Új privát üzeneted érkezett!

:o Sziasztok :)
Velem a múltkor az esett meg, hogy mentem vérvételre. Reggel 7-től van és a sok "öreg hölgy és úr" már 6 órától ott vannak. Gondoltam, hogy hamar végezzek 6:10-re megyek én is. Igen ám, de hely nem volt, senki nem is adta át a vérvételnél így hát megálltam a hátuk mögött!!! Mikor nyitották a vérvétel ablakát szaladtak a 60-70 körüli emberek odaálltam én is és elkezdtek lökdösődni, hogy maga csak most jött és álljon hátrébb és a hasamnál fogva meglökött! Akkor már 32 hetes voltam és látszik rajtam, hogy terhes vagyok.Ezen úgy felháborodtam, és elkezdtem veszekedni... Arról már nem is beszélek, hogy nagyon ritkán adják át a helyet...
Más: oltás. Én nagyon parás vagyok és ha nem oltattam volna be magam akkor végig izgultam volna :) :lol:
Nekem is megvolt az első NST-m :) Múlthéten. Hála Istennek még semmi. A védőnő 25 percig nemtalálta a szívhangját... Már kezdett megijeszteni :) De persze közben mocorgott... De milyen egy első gyermekét váró anya :) Para.. Mindenen megijedek! Csak én vagyok az ilyen?? És nekem egyre kevesebbet mocorog! :( Nektek?? Most leszek 36 hetes!
Jóslatok: A pocakom gömbölyű, és fenékre combra hízok--> kislányom lesz.
Az elejétől kezdve a jobb oldalon mocorog--> kislányom lesz
Sok a savam--> 26 héten már 1 cm haja volt!
Hááátt valami csak van ebben
:P
judee82
 
 


Kép
judee82
 
 


Kép
judee82
 
 

 
 

Bocsi csak próbálgattam :)
judee82
 
 


Edkat, persze, be vagyok jelentkezve oda is. De ide is írogatok.
Na, mostanában sem szeretnék szülni, mert most ónos eső miatt jegesek az utak. Hétvégére már jobb idő lesz. Eddig a -20 fok miatt nem akartam szülni meg a nagy hó miatt, most meg az ijesztő jeges utaktól félek.

Ti is vizesedtek? Én nagyon. De tegnap elkezdtem salátát enni, sok paradicsommal, uborkával és egész jól lehajtotta rólam a vizet. Sokkal-sokkal jobban érzem magam mára:)
Vendég
 


Judee, gratula a 36. héthez! MÉg egy hétig maradjatok egyben.:)) Akkor már érett a baba, tudod :wink:
Ijesztő lehetett, hogy 25 percig nem találta a védőnő a szívhangot! Megértem, hogy megijedtél. Nem is értem, hogy tud egy ilyen nagy baba elbújni, de tényleg láttam ilyet én is. NST-n egy nagypocakú kismaminak szintén mindig elmászott a babója az NST elől. Végül lefektették a szülőszobára, hogy ne tudjon mozdulni a picúr és úgy nézték a szívhangját. Állítólag ha a mami ül, akkor jobban tud mozogni a kisbaba. Ha a mami fekszik, akkor egyhelyben marad.

Fikuszka, tök jó, akkor neked bejöttek a nép jóslatok:) Nekem a nagy kerek has és a jobboldali fekvés bejött, ugye, mert kislányom lesz. Hogy korábban jön-e, ezt még meglátjuk.

Krisz, ügyesen elintézted a vérvételeket és a táppénzes papírt. Én most a táppénzes papírral szenvedek, hogy valaki intézze el helyettem a családból. Tegnap már majdnem elindultam érte, de a nagy hó miatt nem mertem ilyen messzire elvezetni.
Vendég
 


Edkat 1!

Én még nem vagyok bejelentkezve a tanyára, szándékomban áll, csak mindig felállítanak a gép elől, most az asztalost várom, úgyhogy talán holnap, vagy az ünnepek alatt sikerül!

Ma voltam Nst-n és minden oké, szépen ficánkolt Olivér, 10 percen belül végeztünk is! Nem vettem észre, hogy kevesebbet mocorogna! A védőoltást nálunk is megkérdezik (én be vagyok oltva, de csak 3hete) és rávezetik a kiskönyvre, azt mondták tudniuk kell, illetve aki nincs annak ajánlják.
Ma nekem is sokat kellett várni, persze tömve volt a váró és nem adták volna át a helyet a kispapák, de szerencsére egy fél óra múlva le tudtam csapni egy helyre, tovább nem is bírtam volna állni!!!

Nekem még tuti, hogy fog a dokim ultrahangot csinálni 28-án (magánban) és engem mindig megvizsgál kézzel is, ezzel nézi többek között, hogy a méhszájam hogy áll!

Mindenkinek Kellemes Karácsonyi Ünnepeket és Sikerekben Gazdag Boldog Új Évet kívánok!

Még jelentkezek! Mindenkinek türelmet a babaváráshoz, most már tényleg nagyon közel van!!!!!:))))

Kép
gretchen
 
 


Sziasztok!
Igen tudom márcsak 1 hét és jók vagyunk :) :lol: De azért szeretném ha mg minimum 3 hétig élvezné a pocak légkört, klímát :)Holnap megyek ultrahangra és ismét NST-re remélem most már nem fog bújócskázni!
Lányok nekem kidurran a hasam azt érzem és olyan dagadt a bokám, kezem (és reggelre sem múlik), hogy az csudiii-csuda... Egyre nehezebben viselem a terhességet... :oops: Már jó lenne túl lenni mindenen. Mert egyre jobban félek.
Táppénzes papír: én is utálok állandóan járni érte, de muszáj... Jobb mint ha még most is dolgozni kellene. n csodálom azokat a nőket akik az utolsó hétig dolgoznak.. Gondolom rajtuk nincs + 30 kg :oops: :lol:
Vigyázzatok magatokra! És ha nem jönnék mindenkinek Áldott Békés Karácsonyt és Babavárást!
judee82
 
 


Nekem sincs semmi jel....Én ma tudnék menni uh-ra meg NST-re csak.Mert 29-ig nem lesz doki. De uh volt a 36.héten, meg nst is meg hétfőn is.Nemtom menjek e azér még ma.Dehát hétfőn voltam.A kórházba csak úgy bemehetek szerintetek uh-ra?
kriszti1976
 
 


twist te hogy tudsz menni 25-én NST-re? És a 38.héten hányszor kell menni?Egyszer ugye?És a 39-től 2-szer nem?
kriszti1976
 
 


Krisz, nálunk úgy van, hogy ha a doki rendel, akkor bármikor lehet menni UH-ra, nem kell bejelentkezni. Elkapom a folyosón, hogy jönnék UH-ra és megjelenik, miután elvégezte egyéb dolgait:)

25-én én nem akartam menni, mert nem lesz bent sem a szülésznőm, sem a dokim, senki. De mondták, hogy kötelező minden héten, tehát majd egy másik szülésznő fogja intézni. Így muszáj lesz. Meg a vv-eket is le akarom tudni, ha lehet.

Krisz, te hogy vagy? Már mindjárt 39 hetes leszel. Nekem úgy fáj a pocim, hogy csak na és állandóan elalszom, mint egy kómás emberke.
Nem is tudom, mikortól van a heti 2 NST.... Pedig mondták...
Vendég
 


Nagyon Boldog Karácsonyt kívánok!!!!

Kép
Vendég
 


Boldog Karácsonyt!

Én jól vagyok.Heti 2 NST 39. héttől van.Én ma is elmentem és kicsit magas a szívhang.Egy két helyen kiugrott 200 fölé.előző kettő alkalommal nem volt ilyen.De most éreztem hogy olyan volt mintha nagyon megijedt volna a drága.ilyen mozgást amit a kiugró 200-nál nem csinál egyébként......Doki mondta menjek be szombaton is egy NSt-re.Nem mondta hogy gond lenne csak hogy kicsit magasabb. A görbe A 160 fölött van picivel.Olyan 165-170 lehet.Remélem ez nem olyan nagy gond.
kriszti1976
 
 


Jah az alvás nekem is megvan:-)Poci nem fáj.Este vagyis éjszaka néha fáj. De max kettő ilyen van éjszaka és nem is minden nap.Olyan párnaponta.Napközben semmi. Tegnap éjszaka kicsit erőteljesebben fájt, de nem sokáig, és nem ismétlődött.Jaj de félek!Mindjárt szülünk!
kriszti1976
 
 


Kriszti tényleg mindjárt szülünk, nekem ez még olyan hihetetlen, mármint hogy anya leszek, furi. Pedig max 2 hét...és babázunk :D
Nálam most kicsit nyugisabb fázis van, de azért fájogatok nappal is éjjel is. Már megszoktam.

Boldog, Békés Karácsonyt Kívánok Mindenkinek!!!
edkat1
 
 


Békés, Boldog Karácsonyt kívánok Mindenkinek!
Én napok óta nem tudok a tanyára belépni :( Gondolom azóta már jópáran babáztok :) Gratulálok minden frissen érkezett babához!
Mi jól vagyunk, pici sokat ficánkol, Ricsi élvezi a karácsonyt! Viszont én állandóan aludnék tegnap óta...
Szép napot mindenkinek!
juditus
jud_
 
 


Nem tudok belépni a tanyára, de ha valaki ide bekukkant, drukkoljon Kimának!!!! Ma még lesz egy újabb babánk :wink: :lol: :lol: :lol:

A részleteket majd megírom odaát :lol:

Brigi

Kép

Kép
hékás
 
 


Jó reggelt!
Folyamatosan próbálkozom én is de sajna nem megy
Kima??
Ő még nem tervezte vagy igen?

Móni
KépKép
reunion
 
 


Sziasztok!
Brigi! Gratulálok! Látom már Jázmin is megérkezett! Sok boldogságot és sok tejci Nektek! A többit majd a másikon...
Megnéztem, kima január 22-re volt kiírva. De azt hiszem neki volt egy kicsit magas a vérnyomása....Drukkolunk neki :)
juditus
jud_
 
 


Sziasztok!

Van ANYATANYA!

Kimáról van hír? Tegnap este 8-kor még azt írta, reméli, hogy van 2 hete hátra :shock:
Ma meg már bennt van?
JAj, kezdek félni!

Brigi!
Mégegyszer Gratula Minkához, majd írd le mindenképpen hogy hogyan zajlott a szülés, mert csak a párod leírását olvastuk!
Marci hogyan viseli a kis törpét? Csodálkozott hogy hazahoztatok egy babát?

Kép
akire79
 
 


Jaj, de jó, Kimánál jön a baba!!! Mennek a drukkok!!!!!

Krisz, ha bármi gond lenne a babával, haza sem engedtek volna, ne aggódj. Én sem vagyok sajnos tapasztalt, de lehet, hogy a végefelé ez a gyorsabb szívverés jellemző. Nem tom. Tarts ki, nemsokára jön a babó!

Voltam NST-n, 2 méhösszehúzódásom volt, de nem éreztem. Inkább a baba mozgását éreztem, pörgött-forgott. Egy lány volt velem egy szobában, akinek jövő héten telne le a 40 hét és mondja, hogy 3 hete fájásai vannak, mensis görcsei, voltak is már bent a kórházban, hogy na, hátha szülnek. De nem. Hazaküldték őket és ha nem rendszeres a fájás, akkor még nem jön a baba. Neki is első baba, ő sem tudja, mi az az érzés, amikor tényleg szülés lesz. MIndenki azt mondta neki - amit nekem is -, hogy azt majd megérzi. Hát többet nem tudunk....
Vendég
 


Gratulálok Moncsinak és Kimának is!:-))

Krisz, hogy vagy?
Vendég
 


Brigi gratulálok a kis hercegnőhöz! Remélem minden simán ment és a tejcsi is rendesen beindult!

Kimának szurkolok, hogy minden oké legyen!

Én még jól viselem, bár néha fájdogál a hasam, vagy inkább nagyon nehéz, kemény, már nem is tudom! Az egyik rokon tegnap közölte, hogy be van dagadva a szám és hogy az szülés előtt egy pár nappal szokott (a férjemmel észre se vettük)! Ha belegondolok rám tör egy kis félelem, de még nem érzem, hogy ott tartanánk! Azért a cuccok útra készen!:)

Kicsit én is félek, hogy honnan tudom, hogy itt az idő, mindenki mondja, hogy úgyis megérzi az ember, de azért félek, hogy tényleg jókor indulunk-e a kórházba! Bár inkább kétszer, minthogy későn!:)

Kép
gretchen
 
 


sziasztok!

Érdeklődnék mikor küld az orvos először nst-re?
2010.01.19-re vagyok kiirva.
Most voltam az utolsó laborvizsgálaton jövő héten megyek visza a dokihoz a labor eredményekkel .Mikor kérdeztem hogy még lesz-e ultrahang a 38-hétre igérte.De szerinte ráérek még.Hát nem tudom a kisfiam 5 ével ezelőtt 38-dik hétre született és ugy érzem a pocaklakom hamarabb fog egy kicsit érkezni mint 40 hét de majd meglátjuk.
Olvastam hogy megoszlanak a vélemények az oltásról nekem kimondottan nem ajánlották sőt ellene voltak .
Ezzel kapcsolatban az apukákat be sem engedik szüléskor ?
Valamelyik forumon olvastam

Szép napot mindenkinek és boldog babavárást
manojoco
 
 


Szia manojoco.

Mi beoltattuk magunkat, nem volt vele semmi gondunk. De apától az égvilágon senki meg nem kérdezte, hogy be van-e oltva, mikor jött a szülés. Mondjuk nálunk nem is volt szó szülőszobáról.

Klári

Kép
claracroft
 
 


Manojoco: Ha nem szenvedsz terhességi cukorbetegségben, vagy magas vérnyomásban, akkor a Péterfyben a 37. héten küldenek először NST-re. Én csak ezt a helyet ismerem.
De mivel cukros vagyok, ezért már a 35. hétttől kezdtük az NST-ket, heti egyszer kell járni.
Vendég
 


Nálunk úgy van a kórházban, hogy az apa hozhat igazolást a H1N1 oltásról, hogy megkapta. Ezt az ápolási igazgató lepecsételi és akkor bejöhet mindenhova az apuka. De reméljük, hogy feloldják lassan ezt a látogatási tilalmat, hiszen már csökkent az influenzás megbetegedések száma :wink:
Nekünk első baba lesz, jó lenne, ha a rokonoknak és főleg a férjemnek meg tudnám mutatni a kiscsajt, hiszen annyira, de annyira várjuk a kis hercegnőnket!:)
Vendég
 


Krisz, mi újság veled? Csak nem?....... :wink:

Gretchen, én is picit félek, de ugyanakkor már nagyon-nagyon babáznék. Ma is kimosok egy adag kislány ruhát, hogy még jobban felkészüljek manócskám fogadására:-) Holnap még szeretnék vásárolni neki a gyógyszertárban steril vattát és gézt, mert ezeket elfelejtettem. Ráadásul még gyerekorvost sem választottam a környéken, védőnőnél pedig 100 éve nem voltam.
Vendég
 


Twist!

Már én is nagyon babáznék, a párom már hajtogatja, hogy lassan hárman leszünk, nagyon várja ő is!

Mi már választottunk gyerekorvost, aki itt van a közelben és a védőnő is együtt dolgozik vele! Sőt nekünk már írt fel a doki lázcsillapítót, gyógyszertári popsikenőcsöt, fürdetőt stb., amit Olivér megszületése után tudunk kiváltani, természetesen az ő nevére, de az én Taj-számommal! Így amíg kórházban leszünk a férjem kiváltja és mire hazajövünk meg lesznek ezek a dolgok is!

Mi is nagyon reménykedünk abban, hogy feloldják a tilalmat, nagyon szeretnénk, ha a férjem is bent lehetne!

Manojoco! Nálunk a 36. héttől kell Nst-re menni!

Kép
gretchen
 
 




:D
gretchen, Twist már mi is nagyon izgulunk :) Az én párom is alig várja, hogy 3-an legyünk. Én félek tőle, de szerintem ez természetes. Nálunk Hála Istennek nincs látogatási tilalom... B-A-Z megye, eddig és reméljük nem is lesz. Lányok én szinte minden éjszaka össze-vissza álmodom... Alig alszom, és sokszor szülök :lol: Nagyon félek a szüléstől. Ti?? :oops:
judee82
 
 


Jah igen és nekünk a gyerekorvos csak akkor ír meg mindent ha már itthon vagyunk.. De szerencsés vagy gretchen, hogy nektek ezzel már nem kell foglalkozni. Így is olyan sok újban lesz részünk :)És új védőnőt is kell választanom szülés után mivel elköltöztünk és Ő így nem vállalhat... Háátt ez elég rossz, főleg hogy már úgy megszoktam a mostanit. :cry:
judee82
 
 


Kedves kismamák!

köszönöm a válaszokat.
Én a Jahn.F FOGOK SZÜLNI egy szülésznő mondta bent lehet apuka nem kérdezik ki van beoltva ki nem.
2010.01.19-re vagyok kiirva és kislány pocaklakom van már nagyon várjuk a kisfiam is, kiváncsi vagyok majd mit szól ha nem leszek itthon ?
ma voltam terhesrendelésen a doki megvizsgált a méhszáj még zárva de már készülünk mert a méhszáj megvan rövidülve vagy mi de nem volt valami bubáj a doki, de már josló fájásaim vannak csináltak ctg és 5 perc után már szová tette az orvos mozgást akar látni rajta valamit csináljak a babámmal.Hát ez jó gondoltam magamban. Amugy már nehezen viselem kezd vizesedni a lábbam és a kezem ma nagyon roszul voltam és alig akartak fogadni mert 1 orvos volt a nőgyógyászaton és a terhes rendelésen,
De kitartás mindenkinek

Boldog babavárást
manojoco
 
 


A Jahn Ferenc kórház a dél-pesti, ugye? Egyszer jártam ott, szép nagy tömb.
Én is minden éjjel a szülésről álmodom, meg hogy nincs bent a dokim, mert szabin van és másnál kell szülnöm. És hogy mérges vagyok és aggódom, hogy miért nincs ott és ilyesmi.
Gyerekdokint nekünk sincs még itt, akit felhívtam, mondta, hogy csak ha kibújt a gyerek, akkor forduljunk hozzá. Ez nem volt szimpi tőle, így mást keresek majd.
Én nagyon messzi kórházat választottam, amit már megbántam, mert egy csomószor nagyon macerás bemászni oda. Kell egy sofőr, teletankolt kocsi és egész napunk rámegy egy-egy CTG-re vagy UH-ra, vagy vv-re. Legközelebb megyek Kistarcsára, vagy Vácra, ez a Pestre járás szívás.
Az én méhszájamat senki sem nézte meg még. Most csütörtökön viszont ragaszkodni fogok hozzá, hogy megvizsgáljanak és a kenetvizsgálathoz is. Kiverem a balhét, ha nem akarnak rámnézni. Emiatt veszekedtem a nővérekkel álmomban:)))) Már éjjel is ezen jár az eszem. Tiszta dinka vagyok:)
Vendég
 


Twist:Igen a dél -pesti a Jahn ferenc kórház.
Hát elég oda is átmenni jó 30 perc busszal átdöcögni aztán meg mire csinálják a ctg csodálkoznak a baba nem akar mozogni.

Hát lehet nem akart elválalni a doki .
Én már akkor kerestem gyerek orvost mielőtt megszültem volna mert ezt igy szokták ha esetleg akit választasz valami miatt nem tud elválalni legyen időd keresni egy másikat .Nekem még ano a védőnő ajánlott orvost és most a második babámmal automatikusan hozzá megyek .Igaz most nem tudom van-e mert kórházban volt de remélem januárban már lesz és akkor előre már kiadja a receptet amit a babának meg kell venni de kiváltani csak akkor lehet ha már megvan a baba. És mikor haza mentek a korházból csak felhívod a rendelőtt hogy haza értetek és kimegy megnézni a babát.
Nekem a 35-ik héten csinálta meg a kenet vizsgálatot a nőgyógyász és megvizsgált és akkor voltam az utolsó labor vizsgálaton is amikor újra nézik a vércsoportot erre az eredményre várok még.
Tegnap voltam ctg még zárt a méhszáj de már josló fájásaim vannak a fiam 38-hétre született 3,45 .
Ma voltam ultrahangon a 37-hetin és megkérdezte a doki miért mentem hát majd leültem kész bolondokháza volt ráadásul megsem mondta mekkora a pocaklakom .
Tiszta csalodótt vagyok de már nincs sok hátra kitartás nektek is

Judee82 ne aggodj minden rendben lesz
manojoco
 
 


Mano: ne aggódj, néha a dokik, vagy akár a szülésznők is mondanak olyasmit, hogy minek jöttél. Nálunk az volt, hogy a CTG-re kivett a párom szabit, felutaztunk Pestről, erre a szülésznő nem emlékezett rá, hogy megbeszéltük és azt üzente a főnővérrel, hogy neki nem rémlik a dolog. Szerencsére, később beugrott neki. A másik szülésznő pedig azt mondta, hogy CTG-re be sem kell jelentkezni, jövök és automatikusan fogadnak. Nem tudom, hol lehet az igazság, valahol a kettő között talán....

Judee, de jó, hogy nálatok nincs látogatási tilalom! Nálatok hányadik baba ez a picúr? Nálunk első és nagyon szeretném, ha a rokonok meglátogatnának és örülnének a picinek és nem lennék elszeparálva tőlük a kórházban. De hát még egyelőre tilalom van sajnos.
A szüléstől néha félek-néha pedig nem. Mert mások szüléstörténetei elég bíztatóak (akik már szültek a fórumról):)) Kedvet tudnak csinálni a csajok:)
Vendég
 


Megint nem jön be az Anyatanya! Szült valaki az éjjel, mik történtek? MInden nagyon érdekel, izgulok a csapatért, erre megint nem műkszik az Anyatanya:((((
Vendég
 


Nekem megint nem megy a tanya.... :evil: :evil:
jud_
 
 


Hopp, ez lemaradt!

Jó reggelt!!
jud_
 
 


Nekem sem jön be. Elég sokszor rossz az az oldal. :evil:

Én nem szültem, de a két gyerekem kiakasztó volt az éjjel. Emi 5-től kezdve 10 percenként kérdezgette, mikor kelhet már fel. :evil: :twisted:

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Sziasztok, jó reggelt mindenkinek!

Nekem sem jön be a tanya.

Egyébként még én is egyben vagyok, én sem szültem az éjjel. :)

Kép[/url]

Kép
adrienne29
 
 


Már jó a tanya, sejtettem, hogy gond lehetett reggel, mert éjjel óta még senki nem írt...

Ági

Kép
ági33
 
 


Kedves Kismamik!

Elnézést a zavarásért!
Olcsón eladnám a link képén látható csajos pihenőszéket!
http://www.minimano.hu/termekeink/ottho ... 06-25.html
(Nemrég vettük a Minimanóban, alig használtuk, mert közben kaptunk egy másikat is)
Pestiek vagyunk, helyben átadom (vidékre + postaköltség).

Akit érdekel, privit kérnék!

tillidian
 
 


Till, gyönyörű ez a pihenőszék!:))) Csak sajnos, mi már vettünk egyet.
Vendég
 


sziasztok!

megszületett Bogika dec 29-én, 3320 g 54 cm :D Nagyon édes szép és jókislány!!!!Imádom!!!! :D
kriszti1976
 
 


sziasztok.
nekunk is megszuletett a kisleanyunk :D
Kata december 30 an 54 cm 3500 g

szilardinho
 
 


Kriszti, Szilardinho, gratulálok Nektek!!! Ugye vannak képek is??? :wink: :lol:

Brigi

Kép

Kép
hékás
 
 


Kriszti és Szilardhino, nagyon nagy gratula! Majd kérünk fotókat.))) De jó nektek, hogy már babázhattok:)))))) Krisz, majd szüléstörténet is érdekelne:)
Vendég
 


köszi köszi mindenkinek:-))

annyira édeskeee :D :D :D

hékás megkaptam az üzit már regisztráltam régebben csak elfelejtettem a jelszavam:Dmeg a felhasználói név se jó:D

Keresek másikat:D
kriszti1976
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: