Új privát üzeneted érkezett!

köszi :lol:

Kép
Kép
bogaracska
 
 


szia Bogaracska

Gyere át a másikra várunk!!

Móni
KépKép
reunion
 
 


Sziasztok! Bogaracska, de jó, hogy hazajöhettél:) Aztán nemsokára mehetsz vissza, mert jön a babó:) :wink:

Köszi, hogy leírtátok, mi az a látogatási tilalom. Engem is elszomorít abból a szempontból, hogy első baba és úgy szeretném, ha minden rokon már a kórházban látná!
Nekem a szülésznő azt mondta, hogy az apa a szülésnél sem lehet bent, apás szülés nem lehet. De hétfőn még megkérdezem pontosan (megyek megint NST-re).
Vendég
 

 
 

sziasztok.

eladósorba került,kifogástalan állapotú brendonban vásárolt amazonas hordozókendőnk.fekete színű,510*70cm-es.óriási.nagyon kényelmes.télre is jó,mivel vastagabb anyaga van mint sok kendőnek.
brendonban most 11000Ft.nem tudom mennyit kérhetnék érte.igazából 5000-re gondoltam(mi még 12ezerért vettük).
Kép

Kép
Kép
ettike
 
 


az e-mail címem lemaradt:eszty19@gmail.com

Kép
Kép
ettike
 
 


Sziasztok Csajok!

A barátnőm unszolására szántam el magam arra, hogy írjak! Én január 13-ra vagyok kiírva születendő kisfiammal.

Szeretnék csatlakozni hozzátok, hogy egymás segítségére lehessünk a későbbiekben is. Első babánkat várjuk a férjemmel és biztos sok okos dologban lennétek a segítségünkre!

Láttam, hogy új zárt fórumot nyitottatok, ha van lehetőség arra, hogy csatlakozzak és ha szívesen láttok, akkor azt megköszönném.

Gretchen
gretchen
 
 


szia gretchen:-))

akkor te még nyugodtan karácsonyozhatsz:-)))
kriszti1976
 
 


Krisz, gratula a 37. héthez!:))) Most már biztosan nem számít koraszülöttnek a babád, bármikor érkezhet:) SZuper!
Én is már pár napig mindenképpen ki szeretnék tartani és betölteni a 37. hetet.
Vendég
 


Kriszti!

Igen a karácsonyt még nyugodtan tölthetem és talán még az év hátralevő részét is, bár a családom szerint még idén megszületik Olivér!

Ti is féltek a szüléstől? Bár most elkezdtem pozitív gondolkodású könyveket olvasni, és igyekszek ráhangolódni. Remélem sikerül!!!:)

Gretchen
gretchen
 
 


Gretchen Én a szüléstől való félelmemet úgy küzdöm le, hogy egyáltalán nem gondolok rá, elég lesz akkor. Így ez a kérdés legalább nem nyomaszt. Sokkal inkább kezdek megijedni attól, hogy mi lesz ha megérkezik picurka. Mennyire fog megváltozni az életem, hogy viszonyulok majd hozzá, tudom-e mikor és mit kell csináljak? De ha elképzelem, hogy a karjaimban tartom, akkor elönt a boldogság érzése. Ez megnyugtat és tudom, hogy venni fogom az akadályokat. A szülést különben is már előttünk is túlélték már egy páran, talán nekünk is menni fog...

Nóra

Kép
fikuszka
 
 


Attila!
Hogy vagytok? Hogy van Klári? És Levente? Elfogadja már az ennivalót? Hízik rendesen? Tudtok valamit, hogy mikor adják haza a kis családodat? Súlyhatár vagy kb időpont? Sokat gondolunk Klárira és Leventére, küldjük a pozitív energiákat Nekik :wink:

Bogaracska! Veled mi újság? Vérnyomásod jobb? Merre jársz? Mindenki Téged hiányol már!

Brigi

Kép

Kép
hékás
 
 


Sziasztok!
Lányok, nekem megint nem megy a tanya :( Sokszor van ilyen, másnál is előfordul? Vagy nálunk van a gebasz?

juditus
jud_
 
 


Judit: nálam sem jön be a tanya. Bár párom szerint inkább BanyaTanya. :D

Gretchen: én is félek a szüléstől, de abban bízok, hogyha elkezdődik, akkor minden megy magától és megszáll valamiféle isteni nyugalom, teljesen más "síkba" kerülök, ahogy sokan mondják.

Attila: mi újság nálatok? Kb. minden érdekel a kis családodról!

Csilla
Kép
Kép
pillesz
 
 


Pillesz: nekem sokszor, mire írnék, nem megy a tanya :(
A szüléstől ne félj, ha menni kell, megszáll a nyugalom, és már nem félsz semmitől...Legalábbis én így voltam vele. Kinél fogsz szülni? Láttad már az új szülőszobákat?
Na én megyek dolgozni, bentről megpróbálok jönni, hátha megy már a tanya!
Szép napot mindenkinek!
jud_
 
 


Jo reggelt,

nekem sem mukodik a tanya :cry:

Kép



Anita
bellaani
 
 


Nálunk sem jön be.
VIzsont a Babanet meg milyen béna lett! :shock:

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Fikuszka, én is azért nem félek a szüléstől, mert nem gondolok rá :lol: Elég lesz akkor megbírkózni vele, mikor eljön az idő :)

Hatodik UH: esetleg jan. 6.-án, ha még egyben leszünk :)
Kép
nilszi
 
 


Sziasztok,

én úgy ítélem meg, hogy jó híreim vannak, bár még sajnos nem az, hogy jöhetnek haza Kláriék. A picinek növelik a fejadagját, ezzel egyidejűleg csökkentik az infúziót. Ha már nem kell infúziót kapnia, és eléri a kb. 2000 grammot, illetve afelett, átkerhet gyerekágyra, és akkor pár napon belül hazajöhetnek.
Tegnap próbálták meg először az "eredeti csomagolásból" etetni, jól sikerült :) Klári reggel hatkor megetette, aztán állítólag úgy aludt délig, mint a tejbetök. Este 6kor vagy 9kor megint szoptatás volt, akkor megevett 30ml-t!!!! (a fejadagja kb. 10-15ml cumiból).
Lassan eléri a születési súlyát, tegnap evés után ruhával, mindennel együtt 2kg fölött volt.
Klári is egész jól van, sebe szépen gyógyul, azt mondja nem is fáj nagyon, lelkileg is jobban van szerintem picit, köszönhető ez egy nővérkének, és annak, hogy végre rendes kontaktban van a picivel. (Már többször történt, hogy a pici aludt, mikor bemehetett hozzá, a nővérek meg betették a pólójába, és ott hagyjták aludni fél órát :) )

Szóval én bizakodó vagyok, remélem karácsonyig sikerül elérni a kitűzött célt, és már otthon pihenhetnek velem együtt.

üdv
A.

Klári

Kép
claracroft
 
 


Attila,
örülök a jó híreknek, nagyon drukkolok, hogy Levente minél előbb elérje a 2 kg-t és teljesülhessen a közös ünnepi együttlétetek. Szuper, hogy van teje és már szoptathatta is, és főkként, hogy így elfogadja és ilyen sokat eszik a kis legény! az anyaközelségnek csodás hatása van, biztosan jót tesz mind a kettőjüknek! Csak így tovább, drukkok mennek Nektek és várjuk az újabb jó híreket!

TamEsz
KépKépKép
tamesz
 
 


Attila, köszönjük a jó híreket! Örülök, hogy ennyire szépen fejlődik Levi, és hogy Klári is jobban van lelkileg. Nagyon drukkolok, hogy szép, közös karácsonyotok legyen. Ahogy olvasom a soraidat, a fiatokon nem fog már múlni :wink:

Brigi

Kép

Kép
hékás
 
 


Attila, nagyon köszi a híreket, drukkolunk, hogy valóban együtt legyen a kis család Karácsonykor. Igazán csodás ajándék lenne :)
Bogaracska, hogy vagy? Hol vagy? Pihensz? Vérnyomás rendben?

Hatodik UH: esetleg jan. 6.-án, ha még egyben leszünk :)
Kép
nilszi
 
 


Bogaracska, küldtem privit!!!

Hatodik UH: esetleg jan. 6.-án, ha még egyben leszünk :)
Kép
nilszi
 
 


Attila!
Örülök, hogy jobban vannak Kláriék. Reméljük, nemsokára együtt lehettek.

Kép
ágota 74
 
 


Attila: köszi a híreket, nagyon bíztatóak! És tökjó, hogy egyre több a testkontaktus Klári és Levi között!!! :D

Kép
szerencsemák
 
 


Ati: Az biztos sokat lendít lelkileg, hogy szoptathatja. Kérhetünk képeket a kis "ráncos békáról"? :wink:

Csilla
Kép
Kép
pillesz
 
 


Attila:Ezek nagyon jó hírek!!!!!!!!!!A kicsi Levi is biztos segít majd, hogy mielőbb hazamehessen hozzád a kis családod. :wink:

Icu
Kép
Kép
icu03
 
 


Kölcsönruci :)
Kép
Portré
Kép
És a legjobb baráttal... :)
Kép
Kép

Klári

Kép
claracroft
 
 


Attila, nagyon jók a képek:) Már nagyon sokat nőtt a kisfiatok!
Tegnap, vagy ma már tudott enni, anyatejet is?
Vendég
 


Attila!

Még csak most csatlakoztam a csapathoz, gratula a kis legényhez, nagyon aranyos, remélem hamarosan az otthon édes melegében dédelgethetitek!!!:)

Ma volt az első NST-m, minden oké! Viszont délben vár rám egy nagy megpróbáltatás, sajna hetek óta cukor van a vizeletben, így ma megyek a Terhes Cukorgondozóba, egy fincsi teszt-ebéd után!:(
Most érzékelem milyen nehéz lemondani a csokiról és a fincsi sütiktől!! Remélem nincs semmi komoly!!!

Valaki járt így?

Gretchen
gretchen
 
 


Gretchen, kitartást a finomságokról való lemondáshoz!!! Nekem nincs tiltva, de azért visszafogtam magam a gyors súlygyarapodás miatt. (Igaz, a héten megyek vér/vizelet vizsgálatra, még bármi kiderülhet... de hátha nem
fog)
Attila, kösz a képeket, egyre szebb Levi!! Milyen nagy a cumija :)

Hatodik UH: esetleg jan. 6.-án, ha még egyben leszünk :)
Kép
nilszi
 
 


Sziasztok,

twist,
már több napja anyatejet eszik, néha szoptatva, néha kanüllel, néha cumival.

nilszi,
nem a cumi nagy, hanem Levente nagyon pici:)

Klári

Kép
claracroft
 
 


Twist köszi:-)))Én is így voltam vele, hogy csak 37-ig bírja!Most meg szeretném ha 39-ig bírná:-)))


gretchen: szüléstől mindenki fél :-)



láláláláá de szépen hullahóóóóóóó
kriszti1976
 
 


Attila,

latszik hogy erik a kislegeny a hazamenetelre :)

Nagyon edes,csak igy tovabb,jo lenne ha egyutt tudnatok karacsonyozni :)

Itt nalunk 7 agra sut a nap,8 fok...Havat akarok :cry:

Kép



Anita
bellaani
 
 


Istenkém, milyen picik tudnak lenni ezek a babák. Persze jó, tudom, hogy hamarabb jött Levi, ezért még kisebb, mint általában, de én még sosem láttam élőben pici babát. Olyan jó, hogy annyit tud vele foglalkozni Klári :)
És igen nagyon jóóóóóó, hogy hull a hóóóóóóóó :D

Hatodik UH: esetleg jan. 6.-án, ha még egyben leszünk :)
Kép
nilszi
 
 


Attila!
Nagyon szép kisfiatok van!!!!

Kép
ágota 74
 
 


Sziasztok!

Remélem mindenki jól van!
Ezerrel esik a hó, olyan szép, remélem a karácsony is fehér lesz!!!:)

Túl vagyok a cukorgondozón! A vizeletben persze most nem volt, a cukrom pedig teszt-ebédre 6,5! Szerintem nem rossz, de pénteken mennem kell megint terheléses cukormérésre és most azt is meg fogják nézni, hogy az elmúlt 3 hónapban átlagosan mennyi volt a cukorszintem!
Megint ülhetek ott 2 órát azokon a fránya kényelmetlen padokon! Valahogy majd kibírjuk!:)

Most már mindent megvettünk Olivérnek, kezdhetek a mosáshoz, vasaláshoz! Olyan édesek a babaruhák, főleg a sapkán haltam el, annyira picike!!:)

Kép
gretchen
 
 


Attila!
Köszönjük az újabb infot a kis családról. Örülök, hogy Levi rákapott az anyatej ízére, ill. rákapott Klárira. Remélem teljesűl a vágyatok és a karácsonyfa alá már Levi is bekerülhet. Ahogy nézem a cumihoz még nőnie kell, de az látszik, hogy szépen fejlődik és már nem is olyan kis "ráncos békula" Csak így tovább DRUKK! DRUKK!

Nóra

Kép
fikuszka
 
 


Szia Gretchen
Nem használsz édesítőszert?
!Nekem a védőnőm mondta hogy az édesítőszer miatt is lehet cukor a vizeletben közben a cukrod meg jó és ez téveszti meg.
gyöngyi-30
 
 


Gretshen: én is cukros kismami vagyok. Elég sok macerával jár, míg kivizsgálnak és beállítanak a cukor diétára. Aztán még ellenőrzik is és h a jól megy, akkor nincs más teendő, csak 2 hetente UH-gal nézik a babót és magzatvizet.
Egész jó a terheléses cukrod!:)
Nekem cukorterhelésnél 8,1 volt. Aztán próbareggelivel (már diétás kosztot tartva) csak 4,2. Szóval a diéta működik, állíthatom.) Kitartást kívánok neked is, már ha kell diétáznod.

Krisz, én is úgy vagyok vele, ahogy te, hogy jaj, csak a 37. hétig kibírjam. Most pedig én is a 39-ig szeretném tartani a babót.) Jó lenne tényleg 2010-es anyucinak lenni. Jobban hangzik.)
Vendég
 


Sziasztok Lányok!

Jól el voltam tűnve egy ideje, bocsi :oops: !
Vissza olvasgattam pár oldalt, Klárinak és Attilának hatalmas gratula Levente babához!!!! Nagyon Édes! Egészséget, boldogságot kívanok neketek, és persze azt, hogy minnél hamarabb hazamehessetek! Attila szegény, biztosan nem egyszerű neked sem a látogatási tilalom miatt :( Kitartás, gyorsan meg fog erősödni, és hamarosan együtt lehettek. :)
edkat1
 
 


Lányok, ti hogy bírjátok mostanság?

Én már nagyon szenvedek. Aludni sehogy sem jó, mert bármerre fordulok nyom, húz, feszít. Nekem v.hogy nem jön be már az oldalt fekvés kipárnázva sem, olyan mintha az oldalamon akarna kimászni. Voltam már 2* nst-n, babóval minden rendben. Kósza fájásokat mutat a gép nálam. Nálam egyre többször van alhasi fájás, meg kő-keményedés. Pedig a terhességem alatt sosem volt. Orvosom azt mondja, hogy-mivel nem rendszeresek a fájások, gyakorlatilag készül a méhem a szülésre. Méhszájat nem nézett, majd hétfőn-kíváncsi vagyok. Szülésznőm azt mondja, hogy testalkatomból adódóan Észrevétlenül ki fogok nyiladozni, és gyors szülés lesz. Mondtam, hogy úgy legyen.
Itt nem olvastam senkinél hogy ilyen nyűgjei lennének, de lehet csak én voltam figyelmetlen. Benéztem a decemberiekhez-babazápor, a többiekből meg sokan hasonlóan mint én. Lehet hogy előbb fog jönni Olivér? Hétfőn vizsgálat után már talán okosabb leszek. Én már nem bánnám, mert most tényleg terhesnek érzem az állapotom.
Na jó hosszú nyüglődésem lett...
edkat1
 
 


Edkat, milyen testalkatod van, amely gyors szülésre ad reményt :?:

Hatodik UH: esetleg jan. 6.-án, ha még egyben leszünk :)
Kép
nilszi
 
 


Edkat, nekem is nyűglődésem van, dagad a lábam, fáj a pocim. Olyasmit érzek mint te.
Estére főleg beállok már teljesen. Az alhasam nekem is fáj, nem is kicsit. A derekam is és a hüvelyem is belenyilall stb. Oldalfekvésnél nálunk is jön a reklamáció odabentről:)

A fájások hol látszanak az NST leleten? Alsó sor? Mert felül nekem a baba szívverése van, azt megfigyeltem. Középen nem tom és alul talán lehetnek a fájások, mert van két "diadalív" rajta.)
Sajnos nem kérdeztem meg senkit erről.
Na majd szombaton, amikor a 3. NST-re megyek.

Nekem most még hasmenésem is lett sajnos és nagyon fáj a torkom is. (több mint egy hónapja már)

És még reménykedem, hogy tényleg csak januárban szülök, tehát még 2,5-3 hetet szeretnék egyben maradni:)
Vendég
 


Sziasztok!Azért nem írtam eddig mert sajnos 25 hetesen megrepedt a burok és megcsászároztak. Borzasztó heteket éltem át de ami a lényeg,hogy Botond fiam teljesen jól van. Kb azért még egy hónap mire eléri a 2 kilót és hazahozhatom. Mindenkinek kitartást kívánok!

Kép
vendel és botond anyu
 
 


Twist nekem sanszos hogy decemberi lesz:-)A 39 hét betöltése dec 26-ra esik.....A 40. hét meg január 01.

Ti jártok még uh-ra,Nekem hétfőn is csinál...akkor leszek 38 hetes 2 napos.Nst-re most megyek másodjára hétfőn.36.héten uh volt csak. Most már lehet nem is kéne így a vége felé, vagy pont azért?Mármint Uh-t.
kriszti1976
 
 


Nem akarok senkit bosszantani de olyan jókat alszom:-))))) És még délután is alzsom már vagy három hete mindig 1-2 órát. Ujjam reggelre kicsit bedagad.Érdekes....Lábam nem. Ezen kívül a vérnyomásom "megugrott" 120 fölé. Eddig 110 körüli volt. Jóslók meg éjszaka vannak, de minimális, szinte alig érzem, és nem folyamatosan. szeditek még a magnéziumot? Én csak egy szemet talán naponta vagy kettőt. Valahol olvastam hogy ilyenkor már nem kell vagy nem ajánlott.
kriszti1976
 
 


Vendel és Botond anyu a lényeg hogy már jól vagytok!!!!!!!
kriszti1976
 
 


nilszi írta:Edkat, milyen testalkatod van, amely gyors szülésre ad reményt :?:


Sportos, vékony :D
edkat1
 
 


Twist, nálunk két soros, a felső a babáé, az alsó pedig az enyém, vagyis a fájásokat az a görbe mutatja.

Kriszti, irigykedem az alvás miatt. Nálam az a gáz, hogy szeretnék aludni, mert fáradt vagyok, de egyszerűen sehogy sem kényelmes, ülve nekem nem megy, ha pedig fekszem és oldalra fordulok, akkor legtöbbször arra ébredek, hogy fáj, annyira húz a baba súlya oldalra. Aztán másik oldallal próba, pár óra vergődés, erdmény ua., majd jön a háton fekvés. Így a gerincemet és a hólyagomat nyomja...áááááááá, sehogy nem jó már.
Magnézuimra nekem azt mondta a szülésznőm, hogy 36. héttől már ne szedjem.
Vendel és Botond anyu, kitartást és jó egészséget kívánok nektek.
edkat1
 
 


edkat amikor oldalra fordulsz( én is így alszom) a hasad alá óvatosan gyűrj egy kis takarót úgy hogy megtámssza.Ha nem csinálom ezt, akkor nekem is kényelmetlen amúgy. Meg a két lábad közé is tegyél pluszba egy plédet hogy kicsit magasabban legyen!Nekem bejött.Ha csak úgy oldalra fordulok és lelóg a pocakom, na úgy én sem tudok aludni.De mondom ezt próbáld meg, hogy a pocakod alá is teszel a takaróból, hogy egy kicsit megemelje és úgy nem lóg. Remélem bejön neked is.
kriszti1976
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: