Új privát üzeneted érkezett!

Suzy
Olyan jó, hogy tudtál jönni hosszabban írni! Ádó szépen növöget! Olyan jó,hogy írtad még múltkor,hogy Ő most is még sokszor alszik nappali is. Így remélhetőleg Emma is fog, mert neki is jó alvókája van nagyon!! :lol: :lol: Még használjátok a járókát? Vagy már nem szereti,hogy le van korlátozva?
Amúgy tejci és víz! Elméletileg nem muszáj ebben a hőségben sem adni vizet az anyatejes babáknak, hiszen az előtej az szomjoltó, és ha baba igényli, rá lehet tenni gyakrabban és akkor már is ott a plusz folyadék! Én próbálkoztam Emmánál ebben a hőségben a vízzel, de semmi! Ahogy víz folyik a cumiból, elkezd fintorogni és néz rám értetlenül,hogy mi a fenét adok neki! :lol: :lol: Szóval nem megy! Pedig próbálkozom rendszeresen, de nem kell neki! Figyelem a kutacsát, az rendben van mindig! :lol: :lol:

Szilvi
Tényleg nem értem tesódat!!! Végül bejelentkezett este Nálad????
Szuper,hogy most nem kell menni gyógytornászhoz! Anna Baba szépen renbe jött! Hipp-hipp hurráááá!!! :lol:
Hajrá, hajrá Anna, másszál csak szépen ügyesen!!! :wink:

Yokka
Milyen hülyeség már! 530 g teljesen tökéletes! Minium 10-12 dkg-ot "kell" hízni egy hét alatt, szóval teljesen jó! Itt egy táblázat, amit szintén nem kell szentírásnak venni,mert hát változó minden babánál, lehet,hogy épp hosszban nő, meg ilyenek!
http://soroksar.lll.hu/hogy-alakul-az-anyatejes-babak-sulyfejlodese
Teljesen jó a súlya, meg a hossza is!
Reggel 6kor mentek sétálni??? :roll: Nem semmi4 Én akkor még jókat alszom általában! De legalábbis Emma mindenképp! :roll: :roll:

Manama
Kéz a szájban, tényleg nem feltétlenül jelenti,hogy éhes! Emmának is állandóan a keze a szájában! Masszírozza az ínyét!!! Jaj, azok a gyomrozások... Emma is csinálja! Nagyon durva!!! :roll:


Hát Lányok! Nem olyan jó móka,hogy Emma így tud forgolódni! :lol: Éjszaka (0:40kor) álmában átfordult hátra és erre felébredt, persze mire beértem hozzá kipattant a szeme, így szopi kellett, majd elalvásnál is küszködtünk, mert többször megfordult és hát úgy nem tud elaludni, szóval fordítás vissza! Majd ezt 4:20kor újra eljátszottuk! Mellesleg nagyon rafkós, mert háton vagy hajolok fölé, ő meg jóízűeket röhög! :lol: :lol:
És tegnap este először be is kapta a lábát a szájába! Olyan cuki volt! :lol: :lol:

evita10
Budapest IX. kerület
 
 


Sziasztok!

Villámló gyorsasággal olvastam egy darabig, most gondoltam írok előbb, aztán folytatom az olvasást, ha Imim hagyja.

Menion, tudom, hogy már nem beszélünk róla, de én is...
Viszont örülök Anna fogacskájának, tök jó :)

Basszus, úgy szégyellem magam, egy csomó mindenhez akartam hozzászólni, de már el is felejtettem (nem írtam fel, pedig mindig fel szoktam :twisted: )

Gabi, Rolit Isten éltessen, talán még türelmi időben vagyok :)

Itatópohár: Imike továbbra sem cumizik, illetve mélyen megveti a cumisüveget. Csak játszik vele. Beteszi a szájába és kihúzza, beteszi, kihúzza (jajj, ha valaki csak ezt a gondolatot olvassa :oops: ). Szóval születésétől kezdve poharazik. Ő döntött így. Nagyon ügyeske. Ajánlom mindenkinek. Én a Janás Baby vizet itatom vele és pohár gyanánt az üveg pici kupakját szakítom le neki. Sterilizálom, megreszelem körömreszelővel, hogy ne legyen éles, ahol letéptem és már kész is s minipohár. Csak vigyázni kell vele, mert hajlamosak bekapni az egészet :) :arrow: Nálunk tuti nem lesz itatópohár.

Na mi volt még?

Fejlődéssel kapcsolatban:
itt mindenki megnyugodhat, szerintem jó ütemben fejlődik mindenki. Legalábbis az enyémhez képest mindenképpen.
Voltunk dokinál szerdán (4hós), volt méricskélés és elkeserítő a helyzet. 330 grammot hízott egy hónap alatt. Gyanítottam, hogy kevés lesz, mert már nektek is írtam többször is, hogy csak sír evés közben. Szív 5 percet, aztán csak hiszti. Én a melegre fogtam a dolgot. Próbálom ülve, fekve, egy darabig jó, aztán sztrájk. Küzdünk még mindig. Aztán tegnap... Kitalált magának egy új pózt, ezt most élvezi, így szopik. Majd teszek fel egy képet Gre. Röhej na, nagyon vicces.

Megkapta az oltásait is, belázasodott picit estére, de reggelre kutya baja nem volt :). De a csütörtökünk... életem eddigi legrosszabb napja volt.
Átmosták a könnycsatornáját. Azt a zokogást. Én nem bírtam nézni, Imi fogta le. Én csak a háta mögé bújtam (onnan kellett fognom a lábikóját) és ütöttem a fejem a hátába, toporzékoltam, komolyan úgy viselkedtem, mint egy elmebeteg. Rettenetes volt. Ha rágondolok olyan ideges leszek, hogy legszívesebben megkeresném az az utolsó rohadék orvost és szétverném a fejét. Köcsög.
Hú de mérges vagyok rá. Aztán, hogy sikerült e a beavatkozás?! Talán. Ma már egész szép a kicsi szeme.

És amit tudunk (mintha bazári majom lenne :lol: hihi)
már ügyesen fordul hátról hasra. tényleg rutinosan
néha visszafelé is, de azok inkább csak véletlenek
szépen kinyomja magát hason
olyan mozdulatsort produkál, mintha kúszna. a helyváltoztatás nagyon megy neki :)
mindent a szájába tesz. de mindent, ami a szeme ügyébe keveredik. ez sokszor nagyon vicces is.
a lábait rendszeresen fogyasztja, cuki
nyúl mindenért, ami érdekli
játszik a cicivel, úgy tartja, mintha pohár lenne a kezében
édes ahogyan simogat, ettől mindig ellágyulok
apja megtanította neki a csimpánz fogást. ők nevezték el így. Amikor a lábaival is megfog valamit, tudjátok, mint a moncsicsi. Majd teszek fel egy videót, ahogy játszanak, tök cukin röhög.

Hát most ennyi jutott eszembe.
Ja, megvettük a járókat. Gyönyörű. 8szög alakú, kisajtóval, hatalmas. Talán túl nagy is. De élvezi, dumál a szivacs mintázatához :). Kis sülthalam :lol:
Ja, és sztem elindult egy fogacska is. Tünetek: sírás, nyál, rágicsálás és duzzadt piros íny.

Oh basszus, felébredt. Pedig még a házas, esküvős dolgokat nem is meséltem. No jövök még, ahogy tudok, Talán most már több időm lesz. Túl vagyunk az évfordulón, kimentek az osztálytalis meghívók, esküvői előkészületekkel is jól állunk, szal sztem tudok jönni majd :)

Ja még egy.
A Balatontól 10 kmre sem lakunk már május 30. óta, de még EGYSZER SEM TUDTUNK LEMENNI!!! :evil: Semmire nincs időnk :cry: . Semmire.

KépKép

Kép
szandriii
 
 


Sziasztok!

Szandri
Hú, nagyon jól hangzik, amiket írtál! Imici nagyon ügyes! Sajnálom, h a Balatonhoz nem jutottatok el.

Yokka-Vivi
Nagyon jól csimáljátok a reggeli sétát. nekem ez nem megy, mert a Melinda délelőtt nagyon szeret aludni, babakocsiban meg nem megy neki...

Yokka
Sztem se törődj a védőnővel, Viktorka csak egyen úgy, ahogy jólesik neki. Én adtam neki vizet, de nem volt nyerő, eddig 5 ml a legtöbb, amit megivott. Inkább cicire teszem, még ha nem is kiabál, akkor is.

Vivi
Hú, klassz lehetett a kerti parti. Jó lehetett Barninak, pancsi meg ilyesmi.

Gabi
Csatlakozom, Isten éltesse Rolit!!!

Suzy
Te is jól csinálod a sétát és picit irigy-irigy, h Ádó szereti a babakocsit.

Evita
Nem semmi a csajod h átfordul. :lol: Én ezért nem bánom, h a Melinda még nem tudja, mert félálomban már tolja a fenekét h fordulna. És ha egyszer sikerül neki, akkor tuti fel fog ébredni (mert ugye ő is hasonalvós...)

Menion
Na, mi lett? Tesód mit "alakított"?

Uhh, egyémgyerek már bő egy órája alszik. Délután nem szokott ilyet csinálni... :roll:
Ma beparáztam, mert egyik ismerősöm mesélte, h az ő fia a negyedik hóban csak 3 dekát hízott, mert inkább aludt, lusti volt enni. Csak nem csinálja ez az én gyerekem is... :roll: :lol:
De sztem ez ritka, nem pörgök ám ezen! :wink:
Szép napot!

KépKép
manama
 
 

 
 

Halihó :!:

Evita
igen, használjuk még mindkettőt, kintit és a bentit is egyaránt, szeret még mindig benne lenni, órát is benne van, ha sok a dolgom :!: :P
nem tudtam ezt a tejcsis dolgot, köszi, hogy megírtad...így már értem :!: :wink:
na ezzel a forgással "küszködött" Vivi is annak idején :? nálunk is volt ilyen, de most már nem csak hason alszik, hanem az oldalán is, de vissza is fordul, ahogy jó neki éppen...majd rájön, csak addig tarts ki :!:
a lábbekapás egy fontos fejlődési szakasz :D kis ügyeske :wink:

Szandri
örülök, hogy jelentkeztél drága :wink:
Imici nagyon ügyes, mennyi mindent csinál már Ő is :wink: akkor hamarosan fogacska lesz :P
az idő :roll: hát igen...sajnálom, hogy még nem jutottatok el :!: apuci sokat dolgozik :?:
szívből sajnálom, hogy ennyire megszenvedtek Imici babóval, de reméljük, hogy rendbe jön a szeme, drukk+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Manama
biztosan a közeledő front elnyomja Meli babát azért alszik :!: :roll:
ne parázz előre kérlek :!: :?

Suzy és Ádám

KépKép
suzy78
 
 


sziasztok a terhességem 4.hetét taposom eleinte barnáztam a harmadik hét végén görcsöltem most vérzek nagyon félek hogy nem marad meg a baba az uh 7mm es petezsákot mutat és mátol pihennem kell ha valaki tud ezügyben segíteni azt megköszönöm
lazaradri
Budapest XIII. kerület
 
 


evita
igen természetesen jött és vittem de örültem mert Laci még itthon volt akkor aztán meg fél éjfélkor aludt de lett volna aki ránéz ha felébred mert a tesómnál aludt a sogornője aki tartotta a frontot a gyerekekkel és így nyugodtan mentem el...
gratula a lábrágcsához :lol: ha zokni van rajta akkor különösen érdekes evés közben eza mutatvány :lol:

szandrii
hát a melegben nincs étvágyuk most este hogy hüvi lett jól belapátolt...de gondolom ez már nem a ti esetetek hisz egy ideje ez már tart...nem baj ha muris a póz lényeg hogy mukodik
jaj szegény gyerek istenem min kell keresztl mennetek ez borzaztó :cry:

manama
evitának írtam fent....de képzeld másnap ugye reggel ment melóba én meg 9kor arra keltem hogy nagy dübörgés a szomszédban...hát természetesen a 2 gyerek egyedül nagyban rohangáltak ajtót csapdostak be voltak gőzölve....szétcsaptam köztük rendet rakattam velük nézem sehol kaja megint :shock: kérdem mit ettek :semmit :( hát ez nem is lep meg...csütörtökön ezért halgattam hogy ne adjak enni nekik mert nem ebédelnek akkor...hát én akkor is kentem nekik pár kenyeret meg zöldséget aztán 10kor elmentem a gyerekkel oltásra...Laci 1/211kor ért haza erre neki telefonált hogy adjon már nekik enni valamit :shock: :roll: na Laci meg csinált megint kaját amit szintén megettek se szó se beszéd... :lol:
hát szerintem már nem is lehet űberelni ezeket a sztorykat..bár ki tudja?

voltunk reggel agyhártyagy.oltáson helyettes orvos volt beadták bár olyanok voltak mind mintha egy zombi filmbe cseppentem volna sehol egy mimika sehol egy érdeklődő szó csak amit muszáj volt mondani...na de nem baj megnézték beadták írtak vigantolt is megmérték 7,5 kg 68 cm szerintük mit akarhatok még :lol:

Kép
menion
Budapest
 
 


lazáradri
privi ment neked!!! legjobbakat kívánom!

Kép
menion
Budapest
 
 


http://www.pelenkafutar.com/rendelesi_info.htm

nem tudom már ki kérdezte a nagykeres pelust itt 3270ft/100db a midi

és ingyenesen házhoz viszik a fenti linken megrendelhető de akkor 36ft/db-ra jön ki de az is nagyon jó minőségű gumírozott textil szerű pelus mint a márkásak én nagyon szeretem!

Kép
menion
Budapest
 
 


Manama! Ahogy írtam nálunk sem favorit a víz, de ma megpróbálum úgy hogy 30ml tejcsi meg 20 víz aztán meglátjuk fogy-e így, aztán növelem a víz arányát.
Szandri! Szerintem ne agódj a súly miatt Te sem. :)
yokka03
 
 


lányok ma elkezdett mászni :D
és kelkápit is gond nélkül ettünk...

na de mennem kell mert villámlik és dörög a kutyák meg félnek....

Kép
menion
Budapest
 
 


Én szedek itt egyedül Béres cseppet?

:lol: :lol: :lol:

Ezt muszáj volt. Véletlenül alszik a baba, gondoltam mielőtt nekiesek a mosni, teregetni, vasalni valónak, bekukkantok egy kis olvasásra és még sehol senki.

Nálam rossz idő, őszies, langy' esős, borongós, összebújós, szeretgetős szerda van. Szeretem.

KépKép

Kép
szandriii
 
 


Szandri! :) Itt is, ha nem esne viszont olyan jót lehetne sétálni. Teccik ez a lehülés :)
Ma visszamentünk egy méreckedésre Egy hét telt el és Vikóca 5900gr és 62 cm.
yokka03
 
 


Lányok!

Ma voltunk megint Dévényesen! Annyira büszke vagyok Emmára! Olyan ügyes volt! :lol: :lol: Az első fél órában meg se nyikkant, csak mosolygott! A gyógytornász csaj két lánya is ott volt, és szórakoztatták Emmát, ő teljesen el volt bűvölve Jókat vigyorgott! Nem zavarta,hogy gyömöszölik! :lol: :lol: ersze, amikor a lábával foglalkozott, az már nem tetszett, mert az fáj neki, ahogy ott az ízületek, meg izmok húzódnak neki! Viszont mondta,hogy mivel bekapja már a szájába a lábát, ezzel saját magának is tornáztatja, mert pont úgy húzza magának a lábát! :lol: :lol: Nagyon icergett-ficergett. Még kutyapózba is felhúzta magát és úgy volt! :roll: :roll: A csaj szerint hamar el kezd majd mászni! :roll: :roll: Persze a lényeget nem kérdeztem,hogy meddig van szükség 50 perces, és mikor elég már a 25 perces! Na majd jövő héten jól megkérdezem! :lol: Nemsokára itt a barátnőm, Lídia! Dumcsizunk egyet! Laci meg lelépett moziba! :lol: :lol:

Szilvi
Gratula a mászáshoz!! Nagyon ügyes Anna Baba!! :lol: :lol:
Zombi orvosok :arrow: :twisted: :twisted: Kemény! Nem is értem!
Tesód :arrow: kaja :arrow: megint nem semmi! Én sosem fogom megérteni!!! :roll: :roll:

Suzy
Igen, emlékszem,hogy Vivi is ezzel küszködött! Mindig rá gondolok,ha nálunk is ez van! Ma hajnalban is álmában hátára fordult,aztán méltatlankodott! Hasra fordítottam, cumi a szájba és már aludt is tovább! :lol: :lol:

Manama
Ne parázz ilyeneken! Csak jött a front és azért alszik többet! :wink:

Szandri
A férjed nem semmi! Ez a videóóóóó! Írtó jó! Nagyon édesen nevet!
A szopi póz meg! Hmmm! Nem semmi! érdekes Imici! Nem semmi,hogy így eszik! Hát ha neki így jó.... :lol: :lol:
Nagyon ügyes,hogy ennyi mindent csinál!!!
Képet kérünk a járókáról! :wink: Remélem hamarosan eljuttok a Balcsihoz is!!!

evita10
Budapest IX. kerület
 
 


Sziasztok!

Lányok, totál igazatok van szopi ügyben. Csak az a nagy büdös helyzet, h amíg és szoptatni fogok/tudok, tuti találok valami idegeskednivalót. Nem bízom magamban, na... De én már csak ilyen vagyok :oops: :oops: :oops: :lol: Majd időnként jövök a hülyeségeimmel, aztán megont helyrebillen a lelki egyensúlyom.... :D

Evita
Hajrá Dévény-torna! Ügyi Emma.

Szandri
Emlegettelek a héten, mert Melinda is sírósra vette a figurát. Jaaa, nem semmi a póz, de mi is próbáltunk már ilyet. Nem értek hozzá, de lehet, h az ottani tejcsatornák tágabbak ( :roll: ), könnyebben jön a tej/több jön egyszerre, így elégedettebb. Ügyi vagy, h kitartóan próbálkoztok, akármi is van!

Szilvi
Uhh, nálad aztán vannak történések. Sokat bírsz, csajszi! :wink:
ÓÓÓ, grat a mászáshoz!

Yokka
Éééés? Mit mondott a védőnéni a súlyra??? :wink:

Mentem, mert kivagyok... :D

KépKép
manama
 
 


köszi lányok ma már úgy tepert mintha minden nap ezt csinálta volna....hát most fel van adva a lecke...mert a kiságy ugye már kicsi nem tud mozogni benne a szivacsról meg pillanatok alatt lemászik és célba veszi a virágokat és mindent ami koszos vagy veszélyes...
mivel nagyon sok bútorom van nem is tudok minden alá úgy betörölni hogy teljesen makulátlan legyen és így a macskaszőr azért mindenhol előfordul...ha meg ez a nyunyó bemászik majd minden alá :shock:

tegnap elött tesóm és a haverunk szétröhögték az agyukat rajtam mert nem akartam a gyereket a kerti gyepre tenni :?
....azt mondták nem vagyok normális...nem tudom hogy igazuk van-e és hagynom kéne mondjuk füvet tépni és aztán azt a szájába tömni de most még azt gondolom nagyon kicsi és félek a betegségtől....végülis eddig se hasmenés se nátha se semmi baja nem volt!kint van a teraszon egy szivacson amin lepedő van és a természettel való kapcsolatot én majd totyogós korára terveztem...
lehet hogy hülye vagyok de most még annyira berzenkedek attól hogy a fűbe meg a földre tegyem :roll:
vagy egy órát évődtek azon hogy "jaj nehogy hozzáérjen a fűszál szegény gyerekhez" meg hogy "úúúúrisssten gyorsan igazítsd meg a takarót mert majdnem eléri a gyepet a gyerek"...ésatöbbi ésatöbbi jól kifiguráztak....
azóta is töröm a fejem hogy vajon én vagyok a túl aggódós aki teljesen streilbe tartja a gyerekét vagy ők azok akik túl lazáskodják... :roll:
már mostanában nem sterilezem ki a cumisokat se csak a mosogatóból szárítóra és annyi...és már leteszem mindenféle felületre is a gyereket és nem a saját takarójára kizárólag szóval igyekszem napról napra lazítani a dolgaimon...hagyom hogy olyanokat is megfogjon és szájba vegyen amiket nem sikáltam le...szóval lassan vezetem be a "koszosságba" a manót hogy ha majd sarazni akar meg a kertben tapicskolni a retekben akkor majd ne legyen gond de lehet hogy túl lassan haladok ezzel és már a fűben kéne másznia?

Kép
menion
Budapest
 
 


ma elhoztam az etetőszéket! meg is javítottam mert 2500-ért vettem úgy hogy volt 2 cm szakadás varrás mentén a huzaton...du.abban evett és hatalmas sikere volt :D

és elvittem egy csomó régi aranyat ami hibás volt vagy páratlan és a fülbevalómat is mert egy hete nem tudtuk betenni olyan fülszaggatóan szoros volt ezért becseréltem és így vettem egy új fülbevalót magamnak! nagyon szép és szolíd db...
a régi már nagyon idejét múlt volt(karika)és nem is volt előnyös a kalács képemhez...de a sorsát az döntötte el hogy hétfőn tudta tesóm betenni az egyiket és azóta is fél füllel mászkáltam :lol: ráadásul az is fájt azóta...Laci még nem konstatálta igaz egy órája jött haza...kíváncsi vagyok mikor veszi észre :wink:

Kép
menion
Budapest
 
 


Hááát Manama lesett nagyot. Kérdezte hogy mi újság, hát mondtam hogy semmi különös...elkezdtem fejegetni esti megkínálásra mert azt mondta tuti éhes és mondtam hogy ment a lefolyóba...most meg már pakolom a fagyóba, így én se parázok be hogy kevés lenne.
yokka03
 
 


pangás van....

megcsináltam életem első salátafőzelékét ma az volt a kaja...
megette :D

ma már kifejlesztette az "üvegvágó"sikolyát :lol:

Kép
menion
Budapest
 
 


Lányok!

Én idegösszeomlást fogok most kapni! Jelen pillanatban két barátnőm szül egyszerre!! ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!!!! :roll: :roll:

evita10
Budapest IX. kerület
 
 


Halihó!

Megvagyunk, gyors életjel.....
Rövid leszek, ezért egy nagggyon FONTOS HIR.....

DALMUSKÁM már egy hete teljesen önállóan ÁLL!!!!!! :oops: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Bárhol, bármibe kapaszkodva.....lépeget az ágy körül stb....Juppijé---újabb kihivások! :arrow: :idea: :wink:

Mi nem mentünk Szajkra, maradtun Sopronba, naggyon szar az idő.....! :(

Na pusszantalak Benneteket, olvaslak...de nix idő reagálni!

Pápá, pacsi,puszi!

KépKép
Kép Kép
"Ha van még valami tiszta ezen az elveszett világon, azt máshol nem találom...csak a Lányom szemében látom!"
schorsi
 
 


Sziasztok :!:

Én is jelentkezem, de nincs sok időm, apázunk, barátnőzünk...

Orsi
nagyon ügyi Dalmus :lol: gratulálok :!: pusszantás, legyetek jók :wink:

Menion
édes lehet az a sikoly :P
mit tartalmazott a salátafőzelék :?:
nálunk Ádó már tépdeste a füvet, de nem engedtem, hogy meg is egye (kutyák miatt sem), meg Én is félek minden nyavalyás betegségtől :roll: :oops: majd el jön annak is az ideje, hogy egye...
mikor vette észre az új fülbevalódat :?: mert nálunk lehetne naponta új akkor sem venné észre, ha csak nem lenne valami nagy változás, mondjuk egy hatalmas karika :D :arrow: férfi :wink:

Én sztem 1 éves koráig minden nap fogok sterilezni :!: :arrow: de ezt mindenki maga dönti el, csak leírtam :roll:

Manama
sok erőt és légyszi bízz magadban, mert tuti mindent jól csinálsz és hallgass az anyai ösztöneidre, mert a legfontosabb :!: :wink: ölellek drága

Evita
na nehogy már, mennek a drukkok a barátnőidnek :roll: ne idegeskedj kérlek nagyon :!:
hírek azóta :?:

Gabi
minden ok, régen voltál :?: :roll:

Pusszantás

Suzy és Ádám

KépKép
suzy78
 
 


Tegnap voltunk havi tanácsadáson, nagyon elkeseredtem...nem hízott Ádó, sőt :shock: visszaesett a súlya, de Én úgy, de úgy megijedtem, hogy most akkor mi lesz, de a lényeg, hogy most már ennie kell falatos kajcsit is, a dokinő szerint a reggeli és az esti tápszer most már csak szinte folyadék neki, kell a szilárd kaja is az ebéden kívül...eddig is volt neki az ebéd főzelék mindig hússal, egyik nap gyümis a következő nap pedig zöldséges, délután gyümi keksszel, de még este 7-kor is kell neki adnom falatos kaját, úgyhogy asztalhoz ül az egész család és Ádónak mennek a kis katonák :lol: ma már evett reggelije után két kis falat virslit zsemlével, édesen ette, rágicsálta, szokni kell ezt még :roll: :wink: ki kellett váltanom a Milumilnak a vaníliás pépjét (azt hiszem Dalma evett ilyet :roll: ) és ezt kell neki délután adnom...egy hét múlva kell menni mérésre és ha nem változik a súlya akkor v.v és vizelet tenyésztés lesz neki, de Én bízom benne, hogy alakul a dolog és a sok mozgás miatt nem ment a súly felfelé, mert olyan szinten mozog, hogy alig áll le egy percre is...hirtelen megindult, az egész lakást bejárja gurungálva :wink:

A hossz nem változott, 69cm, a felső 1-ek iszonyatosan be vannak durranva, a szélük már kint van...egyébként minden ok, sokat beszélget, nevetgél, sztem jókat eszik és már nem olyan lassan, gyorsan kell lapátolnom sokszor és már a tápikát is 5 perc alatt megissza, nem úgy, mint régen, mert akkor fél óra volt :!: :roll:

Ennyit rólunk, majd jelentkezem, addig is vigyázzatok magatokra, babókákra :!: :wink:

Tsók

Suzy és Ádám

KépKép
suzy78
 
 


Gabi
az micsoda, amiben Roli fürdik :?: nagyon édes benne :wink:
mekkora a felső foga :shock: :wink:

Andi
nagyon jó a szülinapos képek :wink: ügyi vagy, szuper tortát csináltál :lol:

Szandri
az a szopi póz :shock: :D még ilyet nem is láttam :lol: mit csinálnak a fiúk :?: :lol: nagyon aranyosak :wink:

Menion
az a pancsis "sztori" tényleg, no comment :D

Suzy és Ádám

KépKép
suzy78
 
 


Menion
jajj, de jó, csak most olvastam, hogy Anna baba mászik, szuper :lol: és hogy halad :?:

EVita
örülök, hogy egyre jobb a torna Szamócának :wink:


Suzy és Ádám

KépKép
suzy78
 
 


Na, visszajöttem, mert a mai du. progi elmarad.... :arrow: ha a lustaság fájna....!

Annyit irtatok, folyamatosan olvastalak benneteket....!
Hm, de ne kelljen a régiekre reagálnom lácci..lécciii :oops: :)

Nos.... :wink:

Suzy!
Igeeen, Mi ettük-esszük rendületlenül vacsira a vaniliás pépet és Dalma nagyon szereti.
Szerintem ne izgulj a súly miatt, majd alakul ás sokat visszafog a mozgás.....nagyon sokat!
Bár tudod mindig mondogatjuk,hogy Babafüggő a dolog....!
De szerintem semmi baja Ádónak! Ezt a pépet simán adhatod mondjuk gyümivel keverve....és amit mág régen irtam a DMes pépek..../gyümis, gabonás/, tuti hizni fog tőlük!
Jaja, a tápit Mi is még napi 2szer isszuk, reggel és uzsi után.....de egszerre 100-120 ml hajlandó meginni, Én meg nem erőltetem. Biza csupán szomjoltó....!

Nekünk némileg nőttek a kajaadagok és a menetrend is némiéeg változott, mert a tápit nem hajlandó közvetlenűl kaja után meginni, hanem 1 órával utána,tehát:
8 óra :arrow: 1 joghurt vagy túrókrém+2 db babapiskóta vagy keksz vagy kölesgolyó/ Kb. 15 golyó/

9 óra: 100-120 ml tápi

10.30- 11 óra között: nasi.......pufi, alma, kiflicsücsök, körte, banán....ami jön!

12-12.30 között: főzelékek, de ma gyümi napot tartunk igy a husi mellé őszibarackot ettünk.

14-15 óra között: nasi......pufi,babapiskóta,keksz stb.

16-16.30: gyümölcs mindenféle formában,mennyiségben...... :lol:, alkalmanként péppel keverve./ DMes/

Ha nem jön a kaki vagy túl szorulásos...ajánlom etessetek ananászt a gyerkőccel...meglepődök,hogy utána milyen adagot rak a pelusba..úgy kipucolja,mint a fenye.... :lol:

18 óra: van hogy megéhezik szintén egy kis nasira, de ritkán....

20.30: 260 ml vaniliáspép

Hmmmmm, visszaolvasva rengetegnek tűnik, de nem annyira vészes...... :lol:

És sok-sok viz, tea, frissen facsart gyümilé......

Dalma most 9700 küröl jár.

KépKép
Kép Kép
"Ha van még valami tiszta ezen az elveszett világon, azt máshol nem találom...csak a Lányom szemében látom!"
schorsi
 
 


Mielőtt valaki felhörkenne a sok PUFIn...kimondottan lehet a Babáknak valót venni...sószegény, gluténmentes...egyebek!

KépKép
Kép Kép
"Ha van még valami tiszta ezen az elveszett világon, azt máshol nem találom...csak a Lányom szemében látom!"
schorsi
 
 


Szilvi!
Hááát gratula a mászáshoz!!!!!!
Hajajj, cicaszőr kutyaszőr......mindegy..!
takaritás, tutot nálam is gond......nem tudok túl alapos lenni,pedig igyekszem esküszöm!!!!!!
Fűmászás, fűtépés :arrow: nem vagy aggodalmaskodó, Én is frászt kapok, ha a lepedőről le akar mászni, de Én inkább a bogarak miatt...megcsipi egy darázs....stb........
Jaaaaaaaj! :shock:
Etetőszék-----hurrááá! :wink:
Hűűűűűűű, új fülbevaló, de szupi!!!! Csinositunk, vakolgatunk......ismerőőssssssssss! Hihihihihi! :oops: :lol:
Salátafőzelék :arrow: jesszus, már bocsi, nem ismerem, de elképzeltem a szottyadt salátaleveleket,phűűűűűűűűű,hihihihihi :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: , Nekem a saláta az roppanós, zöld, friss....hmmm, nyammi!
Bár, tuti finom volt! :wink:

KépKép
Kép Kép
"Ha van még valami tiszta ezen az elveszett világon, azt máshol nem találom...csak a Lányom szemében látom!"
schorsi
 
 


Orsi
mindeképpen gyümivel fogom keverni, mert nem issza meg a kicsit édesnek is tűnő dolgokat, pl. banánt egyáltalán nem eszi meg...a DM-es pépeket sem issza meg, de erre azt mondta a dokinő hanyagoljam is, mivel a tápszere tejmentes, Én adtam neki olyanokat, próbáltuk :!: :roll:

jó kis kajcsi "menetrend" :shock: :lol: nagyon jókat eszik Dalma, na de mikor alszik :?: mert nekem az a bajom a délelőtti kajcsival, hogy igaz, hogy reggel 8-kor ébred és akkor issza meg a tápját, na de 10-kor már megint alszik 12-ig :roll: és utána ebéd, majd 2 óra múlva megint alszik, még mindig minden kaja után alszik :!:

Már Én is adtam neki babapiskótát, nagyon szépen ette, de még köles golyót meg pufit még nem mertem neki adni, nasi nincs is :roll:

Köszi, hogy megírtad mikor és miket eszik :!: :wink:

Suzy és Ádám

KépKép
suzy78
 
 


Manama!
Ne aggódj, ügyesel vagytok!!!!!
Gyere!

Evita!
Mi van BÉBIBUMMM??????
Hajrá Nekik!

Szamóca ügyes erős baba!!!!Tornászlány lesz....bár ebből a csapatból lesznek még páran, akik konkurenciát jelenthetnek neki torna ügyben..... :lol: :wink:

KépKép
Kép Kép
"Ha van még valami tiszta ezen az elveszett világon, azt máshol nem találom...csak a Lányom szemében látom!"
schorsi
 
 


Orsi
akkor ahogy látom Dalma kb. 8x eszik egy nap, míg Ádó csak 4x, 5x :arrow: kevés, na de sokat alszik :roll:
inni hál istennek sok vizet, mást nem fogad el :!:

Suzy és Ádám

KépKép
suzy78
 
 


Megnézegettem mindenki képeit!
Nagyon szépek ezek a Babók!!!!!!!!

Szandri!
Nem semmi az Én igy szeretem cimű képetek....ránézek és olyan tipikus pasis a feje, a szájcsücsöritése......naggyon frankóóóóóóóóó! :lol: 8)
És a vidi Apával!!! :wink:

Gabi!
Majd bepisiltem a nevetésől az utolsó képeden, az a haj, az a fej, az a huncut szem......beszarok..olyan,mint egy mesebeli Kismanóóóóóóóóóó nagyon édi!!!!!!!!


Jaaaaaaa, és elfelejtettem mesélni,hogy keményen nyáladzunk ismét....be van durranva az egész felső inyünk, 4 napja belenézek a szájacskájába és lám....nem a felső metszők jönnek, hanem a két oldalsó szemfog :shock:/ vagyis remélem igy nevezik, nem a felső középsők és nem az azok melletik, hanem az az melletti---na ezt jól elmagyaráztam! :oops: / , ma is megnéztem éa a jobb oldalit látom sztem pár nap és áttöri az inyt.....a másik dagadt, duzzadt, de annak neml átom még a hegyét....érdekes....kis vámpir lesz a szentem!!!!

Csajok Erika olyan nagyon régen irt, mi lehet Velük????
Erika, jelentkezz! :)

KépKép
Kép Kép
"Ha van még valami tiszta ezen az elveszett világon, azt máshol nem találom...csak a Lányom szemében látom!"
schorsi
 
 


Úgy tűnik bébibumm van!
Az egyikről nem tudok semmit! Eredetileg,úgy volt,hogy én leszek bent vele szüléskor, de végül a férje meggondolta magát és bement! Ez neki jó, nekem nem, mert már beleéltem magam,hogy ott leszek! Ez van!
A másik barátnőmmel még vígan chatelek! Otthon csücsül még, pedig 4-6 perces fájásai vannak, de még nem megy be szülni! Azt mondja nem fáj nagyon! :roll: :roll: Hát én meg halálra izgulóm magam,h végül otthon szül meg! De 3ra otthon lesz a férje, és akkor felhívja a szülésznőt is,hogy mi legyen!

evita10
Budapest IX. kerület
 
 


Orsi
Nagyon ügyi Dalmus,hogy már kapaszkodva mászkál! Hát nem nem aprózza el! De hát olyan sok fontos tennivalója van...Nem teheti meg,hogy csak négykézláb mászkáljon... Remélem nem viseli meg nagy ez a fogacska! Hajrá, hajrá, gyere ki gyorsan! :lol: :lol:

Suzy
Nem hiszem,hogy gond lenne! Sokat mozog! Majd fog hízni! Nyami finom virsli!!! :lol: :lol: Hajrá nektek is fogacska!!!

Szilvi
Új fülbevaló :arrow: szuper! Na Laci észrevette?
Tök jó, hogy etetőszék is meg van! :lol: Teljesen érthető,hogy félted a gyereket én is ezt tenném a helyedben!!! :wink:

evita10
Budapest IX. kerület
 
 


Suzy!
Ez azért nem egy szoros mentrend, mert a nasik kiesnek, ha alszik....persze.
Sajna Dalma már nem alszik túl hosszan, de a napi 2szeri alvás maradt.....
A 9 órás tápi után alszik kb. 45 percet és délután 15.15.30 fele mégegyszer egy 40-45 percet......!
Persze van,hogy a délelőtti rövid után jön egy délutáni hosszabb, de akkor átalussza a nasi időszakot....

Értem, szerencsére Dalma mindent megeszik...... :? :P , mondjuk a terhesség alatt is gondoltam,hogy jóevő lesz, mert amikor Én kajoltam majdnem kirugta a hasim oldalát, nagyon durván tombolt....volt,hogy illatokra is ezt csinálta....!

Akkorát evett a multkor a paprikáskrumpliból....phűűűű!

Alakul az majd Suzy! Nyugalom!!!!! :)

KépKép
Kép Kép
"Ha van még valami tiszta ezen az elveszett világon, azt máshol nem találom...csak a Lányom szemében látom!"
schorsi
 
 


Sziasztok!

Most csak életjelre jövök, de holnap próbálok olvasni és reagálni is.
Hazaértünk tegnap a "nyaralásból".
Nem tudom néztetek-e híradót a napokba: emlékeztek a kicsavart fák, jég, és szörnyű vihar pusztító részre --> Nos, mi pont ott voltunk "nyaralni". (Mátrába) De erről majd bővebben holnap.
Ja és a slussz poén: kijött Barni második foga a nyaralás alatt. Produkálva az összes tünetet...

Pusssz Mindenkinek!

Vivi

KépKép

KépKép
wivianne
 
 


suzy
salátafőzit úgy csináltam hogy krumplival megfőztem a salit...kb mint a kelkápi főzi de a gyereknek nem fűszereztem...turmixolva olyan lett mintha spenótot adnék a gyereknek
nálunk még van remény ezek szerint mert másnap rögtön észrevette...igaz azt hitte bizsu szóval neki is el lehetne adni a rezet aranyként :lol:jövő hét végén lesz az első évfordulónk...majd azért valahogy meg kéne ünnepelni de ez a medve utál minden ünneplést szóval majd még kigondolok egy kompromisszumos megoldást
sterilezés:hát én meg mostmár csak úgy kampányszerűen...miután mindent a szájába tol én már nagyon nem sterilezem mert a mosógép 70fokon mos és csak akkor teszem be ha egyszerre sok összejön vagy a mosogatógép üres és kézzel mosom el a cumisokat
remélem hogy 1 hét múlva súlyosabbak lesztek!drukkolok!!!
halad?száguld :lol: mostmár ugrani kell utána mert leesik az ágyról...a szivacsot ki kellett dobjam az esőre domestossal kimostam nem lehet kint hagyni úgylátszik mert bejelölik az idegen macskák :evil: úgyhogy csak a 2x2m-es ágyon tud teperni jelenleg amíg a szivacs meg nem szárad

orsi
hát én nem is írom már mikor és mit eszik mert szerintem egész nap eszik a nyunyó...nekem legalábbis úgy tűnik....
reggel szoktunk tápit inni mert már anyatej nincsen aztán a nap folyamán főzeléket és gyümölcsöket piskótával vagy zabpehelyel vagy kekszel és este eszi a tejpépet vagy rizspépet vacsira....
de az biztos hogy mi is legalább annyiszor eszünk mint ti ha nem többször :roll:
nem tudom mi az a pufi :shock:
hát elmondanám hogy én is eléggé finnyásan néztem a főzelékre meg ahogy készült nekem még kesernyésnek is tünt illatra de aztán befűszerezve lényegében hasonló volt mint a kelkápi főzi...a gyereknek meg turmixolva olyan lett kinézetre mint a spenót az meg nem is gusztustalan :wink:
amúgy én se ismertem sose láttam és nem is ettem ilyet....a gyerek miatt akartam kipróbálni hogy a ht táblázatból a salátát is kitudjam pipálni

a kölesgolyót hogy tudja megenni a manótok?nekem még a 2 fogú nem hiszem hogy elbírná rágni :roll:

evita
hűűű hidegvérű a barinőd én is már mennék....
észre vette másnap mert éjszaka jött haza aztán alvás volt...az etetőszék basszus nagy kihívás nekem mert úgy pörög forog benne hogy alig győzöm a kanállal követni...a hintában nem tudott így mozogni közben

ez a vacak idő az agyamra megy...fáj a fejem de úgy hogy a szemem is :shock:
ki kellett mosni a szivacsot amin a nappaliban szoktunk tornászni meg mostmár mászni de mivel ilyen napos az idő sose szárad meg :evil:
az az átok kandúr lehetett aki a cicáinkat is bántja...leburnyálta a nyavajás...ha most kiszárad akkor nem hagyom kint többet éjszakára...kint szoktunk a teraszon is hemperegni rajta...most nagyon rossz hogy nem tud hol teperni a manó....a mobilágy már kicsi

Kép
menion
Budapest
 
 


Sziasztok!

Hazaértünk....!
Nem kell mondanom,hogy a balatoni hétvégét a pocsék idő jól elmosta.... :? :roll:

Képzelkétek, ugye irtam, hogy Dalmának jönnek a "vámpirfogai"!
Szegénykém tegnap hajnalban negyed négykor belázasodott...39,1... :shock: :shock: :evil:,gyors kúp, láz meg se moccant.....Phanadol....semmi, majd hűtőfürdő, na ez segitett,szépen lement neki, reggel még adtam egy fél kúpot.....hazajöttünk, majd délután éreztem,hogy megint meleg a kis feje, lázmérés 38,4 :( , kúp+phanadol kombináció segitett levitte, most este megint nyomattam neki egy fél kúpot, felhivtam a dokit, elmondtam mi van, azt mondta biztos a fog miatti láz.......de ha holnap is lesz akkor vigyem be megnézi, nem szedett-e össze valamit...de nincs nátha, ugyanúgy eszik.....kicsit nyűgösebb, de semmi egyéb tünet...bár a szájába nézva Én már kaparnám a falat...vörös,duzzadt.....forró...szörnyen néz ki, viszont bekenni nem engedi.....!
Hát ez van, remélem kibújnak hamar, bár az alsókból kiindulva ezek is nehéz szülések lesznek.....hiszen az alsó fogait is már törni kete láttam, de áttörni nagyon nehezen akartak.... :?
Sajnálom szegény kis Cucut!

Szilvi!
A kölesgolyót simán beveszi és a nyál megpuhitja.......megfulladni nem tud tőle....simán elpasziroza a foginyével, nagyon szereti.
A pufi az a kuki :P alakú sós/paprikás puffasztott izé.....!

Ejjj a kandúrfarkát......nem tudott máshova pisikélni!!!! :twisted:

Vivi!
Gyere!!!!Tessék mesélniiiiiiiii! :wink:

KépKép
Kép Kép
"Ha van még valami tiszta ezen az elveszett világon, azt máshol nem találom...csak a Lányom szemében látom!"
schorsi
 
 


Sziasztok!

Hű a betyár mindenségit... olyan hideg van felénk, hogy egyből a meleg teáért nyúlok... :roll: :roll: Ma megyünk anyumékhoz vidékre, remélem lesz jobb idő is, mert azért kimennék a szabadba, ha már egyszer falura megyünk!

Orsi
Hajrá Dalma, Hajrá fogacskák! Szegénykém... jól megszenved velük. De klassz csaj, h a kedvét nem nagyon szegi!!!! Hű, jó kis menetrendetek van kajaügyileg! Sajnálom az esős Balatont! :( Mentek még idén?

Szilvi
Grrrr, macskesz! :?
Na, a Te lányod is mindenevő!!!!

Suzy
Sztem sincs okod aggódni Ádó súlya miatt (de ha jól vettem ki, nem is aggódsz... :wink: ). Az Én paráimra egyszer azt mondta vki, h ez nem verseny, ha egy egészséges baba egyszer jól érzi magát a baba annyi dekával, akkor rendben van!

Vivi
Úúú, ilyen nyaralást... :roll: :roll: Majd mesélj! Barni foga teljesen kint van?
Jah, emlékszem írtad, h egyszer elkezdtél sportolni, de abbahagytad, mert Barni nem fogadta el a cicit (vagy nyűgösködött, nem emlékszem pontosan...). Ez hogy nézett ki? A héten elkezdtem a baba-mama tornát és lehet h véletlen egybeesés, de a lánykám sokszor sír kaja közben, forgatja el a fejét, stb és nem tudom mire vélni... Nem mindenem a torna, de ajánlott a Melinda miatt, h javuljanak az izmai...

Evita
Na, megszülettek a bébik? Jó egészséget nekik!

Kérdés: kinek mikor alakult valamiféle napi rutin (alvás-evés-ébrenlét)? Mi még a holdban vagyunk... :( Az biztos h eszik-alszik és ébren is van, az valószínű h az éjjelt átalussza (jelzem este 10 körül alszik el rendesen) és délelőtt jobban alszik de a többi... ahogy esik, úgy puffan. Na meg a fél nyolcas fürdetés a biztos. Elronthatok vmit, vagy az én gyerekem ilyen típus?

Szép napot!

KépKép
manama
 
 


Ne haragudjatok, ha valami elavult már, de kb.3 napja írom a hozzászólást:

Sterilizálás: én amúgysem voltam olyan nagy művelője (mert pl. cumisüveg nincs is), de fél éves kora óta semmit sem sterilizálok…

Fűbe lerakás: meg fogtok kövezni - én simán leteszem a játszón…. (Amúgy ez miért baj?) Arra figyelek, h csak tépdesse, a szájába ne vegyea fűvet, de szerintem semmi baja nem lesz tőle.
Az aggasztóbb, h végig nyalogatja a hintát, amint beleteszem… Na ettől én is frászt kapok, de ezzel meg nem tudok mit tenni.

Manama
Nem, én csak olyat írtam, h odafigyeltem az étrendemre és száműztem a szénhidrátot és rögtön csökkenni kezdett a tejcsim, ezért be is fejeztem a csökkentett étrendet. (És amint újra rendesen ettem vissza is állt.)
Meg ami még volt, h amikor megjött, akkor előtte nap és az első nap Barni is nyűgös nemcsak én. (Bár igazán mázlista vagyok, mert Barni lassan 10hónapos és eddig 2x volt csak meg. )
A sportolni egyébként úgy tudom lehet, csak jó melltartó kell hozzá nehogy megereszkedjen a melled.

Evita
Sajnálom ezt a forgásos mizériát! (Hidd el megértelek, hasonló cipőben voltunk. ) Jelenlegi probléma, h hálózsákostól felül a kiságyba mikor altatni akarom….
Viszont szuper, h ennyire ügyi Emma!
Barátnőidről hírek?!?!?!??!?!

Suzy-Orsi
Nálunk a kajcsi rend:
6körül reggeli szopi
7körül reggeli Anyával: sajtos rozskenyér esetleg kis gyümi hozzá
9körül tízórai szopi
Utána játszóra menet 1kiflicsücsök elmajszolva
10körül Nestlé Yogo (vagy kompót, vagy joghurt)-imádja
13körül ebéd általában Anya készítette főzelék valamilyen zöldség husival
15körül szopi
16körül nasi (de ez ritka…)
18körül szopi + vacsi Anyával és Apával (rozskenyér+sajt, és éppen amit még a szülök esznek abba belekóstolgatás.)
20körül jóéjt szopi

(Ezt követően rosszabb napokon: 11körül, 1körül, 3körül szopi, de ezek opcionális lehetőségek, nem minden éjjel eszi végig a kínálatot…A 3körüli szokott fix lenni, a másik kettő jelenleg változó.)

Most így elnézve, azért Barni is eszik rendesen… Az elmúlt 2 hónapban 0,5-0,5kg hízott. (mondjuk Ő nem nagyon hízott többet pici korában sem… Talán most hozza be. :) )

Orsi
Grat Dalmusnak az álláshoz!!!!!! (Barninak felkapaszkodva sikeredik egyenlőre. :) )
Remélem gyorsan kinn lesznek a fogacskák!
Suzy
Sajnálom a nem hízást! :( Van olyan időszak amikor stagnál a súly, nem? Amennyit mozognak nem is csoda! Remélem azért alakul majd!

Menion
Salátafőzi: Barni imádta! Mikor az első saláta beborult otthon tavasszal akkor kapott rengeteget. (Szerintem írtam is.) Így csináltam, ahogy te is írtad. Szerintem íze semmi, de ha a gyerek szereti…. :D
Grat Annának a mászáshoz!
A fülbevalós sztori jó! Tényleg nem reménytelen Laci. :)


Folyt. Köv, ha még hagyja….

Vivi

KépKép

KépKép
wivianne
 
 


Rólunk:
A „nyaralás”
A Párom kap üdülési csekket minden évbe. No jól kigondoltuk, h akkor keresünk valami ücs. elfogadó bababarát szállást. Találtunk is Galyatetőn (A szállást csak dicsérni tudom, nagyon kedves személyzet volt, mindennap takarítottak, tiszta-rendes szobák, kaptunk babaágyat, pelusozó lapot, babakádat. Mindent bekészítettek. Volt babaetetőszék az étterem részen, mikró a recepciónál. Hatalmas park a szálláshoz, ott hinta trambulin, homokozó, mini vadaspark állatokkal, szép kilátás, árnyékos fák, stb. Szóval tényleg nem a szálláson múlt.)

Hétfőn délkörül mentünk, akkor még jó idő volt. Jöttek velünk a szüleim, így még pihizni is tudtunk mert sokat átvették Barnit.
Az első két nap remek volt. Csudijókat sétáltunk, játszottunk. Barni imádott velünk reggelizni. Kihúzta magát az etetőszékbe majszolta a kiflicsücsit és figyelte a gyerekeket akik a svédasztal körül rohangáltak és a felnőtteket, akik válogattak. Tudta, h ez olyan „felnőtt dolog” és nagyon élvezte.
Találkoztunk még kisebb babásokkal is. (Barni megtanult sikoltozni egy kislánytól... :D Azóta is műveli...)

Sajnos szerdán vége volt a jó időnek. Ugyan volt a szállodának wellness részlege is, gyerekmedencével, de nem igazán élvezte, mert az idő miatt olyan kis nyomott volt szegény, pancsizni sem volt kedve
Hatalmas vihar, jég, szél, kidölt fák és nagy hideg! Brrrrrrrrr! Bezártság szobába….:( Ezt nem is részletezem inkább teszek fotókat!

Kép -

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Utána márcsak amikor éppen "esőszünet" volt akkor tudtunk kimenni. Péntek délelőtt 10°C volt.

Tényleg a ráadás poén az volt, h az utolsó éjjelt végig sírta szegény. Nem tudtuk megnyugtatni. Sehogy! Már féltem, h a szomszéd szoba átkopog majd. :( De reggelre legalább már látható volt a fogacska!

g-re teszek képet ha hagyja még az Úrfi! :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára wivianne 2011.07.25 08:24-kor.

Vivi

KépKép

KépKép
wivianne
 
 


Barni csudi ügyiiiiiiiiiii! Még a g-re is sikerült feltenni a képeket!!!!!!!
De most már eldudulok, mert velem lesz tele az egész oldal! :(

Vivi

KépKép

KépKép
wivianne
 
 


Vivi
Hű, hát akkor kevertem a szezont a fazonnal... :oops: :oops:
Amúgy a szénhidráthiány :arrow: tejcsökkenést én is megfigyeltem... érdekes
Sajnálom a nyaralásotokat :( Ilyen cudar egy időt!!! :roll: A képek magukért beszélnek!

KépKép
manama
 
 


Sziasztok :!:

Vivi
örülök, hogy el tudtatok menni nyaralni, igazán szép helyen voltatok :wink: elég ronda idő volt arra felé és hideg, de ezt a képek mutatják is :?
köszi, hogy megírtad az étrendet :!:
van olyan igen, amikor stagnál a súly...most már tuti biztos vagyok benne, hogy a foga okozza mindezt+a rengeteg mozgás, pörgés-forgás, mert tegnap este nem itta ameg a tápiját, nagyon ideges voltam, de adtam neki 1,5ml Nurofent (én ezt adom fogzásra, fájdalom-és láz csillapításra) és fél óra múlva mindet megitta, sőt még falatosat is evett, rozs kenyeret+sonkás felvágottat :arrow: megnyugodtam, de azt hiszem a v.v-t nem fogjuk megúszni, mert a dokinő nagyon alapos és úgy van vele nehogy más is álljon a háttérben...

Barni is eszik szépen tényleg, ahogy Dalmus és Roli is :wink:

Manama
nálunk a 3.hónapra alakult ki a rendszer :!:
ideges voltam a súly probléma miatt, megijedtem, főleg azért is, mert lelkiismeret furdalásom volt, hogy rosszul csinálok valamit :?

Orsi
szegény Dalmus, nagyon megszenved Ő is a fogzással már most az elején...a felső fogak "gyilkosak"...hajrá fogacska :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow:
Eddig nem volt neki láza a fogzásnál :?:
Próbálok megnyugodni, köszi a bíztatást :!: :wink:

Menion
na akkor Én is csinálok neki ilyen saláta főzit, biztos megeszi, mert szereti a zöldeket :P köszike :wink:
medve :arrow: jót nevettem :lol:
Ügyes csajszi vagy, tuti kitalálsz valami frappánsat az évfordulóra :wink: mesélj majd milyen ötletek vannak :roll: :?:

Evita
láttam a face-n a ujjszülött babás képeket :P édik nagyon :wink:

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára suzy78 2011.07.25 10:30-kor.

Suzy és Ádám

KépKép
suzy78
 
 


Vivi
megnéztem a képeket, jajjj, nagyon jók, na de mire rájöttem az a bizonyos kép címére :lol: szét röhögtem az agyam, naooooonnnnn tetszik :D :arrow: kis fogas :wink:

Suzy és Ádám

KépKép
suzy78
 
 


Haligali!

Manama!
Igen,megyünk a jövő hétfőn indulunk 1 hétre a Balcsira 2 nap Csopak, 4-5 nap Györök.....meglátjuk milyen idő lesz....remélem valamicskével jobb,mint mort hétvége volt,mert befonom a hajamat,ha nem.....bőszen nézegetem az időjáráselőrejelzést....! :shock:

Napirend: szerintem ne izgulj emiatt, majd ha Melindának igénye lesz a fix napirendre akkor úgyis kialakul...meglátod...! :wink:

Vivi!
Hűűű, azannya...látom Ti sem úsztátok meg jobban,mint Mi....eső, jég...atyaég! Halál ez a bezártság a babával.....!
Szép helyen voltatok nagyon egyébként! :D

Suzy!
Eddig nem okozott ilyen galibát a fogacska :shock: , de valóban a felső fogak megviselősebek......már látszik a teteje a fognak :roll: , remélem már nincs sok hátra tényleg,hogy áttörjön.....kész vagyok ha lázas....!

Na, Én ma felszereltem az Ikeás sarokvédőket az asztalra.....!tehát már nemcsak a lápai vannak körbetekerve atombiztos, szalagparketta alá való szivaccsal...hanem a sarkai is védettek, de hogy hogy néz kiiiiiiiiii phűűűű, a lakás disze lett,elhihetitek :wink: ..... :lol: ,lehet dijat nyernénk vele valami lakberendező versenyen.....hihihihihi!

Kimostam már tegnap, de ebben a F...O...S időben még a ruhák sem száradnak.......!! :x

KépKép
Kép Kép
"Ha van még valami tiszta ezen az elveszett világon, azt máshol nem találom...csak a Lányom szemében látom!"
schorsi
 
 


Rólunk:
Az éjszakánk szörnyű volt Dalma vagy 15ször :shock: ébredt, hol a cumi kellett,hol szomjas volt, hol csak a simi.....szegényke!
Majd hajnalban sikerült mélyebben elaludnia,mert háromnegyed kilenckor kelt fel.....és most meg 11 óta szintén alszik....már bementem megnézni,hogy okés-e minden, de szépen alszik :oops: .....!

Na megyek képeket nézegetni Gre! :lol:

KépKép
Kép Kép
"Ha van még valami tiszta ezen az elveszett világon, azt máshol nem találom...csak a Lányom szemében látom!"
schorsi
 
 


Sziasztok! Most nincs időm mindenkinek reagálni :(
Súlyra Manama, Suzy, Szandri! Nálunk sem volt szerintem nem véletlen hogy hogy nem vagy kevesebb volt a gyarapodás. Nálunk is ez volt és én egyértelműen a nagy melegre fogom, meg esetleg a fogzás is. Ne izguljatok tuti jól csináltok mindent...a szaunában rólam is potyogott a kiló, az ember vízháztartása felborul és ez van szerintem a babáknál is, na meg a melegben a sokszor kevés sokszor jobb....
Manama! Nálunk a napirend ott bezárul hogy 18:30 körül fürdés aztán 19-kor még megkínálom és 20-kor alszik 2-kor szopi és 5-6 körül kel aztán 8-9, 11-12, 14-15, 17-18 között eszik. Hát ha ez napirend akkor van ilyesminek...szopinál szerintem nehezebb egy picit kialakítani mert nem tudod ellenőrizni a mennyiségeket és van hogy többet és van hogy kevesebbet eszik. Szopi után játék és van amikor szundít egy picit, vagy ha jó idő van akkor sétálunk és akkor kenguruba bóbiskol egy kicsit.
sajnálom az nedves áztatós nyaralásokat, hát erre most nem kedvezett az idő, de a kis lehülés nekünk most jól esik.
yokka03
 
 


orsi
jaj szegényke!sajnálom hogy ilyen nehezen jönnek a fogacskák
akkor az a "fincsi"...nálunk így hívják vagy hívták nem tudom mert gyerekkoromban ettem utoljára...na akkor majd veszek ilyeneket neki hagy rágcsáljon a 2 fogával :D
hát mindent összehugyoznak ez a kertesházi "feeling"...
de muris lehet az atom biztos berendezésetek :lol: nálunk csak a nappaliban van 17x4 bútorláb szóval asszem én a gyereket fogom bevonni szivaccsal :lol:

manama
na igen legalábbis most még nem válogat
napirend:majd kialakul de amúgy nekünk se volt minden óra kiszámított hisz mindig jártunk tornáról tornára meg orvosokhoz és a leg különfélébb időpontokban...így nekünk is csak a fürdés -fekvés volt a biztos

wiwi
hát igazad van a fű evésnél sokkkal rosszabb a hinta nyalogatás :( a füvet talán mossa az eső de a hintát :shock: nincs olyan fertőtlenítőd amivel letörölhetnéd?...
húúú hát ti is esztek egész nap!talán mi ennyit nem de kb a két leírt verzió közt teljesítünk :D az éjszakai opciókért nem irigyellek te szegény! :(
salifőzinek azért van íze csak nem az a nagyon intenzív de egy jó újjítás volt nekem hogy megpróbáltam és nem is lett katasztrófa
sajnálom a rossz időt 10 fok brrrr :cry:

suzy
sajnálom hogy vv kell de hátha nem lesz hiábavaló...ööö vagyis inkább azt kívánom hogy az legyen mert akkor nix baj!
ha a nurofen után ennyire evett akkor semmi kétség! ami eszembe jutott még hogy a dokim azt mondta hogy vízszintes helyzetben fokozódik a fájdalom (fizika) így ilyenkor az is picit segít ha megemeljük az ágyat...de persze ez már csak apró segítség és nem ér fel a nurofennel...

én ma megint lüktető búrával keltem...Laci éjszakás volt/lesz így a délig alvásomnak lőttek és bizony nagyon sztrájkolt is miatta a testem :( algó reggel és most is este de így végülis egész nap tudtam működni...elvergődtem az esőben bevásárolni vettem egy csomó dinnyét Lacinak meg a manónak körtét barit és almát...de mindet több kilóval mert persze vérszemet kaptam...aztán jöttem rá hogy a kocsiig kézben kéne vinni de hoooogy :shock:
na mindegy elcipeltem de nagyon meghúztam a karomat...

na meg kiderült hogy a lakásbiztosítónk ismételten levonta a havi díjat amit most újítottam és mivel a régi szerződésre emiatt elmaradás volt mindjárt 2x vontak... :twisted:és mivel hogy az új szerződésre 2 havit előre ki kellett fizetni immáron 4 hónapi pénz van náluk előre nekem meg megint nincs egy kanyim se....komolyan megőrülök ezektől a dolgokól!
telefonáltam az ügyintézőnek az meg azóta is hív vissza :roll:
amúgy is egy totálisan inkorrekt szituba kevertek mert házhoz jött tőlük egy pasi aki azt mondta hogy most akció van és ua pénzért több szolgáltatást kaphatunk és miután megírtuk a papírokat a másik dolgozójuk mondja hogy nem is igaz és átverés az egész...
ezek után nekem 0 tesómnak meg 4 havi pénzt könyveltek a számlánkon amit most próbálunk stornózni és erre most meg kiderül hogy a régi szerződés is él és azt is vonogatják tőlem szóval tiszta elmebaj....
ha a hitel miatt nem lennék köteles biztosítást kötni velük akkor úgy küldeném el őket a büdös.....ba hogy füstölnének!

de hogy dicsekedjek kicsit :wink: ma már kapaszkodva többször felállt magától...és olyan erős a karja hogy a mobilágy felső szélébe kapaszkodva felhúzta az egész testét és derékszögben behajlította a lábát úgy támasztotta magát a hálónak :shock:
és nagyon érdeklik az ékszereim mióta a fülbevalót váltottam a nyakláncaimat is feltettem és azok is nagyon érdeklik de a gyűrűm is ami pedig eddig is mindig rajtam volt... most úgy látom az egészen apró dolgok is felkeltik a figyelmét pl gombostű fejnyi szösz a lepedőn...kiszúrja de nem tudja felszedni csak piszkálgatja...nagyon azon van hogy az ujjaival össze tudja csippenteni :D

Kép
menion
Budapest
 
 


ma van Anna nap és a héten még lesz Flóra is és vasárnap leszünk 1 éve házasok.....
kéne csinálni a mininőnek egy ünnepi mini tortát de nem tudom hogy :roll: talán grízes valamit kéne kreálni gyümiből :roll:

Kép
menion
Budapest
 
 


Sok boldog Anna napot a hiper szuper ügyes már nem is annyira mininőnek :) Flórát akár mi is ünnepelhetnénk :) Mesélni akartam Neked Menion hogy múlt héten csípő uhun találkoztam egy házaspárral akiknél 25. hétre lett meg a kisfiú kevesebb mint 900g-mal. Most 14 hónapos éééés ő még csak 3 hónapja fordult meg először, azt hiszem van miért büszkének lenned mert ügyi ám ez a lány!
yokka03
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: