Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

A "fogas" témához nem nagyon tudok hozzászólni-hála a jó égnek, ezzel nem volt eddig gondom, leszámítva a sokkot, hogy beszereztem az első lyukas fogam még a terhesség legelején, de sem előtte sem azóta semmi...

Sajnos az elmúl szuper éjszkám után most konkrét rémálom volt az éjjel-ami egyelőre most is folytatódik. Annyira fáj a gyomrom, hogy megőrülök, egyfolytában hányingerem van, a gyomorsam mardossa a torkom és mintha késsel döfködnék a gyomromat. Valaki tapasztalt már hasonlót? Mitől lehet ez szerintetek? Aggódjak vagy próbáljam elviselni? ( Ami egyébként jelenleg elképzelhetetlennek tűnik-már a sírás kerülget, de ez lehet hogy annak köszönhető, hogy maximum 2 órát aludtam éjjel...)
Bocsi a panaszáradatért, de nagyon kivagyok...

Kép
tündércserje
 
 


csilumilu
Azért másoltam be, hátha más is küzd még ilyen gonddal, akkor őt is megnyugtatja. Engem is megnyugtatott. Pláne, hogy a dokit mikor hívtam ott is ezt mondták, hogy ez természetes.
:lol:

tündércserje
Nekem is szokott ilyen lenni, főleg ha hajolok sokat. Akkor annyira és a torkom, marja, szúrja vagy mit csinál a sav. A gyomromban annyira nem is érzem, főként végig a nyelőcsövemet. Néha nekem is szinte elviselhetetlen, de kis ülés és langyos tej nekem segíteni szokott. Próbáld meg, hátha!

Kép
domi001
 
 


Fogdolog - nekem világéletemben vérzett az ínyem fognosáskor. Sajna alapból gyenge az ínyem. Emiatt elég sokszor járok ellenőrzésre - terhesség alatt is vagy 4szer voltam eddig.
Én évek óta a züld elmex-et használom, és bár vérzik, de több mint egy éve semmi fogkövem nincs. Előtte negyedévente szedték le. Szájzuhanyt is használgatok.
A multkor letört egy darab a fogamból - doki szerint ez nem a gyerektől van (de ezt erősíti az írás is amit feltettetek)

Azért inkább nézessétek meg azokat a lazuló fogakat!
:roll:

Tündércserje! -nekem is szokott égni a gyomrom. Kefír segít. Sokszor jön fel a torkomig a gyomorsav, ez igen szar érzés. De elviselhető.... :? Kitartás! (Rennie, tej, Salvus - ezekről már volt szó, hátha segít)
Én tegnap este szenvedtem, alig volt levegőm. Se állva, se ülve, se fekve nem volt jó. Most már jól vagyok.

De nekem is lenne egy gondom - mostanában vettem észre, hogy a mellbimbóm eléggé száraz. Találkozott valaki ilyennel? Sima krémmel kenegessem? :roll:

Kép
moncsi73
 
 

 
 

Moncsi:Az a baj, hogy ez nem gyomorégés, hanem iszonyat éles fájdalom...most már minden kijött belőlem, de nem merek enni...azt hiszem, megint dokinál fogok kikötni. :cry:
Pont a napokban figyeltem fel rá, hogy szabályosan hámlik a mellbimbóm, nem tudom, mitől lehet, de bimbóápoló krémmel kenegettem 2 napig és teljesen megszűnt.

Kép
tündércserje
 
 


Sziasztok!

domi! Jól beleástad magad a fogtémába! Még a végén szakértő leszel. :lol:
Anyukám fogasszisztens volt, tőle is megkérdeztem de semmi újat nem tudok hozzá fűzni, mint amit crystall is elmondott.
Gyakoribb fogmosás, fogkövek leszedetése. Sajnos alkati dolog is ez.

tündércserje! Nálam ez akkor jelentkezik, ha előző nap megterhelőt eszek. Pl. fűszerest, erősebbet, vagy puffasztót. Akkor egész éjjel szenvedek és nagyon görcsöl a gyomorszáj környéke.
De megfigyeltem, hogy a pattogatott kukoricától is kikészül a gyomrom.
Ezért már egy ideje du. 2-3 tól már csak light-osat eszek. Gyümölcs (de nem alma mert az is savat csinál), joghurt (mindenképpen élőkultúrást, mert az javítja a gyomor állapotát) sovány felvágottak (pl sonka).
Ami még megnyugtatja a gyomrom az egyszerű sós vízben főtt krumpli, összetörve vajjal és pici tejjel. Nagyon szeretem és csodákra képes. Tudod, mint a beteg gyerkőcnek gyomorrontás után. :lol:

süni!
Na én is pont úgy vagyok, ahogy te. Még semmi sincs előkészítve és szinte mindenem megvan a gyerekek után.
Pincében szépen bezsákolva. :lol: Úgy terveztem, hogy előbb Gina szobáját előkészítem, vennem kell egy komódot amiben a ruhák lesznek, mert már semmi helyem sehol. Csak azután kezdek neki a kisruha válogatásnak.
Én Ginánál is úgy voltam, hogy szépen folydogált már a magzatvíz és akkor szedegettem össze a kórházi cuccot. :lol:
Nem úgy terveztem, hogy a 36. hét végén szülni fogok. :wink:

Emlékszem a nagyfiamnál már a fályások elején elindultunk a kórházba. Ez azt jelentette, hogy sokat kellett bent töltenem, mire megszületett a gyerek.
A lányomnál már a fályások jócskán megvoltak (talán 5 percesek) amikor bementünk. Így szülésig csak 3 órát kellett bent lennem.
Ginusnál sajna elfolyt a magzatvíz (nekem is újdonság erejével hatott) és akkor siettünk. De így is egész nap ráment.
Most sem fogom elkapkodni, hacsak nem jön egy új fejlemény. :lol:

Tényleg lányok kinél lesz apás szülés?
Nálam csak Ginusnál volt. Az első férjem kategórikusan kijelentette, hogy nem kíváncsi ilyesmire. A mostani férjem bejött velem és hihetetlen erőt adott a jelenléte. Most is így lesz. :wink:
Kivéve, ha császáros szülés lesz, mert oda nem engedik be. De remélem 3 sima szülést nem fog császáros követni. :roll:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Tündércserje!
Remélem jobban leszel...de amit leírsz nem bíztató...ha ennyire rossz. Múltkor is jobb volt talán, hogy bementetek megnézetni, lehet ez kellene most is. Inkább nézzenek meg feleslegesen.

Kép
moncsi73
 
 


yusz
A fogköveimet levették, a fogaimat ápolom, ahogy mondták. Szóval akkor szerintetek ez azt jelenti, hogy fogaimnak búcsút inthetek?

Kép
domi001
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a gratulációkat! És bevallom, én se mondtam le igazán a fehér ruhás, nagy lagzis esküvőről, csak a felét letudom most :lol: Így legalább ebben a kisvárosban nem fognak csúnyán nézni rám és azt mondani, hogy "úgy maradtam". Nálunk nagyon pletykásak ám a népek! Szörnyű... A párom viszont teljesen beleélte magát abba, hogy elvesz és alig várja már a Nagy Napot, hogy megtegyük az első közös lépéseinket. Jövőre meg jöhet az egyházi és a lakodalom is összekötve a keresztelővel. :lol: Idén a másik nővérem is házasodik, így egy évre elég 1 lagzi.

Gyomorsav: nekem nagyon sok gondot okoz már az elejétől, de valóban segít a Rennie. Én mostanság iszonyatosan sok tejet iszom, mégsem elég savlekötőnek...

Fog problémához szerencsére (kopp-kopp) nem tudok hozzászólni, mert nincsenek ilyen gondjaim.

Nekem is zsákolva voltak a cuccok és igazából én már elkezdtem őket kimosni. Lehet korai, de mivel más dolgom úgy sincs, mivel is üthetném el a napot, nem igaz? Ha már nálunk is rendeződik a helyzet én is küldök képet a babasarokról, csak még eléggé rendezetlenek vagyunk, mert nincsen felhozva a nagy szekrény a ruháimnak, hogy a mostani komódom a babáé legyen. Na, majd a hétvégén meglátjuk mi alakul!

Alexandra
kaisa
 
 


Apás szülés: nálam mindenképp bent akar lenni a párom. Hiába mondtam el neki, hogy miket várhat. Kicsit félek is, hogy nem fog tetszeni amit lát, vagy nem is tudom...
Akinek volt apás szülése annak hogy élte meg az apa?
2 végletet hallottam, az egyik, hogy nagyon csodálatosnak élte meg, a másik, hogy megundorodott a nőtől és nem tudta többé nőként kezelni a párját. Ettől félek egy kicsit... :roll:

Alexandra
kaisa
 
 


Csak gyorsan néhány sor. Most jöttünk meg uh-ról (Hajdú Krisztina, Praxis rendelő).
A baba szivén már nem is látszik az izommegvastagodás, legfeljebb valami kis halvány maradványa. Átnézett mindent, semmi rendelleneset nem talált. Szép nagy Bence baba, majdnem 2 kg.
Juhé, minden rendben!!!!

Napsugi, ti is ma mentek. Gondolok rátok!

Mi is apás szülésre készülünk. Emmánál is bent volt, bár kicsit nehéz volt meggyőzni, de mondtam, hogy nekem mennyit jelentene. Aztán persze nem bánta meg, csak egyszer dobott a férjem majdnem egy hátast, amikor burkot repesztettek. Most előre fogjuk mondani, ha ilyesmire kerül sor, előtte szóljanak és ő kimegy :) Egyébként tényleg nagy élmény volt neki.

Tündércserje, inkább tényleg fordulj orvoshoz, bár szerintem nem lesz gond, csak nyomódik a gyomrod, és ezért szúr.
Uh-képet majd próbálok küldeni, de nem nagyon lehetett normálisat csinálni, max. a kis kezeiről, mert azzal takarta az arcát. De most első nálad, hogy jobban legyél!!!!

KépKép
KépKép
atizka
 
 


Atizka: szuper, hogy rendben vagytok! :lol:

Mi is apás szülést tervezünk. Azt mondta a szülésznő is, hogy apa csak a fejemnél lehet, úgyis csak ott tud segíteni, a többit meg jobb, ha nem látja.
A bátyám bent volt, mikor a lánya született és az első pillanatól azt mondta utána, hogy élete legcsodálatosabb élménye volt.
Ráadásul a Sote-n úgy van (lehet, hogy máshol is), hogy ha ,megszületett a baba akkor még egy bő órát együtt lehetünk hármasban a szülőszobán.

Beszéltem dokival, és tuti hogy vírust nyaltam be, van most ilyen hányós, gyomorfájós, hőemelkedéses (mert most már az is van...) nyavalya...este megyek hozzá, biztos ami biztos.

Kép
tündércserje
 
 


Atizka, örülök hogy minden rendben!

Mi is apás szülésre készülünk, ha császár lenne esetleg akkor is (Szt. Imrében akkor is bent lehet az apuka). Szerencsére egyáltalán nem izgul a párom, lehet azért mert én sem és nem paráztatjuk egymást. :lol:

Tündércserje jobbulást!

Gyomorégés: lányok fontoljátok meg a Salvust, igaz hogy borzalmas íze van, de napi kétszer 1 dl-t el lehet viselni. Nekem teljesen elmúlt tőle a gyomorégésem, és már kicsit fűszeresebbet is meg merek enni.

Kép
calendula
 
 


kaisa: nekem a párom úgy volt nem lesz bent a szülésnél, csak a vajúdást csinálja velem végig, mert a vérvételtől is rosszul lesz.
Aztán úgy alakult, hogy mikor beindult a szülés, akkor megbízták csomó feladattal. Törölgesse a homlokom. Kapcsolja ki a készüléket, ami a fájásokat mérte. SZóval fontosnak érezte magát. A fejemnél volt végig és nem látta mi történik odalent. Igaz szóltak neki, hogy nézze már látszik a feje és nagy bátran megnézte. Ezt az egyet utólag kihagyta volna, mert a fejecskéje igaz látszott, de elég sok vér volt a fenekem alatt lévő tepsiben.
Aztán mikor megszületett Bogi elment fotózni és ő írhatta rá a karszalagra a babuci nevét. Segített a csecsemősnek a méregetésben. A lényeg, hogy fontosnak érezzék magukat az apukák is. Nagyon-nagyon boldog volt és most már tuti Dóri születésénél is bent lesz. Igaz ma már tudja mit is nem fog megnézni. A mi esetünkben pozitív hatása volt, hogy végigcsinálta.
Nekem még az is nagyon jó volt, hogy masszírozta a derekamat, ugyanis a fájásoknál nagyon fájt.
Szerintem a párod is meglátja a helyzet mit hoz.

Évi

Kép

Kép
varva
 
 


Sziasztok!
Gratulálok az esküvőkhöz!
Bocs,de nem emlékszem ki kérdezte: A magnesii citrici-t én porban iszom igen és 1400 ft egy dobozzal,amiben azt hiszem 100 db van és napi 4-et kell inni. nekem havonta írja fel a doki.de már nagyon unom,mert az íze elég sz.r. és már a terhesség eleje óta szedem.
Apás szülés!
Nálunk mindenképp bent lesz apa! Feltéve ha hazaér a munkahelyéről,ha éppen akkor indul be a szülés. Ausztriában dolgozik és kb. másfél óra mire hazaér. de ha esetleg valamiért nem ér ide,vagy nem engedi el a főnök,akkor anyukám lesz bent velem. Nálunk az első szülés is apás volt és a férjem nagyon örült,hogy ezt átélhette. Még el is sírta magát amikor kibújt a drágánk.És könnyes szemmel köszönte meg,hogy megszültem neki a lányunkat!
Szerintem minden apának bent kellene lenni a szülésnél! Csak,hogy lássák nem is olyan könnyű világra hozni egy gyereket! Persze nem mindenki bírja a vért! :) Az én férjem pl. azért nem akart először bejönni,mert félt,hogy nem bírja nézni,ahogy én szenvedek.Igaz párszor ki is ment szusszanni egy kicsit,de a lényegnél ott volt!
Azt meg aztán végképp nem tudom elképzelni,hogy tud valaki megundorodni a párjától.Ha igazán szereti valaki a párját,akkor semmiképp nem történhet ilyen! Legalábbis szerintem!
na hosszú leszek!
sziasztok!

KépKép
dudu_84
 
 


sziasztok,
salvus víz ügyében én is csatlakozom calendulához. Nekem az ízével sincs semmi bajom, és tényleg használt!!!

apás szülés
, nálunk háromból kétszer bent volt a "papi"(először lekéste, mert a szülésznő azt mondta reggel ötkor, hogy délutánra lesz majd baba, aztán 2 óra múlva kibújt szerencsére...) , és nagyon nagyon jó volt hogy ott állt mellettem, segített, és egyébként nem mindig volt mellettem valaki rajta kívül. Én úgy érzem nagyot nőttem a szemében, mert azóta is sokszor mondja, hogy a fájdalomtól volt rosszul inkább amit nekem el kellett viselnem. A második gyerkőcnél gond volt a szülés után, azonnal ki is küldték ahogy körbeálltak engem a tanakodó dokik és elkezdtek többnyire latinul beszélni.
Szóval elképzelni sem tudom, hogy valaki végignéz egy szülést, és bármi rossz érzése támad, elvégre ő látja először a babót, ő vágja el a köldökzsinórt. Szóval nálunk ha császár lesz is bent lesz, ha engedik,legfeljebb nem a műtétet nézi.
tündércserje, jobbulást, én is csak javulgatok, de mivel ma nem feküdtem, megint fáj a torkom
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára süni69 2011.08.20 20:44-kor.
süni69
 
 


Délután írtam egy jó hosszú hsz-t és pont akkor fagyott le a babanet :twisted:

Szóval apás szülés: rengeteget jelentett, hogy a férjem bent volt velem. Lelkileg is és fizikailag is. Ő sem bírja a vért, ezért végig a fejemnél állt.
Vajúdáskor nézte a gépet, szólt mikor jön a fájás, szorította a kezem amíg el nem múlt, vizet hozott inni, borogatást a homlokomra, szóval mindent megtett, hogy kicsit könnyebb legyen. Őt is az zavarta a legjobban, hogy szenvedek és nem tud segíteni. Pedig számomra mindent megtett, amit ilyen helyzetben lehet.

Felajánlotta a szülésznő, hogy vágja el a köldökzsinórt, de arrra már nem vállalkozott. :lol:

Viszont amikor a hasamra tették a kulimászos kismanót, láttam a szemén, hogy a meghatottságtól könnybe lábadt.....
Elment a csecsemőssel, együtt mosdatták le, majd rohant hozzám vissza és végig velem volt, amíg összevartak elláttak.

Én úgy érzem ettől a csodálatos élménytől csak mégjobban szeretjük egymást, mégjobban összetartozunk.

De hallottam sajnos én is olyan válásról, ahol pont emiatt romlott meg a viszony. A férj elhidegült a feleségtől mert folyton az a látvány jutott eszbe.

Most szépen összeesek a fáradtságtól, nemrég lettem kész 50 db palacsintával.

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Sziasztok!

Bocs a zavarásért. Az alábbi képen látható színű Bergon Xspr babakocsim eladó. Könyen irányítható, mély kocsi ami sportkocsivá alakítható. Hozzávaló táskával, esővédővel, szúnyóghálóval, téli lábzsákkal.
Alig használt, még több mint másfél év garanciával.
Irányár 42.000 Ft.
További tájékoztatás priviben.

Mindenkinek nagyon boldog utolsó hónapokat. Könnyű szülést és gyors felépülést.
Beatrix
Kép

Kép
lipót beatrix
 
 


Gratulálok a sikeres vizsgákhoz!


Kriszta
Köszi!
alicia
 
 


Apás szülés
Nálunk mindenképpen az lesz!
Ha valami miatt császár kellene, akkor apuka a műtétet az üvegfalon keresztül nézheti és ellátás után ő kapja meg a babát.

Ahol az apás szülés váláshoz vezet, ott biztosan volt valami bibi a kapcsolatban már egyébként is.
A terhesség sose a nő önálló projektje (ez csak 2000éve Máriának sikerült :wink: )

Mi jól vagyunk. Junior növöget szépen :lol: :lol: :lol: :lol:
alicia
 
 


Sziasztok!

Napisugi!
Remélem minden rendben van veletek és megnyugtatott Titeket Hajdú Júlia doktornő tegnap!

Apás szülés
A kisfiam születésénél is bent volt Édesapja, most is bent szeretne lenni. Szép élmény volt neki, remélem most is az lesz. Nekem a kitolási szakasznál jelentett nagy segítséget, mert támaszkodni tudtam rá, illetve a szülésznőre. A doki meg nézte kisfiam fejét alulról. :) Megvolt a munkamegosztás. :)
Én sem hiszem, hogy egy férfi megundorodna Asszonykától ilyen helyzetben, ha nincsen semmi probléma a kapcsolatban. Meg más nőről nem a szülés jutna eszébe???

Babakocsik nagyon szépek! Én még mindig a testvérfellépőn gondolkodom, hogy aszfalt nélküli terepen van-e értelme...Vajon nem törik ki a kereke az első sétánál? Bírja-e egy 21 hónapos a strapát és a rázkódást....
Valakinek van tapasztalata e téren?

Szép estét nektek!
csatangolo
 
 


Apás szülés
Egyértelmű, hogy ott lesz a férjem. :wink:
ÉS a lehető leghamarabb szeretném, ha Alexa is találkozhatna a tesóival.

Tényleg, hogyan oldjátok a testvérféltékenyslget?????

Elértem a 30. hetet :lol: :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Crystall, gratulálok a 30. héthez. Még 7-et kívánok, aztán hajrá babák!
Testvérféltékenység.... Már előre félek, fogalmam sincs, hogy oldom meg. Ráadásul Emma mostanában iszonyat anyás lett (meg mamás, szerencsére a nagyihoz is nagyon ragaszkodik), szerintem érzi, hogy lassan változások lesznek, és osztoznia kell anyán.

Csatangoló, tapasztalatom ugyan nincs a testvérfellépő terén (sem), de az én jelenleg majdnem 21 hónapos lányom tuti, hogy 2 perc után lepattanna róla. De lehet, hogy nálatok más lenne, te ismered a gyerkőc temperamentumát, mozgásigényét.
Tényleg, lányod/fiad van? És a pocaklakó? Bocs, ha már írtad. Majd csinálj vonalzót, ha nem is ide, akkor majd az új helyre!

Vigyázzatok magatokra ebben a hóban. Én személy szerint már nagyon unom, a hangulatomnak is jót tenne már több napsütés...

KépKép
KépKép
atizka
 
 


sziasztok,

crystall, ez jó hír!!!Még 6-7 hetet kívánok neked!!! Nekem a nagyok születés után azonnal látták a hugicát, amikor átvitték az újszülött osztályra. Nagy élmény volt, a mai napig mesélik Katicának milyen volt az első találkozás.

testvérféltékenység- a harmadik babánál ez nem volt téma, inkább túlszeretgették, mindenben segítették őt. A furcsa, hogy mostanában,amikor a kicsi már hét éves fordul elő többször, hogy nincs vele szemben semmi engedékenység. Én meg ezt nem szeretem.
Viszont, amikor a második gyerkőc született (2 év van a két gyerek között) hát az borzasztó volt. A nagy mindent megtett hogy ő legyen a középpontban, pedig szerintem nem volt elhanyagolva. Például újra bekakilt,ami már ment a bilibe (a pisilés még nem), ő cumisüvegből akart kizárólag enni stb. A legviccesebb a szoptatás volt, mivel neki mindig akkor kellett "kakilni", enni, játszani stb, egy idő után egy kis kanapén szoptattam ülő helyzetben, és körberaktam magamat minden eshetőséggel.Enni innivalóval, játékkal, könyvvel,bilivel.Már azért aggódtam, hogy vajon a kicsi tud-e így enni. Meg kell hogy mondjam,a nagy az első gyerek szindrómát a még 17 évesen sem nőtte ki. De olvastam, hogy nekik mekkora tragédia a központi szerepből egy osztott központi szerepbe átesni.Szóval nem tudok módszert mondani, igyekeztem mindkét gyereknek maximálisan megfelelni.Később ez a féltékenység eltűnt, bár nyomaiban mai napig a veszekedéseikben fel tudom fedezni.Annyi mindent tudnék erről mondani, és tudom hogy ez egy nagyon nehéz kérdés, mert a kezdeti pár hónap tehetetlenség után egyszer csak a kicsinek is lesznek vágyai, és őt sem lehet alárendelni a nagynak. Bármilyen fájdalmas is ez neki néha.És mindegyik valamiben nagyon ügyes volt mindig, és ezt próbáltam bennük erősíteni, mert bizony a lekicsinylő megjegyzések azért záporoztak időnként, amikor a kicsi először próbálkozott bármivel.Én azt olvastam, hogy főleg ez az egy-két év a veszélyeztetett, a nagyobb korkülönbségnél(4 év és felette) már könnyebben kezelhetőek a tesók.

Nekem nem múlik a torokfájásom, most már köhögök is, főleg fekve, így ma éjszaka félig ülve aludtam. Mivel éppen tünetmentes asztmás vagyok, csak reménykedem benne, hogy a köhögés nem marad egy pár napnál tovább.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára süni69 2011.08.20 20:45-kor.
süni69
 
 


Sziasztok!

A testvérféltékenység dologhoz: én kicsit aggódom, hogy a férjem nagylányával hogyan is lesz ez, hiszen nem tudnak majd túl gyakran találkozni a 220 km-es távolság miatt, remélem azért szeretni fogják egymást...tényleg nem is tudom, mi lenne a legjobb.

Amire viszont emlékszem az az, hogy a tesóimmal hogy is volt ez az egész...illetve főként arra, hogyan éltük meg a hugi születését (8 év van köztünk), illetve anyukámmal is beszélgettem erről. Bátyám nagyon féltékeny volt, amikor én születtem, az a 1,5 év nem volt elég, és ez elég sokáig meg is maradt, szeretett "terrorizálni", én viszont annyira birkatürelmű voltam, hogy egy idő után csak megpuhítottam a bátyót, és valami hihetetlenül meghitt, bensőséges és nagyon-nagyon szoros kapcsolat alakult ki köztünk. Ebből hugom kicsit kimaradt, amíg hozzánk nem nőtt korban, az utóbbi években vele is hasonlóvá vált a viszonyunk, de amíg túl nagy volt az a 8-9 év korkülönbség, ő mindig kicsit egykének érezte magát.
Ami még érdekes, hogy én annak idején nagyon örültem az ő születésének, bátyámat viszont az is eléggé megviselte...talán mert újra elvesztette az első pozíciót...anya pont azt mondta, hogy nem is tudja, mi lett volna, ha öcsénk születik.

Süni: sajnálom, hogy még mindig nem vagy jól!

Crystall: gratula nektek a 30. héthez! :lol: Csak így tovább!

Szerencsére ez a gyomorfájós-hányós nyavalya csak két napig tartott, úgyhogy most már majdnem tökéletesen vagyok. Remélem, több vackot nem szedek már össze...máskor évekig nem vagyok ennyit beteg.
Ja: és már csak 4 napot kell dolgoznom!!! :lol: :lol: :lol:

Kép
tündércserje
 
 


Sziasztok!

crystall! Én is gratulálok a 30. héthez. Mi teljesen egy napra vagyunk kiírva, és én is vártam már ezt az időpotot.

Testvérféltékenyésről és is azt tudom elmondani mint süni. A kicsit imádja a két nagy, folyton dédelgetik, nincs féltékenység, hiszen nagy a korkülönbség.
De a fiam megsinylette a huga születését, pedig már 3 és fél éves volt.
Gondolom itt a szülőknek lesz szerepe ebben, hogy tompítsák a gyerekben azt az érzést, hogy eddig ő volt a világ középpontja és most majd egy másik kicsivel kell ezen osztozni.
Sokkal több odafigyelést igényel majd, főleg ott, ahol amúgy is kicsi lesz a korkülönbség.
Majd megpróbálom a kisbabával kapcsolatban feladatokkal ellátni Ginust, hátha így érzi, hogy ő is részese az új dolgoknak.
Na, majd meglátjuk.

Rólunk. Sajnos szombat reggelre meghalt a nagymamám, aki már karácsony óta kórházban van. :cry: Nagyon megviselt, egész hétvégén csak sírdogáltam, talán most kezdem kicsit összeszedni magam.
Szombaton még a férjem autóját is eladtuk, most csak az én kiskocsim van. Abba kell bepréselni ötünket.
Most majd el kell kezdeni keresgélni 7 személyes családi autót.

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Yusz: Nagyon sajnálom! Őszinte részvétem!

Kép
tündércserje
 
 


Sziasztok!

Atizka: lázmérő, én is digitális lázmérőt használok. Amíg picike volt a Vikike addig a fenekében mértem, de ahogy megült én is a hónaljában mérem. Ennek ellenére van itthon higanyos is és volt, hogy azzal is megmértem neki. Közel hasonló értéket mutatott.

Domi: nekem sajnos a terhesség előtt is sokat vérzett a fogínyem, hamar tönkre is mentek a fogaim. Nálunk sajnos ez családi "átok", anyutól örököltem. Sajnos a Vikikének is már most nagyon rosszak a fogai. Feketednek el, rohadnak. Kihúzni nem húzzák még neki ki, mert ezek még tejfogak, majd most kérek neki időpontot és valamilyen gyógyszeres tömést tesznek neki bele, ha engedi. Ha nem fogja engedni, akkor el kell vinnem a gyerekfogászatra.

Tündércserje: nekem inkább csak reggelente szokott égni és szúrni a gyomrom. És akkor ha nagyon sokat ülök. De hamar rendbe jön. Jobbulást kívánok! Nálunk is van a férjemnek az előző kapcsolatából egy fia, aki az anyjával él. Amikor a Vikike született nem volt probléma vele, mert elfogadta és szerette is. Csak nálunk az anyja volt azt aki állandóan magyarázott, hogy majd már nem is kellesz apádnak, meg hasonló dolgokat. Aztán volt egy közel másfél éves szünet amíg a gyerek nem jött és így nagyon eltávolodtak egymástól. Most megint elkezdett jönni, de már a kislány sem ragaszkodik úgy hozzá. Most hogy tudja, hogy terhes vagyok egy szót sem szól a Tibi fia róla. Pedig most már idősebb. Teljesen ellenünk lett nevelve. De valahol már nem is baj. Biztos lesznek majd gondok, ha megszületik a pici, mert sokkal kevesebb idő lesz rá, hogy eljöjjön. Mindig mi megyünk érte és mi is visszük haza. Nehéz helyzet ez. Nagyon sok problémánk volt nekünk ezzel, de nem terhellek ezzel benneteket. Miattuk majdnem szét is mentünk a házasságunk elején. Nem a gyerekkel volt a probléma, hanem az anyjával.

Yusz: nálunk nem lesz apás szülés, mert a férjem hallani sem akar róla, nagyon nem bírja a vért, ő el is ájulna az biztos, de hogy hányna az tuti. Amúgy ő azt mondta egyébként sem jönne be, mert nem akarja látni, hogyan szenvedek. A kislánynál sem volt bent igaz mire ő leért a kórházhoz utánam én már meg is szültem. Anyu akart bejönni, de mire apu behozta (pedig nem laknak messze a kórháztól cirka 15 km), addigra már engem varrtak össze. Most is azt mondta, hogy bejönne, de nem biztos, hogy be tud jönni, mert ha éjjel kell esetleg mennem, akkor ő marad a kislánnyal. Mivel írtam már, hogy én nem a területileg illetékes kórházban szülök, hanem Kaposváron és anyuék ott laknak nem messze, ezért a szülés előtti két héttel leköltözöm a kislánnyal anyuékhoz. A férjem mivel dolgozik ő itthon marad. Azért kell a kislányt is levinnem, mert nem tudná a Tibi megoldani az óvodába vivést és hozást. Őszinte részvétem a nagymamád miatt!!!

Atizka: örülök neki, hogy nincs semmi probléma. Szép nagy baba.

Süni: neked is jobbulást kívánok és vigyázz magadra!

Crystall: testvérféltékenység, azt már én is észrevettem, hogy a Vikike egyre anyásabb. Próbálom neki elmagyarázni a dolgokat, hogy ő akkor is szeretve lesz, de néha látni rajta a féltékenységet, máskor meg nem. Van, hogy azt mondja, hogy ez az ő játéka és úgysem adom oda a huginak, máskor meg anya nekem ez a ruha már kicsi tedd el a huginak. Változó. Sokszor mondja, hogy majd segít fürdetni odaadja nekem a pelenkát, ő fog vigyázni rá, de nem tudom, hogy majd hogyan fogja megélni. A múlt este a kislány odatette a fejét a pocakomra, a huga persze abban a pillanatban rúgott egyet a kislány fejéhez. Vikike felült először meglepődöttség látszott az arcán, aztán pedig elmosolyodott és megkérdezte, anya te is érezted, hogy rúgott a húgi. Olyan édes volt. Kitartás még pár hétig!!!

Rólunk: holnap kell mennem délután a dokihoz vizsgálatra, csütörtökön jön ki a védőnő hozzám. Ma reggel majdnem csináltam egy hátast amikor a boltba mentem. Nagy hó, mindenhol csúszik. Persze nekem még a biciklit is vinnem kell, mert a kosarába pakolok és így nem kell cipekednem.

Puszi mindenkinek! Vigyázzatok magatokra!

Kép

Kép

Kép
Kép

Beus
beus222
 
 


sziasztok,
yusz, fogadd együttérzésemet , és légy erős ezekben a hetekben!! Hétvégén visszaolvasgattam egészen az elejéről az írásokat, és rájöttem hogy másban is milyen hasonlóan gondolkodtunk.Én sem mertem magam megszúratni,igaz kicsit izgulok, de látva az UH eredményeket bizakodó vagyok!!Nekem az autó volt a férjem felé úgymond a feltétel a babaprojekt elkezdéséhez, mert én nagyon sokat dolgozom kb 10 éve, és nem tudok sokat kihagyni, és állandóan cipelni kell a családot.Úgyhogy autóilag jól állunk, csak ez a válság ne volna, mert így meg fizetni nehéz ha az építőipar teljesen megáll.Bár hálát adok a jóistennek, hogy még mindig van munkám...
beus, a fogakról annyit, hogy nálunk a középső gyerkőcnél van ez az állapot, iszonyú rosszak a fogai, már hétévesen fúrták, húzták a fogacskákat, aztán sajnos már két műtéten is átesett, és hát nem szépek és nem jók most sem. Iszonyú sok energiánk és pénzünk megy el a fogaira, de bízom benne, hogy a harmadik műtétet követően a kamaszkora végére talán normálisan fognak állni. És miután a férjemnek és nekem is jók a fogaink, nem tudom honnan hozta ezeket a szörnyűségeket a szájába.Ja és azt még hozzáteszem, ő volt az egyetlen gyerkőc a családban, aki nem ette meg a csokit sem kb ÖT!!! éves koráig.(egyéb édességet nálunk nem nagyon kapnak...)

napisugi, merre vagy????

Nálam gond van, mert éjszaka 3-4 órás asztmás jellegű köhögőrohamokkal küzdök, délelőtt voltam orvosnál, de nem kaphatok gyógyszert a baba miatt, de a köhögés ilyen szinten meg árt a babának.Úgyhogy kivagyok, félek a következő éjszakától, mert ezek a rohamok csak éjszaka jelentkeznek!! Végül az asztmás spray-met fel tudták nekem írni, anno az segített remélem most is fog. És vettem homeopátiás köhögéscsillapítót is, ami nem köptető hatású.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára süni69 2011.08.20 20:46-kor.
süni69
 
 


Húú, Beus, amit leírtál, nem túl bíztató...mondjuk szerencsére már egy ideje túl vagyunk az exfeleség furkálódásán, ráadásul neki is van egy kislánya a jelenlegi férjétől, szóval ha azzal jönne, hogy "apának már nem is vagy fontos", akkor beleesne abba a hibába, hogy ezzel azt mondja, neki sem fontos, hiszen neki is van második gyermeke. Úgyhogy remélem, ő nem fog bekavarni. Egyébként Kaposváron élnek (ill. Kaposvár mellett valahol)-a férjem kaposvári, a szülei most is ott élnek.

Lányok, lenne egy kérdésem: nekem javasolták, hogy szülés után használjak hasszorítót, hogy kicsit rásegítsen a visszahúzódásra, viszont fogalmam sincs, mekkorát kellene venni belőle...Szerintetek?

Kép
tündércserje
 
 


Süni: most olvastalak...remélem helyrejössz, mert ez elég rosszul hangzik!

Kép
tündércserje
 
 


Köszönöm lányok az együttérzést! Igyekszem azért összeszedni magam, főleg a baba miatt, nehogy beinduljon a szülés.

süni! Én is észervettem a sok hasonlóságot. :wink:
Sajnálom, hogy nem vagy jobban. Borzasztó ilyenkor a köhögés, nálam még haskeményedést is szokott produkálni.

beus! Nekem is mondta anyum, hogy bejönne a szülésre. De mondtam neki, inkább a gyerekekre vigyázzon addig. :wink:

tündércserje: nekem nem volt hasszorítóm egyik szülés után sem, így nem tudok róla sokat. De szépen visszahúzodott a hasam, nem volt semmi gondom vele.

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


süni: csak jobbulást tudok kívánni. Az asztmás köhögés nagyon rossz, tudom a kislányom is asztmás és sajnos van, hogy majdnem megfullad annyira köhög. Nagyon vigyázz magadra!

Tündércserje: sajnos ezek a furkálódások nálunk egy időre abbamaradnak, aztán megint kezdődnek. Amikor van pasija akkor békén hagy bennünket, ha meg nincs, akkor meg szeretné a Tibit visszakapni. Minden áron! A gyerekkel manipulálja, bár most már nem igen tudja, mert a gyerek sem igen ragaszkodik hozzánk. Még az apjához sem. A gyerektartásért azért mindig reklamál, ha van a Tibinek munkahelye ha nincs. Beterhelteti a gyerektartás elmaradás miatt a házat. Elintézte, hogy letiltsák a Tibi fizetéséből a gyerektartást. Pedig volt megállapodásuk, hogy mennyit fizet. Ha volt munkahelye fizetett is, de amikor csak én dolgoztam épp elég volt hármunknak megélni az enyémből, meg a hiteleket fizetni. Most 20 %-ot vonnak, de ha meg lesz a pici akkor azt mondták a gyámügyön lejjebb lehet vetetni. Ne érts félre ami jár az jár, fizetjük is, de ő mindig többet akar. Na most jól kipanaszkodtam magam, de ezen mindig sikerül felhúznom magam. Hasszorítóval kapcsolatban nincs tapasztalatom, mert nekem nem kellett. Ha egyszer Kaposváron jártok összehozhatnák egy találkozót mondjuk egy fél órára. Nem olyan messze lakom én sem Kaposvártól. Meg lehetne beszélni. Szerinted?

Kép

Kép

Kép
Kép

Beus
beus222
 
 


Helló Lányok!

ÁTKÖLTÖZTÜNK!!! :D :D

El sem hiszem, a nagy részén túl vagyunk, szinte csak a babaszobva van még vissza (de ott is kész már a festés, csak a bútorokat kell összeszerelni-a hétvégén az is meg lesz),meg még egy-két apróság! :) De olyan szép lesz minden, legalábbis azon vagyunk!

Tök jól bírtam a költözést, de persze csak azért mert itt voltak a szüleink és nagyon sokat segítettek nekünk! :)

Sajni nincs még netünk, így most csak gyorsan jelentkeztem, nem tudtam még visszaolvasni, és még a napokban bizti nem is tudok, de majd pótolok mindenet (beszámolokkal, képekkel)

Amúgy múlt héten csütörtökön voltunk dokinál, minden ok, baba jól van, növöget (kb. 1600-1700 g körül van). Zárt a méhszáj, kicsit rövidebb a méhnyakam (de azt mondta doki, h csak kicsit óvatosabban és magnerotot szedjem továbbra is). Héten megyek megint nagy laborra, aztán 3 hét múlva utoljára kell mennem hozzá, utána már csak ctg-re kell járnoma kórházba!

Remélem minden jól van, és vigyázz magára! :D
Szép hetet Nektek, amint tudok ismét jelentkezem!

A héten megpróbálunk eljutni a CORÁBA is! :) Meg ma megyünk az Ázsia Centerben, a fürdőszobába nézni 1-2 dolgot, és nézek majd ott vmi hálóinget is a kórházba( ha már ott vagyunk) -majd megírom, h milyet sikerült találnom! :)
puszi: Niki

Kép

Kép
csnixi
 
 


Sziasztok !

UV mentes barnítás

UV Mentes barnulás egy kémiai folyamat eredménye, amely során egy speciális cukor származék (DHA-Dihydroxyactone) lép reakcióba a bőr felső rétegében található aminosavakkal és ez által alakul ki a természetes gyönyörű barna bőr. Hasonló folyamat játszódik le amikor egy almát kettévágunk és kitesszük a napra amely órák alatt bebarnul.
A folyamat óriási előnye, hogy a kívánt barna bőr elérése teljesen biztonságos. A bőrt nem érik káros UVA vagy UVB sugarak.
A DHA bőrfelületre juttatását követően a kívánt barna szín kb. 2-3 óra alatt érhető el. A barnulási folyamat körülbelül további 6 órán keresztül tart. Az eredmény kellemes sötét árnyalat. Az elért szín teljes mértékben vízálló és általában csupán 4-5 nap után, az elhalt hámsejtek leválását követően kezd fakulni.

BARNITÓ PARTY KISMAMÁKNAK

Hívj meg magadhoz 5 vagy több kismamát vagy barátot,egy barnító partyra ! A 6.fő te leszel és te barnításod ingyenes + ajándékod egy doboz desszert .
A barátaid fújása 3200 Ft /fő
Ha ügyesen szervezitek akkor a társaság mindegyik tagja lehet befogadó és akkor jár neki az ingyen fújás!
A party ár csak 5 vagy több fő estén érvényes !
( Ha kevesebben vagytok akkor személyenként
a fújás 4500 Ft / fő )
Az ár Budapest területén belül érvényes !

Elérhetőség :
Kőszegi Tímea +36-30-636-9287
www.testbarnitas.com
testbarnitas@gmail.com
20200310173350
 
 


NE MÁR!!!
Az még elmegy, ha babás hirdetéseket nyomnak ide, de ez itt!!!

Yusz, fogadd részvétem!

Süni,
hogy telt az éjszaka? Jobban vagy?

Nixi,
szuper. Gyere majd, mikor tudsz. Esetleg pár kép az új lakásról???

Tündércserje, nekem sem volt hasszorítóm, nincs tapasztalat. De utólag egy kicsit bántam, mert nekem nem ment vissza a hasam, de talán közrejátszott az is, hogy szülés után nem volt alkalmam feküdni amennyit kellett volna, így szerintem egy kicsit meglazultak az izmok. (Talán még nem írtam, Emmát 3 naposan átvitték másik kórházba, és hozzá jártam be. Ott meg csak max. ülni lehetett. Egyébként jól beparáztattak minket, de hála Istennek teljesen egészséges.)
Most kaptam pár giga bugyit, ami eléggé feljön a hasamra, és jó a gumírozása. Talán az is tart, de a hasszorítót sem zárom ki, de azt majd szerintem csak szülés után érdemes beszerezni valamelyik családtagnak az éppen aktuális méretnek megfelelően.

KépKép
KépKép
atizka
 
 


A szülés utáni hasszorító engem is érdekel, ha valakinek van tapasztalata ezzel kapcsolatban.
Nem tudom vajon a sima hasszorító vagy a bugyis megoldás a jobb? De én mindenképp szeretnék, ha ez tényleg segít :)

Kép
krisztike83
 
 


Jó reggelt!

Yusz - nagyon sajnálom!

Hasszorító - nekem a szülésznő ajánlotta. Úgy tudom, hogy szülés utántól kell hordani pár hétig - tovább nem , mert állítólag elkényelmesednek az izmok utána.
Én nézegettem ilyeneket - hát igen borsós áron vannak. Barátnőmnek a "kínai bazárból" volt és jó áron. A bugyi méretet én is nézegettem, én se tudom mekkora kellene. (Mint rgen voltam? :shock: ) Erre ajánlották magát a hasszorító övet (5-6000Ft), ez tépőzárral állítható, de állítólag gyógyászati boltban olcsóbb. Illetve találtam kapcsos bugyit elég jó áron - ez is állítható

http://christinamoda.hu/shop/list.php?katid=76

(Itt a bugyi is "olcsó", és a boltban van is!)

Apás szülés - mi is arra készülünk, aztán meglátjuk. Párom saját magát paráztatja az ismeretlen miatt.
De jó lenne, ha ott lenne!

Testvérféltékenység - mi ketten vagyunk a nővéremmel 13 év különbséggel, szinte mindketten így "egykeként" nőttünk fel, és mikor én huszon éves lettem, akkor kezdődött a testvéri kapcsolatunk.

Atizka - ezen a "hirdetésen" én is csodálkoztam....

Éééés, megvan a pelenkázótáska. Köszönöm az ajánlást, szupi lesz - főleg ennyiért. :lol: Most szellőztetem, mert eléggé szagos.

Valamiért visszamentem a fórum elejére és láttam, hogy jó sokan elmaradtak - persze páran itt vagyunk (Alicia, Atizka, Petra, Dudu stb) Csak érdekes volt így a vége felé, az elejét nézni....

Kép
moncsi73
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek, tegnap mi történt. Este 8kot hívott a főnököm, hogy hihetetlen módon szüksége van a segítségemre egy látványtervhez, bevállalnám-e, hogy éjszaka megcsinálom, és akkor cserébe a csütörtökig fentmaradó napokat nem kell ledolgoznom. Persze voltam elég hülye, és igent mondtam, úgyhogy reggel 5-ig melóztam...most viszont VÉGE!!! Nem kell tovább csinálnom! :lol: :lol: :lol: :lol: Ennyiből megérte ilyen baromnak lenni...

Találtam hasszorítót két helyen:
az egyik tépőzáras, 4.490.-, ill. van bugyi is 2.990-ért
http://bolthely.hu/kismamaruha/lista/4a ... Hasszorito

Tőlük rendeltem a kismama gatyáim egy részét is, és nagyon jók.

a másik fix méretű, 3.410.-
http://www.angilure.hu/termek/24

Csak ehhez tényleg ki kell találni, mekkora is kéne...ezen a honlapon azt írták, hogy az eredeti csípőméret alapján kell, de fogalmam sincs, az mekkora volt.

Beus: remélem, rendben lesznek nálatok a dolgok, nem lesz semmi kavarás! Tényleg őszíntén megértelek úgy az egésszel kapcsolatban! A kaposvári talákozót jó lenne összehozni, de azt hiszem, már csak a megszületett babókkal fog menni, mert szülésig már csak a párom megy le, hogy a lányával találkozzon.

Nixi: szuper, hogy átköltöztetek! Sok boldogságot az új lakásban! :lol:

Ez a hirdetés azért tényleg túlzás!!! Engem kicsit a többi is zavar, de ez eddig viszi a pálmát...

Csajok! Továbbra is várom az UH képeket, eddig nincs túl sok. De ha nem szeretétek, az sem gond, csak gondoltam hátha valaki lemaradt.
e-mail: mandarinzsele@gmail.com
(Babó neve és akkori kora)

Kép
tündércserje
 
 


Sziasztok Lányok!

Még én is itt vagyok!
Sajnos a haskeményedésem miatt be kellett feküdnöm a kórházba. Csak 2-3 napról volt szó amiből lett 10. Napi 6 magnézium citrátot szedtem és 7 szer kaptam infúzióban is magnéziumot a bentlét alatt. Sajnos minden hatástalan volt. Maradtak a keményedések, de hazaengedtek mert a méhszáj továbbra is zárva és semmi egyéb panaszom nincs. Szerencsére a picur is jól érzi magát. Minden nap néztek szívhangot és minden megfelelő volt. Sőt itthon még a férjemtől sem lettem eltiltva, ezért remélem, hogy tényleg nem lesz baj. Szinte egész nap fekszem, a férjem mos, főz, takarít munka után. Még legalább 5 hetet kellene kihúznom. Remélem menni fog, bár mióta itthon vagyok folyton kórházról álmodom. A kicsi lánykával megbeszéltük, hogy nem is marad bent 40 hétig, akkor jöjjön márc. 24-én akkor lesz az apukája névnapja. Ez azért is lenne nagyszerű, mert a férjem a szülinapján tudta meg, hogy babát várunk. :lol:

Jók legyetek! Vigyázzatok magatokra! Akinek feküdnie kell, az tényleg feküdjön. Ha már eddig eljutottunk, ne a végén legyen baj!

Kép
maryanna
 
 


Maryanna: örülök hogy minden oké és jól vagytok! Nekem is sokat kell feküdni, nem túl jó, de ez van. Tényleg ne a végén legyen gond!

Tündércserje: megértelek a munkával kapcsolatban, én is a héten adom át az ügyeimet, aztán viszlát. Mondjuk tegnap kicsit elérzékenyültem, fura összepakolni az asztalomat és elbúcsúzni a kollégáimtól.

Lányok mizu a zárt topikkal? Az AnyaTanyával mi a gond amúgy? Én írogatok ott egy topikba, szerintem nincs vele gond és van csomó extra funkciója is.

Nem tudom mi van velem, de folyamatosan éhes vagyok. Próbálok minél több gyümölcsöt enni hogy ne hízzak túl sokat, de éhes maradok, úgyhogy muszáj tartalmasabbat is ennem.

Kép
calendula
 
 


Sziasztok!

Maryanna!
Sajnálom hogy be kellett feküdnöd,de legalább jó kezekben voltál!
Nagyon vigyázz magatokra!!

Tündércserje!
Most akkor már élvezheted az otthon töltött napokat!!! :wink:
Én hétfön megyek uh-ra akkor küldök majd képet ha jól látszodik rajta :) ...Szerintem jó ötlet!!

Testvérféltékenység: Na ez az amitől én is félek nagyon,mert meg sincs még a tesó de már most féltékeny néha hogy ha beszélünk róla... mindig mondom neki hogy ö is ugyan igy a pocakomban volt és beszéltünk róla is sokszor..na akkor megnyugszik :D

Apás szülés:Kíránál sajnos nem volt bent apánk, de most szeretnénk, hát reméljük simán szülök most is és akkor lesz lehetőség rá...
Egyébként jövö hétfön megyünk szölőszoba látogatásra- de a nő már meg is kérdezte hogy bevan-e oltva a férjem mert csak akkor jöhet fel a szülőszobába...és szerencsére be van oltva!!! A papírt be kell mutassuk majd... :D

Máshol is így müködik most ez a zárlat miatt???

Crystall!
Gratulálok a 30.héthez!!!
Köszi a frissitett listát :wink:

Tegnap végre eljutottam fodrászhoz..
Múlt héten megvettük a még fontos dolgokat(babakocsi.kiskád+állvány stb...)
Teszek pár képet is mindjárt...
Holnap megyek du dokihoz,remélem mindent rendben talál!!

Kép
Kép
Kép

Szép napot mindenkinek!!!
Vendég
 


Na én most nyeltem be egy megfázást. Már a 100-as pzs felénél tartok és hőemelkedésem is van.
Szerintetek mikortól kell és milyen lázcsillapító így a terhesség vége felé? (algopyrint nem szedhetek)
:oops:

Kép
moncsi73
 
 


sziasztok,

moncsi, én is a betegágyból még mindig!!Novemberben átestem egy három napos lázas vírusos nyavaján. A dokik azt mondták hogy rubophent vegyek be , 38 fölé ne engedjem a lázat. Persze nekem 2 db sem vitte le a lázamat, már bőven 38 fölött voltam, amikor azt mondták mégis vegyek be egy algopyrint. (7 évvel ezelőtt meg csak algopyrint szabadott szednem, ki érti ezt, mi változott??)Na, az rögtön tudta mi a dolga.Remélem neked a rubophen is segít majd ha szükséges!!! Jobbulást!!!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára süni69 2012.01.01 19:51-kor.
süni69
 
 


Moncsi
Azért 38 feletti láznál vegyél be lázcsillapítót. Paracetamol-tartalmú mehet.

Yusz
Részvétem!

Beus
Ha a tejfog romlik el teljesen azt is ki kell húzni!!!! Nagyon sok olyan beteget operáltunk a szájsebészeten, akiknek rossz fogból kiinduló, életveszélyes gyulladása lett!!!
Vikit minél előbb vigyétek el fogorvoshoz! Ha olyan a foga, akkor minél előbb be kell tömögetni, ha meg menthetetlen, akkor kihúzni!!!!
Egyébként egy jó tanács a jövőre nézve is: érdemes a gyereket minél korábban elvinni fogorvoshoz. Hogy ne egy kellemetlen beavatkozás legyen az első élménye!
Alexa már rutinosan jár a gyerekfogászatra. :wink:
Hátas :cry: :cry: :cry: :cry:

Süni
Milyen műtétei voltak a fiadnak?
Jobbulást neked!

Nixi
Érezzétek jól magatokat az új helyen!

Maryanna
Vigyázz magatokra!
Vendég
 


Calendula

Babafalva most újul meg!!!! Én pl. éppen be se tudok lépni ott a fórumra!
Hajnallal kapcsolatban vagyok a zárt topik ügyében!!!!!
Vendég
 


sziasztok,

crystall, ez hosszú lesz!! az úgy kezdődött,hogy a nagylány nem cserélte időben a felső két metsző fogát. 3 évig ment az "ej ráérünk arra még" aztán elvittük a heim pál konzíliumára, ahol egy évig röntgenezték mert nem látszott a felvételen csak egy nagy csontdarab az orra alatt. Anyuka hisztizett, CT-t kért, de azt mondták inkább felnyitják és megnézik. Ez volt az első műtét, hősiesen viselte (én kimentem közben mert nem bírtam...) a két picurka tejfog felett volt még 2 db felesleges nagy rágófog gyökér nélkül amit kiszedtek, és a műtétet követő röntgenfelvételen látszott, hogy jobbra és balra a többi fog felett fekszik a két metszőfog. Újabb egy év várakozás, újabb szerintem sok felvétel és orvosváltás után az új rendelőben az akkor már "V" alakban lefordult és még bent az ínyben összeakadt metszőfogakra rátettek az ínyében egy-egy fémkampót, amit éjszakánként kb egy évig gumikkal kellett összekötni. Így húzatták le nagyon ügyesen a két metszőt az utsó pillanatban. De sajnos nincs vége a műtéteknek, most egy újabb korrekció előtt állunk, ha majd egyszer találkozunk elmondom megint mi a három opció amik közül döntenünk kell, mert a gyerek örökölt egy nagyon vékony állcsontot és óriási fogakat.A befejező műtét(4.) majd a 4 bölcsességfog(csííra) eltávolítása lesz.ja, és nekünk nem húzták ki a rossz fogát hétévesen, volt olyan doki aki elzavart engem a síró gyerekkel (Zuglói gyerekfogász!!!!) aztán egy felnőtt doktornő hajlandó volt kifúrni a rossz részt. Senki nem húz szívesen ennyi idősen fogat, mert kellenek a helytartáshoz azt mondták.
Ezt nem tudtam volna rövidebben leírni bocs!!
Szóval a tanulság, azonnal orvost kell váltani ha valami nem ok azzal amit mondanak, legalábbis nekem ez következik a gyerek kálváriájából!!!És alig akadt doki aki tolerálta volna a tényt, hogy a gyerek versenyúszó. Mert műtötték csütörtökön, és ő hétfőn varratokkal a szájában úszott. És mivel a család együtt jár a fogászatra, a kicsi nálam is mindig hisztizik, hogy az övét is nézzék meg!!!

beus, én is csak azt tudom mondani, gyorsan el kell vinni a gyerkőcöt

maryanna, vigyázz magadra, jó hogy van segítséged, használd ki rendesen!!!Az én férjem is mindent megcsinál itthon, meg cipeli a gyerekeket amikor én nem bírom.

nixi, megszámoltad a sarkokat első éjszaka?Amikor mi vártuk a nagyfiút, mi is csupa új bútor közé költöztünk pestlőrincre a gloriett telepre a tök új lakásba, az egyetemi koleszból. Annyira jó volt ott lakni, remélem ti is nagyon boldogok lesztek az új helyen!!

tündércserje, jó neked!!Már nem dolgozol! Bár még erre a hónapra nekem sincs szerződésem, de remélem be tudom fejezni a munkámat, de már többnyire itthonról.A képet küldöm ha sikerül beszkennelnem.

hasszorító, sajnos nem tudok hozzászólni, eddig nem volt gond, remélem most sem lesz. ha mégis, lehet kapni olyan bugyit ami lenyomja a hasamat, és formás popsit is (próbál) csinál(ni). nekem van egy, majd lesz több!!!!vagy végső esetben tornászni kell majd.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára süni69 2012.01.01 19:52-kor.
süni69
 
 


Süni
A 4 bölcsességfogat gyakran szedjük ki. Nálunk szinte mindennapos műtét. Vagy altatásban egyszerre a 4-et, vagy lokálban 2-2-t.

Foghúzás... mérlegelni kell! Az egy dolog, hogy tényleg kell az állcsontok normális növekeéséhez, a helyes beszéd kialakulásához... DE... ha annyira elromlik, hogy a fog körül ályog alakul ki, akkor már inkább (a tályog kialakulása előtt) ki kell húzni!
Felső fogakról a gyulladás ráhúzódhat a szemre, az agyra... az alsó fogak gyulladás pedig terjedhet a torok, a mellüreg felé... :cry: :cry: :cry: :cry: :evil:
Vendég
 


crystall, nálunk ez azt jelenti, hogy te ilyesmivel foglalkozol (bocs de nem tudom)
A bölcsesség előtt van még egy műtét, neked mia véleményed az alsó állkapocscsont szétvágásáról (biztos orvosi nyelven nem így mondják) most ez az egyik opció, de én nagyon félek tőle, Mi van ha később a gyerek ráesik, összeforr az rendesen???
A tályog érdekes módon nálunk csak engem zavart, és nem egy fogán volt, azt mondták ki kell nyomni. A gyerkőcnek legalább 5-6 rágófogán volt!!!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára süni69 2012.01.01 19:52-kor.
süni69
 
 


Süni
Arc-, állcsont és szájsebészetből fogok szakvizsgázni :wink:
Vendég
 


Állkapocscsontot (mandibula) bizonyos műtéteknél szét szoktuk vágni. Utána lemezzel, csavarokkal lehet rögzíteni. összegyógyul kb. 6 hét alatt.
Hova jártok?
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: