Új privát üzeneted érkezett!

a homeósoknál nem számít a kor/súly. Nyilván azért nem 5 mert az 30as nem 15ös.

Kép
Kép
zita79
 
 


Sziasztok!

Most csak gyorsan, mert feltorlódtak a dolgok.

Éjjel-nappal csere: nem sok mindent lehet kezdeni, majd kinövi. Illetve éjjel ne kapcsolj lámpát, éjjeli szopinál ne beszélj hozzá, csak a nappalinál. Ha álmában szopik éjjel és nem nyűglődik utána, a böfi ki is maradhat, mert csak megébred rá....nekem Levi vagy két hónapon keresztül csak éjjel kakilt, már annyira elegem volt, mert utána min. 2 órát fenn volt még. De kinőtte. Kitartás!

Homeo: minden doki mást mond. Bevételre és adagra is. Nekem anyósom homeopátiás, én mellette kitartok, Ő mindenből 5 golyót mond. Higítástól, kortól függetlenül, túladagolni nem lehet. Sőt, amikor fogzott Levi, volt hogy óránként kapott 5 golyó chamomillát és így hatott. Nem lett semmi baja!
ÉS a másik: van doki, aki anyatejben mondja feloldani, de sztem ez is hülyeség, hisz pont az a lényeg, hogy ugye ne legyen semmi más íz a szájban, ezért nem szabad előtte utána negyed órát minimum enni/inni nekünk sem. Na mármost az anyatejnek is karakteres íze van , akkor az nem nyomja el logikusan? Persze mindenki a dokijában bízzon, rá hallgasson, csak sztem ez nem jó tipp.

Zita, mivel a chamomilla nyugtató hatású, nekem akkor is azt kellett adnom, amikor Levit már mindenki neurológushoz akarta küldeni, mivel az akaratlan mozgása annyira erős volt pár hétig, hogy csak a hónunk alatt aludt éjjel mert különben mindig pofin vágta magát. Kemény volt, le kellett fogni szó szerint. De jelentem ezt is kinőtte és persze azóta már tucatnyi ilyen esetről hallottam.
NA, szóval jó "rosszaságra" is! :roll: :lol:

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


JA és még vmi: a higításra viszont nagyon oda kell figyelni, azt is szokták téveszteni. Van hogy ugyanaz nagy higításban totál ellentétes hatást vált ki, mint kicsiben. PL. urtica urens ch5 tejszaporító, de amikor az ember abba kell hogy hagyja a szopit vmiért, akkor a tejapasztó az urtica urens ch30! :shock:
Szóval nagyon nem mindegy a higítás betartása.

Na, remélem segítettem, kitartást, nekem már csak két nap kánaán és csütörtöktől mélyvíz! Addig meg még ágyneműmosás, kendőmosás-varrás, takarítás....szóval van mit tenni.

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 

 
 

Akkor kipróbálom Botondnál is a chamomillát, tegnap óta kezelhetetlen. A délelőttöt a játszón vészeltük át, ott nem volt gond vele.
Most alukál én meg gyorsanvasalok mert lassan ellepnek a ruhák.
Szerintem picurkának múlóban a pocifájás, még nem kapott semmit, de nyugodtabb és éjjel is alszik... De nemakaromelkiabálni.

Kép
Kép
zita79
 
 


Hát lányok, lehet hogy ti is megköveztek, mert az anyám, az anyósom, meg a nagynéném és az össze rokon is. A férjem még nem, de egyenlőre nem nézi jó szemmel (a rokonok hápogása miatt), de úgy néz ki Koppa akkor alszik este, ha köztünk van. Én sem vagyok az együtt alvás híve, meg tudom elrontom a gyereket meg minden, de tegnap már annyira kivoltam + rámjött valami migrén, hogy egyből magunk közé tettem. Egész este úgy aludt mint a bunda. Még most is alszik, és kb 3x kelt fel enni, akkor is csak fél-fél órákra. Amúgy 1,5 órás nyüglődés szokott lenni, ha nem 2 esténként a szopizás. Már csak azt nem tudom, hogy fogom leszoktatni erről.
Olvastam mindenféle okos szakirodalmat erről, de mind mást ír. Nem lehet kiigazodni ebben.

Jó, hogy írtad Aprooka a homeobogyós dolgot. Jó képben lenni. Lehet akkor hogy én is 5 bogyót adok majd neki, bár az igazat megvallva pocifájást most nem látok. Egyedül akkor nyüszögött tegnap, amikor kakilnia kellett. Pedig nincs székrekedése. Sőt! :-)

Szép napot nektek!

Lilypie Maternity tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
igigig
 
 


Ha érdekel benneteket itt a picassam:
Még feltöltés alatt egy része...

http://picasaweb.google.com/home

Lilypie Maternity tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
igigig
 
 



Lilypie Maternity tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
igigig
 
 


Sziasztok!

Most ténylg csak egy mondat, mert férjem tesója holnap megy vissza félévre Portugáliába és megyünk búcsúztatni...

Igigig, hihi, én vetnélek meg? Levi 13 hós koráig velünk aludt! Zétivel csak egyszer próbálkoztam a külön ággyal....nem jött be. Aki megvet keljen helyetted óránként.
Majd mesélek....de letojandusz, ahogy Nektek jó, úgy csináld!

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


Botond a mai napig többnyire velünk alszik. Néha sikerül becsempészni a kiságyába, de csak pár órát alszik ott és felébred aztán meg jön vissza :D
Roli így már nem is férne mellénk nameg próbálom őt a kiságyba szoktatni.
Igaz, hogy kényelmesebb együtt aludni, de aztán nagyon nehéz külön ágyba szoktatni. Anyósom is állandóan szajkózza a kiságy dolgot, igaz ő egyébként is szeret beleszólni mindenbe. Az agyamramegy már. De kénytelen vagyok sajnos elviselni amíg itt lakunk.

Kép
Kép
zita79
 
 


Jaj csajok, anyós már megint bealkotott...
Reggel készültünk a játszóra, Botond még nem reggelizett...
Erre mondja, hogy még Botondnak enni kell... (Mintha én nem tudnám) Mondtam neki, hogy majd viszünk péksütit és ott megeszi...
Erre, hogy nem jó dolog a gyerekek előtt reggelizni a játszótéren blablabla, meg, hogy akkor adni kell nekik is miegymás... Mintha nem kínálnánk meg őket... Kész agyrém.
Amint elkezd dolgozni apánk megyünk albérletbe...
Ja, volt még 2 hülyesége.
Rolinak mindig kiázik a szája a tejcitől mert mindig tele van és mellé is folyik, erre ő kitalálta, hogy az hólyag :D
Meg valamelyik este azzal volt megáldva, hogy Botondnak az ujjvégei pirosak, biztosan megfogott valamit ami megmarta :D

Kép
Kép
zita79
 
 


Hol vagytok elveszve?

Kép
Kép
zita79
 
 


Hali!

Én vagyok, csak hát.....tegnaptól egyedül, meg szerda este is magamra maradtam, baleset miatt anyósomék nem tudtak átjönni. Kemény két és fél nap volt, pedig Levi olyan kis együttműködő! Most....de így is fog maradni, remélem, sokkal rosszabbra számítottam, mintha megnőtt volna, vagy komolyodott volna!

Meg tegnap este a nászajándék 3 éves aeg tűzhelyünk egész elektronikája gallyra ment, persze szerelő szabin keddig, főzni nem tudok de Levi vasárnapi szülinapi tortája is elúszott így.
Szóval most kicsit kivagyok bukva és vkit tuti megverek, ha a jótállást nem tudom utólag érvényesíteni, ha már gari nem jár. Milyen már hogy egy 3 éves állítólag csúcsmodell beadja az unalmast? :evil: :evil: :evil:

Zita, anyósom nekem szupi, bár tény, nem lakunk együtt. Mikor költöztök?
Megállt a vonalzód!...

Együttalvás: engem is ijesztgettek a leszoktatással, de Levi akkor kezdett átalvós éjjeleket, amikor külön szobába mentünk és egyedül maradt, külön ágyban...meg persze akkor hagyta abba a szopit is. Szóval Ő magát választotta le végül ciciről és közös ágyról is!

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


Aprooka, azt szeretném tudni én is, hogy mikor költözünk :D
Már volt egyszer, hogy költözünk, meg is néztünk egy albit, tökéletes lett volna, olcsó, jó helyen, haver lakása (nem vágott volna át), annyi volt csak a bibi, hogy 4. emeleti és nincs lift, de kit érdekelt volna, van tároló... Csak hát anyós mondta, hogy nem kell költözni, nem kell vitatkozni, nem fog beleszólni blabla, párom meg visszamondta az egészet...
Na majd egyszer :P

A vonalzóm állandóan szaraxik :P

Nálunk is más lett volna Botondnak ha van külön szoba...

Kép
Kép
zita79
 
 


Sziasztok!

Megcsappant a létszám, ahogy nézem.

Én is elég ritkásan jövök. Most anyukám szülinapját szervezem, már amennyire a fiam engedi. Kissé lassabb a tempóm a megszokottnál. Mire nekikezdek valaminek elkezd sírni, hogy éhes... De nem panaszkodom, még csak 1 fiam van. :-) Megmondom őszintén minden elismerésem! Nem tudom 2 gyerekkel hogyan lehet ezeket a dolgokat összeegyeztetni. Persze biztos alább adja az ember. Nem baj ha sír a pici majd vár, meg ilyenek. Nem de?
:-)

Lilypie Maternity tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
igigig
 
 


Igigig, hát igen. Mivel 2 gyerkőc van mindenkinek ki kell várni a sorát, néha mindkettőnek :P
Egy kis sírás belefér, kell is, mert sokszor csak fel akarják vetetni magukat valakivel a kis rafkós pindúrkák :lol:
Roli is épp a kiságyában áriázik, de csak azért mert betettem. Az előbb nem volt semmi baja amikor az ölemben volt és magyaráztam neki, még mosolygott is :)

Kép
Kép
zita79
 
 


Nem semmi. A teszen vettem egy elektromos mellszívót, de mire megjön addigra lehet rendeződik a cici gondom :D
Már csak néha fáj kicsit :D
Egyébként nincs valakinek Avent elektromosa?

Kép
Kép
zita79
 
 


SZiasztok!

Tudtok valamit a többiekről?
Megszületett már minden júliusi baba?

Erre a mellszívó dologra nem tudok mit mondani. Ahány ember annyit mond. Van aki az Avent-ra esküszik, másiknak az szedte szét a mellét, van aki a kézit szereti, van aki az elektromosat. Én egy pesztonka nevű valamit kaptam kölcsön, így tudnám jellemezni. 1x kipróbáltam, azt hittem nem fogok tudni szoptatni utána, annyira meggyötörte a mellem. Amíg lehet hanyagolom. Mellbimbó bajra a Garmastan kenőcs jött be nekem eddig. A gyulladás meg még egyenlőre elkerült.
Nektek kb mennyit szopik a kicsi? Mármint mennyi a normális vajon? Nem időben hanem mennyiségben kérdezem.

Minden jót!

Lilypie Maternity tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
igigig
 
 


Asszem már mindenki babázik innen...

Az első tapasztalatom a mellszívók terén nekem is horror volt. Nővéremtől kaptam kölcsön egy kézi Medelát... Muszáj volt fejnem, de a halálom volt az a "gép", akkor vettem az Aventet (mert azt kaptam épp aznap) de be is vált.
Nem tudom, hogy mennyit szopcsizik a babóca mert nem szoktam mérni...

Kép
Kép
zita79
 
 


Én vagyok, csak egy kicsit eltűntem:)
Azt hiszem, hogy igen már mindenki babázik itt!

Nekem egy Tigex márkájú elektromos mellszívóm van, nálam bevált. Igaz csak ez elején kellett használnom, mert nem szopizta ki az összes tejet.
Most már nincs ilyen gond, így mostanában nem is használom már. De egyébként nincs vele gond, nem bántotta a cicimet.

Én se mérem minden alkalommal, de eddig amikor megmértem 80-110 gramm között evett, amire a védőnő azt mondta,hogy nagyon jó.
Egyébként Dóri 3340 grammal született és most 4100 gramm, szóval szépen gyarapszik!

Nektek mennyi időnként eszik a babó? Nekem 3 óránként nagyjából és éjszaka is.Nem ébresztgetem, amikor kér akkor kap enni.

andicsiga
 
 


Nálunk általában 2 óránként van hami, éjjel változó.

Kép
Kép
zita79
 
 


Sziasztok!

Nem akart beengedni.....uh, kicsit nehézkesen alakulunk amúgy!

Zétinél elmúlt az angyalkorszak, ahogy leteszem, üvölt. Olyan iszonyú akaratos, mint a bátyus.
Szóval igen, sajna néha sír, mert azért Levit is el kell látni és néha még nekem is el kell mennem wcre.... :wink:

Egyfolytában enne, délután félóránként, szóval a 3 órás kajaváltás nagyon jó. Nekem az Levivel sem sikerült, mindkét gyerek min. 12x szopik egy nap, éjjel sem bír 2 óránál többet egyben aludni. Na, de mit vártam, Levi sem tudott. Mos éjjel kerek másfél órát aludtunk, megérkezett a pocakfájás, a fene enné meg.
De mellé 800gr hízásnál tartunk, az kicsit sok. :roll: :oops:

Ja és soha nem mérem a szopit, csak esti pucér van, mert Levinél az rettenetesen kiakasztott, nem evett Ő 100nál többet félévesen sem, ilyen korban meg 60-80 volt a max. Ami ugye nem túl sok, de mégis hízott rendesen.

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


Nálunk az éjszakák nyugisak mostanában, le is kopogom (kop-kop-kop), csak enni kelünk 2-3 óránként. Aztán reggel kezdődik a nyűgizés, dél körül szunya és csend, majd estefelé jön még egy kis nyafizás, de semmi szívszorongató ordítás már napok óta :)
A chamomillát csak akkor adom ha néha sikerül mert hát sosem tudom, hogy mikor éhezik meg Roli, ugye előtte és utána 20 percig no kaja. Lehet, hogy majd én beszedem. :D
Én mindig attól félek amikor nyugtalan szopi után, hogy nem evett eleget :P Ráadásul evés közben a pukik miatt néha jár keze-lába és erőlködik, sokszor a fele tej kifele folyik a szájából...
Amikor üvegből itta a tejet, láttam, hogy megitta az adagját és nyugodt voltam legalább, de sokkal egyszerűbb szopiztatni... Pláne éjjel mert ugye mikor felébred már éhes, nekem meg még akkor kell elővenni a tejcit és nekiállni melegíteni, persze ő addigra már türelmetlen és nekiáll sírni...
Lassan ébredezés lesz megint, én meg épp most mennék aludni, ez az én formám :P
Jóéjt mindenkinek...

Kép
Kép
zita79
 
 


Sziasztok!

Jó tudni, hogy nem vagyok egyedül :-)
Az első hetekben nekem is az volt a bajom hogy Koppány fél óránként enni akart. Aztán most kitapasztaltam, hogy az a baja, hogy bealszik evés közben, aztán fél óra múlva felébred, hogy éhes. Erre azt találtam ki, hogy amikor bealszik, akkor pelenkázom át, jól megbüfiztetem meg ilyenek, hogy felébredjen és utána tudja folytatni. Magyarán tömöm, min t egy kacsát. Ezek 1-1,5 órás procedúrák, ilyenkor 90-100-at szopik, de utána alszik 2,5 vagy 3 órákat is, és nem fáj annyit a hasa, csak kakiláskor. Érdekes hogy nálunk is reggel megy a nyüglődés. Míg ki nem kakál magából mindent 6 és 9 között rendszeresen nem alszik reggel, csak nyüglődik, én meg sorban cserélem a pelusokat, meg etetem. AZtán 9-től estig helyre áll a rend. Nálunk is van nyüglődés olyan 10 óra fele, de akkor átadom az apjának vagy a nagyanyjának, ők elbabáznak, majd kis szopi és alvás.

Próbálom leszoktatni arról, hogy köztünk aludjon, ez általában a hajnali 3 órási kelésig működik is, de akkor bealszom (én) szopiztatás közben, persze ő is, és 5 óra fele ébredünk arra, hogy elfelejtettem betenni a kiságyba. Ciki, de ez van. Szegény gyerek egyre fog emlékezni a meghitt közös szopizásokból, arra hogy: "Anyám végig aludt..."

Én éppen pelenka gonddal küzdök. Nevetséges, de egyedül az Aldi-s pelenka amiből nem pisil ki. Próbáltunk Pempers-t, Liberót, Huggiest, de mindben nyakig pisis volt rendszeresen. Az egyetlen jelenleg az Aldis MyLove vagy mi, amiből nem pisil ki. Szerencsére nem pirosodik ki a feneke sem tőle. Ez egy ilyen igénytelen gyerek :-)

Szép napot!

Lilypie Maternity tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
igigig
 
 


Nálunk nincs minden nap kakálás, de amikor van akkor fullra megtelik a pelus és még ki is jön belőle.
Nekünk a Pempers egyenlőre bevált, a Liberonál pisi gondok voltak szintén.
A nagynál a dm-es vált be most.

Kép
Kép
zita79
 
 


Nekem is egyenlőre a Pempers vált be, a Liberónál nálunk is szintén pisi gondok voltak.
Hasfájás nekünk is előjött már, etetés közbeni büfiztetéssel próbálok enyhíteni rajta, de nem mindig sikerül.
Majd hétfőn jön a védőnő látogatásra, megkérdezem tőle is, hogy mit lehetne neki adni vagy csinálni, hogy ne fájjon a hasa.
Nektek van valami ami bevált?

andicsiga
 
 


Sziasztok!
Ne haragudjatok a zavarásért, egy 8 hónapos kislány anyukájaként szeretnék Nektek ajánlani egy terméket: a Lovemoon anionos betétet!
Azon túl, hogy a betét extra nedvszívó képességű, a benne lévő anionos csíknak köszönhetően antibakteriális, gyulladáscsökkentő és gombaölő hatása van!
Semlegesíti a kellemetlen szagokat, fenntartja a hüvely megfelelő PH értékét!
Így kifejezetten ajánlott áldott állapotban, szülés után, vizelettartási, aranyeres problémáknál is!

Ha érdekel Benneteket a termék, írjatok privit!!

Üdv mindenkinek!
mbaba82
 
 


Na, helló mindenki. Ma délben értünk haza a kórházból. Július 29-én 10 óra 33 perckor megszületett kisfiunk, Boldizsár. 3500 gramm és 50 cm. Jól vagyunk. Ma vagyunk 1 hetesek. Nagyokat alszunk (4-5) óra, és sokat cicizünk (80-90 ml). Tejem rengeteg ( 220 ml/mell, szopi után...), már fagyasztottam is le, de asszem hamarosan kiöntögetem, mert nemtom hova rakni... Egyébként nagyon nyugodt kisbaba, egyenlőre. Kop-kop-kop. Na, hamarosan összeszedem magam, elolvasom a lemaradásaimat, és időm engedi, még jövök. Puszi Nektek!
kiskavics
 
 


Kiskavics!
Nagy-nagy gratula a kisfiadhoz!!!!!!!!!!!! :D

andicsiga
 
 


Kiskavics, gratulálok. :)
nehogy kiöntsd a tejet, beszélj a védőnővel, 1800 Ftot adnak 1 literért. Csak pár vizsgálat kell.

Kép
Kép
zita79
 
 


Kiskavics, nagy gratula! Jól megváratott a fiatalúr! Lánykád hogy bírta?
Tényleg ki ne öntsd a tejcit, minden cseppje aranyat ér!
Sikerült a csaszit elkerülni?

Andi, végig kell próbálni, nekünk minden egy hétig vált be: de ha nem lett volna műtét, akkor kihúztuk volna a 8-12. hétig ezekkel és kb. akkorra múlik el. Infacol, espumisan, 6 hetes kortól grip water, neked édeskömény tea, de szigorúan csak édes (pl. laktoherb nagyon nem jó), schüsser só vagy mi, ezt nem ismerem....meg homeos bogyeszok.

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


Már második napja vagyok fent hajnali 4 óta. Tegnap Roli volt nyűgi azért, ma meg Botondnak ment ki az álom a szeméből. Remélem nem lesz rendszer belőle :D
Kemény dolog a hasfájás, nálunk már nem vészes, inkább a pukikkal van gond amikor nem akarnak kijönni.
Ma egész napos programunk lesz. Megyünk az egyik városrész 'napjára'. Lesz gyerekszépségverseny is. Tavaly Botond lett az első a korosztályában. Akkor egy fincsi torta volt a díj.

Kép
Kép
zita79
 
 


Majdcsak jövő héten leszek. Egyenlőre ez a Bobó-baba egy angyal. Még mindig eszik 80-100-at, és alszik 4-5 órát. Tegnap este 9-től elaludt reggel fél négyig. Egy szavam se lehet. Talán csak annyi, hogy lassan szopik, így 1 óra is elmegy az etetéssel, de inkább rászánom, minthogy cumisüvegből adjam a lefejt tejet. Bár lehet, eljön a nap, hogy ehhez folyamodom, de egyenlőre kitartok a ciciztetés mellett. Védőnőtől kérdeztem, nálunk nem működik az anyatejgyűjtés. Na, csendees pihenő van, alszik a család. Én is ledőlök. Puszi Nektek!

Kép

Kép
kiskavics
 
 


Az evéssel nálunk sincs gond, 120-160 ml csúszik le a pociba. Sajnos nekem nem maradt más csak a cumisüveg és a folyamatos fejés. Bimbóvédő a kukában figyel szombat óta. Annyi levegőt nyel vele Roli, hogy utána meg ordít mint a sakál. Egyébként meg kutya baja.

Kiskavics, az első 2 hét az amikor angyalok, utána meg melyik milyen.
Attól, hogy nincs nálatok anyatejgyűjtés még lehet olyan anyuka aki venne tejcit szerintem.

Kép
Kép
zita79
 
 


Hát, ha kislányomra üt, ő is jó alvó lesz. Szofit is mindig úgy kellett felkeltenem, hogy egyen. Egyenlőre mi is bimbóvédővel cicizünk, de nincs gond a levegővel. Szépen büfizik, meg nem is bukja vissza. A tejet bizti mondta volna védőnő, ha kell valakinek. De pici faluban lakunk, nem nagyon van kismama a környéken, egyenlőre. De nem bánom. Úgy néz ki a melleim is lassan ráállnak a kereslet-kínálat elvére, így csak minimálisat fejek le, ha már nem bírom a feszülést.

Kép

Kép
kiskavics
 
 


Kiskavics, milyen bimbóvédőt használsz? Csak mert lehet, hogy nekem sem lenne gond a másikkal...

Kép
Kép
zita79
 
 


Aventosat, pillangó alakút, és bimbóvédőt, nem pedig bimbó kiemelőt. Azt mondták a kórházban az utóbbira, hogy az nem jó. Én meg azt sem tudtam, hogy van külön védő meg külön kiemelő... :oops:

Kép

Kép
kiskavics
 
 


Sziasztok!

Bimbóvédő tényleg nagyon jó! Levivel nekem is kellett mert ügyetlenkedett. Zéti is kicsit, de még nem vetettem be egyenlőre, a cicim meg jól bírja...

Kiskavics, akartam már írni hogy nagyon nagyon tetszik a Boldizsár név!
És szülésről még nem is írtál... :roll: :wink:

Mi továbbra is jól, bár éjjel nem alszunk sokat, szóval rendesen irigykedem rátok. Mi max 2,5, néha néha 3 órát alszunk egyben, de ebből is talán ha kettő akad 24 óra alatt. De hát Levi is ezt csinálta...csak reménykedtem, hogy Zétény más lesz. Két hétig más is volt.... :lol:

Apa ma ügyel, meg szerdán is, apusom van itt, megyek is fürdetni a Csöppet, Levim már szuszózik, mert a délutáni alvása olyan 40perc volt. :?

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


Nekem az előző is bimbóvédő volt. Most vettem chicco-t, ezzel nem is tudott enni, jól felhergelte magát, kapálózott összevissza meg próbálkozott, de semmi. Azért még majd próbálkozok, hátha rájön, hogy tud vele enni. Túl drága volt ahoz, hogy kidobjam :p

Túlvagyok a 6 hetes kontrolon is. Kaptam bogyót is már. Hát az is jó olcsó mitmondjak :p

Kép
Kép
zita79
 
 


Köszi adicséretet! Nekünk nagyon megtetszett!:) Volt, aki "érdekesnek" találta, de le van sajnálva...

A szülés? Semmi extra. Végül programozott császár lett. 20-án befeküdtem, és vártuk a csodát. Egyszer voltam szülőszobán, 2-3 perces fájásaim voltak, aztán szépen leálltak. Másnap 5 percesekkel akartak szülni vinni, de mondtam, majd ha sűrűsödik, szólok. Aztán 28-áig nem történt semmi. Volt egy súlybecsléses uh, ahol 3700-ra saccolták. Ezt a dokim már nem vállalta be, tekintettel a magasságomra, meg az előző császár közelségére. Így úgy döntöttek, nem hízlalnak tovább, másnap reggel vittek a műtőbe. Csalódtam, de beláttam, hogy ez mindkettőnk érdeke. :cry: Nem találom a jó szót, ami kifejezné az aznapi lelkiállapotom. Megvolt a csoda, amikor felsírt, de minden olyan "programozottan" zajlott... Próbáltam, de nem tudtam átélni lelkileg az egészet. És ez bánt...

De van egy egészséges, gyönyörű kisfiam, akibe már most szerelmes vagyok. :) Majd nézd meg, ha van időd iwen.

Viszont megnyugtat, hogy műtét után mondta az orvosom, semmiképp nem tudtam volna megszülni, olyan összenövéseim voltam, meg ő is homloktartást vett fel, plusz magasan volt, ami azt jelenti, ő sem tudott beilleszkedni amedencémbe, így "jogos" volt a téraránytalanság... Evvan.

Kérdés: Mit csináljak a mellemmel, ha egy helyen piros és fáj? Borogassam, vagy masszírozzam és fejjem???? HELP!!!!!

Kép

Kép
kiskavics
 
 


Sziasztok!

Aprooka!
Köszi a tanácsokat, az infacollal kezdtük, most 2 napja adom már neki, meglátjuk használ-e. A dokim és a védőnő is ezt javasolta és ha nem válik be, akkor az espumisant mondták.

Kiskavics!
Szuper, hogy ilyen jó a kisfiad, reméljük így is marad és akkor igazán nem lehet rá panasz!
Nekem masszírozást és fejést javasoltak ilyen esetben.

Zita!
Nekem is Aventos pillangó alakú bimbóvédőm van, eleinte használtam, de Dórika most már ügyesen szopizik, így már több mint 1 hete nem használom. Nekem is sok levegőt nyelt vele, így nem bánom, hogy elhagyhattam.

Szép napot nektek!

andicsiga
 
 


Köszi Andicsiga a tanácsot! Szerencsére kisfiam orvosolta a problémát, így reggelre megoldódott a helyzet. :)

Hál' Istennek, tényleg nagyokat alszunk. Hiába keltem fel enni, csak bealszik rajta, ha nem aludta meg a maga kis idejét. Este felkeltettem fél 10-kor enni, 1 és negyed óra alatt 40-et szüttyögött, de közben végig noszogattam... Ergo: semmi értelme nem volt...

Néha aggódom, hogy ennyit alszik, de nem sárga, és ha felébredt, jóízűen eszik. Ma például éjjel 2-kor szopott, és reggel 9-kor ébredt, hagytam is addig. Negyed óra alatt 100-at szopott.

Szóval én hiába akarom, hogy egyen sűrűbben, ha ő meg inkább aludna. Nincs mindig felesleges másfél órám a 'semmire'. Majd ha éhes, eszik.

Van még valaki hasonló cipőben? Ti felkeltitek, vagy hagyjátok?

Kép

Kép
kiskavics
 
 


Ja, este már mi is bimbóvédő nélkül ciciztünk, lehet ezután már nekünk sem kell, egyre ügyesebben veszi el a bimbót. Persze, ha másfél órát áztatgatja, akkor újra előkerül, mert nem akarom, hogy megint kisebesedjen, mint lánykámnál.

Csuklás: Hagyjátok elmúlni, cicire teszitek újból, vagy megkínáljátok mással, esetleg citromlé? :?

Kép

Kép
kiskavics
 
 


Sziasztok!

Azt hiszem már régen jártam erre. 3 délelőttöt hasfájással töltünk, fél - egy órányi alvással. Most megint elkezdtem a homeobogyó dolgot, de ha nem meg írjatok. Infacol, espum? Kinek mi vált be?
Cserébe viszont ma rámosolygott életében először a játékaira :-) És ébren volt közben úgy.
Szerintetek az normális, hogy ha sokáig egy helyzetben van a karja/lába (elzsibbad), akkor teljesen belilul?
Na megyek rendbe rántom a lakást, mert harci állapotok vannak.

Üdv mindenkinek.

Lilypie Maternity tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
igigig
 
 


Sziasztok!

MI jól, továbbra is 2 óránként eszünk éjjel-nappal, néha 3, de ritka.

Zéti édes pofa, estefelé nyűgi, meg játszik a pocakfájás is, vannak rémisztő napjaink, amikor rohannék uh-ra, de kitartok, csak Péter őszül tőlem néha. :-)

Sokat levegőzünk, Levi nagyon jól viseli a változást, szopik is sokkal jobbak, mint gondoltam, egyenlőre tök megértő, eljátszik, persze 2 percenként hív, meg a másik cicimet nyúzza, mert egyikből szopik Zéti, a másikból meg az egész plüssállat készletünk....:-)

A hasfájásra való összes szert leírtam kb pár hsz-el előbb igigi....olvass vissza.
Azóta tudom, hogy a schlüsser só is csodákra képes, nem Zétinél, de ismerősnél. Ez is homeo amúgy, rá lehet keresni.

Megyek eldőlök.

Kiskavics, sztem amíg szépen hízik, vétek ébresztgetni, inkább bőszen adj érte hálát az Égnek! :roll: :oops: :lol:

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


Sziasztok!

igigig! Nekünk lánykámnál anno az Espumisan volt jó, 2 hétig adtam neki, ha jól emlékszem, minden szopi előtt, és meg is szabadultunk a hasfájástól. Most egyenlőre még nincs ilyen gondunk. Ma két hetes a kisfiam. Várható, hogy még kialakul?

A zsibbadásra nem tudok mit írni. Az hogy belilul, mert sokáig úgy volt, az SZERINTEM normális. Az viszont kevésbé, hogy annyira szorítja, illetve olyan görcsös, merev sokáig. Én fiam se "laza", de ilyet még nem vettem észre nála. Ő elég gyakran helyzetet vált alvás közben.

Más: Nem dicsekvés, de ma még az eddigieknél is jobb éjjelünk volt. :D Fél 8-kor fürdettünk, 8-kor szopott. Aztán 3-ig elaludt, akkor szopizott, és reggel fél 8-kor kelt. Akkor megint szopi, fél 1-ig aludt. Szopi, s azóta alszik újból. Jó, hogy ilyen, mert lánykámat viszont kicserélték... :? :roll:

Hasfájásra visszatérve: Ti miket esztek illetve nem esztek???????

Például főzelékek közül alig van, amit enni lehet. Levesek közül több van, de az se valami változatos ( vagy hiányos a receptkönyvem :lol: )

Írjatok kajaötleteket!!!! (nem receptet kérek!!!!!!!!)))

NA, megyek én is felmosni.

Puszi Mindenki! Írjatok,ha van kis időtök!

Kép

Kép
kiskavics
 
 


Kiskavics, Te aztán jó kipihent lehetsz....uh!

Hasfájás kijöhet 3-4 hetes korig kb. Sajna akkor viszont tovább is tart jóval, de Nektek nem lesz!

Mi alapból nem főzelékezünk, a pasik nálunk nem eszik.
Leves az megy minden mennyiségben. Zöldség, husi, ma pl cukkinileves csinálok füstölt sajtkrémmel.
Halacska, pipihusi pöri, rizseshusi....ja, na igen, husuhusihusi, a pasijaim csak ezt a szót ismerik kaja téren...

Nekem is fel kéne mosnom, de inkább alszom, csak most Levi felkeltett, de még visszatettem, hátha...én is megyek egy második körre.

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


Hát, ez az . Nálunk is hús-hús hátán.. Már unom. Én szeretem a főzelékeket, de szinta a krumpifőzeléken kívül semmi... :(

Nekem sikerült felmosnom, aludtam másfél órát, s most már ébredezik a legkisebb, lassan szopi lesz.

Remélem is, hogy elkerül minket a hasfájás. Nem irigyellek Titeket! Mondjuk nemtom, normáli-e, de szinte minden szopi előtt vagy közben vagy után kerül egy kis rityi-rotyi a pelusba... :D Így egy szoptatás=2 pelenka... :shock:

Kép

Kép
kiskavics
 
 


Eddig csak olvasó üzemmódban voltam, most talán picit írni is tudok :P

Nálunk mindenki jól van, leszámítva, hogy továbbra is hasfájás van Rolinál, pontosabban inkább szélgörcsei vannak. Van, hogy az evés is ordításba torkollik, olyankor felveszem a vállamra amíg megnyugszik utána folytatjuk az evést... Én már csak a csoda hatását várom, feladtam, hogy valami elmulasztja végre a fájdalmakat szegénynek...
A lista amik vannak:
Infacol, Espumisan, Gripe Water, teák, homeo:

CHAMOMILLA VULGARIS 15 CH

akár negyedóránként 5 golyó
A csecsemő a fájdalmat nehezen tűri, élesen sikongat, dühös az egyébként kedves, jó baba. Csak karba véve, ringatva lehet megnyugtatni. Gyakran az egyik arcfele piros és meleg, a másik sápadt és hideg. Hasa nagyon gázos lehet, híg zöldes, bűzös a széklete, mintha tojással kevert spenót volna.
COLOCYNTHIS 9-15 CH

óránként 5 golyó
Erős, görcsös hasfájás.
A panaszok a pocak masszírozására vagy a lábaknak a hasra való hajlítgatására, melegre enyhülnek.
DIOSCOREA VILLOSA 9 CH

óránként 5 golyó
Hirtelen kialakuló éles, periodikus, visszatérő fájdalom.
Összegörnyedve erősödik, hátrafelé kifeszülve, illetve a hát masszírozására enyhül.
LYCOPODIUM 9 CH

naponta 2x5 golyó
A babának igen kifejezett haspuffadása van, az anya által fogyasztott ételek jelentősen fokozhatják ezt és a görcsöket. A panaszok jelentősen erősödnek 16-20 óra között.

Schlüsser só

Cseresznye mag párna, Papaverines görcsoldó (receptre kapható), colief (itt tudtommal nem kapható nálunk http://www.colief.com/)
Asszem mindent felsoroltam.

És végül:
Szoptatós anyáknak NEM ajánlott élelmiszerek
PÉKÁRUK
friss kenyér és pékáru, teljes kiőrlésű lisztből sütött kenyér, leveles vagy hajtogatott tésztából sütött pékáru, fánk
LISZTES TERMÉKEK, BURGONYA
nincs különösebb korlátozás, de az erősen olajban sült burgonyafánk vagy -krokett, a hasábburgonya, a tócsni, a majonézes krumplisaláta nem ajánlott.
HÚSOK, FELVÁGOTTAK
sertéshús, bárányhús, zsíros, illetve sült marhahús, füstölt és pácolt húsok, füstölt sonka, szárazkolbász, sült kolbász
ÉDESSÉGEK
csokoládé, bonbon, marcipán, nugát, fagylalt, jégkrém
TEJ, TEJTERMÉKEK
tejszín, kávétejszín, zsíros sajtok (pl. Pannónia, Camembert)
SZÁRNYAS, VADHÚS
kacsa, liba, gyöngytyúk, vaddisznó
HALAK
sült, ill. füstölt halak pl.: angolna, makréla, füstölt hering, lazac, ponty, szardínia
ZSÍROK
sertészsír, szalonna, kókuszzsír, olvasztott vaj, majonéz, remuládmártás, bármilyen újra melegített zsiradék, kakaóvaj, mogyoróvaj
TOJÁSÉTELEK
kemény tojás, tükörtojás, szalonnás rántotta, majonézes tojássaláta
LEVESEK
minden nagyon forró és zsíros leves, pl. gulyás, ökörfarokleves, korhelyleves
FŰSZEREK, ÍZESÍTŐK
fokhagyma, vöröshagyma, torma, ecet, mustár, fahéj, vanília
ZÖLDSÉGEK, GYÜMÖLCSÖK
TILOS a citrusfélék, a citrom, a narancs, a mandarin, a grapefruit, bab, borsó, nagy mennyiségű cseresznye, ribizli, egres, éretlen v. aszalt gyümölcs, szilva, szőlő, minden csonthéjas (mogyoró, dió, stb.). Minden káposztaféle, hüvelyesek, paprika, retek, savanyú káposzta
ITALOK
TILOS mindenféle alkohol! Nem ajánlott az erős feketekávé, a jéghideg italok, a nagyon szénsavas italok, erős fekete tea.



Szoptatós anyáknak AJÁNLOTT élelmiszerek
PÉKÁRUK
szikkadt kenyér, Abonett és már ropogós kekszkenyér, toast kenyér, nem zsíros keksz (háztartási), piskóta
LISZTES TERMÉKEK, BURGONYA
árpa, zabpehely, búzadara, száraztészta, szágó (tápióka), főtt burgonya, héjában főtt burgonya, burgonyapüré
HÚSOK, FELVÁGOTTAK
sovány marha, borjú, sertés szűzpecsenye párolva, főve, grillezve v. más, zsírszegény eljárással készítve
ÉDESSÉGEK
barnacukor, gyümölcscukor, szőlőcukor, méz, lekvár, édesítőszer, puding
TEJ, TEJTERMÉKEK
teljes tej, sovány tej, aludttej, író, túró, sovány sajt (tejből max. fél litert szabad! - ez máshonnan jövő, de nagyon jó tanács)
SZÁRNYAS, VADHÚS
csirke (bőre nélkül), galamb
HALAK
pisztráng, keszeg, sügér, compó, nyelvhal, tőkehal, csuka, lepényhal, fogas, süllő, rombuszhal, de csak párolva vagy főzve
ZSÍROK
vaj, margarin, többszörösen telítetlen zsírsavakat tartalmazó olaj
TOJÁSÉTELEK
lágy tojás, buggyantott tojás, rántotta, tojáskocsonya (levesbetét)
LEVESEK
lezsírozott húsleves, zöldségleves, rizsből v. más gabonából készült nyáklevesek
FŰSZEREK, ÍZESÍTŐK
óvatosan sózzunk, borsozzunk; helyette inkább bazsalikommal, curryvel, turbolyával, köménnyel, majoránnával, petrezselyemmel, szegfűszeggel, édesnemes pirospaprikával, kakukkfűvel ízesítsünk
ZÖLDSÉGEK, GYÜMÖLCSÖK
a másik oszlopban felsoroltak kivételével minden friss v. fagyasztott zöldség és gyümölcs fogyasztható
ITALOK
feketekávéból csak a gyomorbarát, enyhébb fajták, enyhe teák, gyógyteák, zöldség- és gyümölcsleve, tejes turmixok, ásványvíz enyhe szénsavtartalommal

Na ez most jó hosszúra sikeredett, de hátha valakinek segítek vele...

Nálunk az éjszakák egész jók, általában 1szer kelünk enni, de most éjjel aludtunk.
10körül elaludt Roli és csak 6kor ébredt, persze iszonyat éhes volt :P

Az éjjel termeltem 2 jó nagy adag tejcit is így neki :) Most van 3 betárazva a hűtőbe, nyilván tudok fagyasztani is ennyi előnnyel :P

Kiskavics, szerintem csak szopi után pelenkázd be, akkor ha előtte, közben vagy utána jön a kaki akkor is csak 1 pelenka...
Egyébként normális...

Rolinak csak kb. 3 naponta van egy nagy adaggal, de nem kemény úgyhogy nem avatkozok bele a rendszerébe :D

Na, most röviden ennyit.
Mindenkinek kitartás a hasfájás és kialvatlanság miatt...

Majdcsak beáll a rend :P

Jövök ha tudok...

Kép
Kép
zita79
 
 


Köszi Zita a "bőséges kínálatot"! :)

Kérdésem: sóska, spenót, sárgahüvelyű bab (babhüvely), vágott borsó (sárgaborsó), paradicsom, lilahagyma, savanyú/kovászos uborka mehetnek?

Próbáltam már a szopi utáni pelusozást:

1: vagy kifolyt a pocakból a tejci egy része amit "nagy nehezen", vagyis inkább lassan, 1 óra alatt magába szívott),

2: vagy mivel általában (többször) bealszik szopi közben, a pelusozásra felébred, és olyankor újra enni kér, s adok is neki, mert többnyire csak 2-3 mellre-tétellel eszi meg az adagját. S természetesen ilyenkor aztán jön a kis csomag a pelusba újra. :oops:

Mindegy, majdcsak beállunk egyszer valmi normális rendszerre. :?

Kép

Kép
kiskavics
 
 


Én a babot meg a borsót kihagynám és talán még a lilahagyma.
De sztem mkinél más. Próba szerencse.

Kép
Kép
zita79
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: