Új privát üzeneted érkezett!

Angie!
Nagyon sajnálom, hogy így sikerült a nyaralás! Gondolom, hogy mennyire vártad már! Remélem hamar kikeveredtek ebből, és téged nem dönt le a lábadról!

rodina74
 
 


Sziasztok Csajok!

Macs - annyira szuper, hogy nincs probléma!!!! :lol: :D
Olyan kis zabálnivaló Balucid!!

Hajni - Máté drága kopaszon is nagggyon édi! :lol: Hogy vagy a tegnap este után? Én ilyenkor reggel mindig elgyötörten kelek. Bár nincs izomlázam, csak érzem, hogy tegnap este jól megmozgattam magam.

Angie - betegség, sz.r nyaralás, áramszünet, van itt minden :evil: Jobbulást az egész családnak!!! Gondolj arra, hogy vasárnapra amúgy is rossz időt mondtak. Na, majd az új buli napon szuper idő lesz, és még jobban fog sikerülni az ünnepség :wink: Reméljük a jövő heti minitalinak nem lesz akadálya!!!
Mikuci - először azt hittem, hogy egy zugolvasó topictársunk csatlakozott, és őt üdvözlöd :lol: :lol: :lol: Aztán magamra ismertem :lol: :lol: :lol:

Wivi - hogy állsz a vezetéssel?

Rövidhírek Adélról:
Tegnap kilövettem a fülét. Majd dobok képet, hogy milyen kis csajos lett, de ugye még sokáig ezt a gyógyfülbevalót kell bennhagyni. (És hogy tudjam, mit érez, lövettem a jobb fülembe egy másik lukat, mert ott az eredeti rossz helyen volt. )
Nem hajlandó cicizni, csak éjszaka. Nappal egyáltalán nem. Be sem kapja a bimbót, szóval nem arról van szó, hogy nehéz, soká jön, erősen kell szívni, meg ilyesmi. A tej ízével nincs gond, mert cumisüvegből úgy megissza, mint a huzat.

Cicigondom: a beteg cickót kézzzel fejem, már amennyire tudom. Totálra sosem sikerül. így gyorsabban gyógyul a bimbi.
Antibiotikumos kenőccsel és lanolinnal kenem felváltva.

Na megyek, adok enni lánykámnak, aztán remélem beveri a szunyát.

Puszi mindenkinek!

mikegirl
 
 


Sziasztok!

Nagyon régen nem jelentkeztem már, mert tanultam ezerrel.
Túl vagyok a sulin, úgyhogy most már egy kicsit sűrűbben tudok jönni.
Bár először az itthoni elmaradásaimat kell pótolnom...

Sajnos nincs időm most visszaolvasni, csak az utolsó két oldalt gyorsan átfutom, de először is egy kicsit magunkról.

Ádámnak ma reggelre bújt ki a 2. foga (az 1. is nem régen). Ezzel egy kicsit megszenvedett, mert 1 hétig éjjel 1-5-ig nem aludt (gondolom emiatt, mert ma éjjel csak felébredt, de hátsimivel vissza is aludt reggel 8-ig). Most is alszik, gondolom 20 perc lesz :)
Olvasgatni régebben olvastalak benneteket, így láttam, hogy a mozgásról írosgattatok és akkor még Ádám nem fordult hátról hasra, így a Vikoo által belinkelt video-t próbálgattuk és pár nap alatt meg is lett az eredménye, azóta le sem lehet állítani. Május 21-én megfordult hátról hasra (fordítva már régóta tudott), ekkor volt 6 hónapos, majd alig telt el pár nap, 28-án hasizomból felült, onnantól kezdve a babakocsiban sem lehetett fektetni.
Húsvétkor megvettük a Lucuzs-féle fejlesztőjátékot és május 31-én felállt mellette, persze semmi erőlködést nem láttam rajta, csak úgy simán, mintha mindig ezt csinálta volna, majdnem elájultam, hogy ilyen gyorsan történnek a dolgok. Ezt nem gondoltam igazi felállásnak, mert azon a kis pad részén ült és onnan nem nehéz felállni. De ez gondolom annyira megtetszett neki, hogy júni 10-én a járókában állt fel, ekkor már a "szabályos" felállást produkálta. Először felült, majd megkapaszkodott a járókába és felhúzta magát. Ez annyira tetszett neki, hogy úgy gondolta, el is engedheti a kezét :) Éppen el tudtam kapni. Azóta semmi nyugtom nincs, mert folyamatosan figyelni kell rá. Járóka tele van pakolva mindenféle puha dologgal, hogy ha mégis elesne, akkor nehogy megüsse magát. És már odáig eljutott, hogy a nadrág száramon is felkapaszkodik :)
Kicsit korainak tartottam a dolgot, de a szomszéd lány megnyugtatott, hogy az ő kisfia pont 6 hónaposan állt fel, 8,5 hónaposan meg járt és semmi baja nem lett tőle, szóval nem görbe a lába. Én azért még vigyázok vele, próbálom nem sokat engedni állni, ülni. Bár nem tudom, hogy mikortól lehet...

Láttam az evésről is írogattatok. Hát nekem nagyon nagy szerencsém van. Alig van olyan étel, amit nem szeret és sokszor a 200g nem elég neki, úgy sír, hogy adjak még neki. Úgyhogy mostmár 220 g-okat készítek.


Ebba: Janka nagyon cuki volt a keresztelőn. Nekünk csak névadó lesz, majd augusztus 19-én, mert a keresztszülők nem vállalták a keresztelőt, de mi meg őket szeretnénk nagyon, így maradt a névadó.

Angie: nyaralást sajnálom, jobbulást kívánok nektek! És nagyon sok boldog szülinapot!!!! :) Majd bepótoljátok.

Mike: kívánom, hogy cici minél hamarabb meggyógyuljon! Mesélj, mit mondott a doki?

Lucuzs: nagyon ügyesek vagytok a befőzéssel. Én most ezt kihagyom, mert semmi energiám nincs most ilyennel foglalkozni, hanem vettünk egy fagyasztószekrényt és mindent fagyasztok. Majd jövőre már én is befőzök. Bár egyet majd megcsinálok, a sárgabarack lekvárt, mert azt minden évben rakok el.

Hajni: Máté baba nagyon cuki lett rövid hajjal :) Ádámnak is kijött most egy kicsit, én egyszer már használtam az olajos bedörzsöléses módszert, ahogy Macs írta, akkor bevált. Ma megpróbálom újra, remélem jó lesz most is.

Macs: Balázska nagyon édes azon a játszószőnyegen :) Kis vigyori manó :) Örülök, hogy minden rendben volt a CT-n :) , viszont sajnálom, hogy szegényt mindig vinni kell valamire :( (Írok neked privit)

Rabbe: én lehet megpróbálkoznék a samponnal is, úgyhogy ha másnak nem kell, akkor én szívesen megvenném.

Közben olvasom, hogy mit írtál cici ügyben Mike, remélem hamarosan meggyógyul!

Még gyorsan egy pár szót magamról. Pont államvizsga előtti napon megjött :( és durvább volt, mint a szülés utáni :(. Gondolom az idegességtől.

Autósülést mi kaptunk, Concord Trimax, adac szerint tűrhető.

Ja és venni szeretnék valami háti hordozó szerűt, mert már elől nem bírom el (sajna csak egy kengurunk van). Gondolkoztam a mei tai-on, csak nem tudom eldönteni, hogy csatos, vagy kötős legyen. Ti úgyis profi hordozók vagytok, segítsetek, hogy milyen legyen (nem ragaszkodok a mei tai-hoz).

Eclipse, gondolom vizsgázgatsz még, sok sikert hozzá.

Eta: tetszett az a kis szösszenet, hogy ki mit csinál. Hát én még nem írok olyan progikat, de 1 hetet adtam most magamnak, hogy angoltudást frissítsek és megyek vissza dolgozni. Jani lesz gyeden. Váltani akarok munkahelyet, remélem összejön.

Dorka: mi újság veletek? Régen láttam már képet Lucáról :)

Gyancsi: milyen az utánfutó? Mi is szeretnénk egy olyat, de nem tudnánk hol tárolni sajnos :( Mikor jöttök haza? Összefuthatnánk.

Megyek csinálom az Ádámhamit (ma cukkinit kap husival ebédre, vagyis 2 órára :) ).

Szép napot mindenkinek!

Puszi

Ja dobok egy pár képet Ádámról.

Kép

Kép
tatjana
Dunavarsány
 
 

 
 

Sok jó kép van, alig győzök válogatni... :)

Segítek anyának tanulni:
Kép

Így állok:
Kép

Ja és elfelejtettem írni, hogy itt Varsányban vannak városi napok, ahol az újszülötteket polgárrá fogadja a város. Kapott Ádám emléklapot, meg arany medált is. Tényleg Vikoo, ti is voltatok? Sajnos nem láttalak benneteket, a vezeték neveteket pedig nem tudom :(
Ja és olyan jó volt, mert mondták, hogy a 2010-es évben nagyon sok baba született a vársoban: 78 és ebből 39 fiú és 39 lány :)

Egy kép a "buliról":
Kép

Kép

Kép
tatjana
Dunavarsány
 
 


Köszi Lányok, semmi bajunk. Zsombornak ma már nem volt láza, hasmenése sem lett, este teljesen normális széklete volt. Szerintem az anyatej ennyi védelmet ad, hogy csak ennyire érintette a fertőzés.

Tegnap viszont kimaradt a jó hír, hogy sikerült a védőnő által javasolt "hízókúra". 2 hét alatt 30 dkg-ot hízott, az előző 10-hez képest. Meg is látszik rajta, teljesen kigömbölyödött. Gyorsan dobok pár képet a gyerkőceimről.

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Angie

Kép
Kép
angie34--
 
 


Hajni!
Máté nagyon cuki így kopaszon is. A haja pedig nagyon gyorsan vissza fog nőni.

Mike!
Jaj de kíváncsi vagyok Adélkára. Kérjük a képet!

Tatjana!
De jó, hogy bejelentkeztél. Nagyon ügyi a kisfiad. Szerintem Zsombor is simán felállna azzal a fejlesztő bigyóval. Ha ülök, a combomba kapaszkodva talpra áll. És nálunk is ugyanilyen gyorsan indult be a mozgása. Tennél egy linket arról a feljesztő cuccról?

Maccs!
Örülök, hogy nincs baj Balázska csontosodásával. A fején pedig semmi furcsaságot nem látok, már ami a fejformáját illeti. Nagyon formás kisfickó. Miket csinál Balázs? Mikor kell koraszülött kontrollra vinni? Nekünk 1 évesen kell menni, de már a fél évesen mondták, hogy ha nem akarom, nem muszáj, mert mindene teljesen rendben van. Én azért viszem, jobb lesz tőle a lelkem.

Angie

Kép
Kép
angie34--
 
 


Angie, örülök, hogy nincs semmi.

Zsombor egy tünemény, nagyon jók a képek, tesókával is!! :D :D

Most voltunk a múlt héten fejlődésneurológián, rendben találták a Balut, gyógytornász is megnézte. Augusztusban kell újra vinni, az 1500 g alatti babáknál elég szorosan követnek. Korrigált kor szerint, az átfordulás volt az előírás, forog főleg hátról hasra, vissza ritkábban. De azt mondta a dokinő valószínűleg azért, mert láthatóan nagyon jól érzi magát hason, nagyon jól eljátszott ott is az asztalon és nincs motiváció amiért visszafordulna sűrűbben, mert neki úgy jó. Lazábbak egy kicsit az izmai, ezért sem siet el semmit, de azt mondták ez nem baj, hanem adottság és nincs vele semmi probléma. Egyébként voltunk Dévény gyógytornásznál is a múlt hónapban, és ő is rendben találta, azt mondta nem kell tornáztatni. Szépen kisebb időre megül, persze ez nem nyilvános, mert nem szabad még neki, de egyszerűen sokszor lehetetlen vízszintben tartani.
Kúszik körbe, hátrafelé és icirit már előre is. Azt mondták augusztusban ha megyünk kontrollra, addigra jó lenne kúszás mászás, de a kúszással is kiegyeznek. Én nem siettetem, szépen minden majd menni fog a maga idejében.
Ugye itt nézik a nagymozgásokon kívül nézik a finommozgásokat, az érzékelést, a figyelmet, a kapcsolattartást stb. Ezekben is nagyon ügyes. Kaptunk egy táblázatot (FALK tábla), amiben minden benne van részletesen és figyelni kell, hogy korrigált kor szerint mikor megy neki, benne vannak a referenciatartományok, ami igen csak tág mindennél.

Kép

Maccs
vörösmacska
 
 


Hajni, nagyon aranyos a kiskopi :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Tatjana, hogy nálatok mik vannak :!: , nagyon ötletes ez a polgárrá fogadás! :shock: :lol: :lol: :lol: :lol: Nálunk majd augusztus 20-án lesz rózsaültetés a kastélykertben, legalábbis így tudom. Nem semmi hogy ácsingózik Ádi :shock: :shock:

Maccs
vörösmacska
 
 


Sziasztok Lányok!

Macs,
szuper hír, hogy minden oké Baluci fejecskéjével! És tényleg nagyon nagyfiús, formás legényke! :D

Angie,
sajnálom hogy a betegséghullám elrontotta a nyaralást, remélem már jól vagytok! Zsombinak gratulálok a szupi mozgáshoz!

Tatjana,
gratulálok a vizsgákhoz, és Ádámkának a mozgáshoz!
Én már június 3-án befejeztem a vizsgáimat (5db 5ös meg 1db 4es sok szerencsével), de nem jöttem.

Mikegirl,
nagyon sajnálom a fájdalmas sebet, remélem, gyógyul hamar!

Rólunk:
Voltunk Mollikával a kézfejre támaszkodás miatt a gyógytornásznál, bár mire oda kerültünk, rájöttünk hogy már leszokóban van!

:D Nem is gyógytornász volt, hanem konduktor a MÁV koraszülött utógondozóján, 50 perc egy vizsgálat, nagyon részletes, és nagyon meg lettünk dicsérve, minden rendben!
Továbbá voltunk szemészeten, ahol egy nagyon érdekes dolog derült ki!!! Cicám a bal szemével néha kifele kancsalít, és valószínüleg +2 dioptriás szemüveg kell majd neki, mert kicsit túllátó, és azért van ez! És kiderült hogy nekem, mert nálam is észrevette a szemorvos! Majdnem 25 éves koromra derült ki! És nekem is +2dioptriás szemcsi/ktklencse kéne. De ez magyarázza, miért nincs térlátásom! :P

Egyebek: 7,5 hónapos koráig fogatlan volt, bár 2,5 hónapos kora óta voltak tünetek, de nem volt semmi, aztán egy hétvége alatt kijött 4 foga! Ennek örömére gyorsan kapott kenyérhéjat rágni, nagyon szereti! Sajnos elkezdett harapni szopi közben, kibírhatatlan fájdalmat okozva, mert olyan a foga, mint a borotva, próbálok rászólni, meg elvenni tőle a cicit, de hiába mondják, nem hiszem hogy megérti :cry: :cry: :cry: :cry: így hiába voltam a legvérmesebb, igény szerinti szopiztató, lehet hogy vége lesz ennek, nagyon félek tőle :cry: :cry: :cry:
Apa nagyon sokat dolgozik, ami jó a pénz miatt, de mivel eddig főleg otthon volt, most hirtelen kettecskén lettünk, amitől kicsit depis lettem...

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


Hello Csajok!

Rodi-sikerült elintezned vegül a gyed-et??kepzeld itt kint a barätnöm Melinda, januärban szült, es kb 2 hete kaptäk meg a babänak az utlevelet, eddig szorakoztak a nagykövetsegen es az okmänyirodäban, ugye anelkül nem lehet itt semmit sem intezni, se csalädi potlekot, se gyedet semmit.....szegeny lebetegedett es elment a dokihoz , ahol is kiderült, hogy nem el a biztositäsa, mert meg nem kapja a "gyed"-et :shock:....azert eleg fasza, hogy az ember önhibäjän kivüli dolgok miatt ekkoräkat sziv :evil:
Az a napszemcsi haläli Kittin :D

Rabbe-azta büdös, te mi vagy , maga a terminätor???? :shock: :D ...ennyit biciklizni :shock:...en olyan 5 eve nem ültem cangän, majd holnap fogok, ugyanis ma jött meg a biciklim ( utänfuto mär pär napja itt van, csak bicikli nem volt hozzä :D)....Te hogy rakod bele Patrikot???Mert ugye Lili meg nem tud ülni, igy mi kikölcsönöztünk egy hordozot, amit bele lehet szerelni es abban fog utazni a kisasszony :wink:

Röhögö krokodil???En is, en is, en is lätni szeretnem :D Tegyetek csak szepen fel azt a videot :lol:

Annyi sok szepet irtok mindig a talikrol, remelem mi is becsapodunk egyre :D

Eclipse, Szisszka, Sophie, Kinga, Henne, Amidaa, Ninin es minden rejtözködö topiktärs tessek szepen elöjönni!!!!!Eletjelet kerek :D

Aranyos-Olyan jó, hogy ilyen jol vagytok!!Te is jöhetnel sürübben, de te legaläbb azert mindig jelentkezel, ha ritkän is :D ....Es nem, nem tagadott meg ki a csorda :D ( ezen akkorät röhögtem :lol:)

Maccs-Mi volt ma a koponya CT-n???????Sokat gondolok rätok.....ha jol ertem utäna delutän mär lesz a mütet???

Lucuzs-Befözes?????Honnan van neked ilyenekre energiäd :D Azonnal oszd meg a titkodat!!:-)

Haynii-Tenyleg jo a hátsod :D .....na nálunk Lili meg az ellenkezöje, szinte sosem fogadja el a cumit :roll:( pedig neha azert jo lenne :D)

Navi-Zorka annyira kis huncut, valami imädnivalo:wink: ...es lehet lätni a fogacskäit!!! :D

Ebba-gyümihälot mär en is megrendeltem a neten, annyira jo ötlet, örök häla erte :D...Jankoci kirälykisasszony valami eszmeletlen volt a keresztelö szerkojäban :D ...mindannyian nagyon jol neztek ki!!

Angie-Hogy vagytok???Zsombor baba hagy egy kis pihenöt neked??Remelem jobban van a pärod es tenyleg nyaraläs neked is a nyaraläs :roll:

Mike-Mi van a ciciddel????Teljesen le vagyok maradva.....Bimbovedö nem segit???Bär nem tudom mi a baj, csak, hogy a bimboddal van valami.... :roll: Jajjjjj, most olvasom, hogy be van repedve es verzik, jesszus:shock: ...szerintem is azonnal mutasd meg egy dokinak!

Csajok ezt a hozzäszoläst 3 napja irom, igy tuti vannak benne mär nem aktuälis dolgok, sorry!!!!!

Most hetvegen itt van tesom a 2 gyerekevel, hät borzasztoan rosszak, mär totäl leamortizältäk a lakäst, kesz vagyok :shock:

Vikoo-Te irtad a gyererkülest????Hmmmm, mär nem is tudom, nekem tetszenek a Römer-ek, csak jokat hallottam roluk , de van egy Maxi cosi is ami tetszik, aminek kilehet forditani a szeket es ugy lehet beletenni a kölköt, szerintem tök praktikus, viszont nem isofixes es en olyat szeretnek :roll:...szoval meg mi is nagy dilemmäban vagyunk!

Angie- örülök, hogy jobban vagytok, nagyon cukik a fiuk együtt!!!Zsombor mär nagyon ügyesen ül :D

Lili meg nem annyira mutat hajlandosägot, de hät ezt a testet mozgatni tuti nem egyszerü neki :D

Eta merre vagy????

Hayniii-Cuki a kis kopirnyo Mäte, tök gyorsan vissza fog nöni a haja, ne izgulj ( nekem ällitolag 2 honapos koromban mär levägätk, mert olyan hosszu volt, hogy a szemembe logott :shock:)

Eclipse-Örülök, hogy Mollikäval minden okes, es ne izgulj, te Aopa nelkül is nagyon faszän megoldod majd a dolgokat otthon , en nem feltelek :wink:...Milyen az uj keco??

Maccs-Örülök, hogy nincsen semmi baj Balu fejecskejevel, en is tökeletesen formäsnak lätom!!!

Mike-Most olvasom, hogy mär kezeled a bimbidet, remelem gyorsan helyre jön!!Kepet värom a fülcsis Adelrol!!:D :lol:

Tatjana-Gratula Ädämnak is a tornamutatvänyokhoz, nem semmi mennyi idö alatt mennyit fejlödött, a kis turbo Ädäm :D

Na lepek, csak mär elakartam küldeni a 3 napja irt sorokat, mielött elvesznek :D

Szep hetveget mindenkinek!
Lili es Ancsa

KépKép
gyancsi
 
 


Ancsi,
csak szeptember-október fele költözködünk, de a szerződés, foglalózás megvolt.

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


Sziasztok!

BAbák gyönyörűek!!!
Macs: Balucinak drukkoltam, d e sejtettem, hogy nem lesz semmi:) NAgyon ügyi kiskrapek!
Mike: bimbid javul?
Mátébaba nagyon cuki vágott haájával:)
Angie: én mondtam, hogy szerintem sokat hizott Zsombikád:)
Ancsa: Nem értettem miért irtada terminátort:D Én is autósülést kötöm bele egyenlőre, szerintem azért kényelmesebb főleg ennyi km-n át...
Tatjana: ha dobsz cimet postázom a sampont hétfőn, mert akkor ugyis megyek postára(ha jó így neked) vagy el is jöhetsz érte:D
Eta: nem felejtettem el a fotot csak nem volt időm, ne haragudj. De lesz mei-tai-od, ígérem:)

Képzeljétek: tegnap délután felállt Patrik majd lecsüccsent és úgy maradt egy csomo ideig. elősz9r fel sme tünt már percek óta beszélgettem Tibivel a gyerek meg mellettem ült:)percek mulva ocsudtam fel :lol:
Pénteken meg strandon voltunk családosan, min dneki nagyon élvezte. Patrikbaba nagyon jól érezte magát, nagyon élvezte a lubickolást:)
Kérdésem: van még akinek nincs foga? Patriknak nyoma sincs.....:)

na megyek aludni, csak Patrik felvert és nem birtam visszaaludni....-legalább végre írtam nektek:)

rabbe78
 
 


HALIHÓ!

Ancsa! Itt vagyok ragyogyogok! Balcsin vagyunk, és
élvezem én a strandot ottan annyira szép és jó.......

Bocsi, kicsit sokat utazgatunk mostanában, vagy hozzánk jönnek. így általában vagy kipakolok, vagy be, vagy mosok, vagy vasalok.....
de élvezem mert pezseg az élet!

Gizus még nem állt fel és ülni sem hagyom bár azt szeretné :)
De mindenkinek gratula akinek már lassan szalad a babója :)

Rabbe: várom a képeket, meg a pontos dátumokat..
Ancsa Te mikor jössz haza?

Lucuzs: mit főztél be? Hogy csinálod? mármint MIKORRRRR??????
és aug.-bana lesz tali nálatok, vagy ne szervezkedjek még arra-felé:)

Gyerekek nagyon le vagyok maradva:

Tatjana Hajrá meló és uj munkahely, és ÉLjenek a sikeres vizsgák!!!!

Eclipse:
Hm tök jó nemsokára költöztök!!! Juhujjjjjjj Tök jó lesz nektek!
Sokat használjátok a hordozót????

GYYÖNYÖRŰEk ezek a kisemberek! Nagyon sokat változtak mindannyian!

puszi, vissza megyek olvasni, mert igy nem tudok reagálni....

pussza

Kép
Kép
eta
 
 


Tényleg Lucus!
Lesz nálatok augusztusban tali? A szervezés miatt valóban jó lenne tudni. Szállást is kéne foglalni, stb. Lehet, hogy akkor átmennénk Ausztriába is, és akkor személyit is kellene csináltatni a gyerkőcöknek.

Tök jó lenne újból talizni.

Angie

Kép
Kép
angie34--
 
 


Jajjj Csajok! Úgy ég a pofám!!! :oops:
Már mióta akarom írni, hogy TALI LESZ!!! Csak találjuk ki mikor legyen! Aug. 1. és 2. hétvége jött szóba. Szavazásra bocsátom a dolgot! :wink: A magunk részéről inkább a 2. hétvége, de ha több a jelentkező az 1.-re, akkor állunk elébe! :lol:

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


Sziasztok!

Bocsi az eltűnésért de nálunk is beütött a baj. :(
Csütörtök este azt vettem észre, h forró Barni buksija. 38 felett volt a láza, kapott kúpot, de nem aludt jól éjszaka így se. A helyzet azóta is elég vészes. Egész hétvégén csak gyógyszerrel ment a láza le. (De akkor is csak hőemelkedésig.) Kihívtam a doktornőt, de azt mondta, h se nem alsó se nem felső légúti fertőzés, és nem a füle.... A torkán 2picurka piros foltot talált, és ennnnyi. Szerinte a foga. (Azt mondta egyszerre jön 3 fog....)
Azóta ott tartunk, h alig eszik, éjjel keveset, nappal sokat alszik, és nyűgös. Szegényem. :(
Reggel szerencsére hőemelkedéssel ébredt csak. Viszont a Nurofent és a Panadol babyt csak 3napon át lehet adni, úgyhogy tanácstalan vagyok, h hogyan tovább. Remélem ma már túl leszünk ezen.
Hallott már valaki ilyen durva lázról a fogzánál?!?!?!?!?

Igyekszem majd jönni és visszaolvasni.

Mindenkinek szebb napot!

Vivi

KépKép

KépKép
wivianne
 
 


wivi jobbulást!!!!!

Navi nagyon boldog szülinapot!!!!! Kép

Maccs
vörösmacska
 
 


Sziasztok!

Jelentem koszmó kiirtva!!!!!! Segített a hajvágás és kétszer olajjal valamint babéval való ápolás. Kész!!!! Nincs több!!!!

Wivi,
nekem gyanús az ennyire magas láz és a fogzás közötti párhuzam, de nem vagyok se nem tapasztalt anya se nem orvos, úgyhogy az én véleményem nem sokat nyom a lantba.

Tatjana,
gratú Ádám polgárrá avatásához és a gyors fejlődéséhez.

Angie,
Sajnálom a nyaralást. BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT!!!!!!!!! Imádom Zsombibaba "füves" képeit.

Májki,
Mikuci! Nekem tetszik!!!!!!

Maccs,
Örülök, hogy Balucival minden okés! Van víz a medencében?????

Eclipse,
Apa mit dolgozik? Gratu a fogakhoz!

Kép
Kép
haynii
 
 


Macs, nagyon szépen köszönöm!!!!! :D
Örülök, h. Balukával minden rendben!!!! Még sok vizsgálata lesz vagy lassan békén hagyják, szegényt? :?

Hajni, bátor vagy, h. levágtad Máté haját, de nagyon édes így is!
Zorkának is vannak száraz foltocskák a fején, de sajna koszmósampon szart sem ér és nagyon szárítja, az olajozás sem sokkal jobb, de nekünk doki írt egy gyógyszertári krémet, azt szoktam használni néha... ez kicsit féken tartja :roll:

Wivi, sajnálom a lázat! :( sajna nem tudok segíteni, nincs tapasztalatom, de egyszere 3 fogtól azért lehet gond :roll:

Gratula a felállós babáknak, de figyeljetek rá, h. inkább kússzanak-másszanak, mint álldogáljanak!!!! Tudjátok, h. milyen fontos állomás a mászás is! :wink:
Gondolom, ha Zorka, "rendes" baba módjára, a napja legalább egy kis részét az ágyában vagy járókában töltené, akkor ő is próbálkozna, de így csak max. belém tud kapaszkodni :lol:

Tatjana, jó, h. vége a sulinak! Gyere gyakrabban te lyány :wink:

Eclipse, na mi a helyzet harapós Mollikával???? Hogy döntöttél? Szopi-nem szopi? :?

Lucuzs, taliról majd később tudok nyilatkozni....

Angi, nagyon-nagyon szépek a srácok!!! :D

Kép
Kép
navared
Szfvár
 
 


Hajni van víz, de csak nagyon kevés, mert eléggé fújt a szél és csak gyors pancsi volt és első.

Navi, most már ritkábbak a dokilátogatások, de azért még vannak kötelező körök. Fejlődésneurológia augusztusban, szeptemberben (1 éves lesz!) szemészet és általános koraszülött kontroll. Valamikor novemberben kardiológia.

Maccs
vörösmacska
 
 


Hajni!
Köszi a köszöntést és a képdicsiket is :) Zsombor imád "füvezni".

Navi!
Ezek szerint te is júni 20-i vagy? Sok boldogot ezen alkalomból. Az évjárat gondolom jóval későbbi, mint az enyém. Én inkább le sem írom.

Lucus!
Nekünk mindegy, csak előtte 3 héttel tudnom kellene a szállás miatt.

Lányok, merre jártok? Szét fog esni a topik? Ne már!!!

Ancsi!
Ti át tudtok jönni a soproni talira?

Szissz!
Te is régen jártál már erre!

Vivi!
Én úgy tudom, hogy nem lehet fogzástól ilyen magas és ilyen hosszan tartó makacs láz. Ha a dokinőd nem tudott komolyabbat megállapítani, holnap vidd be a kórházba, talán pont Kampós doktornő van, aki nagyon profi. Nehogy valami gyulladás legyen a szervezetében.

Angie

Kép
Kép
angie34--
 
 


BOLDOG SZÜLINAPOT SZÜLINAPOSOK! :lol:

Mi sopronban leszünk aug 4-5-6 d e ne haragudjatok, lehet nagyon betábláztuk magunkat.... szóval nem ígérek semmit:( még egy nap szállást nem tudnánk kifizetni, szóval ha vasárnap akkor mi már pesten leszünk :cry:
nemsoká írok majd még csak most napok óta blogon probálom utolérni magam.

Minitalira most sajnos nem tudok menni, mert itt a bátyámék kislánya is és marad is 1 vagy 2 hetet :roll:
szóval a jövöhéten akkor mindenképp nálam kéne összejönni :wink:
mike: hívlak majd holnap ezügyben csak ez most estére derült ki.
Angie: ne haragudj, szóval a szerdait most kihagyjuk Patrikkal. Sorry.

rabbe78
 
 


Sziasztok!

Bocsi a zavarásért de kéne egy kis segítség a 2011 es januári topiklakó vagyok és jelentkeztünk egy játékra amira szavazni kéne ha van egy kis időtök

http://www.esküvőnklesz.hu/szavazas/osszeadunk_14_csoport

Amúgy a szavazók között kisorsólnak egy Szigetközi 2 személyes nyaralás úgyhogy Hajrá mindenkinek!

És akikre szavazni kéne
Csilla és Zsolti

Üdv

KépKép

KépKép
csicsi84
 
 


Ne haragudjatok most ismét csak rólunk egy gyors helyzetjelentés:
A láz tegnapról mára eltűnt, viszont szegény Barnit piros pöttyök borítják. :( Tegnap mégcsak a mellkasa, de ma reggelre már a nyakán és a homlokán is vannak. :( :( :(

A másik topicból egy anyuka írta nekem, h ez valószínűleg az ún. "Háromnapos láz". (Azért írom le hátha ne adj Isten nálatok is előfordul)
(Roseola infantum / Exanthema subitum)
Sok kisgyermek átesik, ezen a kezdetben ijesztő, de szerencsére könnyen magától gyógyuló megbetegedésen. Leggyakrabban ½ és 3 éves kor között fordul elő. Tavasszal és ősszel szezonális halmozódás figyelhető meg. A betegség cseppfertőzéssel terjed. A tünetek hirtelen alakulnak ki, magas láz (39-40ºC), enyhe légúti hurutos tünetek (orrfolyás, kis köhögés, torokfájás). A gyermekek általános állapota jó, de előfordulhat hányás, hasmenés, étvágytalanság, nyugtalanság, álmatlanság. Általában a betegség 3. napján a láz oldódik és megjelennek a kiütések, először a törzsön, főleg a háton majd ráterjednek a nyakra, a fejre és a végtagokra is. A kiütések nem viszketnek és pár napon belül nyomtalanul eltűnnek. Ritkán tapinthatóvá válnak a nyaki nyirokcsomók. Szövődmény ritkán fordul elő. A terápiája tüneti. Fontos a lázcsillapítás, (a lázgörcs kivédése miatt), a megfelelő folyadékbevitel. Antibiotikum adására nincs szükség.



Azért ha nem múlnak el, vagy nem halványodnak a pöttyök, akkor kihívom újra a dokit.

Mindenkinek szebb napot!

Vivi

KépKép

KépKép
wivianne
 
 


Wivi, aztapaszta :shock: :shock: :shock: De akkor ez azért jó hír! Örülök, h. semmi komolyabb és gyorsan eltűnnek a pöttyök is!
Köszi, h. leírtad!!!!

Maccs, akkor még nincs vége, de szerencsére mindenhol jó hírek várnak :wink:

Angi, miért, te is jún. 20-i vagy? :shock: :D
Bolodg szülinapot Neked is!
Én most lettem 34 éves :P

Kép
Kép
navared
Szfvár
 
 


Ó Gyerekek!
Én csak egy ÓRIÁSI FÜLHÚZÁST ÉS EGY MAXI TORTÁT KÜLDÖK A SZÜLINAPOSOKNAK!!!!
sOK BOLDOG SZÜLINAPOT!

Lucuzs: nekünk a 2 hétvége lenne jó.

Csak egy kérdés: Ti vacsira, vagyis kb 18 felé miket adtok enni?
Van aki ad már darabosat amit csak felcsipeget az asztalról a poronty?

Csak mert én már tök unom ezt a gabona pépet, de nem akarok hascsikarós gyümölcsöt adni már este... Szóval tanács valaki?

Eclipse: mit csinálsz cickóharapás ellen? csak mert Gizus is néha kellemetlenkedik.....
na jó éjt majd gyüvök pussz

Kép
Kép
eta
 
 


Sziasztok Lányok!

Angie,
neked is boldog születésnapot kívánok!

Képzeljétek, eltelt 72 óra cickóharapás nélkül! Kezdek fellélegezni, de azért még félve adom a szájába :D Elbeszélgettem vele komolyan, hogy drága lányom, veszélyben a szopikád. Mintha megértette volna :lol: :lol: :lol: Passz, 3 napig aztán harapott aztán 3 napja nem, ki érti?

Eta,
nálunk este rizses-kekszes kaja van, az jól megtömi a picipocit, nem is hascsikarós. Meg persze szopi igény szerint.

Most hogy hirtelen lett a Drágámnak 0-ból 4 fogacskája, kap mindent rágcsálni. Oltári nagy pacsmagot tud csinálni 1db babakeszből van kenyérhéjból, de úgy élvezi és olyan cuki. És már szépen a hüvelykujja és mutatóujja közé tudja csippenteni a falatot.

Hayni,
privi ment. :wink:

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


Kimaradt, Wivi, jó hogy leírtad ezt a 3 napos lázat, én még nem is hallottam róla, de biztos jól megijednék, és örülök hogy már túlvagytok rajta!

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


Eta, én este 6 (most nyáron inkább délután 6 :D ) körül adok neki vagy gyümi gabonával vagy az ebéd maradék főzeléket, de tegnap kapott kiflicsücsköt! Nagyon tetszett neki, csak qrvára kell rá figyelni, h. amit a szájába tesz, azt ne hörcsög módjára tartogassa és úgy vegye be a többit és ha egy mós van rá, ne fuldokoljon tőle :? :wink:

Eclipse, naaa örülök, h. Molli megértette, h. ha rosszalkodik, akkor veszélyben a cicizés! Nagyon okosak!!! :wink:
Zorka is két ujjal csipeget! Olyan édes!
Nekem vasárnap kell majd megértetnem vele, h. reggel max. 9-ig tejcizzen be, mert 10-kor keresztelő és ott nem etethetem meg még bébiétellel sem! :lol:

Kép
Kép
navared
Szfvár
 
 


gyümit
mós=mód

Kép
Kép
navared
Szfvár
 
 


Sziasztok!

Csak nagyon gyorsan jövök, mert időm egyenlő a nullával. Olivérnek egyszerre jön a 4 felső foga, már 3 áttört, de szegénykém szenved vele. Igazából nem sír, csak nagyon igényli a társaságom, és egy kicsit nyünyüke. Ja, és persze éjjel ébred egy csomószor. De nem panaszkodom, lehetne rosszabb is, csak gondoltam megosztom veletek, hogy miért nem tudok jönni gyakran.

Angie, Navi: utólag is boldog szülinapot kívánunk!

Eta: Olivér főzeléket kap vacsira.

Eclipse: gratula a házikóhoz, és reméltem, hogy megoldódik a harapás!

Wivi: jobbulást! remélem már elmúltak Barniról a pöttyök!

Macs: örülök, hogy Balázzsal minden rendben, szorítottam értetek!

Hajni: Jó lett Máté haja :wink:

Gyancsi: lakás egyben maradt? és az idegeid?? :D

Tatjana: gratulálok a sulihoz! Nem vagy semmi!

Mike: cicidet sikerült valamennyire meggyógyítani?

Bocs, hogy csak ennyi voltam, egyszer már talán nyerek az égiektől egy kis fölös időt :) !

Puszi mindenkinek, kitartás a meleghez!!

Kép
Lilypie Maternity tickers
ninin
Dorog
 
 


Kép
Kép
Kép

Kép
Lilypie Maternity tickers
ninin
Dorog
 
 


Sziasztok Lányok!

Én is bejelentkezem...
Minden babó szépségesen szép és Macs, külön szuper, hogy Balu ilyen kis ügyes és nincs semmi gond a buksival. :)

Vivi,

hogy vannak a pöttyikék?
3 nap láz- 3 pötty valóban van, nálunk olyan fél évente tuti előfordul, sokszor alig észrevehető, szinte pötty nélkül. Sok éves vesés múlttal azt mondom ilyen magas láznál én mindenképpen csináltatnék egy vizelet vizsgálatot. Helyedben kérnék beutalót és vinnék pisit a helyi laborba (gyerek szakrendelő). A gyerekorvosunk adott mindig steril csövet, de nem is a tenyésztés a lényeg, hanem az üledék, tehát befőttes üvegben is viheted. Kicsit macerás elkapni, én mindig a pelenkázóra felfektetve, kicsomagolva próbáltam elkapni, de mindig sikerült így, ill. ha patikában kapható vizeletgyűjtő zacskó, amit felragasztva nem szúrhatod el és kész is. - ezt a jövőre vonatkozóan ajánlom.

Ma is kánikula lesz, huh, vigyázzatok csajok a babákkal!
gigii
Budapest
 
 


Sziasztok Túlélők!!!!!

Iszonyú ez a meleg! Alig várom a holnapot. Állítólag hidegebb lesz és lesznek "rabszolgák" akik felváltanak kicsit. Pihenni akarok!!!!!! :wink:

Lucus,
igazából nekünk bármelyik 7vége jó csak még a hosszú utazásra kell rávennem magam.

Eta,
nálunk az ebéd az utolsó szilárd kaja. Majd 8-9-10 hósan tervezem kiváltani a vacsit.

Wivi,Gigii
köszi az infót csajok. El nem tudjátok képzelni micsoda kezdő vagyok. :wink: :wink:

Májki,
Zoomba éj, hala hala Zoomba hó!!!!!!

Kép
Kép
haynii
 
 


Rabbe,
jövő 7 akkor áll?

Kép
Kép
haynii
 
 


Hajnii: természetesen!!!! Várlak titeket!!! pUszi

rabbe78
 
 


Sziasztok!
Kicsit leeresztettem, mert nagyon sokat bömböl Zsombor, és ettől nem vagyok épp a legjobb hangulatomban. Remélem, ti sokkal jobban vagytok, és élvezitek ezeket a szép napokat, sokat pancsoltok, stb.

Hajni!
Ma reggel felkötöttem a kendődben a hátamra. Egy mukk nélkül (azaz tök boldogan) elvolt, amíg tettem a dolgomat. Elálmosodott, és szépen leraktam aludni. Még ma és holnap többször magamra kötöm és ha továbbra is bírja, akkor leütök egyet a vaterán. Köszike, hogy tegnap érdeklődtél. Baromi jól esett!!!

Rabbe!
Jövő héten akkor ott leszünk. Nálatok is változatlan a helyzet?

Ninin!
Olivér nagyon cuki?

Navi!
Hogy álltok a hízással? Nekem hétfőtől kezdve négyessel kezdődik a korom :evil:

Eclipse!
Azért még valóban ne add fel, mert lehet hogy csak próbálgatta, hogy mire lehet használni a fogacskáit. Szólj csak rá legközelebb is, aztán hátha mégis megtanulja.

Eta!
Én 7 körül Sinlacot adok. A reggeli gyümis üvegét szoktam a vizével kilöttyinteni, és abba kavarom a Sinlacot. Majd ha lesz foga és stabilan, mennyiségeket tud megrágni, akkor áttérünk valami másra, de addig marad a pép.

Angie

Kép
Kép
angie34--
 
 


Sziasztok Lányok!

Angie,
a hordozás csodatévő ereje! Szuper, örülök! :D

Köszi Lányok, úgy látszik, lekopogom félve, hogy a harapás csak 3 napig tartott, hiszen már 5 nap eltelt harapás nélkül! Remélem így is marad! :D

Szalmaözvegy lettem, apának sportügyben 1 nappal korábban szóltak, hogy mennie kell Tunéziába egy hétre, 3 óra alatt összepakoltunk, vettek neki repjegyet és tegnap hajnalban elment, jövő csütörtökön jön!

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


Eclipse: azta! Apa aztán befutott... :lol: :lol:
és hogy birod egyedül? mikor is költöztök? Már csomagolsz?

Van aki még szinte csak szopizik? Mert Patrik abból él.... bár most rájöttem, hogy szivesen enné amit mi..darabosakat. én félek neki kiflit, babakekszet adni....de lekell küzdjem félelmemet és adni kell azt hiszem
:?

rabbe78
 
 


Rabbe!
Csipegess a szájába. Én is úgy kezdtem, puha fehér kenyeret, banánt, almát nyomj össze az ujjaid között. Trappista sajtot is csipegethetsz neki már. Amikor megszokta, akkor növelheted a csipetkék méretét. Szépen el fog rajta nyammogni. Foga még Zsombornak sincs, de már tolja félre a nyelvével a darabkákat, és rágja az ínyével.

Eclipse!
Hamar elrepül az a hét. Kitartás hozzá!
Egyre jobban megkedvelem a kendőt. Úgy érzem, sokat fogunk kirándulni, így hogy ellesz a hátunkon :)

Angie

Kép
Kép
angie34--
 
 


Köszi Angie!
Akkor megprobálom neki a falatkákat, de nagyon félek hogy egyben akarja lenyelni és fuldokolni fog.... :oops:

Kendőm 67 cm széles, nekünk megfelel:)

rabbe78
 
 


Rabbe!
Amit én láttam a vaterán, az 62. Keskenynek tartom, mert szeretném nagyobb korában is használni kirándulásokhoz. Láttam egy másikat is, aminek még nem tudom a szélességét. Eddig azt hittem, hogy ezeknek a szélessége ugyanannyi, csak a hossz változik.
A mai tait is fel lehet kötni hátra. Láttam a neten. Te próbáltad már? Majd akkor szerdán kipróbáljuk, ha egyáltalán el tudunk menni, mert valami pöttyök jelentek meg Zsomboron, és itt a faluban bárnányhimlő járvány van, így még nem lehet tudni, hogy az-e.

Angie

Kép
Kép
angie34--
 
 


jaj Angie!
Remélem nem bárányhimlő! Azt jobb nem nyáron elkapni:) bár állitólag kicsiknek nem annyira megterhelő, nem viszket annyira, jobban elviselik.

Én is azt hittem hogy mindne kendő 70 cm de mosásban összemennek, lehet azért más. Szerintem 62 cm is jó, szélte nem zavaró ha kicsit kisebb. Hossza fontos a keresztkötésekhez.(háti is az)
Meitai: háton is hordozható. yuotube-on sok felkötést találsz.
Érdekes én inkább kendőzök bár multkor meitaiba vittem és nyáron talán szellősebb:)

Azt hiszem ma sütök kenyeret és azt adok Patriknak....mégis csak tudom mivan benne:)

Pár hete rákényszerültünk éjjel is a mosható pelust használni(elfogyott az eldobhatós) és nagyon bevállt. Sajnálom hogy eddig nem mertem éjjel használni. Viszont nyaralásra veszünk eldobhatót mert nem szeretnék ennyit mosni.

Eclipse: ti még moshatoztok? vanank kedvenceid? énszeretnék még varrni is, már az anyag megvan, d e lehet kiprobálnék más fajtát is. Nektek patentos vagy tépőzáras van? mi régena tépőzárasat szerettük d e mostmár teljesen megvagyok elégedve a aptentosokkal is.

rabbe78
 
 


Megmutattam a pöttyeit a szomszédnőmnek. Náluk most ment át a három gyereken, úgyhogy ismeri. Szerinte nem az, mert puhának, hólyagosnak kellene lennie, de Zsombornak tűszúrásnyi méretű és száraz a teteje. És nem is változik, ahogy telik az idő. Szerinte ami délután kijön, annak másnap délre már hólyagosnak kellene lennie, de a miénk inkább kisebb lett, nem nagyobb.

Vettem egy nandu kendőt a vaterán 3900-ért. 69 cm széles és 4,2 m hosszú. Vadi új, fehér és kék csíkos. Már nem emlékszem, hogy te milyen kötést használsz. Én elől úgy viszem hátra a kendőt a vállaimon, mint egy hátizsák, és hátul a lábainál viszem keresztbe, és elöl kötöm meg. Azért is jó, ha széles - szerintem - hogy amikor majd nagyobb lesz, és hosszabb a felsőteste, akkor is tudjam jól a feneke alá tűrni. Ma is rajtam volt a kertben legalább másfél órát, és csak akkor kezdett el nyafogni, amikor éhes lett és elálmosodott. Mióta hordozom, mintha kiegyensúlyozottabb lenne :roll:

Angie

Kép
Kép
angie34--
 
 


Hajrá hordozás! :lol:
Patrik is szereti ha hordozom :roll:
Most biciklizni megyünk mindjárt.
Acsa: mi ujság az utánfutoval?

rabbe78
 
 


Szia Vikoo!

Már kerestelek a facebookon is, de valószínű, Te se sűrűn nézed a netet, hogy még nem reagáltál.
Remélem nem vagyok túl tolakodó, hogy itt is megkereslek, de gondolom, ha egy kicsit is belegondolsz a helyzetembe meg fogod érteni, hogy ilyenkor mindenbe megpróbál kapaszkodni az ember.

Ha tudsz, és akarsz kérlek válaszolj az üzenetemre.
orechris
Sajószentpéter
 
 


Orechris!
A személyes ügyeidet inkább priviben rendezd.
Köszönöm!

Angie

Kép
Kép
angie34--
 
 


Angie drága! Ne mérgelődj! :wink: :lol:
Na mi lett Zsombi kiütéseivel? Képzeld Patriknak is lett 2 db az arcán, d e egyeltalán nem báránynak néz ki. Szerintem valami kaja leheta bűnös, mostanában mindnebő adunk neki egy morzsát.... majd most visszafogjuk magunkat...

rabbe78
 
 


Hello Länyok!!

Csak eletjelet adok, jol vagyunk, hetfön jövök bövebben :D

Rabbe, utänfuti mär tesztelve van, szuper :lol: ( csak az en cangämhoz nem lehet csatlakoztatni, kell vennünk egy mäsik kupplungot hozzä :roll:)...vannak kepek is, csak a mäsik a gepen, holnap hozom öket!

Remelem senki sem beteg, mindenki kirändul , strandol , nyaral es elvezi a nyarat 8)

Puszi nektek!

Lili es Ancsa

KépKép
gyancsi
 
 


Ancsa: várjuka képeket!

rabbe78
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: