Új privát üzeneted érkezett!

Ma egy éve teszteltem pozitívat,január 8-án született a kisfiam, aki már itt gügyög a békájának :) Megfogadtam, ha addig nem lesz ilyen topic, akkor én leszek az, aki megnyitja, és átadja a stafétát az új mamiknak :)
Szóval gratulálok nektek, ha bármi kérdésetek van, szívesen válaszolunk rá a 2009 januáriban is :wink:

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Szia Mágnes!
Én hétfőn 1 halvány csíkosat, tegnap már erősebb csíkosat teszteltem.
Még nagyon óvatosan merek örülni, mert Sára lányom után 3 vetélésen vagyok túl, DE MOST NAGYON REMÉNYKEDEM, HOGY JANUÁRBAN KÉTGYERMEKES ANYA LEHETEK :!: :!: :!:
Többi új kismama!
Gyertek és izguljunk, aggódjunk, örüljünk együtt!

Nonóka
Kép
nonó-ka
 
 


nonóka:
gratulálok (halkan ) :) Nem is gondoltam, hogy ilyen hamar lesz jelentkező :)
Megértelek (én is túl vagyok már vetélésen,inszemen)

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 

 
 

Mágnes!
Köszönöm!!!
Nekem a negyedik inszemem is vetéléssel végződött, erre most összespontánkodtunk 1 zebrás tesztet :lol: Ezért gondolom, hogy a CSODA folytatódik :D

Nonóka
Kép
nonó-ka
 
 


nonóka:
Akkr biztosan ez a baba jönni akar :) Nekünk a mérleg 9 inszem, ebből lett a kislányom, és egy spontán, inszem előtti pasika.. :)

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Nonó-ka! Nagy gratula! Nagyon drukkolunk, hogy minden oké legyen!

Mágnes! Én már úgy vártam, hogy lássam a 2010-es januári topicot!
Annyira jó, hogy megnyitottad!!!

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Hanna!
Köszönet a drukkért! :)

Nonóka
Kép
nonó-ka
 
 


Sziasztok!

Még nem biztos, hogy én a tagja lehetek ennek a topicnak, ugyanis még nem teszteltem (2-3, bár inkább 3-4 nap múlva fogok), de nagyon reménykedem :) Első baba lenne, a párommal együtt nagyon várjuk. Gondoltam, beírok, ez hátha meghozza a szerencsémet :)

Nonóka, én is halkan gratulálok neked, hangosan pedig a drukkokat küldöm Hannához hasonlóan :)

Remélem, összejön egy jó kis csapat, amihez tartozhatom majd én is.. :) Addig is írogatnék, ha nem bánod, nem bánjátok, talán könnyebben eltelnek így ezek a napot :roll: :)

Hédi
heydie
 
 


Sziasztok!

Április 22.-én teszteltem először egy nagyon halovány pozitívat, de azóta már túl vagyok két újabb és erősebb csíkos teszten.
Kalkulátor szerint január 3.-ára várom a Picúrt.

Csatlakozhatok? :roll:

Nonóka! Gratulálok! Úgy tudom tisztelni az ilyen nőket, mint te, hogy ennyi sok megpróbáltatást képesek vagytok kiállni!
Heydie! Remélem, h valóban meghozza a szerencséd a beírásod :wink: Drukkolok!

afra.h
 
 


Afra! Köszönöm szépen :)
Én pedig gratulálok neked :wink: Első baba?
heydie
 
 


Igen első babóca lesz. Köszönöm a gratulációt, de még én se nagyon merem beleélni magam.

afra.h
 
 


Akkor csak halkan gratulálok neked is :)
Nagyon szorítok nektek, lányok, remélem, minden rendben lesz :)
heydie
 
 


Én is nagyon szorítok, h már ott lapuljon a pocakodban a Kicsikéd :D
Érzel-e valami tünetet esetleg?

afra.h
 
 


Tegnap óta kicsit émelygek, nem tudom, hogy ez talán már annak tudható-e be.. nagyon reménykedem :) nem akarom beleélni magam abba, h ez esetleg lehet tünet, nehogy megint pofára essek. Azért reménykedem mégis, mert tegnap és ma is azonos időben, 5 óra környékén jelentkeztek :)
Lehet a hidegfront is, bár a frontérzékenységem más formában szokott jelentkezni..
heydie
 
 


Mindenesetre jó jel :) De megértelek, hogy nem akarod beleélni magad...én is estem már néhányszor pofára.
Maradj mindenképp velünk, szorítunk neked nagyon, majd beléd beszéljük a babót :lol:

Bocsi, de megyek is aludni, mert holnap korán kelünk, elutazunk.
Jó éjt!

afra.h
 
 


Oké, nekem úgy is megfelel, ha belém beszélitek :D
Jó utazást, vigyázzatok magatokra! :) jóéjt!
heydie
 
 


Sziasztok lányok! De örülök, hogy szaporodunk! :lol:

Hédi!
Azóta teszteltél már??? Olyan kíváncsi vagyok!!! RETTENETESEN SZORÍTOK!
Köszönöm a gratulációt és a drukkokat! Hamarosan számíthatsz az enyémekre is!
Hogyne írogathatnál! Gyere sűrűn!

Afra!
De jó, hogy itt vagy!!! Gratulálok neked!!!
Az az igazság, hogy nagyon szívesen kihagytam volna az életemből a hormonkezelést, inszeminációkat, vetéléseket, kivizsgálássorozatot, immunterápiát, de nekünk ezt a próbatételt kellett kiállni, ahhoz, hogy most mégis spontán összejöjjön :lol:
Tüneteid?
Az enyémek: iszonyú fáradtság, álmosság, néha hirtelen farkaséhség. Estére rettentő mellfeszülés, székrekedés, néha fejfájás, hangulatingadozás, hasszurkálás. Ja, a rengetegszer pisilést még nem is írtam. Szóval amit olvastam a neten a koraterhességi jelekről azokat mindet produkálom :wink:
Gratulálok a cukrászdádhoz! Ott olvasom, hogy külföldön élsz. Nem nehéz?

Nonóka
Kép
nonó-ka
 
 


Sziasztok!

Nonóka! Köszönöm, nagyon kedves vagy :) nem teszteltem még, majd szerintem kedd környékén fogok...halogatom :oops: kicsit tartok tőle.. Illetve nem is kicsit.
Akkor neked jócskán kijut a tünetekből..legalább biztos a baba :wink:

Én is külföldön élek :)
heydie
 
 


Hédi!
Csak kedden? Az olyan messze van! :(
Nem csodálom, hogy halogatod. Én rettegtem. Hétfőn olyan halvány volt a 2. csík, hogy megkérdeztem a férjemet, hogy ő is látja-e, vagy csak én képzelem oda /már megint/ :? Szerdán már erősebb volt. Azóta sorakoznak a tüneteim is :wink:
Te hanyadik napon vagy? Mióta szeretnétek babát?
Téged merre vetett a sors? Lehet, hogy nekünk is mennünk kellene? :roll:

Nonóka
Kép
nonó-ka
 
 


Igen, tényleg elég messze van még, csak tudod úgy vagyok vele, hogy ha tesztelnék ma, akkor még lehet, hogy nem látszana az a második csík...feltéve persze, ha van. Egyébként ma vagyok 28-ból a 28. napon a ciklusomban, tehát tényleg most lenne aktuális a tesztelés.. igyekszem keddig kibírni, de lehet, h nem fog menni :) Egyébként január óta próbálkozunk élesben, de volt, hogy már november végén, decemberben sem védekeztünk. Eddig még nem akart jönni, pedig mi nagyon várjuk már! :roll:

Mi a közelben vagyunk (olvastam én is, h Afra spanyolországi, imádom:)), Ausztriában élünk már 2 éve. Én nem feltétlenül akartam volna kiköltözni, de így alakult.. a szüleim miatt jöttünk, itt kaptak jó állást. Azóta meg megszerettem az egészet :)
heydie
 
 


Mi 3,5 éve :shock: próbálkozunk, úgyhogy a 26-27 napos ciklusom már 23. napján :oops: teszteltem /persze negatívat :roll: /, mert akkor volt a férjem névnapja. Szép ajándék lett volna, de hát még korai volt.
Émelyegsz még? Semmilyen premensis tüneted? Szerintem ez nagyon jó előjel a + teszthez.
Lehet, hogy keddig nem tudok írni, úgyhogy keddre: +++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ remélem elég lesz :wink:

Nonóka
Kép
nonó-ka
 
 


Hűű, nemsemmi..de a lényeg h most összejött, ottvan mindkét csík és tünetekből is jut bőven :)
Köszönöm a sok pozitív energiát, ennyinek csak elégnek kell lennie ahhoz, hogy zebrás legyen a teszt ;)
heydie
 
 


Sziasztok!

Nonó-ka! Köszönöm neked is a kedves fogadtatást (Heydi neked is! Még meg se köszöntem :oops: ).
Nekem is már kb peteérés utántól vannak tünetek, amiknek nagy része még megmaradt, illetve néhány újjal kiegészült:
fáradtság nálam is van, igaz, eléggé időszakosan. Estére azonban már egy zombihoz igencsak hasonlatos vagyok. Mensiszerű hasfájásom volt sokáig (PÉ óta), de az most már múlik..helyébe belépett most a hasszúrkálás (éjjel óta, ezért nem is utaztunk el).
Valamint mellfeszülés (nőtt is :shock: , ez volt az első feltűnő jel nálam), és most a napokban kezdem érezni a farkaséhséget. Van olyan, hogyha azonnal nem eszem, akkor úgy elkezd fájni a gyomrom :shock:
Nonó-ka! Szép példával szolgálhatsz te a régóta babára váróknak :D Sok mindenen keresztül mentetek és tessék! Itt a Picúr, és spontán! Tényleg, soha nem szabad elveszíteni a reményt! :D

Igen, Spanyolországban élünk, fél éve. Az elején nagyon nehéz volt, mivel abszolút nem beszéltük a nyelvet. Most már jobb, mivel elkezdtem itt egy nyelvsulit, ami rengeteget segít. Mi sem akartunk feltétlenül elköltözni, de a páromnak hála Istennek elég jó végzettsége van, amiért otthon nevetségesen keveset fizettek volna, itt pedig felajánlottak neki egy nagyon jó munkalehetőséget, így jöttünk.

Heydie! Kedd??? Izgatottan várom :D Húúú, nekem sosem ment a várakozás!
Az első tesztemet is előbb csináltam, mert már annyira izgultam, h azt mondtam magamnak, h nem érdekel, megcsinálom, legalább kicsit megnyugszom :D Ez volt 22.-én, és kb 24-26. közötti intervallumban nem vártam a mensit.
Nagyon drukkolok neked!!!!!!

afra.h
 
 


Ja, igen...a pisilések száma nálam is felszaporodott...no meg a székrekedés...khm.. :oops: hát igen

afra.h
 
 


Köszönöm a cukrászdára a gratulációt :)
Látom Nonó-ka, neked már van egy lányod...és nemsokára szülinapja lesz! Lesz nagy ünneplés?

afra.h
 
 


Afra! Dejó, ezek szerint neked is rendesen vannak tüneteid! :) Bár nem tudom, h erre valóban a "dejó"-e a legjobb kifejezés...de tulajdonképpen megnyugtató, h olyan dolgokat produkál a testetek, aminek a hátterében biztosan baba van, nem? :)

Egyébként én is inkább a türelmetlenebb kategóriába tartozom, úgyhogy igazából azon gondolkodok, hogy már holnap reggel megcsinálom a tesztet... :roll: hát, majd még meglátom reggel :)

Nekünk a nyelvvel nem volt problémánk, a családban mindenki beszélt már eddig is németül, most meg már a szlengeket is rendesen tudjuk használni, tehát ez mindenképp előnyünkre vált. Mondjuk a spanyol más téma, azt nem nagyon oktatják még gimikben úgy tudom, bár nem nagyon vagyok képben amióta kijöttünk. De egyébként én nagyon szeretem az egész spanyol kultúrát, ha lesz majd egy kicsivel több időm, mindenképpen akarok spanyolul tanulni - ez már régebb óta tervben van :) Egyébként ennek a külföldön élésnek az egyik előnye az is, h a baba egyből két nyelven fog tudni, bár lehet, h a magyarral majd pont semmire nem fog menni... bár én előbb-utóbb szeretnék majd hazaköltözni :)
heydie
 
 


Ja, Afra! Én pedig a drukkot köszönöm, olyan kedvesek vagytok :)

Bocsi, h ilyen hosszúra nyúltam az előbb :roll: most feltöltök vmi avatart, legyek már kicsit pofásabb, aztán remélem, h vonalzóm is lehet nemsokára :D
heydie
 
 


Sziasztok!
Heydie! Naaaaa? Végülis türelmes maradsz még vagy már nem? :wink:
Amúgy a leendő baba nyelvtudására visszatérve, nálunk egy kicsit speciálisabb a helyzet, ugyanis mi Katalóniában élünk, és itt inkább katalánul beszélnek a legtöbben, mint spanyolul. Úgyhogy szerencsés esetben a babócánk 3 nyelven is fog majd beszélni (ahogy az egyik itteni magyar ismerősünk gyerekei is teszik).
Hazaköltözés: Mi is nagyon szeretnénk, és a terveink között mindenképp szerepel, csak sajnos látjuk, hogy ez nem mostanában lesz... :cry:
Nonó-ka! Hogy vagy ma?

afra.h
 
 


Sziasztok!

Afra! Nem, nem teszteltem ma, de holnap fogok, a keddet nem tudom kivárni... :) nagy volt itt a rohanás az anyák napja miatt, korán keltünk a hugommal, h meglephessük anyut, úgyhogy ez kiesett a mai programból. Pedig szép ajándék lett volna, ha pont ezen a napon lenne pozitív a teszt.
Katalónia melyik részén laktok? :) A hazaköltözés nálunk sem mostanában lesz, ez egészen biztos...leghamarabb szerintem akkor jöhet szóba (ha úgy tervezünk, h mondjuk most vagy a következő pár hónapban összejön a baba), amikor az általánost kezdené a picúr.
heydie
 
 


Heydie!
Akkor izgulhatunk tovább.... :D Mennek továbbra is a drukkok neked!

Barcelonától nem messze lakunk, Gironában. Közel a tenger (saját reptere is van Costa Brava "néven"), a Pirenneusok...szóval gyönyörű környék.

afra.h
 
 


Afra! Nem mondod!!! Tavaly nyáron egy hetet voltunk Barcelonában, és átmentünk Gironába is. Imádom! Szerintem sokkal szebb, mint Barcelona, hangulatosabb...az egész nyaralásból ezt a napot élveztem a legjobban. Most egy picit irigyellek ;)
A drukkokat köszönöm, elférnek :wink:
heydie
 
 


Sziasztok lányok!

Heydie!
Aranyos az avatarod! Holnap csak este leszek gépnél, de egész nap szorítani fogok neked!++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Holnapra ilyeneket kívánok neked:

Kép

Afra!
Úgy néz ki Sárának medence-partyt szervezünk itthon, de csak a suli végén /jún.13/, hogy melegebb legyen a víz és az idő.
Ma szédelgősen és émelygősen vagyok, mert az Anyák napja miatt a Mátra szerpentinjein kellett autókáznunk. Most meg már persze álmos is vagyok :lol:
Nagy kérésem lenne! :oops: Kérlek taníts meg, hogy hogyan kell azt a kis változó vonalzót/avatart elkészíteni. Mióta babát szeretnénk erre vágyom, hogy nekem is ilyen legyen. :)
És te hogy vagy ma?

Nonóka
Kép
nonó-ka
 
 


Nonó-ka!
Szépek a tesztjeid :D
Tyűűű, a medencés buli biztos nagy siker lesz :wink:
Ma hála Istennek jól vagyok, minimális hasszúrkálással...bár még nincs nap vége.

Melyik vonalzóra gondolsz? Az alsóra, ahol van leírás is a baba fejlődési állapotáról?
Úgy kell csinálni, hogy rákattintasz a vonalzómra és előjön egy EvenHealth nevű oldal. Lemész oda, ahova azt írja, h "new tickers". Ott a szöveg résznél megkeresed azt, hogy "Baby Development ticker" és rákattintasz. Fent (a felsorolásnál) be tudod állítani, h csak ilyen kis pici vonalzód legyen, mint az enyém, vagy hagyhatod a nagy méretűn. Kiválasztod, h melyik változat tetszik, rákattintasz, beállítod a szülés várható dátumát és " get code"-ot nyomsz. Azok közül pedig a BBC-set bemásolod ide a profilodba az aláírásokhoz.
Ennyi. Remélem sikerült érthetően elmagyarázni
Igaz, nálam valami hibádzik, mert kereken 5 hetes vagyok (számításaim szerint), de itt +1 napot rátett :D
:)

Megmutizom az én tesztjeimet is és hasonlókat kívánok én is Heydie-nek :wink:

Kép

afra.h
 
 


A első teszt baromi halvány, nem is látszik jól.


Ezen egy kicsit tán jobban (jól bekontrasztolva):

Kép

afra.h
 
 


Nonó! Köszi, nekem is tetszik az avatar, oda meg vissza vagyok a zsiráfos dolgokért :)
Képzeld, mi is autóztunk ma, és borzasztó rosszul viseltem, ami nálam egyáltalán nem megszokott, soha nem voltam rosszul semmilyen járművön, pláne nem autón...úgyhogy megint reménykedem, h ez is egy jel :roll: holnap megtudjuk.

A tesztek mindkettőtöknél nagyon-nagyon szépek, én is nagyon szeretném, ha holnap reggel gazdagabb lennék egy ilyennel :)
heydie
 
 


Afra!
Örülök, hogy jól vagy!
Köszi a segítséget! A beállításnál arra jöttem rá, hogy ha az időzónádat a GMT+0 (WET)-ra állítod, akkor pontos lesz

Heydie!
Az egyik nagyon kedves barátnőm is "zsiráfmániás". Imádom őt.
Ez a rosszullét nagyon biztató jel holnapra!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára nonó-ka 2009.05.03 18:41-kor.

Nonóka
Kép
nonó-ka
 
 


Én is egyre inkább reménykedem, Nonóka... :)
Akkor lesz olyan az aláírásod, mint Afrának (feltéve ha olyat akarsz), ha az "Avatar Ticker"-ek között választod ki a Baby Development-et. Bocsi h belekottyantottam :oops:
heydie
 
 


Nah, mire elküldtem látom sikerült :D
heydie
 
 


Heydie!
Szóval láttad, hogy bénáztam :oops:
Köszi a segítséget! Sikerült! :lol:
Úgy sajnálom, hogy holnap hajnali 4-kor indulunk itthonról és csak éjszaka érünk haza! Majd jól kilyukad az oldalam :? persze tudom, hogy jó hírre érkezem :!:

Nonóka
Kép
nonó-ka
 
 


Úgylegyen, nagyon remélem én is, hogy jó hírekkel szolgálhatok majd holnap!!! :)
Annyira aranyosak vagytok, h velem izgultok...nagyon-nagyon jól esik :oops: :)
heydie
 
 


Csak egy gyors bekukk, mert majd' leragadnak a szemeim!

Heydie! Köszi a javítást avatar ügyben :) Szép a zsiráfod, nagyon kis édes :D
Csuriban a kezem, holnap reggel jövök és megleslek :wink:

Nonó-ka! Köszi a segítséget, most már helyrejött a dolog :)

Remélem csatlakoznak még kismamik, illetve reménykedők hozzánk! :roll:

afra.h
 
 


Jó reggelt!

Lányok, eszméletlenül boldog vagyok!!! Ebből gondolom már sejtitek, hogy IGEN, pozitív lett a teszt!!! :D Igazából még tegnap este csináltam egyet, mivel írtam, hogy szép lenne, ha pont anyák napján tesztelnék először két csíkosat, de úgy voltam vele, h annak bármi is az eredménye, nem adok rá, csak ha a ma reggeli ugyanaz lesz. Két csík volt azon is, meg a main is!

Úgyhogy mától hivatalosan is idetartozom én is, ennek örömére csinálok is végre egy vonalzót :wink:
heydie
 
 


Egyébként szerintem hamarosan fellendül a topic, gondolom mostanában egyre többen tesztelnek majd, és akkor talán gyűlünk...remélem :)

Bubciles: júl. 29.
Kép
heydie
 
 


Jajj Istenem Heydie!
Még a könnyem is kicsurrant!!!
GRATULÁLOK!!!!!!!!!

Nagyon örülök neked!!!!!
Olyan jó, h már te is kismami vagy!!!!!
Gyere, írj! Hogy érzed magad? Tünetek? Mikorra ír ki a vonalzód?
Muti a tesztet!!!....

:D :D :D

Áldott, problémamentes, csodaszép babavárást neked!

Mikor mondod el a családnak? Vagy már tudják?

(oké, lelövöm magam, egyenlőre nincs több kérdés)

afra.h
 
 


Jajj, de édes!!! Pont egy hét van közöttünk! Akár együtt is szülhetünk! :D
Amúgy ha már az esti is kimutatja, ott tuti baba van!!!! (de így, h megint csináltál reggel, már teljesen megnyugodhattál)

afra.h
 
 


Afra! De drága vagy, annyira de annyira jól esik, elmondani és elégszer megköszönni nem tudom, h mennyire jó volt, h itt izgultatok velem végig!!! :)

Tünetként továbbra is a hányinger van, meg most a legújabb, h éjszaka felkeltem 2x pisilni, de akkor még azt mondtam magamnak, h biztos csak az izgalom miatt... :D Te hogy vagy ma?

Eszerint a vonalzó szerint ma pont 4 hetes vagyok, én 4+1-nek számolom magam, mindjárt csinálok vhol máshol egyet, h az hogy számol. Na mindegy, ez az egy nap ide vagy oda...majd a doki megmondja :D fel is hívom mindjárt, kérek időpontot úgy nagyjából 2 hét múlvára...ti mikor is mentek? :roll: 6 hetesen már kimutatható a szívhang?

A tesztképet este dobom :)

Bubciles: júl. 29.
Kép
heydie
 
 


Ja, nem tudja még a családom, csak anyu. Apu és a párom dolgoznak, a hugom meg nincs itthon, szóval most egymagamban örülök... :D ja amúgy anyu is dolgozik, csak hozzá beszaladtam megmutatni :D olyan aranyos volt, megkönnyezte ő is...
Ti a párotoknak hogy mondtátok el? Én ezen gondolkozom, h hogyan csináljam :D

Igen, tényleg előfordulhat akár az is, h egyszerre jönnek majd a babáink :wink:

Bubciles: júl. 29.
Kép
heydie
 
 


Igazán nincs mit! Ez "zsigerből" jön, hiszen nem olyan rég még mi izgultunk ennyire, mint te tegnap :D

Én jól vagyok, és sosem gondoltam volna, de kicsit megijeszt :shock: se hányinger, se semmi...na jó, azért ez így nem igaz, mellfeszülés van, meg olykor hasszúrka, meg gyakori pisi...de...kicsit azért aggódom.
Én jövő héten tervezek orvoshoz menni, akkor már 6 hetes leszek és addigra már szívhang is van. Már most nagyon izgulok!!!

Úgy maradnék még, de sajnos mennem kell a suliba!

Csodás napot! :D
Még beszélünk!
Szia Kismami :wink:

afra.h
 
 


Öööö, hát nálunk nem éppen úgy alakult, ahogy terveztem...hajnalban mentem ki tesztelni, és láttam, h nagyon halvány csíkos.
Nem tudtam felfogni, csak annyit mondtam magamnak, h "hát igen, végülis erre számítottam"...aztán visszafeküdtem.
Aztán elaludni természetesen nem tudtam, mert kb akkor kezdett leesni, h POZITÍVAT TESZTELTEM. Forgolódtam, majd felkeltem.
Fél órával később felkelt a férjem is és kérdi, h miért nem tudok aludni.
Erre odatoltam az orra alá a tesztet és csak ennyit kérdeztem, "Figyú! Te mit látsz ezen?"

:shock:

Szülők még nem tudják. Most, május végén megyünk haza 1 hétre, akkor mondjuk el nekik :D

No, de tényleg megyek
Sziaaa

afra.h
 
 


Más oldal (két helyen is megnéztem) 4+1nek számol, lehet, h átverem és beírok egy nappal korábbi időpontot :D a kalkulátor szerint január 10-én jön a baba, nekem is vmi ilyesmi jött ki, ha nem pont ez.
A kh-t nem tudom elérni, folyton foglalt vagy nem veszik fel :?

Bubciles: júl. 29.
Kép
heydie
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: