Új privát üzeneted érkezett!

banana:))

és evéssel ki h. áll? leírnátok?

mi reggel tápi, utána rá két órára gyümi, rá egy két óra tápi, aztán két óra főzi, pár kanál, és tápit kíván...
este meg tápi még kétszer tutti, ha nem három....nagyjából ennyi.
nappal nézegetés miatt nem nagy evő, este meg igen..
lizaliza
Budapest
 
 


banana_split
Részvétem a nagyid miatt. :( :( :( :(
Na,az ember tényleg mindig tanul! Ha nálunk is történik valami baleset,biztos eszembe fog jutni,amit írtál,annyira jól megfogalmaztad!

Lizaliza:
A nagyobbik nem tudja még „lekötni” a kicsit? (Azt azért hozzáteszem,hogy fogalmam sincs „mit tud” egy 3 éves,mi köti le,mivel játszik)
Én erre a szorongásra azt találtam ki,hogy beleteszem a sport babakocsiba néhány játékkal és ott van velem. Lát, hall engem, mégis kicsit szabadabb tudok lenni tőle.
De úgy tűnik (kopp-kopp-kopp),hogy ez nem mindennapos nála.
Nálunk a következő a napirend:
6-7 körül ébredés, villámgyors tápszer adás, mert akkor eszmél rá, hogy ő egész éjszaka nem evett és nagyon éhes, ha szerencsém van 9 körülig vissza is alszik.
9 körül átöltözés,
10 körül gyümizés, játék.
11-13 között alvás (persze nem mindig)
13 körül főzelék, játék
kb. 1/2 3-5-ig alvás(ha sikerül),
17 körül tejpép, utána babakocsizás
19-kor fürdés
1/2 8 körül tápi, és 8-1/2 9 körül alvás.

Met újrakezdés 2011.10.13

KépKép

Kép
napvirág
 
 


lizaliza:
Mekkora a kislányod?
Mennyiket eszik? Nem sok ez így,hogy 2 óránként eteted?

Met újrakezdés 2011.10.13

KépKép

Kép
napvirág
 
 

 
 

kat78:
Hogy vagytok? Milyen volt az éjszaka meg a mai nap?

Met újrakezdés 2011.10.13

KépKép

Kép
napvirág
 
 


Éjszaka nyugis volt. Ma már nem kapott kúpot. Az orrát szivogatom, de azt gondolom a nagyján túl vagyunk. Most a mi torkunk kezdett el fájni apával:(

KépKép
KépKép
kat78
 
 


napvirág: de de nagyon imádják egymást, dumál a nagynak meg minden, le tudja kötni.de ő meg rohangál ki be, szóval nem fél órákat van egy helyen.
azért tűnik soknak az etetés, mert gyümiből sem egy egész adagot eszik meg.inkább többször eszik keveset, ő ilyen.
lizaliza
Budapest
 
 


kat: jó h. alakultok!

napvirag: jó kis husis, 8.5 kg és kb. 74 méretet hord. jan. 31 született, most volt 7 hónapos.
de olyan kis rafinált, ma nagyon sokat babakocsizott, egész du-n, és marha jól elvolt, hiába anyja lánya program kell neki, hazajöttünk be a járókába és már nyekergés. jó persze már fáradt volt, de egész du-n egy nyikkja nem volt, tündéri.
lizaliza
Budapest
 
 


kat78:
Örülök, hogy Bálint jobban van! :) Most viszont nektek jobbulást! Jól végigmegy a családon! :?

lizaliza:
Nálunk is ez van. A járóka egy idő után nagyon uncsi tud lenni,kivéve,ha kinn van az udvaron. :D Sokszor én is azt csinálom,hogy berakom a babakocsiba. Még nem tud ülni, de nagyon sokszor úgy érzi jól magát,ha ültetve van. Erre meg teljesen jó a babakocsi. :)

Rekuja:
Sikerült ágyvédőt venni? A brendonos szerintem aranyárban van....de persze ha sehol máshol nem lehet kapni...! :evil:

Met újrakezdés 2011.10.13

KépKép

Kép
napvirág
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a részvétnyilvánításokat, kedvesek vagytok!
Liza: kaja napi 5-ször evés:
reggel 6- 7 között szopi
9-10 között gyümi, ált én botmixerrel ügyeskedem, az adag kb 1 öszibari és egy pici édes alma (de variálom össze vissza mindenféle gyümivel-vessetek meg, de én a múltkor kaptam jó nagy szemű magyar szőlőt, így a szemeket "meghámoztam" kettévágtam, kiszedtem a magot belőlük, és almával mixeltem össze--> IMÁDTA --> naggyon megérte, mert csak úgy falta) és nincs szopi utána--> még az kellene ennyi mennyiség után...
12-1 között ebéd: kanalas üveges kaja, vagy pedig én szoktam) "alkotni" pl.:1szál srépa 1 szál frépa + 1 cukkini mag nélküli részét összefőzöm, teszek bele nagyon nagyon minimális tengeri sót ( remélem, nem gáz hogy beleteszem) és rányomatom a botmixert. Ált 2 avent via 160 ml-s tartó lesz meg, így 2 napra is megvan az ebéd, mert kb 160 ml-t vág be egyszerre és nincs szopi utána :) Ja és a krumplit UTÁLJA
16-17 körül szopi
20-21 között szopi
Kat: én is csatlakozom Napvirághoz: örülök Bálint jobblétének, és jobbulást Nektek!
Napvirág: köszönöm kedves soraidat! :)
banana_split
 
 


Balint fél8 kor eszik 180ml tápszert, majd alszik 9.30tól egy rövidet(1-másfél óra), majd gyümölcs(180-200ml-én csinálom) gabonával vagy keksszel, 12.-12.30között ebéd(250ml) én csinálom husival vagy rizzsel. Majd utána egy nagyobb alvás (másfél-2óra) ha felkelt, akkor nasinak kap néha rizspépet gyümölccsel, szeretnek majd ide hagyomámyo uzsonnát(joghurt-túrókrém-pépek), es elhagyni az itteni tápszert, kb 4-fel5kor 180ml tápszer, majd meg 7korul alszik egy órát, es 8-9kozott fürdés, es vacsi:180ml tápszer, es utána alszik reggelig. Közben csak vizezett gyümölcs levet iszik: 150ml között

KépKép
KépKép
kat78
 
 


Nem volt netem, azért nem tudtam jönni.

Szeparációs szorongás nálunk is van, én szimplán viszem magammal mindenhová. Most hogy mászik, csak jön utánam, ez könnyebb, de eddig is vagy a pihenőfotelban, vagy az etetőszékből nézett pisilés vagy főzés közben (mármint ha én pisilek). Zuhanyozni én este szoktam, amikor ő már alszik. Másra hagyást még nem próbáltuk, de nem is nagyon van kire, mert a szüleim még dolgoznak, apa szülei meg Mvhelyen élnek.

Hétvégén voltunk Balcsin, én élveztem a vizet, cica inkább csak nem értette, ez most mire jó :)

Kajálást inkább le se írom :D Nem sokat, főként tápit, bár egyre lelkesebb a sütőtök-csirkéért, másért nem. Néha répa-csirke is lecsúszik, gyümiből meg csak egy-kétfajta, de ha veszettül éhes is, akkor se eszik meg olyat, amit nem szeret, inkább sír és éhezik. Kis nyafim.

Most ennyi, mert jön a villanyszerelő!

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Egy gyors képcsere...a csak ennyire futotta,hulla vagyok! :? :(
Holnap bepótolom! ;)

Met újrakezdés 2011.10.13

KépKép

Kép
napvirág
 
 


Húúú, tegnap mozgalmas egy napunk volt! De szó szerint!
Törpém rájött, hogy kell mászni és azt gyakorolta, tökéletesítette egész nap,amikor ébren volt! :D
Édes. Eljut a "startpisztoly állásig", amikor hason fekvésből felnyomja a popsiját, kinyújtja a lábait és vagy jobbra dől, vagy balra. Amikor sikerül elkapni az egyensúlyt, gyorsan mászik 3-4-et....anya meg rohan,mert hiába állítom irányba,tuti az asztal vagy a szék vagy a szekrény felé lesz a menet. :D
Nincs fél pillanat,hogy ne csinálna valamit, forog, játékokat dobálja, rágja, ütögeti és ha összejön mászik. Nagyokat nyög közben és olyan gyorsan,mint egy felgyorsított film. :D
Biztos minden gyerek ezt csinálja (Rekuja: gondolom te már el is felejtetted milyen, olyan régen volt,hogy Szaffi ezt csinálta ;) ) , de nagyon édes, nagyon jól el lehet nézni! :)

Met újrakezdés 2011.10.13

KépKép

Kép
napvirág
 
 


Sehol senki?
Hát én így kinek újságoljam el,hogy végre már mászik a kisfiam?! :)

Met újrakezdés 2011.10.13

KépKép

Kép
napvirág
 
 


hmmm....ez az online meg offline korábban is ott volt a névnél? :roll:

Met újrakezdés 2011.10.13

KépKép

Kép
napvirág
 
 


NAPVIRÁG
Tök jó, hogy mászik!!! Éljen :) Lassan te is rohanhatsz :wink:
Ebből a popsifelnyomós dologból lett Szaffinál a felülés!
Igen, pont ma gondolkodtam azon, hogy akiknek kevésbé gyorsan fejlődik a gyerekük, azoknak legalább van idejük kiélvezni egy-egy mozgásformát. Az enyém 1 nap különbséggel ült és állt, szóval mindenkinek egyszerre újságoltam, ahelyett, hogy minden héten tudnék valami újat produkálni :roll: :D Mármint Szaffi, nem én :lol:

Szaffi drágám eljutott odáig, hogy nem ér rá aludni, mert meg akar tanulni kapaszkodás nélkül állni :shock: Meg a tarkóbillenéssel felállást is gyakorolja, mind Jacki Chen (vagy hogy írják) :lol: Szóval ma pl alig 2x1 órát alud reggel fél 8 és este fél9 közt, most apa altatja nem sok sikerrel, ahogy hallom.

Nem, online/offline felirat sztem a múlt héten jelent meg, mert én is hétfőn szúrtam ki, amikor megint lett netem. Nálam tuti csalóka, mert szinte mindig megy a gép es meg van nyitva a babanet :D Szóval nem napi 24 órát ülök a gép előtt,, attól még, hogy ezt írja ki :lol:

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Napvirág!
GRATULA a mászáshoz! hurráááááá!!! :)
itt vagyok én is,csak a távol lévő nagyszülőknek töltöm fel a videókat, hogy ők is nézhessék Eszti fejlődését.
Rekuja:
Ejha, Jacki Chen-es figura! Nocsak, mi lesz Szaffiból? Szerintem: MOZGÁSMŰVÉSZ!!!!!!

Ma "nagylányosan" aludt (tegnap max 1,5 órát egész nap) de. 1/2 órát, és ebéd után meg 2,5 órát!
Tegnap voltunk ringató foglalkozáson, nagyon bejött!!!! Én ugyan elég "kappanhanggal" rendelkezem, de azért nagyon jó, hogy közben én is megtanulok 1 csomó gyerekdalt és mondókát!

Kat! Bálint hogy van?
banana_split
 
 


Köszi mostmár jól vagyunk. Apa dőlt ki legjobban.
Bálint tegnap kimászott hozzàm a konyhába!!! Vége a jó világnak, kezdődik a pakolás

KépKép
KépKép
kat78
 
 


Kat: nagyon jó, hogy túl vagytok rajta!
Mászás: ha eddig 100%-os figyelmet kapott a baba, most már 10000%-osat kell, mert MINDENHOVA elmegy, és MINDENT meg akar nézni, és persze a szájába venni.
Nálunk pl, a hosszabbító zsinórja volt tegnap az isten, nem bírt lekattanni róla, bármit csináltam, az érdekelte CSAK. Így a hétvégén átrámoljuk a lakást: bababiztossá (biztosabbá) próbáljuk alakítani.
banana_split
 
 


sziasztok!
picim elkezdte a kúszást, nagyon édes.
és iiiigggen hétfőn elkezdjük a beszoktatást a naggyal, már nagyon várjuk, az ovinénije nagyon szimpatikus aranyos, majd meglátjuk.

snowball: mi újság?
itthoni földön már?
lizaliza
Budapest
 
 


hát mi a helyzet lányok?
írjatok!!!
lizaliza
Budapest
 
 


Sziasztok!

Bocsi az eltűnésért,csak összejöttek a tennivalók itthon.
Dani már haláli aranyosan mászik! olyan,mint Flinstonesban Enikő, csak haja nincs hozzá. :D

rekuja
Nagyon aranyos a vonalzós kép! :)

kat78
Azért érdekes dolog,hogy a férfiakat mindig jobban "megviseli" a betegség,nem? ;) Én eddig ahány pasit ismerek mind olyan,hogy egy kis betegség,és valahogy "legyengülnek". De ettől aranyosak! :)

banana_split
Lakásátrámolás...ne is mondd! Az alsó polcoktól már nálunk is pakolás volt. Valószínű az lesz a játékoknak a helye! :D

Valamelyik nap szembesültem egy problémával. Ti hogy fogjátok megoldani a betakarást,ha hűvösebb lesz az idő? Merhát ugye gondolom máshol is az van,mint nálunk,hogy még éjszaka is meg a ficánka. Képes akár 90 fokot is fordulni úgy,hogy nem ébred fel! :D
Néztem a C&A-ban 5-6000 Ft-ért vannak vastag hálózsákok. De nagyon vastagok, bélelt,bundás. Viszont nem tudom,hogy szükség lenne-e annyira vastagra. Szóval ötleteket várok,ki hogy fogja megoldani! ;)

Met újrakezdés 2011.10.13

KépKép

Kép
napvirág
 
 


Sziasztok!

Altatás: én hálózsákot használok már nagyon régóta.
Most, mikor meleg van,egy bodyban és egy irtó vékony, (kb. pólóanyagból készült hálózsákbanben (ujjatlan) altatom, mert nálunk is forog össze vissza, meg el is mászik teljesen.
Van őszi kivitelem is, az melegebb, meg a téli, a bundás is. Szóval én hálózsákpárti vagyok, nekünk ez jött be.

Jaj a mostani napokban, olyan nyűgös, és le nem lehet rólam "vakarni" ráadásul szopizna össze vissza, a kanalas nem kell, meg csak az ölemben jó a játék, ha 1 percre otthagyom üvölt..
banana_split
 
 


Nálunk is így volt,hogy egy vékony body, vékony hálózsák. Gondoltam még arra,hogy majd ha nem lesz olyan meleg, de még hideg sem,akkor body+rugdalózó.

Szerintem hamarosan újabb foggal fogunk gyarapodni! Fürdésnél néztem,ott van felül a fehér kis csíkocska. Tegnap hihetetlen nyügi volt kicsi törpém! Egész nap 1 órát aludt! Mindent tömött még jobban befelé a szájába. Elvolt ő mindenhol, csak legyen ott vele valaki,aki foglalkoztatja! Este korábbra hoztuk a fürdést meg a vacsit 1 órával, hát már annyira hulla volt a kis drága,hogy 2x bealudt a cumisüvegen! :) Persze amikor megmozdítottam,hogy kivegyem a félig nyitott szájából,abban a pillanatban hihetetlen módon tágra nyílt szemekkel elkezdett falni :D Ez tartott kb. 3-4 kortyig,aztán megint egy szunya. ;) Nagyon hulla lehetett,mert reggel 7-kor ébredt! :)
Remélem ma jobb nap lesz....

Ti hogy vagytok? Nagy lett a csend...

Met újrakezdés 2011.10.13

KépKép

Kép
napvirág
 
 


Úgy látszik, tényleg "lanyhul" a topic forgalma... :(
napvirág: kitartás, akkor az a fogacska a "bűnös", hogy nyűgöske volt . Hátha hamar kijön a fogacska és újra beáll a rend.

Nekünk még mindig nincs fogunk...majd csak lesz.. de még azt sem látom, hogy fehérlene az ínye..
Mindenesetre a mai nap igen hamar indult; f 5-kor felsírt, nem tudtam megnyugtatni, úgyhogy 6-ig csak nyűglődtünk. 6-kor aztán nagy nehezen elaludt a mellkasomon, és húzta nyolcig. Most leraktam, mert megint nyűgös volt, hátha elalszik (ilyenkor mindig szokott aludni a napirendje szerint)
banana_split
 
 


Hűűű, nem lehet egyszerű!
Már napok óta ennyire megy nálatok a nyűglődés.
Vajon mikor múlik el ez a szeparációs szorongás? És mi van,ha a gyerek hozzászokik és nem akar ellenni egyedül?
Én igazából ettől félek,amikor ilyen nyafi.

Met újrakezdés 2011.10.13

KépKép

Kép
napvirág
 
 


Apa elutazott, pénteken jön haza. Csajszim kitalálta, hogy ő már nagy lány, elég neki napi egy alvás. Most próbálom ezt az egy alvást úgy nyújtani, hogy ne 10 és dél között legyen. Ma egész fél11-ig sikerült ébren tartanom (fél7kor kelt) :) Tegnap délután ¾1 kor kelt, és este majdnem fél8ig ébren volt. Oké, hat után már elég álmos volt, de akkor már nem hagytam aludni. Viszont így aludt reggel fél7ig, egy éjszakai kelés-evéssel :)

Lizaliza kérdezted, Snowball elvileg tegnap jött haza, még nem adott azóta életjelet :roll:
Hogy megy a nagy beszoktatása? Picit is viszed magaddal olyankor az oviba? Nálatok hogy alakult/alakul a testvérféltékenység? (vagy ezt már kérdeztem? :roll:)

Napvirág Mi most a költözésnél direkt olyan könyvespolcot vettünk, aminek van ajtaja, meg szerencsére az eddigi ikeás könyvespolhoz is lehetett venni ajtót, szóval alul zárt, felül üvegajtó van, így fel se merül benne, hogy ott pakolható dolgok vannak :) Ettől függetlenül a játékok nálunk is lent vannak. Sőt! Észrevettem, hogy ha nem teszem vissza őket, nem érdekli az egész. Most vannak dolgok, amiket direkt visszapakolok, hogy ő megint kiszedhesse és megtanulmányozhassa mindet egyenként :)
Én is a hálózsákban reménykedek, de aszem begyűjtök néhány plüss rugit is, olyanunk még úgyse volt :roll: Csajomnak egy viszonylag nagy takarója van, ahogy forgolódik inkább körbetekeri magát, mint ledolgozza, de ez nem túl vastag. A téli paplanja most hogy így nézem a ficánkát, pici lesz :roll: A hálózsáktól meg azért tartok egy kicsit, mert ő szeret felállni, amikor felkel, abban meg ez bajos lesz :roll: C&A-ban én is néztem a hálózsákot, van egy bundás, aminek lecipzározhatóak az ujjai, az nagyon szimpi. DM kuponnal még féláras is :)
Idővel el lesz anya nélkül. Ez a kor most nem arról szól. Ha belegondolsz, ő egy kismajom, aki úgy van programozva, hogy anya nélkül meghalok. Az evolúció szempontjából az a párszáz év, amióta ez nem így van, semmi, nem követte még a baba-agy :) Amúgy ez személyiség-függő, nővérem lánya nagyon sokáig nem szeretett egyedül játszani, Szaffi meg imád egyedül bogarászni, csócsálni, pödörni, csavargatni, kihúzni, megrágni…

Bananasplit Szeparációs szorongás ellen egyetlen dolgot tehetsz, folyamatosan vele vagy. Így múlik el a leggyorsabban, ha megtanulja, anya mindig létezik. Elméletileg a sok kukucs játék is ezt erősíti (akkor is ott van / visszajön anya, mikor nem látom, ezért is örül, mikor újra lát). Ez normális, korosztályi szorongás, most jön rá, hogy ő és anya nem egy személy. Ha direkt csak azért is egyedül hagyod, hogy szokja, fordítva sül el a dolog. Ha természetesen kezeled, hogy most mindig együtt vagytok, akkor lassan (pár hónap) elfogadja, ha anya néha eltűnik előbb rövidebb, aztán hosszabb időre. Állítólag sose szabad kisomfordálni, amíg játszik, mindig mondani kell, hogy most elmegyek pisilni, közértbe stb. és hogy mikor jövök vissza (mire megebédelsz, mire felkelsz, mire besötétedik stb). Persze, ha van második személy, akivel erős a kötődés (apa, nagyi), akkor vele egész szépen megmarad hosszabb-rövidebb időre. Legalábbis ezeket tanultam pszichológiából :) Ja, és nem minden gyereknél egyformán erős ez! Nővérem lányánál egyáltalán nem volt, nővérem egy kicsit bánta is :oops:
Fogacskák majd jönnek, addig se harapdálja a cicit :wink:

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Rekuja:
Érdekes, nálunk is egyre többször marad ki 1-1 alvás. Csak változó,melyik.
Én is a C&A-ban néztem a hálózsákokat, csak én a fiúsakat. ;) Volt egy világos barna-fehér bundás. Az nagyon jóóóó puha volt! tetszett...hatezeré'.... :S, meg volt olyan is,amiben paplan szerű töltet volt,az is tetszett. A DM-es kuponomat már sajna ellőttem. :( Viszont kicsit húzódozom én is ettől a hálózsák dologtól,mert most is egy csomószor össze-vissza áll rajta, beletekeredik. Nem biztos,hogy kényelmesebb,mint egy vastag rugdalózó, szerintem. Bár nem tudom,mert a vastagabba nem tud beletekeredni....na,majd puding próbája az evés elven lesz,szerintem! :D

Dani is elvan ébredés után kb.1/2 órát egyedül a játékaival. Illetve ha kirakom mászni a szőnyegre,akkor sincs rám szüksége, nem érdeklem...én csak figyelő és forgató vagyok. :D Viszont,ha ezt megunja,akkor állandóan látnia kell! Ma délelőtt pl. úgy voltunk benn a házban,hogy babakocsiban. Kimentem a konyhába kitoltam, amikor mostam a fürdőben volt....szóval babakocsiztam a házban vele :D Hülyén hangzik, de nyugis volt és ez a lényeg! ;)

Banana_split! Próbáld ki ezt a babakocsis dolgot,hátha neked is használ! ;) Persze biztos jó lenne babahinta, bébikomp meg ilyenek is helyette,de nálunk még ilyenek nincsenek,mert nem ül.

Tényleg, mi a véleményetek a bébikompról? Szerintetek jó a babának? Egy biztos,nekem,mint anyának nem jó. Nem azért,mert nem férek bele ;), hanem nem tetszik,hogy akaratlanul is csikargatni fogja a parkettát, meg mindennek nekiütközik vele a gyerek. És hogy jön át pl.a küszöbön vele?

Banana kivételével a többiektől kérdezem: Ti hogy álltok a fogmosással? Állítólag,ha már kinn van a fogacska, esténként lefekvés előtt gézzel át kell törölgetni. Na,én ezt minden este elfelejtem! :? Már egy jó ideje kinn van a 2 alsó fog,és ha ciki,ha nem még egyszer sem töröltem át,mert akkor jut eszembe,amikor már alszik a gyerek. Szerintetek kell ezt ennyire véresen komolyan venni?

Met újrakezdés 2011.10.13

KépKép

Kép
napvirág
 
 


hali!
rekuja: köszi, megy a beszoktatás, sírás van reggel, de ott helyben, és ahogy kitesszük a lábunkat, már megnyugszik, jól érzi magát, mikor hazahozom, tök jókedvű, úgyhogy nekem ennyi elég.
holnap ha minden igaz első bent alvása lesz. jó lenne ha menne.
picit itthon hagytam apa volt vele. ma meg tegnap is viszont együtt mentünk érte, mármint a picivel.

jah, és hálózsákba simán megtanul majd felállni, lányom futni is tud benne. :D

a picimnek is a legjobb játék,mikor a dobozt boríthatja ki és ott elmolyol.mostanában nagyon jól elvan.

tényleg tudtok bébi reciket írni, amit mostanában főztök? no fantáziám. azaz ok, alma-krumpli, alma husi, krumpli cukkinin kívűl.
előre is köszi
lizaliza
Budapest
 
 


napvirág: én ugyan nem törölgetem, a nagynál kezdtünk fogatmosni, kb. két évesen, áh, asszem előbb kicsivel....

bébikompot én tutti nem használnék, nekem az olyan erőltetett, de sok jót is hallottam róla, h. pl. addig elvan a gyerek kb. fél órát és tökre élvezi..stb..mondjuk annyi nem hiszem h. árthat..
lizaliza
Budapest
 
 


lizaliza
Egész jól megy a beszoktatás akkor! :)
Ez a dobozfelborítás ismerős.....pelenkázásnál szoktam tapasztalni. :S Lehet,hogy adnom kellene egy külön dobozt neki és abba rakni a játékokat? :shock: Na,ezt kipróbálom!
Kaja: nálam van a fagyasztóba jégkockatartóban husiturmix, azt minden kajába teszek neki, ez fix. Aztán,hogy miből van a főzi,az változó valamennyire,attól függ,mit találok a kertben. :D
Zöldbabot szoktam főzni, de még nagyon gyengét,ami szinte zöldes sárgás,mert azt lehet turmixolni,nincs héja meg az oldalán a "szálkája". Amúgy át kellene paszírozni,hogy csak a belseje menjen bele. Céklát szoktam még krumplival (bár ennek semmi íze szerintem), vagy a krumpliba egy nagyon kicsi zeller levelet főzök és úgy turmixolom,azt is szereti. Tettünk el paradicsomlét télire, abból is csináltam jégkockás megoldást,úgyhogy ha nagyon nincs időm,akkor csak krumplit kell hozzá főznöm.
Alma, répa, tök, paradicsom, zeller, zöldbab, cékla. Ezek mennek nálunk krumplival sűrítve. Ja,meg a kecskeméti sütőtök + husikockával,mert annélkül kevés. :D

Mi kaptunk bébikompot, egyenlőre lenn van a pincében. Nem tudom fogom-e használni. Viszont egy lábakon álló hintát tuti fogunk venni! Majd lehet,hogy karácsonyra kérünk valamelyik nagyitól! ;)

Met újrakezdés 2011.10.13

KépKép

Kép
napvirág
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a hozzászólásokat, és a javaslataitokat a szeparációs szorongás ügyében. Annyit változtattam a tanácsaitok alapján, hogy most már mindig előre közlöm Esztivel, ha ki fogok kerülni a látóteréből. Úgy látom, hogy volt amikor "figyelt" hogy mit mondtam, és volt, amikor nem. Ma egyébként Anyumhoz vittem, csütörtök de kb 2-3 órára ő szokott rá vigyázni. Mikor elmentem, szépen elköszöntem Esztitől és elmondtam, hogy pár óra múlva jövök vissza érte. Hát nem tudom, de lehet, hogy tényleg megértette, mit mondtam, és nem volt egyáltalán hiszti, mikor elmentem. Viszont mikor mentem érte, akkor még minden ok volt, de egy fél óra múlva szinte lógott rajtam, -pedig ott ültem egy szobában vele a szőnyegen- és folyamatosan azt kántálta, hogy MAM-MAM-MAM, és most nem a szopira értette, hanem rám, mert hiába kínáltam, nem volt jó neki, csak az ölemben; illetve tőlem max 30 cm-re volt igazán el.
Anyukám elmondása szerint (és a tesóm is ott volt velük) amíg nem voltam ott, teljesen jól viselkedett, szépen ette a kanalas kaját, játszott, bemutatta a "repertoárját" (tapsi tapsi, integetés/kaszabolás, hol a pók (a mesekönyvében) stb.), és egyáltalán nem látszott rajta, hogy hiányol.
Egyébként a férjemmel is ugyanúgy jól elvan, mint velem, de már vele is többször előfordult, hogy mikor hármasban voltunk, akkor rájött a mamam-ozás, és egy ideig csak én voltam jó neki.
Na, röviden ennyi.
Nyűgösség:mégiscsak talán a foga lesz, mert irtóra nyálzik, már egy partedlit is kötni kellett elé.
Hinta, bébikomp: volt elektromos hintánk (fisher price) ,az csak ajánlani tudom, mert nagyon szerette, de már ugye átléptük a 9 kg-s határt, így már nem használjuk. Van adamo hintánk (ezt a még dévény miatt szereztük be) azt régebben szerette, amíg csak feküdt benne, mostanság nem annyira, állítólag, ha rájön, hogy a lábaival tudja kissé lökni magát, akkor majd újra rákap.
Bébikomp, mi is kaptunk egyet, pont a héten pucoltam le. Bár nem sok jót hallottam a gyógytornásztól, viszont azt ő is elmondta, hogy egy egy kis időre az övét is belerakta, mert szerette a gyerek. Szóval mi is be fogjuk vetni, és nem hosszasan, de azért belerakom, ha tetszik neki.
banana_split
 
 


Lizaliza: hajrá beszoktatás, és a kúszás is szuper!!!
Napvirág: zöldbab: tök jó ötlet, majd akkor én is kipróbálom. Ha paradicsomot szeretnék kipróbálni, akkor azt főzve és átpasszírozva adjam? Majd rizzsel és husival próbálom, mert ugye nálunk a krumpli (jó isten tudja miért) nem megy.
Rekuja: nagyon ügyi vagy, hogy ilyen szépen jól elvagytok Szaffival egyedül!!!!!!!!!! Én sajna marha félős vagyok, eddig egyszer ment csak el a férjem éjszakára (akkor is horgászni :) ) de én bevallom, hogy Anyumat áthívtam hozzánk... :oops:
banana_split
 
 


banana_split
Nálunk is az van,hogy ha anyuékkal van, nagyon jól elvan addig,amíg nem lát.
Mi egy telken lakunk velük, így a délutáni babakocsizás általában az övéké, vagy ha el kell szaladnom valahová és nem akarom vinni, vagy kényelmetlen lenne babakocsizni vele,akkor is náluk van. Szererncsére hozzászokott, hogy nem csak én vagyok neki. Sőt, a múltkor anyuék elutaztak 3 napra és délután,amikor "nagyiidő" lett volna, nem bírtam vele,semmi nem volt jó. Hiányoztak neki. :)
Paradicsomot héj és mag nélkül kell adni. Mi raktunk el üvegbe paradicsomlét,mert nagyon sok volt a kertben, és abból fogok majd adni később.
Keverve sem megy a krumpli? Nálunk csak natúron köt ki rajtam, összekeverve más ízzel csúszik! :)

Met újrakezdés 2011.10.13

KépKép

Kép
napvirág
 
 


lizaliza
Hogy haladtok a beszoktatással?
Olyankor apa van a picivel?

Met újrakezdés 2011.10.13

KépKép

Kép
napvirág
 
 


Ja,voltam a nődokinál.
Érdekes volt.
Összefoglalva,amiért mentem: már lassan 4 hónapja nem szoptatok,tehát már min.3x kellett volna menstruálni. Na,ez nekem nem sikerült. :( De mivel szeretnénk kistesót (nem Rekuja,nem most), ezért valamit tenni kéne,hogy újra legyen vérzésem. Szóval most elküldött terheléses és hormonos vérvételre, kezdjük elölről a küzdelmet a PCO-val. :(
De ez a kistesó is érdekes dolog. Danira 4 évet vártunk. A részletekkel nem fárasztalak titeket. ;) Most tuti nem tudnánk bevállalni a kistesót,ha összejönne is,mert építkezünk,van egy rakás hitel, az én fizetésem meg rendesen lecsökkent. :S Remélhetőleg jövő ősszel fogunk tudni költözni. Viszont vissza kellene menni melózni legalább 1 évre,hogy jó TGYÁS-t kapjak,ha sikerül a másik baba. És mindezek mellett 36 éves vagyok. :cry:
Szerintem ez így egy tök jó megoldás lenne annak,aki könnyen teherbe esik és 20 éves, csak rám egyik sem illik. :(
Na,de ez van. Most mindenekelőtt az a lényeg,hogy legyen ciklusom,aztán majd a többit hozza az élet,mint ahogy mindent az eddigi 36 év alatt. :)
Ja,és a legpoénabb, amin apával jót mosolyogtunk,hogy védekezzek-e vagy nem. Egy meddő nőnél,akinek van egy 8 hónapos törpéje ez érdekes kérdés,mert amikor már mindenféle műtét meg kezelés után is azt mondta a doki egy hormontükör után ( 1 hónapban 3 vérvétel. Peteérés előtt-közben-után),hogy a hormonjaimon nem lehet jobban javítani,irány a meddőségi terhes lettem. :)
Na,most jó uncsi kisregényt írtam,megyek is inkább főzök valamit,mielőtt még le akarnék írni mást is! :)

Met újrakezdés 2011.10.13

KépKép

Kép
napvirág
 
 


Napvirág: nálunk is dilemma a dolog, mert mi 19hónapot vártunk Bálintra, és nem tudtuk mi az oka. Volt egy endometriózis műtétem, a hormonjaim jók voltak, és bégül inszem lett. Párom ezért szeretné, ha már márciusban belefognáni a tesó projektbe, de én most úgy érzem gyorsan fog jönni(Bálintnál nem éreztem), de most a párom fél. Attól fél, hogy ha megin sok idő, akkor ha 2éves lesz Bálint elkezdjük, és arra jön még másfél, akkor az sok. Így megy a dilemma

KépKép
KépKép
kat78
 
 


Nálunk a bátyám 5 évvel idősebb nálam és nagyon jól megvoltunk és megvagyunk! ;) Én felnéztem rá,mert ő a NAGYTESÓ, ő meg vigyázott, óvott,mert én voltam a kistesó és ő NAGY lett,amikor vigyázni kellett rám. Nagyon sokat játszottunk együtt. Persze inkább fiús játékokat, talán ettől is lettem "fiúsabb". Amióta nagyok lettünk a legjobb barátok vagyunk és bármikor számíthatunk egymásra. Ugyanúgy elfogadja ő is a tanácsaimat mint én az övét,nem gondolja,hogy én ezt nem tudhatom. :)
A mai napig jobban megértem magam a férfiakkal,mint a nőkkel. :D A melóhelyen is pasiknak voltam az irányítója korábban és nagyon jól megvoltunk, nem voltam H.P, sőt,amikor elkerültem onnan (muszáj volt, átszervezés :( ) nagyon sokáig emlegettek,hogy bezzeg,ha itt lennék! És ezt a főnökük is mondta úgy mérgesen, poénosan,mikor beszélgettünk,hogy mást sem hall egész nap,csak hogy ezt én mennyivel gyorsabban megcsináltam, én kérdés nélkül így csináltam...stb. :) Tök jól esett! A mai napig is tartom a kapcsolatot ezekkel a kollégáimmal. Viszont a női kollégák....hát 2 kivételével mindenki álszent volt és fúrt a másik háta mögött. :( Nem értem én ezt. Na mindegy, ez most nem ide tartozik.
Viszont párom és a huga között (1 év korkül.) nincs meg ez a kapcsolat. Nem is volt.
Van a családban egy ikerpár. Ők állandóan veszekednek, pedig már huszonévesek, és még mindig.
Persze lehet,hogy ez nevelés és személyiség kérdése is, de szerintem a túl kicsi korkülönbség nem olyan jó.

Én attól is félnék,ha most lennék terhes, hogy mondjam meg a kisfiamnak,hogy most nem tudom cipelni a popsiját? Vagy ha veszélyeztetett lennék hogy oldanám meg? Persze sok mindenki megoldja (pl.anyós, ott is pár hónapos volt párom,amikor terhes lett a hugával) de hogy? Az egy embert próbáló feladat szerintem.

Az meg a legbosszantóbb,hogyha nem tudni mi lehet az ok. Az ellen tényleg semmit nem lehet tenni.
Néztem korábban is meg most is a PCO-s topikot és ott is úgy látom,hogy az első nehezen jön össze, a második már sokkal könnyebben. Szerintem az is közrejátszik, hogy nem görcsölünk rá annyira nagyon agyilag,mert tudjuk,hogy egyszer már sikerült,miért ne lehetne mégegyszer? :)

Met újrakezdés 2011.10.13

KépKép

Kép
napvirág
 
 


Ma jön haza apaaaa :D :D :D :D Csajszim azért ma éjjel emlékeztetett rá, hogy tud ő olyankor is játszani :roll: De így reggel később kelt, ami most nagyon jól jön. Elvileg fél11kor szokott délelőtt elaludni, de ma délre megyünk a reptérre, szóval kb 11-kor indulunk, úgyhogy nem bánnám, ha az elalvást az autóútra időzítené :) Aztán a reptéren felügyelet-csere, én megyek az egyetemre, apa jön haza :)

Banana Örülök, hogy írtál, mert épp az éjjeli játék során gondoltam végig, hogy kicsit kioktató voltam :oops: Ne haragudj! :) Meg azért néha sírhat is abban a járókában, pl ha hasmenésem van, akkor nekem se nézi, ahogy wczek :wink: De ez tök jó, hogy így elvolt most a szüleidnél :) Sokáig azt hittem, hogy azért mondjuk ezt a „most kimegyek x időre” szöveget, hogy idővel mi megszokjuk, hogy mondani kell, de én is azt tapasztaltam, hogy olyan, mintha hallgatna rá :roll: Vagy csak nyugodt attól, hogy mondunk valamit? Nemtom :roll:.
Szaffinak is van ilyen, mikor fáradt, hogy mellé kell ülnöm, és úgy játszik, hogy háttal nekidől a vállamnak és matat valamit, vagy csak fekszik a hátán és nézi az arcom miközben matat valamit.
Bébikompról dettó rosszat hallottam, de ha kaptunk volna, valószínűleg nekem is benne lénne néha. Annyit viszont nem ér, hogy vegyek egyet :)
Hintát még nem szereztem be, de mindenképpen lesz a nappali ajtón egy, mert ott van rá olyan fal, ami megtartja majd :)
Aszem nekünk is jön alul még egy fog. Mármint Szaffinak, nekem remélem nem :lol:

Oké, az előzőeket még reggel kezdtem, most este 8van, folytatom :) Ez mindent elmond :) apa hazajött, én voltam egyetemen, csajszim most altatódik apa által, csak hogy magyarosan beszéljek :D

Napvirág Nekem tetszett az „uncsi” kisregényed :wink: védekezős probléma ismerős :wink: Nekem a nődokim azt felelte, hogy általában javasolja az első fél évben a védekezést, de maguknak nem szükséges :lol: Legalább bevállalta. Amúgy is olyan típus :)
Nem irigylem az anyagiak kontra tesó kérdést. Ezt tényleg nektek kell eldönteni, hogy mire tudtok inkább várni, gyerekre, vagy lakásra. Mérlegelve persze, hogy 5 év múlva melyikre lesz még lehetőségetek :roll: (na ennyit arról, hogy nem szólok bele :lol: Bocsiiiiii)

Kat Kompromisszumként Bálint 20 hónapos kora mint indulás? :) Akkor még elvileg a gyes-es időszakba bele kell férnie a kistesónak :roll:

Lizaliza Recept nálam a bébikaja kinyitása :oops: Sütöttem tököt kedden, de nem birtam még leturmixolni, mert ha alszik, felkel rá, ha meg ébren van, üvölt a turmixgéptől :shock: Sztem már dobhatom ki az egészet. Nem akartam pépelés nélkül fagyasztani :(
Tényleg megy a hálózsákban felállás :)

Fogak: hát, én csak azt a rágóka fogkefét szoktam odaadni neki, meg egy kicsit dörzsizem vele a fogait. A mostani babapatikában van erről egy hosszú cikk, ott azt írják, hogy egész iskolás koráig a szülő mossa a fogat :shock: Hát ez nekem nem életszerű :roll:

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Rekuja:
egyáltalán nem vettem kioktatásnak, amit írtál! Tudod, innen a fórumból régóta ismerem már, hogy hogyan írsz, és tudtam, hogy segítő szándékkal írod!
Napvirág:
igggggen, a védekezéses dolog nálunk is jó kis téma volt, de aztán ugye az elmúlt 4-5 év küzdelme miatt úgy döntöttünk, hogy nem teszünk semmit az ellen, hogy ha akar, jöjjön az a kistesó.
És tényleg, sokkal jobb lenne, ha visszamennék én is melózni 1 évre, hogy a tgyás jobb legyen.
Szóval úgy vagyunk, hogy ha jön a tesó akkor jó, ha nem, akkor meg majd jelentkezünk a kaáliban újra. :)
Én igazából most már igen sokat gondolok arra, hogy milyen jó lenne megint babát várni, és ez tulajdonképpen furcsa , mert Esztivel várandósan "igen rezgett nagyon sokáig a léc". Na de mit is filozofálgatok, mikor Esztike még nagyon szopizik, és így ezért még meg sem jött nekem.
banana_split
 
 


rekuja
A 2. fognál mi is játszottunk hajnalban laza 3 óra hosszán át,mert semmi más nem volt jó neki. Igen jó érzés! A játék alatt félig hulla voltam,mire ő elálmosodott,már én nem bírtam aludni. :D

banana_split
Én is amióta túlestem a 3 óránkénti mókuskeréken, lelkileg úgy vagyok,hogy jöhet a kistesó. Én imádtam terhesnek lenni! Tök hó volt,ahogy nőtt a pocak,később,mikor mocorgott, nagyon büszke voltam! :) Csak az utolsó idők nem voltak annyira jók,amikor vizesedtem és állandóan fájt a derekam.
Azért hallottam már nem egy helyről,hogy a szoptatás alatt is teherbe lehet esni! ;)

Ma érdekes éjszakánk volt. Dani kb.2 óránként nyafizott. Szerencsére nem ébredt fel,csak olyan kis kómás volt. Két dologra tippeltem. Vagy a felső fog,mert már igen-igen fehérlik a csíkocska, néztem fürdésnél, vagy fázott. Egy rugiban aludt,meg rátettem a takarót. De amikor felkeltem hozzá,mindig lenn volt a takaró. Betakartam, cumi be, simi fejecskére és már aludt is.
Tegnap átpakoltam a szekrényt, előszedtem a 74-es őszi-téli "kollekciót". :) Tök jó, találtam benne egy csomó vastag polár overáll szerű valamit,ami majd jó lesz,ha babakocsizunk, meg egy plüss rugdalózót,ami alváshoz pont jó. Igaz,68-as, remélem jó lesz még neki. Majd ma este kipróbáljuk. Meg 3 db hálózsákot. Úgy raktam el a kapott ruhákat,hogy külön válogatva body, nadrág, rugi, pulcsi...stb és ezeken belül is külön téli-nyári. Na nem vagyok én ilyen pedáns, ne gondoljátok,csak pocakkal itthon még ráértem ezzel foglalkozni. ;) Persze, inkább ezek ilyen itthoni használatú ruhák, de nem is baj. Amikor leeszi vagy bukik egyet az új ruhájára,nekem akkor egyből végigfut az agyamon,hogy vajon ki lehet-e mosni,vagy ez is megy az otthoniak közé és ezt az érzést nem annyira szeretem. :?

Met újrakezdés 2011.10.13

KépKép

Kép
napvirág
 
 


Snowball
Milyen itthon? Mesélj mesélj mesélj!!!!!

Csicsi
Hogy vagytok?

Evian, Timocska, Sajti, Tecaaa, Tyuntyi Mi van veletek? Hogy vagytok? Írjatok ti is magatokról néha,mert hiányoztok ám! :)

Met újrakezdés 2011.10.13

KépKép

Kép
napvirág
 
 


Ma éjjel is volt 1,5 óra játék :shock: Átvettem apától az éjszakát, hátha anya látványától rögtön elálmosodik :D de nem :(. Remélem, megint fogzik, jobb kifogás, mint hogy ez van és pont :roll:.
Csajszim egyre érdeklődőbb a kiskönyvecskék iránt, tudományosan lapozgatja, simogatja a babákat és néha még HŐŐŐŐ-z is nekik :)
Ti adtok kiflicsücsköt nekik? Szaffi imádja rágcsálni, szétforgácsolni, babakocsizás közben szokott kapni. Fogalmam sincs, hogy csinálja, de bodyn, nadrágon át is bejátsza a peluson belülre :shock: Arról nem is beszélve, hogy a babakocsi úgy néz ki, mint egy disznóól, nem bírom rendesen kisöpörni a morzsákat, kiborítás meg nem segített :evil: Majd egyszer felhozatom apával kiporszívózni :D

BananaHát valóban nyernék én is, ha visszamennék egy évre, nem csak a tgyás miatt, hanem mert akkor megkapnám a béremelést, meg az átsorolást, és az alapján számolnák a gyedet is :roll: De úgy vagyok vele, hogy így is megélünk (azért nálunk apa jól keres) és „sokat” keresni –ami tanárként ugye nem sok- majd ötven évesen is tudok majd, de gyereket szülni azt nem. Mondtam is apának, hogy mindennek megvan a maga ideje. 38 évesen vette meg az első lakását (ugyebár ahová most költöztünk) és ezzel sztem nem késett le semmiről. Nem dől össze a világ, ha csak 10 év múlva lesz meg az az álomház a Bakonyban :wink: Tehát nálunk most a kistesóprojekt megelőz minden mást. Azt csak halkan jegyzem meg, hogy a hobbink meg egész picikkel nem nagy élmény (túrázás), szóval praktikus, ha korban egymáshoz közel vannak a manók, és talán 10 év múlva már velük együtt lehet egész napos kirándulásokat szervezni :)

NapvirágTerhesség során a szervezet rengeteg endorfint termel, persze, hogy még egyszer terhes akarsz lenni :D
Kapott ruhákkal én mindig olyan ügyes vagyok, hogy mire megnézem, mik vannak abban a méretben, már mind kicsik rá :oops:. Tök béna vagyok :oops:. Szóval leginkább saját vételeket hord, de nem is bánom, mert a kapottak közt kevés olyan van ami tetszik a szofisztikált sznob ízlésemnek :lol:. Most a C&Aban vettem négy bodyt egész olcsón, egyszínű, csíkos, egy kacsa, sok kacsa leosztásban, és mind unisex, kíváncsi vagyok, mennyire használódnak el Szaffitól :). Meg vettem néhány hosszú ujjú bodyt is, már alig várom hogy kissé hűvösebb legyen :)

Ezt a bejegyzést is délelőtt kezdtem el :)

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Sziasztok!
Úgy látszik, hogy az éjszakázás most a "menő" gyerkőceinknél, mi is fent voltunk egy jó órát...

Altatás: már átálltam a melegebb hálózsákra (ez is ujjatlan) , viszont csak hosszú ujjú body van alatta (no meg a pelus).

Kiflicsücsök: ahhhha, én is szoktam adni csücsköt, meg kenyérhéjat is, meg vettem neki detki bio (?) babakekszet. Illetve még kölesgolyót szoktam neki adni (ezeket váltogatva, nem egyszerre :) ) Náluk is irtó csatatér van utána, és igen Rekuja, jól írtad, mert én is találok mindig darabokat a pelusban is!!!!!!! Én sem értem, hogy hogyan bűvészkedi így össze, de tény, hogy van.
Évszakváltás: én is a héten pakoltam ki és át a ruhákat, és megállapítottam, hogy csak a 80-asok a jók már, de a telet biztosan nem húzzuk ki ezekkel, mert a "nyakam rá", hogy karácsony körül már csak a 86-osok leszek jók neki. A héten volt a védőnéni, és "lemázsálta, lemérte", 73 cm és 9,3 kg...
Úgyhogy babahordozó sincs már, a lábai is jó lelógtak róla (graco volt) van viszont concord ultimax babaülés menetiránynak háttal bekötve. (1 éves koráig állítólag biztonságosabb, hogy ha lehet, akkor háttal legyen, meg ugye még nem is ül magától, így nem erőltetném ezt az ültetés dolgot. Így meg kb úgy van, mint anno a babahordozóban.)
Engem a szívbaj szokott kerülgetni, mikor a kölcsönbe kapott ruhát jól leeszi, hogy a folttal jócskán fogok szenvedni míg kijön. (ha kijön egyáltalán)
Most nem leszek egy pár napig, mert elutazunk kicsit pihenni (nyáron nem nagyon voltunk sehol), péntek körül jelentkezem!
banana_split
 
 


rekuja
Nekünk 2 textil kis könyvecske van azokat nagyon édesen szokta "lapozgatni". Hason fekve, közben a lába jár. Mint aki fekszik a tengerparton és olvas. :D most is azt csinálja, csak a hátán fekve....
Az egyikben van egy zörgős szárnyú méhecske, annak a szárnyait szokta rágcsálni,ami kedvenc, a másikon meg egy babakocsinak a napellenzője mozog és benne van egy csörgő, azt rázogatja.
Kemény fedelűvel még nem próbálkoztam.
Kiflicsücsökkel még nem próbálkoztam, almát adtam neki 1x.
De majd kipróbáljuk. rendesen le tudja nyelni,nem szokott köhécselni tőle?
A C&A-s ruhák nagyon jók,mi használtakat kaptunk de nagyon szuperek. Nincsenek kinyúlva, kifakulva, úgyhogy ha nekem ruhát kellene venni tuti ott vennék,mert jó tartós. :)
Alvásteszt: Tegnap este egy rövid ujjú bodyban meg a polár szerű vastag rugiban(C&A) aludt takaró nélkül, 26 fokban, tökéletes volt. :)
Tényleg, tavasszal milyen sokat kirándultatok! MÉg melegítettél is kaját az erdőben,emlékszem a képre. ;)
Most ősszel hogy lesz? Mentek túrázni? Most már kicsit nehézkes lenne kenguruval,nem?

banana_split
Kölesgolyón én is gondolkodtam, mert az szétolvad a szájában. Viszont,ahogy Dani fiam ismerem, simán egészben kapná be elsőre... :?
80-as ruháknál tartotok? :shock: mi most váltunk 74-re, de még sok 68-as jó rá.
Tegnap én is lemértem, 7,6 kiló. Ráálltam a szobamérlegre vele (siettem ám,mert féltem, hogy lepisil :D), aztán nélküle és kivontam az én súlyom. A hosszát nem tudom, de szerintem 71 centi körül lehet. Majd kíváncsiságból lemérem,hogy sikerül kifogni egy nyugalmi egyenes állapotát. :lol:
Nekünk is graco van! :) Kompletten, a quattro tour kocsi autóssal.
Mi szerencsére nem kaptunk kölcsönbe ruhát, de nem is fogadtam volna el,mert tuti,hogy olyan ruhát "teszek tönkre",ami kedvenc....meg amúgy is, én nem szeretem a kölcsön dolgokat,mert mi van,ha nálam romlik el vagy lesz baja? Szóval mi örökbe kaptunk ruhákat. De főleg itthonra valókat igazából.
De irigyellek az elutazásért! Mi nem voltunk és nem is leszünk sehol. :( Majd mesélj merre voltatok és milyen volt!

lizaliza merre vagy? Mi van veletek?

Met újrakezdés 2011.10.13

KépKép

Kép
napvirág
 
 


vagyok én is, sziasztok csajok!
na ma volt a nagy szülinapi partyja a nagynak. kapott sok mindent, mindenkitől, de a bringa a fő ajándék, tekertünk is ma sokat.nagyon élvezi. holnap ovi. hát náthásan.....persze a pici is, szegény második gyerek......már mindenbe hamarabb belecseppen, a nagyom nem is volt beteg egy évig tutti....most meg h. oviba jár kemény egy hete, már nem is tud kilábalni......hát ez van....mindenki mondta is, h. erre számítsak.mindegy amíg aludni tud mindenki éjjel, addig aszondom h. egye-fene.
na holnap takarítok, egy picivel könnyű az élet :D ma egyébként halál jól elvolt a nagy vendégseregben, kézről kézre járt......hozzátesezem az elsőnél rosszul lettem volna ettől....változom, mostmár örülök, h. leveszik a terhet. :oops: édes teher, de imádom őket.
igen ruhákkal én is így vagyok h.örökbe kaptam, persze zöme itthoni, de nembaj mert iiiimmádok vásárolni a csajaimnak.persze apa megőrül tőlem.. :evil:
lizaliza
Budapest
 
 


köszi a kajatippeket. legnagyobb megdöbbenésemre ma májat adtam neki krumplival, úgy tátogott, mint a halacska..pedig aztán intenzív íze volt az tutti. legalább 15 falatot benyomott, nálunk ez nagy szó.
na én a kiflicsücsük kenyér és társaitól rosszul vagyok tök para vagyok a fulladástól.....majd ha egy éves lesz.én még 8 hós kaját sem merek adni mert az darabos....... :oops: :oops:
lizaliza
Budapest
 
 


lizaliza
Tök érdekes ám ez az "ovibetegség". Általában otthon mindenkinek egészséges a gyereke, de valahogy a közösség mindig "kihozza" a betegséget. Barátnőm kislánya is pont így járt,mint ti!
Hogy viseli amúgy az ovit? Nehéz volt a beszokás?
Én is így vagyok a darabos kajával, félek. Pedig egyszer át kell nekik esni rajta és lassan itt az idő. ;) Én a 8 hónapos kaját átturmixoltam... :oops:

Ma nálunk érdekes nap volt! Mászás nappali-előszoba-hálószoba útvonalon egész nap,amikor ébren volt. Szerencsére 2x is aludt.
A mászását teljesen "kifinomította", már úgy megy,mint aki ezer éve mászik. Sőt, megtanult az oldaltámaszos ülésből támasz nélkül ülni, nagyon örült neki! Aztán anyán felmászva sikerült az asztal szélébe is belekapaszkodni és lábujjhegyen állni. :)
Ja, és a felső fog már nagyon nagyon fehérlik, szerintem holnapra áttör. :)

Met újrakezdés 2011.10.13

KépKép

Kép
napvirág
 
 


Miért nem tudom beilleszteni a Lilypie-s vonalzóm? :(
Tudtok segíteni?

Met újrakezdés 2011.10.13

KépKép

Kép
napvirág
 
 


Napvirág, azt a linket tedd be, amiben a szögletes [ és ] zárójelek vannak, nem a <> kacsacsőrök!
Darabos kaját nem minden baba ugyanakkor fogadja el, nővérem lánya 1 éves koráig nem ette meg, pedig volt foga. Szaffi most élvezi a kiflizést, viszont teljesen leállt a főzelékekkel. Bizti jóllakik a kiflitől. Szóval kenyéren és vizen tartom a gyereket :D
Éljen a felállás :lol: Észre se veszed, és már bánod, hogy áll, mert folyton a nadrágodat húzogatja, hogy vedd fel :lol: Kezdem megérteni, az anyja szoknyájába kapaszkodik kifejezést :D

Lizaliza, pont ma fejtette ki valaki nekem, hogy vigyem többet gyerekek közé, mert így erősödik az immunrendszere :roll: Hát azért még nem :roll: De az ovi tényleg ilyen, hogy hirtelen a saját családi bacikészlete kiegészül még vagy 10 másikkal, eltart egy darabig, amíg megszokja, na addigra meg jönnek a vírusok :D 3gyerekes barátném mondta, hogy ugyan vagy egy iskolás, egy ovis meg egy bölcsise, de nem tud visszamenni dolgozni, mert valamelyik mindíg beteg :roll: No nem mintha vissza akarna menni, mert így magántanít a gyed mellett :)

Kezdek KO lenni, csajszim tényleg leszokott az alvásról, viszont folyamatosan velem akar játszani, már 0 önálló játék van :( Nap végén zombi vagyok, és akkor jön az éjjel! Apa nélkül tök nem bírnám :(

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: