jön, bár a kisebbik bátyám ott lakik, ő már felajánlotta, hogy kocsival elhozza (bár mivel 65 éves elmúlt ingyen utazna), na mindegy.
A 2 nagy fiam szokott a 2 picurra vigyázni, ha mi vásárolni megyünk, vagy esetleg az állatokhoz.
A párommal megbeszéltük a problémát, annyi kompromisszumot kötöttünk, hogy szóljon, hogy jönnek a gyerekei, mert akkor aszerint főzök itthon. Kaptam a páromtól a cserepes rózsát. :oops:

manocskak
 
 


Szia Móni!
Hogy vagytok? Ott is esik az eső?
Elég gyorsan eltelt az idő, hamarosan csütörtök és végre mehetek a 4D ultrahangra! Nagyon-nagyon várom már! Főleg azt szeretném tudni, hogy fiú lesz-e vagy lány? Már szeretnék nekiállni berendezni azt a kis részt a szobában, ahol a baba lesz, meg varrni ezt-azt neki, de nem tudom, hogy milyen színűek legyenek a holmik. Igaz, már van egy csomó lányos cucc, meg kaptunk rengeteg kislányruhát is.
Most gondoltam bele, hogy nálatok csupa fiú van! :D Nem hiányzott nektek egy kislány?
A férjem most 4 napig nem volt itthon, mert egy csomó helyre kellett menni az ország keleti csücskébe. A kisebbik fiam szokott ilyenkor kicsit szomorú lenni, mert nagyon oda van az apjáért.
Hétvégén meglátogattak a szüleim. Nem tudom, írtam-e, hogy ők meg Székesfehérváron laknak, tehát mi se sűrűn találkozunk. A férjem édesanyja már nem él, az apja meg még soha életében nem volt nálunk. Eleinte elmentünk hozzá, de majdnem mindig balhé lett belőle(nagyon iszik, meg ateista),ezért inkább csak a férjem megy el hozzá, de elég ritkán. Egyébként após is Székesfehérváron lakik.
Na, egyenlőre elköszönök, szép napot!
Ildi

Kép
Kép
Kép
3 szabó legények
 
 


Szia.
Jól vagyunk köszönöm, és amint olvasom te is jól vagy aminek örülök, hogy minden rendben van.
Most egy pár napja szerencsére nem esik az eső, tegnap voltak a fiuk versenyen (atlétikai), a nagyobbik fiamék (Dávid) tovább jutottak a városira ami holnap lesz, sajnos most a Gergőék nem jutottak tovább.
Nekünk is jó mozgalmas a hét, mert tegnap Keszthelyen voltunk (könyvelőnknél) és Nemesbükre is elmentünk ahol a párom apukájának rokonai élnek.
Holnap kapja a Joakim a 4 hós oltást, csütörtökön viszem a Dávidot érvételre.
Meg május 7.-én megint Pestre.

A Joakim nagyon nyűgős éjjel, nem tudom mi van vele, ezért én is egy kicsit ingerültebb vagyok.
Most bezzeg alszik. :roll:

manocskak
 
 


Szia Móni!
Bocs, hogy olyan sokáig nem jelentkeztem, de nem jutottam oda a gép elé. Csaba hazajött a "körútjáról" és ilyenkor napokig a honlapját irogatja.
Ma voltunk Füreden a 4D-s ultrahangon. Képzeld el, megint kisfiúnk lesz! :lol:
Most röviden csak ennyi, délután még jövök.
Áldjon az Úr!
Ildi

Kép
Kép
Kép
3 szabó legények
 
 



szia Móni!
Tegnap elég rövid voltam, most bővebben írok. Szóval a harmadik Szabó legény...Mint a felhasználó nevem! :D
Nagyon jó volt maga az egész vizsgálat, jó volt a légkör a rendelőben, persze a férjem is ott volt. Többet kérdezgetett az orvostól, mint én. Részletesen elmagyarázta a doki, hogy mi micsoda a képernyőn. Aztán DVD-t is, meg képet is adott, meg még pendrive-ra is rátette az egész vizsgálat anyagát.
Ahhoz képest, hogy kislányt szerettünk volna, és már kaptunk is egy csomó lány cuccot, egyáltalán nem voltam kiakadva, hogy fiú. Tényleg csak az a lényeg, hogy egészséges!
Sikerült kipihenned magadat? Hagytak pihenni a lurkók?
Tegnap a Beni hamarabb hazajött a suliból, mert elvágta a kezét valami éles fémdarab, ami benne volt a kukában. A tanár kérte meg, hogy dobjon ki valami szemetet, és ahogy bele akarta tömni a kukába a zacskót, kiszakadt, és egy fém tárgy elvágta a tenyerét. A gyerekem elmesélte, hogy még a tanárnak állt feljebb, elkezdte szidni, hogy milyen szerencsétlen, hogy még ezt se lehet rábízni? Ezekkel a szavakkal. Rögtön előtört belőlem az "anyatigris" legszívesebben jól megmondtam volna a magamét neki, fel is akartam hívni, de aztán a Beni mondta, hogy ne csináljam. Nagyon pipa voltam!
Na, befejezem, most már írjál te is, mi van veletek?
Áldjon az Úr!
Ildi

Kép
Kép
Kép
3 szabó legények
 
 


Szia Ildi.
Beszéltem a párom lányával MSN-en tegnap előtt.
Bocsánatot kértem tőle, és elmagyaráztam neki, hogy váratlanul ért, hogy az apja kihozta őt és amúgy is elég feszült voltam napokig.
Nem haragszik rám.
Viszont megbeszéltük, hogyha megyünk a Dáviddal 7.-én Pestre akkor haza felé jövet jön velünk ő is, okozok a páromnak 1 kis meglepit vele, mert ő nem tud róla és a lány is megígérte, hogy nem fog szólni neki. Most lesz neki 26.-án a névnapja (páromnak) és utólag ez szerintem 1 jó kis meglepi lesz.
A Joel megkapta múlthét szerdán a szurit amit komoly nagy fiúsan üt végig 1 hangja sem volt. már 10kiló és kijött az 5. foga és már nem sok kell a 6.-hoz is.
A Joakim most szerdán kapta az oltást (4hós) amit ő is elég jól viselt nem lázasodott be szerencsére.
Ő neki a súlya 6,36 és 68cm hosszú.
Viszont most autónk nincs, most vagy venni kell 1-et vagy ami van rendbe tenni, kész vagyok.

Örülök, hogy minden rendben van veled, így most tényleg illik a felhasználó neved (3 Szabó legény) :lol:
Jobbulást a fiadnak, mi lett a ezével amúgy össze kellett varrni vagy valami?
Én a helyedben tényleg felhívnám a tanárt, mi az, hogy még ő áll feljebb. Ő kérte, hogy dobja a szemetesbe azt a dolgot, milyen tanárok vannak, el sem hiszem. :roll:
Na most én is jó hosszúra sikerültem.
Áldjon az Úr.
Vigyázz magadra nagyon és a kis pocilakóra (én így hívtam őket amikor még a pocimba voltak)
Puszi Móni

manocskak
 
 


Szia Móni!
Nem baj nekem, ha hosszú levelet írsz, mert így többmindent megtudok rólatok.
Nagyon örülök, hogy nincs semmi neheztelés közöttetek a férjed lányával, és biztos örülni fog a férjed a meglepetésnek. Szerintem is így kell jó példát mutatni mindenkinek, és működni fog az az elv, hogy amit vetek, azt aratok. Biztos ő is kedvesebb lesz a te gyerekeiddel!
Szép nagyok a kicsik..érted, ugye? :lol:
Az oltástól én mindig tartottam, hogy ne lázasodjanak be, de nálunk sem volt soha semmi utána, dicsőség Istennek!
A Beninek a keze teljesen jól van, semmi komoly. Végülis nem hívtam fel a tanárt, mert a Benjámin lebeszélt róla.
Igen, sajnos kevés olyan tanár van, aki nincs kiborulva idegileg, hanem élvezi a munkáját és kedves a gyerekekkel.
Tegnap megint Adullámos alkalom volt Pesten, jó későn értünk haza. Nagyon csodálatos volt az Istentisztelet. Volt megint néhány új megtérő.
Ma egy kis meglepit készítek a gyerekeknek.túró rudi házilag. Nagyon szeretjük a T.R-t(Túró Rudi) de elég sokba kerülne, ha annyit vennék, hogy mindenki jóllakjon vele. Ezért kinéztem az internetről egy receptet, hogy lehet házilag elkészíteni. Elég egyszerű. Remélem sikerülni fog. :P
Be is fejezem a levelet, el kell mennem a boltba megvenni a hozzávalókat. Vasárnap nálunk csak egy non-stop bolt van, maszek, de olyan drága minden... :?
Szia, áldjon meg az Úr!
Ildi

Kép
Kép
Kép
3 szabó legények
 
 


Szia Ildi.
Igen értem, hogy a kicsik milyen nagyok. :lol: :wink:
Örülök, hogy a Beni keze jól van, Hála Istennek, hogy nem lett komoly baj.
Ma néztem a Vidám Vasárnapot nagyon jó volt.
Képzeld úgy volt, hogy lesz autónk, de aztán amilyen öröm volt, jött üröm is.
Van az a 2 autónk amit már nem tudunk használni (már csak bontásra jók elvileg, legalábbis az egyik), azért kaptunk volna egy kis Marutit amin van műszaki és a papírjai is rendben vannak, de kiderült, hogy hátul nincs biztonsági öv, így már nem is lett semmi az üzletből.
Na mindegy remélem most már ÁLDÁS is éri a házunkat és a családunkat, mert sajnos most az Áldás "kerül" minket.

Remélem a párom is örülni fog a meglepinek. :wink:
Bár most nem értem, hogy a Dávidéknak, hogyan magyarázzam el, hogy a 2 gyerek az apjával is akar 1 kicsit kettesben lenni.
Tudod elég érzékeny a Dávid és nehéz neki megmagyaráznom, bár őszinte legyek nekem is furcsa ez a kérés tőlük.
Hiszen mi 1 család vagyunk.
Én nem tudom átérezni a helyzetüket, mert a szüleim nem váltak el és már sajnos édesapám nem él. Én már csak a hiányát tudom érezni.

Túró Rudi azt mi is szeretjük, majd lehet én is csinálok valamikor, majd megkeresem én is receptjét vagy esetleg elküldenéd majd, ha sikerült neked?
Egyszer már próbáltam, de az sajna nem úgy sikerült ahogy kellett volna.
Na jó majd még írok.
Áldjon az Úr.
Móni.

manocskak
 
 


Szia Móni!

Igen, én is úgy vagyok, mint te, hogy nagyon klassz családban nőttem fel, igaz nem voltak a szüleim megtérve, de egyik se ivott, nem veszekedtek, stb. Nekem is nehéz beleképzelnem magamat azoknak az embereknek a helyébe, akiknek ez nem adatott meg, de nekünk keresztényeknek meg van az az előnyünk, hogy Isten ad bölcsességet és krisztusi jellemet, szívet, hogy tudjunk az ilyen embereknek segíteni. Biztos te is kéred sokszor az Urat, hogy adjon bölcsességet ezekhez a szitukhoz!Szerintem meg is adja!
A kocsi témát ne is melítsd! Most a miénk is szerelőnél van, előtte meg összetörték. A ház előtt parkoltunk vele, egyik éjszaka egy nagy csattanásra ébredtünk, hát, valami részeg ember belehajtott!
Rettentő hosszú ügy lett belőle, mert ugyan a rendőrök elkapták az illetőt. de nem is az ő kocsija volt, nem volt rajta biztosítás(mármint a másik autón),stb, stb, egy év kellett hozzá majdnem, hogy lezáruljon az ügy. Pénzt a mai napig nem láttunk a biztosítótól... :?
Hát igen, tudod, "sok baja van az igaznak, de az Úr kimenti mindegyikből!"
A Túró Rudiról csak annyit, hogy ronda és finom lett. :lol:
Ugye a túrós masszát le kell hűteni, de mikor bevonod a meleg csokival, megint felenged és egy alaktalan kupac lesz belőle....
Szóval finom, csak nem szép.
Egyébként egyszerű, kell hozzá fél kiló túró, 3 cs. vaníliáscukor, plusz még kristálycukor ízlés szerint(mi jó édesen szeretjük)citromhéj belereszelve, pár csepp citromlé, ezt összekevered egy pohár tejföllel. Egy zacskó zselatint 2dl vízben felforralsz, és mikor kihűlt, elkevered a túrós cuccal. Ezt kell kihűteni a hűtőben, hogy jól megdermedjen. Felolvasztod a csokit(2tábla kell hozzá) és megpróbálod szépen bevonni vele a "rudikat". Ennyi.
Mivel csak a maszek boltban tudtam hozzá megvenni az alapanyagokat így 1000Ft volt az egész, hát mit mondjak, ebből a pénzből akár készen is megvehettem volna, és nem kellett volna vele pacsmagolni...Viszont az íze a gyerekek szerint és szerintem is jobb, mint a bolti!!!
Na, most elköszönök, mert főznöm kell.
Isten áldjon!
Ildi

Kép
Kép
Kép
3 szabó legények
 
 


Szia.
Köszi a receptet, majd lehet jövőhét végén kipróbálom, ha itt lesznek a párom gyerekei, bár lehet, hogy kevés is lesz, mert a Joel nagyon szereti a Túró Rudit. :lol:
A Joakim hétfő óta megfordul a hasáról a hátára, szép névnapi meglepi volt a páromnak.
Viszont úgy néz k, hogy délutánra már nem elég a Joakimnek a tejem, mert tegnap délután 4-kor amikor szoptatni akartam szívott 2-őt 3-at elfordult és sírt, csináltam neki a tejpépet 120ml vízből azt megette és aludt.
Ma beszéltem a doki nénivel, hogy mi van, majd ír föl neki tápszert, hogy délután azt adjam neki.
Csak az a baj, hogy most pénzünk 1 szál se, majd csak jövőhét elején kapunk, addig kihúzzuk ezzel a tejpéppel neki.
Már nagyon elegünk van ebből a pénztelenségből, mostanában nem úgy jönnek össze a dolgok ahogy szeretnénk.
De remélem, hogy hamarosan NAGY ÁLDÁS éri majd minket, próbálok ezért is imádkozni, de még nem igazán érzem, hogy lenne is valami.
NA jó most befejezem, majd még írok.
Áldjon az Úr.
Móni

manocskak
 
 


Szia Móni!

Gratulálok a Joakim "mutatványához"!
Sajnos én is csak 6 hónapig tudtam szoptatni a gyerekeimet rendesen, utána pótlás kellett nekik. :(
Igaz, akkor strapásabb volt az életünk, remélem, most tovább fogom tudni szoptatni a babát.
A pénzzel ma én is úgy állok, mint te. Milánói makarónit terveztem ebédre, de már húsra nem futotta...Most csak paripüré, gomba meg sajt lesz rajta. Legalább nem hízlal annyira! De fogd fel pozitívan a helyzeteteket,nektek legalább hús van otthon. :D
De végülis nem panaszkodhatom, mert rengeteg kiadásunk volt ebben a hónapban, azért vagyunk most "leégve".
Nem tudom, írtam-e már, de van egy házunk Nagykarácsonyban. Kiadtuk albérletbe, de az albérlőlk leléptek és csúnyán lelakták a házat, ráadásul több százezer forintos tartozást csináltak gázból, villanyból, meg vízből. Ezt persze nekünk kellett kifizetni, most meg a férjemmel festegetjük, meg rendbehozzuk a házat.
Az ő hülyeségük miatt nekünk kell összehúzni a nadrágszíjat. :roll:
De jó az Úr, nagyon megáldott minket, hogy egyáltalán ki tudtuk fizetni ezt a sok csekket!
Na, megyek, megfőzöm azt a híres makarónit!
Szia, legyetek jók!
Ildi

Kép
Kép
Kép
3 szabó legények
 
 


Szia Ildi.
Köszi.
Hát igen ilyen részről, hogy húsra nem kell költenem, jó dolog.
Nem tudtátok volna megkeresni őket?

Mikor leszel fönn az MSN-en legközelebb?
Hát igen Áldás, ha sikerül mindent kifizetni.
De majd csak lesz Áldás mindannyiunknál.
Áldjon az Úr.
Móni

manocskak
 
 


Szia Móni!

Az albérlők leléptek, semmi "nyomot " nem hagytak maguk után. Volt 4 kutyájuk, azokat is otthagyták. Képzelheted, se enni, se inni nem kaptak, nem is tudom meddig, mert az önkormányzattól hívtak minket, hogy megbüntetnek a kutyák miatt!!! Mi meg azt e tudtuk, miről beszélnek.Akkor derült ki, hogy leléptek és a kutyákat otthagyták, a szomszédok jelentették az önkormányzatnak, hogy a kutyák ott vannak éhen-szomjan.
Na, most mennem kell, sajnos. Isten áldjon!
Ildi

Kép
Kép
Kép
3 szabó legények
 
 


Szia Móni.
Akkor ezek szerint utol se lehet őket érni, kerestettétek őket?
Nem semmi emberek vannak, mi lett a kutyusokkal, menhelyre vittétek őket?
Képzeld lehet, hogy ha Isten is úgy akarja, ma megyünk 1 autóért nagyon olcsón odaadja a srác, mert kell neki a pénz.
200 000Ft-ról leadta az árát 60 000Ft-ra, nagyon szép állapotban van (a képek alapján és pont olyan amire most per pillanat szükségünk lenne).
Így eladjuk a 2 autót ami nekünk van, mert azokat nem lehet leműszakiztatni (különben már megtettük volna).
Na most lépek, mert nem tudom, hogy mikor indulunk érte.
Már alig várom.
Áldjon az Úr, és kérlek imádkozz értünk, hogy ma összejöjjön az autó.
Köszi.
Móni

manocskak
 
 


Szia Móni!
Sikerült a biznisz?
Remélem sikerült beújítani a kocsit!
A hétvégén semmi különös nem történt velünk. A kisebbik fiam holnap megy erdei iskolába, 1 hétig lesz ott. Remélem jó idő lesz.
Tegnap kint voltunk a majálison, Benjámin a céllövöldében lőtt egy olyan nyakba akaszthatós kulcstartó, amire az van írva I love Jesus. Na, ezt honnan szedték ezek a céllövöldések?
A nagyobbik fiamék felléptek tegnap kétszer is a zenekarral. Sajnos nem láttam, mert ugyan kint voltam egy kicsit, de már nagyon melegem volt, és hazamentem mire ők jöttek volna.
A férjem ma Tatabányán volt, a helyi baptista gyülekezet pásztora hívta meg. Nem semmi! Itt van a küszöbön az ébredés!
Mit kaptál anyák napjára? Én négy rajzot, meg sok hatalmas puszit, a legkisebbtől meg oldalbarúgást :lol:
Írjál a kocsiról, hogy sikerült!!!
Szia:Ildi

Kép
Kép
Kép
3 szabó legények
 
 


Szia.
Sikerült, Hála Istennek az autó Seat Ibiza..
Hó végéig van rajta műszaki csak, de le ehet vizsgáztatni.
Van rajta vonóhorog ami a páromnak nélkülözhetetlen.
Képzelt totál (bocsi a kifejezésért) csajozós autó a kinézete, fekete az alap színe és alul van 1 csík/sáv ami narancssárga.
Porsche motor van benne, 1500ccm benzines.
Sajna másnap leszakadt a kipufogó (már volt rajta 1 kis luk), ma vitte a párom szervizbe, hogy megcsinálják (25 000Ft lesz).
Egy fiatal srácé volt az autó (27 évesé).
Na mindegy rendbe lesz téve át lesz íratva és műszakiztatva és minden oké vele.
De úgy néz ki, hogy a Renault-ot is meghagyjuk és rendbe tesszük a papírjait ill. leműszakiztatjuk, és akkor nekem itt marad a Seat a páromé a Renault.
Csak mindenhez pénz kellene, most úgy néz ki, hogy folyamatasosan jönnek be munkák is a páromnak.

manocskak
 
 


Szia!
Örülök, hogy sikerült megvenni a kocsit, és hogy még tetszik is!
Nem semmi, hogy a kipufogó visszarakása 25 ezer!! :shock:
A Hétvégén majdnem Zalaszentgrótra ment a férjem evangélizálni, de aztán Kunszentmiklósra kell mennie, ott lesz egy konferencia. Oda úgy néz ki, én is megyek könyvet árusítani. Pesten mindig van könyvárusítás, azokat a könyveket visszük Kunszentmiklósra.
Szombaton meg Budapest és gyerekszolis leszek. Szóval sűrű lesz a hétvége.
Nálatok mi újság? Joakim tanult újabb "produkciót"?
Ma pacal lesz az ebéd, tegnap hozta a férjem Karcagról, ahol volt szolgálni. Direkt az ő kedvéért főztek pacalt és küldtek nekem is. Szeretem, de főzni azért nem szoktam.
Megyek is , főzök mellé egy kis krumplit.
Szia, áldjon az Úr Titeket!
Ildi

Kép
Kép
Kép
3 szabó legények
 
 


Én is szeretem a pacalt, csak a párom nem.
A kipufogóra 1 év garanciát vállaltak (nem új a kipufogó, arra nem lett volna most per pillanat pénzünk).
De most az a lényeg, hogy a műszakira szép apránként meg csinálunk rá mindent.

manocskak
 
 


Szia Móni!
Bocs, hogy csak most válaszolok! Napokig be se kapcsoltam a gépet, összejöttek a programok.
A kisebbik fiam sikeresen átvészelte az erdei iskolát. Szombaton Budapest, vasárnap a szüleimet köszöntöttem, anyut anyák napja alkalmából, aput meg szülinapja alkalmából. Bográcsban főzött apu pincepörköltet. Biztos nem írtam még, de a szüleimnek kb.30 éve van már hétvégi háza Balatonfűzfőn. milliószor voltunk már természetesen itt Fűzfőn, és az ősszel lesz két éve, hogy úgy alakult, hogy a szolgálat miatt ide kellett költözni. Tök vicces volt. Soha nem gondoltam volna, hogy egyszer Fűzfői lakos leszek. Persze nem a nyaralóban lakunk, hanem máshol.
Ma nem kellett mennie a Beninek suliba. Nálatok sincs tanítás?
Holnap védőnő...bár igazából nem sok értelme van neki, mert megméri a súlyomat, meg a vérnyomásomat és ezzel kész is a nagy ellenőrzés. A múltkor csak azért, hogy megint vérnyomás és súlymérés legyen egy órát kellett várakoznom... :roll:
egyszerűbb lenne, ha telefonon bediktálnám neki. :D
Ennyit magamról.
Felétek mi történt mostanában? Tessék részletes beszámolót írni!!
Mostanában olyan rövid leveleket írsz. :(
Hagylak is szóhoz jutni, szép napot, Isten áldja az egész családodat!
ildi

Kép
Kép
Kép
3 szabó legények
 
 


Szia Ildi.
Igen igazad van tényleg röviden írok mostanában, de nem mindig jut időm sokat írni, mert csak akkor tudok inkább írni, ha a párom nincs itthon, mert akkor lefoglalja a gépet, tudod a munkája miatt.
Magunkról.
Megjártuk Pestet pénteken vittük tudod a Dávidot, de csak 4-en mentünk, Dávid (ő miatta), Gergő és a Joel.
A párom itthon maradt a Joakimmel, meg itt volt most keddtől péntekig a párom fia.
A párom fia utolsó nap hát, hogy is mondjam ki kelt magából olyanokat vágott az apja fejéhez ami a fele sem igaz.
Kijelentette, hogy soha többé nem fog jönni.
Szóval Pesten voltunk pénteken a Joel ahhoz képest, hogy most volt először ilyen hosszú úton nagyon jól viselte.
Haza felé még aludt is a buszon úgy kellett felébreszteni Zalaegerszegen. :lol:
A Joakim nagyon jól viselte a távollétemet.
Nekem vasárnap egy rossz emelés miatt a bal hüvelyk ujjam bedagadt, de szerencsére nem tört és nem repedt el, csak valami vérömleny miatt dagadt be nagyon, hogy semmit nem tudtam megfogni rendesen.
De most már egészen jól van az ujjam.
remélem veled minden rendben van.
Áldjon az Úr.
Móni

manocskak
 
 


Jó reggelt!

Örülök, hogy hosszabb levelet írtál! Ez különben nálunk is így van, ha itthon van a férjem, övé a gép. :wink:
Ebből következik, hogy most nincs itthon. Elment a Nyírségbe. Na ja, felmerül a kérdés, hogy közelebb nem talált volna lehetőséget a szolgálatra? Érdekes, de az országnak az a fele sokkal nyitottabb Isten dolgai iránt. Nagy a szegénység és az emberek Istentől várják a megoldást, mert az emberekben már nem bíznak.
Hogy van az ujjad? Nekem is volt már olyan, hogy bedagadt, nagyon rossz érzés. Borogatni kell, hogy a vérömleny felszívódjon.
Tegnap voltam védőnőnél, de mondtam a férjemnek, hogy kár az elpocsékolt időért, úgyse csinál semmit, csak megméri a vérnyomást, meg a súlyomat. Tényleg úgy is volt. De most azért megkérdeztem tőle, hogy mikor néz magzati szívhangot? Erre elkezdett sápítozni, hogy igazából ez nem is az ő tanácsadó helye :shock: , nincs itt a készülék. Kérdeztem, hogy vizeletből a fehérjevizsgálat miért nincs. Erre megint teljesen kikelve magából elkezdett panaszkodni, hogy már megunta, hogy állandóan mondogassa a kismamáknak, hogy hozzanak vizelet mintát, mert mindig elfelejtik.(Nekem pl. egyszer sem mondta...)
Hát ilyen nálunk a tanácsadás...
Nem mintha lenne valami bajom, de ha valakinek tényleg lenne valami problémája, annak azért elég gáz lenne ez a hozzáállása a védőnőnek.
Na, megint kitettem magamért, ami a levél hosszúságát illeti!
Isten áldjon!
Ildi

Kép
Kép
Kép
3 szabó legények
 
 


Szia.
Jó régen írtam neked, ezért bocsi. Hétvégén kidöntött a betegség.
Pénteken elvoltunk gyülibe semmi bajom nem volt. De vasárnapra már éreztem, hogy valami kerülget, ma menetem dokihoz, mert nagyon fájt a torkom és náthás is lettem elég rendesen.
Írt föl a doki gyógyszereket amit szednem kell.
Remélem használni fog.
Itt volt a párom lánya a hétvégén sokat tudtunk beszélgetni még ketteseben is.
A testvére (a párom fia) is szóba került, hogy tud-e valamit mi lehet a baja.
Már megbeszéltem a párom ex nejével, hogy majd megpróbálok vele beszélni kettesben, ha ő is akarja természetesen.
Már el akarta vinni őt az anyja pszichológushoz, de ő hallani sem akar róla, mert szerinte oda csak a bolondokat hordják.
Remélem sikerül majd vele valamikor beszélnem.
A fiuk amúgy jól vannak.
Szerdán kapja a Joakim a Prevenál oltást.
A Joelnek kint a 6. foga is.
Majd még írok, de bocsi, hogy ilyen rossz híreket írtam most magamról, de igyekszem kigyógyulni minél előbb.
Áldjon az Úr!
Móni

manocskak
 
 


SziaMóni!

Először is mielőbbi gyógyulást kívánok!!!
amúgy ez a megfázás nálunk is előfordult mostanában, sajnos.
Elég pocsék az idő, ezért nem is nehéz megfázni. Hiába eszik az ember sok gyümölcsöt, zöldséget... :?
Milyen felétek mostanában? Remélem, ti nem jártatok úgy, ahogy a TV-ben lehet látni, hogy elöntötte őket a víz. Itt nagyon sok fa kidőlt, és az ágaikat is rendesen letördelte a szél. Gondolom ez nálatok más problémát is okoz, hiszen mégiscsak a ti területetekről van szó.
Írod, hogy Joakim kapta ezt a Prevenal oltást, az meg mi a csuda?? Vagy csak nem emlékszem rá, pedig mi is kaptunk anno?
A nagyfiúval kapcsolatban lehet, hogy tényleg jó lenne, ha látná szakember, legalább felállítana egy diagnózist, aztán utána lehet érte imádkozni, meg böjtölni.. :D Sokszor tényleg olyan furcsán tudnak viselkedni a gyerekek, hogy nem is értjük, mi a bajuk, de ha egy szakember megfejti a viselkedésük okát, könnyebb lesz utána vele foglalkozni.
Nálunk semmi különös nem történt az elmúlt napokban, azért nem is jelentkeztem, nem tudtam mit írjak. Férjem volt kint Erdélyben, megalakult egy elég szép létszámú közösség, őket látogatta meg, meg bemerítkezés is volt.
Hát, ennyit mára.
Még egyszer: gyógyulj meg!!!!
Áldjon az Úr!
Ildi

Kép
Kép
Kép
3 szabó legények
 
 


Szia Ildi.
Köszönöm, úgy érzem, hogy talán kezd hatni amit a doki felírt gyógyszereket nekem, most úgy néz ki, hogy a Joelnek is folyik az orra, remélem a Joakim, holnapra sem lesz semmi baja akkor kapja a szurit.
A Prevenál oltás az Agyhártya gyulladás ellen van.
Azt még anno a Dávidék (meg szerintem neked a Beniék is) is kapták a kötelező oltásokkal csak akkor más volt a neve a szérumnak. (ACT-HIB colt a neve)
Ezt elvileg a kötelező 2-3-4 hós oltással adják, de mi megbeszéltük a doki nénivel, hogy mivel a kötelező oltásban is 5 féle szérumból/dologból áll, így a kötelező után kapja, a Joelnek is anno úgy adattuk be.
Most kapja holnap a Joakim az elsőt, 1 hónap múlva a 2.-at és majd 2 éves koráig a 3.-at és kész.
A kötelezőtől egyik fiú sem lázasodott be, de ettől a Prevenáltól a Joelnek volt láza.
A páromat is most vizsgálják, már vérképet csináltak neki amiben az szerepel, hogy egy kicsit magas a koleszterin szintje arra most kap gyógyszert, meg elküldték őt a neurológiára, mert ki akarja a dokink zárni, hogy sérve, köszvény vagy valami más legyen a párom baja.
Jó össze jött most minden itthon, ma viszi a párom a kocsit szervizbe és egyúttal le is lesz frissen műszakiztatva.
A párom keresztapja autó szerelő ő hozzá visszük az autót.

Képzeld a Joel kezd saját magára mutogatni ez valami új dolog.
Meg mutat a pelusára, ha kaki van, így azon gondolkozom, hogy majd jövőhónapban, ha megkapom a családit és az ápolásit kap majd egy bilit.
A Joakim már olyan ügyesen "közlekedik" a kiságyában, és hangosan kacag, ha oda megyünk hozzá és dumálunk neki. :lol:
Már kíváncsi vagyok a súlyára is, mert szerintem már 7 kiló fölött saccolom.

Itt nálunk nem volt olyan nagy pusztítás, egy 2 házzal arrébb a fáról tört le a szél 1-2 ágat, de amúgy nem vettünk észre különösebbet.
De az idő még mindig pocsék, már olyan jó lenne csak 1 kis nap sütés és meleg.

És te hogy érzed magad ebben az időben?
Már akartam kérdezni amikor írtad, hogy milyen a védőnőd, nem lehetne máshoz járnod?
Mert amikor én babás voltam a fiukkal akkor nekem nem csak vérnyomást mért ill. súlyt, hanem adott egy vizelet csíkot amivel a fehérjét és a cukrot nézte a vizeletben.
Szerintem megkérdezhetnéd, hogyha nem vagy ezzel a védőnővel megelégedve akkor máshoz menjél, elvégre szerintem mivel szabad orvos választás van, szerintem azt is meg lehet választani, hogy melyik védőnőhöz menjél.

manocskak
 
 


Szia!

Láttam, hogy válaszoltál, ezért jövök én is!
Jó sokat írtál!!!
Tényleg, ACT- HIB volt a neve. Már emlékszem.
Örülök, hogy elkerülte a házatok táját a pusztítás.
aranyos lehet Joel ahogy mutogat magára, meg a pelusra, megérdemel egy bilit. :lol: Ha Joakim is ilyen aktív,akkor futhatsz nemsokára kettő után.
Köszönöm kérdésedet, jól vagyok!
Védőnőt nem tudok váltani, mert ez az egy van egész Fűzfőn. Meg amúgy sem emberekben bízom, hanem Istenben.
:D
Na, befejezem, jó éjszakát, Isten áldjon!
Ildi

Kép
Kép
Kép
3 szabó legények
 
 


Szia.

Mégsem lesz ma oltás azt hiszem, mert a Joakim is náthás lett reggelre, mértem a lázát 37,5 remélem nem lázasodik be délután v. estére.
Azért ez 1 kicsit szomorú, hogy nincs több védőnő ott Fűzfőn, hogy nem tudsz váltani.
Mondjuk itt nálunk is csak 1 védőnő van, de szerencsére ilyen bajom nincs vele, bár néha mostanában mond 1-2 butaságot meghallgatom, az más dolog, hogy úgy csinálom-e. :wink:
Jobban inkább a doki nénink véleményére hagyatkozom.
Örülök, hogy jól vagy.
Most megyek, mert etetnem kell Joakimot és lassan kelnek a fiuk is, mert suliba indulnak.
Vigyázz magadra, Áldjon az Úr.
Móni

manocskak
 
 


Szia Móni!

Tegnap tényleg jó korai voltál!
Most már tényleg unom ezt az időjárást!!! Most éppen süt a nap, de a szél is nagyon fúj, ezért olyan hidegnek érzi az ember a levegőt. Mióta ezek a rossz idők vannak én megint fűtök, mert meg lehet fagyni a lakásban.
Lenne egy kérdésem, hiszen nemrég voltál te is kismama. Szokott-e neked ilyen tájban(én most 5 hónapos vagyok) keményedni a pocakod? Nekem egy hete kb. minden nap többször is. Nem emlékszem, hogy az előző két gyerekkel lett volna ilyesmi, vagy csak elfelejtettem? :shock: Utána olvastam az interneten, de vegyes vélemények vannak. Van, ahol azt írják, hogy ez természetes, van ahol azt tanácsolják, ilyenkor feküdjünk le egy kicsit pihenni, vagy egy
másik vélemény szerint együnk magnézium tablettát. Az a poén, hogy van amikor reggel felkelés után keményedik, akkor feküdjek vissza? :wink: Amúgy nem fáj, vagy rossz, csak olyan...tudod, milyen.
Jobbulást kívánok neked és a kis Joakimnak is, vigyázzatok magatokra!!
Áldjon az Úr!
Ildi

Kép
Kép
Kép
3 szabó legények
 
 



Szia, Ildi.
Köszi amit írtál nekem választ.
A többi választ majd PÜ-ben megírom, ha lesz rá időm, hogy mit intéztünk ezzel kapcsolatban.

A pocak keményedés természetesen nekem is előfordult amikor a Joellel és a Joakimmel is babás voltam.
Tényleg tanácsolom én is, ha tudsz akkor pihenj sokat, azt, hogy magnéziumot szedjél-e ezt inkább, ha majd mész a dokihoz akkor tőle kérdezd, én soha nem szedtem semmi gyógyszert be magamtól, ha csak az orvosom is nem tanácsolta.
Az ő véleményét kértem ki akkor is amikor a H1N1 oltás szóba került, hogy a kismamák is megkaphatják.
Nekem a dokim azt nagyon is javasolta, hogy adassam be magamnak, mert akkor nagyobb veszélynek lett volna kitéve a Joakim, ha nem kapom meg.
Úgy örülök, hogy napok óta ilyen jó idő van.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Szombaton voltunk Pesten a Hit Parkban a konferencián, de csak mi ketten mentünk a párommal. Amikor Sándor imádkozott nagyon sokan szabadultak köztünk én is kaptam 1 adagot.

manocskak
 
 


Szia!
Örülök, ha segíthettem valamit!
El kezdtem szedni magnézium pezsgőtablettát, és most nem keményedik a hasam.
tényleg szuper az időjárás!!! Sokat vagyunk kint a szabadban.
Nálunk most egy hónapig itt van egy kenyai próféta, pl. tegnap is tartott egy csodálatos alkalmat itt Fűzfőn. Értem is imádkozott, nagyon áldott volt!
Holnap megyek cukorterheléses vérvételre, kiváncsi vagyok, mert az első kettő fiammal nem volt ilyen.
Majd írok, mi volt.
Addig is áldjon az Úr!
Ildi

Ja! És ma megvettük a babakocsit, már nem is tudom, mi a márkája, piros és drapp színű, és ami a lényeg volt, hogy van hozzá télire bundazsák, illetve mózes.

Kép
Kép
Kép
3 szabó legények
 
 


Szia.
Örülök, hogy használ a magnézium.
Most megbeszéltük a párommal, hogy jó lenne legalább, ha sűrűbben nem is de havonta 1X felmenni Pestre.
Ha Isten is úgy akarja akkor össze jön.
De akkor elvileg majd visszük a 2 picurt, mert ott is van gyerekszolgálat ahol vigyáznak rájuk.
Én sem voltam a 2 nagy fiammal terheléses vércukron, de most egymás után 2X is voltam.
Ez abból áll, hogy levesznek vért tőled megitatják veled azt a citrom cukros löttyöt (1000X édesebb mint amit én csinálok itthon magamnak limonádét), 2 óra eltelte után vesznek le megint vért.

manocskak
 
 


Szia, szép napot!

Na, túlestem tegnap a vérvételen, nem volt semmi gond, pedig a nő, aki levette a vért jól rámijesztett, hogy lehet, hogy kihányom, meg elájulok, meg méhösszehúzódásom lesz.... :shock: Aranyos volt....
Már itt is van az eredmény, persze nem sokat értek belőle, de nincs csillagozva semmi, ami jó jel.
Az biztos jót tesz a kapcsolatotoknak, ha együtt jártok alkalmakra és még a gyerekekkel is foglalkoznak, nem nektek kell őket figyelni.
Ma rakok el bodzaszörpöt, nagyon szeretjük. Csak szörpös üvegeim nincsenek, majd sima befőttes üvegekbe töltöm, úgy is jó, az a lényeg, ami benne van, nem maga az üveg.
Vasárnap megyünk Nagykarácsonyba, festünk egy kicsit, meg vettünk függönyöket, azt is felrakjuk. Lehetséges, hogy már érik a cseresznye? Nekünk az az egészen korai fajta van. Nektek vannak gyümölcsfáitok?
Ja, és tegnapelőtt megvettük a babakocsit, Hauck Miami a típusa. A neten fent van a Brendon honlapján. 40.000 Ft volt, de szerintem megérte. Most összeszerelve itt áll a szoba közepén, nincs szívem összecsukni, olyan jó nézegetni...
Na, ezekkel a telefonokkal meg csak a baj van...az én fiacskám meg elvesztette a telefonját tegnapelőtt. Rögtön bementünk a Vodafonhoz és letilttattuk a kártyát, de az előbb, hogy hívtam, még mindig aktív volt.
Na, elköszönök:áldjon az Úr!
Ildi

Kép
Kép
Kép
3 szabó legények
 
 


Szia.

Bocsi, hogy csak most írok, de internet szolgáltatót váltottunk és ma kötötték be az ujjat.
Örülök, hogy minden rendben volt a vérvételen.
Minden jó itthon, a párommal rendeződött minden közöttünk, kaptam tőle egy új mobil.
És csináltathattam műkörmöt is, nem azért, hogy megjátsszam az"úri nőt", hanem sajnos ha megcsíp a szúnyog vagy valami akkor én nagyon csúnyán kivakarom, így nem lesz rá mód. :lol:
Már látom a Dávid fiamon, hogy kezd fáradni érzi a nyári szünet ízét szerintem.
Sajnos úgy néz ki, hogy 1-2 tantárgyból megbukik, így pótvizsgáznia kell majd.
Szerencsére olyanok a tanárok, hogy toleránsak, így biztos, hogy a pótvizsgán átmegy.
Most befejezem majd még írok.
Áldjon az Úr titeket is.
Móni.

manocskak
 
 


Szia Móni!

Először is: nagyon-nagyon örülök, és hálát adok Istennek, hogy kibékültetek a férjeddel!!!!
Nagyon kedves volt tőle, hogy vett neked egy új telefont.
A szúnyogcsípéseimet én is el szoktam vakarni, de szerintem műkörömmel is azt csinálnám.. :oops:

Remélem tényleg sikerülni fog a pótvizsga Dávidnak. Milyen tantárgyak nem mennek neki?

Az én gyerekeim ma voltak utoljára az idén suliban, illetve a nagyobbik még jövő héten pénteken megy. Mi hárman(férjem, kisebbik fiam és én) Németkérre megyünk "nyaralni" jövő héten, a nagy fiam meg tanulmányi kirándulásra megy Szerbiába szintén a jövő héten.
Németkérre megy az egész Adullám szolgálat, illetve aki tud. Ez egy keresztény tábor lesz, mi szerveztük. A szállás egy vadászkastélyban van, illetve akinek nem jut hely, azoknak faház. Van itt medence, szauna, teniszpálya, grillezési lehetőség, ezek ingyen, és lehet lovagolni, sétakocsikázni, ez pénzért. Már voltunk itt kétszer, onnan tudom, hogy nagyon jó a hely, az ellátás.
Szerencsére jövő hétre már jó időt mondanak.
Ezért jövő héten nem is tudok neked írni, sajnos, de ha ma vagy holnap megadod a pontos címeteket, akkor küldök képeslapot. De komolyan.
Most házitündérkedek, elkezdtem muffinokat gyártani. Pár éve ez igen nagy divatba jött, akkor úgy voltam vele, hogy azért se veszem fel ezt az amerikai mániát, de most tényleg ráakadtam a neten egy-két jó receptre és kettőt már ki is próbáltam. Nagyon finom lett, de azért úgy vagyok vele, hogy ettem már a muffinnál sokkal finomabbat is...
A mai délelőttünk azzal telt, hogy a férjemmel bementünk Veszprémbe és a fiamnak próbáltunk beváltani szerb dínárt. Egész Veszprémben nem volt szerb dínár!!! :x Muszáj volt eurót váltani és azt majd kint beváltja dínárra.
Na jó, nem untatlak tovább, majd írok még holnap, vagy holnapután.
Áldjon az Úr és az egész családodat!
Ildi

Kép
Kép
Kép
3 szabó legények
 
 


Szia Ildi.

Mivel a műkörömnek a vége nem olyan éles mint ahogy én a körmömet reszelem, így minimális az esélye annak, hogy kivakarom a csípéseket.

Igazából a telefont azt úgy vettük, hogy vettünk a Vodafone-os előfizetést amivel 6000 percet beszélek hálózaton belül, 1000 SMS küldhetek és hálózaton kívül is 1000 percet ingyen beszélhetek.
Ennek a havidíja 13500Ft.
Vettünk még így 2 feltöltős kártyát is.

Hát a Dávidnak elég sok minden nem megy igazából, főleg a fő tantárgyak Matek, magyar (mind a kettő), töri, fövi, biosz.
De mivel ő dixleksziás (ha jól írtam) és a szövegértéssel is gondjai vannak így erre vezethető vissza, hogy nem tudja ezeket.

Mi kevés az esélye, hogy megyünk valahová is a nyáron, hiszen a 2 picivel elég nehéz kimozdulni.
De nyáron elég sokat megyünk a mi kis farmunkra hétvégére és ott piknikezünk (szalonna sütés stb...)

manocskak
 
 


Szia Móni'

Már itt vagyok Németkéren, és van net. Nem is tudtam. Most innen irok.
Valami régi billentyűzet van és sok betűt nem találok rajta,ezért ne nézd a helyesírást!
Jó az idő nagyon! Szép a hely, ezt eddig is tudtam mondjuk.
Hát igen, egy picivel is neház elmmmenni nyaralni, nem hogy kettővel.
(Leragadnak a billentyűk...elég nehéz így írni)
Be is fejezem,mert már este van. Áldjon az Úr!
Ildi

Kép
Kép
Kép
3 szabó legények
 
 


Szia Ildi.

Örülök, hogy jó időtök lesz erre a hétre, olyan jó lenne nekem is 1 kicsit kimozdulni hosszabb időre, mondtam is a páromnak, hogy olyan jó lenne vele ketteseben elmenni 1 Wellness hétvégére, de ez szerintem majd még odébb lesz. Hiszen a Joelék még olyan picik.
Pénteken csak én, a Dávid és a Joel mentünk gyülibe, nem tudom a párom nem érezte olyan jól magát és inkább itthon maradt a Joakimmel, a Gergőnek DÖK buli volt a suliba így ő csak este 8 óra felé jött haza, nagyon jól érezte magát.
Tegnap egész nap kint voltunk az udvaron, képzeld a Joelről levettem a pelust nem pisilt, a párommal lementek egyet sétálni és csak rövidnadrágot adtunk rá, hazaértek és nem volt pisis a nadrág levettem róla, kérdeztem nem-e kell pisilnie felhúztam a pólóját, hogy ne az legyen pisis, ha kell neki és csak akkor pisilt.

manocskak
 
 


Szia Móni!
Hát a Wellness hétvége elég sokba kerül, nem?
Biztos van olcsóbb formája a nyaralásnak, meg a kikapcsolódásnak. Mi pl. itt egy hétig teljes ellátással vagyunk 30-40 ezerért hárman.
Nagyon ügyes a kis Jóel, ha már így meg van pelus nélkül.
Ilyenkor nyáron ha leveszi a pelust az ember róluk, hamar le lehet őket szoktatni.
Tényleg jó időnk van,talán már túlságosan is. Ma irtó meleg volt.
Gyerekek, meg néhány felnőtt fürödtek, szaunáztak, én nekem persze egyik se volt. Holnap lovaskocsikázni mennek, na oda se megyek, mert nagyon ráz a szekér. :cry:
Lehet még nnnapozni is,persze nekem nem...
Nem baj, így is nagyon jól érzem magam.
Szia, áldjon az Úr!

Kép
Kép
Kép
3 szabó legények
 
 


Szia Ildi.

Hát nem tudom, de biztos, de ez csak még álom.
Örülök, hogy jól érzitek magatokat. Tényleg nagyon meleg van itt nálunk a teraszon tegnap este 6 órakor még 30 fokot mutatott a hőmérő (bár az is lehet, hogy azért mert akkor sütött ide a nap).
De péntek szombatra mondják a legmelegebbet 35-36 fokot.
Én úgy tudom, ha zárt a méhszáj akkor lehet menni fürödni, nem kérdezted meg a dokidat? Vagy most nem tudod tőle megkérdezni telefonon?

A bátyámékkal beszéltem tegnap akik Érden laknak, ők augusztusba jönnek Hévízre 1 hétvégére, akkor meglátogatnak minket is. Már alig várom őket, hogy lássam. :cry:

Igen tényleg ügyi Joel, remélem tényleg hamar szobatiszta lesz, eddig a 2 nagy fiamat is nyáron sikerült a pelusról leszoktatnom, hiszen akkor pucérkodhatnak egész nap szinte.

De most megint gond van a Dáviddal, tudom kamaszodik érdeklődik a lányok iránt, de most az a heppje, hogy amelyik lány szoknyába van annak felhúzza a szoknyáját, állítólag a lányok már nem mernek szoknyába menni, mert félnek a Dávidtól.
Édes Istenem, Mit csináljak most vele. :roll:

Tudod sokan csúfolják őt a foga miatt, mert eléggé előre áll, de sajnos a fogszabályozó (utána járunk), több mint 100 000Ft-ba kerülne és csak a felső sor.

manocskak
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: