Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok Lányok!

Hogy vagytok?

Omena??? Remélem minden a legnagyobb rendben és most már otthon babázgatsz :)

Rólunk:
Mai ctg ismét nem mutatott jelentős méhtevékenységet-sehol olyan keményedések, mint amiket itthon szoktam néha érezni.
Meg is vizsgált a dokinő, még mindig bő 1 ujjnyira vagyok csak nyitva, nem változott az állás. Sőt, a méhnyak sem rövidült semmit,vaskos, szóval ezek alapján ő azt mondta,hogy nem gondolná,hogy a hétvégén szülök. Simán beletelhet még a jövő hét is :shock: Amit most ugye segítséggel még azért ki is bírnék,ha már eddig húztam, csak félek,hogy mekkora lesz akkor a babóka. Hogy nehogy nagyon nehéz legyen rendesen megszülni. Vagy esetleg nagyot téved az uh? Nem tudom...
Mindenesetre szombaton kell mennem be a kórházba ctg-re és flow metriára. Majd hétfő,szerda, péntek ctg, közben valamikorra ajánlotta a dokinő a bábakoktélt-ő alkohol nélkül- és péntekig van haladék. Ha addig sincs semmi, akkor főorvossal konzultáció,hogy mikor,hogy mi legyen. De bízom benne,hogy addig történik valami Majd most csinálok egy meghitt cseverészést a pici lánykával azt hiszem. :)

Mondjuk azt nem tudom,hogy Andorral milyen állapotban indult meg a szülés, lehet ott is ugyanígy, hisz nagyon lassan tágultam. És akkor nem emlékszem,hogy vizsgáltak-e volna előtte...

KépKép
KépKép
gabolino
 
 


Szia Gabolino!

Hát detto uez nálam is. Minden uaugy van, méhszáj szűk 1 újnyi csak, ahoz képest hogy éjszakánként folyamatosan fájásban részesülök.
A gyerek uh szerint 3 kg felett van, de a feje még csak 95mm-es, állitólag ez a lényeg a feje mekkora, ha nem nagy akkor hamarmegvan ha még 4-5kg is a gyerek. Ettől nem kell félned.

Én tegnap beszéltem a leányzóval, hát nem tudom, hogy megértette-e.

Anno Tündivel is megbeszéltem, és ő hallgatott is rám, másnap kijött, de elözö nap, piacoztam anyámmal, szülésfelkészitőn voltam stb, egész nap talpon. Most hoy ilyen rossz idő is van, meg még alig tudok menni is, nehezmre esnek a séták, de még az ülés is.

Te iszol teát, vagy szeded a bógyokat?

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
goofyka
 
 


Goofyka,
Hát ez az!!! Én nem is a súlya miatt aggódom. lehet rosszul írtam. Hanem a naptár szerinti 36+4 héten volt a feje 93mm!!! Ugye akkor is már az uh alapján 37+6naposnak felet meg. Szóval ez az, ami ugye nem mindegy. Mondjuk Andor is nagy baba volt, elbírtam vele, de azért naaagyon nem volt sétagalopp :? :)
Kíváncsi vagyok a holnapi flown majd mit mondanak. Gondolom ott majd megnézi a dokinő pl. a fejméretét is.

Iszom a málnalevél teát, szedem a homeót...hát, nemtom milyen hatása van. Lehet semmilyen. Sabaj.
Mondjuk ha azt az elméletet nézem,hogy az ember vércsoportja szerint mit jó és mit nem jó enni, akkor ott azt írják,hogy az én szervezetetm semlegesen reagál a málnalevél teára. :D :?

KépKép
KépKép
gabolino
 
 

 
 

Gabolino: ez érdekes amit a vércsoportról írsz. ezt hol lehet megnézni hogy ki hogy reagál a dolgokra? nekem 0 rh poz a vércsopim.. én vajon hogy reagálok? :D

KépKép
KépKép
adryn
 
 


Hát lányok nem hallgatott rá Hajni, hogy ma kijöjjön, bár ez a doki kérése volt, mert ma ügyeletes. Én a holnapot kívántam anno, de ebben sem sok reményem van.

A fejem örülten fáj, fájások azóta, hogy iszom a málna levelet meg a palástfű teát nem igazán vannak, csak ritkán vagy éjszaka vagy reggelente.

Gabolino te már minden nap jársz ctg-re?

Adryn jó hogy már anyukád otthon van, legalább nem unatkozol, bár eddig sem tetted azt, de olyan jó, hogy tudsz kivel beszélgetni. Nekem már ez is uncsi, sehova nem tudok menni egyedül, Tündi velem van, apja idegesit ha itthon van, barátnők dolgoznak vagy szintén babáznak, anyukám dolgozik, de ha otthon van akkor ssm tudok elmenni hozzá, anyóst meg jönne, de belőle nemkérek köszönöm.

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
goofyka
 
 


Goofyka: kitartás.. már nem sok van.. majd mi tartjuk egymásban a lelket.. hol én borulok ki úgy látom hol te :D mi most jöttünk haza, voltunk parkban kacsát-libát-sirályt stb etetni, aztán shoppingoltunk kicsit a Kis Hableánynál (tudod Andersené ;) a szobránál voltunk, van ott egy kis outlet, aztán sétáltunk még ott is.. elkezdődött néhány kis keményedés a kocsiban hazafelé, meglátjuk mire lesz belőlük.. az a "baj" hogy olvastam hogy többedik terhességnél a fájások akár napokkal szülés előtt is elkezdődhetnek, aztán abbamaradnak ááááá remélem hamar túlleszünk már ezen a szülés részén... :roll: ja ja megértem hogy apa idegesít.. a pasik ezt nem értik hogy mi játszódik le bennünk... tegnap kérdeztem Mic-et hogy az szerinte normális e hogy legalul a hasam szúrkál mint állat.. félvállról válaszol hogy nem tudja, nem volt még terhes.. mondom és gondolom nem is szeretnél... :evil: pedig szerintem jót tenne nekik ha megtudnák akár csak 1-2 napig milyen érzés... anyuval igen, tudunk beszélgetni, na meg megcsinálja a dolgokat nem úgy mint Mic, hogy kérni kell.. magától nem látja.. és mire megkérem, meg elmagyarázom addigra már meg is csinálom inkább.. most tudok kicsit magamra koncentrálni..

KépKép
KépKép
adryn
 
 


Hát igen Adryn, detto nálunk is. Ma is én csináltam mindent.
Jó nektek hogy tudtatok kicsit kint lenni, meg vásárolgatni, legszivesebben én is elmentem volna kicsit vásárolgatni vagy bárhová, de sajnos nálunk most már több napja esik.
Kicsit igy is kimentünk egy körre, de nem volt annyira élvezetes esőben sétálni.
Du aludtam kicsit. :wink:

Most már eljött az este, a savamat már érzem, hogy jön fel, minden nap Renével fekszem :lol: hamár apával nem. :lol:

Kiváncsi vagyok meddig huzuk! :lol:

Szegény Gabolino is tűkön ülhet már. De lehet hogy neki meghozta már a front a babát.

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
goofyka
 
 


lehet meghozta, bár nem kaptam még sms-t tőle.. :roll:

nekem René sosem segített.. lehet nem vagyok az esete :lol: :lol: nekem képzeld a málnalevélteától van olyan savam, hogy áááááááááááá... lehet abba is hagyom az ivását :?

akkor ezek szerint azon ritka napok egyike volt ma amikor itt jobb volt az időjárás mint otthon... nem volt meleg (8 fok) de sütött a napocska :) viszont a 4 napos otthoni tavaszi időben mi meg itt megfagytunk a jeges széltől.. 8)

én is bevetek már mindent... tonikot iszom, málnalevelet iszom, lépcsőzöm (bár ezt alapból kell: 4. emelet) sétálok, szexelek :lol: aztán valami majdcsak kipiszkálja Angie-t :roll: :lol:

Omena-val mi lehet vajon? :roll:

KépKép
KépKép
adryn
 
 


Sziasztok Lánykák! :D

Kitartás, kitartás!!!! Nektek amúgy is még van a kiírt napig. ;)

Nem tudtam tegnap "jelenteni", mert annyira brutál fájt a derekam, mint szülés előtt, és egyszerűen még laptoopról sem voltam képes írni. A hasam feszült e mellett.
Voltam ctg-n, amin semmi extra nem volt.
A flow rendben, a méhlepény viszont már 3-as érettségű, szóval igencsak látszik,hogy már a végét járom.
Szépen csúszott lejjebb a babuka a csütörtöki vizsgálathoz képest is, de még mindig azt mondta a dokinő, hogy kell még abból a jövő hétből, hogy szépen minden alakuljon, puhuljon, nyiladozzon és akkor ugye könnyebb lesz.

Én 2 naponta megyek ctg-re, legközelebb holnap.
Nekem ugye ajánlotta a dokinőm a bábakoktélt. Tegnap rá is kérdeztem,hogy ezt mikor lenne célszerű meginnom és mondta,hogy a jelenlegi méhszáj állaapotomban ő úgy gondolja,hogy szerda,csütörtök magasságában itatná meg velem, mert még nem érett a dolog és ha előbb innám meg,akkor max csak fosiznék tőle és nem indítana meg.
szóval ha ez majd tényleg megindít és Blanka nem akar előbb jönni magától, akkor szerintem legkésőbb csütörtök a mi napunk. De talán elindul előbb azt hiszem. :)
Vasárnap a Drágám szülinapja lesz, addigra haza szeretnénk érni majd a kórházból :)

Adryn,
Vércsoport étrend: nekem régóta van egy ilyen könyvem: ABO terv a címe ha jól emlékszem és abban leírja,hogy melyik vércsoport honnan származik, a 0-ás az ősi vadász, húsevő stb. Elméletileg a vércsoport miatt máshogyan tudunk bizonyos ételeket megemészteni, máshogyan reagál rá a szervezetünk. Én, mint A-s inkább pl. kevesebb gyomorsav révén pl. nehezebben emésztem a húst. Meg ilyesmik vannak benne. PErsze ez nem szent írás, meg nyilván a szervezet is alkalmazkodik azért, hisz nem e szerint tápláltak születésem óta, de érdekes mindenesetre.
Megnéztem, és a 0-ásra is semleges hatás ír a málnalevél teára :) :?

Én is sokszor vagyok savas este, nálam használ szerencsére a Renee (vagy hogy is híííjják).

Tegnaphoz képest ma sokkkkal jobban vagyok :)
Ahogy mentünk tegnap a kórházba vizsgálatra, beugrottunk pár boltba-frankó volt a fájós derekammal, de muszáj volt-, mert Andornak vettünk eső felszerelést. Mi is megzakkantunk már szegénnyel a 2 napi bezártságban, mivel esett, így vettünk neki gumicsizmát (mert kinőtte a korábbit) meg esőkabátot, meg esernyőt. Hááááát, azt a parádét, amit művelt benne kint! :D Nagyon édes volt. Persze a papával ment ki, de azért láttam az ablakból milyen cuki :)

Még a tegnapi vizsgálathoz annyi, hogy most 3500g körülire becsülték Blankát, de a dokinő szerint nagyobb lesz és a feje BDP:94mm, a körfogata meg 34,5cm, szóval mérés alapján még okés nekem :) Csak rendben egészséges legyen!

Úgy látszik Blankám inkább kos jegyű szeretne lenni :lol:

KépKép
KépKép
gabolino
 
 


Gabolino: pedig már azt hittem, a hideg front nálad bejött, na majd a meleg, most már nincs sok hátra.
Derék fájás jelzi, hogy közeleg a nagy nap!
Mi az a bábakoktél? miből áll? nekem ilyet nem mondott a dokim, :roll:
Blanka már szép súllyal fog világra jönni, ugy látszik ezek a csajok nagyon jól érezzék magukat bennünk. :lol: :lol: :lol:

Blanka, Hajni és Angi is kos akar lenni ugy látom. :lol: :lol: Én jobban szerettem volna ha Halak marad. Kicsit jobb természet. :lol:

A méhlepényemre nekem is azt mondta a dokim 2 hete, hogy már elkezdett meszesedni, de azóta sem történt semmi.

Én a málna levél teát a palástfű teával iszom, igy elviselhető az ize is, de ez nem késlelteti a szülést? már kezdem ezt hinni, mert azóta mióta iszom ezeket, fél litert naponta, nem igazán vannak fájások. :roll:

Adryn: nem vagy semmi! lépcsőzés 4. emelet minden nap, azért vagy ilyen fitt! :lol:
Nekem max 20 lépcső fokot teszek meg, igaz naponta többször, kétszintes a lakásunk.
Sex az sajnos nálunk nem jöhet szóba a strepto miatt, na meg az antibiotikumtól beszereztem egy kis gombát is. :oops: :cry:
Tonicot nem szeretem.
Sétálni szoktam ha éppen nem esik az eső.

Én ananászt vettem ma, ha megeszed a belsejét is abban is van kinin ami meghozhatja a szülést.
Mellbimbó dörzsölésére esküsznek még.

Ma végre nem esett, kitakaritottam a konyhát, a hűtőt, eltettem a kávéfőzőt ugy sem lesz mostanság szükség rá. Aztán játszótereztünk Tündivel, majd ebéd, utána 2 óra pihi alvás éééés a nap főszáma tescoba mentünk nagy bevásárlásra, és pont...elis fáradtam.

Mozog rendesen az én picurom odabent, nálatok is? Ugy hallottam ha nem mozognak már, vagy csak alig, akkor már nem érzik jól magukat és lassan kibújnak.

Ti milyen tejserkentőt fogtok alkalmazni?
Ha szülés után vmi bajom van pl: fejfájás vagy bármi, akkor mit lehet bevenni?
Hogy fogtok majd szoptatni, egy mellből vagy kettőből és hány percig?

Bocsi csak ezek már inkább érdekelnek most. :wink:

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
goofyka
 
 


Goofyka: enyémcsaj is mocorog rendesen.. és én azt hallottam szülés előtti nap pihennek rá általában a nagy útra... én pedig mondtam Anginak hogy jobban szeretném ha halacska lenne... eddig szófogadó kicsilány volt.. hátha kicentizi és 22-én születik :lol: vagy megmutatja az igazi kos-ságát és csakazértis vár míg kos nem lesz :lol: bábakoktél: 20 cent ricinusolaj, 20 cent pálinka vagy vodka, és 2 deci barack vagy almalé. és ezt kell meginni. hasmenést okoz, megmozgatja a beleket és a környező izmokat, emiatt ha a méhszáj kész van beindul 4-6 óra múlva a szülés. én valahogy ódzkodom tőle... egyébként túlhordásnál szokták ajánlani, amikor jobb ez mint a kórházi szülésmegindítás... hmmm ananászt nagyon gyakran eszünk, szeretjük mindannyian, de a közepét mindig kivágtuk eddig.. :roll: mellbimbóim jelenleg olyan állapotban vannak tegnap óta hogy ha a ruha hozzájuk ér visítani tudnék nemhogy még birizgáljam.. :?
tejserkentőt nem fogok használni hacsak nem lesz rá szükség. Niconál volt rendesen, nem kellett se tea se más, remélem most sem lesz másként. szoptatni is úgy fogok mint vele tettem, egyik cici, kiüríti, átteszem másikra, abból eszik amennyire még szüksége van, aztán legközelebb azzal kezdem amelyikkel abbahagyta. perc: hmmm hát gondolom míg jól nem lakik... ez Niconál kezdetben fél óra volt kb, aztán már 10 perc alatt jóllakott a kis törpeszivattyúm :lol: és órát lehetett hozzá állítani.. szinte percre pontosan 3 óránként evett... a nehéz az ha nem tudnak szopizni és nagyon lassan teszik... de én nem szeretném ha órákig a szájába lenne a cickóm... szétázna, kisebesedne stb.. akkor már inkább lefejném és odaadnám neki üvegből amíg meg nem ügyesedik...

Gabolino: juj.. akkor csütörtökön már tuti babázol :D :D :D én már naponta 10x nézem a telefonom hogy Te, vagy Goofyka üzentek e az örömhírrel :D málnalevélteának betelt a pohár :lol: az utolsó csepp az volt amit írtál: hogy a 0-s vércsoport is közömbösen reagál...

KépKép
KépKép
adryn
 
 


Adryn,
Nem akarlak elkeseríteni, de mától már a Kos jegy van érvényben. Bennem is az volt,hogy 23-ától és megnéztem egy újságban és nem, hanem 21-től van. Csak már jönnének azok a babók, nem? :)
Én már kész vagyok... (bár Andor szerint még nincs kész a pocak :? )
Az tuti,hogy a héten babázok, de hogy mikor??? Néha már elképzelni sem tudom :) Pedig annnnyira várom.

Omena,
Mi van Veletek?????

Tudtok valamit Omenáról?

KépKép
KépKép
gabolino
 
 


asszem elhagytam a nyákdugeszt csajok.... :lol: :lol: mindenesetre gyorsan megmostam a hajam... hátha nem lesz már rá időm este :lol:
Gabolino: hát akkor lesz egy kis kosom is :D nem baj.. majd megneveljük hogy ne törje a falat :lol:

Omena eltűnése engem is idegesít...... remélem minden ok velük és csak nincs ideje babázás mellett... :roll:

KépKép
KépKép
adryn
 
 


Adryn: akkor várom én is tőlled az smst ám! :lol:

Akkor ezekszerint már Kosunk lesz, ebbe bele sem gondoltam. :cry: :lol:

Omena biztosan jól van, vannak, biztos nincs ideje jönni a baba miatt, mondta is, hogy majd akkor jön ha már tud.

Jön a meleg lányok, és talán a kiscsajok csak erre várnak, milyen vicces lenne ha mind3-an egyszerre mennénk szülni! :lol:

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
goofyka
 
 


Sziasztok Lányok!


Adryn,
Csjúúúú ez izgis. Nekem a múltkori vizsgálat után volt barnázás, de nemtom nyákdugó volt-e. Szerintem csak a vizsgálattól. Volt ilyen már korábban is. Mindenesetre nem indult meg tőle a szülés.

Goofyka,
Jah, 3as egyszerre szülés az mókás lenne :D

Én kész vagyok,hogy még mindig semmi :( :( :( ctg-m lapos, mint a sivatag, és a méhszájam is u.úgy. Mondjuk mondtam is a dokinőnek,hogy Andorral is ilyen stádiumban indult meg a szülés, hogy mikor bementünk a kórházba 3 perces fájásokkal, még akkor is csak ujjnyira voltam nyitva. Ezért is volt elég kínkeserves szülés.
Azt mondta,hogy úgy néz ki,hogy nekem ilyen rigid fajta méhszájam van. Szóval nemtom mi jóra számítsak a mostani szülésnél, de már nem érdekel, csak jönne már. Nem hiszem el,hogy ennyire túlhordom.
Szerdán ismét ctg,vizsgálat és azt mondta,hogy max. csütörtök este igyam meg a bábakoktélt. És akkor ha beindítja (gondolom nálam most még ez is necces,hisz nem igazán akarok nyiladozni), akkor hajrá, egyébként meg pénteken főorvosi konzultáció. :( Jaaaj annyira nem akarok addig várni.
Szabolcsomnak vasárnap van szülinapja (szóval már van 1 Kos a családban, én meg Oroszlán-csupa tüzes jegy lesz :lol: csak Andorkám lett más elemű, de így is elég tüzes :lol: ) és addigra naaaaaagyon haza akartam volna már érni. De most úgy látszik ez nem sikerül :(
Pedig kérlelgetem Blankát, de hát ő tudja mikor jó- remélem legalábbis.

Megyek pihenni egy kicsit, mert hosszú volt a délelőtt.

KépKép
KépKép
gabolino
 
 


Gabolino: kitartás... tudom könnyű ezt mondani.... apával nem tudod "megvizsgáltatni" magad kicsit? :roll: :lol: sokat segít ám.... (Niconál nekem egy összebújás után indult meg a szülés ;) ) és enyhén szólva kellemesebb szülésindítás mint a kórházi.. :roll:

Goofyka: már beírtalak a telómba ;) na ja.. telihold is van.. meg most olyan közel van a hold a földhöz ami csak minden 18. évben van.. szóval ha ez sem indítja be a csajokat, akkor mi? :lol:

nálam még semmi változás, pedig voltunk vásárolni, játszótéren, megjártam a 4. emeletet.. de lehet még lépcsőzöm ma párszor.. hátha.. :lol: max jó izmos lesz a se..em ha más nem :lol: :lol:

KépKép
KépKép
adryn
 
 


Kedves Topiklakó!

Kommentelj még holnap estig a Babanet cikkeihez, hátha Te leszel az a szerencsés, aki nyereményjátékunk keretében ezen a héten egy remek Chicamaca baba és gyerekfüggőágyat nyer majd, a Fuggoagy.hu jóvoltából!

Kép

Nemcsak nyerhettek, de segíthettek is azzal, ha például eláruljátok: ha már szükség volt rá, miképp szabadították meg a gyereket a fejtetvektől?

Elő a farbával: szerintetek szükség van-e napirendre egy baba életében, vagy sem?

Kedves Olvasónk írását is kommentelhetitek, ahol a maguk kálváriáját osztja meg számtalan praktikus tanáccsal fűszerezve, húgyúti fertőzés témakörében.

Hasonló jellegű, igényes és praktikus írásokat egyébként szívesen publikálunk, nemcsak a Te Történeted rovatban - bár oda is várjuk történeteiteket. Írásaitokat erre a mélcímre küldjétek: szerkeszto kukac babanet pont hu.

Megtaláltok minket a Facebookon is, ha van kedvetek, csatlakozzatok, nagyon jó kis közösség alakult ki ott is!

Üdv:

Dia

[size=12:d15e2bdd2c][color=blue:d15e2bdd2c][b:d15e2bdd2c]Gyerekszoba blog - Neked is volt gyerekszobád?[/b:d15e2bdd2c][/color:d15e2bdd2c][/size:d15e2bdd2c]
dia
Budapest
 
 
 


Gabolino: talán tényleg a telihold meghozza és akkor nem kell inni bábakoktélt, én meg sem tudnám inni.
Pihenjél csak!

Én minden nap lefekszem ebéd után, Tündivel veszekedni kell hogy ő is aludjon, de hát ez van, ő is unja már itthon. Mindig jön azzal, hogy vkit hivjunk át.

Adryn nálam sincs semmi. Én is már alig várom. Nem gondoltam volna n sem hogy kihuzzom eddig, holnap már 39. hetes vagyok.
Tündi 38. hét 5 napra jött, magzatviz elmenésével, a dokim azt mondta most is igy lesz szerinte, de semmi.

Mi is voltunk ma busszal a központban uccsó körzetis táppénz elintézés, posta, közért stb, aztán haza, el is fáradtam.

Mondjuk a fejem megint fáj, lehet hogy a telihold miatt. Na majd holnap kiderül minden.

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
goofyka
 
 


Goofyka,
Telihold szombaton volt, pont amikorra ki voltam írva. De ez sem hozta meg. Én alapból nem vagyok érzékeny frontokra, lehet ez most látszik is. Andornál sem jelentett semmit. De azt nem gondoltam volna,hogy még rá is húzok.

Adryn,
Összebújás:hááát javasoltam a Drágámnak, de most már pszichésen nem szívesen tenné, mert,hogy már nagyon ott van a baba :oops: :? Megértem mondjuk, én meg hát elég nehézkes vagyok néhanap...
De hát csak megszülök a héten most már :lol: Valahogy biztos :shock:

A magunk lefárasztásáról annyit: én megkérdeztem a dokinőt, hogy most lehet túl sokat pihenek így,hogy itt van nekem a segítség és ezért nem indul a méhtevékenység? Erre ő azt mondta,hogy nem, ez nem így van, ha lefárasztom magam és megindul a szülés, akkor max kevesebb az erőm és a fájdalomküszöböm is alacsonyabb lenne. Szóval nem árt rápihenni.

Kitartás Lányok Nektek is! :)

KépKép
KépKép
gabolino
 
 


Gabolino: hát én sem tudom már mi van, az éjszakám rémesen telt, 4db Renét szopogattam mert annyira jött fel a savam, kb 4* pisilni is kint voltam és aludni meg egyáltalán nem tudtam, mert nagyon fájt a hasam és a derekam. Csak beindul már valami.
De igy reggelre érzem is, hogy nagyon fáj a fejem mert nem tudtam magam kipihenni és közben ugy megyek aki besz@rt. Ugyhogy szerintem is kell a pihenés, mert utána már nem fogsz tudni sokat pihenni.

Amugy rólatok álmodtam abban a két órában amikor tudtam aludni éjfélig.
Gabolino rólad annyit, hogy majd megkérdem melyik kórházban is szülsz, már nem emlékszem, István? Meg hogy merre felé laktok.

Adrynról, meg hogy milyen jü lesz neki hogy tud segíteni az anyukája, aki gyerek orvos, ugye ha jól emlékszem?!

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
goofyka
 
 


Goofyka: ohhh milyen megtisztelő hogy már álmodban is mi járunk a fejedben :lol: lehet tényleg hármas szülés lesz :roll: :lol: anyum nem gyerekorvos, de egészségügyis, körzeti orvos jobbkeze. én sem aludtam jól, fáradt is vagyok, de itt ragyog a nap, nemrég jöttünk haza, de már megint mennék, nem bírok a fenekemen ülni ha süt a nap... :roll:

tegnap én is lépcsőztem, hátha beindul a dolog (kétszer jártam meg a 4.-et) de én is olvastam hogy teljesen felesleges, csak elfáradunk benne... aztán írtátok Ti is... szóval csak annyit fogok lépcsőzni amennyit muszáj :P

KépKép
KépKép
adryn
 
 


jah.. és ha így haladunk az én Angim sem szex hatására fog kibújni... tegnap délután óta nem beszélek Mic-kel... :evil: :?

KépKép
KépKép
adryn
 
 


Na Adryn mi történt? összevesztetek?

Ma mi is sokat kint voltunk, napoztam a játszón, jól esett, de azért keményedtem ma rendesen, most is érzem, hogy nyomul ezerrel lefelé, fáj is.

Áhh én már nagyon fáradt vagyok, Tündi is kiakaszt minden nap, hiába magyarázom neki állandóan, hogy anya büszke lenne rá, ha jó kislány módjára viselkedne, de vhol megértem, unatkozik, 2 hete lassan nincs oviban. Minden nap fel kell hivnom pár játszótársát ki jönne át hozzánk, de senki nem ér rá soha.
Igy örülök, hogy jobb idő van és kimehetünk a játszóra legalább, ameddig tudok.

Már gondoltam arra is, mi van ha az utcán jön rám pl elmegy a magzatviz, 1. kellemetlen is, 2. nincs olyan messze talán négykézláb is, de haza tudok jönni egyedül. De inkább nem szeretném.

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
goofyka
 
 


Goofyka: össze :( elegem van hogy mindig én vagyok a hülye... mert tegnap akartunk anyával tortát csinálni (ma voltunk anyóséknál Nico szülinapját tartani) de nem jött fel a piskóta és meg se sült a közepe míg a széle már égett... mert xar a sütő... erre ő totál lesúlytóan: érdekes ő tud benne sütni... ja.. de nem piskótát, hanem ilyen félkész dobozos xarokat amik tele vannak E betűvel... és este is én voltam az aki tuti csak halucinál (mondtam neki akkor zárass zártosztályra barom... :lol: ) mert mondom neki hogy nem tudok aludni mert cigifüstöt érzek... nem első alkalom volt.. vagy a falból szivárog vagy nemtom honnan, de jön... és ma is mikor mondom neki hogy hívja fel az anyját hogy nem 3-ra megyünk hanem később mert Nico sokáig aludt reggel és valószínűleg 3-kor még aludni fog.. hát látnod kellett volna.. hogy hááááááááát akkor miért így egyeztünk meg velük, és hogy én mindig csak variálok.. és akkor ő lemondja az egészet, mert milyen dolog ez és akkor most mi lesz... mondom bazeg ez nem egy színházi előadás amit nem lehetne késleltetni 1 órával, és nekem igenis az a fontos hogy a gyerekem kialudja magát délután és pont leszarom hogy az anyja emiatt fél órával később fog vacsorázni miattunk. úgyhogy anyummal és Nicoval együtt mentem ma játszóterezni, mikor hazaértem közöltem vele hogy ha akar menni az anyjához nem ártana ha venne valahol tortát, válasza: hát hogyhogy? nem csinálok? mondom eltaláltad, de ha annyira ügyes vagy akkor nyugodtan nekiállhatsz és süthetsz. :lol: elegem van már abból hogy a családja a szent és a legfontosabb hogy nekik mikor mi a jó... ha az anyja mond egy időpontot arra nekünk ugrani kell.. ahelyett hogy mellettünk állna és az lenne számára az első hogy a gyerekének és a feleségének mik az érdekei. Annyira rossz hogy szeretetre és megértésre vágyom ehelyett ahogy ültem a játszótéren és rá gondoltam mindent éreztem csak nem azt a jó kis melengető érzést... szegény pici lánykámon nem is csodálkozom hogy inkább még bentmarad... :(
egyébként anyóséktól kapott ajándékoknak csak a háromnegyedét kell becserélnünk....... (ennyire érdekli őket az unokájuk.. )

KépKép
KépKép
adryn
 
 


Adryn: hááát ismerős ez az érzés sajnos. :(

Sajnos anyós nálunk detto ilyen, amit ő mond annak ugy kell lennie.Mindenbe beleszól mit hogy csinálunk és miért. Tündi neveltetésébe is beleszól állandóan.

Férjemet még mindig kisfiamozza, amit egymás után elmond vagy 6* olyan idegesítő. :evil:
És ehez még nyávog is, és igazi szőke nőt játszik, nem érti a viccet, meg nagyon semmit, de mindig ő az okoska.

Ha én mondok vmit, egy meg sem hallgatják a véleményemet, vagy meg sem hallják mit mondok. :evil:

Mondjuk párom tudja, hogy bugyuta az anyja és hogy mindig okoskodik, de néha akkor is ugy érzem inkább mellé áll mint mellém, és ez igen nekünk nagyon rosszul esik. És ők önzök sajnos, hogy odajöjjenek és azt mondják: igazad van drágám, bocsánat.
Sajnos mindig a nők alázkodnak meg mindenben és mindenhol. :evil:

Sajnos saját tapasztalatból mondom, hogy nincs értelme nem hozzá szólni, mert csak magadat idegsited és emészted magadban a dolgokat, mérgesited magad stb. és ha hozzád szól is, csak rosszul reagálsz és ebből még több harag lesz és mégjobban nem fog közeledni feléd, hogy azt mondja bocs.

Én ilyankor elkezdek veszekedni vele, az sem jobb mert igy is magamat idegesitem. De elmondom neki hogy most az uccsó időben amikor amugy is érzékenyebbek vagyunk legyen már tekintettel rám, mert én fogok szülni és nem ős, én vagyok tele hormonokkal és nem ő, és én fogok megalázkodni a dokik előtt és nem ő stb.

Na én is kipanaszkodtam magam, de néha ezt is kell.

Kitartást nincs már messze a szülés, aztán utána a még több gond.
:oops: :cry: :lol:

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
goofyka
 
 


Goofyka: ja igen.. még több gond.. de legalább másfajta, és el fog törpülni mellette a párkapcsolati.... :lol: esti keményedéseid ezek szerint nem vittek eredményre :( pedig még hajnal 1-kor is mikor először mentem wc-re ránéztem a telómra.. hátha :roll:

KépKép
KépKép
adryn
 
 


Adryn túléljük mint mindent!

Én is már nézem mindig a telefont ha sms érkezik. :lol:

Hát voltunk megint a játszón, jöttek a fájások megint, de ott a tapasztaltabb anyukák azt mondták, hogy a derekamnak is fájnia kéne ilyenkor, az is fájdogál, de azt is mondták, hogy az erős fájásnál még beszélni sem tudnék, nem hogy mosolyogni.

De a tegnapihoz képest, mondták hogy még lejjebb ment a hasam. :wink:

Ma doki, majd meglátjuk mi lesz.

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
goofyka
 
 


Sziasztok Lányok!

Adryn,
Sajnálom a családi perpatvart. Remélem azért helyreáll a rend. :)

Nálunk szerencsére nincs ilyen probléma.


Viszont Csajok....kegyetlen egy iccakám volt, eredménytelenül Már este is nagyon húzott a derekam, 11kor el is mentem aludni, mert gondoltam úgy jobb lesz. Nem lett. Lehet akkor picit kummtam, de fél 1től figyelgettem az ótát, mert rendszeresen keményedtem, fájt is, 4-5percenként. Oldalt fekve ugye még szarabb, de próbáltam nem felkelni,hogy hátha múlik, meg hátha tudok picit pihenni, ha mégis lenne belőle valami.

4ig nem tudtam aludni,volt,hogy sétálgattam,ücsörögtem,majd valahogy enyhült és 4 után jobb lett, de még akkor is fél óránként felébredtem.

Reggelre már csak foszlányokban éreztem a keményedést.

11re mire ctg-re mentem, nem volt semmi extra.

Dokinőm ma nem volt szóval nem vizsgált, pedig kíváncsi lettem volna, mert még azért valami hozzátartozik a történethez:

Este tv-zés közben meg éjjel is valami nagyobb mennyiségben kigyütt belőlem (bocsesz a részletért) Szerintem a nyákdugó, de sokkal sűrűbbre számítottam, mint anilyen volt. De magzatvíz nem lehetett, hisz nem folyamatos volt és barnás volt. Reggel meg volt némi rózsaszínes is benne... (sorry,sorry a részletekért).

Most d.u. aludtam 2 órát, bár felébredtem közben és most is keményedek. Az imént meg is kellett állnom a gépelésben, mert most igggen komolyan fájt. Nem bánnám, ha beindulna és este vissza kéne menni a kórházba.

Ahhh, már nagyon nyűglődöm.

A koktélt ma nem merem meginni, mert nem tudom mit tágultam. A dokinőt hívtam ctg után, kérdeztem,hogy miért holnapra ajánlja és azt mondta,hogy minnél jobban várunk terminus után, annál nagyobb az esélye, hogy tényleg beindít. És ugye nálam ráadásul még elég zárt is voltam hétfőn....szóval nem akarom ellőni a puskaport. Ha ebből most nem lesz semmi, akkor majd holnap.

KépKép
KépKép
gabolino
 
 


Gabolino: drukk hogy most már induljon be!!!!!!!!!!!!! jaj az ilyen éjszaka eredménytelenül olyan xar... nekem 32 hetesen volt ilyen.. szerencsére sikerült megállítani a fájásokat...

Goofyka: nocsak... ha Te is komolyan beindulsz ma akkor már duplaszülés esélyes :D :D :D

egyébként én is keménykedek..... még a végén bejön a triplázás.. :lol: :lol: :lol:

KépKép
KépKép
adryn
 
 


Sziasztok!

Ildi vagyok egy másik topicból-ma reggel kaptam ezt az smst Gabolinotól :


Végre valahára Engelhardt Blanka kiváncsi lett a Világra!
Mai reggel 6:10-kor 57cm-rel, 3680 grammal érkezett!
Mindketten jól vagyunk!
Csodálatos!
Vendég
 


pont most akartam írni.. :lol:

hatalmas gratula Gabolino!!!!!!!! Blanka: hurrá hurrá hurrá!!! :D :D sok boldogságot Neked a kinti létre!!!!

KépKép
KépKép
adryn
 
 


Kedves Topiklakók!

Ha ezen a héten kommenteltek a Babanet cikkeihez, akkor nyereményjátékunk keretében megnyerhetitek Horváth Mónika illusztrátor ajándékcsomagját! Ebben egy csodás reprót és egy szépséges tárolódobozt található.

Kép

Beja egy vetélés és egy szülés után megosztotta velünk kisfia születésének történetét is.

Segítsetek azzal, hogy kommentben eláruljátok: ha már szükség volt rá, miképp szabadították meg a gyereket a fejtetvektől?

Kisgigi nevű olvasónk újabb cikke a gyerekek egészségére káros termékekkel foglalkozik, vagyis csupa olyan dologgal, amivel még a fogyasztóvédelem sem törődik.

Hasonló jellegű, igényes és praktikus írásokat egyébként szívesen publikálunk, nemcsak a Te Történeted rovatban - bár oda is várjuk történeteiteket. Írásaitokat erre a mélcímre küldjétek: szerkeszto kukac babanet pont hu.

Megtaláltok minket a Facebookon is, ha van kedvetek, csatlakozzatok, nagyon jó kis közösség alakult ki ott is!

Üdv:

Dia

[size=12:d15e2bdd2c][color=blue:d15e2bdd2c][b:d15e2bdd2c]Gyerekszoba blog - Neked is volt gyerekszobád?[/b:d15e2bdd2c][/color:d15e2bdd2c][/size:d15e2bdd2c]
dia
Budapest
 
 
 


Gabolino végre tényleg! Gratulálok! Jó egészséget sok tejcsit és boldogságot az egész családnak!!!!!

Mi maradtunk ketten Adryn, hogy vagy azóta?

Én tegnap voltam dokinál, hála Istennek javultak a dolgok, nem hiába érzem a fájásokat, keményedéseket, most már a ctg-n is látszott rendesen, a vizsgálatkor 2 újnyira voltam kitágulva, amire még egy kicsit rá is segitett a doki, tágitott, na az nem volt kellemes. De azt is mondta a belső elég vaskos még, de már tünik el.

Na ezek után haza felé megismerhettem az igazi fájásokat, iszonyatosan fájtak, de nem jöttek rendszeresen kb 20 percenként de hajnali 3-ig. Aztán onnantól elmultak.

Ma is fájdogált uaugy, de szintén nem rendszeresen. Ma eleget voltunk megint kint is, buszoztunk is, oviba fényképezés volt, majd cipőt cettünk Tündinek, a buszon nem adták át a helyet :evil: , de lehet hogy nem is baj, mert felállni sem tudtam volna, igy is majnem hogy kirázta belőlem a gyereket, alig vártam, hogy haza érjek. Ebéd után 2 óra pihi, majd uszi után játszóházba indultunk, mozgalmas nap volt. Ugyhogy most már nem szeretnék sehova sem menni.

És hétvégére remélem meglesz Hajni. :wink:

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
goofyka
 
 


Goofyka: igen, ketten maradtunk :D legyen a holnap a tiéd a szombat meg az enyém.. hm??? :lol: :lol: nekem hülye késszúrásos fájdalmaim vannak.. állítólag ez is a tágulás jele.. hát nemtom.. de nem kellemes. én is megyek mindenfelé, remélem lesz ebből szülés nagyon hamar már... :roll:

KépKép
KépKép
adryn
 
 


Hát Adryn, nekem ma nem jött.
Holnapra jósolták, mert hogy jön a front, de közben akarják hogy Tündim menjen szülinapi zsúrra, de ha jön nem mehet. :cry:

Vasárnapra jöjjön, vagy hétfőre, hogy ne kelljen már dokihoz mennem jövhét keddtől minden nap.Mert az elég gáz lenne, ugy hogy még mozogni is alig tudok néha, mert még bevisznek, de haza már nem hoznak. :cry:

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
goofyka
 
 


Goofyka: úgy legyen ahogy szeretnéd!!!!
én tegnap egész nap fájdogáltam, méhösszehúzódtam, már kezdtem épp reménykedni az éjszakában.. de azon kívül hogy nem hagytak aludni a fájások nem csináltak semmit.. nem sűrűsödtek, nem erősödtek :( áhh ez a második terhesség annyira más...

KépKép
KépKép
adryn
 
 


Adryn: detto nálam is....

Nem gondoltam, hogy kihúzom a 40. hétig.

Ma rágyurunk apával, meglátjuk mi sűl ki belőle. :lol:

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
goofyka
 
 


Sziasztok Lányok! :D

Köszönöm szépen a kedves gratulációkat!!! :)
Jól vgyunk, csak én még kicsit kialvatlan, de már alakul szápen a helyzet. Ma éjjel már csak 2x kelt Blani. Majd mesélek....most csak pár sztárfotó a szülésről :) még rucis nem készült, majd ma :)
Sikerült őt is gátvádelemmel szülni, szép szülés volt.

Mindannyian nagyon jól vagyunk. Tündér egy kiscsaj. Andor egy hiper-szuper bátyus (aki miután mondta Blankára,hogy "édes pici baba" és én meg mondtam neki, hogy te is nagyon édes vagy Andor, akkor azt közölte, hogy ő nem, hanem "én már nagyfiú vagyok" :D ) Annyira tündér!
Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép

KépKép
KépKép
gabolino
 
 


Sziasztok Lányok! :D

Köszönöm szépen a kedves gratulációkat!!! :)
Jól vgyunk, csak én még kicsit kialvatlan, de már alakul szápen a helyzet. Ma éjjel már csak 2x kelt Blani. Majd mesélek....most csak pár sztárfotó a szülésről :) még rucis nem készült, majd ma :)
Sikerült őt is gátvádelemmel szülni, szép szülés volt.

Mindannyian nagyon jól vagyunk. Tündér egy kiscsaj. Andor egy hiper-szuper bátyus (aki miután mondta Blankára,hogy "édes pici baba" és én meg mondtam neki, hogy te is nagyon édes vagy Andor, akkor azt közölte, hogy ő nem, hanem "én már nagyfiú vagyok" :D ) Annyira tündér!
Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép

KépKép
KépKép
gabolino
 
 


Gabolino: még egyszer nagy nagy gratula!!!! gyönyörűszép kicsilányod van!!!!!!!!! :D :D :D :D most már léci szüless meg minket Goofykával :D :D

KépKép
KépKép
adryn
 
 


Gabolino: gratulálok én is! Nagyon jó képek! Nagyon aranyosak is! Pihend ki magad vhogy, és várunk a szüléstörténettel! Sok tejcsit és jó egészséget kívánok!

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
goofyka
 
 


Sziasztok Lányok!

Goofyka,
Még egyben?

Sokat gondolok Rátok Adryn, Goofyka, hogy mikor jön el a Ti napotok. :) De már nem lehet sok vissza.

Egyre jobban haladunk, ma nem is vagyok álmos, csak fáradt még. POntosabban nem bírok még annyit talpon lenni, no meg félek is, nehogy a tejcsi ezt megsínylődje,szóval most pihi a következő műszakig. Szabolcsom meg kint van addig Andorral.

Gyors a szülésről:
Este 10kor le akartam feküdni, de 5 percesek voltak éjfélig, szóval mondtam Szabolcsomnak,hogy menjünk. De tooootál nem voltam benne biztos, hogy ez most az, vagy jósló (hisz előző éjjel is ilyesmi volt, csak azért talán most szarabb volt). Bementünk.
Fél2kor vettek fel, bő 2 ujjnyira voltam nyitva. Ctg-t csináltak,ahol elhülve láttam,hogy ami nekem brutál fájás,az ott csak 20-30as szintű görbe. Kicsit a frász jött rám,hogy most akkor ez annyival erősebb lesz, vagy ez megint jósló. Majd képzeljétek majd 3 óráig, egész eltompultak a fájások. Viszont a vizsgálaton meg már 4 ujjnyi voltam, szóval tágultam szépen-ami anno Andorral kínkeservesen ment.
Szóval folyamatosan néztek ugye és szépen tágultam, 6 ujjnyi, majd jött a dokinő (nem tudom már mikor pontosan, talán 4 körül)amikor mondta,hogy jah, lehet repeszet,mint Andorral és úgy néz ki 1.5 óra mőlva baba lesz. Hát lányok ez olyan erőt adott. Eleve az,hogy tágultam folyamatosan.
Szóval burokrepesztés megtörtént és biza kakis volt már a víz, de mondta,hogy semmi gond, hisz szépen meg fog születni, no meg túlhordott babáknál ez előfordul.
Brutál fájt, de "szebb" szüneteket adot a sors mint anno Andornál. Akkor az egész egy végetérhetetlen fájásnak tűnt. És végre éreztem a kitolási szakasznál a tolási ingert (Andornál ez sem volt elkülöníthető, nem tudom,hogy mert nagyon hosszú volt a menet, vagy mert előtte epidurált kaptam, ami ugyan adddigra már nem hatott). Szóval mikr mondták,hogy már itt a feje, meg 2 cm, stb. annyira erősnek éreztem magam szerintem 3 tolásra kint volt.
Nekem ez most sokkal szebb élmény volt, mint az első. Élveztem,hogy haladok a dologgal, hogy tudatosabb, eredményesebb az egész menete.

Adryn,
Nekem is ez full másmilyen terhesség volt, mint Andorral. Nagyon más. Több nyűgöm volt, viszont annak ellenére, hogy talán intenzívebb volt a szülési fájdalom, sokkal szebb élményként él bennem, mint az első. Illetve annak is meg volt a maga szépsége persze, de ezt jobban élveztem, ahogy azt már írtam.

Kitartás Lányok! :)

KépKép
KépKép
gabolino
 
 


Gabolino: Goofyka szülőszobán van :D :D :D kéretik Neki drukkolni!!! :lol: :lol: szép szülésed volt, és gyors is :D nahát ebben reménykedek én is :P

és most már valóban én jövök :P

KépKép
KépKép
adryn
 
 


MEGSZÜLETETT HAJNI MA 17 ÓRAKOR!!!! :D :D :D

KépKép
KépKép
adryn
 
 


de szép laptető!!! :lol: :lol: :lol:

KépKép
KépKép
adryn
 
 


Hatalmas gratuláció Hajni babához!!! Sok boldogságot, egészséget kívánunk!!! :)


Adryn,
? Most már akkor Te gyüssz! :)
(amúgy én is küldtem Neked sms-t, de ezek szerint nem kaptad meg. Lehet rosszul mentettem el a számodat? :oops: )

KépKép
KépKép
gabolino
 
 


Gabolino: ha visszaolvasol a másik oldalon, pont a másik lány után írtam pár perccel a hírt... :oops: ahogy megláttam a telómon az üzit hoztam a hírt, csak lekéstem.. :oops: :?

KépKép
KépKép
adryn
 
 


Adryn,
Jaaaaj ne haragudj, nem vettem észre!!! :oops: :oops: :oops: Én meg azt hittem, hogy ilyen béna vagyok,hogy elírtam. No de bána volta,hogy nem vettem észre! Bocsesz!!!

Hogy vagy?

Vajh Omenával mi lehet? Még nem jeletkezett. Remélem boldogságban úszva babázik.

KépKép
KépKép
gabolino
 
 


én is remélem :?

én jól megvagyok.... ma megyek apáért a reptérre, tegnap délután repült norvégba tanfolyni, most este érkezik.. aztán este rágyúrunk Angie-ra kicsit HÁTHA... bár nemtom jó ötlet e.. ez az április 1 annyira nem szimpi... :lol: voltam ma szülésznőnél, azt mondta talán ma nem, de a napokban szerinte megszülök... azért ez bíztató így a 39. héten.. :lol:

KépKép
KépKép
adryn
 
 


Úgy látom, erre is járt Adryn, úgyhogy hozom a hírt, hátha nem bánja:
"Kicsi Angie ma 6 óra 39 perckor megérkezett fénysebességgel :) Semmi érzéstelenítéssel, kádban. Mindketten jól vagyunk :) Jelenleg elégedetten szopizik :) "

Ilda, Döme, Bercel, Huba és Borsa

Kép

Kép

Kép

Kép
nemlajos
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: