Új privát üzeneted érkezett!

Nekem ez az egész furcsa. Végül is nem is ismerjük egymást. Szinte egyáltalán. Szóval nincs semmi következménye ha valami olyasmit írsz le ami intimebb. Legalább is nekem nem gond ha zárt vagy akár nyitott marad a topic.

Kép
Kép
kacsamama
 
 


Nekem is mindegy, csak egy ötlet volt, mert lehet, hogy valakit visszatart a nyilvánosság. De maradhatunk is, én nem írok ide olyat, amit bárhol ne vállalnék.

Kép
grapefruit
Budapest
 
 


Sziasztok!

Ezer bocsánat az eltűnésem miatt.... Asszem ez az év nem az én évem..... Majácskán kívül semmi jó nem történik eddig velem.... azaz velünk.... Totál kész vagyok..... Tegnap este már ki is fakadtam sajnos, szegény férjem volt az áldozati bárányom.....

Az elején.... Anyukám elvesztése kezdte ugye az egész rossz periódust. Aztán anyósomékkal úgy össze veszett a férjem, hogy ők nem szóltak hozzánk napokig, csak a hátunk mögül piszkálnak, hogy milyen szemtelenek vagyunk, meg figyelmetlenek. Sajnos anyagilag is elég szarul állunk. Van egy cégünk, ami 2010-ben tök jól ment, folyamatosan pozitív számokat mutatott. Idén márciusban tudtunk vele először dolgozni, az is több mit 100 ezer Ft-os bukással zárult, majd most a majálison is buktunk az időjárás miatt és még sorolhatnám. Aztán múlt héten közölték a férjemmel, hogy készüljön hogy kifogják rúgni a munkahelyértől, mert nincs elég meló és nem tudják őket kifizetni. Így már nem is kap annyi pénzt mint eddig (kisbaba mellett ez tök jó....) Eddig úgy volt hogy majd a saját cégünkben dolgozom én amíg itton vagyok a babóval, de nem lehetséges, mert gyed mellett kereskedelmi tevékenységet nem folytathatok.... Hát az tök jó, mert közel fél millió Ft-nyi alapanyag áll a padlásomon arra várva hogy a gyerekekke tudjak foglalkozni.... Így amit idénre terveztünk már most kútba esett sajnos..... Anyósomékkal meg próbálom a kapcsolatot megoldani, de ők csak rúgdosnak belénk állandóan. Miközben anyós az egyetlen anyja férjemnek és a férjem tudja milyen szar anya nélkül, de ő is lassan ebben a cipőben jár, csak nem szó szerint....

Jajj megint sikerült a sok negatívat kiadnom magamból.... A jó dolgok: Maja lassan eléri a 6 kg-ot. Hasról már simán hanyatt fordul és már mutogatja hogy hanyattból vissza is tud fordulni :-) Ha félfekvő pózban van akkor simán felül abból :-) Olyan kis virgonc a kisasszony.

Nálunk az alvás úgy néz ki, hogy este 10-től reggel 7-fél 8-ig alszik. Utána másfél 2 órát ébren van, majd max egy óra alvás. Utána evés és nem alszik egy percet sem. Ebéd után egy órát ismét ébren van, és utána 2 óra szundi. Aztán az uzsonna után általában végig ébren van a pancsiig, majd pancsi utána vacsi egy óra ébrenlét és reggelig alszunk :-) De többször volt olyan hogy nem aludt napközben, így estére annyira elfárad hogy alig tudott szegényem elaludni :D

Húsvét nálunk 4-ben telt apukámmal szerencsére így békében és nyugaloban.

Anyák napjára ki mit kapott? Nálunk apa velem együtt ment el a virágoshoz, hogy hűűű majdnem elszúrta és hogy válasszak egy virágot :D Így kaptam egy kefevirágot cserepestül :D Olyan szép :-)

Szép délutánt Nektek!!!

Kép

Kép
viki0503
Budapest IV. kerület
 
 

 
 

Sziasztok Csajok!

Velünk minden rendben illetve "minden rendben". Bogikám tegnap estére belázasodott, de olyan furin mert este nem volt semmi baja, éjszaka átjött, hőemelkedés és hajnalra lett láza. De mára már semmi baja. Jó dolgos volt a hétvége. Vasárnap elmentünk a normafához, tök jó idő volt nagyon élveztük sokat, nagyot sétáltunk, bár most nem voltak sokan és nem is volt pl lovaglás de annál több bunkó szülő és az ő általuk nevelt bunkó kölkök. Szóval ilyenkor rájövök hogy apósomnak néha igaza van minél kevesebb emberrel találkozol annál jobb. Na mondanom sem kell hogy néha azt gonolom hogy én vagyok hülye hogy rendre nevelem a gyereket, hogy ne tolakodjon stb stb. Mert hogy akik tolakodnak előrébb jutottak mi meg ott álltunk a csuszdánál már 10 perce. :x :? :shock: kész. Na utána jöttek apósomék mert férjemnek ma van szülinapja. Ahhoz képest még jó is volt, tök jól elbeszélgettünk. Aztán ma voltunk állatkertbe. Bogi nagyon élvezte. Aztán elmentünk ünnepelni étterembe. Emellett Bogi most már 3 napja nem aludt délután, de ennek ellenére 5 kor kel szóval én már mosott szar vagyok.

Ma voltam a házidokinál beutalót kérni az urológiára a vesetágulatunkkal. Az egyik orvos ezt mondja a másik mást. Ráadásul még le is szúrt hogy minek vittem vissza kontrollra a délpestibe ahová visszahívtak sőt még egyszer vissza kell menni, meg hogy minek hallgatok másra hiszen csak neki kell hinnem. Szóval majd meglátjuk mi lesz.

Kép
Kép
kacsamama
 
 


KÉRDÉS: Az agyhártya gyulladás elleni szúrit ki kapta meg? Mert hogy most mondták a hiradóban hogy elfogyott??? Tudtok erről valamit.

Kép
Kép
kacsamama
 
 


Kacsamama, ezt találtam, szerintem érdemes rögtön szakemberhez vinni; bár nem írtad, hogy hova mentek.
http://www.weborvos.hu/orvos_valaszol/g ... gia/63301/
A lényege, hogy a Heim Pálban van gyermekurológia.
Melyik agyhártyagyulladás elleni szurira gondolsz? A híradóban azt mondták, hogy a felnőtt oltóanyag fogyott el.

Viki. Sajnálom ezt a sok rosszat, ami veletek történt. Tudom, hogy közhely, de én igyekszem mindig az egyik kedvenc mondásom szerint élni, azaz: A felhők felett mindig süt a nap. Próbálj arra gondolni, hogy el fog múlni ez a rossz periódus; előbb, vagy utóbb, de elmúlik.
Irigylem amit Majáról írtál. Mi még mindig ott tartunk, hogy hasról vissza fordul Jancsika a hátára, de hason feküdni annyira utál, hogy nem tudom mikor fog önként hasra fordulni...

Anyák napjára a Hugim emlékeztette a Férjem, így kaptam egy doboz Marcipán szívet. Nagyon örültem neki. Nagyon szeretem a marcipánt! :D

Nyugodt éjszakát mindenkinek!

Kép
kitttyna
Madocsa
 
 


Sziasztok!

Új vagyok itt, eddig más topikban voltam, de gondoltam szükségem lenne hasonló korú babák szüleinek meglátásaira, élményeire, tanácsaira. Remélem nem fogok zavarni, mint olvastam nem zárt topik, úgyhogy gondoltam kapcsolódom.
Elsőgyermekes anyuka vagyok, Botond 9 hetes. Jaa, nem tudok vonalzót beállítani, állítólag jól csinálok mindent, de mégsem sikerül.
Nagypocakosan költöztem Szabolcs megyéből Bp mellé, szóval eléggé egyedül vagyok. Párom leginkább dolgozik csak, így kevés úgymond a társaságom.
Visszaolvastam pár oldalt, igazán irigykedem babáitok tudására. Nekem Boti még meg sem próbál forgolódni. Ilyenkor mindig arra gondolok, hogy biztos valamit én csinálok rosszul, vagy hogy nem foglalkozom vele. :(
Aztán nekem állandó gond az evés. Mindig úgy gondolom, hogy keveset eszik, mert ugyebár van az úgynevezett 150-as szorzó és hát aszerinti mennyiséget nem eszi meg, viszont azért még hízik, bár nem a "nagykönyv" szerinti heti 150 gramot. Jaa, amúgy 60 cm és 5 kg.
Most búcsúzom, még kihasználom az eső nélküli időt és gyorsan elmegyek sétálni egyet Botival...sajnos megint jönnek a szeles-esős napok, igazán nem hiányzik pedig nekünk.

Minden jót mindenkinek, remélem nem nagyon zavartam.

Sziasztok! Heni
pruncoke1
Szigetmonostor
 
 


Szia Heni! Üdv a topikban!

Kép
kitttyna
Madocsa
 
 


Elnézést a betolakodásért.
Hátha valakit érdekel:
Írhat priviben is.

http://www.teszvesz.hu/listings/index.p ... llagfeny76

Kép
Geri és Kriszti
csillagfeny1976
Romonya
 
 


Sziasztok!!!!

Na megkaptam a beutalót a nephrológiára. Ma nagy nehezen sikerült egy idióta dokitól időpontot kapni: JUNIUS 8. Szép mi? Addigra felnő a gyerek. :(

Kittyna: a rögtön dokihoz kell vinni ezáltall juni 8-án lesz.

Pruncoke: Bp mellett hová költöztél?? Mi Vecsésiek vagyunk. Az evéssel ne törödj, amíg hízik addig jó. Jázmin is 60 cm körül van és 5,5 kg. Ja és 9 hetesen a nagylányom sem csinált semmit. Me is lepődtem Jázminon. Bogikám 4 hón túl volt mikor egyáltalán valami hangot kiadott a síráson kívűl. Jázmin meg tegnap már nevetett is, oldalra fordul és mosolyog meg mondja a magáét. Jó hogy jöttél, üdv.

Kép
Kép
kacsamama
 
 


Helyzetjelentes :D

Szia Heni!Udv kozottunk!!!!

Visszatertunk Lengyelbol :)
Anyosomek nagyon szep helyen laknak, fenyveserdo jobbrol, hatalmas tavak balrol :D
Enekesmadarak zome a kertben, pattent rend a hazban, erdekes kajak......
Sikerult fogynom is az erdekes menuk miatt :lol:
Anyosom be is sertodott egy este amikor nem akartam enni.
De pl:zoldseg leves amibe kovi ubit reszelnek es tejfolt kevernek bele :idea:
Anyosom is eleg akaratos mint a draga parom es volt is veszekedes aminek kovetkezteben anya-fia nem beszelt egymassal par napig :roll:
A parom elozo hazassagabol van egy kislany Maja aki szinten ott volt, most 3 eves es epp a korhazbol kerult ki a Rotavirus miatt... :evil:
Gondolhatjatok mit ereztem!!!!
Ossze is vesztem mindenkivel mert ugye a szivmutet miatt ra jobban kell vigyazni habar ahogy eszrevettem nagyon strapa az immunrendszere.
A lenyeg, hogy a boges ramjott ugy fogtam Olit mint valami idegbajos annyira feltem, hogy elkapja.
A csalad szerint tulreagaltam de leszarom mit mondanak nem ok toltottem 1 honapot Oli agyanal a korhazban ketsegbeesve es latva ahogy ki van kotve es szenved.
Szoval kellett par nap, hogy lehiggadjak, de vegul is minden rendben ment!

Oli sem fordul meg meg de nem is raktam nagyon meg hasra a mutet miatt, ugyhogy csak most kezdtem el.
Most 61 cm es 6.10kg.
Mi 3 orankent eszunk tapszert mert feladtam a fejest a 10 ml-s mennyiseg miatt mar nem nyuzom magam tovabb.
Valtozo mennyit eszik. 120 ml-t kapott mostanaig most 150 eket adok neki de nem mindig eszi meg. De nem eroltetem annyit eszik amennyi jolesik neki.
Keves teat is kap,nem minden nap azt is ahogyan latom.
Az alvas tema pedig valtozo ugyszint. Van mikor eszik meg 8 kor es 4 kor ebred, hogy ehes , van, hogy meg ejfelkor tekeri a bicajt :D ugy kalimpal a labaival , van, hogy vegigalussza az ejszakat de ezzel is ugy vagyok, hogy o erzi mikor hogy jo neki.

Szoval igy vagyunk most, egesz nap dumal es mosolyog. Mindenkivel joban van, nem fel senkitol.

Na elkoszonok megyunk furodni :D

Szep estet mindenkinek!!!!

Kép

Kép
valijja
 
 


Sziasztok!

Még mindig jó idő van :) Kiköveteli már a sétát. Reggel nem voltunk, így most a 11 órai szopi után már muszáj volt menni, mert csak nem akart megnyugodni a sírásból.
Kacsamama: Szigetmonostoron lakunk. Legalább itt jó a levegő, így nyugi a séta, autó sem igazán mozog, igaz terepjáró babakocsi kell ide.
Utánaolvastam közben a forgolódásnak, hogy mikor is időszerű...mert miért ne gondolkozzam el rajta, hogy lehet le vagyunk maradva a fejlődésben. De megnyugodtam, nem vagyunk. Este már kicsit célirányosabban fektettem amúgy Botit, kicsit próbálkoztunk párommal rávezetni, hogy fordulni kellene :)

Mint írtam első gyerekes anyuka vagyok, tehát még minden új és minden aggódnivaló. De már azért lejjebb adtam, kár mindenen görcsölni, úgyis a gyerkőc határozza meg a maga kis dolgát, tömni nem tudom, kényszeríteni sem semmire, szóval majd ő tudja mi kell neki és mennyi.

Na mentem! Remélem még felétek is napos idő van a sétához!

Sziasztok!
pruncoke1
Szigetmonostor
 
 


Sziasztok!

Nekem mindegy hogy zárt lesz e a topik.Én a kicsi miatt nem tudok többet írni.

Heni üdv. közöttünk.

Képzeljétek én kaptam a páromtól anyák napjára virágot,így egy szavam sem lehet-nem gondoltam volna,sőt.kellemes csalódás.

Aisa szépen fejlődik.most épp jön a foga.
nagyon izgága lány,sokat forgolódik,ha elkezd mászni azt hiszem addig lesz nyugtom,pakolhatok majd utána.:)

Ti használtok járókát?én még nem vettem,nem tudom mennyire hasznos?

Ani

Kép
ani983
 
 


Ani: szerintem hasznos a járóka mert ha kint van a kertben vagy a teraszon, ellehet abban, aludhat is játszhat. Szóval jó dolog. Én vettem és így nem kellett babakocsiban aludni. Egy idő után már félő hogy a babakocsiból kiesik ha nagyon izgága.

Kép
Kép
kacsamama
 
 


Sziasztok!
Nekem se sok időm van, nagyon ritkán tudok gép elé ülni és ha sikerül akkor is ilyenkor és már fáradt vagyok.

Heni üdv köztünk.Azt nem ígérjük hogy rendszeres írok leszünk, de azért mindig ír valaki.

Mi is jól vagyunk, a hasfájásunk teljesen megszűnt, szerencsére és így Kristóf nagyon nyugodt baba. Persze ez nem azt jelenti hogy nem sír, de már sokkal jobb, sokat van fent és sokat mosolyog és gagyog. Egy tündér. Napközben nem sokat alszik, max egy órákat., szóval nagyon be kell osztanom, hogy mikor mit csinálok. Sokat sétálunk mi is, szeretünk levegőn lenni, persze ott se alszik mindig Kristóf, de legalább el van. Nézi a fákat, olyan aranyos.
Elalvásnál általában van egy kis hiszti, amit nem értek de ez most szokás nálunk. Úgy üvölt a fáradtság miatt hogy néha a dobhártyám beszakad :)
Eszik rendesen, bár mindig aggódom hogy elfog fogyni a tejem, most már mind a két ciciből kell adnom neki egy etetésnél, eddig elég volt csak az egyikből, de a betegségem óta szenvedünk. De az a lényeg hogy még van és egyenlőre elég. 3-4 óránként eszünk, változó, attól függ mennyit eszik, mert van amikor úgy bealszik 40g után hogy fel se ébred hogy mérlegelem és akkor hagyom mert úgy gondolom ha végre elaludt akkor hagyom és inkább kap 3 óra múlva vagy kettő mint hogy felkeltsem és átlibbenjen a holtponton.

Mi lesz a találkozóval??????

Én még mindig benne vagyok, többiek?

Kép
pöcök24
Dunakeszi
 
 


Kacsamama
Én pont tegnap rendeltem meg, azt mondták mára meg lesz. Hát majd kiderül. Majd csak két hét múlva lesz esedékes az első oltása, de időben be akartam szerezni, gondoltam hogy előbb-útóbb hiány lesz, mert ugye egy hónapra beharangozták, hogy idén járvány lesz.

Zalán sem csinál semmit, alszik meg eszik. Rengeteg alszik, igazi kis lusta kölök. :lol: Fordulni már akarana, nyomja a bal lábát, és löki a testét, de hát nem megy a maga 7 kilójával. Szóval nálunk ez még várat magára. Azt sem csinálja amit kellenne 3 hósan. Bár még van 4 napunk rá. :lol: A kezét már nézegeti, ezt két napja csinálja, de tárgyat még nem fog a kezébe, pedig állítólag már kéne. Na mindegy, hát másban jobbak vagyunk.
Viszont ő is sokat mosolyog, és gagyog. Amint szemkontaktust létesítek vele, már mosolyog is és gögicsél. Sokag nézeget, és figyel rám.

Nekem mindegy, hogy nyílt vagy zárt lesz ez a fórum. A másik társasággal már átmentünk zártra, bár igaz ott többet írogatok, és magánjellegű is, szóval nem rossz.
Vendég
 


Sziasztok lányok!

Én is itt vagyok,és ha hiszitek ha nem olvaslak benneteket mindig,de valahogy irni vagy időm nem volt vagy kedvem.Kicsit azt hiszem most kezdek helyre jönni.Túl tengett bennem a hormon sokáig és nagyon változékony hangulatom volt.

Látom mindenki jól van,örülök neki!

Mi is jól vagyunk!Kisebb nagyobb aggodalmaim vannak,de ez természetes.
Ahhoz képest milyen súllyal született a babám,nagyon keveset hizik már és nem is eszik túl sokat.5555 gramm.Valamikor csak háromszor vagy négyszer eszik,és 120,150 ml.Szerintem nem valami sok.És a mi bosszant,hogy még mindig borzasztóan hig a széklete.Sokat fáj a hasa még mindig.Nagyon tele van levegővel.Ebből is lett elegem.Szerintem ez a tápszer nem jó.Úgy döntöttem,otthonról küldetem anyával a tápszert amit a másik kettőnél is használtam.BEBA-HA Ez nagyon jó volt,és kiváncsi vagyok Benjinél bejön e.Nagyon remélem.Most fog megjönni az első adag.Alig várom már.
Minden este sirva alszunk el,és hason úgy kinlódik,vergődik mint a kukac.Szerintem már nem szabadna ennyit fájni a hasának.
Na majd kiderül.Ez a milupa nagyon nem jött be.

Látom nagyon változó a babák fejlődése.
Azt hiszem Benji agyilag van ott a toppon.Régóta nevet,gagyog,kommunikál velünk.De a mozgásától nem vagyok elragadtatva.Mi még nem forgolódunk.Hason a fejét most kezdi csak szépen emelni már.Mármint próbálja emelni magát,de hamar elfárad.

Járókát mi is vettünk,abban van nappal.Mert az ágya fent van a szobájában.Azt éjjel használjuk.Nappal itt van velünk lent.De a járóka fel van emelve,szóval olyan mint a kiságy.

És aminek örülök hogy kezdi átaludni az éjjeleket.
Én este 6-kor fürdetem és akkor eszik.És reggel napok óta negyed hét körül kel.Meglepő mert Botikám még mindig nem alussza át az éjjeleket,pedig már 4 éves.Na én vagyok ilyen.Életemben talán 4 szer fordult elő.Jó lenne ha Benji nem lenne ilyen.De hát minden ember más.


Lenne egy kérdésem!
Képzeljétek Szülés óta másodjára jött meg a havim,és második nap olyan görcs jött rám mint szüléskor.Nem tudtam kiegyenesedni,és a derekam majd le szakadt.A fenekemre le sem tudtam ülni.Bevettem két nospát,attól lettem jobban egy kicsit.
Utána jött a hab a tortán.3 napon át és éjjelen folyamatosan ömlött a vér belőlem.De olyan szinten,hogy azt hittem ha ez tovább megy elvérzek.Aztán utána elkezdett csökkenni és elmúlt.Ezért nem mentem orvoshoz.De betojtam rendesen.
Gondolom nem vagyok vérszegény,mert már 20-szor elájultam volna.Igaz gyenge voltam,és egy napot végig aludtam.
Valakinél nem jelentkezett hasonló probléma?
Remélem azért ez nem lesz rendszeres,mert akkor irány az orvos.Az durva lenne!

Na kiirtam magamból egy jó kis lemaradást,bocsika.Most már majd sűrűbben irok is.
:oops:

Pussz mindenkinek!

Szép estét!

Kép
Kép
Kép
reni78
 
 
 
 


Sziasztok!

Anyák napjára én orchideát kaptam, nagyon édesek voltak ketten adták oda! :-)

Viki: sajnálom ami veletek történik, kitartást Neked, leld sok örömödet a kis angyalkátokban!!

Kacsamama: a júniusi időpont tényleg durva...

Heni üdv itt! Szerintem se aggódj, hogy Boti még nem forog, ahogy írtad 9 hetes, akkor van itt olyan baba is, aki majdnem egy hónappal idősebb nála! Az én kis Hangám sem forog még, de még nem is kell neki. Erőltetni pedig egyik mozgást sem jó, pl: amíg nem tud ülni nem jó ültetni...stb., úgyhogy ne aggódj!

Vali: szép lehet a hely, ahol anyósodék laknak! Sajnálom a rotás problémát, megértelek, én is kiakadtam volna..

Pöcök: örülök, hogy elmúlt a hasfájás! :-)

Ani: szerintem is jó dolog a járóka, nekünk is van. Napközben, ha nem az erkélyen van a mózesben, akkor a járókában van velem a nappaliban. Az az ő kis saját játszó birodalma, nézelődik benne édesen, ha elfárad alszik. Szerintem jó, ha picinek megszokja, így ha már nagyobb lesz, mozgékonyabb, akkor is, ha lokalizálni akarom, mert pl. főzök, vasalok...stb. be tudom tenni játszani oda.

Brita: Zalán 7kg? Nem semmi... :-)

Reni: 3-4 evés az elég kevés egy ilyen picinek. Azért ennyi, mert akkorákat alszik? Remélem a tápszerváltással javul a dolog.

Én is kérdezem: a találkozóval mi lesz?

Mi jól vagyunk. Sokat megyünk ide-oda, már a bkv-n is rutinosan babakocsizunk. :-) Hanga 5130g volt kedden, szépen hízik, jó sokat eszik, irtó édes hurkái vannak. Hason szépen tartja magát alkartámaszban már sokáig, szeret nézelődni, sokat mosolyog, gagyog. Egy kis tündér!! :-)

Kép
grapefruit
Budapest
 
 


Sziasztok!

Köszönöm mindenkinek a kedves üdvözlést!

Most csak egy gyors kérdésre van időm. Gyerkőcöm keményen elkezdte a szájába tömni az öklét. Nem az éhségtől, mert kaja után rögtön is ezt csinálja. Ez lehet baj?? Próbálom kiszedni, meg lefoglalni, de mindig nem tudok mellette lenni. Sajnos már olyanon is rajtakaptam, hogy a mutatóujja nyújtva volt és úgy nyomta be az öklét. Ötlet? Tanács? Mit tegyek? Ez amúgy baj, vagy normális??

Köszönöm mindenkinek előre is a segítséget, tanácsot!

Sziasztok!
pruncoke1
Szigetmonostor
 
 


Sziasztok!

Jaj nekünk is hétfőn oltás. Már előre sajnálom Jázmint. Különben minden rendben. Most voltunk a születés hete program keretében egy előadáson, melyen a gyerekek korai mozgásfejlődésének rendellenességéről beszéltek és nagyon érdekes volt. Az az igazság hogy nekem erről is minden orvos mást mond. Ugye írtam hogy Jázminnak gyengék az izületei legalább is a Dél-pesti kórházban ezt mondták és hogy igy megy úgy mozgatni azonnal. A házi orvos azt mondta hogy azok hülyék és ne aggodjak. Na most mi az igaz. Kiderült hogy egyiknek sincs igaza. Az előadást egy gyógytornász tartotta és több szülő is eljött akiket ismertem is már és a beszélgetésből kiderült hogy sem az ortopédia sem a házi sem a kórházi gyerek orvos nem igazán figyel oda a dolgokra illetve nem törödömök. Az ortopédián is csak a csípőt figyelik semmi mást. Remélem azért érthető voltam. Szóval én most a biztonság kedvéért elviszem Jázmint hogy megnézzék mi van. Mert a fejét tényleg egy oldalra tartja, lehet hogy csak lusta, de biztos ami biztos mert később csak nagyobb gondja lehet belőle.

Találkozó: hát nem tudom mennyire láttátok de nagyon jó meleg lesz ami 23-25 fokot jelent. DE esni fog elég sokat. Szóval az előre jelzés szerint Május 11-12-e lenne jó. Akkor meleg is lesz és nem esik a mai előrejelzés szerint. Kinek melyik jó???

Pruncoke: Az hogy a szájába veszi a kezét teljesen normális. Sok baba cumizik-ez nyugtatja meg őket hiszen ez hasonlít a cicizéshez- addig a nem cumizó babák a kezüket eszik, szopizzák. Annyiból mondják nem jónak hogy amikor le szeretnéd szoktatni később erről a kezéről nehezebben tudod, hiszen azt nem tudod elvenni. Sokan erőltetik a cumit, vagy inkább rászoktatják. Nekem a nagylány még mindig cumizik pedig 2,5 éves, a kicsi nem akar. Szerintem a kicsik tudják mit akarnak.

Kép
Kép
kacsamama
 
 


Hali!! Tudom hogy való világ finálé van, de akkor is ha akartok talit írjatok!!!! Egyébként is.

Kép
Kép
kacsamama
 
 


SZiasztok!
Így van! valóvilág FINÁLÉ! Hajrá ......!
Nekem jó a tali, de az úgy lenne jó ha megpróbálna mindenki ott lenni. Úgy lenne buli! :)
Na majd jövök a fejleményeket nézni!
Írjatok!

Kép
pöcök24
Dunakeszi
 
 


Sziasztok!

Nekem is jó a találkozó,de tényleg jó lenne ha minél többen lennénk.


HAHÓÓÓÓ!!!Anyukák!!!!!!!!!
:D


Szép Napot

Kép
ani983
 
 


Nekem is jó. Én a szerdára szavazok.
Többiek???

Ujjszopizás normális teljesen, Hanga is csinálja, tegnap a mutató és a középeső ujjával a szájában aludt. :-) Mindig épp amelyikkel betalál. Szerintem is tudják mi kell nekik.

Kacsamama: mindenképp vidd el gyógytornára ha egy oldalra tartja a fejét, de lássa előtte orvos, mert a gyógytornász mindig orvosi diagnózis alapján dolgozik! Sok ilyen babát láttam, ha időben elkezditek, akkor semmi gond, de jobb minél előbb. Próbálj a másik oldal felől beszélni hozzá, onnan mutatni a színes, érdekes dolgokat és amit mutatnak otthonra gyakorlatokat, csináljátok, és akkor minden ok lesz. A kiságyban hogy fekszik? Ha pl: jobbra tartja a fejét, tedd úgy az ágyban, hogy ha ki akar nézni balra kelljen fordítania!

Kép
grapefruit
Budapest
 
 


Sziasztok!

Közérdekű: a Babaneten már van lehetőség zárt - mások által nem olvasható és nem is hozzászólható - topikok létrehozására! Ha szeretnétek ilyen topikot nyitni, küldjetek levelet a szerkeszto@babanet.hu címre. A Tárgy sorba írjátok be: ZÁRT TOPIK.

Aki pedig nem rest kommentelni a Babanet cikkeihez, az ezen a héten három ruhát választhat a gyereknek a Mumoo's-tól. Részletek itt!

Kép

Szép napot!

Dia

[size=12:d15e2bdd2c][color=blue:d15e2bdd2c][b:d15e2bdd2c]Gyerekszoba blog - Neked is volt gyerekszobád?[/b:d15e2bdd2c][/color:d15e2bdd2c][/size:d15e2bdd2c]
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok.

Gyors be kukk. Mi jól vagyunk, holnap megyünk oltásra :(
Kíváncsi vagyok mennyit hízott a drágám.
Nekem/nekünk az oltás miatt nem jó a találkozó, sajnos a 2hós oltás miatt is szenvedtünk,úgyhogy már előre készülök a nyűgösségére :( .
Ráhel 4x-5x eszik egy nap, 165ml-t,és az éjszakát végig alussza. Reggel 6 körül kel,és este 8 körül van az 5dik evés. De van,hogy a fürdés után bealszik (6-7 körül pancsizunk), és akkor reggel 6-ig szunya van. Úgy bírom a drágát,hogy jelzi este,hogy vigyél fürdeni,mert álmos vagyok, és aludni akarok :),vagy pl csinált olyat,hogy este 6-kor megetettem, és 1/2 8- 8-kor nyüszögött,hogy kéri a vacsit, mert utána aludni akar :).
A nappalok nálunk úgy alakulnak,hogy reggel 6-kor eszik, utána indulunk az oviba akkor általában 1/2 8-8-kor elalszik,és van,hogy kihagy 1 evést, és 5-6 órát is alszik :shock: . Utána két evés között fent van 2 órát, 1et alszik, megint evés,ha kér.
Mozgás: mivel mi is már 7 kilón túl vagyunk nehéz volt tartani a buksit, ez már szépen alakul, és hason is kinyomja és tartja is magát,bár nem egyszerű :).A forgás még eszébe se jutott, de majd az is meglesz :wink:

Heni üdv köztünk. A kezecskéjét kóstolgatja a babód :) Ráhel is szokta,és nyáladzik is hozzá :)

Reni: melyik milupát eszitek? Mi az optimal-t .És semmi gond nincs vele. Elsőnek a milupa HA-t írta fel a doki,de az nem tömte el,mert utána még kért volna enni,pedig akkor csak pár hetes volt. És mondtam a dokinak,hogy írjon fel egy laktatóbb tápot,mert ennek nincs értelem. Azóta ezt használjuk. Megkérdezhetem miért akarsz HA-s tápszert adni a babának? Tudom nem első gyerekes vagy, csak kíváncsi vagyok.

Képzeljétek pontosan a szülés után 12 héttel jött meg a mikulásom :( Szombaton este szültünk, és most szombaton este jött meg .:shock: A többiekkel úgy emlékszem jóval később jött meg. Tök futi.

Kellemes napokat.

Kép
ekriszta
 
 


Na hali!

Ma voltunk oltások. Nagyon jól bírta Jázmin. Persze sírt, de mire anyóshoz értünk Bogiért addigra bealudt. És utána még aludt délután is. Most este lett egy kicsit nyűgös, de nem lázas, de azért kapott egy fél kúpot hogy nyugodtan aludjon. DE hál istennek a férjem átvitte anyósomékhoz a gyereket mert imád náluk lenni, és hát minek adtak volna fel rá pulovert hiszen húszon fokok voltak igaz fújt a szél rendesen stb stb. Szóval most Jázmin helyett Bogikámnak van 39 fokos láza hála anyóséknak. :x :? Kész, de egész télen baszogattak hogy miért nem öltöztetem fel rendesen, aztán tavasszal meg most hogy miért annyira nagyon. :twisted:
Ja és Jázmin 61 cm és 6500 kg kb. Szóval szépen nő és gyarapszik a doki is mondta hogy nem lesz itt semmi baj.

Ja találkozó. Persze hogy jó lenne ha mindenki itt lenne, de annak ellenére hogy sokan kérdezgették hogy mikor lesz a többiek meg nem aktívak és így decemberre sem szervezzük meg. Most az időjárás jelentés azt írja hogy sokat fog esni tehát marhára nem mindegy mikor, és hogy hol. Ha az időpontra nem válaszonak akik nem tették akkor a többit hogy is tudnánk megbeszélni. Szóval szóljon az aki el akar jönni. és azokkal megbeszélhetjük. Mert hogy Hétfőn van eddig 2-3 ember válaszolt hogy jó neki. Azt azért nem kéne hogy 1 nap alatt szervezzünk meg valamit. :(

Kép
Kép
kacsamama
 
 


Sziasztok

Az oltást mi is megkaptuk.Legalábbis kettőt kaptunk mi is már.
Az elsőnél Benji nyügi volt mert fájt a lábacskája.De nem volt semmi láza és más gondunk sem.
A másodiknál még a lábfájást sem vettem észre.Akkor semmi gondunk nem volt,Bátor erős fiúcskám van :) Mikor beadták a combjába mind a kettőbe kapott mind a kétszer.Szóval utána egyből megmasziztam neki,hogy ne csomósodjon be neki,ne fájjon.És a másodiknál be is jött.

Kriszta

Nekem még a nagy fiamnál irták fel a BEBA-HA tápit.És nagyon bevált.Őneki szorulása volt a másiktól,nem nagyon jött be más.És persze nagyon jó minőségű tápszer.Ezért a másodiknál már nem is gondolkodtam rajta.Ha már tápszeresek akkor a legjobbat adom nekik.És a HA,az HA.Benne van a nevében is.Kevesebb az allergia kialakulásának kockázata!
Itt lószart nem foglalkoznak vele mi jó a gyereknek és mi nem.Azt veszed meg a gyereknek amit jónak látsz.Nem irnak fel semmit.
Itt NINCS HA tápszer egyáltalán! :shock:
Ezért is döntöttem úgy hogy otthonról küldetem,mert ez itt egy nagy szar!Akár miért vittem a gyereket a dokihoz,csak legyintett,hogy ááá majd elmúlik.Ilyenért már be sem viszem.Csak akkor megyek a dokihoz ha nincs más választásom.A kórházi ellátás nagyon jó,de a körzet,azt inkább hagyjuk!

A taliról azért majd remélem meséltek,mert egy páran azért nem tudunk ott lenni,az biztos.
Az én fiam még be sincs jegyezve Magyarként.
Majd nyáron megyünk a követségre.Meg a második fiacskámnak Botikának is lejárt az útlevele.Az ilyen picurkák csak két évre kapják meg.

Na megyek most már lefekszem,kissé megint fáradt vagyok,hiába ennyi pasival.

:lol:

Kép
Kép
Kép
reni78
 
 
 
 


Sziasztok.

Megkaptuk a 3hós oltást, és megvolt a mázsálás is. 7470gramm és 64cm a Ráhel. Holnap megkóstoltatom vele az almát,mert már én unom a tápszert beletölteni :?

Kacsamama egyetértek veled attól függetlenül,hogy nekünk nem jó ez a hét.
A babócák lefoglalnak minket meg a jó idő is,ezért keveset vagyunk a gépnél,hogy megbeszéljük a találkozót (is).

Kellemes napokat.

Kép
ekriszta
 
 


Sziasztok!
Látom a taliból semmi nem jön össze.Sajnálom!:( Én szerintem ki kéne tűzni egy napot és egy dátumot és aki jön az jön aki nem az nem! Mert így ha tényleg akarunk találkozni nem fog összejönni semmi! Hó végén tűzzünk ki egy napot és egy dátumot és meglátjuk hogy ki jön és ki nem. Nem ártana egy megbeszélt jel amiről tudjuk hogy kik vagyunk, gondolok arra, hogy egy piros kendőt kötünk a babakocsira vagy ilyesmi. Beszéljük meg, valaki írja ki a dátumot és a jelet és aki ott lesz annak örülünk, ha meg senki nem megy el és csak egy valaki fog ott állni akkor kirándult egy kicsit a babával:) Na jó nem szerintem két ember biztos ott lesz!
Kacsamama, bevállalod hogy kiírod a dátumot, de még szerintem meg kéne várni hogy zárt topikok legyünk ,mert ahogy láttam mindenkinek mindegy hogy nyílt vagy zárt a fórum és abban igaza volt az egyik fórumozósnak hogy lehet hogy leírnánk ide olyat is amit eddig nem tettünk, mert tudjuk hogy mindenki bele bele olvas. Pl, nekem már volt ilyen amikor kétszer meggondoltam hogy írjam e vagy sem és nem tettem.

Grapefruit: Bevállalod hogy elintézed a zárt topikot? Ne haragudjatok most ennyire volt időm.
Majd jövök

Kép
pöcök24
Dunakeszi
 
 


Pöcök: Hát igen teljesen igazad van. Úgy néztem hogy a május 25-e napos idő 24 fok és egy Szerdai nap. Szóval szerintem ideális lenne. Van még ideje azoknak is írni akik szeretnének jönni. De szeretném kérni akik olvassák és nincs idejük írni, annyit azért írjanak meg hogy jó-e vagy sem. Nem akarok mindent az utolsó pillanatra hagyni. A jelet meg majd megbeszéljük.

A zárt topikot is megpróbálom megintézni. Most küldtem el a szerkesztőségnek a levelet.

U.I: ja és mivel ezt már végig csináltam a nagylányomnál is. Kizárt hogy mindenki eljöjjön, még a Magyarországon élők közül is. Szóval aki jön az jön, aki nem majd jön a következőre.

Kép
Kép
kacsamama
 
 


Találkozóval kapcsolatban csatlakozom az előttem szólókhoz. Aki rég írt de néha olvas legalább annyit írjon, hogy ráér-e/van-e kedve hozzá.
Nekem jó a május 25.-e.

Pöcök a zárt topikot intézem szívesen, de ha kacsamama már írt nekik, akkor én nem írok.
Aki szeretne velünk jönni zárt fórumozásra, az is jelentkezzen! :-)

ekriszta: Szép nagy baba Jázmin! Remélem nem lázasodott be az oltástól.

kacsamama: Bogi meggyógyult?

Mi jól vagyunk, Hanga tegnap volt 12 hetes 5360g. :-)
Képzeljétek tegnap egyedül vigyáztam a bátyámék két kisfiára (két éves és két hetes) és Hangára! Izgalmas volt, de szerencsére a két heteske végig aludta a "bulit".
Jövő héten szerdán kapjuk az oltást..:-(

Kép
grapefruit
Budapest
 
 


Sziasztok.

Én szívesen megyek a találkozóra,bár az időpont még nincs kitalálva, de késni fogunk,mert 11:15-ra megyünk hasi-és koponya UH-ra a Budai gyermekkórházba.

A zárt topikba én is én is :)

grapefruit: Jázmin a kacsamama kisebbik lányzója, enyém Ráhel :)De nem gond,sokan vagyunk itt :) Végül is kacsamama Jázminja is szép nagy baba :)
Szerencsére nem lázasodott be az oltástól csak nyűgösebb, mint szokott.

Kép
ekriszta
 
 


Lenne egy fontos kérdés. Az ÚJ ZÁRT TOPIC-nak mi legyen az új neve. azt mondták változtassunk valamit a topic nevén hogy megkülönböztethető legyen.


FONTOS.Aki tud válaszoljatok hogy minél előbb meg legyen a zárt topic.

Kép
Kép
kacsamama
 
 


Sziasztok!

Jelentkezem zárt topikra,és a találkozóra is.

Hol találkozunk?és hány órakor?:)


Jó éjt.

Kép
ani983
 
 


Sziasztok!

Megvagyunk mi is, de sajna én általában csak az olvasásig jutok!

Zárt topichoz csatlakoznék, ha lehet!

Tali időpontja nekünk előreláthatólag jó!

Dorka hiába múlt el 3 hónapos, még mindig 2x-3x kel minden éjszaka! Ráadásul hetek óta Beni is megjelenik nálunk az éjszaka közepén azzal, hogy rosszat álmodott, és ő is köztünk folytatja az alvást! Szóval csöppet kialvatlan vagyok...

Dorka ma kapta a 3 hós oltást, picit belázasodott! 6300 gramm, 60 cm, jó kis husis baba... :-)

Kép

Kép

Beni és Dorka életének fontosabb eseményei: http://beni-baba.blogspot.com
zorroné
 
 


HAli!!!

én is vagyok, olvasgatok, de írni minyima időm sincs.
jelentkezem zárt topicra névjavaslatom az eredetéhez hűen:FEBABA
Talira is megyünk csak írjatok mikor és hol??
Jól vagyunk, ma voltunk az első oltáson, nem sírt egyáltalán csak akkor mikor kezdtem öltöztetni, mert utál öltözni, nabezzeg majd 20év múlva, új cipő, új gatya...stb. Csak győzzük lóvéval :D
5540gramm és 59cm, meg is kérdezték biztos h 2hós??? :D
minden rendben, kicsit hasfájósak vagyunk, de nem vészes.
Látom mindenki szépen fejlődik, nálunk is megyegetne az ujjszopás, ha a mocorgó reflex nem kapná ki a szájából. :D cumitól öklendezik.
Millió pusz próbálok gyakrabban jönni.

Trixy

Üdv. Littlebaby

Kép

Kép
littlebaby
 
 


Ekriszta BOCS!!!! :-) Tiszta hülye vagyok, keverem a sok csajszit! Mindkettő szép nagy! :-) Sőt már a "kis" Panna baba is leelőzött minket, pedig én Hangát is olyan nagynak látom! :-)

FEBABA ötletet támogatom!

Kép
grapefruit
Budapest
 
 


Szijjjasztok!

Én is jelentkeznék zárt topickra, és a találkozó is jó nekünk.
nálunk minden a lehető legnagyobb rendben, álomjó kisbabánk van.
ő is abszolájtli tápszeres, BEBA HA startot kap, minden nap 10 vagy a 14 órás etetés közben kakil, nem hasfájós, és kb 4*180-t eszik, esti pancsi után f9kor meg 50-t kb, és azzal elalszik reggel 6ig, vagy ha az anyukája elalszik, akkor akár 7ig is.
Szóval baromi jó ez a kialakult napirend...
Kedden voltunk 11 hetesek, akkor 6090 gramm volt. Hason utál lenni, nem is emeli a fejét, nem fordítja, már kezdek aggódni. Minden nap egy kicsit hasra teszem, hátha... egyébként minden ok, iszonyat sokat dumál, és mosolyog:-)

várjuk a talit, puszi millió

Kép
Kép
judysz
 
 


A FEBABA szerintem is jó.

Olyan idegesítő,hogy ha nem öltöztetem tetőtől talpig rózsaszínbe a csajszit, akkor fiúnak nézik. Ma is vajszínű kardigán,farmer naci és rózsaszín cipő volt rajta. Erre megszólal egy néni de szép kisfiú :evil:
Mondjuk a kisbátyust le se tagadhatja :)
Tőlem is kérdezik mennyi idős,mikor mondom mindenki szája tátva marad,hogy hű de nagy baba :)
Tegnap adtam neki pár kanál almát,szegény belerázkódott :shock: ,úgyhogy pár nap múlva újra próbálkozunk.

Kép
ekriszta
 
 


Sziasztok!

Visszaírtak a szerkesztőségtől indítják a topicot. Még nem tudom mikor, de egyenlőre én leszek a moderátor aki felveheti az emberkéket, mert én írtam nekik, de ha bárki át akarja vállalni akkor szóljon.

Judisz: Nem szeretnék kárrogni, de szerintem mutasd meg dokinak, vagy gyógytornásznak, mert nekem is ezt kifogásolták Jázminnál. Szóval mi most kedden megyünk megnézetni gyógytornásszal vagy valami ilyennek hívják, mert az ortopédián csak a csípőt nézik a gyerekorvos meg leszarja. Mondjuk Jázmin tartani tartotta már, csak egyoldalas volt, vagy inkább lusta ki tudja, de inkább balra fordította a fejecskéjét.

Ekriszta: Nálunk sok örökölt ruha van. És hát valjuk be a fiús ruhák sokszor kényelmesebbek is. Szóval az én örökmozgó lányomra még most is fiús dolgokat adok, azt nyugodtan szétrúghatja. Nem vagyok oda a rózsaszínért, de azért vannak cuki darabok. Emellett én is tudok olyan bamba lenni hogy ott a fülbevaló a pici fülében és kisfiúnak nézem. Ez néha csak figyelmetlenség, de velünk is rendszeresen eljátszák pedig két lányom van. :?

Kép
Kép
kacsamama
 
 


Sziasztok!

Szeretnék én is csatlakozni a zárt topichoz, remélem szabad.
Találkozó részemről nem megoldható, messze vagyok :(

Ahogy olsvasgatok, nem minden baba "szuperszónikusan" ügyes, "csak" olyan normálisan fejlődő, mint amilyen remélem Botim is. Szóval nem fordul, ahogy Boti sem és hasonló nagyon ügyes dolgokat sem csinál. Botim még csak most kezd dumálgatni és mosolyogni. És annyira nem is nagy, mint ahogy olvasgatom, hogy itt milyen szép nagy babák vannak. Ő tegnap volt 11 hetes, múlt heti mázsálásnál volt 60 cm és 5 kg.
Amúgy én is minden nap próbálom hasra fektetni kicsit, néha idegesíti és hamar megunja, néha bírja negyed órát is. Régebben olyan jókat aludt hason, ma már nem szeret :( Fejecskéjét átfordítja, de még nem nézelődik fejét felemelve. A hátát feszíti és a lábát is emeli forduláshoz, de még nagyon messze van a sikertől. Na de majd!! Mondjuk lehet az is baj, hogy én hálózsákban tartom állandóan. Így is lerugdossa a takaróját, nemhogy még anélkül!
Amúgy egy kérdésem lenne...Ti hány fokot tartotok a lakásban? Ez állandó gond nálunk. Párom a 21,5 - 22 fokot kevésnek tartja..szerintetek???

Minden jót mindenkinek! Sziasztok!
pruncoke1
Szigetmonostor
 
 


Sziasztok! Itt vagyok én is de most csak olvasni volt időm, mostanában nagyon éber Kristófom és nem hagy ilyeneket csinálni. Ha majd tudok jönni írni jövök.

A lakásba nálunk a nagy meleg miatt nem megy le 24 alá hiába szellőztetek,tetőtéri lakás:(De amikor megszületett mi 23-at tartottunk azzal úgy kb 22 fok volt a a szobákban.
A zárt topik jó hogy halad, köszi kacsamama!
A tali is össze fog jönni ahogy látom, örülök neki.

Kép
pöcök24
Dunakeszi
 
 


Sziasztok!
A zárt topicba jövök én is. Mostanában kicsit sűrűek a napjaink, de majd összeszedem magam és írok végre. A 3 hónapos státuszon a dokinéni 6300g-ot és 60cm-t mért :D Az oltást észre sem vette a kisfiam, este sem volt gond :D

Sziasztok!

Kép
kitttyna
Madocsa
 
 


Sziasztok!

Én is itt vagyok. Minden rendben van velünk. A tali és a zárt topikra is szívesen jelentkezem :-)

Kicsit elvagyok havazva, mert holnap tartjuk Maja névadó ünnepségét a család közkívánatra. Így egész héten csak készülődök, és készülődök.... :-(

Mi múlthét szerdán voltunk 3 hós státuszon. Szerencsére minden rendben volt. Megkapta a szurit éppen hogy elkezdett sírni, amikor sikerült felvennem és egyből elhallgatott a kis lelkem. Míjd amíg vártunk a státusz leírására, kapott egy kisfiú szurit és ahogy elkezdett sírni egy idő után Maja együttérzésből elkezdett hüppögni. Legörbült a szája majd nekiállt hüppögni. Így rohantam ki vele messzire hogy ne hallja a kisfiút sírni, mert máshogy nem tudtam elhallgatni.... :-)

A státuszon 6105 grammot mértek, 60 cm hosszú. 40-es fejkörfogat 41-es mellkhas körfogat :D Hasról már hanytt fordultunk réges régen, és hanyatt fekvésből átfordul stabil oldalfekvésbe :D

Elkezdtuk már Majának a hozzátáplálást. Szerencsére a dokink is ezt segíti. Úgyhogy ettünk már almát, banánt, őszibarackot, sárgabarackot, sütőtököt, sárgarépát, szőlő levet. Ebből a sütőtök az kirepült a kukába,mert nagyon nem szereti :D

Ja és holnap jön a mangó :D Alig várom már :D

Szép estét Neketek!

Várom, hogy 25-én mikor és hol találkozunk! :-)

Kép

Kép
viki0503
Budapest IV. kerület
 
 


Sziasztok.

Szerintem írja le, mindenki,hogy hova és mikorra gondolja a találkozót,és a többség dönt :). És a "jel" is kérdőjel még.
Nem is tudom,hogy Margitszigeten és a Városligeten kívül mi lenne még alkalmas :? Mondjuk jelen állás szerint a http://www.koponyeg.hu 25-re azt írja,hogy zivatar záporesővel :(

Kellemes napot

Kép
ekriszta
 
 


Sziasztok!

A zárt topic intézve most írtak vissza hogy még ma legkésőbb hétfőig kapok egy levelet melyben leírják a használati utasítást addigra meg lesz a topic és lehet nálam jelentkezni. Ahogy szónak írok nektek.

TALÁLKOZÓ: Igen most néztem én is a 15 napos előrejelzés szerint 27-28-a a napos szóval szavazzatok melyik nap, VAGY kivárjuk a következő hét közepét mert szerintem hétvégén mindenki családozik, és a parkok és a parkolók is tele lesznek. Szóval talán érdemesebb egy hétköznapot kinézni. BÁR a 30 napos előrejelzés szerint meg a 25-e napos. Majd meglátjuk mit írnak következő hétre és döntünk.

Pruncoke: Hivatalos álláspont szerint tökéletes a 21-22 fok egy gyereknek. A mai szülők ahogy én is hajlamosak vagyunk túl aggodni és elkényeztetni a gyerekeket. Szóval ha nektek jó a 21-22 fok akkor a gyereknek is csak ahhoz kell öltöztetni. PL légúti megbetegedések megelőzésére kimondottan jó a minél hidegebb szoba. Mi 22-24 fok között ingadozik, de nem a gyerekek miatt hanem mert fagyos szentek vagyunk és imádjuk a meleget a férjemmel. :)

Viki: Boldog névadó ünnepséget Maja babának. Ti vagytok az elsők. KÜLÖNBEN KI MIKORRA TERVEZI A NÉVADÓT/KERESZTELŐT???? Fúú már hozzá kezdtél a hozzátápláláshoz. Én Bogival minden időt kivártam majdnem minden étellel. De mi is most már megpróbálkoztunk az almával, de eddig még csak azzal. Hogy csinálod simán pürésíted, egy kis vízzel, tejjel?? Ja és mangót is adsz neki az tök jó. Mi ilyennel nem nagyon próbálkozunk mert mi sem szeretjük az ilyen újdonságokat bár nem is kóstoltuk még. Na majd most!?!?!

Kép
Kép
kacsamama
 
 


Sziasztok!

Termeszetesen engem is erdekel a zart forum! :)
Mi is jol vagyunk, tobb mint 1 hete eszunk mi is! :wink:
Sult tok es krumpli osszefozve es turmixolva. Mar 1 etkezest kitesz, a delit es teat kap utana. Tok vicces ahogy eszik es tokre parazok mikor fujja ram az egeszet, de lekopogom ez eddig nem fordult elo.
Nekem azt mondtak, hogy egy ideig csak egyfajtat adjak neki.
O sem fordul de nem is kell meg. 4 honapos kortol irjak, hogy kezd probalkozni vele, de persze ez is gyerekfuggo.
Az ismerosomnek 7 honapos a kislanya es az ulesen kivul mast nem csinal. Azt sem mindig sikeresen mert sokszor eldol!
Beszelni sem nagyon beszel, ugyhogy NO PARA :D

A hasonfekvesnel szivesen marad ugy ha beadom neki a cumit es ugy megnyugszik de anelkul rogton sirni kezd es kuszkodik csak!

A talival kapcsolatban mi tuti nem tudunk ott lenni de varjuk majd a beszamolot :D

Kép

Kép
valijja
 
 


Valijja: Említetted hogy valamikor jössz haza Magyarországra. Mikor jöttök esetleg egy második tali is megoldható. Hogy van Olívia. Minden rendben a szívével??

Kép
Kép
kacsamama
 
 


Sziasztok!

Igen mi már hozzákezdtünk a hozzátápláláshoz. Képzeljétek a lányom szereti a mangót :D

Nekünk a 27-28-a tuti nem jó, mert vidéken leszünk rokonoknál :-) Annyi a hétvégi progi, hogy nekünk tuti csak a hétköznapok lesznek jók :-)

Képzeljétek, már hanyatt fekvésből stabil oldalfekvésbe fordul a drága kis csöpp csajom :-) Olyan édes ilyenkor.

Most csak ennyire futotta, jün a pancsi és a vacsi :D

Sziasztok!

Kép

Kép
viki0503
Budapest IV. kerület
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: