Új privát üzeneted érkezett!

Erika!
Boró nálam konkrétan végigüvölti :( Aztán fent lenni persze már szeret, de a kötés nagy mumus nálunk is! Pláne mert ugye sokkal hosszadalmasabb mint az előre kötés

ÉvIMAMI


Kép

Kép
benettke
Vecsés
 
 


Amúgy én is a múlt hét kedden tanultam a batyut (Zsutól)...hát, van még mit gyakorolnom :oops:

ÉvIMAMI


Kép

Kép
benettke
Vecsés
 
 


Én is Zsutól! :D :D :D

Lilypie Pregnancy tickers
erika87
 
 

 
 

Áááá elszállt amit írtam. :x Nekünk is kb ilyen a fürdőszobánk, mint a Beáéké volt annyi különbséggel, hogy nekünk kád van és kb a csapba lépek, ha ki akarok jönni a kádból. Kádas fürcsi nekünk később sem hiszem, hogy lesz, csak zuhany, mert nincs dugó a kádhoz és nem szabvány a dugó úgyhogy eddig még nem is találtam sehol hozzá :roll:

bellerreni
Eger
 
 


Erika! Zsombor mennyivel született, hogy ilyen nagy baba? Mert ugye a kölkecek egyidősek és az én fiam még a 7 kg-ot sem éri el

bellerreni
Eger
 
 


Bea:tudom, neked nem vicces így a fürdetés, de ahogy leírtad, megjelent előttem, mint egy fekete-fehér felgyorsított némafilm és jókat nevettem :lol:
zuzmooo
 
 


nahh írtam gmailre, de kitöröltem..
de legalább kiirtam magambol...
Bea:csúcs ez az egyedülfürdetés,hát az jut eszembe h. a haveranyuka itt az utcánkban idegösszeomlást kapott a két gyerekétől...te hogy érzed?meddíg bírod??

zsó
Kép
pcd1985
 
 


Reni,3270 gramm.Átlagos súllyal.Szerintem most már alábbhagy a gyarapodása,már egyre lassabb ütemben hízik szerencsére.

Lilypie Pregnancy tickers
erika87
 
 


Mei tai-ban mikortól lehet háton cipelni? Én még nem merem Samut hátra tenni. Főleg mióta leesett ugye, és nekem maga a hátratevés a nagy félsz...ti nem féltek?

Kép
zsizell
 
 


Erika! :shock: Kornél 3300 g-al született. Jól belehúzott a "kis" fiad :lol:

bellerreni
Eger
 
 


Erika, akkor a Te fiad még Milánon is túltesz. Ma kapott oltást és meg is mérte a védőnő, 8890 g. :oops: :roll: Igaz volt rajta egy body, egy pelus és egy zokni. :lol:

Jáj, találkoztam A butikosnővel :lol: akinek 2 héttel fiatalabb az unokája Milánnál. Megtudhattam, hogy ők is 3 héttel korábban jöttek és ők is még csak szopiznak. De nem alszanak sokat, mert hasfájósak. Hát azt hittem összehugyálom magam a visszafojtott röhögéstől. :lol:

Csajok, Fenistilt lehet ilyen pici babára kenni? Mert dokinéni azt mondta, igen, viszont a csomagolásán az van, hogy 2 év alattiaknak ne.

Pammut, répa?

Csilla

KépKép

KépKép
csuppancs
 
 


Hilfe!

Mellgyulladással hova kell menni?
Háziorvos???????????

Csomót nem érzek, lázam nincs, de fáj.
A mellbimbóm mögött belül.
Mintha túl nagy vákuummal szívná Domi.
Szerintem ma már vér is jött belőle.
Rózsaszín volt a tej.
Nincs felszíni sérülés, mármint seb.
Valami ötlet, hogy mit csináljak?
Lehet mellgyula láz nélkül vagy ez valami más?
Éjszakára lanolinnal (Purelan) kenem, de az csak a bőrt tette rendbe valamelyest (amúgy elég száraz).

Kattkat

Kép
kattkat
 
 


Hát Bea!
Elég groteszk, ahogy leírtad az esti rutint! :) Tudom, átélni nem vicces! :)

Nálunk ez úgy zajlik, hogy a kád tetején van a kiskád. Apám barkácsolt egy cuccost, ami felfekszik a kád két peremére (olyan bigyó is van rajta, amitől nem tud becsúszni a kádba). Erre felteszem a kiskádat, teletöltöm vízzel, oszt fürcsi. Még így is vacak kicsit a hajolgatás, de legalább nem a kád legaljáról kell a gyereket felszednem. Azt hiszem, ha így lenne, eljutottunk volna már oda, hogy ottmarad a kádban. Ugye nálunk sokszor van, hogy egyedül fürdetek, mert Apa folyamatos munkarendben dolgozik. Eleinte még vacakoltam is azzal, hogy a kiskád saját leeresztőjén engedtem le a vizet, ma már csak megborítom bele a nagy kádba. :)


Voltunk gyerekdokinál:
A HA-pép hatására Lili 12 nap alatt 220 grammot szedett fel, ami tök jó. Pedig csak napi egy adagot kap két részletben elosztva.
A fontosabb, ami miatt mentünk, hogy hörög néha, meg köhög. De a doki azt mondta, nincs semmi baja, egészséges. Csak a fogzás miatt fokozott a nyáktermelődés, és emiatt van ez a tünet. Szóval Nyugimami lettem. :)


És Zsófi:
Már csütörtökön akartam kérdezni: ugye nem tiportam a lelkedbe túlságosan a kb. egy hónappal ezelőtti üzenetemmel??? :oops:

Kakti

KépKép

KépKép
kakti
 
 


Kattkat!
Hívj fel egy szopistanácsadót! Nekem is az segített! (Laktációs tanácsadó néven guglizz rá)
És a legfontosabb: MELEGÍTSD! Én pl meggymagpárnával melegítettem.

Kakti

KépKép

KépKép
kakti
 
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára norcogomorcogo 2010.07.06 16:54-kor.

Nóri
Kép
Kép
norcogomorcogo
 
 


Halihó!

Mi is ma voltunk a védőnőnél, csak egy mérésre ugrottunk be: 7350 g és 68 cm a fiatalúr. :)
Maradunk az anyatejnél, mást még nem kell kapnia Botinak a védőnő szerint.

Képzeljétek, ugye Boti azzal kezdte a forgolósdit, hogy hasról hátra sikerült neki először, aztán pár hét múlva már hátról hasra is megcsinálta. No, mostanában csak az utóbbit produkálja, hasról hátra már nem fordul át... Nem értem, miért. Egy ideig azt hittem, hogy azért, mert elfárad a hasra fordulásban, és nem marad energiája visszafordulni, de igazából már olyan könnyedén megy neki és nem is tűnik kimerültnek, mert utána még percekig tartja a kis felsőtestét. Talán kipróbálnak több új dolgot egymás után (pár napja a fejemelgetés a "program"; hanyatt fekvésben), és mivel mindig van valami izgalmasabb, ezért az előzőeket egy ideig "hanyagolják"? ... Nem tudom...

Kakti, Boti is köhög és gurgulázik olykor! :) A köhögésről azt olvastam, hogy az is lehet csak játék, nem mindig betegség jele.

Én sem mertem még Botit a hátamra kötni a mei tai-ban, gondoltam, majd akkor, ha lesz itthon velem valaki. Eddig mindig elmaradt. Igazából elég ritkán használjuk a mei tai-t... :?

Bea mami ;), én is jót nevettem a fürdetési procedúrátokon! Így olvasva legalábbis vicces! :)
Nálunk egyébként nagyrészt már apa fürdet, én vetkőztetek, olajozok, öltöztetek. Megkértem rá, mert a derekam alig bírja a strapát... Mi lesz később?! :shock: A héten már tényleg el kéne nézni a baba-mama jógára (ez is mindig csak tolódik...), meg rámférne egy kis gerinctorna is! Ja, és mi sem férünk el a fürdőszobában... Nem szeretem, hogy egyben van a WC-vel...

Lara, mikor jöttök Szegedre? Találkozhatnánk! Lenne kedvetek?

Kép
erusverus
 
 


Nóri!
Még nekem sem jött egy büdös fitying sem! Épp ma jegyezte meg Zoli, hogy nem sietik el!

Kakti

KépKép

KépKép
kakti
 
 


Sziasztok!

Eltelt a hétvége. Szombaton falunapon voltunk. Nagyon jó volt, sokan körbecsodálták a Csöppünket. :D Mi meg sok régi ismerőssel találkoztunk, beszélgettünk. Még az eső sem rontotta el a napot, legalább egy kicsit lehűlt a levegő. Csak egy "kicsit" sokáig maradtunk. A Drágám nem aludt el esti fürdetés és szopi nélkül. Bár utána is egy kicsit még nézelődött a mi ágyunkban. A vasárnap igazi lustálkodós nap volt. Még főznöm sem kellett, mert anyukámtól kaptunk annyi kaját... :)

Ma volt nálunk a védőnő. Meg vagyunk dicsérve, kaptunk egy-két instrukciót is a fordulás segítésére.

Bea! Nem semmi az esti fürdetésed! :shock: :D :D Bár ahogy elnéztem Nóriéknál Kristófot, hogy milyen energiabomba, csodálom, hogy jut időd még Erikre is. Én már rég kipurcantam volna... :roll:

Kép
Kép
molmar
 
 


Lehet, hogy hülye kérdés...
Kaptunk egy utazóágyat, és most azt, mint járókát használja Boti. Nekem csak egy bajom van vele: hálós az oldala és abba ugye nem lehet belekapaszkodni, tehát, ha majd fel akar ülni vagy állni, akkor nem lesz mibe kapaszkodnia. Gondoltam, hogy odaerősítek valami vastag valamit a peremére (férjem a hajókötelet javasolta :D, de olyat hol lehet kapni?! Na jó, ez csak vicc!), de félek, hogy rátekeredne... Van valami ötletetek?

Kép
erusverus
 
 


Erusverus:
túrafelszerelés boltban nézz kb. 1 méter hegymászókötelet. És persze ne legyen olyan hosszú, hogy feltekerje magára! Nézegesd a járókákat, hogy azon mekkorák a kapaszkodók, és próbálj olyat csinálni. Felülni úgysem annak segítségével fog!

Kakti

KépKép

KépKép
kakti
 
 


Köszi, Kakti, a tippet! Közben nézegetem itt az utazóágyat, és egy baj van még vele: sehol sincs a tetején olyan hely, ahova odaerősíthetném a kapaszkodót. A fekvő rész alatt ott futnak a váz elemei, na, talán ahhoz odaköthetném... Lehet, hogy jobban megérné venni egy igazi járókát... :)

Kép
erusverus
 
 


Reni!

Nekem a mosogatónak nincs dugója. De helyette van univerzális lefolyódugó. Ehhez hasonló, csak a mienk egy régebbi típus lehet. Szerintem Nektek is beválna. Persze, néha elcsúszik, de használható. Ezen a belinkelt oldalon a lista végefelé találhatod.
http://www.gefi2000.hu/HAAS-termekek/162/

Kép
Kép
molmar
 
 


Erika: nagyon szépen növekszik Zsombi, ezek szerint nagyon jó a tejed. Mert Zsombi csak szopizik, ugye? Rékával egy napon születtek, de ő most 6400 gramm körül van, 2970 grammal született.
Nagyon fiatal volt a férjed unokahúga. Szabad megkérdezni, hogy mi történt?

Nekem szerencsém van a munkahelyemmel, mert minden hónap utolsó munkanapján utalják a TGYÁS-t, ugyanúgy, mint a fizut.

Ági

KépKép
agci
 
 


Agci, rákos volt szegény.Ahogy kiderült(már mindenre áttét volt),rá két hétre meghalt... konkrétumot nem tudunk honnan indult stb,de már nem is számít.:(
Ja és igen Zsombi csak szopizik.

Lilypie Pregnancy tickers
erika87
 
 


sziasztok!

Vasárnap elmentünk Debrecenbe ezért nem írtam, de úgy látom most nem termeltetek valami sokat :)

Táp/szopi témával kapcsolatban most azt a taktikát választottam (aztán meglátjuk, hogy működik-e), hogy az este 5 órási szopit kiegészítettem 100ml táppal és így remélem az utolsó szopira marad elég anyatej.
Lara: nem akarok én tápra átváltani, csak Levinél mindig az utolsó szopira már kevés tejcsi maradt, aminek nagy sírás, nyűgi, idegeskedés lett a vége. Estére már nem akarok neki gyümölcsöt adni, viszont igényelné az esti szopit, csak hát már addigra kiürül a cicim. Így most azt gondoltam, hogy nappal ugye megy a szopi és már lekezdtük a gyümölcsöt, zöldségpürét adni tízóraira, vagy ebédre, de a cél, hogy az esti alvás előtt meg legyen az a testi kontaktus ami a nyugodt éjszakához kell. Talán így, hogy az utolsó előtti szopihoz kiegészítésül adok tápot, remélem megoldódik a problémánk. Tegnap 5-kor például miután már nem jött olyan gyorsan a tejcsi és elkezdte rágni a bimbóm, akkor utána szépen beverte a tápot cumisüvegből. Mindenesetre kiváncsi leszek hogy alakul.

Nóri: nekem megjött a tgyás.

GYED-es lányok, nem tudom ti hogy csináltátok, de nekem júl 2-val letelt a 24 hét/168 nap, lassan lehet hogy ideje elkezdenetek beadni az igénylést

Bea: jó az új nicked :) ÚÚÚÚtálatos dolog is a zugolvasás, hogy régi ismerős így "nyomoz" utánad... :twisted:
stephie
 
 


Szia Anita! Jó hallani felőletek is! Remélem már teljesen meggyógyultatok!

Én kérdeztem a munkaügyet néhány héttel ezelőtt és azt mondták, hogy nem kell tennem semmit. Akkor most mégis be kell adni valami papírt? Utálom ezt a hülye adminisztrációt :x
zuzmooo
 
 


Óóóó csajok! De jó annak akinek már megjött a pénze. :roll: Mi most elég carul állunk, lagzi is lesz ugye és nekem mindig csak 10 után jön a pénzem. :x Nagyon össze kell húzni a nadrágszíjat.

Én ugye márciusban szültem és a jövőhét elején nekem is lejár a TGYÁS úgyhogy már én is adom be az igényt. Tényleg érdemes utánszámolni, nehogy utána meg baj legyen...

Na megyek készülök a pancsira.

Jó éjt

bellerreni
Eger
 
 


Reni, ezt nem értem. Hogy hogy neked hamarabb lejár a TGYÁS mint nekem, de később született a babád? (én ezt a kalkulátort néztem: http://adozona.hu/kalkulator_tgyas_gyed_gyes.aspx)
zuzmooo
 
 


Zsuzsi!
Szerintem Reni jövő hónapot akart írni! Nekem is július 23-ig tart a TGYÁS. :) Holnap vagy szerdán megyek be a foglalkoztatói igazolásért a munkahelyemre, aztán már adjuk is befelé a GYES igénylést.

Áááááá!
Szakad az eső!

Kakti

KépKép

KépKép
kakti
 
 


Kakti: ne Gyest, Gyedet igényeljél! Nem mindegy!
Anita: én jún 16 óta gyeden vagyok. Hát siralmas. Főleg amit a személyügy művelt a Kincstárban. Kritikán aluli. Akkora fejetlenség van a közigazgatásban, hogy az már szégyen!

zarja
 
 


Én is pont ma gondolkoztam, hogy hogy kell majd intézni a GYED igénylést. Ti tudjátok? Az egyik kolléganőm decemberben szült, majd írok neki, hogy ő mit csinált.

Lányok, Ti adtok zoknit a babákra éjszaka ebben a melegben? Mert én adok, a férjem szerint nem kellene.

Erika, nagyon sajnálom. Nekem a bátyám halt meg decemberben 34 évesen, nagyon nehéz feldolgozni.

Ági

KépKép
agci
 
 


Agci részvétem...egy testvért elveszíteni, borzasztó lehet!Én sajnos nem ismertem annyira a csajszit,csak párszor találkoztunk,mert Írországban lakott,de a férjem nagyon szerette.

Lilypie Pregnancy tickers
erika87
 
 


Köszi Eszter! Persze, hogy GYED-et akartam írni! :lol:

Ágci:
én nem adok zoknit. Egy r.u. body van rajta meg egy ujjatlan hálózsák.

Kakti

KépKép

KépKép
kakti
 
 


stephie: Nekem 7-én jár le a tgyás, holnap megyek a gyedet intézni.

zuzmoo: Szerintem az lehet a tgyás eltérésének az oka, hogy van aki már szülés előtt kivette. Én csak a szülés napjától kezdtem.

agic: Én szoktam egy vékony zoknit adni Barbusra, szerintem nem sül meg a lába. Egy rövid ujjú body, egy vékony rövid gatya és egy zokni. Mikor 30 fok volt a szobájában, akkor nem adtam rá zoknit.

erika: Tényleg szörnyű ez a betegség, pláne ilyen fiatalon.



vicky79
 
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vicky79 2010.07.05 20:13-kor.



vicky79
 
 


... A gesztenyés sütis receptet kerestem volna, de már megtaláltam.



vicky79
 
 


Köszi Erika. :(

Nálunk rövid ujjú body, zokni, és egy pelussal takarom be, viszont 30 fokot mutat a bébiőr.
Ami miatt kicsit aggódok, hogy nagyon keveset eszik, főleg az esti etetésnél, és pótlás sem kell neki. Gondolom a nagy meleg miatt. Vizet sem akar inni, csak ritkán és keveset. Most biztos hülyének néztek, de én nagyjából méregetem az evéseket, az elején nagyon kevés anyatej volt, tápival kellett pótolni, most meg lefejt tejjel. Ebből csak azt akarom kihozni, hogy 500-650 miliket eszik csak.

Már akartam írni, hogy megnéztem a talis képeket. Nóri, nagyon szép helyen laktok.

Ági

KépKép
agci
 
 


Nóri, még én sem kaptam tgyás-t ebben a hónapban, családit viszont igen. Én is csodálkoztam, mert pontosan szokták utalni.
Nekem júli 20-ig tart, a gyed papírokat már kitöltöttem, aláírás alatt van.

Eldőlt, hogy megyünk a debreceni virágkarneválra, de Hajdúszoboszlón szállunk meg. Szerencsére idén sem kell kihagyni annak köszönhetően, hogy lusta voltam Debrecenben szállást kotorni. :lol:

Képzeljétek, a szomszéd akar vigyázni szombaton Milánra. Nem tudjuk megmagyarázni, hogy kíváncsiak rá a rokonok. Erre azt mondta, aki kíváncsi volt rá, már eljött meglátogatni. :lol: (Na ebben mondjuk igaza van... De ettől függetlenül nem hagyjuk itthon.)

Csilla

KépKép

KépKép
csuppancs
 
 


Vecsési hordozók: sárga vagyok az irigységtől, hogy Zsutól tanulhattok. Én csak videón láthatom a híresen szép kötéseit :( . És a batyutól én tartok. Inkább háti zsebesbe kötöm gyerkőcöt, abból tuti nem hagyom el :wink: . Nos, amíg előrehajolva bütykölök a kendővel Levi is nyekeregni szokott. (MT-ban meg utána is nyögdécsel, abban egyenlőre csak elől viszem.) Aztán házimunka alatt rendszerint elalszik :D .

És mi is kivisszük a kádat a fürdőből, hasonló okokból, mint Erikáék. Apa szerint elég a kicsi fürdő (fönt meg egyszer-100 év múlva- lesz még egy).
pammut
 
 


Ronci, köszi a Baby Outlet linket! Én még nem tudtam róla, de jónak tűnik!!

Bea, most hogy már láttam Kristófot még inkább a szemem előtt van az esti fürdetés jelenet.. így olvasva vicces :lol: Neked bizton nem annyira. :oops:
Én szoptatok és simán megenném a gyümölcslevesed! :wink:

Reni, nekünk sem volt meg anyuméknál a káddugó, de még gyerekkoromban valami suralin nevű főzhető gyurmából csináltam bele egyet. Egy folpackkal kibéleltem a lyukat, abba tömködtem a gyurmát, dugót formáztam belőle, majd kifőztem és máris pancsolhattam.. :D
Vendég
 


zuzmooo: azért jár le hamarabb mert van aki a szülés előtt 4 héttel már kivette. Eredetileg én szülés előtt 2 héttel akartam kivenni, de akkor még nem tudtam, hogy aznap meg is szülök :)

ági: nálunk rövid ujjú rugdalózó aminek az alsó része is kb térdig ér. Épp most volt akciós a tescoban 350Ft/db, de mire anyukám kiért már mind elfogyott :(
Zoknit nem adok rá, mert szerintem attól nőtt be a körme, inkább pelus helyett egy könnyű takaró. Nálunk 27 fok van

épp az általad leírt okok miatt adtam neki az utolsó előtti szopi mellé tápit. Nekem miután a gyorsan jövő eleje tejcsit kiszívta, utána már elfogadta a cumisüvegből a tápit. ha nem volt cici előtte, akkor nem fogadta el.
Ez a második nap még csak, de az utolsó szopira már volt így elég tejcsi és ő is szépen lenyugodva aludt el. Pár napja meg még kínlódás volt az egész

zarja: érzéketlen bunkó vagyok, most jutott eszembe, hogy írni aakrtam, hogy mennyire sajnálom Bulcsút a beszorult kaki miatt. Borzasztó lehet ez nekik. (mintha már valaki más is írta volna, hogy volt egy hasonló eset náluk is)
stephie
 
 


Lányok!
Az Államkincstárban 30-án szünnap volt, 1-én meg köztisztviselői (és ezáltal munkaszüneti) nap volt. Anyukám mondta. És ha minden igaz, holnap megkapjuk a lét...

Kakti

KépKép

KépKép
kakti
 
 


Ja, nálunk hosszú ujjú body és takaró, de a karjai nincsenek betakarva. Reggelre hűvöske szokott lenni a szoba, így nem rövidujjúban altatom.

Csilla

KépKép

KépKép
csuppancs
 
 


Anita, a napozóra gondolsz?

Pammut, répa kérdésem? Vagy hagyjalak? Engem még izgat a téma. :oops:

Csilla

KépKép

KépKép
csuppancs
 
 


Csuppancs Kitartó vagy répa ügyben :lol: . Na, nem akartam semmit elkapkodni, szépen utánaolvastam, még valóban répadoktor barátnőm diszertációját is átböngésztem. Szóval Neked is van igazságod, a répa által felvett nitrát benne is marad a répában, az nem változik. A vásárolt répára vonatkozik, hogy ne a zsengét, mert ugye az esetleg fóliából, túl műtrágyázva, vegyszerezve kerül ki. Viszont sajna a saját zsenge répa sem a tuti biztonság. A talajoktól és az időjárástól is függ, hogy mennyi a nitrát a répában és hát egy házikert talaját ritkán vizsgáltatja be az ember :( . A minősített bio termékekhez viszont kell legyen talajvizsgálat. A babakajáknak meg nézik a nitrát tartalmát. A 6 hónap alatti csecsemőknél meg hiányzik az az enzim, ami semlegesítené a nitrit okozta károsodást (a hemoglobin alakul át). Az én véleményem az, hogy 6 hó alatti babának ne adjunk saját répát. Az a 1,5-2 hónap nem ér annyit, utána viszont már nyugodtan. És nem is a répa a legnagyobb mumus, az csak közepesen nitrát halmozó. A fejes saláta, a cékla, a spenót, sóska, káposztafélék mind több nitrátot halmoznak adott körülmények között.
pammut
 
 


Napok óta rágódok, de most már biztos vagyok benne: kevés a tejem. :( Nem hiába kelünk mostanában 2 óránként éjjel is. Eleinte azt gondoltam, hogy a foga bántja, de két napja nem alszik el cicin (mindkettőt megkapja) hanem csak ordít.
Tudom, nem kellene ezen annyira kibuknom, hiszen lassan 5 hónapos, nyugodtan adhatok neki kiegészítést, de akkor is szörnyű érzés, hogy éheztetem a gyermekem. :cry:
Szóval a kérdés: szerintetek mit adjak pluszban és mikor?
Szerdán megyünk a dokihoz oltásra, meg le is mérik, biztos javasol majd valamit, csak gondoltam addig is körbekérdezek.
zuzmooo
 
 


Akciós Tesco-s napozót vettünk, 68-as volt akkorra a legkisebb. Kicsit nagy, de már altattam benne, olyan jó kis anyaga van.

Ági

KépKép
agci
 
 


Zuzmoo:
nálunk is ez volt a gond. Nekünk a HA-pép vált be. És délelőtt 10 körül meg lefekvés előtti utolsó szopi után kapja az egy adagot két részletben.

Kakti

KépKép

KépKép
kakti
 
 


Köszi Kakti. Ugye te írtad, hogy a Sinlac nem vált be, mert szorulást csinált?

Anita: a múltkor mutattál egy gesztenyés sütit. A receptet feltetted már valahova? Kellene nekem egy kis boldogság-hormon. :) Holnap lehet megcsinálnám, ha nem túl bonyolult.
zuzmooo
 
 


Hordozós anyukák. A hátratevés igenis mumus. Aki teheti menjen klubba, oktatásra, tanfolyamra! Ilyen lehetőség híján maradnak a youtube-os videók, illetve a Mamamin is van jópár belinkelve, több topikban olvasható a háton hordozásról. Eleinte mindenki cidrizik. Legtöbben az ágy mellé állva, sőt az ágy közepére térdelve teszik hátra először a kicsit. Többféle technika van, kinek mi jön be. Én speciel a vállamra fordítom fel, mint egy liszteszsákot. De nagyobb babát lehet derékra ültetve hátraforgatni. Két vállánál fogva felemelni stb. És még mindig totál leizzadok mire révbe érünk, de lassanként alakul. A levétel se könnyebb...
A MT-os hátra tevéshez Gremese honlapján vannak jó videók. Én az elsőt csinálom. Annyi különbséggel, hogy miután megkötöttem a derékpántot, a vállpántokat kb a fele hosszúságnál elől beletűzöm. Hátamra teszem a kicsit, majd a vállpántokba belebújok, mint egy hátizsák két fülébe. Így könnyebb megtalálni a bodyt és elrendezni a baba lábait (elsőre nem találtam meg semmit). Majd óvatosan lejjebb húzogatom a gyereket, a bodyt meg fölfelé, végig fogva a baba egyik vállát, míg helyére nem ér a bodyban. Akkor már lehet rázogatni, kötözgetni.
pammut
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: