Új privát üzeneted érkezett!

Bea: nekem is kisebesedett a mellem, szedj Calendula homeopatias szert C5-öst. Naponta akár 5-6szor. Kenegesd Garmastannal ra sokat szellőztesd a ciciket! Minden szopi után hagyd megszaradni a mellbimbokat és szerintem 2 óránál sűrűbben azért ne tedd mellre, bár erről megoszlanak a vélemények.

linhbaba
 
 


Sziasztok!

Linh, nem vagyok elkeseredve, úgy vagyok, ahogy írtad, hogy úgyis néhány nap, és kibújik, tartok egy kicsit a dologtól, talán ezért is szeretnék annyira túl lenni rajta, leszámítva hogy végre megláthassam! :) Igyekszem pihenni, ez az időjárás váltakozás picit megvisel, tegnap este fájt a fejem, meg ma reggel is egy kicsit.

Itt volt a védőnő, jól elfáradtam, annyit beszélt, csodálkoztam hogy nem száradt ki a szája... :D

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
knzs
Csongrád
 
 


Lányok, tudtok nekem segíteni abban, hogy honnan tudnék szerezni medela harmony mellszívóhoz használati útmutatót? Kaptunk egy ilyen mellszívót használtan, de nincs meg a papírja, és szívesen átnézném. A neten már keresgettem, de nem találtam semmit.

Előre is köszi!

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
knzs
Csongrád
 
 

 
 

Zsuzsi, sajnos használati útmutatót nem tudom, honnan lehet beszerezni, de ha rákeresel a neten, a video találatoknál sok bemutató van róla. Nem néztem ugyan végig őket, így nem tudom, milyenek, de talán megtudsz belőlük pár dolgot.
Vendég
 


Zsu:nekem medelam van de nem tudom harmony e mini.én nem is néztem az utmutatót.ha hétvégéig elég akkor beszkennelem és mailbe at kuldom neked?

linh:homeopátiás dolgokat nalunk nem nagyon lehet kapni a szuléshez is Pesten vettem,kenem mosom még akkor majd szárítom.egész jol sikerul betartani ezt a ľ-š órát csak rosszabb napokon vagy mint a mai éjjel is van hogy csak 1 órát szopizik ilyenkor tobbet nyoszorog mint szív és mindig bealzsik!
de dolgozunk rajta:D

Kép
bresbea
Bernecebaráti
 
 


Nor, köszi szépen, ez a videó-dolog eszembe sem jutott...

Bea, köszi szépen így előre is, nem olyan sürgős a dolog, de nem akarlak terhelni vele, csak ha biztos lesz rá időd és energiád, akkor vesződj vele. Ez a szopis dolog pedig biztosan hamar megoldódik majd nálatok!

Olyan furcsa ez az utolsó pár nap a szülés előtt, sokszor jár az a fejemben, hogy ugyan mikor bújik ki. :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
knzs
Csongrád
 
 


Zsu:de még az milyen jó lesz ha már karodba tartod.
meg a szulés amilyen rossz volt a terhességem olyan jó volt a szul=s már értem miért mondják hogy csoda.nem is gondoltam volna hogy ilyen hatással lesz rám.

Léna olyan sokat csuklik az nem baj ?most ezen aggódom meg sokszor nem bufizi és van hogy etetés elott vagyjóval etetés után jon ki belole nem nagy mennyiség de félek vissza nyeli és visszanyeli.

Kép
bresbea
Bernecebaráti
 
 


Bea, az újszülöttek sokat csuklanak és sokan buknak is, ezek nem jelentenek bajt, ne aggódj!
Vendég
 


Többiek??
Vendég
 


Én itt vagyok, ragyogok:)
Már többedik napja sikerül megcsinálni azt, hogy a két gyerek egyszerre nyomja a délutáni alvást, így van 2-3 szabad órám ilyenkor. Éjszaka 2x kelek, és 20 perc szoptatás után általában simán alszik magától (vagy ha nem, akkor üldögélek mellette 10 percet max:), úgyhogy teljesen kipihent vagyok, és tényleg kerek a világ! Ezeket a délutánokat fogom kihasználni a következő napi ebéd elkészítésére, és mellette még egy kis pihenés is belefér, ha ügyes vagyok. Így ki lehet bírni:)

Bea, nem biztos, hogy jól értettem, de azt írod, hogy 1 óra hosszat szoptatsz? Arra elvileg azt mondják, nem túl jó (amikor csak "cuminak" használja a mellbimbódat, nem pedig evésre), mert felázik a mellbimbó, és kisebesedik. Volt is ilyen problémád, nem?
Nekem annak idején azt "tanította" a szülésznőm, hogy amikor mellen van a baba, az legyen intenzív ÉTKEZÉS, és ne hagyjam bealudni cicivel a szájában:) A talpát csiklandoztuk (szemétség, tudom), vagy ha az sem segített, akkor egy kis függőlegesbe helyezés (cici nélkül persze, és olyan jó is így nézegetni ilyenkor), hogy felébredjen, és folytassa. Ez megint csak olyan tanács, ami nekem-nekünk bevált, más pedig vagy kipróbálja, vagy sem!
20-25 percnél nálunk sosem több egy szoptatás, ennyi idő alatt bven meg is tudja enni a szükséges mennyiséget. Lásd feljebb, Nornnál 15 perc is elég volt. (minél nagyobb - idősebb a baba, annál hatékonyabban eszik, rövidülnek a szoptatási idők)

Nnna, többet nem okoskodom, megyek aludni:)
caramel
 
 


hahó, én is itt vagyok:) még 2in1:) egyre izgalmasabb, hivatalosan már csak 10 nap... egyelőre ugyanazok a tüneteim vannak, nincsenek igazán erős jósló fájásaim, inkább a keményedés jellemző és kukacolás van rendesen, ami olyan du. 5-től a legintenzivebb, bár ma délelőtt is nyomakodott az oldalamon kifelé:) viszont most már tényleg nehézkes lettem, a 90 éves öregasszony gyorsabban pattan ki a foteljéből, mint ahogy én kászálódok fel a kanapénkról... és a sétálás is inkább tyúklépésben araszolás...:) de nem panaszkodom, ezt szerettem volna és életem legboldogabb 8 és fél hónapját tudhatom magam mögött!

Nor: te hogy vagy? elrendeztél mindent? olyan fura igy várni, hogy mikor kapjuk fel a csomagot és indulunk:) kár, hogy nem tudunk jövő héten találkozni... sebaj, marad az együtt szülés:) vasárnap hideg front és május 17-én telihold van, ezek lehetnek szülés inditók... :o

Caramel: de jó, hogy igy beállt az alvási idő, ez nagy segitség neked! olyan jó olvasni a soraidat:) egyébként nincs segitséged otthon? nálunk a párom itthon tud velem lenni 4 hetet, úgy örülök ennek és ő is nagyon várja! plusz párom anyukája vállalta a főzést ránk, ami hatalmas segitség lesz:)

Bea: én is azt hallottam/olvastam, amit Caramel irt a szoptatasi időről!

Zsu: kértem én is medela mellszivóhoz útmutatót, ha megkapom és még szükséged van rá, küldöm:) már nagyon visszaszámlálás van mindannyiónknál:)

Linh: nálatok mi újság? hogy vannak a fiúk?

Georgia: te is irj magatokról, ha van egy kis időd!

Dettus: rólad/rólatok is várjuk a hireket:)

további szép 7végét, bár holnapra lehűlést mondanak sajnos...

Kép
oroszlán
 
 


Caramel, örülök, hogy minden ilyen zökkenőmentesen megy, remélem, így is marad! Mennyi idő is van nálatok a két gyerek között?

Köszi, Oroszlán, jól vagyok. Már mindennel elkészültem, így nem tudom, mit kezdek magammal az elkövetkező napokban. Ezen a héten minden napra jutott valami program (munka, kórház, fodrász, kerti sütögetés stb.), és a mosással is megvagyok, de a jövő hetem teljesen szabad. Na jó, csütörtökön lesz egy megbeszélés a munkahelyemen, amire be kell mennem, de ezen kívül semmi. Nagy megkönnyebbülés volt átadni a munkám, ez azért eléggé nyomasztott, de így már nyugodtan mehetek szülni bármikor. A tüneteim nekem is pont azok, mint neked. :D Tényleg jó lenne valamikor összefutni, végül is van rá esély még akkor is, ha nem pont egyszerre szülünk, hiszen 3 napot minimum ott kell lennünk.

Most már én is nagyon érzem, hogy mindjárt itt a várt nap, már nekem is csak 10 van hátra hivatalosan, ezzel én zárom a sort.

Detti, te hogy vagy?
Vendég
 


Sziasztok!

A 2 nagyobbik pasas boltba ment, Dani meg alszik, úgyhogy végre tudtam jönni, már nagyon hiányoztatok!

Bea: ha úgy gondolod, megveszem itthon gyógyszertárba és elküldöm neked, sőt szívesen küldök mellé bimbóvédőt is, ha kell. Nekem 2 is van itthon, sajnos tudom milyen sebes mellel szoptatni :( szóval szívesen segítek, csak szólj!!!!
Ahogy Nor is írta, nem baj ha csuklik vagy bukik a baba!!!
Caramelnek is igaza van, ne engedd 1 órát cumizni a cicit, inkább vegyél neki nyugtató cumit!

Caramel: tök jó, hogy így összerendeződtek a fiúk!!! Nálunk néha sikerül összehozni a közös délutáni alvást, de azért nem mindig... Én is ezt csinálom Danival - szerintem nem szemétség - hogy piszkálom a talpát vagy a fulcsimpáját simogatom, hogy ne aludjon be a cicin.

Pocakosok: nagyon izgulok ám értetek! Olyan markáns hidegfront és lehülés érkezik, hogy szerintem valaki tutira le fog babázni! Mindig skubizom a telefonomat, hátha történik valami :D.
Szemben lakó szomszédasszonyom 22-re van kiírva, szegény ha találkozunk, mindig mondja, hogy mennyire irigyel meg minden...

Rólunk: a vérezgető köldök még megvan nálunk, ami változatlanul aggaszt, de már javulni látszik úgyhogy reménykedem, hogy minden rendben lesz.
Marci egész megszokta a tesót. A legujabb most, hogy ha apa böfizteti a tesót, akkor utána őt is böfiztetni kell, borzasztóan édes! :wink: De mindig mondja, hogy "szeretem a tesót" meg "tesó milyen anyaros" szóval szerintem lassan megszokja, hogy már nem körülötte forog az egész világ.

...és végül két kép a fiúkról, ahogy Marci szórakoztatja Danit:
Kép

...és Dani:

Kép

linhbaba
 
 


SZiasztok!
Linh:NAgyon szépek a fiúk valami tundériek olyan aranyosak már nagyon várdtam a képeket!Koszi aranyos vagy!van kenocsom is meg bimbóvédom is.Már nagyon fály az eleje az sírással telik de nálam utána már jobb ha rendesen szivja és nem rángatja.Mindennel kenem meg szelloztetem most még elkeztem amillával is kezelni.Amugy ez mikorra gyógyul meg?Amugy nem hagyom ot órákat szopizni 15-25 percig terjedoen egyik hasfájós napján kinlódtunk jobban.

Caramel:Koszi neked is a tanácsokat!Te is tehetnél fel képet már kiványcsi vagyok!

POcakosok:Már én is ugy vagyok vele mint Linh.Hogy várom a hireket hideg front eg minden.Ki lesz a kovetkezo?

Ma nagyon jó éjjelunk volt,igyekszek betartatni a szopis idoket és alakul a dolog.Ezek a bukások aggasztanak mert csak órákkal evés után bukik ha bukik.Már mondtam Petinek ,hogy bekéne rakni a légzés figyelot,egyenlore nam tettuk be hogy ne rémiszgessen foloslegesen.

Hogy a fenébe lehet folt mentesen kimosni a foltokat Lovela msógélt használok,de elotte kézen kell mosnom akkor meg persil sensitivvel amit a kórházba kaptunk mintát.A kezeim már teljesen ki vannak ázva.Nincs rá valami jó praktika?

Kép
bresbea
Bernecebaráti
 
 


Sziasztok!

Én is úgy vagyok, mint Linh, meg Bea, hogy várom, mikor szül valaki, nekem már tényleg csak pár napom van! :) Az utóbbi néhány napban elég fáradt vagyok, meg egyre vizesebb.

Bea, ahogy olvasom hogy bukós Léna, nálunk a védőnők azt mondják, hogyha viszonylag sokat bukik a baba, meg kell próbálni a kiságy két lába alá, amerről a feje van, berakni 1-1 téglát, vagy vastagabb könyvet, hogy a feje magasabban legyen, és akkor elvileg elmúlik. Azért bukhatnak sokat ha jól emlékszem, mert még fejletlen az a szerv, amivel "lezárják" a gyomrukat.

Caramel, tényleg jó olvasni, hogy milyen jól megy nálatok minden!

Oroszlán, a belassulással én is így vagyok, kész szenvedés, mire az ágyból felkelek... :) És köszi az útmutató előre is!! :)

Nor, lehet hogy a babád arra várt, hogy mindent elrendezz, és megnyugodj, úgyhogy lehet majd nem kell azon gondolkodnod, hogy mit kezdj magaddal... :)

Linh, örülök, hogy jól vagytok, és alakul Dani köldöke, na meg hogy Marci is kezdi megszokni az új felállást, a képeket pedig köszi, nagyon aranyosak! :)

Most megyek, és lefekszem, mert úgy érzem mindjárt leragad a szemem.

Puszilok mindenkit!

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
knzs
Csongrád
 
 


Na, Pocakosok, valakinél valami hír a lehűlésre?:)

Linh: nagyon szép Dani, és aranyosak együtt Marcival! Ez az öltözet ugye sétáltatás utánról (vagy előttről) maradt rajta, és nem az otthoni szerkó?:) Jövő héten szerintem már mi is kimozdulunk, végülis az első naptól fogva folyamatosan szellőztetett szobában volt, pedig elvileg azzal is várni kellett volna emlékeim szerint egy hetet...
Nor: majdnem napra pontosan másfél év van köztük. Az igazi klasszikus kicsi és pici felállás:)
Bea: még a mellretétel jutott eszembe, hogy azt figyeled, hogy a kis ajkai ne "szívódjanak befelé"? Ezt nem tudom máshogy megfogalmazni, nekem még ez maradt meg, hogy oda kell rá figyelni. Így, amikor úgy kapja be a cicit, hogy az ajkait kicsit beszívja, akkor azt meg szoktam "igazítani", és onnantól egészen más érzés is az egész, nem fájdalmas.
caramel
 
 


Rám sajnos nincs különösebb hatással a front. Kb. 3-4 napja viszont én is borzasztó fáradt tudok lenni egyik pillanatról a másikra. Olyankor meg is ijedek, hogy ha szülni kéne indulni, nem lenne hozzá erőm.

Bea, nekünk nem volt a gond a foltokkal, ha valami kakis lett, azt sima vízzel öblítettem először át, és igyekeztem minél előbb feltenni egy mosást, hogy ne száradjon bele. Mi csak Persil sensitive-et használ(t)unk, de semmi nem volt foltos és a kezem sem ment tönkre.
Örülök, hogy jól megy a szoptatás. Ha jól emlékszem a Medelanak van valami bimbóvédő kréme, az nekem bevált. A légzésfigyelőt szerintem is tegyétek be, ha van, inkább riasszon tévesen, mint hogy baj legyen. Hason nem szeret lenni Léna? Mert ha bukós, akkor így kevesebb eséllyel nyeli vissza. De ahogy Zsuzsi írta, az ágy megemelése is jó megoldás lehet, bár olyankor sok baba lecsúszik az ágy végébe.

Linh, nagyon jók a képek! Én megnéztem már a vonalzód feletti linken is a kis családod. :) Nagyon aranyosak a fiúk!

Caramel, nagyon irigyellek titeket is, hogy már otthon lehettek. Biztos kemény lesz eleinte, hogy ilyen kicsi a korkülönbség, de aztán milyen jó lesz nekik! Én nem vártam a szellőztetéssel és a sétával sem anno, és most sem nagyon tervezem. Mondjuk 3 éve ilyenkor nagyon meleg volt, nem úgy, mint mondjuk ma. :evil:
Vendég
 


Linh: nagyon édes Dani, nagyon szép kisfiú és nagyon aranyosak együtt a bátyjával:) örülök, hogy jól alakulnak a dolgok mind a köldökkel, mind a tesók között!

Nor: igen, van esély, hogy pár napot együtt töltsünk a Jancsiban:) majd cseréljünk mobil számot bármi esetre is, priviben küldöm az enyémet:)

most már nagyon kiváncsiak vagyunk, hogy mikor bújik elő Nórikánk. tegnap este volt egy kis világos barnás pecsételésem, a könyvek leirása alapján – én még csak erre tudok támaszkodni;) - mintha vmi nyákdugó szerűség lett volna, bár nagyon kevéske volt... elmentünk vacsizni egy jó kis olasz étterembe, és ott vettem észre a wc-n... egy pillanatra megijedtünk, hogy a front hozza magával Nórit is, de nem lett semmi éjszaka és ma sem, csak ugyanaz a pecsételés reggel... úgyhogy marad az izgalmas várakozás. ma nagyon élénk megint, főleg igy estefelé, még a tesómnak is meg tudtam mutatni skype-on ahogy mozgolódott a pocakomban, olyan dudorokat produkált, hogy csak na...:) most meg éppen csuklik... mi lesz még ebből???

Dettiről tud vki vmit? remélem minden rendben náluk!!!

Kép
oroszlán
 
 


Sziasztok!

Most csak gyorsan a jó hírrel jövök: május 12-én megérkezett Ármin :D !!Olyan gyors volt,hogy a kádban szülés azért nem jött össze,mert már nem tudtam bemászni,így szépen állva bújt ki,zeneszó mellett :D .
Ma jöttünk haza,tesók is nagyon örülnek,tejecske tegnap beindult,bár még nem mindig sikerül rendesen bekapnia a cicit,úgyhogy szorgosan gyakorolunk.

Pocakosok drukk és hajrá!

Kép Kép

Kép
dettus
 
 


Szia Detti!

Gratulálok Ármin érkezéséhez, sok boldogságot és egészséget kívánok nektek!
Ha lesz egy kis időd, majd írd meg Ármin paramétereit is. :) Melyik kórházban voltál, hogy lehetett volna kádban is szülnöd? A legtöbb helyen csak a vajúdást engedik meg, a szülést nem. Örülök, hogy gyorsan ment és nem kellett sokat szenvedned!

Már csak 3-an maradtunk pocakosok. :)
Vendég
 


Dettus: hatalmas gratula Árminhoz, nagyon sok boldogságot kivánok Nektek:) de jó, hogy már otthon is vagytok! engem is érdekelne, hogy melyik kórházban szültél? azt olvastam, hogy kádban szülés csak a szent istvánban vagy szent imrében lehetséges... de mindig lehet új a nap alatt:)

tényleg 3-an maradtunk, kiváncsi vagyok a sorrendre:)

jó éjt Mindenkinek!

Kép
oroszlán
 
 


Oroszlán, a nyákdugó távozgatása óta van valami fejlemény?

Én nem nagyon tudok mit kezdeni magammal. Már semmi nem köt le, munka sincs, nyűglődök nagyon.
Vendég
 


Nor: hát nem tudom egyértelműen azt mondani, hogy a hideg nem inditotta el Nórikánkat, hajnaltól vannak ám kisebb-nagyobb fájásaim és a nyákdugó szerűség is ürülget továbbra is... még nem hivtam a szülésznőt, mert annyira nem rendszeresek és erősek a fájások, de lehet lesz vmi belőle... most tudtam aludni majdnem egy órát, az jól esett:) hát kezd igazán izgalmassá válni... a szülésznőm pont dolgozik ma este, lehet ehhez időzit Nórink???

Kép
oroszlán
 
 


Hát, ez nagyon izgi! Sokat gondolok rád és drukkolok nagyon. Ha lesz időd, majd értesíts a további fejleményekről!
Vendég
 


Sziasztok!

Dettus!nagyon nagyon gratulálunk!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:
Oroszlán:de izgalmas remélem reggelre már kapjuk a híreket hogy Nórika elobújt!Sokat gondolunk rátok!

Ma elintéztem a kotelezo papírok egy részét!Ami azzal jár hogy még anyaságit sem kapok :( mert változott a torvény és én még a tavalyi szerint megyek az idei szerint kapnák ha léna apr 5ig bujt volna ki akkor kapok.Szornyu egy ország nem jó csoportba tartozom.Igy havi mindossze 190 eu.fogok kapni,az még a havi pelenkára sem elég.teljesen kivagyok akadva rajta.
beszereztem egy csomó kence ficét a sebemre-meglátjuk mi lesz,egyenlore még mindig sirva etetek!

puszi

Kép
bresbea
Bernecebaráti
 
 


Sziasztok!

Dettus: GRATULÁLOK ÁRMIN BABA érkezéséhez!

Oroszlán: biztos, hogy nyákdugó az, nem pedig tágulásos vérzés? Mondjuk a végeredmény szempontjából mindegy :D ! Drukkolok nagyon és várom a fejleményeket!

Nor: még mindig vérzik Dani köldöke :( lassan 1 hete... szerinted ez még rendben van szerinted? Volt itt ma a védőnő és azt mondta, hogy szerinte vigyem el gyereksebészhez. Szóval most megint parázok.
Drukkolok, hogy minél hamarabb kibújjon a babád! Addig hímezz neki egy babatakarót vagy ilyesmi, azzal telik az idő nagyon szerintem.

Caramel: öööö, ott a pont, teljesen igazad van. Kicsit talán túlöltõztetem Danit, de az a mentségem, hogy nagyon fázós vagyok, meg amikor Dani megszületett, már akkor is hideg volt keze-lába, pedig 1 perce jött ki a pocakbol. Szóval... na érted :D. De ha megint jó idő lesz, majd teszek fel képet megint. :)

A fiúk nevében köszönöm a dicséreteket!
A köldök problémát leszámítva jol vagyunk, tegnap mértünk egy meztelen súlyt a Daninal és már 4050g, szóval jol eszik meg minden.

Pocakosok kitartás! Már tényleg nincs sok hátra!

linhbaba
 
 


Linh, már nem emlékszem pontosan, de az biztos, hogy több, mint 1 hétig tartott a köldök vérzése. Ill. úgy igazán csak pár napig vérzett, de alvadékos sokáig volt, hiába tisztogattam meg, a következő peluscserénél újra olyan volt. A gyerekorvost nem tudod megkérdezni? Engem szerencsére felkészített a védőnő erre a problémára, különben nagyon megijedtem volna, de így nem estem kétségbe. Talán ez volt az egyetlen hasznos infó tőle...
Hímezni nem tudok, de azt gondolom, már az sem kötne le, amellett is folyton pörögne az agyam.

Bea, sajnálom, hogy nem kapsz anyaságit, ez tényleg nagyon rossz lehet. Remélem a sebed hamarosan begyógyul!
Vendég
 


Sziasztok!

Dettuséknak én is gratulálok, és jó egészséget kívánok nekik!

Oroszlán, úgy néz ki akkor neked bújik ki leghamarabb a babád hármunk közül!

Én ma voltam megint NST-n, a vizsgálat alatt háromszor is mintha összehúzódásom lett volna, bár csak 30-ig ment fel az a jel, és egy kicsit ott is maradt, eddig csak ugrálgatott mindig. Aztán volt UH is, 3699 grammra becsülte a babát, a feje 94 mm, a combcsontja meg 75 mm. Csütörtökön kell mennem legközelebb, akkor már cuccal, mert lehet hogy maradni kell, ezt mondta a doki. Remélem addigra megszületik, nem szeretnék előtte befeküdni.

Puszi mindenkinek!

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
knzs
Csongrád
 
 


Na, a köldökcsonk vérzés bennünket is utolért:( Durva, hogy eddig még csak nem is hallottam róla, most meg már hárman tudunk róla itt értekezni.
Utánaolvasva a neten, nagyobb sírástól, vagy erőlködéstől lehet, és tény, hogy ma este volt nálunk egy jó fél órás sírás, mert a nagyobbik vacsija elhúzódott, és nem tudtunk indulni fürdeni...
Egyébként nem kéne 7-10 naposan leesnie????

Linh: nem semmi! Ezek szerint ez tényleg az otthoni öltözet?:) Hány fok van nálatok????

Dettus: fogadd az én gratulációimat is, jó egészséget kívánok nektek!
Oroszlán: várjuk a híreket:)))

Csajok, ma van telihold, ugye? Nekem mindkét gyerekem kifodult magából, remélem, holnapra elmúlik...
caramel
 
 


Május 16-án 22.35-kor megszületett Oroszlánék 3335 g-os és 52 cm-es Nórája!
Vendég
 


Hu, de ko jo hir, remelem, konnyen ment minden!!! Nor, Zsu, alig multajus kozepe, es mar csak ketten maradtatok:)
caramel
 
 


Sziasztok!

Ezuton is GRATULÁLUNK OROSZLANNAK NÓRIKA SZÜLETÉSÉHEZ!

Caramel: igen, ez tenyleg az otthoni ruhaja! :D Bent nalunk a hazban olyan 20 fok korul van a homerseklet, amit furdetesre azert fel szoktam tenni 22-24 fokra.
A koldokcsonk nem baj, ha meg nem esett le, van akinek 3 hetesen vagy akar honaposan meg megvan.

linhbaba
 
 


Vagyok meg, csak el kellett mennem szoptatni :).

Nor: koszonom, remelem hamarosan megoldodik ez a koldok dolog. Most volt itt a gyerekgyogyasz es o azt mondta, hogy szerinte ez rendben van es meg belefer.
Holnap meg megint jon majd a vedono veszmadarkodni...
Hat, a himzest csak ugy mondtam, mint valami idotoltes, ami lekot... Nem nehez dolog, foleg ha elore van festve :D a goblin!

Zsuzsi: szep nagy babad lesz!mostmar lassan te is sorra kerulsz.
Na, megint mennem kell...

linhbaba
 
 


Jaj, bocs bocs a sok betu tevesztesert, de telefonrol irok+szoptattam+a nagyobbikkal konyvet "olvastunk" egyszerre:)))
caramel
 
 


Linh, otthoni ruha:))))))) Elsore en is tuloltoztetos voltam, most meg tan tulsagosan is laza (mondjuk nalunk 23-24 fok van), de majd belejovunk ujra, es megtalaljuk az arany kozeputat:)
caramel
 
 


Sziasztok!

Eloszor is gratulálok a kis Nórikához nagyon sok puszi nektek.

Ezzel az oltoztetéssel én is így vagyok nem találom a kozép utat nálunk 23-24 fok van ha érzem hogy hideg betakargatom ot.

MA voltunk a gyerekorvosnál!Teljesen bestresszeltem :shock: Léna még nem hízott cak fogyott 2890g.Pedig 3 óránként eszik bukni nem bukik sokat meg nagy mennyiséget van olyan hogy egésznapokat nem bukik.A pelusba szinte minden cserénél van kaksi szép aranysárga.SZopnin15 perctol 25ig terjedoen szopik néha tobbet is de olyankor fáj a pocija.Mi lehet a gond?VAgy mikortól kell hízni?
Olyan ideges vaygok miatta.Nem tudom mi lehet a gond.A doki azt mondta ez még belefér jovohéten megint méri és hogy meglátjuk mi lesz.Ma megkaptuk A vitaminokat is.

Kép
bresbea
Bernecebaráti
 
 


Sziasztok!

Nagyon gratulálok én is Oroszlánéknak, és jó egészséget, meg minden szépet kívánok nekik!

Nor, ketten maradtunk... :) Remélem hamarosan kibújnak a mi babáink is, nekem ma reggel óta vannak mensis érzéseim, meg keményedések, minden nap szokott lenni, de valahogy mintha ma több lenne. Na majd kiderül.

Linh, tényleg jó súlyban van Zsoltikánk. Azt hallottam, vagy lehet pont itt írta valaki, hogy ezek a mérések általában pontatlanok, és legtöbbször nagyobbnak mutatják a babát. Hát, nem bánnám, ha kisebb lenne egy kicsit, de még ez sem olyan nagy súly végülis, és most már biztos nem lesz 4 kg, vagyis nagyon remélem, hogy egy-két nap, és megszületik.

Bea, ne aggódj, szerintem a gyerekorvos is azért mondta, hogy majd a jövőhéten újra beszéltek róla, meg hogy belefér, mert ez még nem gond. És ahogy írod, hogy van szinte mindig kaki a pelusba, meg 3 óránként szépen eszik, nem hiszem hogy gond lenne, lehet hogy Lénánál egyszerűen csak lassabban indul meg a gyarapodás.

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
knzs
Csongrád
 
 


Sziasztok!

Ma voltam ctg-n (minden OK), és kihasználva a lehetőséget, meglátogattam Oroszlánt és Nórikáját is! Gyönyörű baba, rengeteg fekete haja van. Még nem tudják, mikor mehetnek haza, de utána majd biztos jelentkezik a részletekkel. Jól vannak, csak már inkább otthon lennének.

Caramel, nálunk nem a csonk vérzett, hanem annak leesése után maga a köldök. Elég rossz látvány volt. Szerintem sem baj, hogy még nem esett le a csonk, egyszer csak leválik. Gyerekek hogy vannak? Visszaállt a rend a telihold múlásával?

Linh, ezek a védőnők már csak ilyenek. Ne is figyelj oda ilyenkor, ha az orvos szerint nincs gond, akkor biztos úgy is van.
Sajnos, ahogy írtam, pont az a baj, hogy már semmi nem köt le, ami korábban, egyfolytában csak a szülés körül forognak a gondolataim, és mellette borzasztó lassan telik az idő. Na, de már csak 1 hét a hivatalos időpontig, csak kibírom valahogy.

Zsuzsi, hát igen, már csak ketten vagyunk. Látom, te sem vagy teljesen nyugodt Zsolti méreteit illetően, én is izgulok, hogy nem lesz-e túl nagy a gyerkőcöm. Tegnap óta valami változás? Lehet, hogy már csak egyedül vagyok pocakos???

Bea, próbálj megnyugodni, lehet, hogy a korábbi mérésnél épp tele volt a hasa, a mostani előtt pedig jól kikakilta magát. Jövő héten már okosabbak lesztek, de ha jól eszik, akkor nem lesz gond, ne izgulj!
Vendég
 


Bea: nekem is ez jutott eszembe, hogy egy alapos kaki-pisi előtt és után annyira más súlyuk tud lenni...de ezzel a dokinak is kalkulálni kéne, és nem szép, hogy beparáztat. Tényleg, ha ilyen jól eszik, és szép és rendszeres a kakija - szerintem sem lehet az égvilágon semmi baja, ill. oka fogyni. Ne hagyd ezen idegesíteni magad!

Nor: köszi kérdésedet, háááát, nem tudom, lehet, hogy valami új fogacska van a dologban (az alsó szemfogak látom, hogy most jönnek, csak furcsállom, hogy ennyire megviselné)... De vicces volt tényleg, hogy mindketten ugyanarra az estére "bolondultak meg", és pont akkor volt a telihold is.

Nagyon át tudom érezni a várakozásotokat!!! Én mondjuk semmiben nem szeretek sereghajtó lenni, ráadásul a pocakosság egyre nehezíti is az ember mindennapjait. Nem tudok mást mondani, továbbra is csak azt, hogy kitartás, és tényleg már csak napok kérdése!:)
caramel
 
 


Sziasztok!

Nor, nem vagy egyedül, még egyben vagyunk mi is! Kitartás!

Tartok tőle, hogy holnap ott fog az orvos a kórházban, én nem szeretnék befeküdni hamarabb, csak majd akkor menni, amikor már szülni kell!
Ma jól feltakarítottam, meg elpakolásztam, hétfőn mondta ugye az orvos, hogy lehet csütörtökön benn fog, azóta ha eszembe jut valami, mindig mondom apának, hogy ezt így, azt úgy csinálja, nem mintha gyámoltalan lenne, csak megnyugtat a dolog.
Takarítás közben, főleg hajolgatáskor, meg porszívózáskor rendesen fájt a hasam, na gondoltam hátha ez elindítja.... De nem!
Na mindegy, majdcsak meggondolja, és kibújik!

Puszi mindenkinek!

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
knzs
Csongrád
 
 


Zsuzsi, hogyhogy be akarnak fektetni, ráadásul 1 nappal korábban a kiírt dátumnál? Ezt már korábban is szerettem volna megkérdezni, de szita az agyam.
Vendég
 


Azt mondta az orvos, hogy majd meglátjuk, de biztos ami biztos alapon cuccal menjek, a terhességi cukor miatt. Ami egyébként rendben van, nem nagyon mértem 6 feletti értéket. Úgy váltunk el, hogy NST, meg vizsgálat lesz, és utána meglátjuk. Hát majd meglátjuk :D

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
knzs
Csongrád
 
 


Szorítok, hogy ne kelljen bent maradnod!
Vendég
 


Na, csajok, ha holnap hazaengednek, írok, ha nem jelentkezek, akkor tudjátok, mi a helyzet. Ha megszületik Zsoltika, Linh-nek fogok sms-t írni!

Vigyázzatok magatokra, meg a babákra, Nor, neked pedig köszi a drukkot, remélem néhány nap (vagy óra :) ) és mi is anyukák leszünk! Addig is kitartás!

Puszilok mindenkit!

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
knzs
Csongrád
 
 


Linh, boldog szülinapot! :D
Vendég
 


Linh:nagyon boldog szulinapot!

Zsu,Norh:kitartás már nincs sok hátra!

Ma ki megyunk a varosba sétálni egyett,elfogyott a tejserkento teám.
Kicsilány 2óránként eszik és rengeteget kaksizik tegnap 7 kakis pelus volt és mikor csavarom akkor meg bukik.Marad benne valami?

Kép
bresbea
Bernecebaráti
 
 


Sziasztok!

Gyönyörű májusi mal van! :D :lol:

Nor: Köszönöm! Honnan tudod? :oops:
Hogy birod még? Már csak 6 nap, ugye? Azt már fejenallva is kibirod!

Bea: ne aggódj q súlya miatt, 2 hetesen a csökkenés még belefér! Kaja után várj legalább fél órát a tisztába tevessel! Nem olyan nagy baj az, ha kicsit a kakis pelusban van a popsija. Viszont így talán kevesebbet fog bukni. Méred Lénát, hogy mennyiket eszik?

Zsuzsi: drukkolok neked, hogy ne kelljen bent maradni a kórházban! Varjuk a híreket!

Caramel: te hogy öltözteted a picit ilyen melegben? (hogy is hívják a kisebbik fiadat?)

Én nagyon fáradt vagyok. Kevesebbet aludtunk éjszaka és 5:20 óta fent vagyok...

linhbaba
 
 


Ja, a koldok javuloban!! :D remélem 1-2 nap és elfelejthetjuk végre a dolgot.

linhbaba
 
 


Linh:Nem mérem!Gondoltam rá,de Peti azt mondta meg ne próbáljam mert már igy is tiszta para vagyok!Amugy mindig evés elott csavarom ot.

Kép
bresbea
Bernecebaráti
 
 


Hát, pedig h aggodsz, hogy keveset eszik, akik szerintem érdemes lenne mérni, hogy lásd, hogy valóban így van-e. Én inkább mérném, hogy megnyugodjak. Mert ha nem indul be a hizas, akkor tápszert fog írni a doki.

linhbaba
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: